Radosti a starosti aneb šestinedělí

Rodičovství

Když jsem ho uviděla poprvé, věděla jsem, že si budeme rozumět a že je to moje největší láska pod sluncem. Dovezli mi ho na JIPku, já ho držela v náručí na prsou a nezmohla jsem se na nic, slzy tekly proudem. Konečně mám miminko, konečně jsem se dočkala a je tu mezi námi. Dokázala jsem to! Davídek :srdce:

5 dní
1 komentář

ťapinky
1 komentář

1.měsíc
1 komentář

Narodil se v neděli 29. 5. 2011 v 18:04 akutním císařským řezem, pro nepostupující porod po 38 hodinách.

Probrala jsem se z narkózy, mohlo být tak kolem 22 hodiny večer, já vyděšená, vyplašená, utahaná, ale i přesto šťastná. Davídka mi přenesli ukázat kolem 22:30, to jsem ho uviděla poprvé, nemohla jsem se ho nabažit, ale po chvilce mi ho zase odnesli, že musím odpočívat.
Druhý den mě už nutili ráno chodit, abych se nějak rozhýbala. A kolem oběda jsem byla přesunuta na šestinedělky. Byla jsem neskutečně šťastná a spokojená, ta euforie se ani nedá popsat. Zabydlela jsem se na pokoji, přišla vizita, a hned na to mi dovezli ukázat zase toho mého drobečka. S tím, že zkusíme přisátí. Nepovedlo se, nechtěl se přicucnout a byl naštvaný že ho budíme :lol: Prý to zkusíme za tři hodinky… Podařilo se nám to až s kloboučkem.

Třetí den, už jsme byli spolu na pokoji, pořád jsem na něj civěla, byl to pro mě neuvěřitelný pohled. Byla jsem zamilovaná :srdce: Ve čtvrtek nás pustili domů, konečně. Šíleně jsem se těšila za manželem, až půjdeme na první procházku, až budeme prvně koupat, až si budeme všichni hrát. Odcházeli jsme jako plně kojené miminko, všechno bylo v pořádku, krásně jsme prospívali.

V pátek se na nás domů přišla podívat pediatrička, všechno naprosto v pořádku, za týden kontrola. Na kontrole už to tak v pořádku nebylo, Davídek nepřibíral a měl zanícený pupíček, takže pořádně čistit lihem. A na kontrolu do fakultky. Chtělo se mi brečet, bála jsem se. V nemocnici byla moc milá sestřička, co nám řekla, že pokud bude stěr pozitivní, vypadá to na hospitalizaci. To už jsem ale propadla panice a začala hystericky brečet :cry: Jak hospitalizace? Co s ním je? Co s ním bude? Nevěděla jsem co bude následovat, ale snažila jsem se na to vůbec nemyslet. Dostali jsme doporučení, ať zkusíme dokrm, a pokud bude přibírat, tak to tak závažné nebude. Tak jsme začali s Nutrilonem 1, z flašky. A to nám bylo osudné, já začala nervy ztrácet mlíčko, takže UM začala převažovat. A Dádík začal být líný pít z prsa, takže jsem to po několika prořvaných dnech a hodinách vzdala. Skončili jsme na flašce, definitivně :-(

Naše první trápení však bylo nahrazeno nádhernými okamžiky. Náš maličký brouček se uzdravil, stafylokoka jsem vyléčili, ukázkově přibral a začínal se rozkoukávat, krásně koulel těma svýma očičkama a pozoroval svět kolem. Rád spinkal na boku, vždycky tak usínal v postýlce v zavince, já ležela vedle v posteli a jen ho upřeně sledovala. Až mi bylo do breku, byla jsem ta nejšťastnější matka na světě. Dítě spokojeně spinkalo a oddechovalo a já plakala štěstím. Je to nepopsatelný pocit, vidět své dítě spinkat ve vší spokojenosti :-)

První procházku celou prospinkal, s tatínkem jsme hrdě vezli kočárek a po několika minutách se střídali :mrgreen: První koupání už tak suprové ovšem nebylo – celé ho prořval :lol: To následující už bylo jiné, radostně se usmíval a kopal nožičkama až voda stříkala všude kolem. Bylo mi jedno, že jsem celá zmáčená, hlavně že byl Davídek spokojený!

Na další kontrole u doktorky už bylo zase vše jak mělo být, váha 3880 g (o 20 g víc než porodní), takže první úspěch. Sice díky Nutrilonu, ztrátu mlíčka jsem ořvala docela dost, ale snažila jsem se alespoň to něco málo, co jsem měla, odsát, ať má aspoň nějaké vitamínky ode mně.

Naše omyly doma u přebalování – zvesela si přebaluji, očistím mu prdelku, natahuji se pro čistou plínu a najednou trysk! Mířil si to vesele na moje triko a mě nenapadlo nic jiného než uskočit na stranu a milostpán si počůral kapsář na postýlce stojící za mnou :-D Přebalování podruhé – počůraná zeď vedle přebalováku. Nevím, jak to ty děti dělají, ale vždycky vycítí tu nejnevhodnější chvíli. :-D Přebalování potřetí – očistím prdelku, chytnu nožičky, podsouvám čistou plínku, pustím nožičky a prd! Já podělané celé tričko. A to ani nemluvím o tom, kolikrát si vymáchal ponožku ve svém „výtvoru“. Takže sečteno a podtrženo, miluji přebalování. Samozřejmě už to začínám vychytávat, ale těch počůraných triček a ta několikrát ohozená zeď (která je potřeba namalovat) :-D

Jak čas utíkal, miláček rostl a učil se nové věci. Pochopil, že když leží na bříšku, že se dá žužlat deka a otáčet hlavička. Že umí vydávat různé zvuky a skřeky pusinkou. Třeba při tlačení nebo když má hlad „eja eja“ s dudlíkem v pusince. Posléze se naučil „gaj, gij, ega, guuu, aíííííí“ No, nevím kde se to naučil, ale ukecaný bude asi po mamince.

Já jsem šestinedělí snášela celkem dobře, byla jsem přecitlivělá, poporodní blues se mi bohužel nevyhnulo, rozbrečela mě opravdu kdejaká kravina :mrgreen:

A co vám budu povídat, jak již samy víte, že když máte dítě, tak ten čas neuvěřitelně letí. Měsíc utekl jako voda a my pomalu končili šestinedělí…

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
didinky
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 08.08.11 08:54

Moc hezky napsáno, my máme Dominika a jsou mu zítra dva týdny a s tím přebalováním to máme podobně, navíc od té doby co se pokadil manželovi přímo na ruku, když mu podsouval tu čistou plínu mám tu čest přebalovat pouze já :lol: manžel ale slíbil, že příště přebaluje až bude mít pevný hovínka :lol:
Jinak s tou UM to máme podobně, já o mlíčko přišla už v porodnici, kdy měl syn žloutenku a teď se pomalu vracíme z UM na MM, zatím to máme tak 50:50…
Přeji Ti aby Vám syn dělal jen radost a hezky přibýval i když na UM, hlavně že je spokojený :lol:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 08.08.11 09:52

:srdce: :srdce: :srdce: už se také těším. Jinač velká gratulace k miminku.

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18220 příspěvků 08.08.11 11:48

Krásně napsané. Dobře, že už jste v pořádku. Přebalování známe také moc dobře, kolikrát mi přijde, že sem se musela převlíkat častěji, než jeho :D

A koukám, že náš chlapeček dělá něco podobného jako váš. S dudlíkem v puse dělá ejo ejo - nikdo mi to nevěřil a mysleli si, že se mi to zdá :lol: :lol:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 08.08.11 12:36

Tak ať krásně roste, miláček :palec: :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 08.08.11 13:12

To je hezký Mončo :srdce:

my letěli s malou den po propuštění s příííšerným zánětem očíčka na polikliniku. Dostala na 5 dní antibiotika.

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 08.08.11 13:38

Moc hezky napsaný, Monny, pobavila jsem se! :lol:

 
Pettynka
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 08.08.11 16:39

pěkný deníček :-)
s tím kojením jsme na tom uplně stejně :-)

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 08.08.11 19:34

Holky, moc vám děkuju..

Kdo máte miminka, tak hodně radostí, a kdo teprve čekáte, tak zatím trpělivost :kytka: :hug: :hug:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 08.08.11 21:22

Hezké :kytka:

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2386 příspěvků 08.08.11 22:05

Bezva napsané! :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama