Radosti a strasti jedné české rodinky :)

O životě

O pár uplynulých měsících a o tom, že život si člověk do detailu prostě nenaplánuje. Vždycky jsme s manželem mluvili o dvou dětech. Mít v dnešní době tři? To je asi moc... byl můj názor.

Ale po druhém porodu se ve mně něco zlomilo. I když to byl porod docela náročný, pekelné několikahodinové bolesti, malý měl omotanou šňůru kolem krčku, takže hrozil i císař. Nakonec jsme to ale zvládli a já sice víc krvácela, ale jinak mi bylo fajn :) a hned se mi hlavou začaly honit myšlenky, že to prostě nestačí, že ještě nejsme kompletní, :) že je mi teprve 26 a nechci, aby tohle bylo moje poslední těhotenství, poslední porod…

A tak jsme s manželem diskutovali, probírali a oba se shodli na tom, že když to půjde, třetí miminko si přejeme. :) Mezi dcerkou a synem je rozdíl přesně 18 měsíců, což někomu může přijít málo, ale jiní jsou od sebe ještě méně…

Začátky byly těžké, jelikož malý probrečel tak 20 hodin denně. Ukrutně ho trápilo bříško a odmítal moje mléko, i když jsem ho měla habaděj, na rozdíl od prvního. Zkoušeli jsme všechno možné i nemožné, chodili na různé testy a výsledek byl nakonec nesnášenlivost mého mléka.

Já vím, někomu se to zdá jako blbost, ani já jsem se s tím dodneška nesmířila, ale když jsem viděla, že po nakojení malý šíleně trpí, jen řve, nepřibírá, ale po umělém mléku je spokojenější, nedalo se nic dělat. :(

Pediatrička říkala, že za její kariéru jsme druhý případ, kdy miminko nesnese mléko svojí maminky… Bojovali jsme hodně, bojovali jsme dlouho, ale trpěli jsme oba. Na druhou stranu, umělé mléko není katastrofa a když to nejde jinak, nedá se nic dělat. Nakonec skončil na hypoalergenním mléku. :/

Musím ale zaklepat, že pak se to začalo lepšit, další věc, co nám hodně pomohla, byl polštářek s třešňovými pecičkami a také knížka od doktora Karpa, jeho metoda je opravdu funkční a díky za ni.

Když bylo malému něco přes rok, začali jsme s manželem na vážno uvažovat o třetím miminku. Obě děti se nám povedly hned první měsíc, za což děkuji, vím, že v dnešní době to není samozřejmost. A ejhle, povedlo se i napotřetí hned. Oba jsme byli moc šťastní, což ale netrvalo dlouho.

Potratila jsem v 11. týdnu důsledkem obrovského šoku. Bydlíme v prvním patře a já zrovna krmila malého u okna v jídelně, když nám přímo pod okna dopadl člověk. Mladá holčina se rozhodla ukončit svůj život skokem z 10. patra našeho paneláku a já to měla bohužel přímo před očima. Upadla jsem do hrozného šoku, tělo se odkrvilo a já jsem následkem toho samovolně potratila.

Výsledky histologického vyšetření - naprosto zdravý plod. Můj doktor mi řekl, ať po tom nepátrám, proč se to stalo, ale bylo to jasné… Začalo hrozné období… Spousty a spousty maminek tady mají stejnou, ba i horší zkušenost, takže popisovat, jak nám s manželem bylo, je zbytečné.

Naše malá dcerka nás hodně dostala, je velmi vnímavá. Věděla, že čekáme miminko, ale o tom, že jsme o něj přišli, jsme před ní nemluvili… jen nás viděla plakat.

Přišla ke mně a řekla: „Maminko, miminko už není, neplakej,“ a hladila mě.

To jí byly necelé tři roky. Díky obrovské podpoře manžela a našich dvou prcků jsem se během následujících dní pomalu vzpamatovávala, když mi za týden zemřela moje milovaná babička. To už na mě bylo moc.

Jsem hodně citlivý člověk a od léta nás stíhala jedna katastrofa za druhou… Autonehoda, já svědkem sebevraždy, následný potrat, smrt blízkého člověka. Cítila jsem se jak prokletá. Ale to tak někdy bývá, když se to s..e, tak se to s..e. Jedna negativní věc přitahuje další a další.

Přála jsem si co nejdřív zas otěhotnět. Ale s manželem jsme se nakonec dohodli, že bude nejlepší, když třeba rok počkáme, aby se moje tělo i duše vzpamatovaly. Ale co má být, se stane, a já na začátku letošního roku cítila, že se něco děje, že jsem extrémně unavená, bolí mi břicho, prsa, stejně jako u všech dvou, vlastně třech těhotenstvích. A ano, dvě čárky na pozitivním testu… jako dálnice.

Přemýšlela jsem, jak to. Jen jednou jsme si s manželem nedali pozor s tím, že jsem stejně mimo ovulaci. A ejhle, asi to tak úplně nebylo. :D Oba jsme byli moc šťastní, i když po předchozí negativní zkušenosti trošku obezřetní a nohama na zemi.

Na první kontrole vše ok, ale doktor mi našel hematom. Nasadil mi Utrogestan, magnesium a já první tři měsíce byla jako mátoha… Strašné stavy, sice jsem nezvracela, ale zle mi bylo od rána do večera, od večera do rána… Nemohla jsem skoro nic pozřít, do toho bych spala i ve stoje, ale to s dvěma prckama prostě není možné.

Ale přestáli jsme to, hematom se vstřebal, jen se doktorovi zase nezdál můj čípek… Strašil mě tím, že možná bude třeba odebrat kus na histologii, takže jsem tři týdny čekala na výsledky cytologie.

Ta obrovská úleva, když mi zavolal, že je vše ok, se nedá popsat. Samozřejmě se budu bát dál, ale tak nějak rozumně, v normě. Už jsem ve čtvrtém měsíci, cítím se mnohem líp. Začínám s těhotenskou jógou, moji dva miláčci mi neustále pusinkují a hladí bříško a těší se na svého sourozenečka, který se narodí v říjnu, takže s dcerkou od sebe budou necelé 4 roky a se synkem 2 a půl roku. :)

Tak nám držte palce, ahoj v dalším deníčku, možná v tom o porodu. :)

Hodnotilo 32 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 14.04.16 06:53

Pěknej deníček, i když jste měla krušnější chvíle, tak vám přeju mooooc štěstíčka a zdravíčka a doufám, že budeme číst pokračování :D

Příspěvek upraven 14.04.16 v 06:55

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 14.04.16 08:22

Krásný deníček, držím palce! plánujeme podobnou „rodinku“ ;) držte se!

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 14.04.16 09:09

Ježišikriste…úplně ve mě zatrnulo…ta holčina 8o Držim palce…ať je všechno v pořádku…

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 14.04.16 09:10

Říkala jsem si, jestli náhodou nejsi z Plzně, protože vím, že se tam něco podobnýho nedávno stalo…byla to známá mých kamarádů…

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 14.04.16 09:15

Diky moc holky :) @Katka87 jsem z Plzne, tak to asi bude ona :(

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 14.04.16 11:08

Krásnej deníček, smutný obsah, chvílema ve mě naprosto zatrnulo, ale život je plný překvapení a co se týče Vaší rodiny, moc vám přeju štěstíčko, aby se v říjnu narodilo zdravé a sourozenečci se měly navzájem moc rádi. A věřím, že si kojení určitě užiješ ažaž a maličkej bude přisátej pořááááád :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: Užívej si :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:
P. S…a na deníček o porodu si ráda počkám… ;)

 
Zuzu02
Stálice 53 příspěvků 14.04.16 11:18

Uz se tesim na dalsi denicek a drzim palce at uz je jen dobre :palec:

 
Debie
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 14.04.16 11:59

:kytka: Hezký deníček!
Přeju všechno nej… ;)

Taky čekáme třetí, po 2 bezproblémových těhotenstvích 2×ZT :,(,ale „naštěstí“ se vše seběhlo během půl roku (do toho mi umřela babička :? ),takže každý termín porodu byl „pokrytý“ novým těhotenstvím :srdce:!
Tentokrát to snad dotáhneme do zdárného konce a v září si pochováme třeba i našeho vysněného klukánka k našim dvěma cácorkám :srdce:!

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 14.04.16 14:02

Moc hezký deníček. Přeji ti, ať už je jen dobře! Neuveritelne, jak tvoje mala dcerka vse vycitila. Dětský mozeček a jejich vnímání světa me nikdy nepřestanou udivovat.

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 14.04.16 14:54

Moc všem děkuji za reakce :)
@Debie také sis užila, přeji ti, ať už je jenom líp, držím palečky :)
@En.Joy malá je opravdu hodně vnímavá, překvapuje nás takhle často, to kdybych měla vyprávět, co všechno jsme s ní už zažili..:)

 
Debie
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 14.04.16 16:36

@Chiřdlová děkuju :hug:!

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 14.04.16 17:58

@Chiřdlová No však vypravej! :) Sepis to klidne do deníčku, ja si ho ráda přečtu. Jestli to není mala čarodějnice? Pozor na koště, ať ti neuleti :mrgreen:

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 14.04.16 18:06

Moc zajímavý deníček. I takto se vám povedly děti pěkně věkově blízko. Já byla zas měsíc před porodem při synově nehodě. Na přechodu ho srazila cyklistka, co nám měla dát přednost. Naštěstí auta nám přednost daly. To by dopadlo hůř. Všichni tři i s miminkem jsme to zvládli. Nakonec jsem ještě přenášela. Hodně zdaru u porodu! :mavam:

Příspěvek upraven 14.04.16 v 18:07

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 14.04.16 18:41

@Chiřdlová Drzim palce, at se vse uz dal dari, jak ma.

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 14.04.16 19:17

@En.Joy no to bych mohla sepsat deníček, i když by se určitě snesla vlna kritiky nebo spíš posměchu, je dost lidí co na tohle nevěří…však já taky věřím jen na to, co jsem viděla nebo prožila a že toho nebylo málo :) tak nad tím deníčkem popřemýšlím a třeba něco sepíšu :)
@eva mrazova tak to je hrozný, co jsi prožila..hlavně že vše dopadlo ok a jste všichni v pořádku!
jinak všem děkuji za reakce :)

 
Janityska
Povídálka 19 příspěvků 14.04.16 22:42

Drží Vám moc palečky :srdce:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.04.16 00:54

Ahoj..deníček moc hezký!! :potlesk: :potlesk: já když jsem čekala dceru byla jsem svědkem nehody kdy nákladní auto při couvání srazilo malého kluka i s jeho babičkou která ho vedla. Vidím to dodnes byla jsem v pátém měsíci šla jsem od doktorky s kontroly..a kousek od našeho domu najednou bum a křik lidi volali záchranku řidič vytahoval malé bezvládné tělíčko spoza auta…stála jsem jak opařená!! Dlouho!! Domů jsem se doplazila a hned jak se zamnou zavřeli dveře zhroutila jsem se jak domeček s karet!! Divím se že to malá ve mně přežila. Držím palce a ať ti rodinka vzkvétá :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama