Rakovina, ne děkuji!

O životě

Sedím tady a přemýšlím, čím se zabavit, nemyslet, věřit a mít sílu. Mému taťkovi před dvěma lety zjistili rakovinu na mozku, operace dopadla dobře. Dnes nastoupil do nemocnice a v pondělí jde na operaci znovu.

Sedím tady a je mi smutno. Venku lítá moje dcera a v postýlce kouká syn. Mě tečou slzy po tváři. Je mi smutno.

Abych začala od začátku. Od rodičů jsem odešla v 18 letech, můj taťka byl vždy veselý, ale nemohl se smířit s tím, že jsem si našla přítele a nějak jsme se nepohodli. Poté se to nějak urovnalo, ale já už zůstala u přítele, teď jsme manželé a máme spolu dvě děti, bydlíme v baráčku. Naši se mezi tím dvakrát přestěhovali a začali v roce 2009 spravovat barák na vesnici, celkem daleko, že jsme tam moc často nemohli jezdit i kvůli manželově práci.

Jenže taťka se začal chovat zvláštně, já jsem si myslela, že prostě pije, že neunesl to, že jsme se přestěhovali, že jsou na pracáku a nemají peníze na dodělání baráku. Občas jsme jeli za rodiči podívat.

Pamatuji si poslední návštěvu, stál na poli, k sobě tiskl moji dceru Katku, motal se, nemluvil a jeho oči byli strašně smutné, jako kdyby říkaly, povídej si se mnou, není mi dobře, neodsuzuj mě, mám tě rád, nikdy na to nezapomenu. Cestu domů jsem probrečela, říkala manželovi a hlavně mé mamce, ať jdou k doktorovi. Nakonec ho děda odvezl k doktorovi a ten nic neřekl, další den ho musela odvézt sanitka už to bylo zlé.

Verdikt zněl: rozsáhlý nádor na mozku, asi zhoubný. Mě to volala mamka a nikdy jsem netušila, že půjdu do kolen. Hrozné výčitky, že jsem se k němu chovala škaredě, že jsem ho nenahnala k doktorovi dřív. Všichni jsem si to vyčítali.

Hospitalizace v nemocnici, zmírnění otoků na mozku, mluvil, ale byl zmatený. Následovala operace, ta dopadla dobře, ale museli mu tam nechat 5 %, protože i tak mu poškodili nerv na oku. Normálně mluvil, komunikoval, občas se choval dětinsky, ale byl to zase on. Dávali mu rok, dva života.

Teď je to dva roky, podle posledních vyšetření mu to ale začalo růst a vytvořila se tam cysta. Dnes nastoupil do nemocnice a v pondělí jde na operaci. Všichni víme, jaká jsou rizika. Je mi smutno, chce se mi brečet.

Já vím, je to starší člověk, 54 let, ale je to hrozné. A aby toho nebylo málo, tak před týdnem zjistili rakovinu i dědovi, ten je také v nemocnici.

Rakovina, ne děkuji! V pondělí se budu snad i modlit, a to nejsem věřící.

Všem, kteří dočetli můj deníček až sem, moc děkuji, potřebovala jsem se z toho vypovídat. Mám dvě krásné děti, Míša sice musel bojovat, ale je moc šikovný a Kačka je moje kecka.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 24.09.11 08:07

Smutný deníček.Musíš holka věřit že tu tatínek ještě bude.Že to zvládne.Já ti v tom modlení pomužu.Posílám tobě tvé rodině a především tatínkovi strašně moc sil.Vím co je mít tu mrchu v rodině. :-( Přeci vek 54 není na to aby člověk odešel.Tak zaženeme chmury a budem věřit. :hug: :kytka:

 
lasička1
Echt Kelišová 7759 příspěvků 24.09.11 08:54

Evo-vím,čím si procházíš,manžel byl na operaci mozku minulý rok třikrát,jeho dva bratranci pár let před ním,také nádory na mozku.Moje babička zemřela na metastázy na mozku.Moje kamarádka pomalu umírá na nádor na mozku.....Bojuj­te,bohujte,držím všechny palce.Zkuste,jestli nejde nádor ozářit,buď gamanožem,nebo v Motole mají ještě jeden přístroj na ozařování.

 
janisska
Závislačka 3021 příspěvků 24.09.11 09:35

Evi, drž se!Hlavně kvůli dětem, ale pobreč si, ať se bolest vyplaví alespoň trošku :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 24.09.11 13:04

Smutný deníček, je mi to moc líto a držím pěstičky aby to všechno dobře dopadlo, také vím co je to rakovina v rodině a bohužel vím co prožíváš. Drž se a věř určitě to dobře dopadne :hug: :hug: Držíme palečky

 
marmart
Stálice 56 příspěvků 24.09.11 13:05

Evi, drž se - vím, čím procházíš - můj tatínek měl metastázy na mozku, choval se úplně stejně jako tvůj tatínek - změny chování apod., vše bylo způsobeno tlakem na mozek :-(.. Můj taťka svůj boj prohrál, trvalo to pouze 4 měsíce, ani si to, myslím, úplně neuvědomoval.. Byly to intenzivní 4 měsíce,kdy jsme spolu byli skoro každý den… Je to už 7 let, doteď jsem se s tím úplně nevyrovnala, ale už o tom aspoň dovedu mluvit…Držely mě nad vodou děti, bez nich nevím,jak bych to zvládla… Kdyby ses chtěla vypovídat, klidně napiš… Budu na tebe v pondělí myslet, tatínek to určitě zvládne :hug: :hug: :hug:

 
marra  24.09.11 13:26

Ach jo Evi,to je mi moc lito,je to hrozne :zed: v pondeli,ac nejsem verici ,tak se za tveho tatinka pomodlim,doufam ze bude vse v poradku a urcite dej vedet,drzim tatkovi palce :hug: :hug:

 
verusa22
Kecalka 333 příspěvků 24.09.11 14:09

ahoj dže se!!
prožíváme to stejné.
Mamka 46 let leží právě v nemocnici a má 3den po operaci..měla ho propletený v celé levé půlce mozku, Brali jen část celej nemůžou. Spatně mluví moc nevnímá,pořádně si nic nepamatuje.. je mě ouvej a modlím se taky ať je vše v pořádku.
Je to hrozná bezmoc ,když nevíš jak to skončí jakto dopadne. Ale drže se a buď silná. Věř,že vše bude dobré. Pořád si to taky říkám a doufám,že se vše spraví. My nevíme zda je zhoubný či ne. Budem teď jen čekat.
Budu na vás myslet!

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 24.09.11 14:35

verusa22: tatka po první operaci taky nemluvil, byl pomatený, museli mu tam nechat těch 5%, ale najednou se oklepal a jakoby se nic nedělo. Po 3 měsících nikdo ani netušil, že byl na takové operaci. Věř, že bude líp. A pevně doufám, že to nebude zhoubný. Nám to řekli hned po operaci, prý poznají podle tvaru. :nevim: Já se akorát obávám toho, že to musí vzít celý, prý to tlačí na cévu, kterou když zasáhnout tak hrozí ochrnutí. Minule se jim to nepodařilo a ted chtějí? Taťka se měl rozhodnout do týdne jeslti operaci nebo ne. Prý ten nový způsob odstranování není dokonalý a prý pro tatky nereálný. :nevim:
Moc děkuji, vím, že nejsem, boužel sama, kdo má někoho s rakovinou. Manželova teta taky bojuje, jen se mi toho zdá nějak moc. :cry: Hlavně mě bolí číst o malých dětech. :andel:
Všem moc děkuji. :hug:

Příspěvek upraven 24.09.11 v 14:37

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 24.09.11 15:19

Evi… :cry: :hug: :hug: :hug: Mamka měla zhoubný nádor před 17ti lety, ale ne na mozku(ale prsu) a zjistila to zavčasu, než nádor stihnul metastázovat do těla. Svůj boj vyhrála a je tu stále s námi :srdce: Vím jaké to pro nás bylo strašný období, já byla malá ale i tak jsem všechno strašně vnímala.

Ty jsi dospělá ženská, máš nádhernou rodinu, a možná o to víc se trápíš, hlavně asi proto že jsi to nepoznala dřív..ale dalo se to snad poznat? Okolnosti jsou takové, že jste za nimi tak často jezdit nemohli.....kdyby jsi mohla vrátit čas, ne s tím, že víš že jednou poznáš na taťkovi že je nemocný, ale se stejnou nevědomostí jako před časem, udělala bys to jinak? Ne! I tak byste tam jezdili stejně jako jste jezdili- méně a ty bys poznala na taťkovi problém až v tu chvíli, ve které jsi jí poznala.

Co tím chce básník číct…Nemáš si CO vyčítat! Udělala jsi maximum a teď je jen otázka rozsáhlosti nádoru a šikovných ručiček doktorů jak to dopadne, tohle už ovlivnit nelze. :-( A i tak, dávali mu rok, dva…je tu roky DVA! :dance: a je velká šance, že tu bude ještě mnoho dalších let! :hug:

Další věc ke které chci něco napsat…že jsi na něj ne vždy byla milá, byla jsi na něj někdy ve svém životě ošklivá? A copak to jde si vždy, každou minutu uvědomovat, že tu jednou ten člověk nemusí být a že bychom se k blízkým měli chovat jen dobře? Situace si to vyžadovala, abyses tehdy k němu chovala takto…on se zlobil že jsi byla s přítelem(pokud jsem to dobře pochopila), a to jsi jako za ním měla lézt a omlouvat se mu? Měla jsi to udělat po jeho? Ne! Dnes díky tomu, že sis tvrdě stála za svým máš manžela a dvě krásné děti! Ani zde si není co vyčítat, i když chápu jak se cítíš (já byla v pubertě na mého nevl.tátu opravdu odporná, ale ani on se ke mně vždy nechoval hezky, když mi bylo 16, zemřel a já si až donedávna vyčítala jaká jsem na něj byla, a že bych ho zase tak ráda viděla! Pak jsem pochopila…okolnosti si to prostě vyžadovaly-má puberta, nevlastní otec, který se ke mně nechová občas moc hezky, celá naše rodina vzhůru nohama…nemám si co vyčítat, protože znova bych nic neudělala jinak. S tím, co vím dnes ano, ale s tím, jak to bylo tehdá, NE. Od té doby jsem vyrovnaná s životem s člověkem, kterého jsem moc milovala a zároveň kvůli puberťáckým hormonům nesnášela. Byl to člověk báječný i na zabití! :mrgreen: Není si co vyčítat! )

V pondělí na tebe, na vás budu myslet a napiš nám sem, jak to dopadlo. :hug: :hug: :hug:

(A sorry za román :lol: jsem se zase rozepsala sakra :mrgreen: :oops: )

 
kači31
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 24.09.11 17:14
Evi,

moc ti i tvému taťkovi přeju, aby operace dobře dopadla. Moje babča, která mě vychovala a byla mi matkou, měla také nádor na mozku, sice nezhoubný, ale 14 cm dlouhý.. První operace, vzali jí většinu, ne vše, trvala 12 hodin a operoval to celou dobu jeden doktor (klobouk dolů). Ta se povedla, ale měla bolesti a čekala ji druhá za půl roku. Ta už se ale bohužel nepovedla, babča špatně mluvila, nebyla mentálně úplně v pořádku, pohybově špatně. Měla naději přežít, ale rodina, která se najednou úplně rozpadla, ji to neumožnila. Zbyla jsem jen já, kdo se o ni chtěl starat, a zbytek rodiny mi házel klacky pod nohy. Když to celé babča viděla, vzdala to. Já jsem se s tím nikdy nesrovnala, pořád mi moc chybí, teď mám doma měsíční holčičku a tak moc bych chtěla, aby se jí babča byla dožila, moc si to přála.

Není to moc pozitivní příběh, který bys asi chtěla slyšet, ale chci tím říct, že je strašně moc důležité, aby měl taťka podporu od vás. Aby věděl a viděl, že vám na něm záleží, aby byl psychicky v pohodě, protože to je na tom všem stejně to nejdůležitější. Buď s ním teď do té operace, ať ví, že se má kam vracet. Vůle není všemocná, ale hodně vyléčí.

Přeju ti hodně sil, pondělí bude asi hodně dlouhé a na nervy, ale pokud budete držet pohromadě, zvládnete to. Drž se, podpoř i mamku, hodně štěstí, věř, že to dobře dopadne.

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 24.09.11 17:26

Nejhorší je asi to, že jsem s tím zatím tak nějak smířená, nevím proč, ale mám takový pocit. Dali mu opravdu rok, dva života a on tu byl s námi. Já jsem toho názoru, že když se něco má stát, tak při operaci a ne doma a trápit se, z rakoviny mozku mám strach, protože opravdu ovlivňuje chování, občas byl zlí, pak dětinský, člověk neví jak se k němu má chovat, bála jsem se vždy mu dát Míšu do náruče, aby neupadl, možná mě za to odsoudíte, ale já měla o své děti strach když je choval nebo občas hlídal a to jsem byla kousek. Moc bych si přála, aby to bylo jako dřív, ale nebude. Už jednou jsme si prošli tím, že se může při operaci stát cokoliv, byli jsme doktory připravování na vše.
Všem děkuji za podporu.

 
Bobisek166
Závislačka 4143 příspěvků 24.09.11 19:32

Evo, drž se! :hug: Taky víme, co to je bojovat s rakovinou - mojemu tátovi kvůli tomu vzali oko a přítelův tatínek zemřel na rakovinu jater (dávali mu 1-6 měsíců, vydržel 4, ale bylo hodně špatné a rychlé). Nikdo tě určitě neodsoudí za to, že se bojíš taky o své děti. V pondělí na tebe i tvého tatinka budeme myslet. Posílám hodně síly. :hug: :andel:

 
sedlinka
Povídálka 13 příspěvků 24.09.11 19:50

Drž se… :hug: posílám hooodně sil všem,celé rodině,ať to dopadne jak nejlíp může.

Můj táta zemřel v 55ti letech po celoživotní nemoci,po celý život trávil doma a v nemocnici na střídačku,tak mi ani nepřišlo,když naposledy si ho tam nechali a ležel tam opět…ale tentokrát jsem cítila později,že je to jiné…nepřestanu si nikdy vyčítst,že jsem ¨tam jeden den měla jet,ale odložila jsem to na pozítří a on druhý den zemřel…je to skoro 7let,ale pořád to bolí…bolest se otupila,ale pořád je v mých myšlenkách a snech…jen mě mrzí a bolí,že nepoznal mého manžela a neviděl mou dcerku :cry:
Držím palečky,ať tvé děti s dědečkem ještě zažívají další a další dny :hug:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 25.09.11 10:35

Přeju hodně štěstí :hug: :hug: :hug: Je to smutné a 54 let není ještě žádný věk. Snad vše dopadne dobře. Musíš věřit. :hug:

 
Alyss
Extra třída :D 10471 příspěvků 25.09.11 20:28

Držím pěsti ,ať to dobře dopadne!!!!!!! :hug: :hug: :hug:

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 26.09.11 08:29

Všem děkuji, operace se přesouvá na zítra, tedy úterý. Asi se jim nechtělo ho o víkendu chystat na operaci, musí mu prý vyholit hlavu a vyčistit žaludek. Je to dlouhé čekání a hlavně pro taťky.

 
katyca
Závislačka 3378 příspěvků 26.09.11 10:20

Je mi moc líto co prožíváte a přeji ať vše dopadne dobře. :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.09.11 11:57

:hug: :hug: :hug: :hug: jE TO SMUTNÝ DENÍČEK!Přeji Vám hodně sil ,hlavně pro tatínka s dědečkem …!Věřte ,že to bude dobré !!!Dnešní medicína už dokáže své !!!Držte se :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 26.09.11 13:32

Tak taťka má po operaci, vše nemohli odstranit, jinak měl prý dramatický probuzení, ale operaci zvládl, ted se čeká až se pořádně probere a z operace vzpamatuje a bude se teprve vidět v jakém je stavu.
Všem moc děkuji co jste na nás mysleli.

Příspěvek upraven 27.09.11 v 14:14

 
eňula
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 27.09.11 18:47

Přeju hodně sil všem! Snad se stane zázrak! :srdce:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 28.09.11 19:24

doufam,ze tatka bude v poradku :hug: moc drzim palce…

 
Ditta77
Závislačka 4189 příspěvků 28.09.11 21:06

Evi..co napsat…každé takové trápení mě mrzí…nějak nevím, co napsat-moc bych Vám přála, aby se vše v dobré obrátilo…Píšeš, že taťka už je starší člověk-není-na umírání je sakra mladý.....mám stejně starého manžela.....Můj strýc teď taky bojuje s rakovinou tlustého střeva-má ale metastáze na játrech-taky mám strach jak to dopadne.....jsem s tebou :hug:

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 30.09.11 15:45

Ahoj, tatka má po operaci, prý tam museli něco nechat, nemůže hýbat pravou rukou a nohou, špatně mluví a špatně vidí. Ale dnes byl na magnetické rezonanci, která měla ukázat zda tam opravdu něco nechali a prý nic nenasvědčije tomu, že by tam něco nechali.

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.10.11 11:51

Evi koukám taky těžký rok co? Hlavně a´t se tatka brzo zotaví a bude mu líp posílám energii pro tebe.

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 02.10.11 09:37

Jj, ale už se snad blízká na lepší časy. :-D
Dnes jedu za tatkem poprvé po operaci a mám z zoho trochu obavy.

 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 31.08.12 21:40

Zdravím všechny. Moc dlouho jsem tento deníček nemohla otevřít. Bohužel taťka svůj boj v únoru prohrál. Po operaci se celkem držel s tím, že odstranili celý nádor, ale menší místa tam museli nechat. Nějak se držel. Byl ochrnuty, ale pomalu se rozhýbával. Jenže po novém roce to bylo nějak horší. V únoru měl jít na vyšetření jenže na to už nedošlo. pak se začal zhoršovat a mamka zavolala doktora. Ten ho jen uviděl a konzultoval s brnem a verdikt byl 3-4 týdny my nevěřili i když to bylo znát. Ke konci nevnímal jen spal, měl veliké bolesti a halucinace ani mě nepoznal. Bohužel mamka situaci sama nezvládla a musela jej převézt do nemocnice kde druhý den zemřel. Moc mi chybí.

Příspěvek upraven 31.08.12 v 21:43

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama