Recenze knih nakladatelsví CP Books

Ostatní

Sekce Jazyky 1500 německých slovíček, která se snadno naučíte Anglická nepravidelná slovesa

1500 německých slovíček, která se snadno naučíte
verze se 3 audio CD
Jana Navrátilová
106 stran černobílých
Přiložen 3 x CD-ROM
Datum vydání: únor 2005
Kód knihy: KE0246
ISBN: 80-251-0488-5, EAN: 978-80-2510-488-0

Soudobé jazyky obsahují velké množství slov, která nejenže podobně znějí, ale mají obvykle i totožný význam. Průnik stejné slovní zásoby existuje samozřejmě i mezi češtinou a němčinou. Není divu, oba národy spolu sousedí, historicky se prolínají a především čeština přebrala do svého slovníku značný počet germanismů.
Pro studenta němčiny to má jedinečnou výhodu! Jakou?
Totožné výrazy se naučíte mnohem rychleji než nová slovíčka. Stačí si pouze připomenout slova, která důvěrně znáte, ale u nichž jste si ani neuvědomili, že se ve stejném významu používají v německém jazyce. Vaše slovní zásoba němčiny se tak rapidně a v mžiku rozšíří.
V této publikaci vám nabízíme 1500 takových slov. Jsou seřazena abecedně a za každým z nich je připojen překlad a věta, abyste si uvědomili, v jakém kontextu bývá výraz nejčastěji používán.
Součástí cvičebnice jsou i 3 audio CD namluvené rodilým mluvčím. Pomocí pěti lekcí si procvičíte nejen správnou výslovnost vybraných německých slovíček a vět, ale i porozumění mluvené němčině.

Anglická nepravidelná slovesa
Kolektiv autorů
80 stran černobílých
Přiložen 3 x CD-ROM
Datum vydání: leden 2005
Kód knihy: KE0271
ISBN: 80-251-0447-8, EAN: 978-80-2510-447-7

Příručka je určena pro začátečníky nebo i pokročilé studenty a samouky angličtiny. Umožní procvičit si nepravidelná slovesa, která tvoří jednu ze základních mluvnických kategorií anglického jazyka a bez kterých se prostě nedomluvíte.
Látka je rozdělena do dvou hlavních částí: mluvnice a cvičebnice.
Mluvnice vám poskytne základní informace ohledně použití minulého času a minulého příčestí v angličtině.
Cvičebnice je strukturována do tří oddílů - 100 nejfrekven­tovanějších nepravidelných sloves, 60 méně používaných a 40 sloves z oblasti krásné literatury a poezie.
Všechny tři oddíly nabízejí za každým ze sloves vzorové věty. Uvědomíte si tak kontext, jak bývá dané nepravidelné sloveso nejčastěji užíváno. Za každým z oddílů následují cvičení. Samozřejmostí jsou i kontrolní testy s klíčem, najdete je na konci publikace.
Ke knize jsou připojena:
2 AUDIO CD určená k porozumění mluvenému slovu i procvičování výslovnosti.
1 MULTIMEDIÁLNÍ CD, jedinečné svou formou - videa a animace vás nejen pobaví, ale především „zapojí do hry"vaše další smysly. Tak abyste si nepravidelná slovesa co nejrychleji a správně zapsali do paměti.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek