Recenze knih nakladatelsví CP Books

Ostatní

Edice Abeceda zahrady Hlíznaté okrasné rostliny Bylinky z vlastní zahrady Architektura zahrady

Architektura zahrady
Abeceda zahrady
Bohdan Dlouhý
16 str. dvoubarevných
64 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2004
Kód knihy: KH0105
ISBN: 80-251-0239-4, EAN: 978-80-2510-239-8

Asi všichni známe pocit, že je někde něco špatně, ale nemůžeme přijít na to, v čem je chyba. Každý autor, a může se to týkat čehokoliv, trpívá provozní slepotou, kdy nevidí ani jasné chyby, a je vděčný, když jej na ně upozorní někdo jiný. Pokusme se o takový pohled „zpoza plotu" i my v případě architektury zahrad.
Tato kniha tedy není klasickou učebnicí :,-(ovnické tvorby ani doslovným návodem na založení okrasné zahrady, je pojata jinak. Východiskem k ní jsou fotografie již existujících rodinných zahrad, venkovských i městských, malých i velkých. Na zcela konkrétních příkladech vám tak můžeme povědět něco o kompozici, zakládání, údržbě a zejména o nejčastějších chybách a problémech, se kterými se lidé při tvorbě svých zahrad setkávají.

Bylinky z vlastní zahrady
Abeceda zahrady
Dalibor Wojtowicz
72 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2004
Kód knihy: KH0108
ISBN: 80-251-0240-8, EAN: 978-80-2510-240-4

Používáte rádi čerstvé bylinky při vaření, při přípravě čajů a jiných léčivých směsí? Chcete si vypěstovat bylinky na vlastní zahrádce? Poradíme vám kam jednotlivé rostlinky vy:,–(it, aby se jim dobře dařilo, ale také kdy sklízet a jak je připravit k dalšímu použití. Kromě popisů léčivek a návodů na jejich pěstování v našich podmínkách najdete v knize receptury na bylinné směsi. Dozvíte se samozřejmě, na jaké nemoci byliny platí. Nechybí ani tipy na využití v kuchyni a zpracování vonných olejů. „Mějte na paměti, že není na světě bylina, která by na něco nebyla!"
Dalibor Wojtowicz

Hlíznaté okrasné rostliny
Abeceda zahrady
Lenka Kře:,–(lová, Stanislav Vilím
16 str. dvoubarevných
80 str. plnobarevných
Datum vydání: leden 2005
Kód knihy: KH0114
ISBN: 80-251-0246-7, EAN: 978-80-2510-246-6

Okouzlily vás mečíky, jiřiny nebo něžné krokusy? Stojíte v obchodě bezradně nad krabičkami s barevnými obrázky plnými cibulek a hlízek? Zalistujte tedy nejdříve touto knihou a zjistěte, co která rostlinka potřebuje, které se u vás bude nejlépe dařit, která je nejvhodnější pro vámi zvolené místo.
Jste trochu zmateni? Jak to, že mečíky a krokusy nepatří k cibulovinám, vždyť jsou jim tak podobné? Jaký je mezi nimi rozdíl? I to se dozvíte a k tomu ještě spoustu jiných věcí, jistě zde najdete mnoho zajímavých rad a nápadů, s jejichž pomocí se váš balkon nebo zahrada stane malým rozkvetlým rájem.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek