Recenze knih nakladatelsví CP Books

Ostatní
  • emimino
  • 16.04.05

Edice Vesmír 3D Planeta Země Vesmírné objevy Invaze robotů do vesmíru

3D Planeta Země
Jiří Dušek
48 str. plnobarevných
Datum vydání: únor 2005
Kód knihy: KD0072
ISBN: 80-251-0269-6, EAN: 978-80-2510-269-5

Naše další zastávka na cestě vesmírem prostřednictvím 3D fotografií bude na naší mateřské planetě Zemi. Ukážeme vám nádherné satelitní snímky zemského povrchu a na mnoha 3D fotografiích vám nabídneme záběry, které se dají spatřit pouze z oběžné dráhy. Vše je doplněno informacemi, které pro vás spolu s obrazovým materiálem sestavil astronom a pracovník brněnského planetária Jiří Dušek. Atmosférické jevy, krátery na povrchu Země, odvrácena tvář naší planety, jezera, moře, oceány a další zajímavosti jsou zde přichystané pro každého, kdo se chce o modré planetě dozvědět více. Vydejte se prozkoumat končiny a oblasti, do kterých byste se normálně nedostali a pokud ano, určitě byste neměli příležitost spatřit je z pohledu, který vám nabízíme v této knize. 3D brýle nutné k tomuto výletu najdete uvnitř.

Vesmírné objevy - Invaze robotů do vesmíru
Zdeněk Pokorný, Miloslav Zejda
152 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2004
Kód knihy: KH0089
ISBN: 80-251-0264-5, EAN: 978-80-2510-264-0

Všechny zá:,–(ní poznatky o tělesech naší planetární soustavy přinášejí v současné době specializované přístrojové sondy. Výzkum vesmíru pomocí těchto robotů není ovšem ani zdaleka všední, rutinní prací a při ohlédnutí zpět vidíme četná úskalí, komplikace i nesporné úspěchy, které každou sondu či observatoř ve vesmíru provázely.
Pracovní týmy vědců a techniků vytvořily více či méně dokonalé kosmické sondy, které mají určitou velikost, hmotnost a řadu dalších vlastností. Mohlo by se zdát, že jejich vyčerpávajícím výčtem dokonale popíšeme, oč tvůrcům automatických sond šlo. Uniklo by nám však, že velké projekty všeho druhu (nejen kosmické) se často vyznačují ještě jednou důležitou vlastností, kterou nelze postihnout známými fyzikálními veličinami: takové projekty „mají svého ducha". Vyplývají z něj nové pohledy na věc, nové přístupy a nasazení, netradiční závěry. Přístrojové sondy a laboratoře, o nichž se dočtete, významně posunuly naše poznání dopředu.
Kniha renomovaných autorů, pracovníků Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně, přináší zprávy právě o takových kosmických robotech, které určitě "měly svého ducha”. Podává svědectví o stavu astronomického výzkumu na pozadí posledních úspěšných kosmických projektů, které zabezpečovaly (či ještě zabezpečují) robotizované sondy. Dozvíte se v ní příběhy sond Mariner 10, Voyager 1 a 2, Magellan, Clementine, Galileo, NEAR Shoemaker, Mars Exploration Rovers a Mars Odyssey, Cassini a kosmických observatoří SOHO a Hubblova kosmického dalekohledu.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama