Recenze knih z edice Computer Pressu- Je vaše dítě připraven

Ostatní

Je vaše dítě připraveno do první třídy? Jaroslava Budíková, Patricie Krušinová, Pavla Kuncová Kniha je určena rodičům, kteří připravují své dítě na velkou změnu v životě celé rodiny ? zahájení školní docházky.

Pomáhá rodičům budoucího školáka dokonale poznat, lépe porozumět jeho chování a zjistit, zda je pro první třídu zralý. Kniha je zároveň přínosná i pro učitelky mateřských škol, které se také významnou měrou podílejí na přípravě dítěte na školu.

Dozvíte se:

? jaký temperament má vaše dítě ? jak dítě motivovat a posilovat jeho sebedůvěru ? jak se dítě učí pravidlům komunikace ? co je pro školní zralost směrodatné ? jaké druhy inteligence a styly učení existují ? co přináší dětem počítač a televize ? co je to integrace a pro koho je určena ? jaké existují typy škol a školních programů ? co je důležité vědět při výběru školy ? jaké jsou nejčastější poruchy učení ? a mnoho dalšího

Kniha je doplněna kapitolou s náměty her a cvičení, které autorky doporučují s dítětem provádět a rozvíjet tak jeho vnímání, komunikaci, motoriku, řeč aj. Celý text knihy a zejména testy a cvičení jsou doplněny půvabnými ilustracemi, které mohou sloužit jako omalovánky.

Velmi důležitou součástí knihy je obsáhlý adresář pedagogicko ? psychologických poraden, speciálních center, pedagogických center, dys-center a některých pomáhajících a svépomocných skupin.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek