Recenze knih z edice Computer Pressu-Macromedia Flash MX:

Ostatní

Vytváříme dynamické aplikace Kolektiv autorů 288 stran černobílých Přiložen CDROM Kód knihy: K0828

Máte zvládnuty základy Flashe, ale potřebujete poznat, jak v něm postupovat při vývoji konkrétních, ryze praktických aplikací? Nebo jste vývojáři na platformě Javy, PHP či Microsoft .NET a rádi byste viděli, jak pomocí nástrojů a komponent Flashe a funkcí ActionScriptu naprogramovat dotyčné aplikace? Máte již dost všeobecných příruček ke Flashi a rádi byste konečně viděli jeho možnosti v akci?
Kniha Macromedia Flash: Vytváříme dynamické aplikace není jednou z mnoha knih o Flashi, které vysvětlují elementární postupy v tomto oblíbeném produktu a jejich praktické použití v konkrétních aplikacích přenášejí na invenci vlastního tvůrce. Neseznamuje s Flashem jako takovým ? naopak už předpokládá, že jeho základy máte bezpečně v sobě a hledáte návody na programování konkrétních aplikací ? od celkové koncepce až po implementaci jednotlivých funkcí. Tyto aplikace pro vás autoři, vůdčí členové světové flashové programátorské komunity, rozdělili do několika typů, které přehledně a názorně představují v této knize:

? Webová anketa ? Návštěvní kniha ? Diskusní fórum ? Chat (s postavami ? avatary) ? Hra (pro více hráčů) ? Online-komunikace (Instant Messenger) ? E-mailový klient ? Multimediální komunikační aplikace

Ačkoli je každá kapitola použitelná nezávisle na ostatních, tvoří dohromady nejkompletnější dosud vydané kompendium programovacích technik a ucelených aplikací v Macromedia Flashi.
Protože na poli Flashe se setkávají programátoři zvyklí na různé jazyky a vývojová prostředí, jsou projekty popisované v knize realizovány v Javě, ColdFusionu a ASP.NET, za přispění C# a příležitostně i PHP. Serverový jazyk je v knize volen podle vhodnosti pro daný projekt, na přiloženém CD pak vždy najdete zdrojový program i v ostatních jazycích. Klienty Flashe jsou pak programovány univerzálně bez ohledu na jazyk serverové části aplikace.
Podle potřeby se při tvorbě aplikací setkáte také s praktickým využitím XML nebo jednoduchých databází v Microsoft Accessu resp. MySQL. Všechny programové kódy i uživatelská rozhraní aplikací vytvářených v knize jsou pečlivě lokalizována do češtiny.
Doprovodné CD obsahuje zdrojové kódy pro Macromedia Flash i serverovou část všech aplikací popisovaných v knize, funkčních pro systémy Windows, Unix i Macintosh. Dále též doplňkové aplikace (ElectroServer, ASP.NET Source Installer, CF XMLParser aj.) a zkušební verze oblíbených produktů Macromedia Flash MX, Flash Communication Server MX a ColdFusion MX.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek