Recenze knih z edice Computer Pressu - Mikroekonomie

Ostatní

Mikroekonomie Bradley R. Schiller Publikace je určena: studentům ekonomických, podnikatelských a obchodních fakult ekonomům a manažerům, kteří chtějí rozvíjet své ekonomické znalosti Učebnice je názorná, přehledná a praktická.

Vyniká:

? jasnými definicemi, ? příklady ze světové ekonomiky, ? citacemi z tisku i Internetu, ? tabulkami a grafy, které nevyžadují další vysvětlování.
Dozvíte se:

? jak je definována ekonomie jako vědní disciplína, ? na jakých základech stojí např. ekonomika USA ? jak, co a pro koho Spojené státy vyrábějí, ? jak spolu souvisí poptávka a nabídka, ? co spadá pod veřejný sektor a jak je řízen, ? které činitele ovlivňují poptávku po zboží a službách, ? z čeho se skládají výrobní náklady, ? kterými motivy je ovlivňována tzv. konkurenční firma, ? jak jsou charakterizovány konkurenční trhy, ? jak funguje monopol, oligopol nebo monopolistická konkurence, ? proč a jak by mělo být podnikání regulováno, ? že ochrana životního prostředí velmi úzce souvisí s regulací hospodářství, ? které ekonomické problémy řeší dnešní zemědělství nejčastěji, ? jak se chová trh práce, ? jakou úlohu hrají na trhu práce odborové organizace, ? jak jsou členěny finanční trhy, ? proč je rozdělování daní téměř vždy problematické, ? které programy sociální péče a sociálního zabezpečení existují, ? proč a jak v budoucnu poroste význam mezinárodního obchodu a finančnictví


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek