Recenze knih z edice Computer Pressu-Mistrovství v Microsoft

Ostatní

autor: Michael J. Young, Michael Halvorson 1176 stran černobílých Kód knihy: K0973

Mistrovství v Microsoft Office 2003 (v originále Microsoft Office System 2003 Inside Out) je kompletní průvodce všemi programy základní rodiny produktů Microsoft Office 2003. Kniha je určena každému, kdo přerostl všudypřítomné začátečnické průvodce a nenalézá dostatek informací ani v podrobných příručkách. Tedy především zkušenějším uživatelům, počítačovým odborníkům i nadšencům, konzultantům ? prostě každému, kdo chce znát používané programy do posledního příkazu, funkce či nastavení.

Kniha neopomíjí ani základy, probírá je však rychlejším tempem, takže se při postupném studiu můžete brzy pustit do zajímavějších témat, jako jsou pokročilé techniky, jež vám ušetří čas, méně běžné požadavky nebo řešení různých problémů. Naleznete v ní tradiční produkty Word, Excel, PowerPoint, Outlook (včetně mnoha změn, kterými ve verzi 2003 prošel), Access, FrontPage i nový, slibný produkt InfoPath, a také užitečné informace o vzájemném propojení a společných funkcích těchto produktů.

Mezi stěžejní témata knihy patří:

? Word ? efektivní formátování, práce s rozsáhlými a složitými dokumenty, profesionální vzhled dokumentů, jejich tisk, vytváření webových stránek a využití formátu XML ? Excel ? úpravy sešitu a listu pro zkušené uživatele, zpracování číselných údajů ve vzorcích a funkcích, databázové prvky a postupy: seznamy, filtry a kontingenční tabulky, pokročilé finanční analýzy ? Outlook ? efektivní správa položek, složek, zpráv, schůzek, kontaktů a úkolů, přizpůsobení aplikace Outlook ? Access ? vytváření tabulek a relací, výběr a zpracování informací v dotazech, formuláře a datové stránky, generování sestav pro prezentování informací ? FrontPage ? vytváření, úpravy a správa webových stránek, přidávání knihoven dokumentů do týmového webu SharePoint, vytvoření navigační struktury webu, prohlížení, kontrola a automatické opravy hypertextových odkazů ? InfoPath ? návrh, vyplnění a odeslání formuláře, vkládání ovládacích prvků do formuláře, nástroje pro návrh formuláře: odrážky a číslování, barevná schémata a další

Zkušení autoři vás také podrobně provedou instalací a konfigurací Microsoft Office 2003, ukáží, jak vytvářet profesionální grafiku a speciální efekty v dokumentech Office, a poradí, jak efektivně využívat služby Windows SharePoint Services. Poslední část knihy se také věnuje přizpůsobení Office 2003 pomocí jazyka VBA. Knihu oficiálně doporučuje Microsoft Česká republika jako kompletní příručku k aplikacím Office 2003.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek