Recenze knih z edice Computer Pressu - Modely RC vrtulníků

Ostatní

Modely RC vrtulníků Vladimír Brož Vrtulníkové modelářství, kterým se zabývá tato kniha, je samo o sobě královskou disciplínou modelářství a vlastní modely patří mezi technické perly leteckých modelů vůbec.

V tomto oboru, více než v jakémkoli jiném oboru modelářství, je kladen důraz na preciznost, přesnost, trpělivost, mechanickou zručnost a teoretické znalosti. Nedostatek pečlivosti, netrpělivost a neznalost se zde hrubě nevyplácí a vede k nejhoršímu možnému následku ? ke ztrátě modelu.
I na první pohled banální zanedbání drobnosti může snadno skrývat fatální následky. Ve vrtulníkovém modelářství nelze dělat kompromisy a možná právě pro to je tak zajímavé. Osvojení si této problematiky, tzn. zvládnutí stavby, údržby nebo pilotáže, vyžaduje mnoho stovek hodin tvrdé práce.

Tedy i za ?obyčejným poletováním? na obloze se skrývá spousta času, úsilí a tréninku. Modelář musí stále tvrdě pracovat, trénovat a učit se, pokud chce udržet krok s dobou.

Právě tato náročnost dělá z RC vrtulníků disciplínu nadmíru zajímavou pro nejnáročnější modeláře z náročných. Často však jde o vášeň na celý život. Nedá se tedy očekávat, že jedna kniha dokáže postihnout vše, co by měl modelář této kategorie umět. Přesto jsme se snažili, aby se čtenář dozvěděl co nejvíce z této krásné a náročné modelářské disciplíny

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek