Recenze knih z edice Computer Pressu - Názorný průvodce tvor

Ostatní

autor: Larry Ullman 536 stran černobílých Kód knihy: K0954

Jiné než dynamicky generované stránky, obsahující či ukládající data z a do databází, již na dnešním webu nedávají smysl. Málokterá dvojice produktů přitom spolu v praxi tak dobře spolupracuje jako skriptovací jazyk PHP a databázový program MySQL .

Aby si obě tyto technologie ? a zejména jejich praktické uplatnění ? bez potíží osvojili i méně zkušení tvůrci WWW stránek, přicházíme jim nyní na pomoc s názorným průvodcem založeným na:

? srozumitelně napsaném i vysvětleném programovém kódu,

? postupech důsledně popsaných po krocích,

? dostatku ilustrujících obrázků a obrazovek,

? všudypřítomných tipech usnadňujících práci.

Autor, mající na toto téma za sebou už jeden bestseller, probírá nejprve odděleně a podrobně základy PHP i MySQL, aby poté přešel na vysvětlení principu jejich propojení ve webové aplikaci. Dále se věnuje jednotlivým aspektům a webovým nástrojům sloužícím vybudování kvalitní a dobře zabezpečené webové aplikace, zejména:

  • uživatelským relacím (sessions),
  • souborů cookies,
  • ověřování údajů,
  • ladění a ošetřování chyb,
  • maximalizaci výkonu.

Všestrannou publikaci, rozumějící potřebám začátečníka i pokročilejšího tvůrce stránek, završuje trojice ucelených příkladů (server pro ukládání souborů, registrace uživatelů, elektronický obchod), příloha s detailním popisem instalace PHP a MySQL na Windows i Linuxu a stručný přehled nejlepších doplňkových programů a informačních zdrojů.

Máte-li vstřebány základy HTML, najdete v tomto názorném průvodci vynikající odrazový můstek k vytváření dynamických webů. Jako jejich zkušenější tvůrci zde pak snadno naleznete potřebné činnosti i kroky aplikovatelné na vaše vlastní aplikace.

Pro vyšší srozumitelnost a názornější výuku jsme pro vás plně přeložili do češtiny obrazovky i zdrojový kód všech příkladů a vyvíjených aplikací. Doplněno bylo rovněž ošetření specifik českého prostředí (znaků s diakritikou, formátu čísel apod.). Správná funkčnost lokalizovaných kódů byla otestována. Zdrojové kódy všech skriptů z knihy si můžete stáhnout z adresy knihy.cpress.cz/K0954. Ke knize je k dispozici také originální web na www.DMCinsights.com/phpmysql (v angličtině) s dalšími zdroji, diskusním fórem aj.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek