Recenze knih z řady přírodní katastrofy

Ostatní
  • emimino
  • 19.10.03

Co dokáží sopky, nezvladatelné požáry, zemětřesení nebo hurikány se dozvíte v miniedici Přírodní katastrofy. Řada knih Computer Pressu . určená převážně dětem, vás seznámí se vším, co vás může kolem těchto přírodních úkazů zajímat. Jak vznikají, jaké působí škody, jak se dají předvídat a co lze proti nim dělat. Nechybí ani výčet těch nejzajímavějších událostí z lidské historie. S těmito knihami můžete nahlédnout pod pokličku přírodních zákonitostí a jevů, se kterými se stále častěji můžete setkat i v našich zeměpisných šířkách.

.(CPress){border:0} *]Hurikány a tornáda
Neil Morris
32 str. plnobarevných

98,– Kč / 147,– Sk

? Co je to Hurikán a kde vzniká. ? Dočtěte se, které oblasti jsou hurikány ohroženy. ? Poznejte příběhy lidí, kteří přežili. ? Zjistěte jak se sleduje a předpovídá počasí ve světě. ? Pochopte jev zvaný El Niňo. ? Přečtěte si jaké máme vyhlídky do budoucna.

.(CPress){border:0} *]Požáry a povodně
Nicola Barber
32 str. plnobarevných

98,– Kč / 147,– Sk

? Prozkoumejte povětrnostní podmínky, které způsobují lesní požáry či povodně. ? Naučte se, jak bojovat s ničivým požárem. ? Navštivte místa dřívějších katastrof. ? Přečtěte si příběhy očitých svědků. ? Prozkoumejte oblasti, které jsou stále ohroženy. ? Poznejte vědu týkající se předpovědí a prevence.

.(CPress){border:0} *]Zemětřesení
Neil Morris
32 str. plnobarevných

98,– Kč / 147,– Sk

? Proč a kde k zemětřesením dochází. ? Nahlédněte do tajů procesů, které se odehrávají pod zemským povrchem. ? Přečtěte si o existenci zlomů v zemské kůře ve všech koutech světa. ? Navštivte místa, která byla v minulosti postižena. ? Poznejte příběhy lidí, kteří přežili. ? Dočtěte se, které oblasti jsou zemětřesením ohroženy. ? Zjistěte, jak se vědci snaží předvídat zemětřesení a předcházet jejich ničivým dopadům.

.(CPress){border:0} *]Sopky
Philip Steele
32 str. plnobarevných

98,– Kč / 147,– Sk

? Podívejte se do nitra sopky. ? Poznejte různé typy erupcí. ? Navštivte místa dřívějších katastrof. ? Přečtěte si příběhy očitých svědků. ? Prozkoumejte oblasti, které zůstávají ohroženy. ? Poznejte vědecké předpovědi.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek