Recenze knih z www.knihy.cpress.cz

Ostatní

Vánoční překvapení nejen pro děti

Žluté kuřátko

Kdopak to tam bydlí?

Veselý krab

Kdopak to tu je?

Ospalý šnek

Kdopak to jde spát?

Mlsná myška

Kdopak mi to snědl?

Toto leporelo určené pro nejmenší, nabízí dětem spoustu zábavy a radosti. Stačí jen zatáhnout za pohyblivou část a objeví se doposud dobře ukryté tajemství. Vaše děti tak mohou objevovat stále něco nového, každá stránka přinese něco zajímavého. Veselé barevné ilustrace, zábavně zpracovaný jednoduchý a dětem srozumitelný příběh, ale i praktické provedení knihy, zajisté způsobí spoustu radosti.


Loutky

Tvoříme loutky a hrajeme divadlo

Linda Topinková

 • Nechte se okouzlit pohádkovým světem loutkového divadla a ze snadno dostupných materiálů si vyrobte vlastní loutku, se kterou si podle jednoduchého scénáře můžete zahrát krátkou pohádku.
 • V knize naleznete celkem 15 tipů na výrobu konkrétní louky, od nejjednoduššího prstového či dlaňového maňáska přes stínovou loutku až po složitou marionetu, kdy je podrobný návod výroby vždy doplněn o názorné barevné fotografi e. Nechybí ani postup na sestavení malého loutkového divadla.
 • Kniha je určena všem tvořivým dětem, které mají rády loutkové divadlo a chtějí si sami vyzkoušet nejen výrobu vlastní loutky, ale i dramatické ztvárnění pohádkového příběhu. Publikace však jistě potěší také rodiče a pedagogy působící v oblasti dramatické a výtvarné výchovy.
 • Udělejte radost svým rodičům, dětem či kamarádům veselou originální loutkou, která se může stát milou dekorací dětského pokoje, interaktivní hračkou nebo prostředkem rozvoje komunikačních a vyjadřovacích dovedností.

Dinosauři

Vyrobte si úžasné trojrozměrné modely!

Proměnte knihu ve skvělé modely dinosaurů!

Stačí jen lepidlo a nůžky nebo modelářský nůž a tato kniha se promění v úžasné dioráma ukazující krajinu období pozdní jury a křídy (před 160 až 64 miliony lety). Přesné modely dinosaurů Tyrannosaurus rex, Stegosaurus, Diplodocus, Triceratops a Parasaurolophus společně s maketou lidské postavy vám přiblíží neuvěřitelnou velikost těchto stvoření. Rozmístěním složených modelů do detailně vykreslené krajiny vznikne úžasná podívaná. Hotový model má rozměry 215 mm × 890 mm × 300 mm.


Čarodějův hrad

Vyrobte si úžasný trojrozměrný model!

Šikovné ruce a pár běžně dostupných pomůcek promění tuto knihu v úžasný model čarodějova hradu postaveného na vysoké skále!

Stačí jen lepidlo a nůžky nebo modelářský nůž a tato kniha se promění v úžasný model čarodějova hradu postaveného na vysoké skále. Každý kout je plný vzrušujících detailů, od temného dračího doupěte po vysoké tajemné věže. Stěny a střechy se otvírají, kola se otáčejí a klapky se vysouvají, aby odkryly kouzelný svět. Hrad obývá mnoho fantastických postav, mezi které patří čaroděj a jeho pomocníci, trpasličí strážci, draci a trolové.


Poznáváme tvary a barvy

Garáž kočky Ády - magnetická knížka

Veselé a poučné hraní s magnetkami!

Tato magnetická kniha pomůže vašim dětem poutavým způsobem si procvičit rozeznávání tvarů a barev. Propojení příběhu, ilustrací, magnetek s úkoly nabízí dětem kreativní způsob učení. Rodiče mohou nahlas číst příběh obsahující názvy barev a tvarů, které si děti mají možnost ihned procvičit. Budou plnit různé úkoly a připevňovat magnetky do zajímavě ilustrovaných barevných scén.


Poznáváme opačné vlastnosti

Velký a malý kamarád - magnetická knížka

Veselé a poučné hraní s magnetkami!

Tato magnetická kniha pomůže vašim dětem poutavým způsobem porozumět opačným vlastnostem (protikladům). Propojení příběhu, ilustrací, magnetek s úkoly nabízí dětem kreativní způsob učení. Rodiče mohou nahlas číst příběh obsahující názvy barev a tvarů, které si děti mají možnost ihned procvičit. Budou plnit různé úkoly a připevňovat magnetky do zajímavě ilustrovaných barevných scén.


Výchova dětí

1000 + 1 rada pro každou situaci

Gail Reichlin, Caroline Winkler

Výchova dětí je proces věčný, který se opakuje a odehrává každodenně. Proto existuje mnoho výchovných situací, které zažívají téměř všichni rodiče, ale které ne všichni dokážou dobře řešit. Pro tyto případy je zde tato kniha. Je rozdělena na kapitoly podle konkrétního problému, a poskytuje jasné a stručné návody, praktická řešení a příklady ze života.

V knize naleznete:

 • jak postupovat, když dítě ubližuje kamarádům, odmlouvá, vynucuje si pozornost, skáče do řeči, používá neslušná slova,
 • jak překonat lhaní, projevy agrese, vzdoru, záchvaty vzteku, úzkost z odloučení, noční můry,
 • jak naučit děti uklízet si hračky, zapojit je do drobných prací v domácnosti,
 • jak přežít ranní shon před odchodem do školky nebo do školy, čas ukládání ke spánku a čas jídla,
 • jak učit děti hodnotám, skromnosti, společenskému chování, jak posilovat jejich sebedůvěru,
 • jak řešit hádky s partnerem před dětmi, narození sourozence, vztahy s prarodiči, sourozenecké spory,
 • jak se vyrovnat s úmrtím v rodině, jak čelit otázkám o sexu a těhotenství,
 • jak reagovat na výkřiky Nenávidím tě, nemám tě rád,
 • jak odnaučit cucání palečku nebo závislost na dudlíku, a jak naučit dítě používat nočník nebo záchod,
 • rady pro cestování a dovolenou s dětmi, pro situace s neznámými cizími lidmi, první den ve školce, návštěvu u lékaře a u zubaře,
 • vliv televize, počítačů a elektronických her.

Autorky se výchovnému poradenství věnují více než třicet let, jejich kniha patří dlouhodobě mezi světové bestsellery. Pro české čtenáře ji upravila dětská psycholožka Mgr. Jana Vysloužilová.


Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek