Recenze knih z www.knihy.cpress.cz - novinky 1-3/2008

Ostatní

pro maminky, tatínky, děti i jejich starší sourozence .....

Mrzutý muž? Vím, jak na něj!

Jed Diamond

Prodejní kód: KZ0064

Máte doma mrzutého muže? Měla jste hodného, pozorného partnera a ten se jednoho dne změnil v bručouna a vy nevíte, co s tím? Díky této knize pochopíte, co se v mysli vašeho muže odehrává, jak se jeho rozpoložení dá pozitivně ovlivnit, a jak můžete zlepšit vaše společné soužití.

Co v knize naleznete:

 • Co můžete udělat, když muž nechce připustit, že má problém.
 • Praktické rady - vhodnou stravu pro muže, potravinové doplňky, pohyb a konkrétní změny životního stylu.
 • Proč muži nepřiznají, že udělali chybu.
 • Syndrom mrzutého muže - nová diagnóza, která by neměla ujít pozornosti psychologů a psychiatrů?
 • Jaký vliv má testosteron na mužský mozek a celkové zdraví.
 • Testy, které vám pomohou ujasnit si, zda muž trpí opravdovými depresemi, či zda se u něj projevuje syndrom mrzutého muže.
 • Příběhy ze života jiných partnerských párů.
 • Jak je to vlastně s mužskou menopauzou?

Autor pracuje téměř 40 let jako psychoterapeut, napsal několik bestsellerů o mužích a aktivně se věnuje programům zabývajícím se mužským zdravím. Tuto knihu napsal inspirován vlastním příběhem.


Žena a domácí násilí - Z pekla ven

Andrea Buskotte

Prodejní kód: KZ0028

Zažíváte vy nebo vaše kamarádka domácí násilí? Přemýšlíte, jak udělat „ten první krok"? Tato kniha se snaží dodat odvahu ženám ohroženým domácím násilím, je pro ně praktickým rádcem a psychickou podporou.

V knize naleznete:

Rady psycholožky

 • Jak rozpoznat domácí násilí, jak ignorovat předsudky a mýty, které domácí násilí provázejí, jak si posílit ztracené sebevědomí.
 • Jak ochránit děti, co jim říct, kam s nimi odejít.
 • Jak přestat obhajovat partnerovo násilné chování a jak svou situaci řešit.
 • Možnosti, jak se dá vztah zachránit a jak zlepšit soužití.
 • Co můžete udělat pro svou bezpečnost, jak se chovat a pohybovat v bytě s násilníkem, jak v případě napadení bezpečně a rychle opustit domov.
 • Kde a jak hledat odbornou pomoc, jak může pomoci blízká osoba.
 • Jak čelit pronásledování bývalým partnerem
 • Odkud se bere násilí, vliv násilné výchovy na chování v dospělosti, prevence domácího násilí.
 • Právní rady a legislativa v České republice určená osobám ohroženým domácím násilím.
 • Kontakty na místa pomoci v celé ČR
 • Psychologické a rodinné poradny, Intervenční centra
 • Azylové domy, linky důvěry, internetové poradny

Tato kniha se může stát zdrojem informací a základem pro pochopení problematiky domácího násilí nejen pro každého z nás, ale také pro psychology, učitele, policisty a další profesionály, kteří se s tímto neblahým fenoménem mohou setkat při své práci.


Marketing pro začátečníky

Miroslav Foret

Prodejní kód: KE0478

Publikace je určena:

 • těm, kteří s marketingem začínají, ať jde o budoucí marketing manažery nebo i zaměstnance malé firmy, kde jeden člověk zabezpečuje více činností, tedy i marketing
 • studentům podnikatelských, obchodních a ekonomických fakult, jimž nabídne veškeré základy marketingu >/ul>

Dozvíte se:

o jaké existují základní marketingové definice
o co rozumíme marketingovým řízením a proč je v praxi důležité
o jaká marketingová strategie je kdy vhodná
o jak připravit životaschopný marketingový plán
o co spadá pod marketingové makro a co pod mikroprostředí
o jak provést analýzu portfolia
o co vše dokážeme vyčíst z chování zákazníků
o nakolik je důležitá segmentace trhu a jak ji využít
o proč a kdy je třeba provádět marketingový výzkum
o jak pracovat s tzv. marketingovými prvky - produktem, cenou, distribucí i propagací
o že vstup na zahraniční trh nemusí být ani tolik náročný, že záleží na formě a načasování


Největší kniha nápadů na celý rok

Prodejní kód: KD0200

Aplikace, Barvy, Cetky,
Dárky, Efekty, Fantazie…
Abeceda nemá dost písmen, aby obsáhla všechno to, co nabízí tato kniha.

Přes 200 návrhů originálních výrobků a efektních kostýmů, jejichž prostřednictvím mohou děti vyjádřit svou kreativitu od A do Z. Nápady na výrobky ke všem příležitostem v roce tvořené z nejrůznějších snadno dostupných materiálů, jako je lepenka, pěnová guma, textil, modelovací hmota atd. V knize také naleznete šablony, různorodé výtvarné techniky s podrobným návodem a spoustu tvořivé zábavy.

Vaše děti prožijí celý rok ve znamení kreativity!


Největší kniha nápadů pro malé slečny

Výtvarné tipy pro dívky

Prodejní kód: KD0201

Aplikace, Bižuterie, Cetky, Doplňky, Elegance, Fantazie…
Abeceda nemá dost písmen, aby obsáhla všechny činnosti, jež nabízí tato kniha.
Přes 150 návrhů výhradně pro dívky spojuje ruční práce se zábavou a jejich prostřednictvím mohou vyjádřit svou kreativitu od A do Z. Nápady na tvorbu z nejrůznějších snadno dostupných materiálů jako je lepenka, papírmašé, textil, modelovací hmota atd., šablony, různorodé techniky s podrobným návodem a spousta kreativní zábavy. S naší knihou se holčičky stanou opravdovými malými slečnami!


Mistrovství v Microsoft Windows Server 2003

Ze začínajícího správce expertem

Petr Šetka

Prodejní kód: K1337

Jste správcem podnikové sítě a máte na starosti administraci Windows Serveru 2003 a klientských stanic? Pak je právě vám určena tato kniha plná praktických návodů, postupů, rad, tipů a řešení problémů. Autor v ní vychází především ze své lektorské a konzultantské praxe. Přesně tedy ví, kde začínající i pokročilejší správce „tlačí bota" a knihu pojal čistě prakticky. Na příkladu rozrůstající se organizace budete postupně pronikat do tajů náročnějších a složitějších síťových řešení a technologií - každý administrátor, začínající i pokročilý, si tedy v knize najde řešení pro danou situaci v rámci podnikové sítě, kterou spravuje.

Seznámíte se s následujícími tématy:

# Základní síť typu peer-to-peer s několika počítači se systémem Windows XP Professional. # Různé typy instalace operačních systémů, TCP/IP včetně návrhu adresování středně velké sítě, uživatelské účty, možnosti jejich konfigurace a způsoby práce uživatelů. # Model sítě s doménou Active Directory založenou na systému Windows Server 2003, instalace domény, síťové služby DNS, WINS a DHCP včetně jejich nasazení, doménové účty, knihovny dokumentů, uživatelské profily, konfigurace tiskového serveru a tiskáren, řadiče domény, možnosti vzdálené správy, zálohování síťového prostředí. # Konfigurace vzdálené instalace operačního systému, automatická instalace aktualizací Service Pack a dílčích aktualizací operačních systémů i aplikací :,-(y Office, bezproblémové začlenění přenosných počítačů do sítě. # Zabezpečení sítě, počítačů a dat, doporučené postupy a předdefinované šablony zabezpečení, bezpečné připojení k Internetu pomocí Windows Serveru 2003. # Konfigurace prostředí sítě po připojení poboček a práce s elektronickou poštou.

Příloha knihy se věnuje nástroji, který výrazně zjednodušuje instalaci kritických oprav a chyb v zabezpečení operačních systémů Windows 2000 a vyšších, a aplikace Internet Explorer 5.0 a vyšší - Microsoft Software Update Services (SUS). Tento nástroj je zdarma a v dnešní době cílených útoků na neopravené chyby v systémech je pro administrátory neocenitelný. Přibližně 85 % celé knihy je použitelných také v prostředích se systémy Windows 2000 jak na straně řadičů domény, tak klientských počítačů.

Kniha je doplněna diskem CD-ROM, na kterém naleznete mnohé nástroje zmíněné v knize a využitelné pro svou praxi správce sítě, např. Shadow copy client pro Windows 2000, Resource Kit Tools pro Office XP a Windows Server 2003, aktualizace Service Pack pro Windows XP, SUS a další.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama