Řecko s 4měsíčním miminkem

Cestování

Deníček pro všechny, kteří se bojí s dětmi letadlem k moři aneb Jak jsme zvládli dovolenou v Řecku s 4měsíčním sluníčkem. Milé maminky, s manželem jsme se po dlouhém přemýšlení rozhodli, že na dovolenou pojedeme. Ne kvůli sobě, ale hlavně kvůli malé. Myslíme si, že mořský vzduch a celkové prostředí u moře prospěje nejen nám :) A taky že to tak bylo.


2 komentáře

Letadlo

Letěli jsme na týden a tady se dostávám k bodu č. 1, a to k letadlu. Všichni na mě nevěřícně koukali, když jsem oznámila, že pojedeme s tak malým prckem k moři a ještě letadlem. Přiznám se, i já jsem dlouho měla strach z toho, co nás čeká a jestli to malá zvládne. Ale byla jsem přesvědčená, a stále jsem, že cesta 2,5 hodiny v letadle je zdaleka lepší než X hodin v autě. Na letišti nebyl žádný problém. Ani s jídlem pro malou, normálně nás pustili i s pitím (jen při letu zpět mi letuška nebyla schopná udělat teplou vodu). Při vzletu jsem dala malé napít, aby ji nezalehlo v uších. No a potom celý let prospala u mě v náručí. Při přistání pít nechtěla, ale ani tak ji to nijak nevadilo a dokonce se smála :)

Horko

Horko bylo, ale tím, že pořád pofukovalo, jsme to nějak nevnímali. Vzduch byl vlhčí než u nás a myslím, že malá ty horka tam snášela líp, než když jdou tady velká dusna. Samozřejmě jsme ji mazali krémem proti sluníčku, nevystavovali slunci a hlídali, aby byla pořád ve stínu.

Spánek

K našemu milému překvapení nám v Řecku malá spala celou noc :) Ona je docela spáč, takže i přes den krásně spala v kočárku, třeba na pláži, nebo ve městě. Bylo jí to vcelku jedno. Večer, když jsme šli do města, vždy usnula a ať jsme se vrátili v 10, nebo v 1 ráno, jen jsem ji vždy přendali do postýlky a krásně spala dál. Musím říct, že to byl odpočinek i pro nás!

Koupání

Nevěřili byste, jak se malé ve vodě líbilo:), jak v moř tak i v bazénu! Moře pro ni bylo studené, takže jsme vždy jen smočili nožičky a nechali se omývat vlnami :) Sofii se to moc líbilo, koukala pořád po vlnách a nechápala, co to je :) V bazénu se jí líbilo o něco víc, protože voda byla vždycky krásně vyhřátá od sluníčka :), dokonce jednou manželovi začala při plavání usínat :D

Shrnutí

Maminky nebojte se jet s tak malým dětmi k moři. Dokonce si myslím, že je to nejlepší čas, protože děti ještě nechodí a vy tak ještě nemusíte pořád někam běhat a hlídat, aby se někde neutopily :) Za mě říkám, že to byla moje nejkrásnější dovolená a jela bych zase!

Takže neváhejte, sbalte kufry a vyrazte do teplých krajů, stojí to za to!

S pozdravem maminka Miižu

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
vendulaaa
Závislačka 4792 příspěvků 05.07.12 05:20

Já za sebe bych se tedy bála nějakých nemocí, třeba i z horka - průjmy apod.

 
sestramona
Kelišová 7260 příspěvků 05.07.12 06:12

Krasny fotky :-)
Ja jsem teda taky takovej blazen, ze bych vyrazila. Jenze my mame dvojcata…trosku slozitejsi a po tom co jsem v egypte skoncila na kapackach v mistnim spitale bych se bala prave kvuli koj. vode atd. Jejich bych neverila ani baleny natoz prevareny z kohoutku.

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 05.07.12 07:27

Ahoj, ano taky si myslím že jet s menším miminkem které nechodí je mnohem lepší než už s větším, a určitě je to dobré i pro jejich zdraví, a myslím že tady po evropě se to dá zvládnout tak v pohodě jako jste to zvládly vy, ale třeba do toho Egypta bych nejela ani sama natož s dítětem to by byl nerozum.

 
LadyLada
Závislačka 4442 příspěvků 05.07.12 07:59

Cestování k moři pro mě, respektive pro malého představuje tolik rizik, že si to ráda ještě nějakou dobu odpustím. A ani nevěřím tomu, že si to dítě ve 4m jakkoli užívá, neboť má jiné potřeby než dospělí.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 05.07.12 09:01

Děti zvládnou všechno, akorát je jim úplně jedno, jestli byly v Řecku nebo na zahrádce v ČR.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9025 příspěvků 05.07.12 09:02

Mluvila jsem se známou dětskou lékařkou, a ta - byť je sama dost „poděs“ - říkala jednoznačně, že do roka je dítěti nejlíp tam, kde se narodilo. Ne, že by se to nedalo zvládnout, ale je to zátěž pro organismus a snadno se může stát, že bude mít problém (tím spíš, kdyby to nebylo Řecko, ale třeba Egypt nebo Thajsko). Takže ona mi to nedoporučila, a já se taky cítím jistější, když jsme tady, kde je po ruce doktor a kde nehrozí styk s bakteriemi, které dítě nezná.

Nijak neodsuzuju člověka, který jede, ale já za sebe se teda bojím.

 
katsha
Kelišová 5744 příspěvků 18 inzerátů 05.07.12 09:09

Je super, že sjte si to tak užili. :palec: Já v tom taky nevidím nejmenší problém, sice dětem je to asi jedno, ale rodiče přece taky mají právo se trochu odreagovat od každodenního shonu. Loni jsme byli s holkama dvakrát u moře v Chorvatsku, jednou na přelomu května a června, to bylo mladší 5 měsíců, podruhé koncem září (skoro 9 měsíců). Ale je fakt, že jsme jeli hlavně kvůli starší dceři (s ní jsme byli u moře poprvé až skoro ve dvou letech, ale kdybych věděla, jak to bude v pohodě, jeli bysme i rok předtím)
Jinak bych řekla, že ta první dovolená byla o dost jednodušší, protože jsem ještě plně kojila a nemuseli jsme tedy s sebou tahat milion balíků s vodou a skleniček. Taky malá se ještě nepohybovala, takže i to bylo v pohodě.

 
jjjjjjjjjjjjj  05.07.12 09:35

Super!!! Je dobře že jste vyrazili, my byli v 8 měsíním v Turecku v srpnu, pokud si člověka dopřeje kvalitní hotel tak je to super se vším všudy Moje sestra žije napůl na Sicílii, s dětmi cestuje od miminek a žádný ptoblém. A nejlépe je dítěti do roka tam kde je doma asi to bude tím, že mají dva domovy :-)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 05.07.12 10:28

Já byla s malim v 5 měsících a taky to bylo super :palec:

 
Katjinka
Kecalka 392 příspěvků 05.07.12 10:35

Super!! Důkaz, že dítě člověka nemusí vyřadit z normálního života. Řecko je úžasná země a určitě bych se tam nebála nemocí.

 
Modry pes  05.07.12 10:59

Super, rada slysim. V zari se chystame taky. Bude to urcite skvely!!

 
Hadumi
Extra třída :D 11717 příspěvků 05.07.12 11:51

Vrátili jsme se včera z Řecka a super! Malé je 10m.

 
Cherilin
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 05.07.12 12:10

Minulý rok jsme byli s 9ti měsíční dcerou v Chorvatsku. A byla to pro mě zatím ta nej dovolená. Malé to prospělo, spala tam o hodně líp než doma, vodu miluje a vzduch jí opravdu prospěl. Taky v cestování s mimi nevidím nejmenší problém, pokud se nejede třeba do Afriky :lol:

 
wapik
Závislačka 4326 příspěvků 05.07.12 12:15

My se taky před týdnem vrátili ze Španělska. Let 3,30h (stejné jako když jedeme na Moravu) Nepozorovala jsem, že by malý byl nějaký neštastný, nebo ho trápila změna lokality. Naopak, když se osvěžil ve vodě, byl pak spokojený na dece a pozoroval jak si vítr pohrává s palmami… :mrgreen: Mazali jsme, takže je stějně růžový, jako když jsme odjížděli… :twisted:

Je to o tom na co si každá maminka troufá. Pokud byste chtěli jet, ale bojíte se toho co říkají ostatní, tak bych se na to vyprdla a jela hnedka. :lol: Pokud je to někomu vyloženě proti srsti, tak proč se trápit. Miminku je to celkem jedno, kde je a vydrží toho opravdu hodně. Ale teda ten Egypt, potažmo i Turecko bych radši nebrala. To už je lepší to Thajsko… :mrgreen:

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 05.07.12 12:16

Dovolím si nesouhlasit :D naše mimčo od mala bylo hrozně uřvané, moc toho nenaspalo, takže bych to asi neriskovala. Ten měl období, kdy v noci probrečel několik hodin v kuse a to by nás z hotelu asi brzy vystěhovali :mrgreen: teď mu byl jeden rok a přemýšlela jsem zda někam jet, ale asi počkáme do příštího roku. Přes den mi ještě pořád dvakrát spí, ale potřebuje klid a ticho a to by asi jinde neměl a v noci se pořád ještě tak pětkrát budí. Jinak je společenský, lidi má rád, ale dlouho nevydrží, tak dvě hodinky a pak je protivný. Je zvyklý na svůj prostor doma :) Takže dovča příští léto. Už se těším, až vyrazíme na hory.
Závěrem tedy…není dítě jako dítě :mrgreen: někdo má štěstí na spáče a kliďase a někdo má hyperaktivního akčního čertíka se kterým se na minutu nezastaví, takže podle toho se člověk musí zařídit.
Kdyby byl ale prcek klidný, tak bych asi také někam vyrazila.

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 05.07.12 13:18

Dobře, že jste si to tak užili a všechno vám klaplo :potlesk:
Osobně si taky ale myslím, že je to dítě od dítěte… naše malá byla taky věčně uřvaná, ve dne, v noci… nebyl požitek s ní vyjet za ves s kočárkem, natož někam mezi lidi daleko od domova :? Jí by bylo jedno, kde řve a my bychom si to teda moc neužili :)

O zdravotních rizicích mimo domov nevím :nevim:, tak nějak jsme to neřešili…

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 05.07.12 14:00

Devčata, jak vám závidím, že máte dovolené v pohodě, mně stačí vyjet někam do horní dolní a vždy se něco po… (viz poslední deníček), takže představa dovolené v nemocnici s mladým někde za hranicemi…brrrr

a když ne nemocnice, tak alespoň štípance od včel a vos (pro prcka alergika fakt nic moc) nebo nabourané auto (nikoli naší vinou) nebo být jako první u bouračky, kde jsou nohy, ruce polámané a dávat první pomoc,,, nebo v chorvatsku zachraňovat topící se paní…ale jelikož přitahuji samé průšvihy, většinou mě už nic nepřekvapí a chlap si na to již zvykl:-)) ale berte pak sebou ještě decko na takového akce :) to je pak průprava pro život

 
BertaCek  05.07.12 15:34

Nektere damy jsou zjevne uzkostne hysterky, omlouvam se za obhrouble vyrazivo… Nemoci jsou vsude, to byste v Cechach nemohly do lesa, s obavou, ze dite dostane od klistete encefalitidu.
Pokud se nejede do oblasti, kde je malarie, zluta zimnice, cholera nebo nilska horecka, deje se kulove. Vetsina deti je u more stastna, cisty vzduch a voda jim dela dobre.
Diky praci mam hodne kontaktu na Evropany, co se narodili treba v Ghane, Tanzanii nebo Pakistanu, casto tam stravili i nekolik let jako deti, a maji nejkrasnejsi vzpominky na ty mista, a zdravi jsou az hanba :P Ted jela znama ukazat sve novorozene do Indie, kde kdysi zila, v sesti tydnech mimina, a holcicka totalne v pohode, vsichni z ni „ucuravali“… Letadlo taky nebyl problem.
Na Haiti bych s miminem asi nejela, ale bat se do Recka, Chorvatska nebo Turecka s miminem… To se ho budete bat pustit v sesti letech hrat s cizima detma, ze se nakazi, nebo jako kde ma ta uzkost hranice? Na to fakt pozor, pak jsou z deti rozmazleni, zavisli otrapove.

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 05.07.12 15:39

No tak my byli v Argentine, dva mesice u pribuznych. Male bylo tenkrat 7mesicu a vse jsme zvladli na jednicku. Dokud je mimi kojeno tak je to v pohode. Mas krasne fotecky :-)

 
alena36
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 1 inzerát 05.07.12 16:36

No nemyslím si, že jezdit s taky malým miminkem k moři je rozumné. Dítěti je jedno, jestli se cachtá v bazénku nebo v moři.

 
BertaCek  05.07.12 17:31

Co je na tom nerozumneho? Ach tyhle matky, co by dite zavrely do akvarka… :roll: more je cistsi jak nejaka ceska reka nebo rybnik, a neni to jen o cachtani. Taky rodice potrebuji vypadnout, odreagovat se…

Autorko - vic takovych jako vy!

 
Hanka1
Extra třída :D 11474 příspěvků 05.07.12 19:09

Byli jsme ve trech měsících mladší dcery s ni a jeji pětiletou sestrou a vse proběhlo naprosto v pohode jako u Vas, dcera byla plne kojena, bezproblémové spící miminko, nevidim důvod proc smrdet doma jen proto, že se to někomu nezdá zrovna vhodne…
Navíc dohromady s manželem se domluvíme 4 světovými jazyky a úroveň zdravotni pece ve Španělsku, potažmo Eu je lepsi nebo minimalne srovnatelná jako v ČR

 
LadyLada
Závislačka 4442 příspěvků 05.07.12 21:04

Jsem stejného ražení jako Alena36 a rozhodně se nepovažuji za hysterku.
Jen nehovořím 4 jazyky, takže v případě nutnosti narážet na jazykovou bariéru například v nemocnici, důvěřovat lékařům v cizím prostředí, řešit případné prodloužení pobytu… prostě nejsem takový dobrodruh, když jde o ty, o kterých rozhoduji a mám za ně plnou zodpovědnost.

Jo a že si to maminky užily a vzpomínají na to jako na nejlepší dovolenou - tomu věřím. Pro mě pobyt v zahraničí s miminkem představuje rizika, která užitek z dovolené nevyváží.

 
domecekPJVS
Stálice 91 příspěvků 05.07.12 21:09

Naprosto souhlásím se všemi maminkami, co se svými dítky jezdí…neodsuzuju ani ty druhé je to věc názoru, ale je mi líto těch dětí, co jejich úzkostné matky jim dopřejí max. píásek před domem, který je plný bacilů nebo český chlorovaný pročůraný bazen…není nad čistou mořskou vodu a vzduch…chystáme se v září do itálie a už teď se těším jako malá…hlavně všem šťastnou cestu a návrat :srdce:

 
Hankazey  05.07.12 21:28

My byli a 3 měsíčním v turecku a super. Děti tam i díky morskemu vzduchu lépe spí.

 
Miižu
Kecalka 188 příspěvků 05.07.12 21:48

Milé maminky, tento deniček jsem nepsala pro ty, kdo jsou pevně rothodnuty že nikdy s tak malým dítětem nikam nepojedou, protoze se proste bojí, ale pro ty jako ja kterí chcou strasně jet, ale odrazuje je okolí, nebo se obávají horka a cesty…samozrejme jsem si byla vedoma vsech rizik a nenechala nic náhodě. kupovala kojeneckou vodu, kterou jsem převarovala, jeli jsme s cestovkou takze v pripade nutnosti nemocnice, by jsme se obratli na delegátku, která v recku primo zije (aby jsme se domluvli v nemocnici)
a to ze si nektere z vas mysli, že to není rozumne s tak malym mimcem…alergickou reakci muze mt dite i vetsi, stejne tak tam muze dostat prujem, zlomit si ruku a ja nevm co jeste…takze to az budou malé 2 roky budu stále poslouchat ze je na to jeste mala? nebo uz ji nechrozi takove nebezbeci?? myslím se ze prave naopak..starsi dite se uhlida o to hur, že uz vsude beha a podobne…má doktorka mi to schvalila a doktor na kyclich primo jásal a chválil a rikal at jen jezdime ze je to super.
takze ono to bude asi tak, ze co,,odborník" to názor že?
neberu vam to, že vy osobne by jsme nikam nejeli…ale nechte si to pro sebe..me je to celku u zadku a kldne se zavírejte s detma doma a koupejte se v mistnich krásne,,cistych" vodach…¨
takze asi tak…a děkuji za kladné komentáře maminy :palec:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 05.07.12 22:31

Taky s dětma jezdíme od malinka. s malým jsem byli v jeho půlroce v tunisu, kdy byl ještě plně kojený, takže pohoda největší… taky jsem v celku proto, aby děti jezdily všude.. smaozřejmě při vhodných podmínkách. a nesouhlasím, že dítěti je jedno, kde se ráchá.. pakliže má třeba problematickou kůži nebo dýchání, je moře k nezaplacení.
letos chorvatsko a bulharsko, malému je rok a půl a straší je 3 a půl a už se těší.. :)

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 05.07.12 22:50

Takze puvodne jsem chtela napsat, ze opravdu zalezi na povaze ditete, ale reakce autorky na komentare me trochu nadzvedla, takze reaguji hlavne na ni - proc by si mel nekdo na verejnem serveru nechavat nesouhlas pro sebe??? Tomu vazne nerozumim. Pokud ma autorka spave dite, k rozhodnuti cestovat ji gratulovali doktori, tak vubec nechapu, v cem byl problem? Ze se autorka bala horka a zjistila, ze miminka horko snesou dobre, zvlast ve stinu a mirnem vetriku? To, ze se s miminkami cestuje letadlem relativne v pohode, na rozdil od neposednych batolat, snad neni zadny objev? Ja nevim, ale obcas mi pripada, ze nekdo opet objevil Ameriku… A zaver ve stylu maminky, nebojte se s malymi detmi k mori, protoze ja si to super uzila mi zni strasne nebubrele, zvlast pokud tato maminka ma zkusenost jen s jednim ditetem a generalizuje na zaklade jedne zkusenosti. Tot muj nazor a je mi celkem fuk, ze je autorce u zadku…

 
Miižu
Kecalka 188 příspěvků 05.07.12 23:06

Já přece netvrdím, že jsem objevila novinku ve stylu v cestování s dětmi…jen jsem naspala svou zkušenost. :palec: kdyby jsem mela plačtivé dítě, tak s ním raději taky nikam nejedu, ale je určitě hodně maminek, které mají děti, prostě veselé a nebrečící :) a nevím, prostě mi přijde že se to dá napsat i jinak než hned kritizovat a psát jak je to nerozumné…ale to je věc každého…
tímto článkem jsem neměla v úmyslu založit debatu o tom jestli je to správné nebo ne, ale napsala jsem pouze svoji zkušenost. a to že na závěr píšu ať se maminky nebojí k moři s malými dětmi- na tom přece není nic špatného. Každá maminka ví jaké má dítě…

 
marketa20
Závislačka 4253 příspěvků 05.07.12 23:10

Zdravim autorku a moc dekuji za denicek, my s manzelem strasne vahali, mame mimi skoro 5 mesicu a nakonec pristi stredu odletame do Bulharska, mam docela nervy, ale denicek mi vlil optimismus do zil, diky :*

 
Miižu
Kecalka 188 příspěvků 05.07.12 23:12

Děkuji a jsem ráda, že to vzal někdo tak, jak bylo myšleno :) :palec:

 
LadyLada
Závislačka 4442 příspěvků 05.07.12 23:48

No vidíš, myslela jsem, že je to Deníček i pro mě, neboť hned v první větě píšeš: „Deníček pro všechny, kteří se bojí s dětmi letadlem k moři…“.

 
BertaCek  06.07.12 00:55

Ja to reknu jeste jinak.. Kdo z vas zna matku, ktera mela u more vaznejsi problemy? Delate, jakoby noviny byly plne informaci o vazne ochorelych detech u more… Vsechny ty rizika, o kterych tu tak povidate, jsou jen ve vasi hlave. Timhle prehnanym, pseudoochrani­telskym pristupem delate detem spis medvedi sluzbu.

 
Miižu
Kecalka 188 příspěvků 06.07.12 08:56

Slovíčkařit tady opravdu nebudu, zbytečné komentáře a zbytečně si dělat zle…no někoho to asi baví.

 
magda07
Stálice 54 příspěvků 06.07.12 10:38

Miizu, díky moc za optimisticky deníček. Vnímám to stejne. S malým (8 mes) vyrazime taktéž do Řecka a strašně moc se těšíme. Upřímně si myslím, ze dětem je to co se požitků tyče opravdu jedno, ale proč ho nenechat nadychat čerstvý vzduch a nevymachat ho v čistém moři?? Doktorka mi to na to řekla - uz v jeho 4 měsících - At klidně jedeme. A dokonce doporučila na jaře i Djerbu. Pokud bude dobry hotel. Ono to asi i hodně závisí na životním stylu rodiny. S malým od narozeni hodne cestujeme, je zvyklý byt u našich rodičů, jezdíme s nim na chalupu na hory. Od 4 měsíců s nama podniká cyklovylety, túry a je naprosto v pohode. Kamarádka ma stejne starého chlapečka a ten zatím nespal jinde než ve své postýlce doma.. Radši budu mit doma pohodare zvyklého na zmenu od malinka. Ale at si dela kazdy, co chce. Omlouvám se za chyby, pisu z mobilu.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 06.07.12 13:54

Nenazývala bych maminky, které nechtějí s malým děckem k moři hysterkami. některé děti nemusí dobře na změny reagovat a pokud by zdravotní problém jako jsou třeba přehřátí a průjmy byl, tak je to prostě problematičtější řešit to v cizině než doma, nevidím na tom nic nepochopitelného.

kdybych měla prachy, tak bych asi stejně počkala s dovolenou a jela později. každopádně v tom jistej risk vidím. pokud bychom to přečkali ve zdraví tak krása a pohoda, pokud ne, tak by to asi bylo blbé.

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 06.07.12 22:46

Tak musím napsat ještě jednou :) myslím si, jak jsem již psala, že je to podle dítěte. Zároveň se mi nelíbí, jak se tu některé naváží do těch co cestovat nechtějí. Já bych například cestovat chtěla, ale po uvážení všech skutečností to odložím, až bude prcek větší a budeme z toho mít všichni požitek. Navíc i když jsem chtěla jet s prckem plavat, tak mě doktorka varovala, že do jednoho roku by to asi neriskovala. Nakonec jsme okolo devátého měsíce jeli a prckovi se to líbilo, ale byla jsem na vážkách. Očkování proti pneumokokům jsem nechtěla a doktorka strašila, že by mohli být například problémy s ouškem atd. známí takové měli, tak jsem věděla, co je to za problém…
Závěrem tedy shrnu, je to každého rozhodnutí a to, že s malým dítětem budu doma na zahradě v bazénu a nejedu k moři neznamená, jak tu někdo psal, že ho držím v akváriu :mrgreen: a na pořádnou dovču na hory pojedeme až bude větší.
jo a ještě k té zahraniční zdravotní péči…no, asi by to nebylo tak snadné jak si někteří myslí…a dokonalé

Příspěvek upraven 06.07.12 v 22:48

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 06.07.12 22:51

Od 4 měsíců cyklovýlety? to asi v té sedačce-vozíku za kolem?? také už se těšíme na kolo, ale ještě počkáme až bude větší na sedačku…pro malé to moc nedoporučují…

 
Hanka1
Extra třída :D 11474 příspěvků 07.07.12 08:44

Já mám ještě srovnání - s prvni dcerou jsme jeli na dovolenou v jejich 15timesicich a pro knězi byla dovolena v pravem slova smyslu jen kdyz mlada spala, protože jinak jsem ji neustale někde nahanels prvni týden bud po kole Ou, kdy ležela rychlosti blesku nebo druhy týden, kdy se rozchodila, tak ta rucicky. Takže pro byly ty dva týdny na Mallorce strávené v předklonu…:-)

Takže pro mne je nejlepsi jet k moři bud věkové do třičtvrtě roka, max roka nebo az po druhem roce. Mladší měla mořskou premiéru v těch trech měsících na Gran Canarii (peti hodinový let kompletne prochrapavala v Cabrio autosedacce-vajíčku) a ve dvou letech jsme byli v Řecku, to uz naštěstí měla vlastní letenku, protože letět 1.cervence v naprosto narvanem dobytčáku, tedy v ekonomy class a mit ji jeste na kline by byl ocistec.

Letos se chystáme koncem srpna na last a radi bychom bud na Řecké ostrovy, Turecko nebo španělsky mluvící destinace včetně Balearu nebo Kanaru.. Jedine co s detma nedávám je Afrika, konkretne Egypt a Tunis. Nejen kvůli nynejsi politicke situace, ake hlavne kvůli Faraonove SRBu (sracoblici místní bacil), i kdyz přiznávám že do takového Maroka bych se vrátila a rada…

Neodsuzuji maminky, co s detma necestuji, kazda to ma jízdné jinak. Jen proste já strach nemám a konkretne letošní deseti hodinová autem cesta v zime do Alp, kdy čtyři hodiny jsme stali v kolonach kolem Mnichova byla daleko horší nez 14ti hodinový let do Jižní Ameriky, kdy chudák manžel trpěl a já si ho celkem i uzila…

 
magda07
Stálice 54 příspěvků 07.07.12 09:51

Ano, a proc ne? Konzultovali jsme to jak s pediatrickou, tak ortopedem a oba nic nenamitali. Ale asi máme štěstí na doktorku, je coby 4nasobna maminka docela od rany. Vozík jsme koupili kvalitni, investovali do odpružení a miminkovniku. Maly si tam lebedi a spinka jak andilek. Upřímně, dokud ho udrzime ve vozíku, bude ve vozíku. Přijde mi to mnohem bezpečnější než dětská sedacka. Většina našich přátel dávala děti z vozíku rovnou na vlastní kolečko. Ale co člověk, to názor.

 
Andrejka88  07.07.12 10:43

Ja take dekuji za tento denicek!!! Dite zatim „jen“ cekame, ale zrovna letos jsme resili, kdy poprve se vydame k mori… Jeste v zime jsem byla rozhodnuta, ze tak v roce a pul by to slo, ale pak prislo leto… Ja more miluji!! Kazdy rok letam jednou az dvakrat v lete k mori a predstava, ze se dva a vice let nikam nepodivame me trosku vydesila (rozhodnuti bylo na zaklade tzv. obecneho nazoru, ze se to nema, ktery se tu tolikrat objevil). Pak jsme o tom ale zacali premyslet a prisli jsme na to, ze vlastne nezname zadny padny duvod, proc k mori nejet (cca 2 hodiny letu, do provereneho hotelu s delegatem-znama ma cestovku a nikdy nas neposle nikam, kde to nema 100% proverene)! Takze jsme si s manzelem letos slibili, ze kdyz nebude nase dite extremne urvane (po mamince :mrgreen: ), tak pristi rok koncem leta popr. na podzim vyrazime. To uz by mela mit mala vic jak 8 mesicu. Timto dekuji autorce, ze mi vlila do zil nadeji, ze nebudeme par let zavreni doma, ale hezky si uzijeme prvni spolecnou dovolenou, ktera opravdu muze probehnout v klidu a pohode!

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 07.07.12 18:23

Pěkný deníček, my jeli k moři s pětiměsíčním prckem ale autem a do Chorvatska, a přesně jak píšeš, cesta pohoda, teplo bylo ale lepší jak tady dusna, malá tam krásně spala i jedla, prostě super. zítra letíme do řecka tak jsem zvědavá jak to proběhne, neboť malé už je přes 2 roky a už to není to hodné spavé miminko :lol: :lol: každopádně jet k moři s pidi mimčem je super, je fakt že lidi kolem to nechápali ale co je jim do toho :mrgreen: nebyl jediný problém tehdy a snad nebude ani teď :mavam: jediný kam bych nejela s děckem je Egypt apod. země ale někam do EU nebo chorvatsko pohoda, my tehdy táhli konvici na vodu, sunar, plíny, skleničky prostě komplet a zbytečně, je tam všechno k dostání, takže kdybych jela někdy zase s mimčem neberu už nic :mrgreen:

 
Motýlice
Kelišová 5025 příspěvků 08.07.12 08:44

Tak za sebe bych se toho určitě nebála, ale taky k cestování s tak malým mimčem nevidím jediný důvod. Mimču je to totiž úplně jedno a nebude si z toho pamatovat nic. Navíc se taková dovča může lehce zvrtnout na peklo pro ostatní spolucestující. Sama jsem zažila pár letů s uřvaným kojencem na palubě a můžu říct, že mě to odradilo od toho, abych něco podobného jednou praktikovala já sama. Stejně tak řev na pláži, v hotelu - pro ostatní to nemusí být zas tak roztomilý zážitek jako pro rodiče. My s manželem máme naštěstí stejný názor (byť moře milujeme), že s miminkem nejdřív zůstaneme doma, pak začneme pozvolna brázdit české hory a lesy a až bude dítko rozum brát a začne si to pořádně užívat, tak ho vyvezeme k moři. Což vidím tak nejdřív ve školce.

 
eivlis
Závislačka 4373 příspěvků 08.07.12 11:03

Jsem ráda, že tu někdo taky zmínil tu stinnou stránku - „let s uřvaným kojencem“. Já to zažila naštěstí jen jednou a děs a hrůza (dítě mělo navíc „divnou“ maminku, že se ho ani nesnažila utěšit, ale to by bylo na jinou diskuzi). Taky jsme si s manželem na základě toho zážitku řekli, že tohle sobě ani okolí dělat nebudem.

Tím samozřejmě netvrdím, že se cestovat s miminama nemá (že by to mělo platit pro všechny). Ale každý by měl objektivně posoudit, jaké jeho mimčo je a podle toho to přizpůsobit. Argument, že „miminka prostě pláčou a vy ostatní to prostě na dovolené musíte přetrpět“ neberu a přijde mi to sobecké.

Jsem přesvědčena, že naše rozhodnutí nejet s mimčem k moři, bylo správné. Ačkoliv dcerka byla jinak spokojené miminko, tak prostě neměla (a stále nemá) ráda, když je někde připoutaná. Takže řvala ve vajíčku, moc spokojená není ani ve „velké autosedačce“ - cesta dýl jak půl hodiny je dost náročná (a raději ji teď absolvujeme vždy jen v době spánku). Stejně tak jako teď téměř ve dvou letech nechce jezdit v cyklosedačce. Tudíž pro nás by byla při cestě do zahraničí největším problémem cesta.

Příspěvek upraven 08.07.12 v 11:06

 
Hanka1
Extra třída :D 11474 příspěvků 08.07.12 12:07

Tak to koukám, jake mám já štěstí na klidne a relativne hodne děti. U nás se při vzletu a přistání zádné hororové rvaci scény nekonaly a to byly i sezóny, kdy jsme k moři letěli za leto dvakrát… To samé v hotelu nebo restauraci a navíc si troufám tvrdit, že jsem dost (dle mého manžela az moc) ohleduplná matka, co a dítětem odchází, pokud obtěžuje - coz chápu, že v letadle jde těžko…

Nase mimi při startu a přistání jen kniklo a to z důvodu, že jsem ho brala z autosedačky k sobe na připoutáni a hned jak se prisoslo, tak byl klid a petihodinovy let prospalo ve vajíčku na sedacce vedle mne… Jednou si bekla starší dcera při startu z Mallorky pac ji zalehly ouška, ale spravil to bonbón od letusky a po zbytek dvou hodin byl klid.

Ostatne mi daleko víc vadi rodiče co tahají děti vecer po osme do restauraci, zvlášť kdyz máme hlidani, s manželem si vyrazime do restaurace a vedle v devet vecer u stolu haleka mimino a vrcholem je, kdyz ho na tom jídelním stole matka přebaluje, ac je na wc prebalovaci pult…

To raději přetrpim kdyz par děti zabreci u startu a přistání - mimochodem nezažili jsme, že by kompletne cely let v kuse nejake díte prorvalo a to litame v průměru tak pětkrát ročně po EU jak dovolenkove, tak služebně…s detma i bez.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 08.07.12 13:47

Krásný deníček a krásné fotečky

 
lyžařka
Kecalka 362 příspěvků 08.07.12 22:49

Přesne tak ditěti je jedno kde se cachta a proto se musí cestovat co nejvic dokud je ditě všude gratis aby si maminka něco užila. mamince to jedno neni kde se cachta a moře pusobí blahodárně…já mám v plánu v 5 mesicich hory-lyže. v 9 mesicich Chorvatsko a do 2 let musíme zvládnout Thajsko :-)pak už budu za malýho všude platit a nevim zda si to pak budeme moci jeste dovolit. cestování zdar :jazyk:

 
neregistrovana  09.07.12 19:31

My byli s detma (7, 4 a 1,5 roku) v thajsku rok, neni pro ne lepsi zeme! ted mame ctvrte, z thajska privezene a jen co schrastime kacky na ctyri letenky, letime znovu. respektuju nazor maminek, kter zustavaji na zahrade, ale jen, pokud jsou ony a zbytek rodiny v pohode. ja bych doma v pohode nebyla, jsem cestovni maniak, tudiz v pohode na cestach. a kdyz ja jsem v pohode, i detu jsou… jinak za cely thajsky rok zadne ze trech deti nemelo sebemensi problem a to jsme projeli vsechno mozne, vcetne nejzapadlejsich vesnicek a jedli z tech nejohavnejsich hrncu mezi svaby. co te nezabije, top te posili a zijeme jen jednou, ne?

 
hanzbl00
Závislačka 3334 příspěvků 09.07.12 22:09

Tyyjo závidim, já bych jela hned taky..akorát si to nedokážu představit s našim uřvancem, ale pokud je mimčo v pohodě tak nevidim důvod, proč nejet:))

Jináč každej má jinej názor, třeba moje tchýně by mi mohla vyjmenovat 100 důvodů, proč nejet :zed: Já na tom nevydim nic špatnýho :palec: :pankac:

 
Kate92
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 9 inzerátů 15.08.12 21:14

I já bych se bála, ale spíš toho vedra nebo průjmů. V pátek jsem se vrátila z Tuniska a ještě teď mám průjmy a není to ok. Radši bych někam busem, třeba do Itálie, ale až tak rok a výš : :)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Opravdu to stojí za to


Reklama