Říkání o víle Amálce I.

Těhotenství

Aneb rosteme ze semínka. Zdravím všechny milé čtenářky. Je dost možné, že svůj deníček budu muset brzy přejmenovat. V bříšku mám už pár měsíců malého vetřelce, ale stále ještě nevím, zda to bude holka nebo kluk. S přítelem pevně věříme, že to bude holčička a vybrali jsme jí jméno Amálka. 28. 6. jdu však na velký UZ, takže to třeba ještě bude kluk. Ale co, kdyžtak napíšu deníček nový.

„Vstávej semínko, holala, bude z tebe fiala.“

„Já nejsem fiala. Já jsem prosím Amálka.“

A proč mluvíte o semínku? Vždyť vyrůstám u maminky v bříšku, ne na zahrádce. Mamííí?

A tak tedy povídám, povídám pohádku…

Bylo jednou jedno semínko. To semínko měl v sobě tatínek a jednoho krásného dne kolem Valentýna mi to semínko zasadil do bříška (musím uznat, že při první návštěvě mého nového gynekologa jsem si myslela, že tatínek semínko nezasadil. Že jsem možná samosprašná či mi pyl do bříška donesl vítr… naštěstí se ukázalo, že se pan doktor spletl, že miminko možná mělo - určitě po tatínkovi - pomalejší rozjezd a semínko opravdu zasadil tatínek kolem Valentýna :-))

Semínko mi ze začátku v bříšku dělalo pěknou neplechu. Rostlo pomalu, a tak jsem pořád běhala k panu doktorovi.

Co si přeje vyjevená čerstvá mamina určitě slyšet? Rozhodně to, co já: "Plod zatím není v dutince vidět. Možná se jedná o zaniklé těhotenství. Možná je to jen pseudobublina a těhotenství je mimoděložní. No a možná (abyste neřekla, že jsem takový protivný dědek), je to miminko prostě menší, asi jste ho počali později. (Jistě, jistě, počali jsme v době, kdy byl přítel asi deset dní pryč, jelikož mi poslal semínko e-mailem.) Dám vám tedy hormony a za týden se na mě přijďte mrknout.

A co teď. Přítel už věděl, že testy byly pozitivní a čekal na výsledek. Co mu mám říct? Miláčku, buď je to špatné a nebo jsem při hodinách biologie nedávala pozor a otěhotněla jsem možná myšlenkou na tebe, možná tím, že jsem se ohlédla za pěkným chlapem…

No co vám budu povídat. Byla to muka. Za týden jsem šla k doktorovi s hodně malou dušičkou. Ale jsem ráda, že jsem tam vůbec šla. Když jsem totiž prvně odcházela, rozloučil se se mnou doktor větou, že kdyby něco, tak ať ihned letím na pohotovost. To mi opravdu zvedlo náladu.

Moje malá dušička však velmi rychle rostla. Všichni v okruhu mnoha kilometrů museli určitě leknutím nadskočit, když slyšeli tu ránu… jak mi spadl kámen ze srdce.

Miminko tam bylo. A dokonce už mu tlouklo srdíčko. Doktor sice nevěděl, jak má určit stáří těhotenství - miminko prý bylo malé, ale co.

I když… podle jeho informací - podle velikosti fazolky, máme doma najednou ne prázdnou bublinku a smutek na duši, ale mistra světa, kterému tluče srdíčko dříve, než ostatním :-)

Takže já jsem si datum početí, týden těhotenství a přibližný termín porodu spočítala mnohem dříve, než můj doktor. A mám velikou radost, že jsem se nesekla :-D

Teď už bude ta fazolka pěkně veliká. Už jí neříkám fazolko, houstičko, bublinko… ale spíš Amálko. Případně na ni myslím jako na rybičku, jelikož si u mně v bříšku pěkně plave a nějak stále častěji naráží na bok akvárka. Ne, že by to byly nějaké extra kopance (proto stále věřím, že tam mám vílu Amálku a ne malého fotbalistu :-)), ale bublá mi to tam každý den, častěji a více, tak to snad nebudou moje střeva, ale opravdu nesmělé kopanečky naší malé víly :-)

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sine1
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 24.06.11 07:30

Moc pěkné povídání, krásně se to četlo, jako nějaká pohádka.. :srdce: Ať se tobě i Amálce daří. :kytka:
Budu se těšit na další deníčky! :palec:

 
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 24.06.11 10:41

moc hezké :palec: a těším se na další vyprávění :-D

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 24.06.11 12:06

krásně napsaný deníček :-P přeji tobě i Amálce moc štěstíčka a hlavně zdravíčka :srdce: a už se taky těším na další deníček :palec:

 
didafifa
Kelišová 6429 příspěvků 24.06.11 12:34
komtko

krasne napsany :potlesk:

 
rebarbor
Závislačka 2531 příspěvků 24.06.11 15:49

KOmetko, krásný! :palec: Ty sis teda užila!

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 24.06.11 21:29

Krásný deníček :-) Tobě i Amálce hodně štěstí a zdraví :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 24.06.11 22:10

Mooc krasne napsane a verim, ze uz vsechno bude v poradku! A snad to bude holcicka, jak si prejete. Nechci nikomu brat nadeji, ale my mame v brisku naprosto hyperaktivni holcicku, ktera vyda i za 5 fotbalistu, takze hlavne zdravicko preji!

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 25.06.11 14:42

Přeji ať se vám vše daří a teď již samé dobré zprávy.

 
Kacenka20
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 25.06.11 21:30

Tak vidím, že nejsem jediná, co chce Amálku :-) Jsem v 7. měsíci, čekám holčičku a jméno Amálka je zatím na prvním místě ;-) Tak vám přeju, aby bylo všechno tak jak má a abyste všichni byli zdraví :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama