Rodičovství aneb deník mladé matky

Rodičovství

Jelikož si zde moc ráda čtu deníčky, rozhodla jsem se podělit se také o svůj příběh. Povyprávím vám o tom, jak jsem přišla ke svému milovanému Matýskovi.

Bylo to před rokem a kus, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, bohužel velmi neplánovaně. V té době mi bylo 22, byla jsem studentkou VŠ a stejně tak i můj přítel, „bydleli“ jsme v krcálku, který měl 2×4m a jedno pidi okénko v suterénu našeho rodinného domu, oba dva finanční příjmy pouze z praxe. Když jsem na těhotenském testu viděla dvě čárky, rozplakala jsem se, radostí to ale nebylo. Po dlouhé úvaze jsme se s partnerem rozhodli, že si miminko necháme (přesně na Valentýna)a já jsem si začala těhotnět. Samozřejmě jsem měla jako spousta žen své představy o těhotenství – miminko bude za všech okolností v pořádku a bude to moje vysněná holčička, zkoušky ve škole budu mít zadarmo, přiberu maximálně 12 kilo, budu se malovat, pečovat o sebe, nebudu mít strie, budu chodit na těhotenské cvičení aj.

Obávaný první trimestr proběhl naprosto v pořádku a já jsem zjistila, že čekám chlapečka. Zpočátku jsem byla trošku zklamaná a závistivě koukala na růžové hadříky, ale pak jsem si řekla, že je to úplně fuk a jako každá budoucí maminka jsem si opakovala tu starou mantru: hlavně že je zdravý :-) A pak přišlo pálení žáhy, bolesti zad a hlavně kynutí, při své výšce 153 cm jsem přibrala 22 kilogramů. Už v šestém měsíci jsem chodila průměrně 8× za noc na malou a zbytek noci většinou hledala polohu, při které mě nebudou bolet záda. To, že jsem těhotná ve škole samozřejmě nikoho nezajímalo, až na jednoho dobráka, kterému jsem neřekla ani slovo, ale když mě viděl, jak jsem dorazila na zkoušku (měla jsem dva týdny do termínu a bylo hnusné vedro), tak se na mě podíval a řekl: „Ani mi nic neříkejte, já vám to dám a běžte rodit, matko!“

Ve 35. týdnu se mi začali dělat strie (přestože jsem se mazala 5× denně), nejdřív na bocích, na stehnech, na břichu, a ve 36. už jsem brečela, že nevypadám jako člověk, ale jako prasnice chodící po zadních a ječela jsem na partnera, ať si to užije, protože těhotnou mě vidí naposledy. V té době jsem si začala říkat, že ho „tam“ nechám dopéci do 38. týdne a pak ho třeba vykouřím. A tak jsem začala přenášet – nakonec jsem rodila ve 40+5 tt a bála se, že budu muset jít na vyvolávaný porod, hrozně jsem těšila na to, že už to konečně přijde. Nakonec se mi to krásně povedlo. Když mi začaly kontrakce, myslela jsem, že je to nějaká těhotenská zácpa, tak jsem si šla večer rozhýbat střeva do Baumaxu a koupit si laxativum. Na to, jak jsem vybírala dlaždice a obklady do koupelny a každou chvíli šla pomalu do kolen, asi nikdy nezapomenu. Všude přece říkají, že když to přijde, tak to žena pozná, ne?

Druhý den ráno jsem už skučela bolestí a říkala příteli, ať mě tam odveze, že buďto rodím, nebo mam opravdu hnusnou zácpu. Nechtěla jsem být jedna z těch žen, co do porodnice jezdí kvůli každému hrknutí, nakonec jsem ale byla moc ráda, že jsem tam jela, protože hodinu na to mi praskla voda. Nechtěla bych jet s ručníky mezi nohama jako moje kolegyně z pokoje:-) Když jsem nastoupila, byla jsem otevřená na dva prsty a do hodiny už na čtyři. Mnula jsem si ruce, že to bude rychle odbyté, dokonce i sestřička na monitoru říkala, že mladé tělo si poradí a odpoledne už bude miminko na světě. Byla jsem nadšená, ale ta bláznivá ženská na příjmu říkala, že když jsem prvorodička, bude to pravděpodobně až někdy večer.

A tak mě v jedenáct přijali na porodní box, kde už čekal můj přítel. A začalo to, půl hodiny ve sprše a půl hodiny na monitoru, když jsem ještě ve tři odpoledne byla otevřená na čtyři prsty a měla kontrakce jednou po pěti, pak po dvou až minutě, tak jsem se zeptala asistentky, jestli si ze mě nedělá prd… Do žíly jsem dostala cosi, co zpravidelnilo a zesílilo kontrakce, abych se lépe otevírala, díky tomu jsem potom měla kontrakce po minutě. Když to porodní asistentka viděla, nabídla mi takovou laskominu, která mě prý trošku „oblbne“. Vzalo mě to tak, že jsem nebyla schopná chodit a neustále jsem opakovala, že jsem hodná a jestli mi po porodu dají najíst, protože jsem nesnídala.

Nakonec se narodil můj krásný synáček. 10. 10. v 18:00. Jen jsem se na něj podívala a byla jsem v tom až po uši, tenhle pocit přeji každé ženě. Porod, i když bolí, je prostě nádherný a úchvatný zážitek.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
micinka79
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 19.02.13 08:52

Krásný deníček a jsi statečná jak jsi se k tomu postavila i když to bylo nechtěné. Já si těhotenství nijak nemalovala a bylo to v pohodě. Druhý porod jsem měla vyvolávaný v 36+2 a neměnila bych.Dnes mi tu leží 7 mi mesíční holčička a porod, který trval jen 45 minut se vším všudy od první bolesti až do vyklubání uzlíčku štěstí byl fakt silný zážitek, který mám stále před očima na rozdíl od prvního přirozeného který trval 25 hodin :mrgreen: :mrgreen:.Je mi upřímně líto, žen které to nemohou zažít a tolik by chtěly. Protože je to opravdu nejkrásnější zážitek v životě :hug: :srdce: :dance: Přeji hodně zdraví a štěstí Tvé rodince :hug:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 19.02.13 09:56

Gratuluji ke krásnému chlapečkovi :kytka: Ať jste zdraví ;) :hug:

 
Rita84
Závislačka 2819 příspěvků 19.02.13 13:07

Dojemný deníček! Moc Ti gratuluju, jak jsi to všechno zvládla! :kytka:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 19.02.13 13:33

Páči sa mi tvoje rozhodnutie milovať svoje dieťaťko napriek okolnostiam. Nech ti robí radosť. ;)

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 19.02.13 21:02

Krasne naspsano… :kytka: gratuluju k chlapeckovi ;-)

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 20.02.13 21:40

Děkuju za pochvalu, je neuvěřitelně jednoduché milovat tak nevinné stvoření a mateřství si vyloženě užívám :srdce: chtěla bych mít spoustu dětí, protože jsem si mateřství zamilovala tak, že bych to do sebe nikdy neřekla :mrgreen:

 
Klára21
Povídálka 37 příspěvků 24.02.13 22:58

No tak jsem si přečetla deníček celý, ale nejvíc jsem se zarazila u zkoušky na vysoké. Jako madam proč si myslíte, že by vám snad někdo měl dávat nějaký úlevy jen proto že ste se nechala zbouchnout a nebyla ste schopná to dát pryč? Jako se vší úctou u nás na VŠ taky byla těhotná ženská a nikoho to absolutně nezajímalo, proč by taky mělo, to je váš problém ne problém učitelů. A naopak mi příde dost nefér, že jste dostala zkoušku zadarmo a ostatní zodpovědný holky se šrotily a musely si zkoušku zasloužit. Tohle opravdu nesnáším těhotný ženský si myslí, že jsou středobod vesmíru jen proto že jsou těhotný. Jinak nezávidím, mimino takhle brzo není žádná výhra, ale jak se říká kdo si jak ustele tak si lehne.

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 24.02.13 23:02

Jak jsem se koukla na Tvůj profil, tak od člověka co založí diskuzi „nechci dítě protože by bylo ošklivé“ se snad nedá jiný než zamindrákovaný komentář očekávat :P

 
Klára21
Povídálka 37 příspěvků 24.02.13 23:09

Alespoň jsem zodpovědná a nechci přivést na svět dítě který bude ošklivý, když vím že takových jsou tu miliony. Každopádě to nemá nic společného s „zkouškou zadarmo“ na vysoký.

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 24.02.13 23:16

Prosimtě, já jsem jednu zkoušku z deseti dostala zadarmo, stejně jako spousta dalších holek s velkýma prsama, protože to byl poslední termín. Už sem prosim nepiš a běž řešit mindráky jinam:lol:

 
Klára21
Povídálka 37 příspěvků 24.02.13 23:19

Už jsem nebudu psát neboj, jen jsem chtěla říct, že je to nefér s tou zkouškou. Já jsem za 3 semestry na vejšce teda nezažila, že by holka i kdyby měla prsa sebevětší dostala zkoušku zadarmo.

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 24.02.13 23:26

Tak to asi nechodíš na stejnou vejšku jako já nebo co já vim, tenhle deníček taky neni celý o zkoušce zadarmo. Je mi líto že máš takhle příšerně nízký seběvědomí, ale to co jsi napsala, silně zavání velkým psychickým problémem. A že mimino v tomhle věku neni výhra? Já si užila dost, nejspíš daleko víc než ty a ničeho nelituju. Možná to taky jednou poznáš když se zbavíš té tvé zodpovědnosti za rození přenádherných dětí.

 
Klára21
Povídálka 37 příspěvků 24.02.13 23:30

No teď je mi 21 takže otázku dítěte budu řešít tak za 10-15 let takže teď mě to trápit nemusí. Já mám jiný ambice, než jen ze sebe vytlačít děcko, jako například škola, kariéra, cestování a ne bejt jen živej inkubátor. Jinak to, že chci aby moje děcko nějak vypadalo je proto, že bych mu nepřála aby zažilo šikanu kvůli svému vzhledu a taky proto, že mi příde zbytečný přivést na svět dalšího ošklivýho člověka těch jsou tu miliony jak jsem už psala.

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 24.02.13 23:35

Taky mě šikanovali kvůli vzhledu a to dost, domů jsem chodila každý den s brekem a nechtěla chodit do školy. Trvalo to docela dost dlouho na to abych si udělala spoustu vnitřních bloků. Zkus na sobě víc pracovat, cvičit, jít k vizážistce a budeš se pak cítit líp a třeba přestaneš být tak jedovatá. Až jednou budeš mít děti, tak o sobě nebudeš mluvit jako o živém inkubátoru. Tim bych to asi uzavřela.

 
e-máma  01.03.13 16:18

Ahoj, pěkný příběh, docela mi připomíná ten můj, já jsem otěhotněla na konci zimáku ve třetím ročníku vš, neplánovaně. promiň, ale mě taky zarazilo, že „očekáváš“ zkoušky zadarmo, protože seš těhotná. já si musela oběhat profesory, aby mě nechali dostudovat, studijní mi hned podávala papír na přerušení… já se nedala a dokončila školu s úspěchem, a to jsem měla 5 státnic, na který jsem se šrotila, aby právě nějaký chytrák nepovídal, joo ty seš těhotná tobě to dají… nesnáším, když se na to někdo spoléhá a chce nějaký úlevy.

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 01.03.13 16:54

Já se na všechny zkoušky a zápočty poctivě naučila, nejsem ten typ co by používal taháky nebo opisoval, bylo to psané samozřejmě s velkou nadsázkou :) Jak jsem již psala, jednu zkoušku jsem dostala za „dobrý den“, ale to nicméně každý kdo přišel na poslední termín. Jediné úlevy pro mne byly ty, že jsem si mohla odskočit při zkoušce na toaletu, jinak bych jim tam kolikrát udělala loužičku :mrgreen: :mrgreen:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 22.03.13 15:05

Moc gratuluji:-) :kytka:

 
GabkaN.
Povídálka 37 příspěvků 26.04.13 03:09

Gratuluji k miminku, přeji hodně zdravíčka. Jinak chápu, že s tou zkouškou jsi to nemyslela tak žhavě jak te tady sprdli… jinak komentar - nechci dite protoze by bylo osklive… to jsem dlouho neslysela takovou krávovinu :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama