Rodíme v září a říjnu 2005 - Jak se bude vaše dítě jmenovat?

Těhotenství

Vítám všechny nastávající maminky s termínem porodu v září či říjnu 2005, ale i ostatní nakukovatelky v našem historicky prvním deníčku. Již delší dobu vedeme diskusi Rodíme v září 2005, a tak jsme se rozhodly zavést i deníček, v kterém rády přivítáme další těhulky. Protože již existuje mnoho deníčků a je zbytečné, aby každý měsíc měl svůj vlastní deníček, budeme dvouměsíčník, ale doufám, že ne dle lhůty vydání dalších dílů :)

Dlouho jsem rozmýšlela, jaké téma zvolím. Nejdříve jsem myslela popsat sluneční znamení našich zatím nenarozených mrňousků. O znamení Panny, bylo na emimču již psáno, ale o Váhách zatím nic. Jenže než jsme se dohodly zda bude náš deníček jen zářijový či i říjnový, ejhle byl tu deníček o Váhách. Přestože každá kniha nabízí jiné informace, rozhodla jsem toto téma vyřadit. Pak mě napadlo téma: Kde čerpat informace o těhotenství? Chtěla jsem popsat knihy na našem trhu a některé www stránky, s tím, že bychom v další diskusi určitě našly takových zdrojů, že bychom musely být těhotné déle než 9 měsíců. Jenže? stále jsem přemýšlela a dnes na základě diskuse o neobvyklých jménech jsem si došla koupit knihu od Miloslavy Knappové Jak se bude vaše dítě jmenovat? Hned jak jsem přišla domů, začala jsem hltat první stránky a prostě se vámi o to musím podělit.
Určitě zde bylo o výběru jmen hodně napsáno, ale opakování je matka moudrosti a my jsme těhotné poprvé, možná podruhé, potřetí.., ale každé těhotenství je jiné, je v jiné době a přináší jiná oblíbená jména a názor na ně. Přestože máme relativně spoustu času na výběr, tak ?času není nikdy dost?a stejně o tom určitě všechny přemýšlíme.
Já jsme měla už jako malá vysněné jméno Anetka, byla to moje panenka. Poslední dobou se mi líbilo Lucie, Lenka, Valerie, Viktorie, Patricie a Nikol. Z chlapeckých jsem chtěla vždycky Vojtíška. Za prvé s těmito jmény není manžel moc svolný a moje sestřenky daly Nicol a Vojtěch a já nevím, jestli chci stejné. Manžel by chtěl holku Alenu (po mamince, která již bohužel nežije) pro kterou zas nejsem já a kluka jsme společně vymysleli Vítka. Dneska jste mě ale v diskusi nahlodaly, že bude asi v 50 letech fakt trpět, takže vymýšlíme jiné. Vít se k našemu příjmení vůbec nehodí a Vítězslava si zrovna nepředstavuju.

Kniha obsahuje kapitoly:
Jakými jmény se nazýváme kapitola popisuje více méně obecnou věc, a to, že každý občan dostane po svém narození jméno. Toto jméno, nazývané dříve jménem křestním (podle církevního křtu) nebo nověji v jazykovědě jménem rodným (dostane je po zrodu), se zapíše do knihy narození a na rodný list dítěte.
(Já osobně mám stále zažité křestní jméno. Pod rodným se mi asociuje rodné příjmení ženy.)
Původ jmen osobních je třeba hledat ve jménech obecných, tj. označeních osob, zvířat, věcí, vlastností, činností a stavů. Vznikala z nich tehdy, když se objevila potřeba jedince pojmenovat, individualizovat, zvláštním označením odlišit od ostatních. V naší zemi se užívají jména nejrůznějšího původu slovanského původu, jejichž základem je většinou bor, mil, mír, mysl, rad, slav ..(Miroslav, Dalibor, Přemysl?)
Další velkou skupinu jmen u nás užívaných tvoří jména neslovanského původu zejména jména původu hebrejského (řekly byste, že Eliška je zrovna hebrejského původu?), řeckého (Filip, Štěpán, Barbora, Kateřina já žasnu, toto jsem fakt netušila), latinského (Marek, Lukáš, Viola, Beatrice), románského a germánského.

Vývoj našich jmen zajímavé, ale moc obsažné.

Čím je ovlivňována volba jména citace ?Pojmenovat nového člověka tím pravým jménem, dát mu pečeť, která jej bude provázet pro všechny chvíle jeho bytí, je opravdu vážná a zodpovědná záležitost.? Publikace obsahuje 1735 heslových podob jmen.
K volbě jde přistupovat z nejrůznějších hledisek:

 • rodinné zvyklosti stejné jméno z pokolení na pokolení, jméno alespoň příbuzné či podobné, jméno ?křížem?, jako to bylo u nás (otec Ivan, dcera Ivana) , jména z české historie pro jejich děti (též u nás moje matka Vlasta, sourozenci Libuše, Marie a Boleslav) či v abecedním pořadí či se stejným monogramem
 • zřetel k formě jména kratší jméno u dlouhého příjmení a naopak, požadavek na libozvučnost jména a výslovnost spojení jména a příjmení
 • počet domáckých podob a jaké navozuje asociace (neřekl vám někdy manžel či přítel, že ?to? je jméno pro psa :-))
 • vliv vzdělání a zaměstnání rodičů výsledky prý ukázaly, že rodiče se základním a středním bez maturity dávají přednost jménům tradičním, považovaným za ?české?, středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaní rodiče preferují jména u nás již dříve užívaná a dnes znovu oživovaná s tradicí z minulosti (Matěj, Vilém, Johana, Eliška), popř. známá z literatury a historie (Hanuš, Dita)
 • jméno podle přátel
 • vyjádřit vztah ke své profesi, zájmům a zálibám (učitel angličtiny x anglické jméno aj.)
 • vliv dobové společenské obliby statistiky pořadí jmen dle oblíbenosti v určitých obdobích naleznete lehce na internetu
 • obliba populárních osobností

Dříve výběr jména ovlivňovali místní zvyklosti. Poznalo se, zda je děvče či chlapec z venkova či města. Jméno zachycovalo i sociální zařazení nositele. V dnešní době bychom podle charakteru jména místní původ nositele těžko poznali. Také náboženské zvyklosti ovlivňovaly výběr jména. Také již neplatí, že dítě dostalo jméno , které připadlo na datum narození nebo mu stálo nejblíže. Myslím, že se snažíme spíše o to, aby dítě mělo svátek a narozeniny v přiměřené ?vzdálenosti? od sebe.

Která jména lze v ČR zapisovat do matriky možnost změny jména - zápis jmen do matriky usměrňuje vyhláška č. 22/1977 Sb., ve znění vyhlášky č. 4/1991 Sb. A vyhlášky č. 52/1993 Sb., kterými se vydávají bližší přepisy k zákonu č. 268/1949 Sb., o matrikách

 • dítěti lze zapsat pouze základní, spisovnou podobu jména, jak českého, tak cizojazyčného

Několik jazykových rad pro výběr jména problém může vzniknout při

 • spojení příliš dlouhého nebo naopak krátkého jména příjmení
 • vyslovování např. koncová hláska jména je shodná s počáteční hláskou příjmení
 • spojení, ve kterém se jméno s příjmením rýmuje, např. Radek Hádek
 • členění jména a příjmení, např. Světla Nahodilová = Světlana Hodinová
 • totožné jméno a příjmení či spojení jako Karel Pavel, kdy není patrné co je jméno a co příjmení
 • nesourodém charakteru jména a příjemní, např. Lev Zajíček, Viktor Bojsa, Běla Černá

Zvolit jméno ?české? nebo ?cizí?? - záleží na vás, ale je důležité zhodnotit vhodnost voleného jména ve vztahu k příjmení nositele, např. Herold Vopička, Belina Šestáková

 • autorka upozorňuje, že nezvyklé či výjimečné jméno může mít i negativní vliv na psychický vývoj dítěte; proto ?Dvakrát měř, jednou řež!? platí pro tento případ dvojnásob

Jméno a kalendář

Co v slovníku jmen nalezneme aneb návod k použití

Slovník jmen mužských, Slovník jmen ženských u jména je popsán jeho původ, domácká podoba a různé podoby v jiných zemích + datum jmenin

Stručně k orientálním jménům

Nějak jsem se rozepsala, ale je tam tolik zajímavých informací a ještě více jmen, že nevím kdy půjdu dneska spát. I manžel začal knihou listovat a vymýšlí méně časté jméno. Jsem zvědavá kdy se pro nějaké jméno rozhodneme a kolikrát ho do porodu ještě změníme :-)

Takže pište jak je to se jmény u vás v rodině. Budete dodržovat rodinnou tradici, máte již dávno pevně stanovená jména, chcete jméno méně obvyklé aj.? ? ?

A samozřejmě se hlašte k psaní dalších deníčků, ať se hezky střídáme :-)

Doufám, že jste můj první deníček přežily bez úhony, snažila jsem se seč jsem mohla. Sloh nebyl nikdy mojí silnou stránkou :-)
Mým záměrem bylo pro přehlednost jednotlivé kapitoly podtrhnout, ale nějak jsem nepřišla jak na to. Tak budu ráda za návod. Zkoušela jsem nějaké nabízené tagy, ale bez žádoucího výsledku, tudíž se omlouvám za nepřehlednost.

Mějte se
Vlasinka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 20.02.05 21:41

Ahoj Vlasinko,

ráda bych se k tvému deníčku přidala. Patřím mezi říjňátka, TP zatím gynekologem neurčen, ale počítám cca 12.10. Čekala jsem na první ultrazvuk, aby můj testík byl opravdu potvrzený (neměla jsem skoro žádné příznaky). Drobečkovi už bylo krásně vidět srdíčko, což mě úplně vyvedlo z míry a strašně rozněžnilo.. :-)) Jen mám trochu obavy, abysme v pořádku překonali 1. trimestr, pak už snad budu klidnější. To ale asi prožívá každá těhulka.

Vlasinko deníček je moc pěkný. Asi většina z nás po zjištění // testíku začne myslet na spoustu věcí najednou a samozřejmě také na jméno. Honilo se mi hlavou spousta jmen, která přítel postupně zavrhoval. Hodně jmen se mi líbilo také podle kalendáře od září do prosince, což jsme s ohledem na TP taky zavrhli - Adam, Šimon, Adéla, Barbora..
Takže dnešní verze pro kluka: Matěj. Holčičku netuším. Tak jsem zvědavá jaké jméno to nakonec bude.

Přeju hezký večer a těším se na další těhulky, které se přidají. Adka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.05 21:49

Ahoj Vlasinko,
hlásím se tedy do nového deníčku :o).

Miminko, co nosím v bříšku, by se mělo narodit spíš v druhé polovině října 2005, ale to se sem ještě vejdu :-))

Nápad se jmény je určitě zajímavý. My už jsme s manželem rozhodnuti dopředu, stejně jako jsme se rozhodli už u naší první holčičky Barunky, které bude pozítří 5 měsíců.

Děti budou rychle po sobě, takže doufáme, že si budou dobře rozumět a pěkně si spolu hrát (možná jsem naivka :o)) - uvidíme).

Jméno pro „minipidižvíka“ je tedy buď Alenka nebo Honzík. Zrovna u Alenky bych se ráda pozeptala na výklad, protože na internetu se mi podařilo sehnat info jen to, že jde o nabodobeninu jména Helena......... :-(, víc nic.

Jinak zdravím všechny těhulky i nakukovatelky a připojte se, ať je nás co nejvíc :o))

Pěkný večer přejí

Verča, Barča (5m) a „pidižvík“ *

P.S.: zdá se mi to, nebo jsem tvoji přesdívku už četla v nějakém maminkovském deníčku?

gaabina
Stálice 92 příspěvků 21.02.05 07:03

Ahojky,

tak tu máme konečně první deníček! Hurá! :-)
Noo, my zatím nad jmény moc nepřemýšlíme, jména co se líbí mě se nelíbí manžovi, a když se mu náhodou nějaké líbí, tak se mu zdá moc dlouhé (i když nechápu proč, protože nemámé žádné extra dlouhé příjmení - v mužské podobě 5 písmen). Každopádně jediné co vím, že to nebude po nikom z rodiny, manža je Jaroslav min. čtvrtý, u nás se jmenují brácha i taťka Antonínové, mamka i babička Milady, oba dva strejdové a dědové jsou Honzové......­.....prostě jsem rodina bez fantazie a já tomu hodlám udělat přítrž :-)))
Taky bych nechtěla dát jména hodně častá, ne že by se mi nelíbily - některá jsou mooooc hezka, ale při představě, že na ně někdo zavolá Kubo nebo Kristýnko a otočí se dalších pět dětí, to ne.
No ale aby to nedopado tak jak nechci :-)), protože manžovi se zrovna často používaná jména nejvíc líbí :-))

Gaabina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 09:05

Ahojky spolutěhulky :o)
Vlasinko, díky moc za deníček, moc se ti povedl!
Já hlásím příchod z lehce prodlouženého víkendu, nemoc je snad zažehnána a mrňous v pořádku. V to tedy pevně doufám. Zítra jdu k dr., tak uvidím.
Jinak co, se jmen týče, my jsme vybírali s polovičkou už v minulém těhu a nějak jsme se zatím od výběru neodklonili. Holčička Barbora a kluk Vilém. Nad klučičím jménem zrovna nejásám, ale nic s tím asi nenadělám. Včera jsem nadhodila, přesně jak tu je psáno, že vzhledem k TP bychom mohli vymyslet jiné holčičí jméno. No, to se tedy moc s úspěchem taky nesetkalo. Ale co, Barborku jsem si vymslela já, takže na změnu mám ještě času dost :o)))
Taky hlásím, že jak jsem měla plnou pusu řečí toho, jak mi není špatně, tak od pátku mám 1,5 kg dole :o( Takže, beru zpátky!!! Je to hnus, doufám, že to brzy přejde. Hlavu do mísy tedy nestrkám, ale i ten žaludek na vodě fakt není nic moc.
Tak Vám přeji krásný den, opatrujte fazolky a co nejmíň blee stavů přeje
Bakoule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 11:03

Ahoj,
chtěla bych se přidat do deníčku, TP mám v polovině října.
Vlasinko deníček je mooc hezký. Ja mam s těma jmenama taky fakt problem - s přitelem jsme spolu 9 let a po celou tu dobu si malujeme jak náš prvni chlapeček bude Jakub - jenže jak to tak poslední dobou pozoruju s Kubikama se „roztrhl pytel“ a bohužel hlavně mezi mými kamarádkami. Tři z nich už doma Jakuba mají. Totéž postihlo i holčičí jméno, které zbožňuju už od malička - moje první panenka byla Terezka. Takže budeme muset přemýšlet.
Chtěla jsem se ale zeptat (a taky svěřit ještě s jedním problémem). Poslední dobou, i když jsem si miminko naplánovala a vysnila, tak jak je mi blbě a mam z toho špatnou naladu. Je mi ze mě nanic, ale nějak si to svoje těhotenství zatím nedokážu užívat, no snad to přejde:o. Máte někdo podobnou zkušenost?
Za odpověď díky
Zatím nepřihlášená Jitka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 12:18

Ahoj těhulinky!!!

Tak já bych se taky ráda s dovolením přidala do klubu. Sice to zatím nemám potvrzené od doktora, ale pevně doufám, že 2 pozitivní testíky a ty neskutečné divy, co se mi konají na hrudníku, neznamenají slepé střevo:-) Dle mých výpočtů by termín měl být 25.10., ale můj cyklus byl dost nepravidelný, takže nevím. O jménech zatím nechci moc přemýšlet, raději počkám až na verdikt paní doktorky.
Jitko, já mám asi stejné pocity jako ty. O miminko jsme se snažili 7 měsíců a teď, když to snad přišlo, tak mám trošku strach, jak to zvládnu. Mám celkem náročnou práci a navíc ještě dálkově studuji VŠ. Taky je mi ze sebe samotné blivno, ale snad to přejde.
Všem nám přeji překrásné a pohodové těhotenství, žádné trápení a bolístky a permanentní blažený úsměv!!!

Dandula-taky ještě nepřihlášená

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 12:20

Ahoj Vlasinko,

rovněž se k Vám hlásím. TP podle posledni MS mám 11.10.2005. K dok­torovi na potvrzení jdu až zítra, ale snad bude vše v pořádku. Podle 3 testů, které jsem si dělala, jsem těhotná. Bude to mé druhé těhotenství. Doma už jednoho prcka mám. Je to kluk, Kubíček a 1.5. mu budou 2 roky. Z toho je asi celkem jasné, že si hrozně přeju holčičku (i když jsem tak trochu smířená, že budu mít zase kluka). Mám docela hrůzu, jak to s dvěma prckama zvládnu. Ale snad to bude ok. Pro holčičku se mi líbí jméno Eliška nebo Nikola a kluk by byl hekej Radim nebo Štěpán.

Tak se zatím všechny nastávající maminky opatrujte.

Tobě Vlasinko dík za krásný deníček.

Magda, Kubík 21m a říjňátko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 12:37

Ahoj holky,
máte moc pěkný deníček, já zatím jen nakukuju, zatím nejsem ani těhulka ani snažilka.
Docela by se mi pro to vaše dvouměsíční spojení líbil název:
ZÁ-ŘÍJ-NCI 2005
využívajíc toho, že ten jeden měsíc končí na stejnou slabiku jako ten další začíná, docela je tento název spojuje. I když se vám třeba nebude líbit,já všem vašim záříjnkům přeju, ať jsou z nich krásná miminka a daří se jim u vás dobře!!!
Claudie
z deníčku od maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 12:52

Ahoj holky!
Hlasim se k rijnatkum - termin porodu 01.10 - takze mozna to bude zarijatko ? kdo vi.
Se jmenama to mame docela nejiste - klucina bude asi Venda ( Vaclav po dedovi), no a n holcicku si myslim Hanicku nebo Evicku. Nevim jestli mi to projde.
Zatim se jen strachuju, zda je vsechno v poho - kdyz je mi spatne, tak si rikam ze snad ano, kdyz je mi dobre, hned se bojim - prvni miminko, tak proste asi zbytecne zmatkuji. Jedina viditelna zmena je v mem pristupu k jidlu - driv jsem bbyla uplny zavislak na dobre kave - ted uz jen ta predstava, ci vune mi zveda zaludek.

Super ze tu mame denicek

Mejte se krasne, tehulkovsky.

Marie + bebe 9t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 15:41

Ahoj Jitko a ostatní,

já mám TP 7.10.2005, potvrzeno, ale teď zas čekám na další kontrolu, jestli bude ještěrce tepat srdíčko. No jo, už to s těmi strachy začíná.
Jména zatím nevymýšlíme, necháváme to až jestli se to opravdu povede.
Chtěla jsem se přidat s těmi pocity, které mě na sobě samé dost mrzí, protože mimi chci moc už rok a už dlouho vím, že mám toho pravého tatínka. Jitko, když tě tak poslouchám, mám chuť ti říct - nebuď na sebe tak drsná, ale sama se taky odsuzuju, protože když jsem zjistila, že se tedy zadařilo, strašně mě vyděsila ta příšerná a neodvolatelná zodpovědnost. Vůbec to není, jak jsem předtím snila, mimi sem mimi tam, spíš to na mě všechno doléhá a ještě je mi skoro pořád špatně a permanentně jsem neuvěřitelně unavená, což na optimismu rozhodně nepřidá. Ale spoléhám na to že si zvyknem. Moc pomáhá slyšet, že je na tom někdo podobně.

Maja, 8.tt

PS. libi se mi dvojmesicni deníček, zvlášť ten „Záříjňáčkový“ - zvlášť proto, že s termínem +- 2 týdny možná nakonec spadnu do toho září:) Maja

Katka73
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 21.02.05 18:13

Ahoj Vlasinko a ostatní těhulky!!!
Deníček je moc pěkný. Taky už přemýšlíme o jménech. No, přemýšlíme… Manželovi se líbí jméno Jan pro chlapečka, ale jméno pro holčičku musím asi vymyslet já. Připadá mi přesvědčený, že to bude kluk, takže když mu dávám příklady dívčích jmen, tak nějak moc nereaguje. Je zajímavé, že se mi nějak líbí jména od A - Adéla, Alžběta, Anna. Betka by sice měla svátek 2 měsíce po narozeninách, ale já to mám taky tak a přežila jsem to :-) Občas ještě přemýšlím, že bych změnila i toho Jana za jiné jméno, ale to mi asi neprojde… :-) Jinak jsme s manželem vyšťourali na netu seznam povolených jmen. Nevím, jestli jsou úplně všechna, ale je jich dost. Je to na www.mvcr.cz/…istiky/jmena
Jitko, k těm pocitům - já taky občas mívám obavy z toho, jaká budu matka, jestli to všechno zvládnu a jak moc to změní či nezmění náš vztah s manželem. Ale asi to patří k těhotenství. Ženy jsou vnímavější a citlivější a všechno si moc bereme. Asi je dobré o všech těchto pocitech mluvit s partnerem, aby věděl, že nás něco trápí a pomohl nám přes to se přenést a podržel nás.
I mně ještě pořád bývá blivno. Tak jsem zvědavá, kdy to přejde. Špatně snáším suchý teplý vzduch a pak různé zápachy. Nedávno přede mnou v tramvaji seděli dva chlapi, co byli v hospodě a tak strašně smrděli, že jsem myslela, že to nevydržím. To jsem zvědavá, jak to vydržím v létě, až se všichni budou potit…
Mějte se všechny moc hezky a opatrujte sebe i mimísky. Katka a brouček 10+4

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 21.02.05 18:15

Ahoj holčiny,
deníček se povedl a jsem ráda, že se do něj mohu taky přihlásit. TP dle lékaře je 11.10, ale upozorňoval mě , že to bude asi déle. Jinak výsledky krve byly všechny v absolutním pořádku a jsem objednaná na březen na odběr na vývojové vady.....
Jména už máme předvybraná - Martin a Terezka.
Adko jsem ráda, že jsme tu spolu :-))))
Bosorka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 21:11

Ahojte spolutěhulky a nakukovatelky :o),
když se odpoutám od sklenice s okurkama (co mi nahrazují šílenou chuť na kys. zelí), snad něco napíšu.
Je to sranda. Při prvním těhu jsem chutě skoro vůbec neměla. Aspoň ne ty „pravý těhotenský“ :-). Jediná zvláštnost byla asi dvouměsíční zavislost na hrášku z konzervy, který jsem si musela ještě nahřát v mikrovlnce :o)))). Jinak jsem snědla hrozně moc ovoce a zeleniny, ale to už bylo aspoń zdravý pro mimčo.
JITKA a MAJA - já mám nálady taky takový. A minul¨ý těhu (bylo to jen rok zpátky) jsem byla pořád jen nadšená a nic si nepřipouštěla, dokonce i ty nevolnosti se mi (narozdíl od teď) vyhnuly. Pak mě ale sebemenší věc hrozně moc vylekala. Třeba když mě začalo bolet bříško apod. Na kocni těhu jsem konstatovala, že jsem nevěděla, že těhotenství je o strachu (samozřejmě o miminko), veliké zodpovědnosti a taky mnohdy bolesti, kterou jsem v „pohodovém těhu“ nečekala. Teď myslím právě to bolení bříška, zad, „všeho“, apod. Ale právě, že jsem byla tak vyděšená, že se něco děje - myslím, že dohromady to tak strašný nebylo. Jen jsem si myslela, že to bude procházka růžovou zahradou :o). NENÍ.
Pak jsem čekala, že po porodu už to bude jen krásné, že budu držet v náručí svůj milovaný uzlíček a už mě nic nebude bolet atd atd.......... Sice mě nic nebolelo (až na nalitý prsa :o)), ale začal úplně jiný kolotoč, který už nikdy nezastavíme :o)).
S miminkem to taky není jednodušší, ale když se na vás usměje, není na světě nic krásnějšího :o))))
Maminky mi to určitě potvrdí :-)

A naštěstí máme tu pěknou vlastnost - zapomínat ty nepěkný věci a pamatovat si jen to pěkný........­.........:o)

Tak se mějte a nebojte se nálad ani toho, že to nezvládnete, zvládnou to všichni, to už zařídí příroda :o)

Zatím

V+B+ *

vlasinka
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 22.02.05 07:39

Ahoj holky,

jsem ráda, že vám deníček líbí. Je to velká zodpovědnost vybrat nějaké téma, když snad o všem už bylo na emimču psáno.
Vítám nové těhulky. Koukněte na diskusi Rodíme v září 2005, myslím, že bude pořád aktivní a přihlašte se do seznámku.

Jinak jak jsem pročítala dál tu knihu, tak jsem zjistila (pořád přemýšlím nad tím Vítkem), že přípona - ek a - ka neznamená zdrobnělinu, jako např. Štěpánka, Jindřiška, Zdeněk, Vítek. Taky, že Vítězslava dát nemůžeme, protože naše příjmení začíná na V. Ptala jsem se kamarádky na její názor (má syna Vítězslava) a říkala, že zná 2 Vítky a prý nijak netrpí. Většinou jim říkají Víťo. Tak u Vítka asi zůstaneme. Nemůžeme nějak jiné vymyslet. No a holčičí bude dlouho ve hvězdách. Máme s manželem odlišný názor. Já bych moc chtěla holčičku a věřím tomu, že to bude, když nejsme schopni vymyslet jméno. Dřív jsme vymýšlely s kolegyní v práci jména a dělaly jsme si srandu a vymyslely jsme Státní svátek. Fór je v tom, že mám termín 25. 9. a 28. 9. je sv. Václava - Státní svátek, tak je možné, že budeme mít Státní svátek.

Knihu jsem půjčila kamarádce, vrátí mi jí 1. 3., tak se pak podívám na výklad Aleny a napíšu.

Zatím Vlasinka

garbi
Stálice 75 příspěvků 23.02.05 11:01

Ahoj všechny spolutěhulky,
možná si v tom teď udělám chaos, přihlásila jsem se sem jako Garbi, ale komentář jsem předtím posílala jako Jitka. Na Jitku zapomeňte od teďka jsem Garbi :))

Majo, Katko, Dany a „Véčko“ (škoda, že nepíšeš jméno) moc děkuju za ohlasy k mému problému o pocitech z těhotenství. Pomohly jste mi a podpořily. Už mě to začíná „pouštět“ a spolu s tím jak se z toho mého těhotenství radovala nejlepší kámoška to bylo jako balzám na nervy.

Moc opatrujte sebe i bříška a z těch nevolností a smrdících spoluobčanů si nic nedělejte - „V“ doufám i kvůli sobě, že do léta nás ty nevolnosti přejdou :))
Moc zdravim Garbi

monysek
Stálice 57 příspěvků 23.02.05 11:27

Ahoj všem nastávajícím matkám. Jestli máte možnost si vypůjčit z knihovny knížku se jmény,tak to udělejte. Kniha se jmenuje-JAK SE BUDE VAŚE DITÉ JMENOVAT od Miloslavy Knappové. Dost vám to pomůže s výběrem jména. Já mám dva kluky a první se jmenuje Marek a druhý(právě z té knihy) Nathaniel-to jsme chtěli jít do exotiky. Okolí si už zvyklo,jen u doktorů je to zajímavé. No,a momentálně čekáme třetí přírustek(jsem ve 3.m.),tak máme pro holku vybrané Michelle a pro kluka Mike (ta´tka se jmenuje Michal),tak chceme zase nějakou exotiku podobnou jménu manžela. Třeba jsem někoho inspirovala, třeba pobavila. Tak hlavu vzhůru při výběrech. monýsek+Natánek

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 23.02.05 12:58

Bosorko, fajn, že jsme tu spolu. Nemáš v TP překlep? Nemá to být 11.9.? :-)
V kolikátém týdnu se chodí na ten odběr na vývojové vady?
Bosorko taky se ti chtělo v 7.-8. týdnu tak spát? Spím prakticky celý den, nebo jen ležím a mám sílu se ani pohnout…
 Adka

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 23.02.05 13:08

Ahojte spolutěhulky :o),

Garbi - „Véčko“ jsem já - Veronika6 :-).

Tím, jak byly problémy na emiminu, se nezobrazovalo moje jmé¨no. už je to ale vyřešeno, takže zdravíme všechny.

Veronika, Barča (5m) a pidižvík *

Deina
Povídálka 25 příspěvků 23.02.05 14:25

Ahoj Holky,
no koukám koukám chvilku se sem člověk nepodívá a je tu nová diskuze.My s manželem to máme zajímavý protože oba jsme ve znamení váh a nešeho milíska čekám 18.10. a to vychází taky že bude váha.Nevím jestli je na tom někdo podobně ale u nás už to tak vypadá že budeme všichni tři váhy.Jinak s těmi jmény je ¨to těžká věc.Vybrat jméno pro kluka no na to zatím nemám fantazii ale můj manžílek říká že mu zatím budeme pracovně říkat Kvído.Jak to řekl tak jsem se zhrozila ale myslí to ze srandy tak při tom snad nezůstaneme.Jinak pro holčičku už mám celkem jasno moc se mi líbí jméno Eliška.
Tak na sebe těhulky dávejte pozor a ať nám mimiska pěkně rostou. čauky Deina od řijňátek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 14:59

Ahoj Vlasinko a všechny ostatní holky (těhulky).
Trošku experimentuji, ještě jsem do těchto stránek nic nepřispívala a spíše jsem si dodnes myslela,že budu jenom nakukovat. Deníček jsi, Vlasinko, zvolila hezký, i když mě přece jenom trošku zamrzelo, že jsi ho nevěnovala přiblížení znamení Váhy. Takže bych Tě chtěla moc poprosit,jak budeš mít chvilku a bude se Ti chtít, tak zkus něco bližšího na toto téma napsat. Budu moc ráda.
Co se týká mě, tak bych měla být v sedmém či osmém týdnu, bližší informace se dozvím zítra u lékaře a tak o tom nechci ještě moc psát, abych nic nezakřikla. Ale každopádně když bude vše o.k., tak se k vám moc ráda připojím.
Zatím papa a držím všem pěstičky, aby nenastaly žádné komlikace.
 Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 16:03

Ahoj,
my jsme říjňátka. Předpokládám, že druhá polovina října. Jsem strašně ráda, že trpět obavou, zda je všechno v bříšku, jak má být, je úplně normální a nejsem jediná, kdo tím trpí :)). Doufejme, že opravdu všechno v pořádku bude.
Jméno máme vybrané zatím pouze pro kluka - bude to Pavel po tátovi. U holčičky jsme se zatím nedohodli. Máme asi tři favority - Nelu, Irenu nebo Lindu. Ale mění se to , takže nic definitivního. Nevíte někdo, prosím, něco o jménu Nela? Dočetla jsem se jenom, že vzniklo ze jména Kornélie nebo Petronela, ale toť vše.
Mějte se všichni hezky
 Olga

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 23.02.05 16:17

Alena je jméno nejasného původu a významu; považuje se buď za zkráceninu původem latinského jména Magdalena, tj. pocházející z Magdaly, nebo za odvozeninu původem řeckého jména Helena, tj. světlo, pochodeň.
Hezký den přeje nakukovatelka Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 17:06

Ahoj,
jsem taky zarijnatkova, termin 19.9. Zatim hlavne cekam a doufam, ze 1. tretina probehne v pohode a dal vse taky. Na jmenech jsme se paradoxne shodli jeste predtim, nez jsme spolu vubec zacali chodit (pri jedne spolecenske hre): Marketa a Tomas. Splnuji i zakladni kombinacni kriteria k prijmeni uvedena v denicku od Vlasinky. Jdu se zaregistrovat, priste uz snad neanonymne na mailovanou. Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 17:41

ahoj, taky se připojuji, patříme k zářijátkům, TP asi v polovině září. Doma už mám roční holčičku Emu, jméno vybral manžel, klučičí jsme tehdy vůbec neřešili, prostě byl přesvědčen, že to bude Emuška, takže jsme jen pro forma napsali v porodnici Michal po něm a byla to fakt holka. Teď má pocit, že to bude kluk, tentokrát jsem jméno pro:,–(ila já, líbí se mi Alan (manžel je Slovák a toto jméno mi připomíná slovo chalan, tak se mi to zdá být trefné na kluka). Ale radši to nikomu neříkáme, už vidím ty reakce po rodině, tak to víte jenom vy tady. Holčičí jméno vymyslel taťka - Helenka.
U Emičky jsem měla pohodové těhotenství, pracovala jsem ještě měsíc před porodem, plná elánu. Teď je to jiné, bolí mě hlava, žaludek jak na vodě, mrzutá nálada, stálé chutě na úplné šílenosti (nejradši bych si 3× denně dělala topinky s česnekem).
Vím ale, že mě Eminka teď moc potřebuje, před týdnem začala chodit, krásně žvatlá a je úžasně sociální, takže chce stále kontakt. Jen vidím, že když je u nás návštěva s menším miminkem, zdá se být vůči němu trochu agresivní (strká mu prsty do očí, vytrhává hračky). Tak mám taky trochu strach ze sourozeneckého soužití. Ale třeba to bude za půl roku jiné, třeba si bude dát říct.
Perlička - Ema se mi narodila v den mých 27.narozenin a dokonce i ve stejnou hodinu, v půl čtvrté. Termín jsem měla až 1.3., ale asi mi chtěla udělat ještě větší radost.
Bohužel jsme teď doma vyřazení ze spojení, takže píšu z manželovy práce a příště se ozvu asi tak za týden /teda doufám, že už to bude spravené/.
Těším se na pokračování deníčku, toto téma bylo moc pěkné, Vlasinko.¨

Jendys a Ema (pozítří rok) a mimi (11.týden)

mahogany
Kecalka 122 příspěvků 23.02.05 20:40

ahoj těhulky,
ráda se přidám k vašemu deníčku.Mám doma už dvouletého klučinu,Filípka a v září- 4.9.mám termín pro druhé mimi.
Fíla se narodil na Silvestra 2002 a celé těhotenství bylo super až na 16 denní přenášení a vyvolání porodu.
Teď je mi pěkně blivno,žaludek na vodě,nic nemůžu jíst a jen bych spala,ale to u toho rajstajblíka nejde.
15.3. jdu na krev. testy a snad vše bude o.k a nebudu muset na plodovku.Letos mi bude 32,tak to snad není ještě tak moc na genetické testy.
chystám se na nějaké cvičení pro těhulky nebo plavání.Nemáte někdo nějaký přijatelný tip?Jsem z Prahy.

Zatím se mějte všechny krásně a opatrujte se.
Erika+fíla26m a skřítek 12+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 09:21

Ahoj,
rozhodla jsem se posilit rady zarijnatek, my nase mrne cekame 18.9., takze to bude Panna, stejne jako jeho babicka a dedecek. Nad jmeny uz jsme take spekulovali, holcicku navrhl manzel Ester a byla mu bez odmluvy schvalena, ale jmeno pro chlapecka se zda byt vetsi problem. Mame totiz jen 3-pismenne prijmeni (samozrejme bez meho -ova), takze jsme hledali neco dlouheho, ale ne zastaraleho. Manzel navrhl Maxmiliana nebo Alexandra, protoze je historik, chtel, aby jeho syn nosil jmeno po vznesenych panovnicich, ale myslim, ze Maxmilian by ze sveho jmena moc nadseny nebyl a Sasa se mi take nezda jako vyhra.
Jedina moznost se nam tak zatim jevi pokracovat v dedenem jmenu, budu mit asi doma dva Kaji…
Spis nez jmeno me stejne vic zajima, jestli je miminko zdrave a v poradku, nemam totiz skoro zadne potize, neni mi spatne, nezvracim, az je mi to podezrele, akorat se mi chce porad spat. Ted se moc tesime, ze za necelych 6 tydnu jdeme na ultrazvuk, tak si mimi konecne nechame vyfotit a snad nas necha i kouknout se, co to vlastne bude - je to hezke, kdyz uz pak budeme moct oslovovat toho clovicka jmenem.
Drzim Vam vsem palecky, at to zvladame, je to sice stres uz pred porodem (coz bych si nikdy nepomyslela), ale je to krasny pocit! Dady

Bosorka
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 24.02.05 11:48

Adko no jasně, že jsem se překlepla:-))) 11.9. je to správné datum a spavá jsem byla taky, ale teď už je to fajn.
Pokud jsem to dobře spočítala, tak ty odběry jsou kolem 16. týdne - bože to to letí :-))))
Bosorka

ejka
Kecalka 127 příspěvků 24.02.05 13:11

Ahoj Vlasinko a ostatní maminky záříjňátek i říjňátek! Tta jména to je fakt hlavolam. Když uvážím, že celý život se moje dítě povleče se jménem, které by bylo nějak zesměšnitelné, komolitelné… Ale u holky se můžu snažit sebevíc, stačí aby se „šikovně provdala“ a zas to může být psina. Máme už v rodině snad všechna jména, která se mi kdy líbila. Ještě k tomu já mám jiné příjmení(a mé dvě děti) než můj muž, třetí mimčo by se mělo jmenovat podle naší dohody po taťkovi příjmením. Moc se mi líbí Sára,Michaela, Šimon, Michal, i ten ryze český Honzík mě bere u srdíčka. Jen se snažím prcíčkovi ještě nijak neříkat. Termín máme 17.9. , ale všechny testy náběry plodové vody atp. mě ještě čekají(jsem už tak trochu v „letech“), mé předchozí těhotenství skončilo zamlknutím, tak nechci nic zakřiknout přílišným optimismem a těšením. Co se týče té Panny - obě babičky (moje i mužova mamka ) jsou Panny a je to fakt úplně legrační shoda povah- pečlivky- co se neleskne je potřeba přeleštit, odpovědnost sama, trošku urážlivky a lítostivky, rozkrájet se pro bližního je samozřejmost… Docela se kochám představou, že mrňousek bude kopírovat povahově babičky. Jen je třeba dodat, že dvě Panny pospolu tvoří odbojnou třaskavou směs a což teprve, když bychom jim nadělili spojence :O))!! Mějte se tu prima, doufám, že se zas co nevidět budu moct juknout na novinky, které sem přibudou!Ejka

Lenna02
Povídálka 27 příspěvků 24.02.05 13:34

Ahoj nastavající maminky,ráda bych se přidala k vám do deníčku.Jsem v 8.tt.,termín porodu mi vychází na 11.10.,ale jsem zvědavá,jestli to nebude dříve,mám totiž doma 18měsíčního klučinu,ten se nám narodil o měsíc dříve.Tak doufám,že bude vše v pořádku.Celé dny mám žaludek jako na vodě,je to daleko horší,než u prvního těhu.Ale musím vydržet,snad snad mě to po 12tt přejde.Se jmény si ještě nejsme jisti,ale ještě je brzy.Nastavající mamči mějte se krásně.
Lenna 8tt

Nika1
Kecalka 150 příspěvků 25.02.05 14:06

Verco,
to me tesi, ze tu nebudu s nejmladsim ditkem :o))) A jestli je pidizvik planovany, tak Te obdivuju o to vic… Ten nas rozhodne neni… a uz ted mam hruzu z toho, jak to budu vsehcno zvladat… no, budu muset, ze :o)

Ad Alena - Knappova pise, ze je nejasneho puvodu a vyznamu a bud zkracenina Magdaleny nebo Heleny…

Nika (kote 13m, skrite 11+5)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.05 16:23

Ahoj holky,my máme termín 9.10.,doufám,že bude všechno v pořádku,protože mi p.doktor zjistil nějakou infekci,tak jsem se trošku vyplašila.Jinak někdo se ptal na to spaní,tak já bych se mohla rovnou zazimovat do jeskyně spim furt.Tak vám i miminkům přeju at jste zdraví.Nápad s deníčkem je fajn,je to příjemný s někým sdílet radosti i starosti.
 Saba

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 28.02.05 06:59

Ahojky těhulinky!
Dovolím si vetřít se k vám. Jsem adept na říjňátko a TP přibližně 4.10. Ale potvrzení od doktorky ještě nemám. Na tom se pracuje.
Jinak jméno bych měla vanrané jen pro kluka. Jednozněčně to bude Vojtěch po mém tatínkovi, který už bohužel nežije. Nastávající tatínek zatím nic nenamítá, tak to snad vyjde. Ale s holčičkou to bude problém. Jmen mám několik a nevím , které vybrat. Buď Johanka, Terezie, Kateřina nebo Barbora. Bude to těžké.
Zatím pa pa a pozdravujte bříška.
Nafteta a bubáček(?)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 09:32

Zdravím všechny těhulky,

hlásím se do nového deníčku po týdenní absenci, kdy jsem byla na horách a zároveň svatební cestě. Opravdu se to „vyvedlo“ - od úterý jsem měla chřipku, tak že jsem ležela zachumlaná v postýlce a čekala až to přejde. V lékárně mi dali akorát bombóny na cucání a bylinkový čaj na nachlazení a to bylo vše. Sama jsem se bála si cokoli vzít. Už je to dobré, jenom trochu kašlu, ale to snad přejde samo.
Já jsem opravdu tragéd - po tom, co jsem v 8 tt začala zničeho nic krvácet, se pořád bojím, že se něco stane a já o to miminko přijdu, aby toho nebylo málo, tak před odjezdem na hory jsem sebou příšerně flákla na schodech. Naštěstí se kromě jelita na zadku nic nestalo. Mamka říkala, že mě na těch 9 měsíců budou muset zavřít do klece, aby se už nic nestalo.
Co se jmen týká, tak zatím vedou pro holčičku Adélka a pro kluka Ondrášek. Pracovní název je Tyldička, rodina se chytá za hlavu, že Tyldička nééé. Máme docela česky znějící příjmení, tak že žádná extravagantní jména nepřipadají v úvahu.
Asi nebudeme chtít vědět, co to bude, ono je to v podstatě jedno. Je to naše první dítě, tak že jestli to bude kluk nebo holka je fuk, hlavně aby to bylo zdravé.

Hezký den. Boumi

Jankaa
Kecalka 111 příspěvků 01.03.05 09:47

Ahoj Boumi,
dlouho jsem na těchto stránkách nenapsala ani řádku, protože jsem sama čekala na to, zda se k vám připojím nebo ne. O víkendu se mi konečně objevily // (v sobotu i v neděli, tedy slabé, ale byly tam), ale pak mě v neděli začalo hodně bolet břicho a včera jsem začala krvácet (42. den). Jsem z toho zmatená a dneska mám jít k doktorovi. Tak jsem zvědavá, co mi poví.
Chtěla jsem se zeptat, jak jsi dlouho menstruovala? Díky moc za odpověď.
Mějte se moc hezky:-)

Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 01.03.05 09:53

Ahoj Olgo,
Irenu nedávejte! Já jsem Irena po mamce a svý jméno odjakživa nesnáším. Lidi kolikrát nevědí jak mi říkat, vždycky se mě radši ptají na co jsem zvyklá. Doma a mezi kamarádama je to v pohodě, dá se vymyslet spousta pěkných zdrobnělin - přítel mi říká Irísku - to mám moc ráda. Ale cizí mi říkají Ireno a to je tak strašně tvrdý, fuj.
To Nela je príma - je to i můj favorit.
Ale ať se jmenujou jakkoli, hlavně ať jsou naše miminka zdravá!
 I.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 11:34

Ahoj spolutěhulky maminky, také se hlásím do nového deníčku:-). Já nemám TP ještě potvrzený od doktora, ale počítala jsem si ho asi na konec září. Začínám 11 týden, zatím vše v pořádku, ťuky ťuk, pouze asi v pátém týdnu jsem pět dní lehce špinila. Moc se s manželem těšíme, bude to naše první. Jména zatím nemáme. Na kluka se mi líbí Adámek (ale manželovi moc ne, tak nevím:-) a na holčičku - Adélka, Terezka, Anetka. Všem nám držím palečky, ať jsou naše miminka zdravý a vše je v pořádku. Zatím anonymně a brzy už přihlášená Ivka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 12:33

Jankaa,

já jsem začala zničeho nic špinit 8+5 tt, přijeli jsme z nákupu a najednou krev, v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. Tak jsem volala k doktorovi a ten mě poslal rovnou do nemocnice, že prý budou vědět, co se mnou dělat. Tak jsem tam 2 dny ležela a vlastně hned druhý den už jsem nešpinila, nikdo nebyl schopen říct, proč jsem začala špinit - mohla to být jako by menstruace nebo začátek potratu, na ultrazvuku bylo mimi v pořádku, tak snad už to teď dopadne dobře.

Ivko - já jsem 11 + 4 tt a TP mám 16.9. - užá ho mám i potvrzený od dr. Dostala jsem TK, tak si připadám děsně důležitě :-)).

Holky, víte kolikrát se chodí za těhotenství na ultrazvuk? Já osobně bych tam byla pečená vařená, dělá mi dobře vidět mimíska, že je vše v pořádku a srdíčko tluče.

Boumi

Ivka3
Nováček 2 příspěvky 02.03.05 08:24

Já jsem holky začala špinit v 5. týdnu. Špinila jsem asi pět dní. Doktor mě hned poslal do nemocnice, kde špinění už druhý den přestalo a po pěti dnech jsem byla propuštěná domů, naštěstí byl prcek v pořádku. Potom jsem asi ještě deset dní byla doma na neschopence. Od té doby nic, ale hned to pro jistotu zaťukám:-)

Boumi - já už mám taky těh. knížku a taky si připadám moc důležitě:-))) Termín porodu ještě ale nemám, asi proto, že jsem měla dost nepravidelnou menstruaci, i po 60 dnech.
Na ultrazvuk bych chodila taky snad každý den, abych věděla, že prcek roste a je v pořádku. Ani nevíš jak ti rozumím:-)))
Myslím, že za celý těhotenství se chodí na ultrazvuk (pokud je všechno v pořádku) pouze:-( třikrát, ve 12.-14. týdnu, 18.-20. týdnu, 30.-32. týdnu.

Holky, nevíte jak je to s tělesnou teplotou v těhotenství? Já jsem měla až do včera pořád tak kolem 37 stupňů a včera večer najednou 36,3 st. Nevíte co by to mohlo znamenat? Jsem ze všeho dost vyplašená:-) Doufám, že je všechno o.k.

Hezký den přeje Ivka

monysek
Stálice 57 příspěvků 02.03.05 08:55

Ahoj, já chodím k doktorovi na kontrolu po 14 dnech a jelikož má ultrazvuk přímo u sebe,tak mě ho dělá pokaždé. Ale z první zkušenosti,když jsem byla u jiného doktora,tak jsem byla za celé těhot.asi tak 4-5krát. monysek

johanka
Kecalka 321 příspěvků 02.03.05 09:52

Ivko,
teplota v I. trimestru zustava vetsinou zvysena, kolem tech 37 - ale jde o ranni teplotu po probuzeni v klidu. U tehulek se stava, ze teplota kolisa dolu napr. pri velke unave nebo po kratkem nocnim spanku. Takze vecerni nizka bude asi z unavy. Ja merim dal rano, ale uz ne kazdy den (na rozdil od doby, kdy jsem sledovala plodnost cyklu), trochu to pomaha kontrolovat, ze je vse OK, kdyz jeste nemuzeme nase miminka citit jinak. Tak drzim palecky, abys byla v poradku a klidna. Johanka + zarijnatko

Bakoule
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 02.03.05 10:34

Ahojík holky :o)
Boumi - vítám tě zpátky ze svatební cesty :o) Z té chřipky si nic nedělej. Aspoň tě to nelákalo hopsat okolo sjezdovky ;o) Útěcha to asi moc není, ale určitě víš jak to myslím.
Co se ko u dr. týče, tak myslím, že pokud je těhu OK, tak jsou běžné asi 3 UTZ. Pokud už dříve byly nějaké komplikace, tak asi častěji. Já byla u dr. minulý týden a pozvala si mě za 10 dní znovu, aby se všecno zkontrolovalo. Uvidím, co mi zítra řekne, na kdy mi dá další termín, a jestli bude dělat UTZ.
Doufám, že už uvidím bijící srdíčko.
Jinak snad nic nového, pomalu jsem doma začala debatu, že drahoušek zrovna nezvolil nejlepší klučičí jméno, tak ať se zamyslí nad nějakým jiným.
Uvidíme, jestli to proniklo do jeho hlavinky a jestli zapojí šedou kůru mozkovou :o))))
Tak se zatím, těhulky, mějte a pohlaďte bříška :o))
Bakoule + mrňous 7tt

Jankaa
Kecalka 111 příspěvků 03.03.05 10:30

Ahoj těhulinky,
chtěla jsem se s vámi rozloučit. Moc jsem sem nepsala, protože jsem miminko neměla potvrzené a když už jsem věděla, že jsem těhulka, tak přišly komplikace a v 5. týdnu jsem o něj přišla. Je to smutný příběh, ale vy se o sebe nestrachujte a hlaďte svoje bříška, ať ví, že je máte moc rády:-)
Prý se můžu začít znovu snažit v létě, tak snad se mi pak narodí jarní miminko. Byl by to moc krásný dárek k mým narozeninám, které mám v březnu. Moc bych chtěla holčičku, Lucinku, ale i kluk by byl príma, jen se s přítelem nemůžeme shodnout na jménu:-)
Mějte se moc hezky. Jankaa

Ivka3
Nováček 2 příspěvky 03.03.05 11:00

Jankaa - je mi moc líto, že jsi o miminko přišla. Dovedu si asi představit, co prožíváš, i když ne z vlastní zkušenosti. Bohužel toto se stává řekla bych, že v poslední době hodně hodně často. Alespoň v mém okolí je toho plno. Ale všechno to jsou holčiny, které mají i dvě zdravé děti, i když předtím přišly (a některé i opakovaně) o svá miminka. Tak že nevěš hlavu, uvidíš, že budeš brzy zase těhotná a budeš mít svoje miminko. Moc bych ti to přála. Hodně síly:-)
Ivka 11 tt

Boumaska
Stálice 81 příspěvků 04.03.05 09:06

Jankaa - taky je mi to moc líto, ale bohužel se s tím nedá nic dělat ani tomu nijak předejít. Vím, že se nám to hezky povídá, ale všechno zlé je pro něco dobré a asi nebylo něco v pořádku, tak to příroda ukončila včas sama. Později by jsi se trápila ještě víc. Takhle si pořídíš bezva dárek k narozkám a bude z tebe brzo šťastná maminka.

Abych se přiznala, jsem z těch děníčků trochu zmatená. Včera tu byl deníček s tématem bylinky, dneska jsou tu jména. Není tu těch deníčků nějak moc?
Nebo jsem to jenom nějak popletla?

Hezký poslední pracovní den,

Boumi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.05 10:00

Zdravím všechny zářijové a říjnové těhulky.
I já bych se chtěla mezi vás připojit, protože své první miminko čekáme v druhé polovině října (20.10.)
Moc se na něho těšíme, jen pořád myslíme na to, aby bylo všechno v pořádku a nepřišli jsme o něj. Myslím, že ty obavy nemáme jen my, ale ale určitě vy všechny.
Jinak co se týče jmen, to máme absolutně jasno. Pokud to bude holčička, bude to Terezka. Sice jsme měli ještě jednu favoritku Adélku, ale tak pojmenovali teď příbuzný kočku, takže nic :-(. Pokud to bude chlapeček, bude to Jakub. Nad jménama jsme se vůbec nehádali, shodli jsme se okamžitě, což je paráda.
Vám přeju, ať bříška rostou a jiné starosti kromě toho, jak se budou jmenovat, nemáte .
Lukina 7tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.05 10:04

Zdravím všechny zářijové a říjnové těhulky.
I já bych se chtěla mezi vás připojit, protože své první miminko čekáme v druhé polovině října (20.10.)
Moc se na něho těšíme, jen pořád myslíme na to, aby bylo všechno v pořádku a nepřišli jsme o něj. Myslím, že ty obavy nemáme jen my, ale ale určitě vy všechny.
Jinak co se týče jmen, to máme absolutně jasno. Pokud to bude holčička, bude to Terezka. Sice jsme měli ještě jednu favoritku Adélku, ale tak pojmenovali teď příbuzný kočku, takže nic :-(. Pokud to bude chlapeček, bude to Jakub. Nad jménama jsme se vůbec nehádali, shodli jsme se okamžitě, což je paráda.
Vám přeju, ať bříška rostou a jiné starosti kromě toho, jak se budou jmenovat, nemáte .
Lukina 7tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 15:16

Děkuju za radu. Ještě to zvážíme. :))
Hodně štěstí.
 O.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 15:21

Ahoj Lukino,
strach máme opravdu asi všechny. Jsem také v 7tt, dneska mi pan doktor vystavil těh. průkaz a stanovil mi předběžně TP na 25.10. Přeju hodně zdraví a radosti z našich broučků.
 Ola

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 21:20

Ahojky těhulky,
tak se taky připojuji k záříjňátkům. TP máme na 20.10. jako již spousty maminek. Jméno máme pouze pro holčičku - Barunka. Když to bude klučík, tak to je ještě ve hvězdách. Taky doma už máme jednoho cvrčka - Matoušek. V dubnu mu bude rok a je to pěkný číslo a moc ho miluju:) Mám žaludek jako na vodě a trpím celodenními nevolnostmi. Tak se opatrujte. Ať se Vám bříško krásně vzdouvá a vše je v pohodě. Pusu fazolkám.
Zatím nepřihlášená Slávina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 14:16

čau.. tak konečně sem i pro svůj zatím „miniaturní“ pupík našla místo :) ale připadám si úplně méněcená… jsem v 9t TP 9.10. a žádný krevní testy a s průkazkou taky dělaji hrozný drahoty :) prej až v 10t… tak sem celá nervozni abych už měla v ruce písemný potvrzení toho, co už měsíc divoce šířim mezi známými.. jinak nevolnosti sou pryč a vůbec je mi momentně fajn… jen doufám že to není příznak nějakého nepořádku… (obvyklé obavy - jak vidím stejné u všech) tak ať se nám daří a čau v porodnici :))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »