Ruptura 3. stupně

Porod

Když jsem si studovala knížky o porodu a narazila jsem na stránku s obrázkem ruptury třetího stupně, hned jsem si pomyslela, že tohle bych teda rozhodně nechtěla. Naštěstí v mém případě byl obrázek horší než realita.

Už to budou skoro dva roky od mého porodu, přesto se pokusím nějak smysluplně popsat, jak to tenkrát se mnou bylo. Normálně bych se na to vykašlala, ale nastřižení hráze a roztržení hráze je pořád takovým strašákem, že jsem se rozhodla, že se to pokusím tímto deníčkem trochu zlomit.

Šila doktorka…

Při porodu jsem se začala trhat, což jsem vůbec necítila. Upozornila mě na to porodní asistentka. Navrhla mi nástřih a já s tím bezvýhradně souhlasila. Měla jsem furt před očima ten příšerný obrázek z knížky, kde bylo poporodní poranění zasahující až ke konečníku. Porodní asistentka mě nastřihla, ale hlavička byla jak beranidlo a nástřih nenástřih, roztrhla jsem se přesně tak, jak jsem nechtěla. Porodní asistentka zbledla a doktorka se taky netvářila zrovna nadšeně. V té chvíli jsem ještě nic nevěděla. Pomazlila jsem se s malým a začalo šití. Doktorka šila a šila a už jsem si v duchu říkala, co to tam tak dlouho šije, že snad tam dole vyšívá nějaký obrazec.

A šil doktor…

Pak přišel pan doktor Sosna, kterého jsem znala z poradny - před ani ne 24 hodinama mi říkal, že na porod to vůbec nevypadá a teď se setkáváme na porodním sále. Za rouškou se neschoval - hned jsem ho odhalila a taky jsem se mu připomněla. Jaké bylo mé překvapení, když začal taky šít. S panem doktorem jsme si přitom povídali, já do toho občas řekla jau jau a celkově jsem si přišla jak v nějakém kroužku vyšívání.

Paní doktorka, co šila předtím, se mu dívala přes rameno, jak mu to hezky jde. Snažila jsem se zjistit, co to tam furt vyšívají, ale na mé dotazy mi vůbec nechtěli odpovědět. Zeptala jsem se, jestli jsem se roztrhla moc, a pan doktor mi řekl, že jsem moc statečná. No to sice nebyla odpověď na mou otázku, ale potěšilo mě to a dál jsem se už neptala. Pěknej lišák, tenhle doktor, ten ví, jak se vyvlíknout z odpovědi. :-D

Překvapilo mě, když mi řekl, že teď to bude bolet a začal mě sešívat hodně vysoko - hned mě napadlo, že takhle to přesně bolí, když se dává piercing do klitorisu. Byli tam tři - pan doktor, který vyšíval, a pak doktorka a porodní asistentka, které stály za ním. Každá z jedné strany a koukaly, jak vyšívá.

Na závěr naší hodiny vyšívání mi pan doktor strčil prst do zadku a vítězoslavně prohlásil: „Vidíte, je to funkční!“ Holky nadšeně koukaly a já jsem koukala taky (i když ne tak nadšeně ). Když se se mnou pan doktor loučil, řekl mi, že budu brát laktulózu a nebudu se muset bát jít na záchod. No vůbec jsem nechápala, o čem mluví, ale s úsměvem jsem mu zamávala a byl ten tam.

Co ty ženský všechny blbnou?

Cestou na oddělení šestinedělí mi porodní asistentka řekla, že budu muset sedět na kruhu a že když to bude bolet, tak mi sestřičky něco dají. A ráno to začalo. Sestřičky se mě ptaly, jestli nechci něco na bolest. Sedla jsem si na postel a řekla jim, že nechci, že nepotřebuju. Sestřička na mě vykulila oči a zděšeným hlasem řekla: „Ježiš marjá! Vždyť vy si sedíte na stezích! Lehněte si!“ Já, úplně zaskočená její reakcí, jsem si radši hned lehla. Ještě jednou mi nabídla prášky na bolest, já je ještě jednou odmítla a odešla.

Pak nás přišla navštívit doktorka a zase mi vyčinila, že sedím. Nechápala jsem, proč bych jako neměla sedět, přece mám stehy na pipce a ne na hýždích a nebolí to. Ostatní holky na pokoji taky sedí. No prý jsem šitá víc a mám ležet. Říkala jsem si, co jako všichni blbnou, vždyť mně nic není.

Vzala jsem si prcka a že ho zkusím nakojit (Jo, naivně jsem si myslela že druhý den po porodu mám mléko :-D). Sedla jsem si do tureckého sedu a zkoušela jsem si ho naaranžovat tak, abych nebyla moc shrbená. Když to uviděla druhá maminka, co se mnou byla na pokoji, tak na mě koukala s otevřenou pusou a pak prohlásila, že jsem masochista, že to není normální, dala si ruku do klína a řekla Au - no něco jako když vám běhá mráz po zádech při pohledu na kluka, jak pobíhá venku v trenkách, když mrzne.

Odpověď je v mužské ješitnosti

Náhle se rozrazily dveře a vstoupil pan doktor Sosna i s celou bandou studentů. Přišel se pochlubit se svou výšivkou všem studentům. To snad není možný, že se tak rád chlubí šitím, myslím si, když najednou slyším, jak říká: „Tady je šití ruptury třetího stupně.“

Náhle jakoby se mi v hlavě rozsvítilo - bylo všechno jasné. „Já jsem se roztrhla totálně a mělo by mě to hodně bolet! Měla bych se bát jít na záchod! Tak proto tam ta paní na záchodě tak brečela, ono jí to bolelo! Proto sestřička kroutí hlavou, když nechci prášky na bolest - myslí si, že ze sebe dělám hrdinku. Proto furt slyším šmarjá a ježiši, když mě vidí sedět. Já jsem se roztrhla jako málokdo a tím jsem na celém patře úplně profláklá.“ - přesně tohle se mi honilo v tu chvíli hlavou.

Vše zlé je k něčemu dobré

Později jsem došla k závěru, že na ruptuře třetího stupně je i něco pozitivního. Například hemeroidy mi vůbec nic neříkají, zřejmě proto, že jsem se roztrhla, tak nebyl vyvíjený takový tlak na střevo. Dále vím, jak bolí piercing klitorisu - roztrhla jsem se až k močové trubici. Mé dítě nemělo po narození šišatou hlavu.

Dále mi při propouštění vyšetřili důkladně všechny svěrače včetně svalů pánevního dna, což rozhodně není na škodu. To, že mám alergii na stehy, mám konečně černé na bílém a s razítkem od doktora, takže příště už to budou brát doktoři vážně.

Seznámila jsem se s účinky laktulózy a dubové kúry. No a hlavně teď už vím, že šílené příběhy ostatních a děsivé obrázky v knížkách, mě strašit nemusí. Skutečnost totiž někdy může být úplně jiná.

Hodnotilo 49 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
hanak  28.11.14 00:48

Hezký deníček o vážném tématu. Gratuluju, zvládla jsi to! :hug:
Já mamku taky roztrhla od dirky k dirce, doslova - drala jsem se na svět moc rychle, mamka ucítila doma píchnutí, pak tlak a jen stihla skočit z křesla na gauč a už jsem byla venku. A rozhodně jsem velká nebyla, sotva 2,5 kg, ale stačilo to. Mamku to nicméně od hemeroidů neuchránilo, časem (mnohem později, po x letech) se jí udělaly tak jako tak a skončilo to operací.

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 28.11.14 01:34

:mrgreen: to jsem nečekala, že deníček o něčem tak strašném mě může tolik pobavit, díky :mrgreen:

jinak já si na stezích taky normálně seděla, u první jsem měla nástřih, u druhé jsem tlačila brzo, byla jsem roztržená ke konečníku, hodina šití, ale naštěstí to už konečník nezasáhlo. Oboje jsem za pár dní necítila, tak jak každý strašil a doporučoval kruh. Nicméně i porod pro mě nebyl nic moc bolestivý, takže mám nejspíš práh jinde než normálně :)

na obrázky se radši nedívám, jednou jsem nezáměrně viděla nástřih při porodu a mám z toho noční můru ještě teď, přitom to vůbec není tak hrozné, jak to vypadá.

 
luca241
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 28.11.14 01:53

@Lynette Výborně a hlavně vtipně napsaný deníček :palec: Jsem se pobavila. Já na tom byla uplně stejně,, taky mě MUDr. šila a šila a když si nasadila brýle a přešla na konečník, tak jsem jen vytřeštila oči a prolétlo mi hlavou, že už se nikdy nenajím, abych nemusela na velkou :mrgreen:.Ale obdivuju tě, žes mohla sedět. Já teda k tomu potrhání měla ještě naštíplou kostrč(taky velká chuťovka), ale druhý den ráno jsem nemohla veřit té bolesti.Jak to dole vše oteklo a stehy se zařezaly…ani kruh nebyl záchrana. z porodnice jsem jela v takovém polokleku-původně jsem chtěla za autem běžet :roll: :mrgreen:

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 28.11.14 06:33

Pěkně napsaný deníček. Myslím žes měla velké štěstí, že Tě šil šikovný doktor a udělal to opravdu dobře. Vůbec si takové poranění ani nechci představit, já měla po porodu jen pár (kosmetických) stehů, ale byla jsem dole tak oteklá, že jsem měla pocit, že nemůžu dát nohy k sobě :) Naštěstí nemá člověk po porodu čas na sebelítost, když má vedle sebe ten živý poklad :D

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 28.11.14 06:52

Hezky denicek, skoda, ze mne po mem porodu nevysival tvuj porodnik, ale bridil. Nemela jsem zadnou rupturu a pul roku po porodu jsem brecela bolesti, zachodu jsem se bala jak cert. A gynekolog mne utesil slovy, nekdy se to stava, ve vasem pripade kdyz jste tehotna snad pomuze dalsi porod…no nastesti pomohl a mela jsem lepsiho krejciho :D

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 28.11.14 06:58

Četla jsem právě studii kde bylo vidět, ze nastrih proste není prevencí takového poranění. Zkrátka 3%žen potká. Záleží na poloze, ve které tlačí. Byla jsi na zádech?

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 28.11.14 08:20

Vtipný deníček :-)
Když jsem četla nadpis, myslela jsem si, že půjde o rupturu dělohy po císaři… ta mě teď potkala ač statistiky hovoří o strašně málo procentech :( Naštěstí mi jizva po císaři praskla na sále, kdy už doktoři věděli, že jde o průšvih velkého kalibru. Děti už mít nemůžu protože mám zdeformovanou dělohu. Ale jsem ráda, že mám maličkou v pořádku a zdravou, že mám zdravého i staršího synka a víc ke štěstí nepotřebuji :-) Až vám někdo bude říkat že ruptury děloh po císaři nehrozí nebo že je jen malé procento těch, kterých se to týká, vždy poslouchejte své tělo jako jsem to udělala já :mavam:

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 5 inzerátů 28.11.14 08:38

Tak i při tak mrazivém popisu zážitku, jsem se chechtala. Hlavně, že je vše „funkční“, a že jste to ve zdraví přežila :-)

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 28.11.14 08:49

Moc pěkně a především vtipně napsaný deníček :kytka:

 
adeeelia
Kelišová 7187 příspěvků 28.11.14 08:59

Deníčky moc nekomentuju, ale tenhle je psaný opravdu s lehkostí a vtipem. Díky za hezké čtení, klub vyšívání mě dostal :mrgreen: :lol:

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 62 inzerátů 28.11.14 09:20

Ahojky já to měla úplně stejné a taky mě to zas tak nebolelo malá měla 4,64kg

 
Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 28.11.14 09:43

Na závěr naší hodiny vyšívání mi pan doktor strčil prst do zadku a vítězoslavně prohlásil: „Vidíte, je to funkční!“ Holky nadšeně koukaly a já jsem koukala taky
Hááááááá padám tady ze židle :lol: Moc si mě pobavila, supr deníček :potlesk:

 
Simply.Me
Stálice 55 příspěvků 28.11.14 09:54

Ahoj :) No, děkuji, taky mě potěšilo vědět, že v tom nejsem sama :palec:, neměla jsem to teda směrem dozadu, ale tím opačným, nechápu, kudy se dítě soukalo, když to prasklo zrovna na takových místech a o tom piercingu mě to taky napadlo :D šití bylo úmorný a slova, co jsem doktorovi říkala asi taky dvakrát nepotěšila, ale je pravda, že když začal strašit ještě plastikou po šestinedělí, tak jsem držela co to šlo, ten pocit toho šití byl ale šílený :twisted: @Lynette Jak dlouho jsi od porodu? Zajímá mě to hlavně kvůli sexu, už na sále jsem přemýšlela, jestli to vůbec půjde jako dřív a s jakým pocitem, zkoušeli jste? U mě je to ještě předčasné, zranění sice už skoro necítím, ale čas ještě máme… :mavam:

 
krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 28.11.14 10:19

Ahoj, taky jsem měla rupturu 3. stupně (dítě mělo extrémně velkou hlavu a hodně spěchalo, takže mě ani nestihli nastřihnout). Taky mě šili hodně dlouho a já jsem se taky ptala, co mi to tam vyšívaj (tipovala jsem krajinku křížkovým stehem). Sedět jsem mohla jen v určitých polohách a mnohem horší než sed bylo si stoupnout, popř. chodit, to bolelo opravdu celé šestinedělí. Na velkou jsem šla poprvé den po porodu a překvapivě to bylo úplně v pohodě (lila jsem do sebe lactulosu po panácích :) ). První sex byl po 7 týdnech od porodu a při troše opatrnosti to šlo.
Sešili mě ale opravdu skvěle. Cca půl roku po porodu už jsem nevěděla o tom, že bych někdy rodila a gynekoložka byla nadšená, jak jsem se zahojila. ;)
Edit: rodila jsem taky u Apolináře

Příspěvek upraven 28.11.14 v 10:21

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 28.11.14 12:22

Uf uf uf, jsi fakt dobrá a statečná! Mě úplně mrazí. Já měla jeden malý steh, takže jsem byla úplně v pohodě. Ale tohle si moc představit nedokážu…

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 28.11.14 12:40

Jsem ráda, že se vám deníček líbí. :D

@Simply.Me Už je to skoro dva roky. Sex zezačátku bolel, protože jsem byla i hodně šitá uvnitř, ale po půl roce se to spravilo a teď je to jako před porodem. ;) Já jsem byla i dost překvapená že po šestinedělí to tam dole vypadalo jako předtím :mrgreen:

 
čertík Bertík2013
Povídálka 18 příspěvků 28.11.14 12:45

Poslední porod jsem měla podobný 2 doktorky koukaly jak Pan doktor šije. Malý byl moc veliký 4320g.
A taky to dopadlo dobře. Moc hezký deníček!

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 28.11.14 12:49

Jste dobrá, smekám a proti vám jsem třasořitka.
Měla jsem jen normální nástřih, pár stehů. Pak se mi ale rozpadlo šití doma, 5 dní po porodu, kdy jsme zjistila, že „tam“ mám nějakou velkou díru! Sama jsem se odvezla do porodnice a odmítla celkovku s tím, že tři stehy dám i bez umrtvení. Byla jich sice nakonec pět, ale budiž. Víc mě strašil vyhřezlý čípek, kvůli kterému asi to šití neudrželo a já nemohla dýl stát ani chodit, protože to bolelo, jako by mi měl obsah břišní dutiny vypadnout ven. Nejvíc jsem byla naštvaná, že mi o tom nikdo neřekl a já se užírala celé šestinedělí, protože jsem vůbec nevěděla, co mi to vylézá z pochvy :cert:

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 28.11.14 13:40

@čertík Bertík2013 Dostává mě tvá přezdívka. Můj syn je Bertík, je to čertík a narodil se v roce 2013 :lol:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 28.11.14 14:15

Tedam takovýhle problémy a já se u toho tlemím. Hezky vtipně popsané ;)

 
EfkaJ
Nováček 5 příspěvků 28.11.14 14:30

Deníček moc hezky napsaný, ale nemůžu nepřidat svoji zkušenost. Mám za sebou 2 porody. U prvního, který trval velmi dlouho jsem měla také rupturu 3.stupně, druhý již jen klasický nástřih, po obou bohužel úplná narkoza a manuální lýza placenty(snad jsem ten název nepopletla:-) Hojení po prvním porodu bylo velmi bolestivé, zdlouhavé a sednou si normálně pohodlně na zadnici jsem opravdu mohla až tak po měsíci:-)druhé hojení v pohodě:-) takže určitě za mě tam rozdíl byl veliký. Autorce gratuluji k tak bezbolestnému hojení:-)

 
čertík Bertík2013
Povídálka 18 příspěvků 28.11.14 14:48

@Lynette tak to jsme na tom podobně, nejen s porodem, ale i s klukama. :-)
Tedy ten můj čertík se správně jmenuje Robert.

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 28.11.14 16:22

Uff..uff.. vzpomínky na klub vyšívání mám i já:( už sice potlačené v mysli někam daleko, už to bude devět let. Také jsem při první dcerce měla rupturu 3.st. Šili mě umrtvenou od pasu dolů, takže jsem šití, ač dlouhé-tuším, že kolem tři čtvrtě hodiny, naštěstí necítila. Pak to ale bolelo pekelně, asi jsem citlivka:( No nejvíc mě dostala sanitárka, která došla v šest ráno natřepávat polštáře-já porodila ve dvě ráno, pak necelou hodinku to šití, na pokoj jsem se dostala někdy před pátou ranní a byla jsem ráda, že jsem ráda, necítila jsem vůbec ani vložku mezi nohama a sanitárka po mě chtěla, abych si stoupla, aby mi na vizitu připravila lůžko. To byl boj:( Ale hojení bylo v pořádku. Teď už jsem přešitá po druhém porodu znovu, ale bylo jen minimální poranění. Zato mi zůstaly při druhém porodu kusy placenty a porodních obalů, takže jsem šla 10.den po porodu na revizi. Užila jsem si to po obou porodech na výbornou :pocitac:
Zakladatelce přeji bezproblémový případný druhý porod s minimem šití a podobných libůstek :palec:

 
verulicek  28.11.14 18:01

Uf :twisted: dobrý deníček, přesto bych to zažila opravdu nerada :|

 
verulicek  28.11.14 18:03

@hanak tobě mamka vykládala takové podrobnosti? nebo to píšeš za své mimino? ted se ztrácím 8o

 
Nobod
Kecalka 259 příspěvků 28.11.14 19:25

Podala jsi to dost humorně, zasmála jsem se :lol: :palec: Mám husí kůžu z té představy 8o

Gratuluju, žes to zvládla :kytka: :*

 
hanak  28.11.14 20:01

@verulicek
Mamka mi vyprávěla, jak jsem přišla na svět. Překotný porod, za 5 minut od prvního píchnutí bylo po všem. A k tomu tahle ruptura. V době mého narození porody doma byly takřka vymícené v tehdejším CSSR a když se dítě doma narodilo (a nebylo to rozhodnutí budoucí matky), tak se dítko podrobilo velkému testování, jestli je dle tabulek a normální. Tehdy se totiž věřilo, že doma narozené dítě musí mít milion poškození a postižení ;)
Takže když přijela záchranka, mě zabalili do deky, mamku šoupli na nosítka, nesměla se ani posadit, ani si na ně sama přelézt, na nosítkách jí vynesli do sanitky a v nemocnici pak rovnou na sál. Dělali s tím prý takovou vědu, jakoby mamka umírala. Když ted vidím, co je to ta ruptura, tak si jen říkám, že evidentně důvod měli. :think:

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 28.11.14 22:55

Tak díky tvému deníčku mi došlo, co se mi vlastně při porodu stalo… 8o mně teda prášky na bolest nedávali a nebyla to zřejmě ruptura 3. stupně, poněvadž jsem byla natržená jen uvnitř až na zadek, takže jsem krvácela dovnitř, což paní doktorka nepoznala…no skončila jsem o 900ml krve chudší s cévkou, antibiotiky a dvěma transfúzemi, ale proti bolesti mi nikdo nic nenabídl :mrgreen:. Bolelo to jak krá*a, ale malá celé noci řvala, tak jsem to rozchodila :mrgreen:. A záchod byl lahůdka, laktulózu jsem nedostala.

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 28.11.14 23:22

@mmuerka Ježiši! Mně vevnitř kontrolovali dvakrát, všechno zašili zkontrolovali a sestřička mi nabízela prášky na bolest každý den.

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 28.11.14 23:41

@Lynette ono toho bylo víc :,( taky si občas říkám, že o tom napíšu deníček :). Shodujeme se v tom, že jsme neměly prcky s šišatýma hlavičkama :mrgreen:. No, porod byl úžasnej, zašívání ke konci bolelo, pak pohoda, ještě jsme si s přítelem užívali malou, v 10 večer mě převezli na pokoj a pak to začlo :( no zkrátím to. 3× jsem pípala na sestru, poprvé přinesla chladící polštářek - bylo to horší, podruhé už přišla dr., že mi jen vylezl hemoroid, dala mi čípek. Potřetí už přijela PA s lehátkem, převezla mě zpět na sál a do půlnoci se ve mě ‚dr.‘ hrabala pomocí porodnických zrcadel :zed: takovou bolest jsem v životě nezažila :,( pak už jsem asi i omdlévala bolestí, tak jim konečně došlo, že by měly ty dvě někoho zavolat. Volaly doktorovi, co měl příslužbu, domů. Já už úplně úpěla. Přijel po půlnoci, jen se mě zeptal, kde mě bolí a měl jasno. Zavolali anestezioložku, uspali mě a pak už nevím. K sobě jsem přišla v 6 ráno s cévkou, kapačkou a potem přilepená k operačnímu stolu tak, že se mi sloupla kůže :roll:. Asi tak…nikdo mi nic neřekl, jen pak přišla ta doktorka s tím, že budu potřebovat transfúzi.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 29.11.14 16:32

Zial, toto sa stalo aj mne pri porode prveho syna. lekar ma zasival asi hodinu, potom odisiel a cca za pol hodku ma prisiel skontrolovat druhy a ten povedal, ze stehy su riedke a treba to presit. to bola teprve bolest. navyse mi pri porode tym tlakom praskla aj kostrc a to mal syn iba 2700 g. pravda je, ze bol po porode krasny, vobec nie stlaceny ci fialovy :-)
po sestonedeli som isla na kontrolu a museli mi tam dole robit plastiku, zial, na mojich mocovych cestach to zanechalo nasledky :(

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 29.11.14 22:56

Zvladla jsi to paradne :palec:

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 30.11.14 01:36

Moc hezký, vtipně napsaný deníček :D I když prožít bych to nechtěla… Já jsem měla rupturu jen prvního stupně, tak to nebylo tak hrozný :-)

 
lesniboruvka
Kecalka 393 příspěvků 30.11.14 03:26

Uff.. Co všechno se může stát.. Já tedy měla nástřih, ale taky mě šili docela dlouho a stehy se mě držely do konce šestinedělí. Kolik jich bylo netuším. Jako bonus jsem měla po porodu přirostlou placentu, tu mi doktor vyrval bez uspání či umrtvení, potom dvě revize a ztrátu krve a tak.. No a všichni se divili, že mě druhý den nic nebolí, hned jak opadlo motání hlavy tak jsem normálně fungovala i přes to, že se mi krevní obraz horšil, dost jsem krvácela celé šestinedělí - syn 4,4kg, prvorodička.

Paní co se mnou byla na pokoji, malušenké miminko, druhý porod, natržená šíleně a všechno ji bolelo, chodila jsem jí pro čaj na chodbu, bylo mi jí líto, rozhodně to nesimulovala.

Každý má práh bolestivosti, schopnost regenerace atd. úplně jinou. Přála bych každé tu mou:)

Je super, že jste to takhle zvládla :palec:

 
Duckula
Generální žvanilka 23074 příspěvků 01.12.14 22:30

Si úžasná :hug: :hug:

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 03.12.14 09:23
:-)

Příspěvek upraven 03.12.14 v 09:45

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 03.12.14 09:25

Uplne jsem si vzpomnela na svuj porod:-)rodila jsem 7.10. A potkalo me to same, doktorka nastrih neudelala, myslela si, ze to dam, mesic pred porodem jsem cvicila s ANIBALEM. malá mela 3,5 kg, ale jak se rvala ven, tak me natrhla. neroztrhla jsem se teda az ke konecniku, nastesti se to tesne pred zastavilo, ale vzala mi strevo do hloubky a pak mi natrhla pravy pysk(2 stehy na nem jsem si taky uzila)a jak pises, za doktorkou pak prisel doktor, strcil prst do zadku a bylo:-)ja mela 3 tydenni bezzbytkovou dietu, aby se strevo zahojilo a taky pila mesic lactulozu.na velkou jsem sla druhy den po porodu a pohoda, taky jsem nebrala zadne leky na bolest, ale nafukovaci kruh byl na 3 tydny nezbytna soucast nabytku:-)))vesely na nem bylo rizeni auta:-)))co jsem byla na kontrole po 6tinedeli, tak muj gynekolog nadseny, jak jsem krasne sesita a zahojena a za to vdecim gelu z dubove kury za 50Kc, zadny predrazeny masti. masiruju dubovkou jeste ted jizvu 2× denne, aby byla mekka, ale jinak uz vse funguje, jak ma, z cehož jsem mela nejvetsi strah, ale manzel rikal, ze vse ok:-)))takze presne jak pises.

Příspěvek upraven 03.12.14 v 09:32

 
dana.dv
Kecalka 433 příspěvků 03.01.15 17:51

Chudáku! A to jsem si myslela, jak hrozné bylo mé hodinové šití vnějších zranění…

 
Petrulka78
Povídálka 12 příspěvků 04.04.15 15:32

Mela jste asi fakt stesti..ja po tom samem mela ze zivota peklo…tydny takovych bolesti, ze jsem nemohla jit ven s kocarkem na dobu delsi, nez pul hodiny..nesedla jsem si mesice, prvni, hodne bolestivy sex byl mozny po roce. Po trech letech trapeni prisel na svet syn, byla udelana kompletni plastika a konecne to bylo lepsi. Ovsem boli to stale…holt je to asi dan za zdrave dite…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama