Růzňata – asi č. 2 – Shrnutí života

Rodičovství

Milé dámy a růzňátka, dovolím si napsat deníček, ve kterém shrnu posledních 6 let mého života. Možná to bude sem tam i chaotické, ale snad to omluvíte.

V říjnu to budou již 3 roky, co Anička poprvé zakřičela na tento svět. A již v pondělí jdeme k zápisu do školky. Ten čas neskutečně letí a nejvíce to právě vidíme na svých dětech. Právě projíždím fotečky od prvního okamžiku, až do teď a dost často si v duchu říkám, to snad není ani možné, že byla tak maličká a nebo, že udělala to či ono. Každopádně, nebýt mých dvou holčiček, asi by můj život měl úplně jiný směr. Teď malá rekapitulace mého života od první čárky na testu v roce 2005 až do ledna 2005 a vytoužené čárky na těhotenském testu, i první lékařské prohlídky (všechny velice dobře známe).

Přeskočím všechny ty pravidelné kontroly u lékařů a skočím hned na příjemnější věci, a to přípravu výbavičky. Ač jsem čekala, že to budu prožívat s mojí mamkou, tak sem se velice spletla, bohužel toto lépe obstaral můj táta. Od kočárku až po postýlku a i to oblečení se mnou vybíral.

Přišel den D a prvorozená dcerka Eliška se hlásila na tento svět, nebudu tu popisovat porod ani další komplikace, o tom jsou tu již deníčky. Narodila se krásného podzimního dne 14. 10. 2005 a od té doby jsme doma nebyli jen dva, ale 3. Eliška nám všem celé mojí rodině a i manželově rodině změnila rytmus a tempo. Můj taťka pro ni dýchal a co potřebovala, to měla. Tchýně už na tom byla o poznání hůř, co se týkalo pomoci atd… ale což měla jiné starosti, skoro umírajícího tchána. Jak čas plynu,l byl tu květen 2006 a byl pátek a přišla hrozná zpráva, tchán umřel, bylo to zrovna v den, kdy bylo Elišce půl roku, život umí být krutý. Jediné, co mě hřeje, je to, že tchán Elišku viděl dva dny před smrtí a mohl se s ní naposledy pomazlit.

Mezi tím se stalo spousta dalších věcí, Eliška začala sedět, chodit, chodit na nočník a byl tu rok 2008 – leden a já na testu objevila druhou čárku :) A kromě této události, že jsme čekali dalšího mrňouska, otevírala Eliška další etapu svého života, byl březen 2008 a šla k zápisu do školky. Byla přijata a v září 2008 už byla z mého maličkého miminka velká slečna. Kromě této radosti nám přibyla v roce 2008 ještě jedna, a to 12. 10. 2008 se narodila druhá dcerka Anička. Opět nebudu vypisovat komplikace, to jsem již jednou psala. Najednou jsme tu nebyly jen 3, ale 4. Jak jsem výše psala, že Eliška dokázala život nás všech převrátit, tak Anička to dokázala dvakrát tolik. Můj taťka pro ni dýchal hned a dýchá pro obě. Eliška nedokázala mojí mamkou moc hnout, ale Anička to dokázala, má moji mamku omotanou kolem prstu a umí s pěkně mávat a moje mamka se díky Aničce hodně změnila.

A čas zase plynul, Anička rostla a psal se rok 2009, nebyl to moc příjemný rok, byl dosti náročný na psychiku, jelikož tatínek nám nefungoval, jak měl. Když přeskočím rok 2009 a skočím do roku 2010, tak ten byl ještě náročnější. Manželova nevěra mě srazila na kolena. Jak měsíce ubíhaly, náš vztah procházel velikou zkouškou, zda to vůbec vydrží. Já mezi tím skončila na antidepresivech, pak jsem udělala veliký pokrok, že mně je paní doktorka mohla vysadit (jsem na sebe hrdá). Píše se rok 2011, je to rok potom, co jsem manželovi na nevěru přišla a jsme stále spolu. Sice jsou tam veliké propasti, ale ty se jedna po druhé zacelují a já naivně doufám, že to čas vyléčí.

Bude se za chvilku (tedy za pár měsíců) psát rok 2012 a Eliška udělá další životní krok a půjde k zápisu do školy a já na ni budu opět moc pyšná :) A po 3 letech se opakuje opět to, že je březen 28 a moje dcerka jde k zápisu do školky :) Už to není maličké miminko, ale velká šikovná holčička, která všem pořád dokazuje jak je silná, chytrá, ale hlavně hodně citlivá (prostě je to správná ženská jak má být).

Eliško, Aničko holčičky moje i přestože na vás dost často křičím a někdy mě ujedou nervy, nezlobte se na mě, jsem prostě taková, ale i přesto pro Vás dýchám, miluju Vás a bez Vás by ten život neměl vůbec cenu :-)

Máma

Zazvonil zvonek a deníčku je konec :)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dorisov
Povídálka 50 příspěvků 25.03.11 08:02

Nádherně napsaný deníček! Držte se všechny tři holky! :hug:

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 25.03.11 10:09

Dorisov děkuji snažíme se o to moc :-)

 
andela  26.03.11 08:59

Jůů mamuli, žes nenapsala že píšeš nový deníček:)))

Tý jo, toto letí vi´d s tma dětma. No co s dětma i s náma :D … 30na krku a já si furt myslim že mi je 18 8-) :mrgreen: .

Držím pěsti ať se ten vůj chlap vzpamatuje … kdyžtak ho nakopni nebo přetáhni pánví po hlavě aby se mu rozsvítilo ;).

U nás novinka .. chodím již celý týden do práce :). Hurááá. Práce dobrá, dokonce mě to aj baví :D. tedy asi časem budu taky brblat na čas a pod, ale což :). Hlavně že je ne?? :)). Jája je docela v poho, akurát pak navečer víc „otravuje“ s hraním a pod, ale jinak je odpol s tchánovcema no. A to mám zatím jen raní, jinak jsou směny pohyblivý mezi 7 - 22 hod. Tak bude asi horší až půjdu pár dní po sobě třeba do večera. ale to zmáknem.

tak zatím čus A.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 26.03.11 15:27

Ahoja děvčata.
Opět je to tu nestíhám už nějakou delší dobu. Motala se kolem nás furt nemoc, kdy já skákala okolo marodů a teď to padlo na mě, beru Atb. ale na neschopence nejsem, snad to bude přes víkend lepší.
MAMULI - no jo, no letí to, letí. Já věřím že to zvládneš s manžílkem, snad se vzpamatuje a budete mu za vzpamatování stát.
Jened známej te´d taky řeší rozvod a boj o dceru, ale tam je to strašně komplikovany. Bohužel ženská a chlast je šílená komplikace. :-(

ANDĚLÍ - copak máš za práci, rozepiš se.

Nic, jdu zase lůežet, snad delší koment napíšu někdy z práce až bude čas.
Pa Ilča a svišti

 
andela  26.03.11 19:04

ilčo - dělám telef. operátorku :)). co víc psát že :D. Ale zatím se mi to líbí ;).

mamuli - koukala jsem že jsi psala že ti v deníčku něco vypadlo … že asi kopírováním … ono taky možná prací adminů, bo deníčky upravujou, a hlavně zvýrazňujou tam kde je to zcela nevhodné, není to nic zásadního, a rozhodně to nechci křičet (bo já zvýraznění beru jako POZOOR) a mě tím děsně s…ejří :twisted:

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 27.03.11 14:41

MAMULI-diky za denicek.
leti to.mne uz ty dva taky chodi do skolky a martinek jde v zari do skoly.za rok a pul by mel jit stepanek do skolky,tak uvidime:-)
jinak je zajimavy jak je deda poprdeny s holcicek:-)

IKO-tak se zdravte,ach ty nemoci.

ANDELo-super ze vysla prace,sice nevim,co si pod telefonistkou moc predstavit,o co jako jde, zbozi,eroticke sluzby :lol: a tak:-))ale hlavne ze te to bavi:-)

u nas-jako vzdy prace a prace,deti a deti:-)nestihacka.

 
nepřihl.Violet  28.03.11 09:25

Zdarec,
týýý jo, nový deníček…a mně nikdo (rozumějte andělína) nedal vědět, že je :-x :-D

mamuli - jooo, mám pocit, že čím jsou děti větší, tím to letí rychleji. Matý se naučil minulý týden parádně zavazovat tkaničky, tak jsem zajásala, že už je fakt samostatná jednotka a nepotřebuje žádnou pomoct s vypravováním ven…stejně mu ale aspoň u dveří jakože rovnám límec, je to divný, že mě nepotřebuje :nevim:
Super, že děda funguje, my takhle máme vlastně jen mou mamku s manželem, můj táta „nemá moc času“ a s manželovými rodiči se nevídáme…

U nás nic moc nového, v SO jsme byli na prochajdě juknout na nový celodřevěný kostel, co tu máme a koupit dětem botasky a včera u mé mamky na obídku, u táty nna čaji se štrůdlem a pak s prababičkou na hřbitově za pradědou…a máme tu všude kolotoče, takže peněženky se nám krapet otřásly :lol:

IKO - snad jsi se o víkend vyležela a jsi v práci v pohodě..

Valli - no jo, práce a děti, ještě nějakou dobu to asi nebude jiné, viď :-)

Mějte se fajn, jdu taky něco dělat :mavam:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 28.03.11 19:05

Moc pekne, at te holcicky moc nezlobi! Mimochodem, umely se teda narodit, narozeniny slavi spolu, ne? :-D

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 29.03.11 07:38

Mondy ano slavíme je vždy najednou :-) A je to paráda :-)

Holky valli, iko, andel :-)

mám doma zase domácí práci 13 tisic kusů k nalepení a už me z toho jde hlava kolem, ale zase budou penízky. Jinak se mě rýsuje práce tady přímo v Třešti sice u mašiny, ale co hlavní je že budu mít i čas na holčičky :-) Jinak včera opět srážka s blbcem takže jsem zjistila, že musím hodně lidem dávat najevo co si myslím a začínám selektovat známé a i kamarádům budu dávat najevo co si myslím a je to jen na nich jak se s tím poperou.
Včera zápis do školky byla jsem druhá u ředitelky se žádostí :-) Anička má velikou šanci se dostat do školky díky tomu, že je tam Eliška. V podmínkách pro příjem je totiž to že nejdříve mají přednost ze zákona předškoláci a pak děti sourozenců co již navštěvují MŠ :-) Anička byla asi hodinu a půl ve třídě kam chodí Elí a vůbec nás nepotřebovala jupííí :-)
A teď ještě maličkost manžílek koupil skleník takže budeme mít na zahradě za barákem skleník take se teď bude budovat :-) Jinak jsem holky na sebe pyšná jelikož prvně za celou dobu jsme nebraly peníze z kontokorentu, ale z našetřených peněz což je úžasné :-)
Jo a k dědovi a holčičkám je to fakt úžasné on nemá s ničím problém a když byl ten problém tak řekl uživil sem dvě děti /mě a bráchu tím myslel/ užívím čtyři (tím myslel mě bráchu a holčičky/ a řekl to bez váhání :-)

A ještě maličkost zase jsem nemocná bolí mě v krku a mám zánět středního ucha opět to levé ucho :-( Jsem chodící troska fakt :-(

No nic už píšu zase slohovou práci jdu lepit a lepit a lepit :-(

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.03.11 11:07

MAMULI-tak se zdrav.
prosim te co mas lepit??jakych 13tis kusu?to mas nejakou brigadku na doma? a super ze budes mit praci,hlavne ze bude.
skolka-tu letos neresim,hura:-)kaju necham kam chodi.ma dobre ucitelky.k nam ji davat nebudu.

ja jsem ted sama doma(bez muze a martinka) a je mi nejak smutno.clovek si na toho chlapa zvykne,ikdyz tady je,tak nadava,ale jak tady neni,tak mi fakt chybi…
a pro nas tri je ted ten barak tak obrovsky…do podkrovi jdu jen k PC,jinak vubec…

dnes me postihl bacil sraci,tak doufam,ze to prejde,rano jsem ze skolky malem nedosla…

Stepulka ma vztekaci obdobi,asi me hrabne.uz treti noc „nespal“ vzbudi se a rve a rve,ze to trha usi a dnes jsem zjistila,ze se vzteka,ze tam nechce byt a chce proste lozit nebo co…jsem uplne nevyspana…
pres den se taky vzteka,kdyz mu zakazuju,kam nema chodit ,atd.pak vse rozhazi nashcval,jidlo rozpale,jen kvuli tomu,ze reknu,nenene nedelj to.tak just,je to jeste horsi.
ted se vztekal tak,ze jsem ho nenehcala dal hrat s baterkama,chtela jsem aby sel jest,hm,tak z jisla nic nebyla,vztekal se a plival to,kdyby to bylo ubaterek,klidne to sni…tak sel spat hlady hosan.
ach bozinku…

tak zdarec a zkousim nove metriky:-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 29.03.11 17:08

Valli ano mám domácí práci :-) Lepím kusy do vzorníků :-) V Třešti máme firmu, která dělá vzorníky a když toho mají moc tak to dávají ženským domů :-) Je to příjemný přivýdělek :-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 04.04.11 08:09

ahojík ženy,

všechny v práci asi tak vytvářejte hodnoty :-) Já stále lepím a lepím a už mě z tohojde hlava kolem :-( Ale už jen trocha a mám hotovo :-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 06.04.11 07:54

Ahojík asi začnu trpět samomluvou :-( Pěkný den Petra

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 06.04.11 11:33

Ahoj Péťo,
Tě zachráním, ju :-D
U nás se marodí, v noci jsme byli s Barunkou vzhůru, neb ji bolelo ouško, nakonec jsme to ustáli bez výjezdu na pohotovost (má noční můra jít tady s dítětem na pohotovost) a šla jsem s ní ráno na ušní…máme poprvé píchlé ucho a ATB :cry: No jo, hlavně, že je Barče líp. Jen jsme měli naplánovaný hezký víkend, tož z něj zřejmě nic nebude..
Jinak se nic neděje, naštěstí ..
Tak se všechny mějte a písněte někdo… :mavam:

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 06.04.11 16:55

Violet at se male brzo uleví a je jí lépe :-) A díky za záchranu :-)

Já dneska u doktora vyfasovala poukaz na vyšetření na neurologii :-( chjo :-(

Pěkný zbytek dne :-)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 06.04.11 20:22

Péťo - díky, už vypadá zdravě, prospala půl dne, jak nespala v noci a teď má v posteli roupy :-D
Cos řešila u dr., žes vyfasovala to vyš. na neurologii? Tam já musela s oběma dětma :-?
Brou nocku

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 06.04.11 20:24

Violet v posledni dobe me silene boli hlava je me na zvraceni a kdyz to zacne tak bych hlavou mlatila klidne i do zdi. :-( Takze sem to zacala radeji resit :-(

Violet to jsem rada ze ji je lepe :-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 12.04.11 09:27
:-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 17.04.11 12:46

Ahojik je tu ještě někdo ???

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.04.11 17:45

asi ne:-)

neni vubec cas,kdyz se zastavim,tak jsem mrtva…tak ani nevim co psat…

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 25.04.11 10:29

pěkné velikonoce

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 25.04.11 10:30

deti

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 25.04.11 10:30

b

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 25.04.11 10:31

mezi poli

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 12.05.11 07:42

Ahojík dámy :-) Jak se daří?

Co nového?

U nás nic moc Holky pěkně odnesly očkování pneumokoka obě ve vysokých teplotách, ale už je to za náma :-) Jinak mám stále tu domácí práci takže lepím a lepím :-)

A to je asik tak vše :-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.10.11 13:03

tak jsem si musela dat praci abych vubec nasla denicek, ale koukam, ze nikdo nepise:-(

jak se mate??

stepula uz bude mit 2! 8-o martinek zacal chodit do skoly, prvne jsme se dost obavali, jak to zvladne,ale je uplne v pohode a bavi h o to.

v lete jsme si uzily nekolik dovolenych,kdyz tady bylo dost hnusne…

ted marodime,ale jinak to celkem jde:-)

ewa

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 01.01.12 20:11

Viléme Jarmilo…

je tu nekdo??

Vložit nový komentář