Růzňata č. 55 :Jak jsem rodila podruhé v Třebíči

Rodičovství

Milé Růzňata, Tak jak jsem slíbila, tak píšu, jak jsem rodila svoje druhé mimino. Předem upozorňuju, že nemám psací střevo, tudíž to může být trochu nepřehledné a zmatené, ale podstatu se snad dozvíteJ

TP podle MS byl 15.3.2007,ale podle UTZ a zplození byl TP 12.3.07. Já počítala, že toho 12.3. hezky porodímJ Můj Dr. mi na kontrole 6.3. řekl, že je to na spadnutí, udělal mi Hamiltona a říkal,že do dvou dnů porodím,tak jsem čekala a čekala, ale kromě obvyklých poslíčků se nic nedělo…A nedělo se nic ani do další kontroly v den termínu, to mi doktor řekl,že nechape,z a co tam malá drží, napsal CS8 a vtipkoval,že doma jen ležím a nechám se Martínkem (20m.) jen obsakakovatJ. No nic čekala jsem dál, manžel předpověděl, že budeme rodit ve středu 14.3.! Minulé těhotenství se mu jeho odhad povedl,a tak jsme čekali na středu,co se začne dít.

Ve středu 14.3.07 mi odpoledne začalo tak divně dole tlačit břicho, jako slabá MS,ale kdo po těch sériích poslíčků měl věděr, jestli to je ono, jestli to k něčemu povede,že…takze jsem si jen ttajně přála,aby to ono bylo! Byla u nás na navštěvě tchýně, a já jí říkala,že možne to ráno bude,ale že nevím. Ve 23h. jsme šli s manželem spát, s tím, že uvidíme,stahy byly pořád po dlouhé době a vyloženě jen tlačily na podbřišek,prostě pohodička. Spala jsem přerušovaně asi do 2h. pořád jsem se budila,buď vedrem, nebo na čůrání nebo manžel chrápalJ T6ak jsem se naštvala a vstala jsem ve 2h. a šla na PC. Stahy byly po 10minutách,ale jako neumírala jsem žádnou bolestí, pořád v normě. Bylo mi akorát blbě od žaludku, tak jsem něco snědla,aby bylo líp, pak jsem z nervozity byla asi 2× na WC.
Pořád jsem čekala, kdy se začnou zkracovat stahy,abych mohla začít brát homeopatika,no nakonec jsem je brala po těch 10minutách, vždy dve tabletky, přšlo mi, že to pomáhá..

Kolem 5h. už se mi zavíraly oči, tak jsem si šla přilehnout k manžovi, asi hodinku jsem ležela a nebrala ty homeopatika.Pak jsem ho budila, že to asi dnes bude, že se začneme pomalu chystat. V posteli se mi ještě udělalo zle od žaludku, tak jsem Martinovi řekla,ať mi donese misku na zvracení, no ještě, že jsem se odhodlala jít na wc,prootže by to ta miska nepochytala!

Moje mamka byla na drátě, tu jsem informovala v noci přes sms a domluvili jsme se, že pro ni ráno zajedeme. Měla jet do Brna na školení,ale porod nechtěla propásnout,tak vlastně i díky ní jsme jeli hned ráno, jinak nevím, dokdy bych doma trčela.
Martin odjel pro mamku asi kolem půl7h. K nám mezitím došel švagr na hlídání Martínka.
Já byla pořád usměvavá,stahy nějak ustaly a skoro nebolely, takže jsem nevěděla, zda jet nebo ne, abych tam jako druhorodička nebyla jak blbec.
Začala jsem si teda dávat znovu homeopatika,no nastěstí to pomohlo a stahy se vratily zase tak po 10minutách, vždy jsem je jen tak lehce prodýchaladobrý.
V 7h. vstal Martínek, tak jsem ho ještě přebalila, mamka mu dala snídani, a pak jsme už vyrazili do nemocnice.

Mamka se v práci převlíkla a jeli jsme do 5.patra na porodní sály, naštěstí to mamka řekla ze mě, jakože mi nic moc není a že nevíme, aby na mě mrkly, tak Martin čekal na chodbě během příjmu a my byly s mamkou uvnitř.
Převlíkla jsem se do „andělíčka", a natáčeli mi pásy, mimochodem byla tam stejna PA jako při Martínkovi, ta sepisovala vše do PC, jména, anamnézu atd.
Na pásech teda byl za těch 20minut asi jeden mensí stah a jeden větší. Nic moc. Pak mě přišel vyšetřit primář, pěkně to zabolelo, a říkal, že je to 2-3cm!Hurá, takže se to asi rozjíždí! Řekl, že to teda trochu rozjedeme a píchli mi do zadku oxytocin. Já se desně bála, že to bude bolet, ale vůbec jsem to necítlila. Pak mi dali klystýr, to jsem se předem už bála a klepaly se mi nohy,je to děs, když už víte, co čekat. No ale tentokrát mi vše přislo tak nějak lepší, takže pohoda, šla jsem na WC, pak do sprchy, pak mi PA řekla,že uklízí jeden porodní box, že můžu jít třeba zatím za manželem. Tak jsme byli chvili na chodbě, já měla pořád stahy docela v pohodičce po 10minutách. Volala jsem ségře, že budeme rodit a chtěla jsem s ní ještě něco vyřidit, jeli s přítelem na dovču a něco pořebovali. To bylo asi tak 9h.

Pak už jsme si šli na porodní box, na stejný jako když jsem rodila poprvé. PA-nějaká žákyňka mi dala pásy, manža byl nadšenej, protože to bylo bezdrátové či co. Tak sem tam tam byly nějaké stahy, přišla ještě druhá PA, která mi říkala,že se o mne bude starat a že mi píchne vodu, ty brďo, já jsem se bála, když přede mě dala ten dlouhý zahnutý drát! Zase se mi klepaly nohy. Ale PA říkala,že se nemusím bát, že je to jen věc dělohy a miminka,či co. Tak to píchla a voda začala vytékat. Byla jsem na 4cm otevřená.
Pásy mi natáčely dost dlouho,ale mě to nevadilo, ja jsem stejné ty stahy nemohla jinak prodýchat než na boku. Pak mě PA dala do sedu pořád s těma pásama,což jsem nechápala proč, ale začala se mi motat děsně hlava brnět ruce, tak říkám manželovi, že jako asi omdlím, Martin na mě, prý ať to vydržímJ Pak jsem se probudila vleže a slyším PA-paní Matulová haló slyšíte mě?
Změřili mi tlak a byl hrozně nízkej,pak ještě volali dr. aby jim to podepsal, že jsem ok nebo cosi.

PA mě vyšetřila a říkala, že jsem tak na 7-8cm, že prý můžu rodit na zakázku. Ještě se dívala na tu plodovku a pouštěla ji ještě jednou, pry pustila jen přední-moc se v tom nevyzánam,tak nevím no.To bylo tak zruba 10h. Stahy byly pořád za dlouho a vždy mi stačilo drtit manželovi ruku,pak se mnou manžel natáčel rozhovor na kameru,abychom měli nějaké záběryJ
Kolem půl 11 začaly stahy nabírat sílu,a byly už po 4minutách, z ničeho nic. Takže jsem vždy zavoala k sobě manžu, drtila mu ruku a když něco on nebo mamka,která se vždy přišla kouknout, jak na tom jsme, říkali, tak jsem z té bolesti na ně řvala-TICHO!pak přešel stahy dobryý, na chvíli klid. PA říkala,že kdybych měla pocit na tlačení, ať hned zvoníme. Asi v 11h. už to nabíralo spád a já říkam Martinovi, že nevím jestli chci tlačit,ale radši ať zazvoní, tak PA přisla, při stahu mě vyšetřovala a říkala, že by užšlo rodit, ale že ty stahy jsou furt za dlouho a mimi se vždy posune nazpět. Manža se jí ptal,jestli cítí hlavičku,ona že joJManža z toho byl na prášky.
Pak jsem měla stahy a okolo mě se bavili, že jako mi dají kapačku a já zase řvala, že jako NEE, bojím se hodně injekcí. Tak že mi dají oxytocin! Já jsem nechtěla,ale nedalo se nic dělat,když jsem slyšela, že by to už mohlo být za mnou,tak jsem povolila a ta žáky%nka mi to dost bolestivě píchla do zadku,ja jen cukla, jak jsem se lekla. To Už bylo po 11h. ja drtila manžovi ruku a začala jsem dávat nohy od sebe,protože se to už nedalo vydržet. To byly asi dva stahy po té injekci, pak už jsem začala řvát a tlačit!Přiběhla PA a říká, že rodíme! Rychle volali primáře, najednou všude bylo plno lidí, prý tlačte, tak jako řvu a tlačím, pak prý dýchejte,no copak jsem věděla jak??to už byla hlava mezi nohama! Pak zase tlačit a to malá už vylítla ven! Jo před tím tlačením mi martin sundal brýle, malou odstříhli a mamka mi ji dávala a říká takovým divným hlasem-že je pěkná a ja na to-je ošklivá??a mamka -no má takový zmačknutý nos…Martin mi rychle podal brýle a ja ji viděla. Moc hezká nebyla,taková celá špínavá a oteklá, a celá podoba na MartinaJPak jsem hned kontrolovala, jestli je to vážně holka-a BYLA!
Dr. ze mě ještě tahal placentu a já ji viděla, jak ji dávají do pytlíku.no fuj.
Mamka ji šla vážit a trochu očistit. Mě začal primář šít, jsem se ptala,jestli me nasřtíhli a prý jo,ale míň než minule, no nevím, šili mě snad dýl než minule a desně to bolelo! Dr. ještě říkal, že jsem tam měla žílu a on do ní střihl či co a pak mě musel šít nějak jinak než obvykle.
Donesli malou, čas narození 11.22.h váha 3500g a délka 51cm. Míň než Martínek, to jsem nečekalaJ Já ji měla u prsa a dr. mě furt šil, ja pořád-auau,sss,a dr. mě trochu sprdl,že chce slyšet jen miminko. Pak došil, převzli náas na nějaký pokoj, dali oběd a já cítila už jen stahy dělohy a mezitím Martín malou vyfotil a posílali jsme mms a sms a volali tu radostnou zprávu.
Za dvě hodinky jsme se musela vyčůrat a že půjdu do sprchy,no motala se mi hlava,tak mě nakonec martin držel a čůrala jsem na mísu, pak ji i vylil, vůbec se neštítilJ pak mě svezli na šestinedělí a Martin mamku vezl do Brna na to školení,aby to stihlaJ

Tak to byl můj druhý porod, ve srovnání s prvním vím úplně vše, nebyla jsem mimo jak u prvního porodu apřislo mi to ještě rychlejší než první. Bolesti byly velký jen asi hodinku,což se dalo, takže pododa jazzJ
Martin vtipkoval, když mě sváželi, že za rok jsme tam zase!No to teda určitě ne!Možná tak za 10 letJ

Těď si budu užívat jedno miminko a jendo batoleJ
Zdraví Valli-EWA

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)
Dalif - Vitek 25.10.2005,přek­vápko TP kolem 20.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-1976)
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolínka 15.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
***Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.03.07 09:15

První ve svém deníčku:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.03.07 09:27

Jinak mame vse na kamere a jde tam toho videt dost,a uz to videlo pul pribuzenstav:-) no nevadi no:-)tak ahjo.martinek papa mala spi.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 19.03.07 09:57

Druhá, díky za zprávu na icq, Valli :-)
A ještě jednou mooooooc gratulujeme a přejeme rychlé sžití s nejmladší členkou rodiny.
Holky, za chvilku písnu víc, jak jsem tu nebyla tři dny, teď mi jde návštěva :-/ Violka

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 19.03.07 12:08

třetí horá jdu číst  

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 19.03.07 12:11

Tak jo, čtvrtá a jdu taky číst, pak písnu

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.03.07 12:13

kopiruju z diskuze:
AHOJ holky,

tak tady sedim na nohach u pc,protoze me desne pali siti.trosku ted pokulhavam,a to jsem v porodce skakala:-)

jinak martinek kaju porad pusinkuje,hla­di,napodobuje zvuky,co dela pri jedeni,
kdyz jsem kojila,tak si lhel ke mne a tak.chce se s ni mazlit,tpo ji teda malem zalehne,takze musim davat pozor. do postylky by nejradsi vlezl za ni.uz ji nabizel jidlo,piti,chtel ji vysmrkat:-)
ted martinek usina,kaja spi.kdyby to takhle bylo kazdy den,tak jasam!
maůla ma trosku prdiky,tak ji chovam v klubicku, masiruju brisko,a taky jsem ji dala rourku,ale myslim, ze to je zatim malo, nebo ma vetsi vydrz nez martinek:-)
jinak porad pije a spi,takze je Kaja zatim moc hodna,v noci jsem se i vyspala,asi 4× kojeni a jendou posrani:-)martinek brecelm,tam byl martin.

zitra kdyz bude dobre pocasi,zkusime jit s mamkou ven,martinek pesky a mala v kocaru:-)

tak ja jen doufam,ze to siti se brzo spravi a budu normlane sedet atd.
jinak zitra jdeme k dr.pa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 19.03.07 12:27

Ahoj holky,   **Valli, ať je vaše holčička, krásná jako růžička, ať vám štěstí jenom kvete, láskou na ní nešetřete!!!!! **Ji­nak Martínek, jak čtu, přivítal Karolínku krásně, měla jsi strach a vidíš, jak to suprovně dopadlo. Jinak manža je dobrý, že při tom všem shonu ještě udělal nový přebalovák!!! Tak ať Karolínku netrápí prdíky, děti spí spolu a ty odpočívej a šití ať se rychle hojí! Fotky jsou super!!!!!!! Malá je nádherná, já myslela, že bude na tebe a vidíš, píšeš, že je na manžela :-)Ještě je jdu jednou podrobně nastudovat :-)  

Jituš - tak co zubák? Už je líp? A co ty golfky, už je smrad z plísně pryč? Nebo budeš opravdu prodávat? Ať jdou kšefty na MMB!!! Jsi fakt obchodnice!  

Iko, tak jak máš vymalováno? Co následuje po modré, jaká barvička?  

Helo, co Naty, už je na tom líp, nebo se vás bacil pořád drží?  

Růžo, já bych ty čaje spíš střídala.  

PAPA nemocná Dáša a Luky      

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 19.03.07 12:35

Tak ahojte.

Teda Valli, já si i pobrečela. Ach jo, jsou to prostě krásný vzpomínky a vím že to už nezažiju.
No jak tak čtu, měla jsi to docela pohodu, to já taky, takže HOLKY !!!! kdo jdete do druhýho, šup šup šup, je to pohodička. Že, Valli ?
No napsala jsi to hozky, je vidět že si to užíváš. I Martin byl teda kouzelnej, táta u porodu se vším všudy. Pochvala. No a Martínek, přeju ti ať mu to vydrží, jsem ti říkala že bude strašně nadšenej. No ale hlavně musíš dávat velikou pozornost jemu, aby věděl, že ho máš moc a moc ráda. Jo hele, taky jsi v porodnici brečela jak Alík, když za tebou Martínek došel? Já jsem nemohla chodit jak jsem byla šitá, ale když došel Ondra ( slyšela jsem ho už hóóódně daleko za dveřma) tak jsem vylíta z postela a letěla za ním. Hned jsem ho chňapla a řvala a řvala.....
To musela být prča, totič video bětem stahů…:D:D:D.
No prostě ti to miminko závidímmmm a ještě jednou KÁJA je kráááásná.

Jinak holky je to vše v pr...... Manžílek mi odjel na týden pryč, Ondra má krapet kašel, ale do školky šel, no buď to bude v pohodě, nebo se dodělá, že.
Ale Vítek, ten má odpornej kašel, teče mu z nosu a od soboty má teplotu, takže jsem ráno frkla Ondru do školky a jela směr doktor. No a bum, má poslech na pruduškách, takže zase antibiotika. Kruci, během 4 měsíců už po 3. to je děsný, vůbec se mi to nelíbí. Ať už je léto, jedem k moři a snad to těm svišťům pomůže.

Tak VIOLET - kde je tvůj koment, už se těším :D

HELI a DÁŠO - no máme vymalováno okrovou barvou a krapet přestěhovanou sedačku, takže je v obýváku víc místa  pro děti na stavění kolejnic, jsou nima teď posedlý. No já teda nafotím a pošlu, ale ještě bude pár dodělávek. Je to najednou tady strašně světlí, po tom tmavu…

O jé, Vítekovi jsem dala atb ze spaní a on se vzbudil, bylo te´d doma veselo, snad ještě usne.
Nic, končím, ozvu se snad večer.
Pa Ilča

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 19.03.07 12:41

Valli, tak jsem si ty fotečky prohlídla ještě jednou, no je to fakt nádhera!!!!!!!!!!­!!!!!!!! Docela ti závidím, že už to máš za sebou. Já se na 2 chystám a z toho porodu mám fakt strach. Takže maliník to jistí :-) teda jestli se zadaří. Ta fotka Martínka s Karolínkou je úžasná, mám slzy v očích!!! Jo a jak psala Ika, Martínkovi dávej najevo, že ho máš pořád ráda, ke všemu ho ber, ať ti podává třeba plenky a tak - uvidíš, že na ségru nedá dopustit a nikoho k ní ani nepustí :-)
pa Dáša  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.03.07 13:04

ahoj,
tak uz spi oba:-)pocitam,ze uz se kaja vzbudi na piti:)
teda ta jizva me pekne rozbolela!ted jsem cucela do zrcadla-nepekny to pohled:-/halvne me taky boli modrina jak ji tam ma-fuuuj.ted jsem si edla na polstar a je to lepsi,mozna mi kamoska donese kruh:-)

DASO:z porodu nemej strach,i kdyz ja teda jak uz vedela co me ceka,tak se mi vzdy klepaly nohy,ale vidis prezila jsem a to je na bolest citlivka!

IKO:at je Vitek brzo zdravy,asi uz ma blbou imunitu,kdyz ma porad atb.vy malujete?
hele treba nekdy v budoucnu budete mit treti!
jo a kdyz dosel martinek tak jsem mela slzy na krajicku.

a je fakt zajimavy,ze kdyz vidim nekde porod a mimino,tak brecim jak zelva a pri svych porodech jsem nebrecela-kdyz jsem jako videla ty svoje deti-zajimave!

jinak martinak porad hladim,pusinku­ju,chodim za nim a vse mu vysvetluju.
jo na martina leze nemoc-ma rymu a tak,tak moc ke kaji nechodi,snad to nechtyneme.pac­ko EWA,

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 19.03.07 13:31

cau,

teda VALLI- mooc pekne napsany, a Kaja mi prijde podobna Martinkovi,toz bude asi vase ;) preji hodne spanku a radosti z obou ditek !

VIOLET- tez se nemuzu dockat Tveho komentu ;)

IKAIKO- teda vy si uzivate, at je Vitek brzy fit. tam ve Zdare neco lita ne , kdyz ne Tvoje toz Jitusciny ditka…no ono to bude tim pocasim, tak krasne bylo minuly tyden a ted zima brrr. a kaluze vrrrr… jsem mela kombinezu vypranou,ze ji schovam, no dnes ji muzu prat, Vitek se rozbehl a zakopl a rovnou ano do do kaluze a pak MNE nadaval ze ma mokry ruce !!!

DASO- at se brzy zadari ;) ted o vikendu v Pelhr. jsem se divala do MF DNES a byly tam cyklostezky a tak uz jsem se videla na kole nekde kolem Pusteven … ale asi to nepujde tak rychle..

no nic, dnes rano opet hadka-ze jsem se dovolila kouknout na net… ach jo…v dubnatkach uz 4 mimina !!! ja pockam do dubna.

ciao D a Vitek 16,5mes strasne ukecany a stale mezi 5-6h vstavajici, baby obcas kopajici snad za 31 dnu

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 19.03.07 13:39

tak nevim zde jse muj příspěvek ješte četly tak ho vhodím raději i sem !!  

Valli -Velikánská gratulace !!!!!!at je Kája to nejspokojenější mimi a ty ta nejštastnější máma!!!
tak už nejsme nejmladčí!!:-))

tak my byli o vikendu v So u mych rodičú na chate a nedele u tchanu ..Kubulka kupodivu i tam spal vyborne tam vetšinou se spanim zlobí (asi zmena prostředí)..

holky ??že se ted maly dost často opruzi ale vzdytřeba na 3dny pak 3dny ok  pak zase??pleny stejne ,ale davam ovocny čajiky ,ale od dneška snima asi z končím už take proto ze kdyz je am dyl v lahvy kejsnou!!takže jsem dnes zakoupila od Hippu Dětsky sen (ten bylinkovy)maly mu chutna tak jako tak dokonce bych řekla vice než ty ovocne co jsem si dnes všimla a asi unich zustaneme -neni to skodlive ??kdyz bude pi stale bylinky ??

Heli-snad to bude ok.horni řezáky už začínají vykukovat a oba najednou!

no a Kubikum režimnevim zda jsem psala ale už cca pres mesic a pul spinka od 21h do 8-pul 9h což mi vyhovuje více..(mnža ho tak preucil tak zadne skotaceni do pulnoci ,sam se nabidl ze bude uspavat tak zacal uspavat v 21 pac si taky tak chodí lehnout vzhledem k tomu že stava ve 4ranoa kubik si zvykl a ted stejne nejdele ve čvrt na 10h už usína i sám..)a od Dubna pokračujem z plavcem ,ale na jinem bazene hned tady u nas u baraku mam to cca 5minut pomale chuze..tak uz nebudem jezdit pres cele mesto a budem chodit s kamosem Pajou(o 2starší)..a tam v Hobitu byla divna parta naky divny ty holky ja sem dost kamardska a nemam rada takovy ty nanicovaty panicky co se neumi ani zasmat !!!

holky juknete - www.ruzi.estranky.cz  heslo Kubíček -nove fotky v albu hraju si a 9měsíců!!!až nekdy bude vice času přiházím je k nam do Ruznat ,ale kdyz me štve jak je ta rodina pomala!!

Růža a Kubísek (9 měsíců a 6dní)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 19.03.07 13:41

daso-ja střídám čaje a i nadale budu ale asi už jen ty bylinkove pac od So večer pije ten bylinkovy a pindík je zase krasonoučky a čistoučky jak bývalo!!!
asi mu to ovoce nedělá moc dobře.. ¨Růža a Kubisek (9m a 6DNÍ)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 19.03.07 13:41

daso-ja střídám čaje a i nadale budu ale asi už jen ty bylinkove pac od So večer pije ten bylinkovy a pindík je zase krasonoučky a čistoučky jak bývalo!!!
asi mu to ovoce nedělá moc dobře.. ¨Růža a Kubisek (9m a 6DNÍ)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 19.03.07 18:02

Ahoj holky moje zlatý,  

tak jsem tu, ale než mi naběhl pc, že se vám rozepíšu jak ďas, že to budete číst do zítra, zjistila jsem, že k nám míří naše milá teta-chůva s rodinou na návštěvu. Takže zase nic, já se z toho zblázním, nedočten starý deníček, už je tu tenhle, ještě nepřečten, promiň Valli.
Snad jste všichni zdraví, hlavně Dáša? - vyklubala se z toho přes víkend nemoc nebo ne?
Aspoň jednu z novinek teď stíhám - jsme bez plen i na noc, takže jsem volala kamarádce z porodnice, ať si přijede pro skoro celý balík plen, že já už je nedávám. Je to super, prostě už je to chlap, ten náš Matyáš.
Tak já letím, večer to tu tedy zase nehrozí, ale nebojte, zítra písnu, jak že se to máme. Hezký večer všem přeje   Violka + Matýsek bezplíňák + svišť 11t

 
andela  19.03.07 18:33

ach jo, to jsem dneska posledni :-(, prectu si to az bude mladas spinkat :-P
 A.

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 19.03.07 19:22

TYYYYYYYYYYYY­YYYYYYY JOOOOOOOOOOOO­OOOOOOO
VIOLET -moooooooooooo­ooooooooooc gratuluju ke svistovi !!!!!

D a V a baby

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 19.03.07 20:50

Ahojky děvčátka,

ANDĚLKO neplakej, poslední jsem já.
Dnes jsme šli s Naty radši k doktorce, je pořád strašně nachlazená.Naštěstí nic horšího než to nachlazení to není.Doktorka nám ještě posunula to očkování do pátku, pokud tedy bude malá fit, což doufám už bude.
Jinak tedy musím napsat, že řádí jak čert, hlavně teď před chvíli než šla spát.To byla hrůza.
Teď navíc o sobě prohlašuje, že je kluk a když jí řekneme, že je holčička, tak se rozčiluje.Ona totiž neumí říct holčička, těm říká děti, ale klukům samozřejmě říká kluk, tak se asi rozhodla, že když to umí říct, tak to i bude.No, je to legrace.Nevím, proč Roman touží po klukovi, když jednoho doma má :o))

VALLI - tak jsi to všechno zvládla na jedničku a musím taky pochválit manžu, že tě tam podpořil.Deníček je moc hezky napsaný.Martínek je zlatíčko, že se k sestřičce tak má a to jsi se toho bála.

IKO - znáš to ne?Nikdy neříkej nikdy.Třeba tě za pár let přepadnou mateřské pudy :o) Tak ať jste brzy v pořádku, marůdci.Na fotky obýváku se už moc těším.

DALIF - tak už se ti to také blíží, viď?Řekni manžovi, že hádat se kvůli netu, nemá cenu.

RŮŽO - to budete mít za chvilku pusinku plnou zubáků :o) Teda Kubík ti krásně spí, to buď ráda.Čajíky bych, jak ti radila Dáša, také střídala.

VIOLET - já se těšila na román a ono nic, a ke spinkání bez plínek gratujeme a tiše závidíme, Matý je opravdu šikula :o)

DÁŠÍ - děkuji za zpříjemněné poledne, hezky jsme si pokecali, ne?

Všechny moc pozdravujeme, Nika už se ptá, kdy bude další srazík.Mohli by jsme začít něco plánovat, co vy na to?
Hezký večer.

Helena, spící Naty a Nika, jak jinak než na telku čučící

 
andela  19.03.07 20:50

Ahojka vsiciii :-))  

Slava nazdar vyletu vyletu … no jo, byli jsme zas celej den v tahu. Jeli jsme k moji babicce … mamka potrebovala pujcit penize aby zaplatila za dedu - jako prevoz a zpopelneni - no 8,5 tis to stoji. Mela jsem strach jak na to babicka zareaguje - ona se teda s dedou rozvedla kdyz mame bylo myslim 9 let, a jako aj ve zlem a nikda o nem poradne nerekla dobry slovo ( i kdyz dedek na ni nadaval furt a to jako fakt hnusne … i proto jsme se s nim nejako nestykali) … no babina jako byla prkvapena kdyz videla parte, trochu ji to zaskocilo, ale pak se zdala v pohode. tak zacla o dedkovi kecat zase - chjo. Coz me privadi na myslenku, jak dva lidi se dokazi vlastne kvuli nicemu nenavidet cely zivot … a nedokazi odpustit jeden druhymu … Ale pak taky rikala ze je to asi 14 dni kdy na dedka myslela, a premyslela kterej z nich pujde prvni .. no tak ted uz to vi no …
A mam pro vas dalsi story - Normalne me zastavili policajti!! Ze jako bezna silnicni kontrola (az pak jsem se z radia dozvedela ze je zas Krystof). No jen jsem je videla uz jsem vedela ze me vezmou - a taky ze jo. Toz jsem se snazila v klidu zaparkovat - no hned jsem se zacla klepat jak ratlik. Toz jsem jim dala doklady, jeden s nima odebehl, a druhej zacal, at zapnu tyhle svetla a tamty a jeden blinkr a druhej, a parkovacky, a zpatecku a mlhovku - a ja z nej byla tak zblbla ze jsem proste parkovacky nezapla … tak jako ze mi nesviti ze, mlhovka zadni nesvitila taky (tatka pak do toho doma tuknul a svitila, tak byla asi nejaka volna) no policajtovi jsem asi dala zabrat .. pak kvoli pojistce, bo tam tata ma naposled psano srpen 2006 … toz pak mama ze to plati slozenkou a ze ma ustrizky v penezence doma (jako tata) no a policajt jako ze ja mam auto a ja su za nej zodpovedna a nemuzu se spolihat ze neni moje a tak, tak jsem mu vse odkejvala a ze jsem si toho vedoma a cekala jsem pokutu jak prase … no pak teda at jim ukazu povinou vybavu - tak vezmu lekarnu, v domeni ze bude O.K. kdyz nedavno kupovali napln, ze … a ona normalne vybrakovana, tak se ptam mamy jako kde to je a mama ze nevi ze z toho asi brali jak si tata neco udelal v lese. Tak jsem s tim normalne svihla do kouta kufru a rikam, hm, tak to taky nic teda no.  No aspon ten pitomej trojuhelnik a rezervu ze jsme meli a policajt si aj vsimnul heveru a klice na kola no. Jee, a to jsem si ted vzpomela na zarovky!!! Ty ani nevideli a ani nevim zda v aute jsou … :-P. No holky, policajt na mi jeste domluvil, at si to priste ohlidam a vratil mi doklady ze muzu jet dal :-))). mama na nej jeste z okynka ze si to s tatou vyridi, a jestli by nam nepujcili pendrek, ze by mu jako lepe domluvila tak z tohomeli oba prcu. No ja sem z nich zas byla tak vyklepana … a tentokrat jsem teda mela proc. Hned jsem tatovi doma nadavala ze jsem dostala pokutu, ze jako at si ji zaplati a ze mam kvuli nemu strhly body a ze nefunguje to a toto a tamto ;-). No tata cumel jak puk. Pak teda jako jsem mu rekla ze to sice byli mlady kluci, ale asi jsem na ne zapusobila a nebo videli ze jsem z toho fakt vyflusla, a ze me nechali jet. A pak jsem tatu vytahla at se na ty svetla podiva, a ja ty parkovacky spatne mackala !!! No ale to je fuk no … Tak zitra musim koupit neco do ty lekarny … bo to je s tatou v hajzlu.
Takze jsem mela opet fakt kliku jako hrom ze jsem narazila na hodny kluky policatsky … a to rikal Jara i strejda, ze kdyby jel tata tak by mu to naparili s plnou paradou … :-))  

Jaja rano tedy spis dopol usnul v aute .. akorat se ve Sluknove vzbudil kdyz jsme zastavili, bo jsme sli babine koupit kytku a bonbonieru, ze ma pristi tyden narozeniny. Tak jsme sli okolo sekace no musela jsem nakouknout - mam dvoje teplacky za 50 kc kus, ale fakt jak novy. jajovi jsou jeste dlouhy, ale aspon mu dyl vydrzi ;-), ale jsou fakt pekny. Meli tam i pekny bundicky, Iveta mi ukazovala jednu riflovou - ta by jajovi sekla, ale nebrala jsem ji. To nepotrebuju - spis ty teplacky a zas nejaky puncochy … i kdyz na ty se uz asi taky vyprdnu, donosi to co ma a snad mu to vydrzi nez bude teplo. Pak zas nakoupit hafo tricek s kratkym rukavem, nebo ty tilka zase, kratasy (ted uz by vypadal blbe jen v pline ;-) ), nejakou letni capku, sandalky - no bude toho az az. :-)))
No pak u babiny byl jaja chvili mrzutej nez se rozkoukal jak byl ospalej, ale pak uz radil, chtel vyhrabat uhli, zkoumal kaminka v kuchyni, chtel ji vybrakovat pradlo ze skrine :-)). Ale pak se mi povedlo, ze jsem se ptala kde je teta, tak ukazal, pak baba, tak ukazal, a pak kde je Jaja, a ukazal na sebe :-))). Jen nechtel bastit polivku, tak babina zas hudrala ze ho to musim naucit aby poradne jedl - ale jak mi uz nevysvetlila no (se z ni picnu). No jeli jsme dom pred 2 hodinou bo jaja zas zacinal prudit, a usnul hned za sluknovem a probudil se az na Olesce u nasich, ale prdelkou nahoru. No nastesti mi pak v aute neradil, neco si zvatlal, pak hulakal gákch (nakladák) pak jsem mu zpivala detsky odrhovacky … a dom jsme dojeli v pohode a jaja byl aj vysmatej a hulakal tatíííí tatííí :-))).  

Valli - denicek peknej, nahodou si to napsala moooc hezky :-)) tak vubec neva ze nemas basnicky strevo :-))). Martinek s kajou na fotu jsou moooc krááásní, fakt nadhera. No vidis, jak se velkej bracha stara :-))). To je moc dobre … Uz se tesim az nam za nejakej ten cas budes psat jak se rvou o auta :-))).  

Ruzo - no v tomhle pocasi je jak pozoruju uplne bezny ze jsou decka zapruzeny … jak se stridaji teploty … Jaja byl ted zapruzenej az mel pekny jako bolacky mokvavy chudak. Tak jsem zas na:,–(ila Imazol a uz dobry …  Ja taky delam obycejnej pytlikovej detskej caj - porad - a nezpozorovala jsem ze by jaja mel nejaky problemy z bylinek …  

Tak pa pa holky a mejte se fajne.  

Andelka a Jaja 14m    

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 20.03.07 01:21

Moc blahopřeju k holčičce, taky jsem rodila v Třebíči, ale narozdíl od tebe mám s žákyňkami lepší zkušenosti než s PA.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.03.07 12:56

Tak, děvčata, je mi jasný, že půlka z vás zase krafe na Skypu nebo tak :-) a sem nic nepísnete.
Kdybyste se přeci jen nudily, jukněte na Rodinu. Já se jdu natáhnout, za hodinu učím. Violet

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.03.07 13:06

ČAU HOLKY.
Tak jo, nestíhám, rozhodla jsem se že poklidím, když už nemůžem jít ven stavět sněhuláka. Snad napíšu večer, nevím, i když to se chystám žehlit.....

A matko VIOLET :-) já jsem si fotečky všimla hned, i jsem ti to psala na icq. Krásný. jen tak mimochodem, nechceš poslat ještě i jinou fotku? myslím pro nakopnutí.

Tak čaute, valím dodělat tu kuchyń, víc teda až večer.
pa, Ilča a marodníček se školkařem

 
andela  20.03.07 13:12

teda ze ti pusa / ruka neupadne … copak tu cek musi sedet 24 hodin denne??? ;-P Ja porad cekam na ten tvuj dlooouhy koment … a porad nikde. Je, ani nevim jestli jsem to psala, ale jak nam v moste klekl velbloud, uz jsem ti chtela volat jestli by nam nejako Luky nepíchnul :-))). To bys koukala co? Jinak do mostu tenhle tyden nejedem, pristi asi taky ne … musi jet i Jara s dodavkou aby vzal nejakej ten nabytek. Hele, nevis nahodou, kde by se popripade daly v moste vyhodit nejaky ty veci jako asi spis valenda, takovej ten starsi sekretar … u popelnic to asi tezko muzem nechat stat … Staci ze tam nahazem plno kramu z kumbalu a bude kontajner plnej :-)))  

Dite mi spi, tak jdu surfovat.  

A.  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.03.07 13:18

Ahoj holky,  

tak jsem si teď smazala sáhodlouhý komentář, poblbla klávesnici...­..........tak znova, snad se to povede.  

Ráno manža roztáhl žaluzie a den začal slovy TY VOLE - tak jsem ho hned okříkla, že po ránu a ještě před Luky a když jsem otevřela oči a vykoukla z okna.......­....tady je sněhová kalamita, hromada sněhu, pořád sněží, vypadává proud, protože je sníh mokrý a těžký........­..takže je to tu sranda. Vzpomněla jsem si hned na mamčiny krorkusy, sněženky, bledule, tulipány......takže do vázy asi nic nebude :-(  

Jinak nám začalo období CO JE TO - takže začínám odpovídat na milionpětset otázek denně - např. včera Luky jedl bábovku a ukazoval na drobečky - co je to. Krájeli jsme s Lukym brokolici do polívky -co je to..........takže u nás veselo :-)  

Včera jsem byla ráda, že Luky vydržel celý den bez plenky a nepočural se, ale měla jsem z toho smíšené pocity. dopoledne čural jen 1 - před spaním nic, pak plenka pročuraná - tak to asi držel.  

no nic, Luky je vzhůru, dopíšu to odpoledne Pa Dáša  

Ale jedno si neodpusím - VIOLET - gratuluju k miminu!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
andilek
Kecalka 486 příspěvků 20.03.07 13:23

VALLI,  

moc gratuju k princezničce a přeju moc štěstíčka a hlavně zdravíčka! Jste šikovný holky!!!  

Andilek+Niki

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.03.07 13:23

HURÁ HURÁ HURÁ      Tak DÁŠA  to  rozčísla, přesně VIOLET, jak jsem říkala, že :D:D:D

I když.....Dalif byla včera velmi pohotová, ale jinak nějak nikdo, že. Tak te´d to už povalí.......

O jé, dítko je vzhůru

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.03.07 13:24

Co se čertíš? :-)))
Jéé, já ani nevím, že vám chcíplo auto, jestli jsem, to pochopila dobře. Tak pro příště - kdyby něco, stačí fakt zavolat a pokud tu v MO budem, není co řešit!
A na komentu pracuju průběžně, fakt trpím nedostatkem času i energie…:-(  A na návštěvu se těším! Jo - pozeptám se Lukyho na ty věci z bytu, ale asi nic nezkazíš, když to vyneseš právě k těm popelnicím, ono to tam totiž dlouho nezůstane :-))))   ***V****

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.03.07 13:26

Přesně, jak jsi říkala, Dáša si všimla :-)))) Holt se už my drbny trošku známe, že :-)))) ******
Jinak- dalif i Dášo moc DĚKUJI :-)

******
***V****

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.03.07 13:36

TY VOLE, ONO JE PO SVATBĚ !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!

 
andela  20.03.07 13:52

Violet - Nevím k****emu gratulovat drív … predn gratulujeme k miminku a prejeme at jste oba dva zdravi. A take velika gratulace ke svatbe, at vas tedy tím ofiko spolecnym zivotem provazi jen stesti a laska. A at jste jedna veelkaa stastna rodina :-))) ****
Andelka a kajzrovci :-))  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.03.07 13:56

děkujeme mnohokrát i vám :-)  Tak vidíš, nejsi poslední, komu to došlo :-) ******
rodina Suchých

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 20.03.07 14:31

Ty vogo, ono je po svatbe !!!!!!!!!!!!!!!!!!

TEDA VIOLET Ty jsi teda cislo !!! baby , svatba — ja se asi picnu, nejak moc novinek naraz a k tomu pocasi …

jo samozrejme MOOOOOOOOOOOO­OOOOOOC GRATULUJU mlada pani !!!

moc Vam to spolu sluselo, ale chci vedet vse do podrobnosti tajemnice jedna !

D uplne mimo, Vitek nastesti spici, baby kopajici za 30 dnu !

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.03.07 15:21

Ahoj,no tak to je síííííííííííí­ííííííííííííí­ííííííííííííí­íííííílaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaa!!!!
tak jsem nestihla ani pochválit Valli deníček,tak honem:
VALLI,ještě jednou gratulace k princezně,měla jsi celkem pohoda porod,tak je to príma.Slzela jsem nad fotkama Martínka s Kájou,jsou jak trpaslíček s obrem:)A bylo fajn,že jsi měla i mamču a Martina,to je aspoň podpora,A že jste zdravý holky a v pohodě,tak hlavně hodně lásky a trpělivosti.A vi­díš,jakej je Martínek vzornej bráška a bude líp!
a teď,VIOLET,ty vopice jedna tajnůstkářská!!!!!!!!!­!!!!TO se dělá,takhle nás vypíct???Já čumím jak péro a ještě k tomu mimi-IKA držela jazyk za zuby,tak už jsem ji sprdla taky!!!!no tak strašně moc gratulujeme,rodinko naše,skoro čtyřelnná!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!A koukej podat podrobnej popis svatby,co a jak, co matý a co mimíško-zkrátka výslech pod rozsvícenou lampičkou!!!
MMCH,fotečka je moc hezká,jste krásná rodinka.No jo,teď mi dochází ty fofry o víkendu a taky to,že se cpeš jak utržená a vůbec ti to neva!!!Blik blik…jen chci říct,že vám všem čztyřem přeju hodně štěstíčka a lásky ranec,ať se máte pořád takhle rádi a vůbec,jste šťastná rodinka.
Jo a gratec k Matýmu bezplínkáči-já to ani nezkouším,zatím.  

DALIF,dneska jsem byla v sekoši a narazila tam na ty gumový gatě do deště-vel.92,–mají regulovací kšandy.Vojtovi jsou ještě dost velký,ale kdyby je měl podpažu,taky by se daly.Jsou tmavě modrý-žádnej zázrak,ale na to,co potřebuješ,to bude príma-teda,jestli vám budou.stály 22,–Kč,tak jsem ti je rovnou vzala.napíšu ti přes sz míry a pošlu fotku na rodinu,jestli je budeš chtít.  

RUZO,na opruzenej zadeček je nej klasickej pudr-ráno po červený ani památka.A občas to má Vojta taky si myslím ze šťáviček,je lepší střídat pití.  

HELI,nachlazení kšá ať táhne,my jsme teď taky marodka-jen rýma,ale festová.  

ANDĚLKO,při tvý story s cajtama mě oblil pot-nevěděla bych vůbec nic z toho,co po tob chtěli.Tfujtaj­ksl.Já bych se klepala taky,ale jseš dobrá žes to zvládla.  

DASO,u nás je taky za oknem TY VOLE,asi 30-40čísel těžkýho mokrýho svinstva.období cotoje ti vůbec nezávidím,už se toho nezbavíš a oni se nedají odbýt.a nejhorší je,když po dlouhém vysvětlování se zeptají na to samý.  

Jinak teda u nás nic tak zajímavýho jako jinde,žejoViolet.
jen jsem včera měla Báruna krku-z neděle na podnělí prokašlala noc,ale už je dobrá,akorát průhledná rýma,tak šla do školky.Vojta má rýmu hustou a zelenou,tak jsme zalezlý doma.Dneska mi hodinku hlídala sousedka a já si skákla do sekoše na hodinku.Mám super rifle fishbone,ty gumový kaťata i pro Báru a pro vojtíka kšiltovku s krytím na krček na léto.No a Honzovi kraťáky a gatě s plínou na kolo.
tak jo,musím končit,přijde Honza,tak aby si nemyslel,že furt sedím u PC.
papa totálně šoklá Jituš,Bára a Vojta

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.03.07 15:27

AHOJ, nevim, jak stihnu dopsat tento komentar,protoze martinek se asi uz brzo vzbudi,KAja spinka.

dnes jsme meli jet k dr. ale nejak tady zase zapadame:-ú takze dr, prijela k nam,tudiz se nekonalo vazeni:-( ale jdeme k dr. pristi stredu,takze to uz budu vedet kolik pribrala,je tot toitz nas otesanek:-) a zatim zoalticko, chvili ji treba po najezeni boli brisko,ale v klubicku ji pomuchlam a pak usne a spi.v noci se dnes vzbudila jen 2×!rano vstal driv martinek,pak kaja.pak púrisla mamka,tak mi zasla nakoupit a pomohla mi uvarit.
MArtinek se rad tuli,je to asi trochu zarlive chovani,jako kdyz ji drzim hned jde ke mne chyta me,nebo sedime,tak si leha k nam a tak.chodi za ni k postylce,tak kdyz spi,tak ji zamykam,aby za ni nechodil.
jinak je u martinka porad  normalka jeho vztekle chovani,jakoze kdyz si usmysli tak hodi veci do dalky,no vcečra dostal na zadek a dnes uz taky.neda se nic delat.

doufam,ze bude brzo po snehu,aby jsme mohli jit ven!

VIOLET:gratulace k miminku! a svatbe! jak jsi to vydrzela tak dlouho tajit??myslim miminko!ja bych to nevadrzela,vse vykecam hned:-)
gratulace k nepocuravani!to u nas nehrozi!
mate jeste nejake fotky z obradu a tak??byli tam roidice nebo to bylo tajne?

HELO:martinek vcera vecer taky pred spanim radil,ale myslim, ze je to tim, ze tady byla tychne,nesel po umyti hned do postele ale byl chvili s nama a pak hazel vecma,zuril,pak tam sel martin,toho stipal,tak odesel a zacal hystericky rvat,az z toho skytal,to mi ho bylo lito az jsem brecela,tak jsem tam s nim pak lezela,pak zase brecela kaja,tak jsem sla za ni,a n nastesti pak uz usnul-ale az po 9h.!
se smeju s tim klukem:-)
srazik:jojo chtelo by to nejaky-co ta ZOO v jihlave??na jare bez snehu:-DD,snad bych to nejak stihala,protoze budu mit zase zkousky ve skole,jednu mam uz 13.4. a jako nevim jak se naucim! pristi patek uz chci jet do skoly!

DALIF:u nas manza taky nadava na net,ale ja to uz pred nim radsi nedelam,jen kdyz jsem sama doma!to bych totiz mela na taliri furt!

ANDELO:jak pises o „dedkovi“-ja taky moc nerozumim tem hadkam,moje babicka je taky rozvedena,deda umrel pred rokem myslim nebo rok a pul.ale babicka mu byla i na pohrbu!ale jinak oni o sobe nejak nemluvili,on deda v mladi honil zensky a pil,tak se holt rozvedli…no ale tu nenavist mezi lidma taky nechapu,ani si to nedokazu predstavit…ale vim ze martinova babicka zije s dedkem(taky mu tak rikame),ona je chudak nemocna,revma-ma uplne krive ruce nohy a jeste mu vari a on ji ani nedojde do sklepa pro brambory!no hadaji se furt,ale kvuli majetku se nerozvadeji…
jinak vidim dobrej zazitek s policajtama!ja se taky vzdy klepu,ikdyz nic neudelam!

ja na leto chci koupit martinkovi nejake kratasy.jinak tricek my mame plno,ja mu hezke ani moc davat nebudu-prootze bude mna pisku a u babicky na zahrade a tam by je znicil,tak  ma obycejne jeste po mne a tak:-)

RUZO:jinak mne martinek kdyz byl mensi vbubec ovocne caje nepil,davala jsem ten hermankovy,pak mel zase obdobi kdy pil jen ovocny leros.ted mu davam vetsinou hermankovy.

MAJCUS:diky za gratulace

jo jeste jsem chtela ze kaja krasne umi dudlat dudlik!takze kjdyz zabreci dam ji ho a je klid,to martinek proste neumel-blbe tahal-i pri kojeni!takze furt rval:-)

DASO:u nas to samy-vsude snih,ja jsem se divala z okna v noci,protoze to hlasili a venku nic nebylo!a rano vola manza,at jako k dr. nejezdim,ze je kalamita,tak cumim ven a chumeli!
COTOJE?:-DD

tak zde kojim pate ewa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.03.07 16:07

JITUSKO:presne trak-obrik a trpaslik:-))martinek mi ted prijde horzne velikej a tlustej!

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.03.07 16:22

Tak jo.
Tak jsem zase tady. Teda VIOLETno ušila jsi to na nás parádně, máš můj obdiv, že jste to takhle utajily. To muselo být SUPER, a jak jsi se musela vždycky chlámat když jsme psaly o svatbě, že. No a mě jsi teda taky hezky dostala, jen co je pravda.
A babo jedna babovatá, jak to že jsi mě takhle odbyla, kde je ta krabice cukroví.....:D:D:D
Ne, prostě strašně mooooc gratuluji už asi po x-tý. Krása.

Jo holky, i pidi panáčka jsem si na naši novomanželku dala.

Jinak holky, ten srazík v Jihlavě v ZOO, jsem pro, jen co se udělá nějak hezky, tak se domluvíme. No a jste pro radši někdy o víkendu, nebo v týdnu????? Mě je to tak nějak jedno, ale v dubnu mám volnej jen 1 víkend, jinak jeden víkend slavíme Ondru, pak jeden jedem do Znojma a jeden budu bez auta. No a to by asi vypadalo jen tak na odpoledne asi, co. Kdyžtak pište termíny, komu se co hodí, jo.

VALLI- teda ty si fakt užíváš, přeju ti aby Kája vydržela být takhle zlatá. No a Martínek…netřeba komentovat, je úžasnej. hele, no a to je pohoda, jak se to druhý dítko zvládá " levou zadní "

DALIF - nejsi sama kdo je tady dneska v šoku, i když mě šokovala jenom jedna zprávička od Violet.

DÁŠO - u nás je taky sněhu jak v pr… no děti si hezky ráno hráli a já ležela, najednou jsem vylítla, že bych už měla vstát, jestli chci stihnout Ondr do školky a když jsem vytáhla žaluzky, utrpěla jsem šok. No odhrabat auto a jak to tady klouzalo, nojo, ale vlastně máme letní gumy, tak se ani nedivím. :) Jen mi bylo líto Vítka, že si nemohl pohrát ve sněhu, chňapla jsem ho do náruče a hned do auta.

ANDĚLKO - zrovna včera, když jsem slyšela že je Kryštof, tak jsem si říkala, že ani nevím kde co je, no asi bych hned volala chlapa a musela se ptát. By si asi řekli, no jo, blbá blondýnka. to ty jseš holt expert, ty zvládneš všechno. No a jak tak čtu, tak s dědou je vše vyřízeno. No je to fakt děs, jak se lidi dovedou navzájem zprotivit. No a koukám že taky nakupuješ v ekoši jak strhaná. Vítek do klubu závisláků.

HELI - to je hezký, tak Naty je kluk. to má roman asi radost, že. No ale takhle krásně oblíkanej klučík…:D No a fotky tam už jsou hned od včera.

Jo, holky, zítra se hraje fotbal, kvalifikace našich s Němcama, tak hlásím nájezd na chat. Co vy na to. Musíme se tam pustit pořádně do VIOLET.
Nic, tak končím, za chvilku přijdou tchánovci a večer mě čeká u růžovky hromada žehlení, ach jo.
Pa Ilča a svišti

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.03.07 16:38

Čus holky,
tak jsme to venku proběhli, postavili sněhuláka, povozili se a já pak ukecávala Lukyho, ať jde dom, protože zrovna přišla spousta děcek a on ne a ne domů. Nakonec jsem ho po ukecávání na školku, taťku........­...stáhla na lízátko :-(  

tak jdu dopsat svůj koment, mezitím toho tady zase spousta přibila, tak pak to snad dočtu:  

Tak s tím nočníkem - Luky pořád vyvádí, nechce si na něj sednout, málo čurá, podezírám ho, že to fakt drží až na to nejnej - tak jsem měla včera radost, že celý den bez nehody, ale večer - já uklízela v kuchyni po výrobě oběda a buchty, Luky se manžovi zašil do ložnice. Pak jsme se k němu nemohli ani přiblížit, on pořád brečel a opakoval, že aa ne, koupat ne. No tak jsem mu říkala, že si jenom čuchnu, jestli má bobka, kterého samo ústně popřel. No breel do té doby, než jsem ho nevyzlíkla ve vaně a nevypadl bobek. Mám strach, aby nezadržoval a pak z toho nebyly problémy stylu zácpa apod. Jsem z toho špatná. Luky to ono na nočníku udělá, ale dostat ho tam, to je teda dřina. On bude tvrdit, že nechce čurat a vymýšlet kde co, jen aby nemusel :-((((((((( holky zkušené raďte, co  tím, jak ho odnaučit nebo spíš naučit ten nočník nenávidět - připadá mi, že už z toho neustálého nočníkování má on i já hlavu v pejru :-(((  

Dalif, jestli pojedeš na ty Pustevny, tak se doufám stavíš - i když u nás to na kolo nevypadá :-)  

Violet, tak ještě jednou veliká gratulace!!!!!!!!!!­!! Já si to myslela, když holky chtěly udělat tu soutěž, která z nás bude první - ty jsi tehdy napsala něco v tom smyslu, že už to nemá cenu nebo že už to máš v kapse. Tak mě napadlo, že už jsi těhu, ale ještě to velké tajemství chceš mít chvilku pro sebe :-)  Jinak Matý je velký šikula s těma plenkama, fakt závidím!!!!!!! Jo a nemoc - Luky lepší, já mám v krku hrůzu, v neděli jsem nemohla ani polykat :-( Jo, ještě ICQ - tak jsem řekla manžovi,ať mi to znova nainstaluje - tak měl 150 výmluv, že skype je lepší a tak, tak já na něj ještě přitlačím :-) A jen kvůli tobě!!!!!!!!!! A co svatba?  

Helo, taky jsem ráda, že jsme pokecaly!  

Andělo, tak to jsi fakt dobrá, mě zastavit policajti, tak jim řeknu, ať si to najdou v autě sami - jo ty světla bych jim předvedla. No jo, to je kouzlo osobnosti, být tam někdo jiný, tak už má pokutu :-).  

No nic, tak já jdu zase dočítat, pokud neskončí školka, zatím pa Dáša    

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.03.07 16:47

TEDA, VIOLKO, ALE JEŠTĚ TEN JEDEN DLOUHÝ KOMENT MI TU CHYBÍ!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!  

chci vědět vše MLADÁ PANÍ tajemná!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!! :-))))))))))))))  

proto jsi na nás neměla čas :-))))))))) No to tě omlouvá , ale teď piš, piš, piš, piš................  

VELKÁ GRATULACE KE VŠEM NOVINKÁM, máš ještě něco tajného v rukávu? ??????????? :-))))  

Dáša    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.03.07 18:16

Čaues pohodářky :-)  

Tak jsem nakonec musela celý koment, co píšu už druhý den, úplně změnit, protože až takovéhle překvapené komenty jsem od vás nečekala ! :-) Ani nevíte, jak už je mi teď krásně, a to neříkám proto, že už jsem paní Suchá :-D , ale proto, že si tu můžu postěžovat, jak je mi v tomhle těhu totálně blbě, zvracím (tedy - už týden ne, jen mám návaly na vrh, když vylévám nočník s hromadama) a jak jsem měla totálně bláznivou svatbu! :-))
Víte jak - svatba byla fakt tajná, nevěděli to ani rodiče!!, tudíž tam nebyli. Vám bych to vlastně kliďánko říct mohla, od vás by se to nikdo z našich blízkých nedozvěděl, ale když vím, že je dosti pravděpodobné, že sem chodí má dřív rádobykamarádka „tajně“ číst, bála jsem se, že se to fakt nějakou blbou náhodou roznese a my chtěli romantikuuuuuu :-) Takže asi tak. No aspoň vidíte zpětně, jak jsem byla flegmatická, vlasy zamluveny týden (!!) před obřadem, kytka snad 10dní… foťák, který jsme na Vánoce koupili i kvůli té svatbě, jsme dostali z opravny 3dny před dnem D … hrůza a děs, to vám byly nervy. Dokonce jsem se dosti bála, že už to na mně v šatech bude vidět, že čekáme dalšího sviště, protože holky, jsem jak v 5.měsíci s Matým!! - to mi připomnělo, že už si musím nechat vyfotit bříško, že. Pak samozřejmě pošlu na Rodinu.   Čím pořádně začít?? Asi svištěm (vůbec nevím, jak jsem přišla na tenhle pracovní název??). O Vánocích jsme si s manželem (ježíši, já si snad nezvyknu :-))) ) řekli, že už není nač čekat, že se nebudem při radovánkách kontrolovat a když se zadaří miminko hned, bude to jen dobře, že se stejně vezmem už cca v březnu místo v květnu, aby to fakt byla pohoda s mým narváním do princeznovských šatů, kdyby TO vyšlo náhodou hned, jakože tohle nám na mysl moc nešlo, protože na Matýho jsme čekali přes rok. No byl konec ledna a my s Lukym dostali super nabídku na nějaký mejdan u známých, měly se slavit snad troje narozky, takže moře alkoholu atd. Já pronesla, jak se těším, že si dám trošku do nosu, jelikož si hodlám vzít s sebou růžový šampus. A v tom Luky řekl, že to nehrozí, pokud si neudělám těhu test a výsledek mu neukážu…????? No, jsem myslela, že je to sranda, ale nebyla. Tak jsme druhý den dělali test, já se smíchem, že takový šikula manžel asi není, aby TO prorazil hned napoprvé. No, smích mě trošku přešel, když na počůraném papírku nebyl dosti jasný výsledek. Tohle nesnášíííím!! Prostě kontrolní čárka ok, ta druhá, o kterou nám šlo :-) , byla sotva viditelná, spíš tam nebyla, než byla. Tak nic, že to necháme být, že za dva dny to zkusím znovu. Luky už si dělal naděje, já vůbec. Fakt jsem na to ani nemyslela, zvláštní. Po dvou dnech večer Luky naložen u tv, já čůrala v koupelce na papírek. No holky, ona tam ta mrcha, druhá čárka, zase SKORO nebyla. Už nevím přesně, kolik dní jsem měla zpoždění, nicméně min 8dní to bylo. Takže zase nic a mejdan se blížil. Třetí test jsem si udělala nějaký den po tom přes den bez Lukyho na jeho popud, protože když odcházel ráno do práce, pohladil mi bříško s tím, ať jsem na Barunku :-))) hodná. A v tom to přišlo - neukázalo se NIC!! Vzteky jsem neviděla, ale dobrý. Blbě mi nebylo, ani tlak mě nezlobil, i kávu jsem pořád pila, tak jsem si diagnostikovala netěhotenství a měla jsem prostě jasno. No Luky volal, tak jsem mu vynadala, ať mi dá pokoj, no on dorazil s testem, že už naposledy, tak jsem ho poslala, ať si čůrá na papírky sám. Samozřejmě to zase zbylo na mě :-), test vyšel jasně pozitivní. Je vám jasný, že jsem si vyslechla, že i ten těhu test mi musí obstarat Luky, aby jsme se pohli z místa… :-)
Dne 31.1. jsem navštívila svého gyndr. - báječný chlap, ještěže ho mám. Už ve dveřích, když mi podával ruku, se těšil, jak mu přibyde další těhotná pacientka, no docela jsem se strachovala, jestli nezůstane jen u prohlídky očima, on si byl fakt hned jistý!!??, a to ještě nevěděl, kolik mám zpoždění a že mám za sebou testy - jestli to tak můžu nazvat, že. No UTZ ukázal bublinku, já opět slzela do kapesníčku, přístroj vyplivl něco o 5ti až 6ti týdnech těhu a já šla volat Lukymu, že snad budem 4… Pak nastalo peklo. Při pohledu na kávu v reklamě se mi navalovalo, při smradu z čerstvě zalitého kafe pro návštěvu jsem jednou i vrhla. Tlak jsem si tipla zas na 50/30, takže „klasika“. Co ale bylo nejhorší, to jsem myslela, že nevydržím, byla ta hrozná únava!!! Holky, já nemít takhle zlatýho Matýska, v životě do dalšího těhu nejdu, jsem holt asi slabší kus. Prostě děs a hrůza, usínala jsem při věšení prádla a jednou při začátku naší předmanželské předehry - koulím bulvama! No aspoň Luky uznal, že mi asi fakt není nejlíp. Zase si užívám manželova  nočního lítání na blízkou benzínku pro nanuka s višněma a bagetu s kuřecím masem, nebo pro čokoládku s oříškama… je to super, jen budu jako bečka, ale co, hlavně, že se máme rádi, no ne? A co mě tedy jako těhotnou buzerovačku potěšilo tolik, až se Luky řehtal, je to, že nás McDonalds zavedl noční provoz!!! No není to pohodička?? Sice to má Luky do kopce, ale zase s dobrůtkama si to pošupajdí z kopce a donese je ještě teplé, že jo. Už se těším, až to prubnem. No já vím, zdravá výživa těhotné v nedohlednu, ale já to napravuji přes den, víte? :-)
Za dva týdny, na Valentýna, mě čekal další UTZ, kterého jsem se bála jak čert kříže. Došlo mi totiž, že to už by jednak mělo být vidět srdíčko a jednak by hlavně mělo být vidět, jestli je tam jedno, nebo třeba dvě (máme dvojky v rodině). Ufuf, Luky přijel z práce, aby pohlídal Matýho, rovnou se naobědval, dovezl růžičku i s dobrotama a já jela, abych si vyslechla, že je vše OK, srdíčko bilo a bylo jedno :-)) Pak jsem byla na kontrole 6.3. - to byly odběry, jsem Rh- , takže děsný, čeká mě jich dost a dostala jsem průkazku. Sestřička ji vytáhla z šuplíku se slovy - jejda, zase modrá, to bude mít Matýsek brášku! Takže první prognoza vyřčena, necháme se překvapit. Tlak nižší, ale lepší, než jsem doufala, tak snad už se to trochu lepší. Zrovna dnes bych celý den spala, a to jsem měla učení, ale nedá se svítit, musím to vydržet. Jsem ráda, že si vzala teta Matýho až do večera a já mám konečně čas na vás :-)  

A ke svatbě - obřad byl v 10:30h v Jirkově, což je max. 20min autem z Mostu. Já měla svědkyni z Liberce, ale dojela se snoubencem, který nám to fotil profi foťákem z dovolené z Krkonoš. Lukyho svěděk s přítelkyní jsou pro změnu z vesničky za Ústím nad Labem, takže taky štreka. No nemůžem mít prostě vše jednoduché, že. Ráno jsem byla tak unavená, že jsem vstávala bez elánu i nervozity s tím, že svatbu ruším :-)))), že to nerozchodím. Luky mě pomalu oblíkl a vyhodil ze dveří s klíčky od auta, ať jedu ke kadeřnici. Paní byla naprosto skvělá, sympatická, šikovná a rychlá, účes hotov za hodinu a dvacet minut, včetně řádného sušení natáček na kebuli a pokecu u kávy. Ano, ano, u kávy - já si ve svůj svatební den dala po x týdnech malou kávičku! Jediný zádrhel byl s přiděláním mého mini-závoje, protože se mi účes tak líbil, že jsem chtěla tu záclonu až úplně pod vlasy, aby nebyl zakryt ani vlásek, jen má záda s občasným pupencem. Ale zvládlo se to. Dorazila jsem domů a měla jsem půl hodiny (!!!!!!) do odjezdu na oblečení, namalování se a chtěla jsem něco pojíst, ať nepobliju ženicha v autě někde na kruháči, které mi nedělají dobře. No, nepozřela jsem ani drobek, prostě jsem to nestihla. Svědkové ženicha seděli v kuchyni u kávy a chlebíčků, má svědkyně s fotografem byli před barákem a parkovali auto, když jsem se přiřítila já. Holky, ještěže jsem měla tak skvělou kamarádku u sebe, jinak bych se vdát prostě nestihla, nebo bychom měli fotky třeba s jedním mým namalovaným okem nebo tak něco. Matýho oblíkal Luky, pak měl problém s uvazováním kravaty…:-) ale dobrý, vše nakonec v pohodě. Už jízda výtahem a cesta do auta mi v té mé róbě dala zabrat, ale co teprve soukání se do auta s těmi obručemi.....­....dobrý, narvali mě tam, i když Luky nemohl pořádně ani řadit a neviděl do bočního zrcátka na mé straně. Co vám ale musím říct - jak jsme totálně nestíhali, nedošlo ani na zdobení aut!!!! Hlavně, že jsem měla věnečky na ta naše tři auta a na to naše s nevěstou samozřejmě dopředu ozdobu…no jo, jsou horší věci. Jen co jsme vlezli na´úřad, Matý hlásil, že chce čůrat, tak to s taťkou zvládli, já mezitím se svědkyní připevňovala napůl spadlý závoj......pak to skoro všechny znáte - papírování a vysvětlování, co bude a jak to bude. Prý jestli máme prstýnky, tak my že ano, já už je chtěla dát té paní a ona že ne, že si je od nás vezme až v obřadní síni. Tak jo, ještě narovnat vlasy, popadnout kytici, olíbat synka, protože se chtěl chovat, nastoupit a už nás vítali a vedli do obřadní síně. Tam jsme nastoupili, ztichli a došlo na dání prstýnků na tácek - no výbuch smíchu, já je nechala ležet před tou síní v té místnosti na stole. Tak svědkyně vyběhla, donesla je a dorazil matrikář a začlo se. Holky, mně se chtělo snad brečet, když tam začal povídat ty věci, co se říkají.....Matý byl celou dobu u Lukyho, stál před ním, držel se s Lukym za obě ruce a koukal. Ve chvíli ticha, kdy se matrikář nadechoval před dalším odstavcem, se ozvalo „Koníka, tatí, jo??“ No, dusili jsme smích a Luky vysvětloval šeptem, že teď na koníka nemůže, že musí chvíli vydržet. Tak držel, zlatíčko naše. Byl tak kouzelný v tom fráčku! Pak došlo na to osudné ANO. Jak já se modlila, aby to měl říct první ženich…jelikož Luky si pořád dělal srandu, jak to napne, no mě by ranila mrtvice, kdyby to z něj nevypadlo hned. Tyhle scény nemusím ani v seriálech… naštěstí se ptal matrikář prvně Lukyho, tak sice s delším nádechem, ale ANO pronesl, pak já - trošku jsem kuňkla, ale účel to splnilo :-) Pak polibek a podpisy, no jak mě se při tom Suchá třásly ruce… ale dobrý. Pak ještě gratulace a focení, klasika. To je vlastně na tom oznámení - fotka, jak vycházíme z obřadní síně. Pak jsme jeli na focení na Červený Hrádek, cca 5min autem. Tam se také dělají svatby, ale my nakonec řekli, že tam ne, je to za dost peněz a když tam nebudou ani rodiče, tak obřad na úřadě a fotky budou ze zámku :-) Trvalo to snad hodinu, počasí naprd, to víte, ale nepršelo nám tak v pohodě. Jen Luky to odnesl rýmou, což se divím , že jsem neulehla já nebo Matý. Byla sranda, fotky budou určo krásné. Něco málo je i na kameře, uvidíme, co z toho kamarádka se snoubencem vytvoří. Máme to od nich jako svatební dar- ty fotky plus video, už dostanem vše hotové do ruky.
Pak se jelo na oběd k nám do MO už jen 2auty, pobyli jsme tam přes tři hodiny, což jsem ani nevěřila, jelikož Matýsek byl nejhodnější na světě a personál skvělý. Z restaurace jela má svědkyně zpět na dovču a Lukyho svědek s přítelkyní byli u nás, pilo se a jedlo…:-) Slavili jsme do půlnoci, což pro mě bylo hraniční, já už musela spinkat, bylo to přesně akorát, v klídku a sranda, Matý vydržel celý den bez spaní, nebyl protivný, a to vstával to ráno už v 5:15!!!!! Zalehl ve 21h, nechápu, jakoby věděl, že máme výjimečný den. Jelikož jsem byla grogy, svatební noc jsme měli v neděli :-)
To nás i čekalo znamování rodinám…dobrý, všichni to vzali v pohodě, včetně tchýně, což jsem koukali s otevřenou pusou oba, mé mamce ukáply slzy, hlavně jí dojalo mimčo, což tchýni evidentně vůbec. No jo, hlavně, že nebyly scény. Teď si tedy máme diktovat dary, vůbec to nemáme vymyšlené, tak se ještě uvidí. V sobotu jsme pozvali jen nejbližší na oběd, ještě nevíme, kde to uděláme, snad to bude dobrý.  

Holky, snad to stačí takhle, stejně se určo ještě budete ptát na chatu, je mi to jasný. Já si pošupajdím pro synka, takže konkrétní k vám, budu zase až zítra, už mě bolí ruce i oči. Jsem ráda, že jsem to tu trošku probrala, že Jituš:-))) - na IKU se nezlob, jsem jí řekla, že se nebudem kamarádit, jestli to někomu kecne a nakonec jsem si podala i jí, když si myslela, že ona ví vždycky vše první a ono houby, o svatbě netušila :-) Jo - IKO - ses nepochlubila, jak ti to oznámení nejdřív vůbec nedošlo…:-D   Děkujeme za gratulace všem, jsou upřímné a to mě hřeje… jste super!   Vaše Violet Suchá :-) bez Matýho se svištěm 

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.03.07 18:20

Tak zde máš pár řádek, ju? A další novinky si nechám na později :-))
Jo- ty otázky CO JE TO vůbec nezávidím, nás to evidentně čeká co nevidět, takže v tom brzy nebudeš sama :-/ A ať je ti líp. Jo s nočníkem - neporadím, kamarádky to s dětmi mají skoro všechny, většinou tedy problém jen s kakáním, to nechávají do plíny. Ony si to ale způsobily vyloženým nucením na nočník, tak tedy nevím, z čeho to může mít Luky :-((   ***V****

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.03.07 18:46

Teda holky, nevíte náhodou, proč tady BREČÍÍÍÍÍM  jako želva??????

VIOLET no jedním slovem SUPER, prostě jste si to užili a to je hlavní.

No s tím oznámením, já si ho všimla hned, jak ho tam PANÍ SUCHÁ   dala, ale já nevím proč, prostě jsem to datum úplně přehlídla a myslela jsem si, že to tam dala jen tak, pro předstau jak bude vypadat jejich svatební oznámení. S tím jak si občas vyhrajete s fotkama, bych se ani nedivila. No prostě jsem si myslela, že chceš vědět názor jak se to líbí. No až pak mi nějak vrtalo hlavou, že si nějak nerozumíme na icq a v tom mi došla  SZ od Andělky. já myslela že se po..... a uchlámám smíchy jak jsu blbááááá. No jo, já byla natěšená na to, jak napíšeš že jseš těhotná, a úplně mi uniklo, že by se mohlo dít ještě něco.
Jo, v jednu dobu mi to bylo divný, že píšeš takhle o svatbě, když sem chodí ten VETŘELEC, ale pak jsi mi dokonce ty o ní vysvětlila, že snad prozrazení od ní nehrozí.
Takže já se prostě chystala na ten květen, no.

Jinak, holky, fakt nejsem drbna, to těhu jsem vydržela tajit od té doby, co byla Violet na prvním ultrazvuku, byla to středa a my tenkrát jeli pro to auto a s Deny jsem se viděla. No a já ji měla prostě v merku, protože jsem věděla, že krámy máme prostě přibližně stejně, v deníčku to vždycky probraly…udeřila jsem na ni a musela se přiznat.:D:D:D

Takže toť zatím vše.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.03.07 20:51

Holky, já jsem asi prase, jinak to neumím líp říct. Normálně mě honila mlsná, měla jsem doma 2 šlehačky že udělám zítra dětem krtkův dort a já si je prostě nalila do tý děsný lahve, prdla tam bombičku a šup… už tady mám nastříkanou 3 misku. jestli se nepo.....dneska večer.
No JITKO, snad trošku zbyde na zítra na kafíčko.
VIOLET - co mlsáš ty, dlouho jsem nic nečetla co vyjídáš…:-)

 
andela  20.03.07 21:11

Tééda, já jsem tak dojatá, aj jsem musela slzy zamacknout … :-))
Violet, no krásne si nám to popsala … úplne ti závidím … skoda ze Jára není na takový jako tajny romantický veci :-P. A urcite si se vdávala driv, bo by jsi se pak nedostala do satu ze?? :-)) No ja koukala na fotku hned jak jsem tu byla po poledni, a cumela jsem jako blázen na fotku, datum, pak na kalendár a valila tu bulvy jako blázen :-)). Hned jsem psala Ilce jak si nás vypekla :-))) No ale zas vís co, je to fakt super prekvapení … a to mimi … no já to normálne prehlídla ze tam más Violet, matý + mimi, no … a to si to psala tucne aby jo si kazdy vsimnul … chjo .. podpisy proste nectu no :-))) Jarovi jsem to hlasila jeste mezi dverma, tak ze mam i za nej pogratulovat, coz jsem uz udelala predem ze :-)). Ty jo, holka jedna, ja mam z tebe takovou radost :-))) Jinak ja nekdy o jarovi mluvim jako o manzelovi - treba jako pred cizima, bo mi je blby kdyz je malej, rict  jako no on muj pritel to a to … Ale to se stalo asi 3 krat. Ze to fakt byla situace, kdy mi to oznaceni pritel prislo jako blby no … nastesti to Jarovi nevadi :-)).  

Jééé, a to já su tu uz poslední svobodná??? 8-o Sakra, budu muset asi pritlacit na pilu :-)))  

Ilco - no pred policajtama by si asi tezko mohla volat manzovi kde se co zapina :-)). Tak mu radsi rekni at ti to vse ukaze :-)). Bo to preci mas vedet ne? Kdyz s autem jezdis.  

No lekarnicku jsem novou koupila - teda napln v lekarne, a byla jsem na pojistovne, tak tata jako ma zrusenou smlouvu. A to uz od 2005.!!! Oni to asi nejak nezaplatili ci co a pojistovna smlouvu proste zrusila, a tat jako delal tlaky, ze to platil a ze maminka nekam dala listky a tak … a ono prd. Tak jsem hned pani poprosila zda by jako za nim nemohl dojet nejakej ten jejich agent a uzavrit s nim novou smlouvu, bo je tata na neschopence a ma zlomenou nohu tak do dc ani nemuze. No malem jsem se hanbou propadla .. pripadala jsem si jak trubka … i kdyz pani teda byla mila no. Takze jsem auto odstavila u nas, a nevratim ho na olesku dokud tata nebude mit pojistku. A je to. A to by chtel novy auto.    

Helco - taky vy máte kluka jo? No jo, tak tys nás teda taky lanaYila jo? A to chudák Jája po Naty na srazu jel …no doufam ~e na ni teda zapoml no … z toho nic nebude :-)))  

Daso - teda to ti preju pevny nervy … my s mamkou nekdy blbnem, a ja se ji pram porad a proc a proc a proc to je tak … no to se taky dostanes rychle do faze, kdy neni uz co odpovedet :-)))  

Jito - teda ty jedes v tech sekacich jak das :-)). Skoda ze tu zadny neni poradny :-(  No drzim pesti at se tbarce ryma nezhorsi a od vojty at je rychle pryc.  

Valli - no ono to je u mych prarodicu krapet komplikovanejsi no … baba mlada a hloupa holka si zacla s dedkem a jak to tak byva vlitla do toho ani nevi jak. No a dedek se nechtel ani zenit a uz vubec nechtel dite a baba sla na potrat. Jenze si to v nem rozmyslela a dite si nechala. A ja tenkrat byvalo zvykem a povinnosti tak si ji dedek vzit proste musel. On sel pak hned nejako na vojnu, a to uz mama byla na svete. No rozvedli se kdyz bylo mame myslim 9 let. Jinak dedek taky chlastal a hulil a byl sama baba. A co rikala babicka, tak ji dali rodice tenkrat cely 2 tis. na barak, aby ho mohli koupit, a dedek pak po rozvodu ze chce pulku penez za barak. Ale babina to udelala fikane, a ze jestli penize chce, tak ze je da mame na knizku do sporitelny. a to byl konec mezi babou a dedkem. On na ni nadaval, ze ho uhnala a ze dite nechtel (a proto i jsme za nim nejezdili). baba spis o nem moc nemluvila, jen treba ze stal za hov** … ale proste se pak uz nikda nevideli no. Ale snad jsem neslysela nikdy od babiny treba hezkou vzpominku nebo tak na ten cas co byla s dedkem … ale je fakt ze ji to zaskocilo no … Sem se ji ptala jako kam dame jeho urnu, ze jestli k nemu do rodiny (jako k rodicum jeho a sourozencum) a nebo ze ho dame nekam a pak babu k nemu aby byli pekne spolu. A ona ze neeee, ze ho ani v hrobe nechce, ze by se hadali aj tam, ze ji bude stacit strejda (babicky bracha) :-)). Ale fakt jsem nikdy nepochopila tu nenavist … ja treba na byvaliho taky nevzpominam ve zlym … byt jsme se tak rozesli … tak co bylo bylo …  

Ilco - ja bych pro sraz byla tak nekdy v kvetnu. Jeste se musim domluvit s p. Suchou, zda by jela se mnou sutem :-)) aby nemusel muj drahy pritel :-)).    

Tak ja zas letim, at vidim aspon kousek z ordinace.  

Andelka a Jaja 14m  

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.03.07 21:24

teda já jsem tady dneska furt, že.:-)

Andělí- no já bych mu nevolala kde se co zapíná, to po tom měsíci a něco naštěstí už vím, ale asi bych ani nevěděla kde je povinná výbava. Schválně jsem se ho ptala jak před chvilkou volal a smál se mě. Ne jako nevím proč ????
Takže to prý máme v kufru, že jsou tam prý nějaký boční kapsy schovaný.

Takže asi tak.

Hele, ten květen,  to by šlo, tak nějak víkend 6.5. protože další se mi pak sjede celá rodinka a já bych neměla čas.
No a samo že by platilo to, že se vyspíme na chatě, abys nemusela hned jezdit domů, to by bylo naprd.
Takže ještě přemluvit PANÍ SUCHOU.  No nevolnosti už bude mít za sebou, tak snad ti nepozvrací auto.:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.03.07 21:25

VIOLET:ty tajnustkarsko!ja vubec nechapu jak se nemohlo provalit!ja bych  se prokecla..jinak mas asi super rodinu,kdyz to vzlitak dobre,u nas by to bylo asi desny,kdyby bylo neco tajneho-.-)
TAk jestejednou velka gratulace!
PS:toho sviste mas od Iky ne?

uz pujdu spinkat,papa EWA,MArtinek a kaja

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 20.03.07 21:52

VIOLET, ty jsi ale tajnůstkářka!Jsem úplně v šoku, mimi a svatba :o)
Tak alespoň malé blahopřání :

Skoro v každé pohádce
na konci je zvonec.
Princ si vezme princeznu
a pohádky je konec.
Já Vám přeji naopak
srdce stále lačné,
ať ta Vaše pohádka
teprve nyní začne…

Jinak se omlouvám, ale písnu až zítra, nějak nestíhám.

Pa a dobrou noc, růzňajdy a malá růzňátka
Helena a spící nanynky

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.03.07 22:33

Ahoj holky,  

tak mi to nějak nedalo a juknu na emimi a konečně ten slibovaný Violčin komentář :-))) No slzičky mám ještě teď.  Manža mi tu dupe za zády, takže se těším zítra na chat, až ty noviny probereme. No nevím, jsem nějak moc dojatá - nejřív Valli a Karolínka, teď Violet - svatba a svištík (je to tak doufám správně?).
Violet- dost otázek jsi mi zodpověděla, stejně tě obdivuju, jsem si říkala, jak to máš naplánované, abys měla vše v klidu a ty jsi to honila na poslední chvíli - vlasy, foťák, kytka........­...Doufám, že se nepletu - jsou to na fotce tulipány? Jak krásně a jednoduše se dá uvázat tulipán a je z toho taková krásná a slavnostní kytice!!! Komentář je sup supr supr - skoro deníček :-) No jinak doufám, že zítra bude doma noťas, abych mohla na chat vše z tebe vytáhnout. ICQ jsem řekla manžovi, že musí nainstalovat, že díky tobě jsem tu v té skvělé partičce, takže to možná bude chvilku trvat (jak ho znám), ale snad se to povede. Jo ještě s tím nočníkem - no já myslím, že to bude i tím kakáním, protože on káká zá:,–(ně do plenek nebo se schovává do ložnice a říká mami  pryč (což už mám vychytané a dávám hned plenku - manža ještě bohužel ne, takže z toho bylo včera to rodeo :-(   On na to prostě asi potřebuje soukromí :-)  

No holky, manža už mě tu skoro škrtí, tak zbytek až zítra, tak se nezlobte :-) pa dobrou všem Dáša

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 20.03.07 23:14

AHOOJ…tyjoo nějak ted nestíhám sotva jsme oslavili příchod Karolinky od Valli tak tu můžeme oslavovat zase, že se Violet stala manželkou.Přečetla sem celý popis svatby a teda krásně napsáno.Takže dodatečně gratulujuu…já teda osobně neměla ponětí ani o svištovi číslo 2 od p. Suché takže znova třesu rukou.Holt když se štěstí sype tak pořádně Violet je toho důkazem.Zatim Nikkol a Fil 2.měsíců

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.03.07 07:39

violet:a kdy mas TP?nekdy v zari??

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 21.03.07 08:06

Nene, mohla bych se zařadit do diskuze Říjen 2007 :-)
A vidíš, i Ilča asi používá sviště, to mi vůbec nedošlo.. :-)   Holky,fakt díky za upřímná přáníčka štěstí do nové etapy našeho života, snad to klapne - znáte to, není to občas s těma chlapama jednoduché :-)
Musím letět, jedem si do Jirkova pro oddací list a já začínám vylítávat úřady - od občanky přes řidičák, pojišťovnu…a to nejen kvůli příjmení, ale i kvůli trvalému bydlišti, to si to užiju :-( Tak pápá, za 20min nás vyzvedne manžel (no fááákt, to je divný!), tak ať jsme oblečení.
Jo - jsem se trochu bála, jestli nebude můj popis událostí zmatený, bo já trošku byla :-)))   Violet + Matý + svištík

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »