Růzňata č. 89 - Bít či nebít dítě toť otázka

Rodičovství

Ahojík holky, Již několikrát jsem stále před rozhodnutím zda na mojí prvorozenou dcerku Elišku stáhnout ruku nebo nikoliv. A vždy na ten zadek dostala. Dle rad dědečků a babiček se snažím řídit heslem vysvětluj.  

Bohužel to vždy nejde. A pak přijde na řadu ta ruka. Pak je my sice líto, že jsem jí potrestala, ale v tu chvíli mě to přijde jako jediné východisko z té situace. Můj taťka mě jednou řekl, že někdy je to potřeba a to jednou a pořádně, aby si to pamatovala. Co je na tom pravdy bohužel nevím nezkoušela jsem to, až tak JDost často přemýšlím nad tím, když na malou stáhnu ruku zda jsem dobrá máma.

Hledala jsem na netu něco o tom zda bít nebo nebít děti a našla jsem tento článek. Tak Vám ho kopíruji. Chtěla bych znát i Váš názor zda děti bít nebo ne. Když jsem si přečetla ten článek tak je mě jasné, že to bez těch tělesných trestů možná i jde jen to člověk musí ustát. Toť můj názor.

Je asi jen málo těch, kteří v dětství nedostali nějaký ten „výchovný" pohlavek. Tělesné tresty byly nástrojem výchovy dětí od pradávna. Jsou ale ony odepnuté pásky, vařečky a záhlavce vždy opravdu nutné a nemohou být vlastně kontraproduktivní?

Výchova dítěte je nejzodpovědnější činností lidského života. Všichni rodiče, kteří přivedou na svět očekávaného potomka, chtějí, aby jejich dítě bylo dobrým člověkem bez asociálních sklonů. Primárně, ale všichni chtějí mít doma hodné dítě, které bude poslouchat a chovat se za všech okolností slušně a mile.

Obvykle se matky a otcové snaží dětem předat to nejlepší, někdy i to, co se jim samotným nepovedlo. Způsob, jakým vštěpování zá:,–( slušného chování, postojů a zkušeností probíhá, je na rodičích samotných. Tvrdá (autoritativní) a naopak příliš měkká (antiautoritativní) výchova se mohou minout účinkem. Tvrdá výchova často vytváří ovzduší citového chladu, což není vůbec optimální prostředí pro duševní vývoj dítěte. Měkká výchova zase může sklouznout až k přílišné toleranci a opakovanému promíjení hříšků, na které si dítě rychle zvykne a později už bude velice těžké dítěti nastavit nějaké mantinely chování.

Co je tedy důležité pro efektivní výchovu? Základem je nepolevit z nastavených limitů a být důslední. Ideální by bylo netrestat. Pro dětskou duši je důležitá pochvala a pohlazení, tím bychom nikdy neměli šetřit. Pokud už je nutné přistoupit k trestům, měly by být krátkodobé, např. zákaz televize nebo jiné pro dítě příjemné činnosti. Rozhodně by tresty neměly být častější než odměny. Co jiného naše dítě lépe motivuje k dobrému chování, než možnost vrátit se ke svým oblíbeným činnostem a zábavě.

Dostáváme se k otázce, zda do výchovy zařadit i tělesné tresty? Rozhodně ne! Výchovu dítěte v každém věkovém období lze zvládnout bez fyzického násilí, které dítě traumatizuje a ponižuje. Pokud rodiči častěji ujede plesknutí v momentě, kdy na zlobící a rozjívené dítě neplatí už nic jiného, je taková situace spíše důsledkem nezvládnuté výchovy. Vždy je užitečné se zamyslet, zda situaci jako rodič zvládám a v případě potřeby se poradit s odborníkem.

Při výchově dítěte se uplatňuje i škola a ve škole jsou tělesné tresty zakázány ve 109 zemích včetně ČR - proč je tedy používat doma?

Článek jsem našla na http://www.peceodite.cz

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005,Honzík 30.6.2008,Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,Toník 15.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Anička 12.10.2008, Třešť ( Péťa-1981)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)
*Violet - Matyáš 15.1.2005, Barunka 5.9.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.01.09 21:16

jé, jdu číst Dáša

 
andela  03.01.09 05:47

druhá,
přečtu a mažu do práce :)
mamuli díky.
 A.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 05.01.09 08:24

Ahojte v novém roce,   mamuli- díky za deníček! No, k bití mám asi tolik - i tady pro mě platí, že všeho s mírou, tudíž nejsem zastáncem ani dennodenního plácání, ani toho, že by dítě v životě nemělo dostat ani přes ruku. Jsou zkrátka situace, kdy od případného nebezpečí uchráním malé dítě zřejmě jen výstražným plácnutím (např. horká trouba), u větších dětí mi zas kolikrát jedno plácnutí přes zadek pomohlo k probrání se z nevysvětlitelnýho záchvatu vzteku a tak… u Matýho jsme teď zrovna ve stádiu, kdy už nedostal na zadek dlouho, ale fakt se kolikrát musím dost přemáhat a třeba zdrhnout z pokoje a někde opodál se uklidnit :-)  

Luky odvezl Matýho do školky a mě čeká žehlení, blééé. Navíc Bára v noci neskutečně zlobila, neřvala, ale byla vzhůru a pořád se na mě v posteli lepila tak, že se nedalo usnout (dávala mi hlavu na obličej a přitom mě hladila po uších a tak), takže jsem zralá jít si lehnout :-/ Tak hezký den všem…   ***V****

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 05.01.09 11:06

Ahoj holky,
tak dnes jsem se poprvé trošku vyspala, je fakt, že včera byl Honzík celý den doma a spal tak 3× půl hodinky......večer usnul a ani nemrkl.....jinak se nají zdřímne a pak ještě do 9 řádí na sedačce…naštěstí je ale hodný. Luky vypadá úplně zdravě, ráno jsem se bavila s manžou o školce a on hned že půjde a tak. tak jsem nakonec zalhala, že jdu s košem a pro rohlíky, abych ho mohla jít odhlásit. Jinak nám taťka ráno odjel.....takže začínají zase manévry :-)  

mamuli, dík za deníček.....k té­matu, já vždy říkala, že své dítě nikdy nebudu bít…no a je to tu - nikdy neříkej nikdy.....Luky občas dostane, nědky je to spíš o tom, že přeteče pohár trpělivosti a když zlobí celý den a večer mu 3× řeknu, že se čistí zuby a on místo toho dělá úšklebky na sebe v zrcadle.....tak to pak jedna přiletí na zadek.....někdy to ustojí a někdy ji lízne po zadku nebo po ruce  

Violko a jak bylo na horách? Vidím, že jsi opět v zajetém kolotoči :-)  

Valím,hoši jsou nedočkaví  :-)  pa Dáša

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 05.01.09 18:14

Holky takže to funguje jako u nás :-)

Já dneska byla na gyndě tak už mám i antikoncepci. Doktor byl velice příjemný a vysvětlil celý průběh porodu.
Antikoncepci jsem chtěla EVRA náplasti, ale on mě doporučil antikoncepční kroužek takže jsem šla do toho.
Tak uvidím jaký bude :-)

mějte se hezky Petra

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 05.01.09 18:14
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 06.01.09 09:43

Ahoj, dekuji za denicek.
vyjadrim se pozdeji,ted jdu ucit:-(ble se netesim na ty smradochy,to byl klidek doma.
 pa

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 06.01.09 22:05

Ahoj holky.
Tak konečně se dostávám taky ke psaní,je to děsný,ale nějak nestíhám.
Předně,dík všem kdo nám držel palce při marodění,bylo to sice krutý,na tyhle vánoce asi jen tak nezapomenu, ale nejhorší na tom bylo být zavření doma. V pátek 2 ledna jsem šla s klukama na kontrolu,Vítek dostalještě něco ny kašel, ale jinak dobrý. Na tento týden jsem je ještě odhlsila ze školky, at se dají ještě dohromady. Když jsem šla na Novej rok z ohnostroje, potkala jsem známou a slíbila jí že jí pomůžu na týden a něco prodávat v sekáči, její brigádnice jela na dovču, tak zaskakuju. Do toho ještě v podělí k sobě do práce, no děs. V tom sekáči je to děsná nuda, lidi nechodí, kšefty minimální, no děs, ale zase si přečtu noviny, dokonce jsem si tam vzala i knížku, no snad to nějak přežiju těch pár dní.
Jinak ještě, Silvestr byl docela dobrej, bylo se u našich nej znmích, děti dokonce vydrželi a domů se šlo po půl jedný, kluci nadšený z petard a z toho že můžou být tak dlouho vzhůru a o půlnoci venku.

Naše první procházka po nemoci skončila kouzelně, jeli jsme autem na chatu, že se projdem a kouknem na led na rybníce, bylo tam plno lidí, jedni známí, tak se kecalo a najednou Vítek lup a byl po kolena ve vodě. na začátku jsme je upozornovali, že nesmí na kraj k výpusti rybníka a v nestřežený chvilce tam Vítek stejně šel. Naštěstí tamje fakt mělko, tak byl jen po kolena, Sztanda ho vzal na koně a utíkalo se k autu, tam jsem mu sundala sněhule,vylila z nich vodu, nohy se uabalilo do rukavic a šály a rychle domů. Kombinéza byla zmrzlá na led, Vítek se drkotal, ale když jsem ho doma rychle vyslíkla, nebyl ani tak až moc promrzlej, naštěstí. No ted se tomu směju, ale FUJ, teda domyslet co všechno se mohlo stát........

Jo, holky, píšu z nového notase, teda nového, ale z bazaru, nějak si na to nemůžu zvyknout, nemůžu najít háčky, plate se mei to tady, no děsný. Ale za tu pohodu psát a serfovat si z postele to stojí, snad si zvyknu "-) No vidíte, ani tu dvojtečku nemůžu najít.

Jinak Dáší, koukám že si taky užíváte stejně jako to bylo u nás,angína jako kráva, tak at jste taky bru¨zo fit.

Mamulinko, dík za deníček, já teda kluky občas plácnu a nevidím v tom nic špatnýho, otloukánci nejsou, přes papulu je taky neplácám a dostal na zadek někdy  snad každej z nás. jinak moc krásná fotečka, Eliška je už slečna pomocnice a Anička strašně roste.

Violko, tý jo, já chci taky na hory, nemusím sjezdovky, v životě jsem na tom nestála, stačilo by na běžky a hlavně se vyblbnout na saních........

Jé, holky, začíná mě tady blikat baterka, tak radši končím, nevím ani kam zapojit kabel na elektriku a jak se to vypne, mám příspěvek v háji.
Tak se mějte a azase někdy pa
Ilča a spící svišti

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 07.01.09 08:49

Ahojte,  

tak včerejšek byl pro nás dalším pokrokovým dnem, Matý poprvé spal ve školce a v pohodě, takže teď už tam bude celý den a po obědě bude chodit občas.
Jinak - Barča se přes svátky zase víc rozkecala, z čeho já mám ale největší radost je to, že jakmile jí někdo něco dá, podá a tak, tak řekne sama od sebe „dík“. Fakt super, to Matý říkal tak nějak až ve dvou letech. A snad z ní neroste další manekýna - neustále si na sebe něco navlíká, pořád za mnou přijde s něčím v ruce, že se chce převlíkat a tak…se z ní asi v budoucnu picnu, když si vymýšlí už teď :-)   IKO- tý jo, mi běžel mráz po zádech, jak jsi psala o Vítkovi, ještěže tam byl „jen“ po kolena. Holt s dětma člověk i když je neustále ve střehu, nikdy neví, co bude :-/ Hlavně, že je OK. Tak nudná brigáda,ju - ale šušňáky se hoděj a četba knihy - bledá závist :-) A sníh jsme si užili jen trošku, ono ho moc nebylo, ale na vyblbnutí super…jen fotky nemám :-( A koukám, že už tu máme noťas skoro všechny. Já prý zanedlouho zřejmě dostanu nový, tomuhle táhne na třetí rok a je dost poškrábaný, tak prý nemám počítat s tím, že bych ho měla mít ještě bůh ví jak dlouho :-)   mamuli- krásná fotka…čím krmíš malou? Je nějaká veliká už :-)   Dáší- a jak to pak jako praktikuješ s manželem, když jsi tajně nechala L. doma, on se neptá každý den, co bylo ve školce? U nás se to řeší i po telefonu totiž, když třeba Luky nedorazí domů a nemůže se nás optat osobně… už jste zdraví?  

No, tak já dosnídám a jdu naložit čínu, mám na ní chuť a Luky bude určitě večer taky rád :-) Mějte se fajn a nezmrzněte, mně ráno naměřilo autí -9st.   Violka + Barča 16měs + Matý skoro 4r

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.01.09 12:11

Violko    :-)))))))))))) Já nechala tajně Lukyho…jakože jsem Lukymu neřekla, že do školky jdu, manža to věděl, ten ho hlídal doma  :-))))))))))  

víc písnu večer, byli jsme u dr. Luky ok, má dojíst prášky, Honzík byl nakonec na kožním.....má nějaký ekzém, takže nesmím nic…asi vím, čím se mu to rozjelo…začala jsem jako zdravě mlsat - včera jsem snědla 3 hrsti ořechů......takže nemůžu citrusy, ořechy, exot. věci.....prostě bych neměla nic, co nemají jíst děti do 1 roku, ale dr říkala, že to nemá tak hrozné, že dle selského rozumu občas můžu pomeranč , citron do čaje.....prostě všeho s mírou  

tak já pádím, pa Dáša  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 07.01.09 12:33

:-)))))))))) tak syndrom vykojenýho mozku se opět ukázal, je stále přítomen :-D :-D  

Tak holt to budeš muset chvilku vydržet a omezovat se, ale aspoň víš, z čeho to má.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.01.09 14:56

jj, ty ořechy, dnes už to má lepší, nemá to tak červené, taková blbost, mě to vůbec nenapadlo, hlavně, že si dává pozor na citrusy, že :-(  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 07.01.09 18:38

AHoj holky, peclive ctu-hehe v praci kdyz mam volnou hodinu.

DASI-to se fakt maly osypal,jako zes mu pak dala mliko?chudak.a to teda nebude moct papt ani az bude vetsi?ty brdo. jinak s tou skolkou jsem to pochopila stejne jako violet:-) a to nekojim:-)

IKo-dobre preklepy na novem notebooku:-) martin cistil klavesnici a vypadaly mu nejeky pismena a ted jde neco blbe mackat,tak zurim:-)
snad uz jste teda OK. ted zase hlasili v radiu ze ma dojit chripkova epidemie,to teda je fakt super!deckam davam porad vitaminy a tak,ale bez tak to chytime..
mne uz tri tydny kazdy rano skrabe v krku a kaslu rano hleny,ale pak se napiju a je to ok,tak nevim co to je.
brigadka byla nuda?nopjo,on do sekacu zajde asi jen tak nekdo,co?

co u nas:
tak vseobecne-martinek je celkem rozumnej s obcasnymi vystupy:-)ale jde to.
kaja-ta vsude vyleze-vezme si zidlicku z ikey a uz si razi cesticky:-)a pak ja jen chodima uklizim-rozlite piti,vysypane drobky atd  grrrrrrrrrrrrrr.

vcerejsi hezka situace: rikam-jdeme se umyt,pojdte decka…martinek se vysvlikl  a zacal rozumovat,ale bylo to krasny:-)
MArtinek:pojd kaji,pojd,musis se vysvliknout-lehni kaji.
Kaja poslusne leha,ani nemuka:-)
Martinek:cucha k plince- hm,neni pokakana maminko. ukaz sundam ti tu plinu kaji. sunda plinku a pokracuje.
Kaji ukaz sundam ti triko- rikam mu aby si k tomu sedla. martinek kaji : az ti reknu tak sednes,jo?
Kaja:ehm.(souhlas).
martinek rozepnul knoflik a rika-kaji sedni. kaja seda.martinek vyslika tzriko a body.
tak kaji uz ses hotova.a litaji nahy po baraku:-)no sranda je s nima.

tuhle zase lezeli na zemi a martinek na kaju:kaji ja jsem tvuj velky bracha a budu te ochranovat:-))

jinak v domecku dobry,postupne delame ruzny veci.a tak cas ubiha:-)

ad tema denicku:
znate me.kdyz me martinek nastval svym zurenim,tak jsem ho zmlatila.nevim zda to melo efekt.ale ted uz moc nedostava,a kdyz,tak jen plesknuti.ted uz na nej staci jen vytahnout  varejku a zarvat a on hned zmeni sve chovani:-) na kaju to neplati,ta je ted ve fazi vztekaci,takze te nekdy placnu.u kazdyho je to jiny. nekdo nekoho da vyzurit do pokoje-martinek nikdy zarveny nezustal.kaja ta se zase zklidni v posteli-vyzuri a pak je klid.on biti s mirou asi musi byt-nas tatka vzdy rikal-eve jsem dal na prdel a jak posloucha. a zdene ze nedaval(jen obcas) ona byla takova ta vychytrala,ze se schovala-a ta pak ne ze by neposlouchala,ale proste vzdy vse ukecavala a tak.ja jsem vzdy poslechla na slovo…tak nevim zda to je tim:-))asi taky povahou:-)tak
 pa.

valli, martinek 3.5r., kája 21m.

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 08.01.09 08:57

Ahojik

violet baští BEBU 1 nic jiného. :-(

Holky mala má už dva dny průjem doktorka koukala a říkala že dásničky zduřelé a že asik zuby -) Hihi jsem nadšená :-) K tomu má i zvýšenou teplotku :-( Ruku neustále v puse :-) Fakt si to teď užívám :-)

Tak už zase řve tak mažu :-) Papa

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 11.01.09 09:19

Jen vám sem dám našeho malého smíška :-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 11.01.09 20:20

To je boží fotka, malá je nádherná!!! Taky Hozníkovi říkáme smíšek :-)
Zítra snad písnu víc. PA
 D.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.01.09 13:15

ahojky,
tak zpravy od nas:
kaja predevcirem zacala blindit.cele odpoledne v patek blila,pak zacala mit prujem.v noci je vzdy posrana na bricvhu,vsude ji to tece a musi do sprchy.vcera vecer zacal martinek.ale je statecny,vzdy se vyblinka a je vpohode.
ted spaly a odpocivaji.martinek moc nema energii.snad to nechytneme my s martinem.ja jdu zitra do prace…

tady mrzne,to je neco.jinak zadne zmeny.:-)
valli

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 12.01.09 19:53

Ahojik všem :-)

Anička má 6200g a 60cm nabrala od 6 týdnů 1,5kg. Byly jsme pochvalený. Očkování odsunuto kvůli ramínku. Doktorka jí to mačkala jelikož to měla zhnisané dovnitř. Když to doktorka propíchla tak se nestačila divit. Ten hnis byl v samostaných váčcích a bylo ho tam hromada. :-( Já to teda neviděla, ale anička řvala jako tur. Chuděrka moje malá. V pondělí kontrola a uvidíme zda to bude OK.
Naušničky až se zahojí ramínko a bude mít první očkování zasebou :-)

Tak to je vše. Mizim už zase brečí :-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 12.01.09 21:00

Valli, držte se!!!  

Mamuli, ať je ramínko brzy OK!!!  

Honzík spal 17,30-18,15 , tak je tu se mnou, jdu se mu věnovat, snad pak písnu…pokud neodpadnu s ním :-)  

Pa Dáša    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.01.09 21:50

DASI:tak martinek dnes spal od11h, pak se jednou poblinkal a spal dal asi do pul5!pak chvili vzhuru,blinkani.a po 7h sel spat sam.asi je mu vazne blbe,ma i teplotu.kaja spala tak 3h odpoledne,takze jsem mela klidek

MAMULI:kaja mela nausnice az v7m.nase dr je picha az po vsech hexach…
at mate raminko v poradku.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 13.01.09 12:29

Valli, jak je? Už líp? A jak se držíš ty s M. ? Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 13.01.09 17:01

Čaute holky,  

já to tu nějak nestíhám ani číst, natož sem psát, mám spousty restů z Vánoc a stále doháním :-/ (nemyslím jenom narvaný koš na žehlení ). Dnes jsem měla v plánu to tak nějak vyžehlit, ovšem zavolala večer kámoška, že potřebuje „naslouchací ucho“ /přítel se moc nepřetrhne, aby sháněl práci, v té stávající je totiž moc spokojen, asi se nenadře, ovšem jaksi ten chatrný plat jim nemůže stačit, mají malé dítko…my bychom teda uhynuli/, tož žehlička musela jít opět stranou, jen jsem ráno odvezla Matýho do školky a pádila k ní, kde jsme byly s Barčou do oběda, pak zas pro Matýho a odučila jsem dvě hodiny, pak udělat večeři, trošku poklidit a odpoledne je v tahu.  

Máme se fajn, včera to bylo 7let, co jsme s Lukym spolu (Jituš, neměli jste výročí svatby?), tož ten sedmý kritický je za námi a snad to bude i dál v pohodě. O víkend slavíme Matýska u mé mamky, nechala mu tentokrát udělat dort, tak aby ho nevozili, dorazíme my k nim a rovnou tam nechám děti, Luky totiž zamluvil stůl a jdem na večeři. No jak já se těším :-) Pořádně si pospím, pak budem bez dětí zřejmě až v březnu, to jdem na maturák dceři naší hlídací tety. Nového ani nic nemám, zase tu Luky něco předělává v bytě, tak jsem v neděli večer vytírala podlahu od štuku…ale hlavně, že Luky nezakrněl, chci tady toho ještě předělat a dodělat celkem dost. Barča je šikulka, krásně mluví, přes den nádherně spí (opět 3hodinky jako spával Matý), ovšem v noci se prostě skoro vždy vzbudí třeba ve 4h ráno a dospává pak u nás v posteli…ale co, hlavně, že je zdravá, ono to vlastně už moc dlouho nepotrvá a pomaže k Matýmu do pokojíku na dolní palandu :-)
Přibyli mi noví lidé na učení, tak hurááá, jsem mezi lidmi a ještě si vydělám. Mezi nimi je i sedmiletá holčina, no holky, takhle sebevědomý dítko jsem ještě nepotkala. Ale je taková správná, ta se asi neztratí :-)   Valli- tak co marodi, jak je, ty se s Martinem držíš? Přejem brzské uzdravení!   **Dáší - **co Luky, už je ve školce? A co Honzík, jak v noci spinká?  

No, holky, jdu, víc nového není. Mějte se všechny moc fajn :-)  

Violet

 
 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 13.01.09 19:50

Andělí, vše nej Jájovi k narozeninám!!!!!!!  

Violko, Matýmu taky přejem vše nej, hlavně zdravíčko, je to sice 2 dny předem, ale abych nezapomněla, tak raději dřív :-)  

Valím to nahnat do postele pa Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 14.01.09 08:36

Jájo- i my přejem dodatečně vše nej k narozeninám!    

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 14.01.09 12:43

Holky, nevíte, jak je to s neštovicema a 6-ti měsíčním miminkem? Včera jsem zjistila, že mají ve školce vši a dnes tam byla paní odhlašovat dítko, že má neštovice :-( Do toho chřipková epidemie.....manža šílí už teď , když jsem mu to napsala přes Skype . Já se teda bojím o Honzíka  s těma neštovicema..­...nechci ale volat DR a zbytečně plašit. Pokud něco víte, prosím, písněte. Dík Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 14.01.09 14:45

No, mně dr. řekla v září, že kdyby Matý donesl neštovice, tak jsme „těsně za vodou“, že je to blbý pro děti do 1roku :-( Ale stejně s tím asi moc neuděláš, buď to děti (Luky) chytl, nebo ne, nezbývá než čekat :-/
PS: nám se odhlásila dvojčata kvůli neštovicím hned po svátcích, nikdo jiný je zatím nemá. Inkubačka jsou 3týdny.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 14.01.09 21:17

Violko, moc jsi mě nepotěšila, ale stejně děkuji......  

No tak snad to nechytl, uvidíme do 3 týdnů.....dnes už  asi ani nemělo cenu ho stahovat, protože nemocné dítko ve školce už nebylo a pokud mu to propuklo včera, tak nejvíc „nakažlivý“ byl stejně ve školce Po a ÚT … :-(  pokud jsem to teda správně pochopila, že nakazí dítka 3 dny před vypučením vyrážky .....dnes jsem pročítala net, je to různé, ale kojené děti jsou prý celkem chráněné, pokud je matka už prodělala, tak uvidíme......
byla jsem dnes u zubaře, brousil mi 2 zuby, mám provizorky a  příští pátek mám 2 nové zuby a 4800 z peněženky venku......  

no nic, valím, pokud  někdo ještě písne ohledně neštovic, budu ráda, dík , pa Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.01.09 10:03

AHOJKY, omlouvam se ,ale nemam net,az dnes v praci!  

ANDELKO:jajovi vse nejlepsi,uz je to velky chlapak!  

VIOLET:Matymu to same-vse nejlepsi a at dela jen radost.    

DASI_nestovice jsem slysela ze maji inkubacni dobu 10dni.trak nevim.decka je nemely,tak nevim.  

zpravy od nas:v utery se mi k ranu udelalozle, zacala jsem zvracet.tak jsem byla dva dny doma. bohuzel martinek porad zvracel a spal,tak  s nim sel martin k dr. a ta ho poslala do nemocnice.jeden den lezeli na jipce,maritnek mel kapacku.byl uplne mimo-dehydratovany.ted uz jsou na normalnim pokoji,a je lepsi,ale porad ma prujem.
kaja je uz lepsi.jak mi bylo zle,tak se mnou chvili byla doma sama,byla se mnou v loznici a lezela poslusne vedle me,a sama bez dudliku na hodku usnula!potom za mnou prisel petr(mamcin pritel),kaja si pry chvili hrala a pak si lehla na zem na polstar a usnula zase.jinak chodila za mnou a byla moc hodna,vcera jsem byla s ni,uz mi bylo celkem dobre.a porad knucela a nevedela s cim si hrat.
jak jsem se dnes rano oblikala,tak rvala,protoze vedela ze jdu pryc:-(  

jinak nic noveho.
tak zatim pa

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 15.01.09 23:21

ciao,

MAMULI- fotka Anicky je skvela !

DASI- jojo nestovice radi asi vsude, ve V. skolce pred vanocema v horni tride, ted polovicka deti nemocnych, Vitek se Zuzkou se drzi. Ale i ve cviceni- Orel- bylo jen 6 maminek (byva i 20) a muzou za to prave nestovice ;(
Kamosce co ma synky 2,5 let a 2tydny  dosla svagrova s 2letym synkem, a dalsi den ji oznamila ze malej ma nestovice ;( toz taky vyckava.
co vim inkub. doba je 3 tydny…
 http://stripky.cz/…stovice.html

VIOLET- to je super ze mas dalsi studenty-zaky. Teda Bara si da 3 hod. spanek jo? Asi zcela nepokryte zavidim :cervenajicis­majlik:  Vitek nespi vubec pres den, vecer pada na hubu, Zuzka usne (ale jen uhoupanim v satku nebo v aute) a spi max 1,5h, posledni dobou min. No aspon nemusim budit kdyz jdem pro Vitka.

VALLI- teda u Vas je furt neco, preji brzke uzdraveni, tady ty zvraceni a prujem ach jo. Kamoska byla s malou (stejne starou jak Zu) tez v nemocnici- dehydratace. At je lip !

VSE nejnejnejlepsi Jajovi !!! a brzy Matymu !!!

a u nas : uz jsme odstrojili stromecek, Zuzka krasne opakuje slova a furt nekde lita, a skace, nejradejc vysplha jak veverka na Poang- kreslo a visi tam nahore, nebo si da stolicku na postel a skace na ni, no proste kaskaderka. Vitek je takovy rozumbrada, vecer uz trosku agresivnejsi, ale nektere jeho vysvetleni jsou fakt neco.
a ja pujdu pracovat heeeeeeeeeeeeec, uz jsem byla parkrat na zauceni, maji jiny lek. program, nez na kt. jsem zvykla a tramdadadaaaaaaa v nedeli mam prvni sluzbu ! se tesim.

napisu vic zase jindy. ciao D a Vitek 3r3m, Zuzka 1r9m

foto- Zuzka ve V. skolce, on za ni, hral zajicka na besidce.

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 16.01.09 15:12
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.01.09 14:12

jen pár foteček z vítáníčka a cesty na něj :-)    

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.01.09 14:12
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.01.09 14:13
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.01.09 14:13
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.01.09 14:13
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.01.09 14:14
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.01.09 12:11

MAMULI:fotky hezke.  

U nas-to je neco, jak si clovek odvykne,kdyz chvili neco je  jinak, kdyz byl martinek pryc,bylcelkem klidek. jak dosel,to to byl mazec, ven jsem s nima nesla,takze cely den doma,chvili se vztekala kaja,pak zase martinek zaloval,no je veselo. martinek je doma jeste ze skolky. ted 2× odpoledne doma neusnul,takze pak odpoledne stalo za to. se kvuli vsemu vzteknul.ale zase bylo vybrony,ze pred7h uz oba dva spaly:-)dnes rano si kaja udelala budicek pred5h!jsem ji dala dudel a ona se nejak probrala a uz neusnula,no hlavne ze nas nechala aspon do pul7 spat!pak ja jsem se matorila a ona vesela pobihala,ze jako konecne uz muze vylezt a behat. pak jsem „to“ rozvezla po trebici-martin prace,kaja jedna strana TR, martinek k segre na druhou a ja na treti do prace:-)  

mejte se hezky. zitra predavame byt:-(

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.01.09 08:31

kde jste?????????­??????????????????????

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 21.01.09 08:53

Čaute,   Valli - nějak čas i trošku mám, ale jelikož vím, že sem pomalu nikdo nenapíše, nějak mě nenapadne sem kouknout :-/ Už jste fit? A jak v práci, už je to lepší, máš pocit, že máš trošku autoritu?  

U nás nějak nic nového, jsme po oslavě Matýho narozenin, slavili jsme v sobotu u mé mamky, jelikož nechávala Matýmu dělat dort ona, tak aby ho sem k nám nevozili, jeli jsme my tam a nechali tam s Lukym děti, pozval mě na večeři. Bylo to super, v NE jsem spala skoro do 11h, tak mám zas trošku zásobu a nejsem unavená.
Luky je dnes pracovně v Ostravě, tak přijede až zítra, tož nevařím, ani nic nedělám, jen odpoledne odučím 2 hodiny.
Tak se mějte, mamuli- nádherný fotky, malá byla na Vítání jako princezna, hned jsem vzpomínala na to naše :-) Violet

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 22.01.09 03:57

ciao
VIOLET- zavidim i preju vyspani. u nas se vstava kolem 6h, kdyz zaspi jedno ditko, druhe nezklame ;) Navic ma ted zuzka rymu a kasel ;(
padam s prominutim na hubu, az kolem 23h jsem si sedla, od 19h jsem makala  jak fretka, furt chodili lidi, nejen chripka, antibiotika, ale i tehotenske testy, nutrilon, vlhcene ubrousky… a ted uz mam zavreno jen okynko/ toz litani sem tam, par antibiotik, ted vyyvanel celkem nervozne pan a pry jestli nemame „snupavy tabak“, ja ze nemame ani zadne cigarety, jen nikotin.naplasti a on prekvapenej ze nedostane cigarety, a cituju „oni vazne cigarety nejsou v lekarne a kde teda ?“
i serif, ktery je uz doma se divil, ze tolik lidi 8O
ale co chtela jsem to a mam to praci, ale je to narocnejsi nez jsem si myslela, fakt jsem v doufala v klidnejsi sluzbu, na zdrimnuti to neni kazdou hodku nekdo dojde…asi pujdu dnes po obede spat se Zuzkou ;)
Cviceni- Orla nedame, Zuzka kasle skarede, skoda kdybych mela hlidani, jdu s Vitkem…
Dalif a Zuzka a Vitek
ps. uz par dnu V. kaka do nocniku nebo do zachodu- to ve skolce, slavili jsme mohutne.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 23.01.09 08:21

Tý jo, to  máš můj obdiv, žes nakonec do práce nastoupila! Tak přeju klidnější noční služby :-) /s těma cigárama mi to teda mozek moc nebral :-) /
gratulacek bob­kům do nočníku, tož už je z V. pořádnej chlap :-) Z. přejem brzské uzdravení, nebo spíš ať se z toho kašle nevyvine ještě něco horšího…
My jsme zdraví (ťuk ťuk!!), ve školce proběhly neštovice, ovšem my nic. Tož čekáme na další vlnu :-) Jo a s tím dlouhým spánkem - to víš, že už zase chodím po ránu jak mrtvola, páč Barča prostě v noci pořád vymýšlí hovadiny, vydrží být jen tak vzhůru a opruzovat i hodinu a půl v kuse…   Dáší- tak co zuby, máš nové?  

Letím se nasnídat a poklidit, vařeno mám, přijde hlídací teta s dcerou popřát Matýmu, takže se už všechny těšíme na drby. Už budem plánovat i letní dovču u nich na chalupě :-) Violet

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.01.09 14:41

ahoj,
tak si predstavte ze zase marodim!
jako jsem sla vcera do prace a vydrzela jsem tam asi do pul9 a sla k .dr, ta mi dala prasly atd. jsem zase zvracela a prujmovala. vecer jsem se zvazila a mela jsem vahu snad co pred10lety.hru­za.vsichni mi rikaji,ze jsem hubena a kostanata,ale ja jim,tak nevim no.
dnes uz je mi lip. v pondeli jdu na KO.

DALIF:a ty delas jen nocni??teda ty si troafas,ja bych na tvm miste byla mrtva-nevyspana.staci mi moje prace…

VIOLET:nojo ,nepise se. achjo.

pa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 23.01.09 18:53

Ahoj holky,
tak od pondělka nešel net ani TV, ten net mě teda štval…dnes konečně opraveno
Jsme marodí…Honzík teplota , klesla, snad už nebude, doufám, že to byla jen reakce na očkování ve st - hexa + prevenar Luky přišel včera ze školky 38, odpoledne 38,5 v noci 39.....
tak jsme ráno valili k zubaři (Violko, mám nové :-))) ) tchýně hlídala, chudák Honzík se vzbudil a řval jí, …tak jsem si pak vyslechla, že bude asi nemocný, že bude mít průdušky a uši.....dr nás prohlídla, nic, ORL taky úplně v poho.....Luky přes den v poho, trošku zvýšená, tak jsem zvědavá, co bude večer......ráno jsem stihla do školky donést rolády, tak prý trochu nechali na pondělí, kdyby se Luky uzdravil, dárky má schované . Tak mu to tak chudákovi blbě vyšlo :-(((( Zítra bude taky oslava dle dnešní noci.....máme objednaný dort hrad, tak by mě to mrzelo, co ale nadělám, raději ať je v klidu a brzy zdravý.....
no nic, musím valit, pa písnu víc přes týden Dáša

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 23.01.09 20:12

jejda, chudak LUKY- vse nejnejnejlepsi k narozeninam !
ted to fakt radi vsude mozne ;(
preju brzke uzdraveni !

ad prace- chodim na nocni max.  1× tydne a nejaka ta sobota ci nedele ( ale to je proti nocni leharo).
no po obede jsem spala se Zuzkou, ale obe jsme se musely vzbudit a jet pro Vitka do skolky.
Dneska vicemene cely den doma, Zuzka kasle skarede, Vitek kasle jen v noci. uvidime co zitra.

VIOLET- teda to bych do hodne Barunky nikda nerekla ! lumpik jeden.

VALLI- brzke uzdraveni ! nam - zejm. detem pri strevnich problemech hodne pomohl ENTEROL kapsle.

D

ps. vanocni fotka : priprava brambor.salatu a pomocnici

 
andela  23.01.09 20:15

ahoj kočeny, ¨koukám že se tu toho moc neděje :) no asi jako u nás :D.
Docela nůďa … já jsem skoro porád v práci … přijdu dom, poklidím navařím, mrknu na telku a valím spát a druhý den nanovo. Ještě si stíhám pohrát aspoň trochu s jájou a občas ho vytáhnu ven. Dost mě to švě že jsme spolu tak málo :(.Jára ještě pořádně nejezdí, nejsou kšefty tak je to na prd. Až přestane chodit mateřská tak to bude asi v riti nebo já nevim.
Jája byl te´d taky nemocný … ale docela rychle se z toho vylízal. No aspoň že tak .. stejně si myslím že je to kvůli tomu že s tatínkem chodí ven hooodně málo takže je spíš zavřenej doma :(. A já toliko nestíhám :(.
No ale jsou kluci spolu fakt sehraný … a báječně si rozumí … je to fakt paráda že spolu mají takovej pěkněj vztah, a jája kolikrát i než aby došel za mnou že něco chce tak jde nejprv za tátou ;). Sic mě to trochu mrzí že jsem na druhé koleji, ale zároveň jsem ráda. Ať si kluci užijou než jára bude jezdit a bude porád v tahu :(.
Zítra jedem k babičce … resp. za ní do nemocnice .. měla slabej infarkt a má vodu na plicích, ale že nic vážného. Chjo … no už taky není nejmladší .(.
Oslava narozek nif mof … přišli naši i tchánovci, jája sfoukl svíčky, rozbalil si dárečky, snědli jsme dorta a vypili kafe a ročičové spěchali dom :( prostě nuda. Večer sice dorazili známí … ale kluci byli taky nějaký nachcípaný, takže se po 11 zbalili a šli dom. Takže se to moc nevyvedlo, ale jája byl spokojený :D.

Mamuli - fotečky moc pěkný, malá roste jako z vody :)

Violko - simtě jak barunka může zlobit?? Takový hodný dítko … si jí asi budu muset půjčit :D Mmch dodatečně přejeme matýmu všéééchno nej nej k narozeninám a posíláme véélikýho hubana.

Valli - čéče ty máš porád takovýho lítání .. by mě zajímalo jak to zvládáš … smekám :)

Andělka a jája 3ročák

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 24.01.09 17:59

Dáší- VŠE NEJ Lukymu k narozeninám!! Snad byla klidná noc a slavili jste?  

My dnes měli parádní den, ale písnu později, teď mám napuštěnou vanu. Hezkou neděli přeju! Violet

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 25.01.09 08:35

Ahooooj, mamušky, tak se zas po odmlce hlásím!!!
Je to trága, už ani pomalu nestíhám vás číst, tak jednou týdně si to projedu, je to síla.
Přemýšlím, co se u nás událo nového. No vlastně jsem nepsala od Silvestra, jsem děsná.
Silvestr byl nic moc, řekla jsem si, že letos takhle naposled, protože jsme byli se známými a již poněkolikáté se taťka z té dvojice ožral jak dobytek a tak jsme ze hry Activit nebo aspoň povídání neměli nic, já uklidňovala kámošku, aby nedělala scénu a Honza ho šel rozchodit a vrátil se s ním-ten dobitej a špinavej, tak jsem si řekla, že příští rok už chci někam do společnosti.
Jinak se mi te´d všechno motá kolem práce, je toho hodně, zůstávám přesčasy-ale zas si je vybírám, akorát teď máme výprodeje, tak jsou dobrý prodeje no a odnesu to já. i když mám provize, tak i výplata je celkem na ženskou slušná. Do toho máme za týden prezentace-bude se prezentovat kolekce na příští zimu(mmch jsou tam naprosto úchvatný kousky, už se těším, jak budu zas utrácet:). akorát já mám na starosti celou přípravu prezentací, hlavně vzorky, který budem ukazovat a většina jich ještě ve firmě není, tak mám nervy, aby se to stihlo. protože okolo těch hadříků je šílený práce, ale baví mě to, to zas jo.
Máme teď naprosto super kolektiv, jsme tam tři holky, který jsme často spolu, navzájem si pomáháme(spíš ony mně, mám toho fakt nejvíc) a je tam prča. akorát mám suchoprda šéfa, je to děsnej prudič, co absolutně nemá smysl pro humor a pořád má blbý kecy(to jako byla půlhodina na oběd? to si budete muset zůstat přesčas…atd), ale pochopil, že se mnou nehne, stejně si to dělám po svým. práci si odvedu a myslím, že zákazníci mě mají rádi-aspoň mě pořád chválí. no taky aby ne, snažím se být milá a kdyby jste slyšely tu protivnou holku, co byla přede mnou..tak je každej anděl:)
Doma je to taky takový hodně uspěchaný, i když už to dostalo nějakej řád a přiznám se, že už jsem ztratila výčitky, že nejsem s dětma-děcka si rychle zvykly a jsou spokojený. musím to brát tak, že jsou aspoň víc s tatínkem nebo babičkama a užijou si taky někoho jinýho.
Honza to má totiž v práci šílený, najeli tam konečně na ten nový systém a je to teď náročnější-vůbec to v práci nezvládají, HOnza lítá od jednoho kolegy k druhýmu a vysvětluje. O práci doma ani moc mluvit nechce, do toho drží od ledna dietu, tak je celkem podrážděnej, ale snaží se. Díky tomu nestíhá moc vyzvedávat ze školky, tak 2×týdně vyzvedává naše máma, jednou nebo dvakrát tchýně a Honza jen jednou. já pak po práci děti posbírám.ještěže ty babičky jsou.
No ale minulý týden byla tchýně na operaci křečáků, tak to teď bude náročnější, nemůže totiž vyzvedávat. ale mám teď už pocit, že se dá zvládnout snad všechno…prostě to řešíme ze dne na den. a řekla bych, že třeba s našima jsu teď děcka jedna ruka, náš táta s nima řádí, je to hezký je vidět spolu.
Jinak děcka jsou celkem v pohodě, mají i svý výpadky, ale jsem celkem spokojená, hlavně Vojta to se mnou koulí.
Ve školce je v pohodě, první týden v lednu teda plakal a nechtěl, ale teď už je mazák a celkem se i těší. začíná se konečně rozkecávat, je to teda rozdíl oproti Báře, ale celkem mu už i rozumím, minulý týden mi řekl před spaním: mám tě uáda, maminko:)
Baruška měla včera velký den, byla na zápisu do školy, ze začátku se styděla, ale pak se rozpovídala a byla jsem na ni moc pyšná, paní učitelka ji pochválila, že je bystrá a šikovná, tak jsem se dmula. akorát jsem nešťastná z toho, že moc chceme na tuhle školu, jenže spadáme bydlištěm pod jinou, která je taková sběrna cikánů a je tam i integrovaná zvláštní škola-je vyhlášená, že je nejhorší ve Žďáře. bohužel je moc dětí, takže nám na zápise rovnou řekli, že asi nemáme šanci…zkusím ještě v pondělí nějakou tlačenku, mám tam nějaký známý, ale moc nadějí si nedávám. na jinou školu ji dávat nechci, protože ty ostatní už by byly pro ni moc daleko a to bych nebyla ráda, kdyby chodila přes x silnic do školy.no uvidíme, jak to dopadne.  

Už musím pádit něco dělat, jsem ještě v pyžamu, tak ať začnu fungovat.
Oslavencům dodatečně všechno nejlepší, a marůdkům brzké uzdravení! ¨Jitka

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 25.01.09 23:22

cau,

Vitek je na JIPce- on si vysypal prasek Sonett do mycky- do pusy
( Složení produktu: citráty (15 - 30%), soda (15 - 30%), silikáty (>30%)),
V. si vzal pac ja to blbec mela ve flasce od jogurt-mleka, se to lip sypalo ;( ale bylo to pod drezem uplne vzadu ;(
M. ani ja  tam s nim byt nemuze nemaj pokoj volny kde muze s rodici, v 21h si mame zavolat na vysledky endoskopie …
Ted je tam sam - volal MAMI, TATI kdyz M. odchazel, ale M. mu stihl rict ze je to "specialni skolka a ze tady ted chvilku bude spat … "
volali jsme ve 21h, tak meli 2 akutni jine pripady, tak az ve 23h a pan dr. unaveny, a pry jak mel to mliko a cerny uhli tak videt spatne, ale rekl by ze jicen a zaludek postizeny nema, ted ho vezou zpet na JIPku, zitra rano si mame zase volat (ale to doufam ze kolem 7-7:30h uz tam budeme, to se normalne Vitek budi).Pan dr. unaveny, toz na toli veci jsem se chtela zeptat, to sestricka na JIP strasne prijemna, tak snad …

vice napisu snad pozdejc. dobrou. D

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 25.01.09 23:23

taaak uklizeno- veskere podobne veci z poddrezu i ve vestavene skrini preorganizovany a dany nahoru, no i kdyz s zidli tam dosahne, ach jo, to aby mel doma cek trezor na tyhle veci nebo aby umyval a uklizel jen pomoci octa

lekarnicku mame vysoko nad dverma, mam co delat ja, kdyz neco chci

D

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 26.01.09 08:19

Jéžiš Dalif, držím pěsti, ať je vše bez následků, určitě bude, tož dej vědět, ju - dík. Děti jsou prostě koumáci :-/
Snad si ho budete moct vzít dnes domů…   ***V****

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »