Růzňata č.36: OTUŽOVÁNÍ DĚTÍ

Rodičovství

Jen se sluníčko trošku schová za mraky, rtuť teploměru maličko poklesne a mnohé batole začíná kašlat a smrkat. Nachlazení však můžeme předcházet tím, že zabráníme zchoulostivění batolete. . + Nebudeme nechávat batole v přetopené místnosti .[MsoNormal]

  1. Teplota místnosti nemá překračovat 22´C
  1. Dítě by mělo být na vzduchu 3h. denně (výjimkou jsou pouze extrémní teploty)
  1. 0-4měsíce limit teplot mínus 5´C
  1. starší nemluvně se mírného mrazíku nemusí bát-neobsahuje viry
  1. dítě musí být oblečené ve více vrstvách - v supermarketu nenecháváme dítěti oblečení, ve kterém s ním jezdíme venku

Novorozenci a kojenci nemají dostatečně vyvinutou termoregulaci. Proto u nich klasické otužování nebudeme uplatňovat. Stačí, když dohlédneme, aby miminko nebylo příliš nabalené a bylo dostatečně na čerstvém vzduchu. To je několik zá:,–(, s nimiž začínáme dřív, než se pustíme do cíleného otužování.

Otužovat se začíná již v plavecké školičce pro kojence. S cíleným otužováním v rodině se obvykle začíná kolem jednoho roku dítěte. Začátek si stanovíme na podzim. Dětský organismus postupně přivykáme na nižší teploty a zároveň batole učíme odolnosti, vytrvalosti a houževnatosti.
Rodiče by měli začít tím, že dítěti vysvětlí, proč se bude otužovat. Snažíme se získat batole ke spolupráci, vytvořit takovou náladu, aby mu bylo otužování příjemné a neprobíhalo s odporem. Otužujeme každý den a neměli bychom žádné dny vynechat. Teplotu vody snižujeme o pouhý jeden stupeň při koupeli.
Otužování ledovou vodou je naprosto nevhodné, dítě se začne vody bát.

Naši předci měli oproti nám mnohem větší termoregulační schopnost. Pohybovali se hodně venku, topili jen v jedné místnosti, myli se studenou vodu. Dnes se chladnému prostředí vystavujeme na krátko a schopnost pružně reagovat na chladové podněty ztrácíme.

Nejsnadnějším způsobem je otužování vzduchem. Nemluvně necháváme spát u otevřeného okna (5-10 minut, později zvyšujeme čas). Kojenci mívají studené končetiny, proto jejich teplotu kontrolujeme na hrudníčku. Noční spánek musí být ve vyvětrané místnosti a při teplotě kolem 18´C. ****
Mnohem účinnější než vzduch je pro otužování voda. Otužování vodou začínáme u miminek při koupání, jemným otíráním obličeje, krku,trupu a končetin žínkou navlhčenou ve studené vodě, kterou jsme dobře vyždímali. Nemluvně si na studený dotek rychle zvykne. Tělíčko poté ihned vysušíme. U kojenců začínáme s vodou 35´C, po týdenním tréninku by neměla teplota klesnout pod 30´C. U starších batolat můžeme postupně snižovat vodu až na 25´C. Pokožku vždy důkladně vysušíme, promasírujeme a dítě oblečeme.
Jedině soustavné otužování přispěje k upevnění zdraví vašeho dítěte.

Děti od dvou let můžeme otužovat i v zimě, při pobytu v přírodě. Ideální je uprostřed zimy koulování. Tuto hru řadíme na konec procházky a nedaleko domova.

V poslední době se součástí otužování stává také saunování.

Čerpáno z časopisu Miminko.

Valli+Martínek za 6 dní 15m.+mimi14+6

Peletonek:
Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-24)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,25
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005k, Třešť
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)

**Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)****
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-25)

**

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
andela  17.09.06 20:11

prvníííí

 
andela  17.09.06 20:13

jupíííííííí , fáákt první. :-)))) Tak si to sem zkopčim co jsem před chvílou napsala :-))  

dobrýýý večír …  

Holky, nevíte proč to dítě naše nechce ráno spinkat když je ještě tma?? To je děs s ním vylejzat v 6. No, dala jsem ho z postele na zem že si jako bude hrát (má tam hračky) a on suveréně šupajdil ke dveřím, stoupl si a bušil na ně a rozčiloival se že nejdou otevřít - prostě mi dával njevo - koukej matko vstávat, já už nechci spát a chci si hrát v obyváku :-)). No už se těším na zítra, to budu spát skoro o 3/4 hoďky dýl :-))
Jináč u nás nic nového … :-))  

Jituško - tak jsem to s taťkou večír probírala, a pokud by sehnal auto, tak by jsme jeli. Jináč ne. Já si to sama s Jájou nerisknu. On mi nevydrží chvíli sedět v klidu, pořád musí někde lozit a hopsat … a ve vlaku ho pustit nemůžu, na klíně ho 4 hodiny neudržím tak nějak v klidu, a v kočáru mi jen tak sedět nebude. Nehledě na to, že je to hned po ránu, takže by byl na cestu pěkně vyspinkanej a asi by mi ani neusnul. Mě docela stačí co vyvádí po cestě k našim, a to jedem 3/4 hodiny. ..... víš co, jeho všechno zajímá jen chviličku … Tož kdyby jsme jeli autem, tak by jsme vyjeli až tak k 10 hodině dopol. kdy má takovou spací dobu a v autě usne. A můžu si kdykoliv zastavit, a třeba se s ním projít. A ještě - když pojede ten zelenej vlak (klasika) tak já se dostanu max. do chodbičky k WC, páč jinak neprojedu s kočárem  dveřma, určitě teda ne tam kde jsou kupíčka. Nu což, no, když nebudu moc teď, tak snad jindy no :-(.  

Nikkol - no už jsem si říkala co je s tebou … tož vítej vítej :-))  

Mamulinko - nevíš co jsem ti chtěla??? Sakryš, že já si ty taháky nepíšu … tak posílám aspoň pozdravení :-))  

Ostatní už taky nevím, takže vás též jen zdravíme :-))  

Andělka a Jája 8m1t

 
andela  17.09.06 20:18

Valli - deníček chválím, zrovna dneska se Jája otužoval … zjistil, že když dá tu páku nahor tak teče voda, jen chudákovi tekla studená … a já myslela že řve, že ho Jára vyndal z vody (páč on byl Jája i dost už mrzutej) a ono prdlajs. On se chudák tý vody lekl ..... :-))))

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 17.09.06 20:24

druha,
Valli super tema, uz se vrhnu na cteni.

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.09.06 21:18

třetí:-)

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 17.09.06 21:45

Ahojda maminy,

tak že by třetí nebo čtvrtá?!

Dnes byl ale den.Šly jsme na oběd ke tchýni a nechaly tam Naty, aby jsme v klidu s Nikou sbalily věci na ten tábor (nebo jak to mám nazvat).Po šesté Natynku bábí se švagrovkama dovezly domů a to by jste nevěřily, co jí daly místo pleny.Malá se totiž posrandila a oni nenašly další pleny, které vozím pod kočárem v kapse (já si myslela, že to ví),tak Naty daly mezi nožky látkovou plenu a aby tam držela, „půjčily“ jí spodní kalhotky.Já byla v křeči, když jsem malou rozbalila, to se jen tak nevidí.

Taky jsem chtěla dát autosedačku do auta, protože zítra vezu holky do školy a nemohla jsem najít klíče.Kouknu do auta a oni tam byly zabouchlý.No, pokoušely se o mne mdloby.Naštěstí jsem vyhrabala náhradní.

Valli - moc hezký deníček

Jituško - na srazík pojedu moc ráda, zkusím se domluvit s Peťou (mamulinkou), jestli se tam nedostavíme nějak společně

Všechny ostatní zdravím.

Holky, přeji krásnou noc.

Helena a spící Naty s Nikou

 
andela  18.09.06 07:54

Dobré ráníčko,  

Tak si Jája přeřídil hodinky a byl vzhůru už v 5. hůůůůůůůůůůůůů :-( No do 6 sem to nějak přežila a pak vstával Jára a vzal si ho, tož jsem si ještě na 3/4 hodinky schrupla. Teď lumpík spinká jak andílek :-))  

Ste mi tím srazem na:,–(ily brouka do hlavy … Jára včera přijel s tím, že se se šéfem bavili (on by nám totiž možná i auto půjčil) a že se shodli, že pro Jáju by bylo nejlepší jet tím vlakem. No jo, se to všem řekne, ale já si nedovedu představit, jak to hádě udržím 4 hod. relativně v klidu, když ho pořádně nedokáže nic zabavit na delší dobu … a tak pořád přemýšlím - mám to risknout, nemám, mám nemám … :-p … přežiju, nepřežiju :-p … tešílím nezešílím :-p . Sakra … a já chcíííí jet … ale bojím bojím … no ještě mám snad čas, tak se řádně rozmyslím. Ještě mě napadla varianta, že když teda vlakem nepojede se mnou Jára, že bych zkusila ségru zda by se obětovala a místo výkendu se svým miláčkem strávila výkend se svou drahou sestrou a synovcem :-))))). Doufám že by vám to nevadilo že by jela se mnou ????? Ale bylo by to lepší, páč by jsme se prostřídali v hlídání našeho aktivisty :-)) ( a když se podívám ještě dááál, tak bych měla i chůvu a čas na vás :-)) ale pššššššš .-)) )  

No tak sem vám tu vysypala tok mým myšlenek,  páč pořád ten brouk hlodá a hlodá (prevít jeden)  ale je mi o deset deka líp :-))))  

pa pa zatím se mějte všecí mooooc kráááásně …  

Violet - a jakže bys jela ty????  

Andělka a Jája 8m1t

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.09.06 07:57

Ahoj maminy,
tak Bára má zánět nosohltanu.-vyštvala jsem Honzu k doktorovi,protože bych s ní dnes musela táhnout i zdravýho Vojtu.Naštěstí je to bez ATB,pouze srážím teplotu,ale má ji dnes jen zvýšenou a jinak rýmu.Tak snad bude dobrá.ze školky jsem ji odhlásila(bué­ééé),už jsem si zvykla,že dopoledne máme jen pro sebe. Teď od rána řeším hádky o hračky,ach jo.Jo,Vojta říká něco jako Báua,tak že by první reálný slůvku?)říká teda má-ma,tá-ta,ale spíš slabiky.
Včera jsem s ním byla na prochajdě-dala jsem si 5 kiláčků a to bylo tak příjemný-sluníčko,šli jsme podél řeky,no paráda.
Dneska mi přijde Báru hlídat tchýně a já budu muset s Vojtou vyvenčit psa našim.  

VALLI, perfektní deníček,já se chystám pořád na otužování-i svoje,vždycky si říkám-a teď zapnu ledovou sprchu a pak si říkám nee, až příště.No a tak je to sdětma.Venku jsme co nejvíc,hodně větrám,v ložnici je kosa,protože netopí,ale měla bych se snažit víc.Bára bude chodit se školkou do sauny,tak uvidíme.  

ANDĚLKO,mně Vojta vstává okolo půl sedmý,taky nic moc.V noci se mi budí čím dál víc,už jsem z toho hotová,sice mu dám prso v polospánku,ale vadí mi to.Zatím to nějak neřeším,budu to řešit,až přejdem na umělý mlíko,zatím na to kašlu.
Já se ti ani nedivím,že tu štreku se ti nechce s Jájou samotná.Já sama nevím,jestli bych si troufla.Akorát vím,že když jsem byla s Bárou ve vlaku,tak jsem byla mile překvapená,jak to snášela v pohodě-koukali jsme z okýnka.No byla bych ráda,kdybyste dorazili,ale nobej,poslední sraz to určo není,no uvidíte.Ale potřebovala bych to vědět zavčasu,kvůli naplánování místa.
Zatím tu shrnu,co jste mi napsaly:
DALIF-nepřijede,možná na otočku(bez spaní)
VALLI-kpřijede na celý den(bez spaní)
NIKKOL-ještě neví,možná jen na otočku(bez spaní)
HELČA-přijede na oba dny(se spaním  s Naty)
ANDĚLKA-ještě neví,podle auta,jinak by byli 3 kusy(se spaním)
MAMULINKA-přijede na oba dny(se spaním s Elinkou)
Já a IKA-na oba dny,já se spaním,Ika povalí v noci dom:-)
takže ještě chybí:Andílek,Dá­ša,Jedule,Růža a Violet.Tak mi,baby,napište,jak je to s váma. 
Zatím papa,Jitka,Bára a Vojta  

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.09.06 08:00

Andělko,ten jeden vlak je bez přestupů-ty jsou nejhorší.S tou ségrou-abych byla upřímná,nevím,jak vás tam nacpu do baráku všechny,takže až podle toho,kolik lidí tam bude spát.je mi to blbý,ale bohužel to není nafukovací.Ale nápad máš dobrej.Já si osobně myslím,že ten vlak je taková atrakce,že se mu to líbit bude.Bára stála na tom servírovacím stolečku a čuměla přilepená z okýnka.Vydatně mi pomáhali i spolucestující.
 Jitka

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 18.09.06 08:12

Jitusko ten srazik je ve Zdaru, Jihlave nebo kde ? ale asi tak jak pises.

vcera zase usnuti bez prsa HURA, mel kasi, a hlavne koupel ho dounavila, pak mazleni a sup uveleboval se chvili, az si jako obvykle dal hlavu kde ma mit nohy- na perinu a usnul, v noci 4× z toho 3× jsem mu vnutila zbytek kase, poctvrte uz to muselo byt prso a vstaval svete div se a raduj se pred 7h ! normalni je mezi 5-6h. no uz odstavuju dost, rano dostava nutrilon, k veceru taky, kojim ale presto asi 5× pres den…nejak mu jidlo nestaci a kdyz jime my kouka se na nas a mlaska ulicnik, takze musi mit taky talir a pribor aby do nej mohl mlatit a delat ze ji, opicak.
Krizove bolesti pryc- zlata rada dr. lehat si na bricho a na bok. Zacpa trosku problem, no zkusim lnene seminko, list senny drastak se myslim muze az v dalsich semestrech, zatim me jeste prohnalo i obyc.kafe, toz uvidime. Jogurty Activia nejak nepomahaj, asi jim napisu ze 14 denni kura asi nepusobi na kazdeho ;)

Vitek neco uvaril, ma hrnec  a varecku, toz mu to jdu pochvalit a zvysit jeho ego ;)))

ciao D a Vitek 10,5m a baby 9t

ps. Teda Ruzo gratuluju k pocetinam, to ja opravdu netusim,ani u Vitka ani ted, a to nejsme takovi sex. prebornici jak Violet ;)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 18.09.06 09:49

Ahojík holky,

tak zdravím a přeji krásné dopolodne.

Andělko - nevím co si mě chtěla určitě si vzpomeneš a děkuji za ten pozdrav.

Jituško - pokud dorazíme spát u Vás nebude odjedeme zase zpět domů. No ještě uvidíme. Nemluvila jsem s milanem takže nevím nevím.

Valli - pokud se  nemýlím jsi z Třebíče viď??? Jaká je v Třebíči porodnice??

Helčo - ještě, že jsi našla druhé klíčky od auta.

Tak se zatím mějte hezky já zase mizím. Pa pa Petra a Eli 11m

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.09.06 10:07

Dalif,je to ve Žďáře mém milovaném.Tak koujte dorazit!
 Jitka

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 18.09.06 11:05

Ahoj holky!!
Tak se mi to snad dnes podaří kooooneeečně odeslat :-((((   Vali - otužování, to jedem s Any neplánovaně od malinka, spíme z oknem dokořán a v zimě je ráno teplota i pod 10°C a Any miluje studenou vodu :-) Jak chodíme na plavání, tak pořád přelízá do velkého bazénu, kde je chladnější voda a v létě se jí líbilo na koupališti s voudou 22°C, já to snáším hůř :-)   Jituško - srazíku bych se zůčastnila ráda, ale 28 je státní svátek a v pátek má Roman nařízené volno z podniku, tak mě toho 28.9 veze na Moravu do Kunovic, kde budu až do 7.10. Ještě jsme se na 100% nedohodli, tak nevím. Ale MRZÍMĚ TO!!!!!!!!!   Andělko - Any vztává kolem 6té, a taky bych byla raději kdyby vztávala až ze sluníčkem :-))   Daso- akcí na Město pohádek v Jičíně je spousta, nejvíc asi pro děti 3-10 (asi) let. V pátek jsme s našimi prckami koukali na Dejdara a jeho hry a soutěže tak prnáčky a pak měla Jitka Molavcová krásné písničkové pásmo z dětmi (brala si je z tamních dětí a spolu zpívali a povídali) Any snad každou rytmickou písničku protleskala a nechtěla jít pryč. Pak asi hodinu si hrála s kostkami ...........no a mi měli langoše a kafe :-)) Je toho zpoustu zkusím pak ještě juknout na WWW stránky, bylo tam přehledný program.  

Jinak v neděli ráno jsem dostala překvapení - jsou první MS po porodu..... báječná radost, raději bych // , ale to by ten můj chlap musel být někdy doma :-)) Any kojím dle mě dost, ale už má často noční přestávky v 8 nakojí a sama usne a pak se vzbudí až kolem 4 ráno......no dnes už 12, ale pak až 6, tak to šlo taky............... :-)  

Raději pošlu a jdu dočíst kometáře, jen jsem tak v rychlosti :-)  

Jitka a spící Any

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 18.09.06 11:25

No JITUSKO - moc neslibujeme, Jihlava by prece jenom byla bliz ;)
ale uvidime, vidim to tak 50 na 50 …

musim za nasim agentem. cau D

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.09.06 12:04

Ahojte,
to je hrůza, já od rána dočítala starý deníček a teď ještě tenhle…
Zatím jen ke srazíku, zbytek písnu později, až dám spát našeho nastydlého :-( broučka. U mě je to zatím nejasné, ale spíš se klaním k tomu, že nedorazím,je to na mě dost daleko, tudíž složité na dopravu. Navíc jsem se doslechla, že by mohl Luky mít dovču od 27.9., letos ještě neměl, tož bychom asi někam vyrazili. Ale upřímně si myslím, že dovča nebude, že spíš nedorazím kvůli té dálce :-(( Ještě to musím doma řádně probrat a promyslet, nějak si říkám, že mám ještě čas :-)
Violet a Matý 20m+3d

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 18.09.06 12:55

Tedáááááááááááá holky, co mi to provádíte, to nestihnu přečíst a ještě starý deníček za víkend............ no jdu na to :-)))))))))) Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.09.06 12:58

AHOJky,
tak martinek v noci 2× vzhuru,z toho jednou az k ranu,ale jeste bylo sero,takze kojo a spali jsme do pul 9:-))hura.
ted jsme dorazili ze mesta,tchyne mi totiz vcera dala penize,at uz nakoupim na vanoce,tak jsem to sla obhlizet,takze martinovi(jako od nich)jsem koupila kosili,a jinak martinkovi backurky,na mimi puncochy.no a sobe zatim nic,musim si poridit bud podprdu nebo nejaky parfem-uz nemam nic.takze uvidime.pak ji to dam a ona nam to schova pod stromek,no martinkovi koupi(m)zimni boticky-mam uz vyhlidle v lekarne zimni s koziskem asi za 600.
zitra jdu k mamce(asi po tydnu ,kdy jsme se nebavili) bude tam i babicka a prababicka,mini oslava babicinejch narozek,tak jsem ji koupila takovy obrazek z takovou jakoby africankou.snad se ji to bude libit(ona je to takova moderni babicka:-) )

tak a ted jdu doscist vas.
jo cetli jste toto?: https://www.emimino.cz/…s/story/5064

JITUSKO:no ja kdyz chodila jeste do skolky,tak jsem chodila do takoveho cviceni,a do plavani-byl uz podzim a my decka v klidku palvali v te zime:-)jinak ja treba v lete se musim rozhodne sprchovat vlaznou vodou,protoze bych se hned zpotila,kdybych mela teplotu,ale nechapu myho martina ten ma v klidu varici a pohodicka,ja si vzdy snizuju na studenejsi,ale v zime teda neee.jinak ale v noci mam rada spis teplo.ale martinkovi topeni snizuju na min nez nam(to jsem potvora).jinak on chodi od7m. do plavacku(minule jsme drkotali oba) a tam je i saunovani.je to narizene na min stupnu nez pro dospelaky,pak se jde pod ledovou sprchu.zatim muzu rict ze byl tak 2× vic nemocnej-ze mel tak mesic rymu.jednou kdyz byl mimi a pak starsi,ale jinak dobry.tak uvidime co bude dal:-)
jo at je bara brzo fit.!
jinak ctu ze se ti budi vojta casteji,u nas to v tomhle veku taky tak bylo a bylo hur a hur!takze radim zavcasu prejit na to UM.on totiz uz pekne dobre vi, ze jako se tim prsem ucumla a je mu to prijemny,radis predejdi tomu ze oak budes vstavat10× jako ja!ted uz to mam tak 2-3mesice dobry.ale bohuzel se mi KOjo jeste nepodarilo zcela odbourat.

jeste ke sraziku-co se planuje na prvni den?a v kolik tak mam dorazit,potom bych prosila treba pres SZ zaslat adresu,najdu si to nedke v mape,nebo mi to vysvetli pres SZ rodobneji:-)

ANDELKO:no ja ti poradim,pokud nejsi haklivka jako my s manzou tak klidne vlakem jed.jenze mi bychom neprezili ani hodinovou cestu!protoze vlaky nesnasime skrz spinu,pro decka to sice zazitek je,ale my v tom vidime,ze by musel sedet jen v kocaru,ale to decko chce lizt behat,a proste my bychom martinka vlak vytirat nenechali,proste jsme na tohle trochu uchylni:-)martin si furt mysli,ze kdyz sahne na okno nebo na sedacku,ze pak neco chyti atd.je to boj i pro nas ve vlaku jet-ja to mela celkem normalni,ale martin me trochu nakazil:-)ale nechci te opdradit, treba nejsi takova citlivka jako ja:-))ale videt te rozhodne chci!!!!

DALIF:haha u nas to samy,malej usina uplne celej nakrivo,hlavu na perine atd,ale vcera jsem ho sla kontrolovat ,no to je andilek,spinka na brisku,nozky skrceny pod sebou a byl celej nakrivo-na tu kratsi cast postele,tak jsem ho pretocila  spal dal,no nejsout y nase decka roztomily?mne taky usina uz vetsinou bez koja,ale v noci bohuzel jeste kojim:-(jinak nejdriv jsem odboruala denni kojeni,ale je pravda ze vitek je mnohem mladsi-ja to denni kojo dala pryc kolem roku az 13m.

MAMULINKO:porodnice v trebici je naporosto uzasna,aspon mne to tak prijde.letos v lednu se tam prestavovalo-teda sestinedeli,takze jsou nove hezci sprchy a Wc-hezke kahliky a vypada tpo hned jinak nez to co tam bylo asi 25 let stare.jinak na porodnici jsou tri samostane boxy a vedle hned sal na pripadny cisar.v tom jednom boxu je masazni vana.jinak se chodi do sprch-to si rodicka nemuze asi zamluvit,je to podle toho jak prijdes.jinak je tam fakt dobra jipka-kdyby neco bylo s mimi-jako samozrejme kdyz by mimi melo 500g tak hop daji do brna,ale jinak fakt piplaji!jo na porodnici muzes mit cd,aromavuni,je tam nejakej ten mic,zebriny a kdo vi co jeste,dal polohovaci moderni luzko kde se rodi-ve vane muzes lezet ale na porod jdes na lehatko.ja vyuzila jen vanu a lehatko,niceho jineho jsem nebyla schopna:-)pak jsem lezela dalsi ty dve hodky na tom stejnem miste-v tom porodnim boxu.pak jdes do sprchy, curat,a jedes na sestinedeli.tam jsou myslim pokoje po trech  a pak jeden po dvou a jeden malinky po jednom.ale ten je tzreba si nejak zamluvit.jinak jako zadna moderna nebo tak neco tam neni,ale na tech par dnu se to prezit da.na porodnici jsou sice nejake starsi obklady ze to treba nepusobi pekne,ale PA jsou hodne.a ja byla tak mimo,ze mi bylo teda uplne jedno jestli  je obklad modry nebo nejaky jiny hezci.:-)tak asi tak.

HELI:to u naseho auta se klice zabouchnout nedaji,ale treba u mamky jo,to se mi jednou malem stalo,ze spadli do kufru,ten se zabouchne a uz je jako zamkly,ale taky mame nahradni:-)

JEDULE:ty brdo-to stim otevrenym oknem je drsny.toto delali rakusaci,kde jsem byla na aupair-byla zima,snih bylo to v horach a oni v loznici meli otevrene okno a netopili!jen meli v posteli takovu tu vyhrivaci lahev s vodou.pry zže by je rano boella hlava z toho tepla.no ja teda musim mit aspon  tech 22stupnu  v mistnosti. a vodu teplou:-) ted jsme byli v bazenu a mel asi 27stupnu a po pul hodine mi teda byla taky kosa,tak nevim.ale decka to snaseji lip,oni jak dovadi tak pak to ani nevnimaji:-)
jinak te lituji s tou MS

VIOLET:tak maty je nastydly?tak at je mu lip.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.09.06 12:59

VIOLET,tak uvidíš,jak to dopadne,vím,že je to blbej termín,když je svátek-právě proto jsou naši pryč,no.Ty to máš fakt daleko-hlavně i přestupů plno,tak mě tak napadla taková hříšná myšlenka-když vás nemůžu mít 100%,co kdybys přijela bez malýho a nechala ho tatímu napospas?Kdyby teda jste nikam nevyráželi.Je to blbý,protože bych chtěla toho tvýho andělíčka poznat in natura,ale moc ráda bych tě viděla osobně.Anebo by jste jeli na dovolenku na Vysočinu??Vím,já jen tak plácám,proberte to doma a uvidíte.
A ať je prcínek brzy fit,ta moje semetrika je od rána protivná,jak jí není dobře-tak trápí aspoň Vojtu.No mám to tu na špagát.
 Jitka

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 18.09.06 13:28

Ahoj holky,  

tak jsem to prolítla, ke srazu - asi mi to nevyjde, manža má sice dovolenou, ale tchánovci se rozhodli, že letos budeme dělat strážníky celé léto, protože už vymýšlí další dovolenou. Ještě neví s kým a kam, protože mají 3 nabídky, ale asi se jim to lezení po horách zalíbilo, takže někam ještě vyrazí. No kdyby se něco změnilo, dám určo vědět.  

V sobotu jsme byli v zoo v Ostravě, nejlepší atrakce - bagr a traktor, no nic, asi začneme jezdit po stavbách :-)))))) V neděli jsme si udělali výlet na kolech do malé zoo tady, ovcí se Lukášek bál, protože moc béééééééčely, na klokany hodil bobka, ale vyhrály to kačenky, králíci, které krmil a morčata :-))))   Hello - vy ale vyvádíte skopičiny - klíče v autě kalhotky a plenka - no to musela být úžasná podívaná :-)))))))   Jituško, ať se brzy Baruška uzdraví!!!!!!!!!!!   Andělo - Jája chodí za ručičku, krmí se kamínkama....­.....za chvilku už bude soběstačný jak v pochodu, tak v krmení :-))))))))))   Ikaiko - tak taková návštěva, no oni poznají, až jim to malé bude všude lozit, že to je normální a pořádek bude pryč hned :-)))   Valli - Hanka je kámoška, co s náma chodí ven. Dnes jí budu volat, tak uvidíme. Včera s ní mluvila druhá kámoška, že už snad bude mít i malého u sebe, tak nevím, jsem zvědavá na novinky.   Valli, Dalif, tak po svatbách chodíte a užíváte si, jo?????????? :-))))))))))))))))))))
Violet, piš, jsem zvědavá, co u vás nohého!!!!!!!!!
Růžo Kubíček tak vzorně spí a ty si užíváš, to je super!!!!!!! A co chůvičky? Jsou v provozu?

No nic, valím dělat  Lukáškovi tvarohovou smršť (tvaroh, jogurt, jahody) a vezmu to ven, ať si pochutná i Venda a Klárkou. Pa Dáša a Lukášek 

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.09.06 13:39

DASO:jasne tehule s malyma deckama si uzivaji na svatbe:-))ty to neznas:DDD?:-))

jinak super vec,nas tatinek se zblaznil!juchu­uuuuuuuuu!vyh­lidl si novy telefon,chtel puvodne jeden,kde by doplacej 2000kc,no ted mu byl doporucen jeste o jednu serii lepsi,kde je fotak se 3,2mpix. takze je z toho posrany a pry mu ho mam na plsatky objednat!stoji 7000!!!blazen no.ja mu to zakazal,ale pise mi ted krasne sms z prace a pry zeja si muzu za odmenu kdyz mu to objednam, koupit jakykoli!!!! novy kocar!!!!huRA­AAAAAAA.sice nas to zruinuje,ale ja budu nadsena mimi snad taky a manzža taky:-))haha.no tak vanoce budou asi chude:-)kdyz bude kocar a teklfon-no vlastne bohate ze:-)ale jen dva darky plus samo neco pro martinka:-))
tak jdu brouzdat po netu,ten muj drahy BUZZ je prste nadherny!!!ale az to uvidi pribuzenstvo tak se posere nejen tou cenou ale i tim vzheldem!!!no asi jim to budeme tajit do narozeni:-))no musim to jets evyzkouset s martinkem,aby tam to mimi v tom sportaku pak nebylo moc skrcenec!jdu na to !!pa

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 18.09.06 13:44

Daso- svatba sice nadherna ! miniaturni cukrovi ale bez frgalu !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!! jeste ted se z toho nemuzu vzpamatovat ;)

D

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 18.09.06 13:58

Ahojte.
Ty jo, to je teda nářez!!!!! Normálně nestíhám. ˇˇClověk sem chvilku nenakoukne, je tady novej deníček, ještě ke všemu mám chaos ve starým…Ještě že nás tady je jen tak pár, jinak bych to asi vzdala:):):) No ale standa má tento týden odpolední, tak budu poctivě dočítat.
Jinak Ondra je už skoro fit, uvidíme zítra na kontrole, ale ráda bych ho dala už ve středu do školky. No necháme se překvapit.
Já jsem byla dneska na převazu, tak mi to doktor označil jako popáleninu 2 stupně, tak jdu zase ve čtvrtek na převaz, prý musíme počkat až se udělá puchýř a až pak se to bude léčit nějakýma mastma. No snad se ani puchýř neudělá, ale vypadá to docela škaredě. No ještě že už to nějak nebolí.Dneska už to mám aji docela inteligentně zavázaný, už to mám jen v tý stahovací gáze, a né celou ruku jako bačkoru.
Jo, holky, výhodu to má, nemusím doma dělat nádobí:D:D:D

Jinak co se týče srazíku, tak jsem zvědavá jak to teda dopadne, kolik se nás sejde.
VIOLET - No jestli nedorazíš, budeš mi chybět:) Stejně jako vy všechny, tak snad se nějak sejdem.

HELI - to bylo dobrý s tou plínou, to já taky když Vítka někomu dávám, tak furt omýlám kde co je, občas jsem už měla nějakej telefon, kde co je a jak, ale s plínkama ještě naštěstí problém nebyl.

ANDELKO - to je dilema, co? jet či nejet? No já se do tvojí situace dovedu plně vžít.Chtěla bych, ale jak, že.....

DALIF - jak tak čtu, tak koukám že začíná odstavování, že. Tak aˇˇt se daří. No potřebuješ teˇˇd odpočívat, to je pravda. No a hele, srazík Jihlava nebo Zdár, vždyˇt to máš skoro stejně daleko, akorát krapet horší cesta. No uvidíš.
Jinak u nás se taky rádo vaří, docela dětem v tom nechávám i volnej prostor, ale když pak jdu hledat něco a neuspěju, tak i rostu. Jo´ dneska jsem měla večer pod prostěradlem vařečku.

VALLI - to se to hezky nakupuje na vánoce, že. Já už taky dostala od mojí mamky peníze, ale nějak mě nic nenapadá co koupit. Jo, volovin za pár kaček, to by se našlo plno, ale něco rozumnýho, mám prostě okno co by se hodilo.Jé, já jsem myslela že jsi už odstavila, ale ono ne. No ale asi jsi to hodně krouhla, co. jak máš ještě dlouho v plánu kojit?
Jinak já teda taky mám zkušenost, že vlaky nejsou nic moc, ale taky nejsem háklivka, holt vlakem docela jezdím a nechám kluky sedat na sedajdu, šahat na okna......No ale každej má holt jinou úchylku, že:D:D:D Ve vlaku je to náhodou pohoda.

DASI - u nás taky vedou pořád bagry a traktory na zvířátkama. Sice se jim to líbí, ale jen chvilkově. Zato na bagry dovedou koukat hodiny. Nastesti ted jsou doma přilepený na okně pořád, ale mě už to tady štve. nedá se tady skoro ani projet s kočárem. No což, hlavně že děti jsou spokojený.

Holky, mám toho už asi dost, co. Normálně, nechápu, ale Ondra si hraje občas na pc nějaký hry, teˇˇd nám tady vymazal nějaký soubory, dokonce se mu povedl i ségře odeslat mailík, no když jsme spolu volali, tak jsme nachápala ani jedna. No pc zase dokonale rozhodil. To bude mít zase standa radost, že. Jo, oblíbil si tuhle hru, taky jsem u ní už seděla kdo ví jak dlouho, je to jednoduchý a chytne to. Zkuste.
http://www.superhry.cz/games/752/
Tak jo, du možná něco děůlat, ale jak se znám, tak dokuˇˇd bude vítek spát, tak budu beztak tady.
Mějte se famfárově.Ilča a svišti

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 18.09.06 14:33

ahojky ženský,  

zase nový deníček.stačila jsem přečíst jen jej.
jdu pouze nahlásit nové fotečky v našem albíčku http://family.cz/Ruzi a at nám zitra držíte palečky jdeme na to očkování.pote ve stredu či čtvrtek podám infa jak to probíhalo.jdu dlabat kubulka spinka.  

zatim pa Růža a Kubísek (3m a 5d)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.09.06 14:34

teda iko-jak ze ses oparila?
asi deti co zacnou chodit do koslky jsou hned nemocne,co?to je des bes.
na vanoce nakupuju rada, pro ty co nevim kupuju kosmetiku,jinak pro moje milacky bych toho nakoupila za tisice:-)

DASO:tak u nas zatim bagry nevedou:-)spis kostata a kyble:-))

zrovna dneska kdyz specham ven tak spi jak dudek!
tak zatim paaaa
stastna VAlli+martinek za5dnu 15m.+mimi 15tt

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 18.09.06 15:08

VALLI - byla jsem šikovná, opeřila jsem se hezky rozpaleným sádlem, když jsem chystala na svíčkovou. Bylo to krutý.....

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.09.06 20:30

Helou,
moc adresná nebudu, mám zmatky v tom dočítání za víkend a hlavně je mi celkem blbě :-( Mám vnitřní horečku (byla jsem si jistá, že horečku prostě mám, ale teploměr ukázal 37,2 ) a pobolívá mě v krku… Matýmu teče z nosu a teď k večeru mi přišlo, že je taky teplejší, no nevím. Pokašlává, ale jen minimálně, uvidíme, jaká bude noc…
Asi to máme z víkendu, ten jsme úplně celý provýletovali - v SO jsme si zajeli na nákupy do Prahy do Letňan, bylo to super, jen jsem si nic moc nekoupila, ale aspoň něco málo Matýmu v H&M - hezké triko s dl. rukávem a límečkem, tmavě modré, vlastně si ho vybral Matý a taťka odsouhlasil :-) + nějaké ty punčocháče a tak. Ale řeknu vám, že teď jsme to s cenami vůbec nevychytali, nic výhodného, snad jen na malá miminka (bodýčka např.). Matý byl zlatíčko, tak dobrý. No a v neděli jsme byli poblíž - v Teplicích v Olympii (nákupní centrum), kde si Luky konečně vybral notebook… chce ho co nastoupil sem do práce (konec června), no pořád to odkládal. Vlastně jsem ho musela ukecat!!, aby ho koupil. To víte, že mě při tom ani nenapadlo, že tento pc bude už jen můj a tudíž e-mimi kdykoli :-) No né, do práce ho potřebuje a mně se bude s učením taky hodit, i když jsem dlouho tvrdila, že mně by byl noťas na nic… a samo že na splátky… Proto jsem sem o víkend výjimečně nenakoukla.
Iko- jak je, co ruka? Muselo to být krutý, viď… co mamka dneska, stihlas poklidit? :-) A se srazíkem mě to mrzí, ale já si fakt nedovedu představit, jak bych se tam dopravila, i kdyby se mi povedlo domyslet to společně s Andělkou :-((  Já tam ale chciiiiiii :-(
Dášo- tak taky máte kecku, ju? :-))) Luky je šikulka, ale Matý není o moc pozadu, hlavně mě teď dostává souslovím „chci ňami“, když něco nechce, tak říká „ne“ (to už dlouho), ale teď u toho vrtí hlavou, div mu neuletí a taky už odpovídá na otázky „jo“, když teda jo :-)  Ale jména mu teda nejdou žádná až na „TUBO“, což je Kubo - pes tchýně, mmch yorkšírák, Jituško :-) A novinky jsi si početla na začátku :-) Je krásný, jak si mezi sebou samozřejmě s kamarádkama pomáháte, co miminko? Teď mě budeš muset informovat, taky na to myslím :-)
Jituško- co Barča? A jak válčíte o dopolednách zase ve třech? Tý jo, pět let na ukecání manžela na psíka - to já bych ukecala i zoologickou s ředitelem :-D Tak držím palce, yorkšíři jsou skvělí, milovala jsem Kubíka, kterého nám přejelo auto, když jsme ho hlídali tchýni, byl šíleně chytrý a hodný…je to o lidech, jak ho vychovají. A děti - tenhle je moc v oblibě neměl, ale jen proto, že na ně nebyl vůbec zvyklý. Nový Kuba, kterého si tchýně pořídila, je zase úplně jiný (povahově myslím, i když je vlastně fakt jiný) a děti mu nevadí vůbec…  A posmutnila jsem, když jsi psala nápad s ubytováním u rodičů, to je fakt milý :-)) Co foťák, jak funguje ? :-)
Andělko - no, jsem zvědavá na tebe, jestli vycestuješ, přeju ti, aby se ti to povedlo a s holkama jsi se sešla. A Jája je šikula, jako vždy, že? :-)
Valli -taky jsem si říkala o té noci, kdy tě na střídačku budil manža a Marťa, že to je na odstřel, ale vzbudit se a nevědět, kde mám manžela, asi by mě omývali :-)) Přeju lepší noci, ať kojo odbouráš úplně, čas letí… to ti nemusím říkat, viď? :-) A jukla jsem na bříško na Rodině - hezkýýýý, už to jde znát :-)
Dalif- no a Valli  vlastně - fakt takhle „paříte“ se svatebními hosty, ju? :-D  Paráda, že netrpíš jako chudinka Valli, užívej si bříška, už se těším i na tvé fotky :-) Jo - mám Matýmu něco dát, když mu z nosu tečou jen průhledné nudle (ale dost) a když sem tam zakašle, tak to není suchý kašel? Nic mě nenapadá, ani nemám potřebu mu něco dávat, ale kdybys o něčem věděla, poraď prosím :-)
Andílku- tak jak jde učení?
Mamulinko- ještě jsem ti nepochválila sestřih, nebo spíš tu odvahu k němu, to já se bojím ostříhat si háro o víc jak 10cm najednou :-)  

Tak děvčátka, mám „splněno“ a aspoň něco jsem písla. Jdu na čaj s citronem, ať je mi líp. Zítra papa, sweet dreams všem :-)   Violet a Matý 20m    

 
andela  18.09.06 20:58

Hoooj babule …  

Ikaiko - teda tys mi dala, já tu teď skoro hodinu hraju kuličky!! :-)))) Místo abych vám napsala :-)))  

No, tak dneska jo … no jeli jsme opět k našim, Jája spal v buse a pak se doma vzbudil a byl doslova a do písmene na zabitíííí :-(. No mrzout mrzutej až hrůza. JKeště že zabírá na ségru i mamku, že jsem si od něj mohla chvilkama odfrknout, jináč bych ho z ruky nesundala. Pak jsme jeli dom, tak zas v búse usnul a spal až dom, tak jsem jen vyhodila z kočáru tašky a ještě jela drndat. No vzbudil se, v pohodě, vyndám ho s kočáru a postavím a uááá uááá, tak si říkám že to bude pokračovat celý odpol, ale naštěstí se doma zklidnil a začal až v 6 hod. na čež jsem zvyklá :-)). No, on se mu klube zubák!!! Já myslela že má nahoře všechny 4, ale tu jedničku ještě nemá venku … teda aspoň prstem se mi nezdá venku, ale pohledem jo. A když mu tam sáhnu tak se cuká … tož vidíte, jak vám kecám - asi nejspíš. Když on mě do papule pustí na setinu sekundy, no. Uvidím co se z toho vyvrbí. Ale zas šel v 7 spát a ještě se ani neprobudil, tak zas si myslím, že by řádil jako vždy - tedy skoro vždy. Hm, divný …  

Tak, a teď ta nejdůležitější a stráááášně smutná věc - já nejedůůůů, buééééé :-(((( . Mňo, on vlak stojí 300,– a tak bych vyplázla 1200 + ještě samo nějaká bašta … a Jára že nee, s čímž na jednu stranu souhlasím, páč na 2 dny to je fakt moc. Na druhou stranu já bych táááák chtěla ..... :-((((( Já budu plááákáááát :-p Ach jo … Tak snad příště no … když vy to tam máte tak jako po ruce, a my chuděry dvě ze severu máme asik peška …  

Jituško - tak ať je Barča brzo zdravá jako řípa :-))  

Dalif - Gratulace k usínání bez prsa  

Mamulinko - no nevzpoměla jsem si, ani když jsem to četla znovu :-)) ale to je fuk :-))  

Jedule - no jája taky vstává normálně tak před 6, akorát aby vzbudil tátu :-)), no snad se dnešek nebude opakovat, jináč fakt budu chodit spát s ním v 7 8-o  Jo, a vítej do klubu :-))), rudá armáda vítězí :-p  

Valli - ty nás chceš stejnak namíchnout tím vstáváním po 8 hod. co??? To snad ani jája takhle nespal jako novorozeně :-)))) No, na vlak jsem cíťa tak v normálu - nemusím všechno omatlávat, že … a na WC vůůůbec, tedy jedině že by hrozilo že se počurám, jinak ni bohovi. Ale Jája by v kočáru stopro neseděl, nesedí ani v buse, tzn. že mi hopsá na klíně, snaží se někam lízt a překonat sílu paží své matky :-)))) No ale zas ve vlaku bych ho vzala a ťapali by jsme po vlaku, no … ¨  

Helo - nu což, hlavně že si nějak s tou plínou poradili, ne? :-))) No a klíče - tož to jsi dobrá … mě se to stalo doma na dvoře, že jsem škrabala okna a zabouchla klíče … ale já měla starou škodovku, tož šikovný soused s drátem otevřel dvéře raz dva :-))  

Ikaiko - no snad se ruka zahojí rychle. Já se teda nechci rouhat nebo něco přivolávat, ale už jsem taky pomýšlela, jaká by to byla paráda něco si udělat s pravačkou, a veškerá činnost v domácnosti a okolo dítka by byla na Járovi, jen ať pěkně vidí že to není níííc moc :-p. Tak ať se brzičko zahojí a Ondra ať se rýchlo též vyléčí.  

Violet - vy marodi, pro vás to samý - co nejrychlejší uzdravení. Tý, víš co mě napadlo??? Že kdyby to jako šlo, a Jára si půjčil auto, ž jako by ses dopravila sem do DC, a odsud by jsme jeli všicí autem, a o financování by jsme se podělili půl na půl, a vyšlo by nás to obě levněji. Mňo, zkusím to navrhnout Járovi, i když si myslím, že to stejně zavrhne… no ale za zeptání nic nedáme, ne? :-))))  

Tak holky moje zlatý, ještě se tu porozhlídnu a mrknu na pěchotu a jdu do hajan :-))  

Andělka (smutnící) Jája  spící 8m1t a táta v práci dlící :-))) (to jsem ale básník co??)    

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.09.06 21:14

Ahoj holky,
tak v rychlosti,začínaj mi za chvíli manželky..S Bárou je to děs běs,má teda jen zvýšenou teplotu,ale jinak je to protivka obecná,furt provokuje Vojťasa,tak neustále řeším křiky a hádky,psychologicky jí domlouvám,vys­větluju,že nesmí bráškovi ubližovat,ona kýve,souhlasí,načež jde,bouchne ho plyšákem a když se zeptám,proč,tak řekne:jen tak,já ani nevím.Snažáím se něco vymyslet,jak ji zabavit,ale barvičky štětcem jsem vzdala po vylití oplachovací vody, puzzle jsme skládali na samotce za asistujícího ječícího Vojty(přece nebude někde chybět),takže jsem se nakonec uchýlila k trapnému pouštění pohádky.MMCH,An­dílku,byl to Madagaskar,Bára nadšená!
Jinak OVjta je hyperaktiv,je naprosto všude,kde jsem já,většinou mně pod nohama,nejoblí­benější činností je na špičkách se snažit dosáhnout na plotýnku.Moje důrazné nene,řvaní,dělaní tyty a plácnutí po ruce,když toudělal po dvacátý - jedinou reakcí je jeho nene a vrtění hlavou zleva doprava a dělání na mě tytyty–mává ručkou.Se z něho zblázním.Šla jsem na WC-jediná klidná místnůstka,vylezu za 3 minuty-podezřelý ticho:Vojta si našel odpadky nachystaný  na tříděnej odpad,záhadou mi je jak,ale odšrouboval víčko od sklenice se zbylým kečupem a rozpatlal ho na sebe,na podlahu,na boty ana koberec.Mám vážně sladký děti.
Odpoledne jsem šla na dlouhou procházku a tak jsem se trochu vyvenčila,tka už je mi líp.No ale bejt s děckama zavřená celej den doma,tak mě Honza najde na lustru.
Nic,jsem se vylila,ještě napíšu zítra něco ke srazíku.
tak pápá a brou noc.
Jita,Bára,Vojta

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 18.09.06 21:34

ANDĚLKO -Žejo, to je děsná hra. nějak mě ta blbost chytla. Teˇˇd jsem nahrála 20 780 To je co. No ale chtěla jsem doma krapet poklízet a místo toho střílím kuličku:D:D:D

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 18.09.06 22:27

VIOLET- ja bych mu jen strikala ci kapala Vincentku, ta vodova ryma je obyc. zacatek ;( ,ale do tydne jste zdravi ;) nebo Sterimar, Mar plus- no proste morskou vodu. Muzes hned na:,–(it Nasivin, lepe Otrivin- tolik nevysusuje,ale bylo by super kdyby se to zarazilo tou Vincentkou,hlavne hodne smrkat a odsavat. Ten kasel- to je klasika, kdyz mu stece hlen, nuti ho to kaslat, mit hlavicku ve zvysene poloze - podlozit matraci…

IKAIKO- at se brzy uzdravis, popaleniny fuj, pak je dobry cokoliv s panthenolem, ale az bude skraloup… no pop. 2.stupne jsi holt sikulka. at se to rychle a bezbolestne hoji

JITUSKO- nemoci pryc ksa, Vojtiku mas hracky ne, ty jsou lepsi jak odpadkac, ale chapu Vitek taky dava prednost kosi ;)

HELI- teda s tou plinou dost dobry ;))) a s tema klickama, to jsem zazila v Anglii, zabouchla jsem klicky do myho Renaulta a to jsem na vikend byla na private u M., jeste ze „pani“ nechala udelat nahradni klicky a dovezla nam je do Maidenhedu, no z jejiho domu asi 15 mil, ale byl patek vecer, mela jine plany se svym samstrem… no aspon to tak neuspechala a poznala pritele i jak se chova v jinsi situaci ;)
ted mame Fabku nastesti s centralnim zamykanim a nahr. klicemi ;) ale opet pichlou pneu, ach jo vsichni se pred volbama zblaznili a je to tu velke staveniste…

dnes zase usnuti bez prsa ale pred 10 min. prso mel, ulicnik flasku odfackoval ( ano odfackoval ne odfuckkoval- je to slusny  hoch ;)
ach jo boli to.

dobrou noc

D a spici Vitek a baby 9t

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 19.09.06 07:32

pomoooooooooo­ooc,Vojta má 39,3 horečku.Za chvilku jedem k doktorovi.Já se na to můzu vys..vydlábnout!Je mu zle a nechce se ze me hnout.
dám pak vědět.pá jitka

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 19.09.06 08:46

Holky, to je hrůza, jestlipřežiju dnešek, tak už všechnoooo!
Matý v noci super, neprobudil se ani jednou, teď jen pokašlává, ale já spala jen od 4h do 6-ti, jinak hrozný bolehlav a horečka :-(( Nos mám pořád plný a do kapesníku vytlačím spíš oční bulvy než nudli, tak nevím nevím…
Jituško- myslím na vás, budu se snažit juknout sem během dne, ať vím, jak je Vojtovi.
Dalif -moooc díky za radu, Luky už byl vyslán do lékárny a nabídl pomoc, že s námi bude dnes doma a bude pracovat z domova, když už má ten noťas :-) Jsem ráda, protože já si ani neuvařím čaj :-(
Zatím ahoj, *zmírající Violeta hodňoučký **Matý***

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.09.06 08:52

AHOJKY?
teda JITUS:aji Vojta nemocnej,chudaku.

tak jsem vcera jela s martinem do brna,obhlizela jsem ten kocar,zkousela tam martinka atd,chudacek on se bal ze ho tam prodam-natahoval.
takze moje poznatky:
quinny buzz:
stoji na netu 11500(pouze sportak)
je lehky
le dobre skladny
kdyz jsem do nej dala martinka byl lehci nez s mym golfacem a lehce se jelo
minus je ze sportak nejde polohovat pouze nohy,ale porad to dite jako sedi-coz me stve
libi se mi moc!
ma madlo

quinny speedy:
nelibi se mi moc
je mohutny
sklada se taky blbe a neni tak skladny jako buzz
ma polohovatelne zada!
nema madlo!
stoji 7500 na netu(sportak)

Hm tak si vyberte!:-))ja jsem pro buzz,ale porad nevim ,co jako budu dealt az se mimi nevejde treba ve4mesicich do hlubokeho,kam ho jako dam-krcit v sede???to je to nejvetsi dilema,jinak bych ho brala!achjo.

dnes se mi celou noc zdalo jen o kocaru!!
martinek pouze jednou vzhuru-kojo a spal dal.vstaval o pul8.

jdu uklizet tak paaa
VALLI+mimi 15+1+martinek v patek 15m.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 19.09.06 12:19

Zdárek ženský,
tak jsme konečně od doktora,po jídle a tak.Teda děs běs.Ale Vojta má naštěstí jen virozku-chytil od Báry-jak jinak,tak by měl být za 2dny OK.Bára už prý může zítra ven.
No ale ta cesta k MUDr.to byl děs.Vojtínek byl úplně hotovej,furt mi visel na ruce,cestou z auta do čekárny najednou začal navalovat a hodil brutální šavli-na sebe,na mě,koláč na chodníku-já to patlala třema kapesníčkama,co jsem našla.U doktora hádejte,s kým se potkám-no samo,s Ikou.Ondru už má celkem zdravýho,se maj.No a v čekárně se mi Vojta ještě 2×poblil,naštěstí už jen čajík,jinak neměl chudinka co zvracet.Přišli jsme dom o půl jedenácté a od té doby spí.
Tak už se vzbudil,má jen zvýšenou teplotu,tak snad už bude jen líp.Dneska mám jen kojit a ledový oslazený černý čaj.  

ANDĚLKo,to ses blbě mrkla na jízdné-když jedeš jeden den tam a hned druhej zpátky,tak platíš daleko mín-snad bys měla mít jen 300,–za obě cesty.Ale radši si tam ještě zavolej.
VIOLET,chudinkmo naša,to tě teda lituju,to je blbý,když je ti na umření a musíš aspoň trošku fungovat.No hlavně ať to nechytne ještě Matý.Gratuluju k notebooku,to je fajn,že vlastně myslíš jen na dobro svého drahého a nikoliv na to,že budeš mít PC sama pro sebe,že:-)Je to škoda s tím srazíkem,holt budete muset uspořádat zas vy s Andělkou,ale nevím,jestli tam kvůli takové vzdálenosti přijedem:-)  

VALLI,já s kočárkem neporadím,já už bych si teda na druhý novej nepořizovala,ale jsem starej škrťák.My jsme teď dost v mínusu celkově-platili jsme ten foťák(výbornej,ale 6000,.-navíc),pak nějaký pojistky,jak se to schází ke konci roku,takže jsme dali 10000,–navíc ani jsme nemrkli.Tak holt musím lmakat a vydělávat přes MMB:-)  

Hele,tak já zkusím zas shrnout srazík,vypadá to bídně,prachbíd­ně:ještě:vypa­dá to,že bude nakonec spousta místa na spaní,tak by jste tam Valli,Mamulinko mohly klíďo přespat-aspoň bysme mohly zdrbnout večír u vínka-někteří,že Valli  

ANDÍLEK-co je stebou?žijete??????????­ještě nevíme,jestli pojede  

ANDĚLKA-pořád doufám,že přijedete,600,–už by zas taková láce snad nebyla(i za ségru)  

DALIF-snad apřijede na odpoledne na drby a ukázat se!!!???žejóo­ooooo???  

DÁŠA-spíš ne,leda by hlídal barák drahouš a ty bys přijela????  

HELENKA-no aspoň někdo přijede a bude tam i spát.MMCH,při­jedeš i s Nikou,nebo jen s Naty?  

JEDULKA - ta nic,mají dovolenou:(  

MAMULINKA-přijede,nechce tam spát,ale já tě překecám,žejo?  

NIKKOL-jen na otočku,jede někam na dovolenku,ale za náma by se stavila-není na 100%  

RUZA-jak jseš na tom?Ještě jsi nepsala,jestli se ti to hodí…  

VALLI-přijela by na den,ale šlo by i na noc-pokojů je najednou nadbytek  

VIOLET-k mému smutku nepřijede,má to daleko a mají dovolenku.
takže:na sraz přijede určitě:Helča,Ma­mulinka,Valli,já a IKA.ostatní to mají nejisté.No baby,to je bída!
Zkuste si to ještě nejak zařídit,přes zimu to určitě nemá cenu,tak by to beztak bylo až někdy za půl roku!!!
Zaztím papa,Jitka a marodi    

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 19.09.06 12:40

JITUSKO- brzke uzdraveni deticek, vim Vitek to mel taky i s prujmem, no a pak to chytil i Martin,jeho maminka a segra, ja se svou tehot.zacpou a nezvracivosti jsem vyvazla.
davej vlaznej cernej caj s troskou glukopuru, pak je dobrej ten Kulisek ci ORS- 200 od Hippu- ten Vitkovi smakoval,ale sklinka 35kc ! a jidlo po malych castech ale casto…
kuk na : https://www.emimino.cz/modules.php?…
ale ty jsi uz mamka zkusena, toz znas a vis…

se SRAZEM- nevim, M. ma zrovinka dovolenou, nejradeji bych jela k mori,ale on chce k jeho rodicum… toz uvidime.a do Laa a do Tabora no proste uvidime.

ciao velice ospala a unavena D a raubir cilej Vitek 10,5m

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 19.09.06 13:31

hoj kočky,  

tak vy všichni marodíte? Tak všem přeji, ať jste brzy fit!!!!!!!!! Já doufám, že nás to nechytne, ve čtvrtek máme v plánu jet k babičce do Tábora, to budu 4 dny bez netu a v pondělí nic jiného nebudu dělat, než číst :-((((((((((  

Valli - tak to máš dilemááááááá, tak přeji šťastnou ruku při výběru. No a smetáky nás taky zajímají - my máme totiž doma malou uklizečku - doufám, že mu to vydrží - u žádného vysávání nesmí chybět a musí pomáhat, na balkoně zametá malým smetákem a mě strká do ruky velký, pak si sedne na otočený kýbl a mami ukliď :-.) Pokud smeták odložím, tak mi ho zase donese.  

Dalif, to nebyla svatba, když tam nebyly ty frgály !!!!!!!!!! :-)))))))))))))))  

Ikaiko, tak ať se  prstíky rychle hojí!!! A co Onrda, nebude z něj náhodou nějakej Ing přes PC :-)))  

Violet, tak ať jste oba brzy fit a taťka je hodný, když zůstal doma a obskakuje vás!!!!!!!!!!!!!! no a slovo NE mám doma denně tak 1000×, z toho si nic nedělej :-)))  

Andělo - víš jak já jsem zkoumala zuby - vždy jsem Lukáška lechtala a mezitím, co on se řehnil já zkoumala chrup :-)))  

Jituško - no tvůj návrh mi doma asi neprojde, ještě zkusím ukecat švagra, minule se při hlídání vykroucal, ale pokud by se mi to povedlo, tak bych navnadila taťku, jako že by měl víkend pro sebe, odpočíval by, šel s klukama na pívo, seděl u PC a hlavně, nikdo by ho ráno nebudil. Snad to vyjde. No a s tou procházkou - my jsme venku 9-11 a odpoledne 15-18,30  (když je venku dobře a jsme třeba u našich, tak tam Lukáška nakrmím a domů dorazíme tak 19,15 , to už je jen koupel, čtení a hají. Já se děsím zimy, co budeme dělat doma - kdo bude viset na tom lustru????? Hrající si Lukášek nebo oběšená maminka :-)))))))  

Tak papa Valím Dáša a Lukášek

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 19.09.06 13:37

Ahojík holky,

Valli - děkuji za info o třebíčské porodnici. My plánujeme, aby dětičky byly od sebe 3 roky. Tak už jsem si pročítala porodnice a dost mě porodnice v Třebíči zaujala. Do Jihlavy se mě fakt nechce. Asi bych nerozdýchala ty sestry na šestinedělí.
Violet- děkuji za hodnocení mé odvahy a nového účesu. Stříhal mě manžílek a dost se mu to povedlo… hihi
Jituško- přijedu, ale spát asik nebudeme, ale to se ještě domluvíme já mám doma tichou domácnost takže manža semnou nemluví tak se sním nemůžu domluvit.

Holky máme už skoro připravenou oslavu. Nevím zd ajsem to sem už psala. Eli dostane od fisher price mluvící hrnec pak spoustu oblečení většinou next nakoupeno na slavném mimibazaru je to fakt nemoc.

Tak já se zase loučím pa pa Petra

 
andela  19.09.06 15:31

Čauky babulky,  

sem byla dopol ve městě, a páč jsem chtěla juknout do bazaru, tak jsem vzala jáju do pytle. No, drobně pršelo - spíš mrholilo, ale dala jsem si nejdřív pytel, a pak přes něj teprv bundu, takže zezadu mě a hlavně pytel s jájou chránila bunda, z předu a boku to jistil deštník. No ale šlo to pěkně. Jen jsem byla zpocená snad až na podrážkách.Ale když jsme šli z hypernovy, tak byl takovej chcanec a chcalo ještě od busu dom. Ale dobrý, jája byl suchej a pytel taky, jen já měla bundu a nohavice mokrý :-))  

Jituško - no jo, vidíš, zpáteční mě nenapadla :-)))) Holka šikovná seš :-))) Hned to pozjišťuju. Ale nebuď smutná, že asi nepřijedu … stejnak bys ze mě prd měla, páč ika je tááák ukecaná, že bych tiše seděla někde v koutku, popíjela limonádu a pozorovala cvrkot :-)))))))) Ba ne … no ale je to fakt, že já a Violet to máme teď fakt dost daleko, no …  kdyby to bylo aspoň třeba jako do  Prahy, tak je to v pohodě, ale takhle … nu uvidíme, vyzjistím ten vlak :-))))  

Dášo - No to já taky Jáju lehtám, ale mám pocit, že má v živé paměti odsávání rýmy, a nenechá na sebe takhle sáhnout … ono na pohled to právě vypadá že je venku, ale když sáhnu, tak je cítit 1a 2 v pravo, a pak bych řekla až 2 vlevo …  A cuká se i když mu to chci namazat.  

Což mi připomíná - ten Calgel je pěkně blbej, že je tak tuhej a nejde pěkně rozmazat. To ten Mundisalgel byl lepší … Jája mi to většinou hned sní z prstu a ani pomalu nemám šanci mu to máznout :-))  

Mamulinko - ještě jsem se od tebe nedozvěděla, proč si se probůh stříhala?????  Vši zlikviduješ a nemusíš stříhat …  

Violet - no potěš, ať jsi tedy brzo fit. Máš moooc hodného soupelešníka :-))) ten můj by mě nechal zhynout … nebo by pomohl až když bych nemohla asi ani chodit ( třeba by mi dal poslední pomoc abych se aspoň netrápila - musím se ho optat :-)) )  

Mmch - holky, teda nezlobte se na mě, já to nemyslím nijak zle … ale nechápu u některých jak tu píšete, že třeba nevíte jestli přijedete, že až jak manžel … sakryš, jááák jako jestli on dovolí??? A co? Tohle já nechápu … aby mi zakazoval někam jet, či vičítal emimi (bych mu já vyčetla jeho aktivity na PC :-)) )  No fakt, já to nechápu, asi zřejmě proto, že to doma nemám :-)). Ale co jim vadí na tom, že někam pojedete s dětma na  defakto jeden den??  Uff … sem to asi nenapsala moc srozumitelně .....  

Andělka a Jaroušek 8m1t

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 19.09.06 16:20

No Andelko, ale kdyz si M. vezme dovolenou a nema ji zrovna moc, tak uz mas obyc. jine plany, spis stravit dohromady nez nekam jet, kdyby nebylo te jeho dovolene,tak bych jela hned a M. at  ma volny vikend, ale takhle… ja si teda planovala more , taaaaaaaaaak me to laka,ale tyden je fakt malo.
toz to na vysvetlenou D

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 19.09.06 16:20

No Andelko, ale kdyz si M. vezme dovolenou a nema ji zrovna moc, tak uz mas obyc. jine plany, spis stravit dohromady nez nekam jet, kdyby nebylo te jeho dovolene,tak bych jela hned a M. at  ma volny vikend, ale takhle… ja si teda planovala more , taaaaaaaaaak me to laka,ale tyden je fakt malo.
toz to na vysvetlenou D

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 19.09.06 17:38

Ahoj babušky,
díky za povzbuzení k uzdravení, píšu z postele :-) Jen vám musím rychle osvětlit, že opravdu nemám doma tak hodného a obětavého soupelešníka, jak si myslíte a hlavně jak jsem si myslela já :-(  Luky dorazil z Prahy, cestou domů zasponzoroval slušně lékárnu a nakoupil jídlo a tak. Doma mi uchystal noťas na klín a zapl e-mimi (!! mělo mi to být podezřelé !!), udělal čaj s citronem a jídlo, přikryl mě a dal hubana…mezitím odmítl účast na fotb.hřišti hned ve 2telefonátech od kamarádů, no já byla konečně v klídku (včera totiž nebyl v noci doma, přespal v té Praze, aby nejezdil domů v noci a ráno zase zpět)… Matý se po „o“ vyspal a šel k tetě Alče, ať si dáchnu. No nezeptal se ten pitomec, jestli nemůže jít na ten debilní fotbal?? Pětkrát mu řeknu, že tu nechci být sama, no on argumentoval tím, že mám vše, co potřebuji a že stejně budu sedět u e-mimi a on tu bude zbytečný!!!!!! Holky, on je prostě pryč, proběhla hádka, dokonce byly i slzy (!), no nechal mě tu, že je za 2 hodiny zpátky a že dokonce nepůjde ani na pivo jako vždycky !!!! Já ho nenávidím, ale fakt, je to hnusák a ignorant. Až dorazí, sdělím mu, ať si před oddávajícím na jaře líbá tu svou mičudu, já si ho nevezmu. Je úplně jiný, než jsem si myslela :-((( Já fakt výjimečně stála o to, aby tu byl se mnou a povídali jsme si… normálně se tohle divadlo kvůli fotbalu občas stává s tím, že mu nakonec řeknu, ať jde, že bych s ním doma stejně nevydržela, ale dneska to bylo jiný :-((  Díky vám, že jsem se tu mohla vykecat a postěžovat si, já nevím, komu jinýmu bych to teď říkala :-(
Jen stručně jmenovitě, ale moc si toho nepamatuju :-/   Jituško - to jsem ráda, že má Vojtík „jen“ virozu, ta teplota ráno teda nic moc a to blinkání taky…ale pousmála jsem se, jak jsi uklízela chodník se 3 kapesníčkama - promiň, asi to bylo náročný, co. A moc mě mrzí, že se neuvidíme, ale věřím, že příště to určo vyjde!!!
Andělko -nápad se společnou cestou byl super, ale já se nemám ani jak dostat do DC:-( Je to příšerný, jak jsem jako dlouholetá řidička na autě závislá, ale vlakem si netroufám, a to nemám žádný problémy s hygienou :-)
No děvčátka, je tu! Přišel Luky, tak končím, jdu mu vysvětlit ten obřad s míčem.
 Violet

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 19.09.06 17:56

Ahoj holčiny,

musím rychle něco napsat, než mi švagrová přiveze Natynu.Vzala si ji ven, abych mohla v klidu uklidit Nice šuplíky, neboť když si je uklízí sama, vše tam zůstane.Tak jsem polovinu věcí vyházela a už je to lepší, vždyť před tím nešly ani skoro otevřít.

Jinak Naty je taky nachlazená, snad z toho nebude nic horšího.

Nika už mi volala z výletu a líbí se jí tam.

Jituško - a já si myslela, že bych se domluvila s Peťou a jela tak y jen na točku, ale když už se mnou počítáš, tak přespíme.Cestovní postýlku máme, akorád peřinky by se mi nechtělo táhnout.Ani jsem to ještě nepsala manžovi, jestli mě doveze, neboť sama si netroufnu.Ale neboj, dostanu se tam, i kdybych měla jít pěšky s Naty na zádech.Jestli bude Nika chtít jet nevím, ale myslím, že spíš ne.

Valli - s kočárkem taky asi moc neporadím.Jsem na ně strašný maniak, Naty už měla čtyři (dva ještě máme), tak jsou ze mně všichni nešťastní.Buzz se mi moc líbí, ale nevěděla jsem, že nemá polohovatelná záda.Tak snad nakonec nějaký vybereš.

Všem marodům přeji brzké uzdravení.

Musím končit, přijelo mi dítě.

Pa pa Helena, Naty a nepřítomná Nika

 
andela  19.09.06 20:16

Ahoooojjjjjkaaaa  

tož se hlásím celá vymydlená a voňavá :-)) No honem sem to sfoukla, bych mohla koukat na RZ (nevíte kdo mě nakazil??) a nemusela potom :-)). Normálně jsem si chtěla už dneska hodit mašli, Jája vstal ve 2, chvíli byl dobrej a pak zas začal kňourat a fňukat a mamamamamánkovat ....... no fakt jsem ho měla plný kecky. A to ješt pak bojkotoval kašu aj spaní, ale nakonec se nechal ukecat, přes půlku vypil a spí …
Jituško - tak jsem koukala na nějaký ty stránky, a zjišťovala cenu jízdenky … čoveče, mě to ni nenapadlo že je zpáteční … no jo, šak vlakem sem nejela přes 2,5 roku, no … A jízdenka by teda měla stát 182,–kč. Což i se ségrou jsou 400,– a to je ještě levněji než napůl autem :-)). Tak jsem to řekla mé drahé polovičce, jestli teda jako za ty prachy už je to lepší … no nic neříkal, jen se pak ptal jestli mi něco jede pak zpátky, tož jsem mu oznámila že ano, že v 15:33 jede zas přímák sem a tu je něco po půl 8 :-)))))). Takže mě ještě definitivně neškrtej, já to s tatkou ještě proberu :-)))) Potichu huráááá, huráááá, huráááááááááá :-))))  

Dalif - ale to je jasný, tož já bych taky byla doma, kdyby měl Jára dovču (cha - Jára a dovolená je dooobrej vtip :-)) ) . Ale myslím to tak, že jak kolikrát píšete, že prostě pokud ten tvůj neřekne jo, tak nic není.  Mňo, jak sem psala, já to mám doma jináč, tož asi mi to přijde prostě takový blbý, no. Tedy hlavně pro vás, že …  :-))  

Violet - No co čekáš od chlapa? Ale zas si vem, že mě bylo fakt blbě, a Járu to netankovalo, klíďo sebou plácnul na gauč a chrápal celý odpol ..... to ten tvůj aspoň nakoupil, a trochu se o tebe postaral. A povidat si s chlapem??? Hmmm, no jak kdy, ale fakt funguje, že když chce ženská, tak je to pro chlapa ta nejmíň vhodná chvíle. A proč by sis ho nevzala, však jste spolu už dost dlouho na to, bys ho znala … to jen občas v některých situacích jsou některý věci takový větší :-))) Tak nebul, nesmutni, nehádej se (nemá to cenu, fakt) a ať jsi brzo jako rybička :-))) Pusu na čelo ať je ti veselo.
No, jak by si sem jela - vlakem. Busem bys musela v Ústí přesedat, no. Nebo třeba by tě tvůj drahý dovezl????? No ale jestli bude mít dovču, tak je zbytečné o něčem takovým přemýšlet, že? Však my dvě se můžem sejít i jindy :-))))Do Mostu je to kousíček :-)))  

Helo - teda to jsem od mámy děsně nesnášela, když my lezla do věcí, a hlavně mi vyhazovala a vyklízela šuplata. Grrrrr...... No snad jsi nevyhodila nic fááákt důležitýho :-))))  

Mějte se holky  

Andělka a Jája 8m1t

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 19.09.06 20:42

Valli - mi to nedalo a jukla jsem na toho Buzze, ten je fakt krásný
http://quinny.libfin.cz/buzz_faq.php
Tady jsou odpovědi na nějaké otázky a píšou tam, že má i polohovací záda.Možná s ním v obchodě ani neuměli zacházet (taky už se mi to stalo).Tak rozhodování zdar.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.09.06 08:47

AHOJKY,

tak dnes docela dobra noc,jen jedno buzeni s jednim kojenim:-))

sranda:dnes rano uklizim saticky,ktere jsem koupila,kdyby to nahodu byla holcicka-rikam martinkovi to je pro holcicku-asi to je hodne podobne kocicce-a on pry čičí-a ja rikam ne pro kocicku ale pro holcicku:-)no nic asi nebude chapat ani kdyz sr to narodi,co jako to doma mame:-)

jeste jsem nedocetla,pouze
HELI:no to jsem taky cetla s tema polohovatelnyma zadama a docela me to pobavilo,ono to jde takto-dite sedi a zada nejdou povolit,ale cele to sezeni jde zhoupnout dozadu,tim padem stale sedi,ale ma nohy vic nahoru a halvu dolu,no proste na nic.asi tak jak kdyz svyho zappa kdybys v pantech povolila a cele zhoupla dozadu:-))neni to klasicke povoleni na  zadech:-(

martinek otravuje tak pa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.09.06 09:35

JITUSKO:no ja tam spat nebudu,to by manzel neprezil,se divim ,ze vubec muzu jet:-) hele ja tam klido budu do vecera,akorat je blbe ze po tme nic nevidim:-))tak nevim jak pak najdu slepa cestu.martinek do tech 8-9 vydrzi a pak bude spat v aute:-)
jinak chudak vojtik jak blinkal,martinek uz taky parkrat a to je des,on se jakoby dusi a ja jsem na nervy,ze umre.

DASO:tak vcera skoro prvni veta babicky kdyz jsem k nim prisla-ale ten kocar nebudes prodavat ne?a pak no kdybys ho prodavala,tak si nekupuj novy vezmes si ten po romane(teta a ma kocar jeste o 2roky starsi a je skoro stejny a akorat jina znacka a hnusnejsi barvy)no tak me to hned preslo,ja to ani nikomu nerikam-.to by bylo neutracejte setretet atd.takze bud to koupim/buzze) a proste pak ho uvidi az bude mimi a budu poslouchat smy vylevy jak jsme blbi a nebo se toho vzdam,no ale chci ho moc:-)a dokonce mi kamoska rikala ze v laa ho maji jeste lacinejsi nez u nas-takze se tma brzo zajedeme podivat-na netu nemeckem jsem nasla- ze vyjde na nase necelych 11000,tak uvidime.
jojo u nas je taky uklizec!ale vysavacu se stale boji:--)
DASO:prijed prijed prijed!!!!ukecej tatku,vzdyt fakt volnej vikend kdy ho zase bude mit:-DD PRIJED!chceme te videt!!:-))

ANDELO:ja taky horko tezko zkoumam zuby,tak mu rikam uzkaz mi je a on mi vyplazne treba jazyk a nevidim nic,tak ho taky lehtam:-)
nojo,tak ty ses asi raznejsi,to u nas se na vsem domlouvame,ale kdyz tam nespim tak to vzal celkem normalne:-)

MAMULINKO:no mamka rikala ze jsou v trebici chvaleni a snad lepsi nez v jihalve-jinak nektere sestry jsou takovy hrrr-vypadaji drsne ale jsou dobre a jedna je teda ulitla-ale zase si ji vsechny maminky chvali-mamka rika ze je pomalejsi a nic neji a pry je ziva z kapky rosy-ale je to sranda ne?:-) takze se tak za pul roku budete snazit?nebo kdy????tak ticha domacnostr,jo?no my meli vcera tiche odpoledne:-)) ale pak to bylo dobry:-))

DALIF:tak se uvidime jindy,ale jsi super baba,takze priste urcite te chceme videt!!

IKO:no fakt jsem si rikala jestli neni ondra nejak napred,to uz mo dovolite PC?ju ja martinka nenecham ani divat na televizu,moc ho to nezjima-nastesti-ted byl v telce ju a hele a ja se divala:-)) a on nic.dnes jsou ty decka fakt hodne napred s tou technikou.

VIOLET:ja myslim ze to nebude tak zly,mne to tak neprijde,je pravda ze ti je blbe a jsi treba precitlivela a chtels s nim byt,to jo,ja bych byla taky nastvana,ale zase hned ze nebude svatba,to snad ne.prosim te kdybych ti mela vypisovat co jsme si rekli s martinem a porad jsme spolu:-) uvidis ze za par dni se ti to bude zdat uplne malicherny a blbustka.
co myslis-mela bych kocar-kdyby on nechtel telefon??no nemela a i ted mi ho vylouva ze je skaredej a pry co na nem vidim-to samy zase ja s tim telefonem,no jak mali:-))
jinak akorat ti muzu rict,ze ja mam trosku divneho chlapa,ktereho sport nezajima takze mi na zadny hokej fotbal nesleduje,nastesti.

HELI:a jaky kocary jsi vsechno mela,na fotce vidim zappa,a co dal?takze manicka jo?:-))

ANDELO:super snad dorazis!ja totiz chci poznat tu hubu nevymachanou:-))nebo to byla IKA???

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 20.09.06 12:02

zdravím ženský,  

tak včera jsme byli na tom očkování.davali jsme normální.kubík při píchání ani necekl jen vyvaleně koukal.
a reakce?-žádná!!bez teplot,bez bolestí-no naprosto jako by na žádném očkování nebyl.Tož jsem rada.já měla nachystané parelen nurofen popř.i na zábaly a nic ztoho se nekonalojen na noc jsme dali dle navodu pí.Dr. rozdrcenou ctvrtečku diazepamu proti křečím.a za ušetřených 7tis.ktere jsme měli stranou mu něco pořídíme.  

jo chůvičky-šlapou jak mají a včera jsme je dokonce plnohodnotně využilia na odposlech .když malej při Ordinaci v růž.zahradě baštíl a stale (jako vždy)se otačel kroutil atd.tak jsem manžovi dala detskou jedničku at mi ji dá k repráku a rodičovskou si vzala sebou do ložnice kde jsem poslouchala a Kubik v klidu a řádně baštil.
take jsem se včera dočkala konečně deště.ale dnes už je zase dusno:-(   Valli-tak to jsem na tě zvedava co si domů přineseš:-)) ?!  

zatim pačko Růža a Kubísek (3m a týden)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.09.06 12:50

Ahoj holky,  

no tak nemám nic zbaleno, kufr u tchýně a zítra jedem :-((( no nic, přijdeme z procházky asi dřív, něco si nachystám a večer nahážu do kufru.  

Violet - z chlapa si nic nedělej a buď ráda, že alespoň nakoupil, protože jsou i horší. Já vždy, když můj něco udělá, aniž bych to žádala nebo dělá hned po tom, co jsem požádala přemýšlím a vznáším dotazy, co bude potřebovat. Oni jsou filutové a jdou na to oklikou. Ale taky by mě to mrzelo a pokec s manžou - pokud ho pod „nátlakem“ nedonutím, tak většinou nemá čas. Tak hlavu vzhůru, rychle se uzdrav a nebreč kvůli chlapovi, nemá to cenu . Já tvrdím, že všichni jsou potvory -někteří větší, jiní nemší, ale jsou. Jen kdybychom je tak nemilovaly a netrápily se kvůli nim.  

Růžo - vidím, že chůvičku využíváš na 1000% !!!!!!!!!!!!  

Tak holky pa, musím jít , mám dnes fofr ,možná ještě dnes nakouknu Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.09.06 13:29

ju ja nejak zameskala,kam to DASO jedete?nekam do teplych krajin?

martinek uz je vyhajany,tak si jeste chvili pohraje a pak jdeme ven a tatkovi naproti do prace.

RUZO:opravdu sranda s tema chuvickama:-)

VALLI+MArtinek-stale si naschval skripajic prst do koliku:-)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.09.06 13:46

Ahoj žabule,
tak včera to byl horor nad horor,Vojta buď ječel nebo ležel bezvládnej na mně a civěl do prázdna(nedej bože ho odložit-naprosto zřetelně zaječel máma,máma)nebo spal.Do toho Bára,která se cítila být odstrčená,tak se předváděla a v nestřežených chvilkách se ho snažila bimsnout.Holky,já jsu z ní úplně na prášky-co jsme teď zavřený všichni 3 doma,tak mu furt ubližuje-dělá na něm pokusy,kdy se ještě nerozeřve a kdy už jo.Furt jí vymejšlím zábavu,snažím se s ni s ní hrát,vysvětlujem si to,ona chápavě kýve,řekne,že ho má ráda a vzápětí po něm mrskne cédéčkem.Snad to přejde,až půjde do školky,asi se nudí,ale nevím nevím,co si o tom mám myslet.Jsem na ni milá,hrajem si s plastelínou­,skládáme puzzle,čteme knížky,ale jak je Vojta vzhůru,musím se věnovat i jemu-jestli žárlí nebo co.Doteď to udělala jen jednou za čas,ale teď to řeším 4× do půl hodiny.
no nic,jsem si postěžovala.Jinak už je Vojta lepší,ráno bez teploty,teď trochu stoupla,ale už jen zvýšená,takže fakt jen dvoudenní virozka.V noci teda děsný,moc jsem se nevyspala,ale už nezvracel ani nemá průjem,tak se to upravilo. Zato se zhoršila Bára,víc smrká a začla chrchlat jak tuberák.Snad je to jen od tý rýmy,no huvidíme.  

HOLKY, ještě o srazu:ohledně jídla-uděláme to tak,že si budem u našich vařit,abysme za 1)ušetřily za 2)si nedokážu představit naši bandu s děckama v některé z místních hospod.
Takže jsem vymyslela,že v sobotu na oběd bych udělala třeba čínu s rejží-něco,co se hodí na na pánev a je hned hotový, večer bysme grilovali třeba kuřecí steaky s chlebem a v neděli na oběd třeba jen špagety,sekačku nebo tak něco.Na večír vínko a chipsu,at máme co mlsat.Já bych to nakoupila a připravila,akorát pak počítejte s tím,že to nějak rozpočítám mezi všechny,co se zúčastní.Snad to nebude nějaká velká pálka,počítám do 200,–na jednu,ale opravdu jen odhadem,tak abyste o tom dopředu věděly.Nebo máte jiný nápad,návrh?Jo a s jídlem pro drobky-vzhledem k tomu,že každej mrňous může něco jinýho,tak bych vás poprosila,kdyby jste měly skleničky nebo mi daly vědět,co mám pro ně nakoupit.Taky jsem přemýšlela nad tím,co budem dělat,když bude hnusně a říkala jsem si,že by jste si mohly vzít plavky-že bysme mohly do bazénu.Je takovej mrňavej,ale celkem teplej.  

MAMULINKO,to je mi líto s tou tichou domácností,koukám jsou erupce,my jsme se taky včera trochu chytli.S tím spaním-je tam volno,dej mi kdyžtak vědět dopředu,Helču se mi podařilo ukecat.Myslím,že by to mohlo být večír fajn-zatopíme v krbu,dáme vínko a pokec…nechci teda lákat,ale…
ANDĚLKO-no tiché hurááááááááá!To by bylo super a fakt se neboj tý cesty,kor jestli pojede i švíca.S tím zmoknutím-včera jsem se šla vyvenčit a zmokla jsem jak slepice-crčelo ze mě všema směrama.  

VIOLET-to nic,z toho si nic nedělej,fakt máš hodnýho chlapa,i když ti to nepřijde.Já jsem tohle vzdala,hlavně nějaký popovídání si,k tomu musíme mít oba náladu.Já bych teda spíš uvítala to ticho a klid a komfort být úplně sama doma,ale každej jsme jinej.Už jsem zjistila,že když něco Honza chce a já mu to zakážu,tak sice doma je ,ale jako by psychicky nebyl.Je protivnej a nadurděnej.Když mu to milostivě dovolím-miluju být doma sama-tak je pak hrozně pozornej a miloučkej a já mám plus body.A neblbni,fakt je to drobnost…  

HELI-jsem moc ráda,že se uvidíme a budem moct zdrbnout:-)Ať je Naty líp a není z toho nic horšího!  

VALLI-tak ty si anenecháš říct,co budete mít?že bys těch šatiček třeba nachystala víc,víš?S tím blinkáním-v takovýhle míře jsem to zažila poprvý,hnus flus,Bára teda jednou nahodila zeď nad gaučem-vypila kakaíčko,tak tam byl hnědej flek.S tím kočárkem-to je přece vaše věc,za co utrácíte peníze,zas ho pak můžeš dobře prodat,tak si můžeš říkat,že homáš jakoby za 6000,–,ne?  

RUZA-to je dobře,že je bez reakce.Vojta teda byl poprvý taky bez reakce,horší to bylo podruhý,ale nechci strašit,jsou děti,na kterých to nepoznáš,určitě je Kubulka jeden z nich:-)  

DASO,tak krásnou dovolenku,napiš,kam­že to vlasntě jedete a cože tam vlastně budete dělat,jo?  

Zatím pápá,už se mi budí dráčata.Honza je na veletrhu,tak  si jich dneska užívám plnáými doušky.Ale v pět jdu k holiči,tak zas den tak blbej nebude.
Jitka a marodi

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »