Růzňata č.40 - Máme doma bratříčka(sestřičku)!

Rodičovství

Milé Růzňačky,Růzňata a ostatní emiminí závislajdy, rozhodla jsem se napsat o problému,který mě v poslední době tíží nejvíc, a to o sourozenecké rivalitě.Nejdřív bych chtěla udělat výtah z jednoho príma článku,který nám pomohl,když jsme si přivezli Vojtíška z porodnice(chytře jsem dala časopis na WC a nalistovala příslušný článek,takže si to přečetl i Honza).Takže tady je úryvek článku: Narození dítěte je jistě radost.Ne vždy to však je ta pravá radost i pro staršího sourozence.Může mít pocit,že do rodiny přišel malý vetřelec.

Důležitý je věkový rozdíl - problémy nečiní pár desítek měsíců,protože je péče o oba sourozence prakticky stejná.Jde však o situaci velmi náročnou pro maminku, a velká pomoc okolí je většinou nezbytná.Stejně tak nečiní problém,je-li sourozence starší o šest a více let.Zde již můžeme staršímu dítěti nabídnout roli ochránce a chůvy.
Větší problém je tam,kdy nového sourozence přineseme domů dítěti mezi 2. a 5.rokem života.Dítě žárlí,nechápe,že by se o přízeň a lásku rodičů mělo s někým dělit.Musíme být připraveni na to,že dítě bude všestranně poutat naši pozornost, a to i za cenu zlobení.Často se objevuje i tzv.regres v chování,kdy dítě začíná napodobovat mladšího-zhorší se řeč,začne zlobit s jídlem apod.
Musíme mít na mysli,že dítě může opravdu trpět, a proto je důležitý trpělivý a laskavý přístup,jesltiže se projevy žárlivosti objeví.Chybou by bylo dítě kárat nebo tresta za „zlobení“.Nesnažíme se také tříletému dítěti vysvětlovat,že je již velké amusí pochopit,že maminka teď patří více miminku.
Snažíme se dítěti věnovat co možná nejvíc času.Protože je máma první měsíce vázána k novému dítěti,snažme se,aby se staršímu sourozenci věnoval ve zvýšené míře otec nebo ostatní příbuzní.Chybou je ale dítě od sourozence zcela izolovat-dát k babičce a pod.Naopak se snažíme co nejvíce zaangažovat do péče o dítě.
Není třeba se nového přírustku do rodiny obávat.Dobře fungující rodina má dostatek lásky pro všechny členy.Většinou se vše vyřeší,budeme-li se staršímu dítěti věnovat jen o jednu hodinu více než obvykle.Je dobré zasít semínko dobrého vztahu mezi sourozenci."
Toť teorie,praxe byla u nás děsivá,hlavně prvních 14 dní po příjezdu z porodnice.Nebýt chytrého článku a mého muže,asi bych Báru neustále peskovala a bila,protože byla vzteklá,protiv­ná,kňourající,je­čící,na všechno byla odpověď NEE! a scény typu válení se po zemi,které jsem do té doby neznala,byly na denním pořádku.Snažila se prostě všemi silami upoutat pozornost a tak jsem na popud Honzy,místo abych na ni ječela,snažila se ji o to víc objímat,laskat a zdůrazňovat,jak je důležitá a bez ní bych toho Vojtu prostě nezvládla.Hlavně tohle zastával Honza,já bych na to neměla nervy(to víte,hormony se mnou cloumaly do všech světových stran) a taky nevyspání a vůbec péče o malého řvouna.
Hned první den po příjezdu jsem si kupříkladu odběhla na WC,Honza odjel na nákup a Bára mezitím šlápla Vojtovi na hlavu,když za ním vlezla do postýlky(chtěla mu dát dudánka,já tohle nevěděla a zřezala ji,pak mě to mrzelo).Takže nás Honza našel plačící všechny tři-Bára proto,že dostala od své matky-hysterky,Vojta oprávněně kvůli šlépěji na hlavě a já proto,že mi všechno bylo líto a měla jsem pocit,že tohe nezvládnu.
Ale dobrý,po 14 dnech se situace otočila,tatí šel do práce a Bára pochopila,že s mámou už to taková legranda není a že scény na mě neplatí-neměla jsem tolik času neustále zdůrazňovat její důležitost a bylo to v pohodě.Byla jsem nadšená,jak utíkala vždycky nejdřív za Vojťulkou,jestli už je vyspinkanej a bylo vidět,jak ho zbožňuje a je na něj pyšná.
To bylo donedávna.Teď už delší dobu řeším to,že Vojťas vyrostl,začel lézt a chodit podél nábytku a dovoluje si chodit do JEJÍHO POKOJE,hrát si s JEJÍMA HRAČKAMA a zbourat JEJÍ KOMÍN…je to hrůza,né,že by ho neměla ráda,dokážou si spolu hrát naprosto ukázkově,ale běda mu,jak leze do Bářina rajonu,to je pak průšvih a tak to řeší šťouchance,plá­cance,plivání,přiš­lápnutí ruky,držení nohou…už jsem z toho na Chocholouška a jen doufám,že tomu někdy bude konec.
Nějak už taky nemám sílu neustále ji ujišťovat dle článku,jak je úžasná a jedinečná,když právě bratrovi málem vyšvihla korálkama oko a snažit se být milá a asertivní.Jsem spíš nasertivní.Ale teď se pozoruju,že už vydržím čím dál míň a poslední dobou jsem se proměnila na supa,co krouží okolo a neustále jedním okem pozoruje kořist,co zase vyvede.
Myslím,že už to ani tak moc není o soupeření rodičovské pozornosti,ale spíš o tom,že se neumí dělit.Na druhou stranu,kdybychy si hodinu stavěla garáž a přišel drak a dvěma pohyby mi ji zboural,asi bych taky byla nasr..ale být jim pořád za prdelkou nemůžu,nehledě na to,že si přece musí zvyknout na to,že má halt doma bráchu z demoliční čety.
Holky,co s tím????????­????????

Jitka,Barunka(3,5R) a Vojtíšek(11M-dneska!) čerpáno z časopisuOsobní lékař a vlastní smutné zkušenosti

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
makysek
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 20.10.06 21:23

Omlouvám se, že sem takhle vpadám, ale nedá mi to. Řeším podobnou věc, až na to, že starší brácha je o rok mladší než Bára, 2,5 roku. Když se Jíra narodil, byl mu 1,5 roku, a bez problémů to taky nebylo. Začal mít noční děsy, ve dne se vztekal, taky jsem myslela, že to nezvládnu. A teď už je to pohoda.  Přesně až na to, že na řadu přišel demolition man :-))). Vašek se kupodivu docela ochotně dělí o hračky, ale Jirka chce zá:,–(ně to, co má v ruce Vašek. A chce si to vzít. a vašek ho odstrčí a Jíra padne na hlavu a je řev. Asi tak 20× do hodiny.
Co aplikujeme v téchvíli? Snažim se kluky oddělit.  Vašek do pokoje, Jíra obvykle se mnou v kuchyni. Nebo, pokud je problém v bourání staveb - řešení je stavět třeba na kuchyňském stole, kam mimino ještě nedosáhne. Četla jsem prima knížku, od nějaké Francouzky, Žárlivost a rivalita se to jmenovalo. Psali tam něco v tom smyslu, že žárlivost u sourozenců je naprosto přirozená a  bylo by velkou chybou rodičů ji potlačovat nebo vzbuzovat ve starším sourozenci pocit, že je špatný, pokud brášku či sestřičku „nemá rád“. Má právo ho nemít rád, nemusí chtít dělit se s ním o hračky a hrát si s ním. Ale důležité je, aby  ho respektoval jako osobnost a neubližoval mu. Tolik teorie :-)))
No nic. Hodně trpělivosti a hodné děti přeje

Makýš a Tygříci (Vašek 2,5 roku, Jíra 10,5 měsíců)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.10.06 21:34

Pelotonek:

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno,(1977)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-1976)
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)

Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa-1982)****
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-1981)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.10.06 21:39

Makýš,díky za radu,přesně něco takovýho jsem potřebovala(taky asi to,že v tom nejsu sama).Asi to budem muset začít praktikovat,ale většinou si chce Barunka hrát a udržet Vojtu v jiné místnosti,když ví,že Bára dělá určitě něco zajímavýho,je dřina.Většinou se začne vztekat,„proteče“mi rukama a zdrhá za svou superségrou.Do­nedávna si Barunka hrála na velký posteli-na stole v kuchyni na samotce ji to až tak neba,ale ten malej sígr se vyšplhal nahoru-poprvý,jen aby jí do toho mohl hrábnout.
Dětičky si krásně hrajou a najednou hračky plačky.Občas je příjemný si moct něco(PC)udělat,kaž­dá chvilka klidu dobrá.
Jitka a kuřata

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 20.10.06 21:53

No Růzňata, kde jste kdo? :-))))
Jituško, když jsem viděla Tvůj vlastnoručně napsaný článek, neodolala jsem :-))) A jsem ráda, velmi vtipně podáno… Až na to, že s tím asi nic moc nejde dělat :-) Prostě rivalita a žárlivost je nám všem vlastní, takže snad jen zkoušet udržet hájení vlastního prostoru v rámci slušného chování :-) a taky se s tím trochu smířit.  A s tím koncem … no nevím, nevím, dítě… Mne s mou švícou rivalita nepřešla doteď a to už máme věk vysoký :-))))
Každopádně díky za fajn počtení !!!
 Peťula

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 20.10.06 21:56

jejda v prvni petce, Valli odepsala jsem Ti jeste do stareho denicku ;)

JiTUSKO hned se dam do cteni,az skonci Kraus ;)

D

 
andela  20.10.06 22:19

Čtvrtá od nás :-)))  

 
andela  20.10.06 22:32

Ndááár babule,  

jen jsem nakoukla, hlavně kvůli Jítě :-)) - starý deníček nemám přečtený - tož zítra ju?  

No představte si, že jsem chtěla z MMb z aukce pro Jáju odstrkovadlo - ti co byli na výletě ví jaké má Jituška - a dneska v 9 měla aukce končit, a nám celé odpol i večer nešel net!!!! No Jituška je moje spása, páč jsem jí napísala a ona mi to ohlídala. I když ve finále ni nemusela, páč se cena toho obyč odstrkovadla vyšplhala na 350 kč!!!!!!! samo k tomu poštovný!!!! 8-o No valím na to oči jak jsou některé maminky hloupé, protože i já vím že to koupím normálně do 300,–.
Jituško - moc pěkný deníček … samo že já ti neporadím … jen třeba mě, jakožto starší sestru, děsně štvalo, že Iveta musela chodit po venku všude se mnou (je o 5,5 roku mladší) … a taky že byla mazánek a já všechno odnesla i za ní …  ;-)) Jinak ti ještě jednou moc a moc děkuju za pomoc :-))))))) Jsi fakt zlatíčko :-))) A Vojtovi přejeme vše nej nej nej k jeho měsíčninám - ještě chviličku a je to celej ročák :-))))))  

dobrou noc všem a krásné sny. Já su hotová tak se ošplouchnu a jdu do pelechu též.  

Andělka a Jája 9m1t

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 21.10.06 07:16

Ahojte děvčata.
jen nahlásím v rychlosti, že jsem se včera navečer vrátila od maminky, tam vám bylo krááááásně........
Pokusím se vás dočíst, ale asi písnu až zítra večer až moje drahá polovička odejde do práce.
Jsem zvědavá co se bude dělat o víkendu, počasí na prd, ale prý si ho podle manžílka uděláme hezkej, tak jsem zvědavá.
Nic, fakt teď končím, jen jsem se chtěla ozvat, že jsem na vás nezapoměla. čus čus čus

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.10.06 08:19

nevim kolikata jdu cist:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.10.06 08:38

CAuKY,
JITUSKO-super denicek.
no mne to ceka a tak se toho obavam.
ja to vidim u meho bratrance-jemu budou 4roky a ted jsme u nich ve stredu byli-no teda ja myslela ze ho doliskam.a zaroven mi z toho bylo do breku ,ze je tak zly.protoze martinek treba jen prosel kolem,zakopl o jeho nohu,spadl,on na nej-co delas-prosim te nech toho.nebo ze mu nepujci hracky,ze mu je oslinta-tak jsme mu rekli ze uz neslinta ze je vesti a nedava todo pusy,tamto mu taky nepujci,ze mu to rozbijeatd.no teta mi rikala,ze pry to na nej zkousi ze je mladsi,ze takhle mu treba jeho brachove rikaji,at jim nesaha na veci.takhle to asi nezni nejak hrozne,neumim to popsat,ale mne to vzdy prijde blby,jak se chova,ale snad ho to prejde(jinak je ze tri kluku nejmladsi).

K martinkovi:spal celou noc,tak nam to snad zustane!
za cvhili jedeme do plavani tak papa EWA

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.10.06 09:00

JITUSKO?DALIF:diky za info o MMB-budu se snazit ridit vasimi pokyny.
JITUSKO:fakt se najez,urcite nema cenu drzet dietu a pak mit blbou naladu.
tak pa a diky

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 21.10.06 11:42

Ahoj Valli,
já jenom k tomu bratránkovi-vím,že je to nepříjemný,když dává najevo to,že Martínek je vetřelec,ale nebuď tak přísná.Já jsem zjistila,postupem času,jak Bára roste,že dřív věci,které jsem odsuzovala,už se mi nezdají tak hrozný-prostě jsem zjistila,že některý věci dělají skoro všechny děti a už nejsem zdaleka tak kritická k chování ostatních dětí.To poznáš,až ti Marťas povyroste a začně mít svou hlavu a začne dělat věci,který sis myslela,že TVOJE dítě dělat nebude.
Já nechci,aby z toho článku vyznělo,že je Bára zlá-to si ani nemyslím.90%času stráveného s Vojtou je hodná a milá-protože nesjou sami v pokojíku.Teď si zrovna kutoulají s balonem.Ale těch 10%,kdy řeším hádky,mě vyčerpávají.A asi je v tom i kus mojí viny,protože občas ji sprdnu a předem předpokládám,že ona je ta zlá a pak zjistím,že ji Vojta kudlal za vlasy,tak ho odstrčila a on spadl.
Děcka prostě zkouší,co ten malej vetřelec vydrží a taky ho mají občas jako další hračku.Já mám Barunku hrozně ráda a je to jinak moc fajn holka,bojuju akorát s tímhle,ale snad to vybojuju dobře.
Jinak gratuluju ke spánku celou noc,to mě utvrzuje v tom,že Vojtu po roce odstavím,protože spí čím dál hůř a asi je to fakt tím kojením.Sice to budou perný noci,ale já už se tak těšííííííím,až se vyspím!!
Zatím papa a krásnej víkend.
Jitka,spící Vojta,bdící Bára

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.10.06 14:35

JITUSKO:no ten muj bratranec-onose neni cemu divit,ma dva starsi brachy a ty uz si sve veci chteji uchranit,takze on to pak zkosi taky nekde vyuzit ze.no a jeho tatka je dost nervak a za vse na nej rve a pak zase tutu nunu-takze je takovej jakoby zbrklej po nem,no.ja vim, ze to martinek bude delat,on uz se vzteka ted,jak neni po jeho,proste hysterickej zachvat!takze se bojim toho mimi,az tady bude.ale zase ne tak moc,uvidime.

jinak ja od 13m.jsem na to odstavovani najela-protoze tou dobou (jak si urcite pamatujete)se martinek budil az 10× v noci.takze hruza.tak zhruba po 3mesisich uspech!:-) zitra je to tyden co jsem kojila naposledy!

byli jsme v plavani-martinek ma z vody radost,ale bohuzel je takovy netrpelivy,takze se hrozne rozciloval kdyz nemohl vylezt z bazenu-maji se drzet rukama a vysplhat pres koleno ven,ono mu to nejde ani moc doma na gauc-kdyz to neni hned zuri a buli,pak si maji sednout na okraj a skocit do vody.hm tak to si nechtel zase sedat.no ale pak jsme delali novou vec-velky desky a na nich meli vyzkouset stabilitu-jakoze stoupnut a my pridrzovat a odsud skocit,tak to skakal a hrozne se rechtal.jinak je ucime skakat z okraje bazenu a dnes to meli rodice predvadet-no ja sjem takovy sice potapeci typ-ale nosalovy-takze ja vzdy nos ucpanej,no prdel,jeste jsem mela cocky,takze mi jedna malem uplavala:-))ale jinakl je to super.

holky nejak se mi nechce chodit do skoly:-( achjo.mela bych se dat do uceni.pristi tyden jdu za tychni domluvit si k ridovi praxi:-(to taky musim pekne naplanovat,abych mela hlidani!

tak zatim pa a piste.
manzel dela s dedkem hnuj.
martinek si dava slofika:-)

PS:uz jsme se docela dohodli na jmenech pro mimi-holka:Lucie(nej­spis) nebo Andrea
kluk:Zdennek nebo Oldrich(ale toho nechce za zadnou cenu)-treba vymyslime jueste jiny-no uvidime ve CT co nosim v brise:-)

VAlli.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.10.06 15:01

tak mi nejak blbne net!jde mi jen emimino,najede seznam a pak dal uz nic:-(to jsem z toho blazen.

holky sama jsem si ted barvila hlavu-pomoc-mela to byt svetla blond a je to nejaky tmavy!snad az mi uschnou vlasy to bude svtelejsi,ale zatim je to hruza.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 21.10.06 19:11

Tý jo, deníček, jo? Jsem netušila, že má zase nějaký být…no teď jsme se vrátili z rodinného výletu z Prahy, tak jen hlásím, že žijem, dočtu až večer (snad, musím dělat úkoly) a pak i napíšu. Violet

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 22.10.06 09:05

Krásnou neděli přeji, ****
i když u nás hnusnou jak pr..l, je tu šílená mlha a samozřejmě zataženo. Fuj.
Včera jsme celé ráno popichovali naše mozečky, aby na poslední chvilku vymysleli nějaký ten sobotní program. Výběr aktitvit už se nám dosti zúžil díky počasí :-/, nicméně nakonec se zadařilo - Luky našel na netu info o Mořském světě v Pze Holešovicích a já začala balit :-) No, ještěže jsme věděli předem z jejich stránek, kolik je vstupné (150,– za dospělého, Matý zdarma)… bylo to krásný, ale za ty penízky jsme byli celkem rychle s prohlídkou hotoví. No Matýmu se to líbilo, rybičky, ty jsou jeho, ale museli jsme ho mít skoro celou dobu na rukách, aby do akvárek viděl. No a ze žraloka jsem byla „hín“ zase já, byl skvělej. Nebyl to ten typický „čelisťový“, ale byl ho celkem kus. Nějaké fotky jsme pořídili, ale ono se to tam moc nedá - je tam pološero, aby vynikla akvárka s jejich barevným osvětlením, takže by to chtělo blesk, ale s po použití blesku se vám to zas odrazí od toho skla akvárka :-/ No, něco dám pak na Rodinu, ale je lepší tam být a juknout se :-) Tak to jen info o Sea World pro ty, kteří tam ještě nebyli :-)
Dneska vstával Matý snad ještě před 7.hodinou, pomóc! Je tma a on spí ráno méně než za světla! A to nám spal včera jen hodinku v autě cestou do Phy a večer byl fakt unavený. Lukyho jsem dnes milosrdně nechala spát, až se vzbudí a nasnídá, jedem nakoupit a ke tchýni - Luky jí musí spravit konečně nějakou tu polici, no spíš jí celou předělat a my jdeme na návštěvu. Objednala jsem nás na dobu cca polední, to znamená, že tchýně vaří oběd :-) (já si to neuvědomila, ale počítala jsem s tím, že Matý tam bude mít nějakou polévku samozřejmě, no večer mi ještě volala, co tedy uvařit). Takže já se dneska budu asi válet na gauči, jsem nevyspalá a popíjet kávičky :-)   Jituško- krásně napsaný deníček, jen co je pravda. Sice pro většinu z nás zatímmimo mísu, ale pevně věřím, že zrovna mně se bude už brzy hodit :-))  Neboj, my přeci víme, že máš Báru (a nejen ji, samozřejmě) ráda, tos ani nemusela psát. Jen je to prostě zas jedno z těch obtížnějších období - myslím, že u vás probíhá ta mírnější forma rivality, jelikož dětičky se mají opravdu rády. Můžu tě ujistit, že by mohlo být o dost hůř - mé okolí tomu napovídá :-/ A fakt v tom nejsi sama, snad se ti trošku ulevilo, když ti to řeklo víc lidí :-) Co dieta? Já vás všechny táááák obdivuju, já bych nikdy dietu držet nevydržela, jsem slaboch. Jedině, že by to byla dieta, kdy se přes den moc nejí a v noci se přecpává :-) Fakt si dej něco dobrýho, jestli ti to obalí nerv, život je krátký … No a s MMB přeji dál samé úspěchy!   Valli- huráá, myslím, že máte definitivně odstaveno a konečně se všichni krásně vyspíte! A co, jak dopadla hlava? Jsem si tě představila nazrzlou…:-) A už se těším na ČT, jestli se mimís nechá „pohlavně identifikovat“ :-))) A kde máš dělat jakou praxi?   Iko- tak u maminky bylo kráááásně, ju? :-) To ti věřím. Já už plánuji, jak tam udám dítko, nejlépe hned další víkend, že bychom s milým vyrazili na vínko (ho pozvu, no) a ráno se zas jednou vyspali :-) No uvidím, co z toho nakonec bude. Koukej něco pořádného napsat! Díky za pochvalu Matýho na fotečkách, to mě vždy moooc potěší :-) A s tím dárkem k Vánocům - to víš, že pro tebe něco mám, ale musíš se ještě párkrát vyspinkat, než přiletí Ježíšek, víš?   Mamulinko- no ty mě napínáš, jsem zvědavá, jak se to u tebe vyvine se sourozencem, tak podej info!   dalif  **- přeji také prospané noci jako u Valli, je mi jasný, jak by ti to bodlo.   **andělko- tak co, taky je u vás tak příšerně? To je ale fakt na depku, v bytě tma i když si rozsvítím, to já nesnáším, miluju světlo :-/  Co Jája, už asi sprintuje, ne? :-)))  

Jo - v pátek se mému kamarádovi z Tábora narodil synek Michael, 50cm a 3,90kg, ale císařem. Podrobnosti ještě nemám, jen fotky a je to tedy kus chlapa! Je znát, že má o 1kg víc než měl Matý, když se narodil. A včera mi má kámoška psala, že už ten její starší synek (v prosinci mu budou 3r) kadí do nočníku a ne do plíny, tak z toho mají svátek. To je ta, jak kluka s tchýní na nočníku nechávali sedět násilím atd. … takže Ilčofakt na tom něco bude - děti za nočník nemlátit, nenutit atd. Je to tedy občas fuška, ale stojí to za to. No holky, já končím, už mám studenou snídaňovou kávičku, asi si udělám jinou…   Violet + Matý 21m+1t

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 22.10.06 10:15

Ahoj děučátka,
tak jsem se dneska nemohla probrat,bo jsem včera byla pařit(čaj,2×džus a 2×minerálka) s kámoškama-přijela mi moje oblíbená paní doktor Míša-dělá anestezioložku na ARu v Motole,už jsem ji děsně dlouho neviděla,tak jsem si to užila.Je to skvělá baba a jes ní děsná prča,tak jsem se dost nasmála a bylo to děsně osvěžující.Mám vykřičený hlasivky,protože byla v hospě děsně nahlas hudba,ale zase jsem se ukázala lidu žďárskému jinak než v závěsu s dětmi.Přišla jsem dom před 11tou - samože Vojta řval,Honza říkal,že se vzbudil 10min poté,co jsem odkráčela,pak usnul,tak se spolu dívali na TV,no apak se vzbudil asi 5min předtím,než jsem dorazila.
Včerejšek jsem trávila sama s dětmi,tatí byl u voleb do pěti jako předseda,tak jsme šli do tý restaurace s koutkem pro děti a tam řádili jak černý ruky.Vojta byl totálně unešenej z bazénku,kde jsou balonky,nemohla jsem ho odtud dostat,furt jakože plaval,v puse balonek a řehtal se jak kůň.Bára tam měla kámošku ze školky,tak si hrály na obchod a pak se honily,no paráda.Pak jsme šly na zákusek do cukrárny-já jsem si teda dala nějaký semínka v karobu(celkem dobrý) a pádili dom za tátou.
Jo holky,Vojtík včera udělal svůj první krůček!!!Asi omylem,poslední dobou už stává sám,že se zapomene,ale vyhrkly mi slzy.Od tý doby nic,to bude ještě dlouhá šichta,ale i tak-je to můj chlapák!
Dneska mám na oběd dietní koleno-voní to tu všude,už se těším-dá se tam najít určitě i libový,žejo,že ho můžu???Já prostě neodolám.Teď jsem trošku přestala hlídat kalorie a okamžitě kilčo hore,tak se musím zasejc hlídat,protože je moc příjemný,když mi říkaj,jestli jsem nezhubla(no já teda byla fakt cvalda). Ödpoledne máme rodičovský návštěvy-ani se mi moc nechce,to zas budou koláčky a kafíčko,ale co,v tomhle počasí se ani nic moc nedá dělat.
Musím vám napsat,co se teď událo děsnýho,je toho nějak moc?
předně-Mirka,moje kámoška a Ilonina švagřice,je od včerejška v nemocnici,je těhule 30.týden a začla krvácet,tak pro jistotu.Štve mě,že vím,že se vůbec nešetřila a nějak si nšpřipouštěla,že je halt už stará a má nemocnou štítnou žlázu a těhu cukrovku.Snad to bude vše OK,moc na ni myslím.
Moje švagrová,Honzova ségra,si nechala vyříznout znamínko a zjistili,že je to pozitivní nález na rakovinný buňky,tak teď jezdí po vyšetřeních-Honzova máma je na prášky,protože jí ve 4 letech umřelo třetí dítě na leukémii,tak máme děsnej strach,co se vyvine.Snad to bude taky dobrý.
Můj táta,ukázkovej workoholik,s vy­sokým cholesterolem a žal.vředy,včera prý 2× omdlel a odmítá doktora.Je hroznej,musím ho nějak přesvědčit,mám o něj strach.
Naše Terinka,14ti letej pes našich,má asi rakovinu a prý jí doktor dává max.měsíc života.
Děsný jobovky,prostě to musí všecko naráz.
A teď k vám:
Nazdááár ,Peťulo,tak jsi zavítala a kladně hodnotila!Jak milá událost!O rivalitě mi něco povídej,já bráchu nemusím doteď je hrozně sobeckej,ale to je doufám o jiným problému.Moc se snažím,aby se děcka měly rády a nedělám v nich rozdíly,tak snad se mi to podaří ukočírovat.  

ANDĚLKO,tolik chvály si ani nezasloužím,to byla maličkost,ta aukce,akorát mě taky ty ženský zaráží,že jsou jak prdlý.A mý aukce nic,to dopadne vždycky děsně-max 15,ů-Kč nad vyvolávačku.Třeba se zadaří.  

VALLI,já ti nechtěla říct,že to bude martínek dělat taky,to si ani nemyslím,protože budeš mít děti o kousek,tak žárliovst tam ani podle mě nebude,spíš jsem chtěla říct to,že bude dělat jiný věci,který jsi myslela,že tvoje dítě dělat nebude.
S plaváním váhám,asi budu chodit občas s Vojtou sama,ale má furt rýmu a tak teď ani nemůžem.Jsem zvědavá načtvrtek,co na vás mimi ukáže:)  

VIOLEt,u nás taky hnus počasí,tak taky budem návštěvovat.Ségra v tom akváriu byla taky se svým francouzem a byla dost zklamaná,že je tam pár akvárek-za ty prachy nic moc.My máme doma 500l akvárko,tak asi nikam nemusíme:)
D9ky za podporu,třeba dneska si od rána děti hrajou ukázkově a spolu a bez hádek.A jsou na sebe moc hodný.Třeba,snad,se to zlepší.Hlavně až se bude umět Vojta bRÁNIT,asi je občas nechám,ať si to vyřídí spolu.S dietou to zas tak nepřeháním,ale je to peklo,když mám chuť třeba na čokoládku a vím,že nesmím a o to víc na to myslím…hmmm,čo­koládka,no nic,ještěže doma máme nakoupenou samou dietu:)
Tak krásný den přeje Jitka a koťátka  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 22.10.06 14:27

Ahoj holky,  

nový deníček?????Teda, chválím Jituško, pěkné počtení, i kdž neradostné, když si představím, jaké mám já nervy s jedním, tak smekám klobouk!!!!!!!!!!! A gratuluji ke krůčkům!!!!!!!  

Jinak my měli dnes děsnou noc, nevím, jestli se Lukáškovi něco zdálo či co, ale řval jak tur 2× za sebou, nešel uklidnit, když mu vypadl dudák, tak ještě víc. Tak jsem ho úplně probrala, ať se chudák vzpamatuje, přebalila a on ukázal na micáčky (zajíčci na pytli na spaní) a říkal hají. Tak mu dloooooooouho trvalo, než usnul - samo se mnou  v posteli. Tak jsem se odplížila a chystala dodívat film, ale znova řev, tak jsem se umyla a šla s ním spát. Pak už spal až do rána.   Violet- my se chystáme do MC v zimě, tak snad se Luky nebude prát o každou hračku. Asi jsme úplní opak vás.   Valli- kdy jste začali chodit do plavání a jsou tam i stejně staré děti nebo mladší?  

No nic, valím krmit , papa Dáša a Lukášek    

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 22.10.06 15:05

DASO- nevim jak Valli v Trebici, ale u nas prave roydelujou decka dle veku v plavani a pak takz dle toho jestli uz nejaky kurz absolvovali. My jsme si novej kurz nezaplatili,pac mame jeste 2 hodiny z lonskeho nahrazovat a s V. vecnou rymou to moc nejde…

JITUSKO- gratulujem ke kruckum, taki Vojtik chce predbehnout Vitka to se podivejme, od takoveho akrobata jako Jaja os Andelky jsme s tim pocitali ale VOJTA ?!  Vitek leze jak drak, stoupa si, par krucku uz taky s mou pomoci udelal, ale sam vydrzi stat sekundu dve… miluje schody-lezeni nahoru,dolu je to trochu potiz..

VALLI- gratuluju k odstaveni a spani celou noc, totez ocekavam od Vitka od stredy- bude mit 1 rok ;)

ciao D a ranni ptace  ( dnes opet 5:30h, nechci videt po zmene casu), hodne baby 14t

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 22.10.06 20:06

Tak ahoja dámy !!!!!!!
Ty jo, já toho mám tóóóóólik na srdci co vám musím napsat, to bude dílo. Doufám že si to ve finále nesmažu. Začínám být na to expert.
Zlatíčka mi už spí, tatí je v práci tak jupí sem. Ty jo, jak mám asi začít, nevíte? Budu asi skákat od jednoho k druhýmu, se teda omlouvám. Holky, v tom Novým Městě u mamky to vám byla pohoda… Já nemusekla vařit, kecala jsem s mamkou, ta se hodně, ale fakt hodně věnovala dětem, takže jsem si stihla přečíst i 2 !!!! časopisy. Obešla jsem sekáč a myslím že jsem měla i docela úspěch. No pohoda. Škoda jen že to bylo jen na 2 dny a vlastně jen 1 noc. Ale k pohodě to stačilo.
Včera kupodivu jsem z dobré vůle vyslala Standu s dětičkama odpoledne ven a dala se do pořádnýho úklidu. Ty jo, i mě to chytlo. Sice jsem si musela dát OFFSPRING pořádně nahlas, aby mi to šlo tak nějak od ruky, ale i mě to bavilo, no a to je co říct. Normálně jsem fakt makala 2 hodiny. No lilo ze mě jako z vola, ale říkala jsem si že je nějaká ta kalorie snad spálená.( pak jsem u netu sežrala čokoládu ) No tak budu JITUŠCE jen závidět že tak hubne a já budu tloustnout za ni. Holky ona fakt zhubla já jí závidíííím.
No a dneska musím teda pochválit našeho Ondríse. Odpoledne bylo tak krásně, že jsme vyjeli na kolo. Ondra že teda pojede na svojem, tak jsem byla zvědavá a schválně vynulovala tachometr. No úplně v pohodě ujel 10km. No klidně by jel i dál, jen kdyby se nespěchalo domů, protože nám musel standa do práce. No nechápu kolik toho ty děti vydrží. Brzo mu nebudu stačit s takovouhle.

Jinak k deníčku, JITUŠ, dobrý. No naštěstí tvůj příběh o zlatíčkách znám a hlavně ty tvoje zlatíčka… No dovedu si to představit, snad jem už kolikrát psala, jakou má Ondra s našim demolišn trpělivost. Občas je mi ho taky i líto. jo a nechci tě strašit, bude i hůř… Však víš jak si teď stěžuju já, že. Jinak náš Vítek je holky malej terorista. Co dokáže rok a půl starý dítko, to se občas fakt divím. Ondra takovej nebejval… fakt, každej je jinej.
VALLI - hele, s tím žárlením to bude dobrý, neboj. Mezi Ondrou a Vítkem jsou 2 roky a Ondra dá se říct nežárlil, sice si občas vyhledával pozornost s tím, že strašně křičel ( řve do teď ) ale to pravý žárlení asi ještě neznal.

Jo, holky, možná se prý v úterý konečně odnese ten počítač. Ha ha ha, to Standa říká už 14 dní. Tak jsem zvědavá

Tak, teď k vám, ne.

VALLI - čtu že už docela v noci i spíte, kéž by to vydrželo, přeju ti to. na odpočinek ti už času moc nezbejvá, holka, utíká to strááááášně rychle. Jinak ještě ke kojení, když jsi už nějakej den nekojila, tak hlavně nezačínej, zkus v noci dát kdyžtak umělý mlíko. Čtu o tom bazénu, to musí bejt sranda. No a hledat čočku v bazénu.....? Jinak martínek je fakt šikulka, až moc velikej šikula. A jsem teda moc zvědavá na čtvrtek co napíšeš o mimi.

VIOLET - jak čtu, tak super vílet. Já bych taky jela na ribičky, oni totiž nááádherně ukidňují, že. jak že Matý spal jen do 7, to neříkej ani nahlas nám co se vstává v 6. nechápu moje děti. Když se má jít do školky, tak si spí do 7.30 a já je pak budím aby se stíhala školka, ale jak je víkend a můžem spát třeba do 9, tak máme budíček v 6.
Ale jinak já se tááák těším na ježíška, Holky, že vy taky? nejsu v tom přece blázen sama, že ne. Ale už jen 2měsíce a 2 dny a je to. Jo, ještě, jak jsem psala o to kadění, čtu že u kamarádky to bylo asi fakt divoký, co. To Ondra naštěstí byl před 2 narozkama úplně bez plín i na spaní.
Jééé, teď nevím kdy, ale Vítek přiběhl, volal čííí, táhl mě do koupelky, já ho chválila jak nevím co, no ale když jsem mu sundala slipíky a pončochy, tak měl hovňajze rozpláclího až ke kolenům. málem jsem se po…

ANDĚLKO - tak holka, jak je . Co jája a Jarda, nezlobí?

DALIF - Tak co ty těhule, jak Vítek. počkej, psala jsi něco o ročáku. nemáte rok náhodou až někdy v lednu? Teď nevím, mám v tom asi chaos. Hele, pozdravuj ode mě Peťulu a Míšu, ju. Ha, te´d mi to docvaklo až jsem si našla peletonek. Spletla jsem si ten leden nějak s Dášou. ta má Lukyho v lednu.

DÁŠO - tak co ty sluníčko :) Co ty a mimi, nebude? Ty už bys teda měla na tom zapracovat, že. Přece jen lukášek je už velkej a hlavně pěkně šikovnej když čtu o tom jak už mu to mluví.

JEDULKO - halóóóó, kde jsi. Že by jsi se nám zabydlela u vašich?

Nic holky, končím. Snad jsem si teda napravila pověst a napsala jsem toho dost. jo a n:,–( mě teda dočtete, jasný jo.

Jé, holky te´d jsem si uvědomila, mě se to krátí, já už budu za 14 dní doma po operaci.
Pa Ilča a svišti

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 22.10.06 20:07

FUJ to je to teda dlouhý. A těch chyb co tam je…

 
andela  22.10.06 20:44

Nadááárek mamulky moje ukecaný :-))))  

Tak se teda hlásím … včera mi jaksi nezbyl čas, jelikož a protože ten náš mrňous šel spát až skoro v 10 hod!!!!! On totiž dopol nechtěl spát, usnul ve 12, tak ve 2 byl vzhůru no a to je moooc brzo, tak to po 5 hod na chvíli ještě zalomil, a pak večer ne spát a ne spát … až usnul v 10 no. Ale ráno zas vstával po 7 hod. Teda samo že jsem ho lanařila o půl 6, a pak ještě asi 20krát, no … ale tak nějak se dá říct že spal a hlavně tak trochu i já :-))). Pak si hrál u postele a já jako ještě spinkala, jenže jsem slyšela jak se pos..... tak jsem musela vylézt a zlikvidovat to, páč jak má ráno nacucanou plínu, tak to tu srajdu už sem tam nějak nepobere :-
Jinak ke včerejšku … před 12 jsem nandala obídek, Jájovi kašičku do misky ať se pěkně matlá. Začal teda patlat a já že skočím dolů ke tchánovcům pro kameru. No byla to minutka než jsem se vrátila - a Jája defakto už spal, kaši rozšmudlanou po cééélím obličeji, oči taky zalepený … no tu kameru jsem zapla a ještě i reagoval, že otevřel papulku na kaši, no. Ale pak začal kníkat, tož jsme ho poutírali a já ho vzala na ruku a vlastně jen šoupla do postýlky a spinkal :-)). To je poprvé co náš aktivista zvědavej padl sám :-)))))
Mňo, jinak Jája umí sám ťapkat. Ale tak že ho postavím a ať dělá ťap ťap a lákám ho, a on jde. A ujde i docela pěknej kus. Ale aby se sám pustil třeba stolu a šel ke mě, to ne … to se asi bojí či co :-)). No ale i tak jsme z toho unešení :-))) Ale venku bez ruky nedá ránu …
Když jsem u toho, to je děs s ním ťapkat … on ujde pár kroků, někdo třeba projde kolem, a on se pak otočí za ním a jde zpátky … a pak se vzteká, že nemůže jít tam kam chce on - ostatně jeho zajímají i jiné věci, a ta máma potvora ho nechce pustit a většinou ho bere na ruku a jde pryč :-((( ;-)) On se vůbec pěkně umí čertit, když není po jeho, nebo mu nechci dát něco co on chce a tak :-)). No co nadělám, že :-)))
A ke dnešku - holky držte se - byli jsme na bruslích. Já s Járou a malým v kočáru, Jeden kamarád a trři kamarádky. Jeli jsme ze Žlebu přes Hřensko do němec po ciklostezce … a teď bacha … ujeli jsme prej 13 km!!! 8-o No, tam se jelo parádně … cesta hlaďoučká, kočár jel skoro sám, jája hodnej, jedna větší zastávka … no když jsme už jeli skoro 2 hodiny, tak jsme to otočili k návratu. Zpočátku mi to ještě šlapalo, ale pak … úúúúú … to nejelo a nejelo … jája začal být mrzutej páč chtěl spát a jak víte v kočáru mi neusne a neusne … a taky ta cesta byla pořád spíš do kopečka … a já nemohla … a spíš šla než jela … no, když už to byl „kousek“ k autu, nechala jsem kočár z kroutícím se a řvoucím Jájou tátovi a jela napřed. Pak jsem si dřepla na lavičku a čekala na ně (to bylo asi 500m před autem) sundala brusle vzala boty, Jáju na ruku a došla pěšo. No samo že mi Jája po pár krocích usnul :-)). No dala jsem ho do sedajdy a padla na zadek … ufff. Mě tááák bolej nohy… zezadu lejtka a stehna až na prdel… (pardon) … ale prej to zas na ní působí, tak pro tu prd… co bych neudělala že. Jen tu stěží vyjdu pár schodů … a vůbec, dyť skoro chodit nemůžu!!! A co budu dělat zítra!!!! A co Jára!!! Sem říkala, že dneska i kdybych tisíckrát chtěla, tak bych ani souložit nemohla :-))))  Jinak by jste si nemysleli - snažila jsem se o kočár dělit, ale já nevím proč, ale když bruslím, tak mě po chvíli bere křeč do pravý kyčle či do čeho … a s kočárem to je v poho … takže jsem radši stejně jezdila s ním :-)) Takže jsem vlastně ještě tlačila cca 30 kg!! No ale byla jsem Tonínem pochválena že sem dobrá :-))). Ale řekla jsem, že příště jedu na kole a Jára na bruslích, a při zpáteční cestě se otočíme … a nebo já na kole a dítko nechám doma :-))))
No a teď konečně k vám :-)))  

Petulo - no nadááár, si na nás po dlouhé době mrkla jo??? Sem minule byla na chatu u sousedů, a píšu tobě i Salecce, a vy nic :-((( Ty ty ty teta ;-))
Valli - gratulace k martínkovu spaní :-)) U nás je to tak na střídačku. Někdy večer spí bez buzení (jednou vydržel až do půl 4) a pak se budí v noci a stěhuje se ke mě a spí do rána, a někdy je vzhůru každou chvíli a budí se i u mě :-. A co takhle jméno pro holčičku třebáááá Anděla?? :-)))))  

Violet - u nás včera bylo pod mrakem a v poledne i sprchlo, ale dneska sice větrno a chladno ale odpol už slunečno. Ráno a dopol samo taky mlha a vypadalo to všelijak :- tak jste takhlkhle pěkně vejletili jo?? Já chcí taký na rybičky :-)) No snad až Jája bude větší, tak že tátu dokopu taky k nějakým společným výletům … tedy hlavně častějším, ne jednou za čas, že. Mmch … co děláš v pátek tak od půl 5 do 6 v podvečer????  

Jituško - tý jo, ty si pařmanka :-)) To si se pěkně rozšoupla … se divím že ti není šoufl :-))) Gratulace Vojtovi k prvnímu kroku, je větší frajer než Jája, jelikož ten když stojí tak krok jen tak jakože sám neudělá :-))) Fůůůj, ty jíš koleno jo?? Blééé, bych zvracela jen bych to viděla, fůůůj … ale tím ti teda nechci kazit chutě … já moc maso nemusím a mám v živé paměti, když mamky bývalý manžel a můj nevlastní otec jednou žral to ovařený koleno i s kůží a na ní ještě byli chlupy - blééé. Jinak se vám ty ošklivý věci sešli fakt pěkně na jednou … no Terinka je už fakt stará, a moc jí přeju, aby jí nic nebolelo chuděru. Ale i tak je to ošklivý :-(. Ta kamarádka těhule - ono to není o šetření se … ono záleží jak je celkově člověk stavěnej … já třeba lítala jak čamrda do porodu úplně v poho. Ale samo kdybych měla nějaký komplikace a dr dělali ty ty ty, tak dřepím co nejvíc na zadku no. Ale snad to dopadne dobře … jinak už je mimi velký, tak i kdyby šlo dřív, tak bude v pořádku, oni ho vypiplají :-)). Držím pěsti. stejně tak švagrový … a s taťkou, no … musíte ho nějak dokopat no. I když vím jak je to těžký - máma má taky pořád problémy s nohama, ale k dr nejde a nejde, ale stěžuje si pořád no. :-(( Tak ať se vám to dá všechno brzo do pořádku :-)) Ale to víš že si chválu zasloužíš - já bych se tu nervama ukousala, páč jsem pořád přemýšlela jestli jako někdo přihodí či ne … a tys taková dobrá duše :-))))  

Dašo - Mě se Jája taky párkrát vzbudil s šíleným řevem a nebyl k utišení. Dokonce jsem s ním i třásla aby se probral, protože se mi právě zdálo že spí i když jsem s ním hejbala a mluvila na něj, co mluvila, já na něj i jako volala dost nahlas … a uklidnil se až po jaký době. Ale je to něco prýma na nervy co?? Já nevím z čeho to je … jestli se těm prďoulkům něco zdá ošklivýho či co … každopádně bolením by řval jinak no, takže to od bolení nebylo…  

Dalif - Neboj nic, mi si ti tady budem stěžovat jak ti naši kluci lítaj a mi je nestíháme, a jak do všehop naráží a zakopávaj a kolik mají boulí, a ty se nám budeš chechtat, že jako vy nespěcháte a jste v pohodě :-))) Ale zas Jája neumí lézt do schodů :-)) Jestli ono to taky nebude tím, že máme schody na chodbě, ještě k tomu studeý kamený, a za prvé by ho studilo, a za druhé než by někam vylezl, byl by jak čuník :-)))) ¨

Táák, babulky mamulky … to jsem vám toho zase sesmolila co??? Nevím zda se nemám stydět …  

Zdravím ještě ostatní - Helu, Petu, Nikkol, Jedulku, Růžu, Ilču,  ........ perva, pavla, mautina, vuboše, ivuetu … no puostě cevou pautu :-)))))))  

Andělka kecalka a Jája sportovec 9m2t  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 22.10.06 20:46

Nazdárek holky,

jsem tu zas :-) , páč můj nejdražší je na fotbale. Jsem zvědavá, jak si teď zvyknu na to, že  bude chodit v neděli večer místo středy. Mám udělanou kávičku a oříškovou Milku u ruky, je mi báječně :-) A to si dám asi aj sklenku vínka. Přeci nebude dnes chlastat jen ten můj chlap.....pře­mýšlím, jestli z pofotbalové knajpy dorazí nějak rozumně, zítra má nějaké pracovní jednání myslím…
U tchýně to šlo, jen jsem si nedáchla, jak jsem myslela. ALe hlavně, že je spokojená - užila si vnoučka, viděla po 2měsících synka a má hotovou polici (tedy police-2ks) a dokonce i přeinstalovaný pc. Matý tam dělal komedie ohledně nočníku - nepočůral se, ale museli jsme ho sledovat - jak se chytil mezi nožkama, posazovali jsme ho na nočník, to kroutil hlavou a že „nene čššš“, no pokaždé se vyčůral. On myslím nemá rád ten nočník, co tam je (je dost malý (Nuk) a má úplně jiný tvar než ten náš (Chicco), co máme doma. Přitom u mé mámy nebo u hlídací tety je v klidu… no jo, hlavně, že jsme bez plínky, že. Dorazili jsme domů až v 19h, Matý nám samozřejmě usnul cestou domů v autě, páč tam po obídku nespal (ani jsem to nezkoušela ho dávat spát, tam by prostě nezabral ani se mnou v posteli). Takže už od 19.30 mám klídeček, Luky si doma jen sbalil batoh a vypadl.

Iko - no, máš pochvalu za koment :-) Tý jo, tobě to taky letí, za chvilku máš ten špitál za sebou, aspoň budeš mít pohodové Vánoce. No těšíme se i my, a to fakt budou dárky jen pro Matýho… se těším, že s ním budu péct :-)  A neblázni, tebe znám, tak s klidem můžu říct, aby ses na nějaké dity vyflákla, že ty hubnout opravdu nepotřebuješ! Tak nezáviď Jitušce, jak poctivě hubne, ty už hubená jsi ! :-) A to Vítkovo hlášení o „ee“ - :-)))) jsem se nasmála. No tohle je ale přeci taky krok kupředu, že nahlásí, že „něco“ udělal, ne? Nás to teda  minulo, ale slyším o tom pořád.

Jituš - no, teda, těch jobovek je snad až moc, viď:-(  No, přeju, aby vše dopadlo dle vašich představ, naděje umírá poslední, tak jen myslet pozitivně, u všech. Lehko se říká, já vím, ale občas spadne jobovka všude, tak vím, že optimismu není skoro nikdy dost. Hrůza, jak si člověk znovu uvědomí, že to zdraví prostě JE NEJdůležitější! A gratulace k 1.krůčku, jsem ráda, že to někdo prožívá jako já - mně slza ukápla, pamatuji si to jako dneska a jedna kámoška mi tenkrát řekla, ať to vše kolem Matýho tak neprožívám, že to není normální.....:-/

dalif- no jo, vám už bude taky rok, to je hrůza, už máš doma dalšího chlapa:-)  Ani nevím, cos psala, že chystáte Vítkovi k narozkám?

Dášo - tak co, už jste najeli na vyjmenovaná slova? :-))) Jste šikulové, náš Matý dnes chvílema předváděl asi půlroční mimi - dělal zvuky a zaboha nechtěl říct žádné pořádné slovo (před tchýní se to přeci vždy hodí, že…:-/ ) Tak  jsem pak dělala, že ho nevidím, dokud aspoň nezavolal hezky „mami“, když něco chtěl. Ale jak říkám - nemůžem mít vše najednou, že, stejně je to moje láska, i když s tím ranním vstáváním....­....no, nemám si tu stěžovat, tak si to hot písnu někam na papír, třeba se mi uleví už tím, že.

No, stačilo by, mám tu tu kávu, tak ať to nedopadne jako ráno, že jí budu dopíjet studenou. Dopol. jdu na drby ke kámošce, prý pro mě má zas nějaké novinky, tak jsem zvědavá. Papa a dobrou noc vám i mrňouskům :-)

Violet a Matý 21m a 1t

 
andela  22.10.06 20:55

Jééé ilčo … no vidíš, sem se chtěla zeptat jak bylo u mamky, a tys mě předeběhla s komentem.
Jinak že píšeš o zlobení těch mých chlapů … Tak na Járu jsem byla pěkně nas..... že jsem s ním více méně nehovořila 2dny!!! No a proč??? Večer jdu do koupelny a kokám na zemi plína rozbalená (naštěstí nepos…) a já na něj jako co to je. A on plína, že jí nestihl uklidit (od půl7 co koupal Jáju) … a já mu říkám, aha nestihl ,hm. A on si tak od toho PC říká spíš jako sám pro sebe, že jako naco, když já to za něj udělám. A já jako prosím, cos to říkal?? Ále niiic, tak jsem se do něj pustila, a on ať se nerozčiluju že to je sranda. Tož jsem mu řekla, že dle mého to sranda fakt není a tohle by z huby vypustit neměl ni ze srandy, a že se divím, že ho ještě nekoupu, neoblíkám nekrmím a neutírám zadek!!!! A dohovořila jsem a ani pusu na dobrou noc nedostal a začla jsem s ním řádně mluvit až včera. Ale jak jsem pozorovala, tak ho to ani nějak moc jako netankovalo že su naštvaná … mňo nic no. Prostě tipickej chlap …  

Joo, já vím, šak už končím, nebojte :-)))))
Pa pa pa pa pa A.

 
andela  23.10.06 07:10

nadáár holkýýý  

tož radost vám neudělám ..... já se hejbu heč, a ani mě nic nebolí :-)))) Ani jsem se nestihla zeptat Járy jak je na tom on. Mňo, ale Jájovi výlet a řádné provětrání asi moooc bodly, jelikož se v noci vzbudil jen jednou, napil se, přestěhoval se ke mě a spal až do rána :-))).
No večer jsem ještě koukala na superstár )níííc moooc teda) a pak si napustila vanu, a krapet se naložila, a fakt ta teplá voda mi ty svaly jako uvolnila, že mě ty nohy tak nebolely. Lejtka jsem teda cejtila i v posteli … no jo, sme blbci no. To se válíme porád na zadku a pak takhle jezdíme. Ale říkala jsem, že možná ještě máme štěstí, že já porád někde lítám, a tady vytlačit kočár do kopce je něco … taky jsem v týdnu bruslila … a Jára taky dost běhá v práci… že kdyby jsme neběhali tak jsme na tom možná ještě hůř :-)))  

Tak už voda vychladla, tak jdu udělat jájovi mlíčko.  

Pa pa pa pa A.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 23.10.06 13:20

Čau mamušky,
tak né že bych chtěla provokovat,ale dneska jsme si s Votjou schrupli do půl desátý.Byl vzhůru od půl sedmý,vypravila jsem Báru doškolky a pak jsme o půl osmý vytuhli.Paráda,to se mi ještě nezadařilo.
Včera bylo super odpoledne-asi jak jsme s Violet nadávaly na počasí,tak se nás leklo a odpoledne vykouklo sluníčko a bylo prostě podzimně ukázkově,tak jsme se vyflajzli na rodinný návštěvy a vyjeli na výlet-máme oblíbenou trasu na prochajdu-kdo zná Vysočinu,tak mu něco řeknou Dráteničky a Blatiny.Je to nejhezčí část Vrchoviny a bylo tam tam prostě fantasticky-barevný listí,všude kopečky,obzvlášť jeden  brutus,kterej se dolů šel parádně ,ale nahoru tlačit kočár byl sportovní výkon.Pošlu konečně pár fotek na rodinu,ať se můžete pokochat.
Děcka nám po cestě domů vytuhly,ale i tak šly celkem vrzo spát,předávkovaný kyslíkem.No prostě úžasnej den.
Dneska opět nestíhám,jak jsem si přispala,tak toho mám nad hlavu,asi nestihnu lehárko po obídku,musím vyžehlit,páč jdu večer na aerobik a pak se mi už nebude chtít.
DASO,smekat klobouk nemusíš,protože občas mi nervy cákají jedna radost,ale musím říct,že včera byly děti na jedničku s hvězdičkou.To řvaní v noci znám,můj drahoušek si to záměrně plánuje na dobu,kdy jsem buď pryč,nebo máme s Honzou intim chvilku.V mateřským centru se mi Bára kupodivu o hračky nehádá,tam chápe,že to není její rajon,že je to všech dětí a dokonce hračky i nabízí,tak to budete mít třeba stejný.  

DALIF,to může být ještě dlouhá cesta k samostatnýmu chození,dneska ani houby,tak to byl asi omyl.Ale to neva,už tam náznak je.Neboj,Vítek bude první.Že nás Jája předbíhá-na to jsem si už zvykla.  

ANDĚLKO,tak Jája už chodí?To je paráda,to je hned o práci míň.Já se těším,až bude stát  v obchodě anebudu ho muset smýkat v náručí.A s brus­lema dobrý,jseš frajerka!
Koleno mám hrozně ráda,já jsem totiž masožrout-flákota je flákota.Jen nejím takový jako uši,hlavu králíka,nožičky a tak-to jí Honza,ale na samotce,mně se zvedá kufr.Chachá,teď jsem si vzpomněla:jednou jsme byli v hospodě na zahrádce a oni tam grilovali prase.Servírka nesla hlavu pryč,že ji vyhodí,tak si o ni Honza řekl.Servírka na to,že je vegetariánka,chvil­ku jsme si povídali,ona tam stála a Honza najednou rozevřel čelisti,až zapraskaly,udělal těma zubama ham ham a servírka se málem zkácela.Byl hlavní atrakce zahrádky a všichni sledovali,jak se Honánek cpe prasečí hlavou.Bluéééééééé!  

VIOLET,já taky všechno kolem dětípodle ostatních moc prožívám.Já jsem celkově dost emotivní,tak na mě každej pozná,co si myslím.Někdy bohužel.Jobovek dost je,naštěstí to snad bude všechno dobrý,teď jsem se od mámy dozvěděla,že táta nakonec na vyšetření byl a vše má OK,a podle doktora omdlel proto,že se na noc přežral,pak si lehl na gauč a prudce vstal.Aspoň že tak.Zato máma má neschopenku,bolí ji přes týden šíleně hlava a zjistili jí,že je to od páteře.Aspoň si poleží,ona je taky furt v práci.A máš pravdu,zdraví je nejdůležitější a člověk by si měl vážit toho,co doma má.  

Tak se mějte,jdu žehlit(nekončící činnost) a pak pro Báru apak okouknout,jakej dort nechám Vojtovi udělat a pak na cvíčo a pak…a zas den v háji..
Jitka,Bára a Vojtínek

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 23.10.06 13:33

Ahojky děvčátka,

tak už se konečně hlásím.Včera večer se mi totiž vůbec nechtělo nic dělat, ani psát komentář.
Víkend jsme strávily u ségry v Chotěboři.Naš­těstí měla v pátek nějaké školení v Jihlavě, odpoledne přijela k nám a pak jsme vyrazily k nim.Musela jsem řídit, tak jsem byla ráda, že jede s námi.A v neděli už jsem jela jen s holkama.Když nemusím parkovat a couvat na přeplněném parkovišti, tak je to pohoda.
V sobotu jsme jeli do Hradce na nákupy.Myslela jsem, že v takovém velkém městě seženu holkám zimní boty, ale nakonec jsem je koupila jen Nice.Na Naty měli jen samé kozačky a já bych pro ni chtěla sněhule.Holky, představte si, že v Humanicu měli malé sněhule za 1400-1900 Kč.Šla jsem z toho do kolen.
Ještě jsem se chtěla mrknout na kuchyňky, co jsou teď v akci v Tescu.Líbila se nám taková se zvukem, ale tam jsem zjistila, že měří jen 60 cm.No, měli tam krásnou velkou, se zvukem i voda mohla téct z kohoutku, stála asi 1500,–, tak volám Romanovi, jestli ji mám koupit a on že je drahá.Nakonec jsem koupila tu druhou z letáčku, nemá žádné funkce, ale snad bude mít u Naty uspěch.
Tak mám „už“ dva dárky, oba pro Naty, to je bída, co?
Naty v tom Tescu pořád otravovala, že chce koukat na panenky.Ségra jí nakonec jednu půjčila a Naty už ji nechtěla vrátit, navíc tam byl rozložený malý golfáček, tak tam panu po:,–(ila a odjela pryč.Já koukám, kde je a ona už si to štrádovala s kočárem pryč.Obě „ukradené“ věci jsem jí nakonec koupili, byla šťastná jak blecha, jezdila tam pak po obchoďáku jak nejlepší mamina na světě.

A samozřejmě nesmím zapomenout na vás :

JITUŠKO - deníček je ohromný, pravdivý a vtipně napsaný.S rivalitou a žárlivostí sourozenců neporadím, kolikrát bych to sama potřebovala.I když jsou holky dlouho od sebe, tak na sebe stejně žárlí.Natynce to nevysvětlím, že se chce Nika taky mazlit, Nika už to chápe, ale stejně se někdy chová hůř než ta menší.Samozřejmě s dětmi, co mají menší věkový rozdíl je to určitě horší.Proto jsem kolikrát ráda, že jsou holky tak hodně od sebe.Mít dvě malé děti, tak se asi zblázním.I když vše má své pro i proti.
Jituško, vždy když napíšeš o tom, co jsi dělala s dětma nebo bez nich, tak pláču.Já si tady tak akorád můžu dát s malou kolečko po městě a o vyražení si s kamarádkama si mohu nechat tak akorád zdát.Ach joooo.

VALLI - jak už jsem jednou psala, s tou školou tě opravdu obdivuji.Vy máte i praxi, kde ji budeš dělat?Taky už jsem zvědavá, jestli budete mít kluka nebo holku.Musíš nám to hned ve čtvrtek napsat.

VIOLET - to se máte, že takhle jezdíte na výlety.Náš taťka nás pomaly nevezme ani na nákup.A když už někam jedeme, tak nevím proč, ale skoro vždy se chytneme.Fakt nádhera.

IKAIKO - pokud potřebuješ ještě spálit nějaké kalorie, můžeš přijet na úklid i k nám.A Ondra je chlapák, že to tak krásně na kole zvládl.Jednou holt budeš muset odhánět holky od vašich dveří.Pokud ho tedy neklofne Barča.

ANDĚLKO - Jája musel být sladkej, když usnul u jídla.Tak už ťapkáte, Jája je šikulka a ty kokám velká bruslařka.To jsi dobrá, já bych po takovém výletu asi umřela.Jinak poslala jsem ti SZ.

Tak musím končit a začít něco dělat.Navíc už se vzbudila malá.
Všechny zdravím a přeji hezký den.

Helena, Naty a školačka Nika

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 23.10.06 14:51

Ahojky,
tak jen něco rychle o dnešku - já byla dopol. u té mé kámošky, má dvě dítka. Jedno ve školce, druhému je 2,5r , takže si s Matým hezky vyhráli. Mají králíčka, koupili ho teď o víkendu, tak jsme s Matým byli u vytržení… já si snad fakt pořídím nového! No a proč to píšu - je těhotná, třetí dítko chtěla od chvíle, co ji znám, ale až tak za pět let......no jde na potrat!! :-(( Jsem z toho celkem divná. Mají veliký byt, zázemí, plánují, že jich bude pět, ale ne teď. Že je prý ráda, že už jsou kluci velcí a že si konečně „dáchne“, že s mimi by měla zase honičku. Už si to celé začala vyběhávat (je objednaná na krev a já nevím na co všechno se musí chodit), takže si to nerozmyslí. Je to už její 3. (!!!) potrat......
Helen- no my výletujeme hlavně díky tomu, že letos nebyl čas ani penízky na pořádnou dovču, tak jsme se dohodli, že si to holt vynahradíme takhle. A Luky taky nemá rád, když se víkend co víkend sedí doma nebo jen chodí na naše obvyklé prochajdy či po příbuzenstvech… a neboj, donedávna jsme to měli přesně jak píšeš - vždy, když už konečně došlo na jakýkoli výlet, tam hádka (samozřejmě kvůli hovadině), takže jsem si říkávala, jestli by bylo nevycházelo líp sedět doma :-/ Ale už se to zlepšilo, fakt nám třeba došlo, že toho společně stráveného času není pořád dostatek, tak je třeba si ho užít / ťuk ťuk ťuk na dřevo/. Napadlo mě - chtěli jste holky záměrně takhle daleko od sebe?
Jituško- se těším na fotky, úplně slyším pod nohama to barevné suché listí (to miluju, si někdy do toho listí i lehám :-) ). Máte rozum, my taky odvoláváme návštěvy, když zjistíme, že je krásně …asi proto nás mají všichni tak rádi, pořád se někde objevují ironické poznámky o tom, jak jsme my dva zvláštně a až příliš zaměstnaní … Je pravda, že jsme návštěvovali dřívávějc o dost víc, ale to nebyl Matý, nebo byl miminko spinkající v kočárku po celý den, tak to bylo přeci jiné, teď se mu chcem věnovat a už se s ním dá hlavně fakt milion věcí pořádat, tak přeci nebudem sedět u čaje na gauči, no ne? Jim to všem vynahradím teď, až bude pořád hnusně, že :-/ Přejeme jen samé další dobré zpráy o příbuzných!
Andělko-  tak tě nic nebolí? No já ti to nepřála, tak mě se tvůj škodolibismus (no fuj, existuje tohle slovo vůbec?) netýkal. Jsi holka šikovná, ale chce to vydržet a sportovat pořád…to abys ty kopce u vás vyfuněla aj za dvacet let s vnoučky v kočáru :-)))) Jo a s tím pátkem to nějak vykoumám!!!!
Iko- dík za včera, já bych snad jinak ani neusla :-) Až se zas „potkáme“, tak ....... to až pak  :-D  

No, jdu umýt nádobí, dnes jsem měla službu na vytírání v baráku na patře, tak jsem si vytřela i doma, ale stejně - bordel na lince to jistí, tak mažu poklízet :-/   Violet s Matým 21m+8d

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.10.06 19:44

Ahoja
teda holky, náš ondra se asi zbláznil!!!!!!!!
Hned po školce jsme šli na návštěvu ke kolegovi od standy z práce, mají o 3m starší holčinu než je vítek, Ondra mi pak celou cestu povídal jak je unavenej a že chce spinkat, takj jsem se těšila že bude brzo klid. HA HA HA. standa s Ondrou tady dělají jako koně. Skáčou, řvou, lechtají se… Děsný. Já si vždycky říkám v takových situacích že bych standu zabila. Ondru rozdivočí, pak odejde do práce a já v noci krotím Ondrovi divoký sny. Ještě že vítek už spí, snad mu to vydrží až do rána. nechci to zakřiknout, ale už pár dní zase spí dobře. I když sotva se ráno vzbudí, tak na mě přistane jeho " mazlík " ( však víte kterej) a hned přelízá postel za mnou. No ale i si to vychutnávám, pravda.

HELI - Že by stála pak u dveří na námluvy i Naty? neboj, já budu hodná tchýně.

Ty jo, holky už vás taky někdy napadlo, že ty naše zlatíčka nám jednou odejdou z domu? Nějak mi to nejde na rozum, ale je mi jasný že přijde období kdy se na to začnu těšit.

A HELLI koukám že naštěstí nanakupuju sama na Vánoce. Já ti nevím, ale přijde mi že pro holčičky toho je snad víc, no ale asi zase draší. naštěstí mám kluky ještě ve věku kdy se je dá oblbnout.

ANDĚLKO - ty jo, ty takhle sportuješ, jo. To to asi s tím zadkem myslíš vážně že ho dáš nějak dohromady, co. No to příště na srazíku v Mostě budu fotit asi dobrovolně, co. No aby ses modelko pochlubila. Ale ne, seš fakt dobrá že takhle jezdíš. no a že tě jára sere? no, holka s tím by se mělo něco asi udělat, co třeba " žhavení lebky zvané budík " Jo a stím chatem, já taky jednou vlezla k sousedům, ale zhlídla jsem si Peťulu, potřebovala jsem s ní mluvit. no byla jsem tam asi 15 minut. nějak na chat není čas. Ale jak jsem psala, bodlo by si domluvit nějakej den, kdy by jsme se tady RŮZŇATA  sešly na chat a pokecala. jednou týdně, to by bylo dobrý, ale..... minule když jsem to navrhovala, tak nebyla od nikoho reakce.:(:(:(

VIOLET - ty jo, včera se mi i nějak dobře spalo. Moc přeju......ale už mlčím. Ale fotečky v listí.....to musí bejt nádhera.....
No a k tý kamarádce, nevím co na to říct, tak ona chce 3 děti, ale když to přišlo, tak je ještě brzo a dá to pryč? A ještě ke všemu už po 3? Nevím, nechápu. Já kdyby bylo jiný bydlení, tak jdu do 3 hned. Samo, i penízky do budoucna aby byly, to je důležitý, děti stojí hrozně moc, hlavně potom školy. No nic, holt každýho věc.

HELLI - teď mě napdlo, hele třešť není tak daleko, a když jezdíš autem, nechceš někdy zajet na návštěvu za nama do Žďáru? JITUŠKA by byla určitě ráda. Zajdem do naší nové restauračky, děti si pohrajou, zdrbnem.....Pop­řemejšlej, žejo JIŤO. Jo, koukala jsem že už máš hvězdu na mmb, tak ať se daří.

Tak jo, holky, končím, za chvilku mi končí aukce, tak jsem zvědavá co Ilonka zase vydělá. mějte se krásně, nezlobte, poslouchejte dětičky, buďte hodné maminky a hlavně nebudtě jako já a chodtě brzo spát. včera jsem se dokopala do postele až o půl jedný. To je děs když má standa noční…
Dobrou Ilča a svišti

 
andela  23.10.06 20:25

Dobrý večééér :-)  

Tož dneska počas nic moc co?¨I když naštěstí pršelo, když jsme byli v buse a pak doma u našich :-)). Že jsem ráno vstala už víte, járu prý bolí jen kotník, asi si ho otlačil v brusli :-( … no lanařila jsem ho , že by jsme jeli i příští výkend, ale ne už takovej kus .. netvářil se teda nějak nadšeně … tak půjdu tady dulů do ulice a budu jezdit chvíli tam :-)).
Jája ráno teda překvapil, stál u TV a najednou se pustí a jde :-)) Tož mi spadla čelist až na zem. No tak teda jako můžu i říct že chodí, no :-)). Ale samo jen když se mu chce a nebo se mu to zrovna hodí :-)) No ale je kouzelnej, a jakou z toho má vždycky radost že jde sám :-))) Tak ještě natrénovat vstávání ze země a je to fertig, ne? :-)) No samo taky tu chůzi vypilovat, ale to bude raz dva :-)))Ach jo, to začne ještě větší honička … a to je ještě dobrý že nedosáhne na linku a na stůl dál jak 1cm od kraje :-))) Až dosáhne dál tak to bude teprv rodeo:-))
Dneska šel chudinka spát z řevem :-( Mňo, v sobotu mě už fest záda boleli, tak šel do postýlky bdělí, chvíli pořval, pak usnul s flašou v puse … No dneska jako že spát bude a po chvíli se mi zas začal kroutit … tak jsem se po chvíli nakrkla a šoupla ho do postýlky. No řval jak tur asi 10 minut, pak jsem tam šla, dostal napít, chvíli se po mě drápal, pak asi zjistil že neuspěje a já ho nevyndám na ruku, tak si lehnul, a já ho teda trochu hladila a broukala jsem mu, pak jsem jen stála a broukala, a pak jsem jen potichu stála a ještě tišeji se vzdálila - a spí :-)). Dohromady i s jeho řvacím výstupem to trvalo asi 20 minut - tak to jde ne??? No, a teď mi držte všechny pěsti, abych byla tvrdá i nadále a teda jako pokračovala, a třeba se mi i povede, a to moje dítě bude usínat samo ještě než mu bude rok :-))))) Nebo než mi upadnou záda a ruce :-)))
Jituško - čtu že sis včera taky pěkně protáhla tělo … no do kopce ti věřím že je to fuška, šak já tu do kopce tahám ten můj krám taky :-)). … je to děs co?? Nejlíp je, že jsem koukla na trojkolky ( páč jsem usoudila, že když v budoucnu budu chtít bruslit, tak s golfkama to asik nepunde .. a 17,5kg kočár + 2letý dítě .. asi taky nic moc) no tak jsem našla snad jenu trohjkolku a ta měla 11,5kg. Tak do jara musím popřemýšlet, no … Teda fůůůj, já bych do huby nestrčila ani to koleno, a tlustýho mi stačí kousek a v tej hubě mi to roste a skoro zvracím … bléééé. Já právě maso pitvám, bych ho měla jen libový - ještě že mi stačí fakt kousíček a někdy ani to nemusím :-)). S tou prasečí hlavou - tenkrát na tetiný zlatý svatbě se taky grilovalo selátko .. no zbyla z něj jen kostra a ta hlava na roštu … a já s bratránkem jsme vzali kleště a rvali mu zuby :-))) Měla jsem je i doma, ale dost smrděli tím kouřem, tak je máma vyhodila :-)))) Tak to je fajn že je to s taťkou O.K. … no a mamka si alespoň pěkně doma dáchne … udělá si předvánoční úklid :-)))) …  

Helčo - no neboj nic, já pro jáju vlastně taky skoro nic nemám .. pár knížek - leporel (mohl je dostat dřív, ale nejeví zájem tak je má pod stromek) pak ten hrací volant, a má tu od tety vkládačku - ta mu taky nic neříká (má ještě jednu u babí dole ale s tou si hraje). Jinak nemám ničehož nic … no chtěla bych sáňky, pak to odstrkovadlo jako má jituš nebo podobný, a pak nevím … absolutně nevím … ale asi už nic, však hned po tom má narozeniny, tak ještě něco málo k nim, a stačí. No čekám že čím větší bude tím toho budu kupovat víc a víc a víc :-)))) Natynka chtěla krást jo??? No stejně by se daleko nedostala, páč by jí lapli :-)) No ale živě to vidím :-))) O botách mo nemluv, vždyť já koupila ty kecky jájovi že jako na jaro, a oni mu jsou akorát. A vůbec nevím jaký zimní koupit. Ale s nima počkám až bude fakt zima. Teď v těch botkách ještě může s ponožkou …  No ale je mi taky blivno když vidím ty ceny, natož ty cos viděla ty. To jsou ty boty nějaký speciální ne???? Ty rostou s dítětem ne???? To bych teda za boty na chvíli nedala ani náhodou - leda že bych byla milionářka … Nebuď smutná, já tu taky nemám nějak kamarádky. Jo jednu ještě ze školy  a bývalou skorošvagrovou - ale ty jsou v jiným městečku, a oni sem nejedou - to jednou za čas já tam :-(.Pak jednu tady kousek ode mě, ale ta maká do 5 večer, a tak to taky není čas na pokec … ale ta má už 11letýho kluka. No a to je všechno … a na procházky nebo tak nemám nikoho :-(. tak jezdím k našim - tak si pokecám s našima, ségrou tetou, sestřenkou a je sranda :-)) tak aspoň že tak …  

Tak ani nevíte jaký jsem teď měla štěstí - ještě že si píšu přes ICQ, neboť mi spadl net a já to nevěděla - to bych to zas poslala a mohla to psát znova :-  

Mějte se fajně …  

Pa pa pa Andělka a Jája 9m2t  

 
andela  23.10.06 20:45

tak ještě zas jednou :-))  

Violet - a proč teda ta kamarádka nebere HA??, Když nechce mít děti??? a už po 3 to dát pryč - no mě hlava nebere teda… a až bude potom chtít, tak aby jí to hlavně šlo, aby toho nemusela litovat !!!  

Ilčo - já nesportuju!!! Já su člověk líný … jen sem tam mi přeskočí a jsem aktivista největší :-)) Ještě před pár lety jsem jezdila celý léto na kole - deně 13km k našim a zpátky … tedy než jsem začla makat, no. Teď bych na kole nejela, páč se po městě bojím …  a s bruslema - ty jsme si koupili loni - já vzápětí otěhotněla, tak byl konec. Letos jsem jela párkrát u našich a pak až tenhle víkend a to jen že to kamarád navrhl jako společnou akci. Já bych i třeba chodila plavat … nebo i víc na těch bruslích … ale jsem tááák líná že jsem se k tomu ještě nedokopala. Každopádně mám pořád 7kg navrch, tak bych potřebovala shodit aspoiň 5 … když  si představím že mi to zůstane, pak otěhotním zas a přiberu a zas mi navrch něco zůstane - no tobudu pomalu metráček při mojí vejšce :-( a je mi z toho skoro šoufl … ale jak píšu - jsem natolik líná, že se nemůžu k ničemu dokopat :-( … tak jakýpak jsem já sportovec … ale třeba bych trochu tu prdel shodila … i když po zkušenosti hubnoucí tomu nevěřím. Mě šlo dolů všechno a prdel až na konec a jen aby se neřeklo, no … ale třeba se k něčemu odhodlám :-)))  

Tak pádím. pa pa pa A.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.10.06 23:13

POMÓCCCCC, já nemůžu spát. A to jsem byla navečer táák utahaná. Dopr…taky musí Standa furt stahovat nějakou hudbu nebo filmy? To já pak jdu na záchod a stejně kouknu na net. No snad je to už dneska naposled a za chvilku usnu. Chjo, se máte že spíte babizny.:)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 24.10.06 00:24

Iko- a kde jsi přišla na to, že já spím? :-( Pomáhám Lukymu s nějakými lejstry do práce (blíží se konec měsíce) a nějak jsme se do toho zabrali… jdem do pelechu tak za půl hodinky, chjo..... tak za pár hodin zase tu, ju? :-) A mazej chrápat! :-D
 Violet

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 24.10.06 07:03

VIOLET - tak naštěstí jsem snad kolem půlnoci usnula, ale rošťák Vítek mi dal budíček v 5.40, takže já už jsem dneska zase v plném provozu. No teda aspoň se tak snažím tvářit.:):):)
Ať už je po " o " a jdem spááááát.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 08:47

AHOJKY,VSECHNY ZDRAVIM PO VIKENDU!

DASO:do plavani  se u nas chodi od pul roku-kdyz zacinal kurz,martinkovi bylo 7mesicu.byli tam deti od 5m do tech 7,5m.a s tema chodime stale-takove top rozmezi tri mesicu,v tech starsich uz jsou asi vetsi rozdily.

HOLKY:nemam docteno a ani nevim,jaqk budu stihat.nesel nam net.a taky mam plno prace do skoly ,takze ve ctvrtek jde martinek ke tchyni na cely den.ja jdu rano na UTZ-pohlavi a zdravi mimi:-) a pak se chci ucit-spise pripravovat seminarky a takovyhle hovadiny!
v patek jedu do skoly.

dale vikend-v nedeli jsme jeli do LAA(lazne na hranicich v Rakousku),bylo to super,predtim jsme se stavili po ceste ve znojme v injtersparu a koupili jsme cestovni postylku-byla jen za 800!je super.
v LAA-s martinkem jsem natrenovala skok do vody plus s potopenim hlavy.byl uplne ze vseho nadsenej,hrozne ho to tam bavilo-taky jsme narozdil od naseho bazenu zde -nemrzly.se vsema tam laskoval!on je teda uz ted pekne vyvedenej chlap!co z neho proboha bude v puberte?
vcera jsem byla ve meste a ve vsech obchodech-jen jsem poodesla-tak laskoval s prodavackama a porad naklanel romanticky hlavu,mhouril oci a proste se furt culil,jako saMOZREJME ME TESI,kdyz slysim,ju ten je peknej,roztomilej atd.ale nezacina nejak brzo balit zensky??:-DD

dale o vikendu se nam narusil rezim,tudiz v nedeli pres den spal pouze v aute asi pul hodky,pak vecer od 9h. a v pondeli uz jako v 6h.vstaval!!!po­moc!ja jsem sla do skoly-domluvit si praxi,takze jsem chtela vstavat o pul7,tak mi dal budicek,no.na praxi zacnu chodit pristi tyden(naslechy),tak musim mit hlidani-tchan a mamka(delaji na smeny).to bude teda prdel-myslim jak tam budusedet a delat si poznamky.
no vcera uz odpoledne nespal 4h.!jen 2h.ja jsem si schrupla hodku.vecer vyvadel,usnul az s tatkem.a v noci asi hodku brecel a musel tam byt martin pak ja,pak nejak usnul.ted jeste spi!

tak aswi tak u nas.
omlouvam se ze nedocitam.ja vaznhe toho mam moc.jsem vcera vyzehlila hromady pradla,uz me bolelo uplne vse.a ted mam kos  spinavyho pradla uplne vyrchovatyy,ze uz to pada vedle,takze musim znovu prat:-(
dal ta skola atd.jinak bych chtela chodit s martinkem do MC,jenze je to pro ty maly detiv patek,a to mam skolu:-((tak nevim, jestli se mam jako rozkrajet.
ale jinak pohoda jazz.
volby me nasraly a to je asi tak vse pro dnesek:-))papa
EWA 20+1,Martinek 16m.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 24.10.06 09:14

Holky, já umíráááááám :-((( Se s vámi tímto se všemi loučím a mějte se krásně, hlavně hezky choďte večer včas spinkat, abyste nedopadly jako já!!!!
Tý jo, Iko - my šli fakt spát v 0:40, a to je na mě teda dost pozdě. A ten náš rošťák se rozhodl, že bude vstávat za tmy v 6:50!! Šílenec malej…no, zachránil mě tatínek- na 20min ho zabavil u nás v posteli a pak s ním vstal,nechal mě půl hodinky ještě v postýlce měkkoučké, heboučké a teploučké a pak mě přišel vzbudit, že mám na stole svou milovanou, spřízněnou duši - kávu :-) To bylo v 8h. Jsem jak retarďák, vůbec nevnímám, a to samozřejmě dneska odpol. učím :-/    mimoň Violet a rozchechtaný Matý 21m  

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 24.10.06 09:45

VIOLET - nemuzu nereagovat jak uz v 6:50h ,co ja bych za to dala, dnes klasika 5:20h budicek, vsude tma, on oci jak baterky…ach jo. uz jsem si rekla ze to radej nebudu cist, pac pak zavidim jak ost. decka spi, a v noci 2-3× mliko me taky nebere, chci se nekdy vyspat v kuse !!!

ANDELKO- dobre jsi zacla s uspavanim, udelej si nejaky ritualek, u nas vecerni usinani je suprovy, dostane mliko, pak koupa ni, pak zbytek mlika,pomazlime se na nasi posteli, modlitba a pak do postylky, pustim mu medvidka hraciho, neco zapeju, polibim a odchazim, nekdy tam jeste cestuje po postylce..i trochu zabreci,ale do 10-20 min. usne, pak dovru dvere a mame vecer klidnej, jen po 10-11h vecer jedno mliko a pak dalsi a bak ten nocni budicek…
Usinani pres den horsi, ted nadava v postylce ale snad si do obeda schrupne.
Vcera bylo rodeo v tescu- rval,chtel lozit..kocarek ho nebavi, no ale zvladli jsme to, u kasy tradicne rve,takze ja su zvykla,a ostatni at si zvyknou, pak dostal jogurt a usnul mi, toz jsem sla se segrou na anglictinu- hodku vecer,on spal celou hodku, jen se jednou zavrtel a spal by az dom, kdyby salina nebyla plna urvanych=hlasite mluvicich cikanat, ti ho probudili, on rozespaly, no ale zvladli jsme to dom, on sice vets.cesty pesky na stojaka v kocarku…no prisla jsem domu splavena. (angl.byla od 17.15-18:15h), chtela bych chodit,ale uvidime.

jdu na nadobi- jeste ze vcerejska a pradlo …cau D a Vitek zitra 1 rok, baby 14t

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 11:10

HOLKY?CO MATE NECO NA MMB!pomoc-tak sice jsem clenstvi zaplatila,ale nez jim dojdoupenize,tak to zatim budu mit bez hvezdy,hele dotaz-kdyz si vytvorim v tom svym uctu inzertni fotoalbum.no a pak uz jsem tam dala fotky ,popis cenu atd.a mam to jen u sbee a ana te hlůavni strane se to nezobrazuje-u kocaru-tak jak totam vlozim???diky moc.

VIOLET:ty ponocujes???:-))

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 11:12

ju ted cucim,ono to tam je,kdyz se da od vsech inzerentu,aha tak prominte:-/

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 11:14

jo IKAIKO:drze jsem si zkopirovala tvoje podminky prodeje,snad to nevadi.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 12:03

VIOLET:koukam, ze jste meli super vylet!

JITUSKO:martinek chodi do toho plavani od 7mesicu,po plavani se jdou zahrat do sauny a pak do ledove sprchy-to pusobi hodne na nemoci(aspon to rikaji).martinek zatim nejak extra nemocnej nebyl-akorat bohuzel ted ma rymu-sopel,ale neda se nic delat,chytl to ode mne.
Gratulace ke krucku u VITKA.
KAmaradce prejeme zdrave mimi, a te druhe at to nijak dal nevypukne-hnusna nemoc.
tatinek at neni hloupej a jde k Dr. ti chlapi jsou vsichni stejni!

DALIF:jojo, treba si da vitek rict a bude taky pak uz jen spinkat a nepit z prsa:-)

IKAIKO:odnra ma kolo jako jeste s tema malyma koleckama,nebo snad uz umi na normlanim drzet rovnovahu??ale je dobrej ze toho tolik ujel!
jinak cocku v bazenu jsem nehledala,ona mi vyjela z oka,ale mela jsem ji na ruce a nastesti jsem ji tam hned strcila:-)ale v LAA jsem ztratila naucnici,ale martin mi ji nasel v bazenu-potopil se:-))
na Jeziska se taky urcite tesim,sice z toho asi zase martinek mit moc rozum nebude,ale i tak. ja dostanu snad ten kocar-konec rijna se blizi,tak snad se ten chlap ozve,jinak s nicim jinym nepocitam:-)

tak zbytek doctu zase jindy.
OSTATNI zdravim.

PS:uz jsem prodala na MMB prvni vec,asi jsem to dala pod cenu!ale to neva.
ewa20+1, MArtinek 16m.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 24.10.06 12:09

AHOJA
VALLI - neboj, neva, já to mám taky od někoho zkopírovaný.:). Hele, už delší dobu si tě mám v oblíbených, tak tě teda budu šmírovat, ju. :) No a ať se teda daří. Mě překvapila včera jedna paní, brala ode mě 4 věci, celkem za 500,– tak jsem jí to nechala bez poštovnýho. Holt hodná duše jsem.
Ty jo, ty Pemprsky, holka, škoda, hned bych si je vzala, no nevadí, no. Koupíme jiný. Už mi moje zásoba za 3 000,– dohází.
No, to mi připomělo, že vítek bude mít brzo rok a půl, tak vám sem zase napíšu náš plínkovej finanční propočet. To jsem taky zvědavá.

Jé holky, dneska jsem došla do koupelky, Vítek seděl na nočníku a strašně tlačil, to mě tam zahnalo, ten zvuk. No sice je to šikula, ale ON BYL OBLEČENEJ !!!!!!!!! No, tak jsem si zase hezky vyprala hovna.:D:D:D

VIOLET - No já jsem dneska tak nějak mimo, no snad mě probere aspoň odpolední cvičení s Ondrášem. Teď bych molha spát, protože Vítek hezky taky chrupe, ale mě to nejde!!!!!  DĚSNÝÝÝ.

Tak jo, zase končím vy moje babuchy drbací.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 24.10.06 12:26

Iko - ty ma duše drahá - omlouvám se, ale já se tu zas směju, že skoro čůrám :-)))))) Máš synka šikovného, jen co je pravda! Takže už taky děláte „ee“ do nočníku, to je hezký, viď? :-)  No né, já to fakt vidím optimisticky, jste vlastně asi rychlejší než my, když si tam šel sednout sám!
A neboj, mě to nejhorší přešlo, takže se nedonutím usnout, ale jen co zasednu do křesla a začnu učit, nedokončím jedinou větu bez zívnutí :-/ No jo, třeba se jednou poučíme a budeme chodit spinkat brzy!
Valli- jojo, výlet zase fajn, hlavně fakt už je to pohodička - naložíme kočár a prostě jedem, buď spí Matý v autě, nebo pak v kočárku, nebo nespí…už nás to nijak neomezuje. To mi právě došlo až teď o víkendu, že už máme „velké dítě“, přišlo to ale až moc rychle na můj vkus :-(   Violet a spící Matyáš

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 24.10.06 12:40

Teda VIOLET Smát se mi, jo. No, je pravda že kdyby mi to někdo vyprávěl, tak se směju taky.
Budu si muset ty zápichy s nočníkováním asi začít psát.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 24.10.06 12:56

Ahoj mamušky,  

včera jsme byli konečne zkouknout malého Vojtíška, no když jsem viděla ty naše caparty, tak mi připadalo, že jsou to už fááááákt velké děcka. Vypili jsme každá 4 dcl vína a já pak byla ták v klidu a v pohodě, že když manža natíral Lukáškovi chleba a ten tam řval, já ho v klídečku odvedla do koupelny umýt ruce.......no prostě si asi budu muset naordinovat dvojku bílého po ránu a budu vláčná a v pohodě:-))))) Lukášek byl zlatý, pořád tam objevoval nové a nové hračky Kubíčka, takže byl hodný, taky nosil kojícímu se Vojtíškovi piškoty, jako že ham ham :-)))))))))  

Večer se tu stavila kámoška , která projížděla, no za rok a půl měla spoustu novinek. Je šťastně rozvedená, šťastně zamilovaná a má 14-ti letu dceru :-))))))))))))

Včera nám nešla elektřina - jak jina 10,30 - 14,30 takže PC nic a já se taaak těšila.

A teď k vám holky :   Dalif - vy taky chodíte plavat, já to nějak zazdila- tedá já jsem ale:-(   Ikaiko - 2 dítě bych brala, ale manžovi se nějak nechce, tak uvidíme. I když jeden raubíř mi někdy stačí až nad hlavu, ale když jsem včera viděla toho Vojtíška.....­...S tím nočníkem jsi mě pobavila, ale aspoň sedíte, to my ne :-(((   Andělo, teda ty válíš na tech bruslích. A úklid koupelny včetně plenky, na to jsem si už zvykla. No jo chlapi, tady to položím a ono se to  samo uklidí :-(((((( A gratuluju k usínání, my sedávali u postýlky a drželi Lukáška za ruku, teď už ležíme v posteli a Luky v postýlce a někdy se mi dokonce podaří tajně odejít před usnutím.   Violet, tak vyjmenovaná slova ještě nezvládáme, ale už umíme říct a ukázat 2 a 5. To vždy všichni čumí, když se zeptám kolik máš babiček a Luky 5. Prý kde je vzal - no prostě jsou i prababičky :-))))) Jo a od tchýně budeš mít zase chvilku klid, že, to ti závidím!!!!!!!!!  

Jituško, to jste si užili krásnou procházku, já bych taky šla, ale pokud není bagr , traktor nebo něco podobného, tak to Lukáška moc nebaví :-(   Helo - tak Naty už trénuje v obchoďáku na roli maminky, jo :-)))))))))))))   Valli - no my chtěli taky plavat v 7.m. , ale měli to v době, kdy Luky spal a zrovna si vytvořil režim a já mu ho nechtěla narušovat, tak jsem to vzdala a teď o tom začínám uvažovat. Tak jsem právě chěla vědět, v jakém věkovém rozmezí jsou tam děti.

 

Tak papa , Luky se řítí z ložnice Dáša a Lukášek 21m. 1 d.    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 18:09

DASO:to ja teda nevim, jestli se u nas da takhle najednou zacit chodit,treba u vas jo,no ja myslim, ze to je tak jako psotupne,ze se v kazdem kurzu uci neco a kdyz neumi odmala to neco,tak se to asi uz pozdejc neda naucit-kdyz jakoby jeste nema rozum,ze se ma nadechnout,martinek uz umi jakoby ten chvat(teda ja) a on vi, ze se ma nadechnout,to se trenovalo hned od mala,no a ted kdybys ho tam frkla pod vodu,tak se asi napije,no ale pozeptej se:-)

IKO:fakt dobry kakani.
martinek se vcera vykakal na zachod!bez prkynka,jen jsem ho drzela.on mi totiz rikal porad bum-a nejak zacal tlacit,tak jsem ho chtela dat na nocnik,tam udelal jeden bobek,ale chtel pryc,tak rychle sup na  zachod a tam to dodelal.pak vecer se vestoje vycural do nocniku,no ale dnes taky zacal sedat na nocnik oblecenej,asi se vycural do plinky,kdyz jsem ho vyslikla,snazil se tlacit curani,ale nic neslo,takze zacal zurit ,ze jako at neotravuju.takze tot uspechy u nas,ja to nehrotim.:-)
na MMB-cekam,az mi prijde hvezda (dnes jsem zapoatila) a zadam tam nove veci:-))

martinek ma desnou rymu a je nevrlej a furt rve:-( ted sel s tastkem k babicce.tak mam chvili klid.

tak zatim pa
EWA:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 18:28

ANDELO:_gratulace k chuzi! a pevnou vuli u uspavani,jojo rezim musi byt,u nas taky-pres den je to v pohode,vewcer ho moc dlouho rvat nenechavame,to tam tatka s nim lezi.
dnes zlobil i v noci,takze jsme se stridali,ale ono se to sand zase vypiluje:-)chce to ale pevny nervy,co?

pisete o tahani kocaru-no nase mesto malebne-namesti je v doliku a pak vsude kam chces musis do kopce,takze super fakt.ja uz ted jezdim radsi busem,pripadne autem,z kopce pesky nahoru busem,protoze zacinam podezrele funet jak slon!a to jeste nemam poradnej pupek,se chcu videt v zime!no ale to treba budu mit uz buzze a bude se mi jezdit lip:-)ted to vazne sotva utahnu-martzinek uz ma 12kg:-)

HELO:prosim te,skola je na h… vubec se mi ncche nic delat natoz neco ucit,praxi mam ted naslechy,jen sedis a neco si pises,dalsi semestr uz bych mela ucit,sjem na to zvedava!jako kdy se budu ucit opravdu netusim.
cucim,ze jste si uzili nakupovani:-)v Brne na vankovce jsou dobre ceny  bot v deichmannovi.ale na snehule jsem se teda nedivala.nas martinek si v MS hral taky s kuchynkou!sranda no,byla to takova drevena dost vysoka s nadobickem,u ni mohl stat a pekne si jako varil:-))

VIOLET:na tu kamosku dost cumim,jak jde na potrat.toto nikdy nechapu…

IKO:taky vas tatinek divoci kluky,jo?hm to je u nas to samy a vzdy pred spanim!:-§
jo a to je dorbys s tema darkama,ze se daji oblbnout:-)pockej az po nas decka budou chtit mobily!to bude teprv vydaju:-)

tak jsem to prolitla,ale ne vse,tsak se omlouvam,pokud jsem na neco duleziteho nereagovala!

DALIF:kdybych to zitra nestihla VSE NEJLEPSI VITKOVI K NAROZINAM!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 18:28

ANDELO:_gratulace k chuzi! a pevnou vuli u uspavani,jojo rezim musi byt,u nas taky-pres den je to v pohode,vewcer ho moc dlouho rvat nenechavame,to tam tatka s nim lezi.
dnes zlobil i v noci,takze jsme se stridali,ale ono se to sand zase vypiluje:-)chce to ale pevny nervy,co?

pisete o tahani kocaru-no nase mesto malebne-namesti je v doliku a pak vsude kam chces musis do kopce,takze super fakt.ja uz ted jezdim radsi busem,pripadne autem,z kopce pesky nahoru busem,protoze zacinam podezrele funet jak slon!a to jeste nemam poradnej pupek,se chcu videt v zime!no ale to treba budu mit uz buzze a bude se mi jezdit lip:-)ted to vazne sotva utahnu-martzinek uz ma 12kg:-)

HELO:prosim te,skola je na h… vubec se mi ncche nic delat natoz neco ucit,praxi mam ted naslechy,jen sedis a neco si pises,dalsi semestr uz bych mela ucit,sjem na to zvedava!jako kdy se budu ucit opravdu netusim.
cucim,ze jste si uzili nakupovani:-)v Brne na vankovce jsou dobre ceny  bot v deichmannovi.ale na snehule jsem se teda nedivala.nas martinek si v MS hral taky s kuchynkou!sranda no,byla to takova drevena dost vysoka s nadobickem,u ni mohl stat a pekne si jako varil:-))

VIOLET:na tu kamosku dost cumim,jak jde na potrat.toto nikdy nechapu…

IKO:taky vas tatinek divoci kluky,jo?hm to je u nas to samy a vzdy pred spanim!:-§
jo a to je dorbys s tema darkama,ze se daji oblbnout:-)pockej az po nas decka budou chtit mobily!to bude teprv vydaju:-)

tak jsem to prolitla,ale ne vse,tsak se omlouvam,pokud jsem na neco duleziteho nereagovala!

DALIF:kdybych to zitra nestihla VSE NEJLEPSI VITKOVI K NAROZENINAM!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 24.10.06 18:28

no super,jsem to klikla 2×!

 
andela  24.10.06 19:56

Čauky babule,  

jen jsem komenty prolítla, takže mooc mi toho v hlavě nezůstalo :-)). Tož podrovněji napíšu zítra ju???
Jája dneska zas šel do postýlky, chvíli si pořval, pak mi vyslopal 3/4 flašky čaje, vzal si dudla a spí. No, tak musela jsem ho dooost nutit aby lehnul, a jak pil tak pořád pozoroval, jestli tam jsem. Ale nedržela jsem ho za ruku ni nezpívala, jen jsem stála u postýlky … si jako zas myslím, že když u něj budu a budu krákorat, že si zas zvykne a já mu tam pak budu půl hodiny krákorat :-)) Tak snad stačí trochu zazpívat a dobrý ne??? No ale i tak je to docela fajn si myslím, že i když teda řve jak tur, tak pak docela rychle usne. No, a teď mi ještě poraďte jak přes den. To ho mám taky dát do postýlky a nechat??? nebo mám počkat až se to naučí večer usínat sám a pak začít i přes den??? No pokud jedem k našim, tak mi stejně usne v buse… ale jinak si i někdy dopol šlofíka dá a pak po obídku jde do hajan.Ale je fakt, že odpol mi usne u flašky mlíka, no… ale přes den to asi zatím nechám …
Jináč teda dneska ráno byl už v 8 mrzutej (a to vstával skoro v půl 7 ) tak na ruku a hop hop nic, začal se mi kroutit.Tož ho dám na zem ať si jde teda hrát - neee, zas kňoural… no tak jsem ho pak asi 15 min drndala ale zabral a spal celou hodinu :-)). No čuměla jsem. Pak jsem ho dala dolů k tchýni a šla do města. No mamka čuměla že nemám jáju s sebou :-)). Ale sem říkala, že když si ho tchýňa tak málo užije, tak že jí ho nechám. No ne??? Jen zítra ho v 7 potáhnu na socku a budem čekat do 8 než otevřou. Jdu schválně tak brzo, bych byla první, jináč bych tam taky mohla strávit celý den :-((  

No, tak nevím, jestli mám čekat na Járu. Jdem totiž do hospody - kamarád má narozky. No a Jára přijde až v 9, tak že jako bych šla už teď, páč pak abych po 10 šla zas dom :-)). Jéé, a víte co jsem pro kamaráda vymyslela??? Mňo, on je strašnej žrout (má 168kg 8-o) tak jsem špekulovala … nejdřív mě napadlo že udělám nějaký řízky, dám na talíř s mašlí, pak mě napadlo kuře. jen se mi ho nechtělo dělat, tak jsem vzala už grilovaný, dala na tácek obalenej alobalem, koupila takovej ten průhlednej celofán, pěkně to zabalila, nahoře udělala mašli červenou :-))) No vypadá to pěkně :-)) Jen mě ještě napadlo, že jsem to kuře měla nějak umělecky obložit dokola chlebem :-))) Ale on to Imra sežere i tak :-))))) No a samo jako chlap ještě dostane nějakou flašu, že …ale to bere Jára. Jo … to kuře mám v papírový tašce ze zdravý výživy :-)))))) tak bude koukat :-))))))  

No, holky, mějte se pěkně, nezlobte, chovejte se slušně a jděte brzo spát (iko a violet) :-)))))  

Andělka a Jája 9m2t

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama