Růzňata č.41 - Vzpomínky na domov

Rodičovství
  • andela
  • 31.10.06

Dnešní deníček nemá nic společného ani s miminkem, ani s dětmi, ani s domácností ..... dnešní deníček je takový vzpomínkový. Kolik máme vzpomínek, ať už z dětství, ze školy, z táborů, krásných, veselých, ale i smutných ... jsou s námi pořád. Někdy se nějaká ta vzpomínka přihlásí, vy se nad ní pousmějete a zas jí zasunete do nějakého toho šuplíčku, kde zůstane schována zas nějakou dobu. Každý má plno vzpomínek, a já taky :).

A zrovna minulý pátek mi jich tolik vylezlo z těch zastrčených šuplíčků, tolik se jich přihlásilo že ještě jsou, že se tak úplně neztratily …
Jsou to vzpomínky na domov. Na místo, kde jsem bydlela celých dlouhých 12 let, na místo, kde jsem strávila své dětství a vlastně polovinu mého života. Zavedla nás tam maminčina práce, já tam chodila do školky a na základku, narodila se tam moje nejmladší sestra, měla jsem tam plno kamarádek … Bylo toho spousta a jediné co teď zůstalo jsou ty vzpomínky. Vzpomínky na domov a na město Most.

Začalo to vlastně někdy v březnu tohoto roku, kdy mě napadlo, založit na spolužácích.cz stránku s mojí třídou ze základní školy. Hned jsem se do toho pustila, vytáhla starší fotku, tuším ze 4 třídy a dala se do seznamu spolužáků. Kupodivu jsem si pamatovala všechny, i ty kteří s námi až do 8 nechodili. Ale ta fotka … jak jsme tam vypadali :-) … a ty strašný šaty co já mám na sobě … zelený s bílím límečkem :-), o ostatních nemluvě. A jak se vůbec všichni mají?? Jak asi teď vypadají, jak žijí? Jsou svobodní, vdaní, ženatí, mají děti?? Nebo ještě studují?? Dlouho to trvalo, než se někdo přihlásil. Pak byl zas klid, a asi před měsícem se najednou s mými spolužáky roztrhl pytel, a už se začal domlouvat sraz. Dost lidiček účast neodmítlo, a tak už zbývalo jen sednout na vlak a jet do Mostu.

Těšila jsem se jak malá holka a spěchala na vlak. Na ten vlak, který mě měl vézt „domů„. Cesta uběhla pěkně rychle, počasí bylo fajn, a já vystoupila na nádraží z vlaku. Jdu do podchodu a cukají mi koutky, jak se mi chce usmívat. Usmívat se radostí, že jsem zas „doma“.Měla jsem co dělat abych se neculila jak měsíček na hnůj, a nepřipadala si jak blázen. Před nádražím jsem se nadechla toho voňavého (smradlavého) Mosteckého vzduchu ( paráda ) :-) a vydala se na procházku. Vlastně to byla procházka do minulosti. Nic moc se tu nezměnilo … jé, ty hodiny na nádraží už nejdou .. ale pořád stojí. Tady bydlela Jana … a už leze vzpomínka na výlet do Litvínova, kde jsme spráskli zmrzlinu a asi kilo třešní, a já z tramvaje právě k Janě letěla, jak kdyby mi za zadkem hořelo … jistě si domyslíte proč. Naštěstí jsem to stihla - ale bylo to o chlup :-). Tak jdu dál … tý jo, kolikrát jsme po tom chodníku šli?? Tisíckrát, milionkrát?? Na zádech batohy, držíc se mámy za ruku jsme si to štrádovali na nádraží, a jeli k babičce na prázdniny … Jé a na Lajsníku je těch stromů nějak moc ne? (kopec v Mostě - vlastně hned naproti našemu baráku - stačilo přejít silnici) No jo, já s holkama a ségrou v těsném závěsu … jdem na hrušky, na třešně a samo potajmu kouřit J .. jak jsme si tenkrát připadaly důležitě. A naproti baráku je ta cestička do kopce pořád pěkně vyšlapaná .. a stojí tam i ty dva betonový sloupky … :-) A náš barák … okna do ložnice a do pokoje. Jestli je mezi nimi vidět to srdíčko malované lakem na nehty, co jsem tam tenkrát malovala?? Musím jít blíž - ne není :-(. Ale nevadí … jé, klepadlo na koberce pořád stojí. A v něm sedí někdo, kdo zrovna byl krvavý koleno. A pod tím hromosvodem byla pikola … a pinpongáč :-) … po jeho postavení to bylo naše nej místo. Míjím náš dům a jdu do kopečka ke školce .. ještě funguje. Na zdi u vchodu je namalovaný obrázek :-) jinak je pořád stejná.Tady nad barákem jsme sáňkovali. Stačilo nám 5 cm sněhu a měli jsme radost. A vietnamec který šel okolo a prosil nás, jestli mu půjčíme boby že by se rád svezl. No půjčili jsme mu je, dojel dolů, byl strašně rudej, a šťastnej že si zasáčkoval :-). Mmch - ono co si pamatuju toho sněhu v mostě nikdá moc nebylo. Tedy určitě ne tolik, co je v posledních letech tady v Děčíně. Jdu zpátky k našemu baráku, ale tentokrát to beru ze předu. Keře jsou pěkně ostříhaný, a cestička mezi nima? Ta co byla hned naproti vchodu? Jé, ani jsem si nevšimla. Náš balkon v přízemí je zazděný … asi se novým nájemníkům nelíbil, nebo jim moc táhlo do bytu. A zábradlí před vchodem .. mezi ním natažená guma do gatí … a my, jak hopsáme .. jedničky, dvojky, trojky, čtyrky .. po předu, z boku, po zadu, koně, nůžky … :-)
Vedle paneláku na trávníku jsem tenkrát nechala kočárek s panenkou a šla na prolejzačky k sousednímu paneláku. To bylo zděšení když tam po návratu nebyl .. jak to řeknu mámě? No spustila hned co jsem vlezla do dveří .. ale pachatel krádeže byl vzápětí odhalen.Byla jím moje máma. Už si nepamatuji jestli mě šla hledat, nebo šla do krámu, ale prostě kočár odvezla dom a nechala mě vydusit.
Jdu směrem ke škole … z oken paneláků se linou různé vůňe a zvuky. Tak známé, jako bych je naposled slyšela a cítila včera. Jé, prolejzačky, a zeměkoule (koule z železných obručí) a kolotoč. Hrají si tu děti a mezi nimi vidím i sebe… sebe, nás … jak si hrajem na písku, v zeměkouli hrajem na opice … strašně ráda bych se na tom kolotoči svezla :-).
Chodník ke škole, lemovaný stromy, je zas úplně zasypaný listím. Brodím se, poslouchám jak pěkně šustí a zjišťuju, že mám v krku nějaký knedlík či co. Říkám si, neblbni, přeci nebudeš řvát … A už okukuju školu. Dávno to není 13 Základní škola. Dnes je to Střední škola pro marketing či něco podobného. Ale vypadá pořád stejně. Došla jsem až před vchod - na schodech stojím s mamkou, dva culíky vysoko vyčesaný s mašlema, parádní šaty, v ruce kournout sladkostí velký jako já - ano jdu k zápisu :-). Přes dveře jsou vidět dveře šaten … joo, to jsem tenrát měla takový pěkný šátek, lehounký, světle modrý, protkaný stříbrnýma nitkami. Pěkně jsme ho rozložili na zem, a s rozběhem na něj skočili a klouzali se po šatně :-).
Jo to byli časy - mlíko v pytlíku ke svačině - někým vrhnuté směrem ke stropu a shozený kryt ze zářivky. V kapsáři kromě vodovek a štětců taky pytlík s ubrouskem na svačinu a k tomu lžička a brčko na mlíko … Já věčně v první lavici, protože si p. uč. Myslela, že ze zadu neuvidím na tabuli když jsem tak mrňavá. Zimní inverze a aféra respirátorů - povinně je každý bude při inverzi nosit!!! Naštěstí hned zjistili že jsou k ničemu, tak jsme mohli do divadla bez nich :-).
Pokračuji dál, ale už ne moc na prohlídku, jako na ten sraz. Ještě se podívám ke kinu, a budu to mít do hospody akorát. Vedle kina stojí patrová budova, krásně oranžová, a kus namalovali pruhovaně. No jo, ZUŠ … to se nedá přehlédnout. Jen tenkrát, když jsem tam chodila to byla liduška :-). Kino už dávno nefunguje .. teď je tam nějaká diskotéka - jak hlásá cedule před vchodem, hm, a už lákají na silvestrovskou oslavu …

Šla jsem do hospody, sedla si na rezervované místo a čekala na všechny z mojí třídy. Přišli. Sice ne všichni, ale většina. Podrbali jsme pěkně, probrali spousty věcí a mě se ani nechtělo domů. Při zpáteční cestě jsem si do šuplíčků ukládala nové dojmy .. nové vzpomínky .. vzpomínky na místo, které bylo mým domovem, a které domovem bude vždycky, když si vzpomenu.Ještě že je toho místa tolik, že se mi to tam všechno pěkně vejde …:-)
Teď jedu domů tam, kde je můj Jaroušek cukroušek, se kterým jsem šťastná a máme spolu raubíře Jáju. Kde mám mamku, taťku a ségru, kde je mi prostě fajn. A to hlavně kvůli nim, protože tak jak mi k srdci přirostl Most, mi Děčín nikdy nepřirostl, ale už jsem si zvykla :-).

Tak jestli jste to vydrželi číst až sem, tak děkuju. Já jsem se pěkně vykecala .. i když je toho v hlavě tolik, že by to bylo ne na jeden, ale na deset deníčků nejmíň. Co s člověkem dokáže udělat návštěva místa, kde toho toliko prožil, se nedá jen tak popsat. Ale berte to jako odlehčení od věčného tématu, které se točí kolem dětí, a dětí a ještě dětí. :-)

Andělka a Jája

Pelotonek:

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)****
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno,(1977)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-1976)
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
**Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)****
**Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa-1982)****
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-1981)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 31.10.06 22:03

prvni !!!!!!!!!!!!!!!
toz se du koupat :)))

prectu pak. cau D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 31.10.06 22:23

nahodne druha!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 31.10.06 22:28

Bronz není můj oblíbený kov, ale ..... :-))

 
andela  01.11.06 07:21

bramborová :-))     O díky díky mamko, tatko a spol za uveřejnění a ještě k tomu superrychlé :-)))  

A.

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 01.11.06 08:25

Andělko,
to je krásný deníček! Až se tají dech, moc se Ti povedl!!!    

Teda venku je pěkná klemra! Niki nechce ven (udivený smajlík), to je nevídané. Jsme na dvoře 30 min a peláší dom. Včera byla 2krát na nočníčku! No nechci nic zakřiknout…Jdeme si teď hrát-péče o panenku zabere času :O)
P.S. Nicolka na otázku, jak se jmenuje říká „Iki“   musíme se pochlubit chápejte. A nekojíme přes den! Hurááááááá! Teď ještě ta noc- z té mám strach, čekáme na manželovu dovolenou, abychom byli na to dva. No snad to půjde jak přes ten den.  

Andilek+Niki

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.11.06 11:44

šestá? jdu číst  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.11.06 12:23

Ahoj holky,  

tak kde jste všichni??????­?????????   Andělo,ty máš ale super spisovatelské nadání, až se mi tajil dech, když jsem to četla. Fakt chválím super napsané.   Violet, já měla včera radost jako malé dítě, že už to mám vše na zimu nakoupené. Začíná tam být fakt kosa, tak jsem ráda, že už jsme vybaveni.  

No nic, jdu vytřít, ale vůbec se mi nechce, papa Dáša a Luky

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.11.06 12:54

ANDELKO:super denicek jak od spisovatelky,fakt nadherne popsany!a mas pekne vzpominky!

tak jsme dnes v bazarku koupila dvoje saticky:-))jen 147kc,nekupte to!

martinek v noci asi hodinu nechtel spat,byl tam martin a jen jsem slysela,marti lehni,haji haji,a nic z toho,tak jsem tam musela jit,a chvili jsem s nim lezela,ale to nemelo cenu,uz jsem myslela ,ze spi a zase se zvedl a neco povidal,tak jsem mu vrazila flasku s vodou a haji musel delat saM,CHVILI RVAL,ale za chvilku byl klid a ten klidecek byl skoro do 9h.super.
pak si hodku tady s necim hral-kybl s pradlem-jeho oblibena vec.
pak jsme sli na postu odelat balicek z MMB:-))
JITUSKO:do 2kg se to muze posalt jako doporucerne psani a pak uz jako balik,ze?tak mi to vysvetlila pani na poste,tento balicek mel necela 2kg,takze mi postovne vyslo dobre.ale pak jak jsem prodala plinky,tak ty vazi vic a dala jsem tam pani at posle30kc za postovny a bude vic:-((to nas…

jinak jsečm dala tetin kocar do aukce,to jsem teda zvedava jestli nekdo neco prihodi!
a ja prihodila na jedne buzz!!protoze jsem psala pani co prodava  a jeste se neozvala a mne uz ten golfac doma stve,vubec ho nemuzu uvezt,martinek je tuna!

tak zatim papa.moc jsem toho nedosctl,pardon.ted jdu psat neco do ksoly,fuuuj.
VALLI21+3,mar­tinek 16m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.11.06 12:56

ANDILKU:jezismarja ty jeste kojis???ja jsem rada ze uz tak 14dnu mam finito!ale byl to boj,to teda jo!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.11.06 12:58

Ahojky,  

taky si říkám, kde všechny trajdáte :-) My byli dopol. venku s kamarádkou z porodnice, má o 2dny staršího Dominika - holky, tady u nás je takový vichr, že se to fakt vůbec nedá! Ale dnes mě to zas až tolik neštve, že je tam hnusně, páč odpol. učím, takže bychom ven stejně nešli. Můj drahý je dnes zase v Praze, takže dorazí až večer :-/ Ale přišly mu nějaké penízky na účet (nějaký doplatek, co nestihli dát do výplaty), tak mě to potěšilo :-))
Ještě k tomu Dominikovi - oni jsou bez plínky o dva měsíce dýl než my (šikulové), ale ven mají taky plínu v těchhle mrazech…opravdu došlo na tvá slova, Jituš :-) Mi to za to nestojí, to riziko, že mi nastydne, kdyby se náhodou počůral nebo z neustálého svlíkání kvůli čůrání venku. Hlavně jsem si vyzkoušela, že i když venku čůrá do plínky, doma si vždy řekne o nočník, tak dobrý, není zmaten :-)   Dášo- mě taky čeká vytírání, ale až večer, až dám spát Matýho, aby to vydrželo čisté do odpol., kdy sem přijde budoucí tchýně :-) Už lítáme v té nové zimní manžestrákové bundě, je tam fakt kosa, ale foto zaslat můžu za 2týdny - jsem bez foťáku :-(((((( Musela jsem ho půjčit budoucí švagrové :-/ Odjela na dva týdny do nějakého horského mini-hotelu na praxi (studuje hotelovku, bude tam „pinglovat“) a chtěla ho s sebou. Děsný, ona je takový střevo, že ho snad ani nedoveze zpátky :-/   Andělko- moc hezky napsané! Asi sem za mnou budeš jezdit častěji, aby tě ty návštěvy Mostu tak nebraly :-) Néé, povedlo se ti celkem dobře popsat ty všemožný pocity a vzpomínky!   dalif- tak jak, co Vítek v noci?  

No, tak já zas mažu ještě něco sníst a nachystat se na hodinu. Pá-pá   Violet+Matý 21,5m

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 01.11.06 13:14

cau,
ANDELKO- hotovej spisovatel ;)
moc pekny !!!

VIOLET - no redila jsem mu to,ale ne moc, pac jak to je jen obarvena voda, toz se probere a…takze v 11h vecer dostal, pak nekdy v noci jsem byla lina a dostal prso, pak o pul treti dostal redenou flasu a spal klasicky AZ do 6ha ja su mooooc rada, prece jenom ta 5h stareho casu- to jsem padala na hubu. Ted teda padam tez, pac mame ten kocarek v reklamaci…do Klokana dnes jsem sla s V. v naruci, jeste ze je to o ulici niz

v pondeli jsem to zkusila s krosnickou, slo to,jen kdyz jsem nekam vlezla, nesmelo tam byt hic,pac se v krosnicce blbe svleka malej a pred barakem mi malej usnul toz ho svlekla a hodila do postele, spal dal
vcera jsme byli v plavani s malym- se vyradil, fakt se mu to dost libilo, to uz jsem vzala pujceny kocar od brachy -novy ale stary model 10 let, no byla to makacka…

v pondeli jdu na kontrolu baby.

DASO - tady je taky bordel, toz kdybys to chtela vytrit i tady …

VALLI- to s tim Buzzem nastve… a s tim postovnym tez, taky jsem na zac. neodhadla postovne a …

toz cau D a Vitek 1 rok a neco, baby 15t a neco

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 01.11.06 13:15

cau,
ANDELKO- hotovej spisovatel ;)
moc pekny !!!

VIOLET - no redila jsem mu to,ale ne moc, pac jak to je jen obarvena voda, toz se probere a…takze v 11h vecer dostal, pak nekdy v noci jsem byla lina a dostal prso, pak o pul treti dostal redenou flasu a spal klasicky AZ do 6ha ja su mooooc rada, prece jenom ta 5h stareho casu- to jsem padala na hubu. Ted teda padam tez, pac mame ten kocarek v reklamaci…do Klokana dnes jsem sla s V. v naruci, jeste ze je to o ulici niz

v pondeli jsem to zkusila s krosnickou, slo to,jen kdyz jsem nekam vlezla, nesmelo tam byt hic,pac se v krosnicce blbe svleka malej a pred barakem mi malej usnul toz ho svlekla a hodila do postele, spal dal
vcera jsme byli v plavani s malym- se vyradil, fakt se mu to dost libilo, to uz jsem vzala pujceny kocar od brachy -novy ale stary model 10 let, no byla to makacka…

v pondeli jdu na kontrolu baby.

DASO - tady je taky bordel, toz kdybys to chtela vytrit i tady …

VALLI- to s tim Buzzem nastve… a s tim postovnym tez, taky jsem na zac. neodhadla postovne a …

toz cau D a Vitek 1 rok a neco, baby 15t a neco

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 01.11.06 13:18

ach jo nejak se mi to seka, toz to si to muzete precist dvakrat ;) D

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.11.06 16:16

Ahoj holky,
tak jsem za debila před Lesinou:) NEšlo mi se od včerejška přihlásit,tak jsem jí to napsala,no a blbec jsem se tam přihlašovala jako jituska a ne jako Jituska,v tom byl ten háček.Tak už zase můžu psát ty svoje slohovky.
Honem honem,děcka is teď hrajou…přišli jsme z venku,to je humus počasí-vichřice ledová a do toho mi švihaly do očí krupky.Mám profouklo až do ,mozku.
Dneska jsem byla na lovu v sekáči-super úlovky,škoda,že jsem měla přiděleno jen 400,–od Honzy,nechala bych tam majlant.Tak mám aspoň ty nej-kousky.Snad mi to nezůstane jako ležák.Asi to dám do aukcí,protože jsem si koupila ten balíček aukcí.
Dnes mi hlídala ségra a světe div se-Vojtu nakrmila,dala do postýlky s falškou a on během minuty usnul.Včera jsem to večer zkusila poprvý-dala jsem do postýlky a řval a nechtěl ležet,tak jsem mu pak dala flašu a on to nepil,ale měl ji v ruce a mazlil se s ní a rázem vytuhnul.Tak dobrý,jsem aspoň klidnější,když někam půjdu.Ale asi to půjde pomalu-večer se vzbudil a místo vstávání jsem mu dala kozo a byl klid.Se mi nechtělo vstávat. ¨Včera u nás byla Ika s mláďatama,aby aspoň nakoukla na PC(závislajda:),tak jsme se domluvily,že ve čtvrtek půjdeme do cirkusu s děckama.Už se těším.  

Jo,holky,taky vám zmizely z levý nabídky e-deníčky?
ANDĚLKO,moc hezkej deníček,ty máš fakt střevo.Já mám takovýhle vzpomínky,když přijedu do babiččiný vesnice-co jsme tam vyváděly o prázdninách,ale co babi umřela,tak už se tam nedostanem:(
ANDÍLKU,tak potichu gratuluju k nočníku,ať to jako nezakřiknu.a je to šikulka,Vojta zatím zůstal jen u máma a táta a Báa je asi Barunka.Jo a říká bak bak,když šahá do kytky nebo tak,a taky to říká na moje jídlo,tak nevím nevím..  

VIOLET,v sekáči je problém sehnat kombinézu v tak velkým čísle,ale koukala jsem,že tady maj v jednom obchodě nový za 190,–,tak se můžu mrknout na vaše číslo.Ale určitě budu potřebovat míry-nejlíp změřit starou kombinajdu a přidat potřebný cenťáky.  

VALLI,já šatičky teda na Báru moc neunosila jako mimi-když lezla,tak se jí to zapackávalo,tak až když bla chodící slečna.Ale taky jsem hromadně nakupovala,ještěže je MMB,protože tolik růžových věciček by Vojta fakt neunosil.
S poštovným to taky vždycky netrefím,já rozměrnější balík posílala akorát jeden-když si nejsu jistá,tak navýším cenu a napíšu,že jeto včetně poštovnýho:)  

Vojta už kňourá,musím končit.Jo a taky jdu cvičit za hodinku,to zas budu zítra jak lemra.
Tak ahojky,večír ještě nakouknu.
Jitka,Bára a Vojtíšek(za chvilku jednoročák:)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.11.06 18:21

Zdarec,  

teď jsem si četla diskuzi (a přispívala) „otec neznámý“… holky, to je děsný, já vůbec nevím, co bych v takové situaci dělala! Fuj, ještěže se mi tohle nestalo. Aspoň jsem si zavzpomínala na své spolužáky, když už jsme teď s Andělkou u toho vzpomínání :-))   Jituško- no to jsou super ceny kombinéz! To u nás tedy nehrozí, nejlevnější novou jsem našla za 360,– (tedy skorem dvojnásobek!!). Posílám ti SZ s mírami, uvidíš, jestli se ti bude chtít tam vůbec jít. U nás je taky tak hnusně, už jsem psala ráno :-/  Držíme palce s rychlým a bezbolestným odstavováním… A že zdravím Ikaiku :-D   Valli- s tím buzzem je to pech, co. Snad se ti poštěstí na tom MMB!   Andílku- tak co program na zmenšování fotek?? Asi nic, když na rodině žádné foto není, viď… škoda převeliká.  

No jinak mi teď volal Luky s tím, že se z Prahy vrátí někdy pozdě večer, že ještě sedí nad papíry, tak aspoň v klidu večer u Pojišťovny vyžehlím. A musím se vám pochlubit s prkotinou - tak hezky jsem si včera večer udělala vlastníma tlapkama na nehtech „francii“, že je radost se na ty mé ručky dívat :-))) Konečně se mi zas uzdravily nehty a drží, tak dokud jsou tak nějak dlouhé, tak se parádím :-)
Matý dneska spal po obědě 4 a půl (!!) hodiny, jenže já musela učit, tak jsem si ani nedáchla :-(( Ale zase to učení bylo v klídku, no.
Jo a holky, nemáte některá tipy na nějaké fotorámečky třeba ke stáhnutí na netu? Nebo někde uložené v pc? By se nám zase nějaké hodily a já se nemůžu nikde dopátrat :-/  

Zatím pa, Violet a Matý 21,5m

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 01.11.06 20:04

VIOLKO,
program stále nic nic nic. Už ani nedoufám, že mi to ten neřád donese. Myslíš, že bych mohla něco stáhnout z netu? Já to zkusím, za to nic nedám.  Jinak já vytírala včera-není to moc poznat. Dnes opět počůraná zem :O( Tak, jak jsem to pak chtěla setřít, tak to mám flekatý, fůůůůůůůj! Teď čekám na MMB. No spíše číhám, má tam nějaká maminka vkládat levně Lego, tož to zkusím. Třeba něco levně ulovím.  

Andilek+Niki

 
andela  01.11.06 20:23

 " .{target:_blan­k}":[http://www.smileycentral.com/?…

" .{target:_blan­k}":[http://smiley.smileycentral.com/…/index.jhtml?…]

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.11.06 20:33

Určo se nějaký takovýhle prográmek z netu stáhnout dá, jen ti neporadím který :-(  My máme Zoner Photo Shop, ale ten se zdrama asi nedá… prostě zadej do vyhledávače a čekej, co ti vyleze… a držím palce s Legem na MMB, my taky budem přikupovat k Vánocům, je to super věc!

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 01.11.06 21:36

Čauky mamči,

to jsem ale ostuda, že jsem tak dlouho nenapsala, ale já byla totálně vydřená z toho počítače.
Ještě že znám Peťu (Mamulinku), včera přijela i s manželem a ten mi PC odviroval.Hurá!!
Jinak u nás nic nového.Naty stále řádí jak čert a Nika se pilně připravuje do školy.Už víme výsledky z matematické olympiády.Nebyla poslední ani předposlední, skončila jako 36 z 80, tak docela dobrý.
Manžel v neděli odjel a zatím mi tedy moc nechybí, ale to teprve přijde.
Nikče dnes zemřel králíček, tak si trochu poplakala.Nevím, jestli měl nějakou nemoc, či co?Ještě má naštěstí morče, tak se „budeme starat“ jen o něj.

ANDĚLKO - deníček krásný, musím souhlasit s holkama, že jsi úplná spisovatelka

ANDÍLKU - tak vy už taky nočníčkujete.Já vám závidím.Ta naše potvůrka pořád nic.Aby nám pleny nakonec nevydržely až do těch patnácti.Chichi

VALLI - tak tě chytla nakupovací mánie, to se bude holčička mít.Taky už se mi párkrát stalo, že jsem poštovné neodhadla, ale někdy mi zase pár korunek zbylo.Doufám, že už ti to s buzzem vyjde.

VIOLET - u nás dnes byl taky strašný vítr, pak dokonce sněžilo, hrůza.To je skvělé, že Matý i přestože má ven plenu, čůrá doma do nočníku.A ty jsi šikula, když jsi si udělala hezké nehtíky, to já se na ty své radši ani nedívám

JITUŠKO - z toho že jsi se nemohla přihlásit si nic nedělej, já se tuhle taky nemohla přihlásit, pořád jsem se divila proč to nejde, až jsem přišla na to, že jsem pořád, já pako, dávala jiné heslo.A gratuluji k úlovkům.Taky pozdravuj Iku a že na ni myslíme.

Ach jo, zima už je tady a Naty ještě nemá zimní botky.
Přeji všem krásný večer.

Helena a spící Naty s Nikou

 
andela  01.11.06 21:47

Nadááár babule …  

To je dneska fučák co??? No síla teda … sem šla dopol s Jájou nakoupit a pak k našim, a Jája se mi kroutil v kočáru když jsem ho na chodbě uvazovala a tchýňa hbed - řekni mamince, že se ti nechce ven když je takovej vítr … jako říkala to jako normálně ale prostě vždycky si hned musí rejpnout! Tak jsem jí říkala, vítr nevítr, vyvětrat se musí, a ať si zvyká na tvrdej život a počasí … :-)) Tý jo, kdyby záleželo na ní, tak jsem snad od porodu byla s Jájou venku párkrát …
Joo, jinak nám děvčata začal opět po roce boj o topení !!! Pomooooc, já se z tchánovců pos… fakt že jo. Děda jako jde v 5 večer zatopit, a topí tak max. na 50, a myslí si pořád že jako je pařák. A nevysvětlíme mu, ani babí, že jako u nás je zima!!! Ono taky než to od kotle proběhne k nám do 2 patra, tak ta voda asi 50 stupňů mít nebude, že. A k tomu to tu máme o kousek větší, z kuchyně dveře do koupelny - tam je chladněni, digestoří taky krapet táhne (kor když tak fičí) … A nedonutíme ho ani za boha, aby to rozfrčel na víc. Tož včíl jsem šla zatopit já … během půl hodinky topení na 70 :-)) … pak jsem to zavřela a já už nepřikládala. Páč to se to pěkně rychle ohřeje a je teplíčko. A dneska koukám že děda zatápí už ve 4 ???? A bybí .. no že jako šel dřív, páč jak já včíl hicovala, tak jim bylo moooc teplo … tak jako aby teda bylo teplo. Grrrrrrrr. A nevzala v potaz ani to, že on topí 2 hodiny, spálí hafo dřeva a my se neohřejem.Kdežto já zatopím, přiložím, rozfrčím a fertig - spálím mnohem míň a máme tu jak v peci. No jo, jenže to se v 5 vzbudil Jára … někdo mu volal, a pak že mu je chladno … tož mu říkám že topí děda .. topení skorem vlažný … že … tak se nas… a šel ke kotli. Děda tam byl .. tak nevím co mu Jára říkal, ale za chvíli bylo teploučko. A že prej si ale děda nezapoměl rejpnout do záclon. Bože jak oni si vymejšlí !!! Tak - že jako jestli nenecháváme otevřený dveře z kuchyně do pidi chodbičky (na chodbě se netopí, pak jsou dveře jako do bytu a pidi chodbička taky se netopí a dveře do kuch. a do ložnice). Pak jestli máme okna zavřený … že větráme jak chodíme na balkon ( Jára celý odpol spí a já tam jdu tak max. dvakrát, páč jája nedovolí a leze tam za mnou tak musím hned zpátky) … a největší perla - že nemám záclony na oknech, tak jako se to chladí o sklo, a proto tu máme zimu!!!! Pomooooc … začínám mít pěknej vztek … a fakt neím zda se tuto zimu udržím. A to už bylo i loni a předloni .. ale to mi bylo skoro fuk, Jája ještě nebyl a já byla buď v práci, nebo jsem topila já páč byla v práci babí i děda. A když se Jája narodil, tak stejně ležel v lehátku zabalenej a bylo … no ale teď když mi tu leze …  a od podlahy je trochu chlad - byť je dževěná, s kobercem a linem … a jsme v patře .. ale stejně. A kor po ránu když se v noc netopí je tu fakt kláda … chjo … chjo chjo …  

No a k jinému veselejšímu tématu … sem si tak pěkně ulevila :-)). Tak sem si taky říkala, jako některé z vás, že Jája bude ještě převážnou část času trávit na 4 na zemi. Joo, houbeles. To jako chvíli posedí, poghraje si, metr popoleze a pak šup na nohy a celej den courá sem tam sem tam :-))) A jak se pěkně zvedne bez opory, jako nic. No jo, je to velkej chlap už no… :-))) Uspávání porád stejný - sotva se sehnu nad postýlku už řve … ale večer už ne toliko. Dneska jsem ho vystihla, že byl akurátní, tak jsem mu zapěla a hladila ho a do 10 minut spal bez breku. Pak se vzbudil, tak mu dávám čaj a on kouká kolem … takjsem šla pryč. No začal brečet, ale během chvíle byl klid. Kdyby se mi tak chtělo to v noci poslouchat, tak ho nechám, ať řve i v noci … jenže se mi chce spát, tak ho radši vezmu k sobě a je to skoro v poho. :-)) A představte si, že mi dneska usnul v kočáru!!! Dopol jak jsem jela do města byl tuhej raz dva a já čuměla jak blázen. Dokonce ani v krámě se nevzbudil … tak snad teď v zimě zas bude spinkat líp, no. jinak když ho dám do postýlky přes den, tak řve jak tur, ale pak usne taky. To jsem ho tam šoupla včera a šla k babí na kafe .. blafátko s sebou .. a ona prej jako proč tam nejde Jára. A já proč by tam chodil. A ona no přeci aby Jája nebrečel. a já, no ale on má spát … no tak začla že jako tu postýlku nenávidí … ostatně … to jak se kroutil v kočáru a nechtěl tam ležet, natož spát, tak jako ten podle babí taky nenávidí … no, tak si nenechá vysvětlit, že neřve že by se mu nelíbila postýlka, ale proto, že tam nechce být sám, že chce být u mě … ( těžce koulím očima) No fakt mi přijde, jak kdyby občas )nebo možná skoro pořád) byli některý lidi takový jako … nechápavý … slušně řečeno … :-p  

Joo, a špek dneška. Jsme měli k véče kaši - krupicovou :-)). No nějak se mi to vymklo, tak byla pěkně hustá :-)). A jája dostal do misky trochu. No co myslíte … patlal a patlal a patlal - kaši měl až v podpaží, mězi nohama pomalu až na kotníky, na hlavě … židlička celá oblemcaná … jak si to pěkně roztíral po tom pultíku :-)). No ještě že jsem tak chytrá, a nechalal ho jen v body a plíně :-)). Pak jsme ho vzali, po:,–(ili do vany a slíkli tam. Trochu jsme ho omyli sprchou a pak teprve napustili vanu. Zítra vám pošlu na mail vídeo … ať se krapet pokocháte. No je to s ním fakt sranda. Jen mě teď tak napadlo, jestli neva, že si jako s jídlem spíš hraje než jí .. samo tedy že ho mezi tím krmím. Tou kaší teda ne, s tou si fakt hrál a jako možná i do pusy něco donesl, ale tak asi že oblízl prstík :-)).  

Violet - gratulace k nočníkování, Matý je fakt šikukla šikovná. A stím spaním to je jako provokace jo??? ;-pNa socku chodím po 3 měsících. Jen vždycky celej měsíc o tom kecám, každý ráno to odkládám a chodím na poslední chvíli :-)))
Jo o vytírání mi povidej … sem ráno jak blb vytřela a večer jsme měli krupicovou kači - tož si Jája pěkně zamatlal … jo a ještě byl špatně zašroubovanej kanystr se šťávou, tak jí vylil … tak můžu vytřít znova …  

Ilčo - no to je v pytli .. fakt měsíc jo??? Bez tebe jo??? No to nepřežiju .. to za tebou budu muset snad zajet na kafe ;-)))) Tak já za tebe poprosím Jíťu, ať tě k sobě častěji zve na návštěvu a poští tě k pc ju?? A neboj, v pátek na tebe budem myslet a držet pěsti - to zvládneš. A pak ti bude fakt fajně :-))) A budeš zas běhat jak srnka :-)))  

Jituško - No to prso bych flaškou moc nenahrazovala. Max večer na usnutí a pak nic .. jen třeba tu vodu. Jája si docela na ten čaj zvykl a máš vidět to tóčo když jsem mu dala vodu :- Cha - že by se Vojta naučil něco od Jáji??? Jakože neposedí na místě půl minuty, je všude a tak??? :-)))) Ale už je zas hodnej ne??? :-)))  

Dášo - no u nás na hoby chodí taťka. Mamka už moc nemůže, neb jí prej bolí jako kyčel … ale jinak jsou oba blázni. Klidně jdou i dopol a odpol a přitáhnou pokaždý něco. A pak samo rozdávaj. Oni zbíraj pro potěšení … já chodím taky ráda - pokud tedy nacházím, jinak mě to neba.  

Dalif - teda že se nestydíš se mi takhle posmívat za Jájovo vstávání :-| … ale abys věděla, tak zas vstává v 6 heč. ;-) koukám oslavu jste si užili, tož je to fajn. Já už nad naší pomalu taky přemýšlím. A těším se na boj s tchýní, páč je to organizítorka a vždy se dělali sleziny u nich dole. Ale páč já tu mám mnohem víc místa hlavně na hraní pro jáju a na běhání, tož to bude u nás, ať se jí to líbí nebo ne. A že se jí to líbit nebude. A což teprv, až zjistí že nebude dělat ani dorta … :-p Ale to jako ne že bych od ní nechtěla … ale bude mít jeden na rozpatlání jen obyč, a jeden načančanej na foto a pro nás … a Jára dělá v cukrárně, že … No míry máte super … Jája má necelých 9 kg … tak chci za 2 měs. vidět jakej bude cvalda :-))  

Valli - ty tlouštíku!!! Celý kilčo si přibrala jo?? :-)))))) Ale hlavně že je vše v pořádku. Já chcííí taky kupovat růžový věcičky … a zrovna já budu mít i druhýho kluka :-))  

No tak snad vás mám všechny … kdyby něco, tak dopíšu zítra :-)).  

Andělka a Jaroušek 9m3t  

 
andela  01.11.06 21:49

PS: moooc děkuji za slova chvály … si ani nezasloužím :-))))

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.11.06 21:52

Čau,huž jsem tu zas!
Tak Honza šel v osm uspávat Báru a už se nevrátil:)
Vojtovi jsem zkusila dát na spinkání flašu,ale je to trága-on to vůbec nepije,jen si cucá a dělá s tím kraviny-takže sunar mám po celý postýlce a skoro nic ve Vojtovi.A že by neměl hlad ,to zas né.Nakonec jsem rezignovala a nabídla mu kozenku a ten se sápal jak největší erotoman-pil,až se zalykal(celej den prsíčko nedostal).Pak jsem ho dala do postýlky,tak řval,pak míň,tak jsem mu dala flašku-opět mlíko ve vlasech a očích,tak jsem mu ji zas sebrala=řev, a najednou ticho po pěšině.Tak snad to takhle půjde s usínáním pořád-jsi mě inspirovala,An­dělko.Žádný usínání s prsem v puse!
Ale to odstavování bude fuška.Jak donutit dítě pít z flašky?On to umí,mlíčko chutná,ale nepije plynule.
A jak to děláte,když se dítko probudí a řve?Vyndáváte z postýlky a chováte nebo jen zas položíte,pohladíte a necháte řvát?Jsem v tom jak amatér,co,když já tohle fakt u Barči neznám-uspávali jsme skoro do dvou let(rozmazlen­ka),ale zase spala celou noc od 8mi měsíců.
ANDÍLKU,vím,že jsouna MMB mamky nadšený z paní,co má přezdívku Jitrnice,ta to prodávala po kilech.Akorát nevím,jestli je pořád ještě aktuální.My máme od Iky vypálený Zoner photo studio-jde to stáhnout z netu jako verze na vyzkoušení www.stahuj.cz , ta je na pár dní,ale můžeš si stihnout zmenšit fotky,co potřebuješ.  

VIOLET,já se ti po tý kombinajdě zítra mrknu,snad vyzbyde čas a občas koukám na MMB,tak ti dám kdyžtak echo.
Na nehty radši nekoukám,já mám s rukama problémy-třepí se mi,mám je věčně orvaný a škaredý.Ale až já jednou budu mít prachy,a to já budu(v důchodu,snad),tak si udělám ty geláče!
ANDĚLKO,takhle krátkej koment jsem od tebe ještě nečetla:)  

HELI,to je mi líto s králíčkem-tak šup šup,pořídit novýho,nebo nějaký zvířo jiný.Já dneska koupila v sekáči pejska,co má štěkat,vrtět ocáskem a chodit.Tak jen štěká a mává ušima,no,snad se bude Báře líbit.
Iku pozdravovat budu,to je snad jasný.
Dobrou noc a sladké sny!
Jitka,Bára a Vojťulka  

 
andela  02.11.06 08:48

Jituško - Co jsem vyštudovala, tak základní chybou je brát probuzené řvoucí dítě na ruku … no, já to nedělám, a jen dám jájovi cucnout čaje a dudla a spí. (i když asi ten čaj je taky blbost)No včera šel spát o půl 8, pak se vzbudil, tak tam jdu a on že jako bude čumákovat,tak jsem mu dala ten čaj a šla pryč.No chvíli kňoural a zas klid. Pak se vzbudil ještě asi 2krát, zabrečel, a to jsem tam nešla … fakt začínám být tvrdá matka ;-). Noale spinkal celou noc v postýlce, probudil se někdy nad ránem vrazila jsem mu flašu čaje do ruky a dudlík ke tváři by o něm věděl, a kupodivu usnul … takže dnes je to poprvé kdy jsem spala ceelou noc sama :-).Vzbudil se po 6 ráno a ještě že tak, páč Jára opět spal, tak ho on vyndaval a vstával s ním. Hele, to mlíko dej vojtovi než půjde do postýlky, a pak už ho jenom polož, něco muzaspívej pohlaď, a jdi. Jen pak musíš vydržet a nejít tam … to víš že bude řvát jak tur. Ale Jája už po týdnu usne i s brekem do 10 minut. Ale je to fakt o nervy to vydržet… :-))))
No jo, to je román co? Aspoň sis početla ne? :-))))  

Joo, u nás sněžilo večer heč … napadl asi 1cm sněhu a ráno mrzlo … . To koukáte co? :-)))  

Andělka a Jája 9m3t

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 02.11.06 08:52

cau,

ANDILKU - jeste na www.slunecnice.cz jsou taky programky na vyzkouseni zadarmo.

gratulace vsem"nocnikarum" ! nas to ceka az po narozeni V.segry (brachy) ;)

ANDELKO- teda vynadej Jajovi, V. se nakazil a vstaval dnes v 5 hodin !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!! ale zas na druhou stranu spal CELOU noc, to je teda zmena. no ja ale furt nejsu spokojena, radsi bych celou noc a aspon do 6h ;)

JITUSKO-kdyz se V. v noci vzbudi,cekam jestli se neuklidni sam, kdyz ne, vezmu a dam flasku s mlikem, pac jine veci by ho probrali…ale nekdy staci pohladit a poplacavat po zadecku… a dnes spal celou noc jsem z toho nesva ;)

VIOLET-takze krome toho, ze mas sikulku M. co vi kdy  a kde curat a jsi sama kocka, tak mas jeste nadherny nehty jo ? ja su rada kdyz je mam cisty a ted se trochu trepili, natoz abych si stihla udelat francouzskou m. !!! no jo ale kdo umi, umi..

DASO-tak uz vytreno, ja to vcera odlozila na neurcito, je tu furt bordel,ale co ja to nebudu furt uklizet, vecer to zkusim dat na stranu aby slo projit … ;)

IKAIKO- tesime se na obcasny pozdrav.

cau D a Vitek 1rok a neco, baby skoro 16t

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 02.11.06 08:53

ANdelko- u nas je snih tez !!! ale V. se ho nemohl dockat , si to chlapci vymenili, ulicnici !!!! D

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 02.11.06 09:15

jo jeste jedna NEWS : Vitek vcera STAL sam bez opory a pekne dlouho,ale pak zacala paci paci a keksnul na zem

D, Vitek 1 rok a 8 dni, baby 16t

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.11.06 09:26

Dobré ranko, som tu iba na skok :-))  

Budíček dnes v 7:45, stejně jsem byla zase ráno „do růžova a slaďoučká“, páč kdyby miláčkovi nezvonil tel.- pracovně :-/ Má to přes noc na vibrace, ale stejně se Matý vzbudil, k ránu už nespí tak tvrdě. Jenže spát jsem šla před půlnocí, tak zas nemám ani hodinu do zásoby…   Andělko- jéé, tys to večer foukla až k nám, ty vločky, viď? Jsem pak na chvilku větrala okno, když jsem vypla pc a u nás taky padalo něco jako sníh :-/ Já nechci zimu! Teda chci, ale jenom tak na týden,max dva, se vyblbnout ve sněhu (ne v blátě)… no, čekám na jaro. A máš za sebou první noc bez Jáji, tý jo, už je velkej chlap opravdu :-) Já tohle vůbec neznám, nikdy jsem nechtěla spát s dětmi v posteli, tak jsem se snažila, aby to tak nedopadlo…ale on byl Matý od narození nejhodnější mimi v okolí, tak to zas nebylo tak těžký. Noci, kdy spal třeba od půlnoci u nás v posteli, se sečtou na jedné ruce myslím…A když jsme u toho spaní - se teď právě děsím té první noci, kdy dám Matýho budoucí tchýni na noc. U mé mamky v poho, má u ní i svou cestovní postýlku, ale u tchýně není zvyklý a tam bude spát u ní v posteli, na letišti… asi budu chtít uklidnit, že to bude v poho…??
A těším se na video :-))   Jituško- co to půjde, určitě neber synka do náruče…mám vyzkoušeno, že Matý řval o dost dýl poté, co jsem ho chovala, až se uklidnil a skoro usínal. Po položení do postýlky nastal teror. Takže jsem vždy položila, pohladila, šeptem uklidnila, nabídla vodu (nikdy si ani necucnul) a ulehla. To začal zase brek, ale po chvilce to ustalo (nesměla jsem se ale ani hnout, než zase usnul, jakýkoli můj pohyb a vrz naší postele totiž znamenal další planoucí naději na chování či prso a začal zase řev..). Ale jak říkáš i ty ohledně jiných věcí- musíš holt vyzkoušet, na co bude jak reagovat a taky kolik toho vydržíš ty.
S kombinajdou jsi hodná :-)   Violet a Matý 21,5m

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.11.06 09:30

Jéé, nekecej, tak za chvíli tě taky koukám čeká lítající čertisko, ju :-)) Už máte chození za pár.. A prospaná celá noc v kuse-to je snad ještě lepší! Se teď ale stydím, jak jsem nevděčná za dnešní budíček. Tak já už si toho tedy budu vážit :-)
A s tím odhrabováním bordelu z cesty..... :-D :-D  Že bych také vyzkoušela??

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.11.06 11:26

teda holky tolik komentaru??to snad nikdy nedoctu!

takze u nas celou noc spani,rano 7.11h vstavani.
rano byl u nas SNIH!!a vsude ledovka!jela jsem mamcinym autem s letnima pneumatikama do skoly na praxi a malem jsem se pos…vsude led a snih.no prezila jsem to.martinek sel spinkat a ja jdu zehlit tu kupu pradla co zde mam.vcera jsem prala mimi vecicky,a budu je zehlit a skladat do skrine:-)je to sice brzo,no ale kdovijak pak budu mit cas.
uz se dva dny hadame doma!je to des bes.
martin me vzdy nasere tim, ze proste tak dejme tomu-jednou za mesic, rekne, ze se stejne jednou rozvedeme a ze ja az pujdu do skoly,ze nalitnu nejakymu chlapovi,ze me jako bude balit  a tak,uz me to nebavi posluchat fakt,vzdy jsem z toho uplne mimo,protoze mi prijde ze mi proste neveri,a urazi me,ze si mysli,ze jsem nevernice a kdovi co jeste.no takze sjem brecela,no tak pak vzdy akorat do:,–(i-ano vydirej me placem…takze des,cely den jsme se vcera nebavili,jen normalne,ne o tomto,pak priselc z prace a ja mu nadsene ukazuju, ze jsem prihodila do aukce an buzz a on me serval,ze jako nechce zadnej ojetej kram,pritom je to novy,jen 2× jety,pani dostala od babicek dva,tak pak uz to bylo normalni,a v posteli znovu,ze on mi teda zadny penize na toto neda!ze chce novy atd.takze uz mi prislo vse lito,tak jsem zase bulela,no pak me chtel uklidnovat a hladit,ale ja jsem byla mimo a vubec jsem ho nechtela,proste v tu chvili jsem ho nesnasela za to jaky je.
vim ze to zni divne,je to blbost,ale proste vzdy me to tak prepadne.tak jsem jak blb psala tsy zensky an aukci,jestli jde aby me nejak vymazala atd…trpas no.jsem zvedava jestli napise.
ta druha zenska z toho buzze se jeste neozvala,ptroto jem zkusila vcera toto,a zase ho…achjo:-(

no nic devcata jdu zehlit,tak  papa.EWA+MArtinek

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.11.06 12:23

Ahoj holky,    

teda to jste se vyšvihly, tolik komentářů, to je počteníčko :-)))))))) Jinak hlásím snížek padal celé dopoledne. Luky nadšen - půjčil si od Klárky kočárek a pořád sledoval, jak se mu ten sníh nalepuje na ty kolečka. No já moc nadšená nejsem, protože sníh je jen na trávě a chodníky mokré. Luky samozřejmě spadl a kalhoty hned letěly do pračky:-((((((( To se bude jen prát a prát a prát :-((((((((  

Violet - snad se ti foťák v pořádku vrátí z výletu! A nechty bych taky brala, vždy jsem si je dělávala a teď - škoda mluvit, čas není, ruce zničené......  

Jituško - taky mi ta nabídka zmizela, ale vpravo nahoře ji najdeš - teda spíš zvolíš téma.  

Heli, tak Nika je dobrá, pěkné umístění.  

Andělo- to přetahování o topení ti fakt nezávidím. a na kaši v reálu už se těším, tak šup s tím na mail!!!!!!!!  

Jituško, já Lukáškovi při probuzení většinou dám dudlík a spí se dál, ale třeba dnes v noci - kolem 22,30 jsem slyšela, jak křičí ze spánku nene hají, tak jsem mu dala dudu, otočila ho a řekla ať dělá to hají, ale plakal, nevím, co se mu chudáčkovi zdálo. Tak jsem ho vzala na ruce a pak si s ním lehla. Asi to záleží od situace, ale spíš bych ho nebrala, jen pohladila.....  

Dalif, tvůj přístup „dát na stranu“ začnu praktikovat, protože u nás nemá cenu uklízet. A bordel nedělá jen ten malý, ale i ten velký :-((((((((((  

No nic, valím, opatrujte se děvčata Dáša a Luky

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 02.11.06 15:01

Holky u nás dnes sněhu ;jako blázen, to jsem blázen :O) ale už to roztálo a teď padají maličké vločky.;
LEGO - číhala jsem na to jak vůl s velkýma rohama! A nevím, jestli jsem tak pomalá já nebo máme pomalý net, ale ještě jsem ani neotevřela fotku a už to bylo fuč! A tak jak eskymácký pes jsem otvírala a otvírala a psala a psala a NIC-vše bylo hned v tahu. Bušila jsem tak zuřivě do klávesnice, jak jsem psala, že se mi manžel smál, až se za břicho popadal. No tak aspoň se pobavil, že. Dnes jdu cvičit, já nevím, proč se tak humpluju. Ono mě to tam moc baví, ale druhý den ráno proklínám cvičitelku, nářadí a tělocvičnu taky.  

JITUSKO,
na paní Jitrnici jsem narazila už taky. Děkuju za tip. Už jsem ji napsala objednávku, ale ještě neodepsala, asi toho má fest! A už máme pro Niki celýho Ježíška, už nedostane více nic nebo zbankrotujeme! A dík za tip na prográmek, až budu mít více času, hned to prubnu, vždyť vy teď ani nevíte, jak vypadáme. Máme akorát fotky na našem mejlíku a to pěkně starý :O(  

DALI,
taky díky za tipa, taky vyzkouším. A teď jsem si vzpomněla -pozdě!!! - že jsem úplně zapomněla popřát Vítkovi!!! Moc se stydím, já jsem hrozná baba! Tak přejeme teď hodně štěstíčka, hlavně zdravíčka !!!  

ANDĚLKO,
teda krupice vám jela, co? No já se směju té představě, jak to má Jája až v podpaždí. Niki to tak taky mívala a kolikrát to bylo až na stropě. No teď už to papá civilizovaněji, ale stejně sem tam kápne…Kámoščín chlapeček jí fakt, že se člověk řehtá jak kůň. Nabírá rukama, je to na stole, na zemi, na stěnách, na něm a na kámošce. Kámoška je flegmatický typ, jaký se jen tak nevidí.  

HELI, žádné strachy, už zase nenočníčkujeme. Já už nevím, jak na to. V létě jsem zkoušela - počůráme mravenečky - nevyšlo to. Pak lítala bez plíny - chvíli to šlo, jen chvíli. Pak se nočník schoval , teď vytáhnut pár dní sloužil, no teď zas nic. Nesedne a nesedne. Ona ví, že se tam čůrá a kaká. Když se pototot, řekne „Iki čuůůů“ takže to asi chápe, ale nechce tam sednout. Teď mi připadá, že nechce, aby na ni kdokoli čučel, když čuůůůůů. Ona, když jde aaa a čuůůůů ( už mluvím jak ona pane Bože) tak si zaleze - ne aby ses smála! do stanu, co má v pokojíčku. Ale jo, klidně se směj, řehtají se všichni, komu to řeknu. Tak asi dám nočník do nějakýho kouta, jí snadno stažitelné oblečení a uvidím. Když to nezabere, schovám nočník asi zas. No co, však ony to ty naše holky dokáží. Jednou.  

VIOLKO,
a máte taky tu podložku Lego? Nebo stačí jen ty figurky a nějaké kostky na zemi? Ale to asi blbě drží, co? Já jsem u té paní na MMB Jitrnice objednala zvířata a panáčky a kostičky-na půl s kámoškou. Tak snad tam na nás něco zbylo, je tam zas zájemců jak za komančů na babány.  

Andilek+Niki    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.11.06 20:53

JItusko:saticky mam malinky,vesti az pozdeji,to se jeste plazit nebude:-))tak se nazamazou.

Helo:my uz zkousime nocnik,ale jen odchytavam, neumi si rict,ale dnes i kakal-ale ja malem padla smrady!
nakupuju ,ale uz toho mam moc,taqkze koncim:-))dnes jsem zehlila na mimi aq fakt je toho azaz.

jo jinak vcera jak jsem teda prihodila na tu aukci,fakt se toho bojim,ta pani se mi jeste neozvala,tak nevim co budu dealt,protoze ten kocar teda kupovat nemuzu.tak snad to pani pochopi,co myslite??je to trapas no.
s martinem uz je to dobry,dnes s eu z bavime,i jsem mu uvarila a upekla.:-)pry jsem na nej tak desna-rikal,ze pry mu nedam rano pusu,kdyz odchazi nebo vecer pred spanim se nebavime-jenze me se chce porad spat:-(
jinak martin nasel na netu jiny obchdo kde maji buzz za dobrou cenu,task jsme to objednali,tak sand ta aukce nebude problem:-(achjo.

tak zdarec,fakt jsem to nezvaldala docsit,zitra frcim do skoly:-(
papa EWA+Martinek

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 02.11.06 21:17

Ahojky děvčátka,

tak u nás taky padal sníh.Bééé.Já strašně nesnáším zimu.
Nika si naštěstí ráno vzala do školy zimní kabát, čepici (i když mi prvně říkala, že bude jak blbec, ale pak byla ráda, že ji má, frajerka naše)a rukavky, na nohy si ale vzala botasky.Na zítra už si nachystala nové kozačky, že prý už všechny holky nosí zimní botky.
Zato chudák Naty zimní botky ráno ještě neměla.Domluvily jsme se s Peťou, že půjdeme ven a já zjistila, že jsem si akorád vyprala zimní bundu, tak jsem musela jít v podzimní.Jdeme kolem obuvi a tam měli krásné zimní botky za pár šupek, tak jsme je obě holkám koupily.Já je chci hlavně do kočáru a na ven už mám objednaný kouzelný sněhulky.Holky, to byla hrůza, než jsem malou vybabušila z kočáru, abych jí ty botky vyskoušela.A teď to tak bude pořád, hrůza.

ANDĚLKO - to s tím topením vám teda nezávidím, je to blbý i kvůli tomu, že už Jája leze po zemi.Bohužel však starším těžko vyvrátíš tu „jejich pravdu“.Mně dneska taky malá po velmi dlouhé době usnula v kočárku, už jsme byly skoro doma, tak jsem ji vysvlékla, uložila do postýlky a ona spinkala dál.A s tou kaší, to musela být podívaná :o)

JITUŠKO - přeji hodně trpělivosti s odstavováním, a s tím králíčkem,jinýho zatím ne, ona se o ně ani pořádně nestará, většinou tam chodí manžel nebo jí musím připomínat, aby tam zašla.Pořád otravuje, že chce psa, tak jsem jí řekla, až bude Naty větší a ona bude schopná se o něj postarat, protože já mám svojí práce dost.

VALLI - tak jak to doma vypadá, už se manžel umoudřil?Chlapi jsou někdy fakt nesnesitelní.A jak to dopadlo s tou aukcí, ozvala se ti paní?

DASO2 - Naty taky byla ze sněhu nadšená, i když tedy jela jen v kočárku, zrovna začalo znovu sněžit a ona křičela sní, sní.Bohužel já její nadšení nesdílím.

ANDÍLKU - taky doufám, že se nočníčkování u Naty jednou dočkám.Už jsem jí zkusila i na záchod, ale kdepak ani tam nechce.Čuránky v pleně mi tedy nehlásí, ale když se pokadí, tak ukazuje na plínu a hlásí „bobek“.Tak vy už máte pro Niki na vánoce nakoupeno?Tak napiš seznámek, ať mám inspiraci.

Mám vás všechny pozdravovat od Nikči, čucí ještě na ordinaci, ale už půjde do hajan.
Krásný večer.

Helena, spící Naty a ke spánku chystající se Nika

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 03.11.06 07:19

Holkýýýýýýýýý­ýýýýýýýýýýýýý­ýýýýý!
U nás je napadnuto mooooooooooc sněhuuuuuuuuu­uuuuuuuuu! A Niki nemá zimní boty! Hned po obědě je jedeme koupit - no ještě, že mám ten řidičák.  

HELI,
pro malou máme vysavač, dřevěné puzzle, hrají piánko, plyšového jednorožce - vše z Tesca. Pak dostane praktické dárky : clony do auta a ploštářek do auta s princeznama- my hodně jezdíme za švárou do Hrabyně, tak dost využijeme a plavky na příští rok :O) A teď jsem napsala té mamince na MMB Jitrnice o Lego. Ještě neodpověděla, tož nevím, budu čekat. No teď jsme zjistili, že potřebujeme sáně. Koupíme je v Polsku. Niki má hned 2. 1. narozeniny, tak toho je fest.No naši měli Niki kupovat tu kuchyňku - ale nemají se k tomu, jen říkají, že je nikde nemají. No já vím o 3 místech, kde je msjí, tak nevím, jestli ji koupí. Asi jim řeknu, ať koupí ty sáně a hotovo, oni by tu kuchyň asi taky nekoupili. A my ji už máme v dopise Ježíškovi. Manžel říká, že ji koupíme schválně natruc, ale to je zas 1000,– ! A to ještě jsme chtěli koupit malé opravdovou postel. To je dilema. Člověk by nejradči koupil všechno, že? Jo a za chvilku má ještě svátek.  

Andilek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.11.06 08:49

HELo:ta pani nenapsala a stale jsem v te aukci jen ja napsana,takze nevim, ale manzel mi proste neda prachy na tento kocar,takze trapas no.
s manzou uz dobry:-))

ANDILKU:tak to ja jsem zimni boty koupila uz pred mesicem a vcera je mel poprvy,tady je chumelenica!alemoc snehu neni,jen poprasek,tak uvidime,ale zima je dost velka-brrr.
dnes jedu do brna,to tam umrznu(jedu vlakem).

tak papa.

 
andela  03.11.06 09:09

Ahooja zmrzliny :-))  

To je počas co??? U nás je taky pocukrováno … já se těším až napadne pěkná peřina, a vypustím do toho Jáju - ten bude valit oči cože to je a že to studí :-)))). Včera jsme si došli k pletací babičce pro svetr, co nám krapet opravovala a naplétala rukávky, tak má zas Jája jeden frajerskej. Jééé, sem vám ani minule neřekla .. sme šli s Jájou ven, a 2 svetry měl špinavý, a pak mám jen takový slabší. No tak jsem vytáhla ten křiklavě zelenožlutej co nám pletla prabába … a on v něm nevypadal zas tak blbě :-p… no ale stejně, že měl bundu, tak nebyl vidět :-)). Byli jsme večera venku odpol něco přes půl hodinky a myslím že se Jája vyvětral až až. No já si zas na jednu stranu myslím, že nemůžeme sedět zalezlí doma, ne? Zima nezima - ven se musí. A mě zima ani moc nevadí … jen kdyby byla taková, že napadne sníh a vydrží. A ne takový to napadne - roztaje - napadne - roztaje, merzne nemrzne … to mě na tom sejří nejvíc. Joo, a včera měl na sobě tu kombinézu co jsem koupila v sekáči. Vypadal jak holčička. Pěkně červenej … no chtěla jsem jí prodat, ale nechám jí na ven, nebo kdyby náhodou tu novou zašpinil nebo promáčel a pod. … šak se to neztratí, ne? :-))) Jináč já chodím po venku jen v triku a bundě :-)).
Holky, Jája umí dávat takový kráásný pusinky :-)). Otevře papulu do kořán a dá pusu. I když někdy to stojí dost přemlouvání. Ale když jdem vyhodit tátu do práce, tak dá pusu Jája, pak já opusinkuju tátu a jája hned nastavuje že se se mnou bude pusinkovat taky. Jen nás vždycky oslintá jak tuleň :-)))).
No včera mi zas usnul dopol v kočáru 8-o .. to je co??? Dojeli jsme dom a jestli vydržel 20 minut … tak je to hodně, no, ale porád lepší něco než nic. Pro mě je důležitý, že v něm vůbec usnul. :-))) Asi zjistil, že je zima a prdlačka k vidění … :-))  

Helo - tak jsem tu kombinézku taky koupila. Měli tam teď ještě hezčí, taky o kilo dražší .. jenže ta byla Jájovi moooc veliká :-(.Tak mám tu samou co vy, jen modrou. No, a pak jsem doma zjistila, že je špatnej zip na kapuci. Tedy zapnout jde, ale nejsou tam ty koncovky, takže jezdec vypadne, a ještě jako na kapuce ta půlka zipu je špatně přišitá a je asi o 3cm kratčí než půlka na bundě :- … já mám takovou smůlu .. minule jsem měnila bundičku, dneska zas půjdu s tímhle … no ale dostat do toho toho našeho hada … to je něco. Sem se zapotila až na pr… . Botičky jsem teď kupovala jen takový obyč u Ťamanů - jsou to jako plátěný kecky a mají tevnitř kožíšek. Ale jsou teplý, a kotníčkový, a do kočáru jsou fajn. Já nevím co mu koupit za botky … mi přijde, že to má všechno dost tlustou a tvrdou podrážku, a zas aby se mu v tom dobře chodilo … No a ještě potřebuju ten fusak do kočáru … a je zazimováno.  

Andílku - přesně tak, já bych toho taky Jájovi nakoupila - ale nejsme milionáři, a taky co by s tím dělal … si takhle s hračkama moc nehraje … No, ale od našich dostane tatru (no asi je na ní ještě malej, ale neva) od tchánovců nějaký odrážedlo (vím že to babí objednala z Quelle, a pokud mě paměť neklame, tak tam měli to 3 v 1, jen zespod není houpačka ale jako rám na kolečkách), no a mi koupíme sáňky, mám tu nějaký knížky, ten hrací volant … no to je vše co mě napadlo. Ale ještě mrknu po nějakých těch heblátkách … aby jako rozvíjel svou motoriku a tak :-))). No ještě že nemusím vymýšlet nic pro terezku. Sic tu pro ní ám prstýnek s beruškou, ale jinak dostane peníze a maminka ať jí koupí dle svého gusta.  

Valli - když paní napíšeš že to nechceš, že sis to rozmyslela, tak určo pochopí a dá to někomu jinýmu. Koukám kvůli kočáru bude u vás málem rozvod … ty chlapi jsou někdy fakt praštěný co? Jo ještě jsem ti chtěla … já taky občas říkám co by kdyby jsme spolu nebyli … já počítám i s tím, ale zas je fakt, že tajně věřím, že spolu zůstanem do smrti smrťousí, a budem se mít rádi a tak :-))). To si nesmíš tak brát … Nebo na něj zaútočit taky … třeba jako kam těma kecama míří, jestli jako s tebou nechce být, ať to řekne na rovinu, a nekecá blbě… třeba toho pak nechá. A když si myslí že ho chceš pláčem vydírat, tak práskni dveřma a někde zalez a vybreč se ať tě nevidí a nekecá. No ale doufám že se to u vás zas srovná … tak nebuď smutná, nebo tě miminková kopne za mě :-)))  

Andělka a Jája 9m3t

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 03.11.06 09:15

cau,
tady v Brne taky chumelenice.
Dnes v noci jsem vstavala 5× ! (3× mliko) ale vstaval az po 6h, ale fakt bych uvitala noc vcelku.
VALLI- nevim jak Vas malej, ale nas teda strasne rychle vyciti,kdyz se s M. hadam nebo jsme nejak nastvani, hned uspavani trva dyl a je takovy nejisty…takze nejlepe co nejdrive vyrikat.

ANDILKU- to se Niki bude mit, my taky premyslime o nejake hudebni hracce, zatim bubnuje sklinkou o skleneny stolek, nebo brnka na susak na pradlo ;)
Zatim nemam zadny vanocni darek, nejak nestiham ;(

cau D a Vitek 1rok, baby 16t

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.11.06 09:38

pomoooc je hrozna chumelenica a behem chvulky napadlo plno snehu.ja nemam poradnou cepici…
za chvili jdu na vlak,jestli mi nepojede bus,tka musim jit pul hodky pesky.fujfuj.
tak papa.ewa21+4

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.11.06 09:39

DALIF:no my se hadame vetsinou az vecer v posteli:-)a pak cely den je v praci,takze to mam naladu normalni,to spis az prijde:-)ale ted uz je vse OK:-)
teda tady snezi o 106,uz to neni poprasek ale snih!!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.11.06 10:13

ANDELO:nas martinek dava uplne stejny pusinky jako JAja:-))ale je to sladky, idkyz jsme od slin:-))jinak diky za radu:-)on se mnou chce byt,ja snim taky,ale porad neveri tomu, ze s nim vydrzim,púroste ze jednou se nekdo objevi a utecu mu a tak.no blbost no.ja proste uz kdyz ma tendence nekdo flirtovat,tak se zacnu trepat strachy a je mi to hnusny a odporny.ne ze by bylů takovej zarlivec,to je v norme,ale nekdy me tema kecma rozciluje no.ja tototiz prechazim a pak kdyz to zapoakne ponekolikaty  uz bouchnu:-)
tak u nas ted za pul hodky napadlo snehu-uplna zima,super.sice teplo je lepsi,ale talhle mi to zase pripomina vanoce.VAnoce vanoce prichazeji…tak pa valim na ten vlak.

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 03.11.06 11:56

Ahojky,

tak u nás taky sněhu fůra.Soused od naproti už vymetá sníh.Ach jo, to bude zase radost, až budu muset vyhrnovat sníh, když bude manža pryč.
Navíc nemáme přezuté auto, takže teď asi na žádný výlet nevyrazím.

ANDÍLKU - tak koukám, že nejsem jediná, kdo ještě neměl zimní botky, naštěstí už jsem jedny včera koupila a sněhulky mám objednaný u jedné paní na MMB.Páni, Niki bude mít krásný vánoce a plno dárečků.My toho Naty moc kupovat nebudeme, dostane tu kuchyňku, skákacího osla a dál nevím, ještě bych chtěla tu kreslící podložku Aquadoodle.Od našich dostane stejně jako u vás i Andělky sáňky (už se těším, až na nich vyrazíme ven) a od manželových rodičů Mluvícího pejska Fisher Price.A pro Niku, holky, vůbec nevím.Víme, že si přeje PC hru Zoufalé manželky, bude ale v prodeji až v prosinci, tak si ji asi zarezervujeme.Jinak asi koupíme knihy (strašně ráda totiž čte), nějaké oblečení a naši jí koupí nové hodinky.Moc bohaté vánoce nebudou, protože většinu peněz strkáme do podkroví, tak snak už bude na vánoce hotové.

VALLI - to jsem ráda, že se to u vás urovnalo, tak snad to paní s tím kočárkem pochopí, bohužel některé mamky mi na MMB a MMA připadají protivné, když si věc někdo nevezme, tak držím pěsti, aby tato maminka byla seriózní.Teple se obleč, ať nám venku nezmrznete.

ANDĚLKO - my taky chodíme alespoň na chvíli ven, i když je teď taková zima.Naty měla období, kdy nám vůbec pusinky dávat nechtěla, ale teď už je rozdává na všechny strany.S tou kombinézkou mě to mrzí, tak snad ti jí vymění za lepší.Já myslím, že ty capky vám do kočárku stačí.

DALIF - jsem se musela smát, když jsem četla, že Vítek bubnuje slínkou nebo brnká na sušák.Tak to mu kupte bubínek nebo kytaru, když mu tak jde :o)

Tak už budu končit, užijte si dnešní sněhový den.

Helena, spící Naty a školačka Nika

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.11.06 12:04

Ahojky,  

tak předně hlásím, že Ikaika je živa a zdráva! :-)) , má to v pohodě za sebou.Už se na tebe holka těšíme!!
Jinak - mám odučeno, jsem štěstím bez sebe, poslední dobou mě ta práce nějak zmáhá …?! Půjdem obědvat a pak se ještě ozvu. A u nás už není ani ten poprašek, ráno (no po 8.h, kdy jsme vstávali) to taky vypadalo na mini-vrstvu sněhu… Violet

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.11.06 13:00

Ahoj holky,  

tak se přidám ke sněhovému zpravodajství - máme tak 7 cm a pořád sněží. Manža má zimní bundu v čistírně a ráno šel frajer do práce v teniskách - asi večer zapadne. No on teda jezdí autem, ale i tak se bude muset brodit :-)))))))  Luky si včera sněhu moc nevšímal, spíš ho zajímalo, jak se to lepí na kolečka kočárku, dnes už i dělal kuličky a sundal rukavice, říkám mu studí - vyzkoušel a nechal si je na:,–(it znova. Tak snad si je  už nebude sundávat.  

Andílku, ty jsi teda cvičitelka. Nechceš mě nějak podpořit, já bych taky šla, ale pořád nemá kdo hlídat.........  

Valli, snad to paní pochopí, zkus ji ještě nějak kontaktovat. Ti chlapi nám občas přidělávají dost starostí, že.  

Heli, kde jsi  prosím  sehnala sněhule - mě paní v obchodě řekla, že se dělají až od 27. Tak nevím, ale taky bych je chtěla Lukáškovi koupit. Pokud bude zima jako loni a vydrží sníh už od teď , tak bychom je vynosili.  

Andělo, tak u nás pusinky fungovaly podobně, teď už Luky dává neslintající se zavřenou pusou. Když ráno vyprovázíme taťku, tak mu dá Luky pusu a pak řve - maminka, maminka - tak si s taťkou dáme taky. To asi abychom nezapomněli :-))))))))))  

No nic, valím , přeji krásný sněhový víkend, asi tu budu až zase v podnělí. PAPA Dáša a Lukášek  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.11.06 13:29

Tak teď je to u nás venku asi jako v květnu (krom teploty samozřejmě) - zelenající se trávníky a sluníčko 8-o
No jo, zas něco extra máme, že. Si neumím představit 7!! cm sněhu, Dášo.
Valli a Andělko- i u nás se samozřejmě pusinkuje. Jsem se smála, jak fungují ty ranní rituály všude podobně - u nás se taky ráno srdceryvně loučíme s tatínkem, hubánkujeme se všichni navzájem i najednou :-)) Tatínkův patentovaný  „trojhubák“ nemá chybu :-)   Heli- neboj se nic, já jedu pro zimní boty až dnes! Hrůza, to ještě nemám tu pitomou kombinézu :-( Jsem to ale vymňoukla… Ale zatím Matýmu venku zima není a na hory se vyráží nejdřív za měsíc, tak snad se to zvládne…   Valli- hlavně, že už je s manželem zase „slunečno“ :-) U nás včera večer taky výměna názorů (kvůli autosedačce, že se do ní Matý skoro nevejde, když je nabalený a stála majlant). No měla jsem po náladě, tak jsem šla spát ve 22h !!! Zázrak, chodím teď stále až ve 23h, někdy o půlnoci, tak jsem si aspoň trošku naspala a k něčemu to bylo dobré.   dalif- ani já ještě nemám dárky, dám dohromady max. pro mou a Lukyho mamku nějaký ten kosmetický balíček namíchaný z Avonu a Oriflamu, jinak nic :-/  Času dost :-)) Aspoň, že mám nějaké ty nápady, komu co.  

No jdu na kávičku. Příští týden se chystáme večer si vyrazit, já si jdu zaplavat a snad už se dokopu i na masáž, tak si budu muset o víkendu odpočinout, ať to vše zvládnu :-) Ještě se samozřejmě ozvu…   Violet a spinkající Matý 21,5m

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 03.11.06 19:11

ANDILKU koukni se na
http://www.mimibazar.cz/page.php?id=6
je to o zmensovani fotek ;)

D

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.11.06 20:10

Ahoj kočičky moje,
jen v rychlosti-musím žehlit a jsem úpně vyřízená,tak osobně až jindy.
Jen za prvé-Violet už vyřídila:Ika žije, je utahaná,ale je ráda,že přežila(prej).Aspň si tam holka moje odpočine.
Jinak-včera jsme byli s Ikou a Ondrou a Bárou v cirkusu Bernes,bylo to celkem hezký-hlavně děcka byly nadšený-já trochu míň,protože jsem šíleně vymrzla(šla jsem frajerka v podzimních botkách-věřila jsem,že je stan vyhřívanej,jak psali na letácích).Ale jinak super-velbloudi,lvi,ko­ně,opičky,šášo­vé(pěkný trapáci), děcka oči rozzářený a otevřený pusy,no super.Přišla jsem dom na kost zmrzlá,tak jsem si dala grog a šupla do betle.
Dnesk měl Honza dovolenku a jeli jsme do aquaparku do Jihlavy,taky do Tesca na nákupy.Děcka byly ve vodě úžasný,užívaly si to-Vojtík pochodoval s kruhem kolem pasu v brouzdálku jako frája a Bára jezdila na tobogánu s tatínkem,vytuhli oba na parkovišti před aquaparkem:)
V Tescu jsme kupovali plínky a pak taky žrádlo a nechali jsme tam 2700,–(!)strašný-a lednice poloprázdná.Já nechápu,za co jako.Ale to asi znáte.
JInak,Violet,já se moc omlouvám,ale do obchodu jsem se nedostala-byla jsem tam,ale měli mimořádně jen do tří,tak jsem to zas otočila,uvidím,jes­tli zítra dopoledne..Honza jde na floorball,tak podle počasí bych musela s děckama.
Jo,holky,cesta do Jihlavy byla příšerná-strašnýho sněhu,skoro všichni blbci na silnicích děsně „překvapený“ takže nepřezutý a všude zácpy-jsme museli objíždět bourajdu.Překvapený byly i silničáři,protože nikde po nich ani stopy.Venku už máme zachumelenej trávník,venku mínus 5,tak asi zítra vyrazíme na boby:)
Přijede mi babi,tak se bude stavovat k našim a já předtím půjdu do bazénu,dneska jsem si moc s ocáskama nezaplavala.
Tak nic,jdu makat,končím a pak ještě písnu.To jen,abyste věděli,ža jsem tu a nekašlu na vás!!!!
Jíťa, Vojtíšek a Barunka spící
PS:mám šíleně vánoční náladu,rolnič­ky,rolničky,já se tak těším!!!!!!!!!­!!!!!!!!

 
andela  03.11.06 20:45

Nadáár babulky,  

Hlásím že u nás se najde sníh jen sem tam takový pidi poprašek … ale mrzne. Už je -6. Abych nezapoměla .. pozdravuje Jituška a mám vyřídit že je chudák zas zdrchaná, tak vyžehlí a zalehne :-)).
Tak sem byla v Kauflandu podepsat tu smlouvu … sem se divila co zas po mě chtějí, a oni nám zvedli základ. No mě je to stejně prd platný, že. Ale už zas vyzvídali, zda jako nechci jít makat. No co su blbá??? 8-o Snad nám tu mateřskou p onovým roce zvednou, a já na tom budu líp než když bych dělala, a ještě se budu „otravovat“ s jedním prckem, a ne s tísícema a tisícema nerudnejch zákazníků. No ne? ;-)) Já bych šla dělat, až když by nebylo zbytí… ale jen tak pro nic za nic to ne. I když tajně doufám, že se do Kaufu už nevrátím :-))  

Jája byl dneska hodnej .. no vlastně řela bych že vyjímečně hodnej. Byli jsme u našich, tak byl se ségrou a já o něm ani nevěděla. Pak si ho Ivča před 2 hod. oblíkla, a šla s ním ven že počkají tu čtvrt hodinku než nám pojede bus venku. No jája byl prý hned tuhej :-)). A spinkal ještě 1/4 hodiny doma před barákem, takže přes hodinu v kočáru - to jde ne? Tedy hlavně to že usnul. Jinak celej den tu křičí .. teda spíš výská :-)). A to dost vysoko … až mi kolikrát pomalu zalehlo v uších
Kombinétu jsem nevyměnila, páč jinou neměli. Mohla jsem vzít o 100 levnější oteplováky s bundou - jenže … koukla jsem matroš a tloušťka niiic moooc, bundička na 4 knoflíky … vzhledově jak šitý horkou jehlou … tak jsem si řekla, že stejně tu kapucu na kombinéze nepotřebuju, a kdyžtak ten konec přišiju, a nebude se to rozepínat. Tak jsem si jí nechala … šak na tu chvíli … :-)))  

Valli - No právě o to jde, že nemáš dělat mrtvýho brouka když takhle spustí. Nebo mu politicky vysvětlit, že to tak v životě chodí že se lidé schází a rozchází, a jestli nechce bys mu zdrhla, tak pro to musí něco dělat, a ne mít takový kecy, kterýma spíš kazí. Mmch - víš že postel je nejhorší místo na diskutování ;-) to bylo v nějaký stúdii … do postele máte jít spát, a ne diskutovat … a už vůbec ne se hádat … ¨;-) I když mě se to kecá když se nehádám, že … a můj poslední pokus o hádku skončil děsnou švandou :-))) Ale teď marně přemýšlím, kde já to už slyšela takový kecy … každopádně já bych ho poslala kamsi, ať si to nechá. No hlavně že už je zas doma klid a mír :-)))) a že se vlastně máte všichni rádi :-)))). No jo, pusinky od miláška ty jsou super … ten bude líbat snad líp než tata ;-)))) tedy jednou v budoucnu … předpokládám … když se teď k tomu tak má :-)))  

Helo - no do kočáru botky stačí určo. Jinak v nich běhal dnes u našich, páč mají fakt chladno od podlahy. Jinak ale se už pářou na patě a to je má sím 3 dny … ještě že stály celých 40 kč :-)))  

Tož pro dnešek dopsáno … Zdravím všechny ostatní i neostatní … mějte se a užijte si mrazivýýýýý víííkend :-))))  

Andělka a Jája 9m3t  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.11.06 20:50

:-) Jsi moc hodná, nevadí, já to prostě nějak vymyslím - páč MUSÍM, přeci nebude ten náš brouček mrznout, že… v nejhorším to přežijem v zimní bundě a zateplených kalhotách, to mají všude, ale ještě stále budu pátrat…a kámošky a sousedka a moje máma taky … :-) S dětmi se tam rozhodně nežeň, já oceňuji i snahu :-) Díky! a pusť to z hlavy.
A vánoční nálada, ju?? Tý jo, já zatím nic… za to až to přijde, bude veselo i u nás :-)   ***V****

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 04.11.06 10:09

Čí só hodé? Naše hodé! Poté stará do hospodé!  

U nás jsou hody! Máme bramborový salát a řízky, odpoledne napeču, večer jdeme na hodovou zábavu. Komedianti vyhrávájí, kolotoče se netočí - je tu sněhu a sněhu a zima jak na sibiři. Tak komedianti moc nevydělají.  

Lego bude! Už mi napsala maminka Jitrnice, že to chystá. Tak a Ježíška pro Nicolku máme hotového. Máme teda piánko, puzzle, vysavač, jednorožce, Lego a autodoplňky.Jo a plavky. Naši koupí sáňky a tchánovci kolo. Už pomalu začnu nakupovat zbytku rodiny. Nejhorší jsou ti chlapi - člověk neví, co by chtěli. Já bych si přála papuče - takové ty zvířátka plyšové. Přeju si je už několik let, tak snad letos je najdu.
Budu končit, manžel obalil řízky, tak jdu smažiti.
Jo a botičky máme od Deichmanna za 349,–  

Andilek+Niki

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 04.11.06 12:21

Ahoj holky,  

taťka je v práci, tak využívám volné PC a hned letím za Váma. Nevím, kdo mi vyměnil syna, ale pořád fňuká a fňuká, už mi to fakt holky leze na nervy. To že zlobí, beru, ale fňukat, to není jeho gusto, tak doufám, že mu to období brzo skončí.  

Violet - trojhubák mě zaujal, možná ho otestujeme v praxi - nechceš poslat podrobnéjší popis :-)))))))))  

Jituško, taky jsem celá u vytržení, když naskládám nákup za 1500 do lednice a ono tam nic. Děs běs.Jinak jste si to super s taťkou a dětičkama užili, to závidím.  

Andělo - tak základ v kaufu zvedají - no mě nic, asi mám smůlu, ale taky budu raději doma, než tam - co slyčím, děs běs a když jdu nakoupit, tak mě berou mory :-(((((((((  

Andílu, tak hody, jo , řízeček, jo :-)))))))))))) Užij se večer zábavu a nezapomeň pak podat hlášení, jak bylo :-)))))))))  

holky, valím, pletu Lukymu svetr s norským vzorem, tak ať ho může nosit, papa Dáša a spící Luky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama