Růzňata č.43 : Holky a kluci stejným dílem ....

Rodičovství
  • andela
  • 28.11.06

     Tak tu máte děvčátka slíbený deníček.J) A aby nebylo moc převánocováno, přepečeno, předárečkováno apod., máme tu jiné téma a to naše děti a úklid. Minule to bylo o tom, zda děti odměňovat za práci doma a nebo ne. Dnes to bude o úklidu jako takovém ....

Máme vést k úklidu chlapečky stejně jako holčičky? Samozřejmě! Jak by nám bylo příjemné, kdyby nás druhá polovička doma občas zastoupila. Chce to jen, aby muž byl k pomoci v domácnosti veden odmala a nepovažoval určité práce za typicky ženské. Od kdy tedy učit děti úklidu? Čím dříve tím lépe! Roční dítě se zájmem pozoruje maminku jak stele, a samo ručičkami napodobí uhlazení peřiny.Právě tomuto období je třeba věnovat zvýšenou pozornost, neboť je příhodné k nenásilnému přivykání dítěte na účast při úklidu. Dvouletý chlapeček vám jistě rád pomůže třeba naklepat maso, vysát prach nebo dát prádlo do pračky ( živým důkazem je Matýsek a Niki J ). Sice budete muset prokázat notnou dávku trpělivosti, ale potomka tak daleko lépe připravíte do života. Velmi důležité je nedělit práce na výhradně ženské a mužské ( to u nás nebude problém, neb vše dělá maminka ;-) ) Jestli že je dnešní žena schopna dojet do autoservisu (já jsem schopna třeba i sama dolít olej apod.) proč by dcera nemohla pomoci vymalovat (a kdo to asi jiný u nás měl dělat když táta nebyl?? ;-) ) a syn připravit večeři.

Tři cesty k pořádku

1. První zá:,–(ou je asertivní komunikace. Není dobré používat formulace jako: „Nikdy po sobě nic neuklidíš!" (hm, jo to své drahé polovičce říkám často J) Zkuste raději ovládnout své rozladění a výtku zkonkrétnit: „Honzíku, nelíbí se mi že máš v pokojíčku nepořádek, vyhoď, prosím tě, tyhle papíry do koše." Přesně formulujte, co synovi chcete, například: autíčka dej do krabice, medvěda na postýlku …Ke správně podávané kritice bychom měli užívat celou škálu vyjádření vlastních pocitů, například: „nelíbí se mi, že … Zlobí mě , když děláš … ," Druhou částí správně podané kritiky je žádost o nápravu. Je třeba jasně a pozitivně vyjádřit, co chceme, aby dítě udělalo. Tedy například: „Tondo, vadí mi, když tady pohazuješ ponožky, odnes je prosím, do koše na prádlo." Správně podaná asertivní kritika tedy obsahuje vyjádření, co nám vadí, a žádost o nápravu obsahující slovo prosím. Poté má následovat pochvala: „Prima honzíku, to se mi líbí, jak sis to hezky uklidil."

2. Především v počátcích by měla mít práce podobu hry. Vymyslete nějaký vtipný scénář úklidu. Možností je mnoho, zapojte svou fantazii. Úklid hrou je možné kombinovat se správnou motivací. Například: „Půjdeme ven, jakmile posbíráš stavebnici." Nebo: „ Za deset minut začíná tvoje oblíbená pohádka, máš tak akorát čas na to uložit do krabice všechny svoje hračky."

3. Pravidelnost! Úklid a pomoc mamince s chodem domácnosti by se měli stát každodenní činností.

· Zatoulané kostky. Vyprávějte dětem příběh: „Hračky zlobily a rozutekly se po pokoji. Chtěly by se vrátit na své místo, ale nevědí kam. Pomůžeš jim?"

· Ospalé hračky. Navrhněte například uložit ke spánku všechna malá autíčka do modré krabice, která bude jejich pokojíčkem, a zvířátka třeba do zelené.

· Soutěžení. Vezměte budík, a nebo prostě jen počítejte a vyzvěte dítě ke hře: „Jestli dokážeš uklidit stavebnici, než zazvoní, tak jsi vyhrál!" „Asi bys nedovedl uklidit všechny hračky, než napočítám do padesáti, že ne?" Na takovou hru dítě jistě přistoupí rádo.

Tak vám tedy nevím, zda mi takové rady k něčemu budou, ale ráda bych našeho synáčka vychovala tak, aby moje budoucí snacha nemusela dělat úplně všechno co já, a nevyčítala svému drahému, že je lenoch a jakže jsem ho to já vychovala :-p. Doufám že se mi to alespoň částečně povede :-)). ** ** Andělka a Jája

čerpáno z časopisu Svět ženy

***Peletonek:

Andílek - Nicolka 2.1.2005,******­Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno,(1977)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005,******( Dáša-1976)
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003,******­Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005******, Třešť, ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006******, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007******T­řebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-1981)**** *

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 28.11.06 23:12

su prvni !!!!
hura, ale prectu asi az zitra, ted uz se mi klizi oci,ale nadpis zni velice slibne ;)

D a Vitek 13 mes, baby 19+6

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 28.11.06 23:48

Super, já nerada zlato, takže pomyslná stříbrná pozice je pro mě to pravé :-))   Andělko- krásně napsané, myslím si, že i celkem pravdivé a dobře podané! To s těmi hračkami, jak jdou spát, se mi dost líbilo, nenapadlo by mě to, si budu pamatovat :-)   dalif - copak, že ještě nespíš?? Mazej chrnět, matko, zzas budeš ráno koukat jak já :-)   - vidím svět ještě tmavší než černý, takhle po ránu…hrůza.  

Jsem zas pomáhala trochu svému drahému s papíry, tak ještě ponocuju, ale už to balím. Brou noc všem! Violet

 

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 28.11.06 23:49

Jééé, nemělo být č. deníčku 43 ??   ***V****

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 29.11.06 00:11

Cislo denicku by uz melo byt opravene.
L.

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 29.11.06 06:35

Teda VIOLET jsi me prekvapila, myslela jsem ze zustanu prvni a jedinna do dneska ;)

ANDELKO- suprove napsany, taky bych rada nerozdelovala prace na muzske a zenske, bohuzel M. je vychovan takto, ale vynaseni kose uz je jeho ;) …po malych kruccich…
U nas doma jsme meli rozdelene sluzby, vsichni vcetne kluku- koupelka, chodba, umyvani, utirani nadobi…a po tydnu se to menilo…pak se ale starsi brasi ozenili,  a nejmladsi zacal trosku brblat, ze on chodi ke slepicim (meli jsme je na konci ulice) a vubec…no posledni roky, jsme meli rozdelen ukli jen mezi nas 3 holky, pak segra sla studovat do Prahy (ulicnice),takze se to dost zuzovalo… Ja teda 6 deti neplanuju, ale i u 2 chci pozdejc udelat „sluzby“.

Holky blyska se na lepsi casy, ja to nechtela zakecat, toz ted to rikam oficialne : Vitek uz spal treti noc VCELKU !!! Teda budicek mezi 5-6h ranni me nebere, ale asi si budu muset zvyknout, zkouseli jsmeho dat spat pozdejc, ale rekord 6:15h me nenadchl a prisla bych o Ordinaci ;) i kdyz vcera se teda 2× vzbudil- behem Ordinace (nebyla jako na potvoru reklama) a pak kdyz M. odchazel -3-4h rano-odlita do Bruselu do patku pulnoci, oboji jsem zvladla hlazenim a „zpivanim“.

Jeste doctu koment. staryho denicku, nejak nestiham. cau

Dali a Vitek 13m, baby 19tydnu a neco

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.11.06 08:57

Ty jo, že bych měla bronzovou?
Tak jdu čísti. Snad pak aji napíšu během dopoledne, tak se babuchy zatím mějte.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.11.06 09:21

Jupíííí,třetíííí!!!
Andělko,super napsaný a avybraný,já teda už znám i krutou realitu-můžeš stokrát slibovat,hrát si i vyhrožovat a jak se dítko šprajcne,nějaký uspávání hraček ho netankuje.Musí být ta správná nálada,aby nebyla Bárauž ospalá a protivná.A co si budem namlouvat,ne vždycky má utahaná mater náladu na „uklízení hrou“.Ale stejně-díky za tipy.U mě se podařilo dosáhnout toho,že si Bára před večerňajzem hračky uklízí(někdy se scénoou).Co ji nenutím-to,co rozhází Vojta,uklízím já,aby neměla pocit,že musí dělat i za bráchu-jako já celý dětství.
Teď máme novej způsob-Vojta dostal  k narozkám velkou Tatrovku,tak naskládáme malý hračky(dle Báry poklady) na korbu a pak to vyklopíme do kyblíku.Uvidíme ,jak dlouho to vydrží.
Jinak jsem včera večer zkoušela nedat mlíčko ode mě,ale z flaši a pak spinkat v postýlce.Holky,to byl děs běs.Vojta teda 100ml vypil(banánovej sunar) ,pak jsem ho dala do postýlky a on hodinu a půl řval jak protrhnutej.A když mě uviděl,sápal se na prsa.A ječel máma,hamham,má­ma,hamham,srdce mi to trhalo.Pak přišel Honza a řekl,že s odstavováním počkáme,až začne mrznout a že se do toho zapojí i on.Jsem ráda,nemám na to nervy.A do toho mi začla plakat Bára,že chovám jenom Vojtíka a hezky na něj mluvím a na ni ne,a že Vojtík pláče a že ona nechceaby bráška plakal,tak mi řvali oba.Fakt hezkej večer.Takže odkládám na neurčito.
Vzbudil se mi 2× v noci,tak celkem dobrý,ale co onl dělá o prsa,jak se s nima mucká-asi tuší,co mu hrozí,ale myslím,že v dospělosti nebude mít žádnou plošinu,protože z dětsví bude mít zafixovaný velký kozo:)
VIOLET,nechápu,jak můžeš ráno fungovat?!já jsem dneska byla chcíplina a dělala mrtvýho brouka.tak další místo,kde mě Vojta nenechá kjromšě PC-postel.  

DALIF,kolikže vás doma bylo?To jako máma všewchno zvládala,jo?Já mám co dělat s dvěma vopicama.S dělením práce byl u nás taky problém-brácha toho tolik nemusel,z kuchyně ho máma vyháněla,ať jde za tátou,kterej na nás pořád neměl čas,a výsledek?brácha ručičky levý,línej a nic z chlapskejch prací neumí stejně.Ale umí báječně okecávat.Můj drahouš má v tomhle mámu báječnou-umí uvařit všechno,ale Honzův táta je typickej chlap,co čeká,co mu manželka donese pod nos.To mi dost vadí,když tam jdem.Ona nemá čas se stavit za děckama po práci,protože utíká domů uvařit manžílkovi teplej oběd:(Já mám názor,že chlap má dvě ruce jako já a může si to udělat taky-takový to podstrojování neuznávám.Pokud ovšem nemaká na baráku nebo není dlouho v práci a pak má zas něco na práci doma-to brru.Ale když přijde z práce stejně jako ženská a pak už nemá narozdíl od manželky doma žádnej kolotoč,tak mi to přijde ujetý.Honza je zvyklej si večeři nachystat sám,já chystám dětem a on sobě a občas mě.  

Jsem se zas rozepsala.Tak ahoj,jdu prát povlečení a uklidit aspoň jednu skříň.
Jitka,Bára(dnes divadlová-šli na pohádku) a Vojtík(hrající si s popelářem)  

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 29.11.06 10:50

Pátá.....teda asi

Tak včera jsem se konečně něco uklidila.Švagrová má dovču, tak jsem jí šoupla malou.To by jste nevěřily, jaký byl doma klid.
Dneska s ní frčíme do Jihlavy.Nika by si přála stříbrný prstýnek, tak uvidím jaké budou mít.
Představte si, že předevčírem k večeru volala Romanovi na mobil policie.No, úplně ve mně zatrnulo, jsem si říkala, co udělal.Jenže oni chtěli mluvit s Nikou.Od neděle byla totiž nezvěstná její spolužačka, utekla z domu.Byly jsme z toho úplně špatní, aby se jí něco nestalo, v pondělí holky dokonce brečely ve škole.Pak jim učitelka řekla, že už ji našli.Je v pořádku a utekla prý kvůli neshodám s mamkou (rodiče jsou rozvedený, taťka má už novou rodinu a mamka to, mám pocit, nějak střídá).Já bych se asi zbláznila, kdyby Nika utekla, začíná jim ten jalový věk a to má člověk úplně strach jim něco říct, protože nevíte, jak budou reagovat.

ANDĚLKO - supr deníček, také nezastávám názor, že je práce rozdělena na ženskou a mužskou, jsem na to popravdě strašně alergická.Manža umí naštěstí všechno, tak pomáhá, pokud má tedy čas.Teď totiž pořád pracuje na tom podkroví, ale alespoň víte, že dělá něco pro rodinu.Líného chlapa bych snad musela zabít.Bohužel mi však přijde smutné, že většinu takových lenochů vychováme my, matky.I když nejlépe to uměly právě ty ze staré školy, naše milé tchýně a babičky, a ještě si dovolí nám předhazovat, že domácnost a vše s tím spojené je na nás.Naštěstí se toto neděje u nás, znám spíš případy z okolí.Tak matky synů, správné výchově zdar!

DALIF, VIOLET - koukám, že jste noční ptáci

DALIF - přeji aby spinkání vcelku vydrželo, páni, vás bylo doma šest dětí

JITUŠKO - Vojtík je holt malý závisláček, tak alespoň můžeš tušit, koho ti jednou přivede domů

Dala jsem malou spát a ona tam řve jak tur a to máme jet do té Jihlavy, bohužel i sní, tak ta bude jedlá, pokud se nevyspí.

Krásný den, dámy.

Helena, řvoun Naty a školačka Nika

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 29.11.06 11:10

cau,
toz malej usnul hura, dnes rano jsme byli v Klokankovi…
jojo bylo nas 6 - 3 holky a 3 kluci…ale tatka nedelal nikdy nic ?!? Mamku cim dal obdivuju pac mi prijde Materstvi = nevyspani…
IKAIKO- Vitek to stejny, v kocaru se nesedi ale stoji, pripadne smejdi hlavou po chodniku, v obchodaku nechce bat ani v kocaru ani v naruci ani ve voziku,chce lizt… toz az uvidite nervozni matku honici dite lezouci po ctyrech mezi regaly, vezte jsme to my 8)

cau D

ps. HELI- ja rikala V. ze su spis sova nez skrivanek,ale nejak me nepochopil ;(

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 29.11.06 11:11

to je sila s tou N. spoluzackou, bych taky strachy nevydrzela…
 D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.11.06 11:34

AHOJKY!
ANDELO:super denicek!
u nas:martinek si sovje hracky nechce uklizet ,ma dve krabice z ikey a ja to do nich vzdy nahazu,no on ma nejradsi to vyhazet…takze zde neuspech.ale treba vi kde je kos!a dnes rano napr.nasel od vecere:-/ slupky od mandarinky na stole,tak je vzal-SAM!a sel je vyhodit do kose,nebo vyhazuje jeste po sobe plinky.jinak ja mu vzdy rikam,ukaz jak se oblekas,ja ti pomuzu a pomoz mi taky…takze asi tak.on by mi asi rad pomahal i pro vareni,ale to bych pak asi uklizela 100let:-)az bude vetsi-tak v tech2letech tak uz ho neco v kuchyni delat necham,.bojim se totiz kdyz mu neco ukazu,ze pak prijde sam a zcane treba tahat noze atd a neco by si mohl udelat,kdyz budu treba na wc…

jinak u nas se martinek ted v noci 1× budi,ale nastesti jen dojdu,on jak me vidi-slysi-lehne a chce hladit rucicku,ja tam chvili lezim,nekdy usnu,pak si zase prejdu do loznice a spim do rana,dnes jsme vstavali az(ranni ptacata nectete) 9.10h.

ted se martinek uspava-povida si v postylce.

jinak se mame dobre,vzdy se s tatkou pohadame kvuli kravine,pak se zase usmirujeme…vcera bylo tatkovi blbe,leze na nej chripka,ale i pres to bylo tuleni-asi po tydnu:-)pry jsem ho malem tim brichem udusila…:-))
tak pa

PS:zapomnela jsem poprat VOjtovi od Jitusky k narozeninam-tak opozdene.VSE NEJLEPSI!!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.11.06 12:26

Ahojte,  

jsem totálně vyčerpanáááá!! Ale ne z pracování do noci, ale z dnešního dopoledne - přišla kamarádka se svými kluky se učit (2,5r a 5,5r) -  to je hrůůůza! Ten starší měl být ve školce, ale prý ráno zaspali, tak ho tam kámoška už ani nevedla… tyhle děti vůbec neposlouchají!!!!!!!!! A to je s nima kámoška věčně navezená někde po návštěvách - člověk by řekl, že už jen proto snad trochu poslechnou :-/ Hrůza, kdybyste to tu viděli po jejich odchodu :-(((  Už jsem tak nějak poklidila (utřela konferák po vylité kávě a minerálce, vyměnila ubrus, posbírala křupky a zametla obývák i kuchyň, jen nevím, co s tou obrovskou hromadou vymotaného toaleťáku v koupelně??!! - ráno jsem tam dala nový…). Fakt jsem až nasraná!, co si ty děti můžou dovolit…kámoška věčně ječí a plácá je, ale to je úplně k ničemu!!!!!!!!!
No, tak jsem si postěžovala, díky vrby, je to hnedka lepší :-)
Teď jdu ještě dodělat Lukymu ty papíry, dokud Matý spí, za hodinu a půl mám svou hodinu a pak razím s Matým ven, už se těším. Jo- ani z nosu nám nečteče, Matý zakašle tak 2× za den, spinká normálně, takže snad dobrý a Hedelix zakročil včas :-) Asi jste nám ty bacily odehnaly :-)  /ťuk ťuk na dřevo/   Heli- no ty bláho, to s tou N. spolužačkou!! Jak jsi psala - to aby se člověk opravdu bál něco třeba ve vzteku říct, viď. Ale vy máte s Niky hezký vztah, tak se myslím nemusíš bát! ****
Jituš- v koli ty vůbec chodíš spát? Víš jak - já mám „jen“ jednoho prcka a hlavně fakt zatímmilionového, takže to už musí být den blbec, abych byla zdrchaná z malého. Fakt si vyhraje hodně sám, je to čtecí typ po mamince, tudíž jak je po ruce dostatek literatury, je klid. Už umím ty knihy nazpaměť, takže čtu při vaření, uklízení, přípravách na hodiny i hodinách samotných :-) - to ale čteme v angličtině. Už kvůli tomuhle si neumím představit, jak to budu zvládat s miminkem?? Až mě i napadlo, jestli si ho vůbec pořizovat :-/ Ale to byla snad jen nějaká slabá chvilka. A dneska jdu spát nejpozději ve 21:30!!!!, jinak si jdu hodit mašli, poněvadž zítra od 7:45 učím, takže si budu muset dát budíka, což nesnáším- Matý teď týden vstává v 7:45 - 8h.   Valli- no krásně jste si pospali, jen co je pravda! Jéé, já si teď zavzpomínala na tuli v těhu - prý to byl nejlepší sex, co Luky zažil 8-o  Jen si užívejte, ten břich zase za chvíli zmizí…a snad na tebe z manžílka bacil neseskočí.  

Děvčátka, musím jít pracovat, tak zatím papa   Violet

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.11.06 12:56

Ahoj holky,  

tak rychle píšu,Luky spí teď hodinku jen po obědě, včera jsem vás dočetla a nestihla napsat. No a dnes nový deníček, tak snad to stihnu i přečíst.
Luky je zahleněný, od neděle kašle, v noci naštěstí spí v pohodě. Já jsem taky nějaká divná, pořád bych spala. Normálně i přes den. Jinak máme zajištěného mikuláše, tak jsem zvědavá, co bude říkat Luky na čerta. Dárky máme taky nakoupené - teda jen pro Lukáška - velkou motorku na baterky, to snad na ní bude i spát. Pak lego Zoo, šroubovací bagr a auto, dráhu pro autíčka, se kterými si dost vyhraje. Ani jsem nevěděla, že něco takového existuje, objevili jsme ji náhodou, tak snad bude jezdit i s autama a ne jen na motorce. Jo ještě bagr od Bořka a knížku Bořka. No našim friťák - byli jsme v sobotu v Olomouci na nákupech a padlo 8000,– . Tak snad babičky něco přispějí. Nakoupili jsme i na narozeniny, protože v lednu už nikde nic nebude. Ještě chci koupit takové autíčka, co se dají skládat. Luky má doma už bagr, míchačku a auto a pořád si s tím hraje. No v sobotu jsem byla hin, protože jsme Lukáška uložili u tchýně a vyrazili v 1 do Olomouce a vrátili jsme se v 19,45 hod. Celkem to ustáli všichni - až na tu nemoc :-(((((((( Já tahala manžu po obchodech, protože jsem věděla, že už taková možnost nebude - spíš že on už nebude chtít. Byli jsme v Olympii, Pak v nákup.středisku Haná a Makru. No jak jsem psala den v prde… a 8 litrů taky.  

Teď rychle k vám a pak dočíst, co nového :
Vojtíšku - vše nejjjjjjjjjjjjj k narozeninám, mooc se omlováme a stydíme.
Jituško - Vojta má dobrou oporu v roklíku :-))))))))My jsme se drželi čaje :-))))))))  

Ikaiko - Tak ty už máš taky vánoce doma, to je super.  

Helo- s tím umýváním hlavy - my jsme byli v pohodě, pak začal Luky taky trošku stávkovat a teď si poradil sám, takže formou hry jsme zase v klidu.  

Andílku - autíčko odrážedlo jsme koupili loni a  Luky na něm doma řádí neustále, takže si myslím, že dárek super!!!!!!! S tou poštou, to by mě taky pěkně namícho!!!!!!  

Ni nic, jsme vzhůru, nějak nám nejde spát, tak si jdu lehnout za Lukym dáša - snad to někdy dopíšu    

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.11.06 14:50

tak v rychlosti pár řádků :  

Violet, ty jsi si super zapařila........to ti závidím :-))) a co vesta, už je na rodině? Nějak jsem to nestihla okouknout, ale pokud si Luky vydrží hrát, tak to hned zkontroluju !!!!!!!  

Růžo, tak ať jste brzy zdraví!!!!!!!  

Andělo, ten tvůj taťka je jako já, no hlavně, že z toho není nic horšího, tak ať je brzy Ok.  

no už tu je ocásek, tak valím Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.11.06 16:19

ähoj děvčata, teď je ve školce Bořek, tak mám chvilku.  

Andělo - skvělý deníček, perfektně napsané. No Luky zatím pomáhá a budu se ho snažit vést k tomu, aby to dělal, aby pak snacha nemusela dělat jako já. No manža byl sice vedený, ale jak jsem nastoupila já rozmazlovák, rychle si zvykl na to, že vše udělám a už si nechce odvyknout. :-(((((((((((((((( Jinak Luky vytahuje nádobí z myčky, vysává, teď i dává prádlo do pračky , vynáší plenky - ale jen pokakané.....­........  

Dalif, gratuluju ke spaní!!!!!!!!!!!!  

Helo, to byl šok i pro mě, když jsem četla o té policii, chudák holka, co bude dál???????  

No nic, tak valím, pa Dáša a Luky stavitel :-)))))))))

 
andela  29.11.06 20:23

Ahojka mamušky,  

přidáváme se do party k marodům :-(. Jája má nudli u nosu(zatím tedy naštěstí průhlednou), pořád si mudlánkuje nos, že ho to asi štípe - lochtá a kdoví co ještě, má to zas i v očích, takže vypadá jak kdyby řval a řval … trochu i kašle. No uvidíme co se z toho vyvine. Teplotu zatím nemá. Tak jsem mu do nosu kápla, a dala Mucosolvan na kašel … Kdyby něco, tak máme čípky i ten sirup na teploty … ale snad se to nezhorší. Teď se mu prďolovi nějak nechce ani usnout … a přitom je takovej mrzutej … chjo. Pak ho ještě namažu tou eukaliptovou mastí, ať semu dobře dejchá.
Tak jsem ho teď vyndala z postýlky, páč tam pobrekává už skoro půl hodiny … no je na zabití, ale je rád že není v pelechu ;-))  

Dneska jsem byla u našich celej den … konečně se mi (ani nevím jak( podařilo tátu překecat, že ho odvezu k doktorovi. Má totiž od pondělka horečky, a i když mu není nejlíp, a každej mu říká že má jít k dr. , tak prostě trval na tom že je v poho a nikam nejde. Nepřesvědčila ho ani ségra jakožto zdravotní sestra, a ani kvůli pojistce …  No on má jít taky zítra na pracák, a tak jsem mu řekla, že přeci v takovýmhle stavu nemůže řídit, tak že zajedem k dr. a on mu napíše normálně neschopenku a já mu jí tam pak hodím. To asi zabralo, a fakt teda jel. No v nem. koukali jak blázni … ale bouchlej papiňák sežrali, tak je to v poho. No dr. říkal, že kdyby přišel hned jak se mu to stalo, tak ho odvezli do Ústí na tu popáleninovou kliniku či pracoviště … Teď už s tím asi stejně nic nejde dělat … ale kdyby tátovi horečky neklesly, tak pomaže do nem. Tak snad bude ty ATB jíst (nesnáší prášky a nejí je ) že je snad vystrašenej od hospitalizace po brutus zánět :-p. Ale povím vám, fakt, zlatý nemocný dítě!!!!!!
Jéé, jája umí tak krásně ukazovat. Je to roztomilí jak zvedne ten prstík a ukáže na něco :-))). No je to kouzelný :-)). Cí jo, a když jsem odjela tak mě prý chvíli naháněl, a pak zjistil že tam nejsem a byl fakt hodnej. Když začal řádit, tak ho mamka se ségrou oblíkly a vyrazily s kočárem. Prý usnul raz dva :-)). Sem to říkala že nemá rád teplo, že třeba v zimě bude spát zas o něco líp :-))). A dokonce usíná v kočáru - no bomba :-)))))  

Jinak tedy děkuji za pochvalu … i když já to jen opsala :-)))).Ale díky :-)). Teď bude vycházet nové číslo časopisu, tak tam snad bude zas něco vhodného pro nás, až jednou zas nebude chtít nikdo psát :-))).
U nás je to s těma pracema na fígu … já nevím - Járy táta pomáhá mamce se vším - mytí nádobí, pečení, vaření , sem tam úklid … a Jára nic!!! To ho k tomu musím fakt donutit. V neděli radši pohlídal Jáju, než aby šel přivézt trochu dřeva. (i když popravdě - já su zvyklá z domova od našich, šak jsme tátovi pomáhali každou zimu … a přiznám že mi to teď i tak trochu chybí :-)) ) Koš vynese jen když mu pytel připravím tak, aby o něj zakopl - a to je ještě schopen ho překročit. A sposty jiných věcí … ne že by byl Jára nemehlo a nic neuměl, ale je lenoch, a kolikrát mi přijde že ze sebe radši dělá blbce kterej nic neví, pomalu ani to kde je pravá a levá, než aby něco udělal. Ale zas když chce, tak udělá. Jinak já jsem třeba pro to, dělat vše společně … já to vymyslím, a pak mu pomůžu to udělat, popřípadě aspoň radím :-D. No nebos i to někdy radši všechno udělám sama ...... že … :-p.
No ale fakt doufám, že se Jája nepotatí, a bude schopen si plno věcí udělat i sám. Snad ho naučím házet špínu do koše, nenalepovat sloupnuté náplasti na dlaždičky v koupelně, uklízet po sobě talíř, hrnek po snídani … zamést si když nadrobí a tak … Samo ho taky naučím, jak vyvrtat díru, jak držet kladivo v ruce a podobné „Chlapské“věci .. :-DDDDDDDDDD … ale to už je skoro vedlejší, a s tím pomohou dědečci, že :-)).
A už se těším, jak mi pak až se ožení, jeho žena poví, jak báječného syna jsem vychovala, a bude si ke mě chodit pro rady, jakže jsem to udělala a tak … no úúúplně to vidím :-)))))  

Dalif - potichu hurá za noční spaní :-)). No ještě kdyby chtěli syčáci dýl spát ráno co? A já už taky vím, že vůbec nemá cenu dávat dýl spát večer … ani třeba nedávat odpoledne že bude jako víc utahanej … Spíš bych řekla, že jak teď c;hodí spát tak ve 3 a dýl, a spí do těch 4-5 hodin (no spí max. hodinu no) tak že večer líp usne aj spí líp v noci.  

Jituško - no jo, o jo, já vím že to asi někdy bude boj … jen si vzpomenu na sebe … fuj jak já nerada uklízím … ;-)) Ale jinakl je Barča šikula šikovná. Hm, já taky musela všechno dělat i za ségru - hlavně proto že ona byla ještě moc malá, a pak se musela učit a tak :-  

Helo - no vidíš, tak budeš mít dáreček i pro Niku :-))). Paráda jí určo udělá radost :-))). S tou spolužačkou - to je v pytli … já ať jsem měla doma problémy sebevětší, tak mě nikdá nenapadlo, že bych měla zdrhnout … nechápu co to dneska ty děcka napadá :-((  

Valli - si myslím, že tak do těch dvou let stejně děcka nějak moc nedonutíme k nějakému úklidu. Ale je fakt, že Jája už se mnou vařil. Drželi jsme spolu vařečku a míchali :-))).Ale samotnýho bych ho nenechala ani za rok, to je jasný.  

Holky, musím končit, nebo mi Jája rozebere stůl … :-P  

Tak pa pa pa a všechny zdravíme a přejeme dobrou noc …  

Andělka a Jája 10m2t    

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 30.11.06 00:29

toz ciao,
pernicky dopeceny, odbila pulnoc…
vcera-myslim ve stredu rano jsme byli v Klokanku, odpol. u kamosky, co ma pech na chlapy, uz si prozila svy…nicmene po pul pate jsme jeli dom, Vitek usnul a spal az do prichodu dom, pak se probudil,  toz jsem ho prenesla do postylky,vysvlekla z bundy a cepice a on usnul opet, spal a spal a ja si planovala jak ho dam klasicky pred 20h spat a vrhnu se na pernicky, prd jsem se na pernicky vrhla, pac Vitek spal,spal…az do temer 20h !!! 3 hodiny, to tu jeste nebylo, skoda ze mi to nerekl dopredu, to jsem ty perniky udelat mohla nebo zazvorky. Pak jsem mu dala teda flasu mlika, pohrali jsme si, pocetli, pomazlili, vykoupali dali do pyzama, dostal jeste nasup UM a kolem 21h sup do postele a behem 10 minut usnul !!! no su zvedava, zatim ticho po pesine. M.je v Bruselu,vrati se az v patek v noci…

ANDELKO- u nas je uplne jedno kdy jde odpol. a jestli vubec jde spat, usne treba v 6h do 7h a za pul hodky jde klido spat, ale jsou tez dny kdy spi jen dopol. a odpol.je cilej a cilej…

no nic, jdu se vykoupat, zitra odpol.do plavani si vezmu asi sirky do oci ;)

D a Vitek 13 mes a neco, baby 19tydnu a neco

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 30.11.06 08:45

oprava Baby 20 tydnu rovnych ;)

budicek v 5:55h , nechala bych se premluvit o hodku dve dyl ;)

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.11.06 10:50

DAlif:fivala jsem se na rodine na tvoje fotky a mas tam u vitka 16mesicu,ja se hrozne divila a porad pocitala…mas tam teda asi preklep:-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 30.11.06 12:22

Ahoj holky,  

tak jsem dnes byla pro jistotu u Dr., Luky kašle, jako kdyby denně vykouřil stovku cigaret. No na průduškách nic prý nemá, ale Dr. ho poslouchala pěkně dlouho, asi si nebyla moc jistá. Takyzkoukla pinďu, jestli máme nebo nemáme přetahovat. Prý v poho. Luky sestřičce ukázal kolik má babiček (2) a celkem 5 - i s prababičkama :-)))))))))) V čekárně a doma je jako utržený ze řetězu, jako by ani nebyl nemocný. V noci ale spal, tak uvidíme, za jak dlouho se vzbudí teď.  

Andělo - ten tvůj taťka je teda šoumen, ještě, že jste ho ukecali. Snad to bude v poho. A jinak máš super představy, jak vychováš malého a jak tě bude jeho žena chválit. :-))))))))))) Taky by se mi to tak líbilo, snad nám to oběma vyjde!!!!!  

Violet - tak co vestička? marně ji vyhlížím :-))))))))))) Jinak jsem zvědavá, jestli bude Luky taky tak pěkně skládat lego jako Matý.  

Dalif, tak ty už jsi v půlce, jo?????? toto letí!!!!!!  

No nic, mamka mi donesla jabka, ale už jsou trošku scvklé, tak je jdu oloupat, povařit, snad to bude Luky jíst. Papa Dáša a Marod Lukášek

 
andilek
Kecalka 486 příspěvků 30.11.06 15:10

Tak den tu nejsu a huš je tu deníček, ale jaký krásný - mooooc díky Andělko! No my se snažíme uklízet společně - šak víte…  

Nemám za včera nic dočtené, musím to napravit. No dnes jsem zadělala těsto na perníčky a chaloupku - zítra to upeču, pozítří nazdobím. Jinak se teď zas šrotím, ach jo. Nicolka je podezřele hodná, pěkně papá, pěkně si hrajeme, venku neutíká na silnici, žádná alotria…Akorát mi řekněte, jak to děláte s tím spaním?! Niki se budí i 5krát za noc! Chodí spát po 22:00 a budíček je posunut na 7:00. Velká gratulace DALI a Vítečkovi! Jste šikuláčci. Ještě by jste mohli přijet k nám a domluvit malé, ať tak taky spinká, že máma je už fakt dost nevyspalý jedinec ;O) po těch skoro 2 letech  

Andilek+Niki

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.11.06 15:15

Čaues,  

jen rychle, vůbec nestíhám…VŠE NEJ **Ondrovi **k svát­ku, než na to já expert zapomenu :-)  

Od rána učení, pak se oblíct a vyšlápnout si kopec přes půl města (skoro) ke kámošce na drb, má o 4dny mladšího klučinu než je Matý… no přišli jsme domů až před půl hodinou, jsme hrozný drbny, nemluvili jsme spolu x měsíců, až pak teď v pátek na té diskotéce. Bylo to dost dobrý, zase jsem se dozvěděla milion drbů o fotbalistech od Lukyho z týmu a jejich drahých polovičkách…(oči na vrch hlavy). Teď čekám na Lukyho, až přijede z práce, potřebuji auto a jedu učit děti ke známým…jéé, jak mně se nechce! :-(  Jak se stmívá, chci spát!! A až dorazím, asi si zas jen vyměníme klíčky od auta a Luky jede cvičit…tož pak sem zas zasednu :-)  

Tak pápá, pracující Violeta vzorně si hrající  Matýsek22,5měs

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 30.11.06 16:46

Ahoj holky.
Musím se omluviti, ale napíšu až zítra. právě jsem dorazila z Nového Města od mamky a ze špitálu z kontroly. Mám toho moc, musím něco vkládat na mmb, takže vám napíšu podrobějc až zítra. No ale asi to bude beztak zese román.
Tak, te´d jdu vybalit batoh ( mamka zase nabalila oběd i na zítra, jupí ).
Tak se mějte a čus zítra.

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 30.11.06 17:08

to tam omylem Dasa prihrala Lukaska ;)

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.11.06 19:22

Ondrovi vse nejlepsi k svatku!

 
andela  30.11.06 20:07

Čau holky,  

aaach jo, Jája soplí o sto péro :-(. U nosu má nudlu v jednom kuse … a jak se kroutí když mu jí utírám - to je pokaždý pomalu pod násilím :-(. Kašel je tak mírnej, zakašle sem tam trochu, tak aspoň to. Přes den má teplotu dobrou, až na večer se mu zvýšila, tak má 38.Teď jak dejchá porád spíš pusou, tak má bryndák během chvilky promočenej … musím dávat ty nepromokavý, nebo bych nestíhala ani převlíkat. Jinak je tak trochu mrzout, ale jde to .. no jo, když já ho dráždím věčným otíráním sopla … tak kdo by pak mrzutej nebyl že. Teď večer jsem šla za tchýní, by mi ho popdržela, a odsála jsem mu trochu nudlí a rychle kápla kapky. I když teda v zápětí měl zas nos plnej. To jsem zvědavá, kdy půjde spát. Už byl v postýlce, ale že jako ne a jak jsem se hnula tak nabíral na řev. :-(.
Počítám že noc nebude nic moc, tak doufám že se poslechnu a půjdu brzo spát ;-).  

No byly jsme s mámou a ségrou na očním. Tak po dvou letech mám obě oči o 1/4 diptrie horší. Ale dr. říkala, že by nedávala silnější brejle, ať se oči namáhaj aspoň trochu, a že stejně nepotřebuju vidět až za roh ;-). A stejně mám nárok na příspěvek od poj. až za rok, tak je to fuk. No, jinak jsem šla ještě reklamovat moje brejle .. ještě že jsem je reklamovala hned po koupi, páš tak mám záruku ještě do 8.12 :-)). Krapet mi vyjelo sklo z obrouček, a loupe se rámeček .. tak jsem je reklamovala kvůli tomu už po druhý :-)).
Taky jsem navštívila sekáč - teda byl to ňejakej výprodej sekáčovej či co … což o to, pěkných věcí by se našlo … ale dost velkých na jáju. Ale koupila jsem 2 body, 2 mikči, 3 punčocháče, pížo, a manžestrákový lacláčky - žlutý s medvídkama :-))).Ale mě se líííbili :-)).Tak už to čeká na vyprání.  

Dášo - no to si piš, že nás jednou budou snachy opěvovat, jaké dokonalé syny máme :-)))). Nebo na nás budou nadávat, no. A doufejme že teda budeme mít snachy, že.....  No ale snad si mi to nevěřila že opravdu taků představu mám … ale bylo by to pěkný ne? :-)))  

Ondro - Přejeme ti vše nej nej nej k svátku, a pochlub se pak dárečkama a oslavou, ju? Pusu na čelo :-)))  

Tak jdu … snad je to vše, no …  

Andělka a Jája marod 10m2t

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.11.06 20:26

Ahoj holky,
předně-Ondrášku,všechno nejlepší k svátku,ať jsi hodnej a šikovnej kluk a ať tě hezky maminka učí všechny domácí práce,abys byl ženich k pohledání!Pac a pusu teta Jíťa a Barunka
tak dneska mám klasický den Blbec s velkým B.Vojta mi právě řve v postýlce,zkouším samostatné usínání,než najedem na UM, a je to katastrofa-nechápu,jak ještě před 3 týdny mohl usínat sám,když mi teď předvádí bengál.Je už vysílenej pláčem,ale když to držím druhý večer,tak už to zkusím,protože pak by tohle bylo na prd.
Honza je na firemním večírku-zajímavé,ještě odpoledne se zavřel v ložnici,že je mu děsně zle(chytil rýmu od Vojty) a pak šupajdil na večírek.Holt není malej,snad ho pak nebudu obskakovat-znáte to-nemocnej chlap.Od soboty mají inventuru a pak nějakej audit,tak bude furt v práci.
Vezmu to od rána-domluvila jsem se se ségrou na hlídání Vojty na městě,protože v Našem sekáči(levný,znač­kový) mají slevy50%.
Začlo to už ráno,kdy ž jsem se musela brodit po kotníky v blátě,protože ještě pořád dělají kanalizaci,tak je to rozježděný od bagrů.Já zahnojená,kočár taky,děsný.V sekáči jsem strávila hodinu a půl a nadšeně vybírala-2 pytle hadrů,dohromady za 1200,–(po slevě).Ale krásný oblečky.No a když jsem se chystala platit,zjistila jsem,že nemám peníze!A před obchodem jsem je měla,protože jsem dávala ségře drobný na kafe.No a protože v kšeftu byla prodavačka,2 moje známý a jedna cigánka,která přede mnou platila a honem pádila pryč, a která tam prý v kradla v létě,tam byl byl celkem jasnej pachatel.Vypálila jsem za ní(byla s kočárem a s holčičkou),do­táhla ji zpět.Jenže mi ta p…ukradla jen ty peníze,nic jinýho,takže jsem jí to nemohla nijak dokázat.No blbka-abych se mohla líp přehrabovat v jedný krabici,jsem si položila kabelku na zem a pak jsem si šla ještě něco zkoušet.Vím,že si za to můžu sama,ale je mi nanic z tý bezmoci.Cigoša samo tvrdila,že ona nic,že bych jí to musela dokázat nebo ji při tom chytit,tak jsem jí nazvala krávou a poslala ji víte kam.No brečela jsem,klepala se,ještě teď je mi z toho nanic.Měla jsem tam totiž 1500,–na náku a na dárek pro ségru.Musela jsem do bankomatu vybrat.
Uřvaná jsem volala Honzovi,naštěstí se divil,co řvu,že jde jen o peníze a ať si z toho nedělám hlavu.Bobeš,bála jsem se,že mi vynadá,že jsem si nedávala bacha na kabelku.
A doma děcka dělaly jak koně,Bára předvedla scénu jakou už dlouho ne,snažil ajsem se být milá a trpělivá,ale nakonec dostala na zadek-byla drzá a vzteklá.
Tak jsem teď dala Vojtovi prso,achjo,když on řval 3/4hodiny a stál,žádnej sed nebo tak a nabíralo to na síle a pak se pozvracel.Já fakt nevím,co s ním.teď usnul,ale ještě ze spaní vzlyká,chudinka.  

HELI,já bych ráda uvěřila,jakej je klid bez dětí,ale nějak je nikdo na  hlídání nechce!Ale kdyžtak můžeš „zneužít“Niku a ta ti malou pohlídá,ne?Hlavně že se ta její spolužačka našla,my ženský jsme trhlý od puberty(néééé,já nechci doma puberťajdu!)Já když si vzpomenu,jak jsem našim utekla(do sklepa) nebo se trávila práškama(2para­leny),tak mě z toho vomejvá.Ale ještě teď si pamatuju,jak mě štvalo,že to,co jsem v tu chvíli považovala za nejdůležitější věc na světě(první láska..),že naši totálně shodili.Tak možná tohle bude cesta-snažit se nesmát tomu a pochopit.  

VALLI,začínám si myslet,že čím dřív začne člověk se samostatným usínáním a UM,tím líp.pak už jsou moc vychcaný a maj maminky omotaný,co?Já si vždycky vzpomenu na tebe,jak jste bojovali.U nás to vypadá ještě na horší bitvu.  

VIOLET,jsem se musela smát,jak sis vylila dušičku nad neposluchama kámošky.Víš,jsou i takové děti,co neposlouchají a dělají brajgl.Já si myslela,že takový mít nebudu,ale pravda je krutá.Mám.Záleží hlavně dle mého na reakci maminky,když se aspoň snaží o nápravu,chvála jí buď,ale když si toho ani nevšimne,to je horší.Buď vděčná za to,že máš klidný dítko,protože ten pytel blech(teda dva),co mám já,na to bys asi neměla nervíky:)Já se nad takovejma lumpárnama spíš směju a už radši neodsuzuju,nevím,co moje dítě kde provede.
Jsem ráda,že s bacilama jste se úspěšně porvali.A v kolik chodím spát?Celkem pozdě,tak o půl jedenácté-je to totiž taková ta ukradená chvilka samoty a klidu.No a taky koukám na stupido seroše(Kriminálka Miami,Dr.House a tak)Dneska mám žehlení a chtěla jsem něco fotit na MMb,aby se mi vydělalo něco zpátky,ale klíží se mi oči.
Jo,ten bílej korzet už byl prodanej a ostatní topíky-si nwetroufnu to koupit,protože neznám vkus.  

DASO,parádní dárky máte.A Mikuláše máme letos taky,za to zlobení by si Bára zasloužila velkýho opilýho čerta:)Koukám jste taky na dárkách nešetřili-my už máme ve sklepě kuchyňku pro Báru,co měli v Tescu v akci-byla poslední.Ať se Lukýnek brzo uzdraví,s tím Hedelixem mám taky dobrou zkušenost.  

ANDĚLKO,ten tvůj táta je koukám stejnej jak ten můj-děsný hrdinové a pak se řeší dvakrát tolik problémů.Můj táta šel k doktorovi až kvůli pojistce.Fakt jsou chlapi děsný.  

DALIF,není nad to,když se před spaním dítě řádně prospí.Ale malej to zvládl v poho,hlavně že spinkal.Perníčky jsme taky včera pekly-s Bárou i s Vojtínkem,Bára vykrajovala,já jen dávala na plech,příští rok už je upeče sama.Vojta nám do toho mlátil na kastroly a zpívaly jsme o Mikulášovi.Hezký.  

Musím končit,ta mrňavá vopice(Barbucha)stá­loe nespí,tak ji jdu zahnat.
Dobrou,Jitka,Bára a Vojta          

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.11.06 21:02

No holky, co mi to sem píšete? :-(   Jituš- to je teda hrůza, ta cigoška !!!! :-(((  Ach jo, Holt to asi vem tak, jak říkal tvůj bezvadný manžel - jde „jen“ o peníze… já vím, že je to blbá útěcha, ale aspoň že tak. A teď se v:,–(ím, že si dáš(me) do budoucna tuplovanýho majzla a bez kabelky ani krok…to je bezva, ti lidé kolem, se mi chce zvracet :-(
K dětem kamarádky - neříkej mi, že když Báře řekneš 6×, aby nelezla na tu hranu sedačky (po šesté opravdu zvýšeným hlasem), že ti tam vleze po sedmé!!??????????
A s korzetem - škoda :-(  No kdybys náhodou zas na něco trefila…já už i měla vymyšleno, komu bych ho případně dala, kdyby mi nebyl :-)  Přeju aspoň mnoho úspěchů na MMB!   Andělko- no chudinka Jája, teď  teda odháním toho baciláka já od vás :-/ Přejeme klidnou noc, snad pomůže tvá léčba! A s taťkou - fakt typický chlap, měl jít k dr. hned :-/   Dášo- omlouvám se, Matý stále ve vestě nevyfocen, tak až zítra. Ale to už opravdu! :-)  

Děvčátka, končím, Luky cvičit nešel, pracuje u pc, tak já jdu taky ještě opravovat úkoly, ať nedráždím hada.....:-)  

Pa zítra, IKO - ty písni, co a jak!   Violet

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.11.06 21:30

Violet,měli tam černej korzet tuším vel.38,beztak tam půjdu příští týden,ale v tom by ti to asi plavalo,co.Fakt nedokáu odhadnout,co by se hodilo.Jo a s tou Bárou-no,posedmé asi nee,u nás funguje,že začnu počítat do tří a u toho vyhrožuju,co se stane,když nesplní.Ale zrovna dneska dělala všechno natruc.Prostě-ruku do ohně za to nedám.Snažím se,ale jsou dny,kdy je dítě napřesdržku a jen bych ječela,no.Ale pak jsou dny,kdy je úžasná a k sežrání-třeba včera-už se intervaly prodlužujou-tak 5 dní hodná,2 dny hajzlík:)
Dobrou,Jíťa

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 30.11.06 22:17

Ahojky děvčata,

tak včera jsem jela i s Natkou se švagrovkou na nákupy do Jihlavy.Natuška byla moc hodná, musím ji pochválit.Koupila jsem Nikče hezký stříbrný prstýnek, tak doufám, že bude spokojená.A ještě chundelatý papuče.
Tchánovci chtěli Naty koupit mluvícího pejska od Fisher Price, měla jsem ho objednaného na MMB a on nakonec nebude, tak jsem zkoušela i jiné a nikde nic.Všude by ho měli teprve dostat, ale teď už je to fuk, protože jsme ho koupily v Jihlavě, měli posledního a už je náš.Hurá!!

ONDRÁŠKOVI přejeme vše nej nej k svátku a posíláme velkou pusu (hlavně Naty)

VALLI - tak hlavně že se tak hezky usmiřujete, teda o takovém vstávání se mi může jen zdát

VIOLET - některé děti jsou asi naprosto nezvladatelné, ale alespoň je kamarádka napomene nebo plácne, znám případy, že maminy dělají, že to nevidí, dítko ani nenapomenou a to je pak hrůza

DASO2 - to bude mít Luky krásného ježíška, u nás je to mytí hlavičky stále s brekem, asi je po mně, já to taky neměla ráda

ANDĚLKO - koukám, že ty taťkové jsou si nějak podobní, můj taťulda je to samé, dokud nepadne, tak ho k doktorovi nedostanete.No, já mít tvého chlapa doma, tak asi s prominutím vraždím

DALIF - teda ty chodíš takhle dlouho spát, radši se šetři, mamino, nebo bude mimi nespavec

JITUŠKO - teda to je fakt otřesný.Nechci být hnusná, ale některé cigány bych snad z…a.Manžel reagoval perfektně, ještě že tak, viď?U nás bohužel také kopou, tak se v tom taky brodíme, no hrůza.A tak to bude zřejmě celou zimu.Den blbec už ti končí a ten zítřejší bude určitě lepší :o)

Všechny ostatní moc pozdravujeme a marodům přejeme, aby byli brzy fit.
Hezký večer, dámy.

Helena a spící nanynky

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 30.11.06 22:45

JITUSKO- to je sila s cigankou, me se stalo neco podobnyho v sekaci pred par mesici- ukradli tasku -co jsem kreslila osobne Krtecka- tudiz cena nevycislitelna a 3 noci stravene v h…, botky V, bundu, teplaky, bodicko, proste veci na prevleceni, kdyby neco…cek musi davat pozor. Ale dobre reagoval tvuj muz.

IKAIKO- vse nej k svatku Ondrovi - stejne jmeno nosi i muj svagr (dvojcete manzel) hec ;)

HELI -myslis ze to vazne funguje, kdyz se chodiv tehu brzo spat, narodi se spavec ???
VIOLET- jak to bylo za tvyho tehu s M.- chodila jsi brzo spat ?
Ja se totiz priznam,chci spavy ditko, jeden rarach staci.

Dnes si to ulicnik zopakoval- o pul seste usnul ale s revem ( a to bylo po plavani, cek by si myslel, ze bude unaveny a spat drive…) a spal do 20h- no proste do zacatku Ordinace, no mam ji natocenou, kolem 21h sel po koupani a nasem ritualku spat a spi… ja stihla vykrajet zazvorky- ty letos delam poprve…jeste bych rada koukla na tu Ordinaci,ale uvidim jestli me koupel probere…

dobrou noc a Jitus hodne stesti a sily - nekdy se to povest musi- spani celou noc…

D a Vitek 13mes, baby 20tydnu

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.12.06 09:50

Ahojte,   dalif- to je jasný, že bys teď pro změnu spací mimi :-) No v těhu jsem chodila spát asi jako teď - kolem 23.h s Lukym, ale to, že Matý tak hezky od narození spinká přikládám spíš tomu, že 1) jsem měla super pohodové těhu (bez stresů, samá procházka atd. - díky tomu, že 2) jsem nechodila do práce (teprve jsem ji hledala), takže tím pádem 3) jsem vstávala „ráno“ až kolem 12.hodiny - a to skoro každý den… první 3měsíce jsem vlastně spala celé dny, jsem se jen naobědvala a šla zase spát :-) Opravdu věřím tomu, že to, jak a kolik spíš v těhu, se na mimi podepíše…tudíž se nemohu dočkat dalšího mimi, to bude asi jiný kafe než s Matým :-))) Je super, že se to synkovo spaní tak zlepšilo!! Jen tak dál…  

Matý dnes vzhůru v 6:55!! A to včera po obědě nespal, jak jsme byli u kámošky…mě podrž, když si dáchne po obědě své 3,5h, tak pak další ráno vstává v 7:40 a teď…?! Nechápu. Ale rýma už není skoro žádná, tak díky bohu za to. Všem marodům přejem brzské uzdravení, my jdeme nakoupit. Pápá   Violet a Matý 22,5m  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.12.06 10:00

No víš jak - číslování je všude jiný, ale jestli ti přijde jakoby menší 38, klidně mi ho vezmi, i kdyby mi nebyl, vím, kam s ním…ale uvidíš. Jde mi o to, že je jakoby zadarmo! :-))) Už jsem tu našla i krámek, kde mají za 780,– , ale jen v červené barvě (ne vínové, ale hnusně červené), tož nic.
A s Barčou - já vím, že se třeba směješ, že ještě nemám tucha, co to je výchova (jakoby), ale jsou prostě věci, které svým dětem na návštěvách dovolovat nebudu. A to víš, že se těším, co se vyklube za rošťáka z Matýho, ale si říkám, že mám prostě dané meze únosnosti a ty se prostě překračovat nebudou..... no, uvidíme za nějaký ten rok, nakolik jsem teď naivní :-)))) Jo - prosím tě o názor - co ty na to, že je zcela odlišné dobře vychovávat (rozuměj = děti poslechnou nejhůř napodruhé) jedno dítě a dvě děti naráz ?? Že prostě ty mamky, co už mají ratolesti dvě, „musí vychovávat jinak“ než matka jedináčka…????? Všude totiž slyším - Já mám dvě děti, to je něco úplně jiného než u tebe, ty máš jen jedno!   ***V****

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.12.06 12:03

Tak jasný,já tam příští týden ještě juknu,tak ti dám vědět.Měl by být tak okolo 50,–Kč,protože předtím stála většina topů kolem 100,–.Ségra si koupila nádhernou saténovou zlatou košilku až na kotníky-za 40,–,no nekupto.
Já se ti s tou výchovou nesměju,já ti závidím!Je fakt,že Bára byla hrozně hodňoučká a vcelku bezproblémová,i když asi trochu jiný temperament,než Matý,ona je divočejší(po kom asi?).Já myslím,že rošťák z něj nebude,to by se projovovalo už teď,jako třeba na Vojtovi:)
Já mám taky dané meze,snažím se nepřekračovat a pořád si naivně myslím,že jsou děcka vcelku slušně vychovaný-Bára pozdraví,podě­kuje,poprosí,nes­káče do řeči,zeptá se,jestli to a to může,ale taky je paličatá a vzteklá a někdy jsou okamžiky,kdy s ní nehnu ani heverem a to by jindy poslechla hned.
S tou výchovou dvou dětí-asi tě nepotěším,ale je to fakt jiný.Najednou nemám čas jen pro Báru,najednou něco MUSÍM jinýho,nemůžu jí určitou věc vysvětlovat donekonečna,protože Vojta zrovna řve nebo má jiný potřeby.Prostě nemám tolik času a trpělivost,mám spoustu dalších věcí navíc,co musím udělat a vím,že kdybych neměla Vojtíka,jednala bych v danou situaci jinak-klidněji,zdlou­havěji,láskyplně­ji,bez řevu.A taky nastoupila sourozenecká rivalita,takže se Barča chová jinak než kdyby byla sama-nemusela by se předvádět a vynucovat si naši pozornost,protože má pocit,že si všímáme víc Vojty(děcka bohužel začnou víc zlobit,vztekat se a tak,aby upozornily).Kdyby Vojty nebylo,tohle by dělat nemusela.
Cítím na sobě,že jsem víc nervní,mám pocit provinění,když si s Barunkou vystřihuju a věnuu se jí a odháním Vojtu,ať tam neleze a nerozhazuje to,cítím vinu,když chovám kvičícího Vojtu a vidím na Báře,jak nás pozoruje a začne natahovat…je to fakt těžký,odhadnout jak se správně chovat.A nejhorší je,když si hned poté,co na ně zařvu uvědomím,že to šlo řešit jinak,ale prostě nemám sílu.
No tak takhle u mě,toť můj názor.
 Jíťa

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.12.06 12:17

Čau babky,
tak už jsem tu cigošu rozchodila,díky za pofoukání bebínka,už vím,proč vás mám:)
Včerejšek byl zakončen ukázkově pro ten den Blbec-Honza sice říkal něco o tom,že je mu blbě a že na firemním večírku beztak nebude dlouho-no tak to se spletl,chlapec.
Já nemohla jít spát,Barunka se budila a chodila za mnou,že tam není tatínek a že ji bolí krrrk a že je jí smutno a do toho občas plakal Vojta,tak jsem lítala od jednoho k druhýmu a modlila se,aby už Honza přišel a já si mohla jít lehnout.Nakonec jsem Vojtu narvala do postýlky,doufala,že kdyžtak řvouna uslyším a šla za Bárou,protože nemohla zabrat.
Takže jsem ulehla v jednu hodinu.Ve dvě přišel tatí,zkárovanej na mraky(naštěstí tak po dvou letech),byl děsně sladkej,ani jsem se na něj nemohla zlobit,protože blekotal o tom,jak nás má rád a tak,tak jsem ho uložila(nemoh­ltrefit do postele) a šla konečně spát.Bára měla konečně vytouženýho tatínka-sice v mrákotách a totálně nepoužitelnýho,ale usnula.A ráno scéna,protože jsem ji vedla do školky,Honza si vzal naštěstí dovolenou,nechtělo se jí vstávat,takže za křiku jsem je našupala do auta-tý zelený mrtvole,co mi ráno řekla,ať ho vodstřelím,bych dítě nesvěřila.
Od ráno Honza vyspává,potrestal se sám,trouba,prý vypil 10 whisek,víno a pívo-platila firma,no.Tak mám aspoň plus body,že jsem mu udělala česnečku a nedělám kvůli tomu kravál.  

ANDĚLKO,tak jak vám je?já si to přečetla až potom,co jsem poslala koment.Chudáček můj malušenkej,ať se z toho brzo dostane.Jestli má rýmu zelenou,tak si zajdi k doktorovi pro Pamycon,nemá to cenu dlouho trápit.My už máme rýmu zase zpátky-chytil ji od Honzy,takže zase zelená hustá nudla.Chjo,taky jdu kapat.  

HELI,tak máš nakonec super dárky pro Niku!Být pubiškou,jsem nadšená.Tak ti nevím,jestli je dnešek lepší než včerejší - manžel vyspávající opici,ukňouraný Vojta s nudlí a to ráno!Děsný.Ale jo,nic hroznýho.  

DALIF,dík taky za politování..já vím,že jsi o tý krádežipsala,fakt asi jsem rasista,protože to od nich můžeš čekat a většinou se dočkáš.A Honza byl v tomhle fakt opora-můj táta by dělal jako kůň,ten mě mydlil i za rozbitou skleničku.Honza je v tomhle pohoďák-když se něco rozbije,jen mávne rukou a řekne,že ví,že jsem to neudělala schválně,tak co.Asi proto jsem si ho vzala,že nežiju ve stresu,co zas bude.
Nevím, s tím spaním,jestli se někdy vyspím…snad až děcka vypadnou z baráku:)ale pak vedle sebe budu mít chrápajícího důchodce.  

Tak ahoj,jdu makat na MMB,potřebuju vydělávat.Jit­ka,Bára a Vojtíšek

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.12.06 12:24

Ahoj holky,  

tak u nás nic nového, pořád stejně zahlenění :-((((((((( Jinak už děláme takové blbosti, jako že si lehnu na zem a Luky přeze mě válí velký balón apod. No manža čučel, že už nám prý hrabe :-))))))) Ráno mu Luky podával batoh a říkal BATO - na zase manža čučel, jak to, že tak kecá - ještě si nezvykl, že Luky je prostě ukecánek :-)))))))))  

Andílku, to jsem zvědavá na tu tvou chaloupku, pak pošli na rodinu foto!!!!!!!!!  

Violet - vidím, že auto je u vás v pernamenci a jen si předáváte klíče. S tou vestou v poho, však mi to neuteče,, já počkám :-)  

Onrášku - vše nej ke včerejšímu svátku!!!!!!!!  

Andělo, tak vidím, že máš zase parádní úlovky v sekáči :-)  

Jituško, to mě podrž, ti cigáni jsou fakt.........nechci být moc sprostá. No ještě že manža to vzal tak v poho.  

Helo, vidím, že dárky už taky máš, prstýnek i pejsek se bude určitě líbit!  

No nic, přišel manža, valím mu dáít oběd, pa Dáša a Luky

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.12.06 12:52

Ahojte holky.
Normálně mě asi ukamenujete, ale já opět nestíhám. Dokonce nemám ani načteno. Vítek je sice vzhůru od 5, ale to zase nevím jak mám já fungovat. No do školky s Ondrou ( mimochodem všem vám moc a moc děkujem za přáníčka) pak zajistit něco na večerní oslavu, zajít na Satt s papírama ohledně tepla, nakoupit, do toho vzteklej Vítek, kterej mi furt vyskakoval z kočáru, no potila jsem se až na prdeli, to jo. No a te´d tady byla Peťula na drbu. Odjela něco po poledni, takže jsem Vítka dala spát s mlíkem, byl i bez obědu. Vytuhl jako pařez. No konečně jsme s peťou stihly i pokecat, ale ten čas tak letííííí. Ještě že začíná zima a bude víc času na to se slízat.

Jo, jak jsem psala tu oslavu, tak to ne kvuli Ondrovi, ten má jen svátek, ale švagr se rozhodl že s rodinou zapije malou Stellinku, takže dneska kolem 5 se to sleze u nás. No jinak bych nikam nešla, ono s těma dvouma drakama… No a tak samo přichystat nějaký to občerstvení. Sice se prý ptal, jestli má něco dovíst, ale.....

Jinak jsem teda zvědavá, kdy to celý dočtu a napíšu pořádně, ale ono to kdyžtak asi jistí neděle, to jde Standa na noční a už na 18 hodinu, takže je to jasný.

JÉ, TO V NEDĚLI CHODÍ LUKY OD VIOLET TAKY PRYČ, TAK MĚ NAPADÁ, NESEJDEM SE NA PODRB NA CHATU?
KDYO BY MOHL, CO. VIDĚLA BYCH TO TAK NA 20. HODINKU, AŽ ULOŽÍME ČERVÍKY.

Tak, te´d se jdu najíst aspoň já, pak zapnu moji lásku myčku, poklidím myčku a dám se do pečení šátečků s nivou a hermelínem. MŇAMKA.  Tak mě tak napadá, doufám že je nespálím jak minule( že DÁŠÍ :D:D:D )

No a ještě, včerejší kontrola ve špitále naštěstí dopadla docela dobře, akorát musím nosit punčoch ještě měsíc.

Tak, teď už končím, mám nějakej hlad.
Pa Ilča

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 01.12.06 14:34

ahojky ,tak synáček spinká.tak vám něco málo pisnu.
Nojo no ,už zase jsem ostuda********a nestíham dočíst ,snad semi to víkend ktery travíme ve Vrčeni podaří! ** Tak Kubulínek už ve CT dobral svá ATB ,ktere sjme brali na jeho kašlík a nábeh na anginu.naštestí zachyceno včas.
no od prosince se chsytame začít s papánim-docela z toho mam strach-takové to ohřat odebrat atd..ale jestli se bude po papu sapat a otevirat pusinu jako když ho jen tak provokuji ze lžici meho papu ,tak to bude dobre. * mě rýma zmizla ale zahy za 2dny se zase objevila ,al ted je to tak v mezich normy…* ** no jinak asi vše při starym ani me nic nenapada-pisnu jeste večer !!pokavad mi to KUbi dovoli večer je totiž nejčilejsí
Valli- jak se ma a roste mimisek už víte co to bude??
Andel-** ja s snažím pisat ,ale takove romany jako píšeš ty se mi stejně nikdy nepodaří!!
***dalif-**ja bych tom se spanim moc nedala ja v těhu chodila spát nekdy až populnoci a Kubula spavec je!*
***no se musím pochlubit už máme 70,5cm!!!
a 6400g
*zatim páčko **Ruza a Kubísek 5,5m

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.12.06 17:06

Ahojte,   Dášo- vesta konečně vyfocena, ale jak říkám - šlo o zbytky :-)  

Musím letět, v neděli chci chat určitě:-)  

Violet

 
andela  01.12.06 21:54

Čau babule …  

tož jsem vás rýchlo pročetla … a za 1) nevím co vše jsem psala včíl (koulím očima) protože mě pak ještě napadlo, že jsem chtěla napsat to a tamto a tohle (ještě víc koulím očima) a za 2) nějak se nesoustředím a pamatuju jen páár drobností z vašich komentů(ještě chvíli a oči si ukroutím) 3) se mi ňáko ani nechce písat - ale ne že bych neměla co .. ale víte co - vínečko na stole, pohoooda .. a lenost (už sem jedno oko ukroutila) :-))) no a za 4) mám tatu doma :-p  

Tak jen v rychlosti - jája dneska tak nějak v poho … rýma krapet zhoustla, ale zelená není (Jituško ;-) ) jen jsem mu to dopol odsávala a málem sem se vyzvracela :-P .. tak večer jsme odsávali přes vysavač, aby se to neopakovalo :-P. Jo, a jak ho chudáka tejrám odsáváním a kapaním do nosu, tak mi nechce kapky na kašel ni sirup :-( - a to mu to dávám takovou tou jakoby injekční stříkačkou. Tak jsem mu to musela dát taky pod násilím, a držet mu pusu aspoň trochu otevřenou, aby to nevyplival celí, chjo. No večer jsem mu dala lžičkou, tak to člo … ale normálně mi už nevěří. Nechtěl ani mlíko!!! Až napodruhý si vzal, a to jsem mu dudla narvala do pusy, tak zjistil že jako to je fakt mlíko a pil :-- Jinak zakašle sem tam - nic strašnýho … teplotu má jen večer takovou zvýšenou, takže taky v poho. No venku jsme byli - odpol spal 2!!!! hodiny 8-o. To je co? Je stejnej jako já - taky radši venku, páč se mu dobře dejchá a neucpává se mu nos jako doma. No ale  ptala jsem se mámi, jestli jako nejsem nezodpovědná matka - že moje dítě má rýmičku a kašlíček a teplotku a já s ním hned neběžím k dr ;-)))))). Ale řekla mi že jsem zodpovědná, tak se mi krapet ulevilo, no ;-))))))))  

Iko - Tož já s nedělí souhlasím všema 10 a s 20 hod. taktéž. Snad Jája po 7 zalehne, neb teď šel 2 krát skoro v 9!!! Už jsem skoro byla naštvaná, páč jsem nemohla na PC (sem hrozná matka co?) :-P  

Tak pádím … pořádně načtu zítra a pak vám napíšu romáááán tááák dlouhej … ;-)))))  

Andělka a Jája 10m2t

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 01.12.06 22:21

tuhle nedeli  ja nee, jdem do divadla hec !!! ale pristi mozna ;) D

 
andela  02.12.06 10:58

Brý dopoludne :-)  

holky, já jsem taková chudinka .. nemocná sem .. chjo, asi to na mě jája prsknul, ale aspoň se on toho zbaví, že. No pálí - škrábe mě v krku až někam dolu, jak kdybych tam měla olej či co, a začínám mít i rýbu. Chjo - no, koňská dávka čaje s citronem a medem to jistí :-P  

Jinak noc byla docela dobrá. Jája zas putoval kolem 4 hodiny ke mě. To by jste nevěřili jak rychle si člověk zvykne spát sám do rána .. hm. No spal zas do 7:15 … ale večer šel teda v 9. Tak doufám že se zas jako umoudří a do 8 bude spát… bych vám mohla v klídku napísat a čučet na TV :-D.  

Dneska dělám Járovi spešl segedín … než jsem smažila cibulku, tak jsem tam krapet orestovala uzenou slaninu a pak na tom smažila cibulku. Tož su zvědavá jestli to tam bude cejtit a bude to dobrééé :-P  

Tož jdu … přeji dobrou chuť (já vím, o něco dřív, ale třeba moje babička je odjakživa touhle dobou už po obědě :-P) a hezkou sobotu. A žádný bacily!!!!  

Andělka a Jája spící 10m3t

 
andilek
Kecalka 486 příspěvků 02.12.06 11:57

Dobré poledne!
Holky přiznám se, že nemám čas deníček teďko číst, máme tu na víkend švagra, tak lítáme. Jen se jdu podělit o radost - mám tu perníkovou chaloupku hurááááá! Sice né jak z cukrárny, ale na první pokus to není zas tak blbý, že jo. No jak budem mít ten digitál - tak nafotím a dám na rodinu, teda, jestli ji ještě nesežerem :O)  

Andilek rychle píšící

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.12.06 12:17

Ahoj mamušky,  

já chci takýýý chat - ale asi budu mít obsazen PC :-((((((((
Jinak pořád marodíme, už všichni 3 pořádně. Bolí mě v krku, z nosu mi teče. Luky pořád stejně zahleněný :-((((((((((  

Ikaiko - tak tu Stellinku a Ondru pořádně zapijte!!!!!!!!A p­ozor na šátečky :-))))))))))))  

Violet, vesta je super, ani nevypadá, že je ze zbytků, je to barevně pěkně nakombinované. Takže zase chvála!!!!!!!!!!  

No nic, valím vytřít, Luky dnes trošku řádil.  

Marodi, uzdravujte se všichnííííííííííí, PAPA Dáša a Lukášek

 
andela  02.12.06 21:07

Hojky hojky,  

no jo, zas je vidět že je víkend … :-P … zas skoro nic napsáno :-( … tak to budu muset napraviti :-))
Tož mi Jára uplácal těsto na linecký … mmch nevíte co si mám počít s 15 bílkama? A neříkejte pusinky, páč to bych měla pusinek jak nas… kakáno ;-). Pravda - můj táta je k smrti rád … že by se to i snědlo … ale že by se mi chtělo sušit tu půl dne takovejch pusinek … :-P
Jája je normálně lumpajzník nejlumpovatější - celej den vymejšlí kde by vlezl, co otevřel … chjo. To si dopol skřípl do trouby ruku jako ze strany dvířek. Tak jsem ho v tom schválně i chviličku nechala  že jsem k němu hned neletěla. A říkám mu vidíš, aspoň dáš pokoj. Joo, velký voči moje milé, za chvíli otvíral a vytahoval ten rošt znova!!! A to dostal i milionkrát přes ruce, vyhubováno a depak. Tak si místo kytky a počítače našel zas jinou zábavu no :-
Dopol spal jen půl hoďky a odpol asi 10 minut … a to ještě teď v 8 v postýlce začal dělat fory že jako spát neeee, uáááá uáááá, ale už spí ;-)). Ráno s ním vstává Jára a já chrupkám tak do půl 9 :-))) Jupííí. Teď už Jára nejezdí dřív ani v sobotu, tak jsem mu řekla že jeden den on a jeden já :-))).Akorát ráno musím dělat mrtvýho brouka a strkat Jáju na něj, bo syčák čekal jako že si to rozmyslím a vylezu … csss, drzost že? jenže já se k němu a Jájovi otočila zadkem, tak mu nic jinýho nezbylo :-))  

Ještě jsem vám zapoměla napsat zážitek od dr. Jak jsme tam v pondělí s Jájou byli, tak si v čekárně běhal, a na stolku byl nízkej košík a v něm kostičky, tak si to stáhl na zem a hrabal se v tom. A byl tam tak 4letý klučina a hrál si s jinejma hračkama. A pak přišel a ten košík Jájovi vzal a dal ho na stolek a jako že to je jeho. A maminka mu říká že ne, že ať to prckovi půjčí, že to nejsou jen jeho hračky. No kluk nechtěl a Jája se po tom košíku natáhl a ten kluk ho plácl po hlavě!! No vyvalila jsem oči a nebyla jsem schopna slova. Jáju jsem si odtáhla k sobě a ta maminka hned po klukovi vystartovala a že bude sedět u ní, že to se nedělá. No ale čuměli všichni, ne jen já. Pak tam ještě čekali po očkování, tak jsem na kluka dávala už pozor, by se k Jájovi moc nepřibližoval.  

Jituško - No to je k nas…ání s penězma… ale hlavně že ti nelohla i doklady a tak … to by tě stálo mnohem víc. Mámě jsem věčně nadávala, že nosí kabelku na zadku místo pěkně na boku. A dneska jsou i tak fikaný, že máš kabelu přes rameno a držíš to ucho a oni ti jí ufiknou a ty po jaký době zjistíš, že vlastně držíš uši bez kabelky. No jo, jsou to pěkný pěkný … ale já třeba zas musím říct, že u nás v kaufu kradli víc „bílí“ než cikáni :- No s Vojtou … to máš obdiv, žes ten řev vydržela tak dlouho … ale chce to fakt vydržet no .. ale teda ne za tu cenu když se pak z řevu pozvrací, to je jasný. A zkusila si třeba po 1/4 hodince tam jít a zpívat mu a hladit? Každopádně když už se do toho jendou dáš, tak nesmíš ustoupit … :-(  a s tátou - smůla je v tom, že on k dr. nechtěl ani kvůli pojistce!! No ale je vidět, že ho to asi doost bolí, a že není ve svý kůži (kdo by taky byl že). Už to má celý jakoby zaschlý, jen na krku mu to pořád teče - no vypadá jak Fredy z noční můry … a asi bude mít dooost jizev. Ještě k tomu je táta takovej ňoumal a všechno musí hned škrabat a strhávat stroupky a tak … no snad na tom obličeji nic strhávat nebude no.  

Violet - Děkujeme děkujeme, ještě teď můžeš odhánět baciláky ode mě :-. Jája už je tak docela dobrej. Sice rýmu má - hustší, ale žádná tragedie. He he - já si myslím, že zas tak velkej rozdíl mezi výchovou jednou a dvou dětí rozdíl není. Jde jen o to, že mi máme na to jedno víc času a můžem se mu víc věnovat a vše vysvětlit … kdežto se 2 to už musíš dělit a vždy aspoň na jedno hulákat ;-). Ale určitě jde o to jak si děcka naučíš - můžeš mít jedno, a budeš to mít těžký, můžeš mít 4 a vše bude v poho. Spíš záleží na mamince než na počtu dětí ;-))  

Helčo - No ono to s tím mím chlapem není tak hrozný. Zas když to porovnám s ex … tak ten přišel dom, převlíkl se a třeba do 11 byl v garáži a dělal na autě (ať už vlastním či cizím),. A třeba jsem měla v 7 večeři, ale on neměl čas a musela jsem mu to ohřívat pak… to samý když jsem přijela z odpolky dom, tak on si to nemihl ohřát, ale čekal až na mě :-. No byl v garáži vlastně pořád … sic tvrdil že to dělá pro nás aby my jsme měli, ale pak stejně kupoval věci jen do dílny, takže jako doma nic. A ještě byl nasranej že jsem jezdila k našim, nebo šla na drb ke kamarádce … a dodnes nechápu proč. Já vlastně byla doma sama … od rána do večera, páč on byl v garáži. A to nemluvím o ostatních věcech. Jára je lenoch - fakt děsnej - ale mě zas vyhovuje, že nepřijde dom, a nečučí a nepindá, jako že nemám umytý nádobí, nebo že jsem to či ono neudělala, nebo že jsem už měsíc nežehlila. Jemu to je fuk … Je pravda, že mi více méňe nepomůže s ničím sám od sebe, ale když je potřeba, tak přidá ruku k dílu. A já si i poručím víš - jen to navlíknu že jako prosím ;-)). Třeba jako že jdu plavat, tak že by pohlídal Jáju … a bez problémů. Nebo ho hlídal když jsem jela na ten tř. sraz. No to by mě ex. ano snad nepustil. A s prací - je fakt, že když měl přidělat poličku, tak to dělal dost dlouho - ale v tom vidím jeho otce, který taky dvě hodiny špekuluje jak na to, a pak to dělá tím nejsložitějším způsobem ;-)). Jako že si namaluje jednu díru - vyvrtá - přiloží vodováhu, udělá risku přiloží poličku namaluje díru druhou a pak vyvrtá. Se mnou přiložil poličku, na ní vodováhu, namaloval díry obě naráz, pak je i vyvrtal, a bylo hotovo :-))).Ono jde jen o to Járu k něčemu ´krapet donutit. A to víš že mě to občas sejří, ale na druhou stranu mi to vyhovuje. Nehledě na to, že su holka šikovná a nebojím se ani vrtačky ;-)) takže chlapa bych ani moc nepotřebovala, ale přeci jen bez něj to není ono, a samo že mu to neříkám :-)))) Já bych zas vraždila tchána být s ním … páč jeho styl práce je fakt na kudlu. Jako mi dával nový umyvadlo, a to starý bylo jen položený na držákách. No tak nový taky položil, a že je půlkulatý tak držáky krapet čuměly, tak na mou žádost je teda ufikl. A když mu říkám, že by bylo lepší to přišroubovat (jak se to dnes dělá že) tak mi tvrdí že to nejde, a pak jako že je to moooooc práce vysekat díry a zaplácnout tam ty šrouby a umyvadlo přišroubovat. I oproti němu je Jára lepší :-)))  

Dalif - Já teda nevím jestli to spaní v těhu nějak funguje na mimi po narození … Já spala tak od 11 - 12 hod. večera a vstávala jsem běžně před polednem. A pak jsem si třeba ještě dávala šlofíka s Járou odpol na hodinku až dvě :-)). A Jája jako nějak extra spavec není. Ale zas jsem v těhu lítala sem tam, a dělala vůbec věci těhotné ženě nepříslušící, a je fakt že je Jája aktivní až hrůza :-)). Jinak víš že se říká, že čím víc je dítko znavené tím hůř spí. mmch, a co kdybys ho nedávala tak pozdě spát? Nebo ho vykoupej už v těch 6 nepo chvíli po a dej ho rovnou spát. To máš fuk, jestli večer půjde o hodinu dřív šči dýl, beztak ránop vstane jako vždy :-.  

Dášo - no oni to moc parádní úlovky nejsou - ale za těch pár kaček i to krapet žmolkovatý na doma snesu :-)). Ale není to fakt nic úžasnýho. Chi, si mi připoměla - jája tuhle na mě koukal jak ležím na zemi tak  jsem začla válet sudy a on se mohl strhat smíchy … nevím co se mu na tom tak líbilo … ale sám neválí.Sem se ho snažila jako naučit a nee. :-)) Ať jste brzo jak rybičky :-))  

Ilčo - koukám máš doma nestíhačku … no ať se to zas zklidní :-)). A písni co Peťula jak se má a tak :-))  

Růžo - to je dobře že je kubča už v pořádku. Neboj, baštit bude určitě. Jen se musí na lžičku naučit no:-)). Já teda nečekala až jája sám pusu otevře, ale jakmile povolil a udělala se mu malá skulinka, tak jsem mu to tam „nacpala“ a bylo. A naučil se rychle sám otvírat. Jen mu to vlastně z počátku musíš jako otřít o patro, protože to sám ze lžičky nestáhne.  No ale koukám že je Kubča fakt čára dlouhá :-)) - to jste s tátou taky dlouháni??? Teď nevím co jsem ti o těch komentářích psala žes mi psala jako že se snažíš psát ale jako já tak dlouhý nenapíšeš??? To je jedno jestli napíšeš pár řádků nebo půl strany … stačí jen že víme jak se máte :-)))  

Pa pa Andělka a Jája 10m3t                  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.12.06 12:55

Ahoj holky,  

tak kde je kdo, vy si to všechny necháváte na večer na chat, co, já zase o vše přijdu. V:,–(ím se, že kdybych tu celý víken nebyla, tak by tu byly hotové romány od všech :-)))))))))
Jinak Luky je dnes dost raubíř, taťka ho měl na povel 1/2 hodiny, nechala jsem ho spát do 9 a pak jsem šla jako lehnout já. No krom toho , že jsem měla Lukyho pořád u zadku, tak stihl v kuchyni rozbít hrnek, smáchat celou linku od vody, smíchat čaj s meltou - tak jsem radši vstala, protože jsem viděla, že manžel už asi brzo bouchne. Tak jsem mu řekla, že já to mám denně 12 hodin, on v neděli 1/2 hodinky :-(((((((Stejně pak Luky ještě stačil vysypat salát k obědu do dřezu, rozlít polívku po sporáku, roznést česnek po celém bytě a už fakt nevím, co ještě. No manža to nějak nezvládal.  

Andělo, ale ty jsi román napsala, to ti povím. No v čekárně jste si užili, jak čtu. Jinak buď ráda, že maminka vystartovala, jsou i takové, které si nevšimnou. A sudy - ty Luky taky nikdy nechtěl válet - sám - jednu dobu se mu líbilo, když jsem ho já koulela po posteli, ale sám ne.  

No nic, jdu dát šlofíka k TV a nabrat síly na odpočatého raubíře :-))))))))Pa Dáša    

 
andela  03.12.06 15:51

Z toho si Dáší nic nedělej, to já dnes strkala dítě na otce, a ten s ním vstal.Po hodině letěl jája tak jako s brekem za mnou a táta v patách jájovi mě budil, že jako teda jde do práce a divil se že jája tak kňourá. A já se ho ptám jestli mu dal mlíko … ??? ne, nedal!!!!! By si se z něj pos… no, naštěstí se s ním teda aspoň rozdělil o snídani, no, takže mi pak jája vipil stejně jen necelou 100 mlíka. Ale jde o princip že.
Ale tomu tvýmu to přeju že ho Luky krapet potrápil :-)))) i když tys to pak musela uklízet. Ale to chce, ať vidí!!! Oni si ty chlapi myslej že jako sedíš na zadku, na stole kafe, v ruce noviny či knihu a celej den máš veget :-P. I když zas na jednu stranu jsem ráda že Jája tátu nějak natrápil, že jako to zvládli v klidu, a že kdyby něco bude Jára zas hlídat a já trajdat :-))))  

Tož večer taťku přemluv ať tě pustí aspoň na půl hodinky … já taky nevím jak dlouho ostanu, páč mám udělaný to těsto, tak jako že bych pekla…  

Jdu zkusit dát dítě do postýlky - nějak nechce vůůůbec přes den spát ???? a zkusím si umotat věnec na stůl :-))  

Andělka a Jája 10m3t

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.12.06 17:07

No jo, potrápil a já uklízela, jak píšeš. Ale nevím, zda si pořád nebude dál myslet, jakou mám doma pohodu. Večer to zkusím ukecat, snad na chat přijdu. Ty jooooooo, ať už jsme zdraví a můžem ven, doma je to pohroma. Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.12.06 17:08

jo a s tím  mlíkem, fakt dobrý, hlavně, že na sebe taťka nezapomněl, že :-))    

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.12.06 18:20

Ahoja.
Tak se pokusím něco napsat, i když…Vítek má tu svoji…jako už asi 14 dní.( no jestli oni mě zavřou pro važdu, tak mi budete muset posílat buchty)

Jinak tatí odešěl do práce tak jsem natěšená na večrní CHAT. Tak snad tam holky někdo budete. Já vlezla na chat v pátek ještě pozdě večer a zdrbla jsem s lesinou. Normálně mi ten chat asi i chyběl. Už jsem tam nebyla ani nepamatuju.

Jinak v pátek zapíjení pohoda, šátečky jsem nespálila ( ha ha ha DÁŠÍ ) popíjelo se víno, jinak všichni metaxu a já jediná finskou. Mňam, ta byla. No bylo to naštěstí v pohodě, mě to krásně sedlo, takže ani bolehlav nebyl. no Standa byl celou sobotu nějakej ťáplej, tak ten na tom byl hůř. No ale navečer jsme šli ke známým, tak si Standa dal zase a už doplnil hladinu alkoholu, tak mu bylo dobře.:):):) U těch známích jsme byli od 17.30 do 20.30 a holky kluci dělali jako koně, nějakej spánek, to nehrozilo. no ale zase si hezky pohráli s dětma od těch známích, takže příjemná změna.

No odpoledne tady teď byla mamka  a ségra s neteřema, tak je to v pokojíku jako po boji. Ach jo, uklízet budou asi krabice, nějak dneska nemám chuť se s klukama dohadovat, takže to shrnu krabicema a jeto.

Jé, když jsem tak zpětně pročítala kolik kdo máte zubů, tak náš Vítek je docela pozadu, má pořád jen 6 klofáků.

DÁŠÍ - téééda, jak tak koukám, tak Luky si to doma hezky užívá, hodné dítko to máš, to ti řeknu. No občas to u nás taky vypadá takhle, ale naštěstí jen vyjímečně. No a pokus se taťku ukecat na ten chat, aspoň na půl hodinky. Vyřiď mu že ho teda jako prosím i já a jak nedovolí, že ho budu v noci strašit ve snech, že jsem strašně ošklivá, jednoruká, bezzubá čarodějnice. Jasný jo.

ANDĚLKO - no co mám psát, jak Peťula, no pohoda. Pavlík je strašně hodnej klučík, žárlivej na našeho Vítka, protože on si Peťulu nějak moc oblíbil. No a snvěte div se, i v tom roce a půl, si kluci spolu už i docela pohrajou. No prostě bylo to fajn dopoledne.
Ty jo, segeďák, udělals mi chutě. Budu ho dělat v týdnu. V pátek jsme otevřeli zelí a nějak podezřela se nám letos povedlo, je fest kyselí a stráááášně dobrý. Takže to bude bašta.
No a snad ti je už líp a nemoc šla do dža.....

ANDÍLKU - nemám ti poslat moji adresu, že bys mi jako taky poslala perníkovou chaloupku? No sice vánoční výzdobu už doma doce máme, ale ta chalouka není a ani nebude. No a co jinak, jakej byl víken se švagrem, snad to šlo.

DALIF - no, užij si divadlo. Taky bych tak ráda zase někam šla, ale u nás to vypadá asi až v březnu na ples. Nééé, vlastně na silvestra jdem se známíma na chatu a světe div se, bez dětíííí. Jupííí. Doufám že tchýni napadne nás na novej rok pozvat na oběd, abych nemusela vařit. I když, hlad a chuť stejně asi nebude.

Jé, za 3 týdny už holky budeme sedět u vánočního stromečku. Já se tak těšííím.
Tak, co dál, nevíte? No něco si budu muset nechat na večer na chat, tak snad dojde ještě někdo. Co, ANDÍLKU, JITUŠKO, HELI,VALLI.....
Nic, tak se mějte a snad ještě v pondělí a v úterý napíšu, od úterka večer je to totiž nejistý, ale slyšela jsem že dokonce i v pekle za dobrý chování občas pustí k internet, tak snad pak napíšu hezky z pekelného teploučka.
pa a VEČER NA CHETU !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Ilča

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama