Růzňata č.53 ... Čáp, nebo vrána?

Rodičovství
 • andela
 • 26.02.07

Ahoja růzňačky a růzňata .... Mám tu jeden článek, který se teď určitě bude hodit, když se tak moc chcete rozmnožovat (já samo taky ale ještě chvíli si počkám J ) Doba, kdy děti věřily na čápy a vrány, měla sice své kouzlo, ale patří hluboko do minulého století. Větším zázrakem je přece „obyčejná skutečnost.

Nádherná (podle stupně dětského porozumění naprosto pochopitelná) otázka zvídavého předškoláčka, kterou s vážnou tváří a pěkně nahlas položil mamince mezi terárii v pavilonu hmyzu v zoologické zahradě, nenechala bez úsměvu snad žádného přítomného. Zněla prostě: „Maminko, a kde se tady chovají ty spermie?" Ano, čtyřletému Matýskovi, dítku 21. století, už nepletly hlavu žádné vrány ani čápové. Vždyť přece spolu s maminkou a tatínkem už brzy čekají narození malého brášky. Na maminčině bříšku se občas vyklene boulička maličká jako míček a oni s tatínkem oba hladí. Vlastně takhle si večer před spaním hrají všichni čtyři. Příchodu malého brášky se už nemohou dočkat.

Hra na čekání pro celou rodinu
Aby čas do příchodu sourozence Matýskovi ( a přiznejme že i celé rodině) lépe a veseleji utíkal, namaloval tatínek dlouhatánský metr z papíru. Je na něm spousta pomalovaných políček. A každý večer před tím, než jde Mates do postýlky, vezmou nůžky a jedno barevné políčko s tatínkem odstřihnou. Až ustřihnou poslední, bude tu už bráška coby dup. Matýskovi rodiče začali nejen se sexuální, ale i s rodinnou a společenskou výchovou u svého prvorozeného syna dobře. Skutečnost, že se spermie nechovají v zoo, ale nosí je v sobě tatínek, přivedli záhy na pravou míru.
Možnost pozorovat a radovat se z maminčina rostoucího bříška je pro malého Matýska důležitým momentem v přípravě na pozdější roli staršího sourozence. Od samého počátku těhotenství totiž ví, že se v rodině „něco" chystá. A hlavně si je jistý, že je a stále zůstane stejnou součástí rodiny jako maminka, tatínek i nový sourozenec. Na brášku se těší všichni společně a Matýsek nebude nikdy cítit, že do rodiny náhle vpadl vetřelec, který zaujal jeho výsostné místo. Bude cítit jistotu, že ho rodiče mají rádi stejně jako předtím a ani ho nenapadne, že by měl na benjamínka žárlit. Bude-li jeho sexuální výchova pokračovat v nastartovaných kolejích, stane se z něj zdravě sebevědomý muž a později přirozeně i všímavý a láskyplný otec.

Dítě se učí od svých rodičů Že je tzv. sexuální výchova pro děti zbytečnost nebo dokonce něco nepatřičného si dnes nemyslí snad už ani babičky ( no ta moje si to teda myslí, dokonce jí je proti mysli i to, že si s „ním" jája kolikrát „hraje" než mu vyměním plínku). Pravda, kdybychom vysvětlování nechali jen na nich, možná bychom jejich fantazii a příměrům ani sami nerozuměli. Nechat plynout čas a počkat až se „to" (jak děti přicházejí na svět) dozví náhodně či od „poučenějších" spolužáků, je ale veliká chyba!
Sexuoložka Hana Fifková rodiče varuje. Rodičovský stud, neochota či nedostatek času mohou mít velice vážné důsledky. Plnou zodpovědnost za dítě nese vždy rodič. Nebude-li se jeho potomek umět vyhnout sexuálním rizikům, nechtěné těhotenství bude tím nejméně nebezpečným dopadem. V dnešní době nejen virus HIV, ale i virus hepatitidy C představuje pro mladé lidi smrtelné nebezpečí. Neinformovanost dětí je tedy doslova trestným činem!
Druhou, neméně bolestnou stranou mince je pak hendikep duševní. Poranění dětské dušičky, jeho sebevědomí a dalšího vztahu k opačnému pohlaví ho může poznamenat na celý život. Nejhorší sexuální výchovou je tabu tohoto tématu!
A naopak nejdůležitější je naprostá oboustranná důvěra. Dítě se pak stane uvědomělejším. Povídejte a hrajte si s ním úměrně k jeho věku, a když se vás na něco samo zeptá, neuhýbejte ani pohledem, ani odpovědí.
Jestli že vás některé dětské otázky přece jen trochu zaskočí, vemte si na pomoc knížku, kterých je na trhu celá řada.

Co by děti měly vědět

4 roky

 • Předškolák má umět správně pojmenovat pohlavní orgány.
 • Má vědět, jak miminko vzniká a jak se dostane na svět. Nemá ho zaskočit slovo těhotenství, porod či novorozenec.
 • Měl by znát rozdíl mezi ženskou a mužskou rolí v rodičovství.
 • Rodiče by měli dítě poučit o tom, jak rozpoznat a bránit se sexuálnímu zneužití a o nutnosti podobnou skutečnost sdělit.

8 let .{type:disc}

 • Je čas připravovat dítě na změny, které začnou v jeho těle a duši probíhat.
 • Je třeba dítě ujistit, že autoerotika, prováděná v soukromí, není nic škodlivého nebo špatného. (mmch není to v 8 ještě brzo??? 8-o)
 • Měli by jste s ním promluvit o tom, co je menstruace a poluce.
 • Děti rády srovnávají, měli by proto chápat, že lidský vývoj je individuální. Je naprosto normální, že se v různých rozměrech odchylují, nemělo by to srážet jejich sebevědomí.

12 let .{type:disc}

 • Tady už by mělo dítě vědět, co je to antikoncepce, mít přehled o jejích možnostech a mělo by vědět, jak se nasazuje kondom.
 • Pozor na pohlavně přenosné choroby! Důležitá je prevence.
 • Můžeme předpokládat, že některé děti mají už v tomto věku sexuální zkušenosti. Měly by tedy vědět, že sex před 15 rokem je vlastně trestná činnost.
 • Měly by chápat, že existují i sexuální odchylky.

Tip na knihu: Otázka, kterou dříve či později položí snad každé zvídavé dítě : „jak jsem přišel na svět", zaskočí nejednu maminku a tatínka. Nakladatelství Mladá fronta přichází dospělým „na pomoc" milou, vtipnou a plně vyčerpávající knihou nesoucí onu „indiskrétní" otázku přímo v názvu. Autorky Kateřina Janouch a Mervi Lindman přibližují toto téma dětsky čtivou a kouzelně hravou formou. Je napínavější než většina pohádek.

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,(Lenka-1981)
Dalif - Vitek 25.10.2005,přek­vápko TP kolem 20.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-1976)
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
***Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 26.02.07 21:21

pRVNI, a jdu se koupat !!!

nazev zni slibne ANDELKO !!!

D a Vitek a baby

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 26.02.07 21:21

Že by se povedlo.....:D

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 26.02.07 21:22

Tak, Dalif, smutná gratulace k prvenství.:)
Jdu číst, Andělko

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 26.02.07 21:39

Jů, třetí!!To je teda u mě úspěch.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 26.02.07 21:39

Téééda, Andělko.

No, jednou jsem už o tom četla v novinách a byl jsem v šoku skoro jako dneska. No Ondrovi budou za chvilku 4 roky, no ale…jo, ví že on má camprdlíka a podle něj maminka čůrá zadkem. :D:D:D  nějak nemůžu najít ten správnej název. Jo, ví že holky mají prsa a kluci ne, ale aby přímo pojmenovával, no nevím jak by se na nej tvářila většina lidí, kdyby třeba řekl holky mají pochvu, ....... Se tady tomu až směju. No jsem zvědavá na těch 8 let a pak 12. No snad mi nedojde domu ve 12, že potřebude prachy aby mohl Báře od Jitušky :D:D:D zaplatit antikoncepci. PO­MÓC.

Jo, co se mi líbí, to že se mu už teď snažím tlouct do hlavy, že na něj nikdo cizí nesmí šahat, ať ve školce, nebo prostě tak, že jen já když ho umejvám, nebo když spí u babí a dědy a koupou se. Znáte to. Říká mi proč by mu nemohla třeba paní učitělka ve školce sáhnout na camrdlíka ( ó, že by už měl zájem :)). Tak snad to pochopí a kdyby nedej bože ( ačkoliv nevěřící ) někdo někdy něco, tak snad mi to řekne.

No a takže sakra, ta dnešní doba je tak strašně rychlá, doprčic. Na jednu stranu fajn, ale…teda, asi se musím holt připravit až začnu vysvětlovat. Jo, takový že se s tatínkem máme rádi a tak se nám narodil Vítek, to už proběhlo, ale představa, že mu budu popisovat jak a co, to mi přijde že by mohl ještě aspoň do tý doby, než pujde do školy vydržet.

Toť můj názor.

Jo, holky, na včerejší popud na chatu, jsem si řekla, že by jsme mohly utělat tipovačku, kdo nejdřív z deníčku otěhotní.:D
Začíná soutěžit Dáša a Violet. Violet mě sprdla, že ona se už přece snaží, takže musím fandit jí, takže

SÁZÍM 1000,– NA VIOLET.:D:D:D

Tak, Dáší, snad jsem tě nenaštvala.:)
A holky, mě z tipování DOOPRAVDYvynechte. To že si ve středu vemu na odpoledne malinkou neteřinku, nic neznamená, jen se chci prostě pomuchlat a zavzpomínat.:D

Tak jo, zatím končím, ale beztak ještě nakouknu. Ilča

 
andela  26.02.07 21:42

črvrtáááááááá­ááááááááááá

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 27.02.07 09:32

pátá  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 27.02.07 09:32

Pátááá - deníček super, andělko, ještě musím dočíst komenty :-)
 Violet

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 27.02.07 09:33

o 5 vteřin, to si děláš srandu!!??? :-))))

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 27.02.07 09:49

Ahoj holky,  

Andělo, ty se nudíš? No nejen že budeš mít prvenství v délce komentářů, ale i v počtu deníčků :-))) Jinak tě teda moc chválím, super téma, zatím jsem nad tím nepřemýšlela, ale ukládám do oblíbených !!!!  

tak jsem tě Violko předběhla - :-))))))))))) No v tom těhu budeš asi první ty, takže bych si taky v:,–(ila ????????  :-)))  

Iko, nechtěla jsi náhodou dospávat mecheche ? No vidím, že jsi jako já - vždy si řeknu, jak půjdu brzy spát a pak skutek utek ............ Normálně jsi mě pobavila, vím, že to není až tak srandovní téma, ale jak jsi psala o Ondrovi a Barči a antikoncepci - fakt se mi objevil úsměv ve tváři. Ale jinak je to fakt strašně brzo. A s tím camprlíkem a paní učitelkou, vidíš, to mě vůbec nenapadlo. No zatím to neřeším, nás čeká první fáze - jak přicházejí děti na svět :-))) A Tipy na těhu, to jsem zvědavá :-))) a naštvaná fakt nejsem :-)))  

Tak já jdu vařit - maso v troubě, špenát a knedlík mě čeká , pa Dáša  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 27.02.07 09:50

Tak, dočten i starý deníček.
IKO- no, co říci na Tvou sázku?!! Asi nic :-) Stejně to je zbytečné :-) , že.
andělko- jéé, já ani nevěděla, že i ty ses mi ptala někde na maskáče :-) Hodná, díky už jen za zeptání. A k deníčku ještě - mě se to zrovna teď jakoby ještě netýká, ale když chceme, aby byli Matý se sourozencem ty 3roky od sebe, tak se mě to bude týkat snad už za chvilku. Já si neumím představit, jak to budu všechno Matýmu vysvětlovat…a Luky se z toho vyvlíkl na rovinu už před lety, když byl Matý teprve v bříšku - prý že bude na všechny otázky tohohle rozmnožovacího typu odpovídat „Já nevím, Matýsku, běž se zeptat maminky, ta to všechno, všecičko ví!“ …grrrrr. Ale na druhou stranu taky dobře, protože Luky je takový šoumen, že bůh ví, jakým stylem by tohle téma pojal :-)
Dášo- díky za jeskyni, tedy popis. Já se dozvěděla úplnou náhodou, že tady v Mo taky nějaká je, jen ještě ani nevím kde. A s manželem - já doma poslední dobou nějak často slyším, že ho vůbec nepochválím 8-o  Takže to budu muset nějak vylepšit, protože víte jak, pak to stojí za prd, Luky má pocit, že dělá vše zbytečně.
Tak, jdu něco sníst. Včera jsem prospala celé odpoledne, co byl Matý pryč, hezky se spalo, tady totiž pršelo a dost. Dnes už by mělo být hotové autí, nechci vidět tu cenu :-(
Zatím pápá, Violet s Matým

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 27.02.07 10:42

cau,

dnes budicek ve 4:45h, ale podarilo se mi ho uplacat na zadecku do 5:15h, no vstaval s nim manzel a nechal me spat az do 7:30h,ale i tak su grogy , ach jo a to jsem si myslela ze po vcerejsim ockovani bude dyl spat ;(

ale su grogy prominte, budu reagovat pozdejc… jsme meli jit na navstevu ke zname s detma…a pred odchodem byl Vitek uz tak urvany,ze jsem ho hodila do postylky, behem 5 min. usnul, takze snad do mesta vyrazime odpol.
jdu se probrat vytrenim podlahy.

jo ockovani vcera v poho, jen pri vpichu zarval,pak uz byl usmevavy a hravy jako vzdy… prohlidku 18 mes.dr. odlozila az zaroven se sourozencem,ze by to bylo opravdu brzo,ale ze jsme takhle stihli tu dotovanou hexavakcinu ( hura, poprve jsem neplatila- musi se stihnout 4.davka do 18.mes.)

ciao D a Vitek 16.mes a baby za 51dnu

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 27.02.07 12:20

pomooooooooc, Luky dělá bordel v postýlce a vyhazuje mě z ložnice se slovy hají ne mami pryč. Mám strach, že z té postýlky vypadne. Pro změnu zrovna žve mami kde si?  Čerte kde si  :-((((((((( To zase budou muka a moje nervy na pochodu :-(((((
až usne, tak se ozvu Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 27.02.07 13:08

Ahoj holky,
tak jsem tady,  Luky spí, vytřeno , na chatu mám kámošky, kecáme.........  

Holky, včera mě Luky překvapil, řekl větu o 4 slovech : Pan okurka nemá čepku. A naše nejdelší slovo - autodráha.
No nic, jdu, nejde mi psát a kecat...........  

Dáša

 
andela  27.02.07 13:44

čauky mladice a vyšumělé větve :-D  

Tak, mladej spí venku v kočáře (a dešti) tak snad mu to hoďku vydrží. Tchánovci asi jeli nakoupit, tak jsem jim psala že malej spí, kdyby přijeli brzo aby ho nevzbudili, že :-P.
Co sem vám to včíl chtěla napsat?? … Jooo, už vím … tak v něděli jak jsme byli u babičky, tak jsem Járu prosila jestli by mohl jako aspoň vyluxovat - teď už musím fakt denně, bo je jája čuňátko a nevím kde se ty drobky pořád berou - a on jako že jo. No volala jsem že jsme dojeli k bábi, tak už byl doma. To bylo asi 10:30 dopol. Odpol jsme dojeli, vše tak jak když jsme ráno odešli a Jára chrápal vesele. Tak jsem mu večer vynadala, a šprajcla jsem se že si večeři dělal sám. No pak po 9 hod. přijel, svlíkl se a hned šel, uklidil nádobí (já ho neutírám ;-) ) a umyl to co bylo ve dřezu a kolem. No a tím to haslo, že je všude stejně bordel jak v tanku … no neřekla jsem mu ani slovo. Být to jindy, tak poděkuju a pochválím .. ale takhle teda jako nee, aby si jako nemyslel že se pos.. když teda něco jednou za rok udělá, že, a ještě tím chce žehlit.:-P
Dneska jsem si ráno zas dala šlofíka … ale už jsem ležela na gauči.Jája tam beztak leze, tak aspoň jsem měla lepší přehled :-)). Do města jsme dopol neměli v plánu jít, tak jsem ležela do půl 9. Sice jako nic moc, ale i to stačí že :-))). No už jakou dobu si slibuju že půjdu aspoň jeden den dřív spát, ale ještě jsem se k tomu nedostala :-P.
Jééé, a já si zítra pochovám miminečko :-)). Kamarádce se před půl hodinkou narodil kluk :-)). (53 cm a 3,70kg) To bude zas prcíček oproti Jájovi :-)).
Dášo - opravdu se doma nenudím, ani neusiluji o prvenství v počtu napsaných deníčků … ale (a to ať se na mě zlobíte kdo a jak chcete) v poslední době se k tomu prostě nikdo nemá. A mě teda nebaví lovit o 3 strany dozadu deníček pokud nebyla odpověď a není to ve sloupečku v levo na stránce. Měla jsem 2 články v rezervě, kdyby někdy někdo náááhodou neměl co psát, ale ta náhoda je snad už pravidlem :-(. A když se někdo optá kdo bude psát deníček, tak všichni mlčí ..... :-(.A nebudu lhát, že to nemyslím ve zlým, myslím to trochu ve zlým, bo na to jaksi poslední dobou fakt všichni (resp. skoro všichni) prdí, a trochu mě to štve. Jinak mě je to jedno, jestli napíšu deset deníčku nebo jen dva … když mám téma co se pro nás hodí, tak napíšu. No zítra vychází zas můj oblíbený časopis, tak snad bude zas jeden článek v rezervě. ;-) No vidíš jak už se Luky pěkně rozkecává :-)). Za chvíli tě ukecá :-)))  

Violko - ale to víš že jsme se jednou bavili, a já ti slíbila že se tu po gatích taky mrknu … ale vzpoměla jsem si až teď když si o tom zas psala (se stydím no). No o Járovi taky nemám velký iluze, že by se jako hrnul do nějaký osvěty v sexuální výchově našeho syna :-P … ale co, za použití knížek se z toho taky nějak vykecáme ne??? Šak sme holky šikovný :-)))  

Ilčo - no to je správný že si to takhle Ondrovi vysvětlila … ale je to smutný že vůbec něco takovýho musíme dětem říkat (myslím to osahávání a tak) Chi, si pamatuju jak mi ve školce na záchodku Zbynďa Kondr ukazoval pindíka :-))) Ale teda jako jen ukázal … Mě teda taky přijde divný aby malý děti říkali že mají penic, a holky snad pochvu či vagínu … to je takový divný.Ale zas je to správný název že … No jsem na to zvědavá co z našeho experta bude pak lítat za otázky :-))) A co neteřinka?? Pomuchlala si se???  

Dalif - teda to je děs s tím V vstáváním … a přitom ho všichni hipnotizujeme na dálku aby spal dýl a nechal maminku i mimíse vyspat … ale víš co??? V porodnici si apoň odpočineš a pospíš si :-)) to je aspoň trochu pozitivní ne???  

Tak děvčata, dopiju kafíčko a asi to budu mít akurát a Jája se vzbudí … Tý jo, teď byla venku taková mongolie - pršelo s kroupama (nebo to byl mokrej sníh s kroupama) točilo se to tu jak blázen, a chudák Jája venku :-)). Ale asi mu to neva když spí, že :-)).  

Andělka a Jája 13m  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 27.02.07 14:40

Čaues, tady jedna mladice :-)) - andělko
Jsme se před 20-ti minutami vrátili z obídku :-)) Už zase, v pátek jsme byli též. Ten taťka mě nějako rozmazluje…Zapomněl si doma dopoledne firemní razítko, tak volal, jestli mu ho připravím, že se pro něj staví a že nás zve rovnou na oběd. Super, protože jsem neměla vaříno, jen pro Matýho mám vytáhlou omáčku z mrazáku-nouzovka, tak ji dostane s těstovinami k večeři. Já teď holt sesmolím aspoň bramborový guláš, nechci jít nakoupit, protože to bych tam zase nechala majlant i za věci, které nepotřebuji :-/
Jo- Matý byl v restauraci vzorný, dokonce šel s tátou i na záchod, hlásil, že chce kakat, no povedlo se až na podruhé, ale povedlo! Šikula náš. A holky, obsluha byla skvělá, samý úsměv, vše rychle, ač měli plno a Matý dostal pod zadek i polštářek, aby se mohl pohodlně sám najíst. Už jsme tam s Matým jednou byli, ale tímhle si mě získali. A když jsme si s ním povídali a slečna mu donesla džusík, tak slyšela, že jsem ho oslovila Matýsku, tak se na něj usmála, že prý má synovce Matýska (ale Matěje), odběhla a pak mu přinesla čokoládu (!), že prý když měl ten svátek a je tak hodný…jsme čuměli jak blázni! Po menším šťouchanci Matý nakonec poděkoval :-) Škoda, že za necelou hodinu učím, bych se radši natáhla a taky spala, když Matý hezky vytuhnul.
andělko -jen nám vynadej, kůžím líným!!!! Já se přiznám bez mučení, že na tohle teď nemám absolutně myšlenky, ani náladu, ani energii. Ani jsem na to moc nemyslela, takže jsem zapomněla odpovědět na otázku, kdo že si bere deníček. Asi mi to pokárání nedá a juknu se do hlavy, jestli bych do budoucna zase jednou něčím nepřispěla :-) Jen mě napadá - už jsme měly deníček alespoň jednou úplně všechny??  

Holky, já mezitím prokecala v telefonu 20min s mamkou, takže už končím a jdu si připravit tu hodinu (vyndat materiály a uvařit čaj). Mějte se krásně, letím…   Violet a vzorný Matý 25,5m

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 27.02.07 17:47

ahojky ,
Tak jsme doma ,venku vitr do děs ..

Tak u Mudrošky-na očíčka jsme dostali kapičky na tyden kapat stim že to bude nejspíš z vetru ,že to děti mivaji takovy hodne slaby zanet spojivek..tak uvidíme

na otazku jak moc pije -musime přinest ranni moč ve zkumavce..

no jakmile ho Dr.polozila na vahu začal čůrak do daleka a naše váha v8,5 m je 7050gtakže vaha ok…

take jsem měla v planu jit dnes už konečne a tu gyndu jeze me po včerejším řadění nějak rano bolelo bříško ,takl to radči necham na patek taky bych tu prohlídku nemusela va zdravý přežít ..

jdu si povesit pradlo a ulozit kubu usnul jeho podvečerni spanek..a jukat na kobru ..

Růža  a Kubísek 8,5m

 
andela  27.02.07 20:01

Violko - Mňo … úplně všechny … úplně všechny jsme deníček neměly. Myslím že dvě z nás nepsaly deníček ani jednou. Ale to je na nich, a někdo ty buňky opravdu na to nemá aby napsal deníček … i když časopisů a článků je plno a není nic jednoduššího to prostě opsat… ovšem vezmu li poslední 2 měsíce, tak nás mnoho nebylo, že … :-P
 A.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 27.02.07 21:20

Ahojte děvčata.

Tak jsem umučena dnešním dnem. Dopoledne pohoda, ono je to strašněj rozdíl jen s Vítkem, to je vám doma takovej klííííd.
No volala jsem Dr. tak veškerý výsledky krve dobrý, akorát něčeho má moc, nějakých obranných látek, ale prý je to tím, že jeho tělo až moc bojovalo s bacilama, tak si vytvořilo hodně obranných látek. No ale to se prý spraví. Dál jdem ještě na vyšetření nosní mandla, prý by mohla být ještě tady příčina, no uvidí se. Kdyžtak by musela pryč, je to prý pod narkozou na 3 dny ve špitále.
Odpoledne jsem vzala oba kluky do cvičení, já byla během půl hodinky hotová, ono lítat z jedný strany tělocvičny na druhej, tam hlídat toho na žebřinách a tam druhýho na kladině… no po hodině a půl naštěstí pro nás dojel standa autem, musela jsem mu zavolat, Ondra byl tak strašně uřícenej, úplně mokrej, takže vyjít ven by bylo akorát na další marodění.
No a teď jsem normálně skoro 2 hodiny žehlila. FUJ.

Jé, teď mi volala mamka, že jedu v pátek na vyšetření štítné žlázy, úplně jsem na to zapoměla. Objednávala mě protekčně.
Teda, začínám nechápat jak jsem se mohla tolik roků obejít bez auta. No ale zase…taky to šlo.

ANDĚLKO - teda, já se vlastně taky stydím, nenapsala jsem už deníček snad půl roku. A jen do nás, je to potřeba. No a přitom kolikrát něco čtu a říkám si že by se to hodilo napsat jako deníček. Takže si to taky beru k srdci. Jo a nejseš tak náhodou DRZÁ, jaký vyšumělý větve, to je ale odvaha. Nebo jsi tím myslela jen holky po 30 ? :D:D:D To já ještě nemám.  A jak ti Jája spí venku, Ondra bejval to samý, vůbec mu nevadilo že na něj chumelí, fučí jak o život, venku se mu spalo vždycky krásně.

DÁŠO - miminko si budu užívat až zítra, teda jestli nebude takovej humus počasí jako dneska, každou chvilku chumelilo, nebo pršelo. Jinak jak čtu, ty solný  jste si fakt užívali. Tak to má být. teda, Luky je pěkně ukecanej, to byl i Ondra, ten rozvázal v celých větách v v roce a 9m. Pak jsem litovala že jsem se ho to tak snažila užit. U Vítka to je naštěstí horší, ale už trnu kdy se rozkecá ještě víc.  Aha, teď čtu že na to pomuchlání se ptala ANDĚLKA, tekže .....a to je přece jedno, však si to přeberete.

VALLI - co je, kde seš, snad nerodíš, honem kdyžtak info, ať můžem dejchat s tebou.:D Kdyžtak zaúkoluj martina, ať nám sem píše jak se máš. No a za to naše sesypání na tebe a manžílka, omlouváme se, ale když ono to tak fakt vyznívalo, že je strašněj sobec a myslí jen na sebe a na tebe a mimi je neohleduplnej. Takže, snad bude jen líp, vy  miláčci zaláskovaní.:)

VIOLET - čemu se směješ, sem si říkala na chatu, že to navrhnu a ty jsi řekla že klidně, tak jsem holt činila. Bacha, přede mnou opatrně. Pro srandu já cokoliv. takže jsem zvědavá na sázky.  No a co přípravy, jak jdou. No a teď mě napadlo, to se i oznámení bude konat až po svatbě, jako že bude psáno Bylyi oddáni…?????
No a stím darem, tak když Andělka to čokoládový auto, tak já teda ty 3 kila rozinek, co tak " miluješ " dalším holkám si piš seznamy.

DALIF - Jé, u nás se dneska vstávalo taky v 5 : 15 a byl hned čilej, strašně akční. No a čemu jsem se divila, že jsem ho ještě v 1 odpoledne překecávala na chvilku spánku. No spal necelou hodinku. Večer usnul až  v 8.30, to se nestává.

Tak, te´d už končím, tvá Máňa.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.02.07 07:51

ahoj, nerodim, nesel net,ozvu se az v poledne bude martinek spat:-)
pa tehule!

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 28.02.07 08:46

Ahoj kaťátka!  

Pořád lítám jak uragán, nevím, co dřív, tak mě omluvte, že nepíšu, brzo se to zlepší, ale čtu vás! To jo!  

Andilek

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 28.02.07 09:14

Bré ranko,
tak jsem jen nakoukla, jestli nám Vallinerodí, tak zatím tedy nic :-), zdravím andílka- už jsem se bála, co se děje, že nikde dlouho ani pozdrav.
Mám toho dneska plno, za chvilku razíme na bus, jedu ke kamarádce na drby, to bude do oběda, pak na chvilku domů se najíst a pak další návštěva- jdu ke známé pochválit jí novou, krásnou! kuchyň (posílala foto), má i krásnou vestavěnou troubu, tak jsem si obejadnala něco dobrého-sladkého k čaji :-)) Ať můžu posoudit i funkčnost zařízení, že. Vše bez auta, to nejsem zvyklá a všichni na druhém konci města, to bude veselý. Ale Matý miluje busy, tak aspoň on bude mít radost.
IKO- děkuju za odkaz i tady, jsi moc hodná (žehlíš to sázkaření??). Třeba uspěju… A k přípravám - vše minimálně rozjednané, teď zrovna přemýšlím, co si dáme na auto, panenku totiž asi nechci…?! Nevím, ještě to musím vymyslet. A co nevidět by měly býti hotové prstýnky, no Luky se těší víc než já, kdo by to řekl :-) A příští týden jsem objednaná na 1.zkoušku ke kadeřnici…já totiž absolutně nevím, jak ty vlasy budu nakonec chtít, takže počítám, že zkoušek budu mít asi tak třicet…:-/ se nedoplatím!
Takže já mizím oblékati se, snad to vše stihnu. Pápá
Violet a Matý 25,5měs

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.02.07 09:33

Ahoj maminky,  

Tak u nás nic nového, jen jsem už konečně chtěla vyrazit ven a ono je tam tak odporně, že to nemá cenu.  

Andílku - stydím, stydím s deničkama, já mám něco schované, ale nějak nemám čas, ale ani chuť. Slibuju, polepším se. Jinak vidím, že taťka nějak zlobí.......tak ho postav pořádně do latě!!!!!  

Violet, Matý dostal čokošku, kdo ji spapal? :-)))  No to je fakt super, když mají v hospodě takové příjemné jednání, jistě ta teď budete s Matým chodit, že :-)))  

Iko -jak vidím, tak každé dítě je opravdu jiné. Jen doufám, že to druhé bude andílek a ne takový čertík jako Luky, to bych asi skončila v blázinci.Tak se krásně pomuchlej a pak napiš, jaké to bylo :-))  

No nic, valím pa Dáša    

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 28.02.07 10:44

ciao,

toz budicek klasika 5:25h, ale v noci se budil pri Ordinaci (mimo reklamy ;( ) a pak ve 4h…
kontrola u GynDr- dostala jsem sprdnuti, ze baby je mooc nizko, hlavu uz ma stydke kosti,ani na UTZ nejde hlava prohlidnout…
toz horcik 3×1 minimalne, B-komplex, prej abych neporodila driv, nelibilo se mu to  ;(  pak mi delal UTZ - mimi asi 1700g, vaha porodni asi 3,5kg…no pak zjistil ze UTZ uz delal minule,toz ze zbytecne, pote mi vypsal materskou - od 9.3. a ja mu nato rekla ze mam zmenu bydliste, toz to prepisoval, no opravnene byl na me nastvanej… pristi KO 21.3. a to bude uz i s monitoringem.

VIOLET- pripravy teda vrcholi, je neco po cem touzis ???

DASO - taky se tim uklidnuju, ze jedno ditko zive a druhe klidne ;)

VALLI- at je porod v terminu a rychlej ;)

ANDILKU- super ze zijes ;)

pekny den D a Vitek 16m, baby 32 tyd

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 28.02.07 10:48

RUZO- dobry Kubikovy miry ;)

IKAIKO- to potesi ze nevstavame brzy jedinni ;)

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.02.07 11:08

ahojKY,

tak nejprve se budu snazit docit moje resty za den a pul,co nam nesel net,pak jeste doctu denicek-snad:-)
tak v pondeli odpoledne presel jit net,volala jsem chlapovi,od ktereho to mame,ale nebrali to…tak jsme volala az druhy den rano a pak jsme tady se sousedem zkoueli vse mozny v panelkau-pojistky atd,jestli to neni tim,a nevim cim to bylo,ale slo to az ve4odpoledne vcera,byla jsem na nervy z toho, ze jsem fakt potrebovala net,martin chtel neco dulezityho odeslat meilem a ja mela do vcera odeslat dotazniky z AISY.nakonec se to povedlo,tak dobry…no a taky pekny abstak bez netu!nemela jsem poradne co delat,tak jsme byli aspon s martinkem 2× venku a tak…notebook taky nejde,protoze se vytrhlo nabijeni a musi nam to kamos spravit a ted nema cas:-(takze se musim krcit u pc a to je dost nepohodlne,u no­teboku hezky lezim:-)
jinak vcera si M. chtel vecer povidatm v posteli,tak to bylo takovy pekny,pry chce,abysme na sebe byli hodni a tak a taky se pry tesi az nmebudu mit to bricho,ze mi pry koupi pekne obleceni-to jsem na to zvedava,protoze jednou mechtel obliknout do takovych prisernych halen,ze bych vypadala jak stara mlada:-)no tak uvidime do ceho me pak oblece:-)
jinak pod perinou se nam spi super,akorat martin ma v noci tendenci mi brat perinu,protoze se chce odkryt-okryva se zrovna na tu stranu co mam ja perinu,takze ho vzdy sprdnu,at mi to nebere a on ze spani-jojo promin:-))
vcerejsi noc byla desna-martin delal dlouho do noci a ja nemohla usnout,sotva jsem usinal,sel na wc,pak se vzbudil martinek a porad se budil dokola a brecel-asi nejaky sen.jsem s nim lezela,to mu zase otrnulo a chtel me otravovat nohama,tak jsem sla pryc a nechala ho chvili brecert,no to uz martin chrapal,tak jsem zase nemohla usnout skrz to:-) dnesni noc spal martinek opet celou(ono se to u nas nejak tak strida),za to ja nemohla usnout,furt jsem se prevalovala a pak zacala brecet sousedovic holcicka(o 2patra niz),mela jsem z toho hroznej pocit,proste kdyz nevite proc to mimino breci,a tak…tak az prestala,tak jsem konecne usnula a rano uz byl martinek pred7 vzhuru,ale ja tam nesla,jeste jsem lezela a az fakt volal,tak jsem pro nej sla-kolem pul8,tak dobry:-)

ted jsme byli ve sporitelne a v hypernove neco koupit.a ted uz se uklada-on nekdy usina i 2hodky-kdyz ho dam moc brzo,nekdy do 15minut chrni.odpoledne jedeme s mamkou pryc-ona si jede vyzvednout sliviovici nebo co.
 j

jinak moje bricho je stale vcelku! a rozhodne nemuzu rodit z patka na soboru,prootze martin veze rodice do prahy na letiste,tak by se to nehodilo:-)ale fakt uz to vidim, ze budu prenaset:-)mam vzdy jen sem tam poslicky,nekdy vic-treba 3h v tahu,lae n ic se z toho nevyvine…uz se zacinam psychicky pripravovat na tu bolest:-)joa dnes si chci definitivne prebalit  tasku-nevim uz co tam mam a co ne,takze to preroivnam a pridam dalsi veci…

RUZO:martinek si taky desne rad hral s pet lahvi!jeho velmi oblibena hracka:-)

JITUSKO:ctu,ze sis o vikendu uzila,to je dobre:-)no ja bych teda po litru vina asi cely den blila:-)
jaka byla masaz?ja bych sla,mam namozene svaly na lytkach zepredu podel te kosti,docela hnus,musela jsem si to uz sama masirovat,je to takova ta prijemna bolest:-)asi jsem si to namohla v patek jak jsem cely den bud sedela nebo stala.
a jak jsi to udelala,ze jsi psala po tme a odeslalo se to,tys vedela,kde mas zmacknout odeslat??:-))

HELI:ja jsem se na VAnkovce v brne cucela na boty,prootze budu muset kupit martinkovi taky nejaky jarni,chtela jsem koupit nejake i sportovni a jedny lepsi,nejlepsi se mi zdaly u Deichmanna,BAte u nas nemame,a ani nevim jake maji ceny??ten deichmann mi prisel solidni…
no abstak ted opravdu po sexu nemam:-) ale M. se hlavne tesi az to bude bez toho bricha a ja taky:-)

DASO:ty brdo,to jste si tu jeskyni uzili,ze?nebo aspon podle toho odkazu to vypada krasne,ja bych se sla nekam zrelaxovat:-)
no muj manza taky vari-hlavne takovy dobrutky-casove narocny,na ktere ja nemam naladu-jako mi to prijde moc zdkouhavy:-))nejradsi mam od nej kureci prsa s broskvi sunkou a syrem…ale dela treba i zavitky a tak-ono je takovy gurman:-)

ANDELKO:diky za denicek:-)mozna jak tam pisou,ze v tech 8 letech-no nevim,mozna je vazne brzo rikat neco o masturbaci,no ale kdovi,ted jsou deti napred ve vsem,tak radsi zacneme driv:-)

IKO:my kdyz byli se segrou maly,tak jsme rikali „prcka“,jinak pak davali v kine policajt ze skolky a tam byl ten vystup holcicky a chlapecka-kluci maji penis a holky vaginu-tak to segra pak porad rikala-akorat si blbe pamatovala vaginu  a rikala neco jineho-podobneho:-) no a ted s manzou rikame-„pinduska“ protoze kdyz jsem s nim zacala chodit,tak jsme se casto staraly o jeho male sestrenice a oni to tak doma rikali.talkze mi budeme asi rikat bimbasek-nebo sulinek a pinduska:-)
jo zrovna vcera si martinek prohlizel martina a ukazoval mu mezi nohy:-) byla to sranda,no a me se tam taky diva:-)

VIOLET:presne jako u vas-M:je taky srandiste a dela si prdel,kdyz jsme holkam neco vysvetlovali ohldne  toho jak se dela miminko a tak,pak kdyz s jich ptal,rikal nesmysly…a vtipkoval.

DALIF:tak to my hexavakcinu platili 3× a jednou ne-tov byla zase predtim nejaka akce 3+1 zdarma:-)my pak jdeme s martinkem na ockovani, jak se kaja narodi:-)taky nam to spojili.

DASO:kliiid,a jakou mate postylku,ze z ni muze LUky vypadnout?martinek ma prave po brartancich,ktera je podle me naporosto dokonala,ze je hodne vysoka-jako ty sprusle a nemuze z ni vylezt!ale v obchodech jsem takovouhle uz teda nevidela:-(
ty brdo LUky tak mluvi?
to u nas nic moc-bombo a ted ma novy nazev pro koste-ale kosteti se to teda vubec nepodoba:-)

IKO:poverit manzu nemuzu- s tim psanim,on  na to tady porad nadava:-)ale mam mobil na jitusku,takze napisu ji,ze je mala venku:-) jinak pripadne púak muzete sledovat breznatka na BC.

zatim nemam docteno,jeste par komentu:-)

tak pa.EWA 38+2,MArtinek 20m.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.02.07 11:27

ANDELO:u nas je taky bordel:-)ja sotva vytru,martinek prijde a zacne neco jist,pak to na me zkousi a patle to  nebo vyhazuje ze zidlicky na zem,nastesti mame jen lino a jeden maly koberec v obyvaku.tak to jde rychle vysat,ted dopoledne jsem vytirala,to se uz nedalo:-)ja prave co nesnasim za bordely,tak to je ta podlaha-ty dorbky a hlavne vlasy a chlupy-u mamky jsou vsude vlasy a nebo chlupy od psa…mamka mi zase nadava ze mam bordel-a to me zase navadi,treba nejaka roztahane veci,jenze ty ja vezmu a behem 2minut je to uklizeny:-)
a zamlouvam si DALSI DENICEK!!:-DDdoufam,ze bude brzo:DD,jinak minule jsem se pútala kdo bude psat denicek a myslela jsem to tak,ze jako bych neco napsala,kdyby nikdo nic nemel:-) a jinak ja nehledam nas denicek,muj pc si uz pamatuje ruzne adresy,kde jsem byla a kdyz uz zadam www.em tak najizdi ten denicek s tim cislem a ja jen kliknu…

ANDILKU:to mas porad zkousky?chudaku…co jinak doma??

VIOLET:a co takhle koupit maskacovou latku a nechat ty kalhoty nekde usit??
to je super, ze na vas v te restauravi byli tak hodni.
ja sla ke kadernici,a ona mi proste neco zkusila na vlasech a mne se to libilo:-) tak priste to zkousela znovu a barvila mi vlasy a pak napotreti uz bylo to finalni a nastesti jsem moc nepaltila:-)

tak zatim pa.jdu se natahnout.
martinek snad uz usne!jeste tak keca!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.02.07 12:36

Ahoj holky,  

tak jsem zase  zde, to je síla, nějak jsem si zvykla sem nakukovat, až bude Luky zdráv, tak zase budeme lítat po venku. No už mi to fakt chybí, i to lítání za ním, cítím to v kostech:-))) No pak zase budu nadávat. Jinak včera šel manža na pívo, přišel domů v 5, já skočila do Kaufu nakoupit, než jsem to obešla a vyslechla všechny drby, tak bylo 19,45. Rychle večeři, koupat, spinkat. Kupodivu Luky rychle usnul, takže jsem stihla i Ordinaci.
Včera po obědě jsem chvilku pokecala s kámoškama přes SKYpe, bylo to super, jen kdyby se Luky tak brzo nevzbudil. Nejvíc jsem se nasmála, když kámoška z Karviné začala křičet, že ji venku mokne dítě - pak přišla, že je to v poho, děda prý byl rychlejší a stáhl kočárek hned jak začalo pršet.........No co nás matky nepobaví.  

Dalif - Mimi už klesá, jo? Tak odpočívej, ale  nevím, zda tě teda Vítek nechá ?  

Růžo, vy teda rostete!!!!!!!  

Valli - no s tím oblečením, něco vyber a pak manžu nenápadně zatáhni do těch obchodů, ať už jen platí - můžeš mu třeba říct, že jsi ho nechtěla unavovat lítáním po obchodech :-)))))))) U nás je to jednoduché, taťka dá penízky a řekne ať jdu sama. Tašku do porodnice už máš přerovnanou? No já ji přerovnávala měsíc - před vánocema mi tchýně řekla, že mi kleslo břicho, že už to bude - termín byl 6.1. Tak jsem si vše nachystala a do nemocnice šla a rodila až 23.1.. Takže jsem to pořád přehrabovala a přehrabovala :-))) No můj manža je taky gurmán, rád vaří - dřív mi to vadilo, jako že jsem neschopná uvařit, ted jsem ráda, když se do toho pustí. Jen mám ráda rychlovky a specialitky, takové klasiky raději dělím sama, protože on experimentuje, já se těším např. na hřibovou máčku a ono z toho vyleze chuťově něco jiného. Jinak se drž, doufám, že máš na někoho telefon, aby jsi dala vědět!!!!!!!!!!  

Tak zatám papa Dáša a Luky    

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 28.02.07 12:37

Dnes to mam za 50 dnu !!! jdu slavit - asi si dam Magnesii mineralku ;)
jinak my tomu rikame pindik - jedno ze slov, co Vitek uz jakztakz umi, jeste i pupik, obcas to splete ;)

D

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 28.02.07 12:37

Ahojky mamči,

tak u nás vůbec nic nového, kromě toho, že už máme taťku doma.
Naty včera opět stávkovala se spaním, takže večer skoro padala únavou.Bohužel jí to moc dlouho nevydrželo.Jen jsem šli s manžou spát, no vlastně ne ani tak spát, však víte co, a už byla vzhůra a řvala jak na lesy.Takže nakonec skončila u nás v posteli, kde mně ještě dvě hoďky otravovala než usnula.No, hrůza.Chudák Roman, taková dlouhá abstinence a jeho dítko mu to opět nedopřeje.

ANDĚLKO - opravdu poučný deníček, už se vidím, jak Nikče ukazuji jak se nasazuje kondom a z věty, že můžeme předpokládat, že už mají sexuální zkušenosti, mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě :o Jinak v počtu deníčku samozřejmě vedeš.Teda ten tvůj chlap je ale lenoch, já bych ho nechala trochu vycukat, nemůžeš přeci pořád dělat všechno sama.Taky si každý den říkám, že půjdu spát dřív, ale jaksi mi to stále nevychází

IKO - taky si myslím, že je to teď všechno nějak rychlejší, Myslím, že s Nikou máme takový vztah, že kdyby se, nedej bože, něco stalo, řekne to.Doufám, že to tak bude i u Naty.Tipovat se ani neodvažuji, ale už se samozřejmě těším, kdo přijde s dalším přírůstkem do Růzňátek první.To jsi si dala pořádně do těla.

VIOLET - tak manžel veškeré vysvětlování ponechal tobě?U nás je to taky tak, ale to je asi tím, že máme holky.Celkem by mě zajímalo, jak by to podal tvůj manžel :o) Já ani nemůžu číst jak krásně kakáte a čůráte, když pomyslím na to naše pometlo :o( Já se zas musím přiznat, že jsem ještě deníček neměla, ale taky mně vybec nic nenapadá, prostě s prázdnou hlavou nic nenaděláte.Koukám, že máte dnes návštěvní den, tak si to užijte.

DALIF - to jsem ani nevěděla, že se za tu hexavakcínu už neplatí ( asi jsem nějak pozadu), to je fakt super.Tak se šetři, ať neporodíš předčasně.

DÁŠÍ - teda Luky je šikula, když tak krásně mluví.U nás je taky mizerné počasí :o(

RŮŽO - snad budete mít očička brzy v pořádku, já musela Naty odchytávat moč dvakrát, když byla ještě mimi, a bylo to celkem legrace

VALLI - úplně chápu jak ti bez netu bylo, určitě se snažte být na sebe hodní, máte se přeci rádi, tak proč se pořád dohadovat.Doufám, že si to nejvíc vezme k srdci tvůj manžel :o) Peřina se osvědčila, to je super.No, my tady zase nemáme Deichmanna, ale viděla jsem tam v Brně hezké botky.V Jihlavě je Baťa, takže asi koupím nějaké tam.

ANDÍLKU - tak jak to u vás vypadá?Napiš jak na tom jste, až budeš mít čas, ať jsme zas v obraze

Nika už přišla ze školy, odpadly jim dvě hodiny, tak mně asi bude chtít vystřídat.
Teda příští týden to bude boj o PC, když mají ty prázdniny.

Přeji všem hezký den, i když počasí je nic moc.
Helena, spící Naty a na PC nedočkavá Nika

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.02.07 13:09

Hoky, tak jsem po delší době zkoukla mail, tam toho je..........  

Helo, chudák manža, to si ani neužil? To musel mít radost :-(  

Růžo, máte super fotky z plavání, ani jsem netušila, jak už jste velcí, z toho, jaké míry jsem si ani neuvědomila, že jste už takoví chlapáci.  

Violko, vy budete mít nádherné prstýnky, no o tvých šatech nemluvě. Snad i účes vybereš hned a nebudeš muset kadeřnici navštěvovat víckrát :-)))))  

No nic, jdu ještě nakouknout na rodinu, měla bych stáhnout fotky z foťáku a taky něco poslat. Tak už fakt asi dnes ahoj Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.02.07 13:10

tak martinek usnul teprve pred chvili!

DASO:ja delam taky spis rychlovky,dnes vecer asi zeli,knedlaje koupena a maso taky:-)
cislo mam na JITUSKU!
jinak manza u sebe penize nema-jak uz jsem jednou psala,kasu mam ja,manza mi to obleceni chce prave vybrat,pry sexy halenku s vystrihem,ale ne pry takovou co mam doma-to je opry jak na k…:-)

jo a jdu teda chvalit:-) manza mi dnes volal z prace,driv jsme si volali furt,ale jak ma novou praci,tak je desne zaneprazdnenej a nezastavi se,ale vcera mi pred spanim prave rikal,ze by chtel abysme si aspon 2× denne volali,tak mi z obeda uz volal:-))

HELI:u nas taky nemame deichmanna,tady jsou jen obyc obivu a predrazene!to bylo v brne!asi si pak udelam vylet s martinkem a obuju ho:-)a mne teda muze martin obleci:-)
teda ta NAty to je kazis…k-DD

pred chvili mnou dole projela dost bolest,az se mi zacernilo pred ocima a i jsem zanarikala,nejaky posel cico,je to jako dobry,akorat mi to dost dobre pripomnelo porod a teda fakt tam budu asi zase vyvadet,to uz se „tesim“,no hlavne kdyz pak bude mimi zdravy a ta bolest se najak vydrzi:-)

mamka rikala,ze za vcerejsem 6 porodu!a je vsude plno,no to je teda vesely:-)
 ewa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.02.07 19:25

kde to vazne??

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.02.07 19:42

Ahoj miláčci,
jen hlásím,že vás po kouskách stíhám číst,jsem ráda,žře vím, co se s váma děje,ale nemám nervy na komenty-chcípe mi obrazovka po pár sekundách,nabí­há,jen když zapnu a vypnu.Na jednu stranu toho najednou děsně moc stíhám,no ale mám absťák jak kráva.
Jinak novinka-Vojta má horečku,kašel a rýmu(tyuž měl,ale bez horečky),tak zítra mažu k doktorovi.Já už se na to můžu vys..,chudák malej,dejchá zas jak ptáčátko,úplně hoří a furt mi polehával.Aspoň jsem si šla zacvičit,jinak bych se tu zbláznila.A to jsme ještě odpoledne byli venku:(pro Báru do školky.
jen,IKO,v našem sekáči zboží nepřišlo-sem se tam stavovala- a baby neví,kdy přijde.tak jen tohle.
to je na nervy,furt zapínám a vypínám,tak končím,zítra písnu jen,jak jsme dopadli.Honza nemá čas odvézt PC do opravny,na jednu stranu taky dobře.
tak papa,dneska je středa,to víte,lásky čas.......
Jitka,marod Vojtínek a Brambůrka

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 28.02.07 20:38

Ahoj drobci,
celý den vás průběžně čtu, ale něco napsat…kdepak, ručky nechtěly. Tož aspoň teď využiji chvilky, jelikož dítko je uloženo a skoromanžel dohrál fotbal a volal mi, jestli nemám na něco chuť, že se asi staví v Tescu své drahé pro nějakou dobrotu (jsem si nadiktovala kromě Granka, které došlo a vím, že si ho zítra budu chtít dát ke snídani, ještě nějaké čokoládky a jogurty a ty sýrové copánky, ty já tuze rád :-) ).
Dneska den nakonec jen z půlky návštěvní, odpolední návštěvu nové kuchyně u známé jsem zrušila, jelikož poté, co jsem uložila dítko ke spánku po obídku, se tu spustila hromada kroup (koulím bulvama) s lijákem, byla tma a do toho vichr. Tento stav sice za 20? minut ustal, ale když už jsem to zrušila, tak jsme nešli. Matý spinkal až do 16h, tak pak jsme jen zašli na malou prochajdu do večerky, šla jsem si pro dortík :-), to jsme taky zmokli (byli jsme bez kočárku, Matýmu to moc nevadilo, pořád hlásil kolemjdoucím, že „prší“, asi mu přišli míň vnímaví). Pak doma klídek, brouzdala jsem na MMB, navnadila mě IKA, s Matým jsme zpívali, no on tomu zatím moc nedá (Dášo- v mluvení už tak napřed nejste, ale ve zpívání ano :-) ). Po koupání mě ale zlatíčko rozčílil - chtěla jsem mu ostříhat nehty (rozuměj drápy) na nohách. No popadl ho amok a řval, ještě než se ho nůžky dotkly. Nervy přetekly, po přemlouvání a výhrůžkách, ať přestane, dostal na holý! zadek. Sice nepřestal :-/, ale to se jinak nedalo. A že jsem v těchhle situacích zá:,–(ně proti plácání! Jenže on to fakt přehánel. Hned jsem se do tel. přiznala Lukymu, já totiž Matýho nebiju. Naposledy to bylo, když jsem vám psala, že se mi na podzim počůral po sundání z nočníku na sedačku. Všehovšudy jsem mu jí plácla za celou dobu tak 4×. No jo, snad to nebude horší… fakt je mi z toho divně. Pak už byl zase mamánek, řekl „pusu, mami, kiss- chceš?“ a dal mi hubana.
dalif- celý den na tebe myslím! Tos nás moc nepotěšila :-( Musíš překopat trošku systém denních aktivit, nebo někoho trošku zapojit, aby ti pomohl s péčí o V., protože tohle není sranda. Hlavně neříkej, že to nejde -**  musíto jít, mimi totiž musí ještě pár týdnů zůstat u tebe, aby bylo všechno v pohodičce. Budu držet palce, ať se naskytne nějaká výpomoc a tudíž tobě nějaké chvilky na odpočinek. Ale dneska mi až došlo, jak už se to krátí i tobě, nejen Valli :-) Já se těším na mimča!! A co by mě potěšilo ke svatbě? Nakonec jsme shodou okolností včera sepsali, co by se nám hodilo, nebo nám udělalo radost… hned na začátku se objevil friťák, protože ten dosavadní včera nadobro dosloužil :-( Ale kdo ví, jestli se pak někdo z rodičů rozhoupe. To je jedna z mála věcí, která se jeví jako ta typicky svatební, do domácnosti. No je toho mraky, třeba i takové to „pouzdro“, nebo jak se to jmenuje, na máslo, když ho dáváš do ledničky- v nerezu :-)) Nebo tam máme pořádně velkou kasičku-pokladničku, ale bez možnosti vniknutí dovnitř, max rozbitím, až naspoříme pořádný balík :-D No, musela bys to vidět, ten seznam, by ses nasmála :-)
Dášo- vždyť říkám, že čekat na vás, než zaděláte na mimi, tak Matý půjde do školy :-) No néé. Četlas výše? Matý taky mívá chvilky, kdy bych ho někomu dala s batůžkem a Pá-pá…:-)) Ale uznávám, že na nás se zřejmě vyřádí až další potomek, Matý je fakt pohodové dítě. O to to pak bude možná trošku změna :-) A co ICQ, ty už nebudeš online?
Valli- to se mi to hezky četl koment :-) Odpočívej a užívej si posledních chvil s bříškem, třeba ti bude pak chybět…tedy mně chybělo mooooc, i Lukymu, hlavně při tuli :-D - ale fakt, jemu se to moc líbilo.
Jituš- máš můj obdiv s komentem a rozbitým pc. Já taky potřebuji být chvilku bez něj, nějak kašlu na domácnost, zabývám se jen Matým, anglinou a pc :-/  Ať přežijete v klidu noc a zítra u dr. dopadnete tak nějak dobře. Chudinka Vojtík :-(
IKO- ta aukce je nějaká podezřelá, sleduješ ji? Přihodily jsme zatím jen dvě 8-o  Co neteřinka??? :-)
**andělko
- no, mě právě hned napadlo, že by měla mít aspoň jednou deníček každá z nás. Napsalas to hezky a hlavně pravdivě, každá z nás může něco-cokoli opsat, že. Jde tu teď spíš už jen o princip, bych tedy řekla já.  

No holky, za chvilku tu je můj dobrý muž a dobroty :-), tak mažu. Zatím papa. Zítra mám učící den, vůbec se mi zase nechce, ale korunky se hodí, že. Violet

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 28.02.07 21:42

Ahojte holky.
Tak dneska jen v rychlosti, jo, jsem nějaká hotovso. ( už zase !!!! ) No jo, ale ať se nedivím, že, když lezu od počítače po půlnoci, pak sprcha, rychle naoko zakopat hračky a budíček máme tak brzo. Ať už ná Standa konečně po noční, děsný.

Jinak holky, neteřinku jsem si vzala dneska po půl jedný a dovezla jim ju domů přesně v 5. Jen škoda že jsme museli jet pryč, jinak by ji doma měli asi až dýl. Řeknu vám, to byla pohoda. I když střídavě pršelo a bylo přijatelně, ale ten pocit, to bylo žůžo. Kočár lehkej, ne jako můj 13 kilonej cvalda Vítek, nikdo mi z kočáru nevyskakoval po hlavě pryč, nikdo po mě nemrskal rohlíkem a už vůbec nikdo nevolal pořád je ham ham ham. No prostě i přes to počasí jsem byla spokojená. První Ondrova věta ve školce byla, jestli jsem teda dojela s tou Stellinkou, Ondra pak vzorně vezl kočárek, doma se o malou pořád staral a hlídal aby jí Vítek nenarval helmu z Bořka na hlavu. No když jsem šla malou krmit, tak na mě jako koukala proč jí to mlíko jako nedává máma, prve nechtěla flašu, ale asi jak zahlídla a zaslechla Vítka s jeho HAM, tak si to radši rozmyslela. No takže s neteřinkou fajn, už se těším až si ji zase vemu a hlavně až bude léto a vemu si ji na celej den na chatu. Ale, holky, ničím mě teda nenavnadila, ba naopak, utvrdila mě že už prostě 3 mimi u nás nebude.

VIOLET - jo, tu aukci sleduju, hele, ona je až do neděle, takže se nediv, většinou se třeba jen potvrdí cena a pak se vyčkává. Možná se i podivíš kam až se vyšplhá. Mě dneska skončila aukce na bráchův mobil. Měla jsem ho za vyvolávačku 450,– 3 dny trvalo než někdo potvrdil, pak to vypadalo že to tak bude i konečná a 5 minut před koncem to vypuklo. No nakonec se to dostalo na 730,– takže můj bratr mi snad poprvé v životě řekl že jsem šikulka a i děkoval. no potěšilo mě to, vím jak na tom jsou s prachama, tak mám aspoň dobrej pocit.

JITUŠ - no ne, tak Vojtík přece jen, jo. Snad dobře dopadnete. Jinak, s tím naším sekáčem jsem se zařekla že tam tentokrát NEJDU !!!!! jenže, ten pocit, co kdyby…hele, vlastně se musím dívat Violet na maskáče, že. :) No uvidíme, ale zítra jdu s Ondrou po " O " ze školky na polikliniku na to ušní, tak možná strčím hlavu dovnitř a zeptám se jestli došlo zboží. Ale já NECHCÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ.

DALIF - teda, ještě ne, holka, ještě náš nějakej týden čas. I když asi i moc už vlastně ne. Jinak mi přijde, že ti doktoři to snad říkají v pooslední době asi 50 % maminek, že se to chystá. No doufejme že jen straší a nebudem tady dřív slavit tebe, než Valli.

HELLI - no u Bati docela i výběr byl, ale to víš, holčičí jsem nesledovala, ale když jsem koukla do katalogu, tak tam toho bylo víc a prodavačka říkala, že se to bude teprve navážet. No hele, když se chystáme k baťovi, tak si prve Jihlavskej obchod sjíždíme na netu, mělo by tam být, co mají na sladu, ale velikosti, to teda nevím

Holky, teď přišel Ondra že nemůže spát a že ho zase bolí nožičky. Ach jo, to je zase tím spánkem ve školce a nožičky ho zase bolí asi tím jak roste.  Už  zase. dokonce i u Dr jsme s tím byli, i u ortopeda, ale fakt je to jen růstem, naštěstí. No nic, jdu za ním, jinak ho zítra nevykopu z postele.

Tak čus, dámy

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.03.07 08:42

ahoj, pred chvili jsme vstavali,ale kdybyste videli co me v pokojiku cekalo za spoust!
martinek rval bAAAAA!a vsude rozhazel hovna,na zem v posteli, mel to rozpatlany na rukach,no humus,div jsem se nepoblila,teprve ted jsem to uklidila!
to byl teda zazitek!ted vse peru!zatim pa leze mi tady k PC
EWA a hovnousek

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.03.07 09:29

Drý ránko.
No i když…u nás už od 6.15. Dneska vyjíměčně dýl. Hurá. jinak už Ondra odveden do školky, nakoupeno, docela poklizeno a oběd se vaří. Dostala jsem chuť na segedýn.
No ale co mě zarazilo, teda VALLI - no máš můj obdiv, já bych asi vrhla. teda ale co s tím, to není poprvý co to martínek udělal, co. No neproradím, ale připoměla jsi mi historku Slávka Boury a Merkéty Majerové, ti taky jednou v telvizi popisovalí jak jim malá Agáta malovala hovnama po zdi.  :D takže šťastnej úklid a ať se to neopakuje.
Pa Ilča a Krtek Vítek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.03.07 09:32

no ona je to moje chyba,kdybych vstala driv tak to nestihl udelat,ale ja lezela a on si asi nemel s cim jinym hrat!no uz peru jeho periny asi poctrvty…za posledni tri tydny…

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.03.07 09:47

no ne, to nebude tím že ty jsi ležela a nešla za ním hned. To ne. No ale chtělo by to nějak potrestat, aby věděl že se to fakt nedělá, klidně i přes zadek plácnout, oni už v tomhle věku až moc dobře ví, co znamená NE. Tak snad bude vše bro dobrý. Jé, školdolibě, to by byla prča, co, kdyby to udělal martinovi až ty budeš s Kájou v porodnici. Nevím jak u vás, ale u nás by Standa šavloval zcela určitě. Čus, letím něco zase dělat.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.03.07 09:58

tak u nas je tatka odvaznejsi:-) martin uz to jednou takhle uklizel,kdyz to udelal o vikendu.ja jsem na nej akorat kricela,ja myslim, ze biti zase nema cenu,ze uz je po akci a stejne to byla moje chyba.noale teda ted me nastval-jako ji hrozny a pak ty slupky da nazpet do talire-to je dobre,jenze pak je zacal vyhazovat na zem!on mi to dela furt naschval,ja mu muzu rikat co chcu dat pres ruku,proste furt se to opakuje!a to jen vidis ty jeho ocicka,jak vidi,ze me nasral a mrsk s tim zase na zem!vcera mi zase delal naschvaly na schodech,jedno patro vysel v poradku,pak zacal jit po kolenach a vytirat chlupoy od psu,sahat rukama vsude,rikam,at stoupne a jde normalne,a on ten svuj ksichtik a ne ne,tak jsem ho chnapla pod pazu vynesla,on jecel,doma se jeste vztakal,dostal na prdel-mirne-a pak prestal!
no uvidime,jestli bude delat naschvaly kaji,tak asi umru,on totiz si klidne dovoli i na nas s martinem!jde k nam a jakoby se mazli,ale tim stylem,ze nas pak zacne stipat a narazet do nas hlavou,a me to teda boli,…

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.03.07 11:25

Ahojky,
no téda, Valli- já už bych „telefonovala“ v koupelce, máš můj obdiv!! A to si piš, že souhlasím s IKOU, že tady už bych trestala. To je hrůza… tak snad to bylo naposledy!
Holky, dneska ráno opět Luky zaperlil - vyrazil v 7:30 do práce, ale musel dneska objet svůj rajon, takže měl jet do Ústí a do České Lípy. A on si vzal s sebou Matýska, že ať se ještě dospím! Takže jsem je oblíkla, sbalila mini-svačinku, vykmitla a od dveří rovnou zase do postýlky! Spala jsem doteď. Jako správná závislačka jsem hned tu, až pak začnu něco dělat, že. Musím si aspoň rychle vysát, než se mi Matý vrátí, Luky má pak nějakou mini-poradu s řidiči, tak mi ho musí dát domů, dorazí tak za hodinku, teď mi volal.
IKO- no já už sledovala víc aukcí, hlavně třeba tvé tipy :-), ale takhle jsem to ještě neviděla. To víš, že je mi jasné, že před koncem se to určo rozjede… No, přeji úspěch v sekáči :-D
Mizím, fakt musím něco udělat, to už se mnou není možný. A to ještě učím.
 Violet

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 01.03.07 11:30

VIOLET:nojo ale jak potrestat?ja mu samozrejme vynadam a rikam,at to nedela,ale to biti mi prijde fakt uz jako pozde…kdyz uz to tam je treba pul hodky…

vcera vecer jsem zjistila,ze mi rostou dve osmicky!bud treba uz moudra matka:-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.03.07 13:01

Ahoj holky,  

tak u nás nic nového, chtěla jsem jít konečně ven, když už bylo ráno tak krásně - no nezačalo zase pršet??? :-(((((((((
Včera jsem se byla stříhat, tak jsem si chtěla zajít koupit barvu, zítra jdu k našim, tak by mi to mamka nabarvila, tak zase nic :-(  

Valli - to máš můj obdiv, s těma hovňousama. Vím, že je to těžké, ale musíš ho nějak potrestat, jinak to začne dělat pořád. My jsme to měli kdysy s čůráním po koupeli. Než jsem ho natřela, tak utekl z postele a čural na zem. No domlouvání nezabíralo, takže dostal nejdřív plenku a pak se natíral. Bylo to ale o to jednodušší, že si ji ještě neuměl sundat. Držím pěsti, ať to Martínka brzy přejde. On se možná i nudí, tak mu zkus k posteli nachystat nějaké hračky, až se vzbudí, třeba odvedou pozornost od hovňousů. Já mám u postele 2 nejoblíbenější bagry a knížky, když se Luky vzbudí dřív, než je mi libo, tak si hraje.  Jo a s tím vztekáním a narážením do vás, já bych to ignorovala, odešla nebo bych řekla, že se to mamince nedělá, že to bolí a prostě začala dělat něco jiného. On to asi bere jako hru a nechápe, že vám ubližuje. Luky většinou, když mi nechtě ublíží, tak já dělám, že brečím a on mi to hned fouká. Zabírá to, tak to zkus.  

Jituško - tak ať je obrazovka brzo spravená a Vojta ať je brzy fit, snad to bude jen nějaká viroza.  

Violko, no s mluvením jste nás dohnali, ale my vás s nočníkem ne :-((((((( No snad bude brzy po boji, už jsem fakt zoufalá.  Jo a ICQ - já teď bývaám na SKYPu, na ICQ už vůbec nechodím. Tak někdy se pokusím zavítat a třeba se sejdeme a pokecáme, to bych byla ráda. Navíc teď Luky málo spí, tak to ani moc nestíhám. Počtu v deníčku, rychle odepíšu a Luky je tu :-((((  

Iko, tak Stellinku jste si krásně užili, Ondra je šikula, asi se na ní moc těšil, když se po ní hned ptal!!! Takže ty už 3 ne, ale kluci by ségru možná brali :-)
No nic, valím, tak všem papa Dáša a Luky

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.03.07 13:34

Ahoj holky, tak Luky jestě spí, tak se snažím nasázet na rodině nějaké foto, to se to vleče :-( Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.03.07 13:43

Potvrzuješ své vítězství v počtu fotek? :-)) To je dobře, jdu se tam za chvilku juknout, cos přidala.
Já chci taky vkládat fotkyyyyy :-((((
***V****

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.03.07 14:04

CO FOŤÁK? Už je opraven? Dáša  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.03.07 14:41

No právě, že není, mají na to měsíc a teď je to teprve týden :-((

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 01.03.07 18:46

ahojky do spol mejliku jsem poslala nove fotecky ,tak juknete ?večer napiší a dočtu .co Vallijeste celá??   Růža a Kubísek

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 01.03.07 21:05

Ahojky děvčata,

tak dnes opět v noci Naty otravovala a nakonec nechtěla spát ani přes den.Já se z ní picnu.Doufám, že to dnes večer bude lepší.
Dnes jsme jeli s manžou pro podlahu do ložnice, měla jsem vyhlídnutou modrou, tak jsme ji nakonec koupili.Mně se tedy moc líbí.Teď musíme škudlit peníze, aby jsme si co nejdříve mohli koupit ložnici.Ach jo, už aby to bylo.
O víkendu jede ségra i se svými dětmi za mou druhou sestrou (jsme totiž tři holky) do Chotěboře, tak si berou s sebou i Nikču.Ještě bych mohla někomu udat Naty a jen si tak lebedit :o)
Jinak nic nového, jako vždy že.

VALLI - teda to jsem zvědavá jaké nové kousky do tvého šatníku ti manže vybere, u nás by to dopadlo katastrofálně.Já vím, že jsi psala o Brně.Byla jsem se dnes v Jihlavě mrknout na botky, co se mi líbily na netu a jsou moc hezké i ve skutečnosti, tak je asi koupíme.Musím souhlasit s holkama, jsi fakt dobrá, že jsi ty hovňouse uklidila, já už bych taky někde házela šavli.

JITUŠKO - to je smůla s tím počítačem, tak přejeme pevné nervy a ať se Vojtík brzy uzdraví

VIOLET - fakt nechápu, jak můžeš vypadat tak dobře, když se pořád cpeš něčím sladkým.Ach jo, to se někdo má :o( To se stane, že ruka ujede, alespoň mně už tedy ujela, musím se přiznat, vícekrát než tobě.Jak se Matýmu líbilo s taťkou v práci?

IKO - tak neteřinka nezabrala, jo?Já někdy mám pocit, že pro mně jsou nejlepší antikoncepce mé dětičky.Kolikrát když to tady vidím, tak si říkám, že třetí dítě jen přes mou mrtvolu.Já taky koukám na stránky Bati a pak tam třeba jedu.

DÁŠÍ - u nás dnes bylo taky hnusně, každou chvíli pršelo, brr.Téda, ty musíš být kočka.Musím skouknout ta vaše nová fota.Taky bývám sem tam na Skypu, tak když budeš chtít, písni mi do SZ své skype jméno.Můžem někdy pokecat :o)

Tak to je tak vše, ostatní pozdravujeme.
Hezkou noc.

Helena, zatím spící Naty a na telku čučící Nika

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama