Růzňata č.61- Pobyt ve Fakultní děstké nemocnici v Brně

Rodičovství

Ahoj Růzňajdy a Růzňata, během pobytu v nemocnici jsem vám průběžně zapisovala, co se událo, a tak vzniká nový deníček. Omlouvám se předem, je to trochu zmatené s časem, protože deníček byl psán každý den po kouskách, tudíž nyní když to čtete, víte že je to minulost a kdy nás zhruba pustili domů.

V deníčku je to psáno jako přítomnost a nebo budoucnost, snad to nevadí a pochopíte. Není to moc zajímavé čtení, ale nudila jsem se a tak aspoň budu mít na kontě nějaký ten deníček navíc

1.DEN:4.6.07
Ráno po 7. hodině jsme vyrazilI směr Brno. Martínek zůstal se švagrem doma, pořád mě ráno pusinkoval, jak kdyby tušil, že jedu na dýl pryč. Řekla jsem mu, že Kájinka má bebi na nožičce a já s ní budu v nemocnici.Asi to nepochopil, sice trochu protestoval,kam odjíždíme,ale zajímal ho švagr,tak ani neječelJ
Po 8. hodině jsme šli na centrální evidenci, chvíli jsme čekali, než zapípalo naše číslo. Tam nás dali do PC a poslali na ortopedickou ambulanci, tam jsme čekali tak přes hodinku. Podepsali jsme milion papírů a poslali nás na centr.evidenci na příjem. Tam nám vypsali chorobopis, pak jsem si šla vyzvednout stravenky na jídlo a pak „hurá" na oddělení.Manžel šel v závěsu a táhl mi kufr s věcmaJ. Když jsme došli na pokoj,tak jsem byla ráda,že vidím pouze jednu postel, tudíž jsme(byli) sami na pokoji. Sestra nám řekla, ať si vybalíme věci, pak že dojde. Po vybalení došla jiná sestra a řekla nám, jestli si chceme malou vykoupat, že se nebude asi týden koupat. Tak jsme jí vykoupali, pak jsme jí uvařili mléko(ještě naše, ale jinak musela pít, co jídali). Malá samozřejmě protestovala,přes­tože pila někdy brzo ráno, nechtěla flašku vzít a řvala jak tur. Manžel kolem 12h. odjel. Kájinka na chvíli usnula a pak s chutí vypila 125ml mléka! Poté došly 4 sestřičky a začaly přidělávat tyče nad postýlku. Malou začaly chystat na vertikální trakci. Konečně jsem se něco dozvěděla. Zavěsí jí prý zhruba na týden až 10 dní, poté dostane na dva dny sádru, pak se udělá rentgen a když to bude OK,pustí nás domů. Takže pro mě pozitivní zpráva,že nás třeba pustí dřív než jsem si myslela. 16.6. totiž máme velkou rodinnou oslavu- tchánovci slaví padesátiny, Martínek 2 roky a Kájinka má vítání občánků. Rádi bychom to stihli(v tuto chvíli nevím, zda nás tedy pustí.)
14.22h.přišel se na nás podívat pan docent, utvrzuje mě v tom, že bude viset 8-9dní a ať se nám zde daří.

2.DEN
Noc byla o trochu horší než doma,ale dalo se to. Večer jsem šla brzo spát, Kájinka se vzbudila 2.15 na pití, vyžahla flašku a spala dál, pak už jí ale dost vypadával dudlík,tak jsem byla furt vzhůru. V 6h. tady už byl šrumec, pak začali nosit teploměry, to jsme zrovna spalyL. V 7h. jsem teda vstávala, a šla se zeptat,kdy bude vizita. Dr. Už obházel,pak zmizel a u nás nebyl, snídaně je jen od 7h.-do 8h.a úplně v jiné budově, měla jsem hlad a chtěla jsem to stihnout. No o půl 8 jsem šla snídat, byly buchty,což teda nic moc,měla jsem chuť na pečivo,protože jsem byla už přeslazená(dostala jsem sladký na nervyJ ). No během snídaně zde byli asi doktoři, protože Kájinka pak měla jinak peřinku a měla zaplé bodýčko. Pochybuju, že by to udělala uklízečka,která vytírala, když jsem odcházelaJ. Nejsrandovnější mi přišlo, že někdo zapnul televizi,asi aby se malá zabavila a neřvala,když jsem zde nebylaJ Opravdu to nepomohloJ. Pak jsem čučela na satelitJ, super, jsou zde německé programy,krásně tomu rozumím(když nemluví dialektem), pak Kája zase papala- nějak mě překvapuje, pije víc!Hurá.(ťuky ťuk na dřevo). Ve 12h jsem šla na oběd- opět zklamání pro mě, měli tam asi 4 druhy jídla, nejvíc jsem měla chuť na řízek- ale to byl nějaký nadstandart pro doktoryJ Já měla rajskou a knedle a hnusnou kvasnicovou polévku(tu jsem nejedla). Poté jsem se chvíli dívala na telku a četla si u toho časopis, pak jsem si říkala, že bych si mohla zdřímnout. Tak jsem hodinu ležela a 4× jsem vždy už usínala,ale pokaždý Kájince vypadl dudlík a jácelá mimo, rozespalá jí ho zase dávala, aby neřvalaL tak jsem to po hoďce vzdala a čučla co je v bedně- nic,tak jsem zase četla časopis. Před3h. se zde stavil Dr. na vizitu, tak prý jak to snáší a jestli třeba nezvrací, tak jsem řekla, že je vše dobrý-no ještě aby byly nějaký komplikace! Ráno jsem ještě Káji trochu třela nožky, protože mi přijde,že je musí mít chudák celé ztuhlé.
Jo dnes mi přišlo plno podpůrných sms, tak jsem ráda, že na nás lidi myslí.
Byla u mně na návštěvě 1. i 2.den kamarádka, která nás seznámila s manželemJ. Tak jsme pokecaly a trochu to aspoň uteklo. Noc byla naprosto příšerná, Kájinka pořád řvala, cukala rukama, furt jsem ji zavazovala,ale ona má sílu a za chvíli byla rozmotaná nebo to měla na obličeji. Rukama si shazuje dudlík,takže jsem snad milionkrát vstala a dala jí ho, no jsem grogy.

3.DEN
Ráno to samé, pořád se cuká, je z toho celá zpocená a já už na nervy. V noci jsem ji už zuřivě nandala dudlík, aby už ho sakra chytla a spala, no tak se panbíček hned pomstil,protože jsem si o ty tyče, na kterých visí, dala ránu(snad postý) do palice a pak jsem si ještě skřípla prst v pantu,jak se zavírají dveřeL L.
Dr. se ráno na ní mrkl a nic víc neřekl,jen že konečně vidí maminku- včera jsem byla na té snídani. Dnes jsem ji vykonala až po vizitě. No byly 2rohlíky,jedno mini máslo,jogurt a jabko. Tak jsem sezřala skoro suchý rohlíky a pak mě akorát bolel žaludek.
Jinak musím říct, že je tady nějak moc sestřiček. Ráno jich tam sedělo snad 7. A musím taky říct, že paní uklízečka je nějaká nepořádná, jako jen vytírá a že by utřela umyvadlo nebo prach to ne??!Konvicu s čajem mi donesla celou špinavou, tak jsem si to radši umyla sama, je to nějaká cizinka.
(Teď se mi vybily baterky v myšiL to bude dnes den!)
Na odpolední vizitě řekl dr., že další den nám přidají závaží.
Večer jsem se zde seznámila se dvěma dalšíma maminkama, jedna má 6týdenního chlapečka,ten taky visí.Druhá má 11 letou holku Andrejku,ta šla už na sádru.
Tak tady mám s kým pokecat.

4.DEN
Ráno na vizitě nám dr. řekl, že přes víkend bude viset a pak se uvidí co bude.Dopoledne nám sestřička přidala závaží, tak malá jesště víc visí(zadek ve vzduchu).
Před obědem jsme si s tou paní(Markétou)hrály společenské hryJ a karty.tak jsme se zabavily. Kájinka po boji vypila svoji dávku mlíka a snad usne.
Odpoledne přijede Martin.
Martin to stihl tak tak na návštěvní hodiny. Byl tady ¾ hodiny,hrozně rychle to uteklo, je lepší, když sem nejezdí, to není takový smutno, ale když vidíte, koho máte rádi, tak je vám potom velké smutno a skoro do breku. Dovezl mi věci, které jsem chtěla a potom plno dobrůtek- jogurty, milchsnitty atdJ . Potom vykoupil celéhoMC DonaldaJ, dovezl 4 kabeleJ, no tak jsem mu řekla, ať taky něco sní, že to nesním vše, tam mimírně pomohl, já pak měla hranolky, cheesburgry, chicken roll, salát s kuřecím masem, takové ty sladké tyčinky z lístového těstaJ, no dojídala jsem to ještě druhý den. Večer jsme ještě volali a Martínek se zase málem rozbrečel, chudinka moje.
Večer jsem mrkla na seriál a zalehla.Kájinka pila v noci o půl 2(s chutí).

5.DEN
Ráno jsme vstávali před 7h., ale už před tím jsme vstávali několikrát na podání dudlíkuJ no byla jsem neschopná vstát! Ranní vizitu jsem propásla, byla jsem na snídani. Na odpolední mi docent řekl, že snad ve středu půjdeme na sádru,kdyby ne tak ve čtvrtek, což teda doufám, že ne!
Kájinka mě zase chce trápit s tím jejím jídlem, dnes pila akorát v noci a pak za 12h. odpoledne, před den jsem ji několikrát zkoušela dát a to vypila tak 10ml a konec, vztekání a řvaní. Od té doby opět nic nepila, prostě nechce, je teplo, tak se bojím, aby nebyla dehydratovaná. Možná jí trápí bříško, jak nemůže krkat a moc prdět. Je to trápeníL…
Večer před spaním jsem jí v polospánku dala pití a naštěstí to vypila!Po 9 h. jsme obě usnuly.

6.DEN
Kájinka se na pití vzbudila až před půl 4.Vypila celou dávku. Ranní vizitu jsme opět propásly- byla jsem na snídani. Dál Kája pila ráno, dopoledne a odpoledne, mám na ni teď fintičku, prostě když usne, vyndám jí dudlík a dám flašku, ona pije, pak už i kouká a stálepije, já jsem ráda, že něco vypije, protože ty boje nikomu nepřeju, ještě ty vedra a dehydratace by nás dostihla. Doufám, že podávaní v polospánku se u nás chvíli osvědčí!
Dopoledne jsme se s Kájinkou dívaly navzájem do očí, bylo to roztomilý a dojemnýJ.Snažím si s ní povídat a ona mě odměňuje sladkým úsměvem a broukáním. Taky zde objevila ručičky, takže s nima háže, kouká na ně a strká si je do pusinky.Je to prostě naše princezna a doufám, že se brzo kyčle spraví.
Dnes poprvé nikdo nepřijde na návštěvu, no nevadí, docela to i utíká, čtu si časopisy a až je dočtu mám zde ještě knihuJ.

7.8.DEN
Vizitu jsme zastihli, ptala jsem se opět, zda půjdeme ve středu na sádru, prý snad jo. Na snídani jsme šly později, tam kuchařka řešila, že jí přišlo víc kojících a ona už nemá mlíčkoJ. No rozdíl mezi jídlem kojících a nekojících je v tom, jak se jim to hodí, nekojící mají menu1,je to většinou to nejmíň chutný jídlo. Kojící mají menu 2,ale když je to něco dobrého, strčí jim „jedničku"J. Navíc kojící dostávají 1chleba a někdy to dotyčné mlíčkoJ.Strava teda nic moc.
Odpoledne za mnou byl Martin a tchán. Zase přijeli na chvíliL, dovezli mi dobrůtky.
Pak jsme kecaly se ženskýma na balkóně a ve22h jsem šla spát. Ráno tady pořvávaly sestřičky, pak přišla už v 6h. sousedka, co má malého Davídka(má to samé jako my), takže jsem byla několikrát probuzená, po půl 7 jsme vstávala, čekala jsem na vizitu, ale ta prý byla rychlá, takže u nás nikdo nebyl. Nicméně po snídani u nás dr. byl a znovu říkal, že ve středu jdeme na sádru.
Sousedka Markéta má Davídka a ten dostal sádru dnes, zatím je na JIPce, prý to vypadá hrozně, takže to vidím tak, že to obrečím.
V úterý se píše plán operací, tudíž zítra se dozvím, zda nás berou.Doufám, že ano, protože by nás tím pádem pustili v pátek domů, Kájinka má trochu rýmu, tak jí odsávám nos, před sádrou bude mít vyšetření a pokud by měla rýmu,tak nás nevezmou!L
Pomáhám tady paní učitelce s vyplňováním takových papírůJ, aspoň mám co na práci.

9.DEN
Paní učitelka mi ráno za pomoc donesla časopisJ, tak jsem si početla.
S Kájinkou se na operaci počítalo a byla zapsaná jako první na řadu ve středu. Celé odpoledne jsme kecaly se ženskýma a hřály se na balkóně. Odpoledne tady začalo dobré „haló„, dvě děcka „soutěžily“, které umí víc vřískat, tak se navzájem přeřvávaly -mamí, tatí, kde je táta atd- skončilo to asi až v 9h. večer. Sestřička z nich už byla na nervy.
Večer jsem Káju nevykoupala, jak bylo umluveno, protože vana byla na pokoji, kde řvaly ty děcka. Tak ráno ve 2h. jsem ji naposledy nakrmila, pak jsem myslela, že mi ji sestřičky sundají, ale prý by se poblinkala, tak ji sundaly až ráno v 5h. trochu plakala, ale nakonec jsme spolu usnuly na hodinku v mé posteli. Pak jsem ji umyla a zvážila(ve3m.)- 5,20 kg- no nic moc.
10.DEN
V 7h,. jsem si nechala donést snídani a pak kecala na pokoji se ženskýma, ty se chystaly obě domůL. Pak dostala Kája nějakou medicínu a čípek, najednou pro nás přišli, Andrejka od té jedné paní plakala, aby to Kájince dobře dopadlo atd, takže mě úplně rozhodila a bulela jsem taky. Dojeli jsme na sál, já čekala venku, snad až po hodině ju vezli na JIPku, tam ji nechali v kočárku, neměli místo a řekli, že jí nechají dospat a po obědě si ju můžu vzít k sobě. Byla jsem na JIPce 2× a opravdu ten pohled na nemocné děti mi fakt stačil. Po obědě jsem šla pro Kájinku, průběžne jí houpu v kočáru. Sádra vypadá hrozně, má jednu nohou zasádrovanou celou, druhou ke kolenu a pak hrudníček (půlku). Pipinka ji leze minimálně, takže za těch 6 týdnů asi bude pěkně smrdětJ. Čekám, jestli nás pustí zítra nebo až v pátek.

11.DEN
V 7. h. jsme šli na rentgen, ten dopadl dobře a pan docent nám řekl, že už můžeme jít domů.
Na manžela jsem čekala asi 3hodiny, zdržel se v práci a po cestě jim došel benzín, švagr šel pěšky nějaký koupitJ chvíli jel i stopemJ.Nakonec pro nás dojeli o půl 12. Martínek mi přišel hrozně veliký, a první co mě zaujalo, bylo jeho „bebí" na obličeji! Včera se cvakl kleštěma! Jinak super, že nás pustili.

Musím dodat, že většina sestřiček byla moc hodná, doktoři taky. Paní učitelka si se mnou i důvěrně popovídala(pochází z Třebíče, tak vzpomínala). Byli všichni moc milí, že se mi chtělo až brečet, že jedeme domů.
Tak snad jste dočetli až sem a něco trochu pochopiliJ
PS:všem moc děkuji za SMS, moc mi to pomohlo!

Ewa, Martínek a Kája

***Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)******
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Gabriella -Adrienne 13.2.2006,**** ***USA,(1977)******
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1981)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1979)
*Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)

*Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)

*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP 3.10.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
andela  15.06.07 14:23

prvni, jdu cist :-)))  

A.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.06.07 14:27

druha:-)) jdu vam poslat foto na rodinu,snad to pujde rychle.ewa

 
andela  15.06.07 15:03

Valli - díky za denícek, pekne si nám to popsala. Je videt ze jste holky statecný a zvládnete ledasco. Jak kája visela, jsem pochopila dobre. Já takhle visela kdyz jsem mela zlomenou nohu (cca v 10 letech) ve stehne … no skoro 2 mesice jsem tak byla, a fakt to neni nic prijemnyho hlavne s tim jidlem. No jeste ze kaja je malinka ze jeste jen lezi a neleze nebeha … Tak at tech par tydnu utece jako voda a kaja je v poradku. A davas ji taky cajiky nejaky? Treba by misto mlika upila trosku caje.
Zatim pa, jdu se s tatkou natahnout na gauc a relaxovat.  

Andelka a nepritomny jaja 17m  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.06.07 15:19

ANDELO:cajik zkousim, ale jen cucne a dobry.tys visela v 10letech?a jako jak jsi chodila na wc?taky do plenek?

jinak jsem zapomnela napsat do denicku,ze jsme se videly s DALIF a chvili pokecaly!
na trodine jsou fotky.

ASO:ty mas pekne foto,jsem se divala.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 15.06.07 20:00

Ahoj Valli,
téda,tak to byla síla-hlavně když jsem viděla ty fotky,tak mi z toho bylo ouzko,jseš statečná.No a hygiena a převlíkání-to asi teď moc nejde,co?Ale nemocnice a tak vypadla vcelku slušně,doktoři koukám příjemný,no a o jídlu to v nemocnici není,ještěže ti nosili zásoby z domova:)Kájinka musí být holka šikovná,když si představim,že by mě někdo takhle přikurtoval-nebo mýho hyperaktiva Vojtu,tak je to k zbláznění.Asi to má něco do sebe,že se to dělá tak malým miminkům.
A co Martin,jak zvládal martínka?takhle spolu ještě nebyli,že?Aspoň jsou si blíž.  

Jinak zítřejší malování je v ohrožení-naše máma měla dneska průjem a zvýšenou teplotu,tak neví,jestli si má Vojtu vzít.Tchýni ho dát nemůžu,ta chce na zahradu a Vojta musí být doma,no uvidíme,snad to dopadne.Sejří mě brácha-je doma,má prd co na práci,tak by mohl kurňa jeden den(aspoň dopoledne) pohlídat,když už odmítl pomoct s malováním.Fakt je strašnej,ručičky obě vlevo a co nejdál od práce.
No nic,tak se mějte,Valli, ty si vychutnávej domov a čauvec zítra.
 Jitka

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 15.06.07 21:08

třetí, jdu číst
dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 15.06.07 21:35

Teda Valli, skládám poklonu, jste holky statečné!!!!!! No teda vypadá to hrůzostrašně, ještěže jste to absolvovaly tak brzy, jinak si nedovedu představit starší miminko, které by to uleželo na zádech. Tak to musí hlavně zabrat, aby Karolínka byla v pořádku. No mě překvapilo, že jsi psala o operaci, já myslela, že ji operovat budou jen v případě, že sádra nepomůže. Co Káji teda dělali? No Martínek musel být šťastný, že jste doma, hlavně se určitě sblížili víc s tatínkem, tak snad už nebudeš muset vstávat k oboum. A jak to kluci zvládli? Asi dobře, že.  Jo, děkuju za pochvalu fotek. Tak se držte!!!  

Jituš, tak malujete nebo ne? Teda, ten brácha je fakt velký pracant a pomocník :-(  ,  

Holky, já dnes měla volné odpoledne, supr. Koupila jsem si kabelku, no takovou spíš sportovnější. Oblezla v klidu město, utratila hromadu peněz v drogerii - teda jsem si dáchla. Chlapi šli na koupák. Prý jsem o hodně přišla - Lukymu se to moc líbilo, tak nevím, zda babiččin bazén není v ohrožení takovou konkurencí :-) Lukymu se nejvíc líbilo na skluzavce (nevím teda, jak to manža províáděl, prý jezdili spolu), na písku (hřišti na volejbal) , kde se válel, a taky se mu líbil „vodní hřib“. No a samo koupání, prý ho manža pořád honil z bazénku, kde se umývají nohy :-))) No a když se nekoupali, tak se musel Luky prý aspoň dívat :-))) Tak si to kluci užili. Já pak přijela, koupili jsme Lukáškovi nanuka, takže sladká tečka. Příště prý musím jít taky.
No nic, jdu zašívat triko, snad bude něco kloudného v TV. Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 15.06.07 21:46

tak jsem tu ještě jednou, jsem dočetla starý deníček, se mi k té TV nechce, jistě tam nic nebude :-(  

Jituško, tak u Dr. teda hrůza, Jo? No a nemá tu slezinu třeba jen při nemocech zvětšenou? Ono se to blbě pozná, když jako zdraví tam nejdete, ale jestli nějak nereaguje, když se tělo brání nemoci? No asi ne, to mě jen tak napadlo. Tak se můžeš zkusit zeptat.Snad prášky zaberou a nebudete muset na kapačky! A Barunka je moc hodná, že  pomáhá s bráškou :-)  

Helo, tak co okna? Už hotovo? My dnes bobek ráno a pak nic, nebbyl na koupališti asi čas ho vytlačit :-) A jaké bylo kino? Andílek, jo to Luky je, ale jen na fotkách a když spí :-))) Jinak pořád čert :-( Ale hlavně, že jsme zdraví.  

Tak já teda už fakt jdu, pa Dáša

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 15.06.07 22:47

kopiruju ze stareho denicku, nez jsem to dopsala byl tu novy (cervenam se)

ciao,

toz nas Vitek normalne zaspal az do 5.30h (asi tim ze ma svatek , mile prekvapko, pac 5h ranni nicmoc,teda to se spis tyka manzela, on se rano stara o V. , ja mam hodnou Zuzku- ta se v noci vzbudila 2×, ale vcera u Ordinace me nenechala zehlit potvurka… a dnes na socialce brecela, no jo mela hlad, toz hned dostala ( takze dalsi kojomisto- socialka ) No jsme asi blbi, ale me zacala chodit materska na Zu a stale chodil rodicak na V.,toz jsem sla jim rict, at ten rodicak na V. uz neposilaj…a oni me poslali z jednoho uradu na druhy, zase chteli stempl z jine pobocky, se fakt picnu, cek jim chce vratit penize… no a cestovani s dvema detma v MHD, kdy jedno ditko (Vitek) MHD miluje a nechce vystupovat a na zastavce obreci kazdy bus…a navic ta linka nema vubec zadny nizkopodlazni, takze …jsem byla zpocena az kdovikde.

JITUSKO, GABI- teda to je hruza, s tem prujmama, preji vam brzke zlepseni. U V. kdyz mel prujem- tak zabiral prave ORS 200 od HIPPu, a HYLAK forte, Smectu mi vzdy vyzvracel…a od te doby neji banany, kdyz mel ten prujem tak jsem mu ho dala a pak jsme jeli autem, a to byla savle stoleti, takze od ty doby vazne banany nechce ;(

DASO- jste si uzili - s detma… V. ma taky rad deti a Zu usne i za revu asi 20 deti - v MC mi takhle usnula v naruci, jsem ji prendala do tamejsi cest. postylky a vedle decka tancili, zpivali, hopsali a Zu spala a spala ;)

VALLI- moc se tesim na denicek a preji rychle uplynuti tech 6 tydnu…

HELI- toz uz okna skoro hotovy jo ? musi to byt krasa- „vlastnorucne“ delany okna ;) a Naty byla hodna v plavani, teda takhle od mladi koketa jo ? no mooc se tesim na " plavaci " denicek, tady u nas je jen plavani, zadna sauna apod.

ANDELKO- teda knedliky, ach jo, hned bych si dala, ale budu muset asi zacit cvicit ci co ( brecim), pac to brucho po druhym porodu nechce zmizet a ja bych rada i na koupak… At je ta alergie ci co pryc a srazik si uzijes.

VIOLKO- tak Ti konci tyden slamenky jo. Maty je vazne zlaticko…pujdu se mrknout na fotky na rodine.

pekny den i vikend D a Vitek 19,5mes, Zuzka 8tydnu

 
andela  16.06.07 10:35

Ahoooja děvčata :-))  

Nevíte kdy jsem vám psala naposled? Asi ve čtv. když jsme byli na kontrole u dr co? Jo .. odpol přišli 2 holky odsud z DC. Jedna Lucka 30let, má 2 děti kluka cca 4 a holčičku cca 2r a druhá byla těhula v 14tt :-). Třetí nedorazila, bo zapoměla že měla jiné povinnosti, ale nevadí. Holky byly fajn, pěkně jsme si pokecali, udělala jsem jim kafčo a drbali jsme a drbali. No srazík byl téměř v ohrožení, já si když jája usnul ven natahala plno krámů pro děcka, a pak když měla lucka dojet tak začlo pršet. Tak jsme šli nahoru, ale během chviličky bylo po dešti a šli jsme ven. Naštěstí teda. Jája se hnedle skamarádil a venku to rozbalil a řádil jak černá ruka. Malá se pořád plazila po mamince (co mi to jen připomíná?) ale byla taky hodná. No a si představte, že jsem myslela jaký lákadlo ten náš skákací hrad nebude, a oni si toho skorem nevšimly … až pak tam vlezli všichni 3 a hopsali, jája samo dělal voloviny a pak jako přepadl přes ten válec a zůstal na něm viset a nemohl ani dopředu ani dozadu zpátky na nohy, tak jsem běžela až se nepřehoupne dopředu a nespadne na hlavu. No je to blázínek teda. Pak si 2krát prdnul do slipek, a než jsem mu po odchodu dom stihla vyndat plenu už ukazoval na zem a kakááákakááá :-)). No jo, kakal na zem no, ale po těch atb. to má jak vodu … ještě že to byl malej flek. Se picnu.
No, a s tím kakáním jo … tak náš mladej ví že teda kaká, čůrá, ví že se kaká na WC a do nočníku, ale sedět nebude a nebude. Tak mu venku dávám jen slipíky (mmch je v nich úúúžasnej :-) ) a vždycky se ho ptám jestli bude čurat. Ale on pak stejně sedne na bobek a přefiltruje to přes slipky … ale to řekne že čšííí :-)). Takže ví vo co gou … tak teď nějak vypilovyt aby to dělal tam kam se má že.Jenže to by nesměl být takovej hadí ocásek .. minule jsem mu dala nočník na židli k PC a koukal u toho na pohádku, ale stejně si asi 2krát stoupal. A já ho přesvědčovala ať udělá čšííí a on se pokadil. Teda měl tam jen maličkato jak si asi prdnul (kdyby to měl tuhý tak to je malinkej bobek), ale hned jsem vysvětlovala co dělal a jak je šikovnééééééj :-)). A pak odpol místo čuraní kadil trošičku zas, tak jsme tu s Járou zas chválili jak je šikovnej. :-))  

Holky, a kdyby jste mě včera viděly, tak se mě leknete, já měla oči nateklí a rudý, tedy hlavně to levý. Teklo mi z nich a z nosu taky .. děs. Tak mě švagrová přesvědčovala o alergii.Tož jsem pověřila Járu ať se staví v lékárně, tak mu dali analergin.Píšou tam že je to na sennou rýmu, zánět spojivek a pod. Tož jsem si hned šlehla, a večer už mi bylo líp, a dneska dobrý. Jen tu rýmu trochu mám. Tak že by fakt alergie? Já????!!!
No ale byla jsem včera jak přejetá válcem, vyšla jsem schody a nohy mě bolely jak kdybych vyběhla pár pater a vůbec jsem byla taková unavená. Ještě že táta jel k dr. že si tu Jáju vyzvedli a odvezli, že jsem nemusela jet na Olešku :-). Jsem jáju přikurtovala do auta a loučila se s ním, že pro něj maminka a tatínek přijedou, tak koukal chodák. Pak jsem mu mávala a jeli pryč. A v pohodě, doma prý volal mamííí, ale po telefonu se mnou mluvit nechtěl (no jo nejsem tatínek že ;-) ) .A vzhledem k tomu že se mamka neozvala, je vše v nejlepším pořádku. I když ona by se asi neozvala stejně, bo ví jak na Jáju a snaží se ho všemožně zabavit a tak .. na ní pláč moc neplatí no. Není to tchýně aby řekla že je jája mamánek že by ho celej den nehlídala. :-))
Jináč je úžasnej .. každej den něco novýho opakuje, sice po svým, ale já vím co říká že. Třeba kakoo (kakao) a taky blbá 8-o.Máma na mě že su blbá a jája hned bbááá bbááá.Ale pak jsme to s Járou zakamuflovali na bublá (bublifiuk) tak snad jako je to dobrý :-)). Je to moje prdelka malá :-)). I když bych ho fakt někdy roztrhla hajzlíka mrňavýho :-)). Včera se ohnal po psovi jako že ho bouchne, tak jsem po něm vystartovala a jak on koukal těma kukadlama tak jsem po chvíli měla co dělat abych se nechechtala … no nepřetrhli by jste ho?
Včera večer jsem skočila ke kamarádce na drb - paráda. Pak jsme si s taťkou dali vínečko s colou a šli jsme se umýt. Postupně teda, ne najednou. A já skočila do postele a čekala na něj, tak jsem ho začla obtěžovat ;-). Mu to nevadilo tak jsme si pěkně ještě chvíli „popovídali“ :-))))) paráda. Až se divim že se nechal … bo je línej i na tohle a v těch vedrech … (koulím očima). :-)))
No jo, půjdu dělat něco k obědu .. takovej vegáč tady .. hmmm. Odpol máme sraz, tak se těším na točenou plzeňku :-DD ale pšt ;-).  

Valli - Já měla ten závěs krapítek jinak … je jsem měla nohy pokrčený a lýtka zavěšený a ještě závaží, aby se mi natáhla ta stehení kost. Ale viseli mi nohy obě. No čurala a kadila jsem do mísy jak jinak. Jen to byl problém s přinášením a hlavně vynášením. A teda hlavně to kadění bylo hnus, bo nás bylo na pokoji asi 10 dětí, tak mi aspoň babička přinesla z domova deku a vždy mi jí pověsili jako na tu konstrukci a nebo mě jakože přikryli aby na mě aspoň při tom vidět nebylo. No a mytí celou dobu jen tak žinkou a vlasy byl problém vůbec. pak jsem byla šťastná jak blecha když mi to konečně sundaly a já se aspoň píďalkovala po zemi bo o berlích jsem hned sama nesměla. A nebo na vozejku … no hlavnmě teda že jsem konečně mohla změnit polohu a nemusela jsem ležet jen na zádech. Nejdřív jsem měla nohu jako na vyvýšený dlaze a závaží, jenže jak mi dávali mísu tak jsem se vždy šoupla zadkem do strany a nohu křivila a to mě pak narovnávali zpátky a bolelo to jako prase. Tak mě pak uvázali asi po týdnu.  teda ale přála bych káje chladný počasí, jako je teď u nás - paráda. Chudák malá estli se bude pařit ve vedrech :-(. A jak je? Nepláče moc?  No s tím čajem, si myslím že to i třeba stačí že si jen cucne, hlavně aby pila ne? Když nechce mlíčko. Fotky jsem skoukla … beruška malá jak jí přikurtovali … děsný. Ale jste fakt statečný :-).  

Jíťo - tak co malujete? Já bych taky malovala :-))). Koukám že tchýně dává taky radši přednost zahradě před vnoučkem co? Aby jí tam něco neuteklo. :-/  

Violet - tak jak si s taťkou užíváte? ;-).  

No ještě něco jsem chtěla … starej deníček jsemnedočetla ale snad to zvládnu. Zatím pááá a krásný víkend. tady večer pěkně pršelo a asi i v noci a teď je pod mrakem a báááječný chladno :-)))    

Andělka a Jája 17m

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 16.06.07 13:13

ANDELKO- tady se tez ochladilo a prijemnych 20stupnu, ale fouka dost vitr ;(
jinak „blba“ je oblibeny slovo naseho Vitka, on se tohohle slova chytl hned jak ho M. jednou vyslovil - rekl tahle pisnicka je blba, dame jinou a on zacal opakovat b… a pak i kombinovat s jinyma slovama : blba babi… no hruza.. a na piskovisti jsem ho ucila Babo, babo babovicko…no snazi se ale nekdy mu to ujede a mlati do babovek se slovy : blba blba… a to dost hlasite ( cervenam se).

my meli nicmoc noc, Zu se nejak budila i pres den, ani vysavac ji neuspal, zato Vitek spal svete div se a raduj se do 6:30h jej to tu dlouho nebylo ( klasika je v 5h).

jdu si precist denicek, vcera jsem to nestihla.

D aVitek 19mes a cosi, Zuzika zitra 2 mesice

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 16.06.07 14:08

Dalif, promiň - teda Vítku - VŠE NEJLEPŠÍ K SVÁTKU!!!!!!!!!! Já včera čučela do kalendáře a říkám, Vít, kdo jen se tak jmenuje ?????????  To jsem ale ostuda :-(((
Samo, Iko, tvému Vítkovi taky vše nej , vy ho ale slavíte u móóóře :-)))  

Andělo, ty máš vegáč :-)  

No nic, jdu něco dělat, hlavně se sebou, mám dnes v plánu 2 akce sólo, tak se musím načančat - snad to zvládnu :-)))  Mám jít na akci Kauflandu a večer jsem domluvená s kámoškou .Dáša

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 16.06.07 19:46

Ahoj děučátka,
tak hlásím,že veledílo jest dokonáno,jsem grogy…Honza taky,prej,ale už šel na karty,tak to tak hrozný asi není.
Vojtu hlídali naši a v pohodě-kakal jim jen 1× a pak doma a hurá!tvrdýho bobka,takže sranděra je zažehnána.Naši říkali,že byl hodnej,tak jsem ráda.A Báru si chválili taky,že pomáhala píct a na zahradě.
No ale-já jsem tak unešená!!!!Furt chodím a okukuju to,,nemůžu se vynadívat.Honzovi se to i trochu líbí-on teda má nejradši bílou,ale pokojík je teď teplounkej(bé­žovožlutá),chtě­la jem v kombinaci se zelenou,ale ta jejich namíchaná se mi nelíbila,tak ještě v pondělí budu dodělávat jednu zeď a kopečky.No a ještě chybí spousta vrtání-poličky,mantinel za postel,ale to neva,mě i to malování hrozně bavilo.
A ložnice je růžová-v životě bych neřekla,že budu mít růžovou ložnici!Teda-na 3 zdech je lehounký odstín starorůžové,skoro bílá a na jedný zdi s vestavěnou skříní je temně vínová-podle polštářku na posteli.Chci si pak nakoupit vínový doplňky  a závěsy.Ale fotky pošlu,až to bude aspoň trochu dodělaný,abych to nemusela fotit znovu:)
Jdu ještě poklízet skříně,co jsme museli vyndat hadry a dodělávat úklid,tak zatím se mějte,zase písnu.
Jo a DALIF,taky opožděně-Vítečkovi vše nej nej nej k svátku,ať je pořád šikulka zvídavá.
No a IKO tobě taky,tam do tý dálky!!!!
(ještě se mi neozvala,opice jedna!)
tak krásnej večer,Jitka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.06.07 12:44

Ahoj, nestiham cist.
Nevim ani jak budu stihat dal, musim davat pozor na decka a tak.
Vcera byla ta oslava, cely den dobry a pak vsichni kolem6h odjeli,zustala tam teta babicka a my,no a v kocaru byla kajinka,babicka u ni,teta nejak drzela martinka a ten se zaprel o kocar a prevrhl ho, ja se otocila a mala vysypana,ja se zacala trepat,hruza.teta ji hned vzala, mala rvala,pak e zklidnila.no aby toho nebylo malo, dedek byl ozralej a furt at ho uz teta odveze,tak rikala,pocjkej chvili,on se vydal po betonovych schodech k autu,nahore zavravoral a spadl na hlavu,no desny,babicka zacala rvat, ze nema chlastat, a teta ze ho melaodvezt,ze jestli se mu neco stane,ze se o mrzaka starat nebude…no desny,takze za chvili jsem pak sbalila decka a jeli jsme domu,no stavilajsem se radsi za mamkou,abychm jeli k dr na pohotovost.petr byl s martinkem a my jeli,dr ji vzala krev a vysetrila ji,pry to vypada dobgre,dnes jdeme jeste jednou na krev a na uTZ hlavy.tak snad to bude dobre.ona se asi zarazila hlavickou o mekky konec boudy,ale bylo to hrozny!nikomu to nepreju,ja na martinka davam pozor,ale nevedela jsem ze poleze na kocar a ze ho neuhlidaji ostatni,ja jim zapomnela rit ze na to nesmi lezt.ja ho jinak hlidam.ale jinak byla oslava pekna.prase bylo dobry atd.
kajinka ma :,-(ru celou procuranou,takze smrdi jako kralik, ja ji furt vonam.
martinek vyleza z postele,v noci se asi4× vzbudil,prootze zapadl do diry a porad rval NENE,tak jsem behala mezi kajoua martinkem.ten nakonec spal se mnou v posteli,abych nemusela litat dal.dnes jsme s martinnem dali postylku ke zdi,okolo zabranu bay dole nemohl vylezt,a k tomu gauvc,jenze on hajdalak slapne na gauc a uz uz zase vylezez,tak to musime jeste vykoumat.nerada bych aby slitl jeste on!uz mam nemocnic docela dost.
jinak polovinu cihel uz mame nevezeno,dodela se projekt a pujde to na povoleni.
zitra musim jit s deckama do mesta,.okopirovat nejake papiry a pak s martinem na financni urad,prisel nampapir, ze jsme nezaplatili dan z garaze-my ji dostali darem asi pred3mesicema a ja myslela ze nam neco poslou a ono se tam asi melo jit…takze des zase neco platit,prachy nejsou,jak uz se spalci hypoteka:-( no to bude sranda.
tak se mejte pekne,snad vas doctu.
jeste mam psat kousek diplomky abych mela zapocet,ve stredu jdu s kajou k dr.,takze nestiham a martinek nechce spat,takze nemam kdy psat atd.
EWA,KAJA 3m.,MaRtinek skoro2r.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.06.07 18:09

čauvec,
přepisuju SMS do IKY:
Cau lidicky.Tak zdravime zniceni slunkem,ale spokojeni.Je tady proste krasne,tplo a pohoda.Kluci jsou super,i kdyz Vitek obcas perli.Mejte se!  

tak pozdravuju.Za chvili jdu do hospy s kámoškou,tak až zítra. čus,Jitka

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 17.06.07 18:53

Ahojík holky,,

tak se po delší době hlásím. Byla jsem u rodičů  a tam je net takovej, že skoro nefunguje.

Máme se fajn jen nebudeme 4, ale jen stále 3. Já asi dalšího mimíska v sobě neudržím :o(

Jinak malá má spoustu nových věciček na sebe a to jak od mojí maminy tak i mojí zásluhou.

Jinak nemám dočteno takže se omlouvám.

Mějte se tu co nejlépe můžete a papa Petra a Eldík

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.06.07 09:05

Ahoj přítelkyně :-)  

Tak prozatím hlásím, že jsme všichni dorazili z chalupy včera cca před 19.h, zničeni únavou, ale spokojení. Nemám NIC přečteno, jen jsem ráda, že Valli a Kájinka jsou doma, tak se ozvu později, teď mažu poklízet, tady se nedá po zemi chodit bez lopaty, kterou si před sebou hrnete miliony drobků a bordelu…papa   Violet a dítka

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 18.06.07 11:24

Ahojky,

tak víkend máme za sebou.Byla tady moje mamka, tak jsme vyvařovali, v sobotu pak grilovali, no paráda.Na grilování přijela i ségra se švárou.Naty se alespoň pořádně vyřádila.
Okna ještě úplně hotová nejsou, jak to Roman dělá sám, není to tak rychlé.

VALLI - deníček se ti povedl, opravdu tě obdivuji, že jsi to tak zvládala, a Kájinka samozřejmě taky.Jste obě moc statečné.A co taťka, jak doma bez vás jen s Martínkem „bojoval“?Teda oslava se nějak zvrtla, viď?Samá nehoda, ještěže se Káje nic nestalo.To věřím, že to muselo být hrozné.Máš toho, koukám, hodně, tak se drž.

JITUŠKO - tak už máte vymalováno, to je úleva, viď?Už se těším na fotečky.Dík za zprávu od Iky.Jo jo taky bych byla u moře spokojená :o))

DÁŠÍ - to jsi si nákupy bez chlapů užila, ovšem koukám, že na koupáku to taky bylo parádní :o)

DALIF - no jo, holt naše úřady, to je za trest :o(  Asi mají pocit, ža maminky na mateřské mají fůru času.Tý jo, Vítek spal do 6:30?Ten se překonal, jen ať mu to vydrží.Jinak opožděně přejeme malému vše nejlepší k svátku :o))

ANDĚLKO - srazík jste si pěkně užily, to je paráda :o) To je dost možný, že máš alergii, když jsi tak natekla.Jája je zlatíčko, že se snaží opakovat slova :o)

MAMULINKO - vítejte doma :o)) To bude Eli parádnice

VIOLET - jak jste se na chalupě měli?

Dítko mi nějak nechce poslední dobou spát, dnes také ne, se z ní picnu.
Užijte si den :o)

Helena, nespavec Naty a školačka Nika

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 18.06.07 13:10

Ahoj holky,  

tak víkend v poho, jen neděle ráno trošku krutá. Chlapci mě sice nechali vyspat, ale já se v 8,30 vzbudila a ne a ne zase zabrat, tak jsem vstala. No já se teda budila pořád. V sobotu paráda, jak jsem šla, tak jsem potkala kámošku, prý kam jdu, že jsem taková kočka :-) To mě hned zahřálo u srdíčka, pozvedlo sebevědomí :-)))) No akce supr, vypila jsem spoustu vína, ještě 2 vodky - nějaké zlaté, byly dobré, ale sladké, takže ožrat se z toho bych fakt nechtěla. No v 1 nás "vyrazili " z hospody, kde jsme seděli venku a byla to paráda. Tak jsme ještě šli do jednoho baru, co je nonstop, pokecala jsem (hlavně i o něčem jiném než dětech a jeich slastech a strastech), fakt jsem se bavila. No manža byl z mého pozdního příchodu na prášky, protože není zvyklý, abych tak pozdě chodila domů. Dělal naštvaného, ale já to prokoukla :-)))  Docela mě překvapilo, že oblastní ředitel (teda dřív ředitel, který u nás nastupoval, když jsem odcházela na MD) si mě pamatoval jménem. Nová ředitelka, co tam je mi připadala teda hodně mladá (30 ) a nezkušená, ale možná zdání klame. Hlavně jsem čučela, že jí všichni vedoucí oddělení v poho tykali. No to bych nedovolila. Ale je to její věc, možná časem přijde na to, že udělala chybu. Jinak další 2 ředitelé, z řečí jsem pochopila, že u kauflandu teda asi dlouho nevydrží, kteří jsou u nás na zapracování, byli teda fakt jetí. No moc známých lidiček tam nezůstalo, osazenstvo skladu a na vedoucího jsem neznala, pokladní taky ne. ALe zdravé jádro se sešlo, přestože už je nás spousta pryč :-))). Ježííš, co to píšu, to vás asi moc nezajímá, co :-) No ráno jsme tak všichni polehávali, po obědě spali, chtěli jsme jet na výlet, nakonec jsme to vzdali, jeli jsme na kolech, abychom se trošku probrali :-)))  

Jo upekla jsem 2 chleby - jogurtový jel Lukáškovi tak, že ani na něj nic nechtěl a cibulový si zase zamiloval manža, takže asi bude často dělán :-)) Ještě chci zkusit česnekový.  

Valli, dnes jsem poslala ty plenky, ale obyčejně, tak pak dej prosím vědět, zda to vůbec dorazilo. A na oplátku - máme vyhlídlou chatu v Šebko­vicích, to je tuším kousek od Třebíče, nedala bys mi nějaký tip, kdybychom tam jeli na dovču, kam zamířit - teda krom Zoo v Jihlavě? No  a oslava v poho, až na závěr, snad Kájince nic nebude. To by poznala asi Dr hned u prvního prohlížení, ne? No já uvažovala, jak ji celou tu dobu bydeš umývat, ono to počurání a kakání bude asi dost na sádře znát, co? Je blbé, že to má jen takovou malou „dirku“ ta sádra :-(  

Jituško, tak už se těším na foto, jinak hurá bez srajdy!!! Něco jsem ti poslala do SZ.  

Helo, tak příjemný víkend, úspěšné grilování, šikula manža se ještě morduje s oknama, ale hodně ušetříte, že, s jeho šikovností  :-)
No nic, valím, pa Dáša    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.06.07 14:28

AHOJ,
MAMULi:urcite to vyjde priste,tolik se na to nesousred,beres kyselinu listovou?zkus ji.

KAjinka je v poradku,akorat zjistili chudokrevnost jako u martinka,tak bere kapky.jinak snad dobre.dnes ji vyzvedla pas,to je prdel!

DASO:diky moc.dnes se martinek 2× sam vykakal do nocniku,ja ho akorat vytrela,ikdyz by se teda vytrel i sam-ted mame obdobi Já-(sam nerika).dal sebkovice jsou fakt kousek.no v trebici mame baziliku sv.prokopa, dale je tady vez(ze si hezky vylezete asi pres100schodu) atd.jinak nevim co je v okoli:-/ ale je tady plno rybniku nebo u nas v TR koupaliste s oboganem,nebo kryty bazen(ale to nevim jak o prazdninach funguje).

tak zatim papa.jdeme ven.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 19.06.07 08:38

čauvec,
tak u nás nic novýho,protože jsme zavřený doma a už mi z toho hrabe-nejdřív 14dní s Bárou a pak zas s Vojtou.Snad už to bude OK,protože bych nerada koukala na sluníčko v létě jen z okna.
Včera jsme volali na výsledky výtěru ze zadečku Vojtíkova a vyšlo to dobře,žádnej zákeřnej bacil.Ale právě proto mě doktor objednal příští týden do nemocnice na houbkový vyšetření ultrazvukem tý sleziny zatracený,že se mu to zkrátka nelíbí a bude klidnější.No já taky.A máme být doma,protože Vojtík dobírá na sranděru léky,s kterýma se nesmí ven.Tak mám teda radost:(Ale zítra jdem na kontrolu,tak snad už budem moct.Jinak průjem už vůbec není,dokonce má teď problém ten náklad vytlačit,takový bobky jsme už dlouho neměli,tak snad jsem honezabetonovala moc.Už upouštím od diety,bez teplot je týden a je plnej energie-bohužel pro mě.
Už nevím,co mám dětem vymýšlet za aktivity,protože ne všechno se dá dělat společně-Vojta ještě hodně bourá,takže hry jako člobrdo a tak hrát nemůžem,číst si ho nebaví,když malujem,tak čmárá po stole-moc mi toho nezbývá.Poraďte,co můžu doma ještě vymyslet.Nejvíc si hrajem s vláčkodráhou,ale to nám taky občas zboří.No ještěže existuje telka,na tu kouká už i Vojta,tak je občas uklidím ke krtkovi nebo kouzelný školce,aspoň na chvilku,protože jinak je to namašlu.
Včera byl jedinej světlej bod večerní cvičení-když nepočítám to,že jsem si zapomněla léky na astma a půl cvičení jsem myslela,že zhebnu a snažila se rozdejchávat.No,moc jsem asi náladu nezvedla,co?:)
Jo a taky jsem na sebe naštvaná,přes­kládali jsme nábytek v pokojíčku  a zjistila jsem,že nejhezčí je to,když jsou postele proti sobě pod oknem,a tím pádem byla dost zbytečná výroba stolu na zakázku-potřebovala jsem jen metrový stůl a to není standart.Takhle se nám krásně vejde i větší,nojo,už je to prý skoro hotový,tak se to nedá zrušit:(takže bude míň místa na psaní a ještě bude dražší asi o 1000,–  

VALLi,teda ta oslava byla dost akční,hlavně s chuďátkem Karolínkou-no ale dobře to dopadlo.A na jak dlouho ještě máte tu sádru?to asi nejde ji vyměnit,co?aby to tak nezasmrádalo.No a s tou školou-smekám,kde na to bereš čas a chuť,to je pro mě záhada.  

MAMULINKO,a jseš si jistá,že to bylo těhotenství?někdy ani těhotná být nemusíš a hormony nebo co to je ukáže taky těhotenství na testu,třeba jsi ani v tom nebyla.A neboj,že by to nešlo,vždyť Eliška je toho důkazem:)  

VIOLET,tak co,už sis odpočla a zase balíš?a máte něco vyhlídlýho na bydleníčko?teď jsou tady u nás tak neskutečně předražený byty-sousedi prodali nicmoc dvoupokoják bez oken a přestavby za milion!!!je to strašný.u vás jsou ceny zlatý,normálně snad prodám ten svůj byt za milion a půl a pojedu si hýřit do Mostu!!:)  

HELI,tak víkend byl příjemný,já grilovačky taky můžu.a tvůj drahý má velkou pochvalu,že ty okna vyměnil sám-to můj drahý dělá ramena i kvůli blbýmu malování.ale jsem spokojená,teď jen dolaďovat,ukecat Honzu,aby navrtal tu hromadu nakoupených poliček,dozdobit a nafotím a pošlu.  

DÁŠO,super akcička,taky ráda chodím na drby s někým,kdo nemá děti-je to osvěžující.No ale už jich v mým okolí moc není.aspoň tak úplně nevypadneš z práce-budeš mít přehled o lidech a to je dle mýho důlležitější,než práce,protože do tý lehce vklouzneš,zato vztahy je velká neznámá.
já ti tu pekárnu normálně začínám závidět-kdybych měla místo,okamžitě do ní jdu.I když-my teď jíme s Honzou jen tmavý pečivo a ono by to lákalo sežrat ten chleba celej:)  

tak papa,jdu něco dělat,asi se pokusím umýt okna-vrchol nudy,ale jsem zvědavá,jak to půjde se záškodníkama za zadkem.
Jíťa a rošťáci      

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.06.07 09:34

DASO:balicek dosel,diky moc,ale jak ti to mam zaplatit?ewa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 19.06.07 13:16

Ahoj holky,  

tak dnes pohoda, venku pařák, tak jsme objevili takovou hospůdku (teda já ji znám - pařaní mladí tam chodí), kde se dá sedět venku a je tam skluzavka, písek.....takové vše ručně dělané, ale paráda. Tak jsme s Lenkou vzdaly hřiště, kde pere slunko, abychom tam dítka neupekly a skončily tam. Objednaly jsme si vodu a dětem nanuky (samo, pro samé hraní na ně neměla dítka čas, tak jsme je zbaštily my a dítka nám vypila vodu ). Bylo to supr. Odpoledne chceme vyrazil na kolech k rybníku, je tam písek, skluzavka, houpačky a hlavně KAČENKY, tak se dětem bude snad líbit. Luky tak trošku zlobí, ale to snad přejde, Jo v hospůdce bobek ve slipech (jsem ho ani nečekala, když už byl jeden hned po ránu, naštěstí jsem měla náhradní oblečení), tak mu Lenka domlouvala, ale myslím, že moc úspěchu to mít nebude :-(  

Valli, gratulace k bobkování do nočníku, to vám závidím. Kája taky v pořádku, to je supr!  Za ty plenky nic nechci, jen jestli nemáš nějaký tip na výlet tam u vás v okolí, třeba na kolech nebo tak. Od někoho známého třeba. Pokud do vašich končin zavítáme, tak koupaliště určo zkoukneme, ráda bych tě i viděla! No věž Lukyho asi nebude moc brát :-))) Tak pokud něco zjistíš, dej vědět, rozhodujeme se zda toto nebo Senec.  

Jituš, co plastelína? Ta by Vojtu nebavila? No u nás je to taky na prášky, když jsme doma. Hodně dělám v kuchyni, to Lukyho zabaví (mně to teda přidá dost práce s následným úklidem, ale hlavně, že je co dělat, když jsme doma). No dietu bych už asi nevypustila, ať to pak v těch střevech nehoníte projímadlem :-) Vepřo knedlo teda asi ne, ale upustila bych od mrkve a rýže :-) Jo a banán prý stabilizuje stolici nebo jak to mám napsat :-) No s tou pekárnou, právě, že si tam můžeš udělat i tmavé pečivo - dle toho , jakou mouku použiješ, ale jediné riziko je, že to fakt zblajznete na posezení :-)))  

No nic, valím posbírat prádlo, Pa Dáša

 
andela  19.06.07 13:42

Ahojte babule,  

Tož jsem se konečně dostala k poči :-). No jo, s naším dítkem je to fakt potíž, bo jakmile tu někdo dřepí, už chce pouštět pohádku nebo opice a hrošíky („písničky") no děs s ním. Rajtuje pak po klíně, mačká kde co … koulím očima :-).  

Sobotní akce dopadla suprově. S Péťou jsme si dali spicha a jeli do hospody spolu. Stihli jsme probrat i jeho osobní život ;-) … v hospodě jsme byli první, tak jsme si dali kafe a po kafi najeli na točenou plzeň :-D. Ale jeli jsme v malích teda.Po necelý půlhoďce se to pomalu začlo scházet, a přišli i 3 učitelé. Bylo nás asi 15, což z nějakých 22 lidí je celkem slušná účast ne? No kolem 7 jsem vytáhla zástupce řídi na biliár .. ne že by jsme to teda jako uměli, ale byla pěkná prča. Pak se k nám přidal i péťa a matikář - no museli bo nám do teho krafali a radili, tak aby se taky předvedli jak to neumí ;-). No chechtali jsme se jak blázni. Zástupce je pořád stejnej prasák ;-). Pořád se chtěl sázet o pusu a brazilský obětí pupík na pupík a tak … taky do mě oba hučeli že jako bych stála za hřích .. no děs s nima. A to matikář nepil alkohol jo. No jeden horší než druhej. A když sem řekla že se budu asi červenat, tak mi na to řekli že já už těžko … no viděli jste to někdy? :-)) No mezitím jsme na střídačku stíhali i prohodit pár slov s ostatními. A před 11 to všichni zabalili a šli dom (valím voči). Sem jako myslela půjdem dom až bůhví kdy … no prd vydržej no :-).  

V neděli jsem po 10 hod vstala a tááák se mi nic nechtělo dělat … že jsem brnkla Járovi, a nakonec jsme vytáhli omáčku z mrazáku a dali si jí jen s chlebem. Po o jsme jeli pro jáju a pak dom. No víkend jsem si myslím užila … hlavně teda ten páteční večer .. po roce a půl ve v posteli .. jo jo … ;-).
V neděli odpol jsme byli natrhat pár třešní, tak musím jít ještě, aby mi to mamka zavařila. Všera mi „babí" volala že ju musím zachránit, že prdla větev na višni a má tam toho že neví co s tím. Tak jsem dotáhla dom košík višní. Naložila jsem je pěkně do rumu, tak budem mít pak moooc dobrej kompůtek :-)))) a zbytek dala sousedum. Odpol ještě plánuju skočit natrhat třešně aspoň na bublaninu.
Večer se nám vrací tchánovci - konečně sem zas švagrovka deně nepoleze :-P. Tak jsem zvědavá, jestli se tchýně krapet zrelaxovala a přestane jí hrabat a nebude toliko rejpat.  

Jéé, holky, tak jájovi pracně vysvětluju že jako je hovínko, a on kouká do plíny a huhuu (jako hovno) tak asi teda bude mít hovno a ne hovínko … no nic no :-)    

Jituško - no super že je srajda fuč. Vyš. Ať vojtíkovi dopadne dobře. A s tím stolem .. to víš, vždy když se něco dělá a udělá, tak se pak přijde na to, že jsi to či ono mohla udělat tak a tak … z toho si nic nedělej :-). A těším se na fotky jak jste všechno vykoumali a namalovali :-).A nějaký hry? No co na schovku? Nebo jim z dek postav bunkr … půjč vojtovi nádobí ať vaří, Jája si vyhraje i s pytlem brambor :-)). Dělej s nima nějaký kraviny .. to zabírá nejlíp :-).  

Valli - teda vy máte kovbojky místo oslavy. No ještě že vše dobře dopadlo, a kája je v pořádku. Se zeptej jestli půjdete s kájou na ko, jestli by jí třeba nemohli krapet zvětšit díru kolem pr´tky … no chudák .. a to nejste ani v půlce. :-(  

Helo - tak sis taky užívala víkend :-). No a neboj, šak chlap ty okna dodělá .. hlavně že budou, a teď to tak nevadí že nejsou. Hlavně aby byli do zimy :-).    

Dášo - tak tys taky byla pařit jo? ;-). No vidíš, mě se Jára divil co dělám o půl 12 doma … že jdu nějako brzo :-)). Jste měli mejdlo s kaufíkem jo? Hele u nás je to stejný, říďa tam je už asi 3, na kasách ze stálích skoro nikdo jen samá brigoška, na krámě pár co tam byli i za mě jinak taky brigoši nebo úplně nový lidi. Takže už nemám skorem přehled. Ještě že aspoň Jára tam je den co den a od známích nosí drby :-). Sem minule říkala mámě, že se zpátky netěším už proto, že tam nebudu nikoho skorem znát, a budu tam zas jako nová. No a myslím že mě tak i budou brát a na info mě asi nedají zpátky … musím pak kouknout zda by se něco jinýho nenašlo. No a stykáním … u nás byl taky jeden takovej samolibej frajírek (hajzl hnusnej namyšlenej) a nejdřív byl jen fůďák, tak hned se všema kamarád, jen když měl průser tak se snažil kde koho jebat. Pak se vypracoval na říďu a pořád byl se všema kamarád a sem tam pouštěl bububu, jenže na něj každej kašlal z vysoka. Neměl vůbec žádnou autoritu. Ale to je fuk, bo ho stejně vykopli že kradl ;-). Mě se líbil říďa co byl za mě. Ten si hned pamatoval i jak se kdo jmenuje, a klidně si s tebou pokecal o různých věcech, ale uměl si sjednat pořádek. A taky když se na krámě třeba ráno nestíhalo, tak nelenil a přiložil ruku k dílu, a nechodil jen okolo a nenadával. .. na toho si nikdo nedovolil. Já ho měla moc ráda - být takovej každej šéf, tak by se hned líp makalo.    

Tak, snad všechno napsáno.  

Všechny zdravíme, mějte se fajně … a piště holky ať mám co čísti :-)))  

Andělka a Jája 17m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.06.07 14:35

Daso:tak jestli se ivdime tak ti dam ty penize pak.:-)
jinak senec-to je nekde u zdaru?tam je pory dost cyklostezek(po­povida jituska), u nas to na kola neni, zaprve same kopce,zadruhe- cyklostezka vede podel hlavnich silnic, to bych si jak teda neriskla,prootze tady jezdi blazni atd.ale ja jsem fakt hrozna,my takhle nikam nejezdime,takze ani nevim, kam bych te poslala(stydlin)­.spis tak jen pamatky a to teda lukyho fakt nebude zajimat.mne nic pro decka nenapada.ale v te jihlave je dobry koupaliste-ruzne ty aktrakce-muze rict i jituska,ti tam jezdi…pak je to same v úNANOVě(coz je ale u znojma),asi tak 50km od tech sebkovic.to jsem moc neporadila,co?:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.06.07 14:55

AHOJKY holky,m tak cvhilenk,anez se vychladi mleko pro kaju,

kajinka ma od toho pobytu v nemocnici nejakou rymu,nejhorsi je to k rnau,jak to pres noc neodsavam, tak pak chropti,no zitra se zeptam dr.
jinak holky prijde ze furt spi,jako od narozeni,porad, uz je 3m. tak by nemela tolik spat,ne?nezeby me to vadilo,jsem rada,ze treba chvilnku je cas,ale zda se mi to nejak moc.

ANDelo:tak ty jsi mela nejaky srazik,pokecal­s,napila se,to se mas,ja si ted rikam,nekojim, muzu vsechno:-)a stejne neni na nic cas!
jo ze nekojim, tak si konecne po3 letech pujdu naockovat klistovku(pre­ockovani).dou­fam,ze to jeste jde…a nevyprsela lhuta.

Musim to zaklepat,ale martinek snad uz najel zase na svuj rezim,vcera usnul uz tak v7h.odpoledne sice spal jen 3
/4h v aute,tak asi vecer unsul,ale nedelal ani cavyky,no prvne jsem ho museli postrasit certem(byla pohadka s cetty nejsou zerty,on kousek videl-tak ted vi kdo to je:-) )v nopci jednou rval,ale dobry,dal si piti a spal do 8h.

uz jsem psala ze mame projekt,asi jo,ted cekame naorazitkovani a pak hura na urady:-)

JITus:diky za sms od iky,ze pozdravujeme!
jinak uz mate pokojik,honem foto!

tsak vic jsem nedocetla…ale asi vsichni nekde jste,ze?
jak se vyspi martinek,valime na hriste.toje hic…

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 19.06.07 15:34

Ahoooj,  

tak mám konečně dočtený i starý deníček.
Odjeli jsme na chalupu cca před 9.h ve ČT, no byla jsem ráda, když jsem asi po 2 a půl hod vylezla z auta, totálně splavená a tak nějak i unavená..holt ten nízký tlak je hrozná věc. Vždy, když jsme stavěli kvůli Matýho čůrání, tak jsem se aspoň protáhla.
Tam to bylo skvělé. Kromě hlídací tety a jejího mažela s dětma tam byli i Alči rodiče, její mamka (alias babička pro Matýho) tam byla kvůli vaření - každý den dvě různá jídla, samozřejmě každý den něco skvělého ke kávě, když si chlapi dávali „oraz“ a slezli na moment ze střechy (koblížky, rohlíčky s mákem či sezamem, bábovka nebo jahodová buchta atd. ..). Pak tam byl ještě Aleny bratr, docela konfliktní týpek, ale makal tay jak o život. No a v pátek ještě dorazili naši známí, znají se samozřejmě dobře i s Pepou a jeho rodinou, mají dva kluky 4,5 a 8,5 roku, tak s tím mladším Adamem si Matý o víkend i vyhrál. Já odpočívala - četla, občas něco podala klukům na žebřík na střechu a lítala přes celý dvůr s Matým krmit kozy, husy a kachny, či králíčky…náš „zvířomil“ byl ve svém živlu, posílám fota na Rodinu.
Jo, když už jsem u fotek- tak s mi to seklo i v noci, než jsme odjížděli na chalupu a já čekala na manžílka, tak tam nakonec nic moc nepřibylo, uvidíme dnes.
Cestou zpět v neděli (vyjížděli jsme z chalupy s těmi známými) jsme se stavovali v Koněpruských jeskyních, ať máme na kontě i nějaký ten kulturní výlet :) . No, jsem si říkala, že mně tamm bude hej (je tam cca 14stupňů) a šero, ale co Matý, aby mu nevadilo přítmí. Chachá, náš syn bavil celou tu naší bandu lidí včetně mladičké průvodkyně, pořád volal „Bububu, já jsem tu!“ a tak podobně, no pořád vyprávěl, že tamhle jsou kamínky a tamhle díra…utišit moc nešel, naštěstí se jeskyněmi rozléhal nejen hlas Matýho, ale i slečny průvodkyně, tak snad jsme výklad zas moc nerušili :)
Domů jsme dorazili až kolem 19h, a to to neplánovaně vzal můj drahý přes dálnici, abychom byli doma dřív, já totiž chtěla jet jinudy, po hezké přírodě, jenže přes ty vesnice to byla samá zákruta, a to mému žaludku ve vedru jaksi moc nepřidalo :-/  Zvěř doma v pohodě, docela jsem se bála, aby jim nic nebylo, museli to zvládnout doma sami, měli sice dostatek jak vody, tak jídla, ale znáte to… Luky rovnou rozložil v obýváku na válení gauč a šel udělat večeři, já dala prát aspoň jednu várku tmavého pracovního oblečení a Matý samozřejmě seděl u Lega, tak jsme se pak v klidu najedli a uložili Matýho, chvilkama jsme spinkali a pak se ještě rychle koukli na net na nějaké byty (pořád nic nemáme!) a šli spinkat. Včera jsem byla jak zmlácená, Luky taky, musel vstávat do práve už v 6h, aby stíhal dohánět dovolenou, no, dnes je o poznání lépe nám oběma. Matý - terminátorek - je v pohodě celou dobu.  

Dnes mi nechal manžel autí, neb jsem měla ráno v 9h být v poradně, tak jel do Prahy s kolegou a my s Matým měli pohodlí. No ale moc dobře to nedopadlo, vyfasovala jsem magnézko :-( Měla jsem tucha už 2týdny, že to není ono, hlavně se mi občas v noci hlásily křeče do lýtek, opravdu bomba, ale u dr. jsem schválně hned nehlásila, zajímalo mě, jestli to jako pozná sám. A holky, on po chvilce při prohlídce věděl, která bije! Takže po poslechu srdíčka zapnul ultrazvuk a aspon jsem zas viděla Barunku a prý je s ní vše OK, tak aspoň tak. Holky, to je vám tak hnusnej blaf, to rozpustný magnézko, je to sladký jak cecek, no budu trpět i u blbýho pití vody s tímhle tím.. a aby toho nebylo málo, MUSÍM jít opět na glukozový test! :-(( Já jim to tam v té čekárně u laborky pobleju a bude po srandě. Proč tam musím, když nemáme v rodině dispozice k cukrovce??? :-/  

No, asi už k vám, že :-)   Jituško - tý jo, tak takhle ty si teď užíváš s průjmama, jo? Ale hlavně, že stěry dopadly synkovi dobře a srajda ustupuje. Neboj, určo za chvilku pomažete ven všichni, jsi taky holka statečná! A nemůžu se dočkat fotek nového pokojíku, třeba od tebe něco obšlehnu :-), neva? A bejvák neprodávej, tady v hnusném Mostě bys vydržela tak měsíc a jak rychle bys šupajdila k vám na vysočinu! :-)) Jo- myslíš, že jsem byla hín z dětiček a mumraje na srazu? No, občas m zaskočil třeba Jája, jak po minutě zjistil, že mamka je fuč, nebo vysoké cé Martínka, ale jinak dobrý, rozhodla jsem se nechat si i druhé dítko, tak snad to zvládnu :-)))   Valli- ńo vítej doma, jsem moc ráda, že už jste všichni spolu! No, asi jako holky- oslava byla tedy veslá, jen co je pravda, hlavně, že Káje se nic nestalo!   Dáší- i ty sis hezky užila, jen co je pravda. Aspoň máš fakt přehled, co se v práci děje, jak psala Jituška. A stěma chlebama mě nedráždi, bych si dala kterýkoli, mňam! Včera v elektru jsem potkala pekárnu ETA, se mi rozsvítila očka, aby se jako manžel pozastavil…no, tak se pozastavil nad tí, proč bych jako „v dnešní době pekla chleba a hlavně, že já bych u toho nevydržela a jen by nám to doma stálo“…po mém kyselém obličeji hned vyhrkl, že mi ji klidně tedy koupí, když si na tom budu trvat, no. Takže asi tak u nás, i když on o tom nic neví, ani pořádně nevěěl, že se něco takového dělá. Takže buď ráda, žes ji takhle hezky dostala :-) A k těm bobkům ve slipech- buď ráda, že to v sobě nedrží, jak už jsi určitě slyšela, je moře dětí, co si počkají s bobkem na plínu, i když na nočník už čůrají a to třeba vydrží čekat i 3dny…toho bych se já osobně bála víc, ono už to brzy přijde, kdyto bude házet do nočníku či na záchod :-)   andělko - no, beru tě za slovo, já ovocné knedlíky s čímkoli moc rád, tuze rád :-)) Jaká byla slezina s holkama z vesnice ? :-))) A huráá, Jája je zdravý, to je pohoda. Taky bych tě poslala na testy, jestli neútočí zase nějaká alergie…ačkoli já mám alergii jako blázen třeba na žito, tudíž nesmím žádné tmavé pečivo ani nic cereálního, kde je žito a tmavým pečivem se cpu nejvíc, no hovadina největší, žito mi nevadí…:-/   dalif- to je v čudu, fakt, s těmi úřady. Tak Vítek také rád MHD? Matý ji přímo zbožňuje, možná proto, že ji skoro nevyužíváme. A buď ráda, že je Zuz tak pohodová, si vynahrazuješ to ceselo s Vítkem :-)   Heli - no vidíš, jak máš šikovného manžela..tak pak pošli foto domečku s okny, ju? A Teddy je hezký, se nedivím, že ho mají holky rády:-)  

No, pro dešek končím, zbytku se omlouvám, ale chci stihnout ještě nějaké to foto na Rodinu. Pápá   Violet s mimi 25tt a spící Matý        

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 19.06.07 21:37

Ahojík,

Jituško  – doktorka říkala, že na ultrazvuku něco málo bylo. No nebudeme to už řešit ono se to už stalo a je to zamnou.

Holky dneska jsem byla s Elískem ve vodním ráji v Jihlavě a moc se jí to líbilo. Byla jsem fakt překvapená jak se dokázala zabavit i sama. Nebylo tam ani moc lidí.

Včera jsem s Elí byla na očkování zarděnky atd… Dala jsem jí ten Priorix stálo mě to 559Kč. Tak snad budeme bez reakce.

Jinak se máme fajně. Omlouvám, se že tolik nepíšu ale jak jsem již říkala já hodně zapomínám.

Tak se mějte hezky a papa Petra

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 19.06.07 22:19

VIOLET- na ten glukoz. test nemusis jit !!! oni to ted zavedli, ze maj jako chodit vsichni, ale podepsala jsem ze nechci a v poho ( no ja i odmitla tripple test…). Prijde mi ze si laboratore jen chtej namastit kapsy, ale to je muj nazor. (dle me je to zbytecny vysetreni, zvlaste kdyz u vas nikdo cukrovku nemel a nema).

MAMULI- to je mi lito, treba se zadari jindy. jojo Vodni raj v Jihlave- tam mame taky karticky, ale uz jsme tam skoro rok nebyli…

HELI- sikovneho manzela mas, jej domecek, my se tez po necem zacnem poohlizet…pac M.nechce abych sla na injekci, toz nevim jestli budem dal „planovat“ deti, tak…ja ted nechci dalsi…

VALLI- taky koukam na Zu ze hodne spi, to jsem u V. neznala, toz je to mozna povahou nebo nevim…ta oslava - teda brutus, jesteze se Kaje nic nestalo. Ja musim furt hlidat V., pac ji nejradsi saha na ocicka nebo kdyz pase koniky, tak pridrzuje hlavicku k podlozce - fakt :,-(ista.

JITUSKO- to verim ze musi byt soda, byt doma takhle dlouho, taky se moc tesim na fotky „noveho“ pokojicku

NIKKOL- snad vam to s bydlenim klapne.

DASO- u tvych prispevku slintam !!!

no nic jdu spat, dnes  teda den, dopol. v jednu dobu oba rvali - Zu mela hlad, V. unavou, pritom jsme ty 2 zast. busem jeli kvuli nemu !!! a odpol. - vecer podobne, navic jsem delala jahodovy dort (piskot, puding,jahody zele) a pri prendavani na talir mi to spadlo, toz je to jedna velka neforemna hromada na taliri, esteticky jak blazen ;( pak na zac. zehleni pri Ordinaci,se mi povedlo vylit vodu na parkety misto do zehlicky… ja fakt nevim co se deje, asi zmena pocasi…navic dnes ma M. nemcinu, toz jsem koupala a uspavala decka sama, pri davani pyzama V. zacala Zu nadavat…pak V. chtel vic mlika, no ale Ordinace jakztakz. Vitek spal a Zu se probudila,dala jsem ji odrihnout a spi dal sikulka.

jo nevite nejaky tip na ocistnou kuru- napr. Metabolik- to piti ci tak ? celulitida se uhnizdila, bricho po porodu zustalo, no su krasa nesmirna.

ciao a dobrou D a Vitek temer 20 mes, Zuzka 2 mes

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 19.06.07 22:22

jej ANDELKO- ty jsi takhle parila jo ? no muselo to byt neco se videt s deckama po tak dlouhy dobe…toz chlapci by si dali rict jo ?

VIOLET- jsem se fakt s chuti zasmala u toho, jak Maty delal konkurenci pani pruvodkyni…

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.06.07 08:41

AHOJ,
tak martinek ma konecne svuj bezny rezim,no byla to prace trvalo to asi 5dnu!musim ho pochvalit,vcera byl ten nejvzornejsi chlapecek,kdyz sel spat!proste lehl,nevymyslel kraviny,lezel zabubany a jen koukal a sem tam si pustil hraci knizku!po hodine koukani usnul!my byli paf!asi zabral ten cert nebo co!kajinka usnula taky kolem 9h. my jsme si dali sampano(jen tak) a pak tuleni:-),pak jsem kaju pred spanim nakrmila a ta spala az do4h.v 7h jsme vstavali a martinek po 8h.takze super.
VIOLET:pekne fotky a na chalupe jste si uzili,super.maty musel fakt byvit v tech jeskynich!

DALIF:jo to se stava,mne taky nekdy pada veci z rukou:-)

psala jsem andilkovi na icq,pry nas cte a napise nam!ma porad starosti a nechce otravovat,tak jsem rikala,ze tady jsme od toho,abychom ji vyslechli!

dnes jdu s kajou k nasi dr.no asi jen pokecame co jak s ockovanim,protoze vaha a mereni nehrozi:-)
tak pa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.06.07 13:32

Ahoj holky,  

tak co nového ? Blbý dotaz, máte těch novinek nějak moc, snad si pak vzpomenu, až budu adresná :-)  

U nás nic nového, ráno Luky ven vyfasoval plenku a dorazili jsme domů bez bobka, no jen kdybych mu ji nedala, to by bylo jistě naloženo :-( Takže mě to čeká odpolende. No on včera kadil 3×, tak měl dopoledne asi vybráno. Byli jsme s Lenkou a Klárkou v Kauflandu, na mašinky a na zmrzlinu. Včerejší odpoledne se vyrařilo až na závěr. Dojeli jsme na kolech k rybníku, děcka si vyhrála, krmili jsme kačenky, skluzavka, písek.........takže jsme s Lenkou stihly probrat taková ta témata tchýně, chlapi.......No když jsme odjížděli domů, sednu na kolo, vyrážím, rána, brek. Normálně Lence na kole rupl šroubek od nosiče, na kterém má sedačku. Obě v šoku, už tam začal poskakovat nějaký místní chlapík, co tam byl na pívo. No tak jsme děcka sundaly, já je hlídala, jiný chlápek popadl kolo, zajel domů pro šroubky a nářadí, kolo opravili. No jsem čučela, jak byli ochotní. Lenka měla slzy v očích ještě u baráku, protože nedávno Klárka propadla zábradlím a spadla o patro níž na schody. Nic jí nebylo. Tak mají holky smůlu. Přitom Klárka je takové klidné a pohodové dítko. No naštěstí se nic nestalo, si nedokážu představit, co by bylo za hrůzu, kdyby jí to ruplo za jízdy z kopce. Chlapi nic nechtěli, Lenka jim dávala peníze, tak jsem jí řekla, ať jim zaplatí u výčepu pivo a je.  

Andělo, tak jsi si taky užila, jen jsi dorazila trošku dřív domů, že :-) No já taky měla ráda svojeho VOD, respek byl, jen se na něj člověk podíval. Jednou přijel do práce dřív, jsi měla vidět, jak se společenská místnost rychle vylidnila :-))) Já jsem dělala, že si piju svoje kafíčko  v kanclu, holky z obchodu to měly těžší :-))) No ale měl smysl pro humor a byl spravedlivý - jo a ruku k dílu přikládal dost často, hlavně na nápojích. Když jsem ho potřebovala, tak jsem ho naháněla po obchodě, protože v kanclu skoro vůbec nebyl. Co jsem to ještě chtěla??????Jsem bez taháku jako bez hlavy :-)  

Valli, no s tím „kulturním“ vyžitím nic moc u vás :-) Jasně, můžeme trávit dovču na koupáku, ale asi ukecám manžu na ten Senec - je to na Slovensku u Bratislavy, je tam Aquapark, termální koupaliště, takže v nepřízni počasí se tam můžeme uchýlit na celou dovolenou. Lukymu by to snad ani nevadilo :-))) No Manža by bral dovču na samotě u lesa, ve 2 teda ve 3 , ale to by se asi moc nelíbilo Lukymu :-( Taky máte strašáka čerta, my taky, od Mikuláše. Byl u nás, ale byl moc hodný, ale Luky už ví, že není hodný :-))))  

Violko, tak jste si parádně užívali, jsi si odpočala, domácí mazlíčci přečkali, to je dobře, jsem přemýšlela, kam je dáváš, když tam jedete pryč a vy je máte doma? No já taky jedla magnézko, ale v tabletách. No a kdybys jim tu čekárnu poblila, tak by tě aspoň hned vzali a nemusela bys čekat. Jo a ty testy tuším nejsou povinné. A máš pravdu, můžu být ráda, že Luky bobku nezadržuje, ale 2-3× denně přepírat paasrajděné slípky taky nic moc. No hlavně, aby se to naučil!!! Jo a Matý nedostal slevu nebo odměnu, že průvodkyni tak pomáhal s výkladem, jo? :-)  

Dalif, bříško spadne a na celulitidu - hodně pít, pít, pít a zase pít, aby se vyčistily ty kanálky. No z mojí hlavy to není, tak nevím, ale taky trpím :-(((( Jinak jak čtu, tak dítka zvádáš dobře i přes jejich občasné „zlobení“ , jsi šikula!  

No nic, valím, tak se opatrujte, na chat večer asi nedorazím, manža to na mě zkoušel už ráno, ale Luky ho nenechal (no mě nenechal ani vyspat - vstával v 5,30 - nic pro mě :-((( ). Na oběd přijel nasoptěný jak drákula, zase ho v práci asi dost vytočili, že mi to poví večer. Ještě že už dal výpověď, jinak by asi brzy dostal infarkt :-( Dáša   

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.06.07 17:07

Ahojky,  

jen se hlásím, že nevím, jak to bude večer s chatem..jelikož Luky včera v Praze zůstal a dorazil až ráno se s námi potulit a nasnídat :-), pak zas do práce, tak asi budem večer spolu, na trénink nejde určitě, to hlásil už na chalupě… ale ještě uvidím, jak se mi navrátí domů, možná nakouknu…   Dášo -no tak to teda bylo dobrý, s tou sedačkou :-/ Fakt ale štěstí v neštěstí, a ti ochotní chlapi, to jsem taky koukala! Jo- co tedy s tím vaším stěhováním, bude se to dít, když manžel mění práci? A s těmi testy na cukrovku- já vím, že kamarádka, co má tady jiného gyndr., na ně nemusela…ale včera jsem byla ta rozladěná tím UZ navíc a magnézkem a tak, že jsem se na větší odpor nezmohla :-( No, co se dá dělat, jsou horší věci na světě (třeba porod v MO!) Užijte si večííííír :-))   Valli -no vidíš, jaký je Marťa šikula, jak hezky usnul! A máte i vyspáno, to je fajn, užívej si volnější dny, dokud to jde. Co u dětské s Kájinkou? A Matý byl v jeskyních zdarma, platí pro děti do 6-ti let, takže možná snad mohl dostat pár kaček z platu slečny průvodkyně..:-))) -nevím, jestli ses na slevu na vstup ptala ty nebo dalif :-)  

Tak ju, jdu juknout, jestli už není perník v troubě hotov. Pápá   Violet s Matým a Barunkou

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 20.06.07 21:26

Ahoj holky,

tak konečně jsem se dokopala k tomu, abych dala na rodinu fotky ze srazíku, tak mrkněte.
Malá zase stávkuje s denním spaním, dnes jen řvala, tak jsem to nakonec vzdala.
Jinak to vypadá, že možná na dovču nakonec pojedeme, vyjeli by jsme 20.7. Pojedeme jen asi na týden + cesta.Kvůli malé, myslím, že ten týden pro ni bude akorád.Možná s námi pojede ségra se švárou, tak to by byla paráda, neměla bych děti na krku stále jen já :o).
Včera měly švagrovky narozeniny, tak měly takovou malou oslavu, jen v kruhu rodinném a s jejich milými.Z oslavy jsem na chvilku odjela na dopnění nehtů, tak je mám zase „krásné“.
No a dnes jsme měly sraz s Peťou a Eli, byly jsme venku chvilenku a volali naši, že jedou k nám a když jsem tedy na městě, tak si nás tam vyzvednou.Pak jsme byli celé odpoledne na zahradě.Fuj, to bylo vedro.Malé jsme napustili bazén, tak se tam celou dobu rochnila.Nikče volala kámoška, jestli by s ní nešla do kina na Spidermanna, takže nás brzy opustila.
Zítra jedeme na plavčo s Nikou a dědou autem, pak chceme ještě do Tesca, tak to bude super, že nemusíme  v tom  parnu busem.
Jinak nic nového se u nás neděje, tak radši přejdu rovnou k vám.

DÁŠÍ - to jsi měla nějaké mecheche z práce?.To jste si to včera v nově objevené hospůdce pěkně užili :o))To mají holky opravdu smůlu, tak hlavně že se Klárce teď nic nestalo.To taky koukám, jak byli chlapi ochotní, je super, že se ještě takoví najdou.

VALLI - tak konečně po tom lítání po úřadech máte pas doma.A kdy jedete na dovču a kam?Se spaním Kájinky asi moc neporadím, ale přijde mi to celkem normální, třeba je jen trochu spavější.Martínek je zlatíčko, že tak krásně sám usíná :o).

JITUŠKO - vy musíte být, chudáčci, zalezlí doma?Přeju, ať už je vše v pořádku a můžete si venku užívat.Už jsem na ten váš pokojíček moc zvědavá :o)

ANDĚLKO - koukám, že srazík byl parádní, i když tedy opravdu mohl trvat déle.Cože po roce a půl?To je vtip?Snad se tchýně zrelaxovala, jak píšeš, a dá chvíli pokoj (přeju ti to).Jo jo, do zimy to snad stihne :o)

VIOLET - víkend jste si taky náramně užili, fotečky jsou moc hezké :o).Dokonce jste si udělali i výlet.Já si myslela, že už nějaký byteček vyhlídnutý máte.Nepsala jsi to nedávno?Nebo se pletu, fakt teď nevím.Tak magnézko a ještě glukozový test, to si teda „užíváš“.To si dnes s manžou alespoň uděláte hezký večer, když bude doma ;o)

MAMULINKO - hlavní je, že Eli po očkování bude dobře a nebude mít žádné vedlejší příznaky

DALIF - a ty by jsi třeba za prá let šla i do třetího dítka?Ty jsi včera měla úplný den blbec.Očistnou kůru bych taky potřebovala, tak snad holky poradí nějaký tip.

Přeji všem krásnou dobrou noc.
Helena a spící dračice

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 21.06.07 07:42

Ahooooooooooj,
holky,pomoc,jdu si hledat strom do lesa,špagát už mám…tak děcka jsou snad OK,zato včera přišel z práce Honza,že je marod-má angínu,antibi­otika,teplotu a jak jinak-umírá.Musíme být venku,aby se vyležel,nesmí se hlučet,protože ho bolí hlava-typicky nemocnej chlap!!!Já se tak těšila,že konečně vrazím děti Honzovi,půjdou ven a já si budu šmrdlat byteček nebo se jen tak válet-za ty tři týdny si to zasloužím.No tak nic,místo toho je budu mít nakrku furt,protože se bojím,aby to od něj nechytly,když jsou oba po nemoci.
Včera kontrola s vojtou dopadla dobře-průjem zažehnán,ale jsme objednaní příští týden na ultrazvuk do nemocnice-ta slezina se nezatáhla ani po viroze,naopak se zvětšily játra.tak jdem na nějakej lepší ultrazvuk-doktor má podezření na přetížení krevního řečiště či co-aby se jako neměstnala krev.Moc tomu nerozumím,ale byla bych ráda,kdyby se vědělo co a jak.Achjo,to jsem si myslela,že už je to za náma.Aspoň že vím,že to není ta leukemie.
Jinak jsme měli i prohlídku v 18měsících(a kousek),tak má Vojta 11,10kg a 86cm.Jo a ještě se pozastavil nad jeho pupíkem-že má jako nafouklý panděro,tak příští odběr bude na podezření z celiakie-to stejný u Báry,oba mají nácky jak pan starosta.No mám radost,snad zůstane jen u podezření.
Vojta byl jako vždy vzornej pacoš,jezdil doktorovi po ruce autem,nechal se zvážit,změřit,ne­počural to tam,no paráda.Jo,ještě máme problém s pinďourem-nejde mu přetáhnout,tak máme nějakou mastičku,ale mám strach,abych mu tam neudělala jizvy.No tohle já neznám,já znám jen prcky!
Včera dostali zboží do sekáčku,tak jsem vojtíkovi koupila suprácký next džíny za 65,– a Báře next gatě za 70,–,ale asi jí budou na podzim malý,uvidíme.No a sobě krásný tričko s motýlkem.
Ještě jsme se stavili za tchýňákama na zahradu,tak se tam děcka cpaly hráškem a jahodama,no já taky,mňám,to můžu!
Za chvilku se chystám s kámoškou do Jihlavy do ZOO,když už jsem si to s váma vyzkoušela:)Ona má dovolenou a je sama,tak je ráda,že nemusí sedět doma a já jsem ráda,že nemusím koukat na trpícího manžela.Doufám,že nezmoknem.
Tak se mějte,večer ještě písnu.
papa,Jituš a kuřata

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 21.06.07 12:17

ciao,

teda JITUS- to je fakt smula, decka se uzdravi a manzel lehne- to Ti opravdu nezavidim, nemocny chlap…
hele velky pandero- podezreni na celiakalii ??? Vitek taky furt spuli bricho a vsechny kalhoty ma vets.pod pupkem, vypada srandovne,ale … ted se mu opet trosku zhorsil ten ekzem- hlavne v podkolennich jamkach a svedi ho to, no snad nam vyjde ta dovolena u more na konci zari…

HELI- teda Naty takhle zlobi se spankem, treba tim hicem, ted tu sprchlo a je krasnej vzduch, V.spi, ale Zu ulicnice ne. Kam chcete na dovcu ? My ted pojedem HURA 8.7. na tyden k Luhacovicim a pak snad na konci zari k mori- hlavne kvuli V.ekzemu.

VALLI, VIOLET - to je same tuleni, hele nechte neco na ostatni !

DASO- dik, zlepsim pitny rezim. Teda vazne chudak Klarka, jesteze se nasli hodni lide kolem. Ma teda v posledni dobe ta holka pech..

VIOLET- hodne stesti at najdete brzy ten byt pro vas !

VALLI- nevim, Zuzka je obcas tez spava, to V. byl „akcnejsi“ co si vzpominam…ale napr. dnes v MC Vitek radil, deti zpivali, rvali a Zuzka kolovala z naruci do jineho naruci a pak usnula pri tom nejvetsim hluku a spala a spala, ale dosli jsme dom, dala jsem spat V. a Zuzka od te doby vzhuru…chci synchronizaci !!!!!!!!!!

teda ulicnice, jak ji vezmu do naroci usne, ale beda kdyz ji polozim !

mejte se D a Vitek temer 20mes, Zuzka 2mes a cosi

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 21.06.07 13:41

Ahoj holky,  

tak u nás nic nového, včera u našich paráda, vedro, takže Luky i Klárka převážnou dobu strávili v bazénu. No jinak se tahali o trojkolku, krmili sousedovic slepičky, honili se na Adama a Evu jev botičkách, pojídali hrášek, jahůdky, děda dokonce donesl i maliny a 2 kuličky angreštu, co natrhal :-))).........pěkné odpoledne. Taky taťka dones pár meruněk z jižní moravy, tak to byla jiná chuťovka, než ty kupované. Luky skotačil u našich v autě, vystrčil hlavu z okýnka a volal - babi, ještě meruňku. Naši jsou z něj vždy paf :-))) Ráno jsme projeli město, zaskočili do obchodu a honem na oběd. Dnes jsem dělala zeleninové karbanátky a bramborovou kaši, manža chválil, že si pošmakoval :-)))  

Violet, no s tím stěhováním, manža je zaměstnán do konce července, v srpnu teda asi nastoupí v Brně. Zda tam zůstane nebo se vrátí se uvidí, ale když vidím, s jakou vervou hledá byt, tak myslím, že stěhování proběhne. Ale tak za 4-6 měsíců. Já bych zatím chtěla nějaký 2(3)-pokojový byt, ale zažízený - teda alespoň ledničku, sporák, pračku, ať to nemusím tahat a kdyby jel manža na služebku, abych mohla vegetovat třeba tady doma a ne v Brně.  

Helo, tak jak čtu, tak pořád slavíte :-) taky jsme včera koupali dítka, v tom počasí stejně nic jiného nejde dělat.  

Jituško, tak nemocného chlapa ti nezávidím, to je horší jak když skáčeš kolem malých marodů, co :-(  My měli v 18m. 12 kg a 83 cm, ale to bylo takové vážení , měření, že to snad ani není přesné, protože tehdy měl zrovna Luky svůj den :-(  A s tou nemocí, Barča to má potvrzené? Máte bezlepkovou dietu? No snad ne, když jsem z komentů nijak nepochytila, že by Barča něco takového měla. No sand to testy vyvrátí i u Vojty. A co Zoo, jak jste si to užili? A řetahujete pinďu? My začali nedávno, moc nám to nejde.  

Dalif, tak Zuzanka chce chovat, jo? No u maminky je nejlíp. :-))) Dalif, chtěla jsem se tě zeptat, jak znáš Líšeň ? Hledali jsme v okolí nějaký byt, ale nějaká kolegyně od manži nás odrazovala, že je tam poblíž spalovna či co a že to tam dost tím směrem fouká? Hledáme byteček někde v těchto místech i Brno venkov, tak jestli nevíš ? Co takle Bílovice, Podolí, Slatina nebo šlapanice ????  

No nic, valím  pa Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.06.07 14:02

DASO:to teda ,musel byt horor s tim kolem,no hlavne ze se klarce nic nestalo!

HELI:ja vam tak zavidim tu zahradu a ty bazenky!uz se tesim na nas,az se budou decka rochnit.(no kdovi kdy ti bude)

JITUSKO:tak to je desny,same nemoci…a jeste ten vojtik a ty jatra,kdyby se uz aspon pordne vedelo,proc to atk ma…

DALIF:chudak vitek,on ma ekzem?tak hodne mastit.segra ma aotpicky ekzem,jako mala se furt skrabala aa mastila.v zime byla cervena .hruza.
tuleni:jsme se dlouho nevideli,tak jsme to ted museli dohnat,ale neboj vcera jsme se pohadali…no ikdyz babicka rika,ze u nas mladych je sex na usmireni to prave:-)ze u nich starch uz pry nepomuze nic:-))
SPANI:mner prijde ze kaja se dudlikem ududla a spi furt.mezitim ji,prebaluje se a nekdy chova…no a prijde mi ze snad spi 20h denne…

tak kdy se nam navrati ika-o vikendu??

psala jsem vbam o vcerejsku?asi ne.
o pul12 jsem dala martinka mamce na hlidani,ja jela s kajinou k dr. tam jsme vyfasovali plno leku,je chudokrevna,pak neco na vyvoj,kapky fenistil,ma rymu,tak pry na sliznici,aby neopuchla.a tak.ockovat nebudeme,prootze ji nebudeme trapit…rikala dr.takze nausniciky vidim az za dlouho-dr je dava az po ockovani…
pak jsme se s akjinkou uzili.sli jsme ven provetrat kocar,byli jsm,e ve meste a ja si dala v pizerce salsat a ledovou kavu,pak jsme jeli domu parkem,pak jsme nevstivili tehotnou spoluzacku,ktera kazdym dnem porodi,no kecali jsme dve hodky na hristi a vecer jsme zjistila,ze jsem se spalila!pak jsme dosly domu,uvarily a prisel martinek,pak martin,pak jsme se pohadali a bylo to:-)
tak pa ewa,MArtinek zitra 2 roky,.kajinka3m.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.06.07 14:22

DASI:v bilovicich se ted hrozne moc stavi,na zacatek brna je to 15minut autem.je to tam super.jinak primo v brne jsou byty hodne drahy.nevim jak v tech bilovicih,ty novostavby jiste taky,ale urco min nez v brne.
to by bylo suzper kdybys byla v brne,to by pristi srazik uz vysel!jinak vic asi poradi dalif.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 21.06.07 14:59

Ahojky holky,  

u nás nic mc novéh, dopoledne tu s přestávkami lilo, ale teď už je zase hrozný dusno :-( Pomoooc, v tom se nedá být! Jinak - ráno se doslechl Luky od známého něco o bytě v super lokalitě, nevíme tedy cenu,ale není po rekonstrukci, tak ještě musíme něco pozjistit. Jen víme, že tam  není výtah a je to v 2.patře :-/ Takže by tam muselo být něco,kam budu dávat kočárek v přízemí… A pak mi volala kamrádka, že známý prodává byt, tedy jeho táta, tak jsem si hned volala pro podrobnější info a zajdeme se tam o víkendu podívat, je také neudělaný,což je ideální,chcem si vše dělat sami. Takže vám dám vědět po víkendu. Už jsem dost na nervy, že stále nic nemáme.   dalif -jak, že máme nechat nějaké tuli i vám? Já vám zapomněla říct, že od dr. mám i příkazem omezit tuli…naštěstí neřekl „vynechat“, tak to holt bude jen svátečně, no…aspoň do další kontroly tedy. Takže ten, kvůli kterému se na vás nedostává, je Vali :-D   Helčo- no byt byl napůl domluvený, ale pak jsme zjistili nějaké detaily a rozhodli jsme se ho nevzít :-/ Já si neuvědomila, že jsem to na srazíku vysvětlovala jen Jitušce, možná u toho byla i IKA, to nevím jistě. Takže vnímáš zatím dobře :-) Jo a s X-landerem jsme na tom tak, že si asi koupím korbu z druhé ruky a sporťák nový (no, ani ten bych nový nepotřebovala, když už jeden sporťák mít doma budu), pokud tedy náhodně nenarazím na jinou, sympatickou trojkolku za rozumný peníz, už se nikde ani po kočárech nepídím. Takže díky za info..   Jituško -tak co, zmokli jste v ZOO? Téda, to je fakt pech, s tím marodným chlapem, normálně tě lituju, je mi jasný, jak ses musela těšit na to, až si Honza ratolesti vezme a ty si dáchneš, nebo něco uděláš…ale prostě bez nich! A neboj, s Vojtíkem to dopadne dobře, holt si musíš projít opět těma nervama :-((   Valli - tý jo, včera byly asi erupce na Slunci, my se s Lukym taky chytli, blbost ohledně Matýho výchovy, ale vyjela jsem teda pěkně, to už se mi nestalo ani nepamatuju..no Luky si to taky nenechal líbit :-/ Až ráno mluvil o tom (já dělala, že s ním pořád nemluvím), jak to mám asi složitý, s těma těhu hormonama…že ho to nenapadlo včera, že?! A neboj, s raráškama ti to bude ubíhat rychle, tak v domku s bazénkem budete co nevidět, držíme palce!  

Tak jo, jdu něco sníst, když jsem se nalila magnéziem :-/ Papa   Violet s Matým a Barunkou

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 21.06.07 16:31

DASO. vic na skype pozdejc jo ? Bilovice sice jen 1 zastavka vlakem nebo busem, ale uz je to dojizdeni a silene se tam stavi, uz jsou Bilovice skoro coby kamenem dohodil od nas z Lesne ;) a obchody, skoly, doktori  tam uz kapacitne nestaci…tolik lidi tam najednou bydli… Lisen - stara super u Marianskeho udoli, nova - horsi fakt nekdy vyhled primo na spalovnu SAKO…Slatina dobre spojeni z mesta za 15min trolejakem, nicmene na me rovina (mam rada vyhled) a kousek od letiste, takze celkem rusno, kamoska v panelaku posl.patre ma obcas pocit ze letadlo chce vletet do bytu…Vinohrady - panelakoviste a vetrna hurka, no proste nejnej jsou Zabovresky, Komin a samozrejme Lesna ;) ale taky nejdrazsi.

Zuzka chce chovat cau . D

teda april.pocasi prsi, dusno a slunko,prsi, zima, vedro…

 
andela  21.06.07 22:40

Ahoja děvčata,    

Se nám pokazilo počasí co? A jája by tak chtěl jít paá (plavat) :-). No, byl už po druhý v bazénu. Koupila jsem mu malinkej kruh, ale jak hupsnul do vody, tak se potápěl, takže byl pak bez kruhu. Přitáhla jsem od našich kruhy a rukávky co tym zůstali z loňska po neteři, a ten syčák byl v kruhu jen chvilečku, a pak z něj vylezl a vztekal se že v něm nebude. Sice má vody pod prsa … no ale je to živel teda :-). Naučil se i trochi zavírat pusu. To víte že ho sem tam nestihnem chytit a zajede pod vodu.Párkrát si loknul a pak začal pusu zavírat. A ještě když jsme ho „vytáhli" tak se řehtal že je to děsná prča když se potopí :-)). Zkusila jsem ho i já potopit, ale pusu nezavřel čudla. Tak musí trénovat. Mě pěkně boleli záda, bo jsem u něj pořád stála přiohnutá a připravená ho zachytávat. Pak přišel synovec, a potápěl se a jája zkoušel co dokáže .. jak stál tak si přidřepl a pomalu potápěl pusu pod vodu ale jen kousíček, a rychle si stoupnul a smál se :-). Tak jsme ho učili bublat do vody … No je s ním prča. Jen nevím jestli za to může ten bazén, ale jsem jaksi zas nějaká nachcípaná .. nebo jsem to zpátky chytla od mámy která to nejspíš chytla od nás. Chjo … No zatím mě jen pálí v krku, tak snad se to moc nezhorší.
Taky čumim jak si pěkně stíhám opalovat záda .. mám vypálený triko který je zúžený mezi lopatky, pak od šatů ramínka do kříže a ještě k tomu podprdu .. no děs. A asi si budu muset dělat culík, po mám světlý jak mám vlasy víc pod krk zezadu ;-). Asi budu jak zebra :-D.
No a s jídlem se jája pořád nelepší a nelepší … už nevím jak na něj. Koupila jsem mu krásnou misku, je na ní namalovanej slon a jako zevnitř ještě „přilepená"malinká figurka slona, že jako by ho to bavilo .. ale kdepááák … z polívky mi snědl jeden hrášek a 3 těstovinoví kolečka (koulím očima) a k večeři mi snědl červenou řepu nakládanou a zapeč. Brambory ani neochutnal. Je to s ním děsný teda … no ale asi mu stačí co za den sezobe, raní mlíko a sváči … hlavně že pije .. aspoň nějaká útěcha :-).  No a hlavně na vše dělá nenene a vehementně u toho vrtí hlavou … takže nic nechce :-)). A ještě se naučil dělat a říkat ty ty ty .. sáhnul na televizi a kouknul na mě a udělal tytyty, šel na počítač a zas tytyty :-)). No je s ním prča :-).  

Tchánovci se nám vrátili. Tak jsme se večer přivítali, včera jsme se jen viděli u kafe a u bazénu, jinak jsem s nima ani pořádně nemluvila. Tak jsem fakt na tchýni zvědavá … No a Jára mi oznámil, že cca za 14 dní jedem na slovensko, aby jsme stihli jet ještě na známku dálniční co kupovali rodiče. Mají měsíční. Takže jsem objednávala pořádnou autosedajdu, ale že je to tak narychlo, tak na splátky. Jen se teď nemůžu dostat abych se podívala jestli mi ten „úvěr" schválili, bo to píše že nemám nějakej Java skript, a dle návodu jsem to aktivovala a stejně mi to nejde. Tak nevím co s tím … No pokud to povolili, přijdou do 3 dnů papíry na vyplnění, pokud ne, nepřijde nic, takže to asi nebude problém ne? Jen teda nevím … asi jsem to špatně vyplnila … bylo tam zaměstnání … a tak jsem tam šoupla normálně Kaufland, a až pak mě napadlo, že te´d bych asi jako „zaměstnavatele" měla psát sociálku ??? Šak mě platí ona a ne kaufland, ne? Ale nevím no …      

Violet - Tak držím pěsti ať vám nějakej byteček přijde vhod. Si myslím že nemusí být ideální, a v perfektním stavu když chcete sami upravovat, ale hlavně aby se tam dalo bydlet a vy jste už mohli do svého :-)). Tak tfuj tfuj tfuj :-). To muselo být dobrý s matým v jeskyních :-))) Úplně ho živě vidím :-))). Snad u magnézka neblinkáš, pěkně ho pij, ať jste holky obě v pohodě .-). No a na ten zátěžovej test … já taky nemám rodinný dispozice a musela jsem .. u nás měla jen prababi a ta měla tu stařeckou, a to se nepočítá. Dr ani nepřesvědčilo to, že si doma můžu měřit kdy chci … pak jsem to překročila na testu o 3 desetiny a už mě celí těhu honili. Stejně jsem na dietu kašlala, žrala jak protržená a v pohodě … hodnoty co jsem měla mít zapsaný den před kontrolou jsem vždy nějaký napsala a měřila se sem tam kdy se mi chtělo, a vše bylo v pohodě. Ale štvalo mě to víš …Každejch 14 dní jeden den na krev a drhej na kontrolu + ještě na gindu :-/ Ale mám za to že to můžeš odmítnout ne? Já jsem u druhýho rozhodnutá že odmítnu, jestli to jde. A pro svůj klid si budu doma měřit sama …Jinak to proč vzniká cukrovka nikdo neví, a dědičnost tam moc velkou roli nehraje …  Joo, ke kočárům .. sem narazila na Peg perego GT 3 .. ten je taky pěknej. (a mastnej jako Jané) Tak asi vezmu ten :-) o srazu s děčíňačkama jsem psala v sobotu :-) Ale byli holky fajn :-).Knedlíků jsem navařila jak pro regiment, tak jsem se šábla s mamkou a měli jsme akorát. Byli jahodový a pár borůvkovejch. Ale neboj, maminka má borůvky v mražáku, tak když někdy přijedeš, tak ti udělám ;-).      

Valli - no já jinak moc nepiju .. mě stačí ani ne 2 decky vína s colou a mám jí jak prase cvičky. Ale takhle v hospodě to je jiný, a taky mi fakt ta plzeň nevadí byť je to 12° :-).  No jo, si mi připoměla že bych měla jít na tetanovku, že mi ju dr. Nechtěla dávat když jsem kojila … :-p A s Kájou sis koukám taky užila dámskou jízdu :-). No je to zlatíčko malí :-).    

Dalif - no já se aninedivím že ti vše padá z rukou :-) .. při té zátěži .. Vítek a Zu a ještě domácnost ;-). Ale nic si z toho nedělej, ono se to poddá :-). No sraz jsme měli po 5ti letech, takže se nikdo ani moc nezměnil :-). To se základkou to je horší … za těch 13 let se všichni změnili že bych některý ani jen tak nepoznala někde je potkat :-).       Andílkuuuu- no koukej nám napsat, na chatu se kolikrát bavíme kde je tě konec a ty se nám schováváš!!! Ty ty ty !!!! :-)))) Tak šup, jak se máte, co děláte, co tchán :-/ …      

Dášo - tý jo, to mohl bejt průser s tím kolem … no ještě že malá nespadla .. fuj.Já už tahák nepoužívám, te´d si buď otevřu deníček 2krát a v jenom okně čtu v druhým píšu, nepo píšu ve wordu :-). To je ještě lepší než tahák, bo jsem to po sobě kolikrát nemohla přečíst a nebo jsem zkoumala cože ta poznámka měla znamenat co jsem chtěla napsat :-))).Jája se taky chodí pást na zahradu … drbe rybíz, angrešt, maliny. Jen si sem tam ťulda vybere tu nejzelenější kuličku. No i když angrešt spíš rozkousne pošmoulá a vyplivne. Ale neva … Ale byl srandovní když tam běhal nahatej a drbal keříky :-). Sem ho i fotila, ale on se mi moc hejbal. Ani nevímjaký ty fotky jsou, ještě jsem nekoukla. No a auto je pri Jáju ráááj. To se vydrápe i Járovi do dodávky, suveréně zamačkne panel na rádiu, začne mu hrát, pak se vydrápe na sedačku a troubí a mačká páčky, a probírá mu bordel na přístrojovce. A u dědy ve favoritu to samý .. a to si tam s ním děda sedne a stráví tam klidně i hodinu :-).Jak jája vidí auto už musí do něj a je spokojenej :-).      

Helčo - tak oslavička jo? Grilovačka? Hmm .. taky bych si dala říct :-). No jo, Nikča už bude pomalu víc mimo domov než doma co? Tý jo, sem sáhodlouze zkoumala co myslíš tím po roce a půl … no jako ne že by jsme po roce a půl sexovali, ale normálně takové věci provozujem v obyváku. Poprvý po porodu jsme byli v ložnici, jenže já pořád špehovala jáju a měla jsem z toho prd, a po druhý když jsme tak neplánovaně chtěli, tak se jája těsně před akcí vzbudil a bylo z toho prd. Tak jsem teď využila toho že jája nebyl doma a v ložnici ve vlastní posteli jsem si to pěkně vychutnala ;-). Je to přeci jen lepší než na gauči či na zemi a tak ;-).    

Jituško - tééda, to je fakt na mašli. Ale jsi holka šikovná a zvládneš to .. chlap se vyléčí a pak budeš mít relax. S Vojrou ať to dopúadne dobře .. :-).Koukám na Vojty váhu, tak to jája hubenej není když má cca 10,5kg :-). To je v poho .. taky by jsme měli příští měsíc jít na prohlídku a na očkování. A pindík mu taky nejde přetáhnout. Járovi jsem říkala když ho koupe ať sem tam trénuje, že přeci jen jako chlap tomu víc rozumí a má to v ruce ;-). Ale jako nic. Tak sem tam zkouším já. Hlavně se děsím toho aby mu to dr nechtěla přetáhnout násilím, i když když jsem se ptala tak říkala že nemusím zatím vůbec nic řešit. Ale jára si to pamatuje když mu to dělali :-(. Chudák :-(.    

Tak snad už by to tak nějak mohlo být všechno ne? Ještě jedulkoooo kdepak ty nám vězíš? Neboj, ani na tebe jsme nezapoměli.    

A ostatní děvčata pište pište jak se máte :-))    

Andělka a Jája 17m

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 22.06.07 07:26

čauvec kočky,
tak nevím,jestli mám včerejší výlet zařadit do dne plného hrůzy nebo do kategorie „super výlet“.Asi bych to rozdělila na CESTU a POBYT.
Prostě-ráno jsem v osm naložila děti,hromadu věcí a kámošku a frčelo se směr Jihlava(Honza umíral doma tak,že mi ráno s ničím nepomohl a už se těšil,až vypadnem).Protože ráno trochu pršelo,sbalila jsem pro jistotu i věci do aquaparku,v dešti by se to po ZOO nedalo.
Cesta byla příjemná,stavili jsme se v Tescu-chtěla jsem se podívat na ty jejich výprodeje hraček-a byla jsem nasr..,protože to neměli skoro vůbec označený cenama a co jo,tak šíleně předražený-nevím,kde ty slevy jko vzali.Tak jen pár věcí a že jako vyrazíme.Jenže jsem si při příjezdu všimla,že tam,co se jede od Tesca přímo a za dvě minuty jseš v ZOO,tak tam dělajínovou silnici a je tam zákaz!!!Takže jsem se poptala lidí v obchodě na obkliku do ZOO a vydali jsme se hledat.
No strašný,já se bojím ve větších městech(no,Jihlava je jediný větší město,který jsem projela:) anajednou jsem kroužila kruháčama jak o život a hledala neznámo jakou cestu-všechny ukazatele byly na tu hlavní příjezdovku.Takže jsem zastavila v postranní uličce(pak jsem zjistila,že v jednosměrce:(,tam nás ženy navedly,tak to chci otočit a vrznout do hlavní a jak jsem couvala,tak jsem najela předkem na patník a když jsem couvla,vypadla celá mlhovka.Tak jsem to sesbírala,a zkusili jsme to po tý navedený cestě.No nic,baby nás navedly blbě,obkroužili jsme celou Jihlavu,zamávali aquaparku a znovu se vydali po tý stejný cestě.No zkrátím to-po dvou krouženích po Jihlavě v nějvětším provozu jsme to vzdali(bylo už půl jedenáctý a Vojta chodí v 11 spát) a zajeli do toho aquaparku.
A to byla super část,krásně jsme se vyblbli,jen na hodinku,zbaštili si rohlíky a já se rozhodla,že to naposledy do ZOO zkusíme,že se Vojtík vyspí v kočárku.Naštěstí nás dobří mužové navedli správně,takže jsme to po pár minutách našli!
V ZOO to taky bylo fajn,v „naší“ vchodové hospůdce jsme dali oběd,v klídku,pro­tože Vojta chrupkal a vyrazili na zvířátka.Ovšem netušila jsem,že bude takový šílený vedro,tak jsem na jedný ochotný mamince vysomrovala opalovací krém,jinak by děcka byly na škvarek.Hezky v klídku jsme si to prošli,Vojtu jsem z kočárku radši nevyndávala a byla to pohodička.Při odchodu začlo trochu pršet,tak jsme to měli akorát.No jenže-chci vyjet to cestou,co jsme přijeli a ejhle-ona to jednosměrka!Kroužit znovu po Jihlavě se mi nechtělo,tak jsem to riskla do toho zákazu-a jako spousta jiných aut jsme projeli naprosto bez problémů!Kdybych to udělala hned,ušetřila jsem si hodinu nervů a benzínu!
Cesta domů dobrá,ale Vojtík byl vyspanej,tak kňoural a usnul těsně před Žďárem.No a doma jsem se vytočila,ale můžu to napsat jen vám-doma neskutečnej bordel-jak jsme to zanechali ráno,Honza trpící vylezl z postele,ani ho nezajímalo,jak bylo,jen ho zajímalo to světlo,co jsem rozbila.Byl protivnej a už mu to zůstalo-jenže už to znám,nemá cenu mu nic říkat,protože by jsme se zhádali a byl by ještě protivnější.Je mu teda fakt hodně blbě,protože ani nejde k PC a jen leží a skuhrá v posteli-máhorčeku a strašně oteklý mandle,takže v noci chrápe a já dnes spala na gauči.No už aby byl OK,nebo ho něčím přetáhnu,aby se jako netrápil:)
za chvíli jdu na gyndu,protože se mi zánět neztratil,tak se tvářil jak raněný zvíře,že bude HODINU s dětma doma SÁM,když je strašně nemocnej.Já se z něho picnu!prdím na něj,pěkně si oběhnu obchody,oběd někde koupím a ať si to doma užije.  

DALIF,jedním z příznaků celiakie je nafouklý bříško(já myslím,že my to máme vypapaný)a ještě jedna věc-když se udělá bobek,tak celiakům prý plave hovňajs na vodě.No ale to mi říkala kámoška,já radši budu věřit testům.Bára to nemá,jen taky podezření,až se jí budou dělat odběry,tak jí to udělají taky.Ale jinak nemá jiný příznaky.Ekzém teď máme taky u Vojty příšernej,napsal nám nějakou vitamínovou mastičku,tak snad se to zlepší.A zuzanka je zlatíčko,jen už zkouší,co jí mamča povolí:)Jo a na celulošu je fakt dobrý hodně pít,trochu dieta a ještě mi poradila kosmetička zábaly-třeba břečťanový krém od Ryoru,zabalit do folie(třeba do strečky nebo igelitu) a třeba večer u filmu to mít zabalený.Nejlepší je před tím vykoupat a rozmasírovat masážní houbou.No ale kdo má na tohle čas a chuť,že?já si dělala ty zábaly,když jsem chodila na nohavice a fakt to bylo lepší-kůže byla taková jemnější,ale celuloša je tam furt:(  

DÁŠO,ty máš každej den komenty plný pohody a léta,to je taková radost to číst:)Bazének je super věc,našim děckám jsme dali na zahradu jen kyblík s vodou a konvičky a na hodinu zábava.Ovšem musely být hambatý.S tím Brnem-já bydlela na privátu na Vinohradech a to je fakt šílený panelákový sídliště,kámoška byla ve starý líšni a to je jak na vesnici,zbytek moc neznám.Ale jestli by ti Brno nevadilo,tak tam jdi.Mně se tam moc líbilo,i lidi byli fajn,daleko lepší než Pražáci.A to si ten byt u vás jako necháte?nebo budete jezdit k vašim na návštěvy?Jo,jak děláš ty zeleninový karboše?
Jo a pinďu nepřetahuju,jak to zkouším,hned se tam objeví červený žilky a já mám strach z jizev,tak jen opatrně,ale Vojta si tam šáhnout moc nenechá,strašně se řehtá a kope jak kůň.  

VALLI,to odpoledne s malou vypadá báječně,já to znám,mám strašně dobrej pocit,když se věnuju jenom jednomu a vím,že o druhýho je postaráno.  

VIOLET,jestli chcete dělat rekonstrukci,tak hlavně podle lokality,žejo?no snad vám to vyjde,ti věřím,takovýhle nervy-když nevíš,kde vlastně skončíte:(no hodně štěstí!  

ANDĚLKO,hlavně ať jseš fit,už to máš odbyto,tak ať se to nevrátí.Jája je takovej plavec?Vojta se bojí,teď už ne tolik,ale visí mi furt okolo krku.ale v malým rochtadle si chodil sám a klouzal se sám na klouzajdě,já ho dole chytala.Jinak do bazénu máme ten kruh s ďourama.S o­pálením-jsem si včera přismahla krk,ale říkám si,že snad budu muset zajít na zahradu a tam to dát do pořádku-až bude slunko,jsem jak ředitel vápenky.
S tím jídlem je to pech-snad se to zlepší,Vojta je žrout,ten futroval i tu rýži s mrkví každej den a zdlábl jí hromadu.zkus vykoumat,co má nejradši.dneska jsem jim dala na snídani rohlík s máslem a marmeládou a Vojta snědl dvě namazaný půlky!!!
tak ahoj,musím pádit.
Jitka akoťata

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 22.06.07 13:27

Ahoj holky,  

tak včera buřina jak blázen, dokonce nám vypadl signál na telefonu, ale když jsem viděla tu hrůzu v Otrokovicích, tak bych řekla, že nás to lízlo jen okrajově (i když to tak nevypadalo). Měla jsem v plánu hřiště a kolo, ale Luky viděl před barákem Adámka a Klárku na písku, tak bylo vymalováno a zůstali jsme tam. Na chvilku tam zavítal kluk s koloběžkou, Luky ji sotva držel, chtěl na ní jezdit, ale dopadlo to tak, že ji asi 1/2 hodiny vozil . No domů jsme dorazili kolem 5, taťka taky, takže si chlapci pohráli a já trošku dáchla :-)  

Valli - VŠE NEJLEPŠÍ MARTÍNKOVI K NAROZENINÁM!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!! jinak dík za náhled na Brno. A co spálení? už v poho, jestli ne, zkus tvarohové obklady. Jinak chudák Kája, zkusí toho dost, ale třeba pak bude fit a na tyto krůzy si nebude pamatovat. Tak ať už jste v poho, máte toho holky dost.  

Violko, takže hledání bytu v plném proudu, tak ať to vyjde co nejdřív!!!  

Dalif, dík za popis Brna, hledáme něco na okraji, klidného, samo levného a v okolí Zetoru. Vypadá to, že to bude manžovo příští stanoviště:-) Takže snad stará Líšeň, Bílovec, no komín už je trošku dál, takže to asi nic. No a Lešná by byla supr :-)))  

Andělo, zavřená pusa, to nejde ani u nás, Luky ji zavře, ale v momentě, kdy doskakuje do vody se začně chechtat nebo říkat žbluňk a pusa dokořán :-( Takže hoši jsou na tom podobně, stejně jako s interiérem auta :-)))) Jo, tahák, taky kolikrát luštím, co jsem chtěla :-))) No a Jája ti dělá jen radost, jak čtu. jo do toho formuláře bych napsala Kauf - t.č. MD, ale to ti asi nic nedají, nebylo by lepší, kdyby si to vzal na sebe ¨Jára?  

Jituško, ty jsi si taky otestovala Brno? No mě se tam moc nechce, z toho našeho útulného městečka, kde nejsem závislá na busech apod. Ale co nadělám. jo, byt máme v osobním vlastnictví, takže si ho necháme, prodávat nebudeme, max. pronájem, ale to bychom pak museli skládat hlavy u babiček, když přijedeme na víkend. To se uvidí, až podle situace a tak. Ale platit 2 byty, to bude záhul :-(  No asi počkáme a dle toho se zařídíme. jestli budu na MD dál nebo jestli mimi nebude a já nastoupím do práce.......je sposta variant. Jo ty karboše - uvařím zeleninu - nejčastěji květák, brokolici , mrkev, ale teď jsem dávala i kousek kapusty nebo třeba kedlub. Pak to nakrájím nadrobno , dochutím kořením, většinou polévkové + něco - co zrovna popadnu do ruky, na co jste zvyklí, taky přidávám česnek (na ten jsem zapomněla a bylo to taky dobré) vše smíchat a dělat karboše jako klasiku - vejce, strouhanku, jo dávám tam trošku škrobu, aby to drželo líp pohromadě. Nebo to můžeš udělat na lívancové pánvi, je to jednodušší na přípravu, ale karboše jsou chutnější .  

No nic, valím, krásný víkend všem, pokud se tu neukážu papa Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 22.06.07 13:37

jsem ještě zapomněla, včera jsem měla večer třešňový mejdan, čekám, kdy se z toho pose…kámoška donesla třešně, tak odčervit, vypeckovat, zpracovat - hromadu jsme pojedli, upekla jsem ještě buchtu, takže ráno výborná snídaně :-))) No dělala jsem to až po ordinaci, protože jsem si ji nemohla nechat ujít, když byl manža doma a já měla možnost ji vidět od začátku do konce v klidu :-)))) Takže taková pohoda , Jituš, já vše udělám večer a ráno oběhám co potřebuji a odpoledne máme to leháro u vody :-))) No až takové leháro to není, musím se trošku přizpůsobit s vařením apod., abych si pak mohla užívat, takže až takovou pohodičku nemám :-))))))) Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 22.06.07 13:45

AHOJ holky,
tak jsem vas na rodine zasobovala foteckama:-))(no vedu)
vcera mi prisel ze skoly meil,od zensky co u ni mam psat diplomku,mjan ji cast poslala a ona mi napsalam,ze tam nemam psat tabulky a ze az napisu 20stran neopsanych z gramatiky tak ji to mam dat.no jsem na nervy,prootze gramatika uz je vymyslena a nevim jak to teda psat,ostatni to taky opisuji a priklady az vymysli.tak jsem na nervy,ani nevim,jhetli to mam mit do konce tydne nebo az do zari(prodlouzene zkouskove).hnus jeden fialovej…:-)

VIOLET:jo kvuli vychove se taky hadame.napr.martin kdyz zuri rika pi.a,ja mu nadavam,at to nerika,ze to bude martinek opakovat,no co myslis ze ted rika?p…a opakuje to dokola,nekdy to zni jeste trochu jak peťa,ale nekdy ne…des.
at vyberete brzo ten byt!

My dnes byli v MC.martinek byl nejaky divoky,skakal jak blazen,decka tahal za vlasy,tak jsem ho musela 2× na wc postrasit certem,aby se zklidnil!doma to samy,tak jsem za dverma zahudrovala a to jste mely videt,hned lehnul a spal!

zitra ma strejda 35-prase,tak k nim na chviáli jedeme.a v nedeli mam vecer minisrazik s deckama ze skoly.

jinak se mame fajn.
ANDELO:oni se to decka brzo nauci-potapet se.vzdyt martinek se to v plavani ucil taky.a proste se nenapije(vetsi­nou).jen at plave bez kruhu:-)
nachlazena ses bez tak ze studeneho piva:-)
u nas ted zase vede-Jáááááááááááá-vse musi prvne delat on,pak rekne Mamíííííííí a musim mu pomoct.
treba v tom veru nema hlad.martinek taky spis vykusuje.

JITUSKO:to teda musel byt zazitek v te jihlave,uplne te vidim:-)nojinak,chlapu fakt nema cenu neco rikat…
jo pindu bych taky nepretahovala.pokud dobre cura,tak to k nicemu nebude.teta malymu pretahla,pak ho to stipalo i pri curani,des bes.ja to martinkovi vubec nedelam.

tak paaa

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 22.06.07 14:02

DASO,to jsou Bilovice a ne Bilovec a Lesna- od slova les ;) ony i nekt. byty a domy v Lisni jsou pekny, ale nektery vazne blizko spalovny, jine blizko lesa a okraj Brna…fakt to chce videt konkretni byt a kouknout se na okoli…no a pak nejsou spatne Reckovice a nove Medlanky, jenze tam stejny problem jako v Bilovicich, strasne moc se stavi- moc lidi, malo obchodu,plne saliny, hledani mista na zaparkovani..

D

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 22.06.07 14:46

ahoj,
nějak se mi to zkomlikovalo, onemocněl mi muž, no teprve se uvidí jak je to vážné, protože musel jít stonat do brna, tak jsem se přestěhovala k našim a tam nemám net, proto zase nepřispívám, hrůza
deníčk jsem ale přečetla jedním dechem, no holky jste dobré, že jste to přežily v takový pohodě, já bych byla vystresovaná ještě rok potom, doufám, že kájinka to snáší dobře, jen ty vedra, to musí být vcelku utrpení.  

Novinky od nás, no toník jakoby tušil, že teď nesmí zlobit, protože toho už mám nad hlavu, tak je hodný, usměvavý, jen se furt snaží chodit a padá a padá, bojím se i jít na záchod, je to docela náročný ho ukočírovat, aby si nic neprovedl, drahý bude ještě nejspíš příští týden pryč, no snad bude v pořádku a vrátí se k nám, takže bych snad v červenci měla být zpátky na netu, už aby bylo všechno v normálu, bylo toho najednou nějak moc
tak Vás všechny moc zdravíme, já i toník  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 22.06.07 15:56

Tak než zapomenu: VŠE NEJ MARTÍNKOVI K NAROZENINÁM !,ať tě ta mamka nemusí strašit čertama a s Kájou jste brzy jedna velká parta :-)  

Ahoj tedy všem :-),  

mám dneska nějaký rozhozený režim a nedělá mi to moc dobře, asi jako našim ratolestem :-)) Nejdřív ráno Matý- vstal už v 7h, no to já nefungju, takže si Matý obstaral péči od tatínka… dopol. se tu stavila susedka s holčinou, je taky lednová, o půl hlavy větší, než Matý, ale taky už hezky mluví..bydlí o 2patra výš..přišla mi říct nějaké technické věci o našem domě, no, pozvala jsem je aspoň na chodbu, kde už se válí nějaké krabice, tož jí hned došlo, že už mě to asi moc zajímat nebude. Moc jsme se nepotkávaly, no dneska tu pobyli skoro hodinu, jelikož děti si krásně vyhrály..v tom brajglu, no hrůza, i v obýváku krabice, po zemi věci…a stihly jsme si potykat. Odešly před oběděm, tak to jsem ještě dodělala jednu krabici, s Matým jsme se najedli, n kruhy od očima, jak byl unavený, tak jsem ho uložila, jak si taky lehnu…chachá, dorazil manžel :-/ Takže Matý naprosto probrán, neboť ho slyšel, to jsem měla radost teda, ale zůstal v ložnici, tak aspoň něco. Tak jsme kecali, naobědval se a chvilku pracoval (=telefonoval) a prý, že zítra nás tedy odveze k mamce na zahradu, ale že tam nezůstane, neboť jeho řidiči mají nějakou noční, tady se dělá totiž náměstí, tak to je velká akce a že tuší, že budou určitě nějaké problémy, tak radši zůstane v MO, aby stále nejezdil sem a tam. Mezitím že odvozí k jeho mámě ty sbalené věci, co tu už máme. Jo a hned ráno se jedem podívat na ten byt, tak jsem zvědavá.
Jo, takže asi o hodině rozebírání aktuální situace u Lukyho v práci jsem se šla juknout do ložnice, co že tam ten Matý dělá…seděl na postelích zády ke mně a něco četl…no za 10min výskání, tak jsem věděla, že už neusne, ale pak ticho, tak za dalších pár minut jsem se chtěla zvednout, že ho jdu vyzvednout, ať si pohraje s tatínkem, než mu odjede na fotbal a v tom se Matý objevil ve dveřích do obýváku: v ruce svůj oblíbený autobus, pusu od ucha k uchu a první moje myšlenka byla - Bože, Elvis!! On měl celou hlavu natřenou nějakým mastným krémem a ještě hezky uhlazenou !!! Podle čuchu mi došlo, že to byl můj krém na ruce z Avonu…Luky se řehtal, ale pak hned se ujal vysvětlování, že to, co má na hlavičce, patří na ruce a mazal ho vysprchovat a hlavně umýt vlasy…Fakt bomba program místo plánovaného spánku… Teď už je Luky pryč, nebyl na fotbale 2týdny a na dnešní zápas by skoro zapomněl, Matý sedí u Lega a staví si patrovou garáž (povídal, že bude patrová), no mě honí mlsná, tak to je špatný, asi si otevřu aspoň okurky. Ještě bych měla balit, ale mně se tááák  nechce…   Jituško - no Jihlava teda fááákt dobrá, jsem se až zasmála, pardon, ale fakt ten popis couvání a sbírání součástek vozidla…mně se tohle ještě nestalo (ťuky ťuk), teda jednou málem, když jsem jela transportérem, jsem nabrala nějaké babičce její velkou nákupní tašku poté, co jsem na ní krapet nacouvla při vyjíždění z parkoviště a na tom zadním nárazníku byl nějaký výstupek, kterým jsem zavadila o ucho tašky a už už jsem mohla mít i nakoupeno…ale to jsem řídila tu velikou krávu poprvé, tak to se omlouvá, ne? :-) Hlavně, že jste dorazili všichni v pořádku, taky už jsem se setkala se špatnou navigací od kolemjdoucích lidí, holt smůla. A s nemocným chlapem - Luky je protivný zase tak, že většinou si nechce ani nechat udělat čaj, že on sám, že se nemám unavovat (?!?) a pak když ho vidím plazit se k lince, bych ho nakopala do zadku…a taky často dělá, že spí, i když nespí, když se ho náhodou synek na něco zeptá, aby nemusel ani odpovídat. Tak to už nabíjím pistoli, páč to nechápu.   andělko- no díky za koment:-) S tou sedačkou - taky ti nevím, ale kamarádka to tenkrát prubla a záměrně napsala zaměstnavatele před MD, no nic se nestalo a dali jí to..jinak fakt nevím, nejjednodušší by fakt bylo, aby si to vzal na sebe kdokoli jiný, no. A Jája takhle řádí ve vodě, to je super, hlavně, že se nebojí. Se mi vybavilo, jak mi i Matý před naší Jihlavou u vás několikrát zajel pod hladinu, jak mu to v bazénu klouzalo :-) A ani se mi nezmiňuj o těch borůvkách, já letos fakt stále neměla :-(   Dášo - no, to jsem zvědavá, jak dopadnete s bydlením vy, držím palce!!! A s mimi to brzy vyjde, mám tucha, že v dohlednu, je to totiž ideální situace- budete mít plnou hlavu nové práce a bydlení :-) A díky za info o karboších, zní to náramně, já jedla zatím jen kapustové, dělá je Lukyho babička.    babuldo - tak ať je manžel brzy v pořádku a těšíme se, až budeš zase na netu..  

Zbytku se omlouvám, ale už se musím zvednout a jít na chvilku s Matým ven, nebo mi z něj kykyryký…!!
Hezký víkend!!!!   Violet s Matým a mimi 25tt

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 22.06.07 20:04

Ahoj EVI,taky posílám Martínkovi k narozkám velikou pusinu-hlavně hodně zdravíčka,to je fakt nejdůležitější!!!!
Jitka a Kadlátka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »