Růzňata č.66-Náš výlet do Prahy

Rodičovství

Čauvec milené elektronické přítelkyně, tak vám musím podat zprávu,jak jsme se s Ikou a dvěma dětmi vydaly do víru velkoměstaa to přímo hlavního. Prostě se mi v hlavě zrodil nápad,že by se našim odrostlejším dětem a věrným kamarádům mohla líbit ZOO v Praze(protože mně se líbila hrozně moc) a že si to pořádně užijem,Prahy i dětí,když nám za chvilku povalí do školky.

Cesta začala o půl osmý ráno,kdy jsme nastoupily natěšený do vlaku.Dětičky byly kupodivu hodný a vyvalený,hlásily neustále,co vidí z okýnka a my s Ikou jsme taky hubu nezavřely.takže ejhle,2 a půl hodiny utekly jako voda a na nádraží jsme ani nezabloudily,ani nás nikdo nečajz,děti se začly bát toho množství lidí a tak se nás držely jak klíš´tata.
Tam nás čekala moje kamarádka s manželem,u kte­rých jsme pak spali,tak jsme jim předali tašky s věcma na spaní a převlečení a frčeli směr ZOO.No první zádrhel nastal u nákupu lístků,ale Ika to s bravurou zvládla a po několika optáních jsme mohli nastoupit do metra.Děti měly oči navrch hlavy-poprvý jely metrem.Pak autobusem,kterej se celej vylodil u ZOO.
Při vstupu jsem pobavila několik desítek kolemjdoucích,kdy jsem si jaksi nevšimla železné tyče,která byla přesně do výšky mýho rozkroku,takže jsem se celkem slušně bouchla do pipinky.Ika účastně dostala záchvat smíchu-grr!
V ZOO jsme naši výpravu zahájili v restauraci-jsme se museli posilnit.Byla jsem příjemně překvapená cenama v místním bufíku-dala jsem si s Bárou polívku,pivko,sa­lát,kuře s rýží a platila cca 140,–Kč.No Ika samo svíčkovou se šesti:)a pak už jsme se kochali zvířátkama,začlo to u tučňáků,skončilo indonéským pralesem.Mezitím bylo pět hodin putování a ochání a kochání a jásání nad nádherně udělanýma výběhama s různou zvířenou.Obzvlášť nás zaujal slon,kterej byl ve výběhu sám a měl pět noh!!!!Než jsme teda zjistily,že to,na co zíráme,je „tamto“,tak jsme se pak nemohly odtrhnout.A slo­nicím od teď nezávidím vůbec nic…výborný byly hlavně hlášky nově příchozích-maminky odtahovaly děti,pár anglánů vykřiklo oh,my god! a pak jsme zaslechly něco o hydraulice a hadicích:)
Dětem se zvířátka moc líbily,ale zaujaly je i takový věci jako např.ve výběhu vlků jsme se koukali,jak se vlci perou, a naše děti to netankovalo a snažily se trefit kaluž ve výběhu šutrákem.
Nejvíc se nám asi svou elegancí líbily žirafy,samo gorilky,krásně nalepený na skle s mláďátkama,tak jsme je viděli zblízka, a opice,zvlášť jeden opičák,kterej se svou ozdobou uměl neuvěřitelný věci:)
Akorát bylo šílený horko,tak jsme hodně pili,hodně se potili a hodně chodili na záchod.Taky jsme potkali známý tváře-ve vláčku Ondřeje Pavelku,u vchodu Ondřeje Kepku a u žiraf slovenskýho herce,na jméno si ale nevzpomenem.
taky jsme se zrovna dostali ke křtu malých bizoňátek.u nich byl stánek s občerstvením,kde se Bára pokypala tmavě modrou ledovou tříští-šla jsem sukýnku vyprat na záchod,kde zrovna jiná maminka prala chlapečkovi trenýrky-pro změnu od kečupu:)
V ZOO jsme strávili pět krásných hodin,které byly ale dost únavné,takže jsme se z posledních sil doploužili ke stanovišti odjezdu parníku,které je skoro u Stromovky-asi 20minut ostré chůze.Nevím,proč jsme tak spěchali,protože parník měl asi 20minut sekeru(prý se to stalo poprvý),takže jsme v neskutečným pařáku čekali spolu s dalšími 190lidmi v davu u vchodu.Bylo to úmorný,ale i tam padaly dost dobrý hlášky,tak jsem se i pobavila.
Na parníku jsme asi jako jediní zaplatili-nikdo nic nevybíral,ani při výstupu.holt poctivci.Já šla okamžitě pro motaný,který v nás zasyčelo.Dětičky byly naprosto fascinovaný tím,že plují po vodě a že míjíme další lodě(no my s Ikou taky!)Hlavní atrakcí bylo zdymadlo.V druhým zdymadle se s náma zdýmala i loď,na který měla firemní akci česká pojišťovna.Měli to s muzikou a občerstvením,tak jsme na ně z půl metru hladovýma očima koukali.řekla jsem ze srandy Báře,ať sundá klobou a něco zazpívá,že nám třeba něco hodí a ona hned:chytil táta sojku,chytila máma taky..(a pak nahlas oblíbenou sloku vyprcl táta sojku..)no a ti hamižníci vůbec nic nepřispěli!
Plavba lodí stála opravdu za to,trvala 75 minut a celou dobu jsme se kochali výhledem na Prahu,na Karlův most zespodu a na ostatní lodě a šlapadla.
Na nábřeží na nás čekala moje kámoška Lenka,která nás odvezla na Chodov do jejich bytečku.No dost jsme je litovali,protože jsme se jim museli v předsíni zout a po tom celodenním maratonu to bylo něco.Honem jsme naskákali do sprchy a jako nové bytosti se přesunuli do obýváku
Tam nás čekalo občerstvení a vzhledem k tomu,že Léňa s oblibou dělá míchaný nápoje,nám k večeři přistál na stole Sex on the beach a pak Mochito,pak ještě šampíčko s vodkou ,pak víno…achich ouvej,bylo toho nějako moc.
Bára vytuhla skoro hned,zato neúnavný Ondra,kterýho jsem překřtila na Zajíčka Duracella,byl s náma v obýváku do noci.
Naši hostitelé začli pouštět fotky ze své svatební cesty po Jižní Americe,bylo to naprosto fantastický,hlavně ty komentáře.No a mě se začly klížit oči a padaly a padaly..až do mě žďuchl surovec Ika,že se mám chovat společensky,tak jsem se pak probrala-to když jsem začla drbat Honzovu novou kolegyni a pak do tří do noci jsem nemohla usnout:(
Ráno Bára vstávala již o půl sedmé,já byla jak zmlácená,protože nejdřív pod oknem řádili puberťáci, a pak mi u ucha řádil komár.
A vypravili jsme se po snídani i s veškerou bagáží na Václavák,po kšeftech.tak to bylo fakt úmorný,protože jsme táhly těžký věci,naprosto odpočatý děti,venku bylo na prašivky a všude spousta lidu.Ale byly jsme nadšený těma akcema,takže Ika koupila Ondrovi KONEČNĚ rifle v CaA,já tam koupila Vojtíkovi ponožky s Cars,pak do Tesca,tam nějaký vláčky.Do mekáče na oběd.No něco pro nás.Ale už jsme byli dost uchozený,takže jsme se doplazili na vlak,kterej ve dvě odjížděl a uf uf ,už jsme funěli směr domov.
V našem malém kupé moje Barunka okamžitě vytuhla,zatímco kybernetická myš Ondra zpíval,povídal,kři­čel,koukal z okýnka,hlásil,co kde je a není,visel na věšácích,málem dělal stojky-neuvěřitelný výkon po tom víkendu!!!Ika má můj neskutečnej obdiv,protože já už byla naprosto bez energie a tak jsem byla ráda,že moje dítě spí.
Na nádraží proběhlo dojemný setkání Vítka s Ondrou-kluci byli sebou tak nadšený,že jsem i slzu zamáčkla.
no,tak to je vlastně všechno,takhle to ani nevypadá,ale byl to nádhernej víkend,ohromně jsme si to užili-hlášky,dětičky strašně hodný a srandovní,hostitelé báječní.paráda.joa zjistili jsme,že jsme o asi 1600,–chudší.ale stálo to za to!
Jitka
***Pelotonek:**

****Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)***
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Gabriella -Adrienne 13.2.2006,**** ***USA,(1977)******
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,překvápko TP 27.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1981)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
*Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)

*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP 3.10.2007, Most (Denisa-1981)****

****JEDULKO,jestli nás čteš,tak vše nejlepší Any k narozeninám!!!a dej vědět,co mimíško,už klepe na vrátka!****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 28.08.07 07:10

Jůůůůůů, že by první?  A to jsem včera napsala tááák dlouhej koment do starýho :-)

Tak si jdu počíst co že Jituš zplodila.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 28.08.07 07:28

Tak jo, Jituš to popsala bezvadně, no, ANO, zase jsem se smála jako divá, ale to se prpostě muselo Jíťu vidět, jinak to tak směšný není.:-) :-) :-)
Mohla bych přidat pár postřehů, ale nějak nevím co ještě zajímavýho se událo. No snad jen to, že když jsme se sešli před odjezdem do Prahy a můj S. s Vítkem náám šli statečně plácat k vlaku, tak Vítek nějak podivně šoupal nohama a při pohledu na jeho sandálky jsem se teda zasmála, holt měl jednu svoji a jednu asi o 4 cm delší Ondrovu, hned jsem si rejpla kdo že ho obouval, ale taky mě hned ztuhl úsměv, když jsem se dozvěděla že já. Holt jsem se hodně těšila, no.
Jo, nádherná byla jízda lanovkou, bezva, ale nemohla jsem se dívat dolů, Ondra seděl na klíně a ani se nehnul, nestihla jsem nás ani připoutat:-)

Ondra ještě spí, ale Vítek mě nenechal, ach jo. No, vypadá to že budu muset pak do školky Ondru budit. Vítek kouká na Bořka stavitele a furt mě ukazuje na bagr, kterej je v telůevizi a zrovna aji na ponožkách. Taky kup z Prahy.
Nic, já mám hlad ( už zase, blééééé) jdu se najíst.
Pa Ilča

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.08.07 08:45

ha treti:-)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 28.08.07 08:50

Cha cháááá, Jituško, dooooost dobrej deníček :-)))
Díky, užili jste si to všichni, jen co je pravda :-)))
Více později, jedu do toho Mostu, tak jsem zvědavá, co vyřídím. Pápá
 VIOLET

 
andela  28.08.07 09:27

čtvrtááá, jdu číst  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.08.07 09:39

AHOJKY,
ANDELO:koukala jsem na fotky-super kocar a ty fotky znaveny jaja s bublinama jsou uzasny jak od profesionala!
vidim,ze s babickou to nemate lehky,nemocna a jeste prudi…hovno na podlaze,to martinek porad vyliva curanky a jednou zase vyhodil hovinko do koutu,misto wc,jinak taky kdyz spadne je celej nestastnej,ale jak kdy…

JITUSKO:jeste k tomu podnikani,na BC vychazi denicek(obcasnik) bc podnikatelky a tam je popsano,co takovy oodnikatel potrebuje mit vyrizeno atd,tak si to muzes procist.
gratulace ze vojtovi vysledky vysly dobre,snad i ta moc bude dobra…
jinak lizatka a podobne veci teda my do auta nedavame,mne staci pak uklizet auto od tech milion drobku!:-)
taky ze martin byl vycukanej,porad me navadel,at mu lisknu,takze jsem pak vybuchla liskla mu,on rval jeste vic a pak mu dal martin:-(chudak za to ani nemohl…jsem hrozna matka,vcera dostal 3×,ale on proste silene provokuje,ja nevim proc to dela,10× mu reknu at je hodny a ze se to nedela atd a on ne…pak vybuchnu..
jinak k podnikani-byli jsme u martinove tety a ta tam mela nejakou priobuznou a ta prave podnika v tomto-ma sekac,voizi pry pytle v aute s plno oblecnima a ma obchudek,ale vic nevim,myslim,ze kdyby to bylo tak slozity,tak to mamina na MD nedela…(mela 16m holku).je teda pravda,ze manzel o tom mluvil normalne,ukazoval nam auto,7mistne ze tam ma misto pro ty jejich pytle…

DASO:to jste teda pekne manzovi pokoupili,nestiohla jsem jeste docist,kam manza vsude bude litat?a co vlastne dela ted v tom brne?
s tim prstynkem,neco na tom byt muze,ani ne tak na pstynku,spis na te schopnosti te pani…

VIOLET:kocarek mas krasnej:-)myslim,ze tuto barvu ma i bratranec:-)jinak jste si uzili pekny vecer.ja myslela ze my budeme mit vcera,jenze manza sehnal bagrika a pujcil nastroj na umackavani zeminy,takze prisel ztahany v11h vecer,pak se najedl a ja pak uz usinala…a ty mas vetsi bricho nez pri matym?no ja kdyz se divam na video na me porody,tak jako u martinka obr bricho a ted skoro nic…

DALIF:tak tobe pomaha milka na zklidneni,jo?ze bych to taky zkusila,myslim,ze vitek je jeste divocejsi nez martinek!mne takhle z neho tecou nervy…ne ze by byl martinek divokej,on proste jen zkousi,cumi po ocku na tebe a dela co nema…za chvili mi dojde domu od babicky,to zase bude:-)jinak martinkovi jsme vzali na dovcu motorku,ale chvili jezdil-pomalu a pak ji radsi tahl v naruci a nebo -mamina na-nebo mamina hačí tam-:-)
satek mam SAnami-nebyl az tak drahy jako je didimos:-)zitra jedu na satkovaci sraz z breznatkama,tak se sna nejaky uvaz naucim,kolibka mi zatim nesla…umim jen to dopredu nastojaka:-)

IKO:to se ti nedivim,ze se tesim az bude ondra ve skolce,ja bych tu ksolku taky uz brala,ale bohuzel jeste rok musim pockat.
jo ten vylet na dovci,ja ti reknu,jsem asi desna,ale brala bych to kazdy tyden:-)

JITUSKO:dekujeme za denicek,co pipka,uz neboli?:-))tak to je super ze jste si prahu uzili!a kdyz jste spali v chodove,to jste nesli do toho nakupniho centra?tam je to krasny!:-)ja bych teda byla taky utahana,to ondras je fakt zajicek duracell!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.08.07 14:25

pátá jdu číst  

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 28.08.07 14:33

v prvni desitce !!!

ale mam posl.koment ve starem denicku hec ;)

IKO, JITUSKO - teda supr vylet, jste si vazne uzili, krasne popsany.

VALLI- ja zas umim jen kolebku v krizi s kapsou ven, na stojaka Zu nechce, zatim.  Dnes mi dosel MAM Earth- je moooc prijemnej.
no me coko vzdy trichu zvedne naladu ( a bohuzel i zvetsi harmoniku na brisku)
ale Tys hubenour ,ty muzesMilku celou ;) !

teda ted me M. prijemne prekvapil, mi volal jestli jsem se ptala mamky na hlidani dnes vecer a ja proc my nekam jdem, co se deje a on no teda nic. a me az pak doslo- my mame vyroci svatby !!! teda ja su trdlo, ale hlidani zajisteno ;)

zatim cau D

 
andela  28.08.07 14:33

Ahojka děvčátka,  

dítě spí, těsto na koláč kyne, tak mám čas … ani jsem nekoukala jestli ještě něco přibylo v minulém deníčku.
Včera tu byl ještě táta a dělal tchánovcům dlažbu, a já jájovi říkala ať zavolá dědečkuuu, tak se jája naučil a volá gegegůů (zní to teda spíš jak g než d ) :-)). Ale je to hezký :-). Tak už máme i zdrobněliny komplet - mamimo, tatíku, babibo a gegegů ;-).
No a dneska páč je chladno, takjsem dala jájovi tepláčky. Dala jsem mu je jen tak bez slipků, aby se mu kdyžtak dobře stáhli. Tak si řekl o čurání ( teda hulákal že hovno) a já ho svlíkla a dobrý. A pak nevím co jsem to dělala a najednou jája hurááá a nese nočník. Tak koukám a chválím že čural a zkoumám jak má tepláky .. si říkám že je má jako pěkně urovnaný že si je nemohl sám stáhnou a vytáhnout … no taky že si je nestáhl :-)). Prostě v tepláčkách dřepl na nočník, procedil to skrze ně a hrdě ukazoval jak je šikovnej :-D. Takjsem mu vysvětlila že musí dát kalhoty dolů … důležitě zopakoval dolů a tím byla naše konverzace u konce ;-).
A musím se vám pochválit jaká já su šikovná … už mi zas skoro po roce visí závěsy v obyváku. Teda ono nejde o ty závěsy že .. ale jája mi je strhnul i s konzolí, a ulomil se ten hajzl u zdi do kterýho se konzole nastrčí. Tak jsem Járu pořád uháněla ať to koupí, až jsem si to koupila sama že. No a k přidělání se nikdo taky neměl, tak jsem se namíchla a odmontovala zbytek starýho, našroubovala novej čudel, ještě jsem ty dva dotáhla, na:,–(ila konzoli pověsila závěsy … a víte co??? Čekám co jára poví když přišel a nic. Jdu hulit na balkon a chechtám se na něj, kouká na mě jak držím ten závěs a nic. Jdu z balkonu a jako tak co říkáš? Jsem šikovná co?? A co? odpoví rozhlížejíc se co kde jsem udělala či co mám na sobě ..... až po jaký době ho trklo že visí závěsy. No chlap no … (koulím očima). Ještě potřebuju přidělat ten držák na pap. utěrky alobal a folii … tak přemejšlím že si to asi přidělám též sama. ;-)      

Jituško - díííky díííky za deníček. Fakt super … a pěkně jste si užili :-). No naražený přirození … chuděro málá, tě lituju a vůbec se nesměju. I když být tam s tebou tak se taky asi lámu v pase ;-). To já takhle jednou sejmula tyč (asi na značku) u nemocnice … ale jen čelem no, ale taky se smálo lidí okolo (koulím očima). No Valli mě předběhla, taky jsem ti chtěla napsat ať mrkneš na BC … je to tuším podnikatelský deníček. Jeden jsem i nedávno četla … tak ti tam holky určo poraděj. A víš co? Nevzdávej se svého snu … zkus to honzovi vysvětlit že bys to chtěla zkusit … když už tě nepodpoří, měl by to aspoň tolerovat. :-)  Super že jsou testy v pořádku. A s cukrem nestraš teto … doufám že to bude v pořádku.    

Ilčo - ty si teda kamarádka, takhle se Jítě chechtat místo abys s ní soucítila ;-).    

Violko - kočárek fakt pěknej. To se barče bude drandit :-).Romantický večer ti teda závidím … ty v tvém stavu a já nic ;-P. Ale užívej si … A jak pokračujete na bytečku? Jo .. ještě jsem chtěla … 14.9. máme sraz v Mostě, tak když by ti to vyšlo, přijela bych kvůli tobě dřív :-)).    

no a teď nevím co jsem ještě chtěla chjo … tak jdu vyloupat švestky.    

Andělka a Jája 19m    

PS: Kde se nám vůbec toulá Nikkol, Babulda a Gábi?  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.08.07 15:18

Ahoj holky,  

tak jsem nějaká marná. Včera plná energie, umytá nakonec všechna okna a dnes… Ráno jsem vstala , pořád utahaná, uvařila, proběhla s Lukym po venku, zase máme jeden škrábanec od Klárky :-( Mamka mi včera nabídla, že si vezme Lukyho, tak jsem byla plná elánu a plánů… no po obědě jsem si lehla s Lukym, vzbudila se jako po pařbě, nic se mi nechce, tak tu utírám CD a DVD, dávám trošku do kupy manžův bordel, který slíbil uklidit před vánocema - tchýně prohlásila, že slíbené trvá 30 let.......no potěš. On tu jako bordel není, spíš v CD, má tam věci do práce, hry, fotky… zase toho moc ale neuklidím, protože nevím, co mohu vyhodit a ne, tak asi utřu prach a trošku to urovnám…Nejvíc mě štvou ty odložená CD, na nich něco, na malém diáři velká klávesnice, na tom zase cd… Přeházet mu to moc nemůžu, on má svůj SYSTÉM a ví, kde co má :-(((((((((((
Taky jsem chtěla odmrazit mrazák, vydrhnout koupelnu a asi udělám kulové s přehazovačkou.
Manža psal v 22,30, že je v Dublinu, tak se těším, vzal si i foťák, tak už jsem teď zvědavá :-))))  

tak jdu dopsat ten včerejšek a zase nové věci, stihla jsem alespoň vše dočíst :  

Valli, tak nevím, kde jsem skončila…, ale určo jsem chtěla pochválit supr výlet, tý jo, to musela být romantika!!!!!!! No babi s dědou museli být nadšeni, když přišli splaveni a vy v tahu, se měli opalovat :-))) Jen mi připadá, že vám dost pršelo, na to že je srpen. Jo máš pěkné plavky!!!! A foto supr!!!!!!Manža přebral kuchyň, babi čertíka, tak jsi snad toršku nabrala sílu a odpočala !!!  

Helo, nudná rodinka???????ne, já taky trávím hodně času na zahradě a venku, když je tak krásně. A Naty taky kouše? Jsem netušila, že je taková bojovnice!!!  

Mamulinko, máte náááááááááááád­hernou pozvánku!!!!!!!!!!­!!!!!!!!  

Jituš, dík za deníček, je supr, jste si to parádně užily!!!!!!!!! Výsledku OK, to je supr zpráva, teď ještě ta moč, aby byla dobrá, a ty mandle, ať už máte konečně klid! Jojo, kupní síla maminek ve velká, hlavně pokud je to levné, tak jestli jsou jako já, máme doma hromadu kalhot, které jsou i větší, však jsou levné......no snad je stihnem vynosit. Myslím, že spousta mamin to tak bere, je to levné, proč to nekoupit…takže si myslím, že bys to neměla vzdávat, doma to ještě probrat, vše pozjišťovat, Honzovi to ukázat - co to bude obnášet, co budeš potřebovat, že to zvládneš není pochyb!!!! Nenech se nahlodat větama Spadni na zem, v dnešní době podnikat.....­..prostě jsi chytrá ženská, tak si to prober v hlavě, času máš ještě dost a uvidíš. Jinak ti moc fandím. Jo zjistila jsem, že ten jeden sekáč u nás má krom kameného obchůdku vše i na netu, pohledám to. Ale to mají asi až časem, ale je to taková další věc, která by se ti mohla hodit! http://detskybazar.net/ už jsem to našla, tak jukni!  Jinak stíhat musím, no co mi jiného zbývá :-(((  :-))))  

Iko, tak Duracell, jo :-) Asi mám doma podobné vydání :-)  Jinak ke kartářce bych taky nešla, ten prstýnek jsem si nechala udělat jen tak, no já myslím, že ta teta, co to dělala taky nebyla nějaká .....jak to nazvat… prostě se rodinka bavila :-))) No jsem taky zvědavá, jak ty dárečky taťka doveze, ale má dost místa v kuftu:-))))))))) Jen jsem mu říkala, ať neutrácí, ale jak ho znám....... jen co mi večer volal z letiště, tak říkal, že chlapi šli na pívo (120 nebo kolik prý teda nedá), tak šel obcházet obchůdky.  

Violko, kočár parádní, teda , fakt pěkný. No Barunka, ať si ještě chvilku počká, zatím se budeš kochat jen ty. A co Matý na to říká a jak to bere vše kolem bříška a narození sourozence? A veřer jste si s taťkou taky užili, neboj, pak budete užívat taky. Jo a tu rekonstrukci si určitě foťte!!!!!!!!!!!  

Dalif, teda jako bych četla o Lukym a motorce, takže pevné nervy!!!!!! Jinak plně chápu, jak píšeš, že to bude fuška (ona je jistě i teď), když manža nebude doma. Já taky byla ráda, že manža Lukyho třeba jen vykoupal, a to mám 1 dítko!!! Tak se drž!!!!!
Andělo, kdo ti dělal ty fota s bublinama? Jsou supr! Taky si začínám vše dělat sama, jinak bych se asi nedočkala :-( Jsme na tom stejně - chlapi si ani nevšimnou, natož pochválit, tak já teda chválím mooooc!  

No nic, jdu teda asi něco dělat, tak pa Dáša

 
andela  28.08.07 19:31

To jsem fotila já. Jája ukecal dědu na bubliny, a děda foukal a foukal, a jája si pak takhle lehl na zem a chvíli si hrál a pak si právě takhle podepřel hlavu a byl k sežrání, tak jsem hooonem vytáhla foťák. naštěstí tak vydržel. :-). Jen v originále je ta fotka tmavá jak na něj svítilo sluníčko a já byla ve stínu a ještě proti balkonu. Naštěstí to šlo zesvětlit. Není to úplně kva kva foto, ale myslím že je jája kouzelnej … no kdyby byl zdravej tak jsem ho ani blejsknout nestihl. I takhle jsem udělala 2 fotky a už mi šel po foťáku. (koulím očima). Jinak jsme to jednou zkoušeli foukat bubliny a fotit, ale to prostě nejde … buď nelítaj bubliny, nebo se jája otočí, nebo je to máznutý :-P    

tak jsem se dnes odhodlala a odpol jsem šla s Jájou tady kousek na hřiště .-). Bylo tam pár mamin a děcek, tak si jája pěkně hrál na písečku a běhal okolo, půjčil si motorku a drandil (syčák a na svojí ne). Já akorát trošku klábosila s jednou mamkou co tam byla i s tatínkem :-).No byli jsme tam 2 hoďky a pohoda.    

Tak valím, jája je ještě vzhuru :-P    

A

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 28.08.07 21:19

Ahojky děvčata,

dnes jsme byli na Harry Potterovi.Bylo to moc hezké.Teď jak v pátek na Nově dávali první díl, tak tam byl Potter ještě klučík, teď už je z něj málem chlap.Šla s námi ještě ségra s manželem a synovec.Neteř a Natku hlídala u nás doma druhá ségra s manžou, byla to náhoda, že zrovna přijeli.
Nakonec u nás maje osmiletá neteř zůstala spát.Teď čučí obě na růžovku.Zítra ji pak vezeme do Telče, stavíme se k našim, počkáme na ségru, až skončí v práci a odvezeme je domů.Naty je nadšená, že tu „Pepinku“ (tak jí totiž říká) má až do zítra.Nika už je na tom o poznání hůře, moc se s Peťkou nemusí, dělají si schválnosti atd.Nika si spíše rozumí se synovcem, jsou si věkově blíž.
Taky jsem se v pondělí byla zeptat v knihovně na jazykový kurs němčiny.Potřebuju se do ní kvůli práci zase dostat.Jenže zatím jsou tam psaní včetně mně 3 lidi a musí jich být nejméně 8, takže to možná ani neotevřou.Říkala jsem to švárovi, pracovala jsem totiž u něj ve firmě jeho tatíka (mimochodem strašného debila), tak mi snad zjistí, jestli něco podobného není i v Telči.Je to krize.Už snad neumím říct ani dobrý den.

JITUŠKO - deníček je paradní a hezky jste si to v Praze užili :o).Teda ta Ika je ale škodolibka, když se ti při tvé nehodě smála ;o).

IKO - jsem nevěděla, že máš doma takovou zásobu energie ukrytou v Ondráškovi.Teda ty jsi ale matka, když necháš dítko šlapat v každé botičce jiné :o))

VIOLET - kočárek je krásný, barvička je moc hezká, tak ať vám dobře slouží :o)

DALIF - užijte si dnešní oslavu výročí ;o)

ANDĚLKO - kočárek je parádní, to musejí na ulici koukat, že máte takovou káru.Ještě by to chtělo další přírůstek, ať využiješ i ostatní výbavu ;o).Tak snad to Jája pochopil, když jsi mu vysvětlila, že si musí na čůrání sundat kalhoty :o).Ty jsi ale šikula.

DÁŠÍ - ty snad pořád gruntuješ.Kde na to bereš energii?Já se kolikrát k něčemu musím úplně nutit, třeba zrovna k umývání oken, bléé.Tak až se budeš nudit, můžeš přijet i k nám :o).Myslím, že v Dublinu byl Roman pracovně taky, líbilo se mu tam.Hned bych letěla taky.

JEDULKO - taky přejeme, i když s denním zpožděním, Any všechno nejlepší ke druhým narozeninkám :oD

Musím končit, tak se omlouvám, že jsem dnes nereagovala na komentáře ve starém deníčku, pokusím se to napravit příště.
Přejeme všem krásnou dobrou noc.

Helena, spící Naty a televizní maniačky Nika s Peťkou

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.08.07 12:54

Ahoj holky,  

tak jsem se teda odpoledne dokopala aspoň do koupelny, no uklidila jsem torchu kolem PC poličky a všudeležící CD. Koupelku a wc  jsem teda vydrhla fest, i když to až tak nepotřebovala, tak mám zase pokoj na chvilku. Pěkně jsem si odtáhla pračku a podobné blbiny, které normálně při vytírání nedělám. Ale vůbec se mi nechtělo. Jsem pořád nějaká znavená, dnes mě to bralo na spaní s Lukym, ale když jsem si představila, že mě zase bude bolet celé odpoledne hlava jako včera, a že zase budu v 5 ráno vyspalá, jako dnes, tak jsem se přemohla. No jsem se v 4,45 vzbudila, nějak nemohla spát, tak jsem šla na wc, kolem 5,30, když už bych i zabrala, tak se začal vrtět Luky a pak už vstával. No naštěstí vydržel i chvilku ležet, tak jsme si povídali a šimrali… hned je to ráno jiné, než když mě vykopne z postele hned :-)))
Manža mi ráno v 10,30 psal, že už padla, tak že jsou „po památkách“ - jsem mu psala, ať mi to vše nafotí, ať z jeho služebky taky něco mám - nejen sms stylu - jsem se zrovna přejedl a dávám si a je to skvělé :-)))))  

Helo, tak kino pěkné, ju? No taky bych jela někam na výlet, teda si užít, podívat se, už jsem dlouho nebyla nikde mimo ČR, teď cestujeme s Lukym spíš tady. No sand příští rok. A s tím úklidem, mě to popadne, taková nálada, uklízecí - ne zrovna často, tak to musím udělat, jinak se mi taky nechce a nejde mi to tak pěkně od ruky :-)  

no nmic, jdu na mmb hledat nějaké úlovky :-) Pa, dáša

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 29.08.07 19:57

DASO- unavena, vazne nejsi v tom ?

D

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.08.07 20:07

čau ženy,
tak jsem konečně usedla na chvíli po náročném dni k PC.Začínám plnit snad pětiletku-včera jsem odmražovala mražák a lednici a obojí pucovala,pak cvíčo,byla jsem grogy. A dneska jsem místo šlofíka po obídku loupala a zavařovala hrušky-no ještěže to mám za sebou.
Teď jsem umyla podlahy doma i na chodbě a čeká mě hromada prádla na žehlení.nojo,holt žena v domácnosti.
Vojtíkovi ten cukr v moči dopadl jak jinak než dobře-prostě jsem blbě vymyla zavařovačku,naš­těstí.zato jsem dnes volala na výsledky výtěru z krku-Bára negativní,Vojta má opět streptokoka-zjistili,že je bacilonosič.Takže v pondělí se budem domlouvat s primářem s krčního a vypadá to,že v nejbližší době mu odstaní mandli.Bude to problém,protože se to před třetím rokem nedělá a u nás v novým městě anesteziologové nechtějí dělat tak malým dětem plánovaný operace.takže to vypadá,že nás polifrujou do Brna.Mám z toho celkem strach,nevíte-prý v té dětské nemocnici nesmí být rodiče,nebo co?to bych se zbláznila,kdybych tam s broučkem nemohla být.
No ale kdyby nám tím zmizely všechny problémy s virozkama a rýmama,jako to vypadá,že nosní mandle je tím zdrojem,tak bych byla šťastná jak blecha.Takhle nesmíme mezi děti,protože ATB na streptokoka mu dávat doktor nechce,když mu to s tělíčkem nic nedělá.ven můžem,ale v zavřenejch místnostech s dětma radši nee.No a hlavně mám strach,aby jsme to zpátky nedostali my.Snad ne,protože by měl mít stejnej tip streptokoka,co jsme už prodělali.
Jo a dneska jsem myslela,že zakousnu Báru.Nechávám vojtíkovi dorůst trošku vlásky-jako ofinku a tak.No tak jsem ho musela vzít na trestance trojkou,protože Barunka mu z nepochopitelných důvodů vystřihla k hlavě asi 3 kusy vlasů.A ještě mi lhala,že neví,proč je Vojta opižlanej.tak má zatrzhlej večerňajs a pohádku před spaním.teď tady řve,že chce pohááááádkůůů­ůůůůůů.má smůlu,lhát se nemá.
Jo holky,díky za podporu s podnikáním,já furt nevím,rozjela jsem dvě diskuze na baby cafe a na emimču,většinou holky podporujou,ale jsou tam dost pádný protiargumenty.Asi si spíš budu hledat normál práci a tohle bude nouzovka:(
Valli,díky moc za odkaz,fakt mi to pomohlo.
a Dášo,tobě taky,zkusím té paní napsat,třeba bude ochotná se podělit o zkušenosti.
Holky,zítra písnu,musím pádit.
pa,Jitka

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.08.07 20:39

bohužel ne :-( Mám to :-((((((((( Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.08.07 21:34

AHOJ,byla jsem dnes na srazu kus za prahou,bylo to super,kaja cestu prospala byla moc hodna.
mate nejake npve foto na rodine:-)i ze stavby:-)
jdu se natahnout:-)a cucet na VV.ewa
zitra jdem k dr.jsem zvedava na vahu!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.08.07 21:36

JEDULCINE ANY vse nejlepsi k narozeninam.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.08.07 21:50

Tak ahojte.
Co je nového? nevíte?  U nás asi nic moc, jen že jsem se asi rozloučila u Vítka se spaním po obídku. Jak jsem mu vzala flašu, tak prostě neusne. Ale tajně doufám, že až bude Ondra ve školce, tk bude spát, já se totiž strááááášně těším že si ještě užiju ten popolední klid. Už mě to ty 2 měsíce co je Ondrášek doma docela chybí.
Jinak včera jsme se byly pooptat o bazénu, co a jak a hlavně za kolik, tak jsem zvědavá jestli si příští rok budem na chatě koupat zadky v pořádným bazénu. Kéž by. Pak k mojí mamce na kafíčko, koupila jsem zákusky, tak jsme si šlákli. No a doma jsem na večeři dělala langoše a bylo mi blbě že jsem málem vrhla. No jo, holt jsem se přežrala, nic jinýho. :-)
Dneska? Jo, dneska jsem dopoledne šla s dětma na poštu a pak krmit zvířátka tady kousek od nás, nemohla jsem pak kluky dostat domů, tak mají slíbeno že pujdem zítra zase. Odpoledne u nás za barákem na písku, dokonce jsem po obědě doma i poklidila, ale stejně už to není poznat.
Teď kluci spí a já si brouzdám. Četla jsem si o reformě za co se bude u doktorů platit a za co ne. Ono to nebude až tak hrozný, nějak se to zvládne. Co teda schvaluju, tak platbu za pobyt ve špitále. 60,– není přece tak moc, že. Doma jeden den asi stojí víc. Tady je ten odkaz.  

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?…  

Tak mohla bych něco k vám, že.
VIOLKO - tak co, jak je a jak jde byteček? Co myčka? mě zrovna dneska razčílilo že nemáme ty zkápěcí trny, nemohla jsem tam urovnat hrnce!!! Posílám pohlazení pro Barču.  

VALLI - tak ty si výletuješ, jo. jen si užívej. Zkoukla jsem foto, no jsem zvedavka, za rok beztak budete bydlet. Usmála jsem se u fotky budoucí bazén:-)  

DÁŠO - ty teda asi truchlíš po manžílkovi, že. To bude romantika až přijede. No a neblbneš náhodou s úklidem, do vánoc je snad času dost, ne. Jo a nestraš že slíbená trvá 30 let o-(  i když, ani bych se nedivila.  

HELO - tak s kinem jsi spokojená, tak fajn. Já se taky před skoro 3 roky byla ptát na kurz, ještě nebyl Vítek, samo že se to neuskutečnilo a teď, když bych potřebovala, tak nějak nemám odvahu, já si nepamatuju skoro jak se jmenuju, natož nějaký slovíčka.  

ANDĚLKO - tvoje fotky mě připoměli, že bych si taky mohla vytvořit nějakou neobvilkou, teď budem dělat fotky po roce a já jich mám už vybráno skoro 300 děsný, chtěla bych nějaký vymazat, ale když všechny jsou tak hezký.  

DALIF - tak jaká byla oslavä, co jsi hezkýho dostala. No a neboj, u nás se na výročí taky nějak zapomíná, bylo jich už 7 a vzpomělo se jen 3×. Nejhorší je, že já ani S. na to prostě nejsme.  

Nic, tak já jdu asi směr sprch a snad spát, pro dnešek by to snad mohlo stačit.
Jo, JEDULKO, vše nej Any k narozkám, no a co, je už mimi?
Tak pa, Ilča

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.08.07 12:26

čauvec,tak jsem včera úspěšně vyžehlila everest prádla,a upadla do komatu.Jsem zas nějaká utahaná poslednídobou.
Ráno bylo moc hezký-děti vstávaly přiměřeně-tj.ve 3/4na sedm a pak jsme se váleli všichni v posteli a pusinkovali se a dělali kraviny.Pak se ozvala Ika,jesstli nepůjdem za zvířátkama-máme přes silnici,tak jsme tam nakrmili celou o:,–(u.Byly jsme obě nějaký zdechlý,jo a Iko,z těch blum se mi nějak vzdouvá břicho:)
Honza byl včera celý odpoledne opravovat auto-furt blby ty brzdy-nahřívalo se kolo,tak tam vyměnili těsnění a už je to OK.dělali to na garáži jeho kolegy z práce a přinesl od něj vojtíkovi tu starou tatrovku a malý kolo.Vojta je z tatrovky nadšenej,furt tu s ní drandí.ale je to křáp velikej.
Dneska jdu večer cvičit a pak  s kámoškou na vínko,už to potřebuju.Jo a v sobotu jsme udali s Honzou děti a jdem někam na véču,měli jsme výročí seznámení-11let.Nějak moc to neslavíme,jen je to příležitost,jak si v klidu posedět.
HELI,tak jsi mě navnadila a musím ukecat Honzu,aby Harryho stáhl v lepší kvalitě než máme.To je blbý s tímkurzem,jseš odhodlaná za to dát peníze a sehnat hlídání,a nakonec to nedopadne:(no třeba jo,uvidíš.  

DASO,ty jseš uklízecí maniak.ale snad je to nakažlivý,dneska bych mohla spáchat okna,jsou odporný.no a naše koupelna by úklid potřebovala moc,jenže já ji tak nerada uklízím.Mě se vůbec nelíbí,jádromáme šílený a nemám takovou radost,jako když uklízím třeba pokojík nebo ložnici.No,chtěli jsme příští rok dělat rekonstrukci a využít státní dotaci pro mladý rodiny,no tak nic,od příštího roku to ruší:(jak jinak,teď ruší snad všechno.Jsem zvědavá,s jakou se ti manžílek vrátí,zatím to vypadá,že navzdory tomu,jak se bál,má spoustu novejch zážitků,.  

VIOLEt,tak jak jsi pořídila na úřadech?zase tě dostali,babizny?a jak je Barušce a co Matý?asi máš teď lítačku,ale neboj,v porodnici si odpočneš:)
pa,Jíťa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.08.07 12:52

Ahoj všem,  

tak jsem se konečně dokopala k napsání pár řádků, i když jsem utahaná jako kůň. Ráno jsem jela s Matým do Mostu do poradny, byl hodňoučký jako vždy, všude hezky zdravil a usmíval se. Bylo mi řečeno, že se nám Barunka otočila a je vzorně hlavičkou dolů, což jsem si od včera myslela, ale jistá jsem si nebyla. Jen mi vyšlo v krevních testech, že mám málo železa, tak jsem nějaké vyfasovala na recept :-/ Ale jsem ráda, že se malá otočila, pochválila jsem jí a šla jí za to koupit něco do jediného slušnějšího sekoše v Mostě, kde je dokonce i plácek s kouskem koberce a bednička hraček, takže se Matý trošku zabavil a já stihla koupit mini růžové tepláčky, vínovou mikinku, jedny super celopropínací růžové dupajdy a bodýčko s kr.rukávem pod overálky, které jsem koupila minulý týden v Tescu :-) Jen tam absolutně neměli malá bodýčka s dl.rukávem, stačila by i bílá, no prostě ani jedno! Tak snad někdy příště,no.
S bytečkem- o víkend konečně nastoupí zedníci a vyzdí nám příčky. My stále čekáme na jeden papír z katastru, správně bychom tam neměli tedy ještě nic dělat, proto jsme teď měli po bourání pauzu, jenže to bychom nebydleli ani o Vánocích, takže už se Luky namíchl, objednal materiál a zedníci jsou připravení. Myslela jsem, že tam bude o víkend Luky s nimi, ale on mi připomněl, že mám v sobotu narozeniny (no já bych na ně letos snad zapomněla!?), takže prý tam zajde max v neděli zkontrolovat, jak to tam je. To bych ale chtěla shlídnout taky, navíc to chci nafotit (Dáší - neboj, fotíme, pošlu i původní stav bytu, jak jsme ho koupili, až si to stáhnu od Lukyho z pc). Co ale budem v tu sobotu dělat, to teda nevím…
Matý spinká, byl tak unavený, že jsem si říkala, že mi určo usne v autě, ale volala mi kamarádka, když jsme vyjížděli z Mostu a jak jsem měla v uchu handsfree, tak Matýho bavilo se koukat, jak si jí chvilkama poupravuju v uchu (moc ji nepoužívám, to častěji někde zastavím, když mi někdo volá, vyřídím to a pak zas jedu), pořád opakoval, co jsem povídala kámošce a do toho hulákal, jaké jede kolem nás auto a že mám v zatáčce „dávat bacha“ :-))) Takže neusnul, ale jen co jsme se tady u táty zuli, svlékl si kalhoty, uklidil je na židli (!) a zalehl do postele…po 3minutách jsem mu nesla pití a nočník a on už spinkal…to ho zas budu muset po 4hodinách budit, už to vidím :-( ****
Jituško -já jsem si tvůj večerní kment četla hned, jak jsi ho poslala a chlámala jsem se tu na gauči jak pitomá- jak Barča zkrášlila brášku nůžkama. Asi hnusný, ale já to fakt nemohla zastavit, ten smích, asi jak jsem si to představila (chudinka Vojtík!), no Luky na mě zíral a řekl, že jemu do smíchu až tolik není, když ho napadlo, že ještěže se nestalo nic jiného, když se Barče do ruky dostaly nůžky- nebezpečná to věc. Tak jsem se teda uklidnila, páč něco pravdy na tom bylo. Neboj, vlásky dorostou a Barča si bude pamatovat, že lhát se nemá. Hlavně, žes to jen tak nepřešla.
A s obchůdkem- ještě uvidíš, co pozjistíš, či co se ti naskytne, než nastane „ten čas“, ale úplně to rozhodně nevzdávej!  

Holky, já musím končit, jsem ospalá jak kotě, tak zalehnu a dám si ty 3hodinky, to bude akorát, pak ještě písnu. Mějte se krásně, zatím papa Violet

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.08.07 13:58

Violet,tak to jsem ráda,že jsem někoho pobavila:)mně se taky chtělo smát,ale byla jsem naštvaná,že mi ta malá hubatka lže-a s jakou grácií,bych jí to i věřila a začala jsem pátrat v paměti,jestli jsem strojkem nezajela trochu víc-no ale nezajela,takže má smůlu:)Z těch nůžek mít strach nemusíš-jsou to ty malý dětský s kulatýma koncama,takže ho mohla max.šmiknout do ucha-což jsem provedla kdysi já bratrovi.Vojta na nůžky nedošáhne a ona hrozně ráda stříhá papír na pidikousíčky nebo vystřihuje svoje namalovaný obrázky.
Vojta vypadá fakt šíleně,Ika se mohla ztrhat,když ho dneska viděla.A to budu teď obíhat doktory,si budou myslet,že jsem ho takhle ofikala já:(
jestli chceš ještě pobavit,tak další vtipná historka se stříháním-jsem stříhala Honzovi vlasy(několik let tomů nazád)strojkem,nor­málně já nevím-na šestku a pak jsem oddělala nádstavec,abych mu vybrala pořádně krk.A najednou jsem si všimla,že na šošolce na vršíčku hlavy má pár dlouhých vlasů.Tak jsem tam zajela,že mu to srovnám.Jaksi jsem zapomněla na ten sundanej nádstavec,takže jsem mu tam vyholila parádní kolečko-vypadal jak mnich.samo jsem se zkácela do křečí,protože vypadal hrozně-on byl nasr…jak kýbl-naštěstí je vysokej,tak mu na vršíček moc nikdo neviděl.Zato když si sedl,to bylo pošu´šňáníčko.No dorůstalo mu to dost dlouho,jak to tak bývá,když se chceš něčeho rychle zbavit:)se tlemím ještě teď ,když si na to vzpomenu:)
Jo a Barunka je vzorná,že se hezky mamce nachystala do stojky, no a Matý taky-ale u něj už je to normálka,že by zasloužil andělský křidýlka.Jo hele,kdybys potřebovala malý bodynka s dlouhým na holčinku,tak se ti tady mrknu.tenhle pátek nejedem,ale příští možná jo k tý Erice do novýho města,ta tam má moc hezký bodynka na holčičky.ale je to tak okolo 70-80,–kč.
tak pa,jdu makat na MMB.
 Jíťa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 30.08.07 14:07

Ahoj holky,  

tak u nás nic nového, jsme se doma váleli celé dopoledne, no Luky má boží hračku, teda mu se strašně líbí, já ji vyrobila- Krabice od bot s vjezdem, krabička id tictac bonbonů - přilepená s nápisem benzín, nafta a z boku přilepená roura od papírových kuchyň. utětek = spešl garáž s čerpací stanicí a  tunelem, dítě nadšeno, maminka má chvilku klid :-))))))))) Pořád čepuje benzín a parkuje auta :-))) Jinak jsem stále grogy, už druhý den jsem se vzbudila v 5 a ne a ne zabrat, no teď jsem to po obědě dohnala s Lukym…  

Valli - na jakém zrazíku jsi byla ? Něco jsem přehlédla?  

Iko, no ono to s těma vánocema není až tak pravda, je skoro začátek září, než se otočíš, tak už scháníš dárky a strom, kapra a je tu štědrý den - teda pokud ten 1/4 rok uteče stejně jako léto......kde je, to už je fakt září??   :-)))))) Jinak možná, až bude Ondra ve školce, tak si dá Vítek třeba říct a můžeš zase chrupkat a mít siestu, snad ti to vyjde!!!!  

Jituš, opravdu jsi důsledná, co se týče zákazu pohádek atd.? No Vojta snad už bude v poho, jsem zvědavá, co páni doktoři vymyslí, myslím ale, že snad s ním budeš moct být v nemocnici, ne? Možná něco zaplatíš, schovej si účet a zkus to proplatit v pojišťovně. Jinak čučím, jaké dotace vůbec existují, o tom ani nevím!!!  

Violko, tak proto tak Barunka zlobila - ona se otáčela, jo? No jo, Matý opět ukázkové dítko :-))) Včera jsem ale o Lukym na hřišti taky nevěděla :-) No stihla jsi i nákupy a hlavně, abych nezapomněla, o víkendu si budu užívat tatínka, tak abych to nepropásla : Vše nejlepší k narozeninám, rychlý, pohodový porod, zdravé miminko, zdravíčko pro celou rodinku, ať jste šťastní, ať jste brzy v novém, .....no prostě ať se ti splní vše, na co jen pomyslíš!!!!!!!!! Jsem aspoň provní gratulant, jako loni :-)  

No tak já valím, papa všem Dáša    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.08.07 15:01

AHOJKY,
tak jsem uplne unavena,uz dve noci martinek prilitl k nam!samozrejme vzbudil kaju,ta pak cucela a pak ji padal dudlik.martinek vstal asi kolem4 nebo pul5,skakal po mne,po martinovi,no ten sel jest,takze martinek taky(rano plno drobku vsude!).pak sel myslim spat s martinem,ani nevim.rano vstaval asi v7h!a zase po mne skakal.kaja snad od 6h jen cucela,pak jsme se chystali k dr.prvne na krev na polikliniku,mar­tinek vsude skakal,malem kopl zenskou na sedacce vedle,napominani nepomahalo.pak jsme sli pro chlebicek,naces muz  neho chutnalo jen vajicko a salam,pak po schodech se drzel spinaveho zabradli,ja mu utekla,prootze proste nechtel jit,to se za ruku vlacel malem po zemi.pak nam dali vysledky a cesta do auta byla des.martinek proste nechtel jit.byl tam i zrovna nas soused,takl mu rekl,ze si ho vezme do igelitky-tak martinek hned-maminko luku(ruku),no dobry to bylo asi 10vterin,pak se pustil a bezel k silnici,ja za nim valila,on se smal,zabrzdil az tim,ze spadl,pak se nechtel vzit za ruku,tak jsem ho pres silnici vlacela az k autu,kde dostal narezano,ja uz nevim,co s nim,pak jsem to vzdala a navstevu u dr s nim jsem odmitla,tak jsem ho dovezla segre.jeste nez jsme dosli k panelaku,byl opet zbit.prootze nehctel jit ani na úpodesaty upozorneni.
u dr.kajinka se jen smala,na hexu trochu zabrecela a pak dobry.ma 6,60kg.zitra jdu na ockovani s martinkem na pneumokoka(2000kc)­.jela jsem pak pro martinka,ten jedl,pak se nechtel umyt.prkl vztekle posledni sousto(spenat),tak­ze dostal placnuti nazadek,rval a vztekal se ze jako nechce jit pryc.pak se jeste vztekle zakousnul do trika,takho ma zeleny,doma zase nechtel jit z auta a mlatil do auta,az to zadunelo,tak jsem ho opet tahla po zemi domu.v panelaku rval,az jsem donesla nahoru kaju,sla jsem pro nej,vrzla do postylky,rval jak tur.zalehl az pote,co prisel cert.
fakt uz nevim co s nim,proste si dela co chce a jak neposloucha.at mu to rikam mirumilovne nebo zvysenym hlasem,proste ne a ne.az teda vybuchnu a dostane.uz mi prijde ze ho biju moc,aby z toho neco nemel.tak poradte jak to udelat.bohuzel uz mi i segra rikala,ze ho chtela pohladit a on cukl,protoze si myslel,ze ho jde zbit:-(myslite ze zarli?nebo co jako?proc tak zlobi?

docetla jsem vas,ale uz nereaguju.

jen na srazu jsem byla z breznatkama(jen jsme byli 4).
tak pa ewa.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 31.08.07 21:22

Ahoj holky,
můžu se vypovídat?????
Víte že mám tchýňi ráda, fakt ráda, ale v poslední době mě fakt sere, nevím jak to slušně napsat, ale prostě asi žárlím na moji neteřinku.
Tak, nechte mě vypovídat, bude líp.
Prostě jednoduše řečeno, tchánovci mají kluky strašně rádi, to vím, ale proč je tak zanedbávají, proč si nevzpomenou, proč nedojdou na návštěvu???? Proč???? protože mají jistotu, že dojdem my, že se ukážem na chatě, že budem s nima grilovat maso, že dojdem na kafe když je hnusně, že se stavíme když je tchýně nebo tchán nemocnej, prostě ŽE JSME NABLÍZKU.
Ale já bych se ráda vžila občas do role mojí švagrový, zavola že k tchánovcům dojdem na návštěvu, nechala si upíct buchty, na který se mě tchýně zeptá, jakou mám chuť. Ráda bych, kdyby tchýně zavola jsk se máme, jak kluci, jak rostou, jestli nejsou nemocí… ne, musím zavolat že mají teplotu, že berem antibiotika, že je zvem na návštěvu protože mají kluci nějakou oslavu......
JEDNODUŠE......
Dojdem ke tchánovcům, protože bydlíme kousek od nich, tak se zeptají, jestli si dáme kafe…
Dojde můj švagr se švagrovou, no a protože jsou předem ozvaní, že přijdou jako vžy 1× za 14 dní na 2hodinovou návštěvu, tak mají upečený ty nej nej buchty, připravenou dózu s buchtama domů, je nachlazený víno, protože je to vzácná návštěva… ŠTVE MĚ, že o tom, že si vezmou kluky na víkend, nebo jen na jedenu noc, mluví měsíc dopředu a pak z toho stejně sejde a když už, tak si je vezmou v podvečír kolem 6 hodiny a ráno si pro ně jdu, ale švagr zavolá, jestli nechcou malou a ani hned běží, div že si nedomlouvají dovolenou kvůli tomu. To že jsem nechávala děti na hlídání JITUŠCE ( mojí vrbě ) když jsem šl třeba jen pro výsledky k doktorovi, čím to asi bude???? NECHCI se vnucovat.
Ale, švagrová… prcovala v rodinné firmě, momentálně tam mají frmol, takže chodí do práce, malou hlídá její maminka, protože může být doma jako žena v domácnosti, když nemá čas, tak se zavolá tchýni a ta si klidně naplánuje dovolenou, naposledy prý padla řeč i na mě, dozvěděla jsem se to až dneska zpětně, prý když jsem byla v tý Praze, tak se zrodil nápad, že bych mohla neteřinku hlídat já, když švagrová pujde do práce, protože JÁ jsem ta, co se doma zavře s dětma, zničí si kariéru ( žádnou jsem neměla), bude se radši věnovat dětem než práci a to švagrová prostě ne.  Prý jsem ta domácí puťka, co bude radši v doma s dětma,než v práci za prachy.
Holky, mě to tak točí, proč si někdo pořizuje dítko jen z povinnosti? že se to od rodiny čeká? Pak se stejně dítku věnuje babička a od půl roku chodí do práce, protože přece nenechá na holičách tátovu firmu???? to radši ať si táta řeší krizi a zhání někoho, ale já jsem MATKA, mě dítě prtřebuje, já ho vychovávám, já jsem jeho vzor, já ho učím mluvit, já ho učím milovat, ne babička, který jednou bude asi říkat mami, protože mámu  zná jen od 19 hodin  do rána než jde zase do práce. .
Ach jo, proč jsem v poslední době tak naštvaná na tchýni, když ju mám vlastně strašně ráda???? Vím že miluje svoje vnuky, je vždycky poprděná z kluků, teší se ně, ale...... nejsem holt matka podnikatelka, která potřebuje hlídat, já chci, aby pohlídala že CHCE, ne, že musíííí !!!!!.
Proč poslouchám od tchýně, že oni jso holt jiní, omlouvá je že si nevzpomenou, že nestíhají,  ani na jednoho kluků narozeniny nedojdou, že nemůžou, že nestíhají, že prcují, že jsou prý prostě jiný.....kruci, proč nemiluje švagrová děti tak jako já, pro koho z vás je práce a kariéra přednější? je vám trapně že chodí děti v oblečení ze sekáče? , že nekoupíte super modení nové kusy za hnusně drahý prachy, že se kvůli dětem nenecháte omezovat?…

Né, já chci vztah jako před půl rokem.......
Proč to nejde vrátit?
Ještě že mám manžela, kterej děti miluje a nebere jako přítěž a ještě že mám JITUŠKU, která mě už párkrát vyslechal.  Fakt dík, ty moje vrbo, kde jsou ty doby, co sis stěžovala ty a já se smála......Holky, omlouvám se že to sem tahám, ale možná tomu dopomohl tem burčák  co jsem vyžahla, mimochodem byl moc dobrej :-), možná mažel, kterej mi řekl co jsem do teď něvěděla, prostě jsem se z toho vypsala.
Nikdo mi nevezme lásku k dětem, nebudu budovat kariéru, a hlavně nebudu potřebovat pomoc tchánovců ( jituš, lituji tě :-) )
Dík že jsem se vypsala  hlavně si neberte ze mě příklad, trucováním si nic nevymůžem.
Omlouvám se, momentálně zlomená Ilča a její zaltíčka co sladce spikají.

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 31.08.07 22:15

IKO- nevim co na to rict, ale jen  pulrok byt doma tez pro me neni, aspon roka pul,dva… pises nadherne,skoda ze tak smutne tema ;(

VALLI- nevim, neporadim, mam co delat s Vitkem, jen si opakuju, ze na jedno NE (kdyz mu neco zakazu) musim aspon 5× ho za necopochvalit, toz chvalim, chvalim,ale tez na neho kricim, to kdyz neposloucha a Zuzka do toho zacne tez plakat ( teda ty jeji hystericke place to je sila, absolutne netusim,co ji chybi, teda asi tusim, ona pred spanim chce videt, v kocarku to nejde, prso odmita,ale v naruci je milius, mam satek, ale se Zu v satku se spatne beha za Vitkem na enduru najizdejicim do silnice, to je jednodussi zaparkovat kocarek nejlepe se spici Zu a dobehnout za Vitkem).

jo oslava vyroci svatby- prijemna, vecere v rest. a pekny vecer.

jej za 2 dny M. odlita do Koreje, teda ja se fakt bojim, ze to nebudu zvladat,ale mamka snad pohlida, slibila,ale rana a vecery budou krusny.

jeste neco jsem chtela,ale snad nekdy, zapomela jsem. D

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 31.08.07 22:58

Ahojky holky moje,

píšu jen v rychlosti.Za chvíli nám totiž domů dorazí tatínek.To si teda v té cizině moc nepobyl ;o)
U našich je teď na dovolené můj bratránek s přítelkyní.Jezdí takhle skoro každý rok, jinak se moc nevídáme, jsou až ze Sokolova.Já se v té dálce narodila.Naši jsou oba Moráváci, tak nevím, co se po narození nejstarší ségry cpali do Čech a ještě do takové hrůzy jako je Sokolovsko.No, to je jedno.Každopádně tu bratranec je, takže dnes přijeli s mojí mamkou i k nám.Naty se hrozně styděla, to se ještě nestalo, aby si ji někdo získával tak dlouho.Přitom jsou oba sympaťáci a pohodáři, fakt nechápu.Udělali jsme si ohýnek a upekli buřtíky, my ženský jsme si daly pivečko, no pohoda.Zítra jsme pozvaní k našim na obýdek a pak jedeme popřát tchánovi k narozkám.Ofi­ciálně je má zítra, ale oslavu naplánovali až na příští týden, neboť jedna ze švagrovek odjela na víkend za svým přítelem a on za ní pak přijede příští týden.Pořád se takto střídají.Jako kdyby kvůli těm narozkám nemohli ty víkendy vyměnit. Škola už se blíží.To to uteklo.Nikče se moc nechce.A komu by se také chtělo že?
Jinak musím pochválit Natku, už začala čůrat i venku na travičku.Pořád jsme měli strach ( viď, Dáší?), že to naše dětičky nezvládnou a už jsou to šikulky.

IKO - asi žádná bábí s dědou nebudou úplně ideální, taky mám kolikrát pocit, že se musím vnucovat a to jak u tchánovců, tak u našich.Mívám pak pocity jako že jsem matka, která se snad ani nepostará o svá dítka ( i když oni to tak asi neberou), přitom si jen chci na chvilku odpočinou nebo doma něco poklidit.Pokud se týká tvé švagrové, tak já bych jí malou nehlídala.Nevím, proč bych se měla, i když se tedy jako „válím“ doma, starat o jiné než vlastní dítko.Tím nemyslím, že bych třeba nepohlídala někomu jinému nebo že bych si malou neteřinku (kdybych nějakou měla) taky někdy nevzala domů, ale jen když bych chtěla já nebo by bylo potřeba kvůli nějakému zařizování.A ne že máma půjde do práce a já budu hlídat.To mi tedy přijde, že tě chtějí pěkně využít.To si opravdu dítko pořizovat neměla.Pro mě tedy práce a kariéra přednější není.Za pár měsíců půjdu do práce a i když se na jednu stranu těším, že zas půjdu mezi lidi, tak na stranu druhou trpím jak pes, že budu víc jak půl dne bez dětí.Nika už je veliká, ale Naty mě přeci jen ještě potřebuje nebo si to alespoň myslím.Přijde mi pořád tak maličká.Přesně tohle jsem prožívala i u Nikči, když šla do školky a já do práce.Byla to hrůza.Bylo mi líto, že s ní nejsem, natož abych dítko „opustila“ v půl roce a mazala do práce.To si tedy nedovedu představit vůbec.Hoď to za hlavu.Jsi skvělá maminka a máš dva krásné a zdravé kluky.A to je paráda :o) Ostatní ti můžou políbit …

Tak víc už toho nestihnu.
Dobrou noc.
Helena a dračice

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.09.07 10:00

Achoj děučatá,
včera bylo pěkně hnusně,takže dopoledne jsem se snažila poklidit a hrála si s dětma-už se fakt těším,až Bára půjde do školky,protože jsem si dala závazek,že se budu dopoledne věnovat víc Vojtíkovi.Včera jsme si hodinu četli knížky-a byla jsem překvapená,že už umí všechny zvířátka.Snaží se napodobovat,tak snad se trošku víc rozmluví.
Chtěla bych s ním chodit do baby centra,ale závisí to na tý nosní mandli-jinak nebudem moct mezi děti.Už má zas ukrutnou zelenou rýmu,se toho asi nezbavíme.A prý mu nemám moc kapat kapičky nebo se může stát,že mu poškodím nosní sliznici.ale když v noci slyším,jak chroptí,tak je mi ho hrozně líto.
Odpoledne jsem byla s dětma na houbách-i jsme našli něco málo na smaženici,Honza mezitím poklidil byt-dostal na výbě,jestli s dětma nebo uklízet,tak si vybral:)no,radši bych si uklidila sama,jaksi zapomněl na koupelnu a WC a když jsem otevřela šufle v hezky uklizené předsíni,tak se na mě vyvalil bordel.no co,snaha se cení.
Večer šel  na karty,já se doma řehtala jak prdlá u Obecný školy-to je tak dokonalej film.A ráno mi Honza sdělil,že vyhrál v kartách 200,– a ze srandy to zkusil hodit do automatu-nehrál asi 5 let,jen z prče,no a vyhrál 800,–-on už dál nehraje,vybral to a máme na pořádnej steak,jdeme totiž dnes někam na véču a na pitíčko,tak se moc těším.nebudu mít výčitky,když to prožerem a propijem,protože to jsou takový škaredý prachy.  

DASO,vidíš,jak jseš kreativní:)stačí pár krabic a je vystaráno.Já  jsem koupila v Praze ve výprodej domečky jako 3Dpuzzle,tak jsem si je s „asistencí“dětí poskládala-je jich asi 10 a stálo to 20,– a máme domečky k vláčkodráze,tak jsme si včera večer hráli.Jáuž koukám na vánoce na hračky a snažím se vybrat právě takový kreativn´=dítko se zabaví samo a na dlouho:)Jak ses ptala,jestli jsem při výchově důslená-když něco řeknu,tak se to snažím dodržet,zatím jsem se zlomit nenechala(zákaz pohádky-opravdu se nedívá).jednodušší by bylo nechat ji puštěnou,protože to je pak urkutnej řev,ale nemůžu se nechat udolat.Horší je to s mým předsevzetím,že každý večer před večerníčkem se budou uklízet hračky.Někdy nemám nervy se dohadovat a radši to uklidím sama.A taky se snažím,když už Bára uklízí,aby si poklízela hračky po sobě,já uklízím po Vojtovi-pamatuju si,jak jsem to nesnášela,když jsem jako nejstarší musela uklízet i po mých sourozencích.
Jo a ty dotace zkusím pohledat,je to výhodná půjčka od státu.-snad jen 2% navíc se splácejí,dokonce se tuším 10 000,–odečte,když se narodí dítko a jeto 150 000,–na rekonstrukci a 300000,–na koupení bytu nebo domu.Je to podpora mladým rodinám a tuším,že mladšímu z manželů musí být snad do 28 nebo tak nějak.a musí mít aspoň jedno dítě.  

VALLI,mě přijde,že jseš moc velkej nervák.Já  jsem zjistila,že když řvu na děti,začínají pak řvát oni na mě a na sebe navzájem.Občas je pravda,že kdybych tichým hlasem řekla,ať tam neleze,tak mě vůbec nevnímá a když zařvu,tak to přestane dělat.ale musí se s tím šetřit,jinak pak nezereagují.Podle mýho je toho na tebe moc a pak máš nervy v kýblu a tam,kde bys mohla reagovat v klídku,tak rovnou to řešíš razantně.Bára měla jedno příšerný období a zabralo na ni to,že jsem si s ní hodně hrála,hodně se s ní mazlila,když něco provedla,tak jsem to rozebírala-spíš psychologicky a doteď na ni víc než bití zabere,když musí být sama v pokoji.Dám ji do izolace a řeknu,ať přijde,až bude hodná.To fakt funguje.Nechci ti nějak říkat,že to a to děláš špatně,on Martínek asi bude aktiv a pěkný kvítko,ale možná třeba venku spíš slibovat-třeba,když se budeš hezky držet kočárku,koupíme hodnýmu klukovi lízátko,nebo si přečtem doma knížku.A chválit-no tys to hezky zvládl,vidíš,jak je to príma,když jdeš pěkně s maminkou a posloucháš.Když má Bára venku zlobivkua neposlouchá a zdrhá,tak jí většinou vykládám nějakou pohádku.to zabere vždycky. A hodíš se do klidu i ty,ono to je o nervy,když honíš zlobidlo,do toho řve Kája,neboj,to znám taky.
Jen jsi chtěla poradit,jak to děláme.Na každý dítko platí něco jinýho,tak jestli je Martínek na sladkůstky nebo na pohádky nebo na stavění se stavebnicí-prostě ho něčím nalákat.Je fakt,že když už je dítko v amoku,nezabere vůbec nic a asi jen ignorace,popadnout a doma hodit do izolace.A je možný,že žárlí.O to víc se s ním mazli,aspoň na Báru to zabralo.Když jsem četla tu knížku o výchově,tak tam bylo jednoznačně napsaáno,že děti,které zlobí,na sebe chtějí upozornit(nikdo si jich nevšímá,tak i za cenu trestu zlobí-aspoň nějak si jich rodiče všimnou) nebo se prostě nudí.  

IKO,brouku,už jsme to rozebírali a je mi líto,že se kvůli tomu tak trápíš.Už jsem ti k tomu svoje psala-částečně si myslím,že se tak tchánovci chovají proto,že je jim Stelča prostě vzácnější a asi taky,že je to holčička. Ä myslím,že jsou skvělíé,že když je opotřeba,tak pomůžou skoro vždycky.a že si sami neříkají a nestavujou se-já z okolí znám jen opravdu výjimky v prarodičích,co tohle dělají.a mezi náma,kdyby ti uprostřed týdne najednou přišla tchýně,že jde okolo a jde se podívat na kluky a tys měla doma chaos a svoje plány,taky bys nebyla nadšená.Prostě buď ráda,že máte dobrý vztahy,že mají kluky rádi a občas si je vezmou.já třeba ani jednou nezažila,že by si vzali děti na celej víkend-jen na noc,když teda nepočítám nemocnici.A na výletě s nima nebyli ani jedni prarodiče taky a pak se dozvím,že s dětma od švagrový byli asi 3×-u bazénu,na šiklovým mlýně a tak,tak to taky zamrzí,neříkám že ne,takže tvý pocity chápu.
druhá věc je Mirka-je snadný ji odsoudit,já s jejím přístupem taky nesouhlasím,máma je máma a má být doma a užívat si mimíška,protože čas letí a pak to nikdo nevrátí.Ale Mirka je ten tip ženský,která by na mateřský byla nešťastná,ona práci potřebuje,aby byla spokojená.prostě ji to být doma s dítkem neuspokojuje.A byla by pak nešťastná.A co jsem se s ní bavila,tak až teď na ten výpadek u táty v práci(kdy odpadly obě ženský z obchodníhop) chodila do práce tak na dva dny v týdnu.taky s tím nesouhlasím,ale je to holt její volba.Jsem ti říkala,že jsem si teď s ní připadala jak sociál,že jako nakupuju použitý věci pro děti-MMCh-řekla mi,že životní úroveň lidí,s kterýma se stýká ona je vysoká a nezná nikoho,kdo by si koupil třeba jetý chůvičky nebo tak,takže bazar není dost dobrej nápad-když jsem mluvila o svým snu.No,asi se pohybuju v blbejch kruzích:)
To,že jsi měla hlídat stellinku,je fakt síla,ale asi jim to došlo,když se tě na to pak ani nezeptali.to neznamená,že kdybych se tohle dozvěděla,že bych byla taky nasr. … jak sviňa.To s tebou soucítím.
no,snad se nezlobíš,že jsem to takhle napsala,ale myslím,že to tak černý není,že jseš teď prostě naštvaná a až budeš potřebovat,tak tady tchán ovci budou.o to strach nemám.  

hele,musím jít vařit,tak čus.Jíťa    

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 01.09.07 21:55

cau,
par fotek jsem dala do fotogalerie na BC - rodily jsme spolu Rijen 2005 a Dubnatka 2007 extraliga, na rodinu je to o nervy vkladat, ale snad nekdy…

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.09.07 20:04

ahoj holky,

tak nejdrive k vam,

IKO:hezky jsi se vypovidala,blby je ze neporadim.¨ja chapu pracujici maminky,ale ne karierisky,ale ty ktere se pak taky venuji miminkum,toto uz je asi moc.a nevim proc je omlouvaji…neboj to se zlepsi,snad.

DALIF:jak to myslis,za jedno NE,5× pochvalit??vyvetsli mi to naprikladu,necha­pu to.

HELI:fakt ty prazdniny nejak utekly…uz je tu hnusny podzim,fakt des.dnes jsem uz doma mrzla!jinak gratulace k curani venku:-)u nas neni problem,jdeme domu z vychazky,martinek uz byl venku z kocaru a jako jde pred panelakem,ja kecam s kamoskou,najednou-mami aaa a jako sundal si suverene teplaky a zacal curat jak pes ,mame 4schudky a najedz pro kocary a on to proste pocural:-)no sranda.jinak taky perfektne kaka,trebapre­devcirem 3× za sebou sam,ja vedela o prvnim,vytru ho,pak najednou zase ba mami,task se kouknu a uz zase mel vysazeno,potreti uz se vytiral sam,to jsem ani ne vedela ze kadi:-)
jo a naty se stydela,jo?no martinek nekdy…a prijde mi jak kdyby se zacala stydet kaja!

JITUSKO:jak pises,to delam,ze jako neco slibim,ale zjistila jsem,ze mam doma herce!:-) napr. v patek jsme byla s deckama v olympii,jako nehctel me nechat vybrat boty,zacal delat zlobivca,no proste jsem se za nej uplne stydela,porskal jidlo,plival!púak vylezl z kocaru a sel si utiorat spinavou pusu o mne!kdyz jsem mu rekla,at je hondy jde do kocarku,ze maminka mu da dobrutku,tak sel a lisal se-asi minutu,dostal dobrutku a pak zacal nanovo,sundal si boty,chtel chodit bosy,tak jsem na nej zarvala.narvala mu boty nasilim a jela,rev,lidi cuceli…no poak uvidel zmrzlinu,ja rikam,jen hodnemu hclapeckovi!on zacal delat krasne ksichtiky,zase se lisat(nebo lysat?)a ja mu rima,martinku ty jsi herec a onh se smal jak pominuty:-))vcera jsme byli na hodech,staral se o nej vetsinou martin,ja za nim sla a on chtel do naruce,dobry,kal­hoty uz jsem od nej zapraseny mela…no ale on me zakerne zacal naschval jakoby NIC stipat do krku,ja hned mu dala na prdel,protoze me to opravdu rozzurilo.nebo byl pruvoda a on zacal vyvadet,takze jsem hzo tahla s kocarem smykem,protoze rval jako TUR,ze male neslo slyset hrani a zpivani,lidi se jen divali…ale zati dnes!!!ranio jsem si rekla,ze na nej pujdu klidne,nebudu ho BIT!a ze proste at si rozhoduje jak chce ON.a byl v pohode,tak nevim,jestli mu mam jako vse povolit??treba jedl,a delal ze jako neco mrsknul na zem a cucel co reknu,ja jen klidne at to nedela.on pak jeste jendou a pak nic,tak nevim no.po spani pribehl,chtel se hned tulit.a musela jsem nechat vareni a delat co hctel on a byl klid.pak jsme si trochu hrali,a tak.nakonec sel pak k babicce.a rvala pro zmenu kaja:-)

aaa prisel mi martinek domu,radsi odesilam,doctu vas za chvili:-)ewa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.09.07 20:39

JITUSKO:zkousis tem tvym nemocnym detem homeopatika?mozna by to mohlo zabrat,mne zatim vse pomohlo!
mam doma letacky,napis na co bys to chtela a ja ti napisu co koupit.jeste taky je sprej z morske vody,je to nenavykove,tak to by taky mohl.
jo a jeste ke zlobeni,ja dam martineka zurit do pokoje,ale nepomuze to ,nekdy prijde,ale spis tam rve jeste vic a je tpo nej hoprzny,mne prijde ze se pak zklidni jen ,kdyz ho vezmu do naruce a jakoze ho mam rada,jinak by raval jeste tyden…asi taky zarli na kaju a taky ji predevcitrm naschval strcil prst do pus a skrabnul a ona rvala…snad se to zlepsi.

ju on nikdo nepsal?kde jste byli,nam dnes cely den nesel net!a pak najdnou,kdyz jsem to uz posty opravoval sel!

jinak vcera byly ty hody u tety,martin pred odjezdem domluvil s tetou,ze mu bude rucit barakem,jdeme navysovat hypoteku:-(tak mu rekla,ze bude rucit,tak nemohl pry odmitnout a jako sli ochtunavat vino…takze na dlouho,my sli k tete krmit,a ceklai jsme,babicka nasrana nadavala,ja to nechtela poslouchat,nesnasim hadky a vycitky a tak,no sla jsem tam pro martina,ten priopily,takze jsem ho servala,ze jedeme i bez nej,pak dosel,teta se pohadala s maminkou(ba­bickou) a my pak jeli,ja mela co delat po te tme unavena,roztrepana ze vseho,no ale dojeli jsme po 10h domu.pak jsem sla spat.martin rano,jestli se nezlobim atd,no jak vymeneny:-))

tak jsem byla martinka umyt a uspat,jeste nespi-mamí todlé todlé-chce masirovat zadicka:-)ve sprse se sprchoval sam a lechtal si sprchou nohy a desne se tomu smal,achjo,proc neni hodny porad?:-)
a kaja rve.pa

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 02.09.07 20:53

ciao,

VALLI- ja to myslim tak, ze behem dne premyslim jestli to NE co rikam je nutny, jestli mu radejc neco dovolit, a ze nesmim furt neco zakazovat, ale spis CHVALIT, CHVALIT..nekde jsem cetla ze na jeden zakaz  by melo pripadat aspon 5 pochval. Napr. on chce jit jinou cestou nez jsem mela v planu, toz ok, jdeme tam,NE si schovam na pozdejc. a kdyz treba chce sjizdet po zadku po kopecku s hlinou,tak misto NE to nedelej, mu ukazu neco jineho, napr. koukej veverka, je tady je lipa ( on umi rikat stromy : lipa, briza, javor, dub ;) a byl „na lipe“ s M. tak ji rad trha ;) )…ja se neumim vyjadrit, no proste se slovickem NE setrit a kdyz uz tak durazne.

dneska jsme se pozvali k nasim- moc dobrej obed, a po obede jsme nechali mamku se spicim Vitkem a nakojenou Zuzkou a sli si zaplavat, teda voda tepla 28st , skvela !!! a sauna…no uz mi to chybelo, strasne dlouho jsem neplavala. Ale mamka zazila poprve „hysterak“ u Zuzky, hledala dudlik, nasla Vitkuv, ten samozrejme odmitala, zkousela rozbalit, byla sucha, masirovat brisko… pak v naruci usnula,ale pry rev… no ja ho znam, ona takhle nekdy rve  a pak usne, ani prso nepomuze, to ji jeste vic nastve, fakt je to sila, no i mamka koukala. V satku se zklidni rychlejc,ale nevim jaky uvaz naucit mamku,ona by i rada, moc se ji satkovani libi ;)

zitra odlita Martin, ja su unavena po plavani..deti spi…

ciao D a Vitek  a Zuzka

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 03.09.07 08:47

fotosesit zdarma :
http://www.dm-drogeriemarkt.cz/…ktualne.html?…

vypada skvele, pekne se s programkem pracuje, moc hezky  to je s barevnym pozadim ;)

D

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.09.07 13:28

Ahoj holky,  

tak jsem vás nějak postupně dočítala, tak snad mám na taháku, vše, snad na nikoho nezapomenu. Jinak manža přijel v pátek již ve 14,30, byl si vyřizovat vízum, teda fotit se na něj, tak jel pak hned domů. O víkendu jsme slavili tchánovce . oba mají narozeniny, takže se vařil guláš na ohni, byla to paráda. Největší zážitek Lukáška byl, když švagr tajně nainstaloval pod strom kopeček hlíny a do něj postavil krtka. Všimli jsme si prý asi po 20 minutách, teda Luky byl nadšen, všichni se museli jít podívat, samo každý dostal hned kázání, jakože pšššššššš, ať ho nevyruší. No to bylo něco, jak pobíhal po zahradě, vždy někoho z rodiny čapl za ruku a museli jsme se jít podívat :-) No snad všichni :-))))) Včera jsme si udělali výlet do Rožnova, vláčkem, i když se Luky probudil s ubrečenou náladou, pak už byl celé odpoledne v poho. Já si udělala radost, koupila jsem si rifle, boty, dnes ještě svetřík - takový sportovní s kapuckou. taťka nám taky dovezl spoustu dárečků, Lukymu tričko, motorku, pak takový ten sávkovač na bonbonky v podobě medvídla, rodince samo pívo a mě čokošku… Sám si koupil 2 trika a na to, že teda stihli i testovat irské destiláty ještě dovezl nějaké eura domů, takže něco i pošetřil:-) Byl nadšen, hromada fotek, zážitků, no ani to asi nečekal, protože si myslel, že budou jen na pobočce. Dnes mi ráno Luky ve městě ztropil 2 ukázkové scény, až jsem se styděla, dokonce mi jednou ruply nervy, no pak se mě držel jako klíště a šel vedle mě domů a už jen pofňukával. Doma už pak chtěl koukat, jak dělám oběd, tak si sedl do židličky a okukoval sporák. No už jsem se uklidnila, tak snad odpoledne už bude klid.  

Valli, tak jsi opět v tom samém kolotoči po dovolené, teda fakt tě obdivuju, musí toho být na tebe dost. Jsem si na tebe dnes vzpomněla a při představě, že mám ještě kočár s miminkem , skláním se. No Martínek fakt řádí, on si asi vynucuje tvojí pozornost. Možná kdybys ho vzala, ať se dívá, jak si zkoušíš boty, třeba by to vzal jako hru, no prostě asi by ho to sice dlouho nebavilo, ty bys neměla moc kliď, ale třeba by se díval a jako by ses ho ptala, jestli ti  to sluší a tak. I když z toho nemá rozum, možná to zabere. No jo, ono se to lehko radí, fakt nevím, co jiného bych poradila, protože taky bývám někdy v koncích, jako dnes. u nás někdy zabere, že když mu slíbím, že pak, když bude hodný půjdeme koupit zmrzlinu nebo lízátko, tak je celkem v poho, vždy mu to připomenu, jako že pokud to chce koupit, tak musí být hodný. Ale když popadne svůj amok, tak nezabírá nic, řev, domlouvání, slíbení čehokoliv ani plácanec na zadek. Tak držím pěsti, ať ho to fakt brzy přejde, protože to musí být náročné! No něco jsem četla o přiopilém manžovi, no hych asi dělala „uraženou“, protože toho máš fakt hodně, tak by mohl víc pomáhat v situacích, kdy jste někde spolu, ať nemáš na starost 2 děti a hlavu v pejru. Ale nevím, jak to tam přesně bylo.  

Iko, no já jsem taky matka, která je raději s dítkem doma a ne se honit za kariérou a dítko odkládat u babiček . Chápu, že jsou situace, kdy ženská na výběr fakt nemá, je sama bez manžela nebo něco podobného, pak jí teda nezbyde nic jiného, než dítě dát do jeslí, školky nebo k babičkám… Ale pokud je rodina zaopatřena, tak si myslím, že bych měla být doma, užívat si dětí a děti mě… Ale je to každého věc, takže nesoudím. Někdo na to není, tak ať si chodí honit prachy a pak třeba časem pochopí, že to byla chyba a bude si to vyčítat nebo ti závidět, že jsi si užila svých dětí mnohem víc… Snad chápeš, co chci říct. A že Luky chodí v sekáčovém, to mě vůbec netankuje, hlavně, že není v roztrhaném a špinavém (i když někdy to tak vypadá hned jak vyjdeme z baráku). No co, jsou to děti, tak se holt zašpiní, co naděláme.  A samo jsme tady od toho, aby jsi se vypsala a vykecala ze splínu, tak se neomlouvej!!!!  

Helo, to je paráda, že čuráte venku!!!! Gratulace. Jistě máš velkou radost jako já z kakání :-) A co na noc, ještě plenkujete? My teda jo, protože se mi nedaří uchovat suchá plena. No minulý týden mi Luky říkal, že plenmku nechce a sliboval, že se nepočurá, tak jsem ho nechtěla nutit, říkala jsem si, že se to zlomí. No 1 noc v pohodě, druhá - šel spát kolem 20,30, já šla do postele ve 22,15 s tím, že ho dám na nočník v polospánku, ale že asi moc nevyčurá, že je to krátká doba. No a on už byl počuraný. Takže jsem převlíkala, Luky spal , jsem ho vyzlíkla on lehl a spal nahatý, tak jsem ho musela zase vytáhnout, oblíct...... No asi ještě nenastal ten správný čas, tak si říkám, že hlavně že přes den jsme v poho a v noci to časem snad taky půjde.  

Jituš, si nedělej hlavu, že to prožerete :-)))))))) To se musí oslavit :-) Jsi teda fakt důsledná, u nás taťka dost polevuje :-(((( Pak to Luky zkouší i na mě a já si pak připadám jako macecha :-(((  

Dalif, to je supr, že babi je akční a bere i šátek…ona se to naučí a jak je doma samotné? Jak to zvládáš?  

Violko, tak už  se to doma rýsuje? a co Barča, je hodná? No Matý zajisté :-)  

No nic, musím valit, tak zase zítra, omlouvám se, pokud jsem na něhoko nereagovala Dáša  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.09.07 14:14

Ahojky všem,  

taky je u vás tak hnusně? :-(( Tady je od rána šero, navíc Matý jako na potvoru vzhůru už v 7:15, no to jsem nebyla schopná ani se přetočit z boku na bok. Takže Matý se natáhl pro traktor a autíčka, co měl u postele, vyčůral se do nočníku, napil se vody, já ještě spala do 9h a on si hrál v posteli. Ale jsem jako zmlácená. Teď tu i chvílema prší. Matý spí, já vás od pátku dočítala, ale půjdu si také lehnout, asi s knihou.
V pátek odpol. jsem měla sraz s kamarádkou, co má 2kluky (3 a 3/4roku a ten druhý je jako Matý 2 a půl roku) v jedné kavárničce, kde mají na zemi koberec a trošku uzpůsobený interiér dětem, tak jsme dali v klídku kávu a kluci si hráli, zpívali…radost pohledět :-) Večer jsme si s Lukym pustili hezký film a tulili se k sobě a povídali, konečně mi i manžel krásně namasíroval záda, tak se hezky spalo. Těšila jsem se na sobotu, jelikož táta byl od rána pryč- pomáhal se stěhováním své přítelkyni, Luky jel něco pracovně zařídit, tak jsme měli s Matým dopoledne pro sebe, četli jsme a povídali pohádky…Luky dorazil na oběd, chtěl nás někam vzít, ale mně se nechtělo, bylo tu ještě jídlo od večera. Cestou koupil krásnou květinu, já byla zrovna v koupelně, když dorazil a když jsem vylezla, přišli mi s Matým naproti a Matýsek mi tak krásně popřál- Všechno nejlepší, maminko a nezlob tatínka! No, jsem se nasmála. Po obídku jsme si všichni lehli a odpočívali, navečer jsme vyrazili k mé mamce na večeři. Přecpali jsme se už polívkou-domácí nudličky jsou prostě domácí :-), pak druhé…no už jsem sotva dýchala, takže na dort ke kávě ani nedošlo..Matý si tam sám hrál hodinu v kuse, pak chtěl chvilku stavět z Lega s mamky přítelem a pak si zase vystačil sám…super, já odpočívala, Luky při povídání s náma polehával na sedačce, bylo mu nějak blbě od žaludku :-( Takže jsme se na začátku Shreka na Nově sebrali a jeli k tátovi, že si všichni spolu lehnem a budem koukat z postele. Matý dokoukal tak nějak do konce a šel spinkat, my ještě chvilku kecali, ale pak zalehli, aby se z toho Luky vyspal a včera už mu bylo hej, takže jsme dopol. vyrazili na chalupu k tomu známému, kde to máme tak rádi. Odvezli jsme k němu i naši Lízu (králice), měli volný kotec v králíkárně, má tam hafo místa oproti kleci, tak snad tam vydrží, než si ji zas vezmem k „nám domů“…kocour je zatím stále u táty na zahradě.
Ještě mě čeká nějaké posezení s kamarádkama, že dostanu domácí medovník, mňam, jenže já se nějak necítím, tak nevím, na kdy to svolat…možná to spojíme se svátkem, pokud budu ještě 2v1 :-)   Dáší -dííííky moc za přání, no vážně jsi zase byla letos první, kdo mi přál :-)) Taky jste si víkend užili bezvadně, to je fajn, hezky se to čte. Manžel služebku zvládl na jedničku, tak to takhle půjde určitě i dál. Matý už taky mívá občas ve městě záchvaty, pro mě dosti nepochopitelné, takže i my se občas nevyhnem plácanci na zadek, ať už z mé strany, nebo z tatťkovy, ale je jich pár, tak to snad ukočírujem…i když já jsem větší nervák než je Luky, tak jsem na sebe zvědavá, jak budu „v klídku a nad věcí“, až bude na světě Barča. S bytem - hýbe se to, ale nijak závratně, tak už přemýšlím, jak to vymyslím, až bude Barča, kde bude nejlepší pro nás chvíli být, než to bude celé hotové. No, nějak to dopadne, že jo?!   Jituško -jak jsem ti psala  tom, že já nejsem zastáncem vyndavání mandlí- u vás to horší nebude, takže držím palce, ať domluva s dr. klapne a udělají vám to co nejdřív, protože Vojtíšek je s rýmou atd. fakt tak často, že už pak bude určitě jen líp! S homeopaty zkušenost nemám, naše dětská je trošku homeopatka, ale jelikož jsme ještě vlastně nebyli nemocní, tak vůbec nemám zkušenosti… zkus něco na radu Valli, jak psala, že má ten seznam. A IKA fakt může být ráda, že tě tam má, jsi určo k nezaplacení :-))   IKO - s těmi tchánovci- určo se tu vykecej, doteď jsme to dělaly spíš my, všude se totiž objevovaly problémy s tchýněmi-tchánovci. Jak jsem si pak přečetla i Jituščin názor a pohled na věc, tak o to víc ti prostě musím napsat, že když už nic jinýho a chtěla bys slyšet něco úplně jinýho…= drtivá většina lidí kolem tebe takovéhle štěstí na tchánovce nemá. Opravdu. Holt každý má něco. Určitě je něco pravdy na tom, že Stellinka je holčička…ale o to hůř, kluci nemůžou za to, že jsou kluci, je mi to jasný. Do zbytku my nevidíme, počítám, že dnes už je ti i o poznání lépe, ale fakt se utěš už tím, že my jsme na tom v porovnání s tebou v drtivé většině mnohem hůř…jak se vzájemným vztahem mezi námi a tchánovci, tak i ve vztahu tchánovci-vnoučata :-((   dalif- díky za odkaz na fotoalbum, juknu na něj, to se mi bude hodit :-) A pevné nervy s Vítkem, máš můj obdiv…a taky jsem něco někde letem světem četla o tom rodičovském NE, ale to bylo ještě v těhu s Matým, tak jsem ráda, žes mi to připomněla :-)   Valli- no, co říct- zkoušej s Martínkem nové metody, Jituška popsala hezky. ALe říkám si, že je zatím fajn, že máte každý den chvilky, kdy je Martínek zlatíčko, tak snad jich bude přibývat!  

Tak já se tu rozvalím s knihou, přeji hezký den bez deště a asi večer ještě juknu, Luky přijede z Prahy až večer, dělají se výplaty…Papa Vi­olet

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.09.07 14:34

dalif,tak jsme ted asi hodinu davala dohromafdy fotky na album,pak dalsi hodinu to tvorila a ma toho asi 46stran,to uz asi zadarmo neudelaji,ze?a ja to zatim jen tam dala,ale nevim co dal?poradis?ty to nosis do obchodu nebo nejak posilas?ewa

 
andela  03.09.07 15:46

Ahojte děvčata,  

Dneska jsme byli na očkování proti spalničkám a ještěněčemu. Dr mu píchla do ruky, jája koukal, vyvalil oči a ani nemukl. Dostal obrázkovou náplast, tak se hned i zabavil. No v čekárně čuměli že byl taky očkovanej a neslyšeli žádnej řev ;-). Dokonce má náplast pořád na ruce, bo jsem ho ukecala, ať si to nechá že ukáže doma tatínkovi a babičce a dědovi jakou má náplat a že dostal píchanec :-). Tak to pořád zkoumal, ukazoval na náplast a povidal že tatí (ukážu to tátovi) :-)).
No a musela jsem se tam krapet smát … přišli tam 2 ženy a jedna slečna s malou holčičkou (všichni lehce opálení ;-) ). Tak jsem je pozorovala, bo jsem chtěla vědět která z nich je matka … posléze jsem usoudila, že matkou bude ta mladá, vypadala tak na 15 max. 8-o a ty dvě starší jí dělali doprovod a zřejmě se i o holčičku (cca 4m) starali. Už čekali že půjdou do ordinace, tak se mladá s holkou postavili ke dveřím, vzápětí se přidala jedna ze starších a čekali spolu. Po chvíli se k nim přidala i ta třetí, že musí taky do vnitř že se musí mudry na něco zeptat :-D … tak se tam nahrnuli všechny 3 jak velká voda. No dr. musela mít fakt radost teda :-).  

Jinak se u nás nic závratného neděje. Mamka je pořád u babičky, takže se ani Jáji nemůžu zbavit ;-). Chceme jet s Járou na model Hobby a já na výstavu hraček, tak se nabídla ségra že by pohlídala. A dokonce že by i na noc :-). Tak aspoň tak, bo tam jáju rozhodně tahat nechci. Musela jsem to vysvětlit i Járovi, bo ten ho chtěl s sebou vzít.
Jája se teď začal nějako vztekat, a hlavně se naučil dost řvát … kolikrát si myslím že přijdu o hlas. Minulej týden se začal vztekat na hříšti, a přestal až doma po jaký době. Dokonce jsem ho i pleskla po zadku, zkoušela po dobrým, po zlým a on pořád řval jak tur. Dokonce i Jára koukal jak zjara co jeho synátor dokáže vyprodukovat svými hlasivkami ;-).
Ale když chce, tak je jinak zlatíčko :-). No, a taky zas začal závislákovat na mě!!! Dokonce nechce beze mně zůstat ani dole u bábi a dědka 8-o. To jsem teda koukala … jak se hnu tak už letí a tebou mamí tebou :-). Tož doufám že ho to zas mazánka přejde :-).  

V pátek jsme se byli podívat zas za babčou, tak už vypadá mnohem líp, a hlavně se i víc usmívala. I když to není pořád ta naše babča …  S mámou jsme jeli do města a Jája zůstal s babčou a ségrou doma. Tak si máma odfrkla, zahulila (před babinou nehulí :-P)  a krapet jsme pokoupili. Narazila jsem na šusťáky s kapsama a zipama na Jáju, což tady nepotkám, tak jsem mu vzala modrý a tmavo červený :-). je v nich fakt sekáč, jsou mu krapet delší, ale neva. A pak jsem narazila na triko s autama z tý pohádky, tak má jedno zářivě oranžový a jedno tmavomodrý, a pak triko s dlouh. rukávem s mickymausem (kurňa nevim jak se to píše). No musela jsem se chechtat, bo to jsou všechno značky Disney, ale made in vietnamci :-D, a až jim na to celňáci zas přijdou … ale co, nekupte to za ty prachy ne? ;-).  

No co ještě … jedině chválit Jáju ??? :-)) No ale to ani nemusím ne? Mmch, iko do prdele mě ještě neposlal … ses dlouho nezeptala. I když stačilo by to párkrát říct před ním a už by to uměl taky :-P.
Jo a dneska jsme šli tady do krámu, je v patře (s hadrama) tak tam očumuju a jája lítá mezi věšákama, tak ho vždy odchytnu a přibrzdím, a najednou šup … namířil si to ke vchodu a schodům .. no letěla jsem za ním a na celej krám zařvala stůj bo na poprvý neposlechl, tak jsem přidala na hlase. No zastavil se zmetek před schodama :-/. Hned dostal po zadnici a ještě jsem mu vyhubovala že se to nedělá.    

Violko - Vše nej nej k narozeninám, hodně štěstí lásky zdraví, a pevné nervy :-) Ti přejeme všicí. super že je barča hodná. A Matý taky :-). Neboj, s bytem se to zvládne, ona si Barča počká. Ještě se musí naparádit aby to byla kočka :-).    

Valli - teda vůbec ti nezávidím … když si vezmu že bych k jájovi měla mít mimi, tak si tě tak trochu dovedu představit. No ale možná mají hoky pravdu s tím chválením a rozmlouváním … zkus to a uvidíš :-).    

Dalif - no taky to nemáš jednoduchý co? Ale mě holky neodradíte, jestli táta dá, tak do druhýho sviště půjdu co nejdřív ;-)    

Ilčo - To viš že si vylej srdíčko, šak jsme tu od toho všichni ne? :-).No a co na to říct? Jak jsem zjistila, vždy je někdo ten „lepší“ i když ve skutečnosti tomu tak není, ale je upřednostňován pořád. U nás to je taky tak … :-( Ale hlavu vzhůru holka, jsou na tom lidi i hůř.    

Dášo - milá dášo .. opět nemám tahák a netuším co sem ti to jenom chtěla … hm … sakryš … Joo, tys udělala garáž jo? Šikulo :-). Jája měl takovou tu plastovou, a rozlomil jeden díl, tak přemýšlím že by jsme mu nějakou vyrobili. Jenže pro něj to je z krabic na prd, bo by to hned rozlámal … tak špěkuluju že by jsme to udělali z překližky a nějakých tyček … :-).    

Helo - tak jak vám dopadl první školní den? Hele kdyby se Nice nechtělo, tak to za ní vezmu :-) Tedy pokud to ona vezme za mě ;-). A gratulace k čurání :-)).    

Jedulko - Any opožděně vše nej k narozeninám, a jak to s tebou vypadá? pořád 2v1 nebo už 2 samostatné jednotky ?? :-)).    

Jituško - tak co jsi se dozvěděla o tom tvém nápadu? Kousek jsem četla co ti holky psali na BC :-). Si myslím že bude lepší když vojtovi mandle vezmou … a pak už bude jak rybička :-). A ty si konečně zas užiješ i jinak než utíráním soplíků :-)).    

Gábi, Babuldo, Nikkol, Mamuli, Andílku - kdepak se nám holky touláte že nepíšete???? Co???    

Andělka a Jája 19m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.09.07 20:13

Ahojte děvčata.
To byl dneska den, ráno jsem nemohla dostat Ondráška z postele aby se šlo do školky, Vítek řval jak pominutém že chce taky do školky, takže jsme se tam vydali celá rodinka. V šatně Vítek spustil nanovo a chtěl jít furt do třídy…no jo, holt si ještě musí rok počkat. Ondra byl nadšenej, skoro mi aji zapomněl dát pusu. Dopoledne bylo doma tak nějak klidný, až podezřele, rozhodla jsem se poklidit hračky, konečně roztřídit podle druhu, kostky, vojáky, zvířátka, doktorku.....HURÁ, je přehledno. Aji jsem tu hromadu zdokumentovala. Vyhodila jsem půl koše hraček, ale stejně nic neubylo. To je děsný, no a to už nakupuju aji hračky na vánoce, no blázen, prostě. Odpoledne došla Jitka s dráčkama, takže pohodička.
Včera? Jó, byla tady na náměstí akce pro děti, jako rozloučení s prázdninami, bylo to super, teda děti byly nejvíc nadšený v pěně, kterou tam udělali hasiči, teklo to po náměstí a děti v tom do pasu lítali. Pak si prolezli sanitku, zahráli nějaký soutěže, pobavili se s klaunem a pak tam měl šou Železný Zekon. No čuměla jsem na toho blázna jako péro, doopravdy dovede věcí, že člověk se až děsí. No a pak nám to teda nedalo a po 3 telefonátech od tchýně jsme k nim zašli na návštěvu, bylo už po půl šestý večer, tak jsem věděla že to bude na chvilku. No a holky, budete se divit. Jsem asi blbá, ale kejvla jsem na hlídání neteřinky, prostě jsem něměla sílu říct že na ně dlabu, ať si to udělají jak chcou, ale že hlídat nebudu a na konci září budu mít na týden neteřinku asi na 7 hodin denně. Jak chodí švagrová do práce, tak její rodiče odjíždí na dovolenou a jí nemá kdo hlídat. Tchýně taky zrovna nebude moct, tak jsem je napadla já. Strašně jsem chtěla říct svůj názor, ale prostě jsem byla srab, vím že stejně švagrová se nezmění a i ona má svůj názor na mě a určitě taky není hezkej. No prve jsem řekla že ne, že prostě 3 děti nezvládnu, že nevím jak bych zvládala se školkou, ale doma jsme to probrali a konec zněl, že si aspoň užiju miminka, neteřinky, když nebude pod dohledem rodičů, konečně se sní budu mazlit, konečně si s ní budu hrát a nebudu poslouchat to jí nedělej, to se jí nelíbí, to jí nechutná, posaď si ju jinak.....užiju si miminka. Ona je zlatíčko, je hodňoučká, tak snad bude i když ju budu hlídat já.
Jo, a bylo mi řečeno, že to budu mít prý tou firmou zaplacený, tak jsem zvědavá.
No řekněte, nejsem já přece jen blbec, nebo jsem takovej dobrák? Já nevím…
V sobotu jsme byli u známých, krapet se popilo a byla super zábava, ale opět jsem byla ta nejhorší mamka, která ve 21.30 zavelela že se jde domů, děsný, kluci řvali že domů prostě necudou a necudou.  

Zítra jedu se setřenkou do sekáče do Nového Města, tak doufám že konečně seženu Ondrovi mikinu, co jsem mu naposled koupila, tak je mu malá, no nějak ze všeho vyrostl, kruci.  

Holky, chci se dívat na hraběnky, tak jmenovitě budu reagovat až zítra, poznámky mám tak to bude v pohodě. Nezlobte se.
Pa Ilča

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.09.07 20:45

AHOJ,

DASO:teda tak tatka dovezl darecky,se mate:-)
jinak jak pises s tema botama,ja to obehla asi za 10vterin,jedny zkusila  a sla,scena byla az u placeni a to na me videl.pak jsem si je obula a furt mi nakazoval,ze to nejsou moje boty(bylo to jak kdyby h je ukradla),mami ne,mami tydleeee-no des…
ale dnes uz to bylo lepsi.sice jednou prsknul doma lepivy bombo na zem,ale udrzela jsem se:-)
snazim se s nim hodne mazlitm,jak si rekne,dnes jsme si uzasne dopoledne hrali,kdyz kaja spala,vzdy neco krasne postavil a ja jen chvalila:-)tak snad to bude lepsi.
jinak plinky na noc,ja opravdu nevim kdy se jich my zbavime,doufam,ze az pujde do skoly za rok,ze uz to pujde,chci ho tam nechavat i prespat!ted je ma porad desne pocurany.i pres poledni spani,dnes si ju zase nejak sundal a pak bylo vse mokre:-(ale treba vecer lezi a vybehl,ze se mu chtelo kakat(chudak pulklu uz mel v pline a byl nestastny),ale i tak je dobre ze uz nekaka do postele:-)

VIOLET:je opozdene VSE NEJLEPSI!!!!hlavne rychly a bezbolestny porod!

IKO:hracky se chystam taky tridit:-)

jinak jsem dnes volala na plavani,a jako pro martinka neni misto:-(((( s kajou budu chodit ve stredu,coz je teda blby kvuli hlidani martinka:-(achjo.

ANDELO:tvuj koment ted nectu,je to moc dlouhy:-)tak zitra.
 ewa

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.09.07 11:46

čau kočeny,
tak se konečně dostávám k sepsání story na emimčo.Protože takovej víkend,co jsem teď měla,jsem už dlouho nezažila:)
V sobotu Honza teda pomáhal tchánovcům na zahradě stříhat túje, a protože bylo hnusně,tak jsem šla k našim.No a tam jsem zanechala obě kuřátka a v pět jsme už frčeli v poloprázdném autě s Honzou směr domov.Tam jsme se našlechtili-já podle Honzy nějak dlouho-a vyrazili jsme na tu slibovanou véču.Musím předeslat,že Honza den před tím vyhrál v kartách a po pěti letech si zkusil zahrát automat a vyhrál 800,–!(hodil tam 60,–Kč,on má děsný štěstí.naposledy hrál,když se narodila barunka a vyhrál si na oslavu narození).
A protože to jsou takový „škaredý peníze“,tak jsme se domluvili,že je prožerem:)takže jsme si v hospůdce dali panenku na medu,k tomu dvě lahvinky vynikajícího vínečka,pak jsme ještě pokračovali do další kavárničky,na kafíčko a panáka,no a protože jsme byli přepitý a přejedený,tak jsme byli už v deset doma.No a tam-stydící se smajlíky by nestačily:):)-no,máme na měsíc vybráno:)a po ráno a odpoledne a a no hrůza.
Ráno jsme si šli pinknout tenýsek a pak na oběd do pivnice,takže jsem nevařila.A pak pro dětičky,už se mi i stýskalo,nas­kákali nám kolem krku.Prý byli moc hodný,tak jsem ráda,že nedělali bengál.
V neděli odpoledne jsme měli grilování na chatě-tchán slavil narozky.Bylo to celkem fajn,ale radši bych šla na akci pro děti,co byla na náměstí.Nojo,snad máme teď odslaveno-nejblíž je až Vojta v listopadu.
Jo a jsem blázen,začínám nakupovat dárky na Ježucha.spíš takový drobnosti,ale loni to bylo fajn,v prosinci jsem už měla všechno a jen dokoupila pár maličkostí.
Pondělí bylo ve znamení školky-už jsme se s Bárou nemohly obě dočkat.Natěšená vtrhla do třídy a dneska mi učiteltka říkala,že byla bezvadná,že se ujala malých nových dětí a jak je děsně rozumná,tak jsem se dmula:)
S Vojtíkem jsem zašla na Úřad práce,abych se poptala,jak je to s rekvalifikací.Tak hele,i pro vás třeba zajímavý informace:
platí to i pro maminky na mateřské,nejen pro nezaměstnaný,že se můžou přihlásit do rekvalifikačních kurzů,který platí stát.Každej kraj má jinej projekt,u nás bude fungovat najdisipraci a tam dokonce budou maminkám na MD platit hlídání pro děti po dobu pobytu na kurzu.Takže super,už jsem si domlouvala Iku.Je to na tři měsíce,snad 3× týdně,ale každý to mají jinak.Jsou tam jazyky,PC,účet­nictví atd…
jo a pro začínající podnikatele je tam taky kurz,tak do něj asi budu chodit.Protože když ho absolvuju,tak pak mám nárok od státu na příspěvek pro začínající podnikatele kterej je cca 50 000,–.bomba,ne?to by mi pokrylo skoro celý náklady…ale pořád nevím,jestli si spíš nehledat práci.no uvidím.teď tam jedný mamině vzali do školky dvouletý dítko,protože nastoupila do práce.  

VALLI,tak to vypadá,že se u vás blýská na lepší časy:)ale vím moc dobře,že když se dítko rozhodne zlobit,ta se s tím nic nesvede.Báru to taky jedno období chytlo a veškerý metody marný,naštěstí ji to pak přešlo.Teď už třeba nedostala dlouho na zadek,spíš ji dávám na tu samotku,to zabírá pořád.Tuhle mi zalhala,tak nebyla pohádka.to je pro ni snad horší než plácanec na prdelku.
Na homeopatika moc nevěřím,já jsem je brala a vůbec mi to nepomohlo.ale uvidím,když Vojtíkovi nepomůže to vyndání mandličky,tak zkusím i tohle.Jo,ve čtvrtek s ním jdu na prohlídku k primářovi ORL a vypadá to,že v listopadu jdem na operaci!!!:)
ještě mě k Martínkovi napadlo-co takhle dát Káju vašim na hlídání a vzít si jen jeho a něco podniknout?protože většinou hlídají jeho,tak jestli si nepřipadá odstrkovanej.a pořádně si to užít!  

DALIF,to je,co,když se zbavíš dětiček a zavzpomínáš si na dobu chození?ale už bych to nevrátila,jen občas je to potřeba,aby se čék nezbláznil.a Zuzka a hysterák?to snad ne,andělíček malinkej.to asi budou zoubky,ne?  

DASo,no tak to je fajn,že si to manžílek takhle parádně užil!a dárečky,hm,taky bych brala.Koukám jak jseš z Lukyho poprděná,jak objevuje furt něco novýho:)NO to já z Vojtíka taky,si ho teď pořádně užívám a jsem z něj celá hotová.  

VIOLET,tady je taky hnusně,děsná kláda,samo teprv teď sháním bundu na podzim pro Báru:(Zato Vojtík má díky Ilče nádhernou nextovku(sekoš).Jo a krásně jste si víkend užili.Doufám,že ti přišla gratulace přes ICQ,co jsem posílala a jestli ne,tak ještě jednou všecičko nej nej!!!  

ANDĚLKO,tady u nás jsou cigoši celkem umírněný,ale jestli vypadala na 15,tak jí bude 13,oni vypadaj starší:)normálně ti závidím to množství hlídačů,vaši,sé­gra,v krajní nouzi tchánovci…se máš.a hezky si nakoupila malýmu,jen co je pravda.ve čtvrtektu bude sekoš vše dětské za 25,–,tak se ti kouknu po košili na Jáju.ale je to fuj hrabák,snad něco ulovím.
tak ahoj,jdu si dáchnout.Jíťa  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.09.07 12:39

Ahojky,
přes ICQ mi nic nepřišlo, ale děkuju :-)) A jak to tak čtu- kam se hrabe náš uplynulý víkend oproti tomu vašemu :-)))) Ale my (tedy spíš Luky) se snažíme mít hezké chvilky tak nějak průběžně, viz opět včera večer, kdy nanosil do obýváku na rozložený gauč dobroty a zalehli jsme k filmu a užívali si jeden druhého…no, nechci to vidět po narození princezny, to se nám tyhle chvilky asi moc dařit nebudou :-/
Díky za info o tom pracáku!!
***V****

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 04.09.07 12:47

ciao,

Vitek dnes zaspaaaaal az do 6:30h a prvni co bylo : TATI NENI ?!
Zuzka chtela v noci 3× ulicnice a navic nam dela spolecnost komar (asi abysme bez M. nebyli tak sami  :koulim ocima: ) nicmene toho jsem rano nemilosrdne zabila !
Dnes odpol. si mamka vezme Vitka, se taak tesim.

JITUSKO- zuby asi ne, u Vitka az v 6mes. , ona je proste utahana a rve unavou ale panecku je to rev …

D a Vitek 22mes, Zuzka 4,5mes

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.09.07 13:04

jé,tak to mě sejří,jsem ti posílala pohlednici s tím miminem přes ICQ.no nic,oni u toho byly dětičky,tak je možný všechno:(no přála jsem hlavně ať jste všichni včetně Barunky zdraví!!!

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 04.09.07 13:36

VIOLET- toz asi posledni preju, vse nejnejnej k Tvym osmnactinam, ted uz muzes pit i ridit /i …/ beztrestne ;) teda ne vse naraz !!!

D

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 04.09.07 13:47

Ahoj holky,  

tak jsem si včera užila parádní odpoledne na návštěvě, byli z Lukyho na větvi, jak je vyspělý - teda říkali oni. Byl zlatý, sedl si ke stolu, začal jíst a říká doborou chuť…nebo měli velké akvárko, tak říkal Aničce (10 let), že se tam může utopit........ no a spousta podobných hlášek No Irča prohlásila, že se fakt nenudím, že je to opravdu živé a suprácké dítko. Měla jsem radost. Jo, ještě jak nám ukazovala barák, tak jsme dorazili na půdu, kde měli kočárky, kola apod. Luky to hned vše otestoval, vůbec mu nevadilo, že kolo nemá kolečka, nasedl a že jede. Vše samo kometoval, takže kočárek šel dolů a Luky si zahrál. Z domečku pro panenky si udělal garáž ..... No prostě se vyřádil :-) Taky jsme to měli s kočičkou, pejsky a koníkem, škoda, že bylo tak hnusně, že jsme nemohli být venku víc. No byla nadšena celá rodinka - mají 2 holky a 3 kluky, ale  10 let a víc. Barák nádherný, manža dělá se dřevem, jsem jen valila oči..........no samo, nějaká inspiračka byla :-)))) Ráno jsem byla v kaufu, pokladní na mě vybalila 1160 Kč, jsem na ni hleděla, doma prostudovala lístek, místo 5 - ti rohlíků tam byl 5× lak na vlasy, tak jsem tam hned volala, naštěstí mi to vrátí!!!!  

Violko, tak Matý je teda supr, já si nedokážu představit, že by mě Luky tahle nechal vyspat! To u nás vůbec nehrozí, Luky je akční, jen co otevče oči a hned teda i pusu a mele a mele… :-) A co Barunka? Si teď s manžílkem užíváte, neboj i pak se najde chvilka :-) Asi bych být tebou zůstala u taťky nebo u mamky, však to dlouho nepotrvá, než to dodělají. Třeba se Barunce nebude chtít ven a stihnete to.  

Andělo, taky máš doma zlatíčko, očkování v poho, babi lepší, no samé dobré zprávy. A s tím vztekání, co se děje, že ty naše děti teď tak šílí? Že by počasí???? Jo Hobby, to bude supr, i hračky, no to si užijete. Jaké máš ty trika s těma autama? To by se mi i líbílo, nemůžeš hodit foto na rodinu? Ale ty už je asi neseženeš? Co ?  Tu garáž máme taky, ale Luky si s ní moc nehraje, krabice ho baví víc a to ji ještě ani nemá polepenou obrázkama - nějak mě k tomu nepustí, ale vypadá to, že bude celý týden hnusně,. tak to snad polepíme, aspoň bude zábava na odpoledne.  

Valli, tak si myslím, že pokud je Martínek nešťastný, že to s tím hovínkem nestihl, tak to je paráda. Lukymu to bylo jedno. A co zlobení? Jsem zvědavá, zda se sklidní, když ho budeš dle našich rad chválit a mazlit a slibovat.....­....Držím pěsti.  

Jituš, jste si teda těch 800 užili!!!!!!! A sami sebe taky!!!!!!!!!A s t­ím ÚP, dík za info, no to by byla paráda, kdyby ses rozhodla do toho jít, že by ti dali i takový příspevěk!!!!!! A poprděná z Lukyho teda jsem :-))))  

Dalif, tak ty máš v ložnici náhradu za manžu, jistě se k tobě v noci tulí a ty ho zabiješ?????  :-)))))) A co dítka, jak to zvládáš? A babi už umí úvaz na šátek?  

No nic, valím papa , Dáša

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 04.09.07 14:08

DASO- asi ucit uvaz nebudu, prece jenom mamka ma potize s kloubama, sama nerekne, ale videla jsem lekarskou zpravu… toz proste holt vezmem s sebou kocarek, a Zuzka snad usne v nem. Ted mi spi v satku moje zlaticko, ale varit s ni v satku se bojim, na zada ji jeste davat nechci…

JITUSKO- pekne jste si to uzili !!! Hmm my jsme si uzili naposled na vyroci svatby, ja su ted nejaka unavena, nejak nebyl cas.. Teda tesim se az decka nechame v loznici-budouci decak a  my pujdem do obyvaku-niky, snad o vanocich.

D

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 04.09.07 14:31

Dalif, taky bych se bála vařit s mimískem na břichu, to ti schvaluju. No a s kočárkem to taky zvládnete!!! Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.09.07 15:38

AHOJKY,

ANDELO:tak u vas bylo ockovani?ja sla s kajou k dr.prvne sel martinek s nama,tam ji brali krev s prstu,martinek tanm zl.obil,tak s nama pak na ockovani uz nesel,kaji davali hexu,druhy den jsem sla na ockovani s martinkem(nejakej ..kok-za 2000kc),no jako porad rikal,ze on ne,ze taja!,pak kdyz mu brali ruku,tak rval,ale pak hned dobry.a naplasti u nas teda vubec ne-ja mu jednou zalepila bebi a on rval,ze to hcce dolu,takze mel radsi bolistku…:-))

DASO:to je fajn,ze je LUky tak chytry a zabavny:-)jinak super kauf 5× lak:-))
jinak dnes byl martinek rano nestastny ze ma pocuranou plinku,ja uz myslela ze tam ma hovinko a ono ne…

tak dnes jsme byli v centru,martinek byl trochu zivejsi,prootze tam bylo hodne deti,pak se vylidnilo a opn si krasne SAM hral,moc ho deti neberou,radsi je podle me sam,ze mu nikdo nic nebere a tak…pote jsme sli za tatkem,on ma dovolenou,dodelava veci na stavbe,zitra se zalije deska a pak ma uz relativne pokoj.
jo martinek sel do centra a z centra pesky!!!vedle kajincinyho kocaru,–rikal:MAMí LUKU-tam bubák:-))a nebo se drzel kocaru,fakt jsem cumela a samozrejme chvalila:-))potom mi vykladal o bagrovi ktery byl po ceste.
pak nechtel jit doma spat-mamí hají ne!a jenc jsem ho tam dala tak spal!

ted cekam navstevu,
jitus doctu pozdeji,kaja zacine brecet.pa ewa

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 04.09.07 19:15

Ahoj holčiny.
Tak dneska tady byla taková zima, že jsem myslela že bude chumelit. Hned jsem šla odpoledne ze školky kupovat klukům bavlněný čepice. No koupila jsem krásný, ale šokovala mě cena. Za jednu 160,– no jo, holt jsem zvyklá na sekáčový ceny. Ale spravila jsem se ještě v sekáči, kde jsem Ondrovi koupila konečně krásnou mikinu, no a za 70,– to je super.
Domů jsem došla jak zmlácená až v 5 hodin. Už se těším až pujdou kluci spát. Vlastně než tohle pošlu, kdo ví, kolik bude, kdy to dopíšu. Teď je akorát večerníček.  

VIOLKO - tak teda sice patřím mezi poslední, ale jak se říká to nejlepší nakonec ha ha ha ha:-) :-) :-) Přejeme ti teda vše nej nej nej k narozeninám. A kytička od synka, to rozněžní, co. To znám, já dostávám hned 3×. Od chlapa, od Ondry a od Vítka. Jů, za měsíc už budete 4, to to uteklo. A koukám že si zatím užíváš, kamarádky, dortíčky…jen si užívej, dokuď to jde.  

DÁŠÍ - tak taťka byl spokojenej, na služečce se zalíbilo, tak to je super. Dárečky taky, takže OK. Jinak s tím krtečkem, to muselo být moc hezký, taky mě těší, když něco chystám a děti jsou pak úplně paf z toho. Utrácela jsi pěkně korunky, jen co je pravda, tak to má být, šťastnej život se skládá z příjemných drobností. Jo, ještě, nějak mi aktivní Luky připomíná Ondru v jeho věku, nechci strašit, ale ta ukecanost a akčnost bude ještě horšíJ  

DALIF - o tom NE jsi to napsala hezky, hned jsem si vzpomněla, že jsem to vlastně taky praktikovala, to NE, nebo NESMÍŠ, s tím se fakt musí šetřit. Dneska se Vítek taky vztekal, tak jsem ho zabavila zase sutana, asi jako ty stromami. Přesně jak jsi psala, malá blbůstka, chtěl jít tam a já tam, už jsem chtěla říct ne, ale pak jsem si řekla, kruci, to je jen o 10 m jinam. No jo, fakt to pomáhá. Prostě zabavit. A jinak koukám že si užíváš, myslela jsem si že aspoň Zuzanka tě nechá víc pospat. Jo, fotečky na BC jsou krásný. Zkoušela jsem tu fotoknihu do DM, ale patlala jsem se s tím jakou dobu, a ve finále jsem se na to vyprdla. Teď akorát děláme fotky, po roce, zítra to budu posílt do Happy fota, mají akci za 1,– tak do toho jdem a celkem děláme 460!!!!! Fotek, děsný. Holt se aspoň budou moc babičky v práci pochlubit fotečkama vnoučků.  

Ach jo, v koupelce je potopa, děcka tam dělají jako koně.  

VALLI - no myslím že JITUŠ a DALIF ti snad s Martínkem poradily dost, chce to prostě vytrvat a věnovat se. Sice je Martínek asi kvítko, ale… Přeju pevné nervy a výdrž. Jo, jak, koukáš na vyvolení? Ty jsi byla minule takovej maniak. Mě strašně deptá Bouček, nemůžu ho ani vystát, už nějakej ten rok. Snad se vrátí Tereza, to bych občas koukala.  

ANDĚLKO - tak pokec na icq byl dobrej, nemáš to jednoduchý J . Dětské náplasti u nás jsou taky IN, akorát když šel jednou Standa do práce se zalepeným prstem náplastí s kačenkou????? A jo to „ do prdele „ přijde, neboj:-)Jé, jednou jsem taky takhle zařvala přes celej krám, a prodavačka sebou tak cukla a čuměla na mě jako bych ju chtěla přepadnout.    

HELO - tak jak Nika ve škole? Těšila se? Určitě jo, co. Taky máš doma najednou takovej klídek, když je doma jen jedno dítko?  

Nic, holky, budu končit, jdu naházet nádobí do myčka a rychle vyslechnout a čučet na Růžovku.
Tak se mějte, snad zase zítra.
JO, CO ZÍTRA HOLKY NA CHATU??????

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.09.07 21:37

JITUSKO:vidim,ze jste si s manzou paradne uzili!
my jako vcera ze neco bude a kaja byla kaz…k!takze ja na martina at jdeme do obyvaku a on ze ne,ze to je nepohodlny,takze z toho pak nic nebylo a spali jsme:-)
jinak dnes byl martinek fakt hodny,chce se holt hodne mazlit.takze ted nenosim do 4.patra jen kaju,ale nosim je oba(20kg).aby martinek teda nezarlil…chvalim ho chvalim a on je nadseny…:-))tak diky za rady.sand to pujde dobre i dal.
neveris na homeopatika?no ja si koupila jedny na stahy u porodu a jako reknu ti,kdyz jsem je hodku nebrala,tak mi stahy ustaly a byly po delsi dobe!hned jsem to zacala zase brat a uz zase byly!pak jsem koupila martinkovi neco na vztek,ale to jsem dala jen tak 2×,a jeste neco na stres…ale holky si chvlai treba na rymu a tak.

dala jsem vam fotky na rodinu!

IKO:
boucek je nahodou vtipnej:-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama