Růzňata č.82-REKAPITULACE MATEŘSKÉ-ČÁST2

Rodičovství

Čau Růzňajdy, tak se nám deníček propadl daleko do neznáma,je tedy na čase zavzpomínat si podruhé,na uplynulé roky na mateřské. Minule jsem skončila u toho,jak jsme se rozhodli,že je na čase naší princezně pořídit sourozence,aby měla parťáka na zlobení a na hraní.Nějakou dobu se nedařilo,začli jsme se snažit v jejím roce a půl,aby měli k sobě blízko,a spermoník se setkal s mým vajíčkem až když byly Barušce roky dva.Spolu jsme pozorovaly rostoucí bříško,myslím,že Bára moc nechápala,co ji vlastně čeká za změnu,proto se naivně těšila.

Druhé těhotenství mi strašně rychle uteklo,díky péči o malou jsem ani nestihla študovat,v kterémže týdnu se nacházím a cože se to se mnou děje,prostě jsem najednou měla chvilku do porodu,ani nevím jak.
Báře jsme koupili velkou postel do pokojíku a jako velká holka ho začla obývat,bylo to celkem bez problémů.Musím říct,že byla strašně šikovná,takže od roku a půl mluvila a hodně jsme spolu rozmlouvali na téma „miminko“..sli­bovala,jak ho bude chovat a hladit a pomáhat.Věděli jsme,že budeme mít brášku Vojtíška,takže jsem lítala po sekáčích a v tranzu skupovala všechny modrý oblečky.
v termín porodu se opět nic nestalo,opět jsem přenášela,ale tentokrát se porod sám nespustil,ale museli mi ho vyvolávat.byla jsem v nemocnici v Novém Městě ,protože při natáčení srdíčka zjistili nějaké nesrovnalosti.tam jsem si musím říct strašně odpočinula,válela jsem se a nabírala síly na to,co mě čeká.
V neděli ráno 20.listopadu2005 jsem podstoupila zátěžový testy,zda zvládne mimíš porod.při tom se přišlo na to,že Vojtík leží špatně stočený na pupeční šňůře,takže když jsem měla stahy,stiskla se šňůra a Vojtík se začal dusit.hrozilo,že půjdu na císaře,nakonec doktoři rozhodli,že budu rodit normálně,ale nesmím při stazích ležet na zádech-což jsem si stejně nedokázala představit.
v sedm ráno jsem dostala tabletu na vyvolání porodu,Honza přijel po obědě za mnou a čekalo se.nic se nedělo,koukali jsme na telku a mastili karty,pak začly slabý stahy,jako při měsíčkách,postupně sílily…no zkrátím to.nepotkaly mě křížové bolesti jako u Barušky,ale taky to byla chuťovka.Vydyndala jsem si na sestrách klystýr-nevím,proč s tím dělají štráchy.pak se to rozběhlo ještě rychleji,byla to jedna vlna bolestí za druhou a když můžu srovnat,ty nejhorší koncový bolesti byly sice kratší,zato intenzivnější,vi­děla jsem všechny svatý a přála si,ať je to konečně za mnou.
Honza pro mě byl opět oporou,i když musím říct,že sestřičky byly super,byla jsem tu neděli jediná rodička,tak si mě užívaly.Doktorka přišla až ke konci,kdy jsem byla na porodním křesle a cítila jsem,jak ze mě vyjel kapřík Vojta,jako po másle,dali mi ho pochovat a já zas viděla tu šišatou pumovou hlavici a obrovský kukadla a velikýho pinďu a…no těžko se pocity popisujou,ale zas jsme s Honzou brečeli dojetím.Honza všechno fotil,bohužel se nám jak na potvoru rozbil hard ve foťáku,tak jsme bez fotek.ale i tak si to pamatuju všechno a asi vždycky budu. šla jsem zpátky na svou postel a do sprchy se zkulturnit,byla jsem strašně slaboučká , Vojtík byl hodně vpáčenej do zad,tak jsem se nemohla pomalu narovnat a dýchat.bylo mi daleko hůř než po prvním porodu,i když nevím proč.ale měla jsem stejné myšlenky-v životě si už nesednu na kolo a možná za pět let budu mít zas něco jako sex:)
No a konečně jsem zažila ten slastný pocit,že teď jsme už všichni,že teď teprv jsme ta opravdická RODINA:)
Pobyt v porodnici byl pro mě těžkej relax,Vojta byl neskutečně hodný mimčo,takovej živočich po tatínkovi-napucnul si pupek co to šlo mlíkem(moje prsa si zamiloval okamžitě) a spal.a zas jedl a spal.v porodnici mi snad ani jednou neplakal,možná i pro to,že jsem byla v těžký pohodě a užívala si to.
nejvíc jsem byla naměkko,když přišla druhý den po porodu podívat se na brášku Barunka.Připadala mi najednou děsně dospělá,rozumná a obrovská proti té malé housce v zavinovačce.pořád ho hladila a pusinkovala a já,vymlouvajíc se na hormony,celou návštěvu prořvala.mezi náma,taky pro to,že v péči otce mi místo načančané načesané holčičky přišlo strašidlo,co hřeben dlouho nevidělo,na sobě bundu na lítačku a místo kalhot spodek od pyžamka:(ale tvrdila,že si s taťkou děsně užívá,tak co..
Příjezd domů byl náročnej,Honza nás zavezl a jel něco nakoupit(doma se všechno blýskalo) a já řekla,jo v pohodě jeď,to zmáknu.chacha…sotva odjel,dala jsem Vojtu do postýlky,začla vybalovat věci a najednou ukrutnej řev z ložnice.vlítnu tam-Bára v postýlce u Vojtíka,on na hlavě otlačenou její bačkůrku…jak jsem byla na nervy,tak jsem jí dala na prdel,vyndala plačícího Vojtu,z druhé strany chovala plačící Báru a plakala jsem taky,že to nezvládnu,že to ty chudinky nemůžou přežít ve zdraví.pak až jsem se uklidnila,ptala jse se Báry,proč šlápla Vojtovi na hlavu.tak jsem se dozvěděla,že mu vypadl dudlík a pozorná sestřička mu ho šla do postýlky podat…tak jsem řvala znovu,že jsem hnusná matka,co mlátí svoje hodné děťátko…
Vojta se narodil s prvním sněhem,který napadl,což byla těžká romantika,až na to,že ten sníh slezl až koncem března-pamatujete,to je ta zima,jak o ní zpívá Nohavica-Ladovská zima za okny jéééé.....dovedete si představit mě,jak jsem po týdnu vyrazila s obouma ven,v metrový závěji táhla kočár,za sebou na saních vezla Barunku..no bylo to peklo.
myslela jsem si,že tohle nemůžu zvládnout-už jen ta výprava,než seoblečou do zimního obě děti,mezitím já byla totálně splavená…takže jsem omezovala pohyb venku na minimum.
A k tomu všemu se náš andílek Barunka-do té doby poslušná vzorná holčička,změnila na běsnící monstrum.předváděla scény do té doby nevídané,válela se po zemi,všechno negovala,říkala,že mě nemá ráda,já z toho depky…klasická sourozenecká žárlivost.z čísla jedna se stala číslem dvě,víc práce bylo s miminkem,tak jsme se ze začátku točili víc kolem Vojtíška.
Tady zapracoval Honza-začal se jí daleko víc věnovat,nebo byl s Vojtu a já byla s Barunkou,pořád jsme opakovali,jak je šikovná a jak ji máme rádi,taky jsem ji hodně začla zapojovat do péče o Vojtu a pořád ji chválila.zabralo to,asi po měsíci to zas byla ta moje hodná holka.
No a pak už to utíkalo nějak děsně rychle.v září pak začla Barunka chodit do školky a to jsem si oddechla,ona potřebovala školku jako sůl-je společenská a miluje děti, a já jsem měla víc času na Vojtíška.
Teď bylo Barunce pět let,Vojtíkovi jsou dva a půl a jsou to nerozluční parťáci,přesně jak jsem si představovala.Oba teda poslední dobou dost zlobí,hodně se škádlí a pak je tady řev a jekot - můj i jejich,ale už se to zase zklidňuje.
Když je srovnám,tak Bára je taková ta holčička na chlubení-hezky povídá,celkem poslouchá,je to šikulka,brzo nočník,vlastně až na pár výpadků bezproblémová,o­patrná,občas ukňouraná a mírně rozmazlená holčička.
Vojta je drak,bez špetky sebezáchovy,bez špetky poslušnosti-poslechne jen když on sám chce.má dvě pozice,buď mám chuť ho umačkat,jak je slaďounkej a roztomilej nebo ho na místě zaškrtit,za to,co zas provedl.dává nám kapky,ale je to náš miláček.je šikovnější na pohyb,myslím,že na kole bude jezdit dřív,než Barča..ještě pořádně nemluví,ale co potřebuje,o to si řekne.
S ním zažívám nepoznané,od té doby,co mi začal dorůstat,už nesoudím ostatní maminky a jejich děti,protože tohle všechno mi moje dítě předvedlo,nebo v nejbližší době předvede.
S holčičkou jserm neznala takové věci jako chodit po sídlišti hodinu za popelářema,čučet celý dopoledne na bagr,mávat všem autobusům,motorkám a vlakům v okolí,a hlavně,být pořád ve střehu.
Jsem moc šťastná,že je oba mám,mám je ráda za to,jací jsou(aspoň se nenudím:) a upřímně,spíš si dokážu předstvit mít tři děti než jedináčka.
tak,teď mě nic nenapadá dalšího,chlapi za chvilku dorazí z obchodu a Barunku už puzzle neba,tak si jdem hrát.
Jitka a koťata

***Pelotonek:**

****Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)***
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, překvápko TP 29.6.08,Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,Toník 15.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, TP 13.10., Třešť ( Péťa-1981)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)
*Violet - Matyáš 15.1.2005, Barunka 5.9.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.06.08 22:03

První, první, první…
Sedím u telky, koukám na X- blbost a jsem zvedavá kdo že to vyhraje. Jinak víkend opět jedním slovem super, ale asi tak nějak vše popíšu zítra, tak se prdelky mějte a já jdu jituš na ten deníček.
Pa Ilča a svišti.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.06.08 22:13

Ach jo, nechápe někdo, proč tady brečím????
Vždyť si to u tebe Jíťo docela dost dobře pamatuju, tu první procházku, když jsem tě přemluvila s dětma na kopec k Věžičce že  konečně po týdnu zase zdrbnem, tu otlačenou bačkůrku na hlavině.......jj, letí to.
Nic, jdu dát sprchu, pa zítra

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 02.06.08 06:29

druhá s třetím komentem ?-)  

Jituško-  hezky napsané! Máš suprový děti, jen at se daří dál, já si dávám u vás příklad.  

Toník poslední dobu vstává kolem páté.....jsam grogy, do postele se nedostanu před 11, tuhnu ihned. Večer, jen co usnou děláme dřevo, rovnám polena a polínka, už cítím i záda. Včera měRoman naštval, ze sobotu na neděli byla hezká bouřka a dost napršelo a jak vezl traktorem fůru naštípaného dřeva tak „to neubrzdil“ a traktorem zhodil velký kus naskládaného dřeva.....prý ho strkala vlečka - holt to chtěl složit co nejblíž, abych to neměla nadaleko :-/ tak dvě hodiny navíc.....  

Jinak víken byl hezký, Anežku dostat od tatiho a traktoru je nadlidský výkon, včera ješte po večeři musela za ním, tak šla spát o hodinu pozdějc než Toník, tak ješte spí, jinak stává s námi. V víkendu jsme se byli podívat na hasiče -děti měli třídenní okrskovou soutěž. Anežka by se cechtala v nádrži na vodu a tahala hadice. Běhala asi 300dětí, tak frmol, ale zase se pořád něco dělo.  

zatím pa Toník nějak prudí, asi ho šopupnu spát.
 Jitka

 
andela  02.06.08 08:15

jůůůů deníčééék, a já třetíííí jdu číst :-)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.06.08 08:29

Ahojte po víkendu,  

parádní 2.část, JITUŠ, mám skleněný oči :-) - díky ti !
Teď jdu dodělat oběd, ať můžem razit ven, snad kolem oběda písnu náš bezva víkend… mějte se fajně, Violet

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.06.08 08:50

Čaute.
Tak jsem odvezla dítko do školky, jedou na výlet někam k Pardubicím do perníkové chaloupky, pak jsem zajela nakoupit a normálně jsem v šoku, vyjížděla jsem z vedlejší na hlavní a normálně jsem NEVIDĚLA auto, asi jsem ho měla zrovna v tom panelu jak je přední sklo, neviděla jsem ani Ň. Chlap to naštěstí dobrzdil, troubil jak blbej a jel taky nakupovat do kaufu, tak jsem pak šla za ním a omlouvala jsem se, byl to docela simpaťák a i milej, ale nechtěla bych slyšet co o mě povídal v tom autě, ale..... Povídal že to bylo fakt na těsno, že si myslel že už mě dal pusinku. Naštěstí ne, ale já jsem z toho nějaká vyjukaná, no aspoň poučení pro příště a zase budu jezdt opatrněji. Přijde mě že už občas jezdím až moc suvereně, tak dobře mě tak.

Jinak co je nového? Snad ani tak nic, jsme furt někde venku, spíš na chatě a užíváme si. Kluci si lítají venku, večer padnou únavou za vlast a ráno je nemůžu dokopat z postele aby se stíhala školka. V sobotu se spalo na chatě a Ondra šel spát o půl jedenáctý, tak byl unavenej a ráno vstával až před  desátou hodinou. Na víkend k mamce dojela snad po 20 letech její setra, tak se teda teta se strejdou stavili aji k nám, no snažila jsem se trochu poklidit, ale copak se to dá s děma udržet? teta byla z kluků nadšená, tak jsem se dmula hrdostí :-)
V pátek vlastně kluci spali u tchánovců a s manžílkem jsme si zašli do steak baru na véču. Konečně jsme si vzpomněli  že máme výročí svatby, tak si to oslavit. Nevím proč, ale prostě na to zapomínáme. No jsme spolu 8 let, ale vzpomněli jsme si po 3. Holt nepatříme asi k těm, kteří to musí oslavovat. Jinak za týden to bude už 10 let, co bydlím ve žďáře s drahoušem a normálně jsme v květnu začali 15 rok co jsme spolu, děsný, fakt.
Véča byla super, dala jsem si vepřovou panenku na texaském koření se šípkovým džemem a bylo to mňamózní. Pak jsme zašli ještě do jedné hospůdky a najednou byla skoro půlnoc.

Jinak bazén je už dá se říct celej hotovej, ten strejda jak jsem říkala to stihl před dovolenou, ale jak se lepila vrchní dlažba, bazén byl vypuštěnej, ještě že, protože já jsem spárovala tu dlažbu a při představě že to zespodal dělám v ledovém bazénu.....fuj. No ale v sobotu se vše dodělalo, zasilikonovalo a že se konečně pustí ohřev a filtrace. Ha, filtrace funguje v pohodě, ale nějak nefachčí ohřev. Prostě to nechce čerpadlo vehnat pak teplou vodu zpátky do bazénu :-( No dneska se bude volat na firmu, co to zapojovala, tak se uvidí. Ale prostě to by nebylo nic zvláštího, protože u nás se prostě musí furt něco srát, když se na to člověk těší.  Ale jestli se o víkendu nebudu koupat ve vodě, která bude mít aspoň 28 stupňů, tak už budu vraždit. Teď má voda 16, když se napustila tak byla jen 8 !!! takže i samo o sobě se hezky ohřívá.

MAMULINKO - hezká fotečka a moc a moc gratuluju k holčičce, tak ti tvoje přáníčko vyšlo, jsem ráda. Tak se hlídej a ať je vše OK. No a neboj, malá se tě ještě nakope…

VALI - tak učení mučení, ale jak říkáme furt, TY TO ZVLÁDNEŠ. Jinak v tom centru máte ale pohodičku, je vidět že si užíváš, tak užívej užívej, jak začneš chodit do práce, bude hůř.

DÁŠO - tak ty si to pěkně užíváš, manžílek se cěnuje Lukymu, chodíte si na obídky ke tchánovcům ( tam my jdem 2× do roka, k mojí mamce ani to ne :-(  ) tak to má být, máš před sebou poslední dny, tak odpočívej, pak nebude čas. A grilovačka, taky se furt jen přežíráne, děsný, každej víkend maso, občas aji v týdnu…Jo a v hadrech nenáročnej, jo. To bych taky chtěla, Ondra si dneska vymejšlel, že nechce tričko s bleskem ( film auta) ani to s dinosaurem, že prostě CHCE !!! to se spaiderpotvorou. děsný, manekýn jeden. ještě že je z čeho vybírat. Teď jsem v sekáči koupila super 3 kalhoty ve vel. 86 a Vítek je nosí jak 3/4 a stašně mu sednou. Tak pak je složítý být nenáročnej v hadrech, když toho mají 3 prdele :-)
Dort máš krásnej, fakt se povedl. napiš taky jakej měl úspěch, jak se líbil. Ty jo, teda ten tvůj špage´ták má ale kukadla.

JEDULKO - teda, Anežka je slečinka, že povyrostla, to mi povídej. Čím dál častěji na mě padá depka, že jsou kluci už chlapáci a že za chvilku přijde doba, kdy nás vlastně nebudou potřebovat. Děsím se toho. No a angína? jen si postěžuj od které děsná osůbky to chytá. Já musím zaťukat, u nás se zatím držíme, snad budem na dlouho. Ondra se bude za 3 týdny válet s tchánovcenma u moře, tak spoléhám na to, že si v moři pročistí dutiny a zbaví se té rýmy děsný alergický.

ANDĚLKO - zbavit se Jáji, to je pohodička, hele když to máš tak pěkně zařízený, chtělo by to druhý mimi :-)

DALIF - jé, škoda že to čtu až teď, byla jsi kousek od nás, mohli jsme dát někde spicha. No tak snad třeba příště. Jo, prý se pujdem podívat pro nás na helmy na kolo. te´d se jezdí nějak moc často a začínám špekulovat nad tím, že bych ji i taky nosila.

VIOLKO - tak jak bylo u taťky? grilovačka beztak taky super. No a Matýsek je podezřele šikovnej při plnění úkolů, to jsem zvědavá teď na kluky na víkend, bude tady pohádkovej les, přijede i brácha ze Znojma, tak se děsím toho, že kluci ( všichni 4 ) budou v lese jen dovočit a  nic z toho.

Ty jo, to jsem se rozepsala, tak bych to mohla taky ukončit a jít něco dělat. Mám tady ještě nevybalenou tašku z chaty ze včera, ale nechce se mi.........
Tak se mějte a zase někdy
Ilča, Vítek koukající na ferdu mravence a Ondra perníkář se školkou

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 02.06.08 09:40

Jituško hezkej deniček :o)

Holky tak mě teď spařila kámoška čeká taky holčičku a mají vybrané jmené Eliška :o( Já nikomu nebráním ať dá jméno jaké chce, ale mohla by trochu přemýšlet když k nám chodí už vidím jak je u nás s malou a teď budou dvě holčičky se stejným jménem. A ona k nám chodí dost často. nobude to mazec. Doufam, ze to jméno nakonec nedá.

Jj přáníčko mě vyšlo a jsem moc ráda :o)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.06.08 12:29

JITUS:krasny,vtip­ny,super!

MAMULI:gratuluji k holcicce!

jinak nectu,nestiham,sot­va stihnu zopakovat otazky,
dnes byla desna noc-1) porda jsem litala k deckam,vzdy kdyz jsem usnula se vzbudily,takze jsem unavena,rano jsem mela hlad,ale chtelo se mi spat, takze me bylo z nevyspani a hladu na zvraceni,do toho  blbe zmatene sny…no desny:-)

jinak ale kaja se supracka-jako martin vcera dost cucel,co uz umi,rano jsme byli v posteli a rekneme ji-dej pusinku tatinkovi-da mu ji,dej mamince,da mi ji,pak dava porad dokola(dnes i martinkovi) a hropzne se tomu smeje.kdyz vidi tatinka tak se na nej cela trepe:-) vcera byl vecer martinek na stavbe,martin rikal,ze uz je velikej,ze to s nim jde a deda,ze z nej byl v tranzu,jak vse umi a komentoval-tady musime dat beton,aby to drzelo,michali to spolu a pak placali na zem,no pry sranda,prisel unavenej a do5minut spal.v noci mel ale nejake blbe sny,porad krici ze psani,vola me,jo dnes se sel sam po třme vycurat-hm pak chudak brecel,ze se netrefil:-)
no sikulove to jsou.ted jsou s tchanem…
jdu se zase ucit.zitra na me myslete.jsem fakt nervni.strasne se bojim.tak pa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.06.08 12:29

akorat jitus-mas spatne cislo denicku:-)ale to neva.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.06.08 13:10

asi 7, jdu číst :-) Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.06.08 18:23

mam prestavku-na jidlo:-)

jeste jsem vam chtela,ze mamka koupila martinkovi kolo(k narozkam),tak jsme to jednou zkouseli, no ja nevim on je trochu nemehlo,jako vubec se nesnazi,slapne z pulky a nedokonci to.kdyz mu motam s nohama,tak rve,ze to neumi:-) a zajimaji ho vsechny veci okolo-listecek na stromew,kaminek atd.neumi ani moc ridit,kouka po lelkach,no jsem zvedava,jestli se to nauci…
tak jdu zase na to,uz docela magorim…

 
andela  02.06.08 20:44

ahoj děvčátka,

Jituško - deníček jsem přečetla jedním vrzem a až jsem musela slzu zamáčknout :-) Moc krásně jsi to napsala :)

Víken u nás byl ve znamení válenda .. jak jinak bez jáji že ;). V pátek tu byli známí tak sme popili na zahradě a já pak vezla o půlnoci járu do hospody aby zavřel (jsem nepila). V sobotu jsme byli u známí která měla jako oslavu že otevřela hospůdku. Je to tam moooc krásný, akurát ve venitř hnusně vedro, tak jsme seděli venku na dešti pod slunečníkem :-D. Pak se i grilovalo, ale to už přestalo pršet. Dom jsme šli pěšo, tak jsme si udělali takovou malou 20minutovou procházku aby se nám dobře spalo ;).
Jája byl v sobotu se ségrou na dětském dnu, měli tam hry pro děti, tak jája prý zatloukal hřebík, střihal bonbonky uvázaný na špagátě (to ho prý děsně bavilo) , lovil rybičky v bazénku a střílel hokejkou balonek do branky. Do toho hadrovýho tunelu prý nechtěl ani skákat v pytli. No na něco je ještě malej, ale jinak si prý užil. Taky pak u ségry doma (její tchánovci jsou z jáji unešení taky) tak tak kecal prý, všechny bavil, no se ségrou zas lítal ve chlívech (jsem poznala dle bot bo hnuj tam má ještě teď ve vzorku :-D) .
Naši ho v neděli vezli aby stihli dojet než bude pršet, a nakonec čekali v hypernově než se přežene ten největší liják :-D. Ale jája nadšen a hned nás pobavil, letěl po schodech nahoru a já s našima stála dole mezi dveřma. Pak vyletli tchánovci tak jsem volala na jáju že jsou tam, tak letěl zas dolů, a děda na něj ahoooj, no kde si byl ty vejletníku, a jája za chůze jedním dechem vychrlil u babičky starý, a na dobrný a na klondajku (to už se dostal k nim ke dveřím) a já jdu k váááááám :-D. No řezali jsme se smíchy všichni. kecal náš malej.
Dneska jsme byli na očkování prti zarděnkám (?) do ručičky. Jája na to koukal jak mu dala sestra pigáro, hnedmu to přelepila krásnou lepičkou s garfildem a jája ani necekl a pak se v čekárně vytahoval a ukazoval holčičce a s chlapečkem porovnával zřejmě kdo má hezčí :-D. (kluk s holkou byli sourozenci a kluk byl taky na očku) . No musela jsem jáju hcválit jak je statečnej, že neplakal. A že si zaslouží odměnu, tak jsme skočili pro zmrzku do kornoutku.
Odpol se cachtal v bazénku .. tedy ehm, vlezl tam jednou a pak akurát roznáčel a rozlejval vodu :-P. Nějak ho to cachtání už moc neber, dokonce ani ve vaně nevydrží chvíli, tak ho sprchujeme poslední dobou (no ono je to zdravější že ;-) )
Zítra odjíždějí tchánovci na dovču, takmáme zas na starosti psa, a hlavně zalívání zahrady :-P. Ale tak mi si poradíme jako vždy že ;-).
Jen mě štve že tchán nenapustil bazén :-(, tak tu budem na suchu než se vrátí :-(

Ilčo - tak to naštve co? Ona jestli se tam někde neudělala bublina, pak ta voda neproteče potvora .. no oni na to mrknou a snad vám to zprovozní,

Dášo - tak už se blížíš do finále co? No už se těším na fotečky mimča ;-)

mmch mi připomíná že bych touhle dobou byla už taky tetou :-( … přemýšlím že bych ségře něco koupila jako za andílka miminko … aby nebyla smutná .. co vy na to?

Vali - Mě se taky zdá že poslední dobou jája v noci plaší, spíš večer huláká že jsme mu utekli, ale zas v zápětí usne. Taky nevím co blbne … A s kolem .. resp. se šlapáním je to to samé .. jája sic šlápne ale neprošlápne a když mu to ukazuju tak že ne že sám sám sám :-P. A tak ho táhnu na tříkolce a on čučí po vejrech a já hulákám porád - koukej kam jedeš zase, zatoč, do leva, do prava, za mnou jeď, neuhejbej … a tp. :-D. Ale oni se to naučí a pak jim nebudem stačit, počkej :-D

Mamuli - jůů, gratuluju k holčičce, no a se jménem … si nevybereš … já teřba bych taky jen kvůli tomu že moje kamarádka má tohle jméno neměnila .. holt budou 2 stejnýho, když mě se to líbí. Ale zas na druhou stranu máš pravdu no …

tak co jsem komu sem? nevím nevím nemám zdání … tak zas příště

Pa pa andělka a jája 28m

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.06.08 21:36

Ahoj holky,
tak jsme se zase vyvalovali celý den u našich, Luky teda hlavně v bazenku, v neděli zdrabal babi , že prý má v bazénu moc vody:-)))) V sobotu se totiž koupal u našich v malém a u tchánovců do velkého ani nechtěl, jsem musela s ním - takže Iko, já začala sezonu 1.6. ve 27st :-)))))) Dětský den nic moc, takový komerční, ale i tak - Luky odcházel ze skákacího hradu (jsem teda čuměla) po chvilce, že ho to neba, že je tam moc dětí, pak tam měli pidi pohádkový les - tam nechtěl nic dělat, jen lovil rybky a balonky z bazenku.....Dnes jsem teda byli u našich, před barákem jsme potkali milovanou Klárku, se kterou teď nejsme vůbec, Luky o ní pořád mluví…takže dítka radost, přišel pak ještě jeden klučina od vedle, takže domů jsme dorazili ve 20,20 a to jsme dítka ještě skoro otrhávala :-))))tak snad měl Luky radost. Všichni jak čuníci, mě nenapadlo nic lepího, než vytáhnout barevné křídy :-)))))
Jinak u Dr celkem dobrý, už mi natáčela monitor, teď budu chodit každý týden. No paní dr mě moc nepotěšila, jsem říkala, že by to mohlo být dřív, tak prý asi ani ne, že jak jsem se před tím začala otevírat, tak teď jsem už v poho a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo něco chystat nebo jako rodit :-( Tak snad ty vedra přežiju.  

Valli, tak už to máš za pár, kdy to máš přesně?  a tp kolo , neboj, to zvládnete, nejlépe jít s někým, kdo to umí nebo začíná a uvídíš, jak se Martínek rozjede…Jinak v centru jste si to parádně užili!!! A co tchýně, přišla k rozmu? A s čuáním jste taky šikovní!!!  

Mamuli, velká gratulace k holčičce!!! Vidíš, že ti to vyšlo!!! A co jinak, to ti ty vedra fakt dělají tak zle? to se máš chudino na co těšit, máš před sebou ještě celé léto…tak snad to bude lepší.  A váhově 3700? a co bylo u ELi za problém při porodu? A jak jste dopadli u dr?  

Jituš, dík a popis těch klobáš, supr!!!!!!!! Taky jsme pořád v tahu.......tak užívej krásných dnů. A taky moc dík za suprácký deníček!!!!!!!! Zamáčkal jsemslzu a mám dotaz…s těma 3 jsi to myslela vážně??  

Jedulko, tak vidím, že máš doma zápřah…pokud ne děti, tak kolem baráku…se moc nezastavíš Ale dítka ti dělají jen samou radost!!!!  

Iko, tak jste to krsně oslavili, véča, hospůdka.....vidíš 15 let, to je teda .....no a obědy u tchánvců, taky jsme nechodili, ale asi to budu muset pomalu utnout, protože to začíná být nějak často a pak zase poslouchat řeči, že se ani nestavíme......:-(((( A Luky si teda při oblíkání nevymýšlí, spíš obleče ,co řeknu :-) A dort, ten měl mega úspěch, málem na mě nezbylo, všichni ho očumovali jako co to je a z čeho a jaká je to nádhera…  

Andělo, u vás i prší? tady zatím nic, to asi přijde. A víkend pohodička , odpočinek Jája si užil dětský den, to musel být nadšen!!! A té ségře, já bych asi nic nekupovala, nedrásala bych tu ránu…ale záleží na tobě.  

Violko, tak jak grilování? a co nového???  

valím se natáhnout, zatím papa Dáša    

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.06.08 21:37

Holky, budu vraždit !!!!!
Tak děda navečír betonoval kotvy na zamknutí zastřešení, jedna poslední byla na dost blbým místě za skimrem a hádejte co se stalo.....ano, překopnul jednu trubku. Všichni jsme úplně zapomněli že tudy vede trubka do filtrace :-) takže vodička hezky tekla kolem bazénu, děda zralej na to se ožrat, jak byl vytočenej, naštstí Standa zachoval chladnou hlavu a začal jednat. takže upustit v bazénu asi  půl metru vody, tím pádem už do těch trubek netekla voda, rozkopat kousek obložení, aby se to našlo jestli to pujde zapojit.....
No našlo se, lepit se buide zítra, jako na potvoru je to zrovna koleno, tak to bude horší, ale holt kdyžtak nakluše firma co to dělala a dá tam nový koleno s kusem trubky. sice další prašule, ale v tom množství se to ztratí.
Ale pozitivum kolapsu je, že si standa všiml že jeden debil minulej týden zapojil k čerpadlu a do ohřevu obráceně trubky, takže místo aby to sálo, tak to vytlačovalo a obráceně. tak aspoň ohřev už je funkční, ale nejde filtrace :-)
no už se tomu smějeme, protože to by se u toho muselo být, aby člověk věděl co vše se tam posralo, prostě co se mohlo, to se podělalo, tak snad bude aspoň na několik let vybráno.
Ale, jestli se nebudu o víkendu koupat, budu zlá :-( :-) :-) :-)

Nic, VALLI moc a moc držím palečky, zítra dej hned vědět jak jsi dopadla, klidně v eufórii radosti ( ta bude na 100% ) aji můžeš zavolat. Ale ty jsi prostě profík, TO DÁŠŠŠŠŠŠŠ…

mějte se, jdu asi brouzdat na mmb a mma a udělat si nějakou radost.
Pa Ilča a svišti

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.06.08 07:14

Ahojte, ženský  

tož jsem včera už písnout samozřejmě nestihla. V bytě bugr jak po válce, jak tu pořád nejsme a pak honem vybalit věci ze zahrádky, dát vyprat, sebrat na hromadu a jakože připravit žehlení…hm, tak připravený ho mám, tím to hasne :-/ Se v tom vedru ne a ne dokopat vyžehlit to povlečení, dala jsem totiž minulý týden nový, saténový, no je to v těchhle vedrech paráda. Takže jdu na to teď, až to dopíšu, pak jdem totiž samozřejmě ven, máme spicha s kámoškou a  Péťou, vezmem děti asi na hřiště a pak někam na kávu. Jo, to mi připomnělo - oni kreténi nám tady v MO zavřeli jedinou pořádnou restauraci s dětským koutkem, pak to byla vlastně spíš cukrárna, ale ten kutek byl parádní… je z toho teď vegetariánská restaurace :-// grrr, je tam věčně prázdno!
A ještě k víkendu - tak sobota a ten pirátský den v Chomutově na Kamencovém jezeře - lidí milion, tudíž jsme si museli vystát 3/4hodinovou (!!!) frontu u vstupu, no chápete to? Nemít z toho kluci rozum - hodně se těšili - tak to samozřejmě vzdám, naštěstí jsme stáli pod stromy, takže ve stínu. Barunka byla posledních 10minut už otrávená, pořád mi napůl visela z kočárku, už chtěla nějakou akci… no a vevnitř - kluci koukali na pirátské bitky s meči (jsem teda nadšená absolutně nebyla), okoukli jsme obrovskou pirátskou loď přímo na vodě, dali si spoustu dobrot a byli se vykoupat…tedy jediný, kdo pořádně vlezl do vody, byl Matý :-))  Ale nějaký soutěže, to nehrozilo. Prý tam nějaké byly, ovšem nejdřív jsme je nemohli najít a pak už byli kluci (no my dvě s kámoškou teda nejvíc) tak splavení, že soutěžit nikde ani nechtěli … pak jsem ještě zajela k mé mamce na zahrádku na buřta a neako pivko :-), Matý tam zůstal a já jela s Barčou ve 20h domů…
V NE ráno jsme tedy vyrazili k tátovi na zahrádku, předtím ještě vyzvednout Matýho u mamky, už byli zas na zahrádce. U táty krapet zhrození z bordelu v domku, ale pofackovali jsme to, uspali Barču, Luky nandal masíčko na gril a byla to paráda…můj taťka byl v NE dopol. v práci, tak dorazil akorát na obídek a hrozně se jevil, jak děti vyrostly. Bylo to fajn, táta i Luky blbli s Matým a se zahradní hadicí… no co mu stačilo ke štěstí, jsem se nasmála. Domů jsme vyrazili kolem 19h, vykoupat děti, večeře… Byla jsem nějaká přepadlá, asi z toho sluníčka. Konečně už nejsem bílá jak sejr, a to jsem byla převážně ve stínu kvůli Barunce. Jo, ta má venku další horní dvojku, takže už má 6 klofáků. Dnes je mimochodem vzhůru od 4:15, pomooooc!   mamuli -gratulace k holčičce! Se jménem - kámoška, co se scházíme, porodila v září chlapečka, taky se jí moc líbilo jméno Matýsek, ale aby to nebylo tak blbý, dala teda Matěj, ne Matyáš, ale mě tedy vůbec nenapadlo řešit, že pak budem volat na jednoho a otočí se oba…bych si z toho nic nedělala.   Valli -myslíme na tebe, neboj, TO DÁÁÁÁÁÁŠ !!   andělí -tak bez tchánovců, ale taky bez bazénu, jo :-( No, holt budete muset vydržet. Hele, už se za váma těšíme :-)) A užívej si víkendy bez Jáji, jak já se těším, až my zas budem mít bezdětný víkend… :-)   IKO -všechno zlý je k něčemu dobrý, díky nehodě s trubkou jste našli, proč nejde ohřev :-) Neboj, však se dočkáš koupání, vždyť je začátek června!  

Zbytku se omlouvám, bez poznámek jsem nepoužitelná :-/ Jdu na to žehlení a ven, pápá Violet

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.06.08 13:00

Valli, tak co???????????  

Iko, tak vidíš, jeden problém vyřešen, druhý se taky opraví a konečně už bude koupáníčko!!!  

Violko, tak paráda o víkendu, až na to vedro, co?  

No já valím, mám tady ještě nějakou prácičku :-) Pa Dáša

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.06.08 13:50

čaučau,
díky za chálu deníčku,je toho daleko víc,ale nechěla jsem to roztahovat a normálně,spoustu věcí zapomínám!tak jsem v nostalgii prolítla všechny fotky,z těch si aspoň něco vzpomenu.achjo,toto letí!
jinak přemýšlím,co minulý týden-a napadá mě dětský den,který se u nás konal v pátek.Ráno jsem zašla do sekáče(den pro mě:)s Vojtíškem,pak za mojí mamkou na oběd(abych nemusela vařit)-u ní v práci,aspoň jsme pokecaly.No a pak jsem musela vyzvednout Báru ze školky.A protože byl na náměstí Den dětí,co pořádali školáci,tak jsme jeli ve dvanáct ze školky rovnou tam-bylo to jen do jedný:(
Teda pařák byl jak sfiňa,ale děcka nadšený-sice amatérismus,ale jim to stačilo(chůze s balonkem na lžíci,tříkolka,hod balonkem).Super zvládal Vojta,v něčem-pšt-dokonce šikovnější než Barča.vyskákali se na trampoše a pak už toho taky měli plný kecky,tak jsme seděli na zmrce a koukali na šrumec.Vojta ten den spát po O tím pádem nešel,ale vytuhl na chvilku doma:(Odpoledne jsme jeli s Honzou na grejdy(zahrada tchánovců) a tam se zkoušely vodní pistole,no byla to čurina,děcka samo šplíchaly hlavně po babi a dědovi…
Sobota byla ukázková vejletní-ráno na minigolf,na oběd na Rychtu,tam posezení na zahrádce-mají tam zvířátka a pískoviště a tak.pak jsme jeli na Blatiny povozit se na koníkách-i maminka(proč ta kobyla měla skoro stejnej zadek jako já?!).pak jsme jeli na Milovy,to je krásnej rybník a já se divila,jak se tam někteří blázni můžou koupat,do tý chvíle,než Honza strhal oblečení a v plavacích kraťasech a skočil do vody.děcka začly řvát,že chcou taky,tak se za chvilku koupali všichni.voda byla mmch jako kafe..jeli jsme pak domů,a děcka samo v autě vytuhly.aby nebyly po probuzení protivný,šli jsme ještě pěšky tady na jednu zahrádku.no domů jsem přišla totálně mrtvá,narozdíl od čilých dětí a to mě čekal večer sraz s kámoškama.no­jo,jsem prdlá,apřišla jsem dom o půl jedný a ráno byla na odstřel:(
Neděle byla podmračená,do­poledne jsme byli u našich - na oběd,odpoledne jsem propustila Honzu na tenis a jela s dětma a ségrou,že jako půjdem vejletit.ale začlo se blýskat a hřmět a děcka se začly bát bouřky,tak jsme nakonec skončili doma.
včera jsem byla dopoledne v práci,tam jsem měla výplatu(jupí!,už mám bokem 8000,–:).v práci celkem šrumec,ale fakt to tam miluju.Odpoledne bylo zas na chcípnutí,tak jsme šli jen tady naproti na zvířátka-já s dětma,Honza na tenise.ale těžká pohodička,dala jsem si kafčo a časák,děcka tam běhaj a krmí zvířátka,tak jen občas hodím očko.
večer jsem si jela na kole(letos poprvý na kole,děs)zacvi­čit.v tělocvič­ně na prašivky,ale bylo to super,musím chodit zas pravidelně.
dneska jdem odpoledne s dětma cvičit,bude poslední cvíčo pro prťata,pak už maj prázdniny,tak se půjdem rozloučit.stejně to vypadá,že bude pršet.
Zítra přijde na oběd kamarádka s miminkem,tak se na mimčo moc těším,jak  povyrostla a odpoledne pro změnu půjde Baruška do posledního cvíča.bodejť,v tě­locvičně se skoro nedá být.  

JEDULE,ze mě si příklad radši neber,jsem děsnej nervák a děcka jsou taky někdy na zabití:(to spíš máš můj obdiv ty,co musíš krom toho,co já,ještě zvládat-jako zahradu,hospo­dářství a tak.  

VALLI,tak už se prokousáváš ke konci,co?a stíháš koukám naprosto všechno,jseš dobrá.z kola si nic nedělej,holt každej na to není.já jsem vždycky ve stresu,když vidím Ondru od Ilči,jak si to sviští bez koleček a ta moje trumbera jede max.po rovince a je děsně potentěná.netlač na něho,nemá to cenu,abys mu to nezprotivila jako já loni Báře:(  

ANDĚLO,vy si teda ty víkendy užíváte!po hospůdkách,no­jo,semáte!Jája je šikula,ale koukám taky neposeda.to děcka jsou jak kačeny,ty by se válely v bazénku furt.a z vany je takynemůžu dostat.
s tím dárkem pro ségru,jakože za mimčo,to bych nedělala,aby to nejitřilo starý rány.prostě se stalo a život jde dál,nepřipomínej jí to.  

DASo,taky jxte se rochnili,co?no už je na to počasí.dětský den byl u vás komeŕční,jo?já to nemám moc ráda,ale zas to,co předváděli žáci základek u nás,byla teda bída.
na mimčo máš ještě čas,ne?co už přemýšlíš o porodu?i když ti přejuý,abys nepřenášela,to jsou děsný nervy a čék si pak připadá už jak mamut.
jo ato jsi blbě pochopila,že chci 3děti!!!to v žádným případě,akorát v krajní nouzi při nehodě:)jen že si nedokážu představit jedináčka,to jsem chtěla říct:)  

VIOLET,já mám doma taky pořád divenj pocit,že je potřeba uklízet neustále,ale nemám čas a když je čas,tak jsem tak ztahaná,že nemám sílu.ale jde spíš o skrytej borčus.u vás dětskej den taky koukám nič moč,ale zas je to změna.v tom pařáku je člověk utahanej hned.  

jdu něco dělat a vzburcovat vojtěcha,pacholek vytuhl až o půl jedný,to zas bude "jedlej!,až ho vzbudím
Jitka    

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.06.08 13:56

tak posílám jednu ze dne dětí,Vojta sám se chopil tlačení Báry na motokáře(motokára jaksi neměla řetěz)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.06.08 13:57

na zmrzce

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.06.08 14:19

ahoj tak jsem to dnes udelala,meli jsme super komisi.mam B(1-)
jeste NJ za 14dni,martin ma dovolenou a bude s deckama a ja se budu u segry ucit.pa ewa

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.06.08 14:26

GRATULUJUUUUU­UUUUUUUUUUUUU­UUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!J­SEŠ FAKT DOBRÁ!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.06.08 15:25

SUPEEEEEEEEEE­EEEEEEEEEEEEE­EEEEEEER, moooooc gratuluju, jsi fakt JEDNIČKA !! :-)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.06.08 18:05

VALLI - I JÁ GRATULUJI....­............vždyť jsme ti to říkaly, že TO DÁŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ. No a za 14 dní to bude to smééééé. Jsi borec

Jinak poslední cvíčo bylo super, kluci dostali medaile a jsou nadšení. Te´d koukají na byl jednou jeden život, tak mám klídek.
Víc napíšu zítra, dneska večer budu žehlit, fůůůůj.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.06.08 21:39

Valli, obr GRATULACEEEEE­EEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!­!!!!!!! a za 14 dní ti to skončí a bude pohoda :-) Dáša

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 04.06.08 06:20

Vali - tak to obrovská gratulace!!!!!!!!! Perfektně si to zvládla a tu němčinu dáš taky tak skvěle!
 Jitka

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 04.06.08 07:00

Ahojik holky,

tak se hlásím. Je mě nějak divně. Jsem nějaká nevyspinkaná.

Daso - já byla při porodu hodně potrhaná tak proto ta max vaha miminka. No a Eli dva dny po porodu měla zápal plic tak tomu doktor chce opět zamezit.  Jinak si ty vedra fakt užívám. Sedím pořád doma zavřená puštěnej větrák.
No snad ty vedra zvládnu. No už se těším na konec.

Violet já vím že řeším věci které asik nemám, ale já v posledí době některé lidi nemusím, ale je fakt že i Milan se nadtím pozastavil, že ona chce dát taky Elišku.

Jinak hezké fotečky.

Mějte se hezky Petra

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 05.06.08 07:27

Pomoooooooc, ta naše čůza vstává ve 4:20 !!!!!!!! Já fakt nevím, co šílí, proč si myslí, že jak vstane později než s prvními slunečními paprsky, tak něco zmešká :-/
Tož hezký den vám přeju, já se válím a asi usnu, páč B. už zas tuhne, přeci jen už je vzhůru dýl…   Violet se vzorně spícím Matým a nespící Bramborou - dnes 9měs

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 05.06.08 07:33

violet z toho si nic nedelej ja mam budicek v 5. A to jeste na me huláká že má hlad :o(
A to je už tak veliká ty brdo to to uteklo :o)

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 05.06.08 07:58

Tak si taky konečně užíváš raního vstávání?? No nic moc, což? Toník vstává taky brzo, když se donutím kouknout na budík tak je tam 5,45 či 5,50. Ješte že tak půl hodku vydrží si hrát u mě v posteli, ale v 5,30 vstáváme většinou i s Anežkou, tak bud ráda, že ti aspon Matý spí (to závidím). Toník za chvílku už pujde spát, ted si ti dva zrovna kreslí na dlažbě v kuchyni, jen kdyby Toník pořád nestrkal ty voskovky do pusy…
Určitě to Barunka má jen krátké období, chce si užít chladného rána na hraní :-)  Toník zase poslední dobou neumí usnout sám :-/
 Jitka

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 05.06.08 08:19

Ahojky!  

Jsem chtěla večer písnout, ale zakecala jsem se při venčení hafana se sousedem (tak jsem ho využila, aby mi vyměnil plyn. bombu na vaření), neb Roman je až do pátku večer pryč. Tak jsem pak jen trochu dočítala minulý deníček , ale jen zběžně, nedá se to. Toník už začíná knourat, asi ho budu muset jít za chvilku uspat (někdy už uvažuji o dřvěné narkoze :-) ).  

Včera jsem nehorázně utrácela, kupovala jsem boty, Anežce nějak zase povyrostla nohoa, tak sandálky 2× (jedny na běhání doma po polích a loukách lesech a druhé „do města“ ) a opět 2× p evné botky na suchý zip - na běhání a na fajn. A Toníkovysandálky, neb i venku všude stojí ( ty snad byly nejdražší) po Anežce jsou mu malé, už ted má ploutev 20 a Anežka měla 20 až na podzim :-/ Nechala jsem tam 3 tis a ješte několk párů ponožek pro Romama. Doufám, že do zimi už nic…  

V sobotu bych chtěla odcestovat  opět na Moravu k rodičům na týden, máme s kámoškama ze školy zcuka (jenom taková naše skupinka) Tak se těším, jdeme všichni i s dětma, tak to bude pěknej mazec. Taky chci polítat obchody a nakoupit něco pro sebe, nějak mi chybí co na sebe (to už si všimnul i Roman a pořád, že už si mám něco koupit, teda hlavně prosazuje spodní prádli :-) Pravda ty kojící podprdy už nejsou košér, ale už se mi novou nechce kupovat, přece jen už bude Toníkovi 10měs a dohový jak dlouho budu kojit, přes den moc nechce.....  

Jdu zkusit uspat Toníka a pak něco napíšu z poznámek.  

Jitka a 2A

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.06.08 10:20

ahoj jsem na nervy.
to prvni jsem se ucila fakt dlouho,tak jsem to stihla,ale toto,mam tak malo casu,je tohgo moc.ze nevim kde zacit atd.vcera jsem vstavala uz v6.15-kaja se vzbudila,tak jsem uklidila bordel a o pul9 uz jsem byla u mamky a ucila se-no do 18h.v tahu a nic neumim!pak se tady nejaka rodinka hadala,desny,rvali na decka .
martin musel dnes rano do prace,takze jsem odevzdala decka teprve pred chvili,jel s nima do jihlavy do zoo. martinek rano byl zase jedlej,rval co sdi bude a nebude oblikat,zlobi kaju,nakonec se u nas rvalo taky.a se revem jsme sli pro tatinka do prace,po ceste martin spadnul a opet si odrel koleno,tak zase rev:-) oni to ty decka proste poznaji,jakmile spechas a jsi nervni tak oni jeci a jeci…
v noci jsem mela silenej sen,martin mi zahnul s nejakou babou-ja u toho byla,tak jsem odesla a mrskla s prstynkama a sla se zabit,otravila jsem se praskama,a kdyz uz jsem byla mimo,nekdo se objevil a ja mu nejak uchrnulou hubou rekla,at zavola dr.no desny sen…porad na to myslim…
tak nic jdu to cist,ale aSI TO NEUDelam,tak snad me nezavrhnete:-)

 
andela  05.06.08 14:18

ahoj kočeny,
zdravíme ze severu. Dneska svítí mozol, ale fouká studenývítr, tak je to na dlouhý kalhoty.
Jája spí, tak jsem vás přečetla ale moc si tohonepamatuju.
Dneska jsme měli k obědu obalovaný houby.Mamka byla včera s tátou v lese a přitáhli plnej koš a samý kováři.Tak jsme si dali do nosu ňam ňam.Ještě bude k véče.
V úterý odjeli tchánovci, tak zu zas válčíme sami. No jája ač z počátku to vypadalo docela v klidu, zas začal dorážet na psa, tak už dostal 2krát na zdek. Ještě že jsme převážně venku, bo tam si psa nevšímá.
Nevím jestli jsme to tu psala, ale jája je do školky přijatý.Tak jsem mooc ráda.Sice asi do tý nahoru kam budem muset jezdit busem, ale porád lepší než nic.
Na zítra jsem ho vnutila mamce, že jakojen do soboty, tak uvidím jestli si ho nechá.

Vali - gratulace ke zkoušce. Jsi prostě dobrá, nejlepší. A za 14 dní to dáš taky, já se tedy vůbec nebojím že bys to nedala. A i kdyby náhodou tak se svět nezboří :-). Jen buď co nejvíc v klidu.

Ilčo - tý jo, hele ale zas kdyby se nepřekopla trubka od bazénu bůhví jak dlouho by firmě trvalo než by přišla na to proč neohřívá :-D. Takhle to máš hned při jednom ;-).Tý jo, kluci už jsou taky chlapáci, hlavně vítek jak „dospěl“ rychle co? To bylo ještě před chvíli skoro miminko, takovej ňunínek kudrnatej a teď je to chlapák.

Deny- tý jo, barča je koukám taky raní čiperka. Fuj … bych chcípla. Jája naštěstí spí do těch 7 aspoň a někdy si do 8 vydrží i hrát, ale je to jakkdy.

Dášo - jo jo, taky jsem byla celá divá že se ve 30tt otvírám, ale na radu holek jsem magnezko nežrala, a nakonec jsem přenášela a ještě jáju vyhnali. To je brutus toto … nejprv straší a pak nic :).

No a už nevím co jsem kde jsem … ještě něco jitušce určo, ale co? Jíťo nevíš??? 

Tak vám sem ještě přihodím fotečku našeho éra :-)

Pa andělka a jája

 
andela  05.06.08 14:20
 
andela  05.06.08 14:23
 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 05.06.08 16:40

Ahoj maminy :-))  

tak jsem dnes opět dala Lukyho do služby, trošku poklidila koupelnu a kuchyň - takové ty věci, co se při úklidu normálně nedělají a pak na to už nebude čas.....trouba, kachličky.........
Taky jsem si udělala dnes radost, koupila jsem si pláťáky bílé, takovou polokošili, co mi po porodu zakryje zadek, pak 2 tílka ,takové suprácké, ale budu je nosit na bílé triko.....s ká­moškou na oběd a v peněžence místo 1000 vítr :-)))))) no pak už nebude čas snad už na vůbec nic.....
jinak u nás stále pařák, včera sice sprchlo, ale dnes opět vedro, tochu vítr......
Jinak ve středu na chatu zase nikdo, jo jo, sedáváme dlouho venku  a pak se doma nic nestíhá, už to zase začíná… :-)))Luky je celkem v poho, jen před babi vždy vyvádí, řádí, předvádí se, já jsem z toho na nervy, pak to chudák schytá, když mi rupnou nervy. Jinak chodíme s kámošema ven, tak je Luky spokojen v kolektivu :-) snad nám ta školka vyjde, jinak se picnu…pořád slyším půjdem s vendou nebo s klárkou?  

Iko, ak co bazén, už je OK??? ty máš doma teda chlapáky, klukům to moc sluší!!!!  

Violko, co to bylo za pirátský den? to bylo jako ke dni dětí? A to ranní vstávání ti teda vůbec nezávidím, ještě když ty jsi takový spáč…to bude snad jen dočasné, neboj!!!  

Jituš, teda parádní víkend, už se těším, až bude mimi a my taky začnem víc někam zase chodit na nejen po babičkách…mám strach, že si zvyknou apak zase budou řeči.....jinak supr foto!!!  

mamuli, jsi si s Eli teda chudinko vytrpěla :-(  

Jedule, to to letí ty prachy, za botky…to znám. Ale zase máš do zimy pokoj. A u vašich si to pořádně užij a odpočívej!!!!!!!  

Valli, co blázníš takové sny…ty už fakt potřebuješ voraz, tak to těch 14 vydrž a pak to bude pohodá!!!!!!!!!!!!  

Andělo, tak gratulace ke školce!!! A opět správná dvojka Jája a pes, jo? no venku to bude víc v poho, nežkdyž byli zavření doma. Tý jo, jája vypadá takový nějaký starší......moc mu to sluší!!!! a vy už jako houbujete,jo?????  

No nic, jdu se natáhnout, aspoň na chvilku, než přijde Luky …papa Dáša      

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 05.06.08 22:03

ČAU KOČKY
Tak se opět hlásím, sice ani tak nějak nevím co psát, ale snad se mě rozsvítí :-)
Takže, v úterý poslední společný cvíčo, až na šílenou prútrž mračen, kdy jsem trnula že začnou padat mega kroupy a bude autí trpět pohodička, ale JITUŠ teda moc ne :-) přišla do cvíča krásná :-D :-D :-D dojela v tom nej slejváku a aby neskejsla kdo ví jak dlouho v autě, tak kousínek přeběhla s dětma v náručí a normálně bych ji fat nepoznala. Nová MISS MOKRÉ TRIČKO .
Jinak Ondra má ve školce " hravej týden ", každej den nějaká akce, pondělí výlet do perníkové chaloupky, úterý koupání v bazénu, středa malování na chodníku, čtvrtek stavění domečku pro skřítky v lese, zítra opékání buřtů, tak je nadšen…
Ve středu měl Ondra taky poslední cvíčo, tentokrát v tom kam chodí sám a já si užívám hodinku klidu, prve začal fňukat v šatně že tam nechce, ale doma jsem pak asi hodinu poslouchala o olympiádě, kterou skoro včechny disciplíny vyhrál ( bodej´d by ne, když tam je asi nejstarší, chudáci ostatní ) a musel mi to doma aji následně předvádět
No a dneska jsem dopoledne pletla svůj první košík z papíru a musím říct že se mě to strašně zalíbilo, a budu plíct toho asi víc, naplánováno kam co bych měla, tak ještě chuť a elán.
Návod je tady a fakt doporučuji zkusit. http://www.mimibazar.cz/recept.php?…

odpoledne na chatě, tak jen zděluji že bazén funguje, dneska tam byl chlapík od vody a nacpal bazén potřebnou chemií a poradil co a jak, voad se ohřívá, ale těch kůbíků je tam přes 30 a sakra dlouho to trvá, takže voda má zatím jen nějakých 18 stupňů, takže nevím nevím jak o víkendu s koupáním, ale ohřívalo se teprve asi 8 hodin, zítra to pojeden tahem od rána i přes noc, tak uvidíme…
V sobotu pujdem na pohádkovej les, pak přijde na chatu S. bejvalej kolega z práce s rodinkou, měl dojet i brácha s rodinkou ze Znojma, ale dojede až v neděli, takže zase bude víkend v tahu.
jo, v sobotu konečně začíná fotbal, tak se těšííííííííííí, no a to jako fakt, jsem v poslední době čím dál větší fanda.

Nic, něco k vám.

DÁŠO - hele, neprovokuj s tou teplotou vody v bazénu, jo !!! Tak ty už poklízíš před porodem, jo, takže za chvilku budem slavit beztak další růzńátko. tak mě tak napadá, máš na někoho telefon,ať nemusíme čekat dlouho na zprávičku?

ANDĚLKO - ty jo, mě něco povídej jak Vítek vyrostl, koukej na Jáju, kde je to miminko? Jo a hele, zrovna dneska jsme se bavili o houbách, že je pošasí tak akorát na ně, že se asi zajdem podívat, a just ty píšeš o houbách, já bych si tak dala na řízečky… Jo a hele, víš že kováři jsou chráněný? Psssst, taky mě strašně chutnají :-) Gratulace ke školce, tak už budem 3, kdo to v září bude prožívat. No a jak ty s prací? máš už něco?
Jé, začíná ti zase super období Jája a pes :-)

VALLI - tak zase učení, no máš na to ještě týden a ty se to našrotíš, neboj, klídek. Jinak jsem taky koukla na rodinu na fotečky, Kája je suprová a Martínek je taky chlapák. Já jak se dávají občas fotky sem, tak nějak rodinu zanedbávám, měla bych to napravit…

VIOLKO - Tý jo, jak já vzpomínám s hnusem na to, jak kluci cstávali taky tak brzo, fuuuuj. No přeji ti ať to barču brzo přejde. No a jinak já te´d občas musím kluzky i do školky budit, Ondra by si už občas rád pospal, ale Vítekova doba je tak mezi 6 - 7 hodinou, ale už i to je super. Vzpomínáš jak jsme tady s dalif psali, která dřív vstávala? :-) Ale neboj, bude líp.

JEDULKO - fajn že si se ozvala. Jo jo, boty, to je děsný, to je taky jediný, za co mě přijde že za děti utrácím. Hadry stojí pár kaček v sekáči, ale boty…děsný. Naštěstí Vítek nosí převážně po Ondrovi, má o dost menší nožku, nosí te´d ve 3 letech co Ondra ve 2. Užij si Moravu, a hlavně i srazík. Závidím ti, u nás se ze źáklady taky schází jen skupinka 7-10 lidiček a zrovna příští pátek máme srazík, ale já bohužel nemůžu, nemám kam udat děti. No neva, děláme si to tak každý 2m, tak holt příště.

MAMULI - ty jo, Eliška je kočka, to bude panečku super sestřička. Jinak neboj, ty vedra přežiješ, holt budeš muset, nic jinýho ti nezbejvá :-) Ale šetři se, ju.  

Nic, budu končit, nechce se mě to po sobě ani číst, tak se omlovám za hrubajzny a překlepy, ale to jsem holt já.....
Pa Ilča a svišti.
PS : jo, nafotila jsem vám ten můj první košíček, musím si s tím příště víc pohrát, tohle bylo na rychlo a není dost utaženej a prostě CHCI HEZČÍÍÍ :-) Ale uplatnění už našel na chodbě, jsou v něm sluneční brejle :-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 06.06.08 11:33

holky mam jen dotazek. Kdyz chci aby Eli sla od rijna az ji budou 3 roky do skolky a ja budu s mrnetem doma muze jit i na celej den??? Ja jen abych neprisla o rodicak nebo materskou na mimiskovou.

Diky moc pokud uz to tak nejak ma.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 06.06.08 11:53

Peti,
jestli budeš už na rodičáku s mimískovou, tak Eli může v klidu na celej den. Taky jsem to tak měla. Budeš přece brát na mimíska rodičák a na Eli už nic.
tak se všicí mějte, pa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 06.06.08 14:22

To vypadá dobře, musím nastudovat návod!!!! Miss mokré tričko, to mě fakt pobavilo, škoda, že jsi neudělala fotečku :-) A děti mají ve školce před prázdninama takovou zábavu,jo? se ani nedivím, že jsou tak nadšení!!! JJ, uklízím před porodem, doufám, že to možná trošku popoženu :-)))) jo a tel. mám na Valli a Dalif, ale jestli chceš, můžem se domluvit, písni mi své číslo do SZ a budeš ta vyvolená, který dá holkám vědět :-)  PA Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 06.06.08 18:19

ahoj jen rychla zpravicka,rano jsem se rozhodla ze pojedu do brna s nima,takze kaja -strojek nosi dal,ale lepsi se to a dr.rikal,ze mame vyhrano,tak dal 4mesice a pak asi uz jen na noc.
jinak jsem se dnes nic neucila,takze desny…pa

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 07.06.08 10:43

ČAUTE
Valli - tak sice škoda že přes léto bude ještě Kája strojek mít, ale snad už teda to bude naposledy.

DÁŠO - pletení z papíru je super, te´d jsem pletla druhej košík a už je mnohem hezčí, docela jsem už přišla na to, jak  to dělat. Písnu ti SZ s čísílkem, ale napiš komu chceš, to je jen a jen na tobě. Ale aspoň bych ti pak mohla zavolat jak se máte :-) tak mi ho taky písni, ju.

Jinak právě peču buchtu, snad ji nespálím, chgystáme se do pohádkového lesa, snad nebude pršet.

mějte se a pěknej víkend.
Ilča a svišti

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.06.08 13:47

Valli, tak snad už jen 4 měsíce…to pak bude pohoda bez strojku.  

Iko, taky peču, muffiny s lentilkama :-) Ten košík musím fakt vyzkoušet !!! 4íslo ti písnu do SZ :-)  

Jinak jsem si dnes udělala zase radost, vestičku pro mimi na podzim z HM a já si koupila bílé botky, takové balerínky za 290 Kč , abych měla co nosit k bílým kalhotám, ke kterým jsem si teď nakoupila nějaké hadříky :-)))) Kluci byli ráno na kolech, potkali jsme se ve městě, zabavili mi penízky, šli na zmrzlinu…no právě jsem vanishovala z bílého HM trika čokoládovou zmrzlinu :-(((( Vůbec to nešlo. Snad ještě, až to postříkám kronstarem před praním to pustí. Jinak pohoda, včera dopoledne Luky jako nejhodnější dítko a odpoledne s Vendou na zabití, ale fakt.....my snad s nima nebudem chodit ven nebo co. Byla jsem z něj na prášky a přišla jsem domů vynervačená…nechá­pu, proč když jiná dítka sedí v zahradce na písku a hrají si, proč ti dva musí dělat bordel, házet do fontánky kamení  a prostě dělat vše opačně, než řeknou maminky......  

No nic, jdu vytáhnout ty muffiny a sundat prádlo, vypadá to na nějakou buřinu…jsem zase přišla z města zchvácená, jako by mě polili kýblem vody :-(((  

Pa Dáša

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 07.06.08 14:46

holky mam na vas dotazek a potrebuju vasi radu.

Mam dilema kdy udelat elisce oslavu narozenin. Termin porodu me to docela komplikuje protoze to ma byt vlastne na Elisky narozeni. Premyslela jsem je bud udelat 14.11. a nebo 14.9., ale to mám strach, že co když to přijde dříve. To bych to radeji posunula jeste o jeden ten mesic dopředu na 14.8.. Poradíte???

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 09.06.08 13:40

Mamuli, proč to posunuješ tak moc? já bych to udělala 14 dní nebo týden před TP, max se to odloží. a třeba to vyjde přesně :-) Rodinka se snad přizpůsobí, ne? Horší to bude s dortem, nevím, zda si ho budeš dělat sama nebo ti ho někdo peče…Ale slavit to 2 měsíce předem, to ne. Záleží ale na tobě… Dáša  

Jinak u nás nic nového, Luky po ránu dojal tatínka při odjezdu skoro k slzám…Jinak dnes kontrola - mimi mělo takovou rozcvičku dle slov DR, že nebyly se sestřičkou téměř schopné natočit kardio, teda ten přístroj bral hlavně to vrcení mimi a srdíčko moc nechtělo.....je dnes nějaký aktivka. Ale na 38 týden teda prý porodní cesty nezrálé, takže snad nebudu přenášet :-( Jinak se mi podařilo manžu ukecat na Kubíčka, rychle jsem to zapsala do prohlášení o jménu, jako ať si to nerozmyslí a Luky teď pořád chodí, že bude mít Honzíka…tak já jsem teda pro jistotu vyzvedla nové prohlášení…on mě ten Luky asi zdolá.....taky jsme uvažovali Jan Jakub , ale to asi ne - 2 jména.....
tak fakt to jméno nevím :-)))) se rozhodne až v porodnici na sále :-)))) si losnem :-))))  

Včera jsme byli v Kopřivnici v muzeu, ale byla to taková rychlovka, Luky to proletěl .....pak začalo strašně pršet, tak jsme nemohli ani d města na zmrzlinu :-( Tak jsem jim teda udělala palačinky se zmrzlinkou , čokoládkou a ovocem doma :-))))  

Já valím, odpoledne jdeme k našim, tak jdu nachystat pár věcí, co tam chci schovat na půdu. Pa Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 09.06.08 14:39

Ahojte,  

víkend super, nového nic nemám.   mamulinko -nějak jsem nepochopila, proč posouvat tu oslavu takhle daleko dopředu?? Já bych to udělala 14 dní před TP a bylo by…
Dášo -tak na výletě v Kopřivnici,jo, paráda. Přenášení ti nepřeju, ale lepší, než porodit předčasně, si teda říkám já, ovšem zkušenosti mám jen s tím druhým :-)
IKO- to pletení jsem pročetla a teda nevím, jestli to nakonec zkusím… ale hezký to je, to jako jooo :-)  

Tak já mizím s dětma ven,jsou jak utržený ze řetězu…páá Violet

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.06.08 14:02

náš malý buřtík :-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.06.08 14:03

buřtík II při opékání :-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.06.08 08:43

daso:pekny fotky.

jinak nectu,prominte,

holky brzo se zblaznim:-/ ja vam reknu toho uceni je tolik a uz mi to leze krkem a vsechno to stejne zalezi na stesti,co si vytahnu za otazku.jen tak pro informaci budu si tahat tri z ruznych oblasti.achjo.kdyby ta porota aspon byla lidska,ale ta baba jedna je takova krava.to bude neco.delam to v utery od13h-nevim kdy pujdu na radu.takze napisu az vecer.ale stejne myslim,ze me vyhodi a pujdu v lednu…tak pa..
tojsou starosti,co?
martinek je u tchanovcu a kazde rano ho nekdo taha nasilim ,protoze rve-ja chci jit s maminkou…no uz si to tak neberu a za tyden bude po vsem…
kaja pry hezky papa-je pravda ze ji nejak narostly stehna:-)
nekdy ke konci cervna jdu s kajou na ockovani-vazeni atd a s martinkem na triletou-tak trenujeme barvicky-ale je teda super-ze martinek vcera vecer si sam rekl,ze se je budeme ucit!!a porad se pta,co je toto a tamto a pozna bilou,slunicko­vou,jahudkovou a jako mrak:-)a jeste zelenou jako trava,pak oranzovou-mamko ta jak se blbe rika:-) no sranda fakt.pak se ucime,jak vypada kolecko a vcera me prekvapil ze sam rekl,co je kostka:-)jsem myslela ze to nevi. ale uz to vidim,ze u dr. bude mlcenliva opicka(bude delat takovy ksicht jak opice).takze jsem na to zvedava…
tak pa jdu se ucit,se mi nechce,bych radsi spala.ewa

 
andela  11.06.08 23:24

zdravíme ze severu,

Tak kdy jsem vám psala naposled?? Ani nevím …
No od pondělka odpol. jsem zas byla bez jáji :-D. Ráno volala babička mamce kdy dojede a já na ní houkla že jí pošlu jáju, a bábina celá nadšená že jo že bude sranda, tak jsem jáju zbalila a taťka tam mámu a jáju odvezl. Mamka volala, tak byl jája nadšený. Bábina s tetkama jáju bavili, jája lítal po zahradě s kárkou, vozil prý dřevo, cachtal se ve vaničce, chodil s bábinou na špacír za tetkama a byl ve svým živlu. Babky byli nadšený že mají povyražení, tak byli spokojení všichni :-D. Dneska jsem volala kdy jako přijedou dom, tak máma říkala že jája domů nechce, že prý mu vykládala že pojedou s dědou dom, ajája že ne že nepojede s dědou že bude u babičky starý :-D. Ale nakonec teda dom jel. Já byla odpol se ségrou za sestřenkou v nem. je na udržování (30tt dvojčata), tak pak byla ivet u mě a čekala na naše že ju pak hodí dom. No a co myslíte … jája celej šťastnej že je tu Ivetka, hned že pojede s ní za Pájou a na mě prděl. Syčák. Pak teda i mě dal pusu abych neřekla, oblíbal babičku dědu i tetu a mával jim když odjížděli a pak za nima běžel. Tak jsme venčili ještě psa a já vzala jáju na ruku a ptala se so dělal a nedělal, a on mě objal a řekl „mám tě rád“. No úplně mě dojal až jsem měla slzy v očích a po chvilce to ještě zopakoval. To je tááák krásný :-D.
No a doma hnéééd řádil, lítal, hulákal a hlavně dráždil psa:-/.
V pátek jede zas k našim, v sobotu jdou zas na nějakou akci - jakože k dětskýmu dnu nebo co, tak tam bude jája na víkend. Jsem já to matka co? Ale docela mi to ani nevadí, už kvůli psu, a taky je to paráda když zalívám skoro celou zahradu, že si to udělám v klídku a nemusím neustále koukat kam jája leze a co škube a vyvádí. Občas je to tu na palici … minule spadl u skleníku u schodů, když lezl jako po obrubníku schodů do kopečka a držel se zábradlí (ukázal mu to synovec) a praštil se o beton do hlavy :-/. A to nejsou jediný schůdky a beton, tak se bojím …
Joo, a taky konečně umí říct jak se jmenuje .. už jsme se k tomu dopracovali a řekne že Jála kajzl :-D. Dnesk ajsem mu ještě vysvětlovala kolik mu je, tak jsem se optala a kolik ti je, a on - dva. Tak super ;-)
A u bábinky se naučil pro krista pána, tak to prý porád říká :-D.
V úterý jsme byli ve školce na jakési seznamovací informační schůzce, tak jája bude od září chodit, a v září tedy upřesním jak … bude tedy na kopečku, takže musíme buď autem nebo busem, ale je to hned u zastávky /jsme se jeli s járou podivat) tak by to šlo. Školička je to maličká, ale jsou na ní dobré reference, tak mám radost.

valli - neboj nic, týden už uteče … a ty to holka dáš. A kdyby ne, tak do ledna času na učení dost :-). No se to nezblázní ne? Jů to jsem nevěděla že 3leté dítě na prohlídce „zkouší“ až tak moc že i z barev … jája teda barvy umí … ale neříká že je to barva jako něco, ale jen barvu. A oranžovou má nejraděj ;). Akurát má problém s černou … a ještě jsem ho neučila třeba šedou …

dáší - koukám si ještě na pslední chvíli užíváš co? Než shodíš pupík. Jéé to je v pytli, tak tě straší že se otevíráš a pak prdlačka co? No přeju aby se to aspoň rozjelo samo abys nešla na vyvolání. a 7.7. jo? ;)

Iko - košíček super, taky jsem četla návod už dřív tady na mimi, ale já se k tomu nedopracovala abych to aspoň zkusila.

Mamuli - jůů tak holčička :-). No a oslava … si myslím že těch 14 dnů před je akurát, nebo prostě počkáš až porodíš a pak to oslavíte najednou ;-)

Zbytek teda nevím nic …

Andělka a jája 29m

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 12.06.08 08:01

Čaute,  

taky se vám asi nechce psát, co. Novinky žádné ani nemám. Matý byl z UT na včera u tchýně, včera tedy měla kvůli němu dovolenou, hned mě zas naštvala, kvůli sladkostem. Matý má období, kdy absolutně nejí a jedl by sladkosti, takže jsme s Lukym řekli, ať mu NIC sladkýho nedává, že když to takhle bude třeba týden až dva a on začne jíst…už to tak jednou bylo. No kdepak, ta nádhera ho rvala sladkým hlava nehlava, dokonce přede mnou!!! mu koupila nějaký sladký čokoládový sračky s tím, že přeci může, když mi doma snědl misku polívky :-/ A já mám pak dělat před ním zlou,jo? Prostě se na ní vykašlu a uvidí teď Matýho jen se mnou, nebude s ním sama. Prostě evidentní naschvály, už z principu si to nenechám líbit (Jituško - ty mě zas asi nepochopíš :-) )
Luky začal dělat obložení dveří, tak se těším, jak to tu zas prokoukne. Máme hotovou ložnici, koupili jsme tam šoupačky, protože s normálníma dveřma by tam bylo prd místa, když je vchod hned u hlavních dveří do bytu. A těsně před dokončením jsou obložky v obýváku, ale nemáme ještě dveře, co bychom sem dali, tady jsme žádné hezké neobjevili, tak jedu dneska s dětma do Chomutova, jestli neobjevím něco tam. Stavím se zas u mamky na kafču a kouknu po krámech, pokud tedy nezačne pršet.
Jo-minulý týden jsem sháněla urputně slunečník na kočár, no myslela jsem, že mě raní mrtvice. Neví, co by chtěli za ten kočár a slunečníky na tenhle typ konstrukce jsou nedostatkový zboží :-/ Už jsem měla objednaný na netu, že pán tvrdil, jak mi tam bude pasovat, jenže náhodně mi kámoška ukázala, že má ten samý a samozřejmě mi tam nešel… Luky objel 3 obrovský krámy s dětským zbožím v Praze a měli ho jen v jednom, ovšem v zelené barvě :-/ Ale nakonec ho mám, z Chomutova, byla jsem pro něj v SO, než jsme jeli na zahrádku.
Barunka zlobí jako normálně :-) Už si sem tam někde stoupne a k paci-paci přidala, že na požádání zamává. Jsme dojali taťku, když šel tuhle ráno do práce a ona mu zamávala :-)   andělko- aby sis toho synka taky užila, než ti pláchne z baráku :-))
Valli - říkej si, že se svět nezboří, kdyby to teď nevyšlo, ale ono vyjde, uvidíš! :-)
mamuli -tak co, už ses rozhodla, kdy budete slavit?
dalif -KDE JSI ?? Co u vás nového?  

Tak já jdu narvat nádobí do myčky a zkulturnit se. Mějte se báječně… Violet

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama