Růzňata č.83 - ploché nožky

Rodičovství

Ahojik růzňátka, jelikož to bych nebyla já, aby moje dítě nemělo něco speciálního tak i plochá nožka Elišku potkala. Mohu říci, že snad vše má po svém otci. Když sem si poprvé všimla, že není něco v pořádku s nožičkama dětská lékařka nás odeslala k ortopedovi a ten naznal, že je ještě čas a nožička se ještě může správně vyvinout. Bohužel se tak nestalo a před pár týdny nám lékař na kontrole řekl, že nožička má tendenci se vyvíjet špatně. Doporučil nám zatím jen obuv, která pro Elišku bude vhodná a objednal nás zase za půl roku. Do té doby se budu modlit, aby ploché nožičky nebyly a bylo vše OK.

Jelikož jsem laik a moc těmto věcem nerozumím tak jsem pátrala na internetu a našla článeček o tom jak se nožička má vyvíjet atd…

Tímto Vám přeji pěkné počteníčko.

Petra a Elí a bříškou 28tt

Čerpala jsem ze serveru http://www.babyonline.cz

1. Vývoj nohy
Plochá noha je u všech dětí do dvou let zcela normální jev.U novorozenců totiž vyplňuje vnitřní část plosky tukový polštář, který později rozvojem pohybové aktivity po druhém roce života postupně mizí. Ještě kolem třetího roku mají děti často lehce vbočená kolínka a tím i jiné postavení patičky, navíc je nižší svalové napětí a větší volnost v kloubech. Vbočení kolen i postavení paty se postupně upravuje v závislosti na rozvoji svalů a vazů celé končetiny včetně svalů a vazů nohy, takže koncem předškolního věku je již klenba normálně vyvinuta.
Jestliže však jsou svaly a vazy chabé natolik, aby držely klenbu chodidla, vznikne plochá****noha.
2. Co přispívá ke vzniku ploché nohy?

+ Předčasné stavění dítěte a nucení k předčasné chůzi.Pohybový vývoj se nedá uspíšit, každé dítě je jiné, pokud se ještě dítě samo nepostavilo, nikdy ho sami nestavte a nikdy ho nenuťte chodit, dokud se samo v postýlce nepostaví a nezačne ji samo obcházet. Ze stejného důvodu jsou zavrženíhodná chodítka a hop:,–(la, která brání přirozenému rozvoji pohybových schopností dítěte a tím vývoji svalů a vazů končetin.

+ Nevhodná obuv - botičky pořiďte tehdy, až dítě chodí za ručičku. Botičky musí mít pevnou podrážku (koženou), musí být kotníčkové (nejlépe do 3 let) - pata musí být pro správné postavení nohy pevná.

  • Nadměrná hmotnost dítěte, celkové oslabení dítěte a nedostatečná výživa.

3. Jak dítěti pomoci? Které pohyby podporujeme?

+

Dítě stojí v postýlce, drží se postele a prohupuje se v kolenou. Většina dětiček ještě cloumá postýlkou. Tento pohyb je důležitý k rozvíjení chodidla a měl by se spontánně objevit mezi 8.-9. měsícem.

+

Sedíme, držíme dítě pod pažemi čelem k nám. Děťátko se bude odrážet od vašich stehen. To je rovněž důležité pro rozvíjení chodidla.

+ Nechte dítě často chodit naboso v nerovném terénu, v písku či trávě, doma můžete využít různých rohoží - tím dochází k dráždění a posilování svalů chodidla.

+ Zkuste jednoduché cviky pro posilování svalů nohy a lýtkových svalů: krátká chůze po špičkách, ve stoji cvičit stoj na špičku - zpět na patu, sbírání drobných předmětů prsty nohou (např. kostky, kus látky), kreslit tužkou vloženou mezi prsty nohy na papír. Cviky opakujte každý den, vždy zvolte hravou formu a pro dítě to bude zábava, povzbuzujte je.

+

S nákupem bot spěchat nemusíte, ale vždy kupujte botičky s atestem (viz stať Oblečení a obuv).

+

V pěti letech při preventivní prohlídce dětský lékař posuzuje i postavení nožek, v případě potřeby doporučí vhodné cvičení doma. Jedná-li se zřejmou vadu postavení nohy, je na místě vyšetření odborným lékařem - ortopedem, který postavení nohy posoudí a doporučí vhodný postup. Někdy totiž může být příčinou vzniku ploché nohy také chybné postavení kyčelních a kolenních kloubů a to může posoudit jedině odborný lékař.

4. Nejúčinnější cvik u ploché nohy
Níže uvedený cvik, který je velmi náročný a velmi dlouho se nacvičuje, je schopno dítě provádět samo ve věku cca 10ti let. Dříve můžete zkoušet jednoduché cviky k posílení svalů (viz výše), počítejte však s tím, že většinou plochou nohu zcela nevyléčíte.

+

Po:,–(íme se na židli, bosá noha se celou ploskou opírá o zem.

+

Bez pohnutí paty stáhneme chodidlo směrem k ní. Změní se tak délka i šířka nohy a zvětší se nožní klenba. POZOR! Neohýbejte prsty! Základní kloub palce musí být stále pevně na zemi a nesmí se nadzvedávat. Můžeme nacvičovat tak, že pod nohu, pod klenbu, dáme nějaký malý oblý předmět, asi velikosti švestky. Přes tento předmět se snažíme položit celou plosku nohy pevně na zem, včetně všech natažených prstů.

+

Tento cvik je velice vhodný nejen při plochonoží, ale i při vybočených palcích, po úrazech v oblasti kotníku a kolene.

autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská, Bc. Andrea Havlíková
garant: prof. MUDr. Hana Hrstková, CSc.

Hodnotilo 1 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.07.08 08:58

Ahoja.
Jé, deníček, a já jsem první. MAMULINKO díky. Jdu si počíst a pak něco napíšu.
Pa Ilča

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.07.08 09:16

Takže.....
MAMULINKO - to teda, ty s Eli si fakt snad musíte projít vším, ale budu držet palečky, aby to nakonec bylo vše OK. jinak jsem docela v šoku, kolikátej seš už týden. No utíká to moc rychle.

DÁŠO - tak jsem zkoukla fotky na rodině, jsou super. Taky si říkám že bych měla nějaký tam dát, mám naposledy vánoce.  No a bříško jsi měl krásný, teď  už je jen vzpomínka, co. No a co jizva, jak se hojíš, je to v pohodě?

VALLI - teda tak s tím betonováním to fest nasere, co. Tolik metrů a pršet na to. Jsem si vzpomněla jak Standu polil studenej pot, když se něco betonovalo u bazénu, večer začlo pršet a on si vzpomněl že to nezakryl. naštěstí bylo vše OK. No a jinak jak jde stavba baráčku, kdy asi tak plánujete nastěhování? Bude to ještě letos, třeba na vánoce? Asi spíš ne, co.  No a kdyby, tak nevadí. Ani nevíš jak vám baráček závidím, i když ty nervy okolo…
Jé, Martínek pojede s babí k moři???? Moc to přeju jak jemu, tak tobě.  Vím co to je, já jak byl Ondra pryč jsem byla nadšená, jsem krkavčí matka, vůbec se mi po něm nestýskalo, jen den před příletem jsem se začla nějak moc těšit.

No a jinak co u nás?
V pondělí jsem byla s Ondrou na alergologii, dostal nějaký prášky na alergo a  kapky na jeho věčně slzavý oči. Taky se dr. nezdálo něco v krku, jako že na poslech prudušek a krk dobrý, ale uzlinky zvětšený, tak mu brala výtěr z krku a včera volala že má Ondra spálovýho streptokoka. takže k našemu Dr. byl i Vítek, protože měl o víkendu tepolty a zvracel, tak obě děti naprosto v pohodě, akorát trošku překrvenej krk, tak oba jen na přeléčení toho streptokoka Atb a naštěstí jen na 3 dny a můžem vše bez omezení, tak ještě že. Já byla včera taky u Dr. protože mě opět po 14 dnech chytl tuberák, chraptí a tak dále a bojím se že bych lehla za týden na dovolený, takže mám slabší zánět prudušek a jsem taky na práškách. naštěstí je mi OK, takže pohoda.
Jinak máme v plném proudu borůvkovou sezonu, jen mě štve že každou chvilku prší. včera jsme si udělali koktejl, byl super. Dneska budou kynutý knedlíky a palačinky s borůvkama a šlehačkou, už se těším. :-)
Dneska jdu taky s Ondrou na logopeii, tak jsem zvědavá co nám řekne, na Ř ho musíme hodně upozorňovat.

Tak jo, asi budu končit, zítra pojedem na chatu a budem tam zase spát do neděle, má být krásně, ale já se musím vyhejbat slunku, kruci. Tchýně slaví v sobotu svátek, tak bude zase grilovačka, už se těším. Jo, vidíš, MAMULINKO - tak popřeš malinký Olince do bříška všechno nejlepší k prvnímu svátku :-) ( tchýně je Olga, proto vím )

Tak se mějte, něco pište ať je co číst. Pa Ilča a svišti

 
andela  10.07.08 12:53

druháááááá

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 10.07.08 12:56

Ahoj žaby,
Mamulinko,díky za deníček,jsem si říkala,že furt píšem do toho mýho stoletýho:)
přemýšlím,co u nás.je to teda opruz,být s dvouma dětma doma,zlatá školka.minulý týden to bylo psycho,jak měl vojta ATB,tak jsme nesměli na sluníčko.a zrovna když byly ty největší vedra)mám podezření,že jediný za celý léto).málem jsem se sesypala,nakonec jsem to vyřešila tak,že jsem ráno nasáčkovala děti do auta(vojta byl absolutně bez teplot a příznaků,jinak bych si nedovolila) a jeli jsme k tchánovcům na zahradu.je to spíš velkej :,-( s chatičkou,takže jsme byli ve stínu,já jim dotáhla hračky  z domu,na deku vysypala lego a děcka si hezky hrály.ale už je to pak taky nebavilo.honza tam za náma jezdil z práce,tak jsem si pak i oddechla.
na kontrolním výtěru vyšlo,že děti byly naštěstí obě bez streptokoka.
o víkendu jsme jeli na Pernštejn na slavnosti,jezdíme každej rok,moc se mi to líbí.jsou tam krámky s keramikou a medovinou,prodejci dobově oblečení,šermí­ři,rytíři,vys­toupení..moc fajn.akorát s parkováním to bylo něco.
večer jsem šla na drbanec s kámoškama,no přišla jsem dom o půl jedný.ráno mi bylo jak psovi,a to jsem vypila snad jen dvě tři skleničky vína.ale pak jsem si vzpomněla.že jsem zfutrovala skoro celý pistácie:(
tento týden je to na pytel,Honza je neustále v práci,jeho šéf má dovolenou,tak šéfuje on.chodí až v podvečer, a já s dětma furt sama.babičky zas nefungujou..achjo.a to mají tchánovci pryč švagrovou i děcka,tak by mohli mít absťák.sice mi pak zas vyčtou,že se ani nestavíme,ale kurňa,proč si někdy neřeknou???už mě to točí,já se jich doprošovat nebudu:(
venku je hnusně,tak chodíme jen na krátký procházky,ale stejně jsme už párkrát zmokli.včera jsme byli na obědě u kamarádky s miminkem,no už bych na mimi fakt neměla.mě stačí ti moji velcí dacani.
aspoň že chodím večer cvičit,jinak bych byla na mašlu.ale to nic,zase depréze přejdou..snad­.o víkendu se chystáme do Jedovnice,jak jsem házela jednou odkaz na ten kemp.pojedem na jednu noc do chatičky,už se strašně těším.vyrazíme si na výlety do jeskyň a okolí:)
no ještě přežít příští týden,to bude stejný peklo-chybí mi prostě ta školka a barunce děti.a pak už jedem na dovolenou..  

VALLI,do Únanova se taky chystáme,my jedem na dovolenou do Mikulovic,to je jen kousíček.je tam nádhernej koupák.chtěla jsem se zeptat-vy už jste byli v LAA v termálech?jak to tam chodí?kolik stojí a jak to funguje-to víš,dežo ze vsi.a ještě,kontrolovali vás někdy?já totiž nemám děcka v občance..
a dodatečně se kaju a přeji Martínkovi jen to nejlepší,hlavně hodně lásky a zdravíčka!!!!!  

MAMULI,fujfuj,zas nemocnice,jo?no hlavně že se ta sraženina vstřebala,snad už to bude dobrý.a uvidíš,jak bude školka fajn pro Elišku,i když začátek jsem obulela.jo a plochý nožky,to je pech,nejlepší je prý chodit bosky po trávě.u nás zas barunka šmajdá trochu na levou nožku,prý jí mám dávat pevný opatek,ale na léto jí boty s opatkem neseženu-v jejím čísle se sandály nedělají.  

DÁŠO,takhle v pár řádcích vypadá ten tvůj porod v podstatě pohodička:)no ale císař je na to hojení horší,budeš se muset víc šetřit.a jen si poplač,můžeš to ještě svádět na ty hormóny:)já bulím totiž i teď,když je něco dojemnýho v telce a už to nemám svýst na co:)a že je to kouzelný,když máš oba kluky v náručí,co?to jsou největší štěstíčka..
fotky máš krásný,Honzíček je chlapák a když jsem viděla tu třetí fotku „v akci“,jak čurá,tak jsem se musela smát:)  

jdu poklízet,snad ani nedělám nic jinýho.
tak pa jitka      

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.07.08 14:07

čtvrtá, jdu číst a dočítat, Dáša

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 10.07.08 14:48

Holky tak včera jsem byla na kontrole u gynekologa. Pomalu se mě zkracuje čípek a už se začínám pomalu otvírat hihi
Dneksa jse byla na diabetologii mám totiž těhu cukrovku. Takže přísná dieta a hlídání toho co jím.

Nemám na nic náladičku. Omlovám, se že na Vás nebudu reagovat ale není mě nějak moc do zpěvu.

Na fotce je čepička pro bříškovou co bude mít k tomu kompletku z nextu ve kterém pojede z porodnice

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 10.07.08 16:22

diky iko uz jsem zde!

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.07.08 16:44

:-) no a co teda ten Martínek?

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.07.08 20:52

Mamulinko, díky za deníček! tak snad budou nožičky dobré, držím pěsti!!!! Chodit na boso, to je babská rada, co znám…a čepička je parádní! Tý jo, toto letí, teď jsem byla 28. já a už máme doma mimíska a ty to máš taky za pár, to uteče, ani nebudeš vědět jak! A hodně odpočívej, ať mimi nevypluje na svět dřív! dostala jsi hořčík?  

Fakt ještě nemám dočteno, slibuju, příští týden , po večerech, až nebude doma manža. Je supr, moc pěkně se o nás stará, Luky má o zábavu postaráno…dnes byli na dopravním hřišti, dostali málem pokutu, ujeli policajtům......no fakt nevím, kam ta jeho fantazie zachází, je jako malý kluk, se s ním  Luky vyblbne…no se mnou už to nebude tak pestré, když budeme mít kočárek.
Honzík je hodný, hodně spinká, dnes zase zlobily prdíky, jsem zvědavá, jak to bude v noci, dostal plenečku -široké balení a snad se ani nepohne :-( to jsem mu dala jen 1, protože když jsem viděla, jak ležel hlavou dolů se 2, tak mi ho bylo líto. Si nedokážu představit nějaké malé mimi, jak vypadá  čirokým balením :-(
TAk valím, papa Dáša

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 10.07.08 23:17

ciao,

MAMULI- diky za denicek. Teda Eli si prochazi vsim moznym. Gratulujem ke skolce.
teda tehucukrovka- no ale si Te (vas) pohlidaj, cepicka nadherna.

IKAIKO- ty krkavci matko, teda vy zase marodite, ten spal.strept. se vas nejak drzi :smutnysmajlik: toz brzke vyleceni. (mmch ATB se berou sice 3 dny, ale „klid“ by mel byt tyden). Logopedka- Ondra rika spatne jen ř ? Mi prijde ze V. polyka hodne pismenek, no uvidime.
pozdejc vam sem hodim nase historky kolem odplenkovani

JITUSKO- vy teda furt cestujete. s tema babickama je to fakt blby.
my chteli na Hrackobrani v Kamenici, ale je to tenhle tyden a my byli u M. rodicu minuly, toz daleka cesta.

DASO- Honzik je chlapak, super ze Luky se k nemu tak ma a ze manzel Ti pomaha.

VALLI- vy to musite mit furt akcni co ?

no nic, M. nejede PC takze se hadame o jeden pocitac.

ciao D a Vitek a Zuzka

ps.za tyden jedem na dovolenou- teda jen ja a deti, s materskym centrem.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.07.08 15:47

AHOJ jeste nemam docteno jen pro jitusku:
http://www.therme-laa.at/…s/index.html to je o LAA. my tam jezdime vetsinou v zime,ale uz jsme dlouho nebyly,je to drahe,my jsme pred tim meli listky zdarma od tety,ale je to tam nadherny!satny jsou na takove hodinky,nesmis je ztratit-(50euro pokuta).jinak to stoji ruzne.podle toho kolik hodin tam jsi.ceny najdes na tom odkazu.my si bereme vetsinou jednu skrinku to je asi o euro levnejsi.deti do tri let jsou zdarma. jinak na hranicich nas nijak nekontrolovali,ale nikdy nevis.oni totiz ted treba hlidkujou nekde jinde a muzou te zkontorlovat az tam.to nas jednou kontrolovali-martinovi pas ridicak a tak.my jezdime pres znojmo a pak delsi trasu po rakousku,martin totiz nesnasi vymoly v CR:-)ale fakt je to zazitek.jinak tam maji uplne SUPROVOU restauraci.nam tam chutna.je to takovy jakoby bufetek,ale proste na cesky bufet to nema:-))platis tam taky tema jejich hodinkama -takze nemusis mit u sebe prachy,vse se plati az dohromady u vychodu.

jinak martinek mi pred12h odjel, byla jsem namekko a on byl taky nejaky vazny,ani nemukal.a porad mi vykladal ze se bude koupat v bazenku,ze do more nepujde:-) a tak.no jsem zvedava.

tak zatim,pujdeme asi grilovat.tak pa ewa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.07.08 08:23

IKO-tak vy zase marodite?se mi zda ze si to s jitouskou porad nejak prehazujete.tak at jste brzo fit!
jinak martinek proste olizl smejd,co cisti potrubi v umyvadle.je to fakt humus.ja jsem to tam dala,nortmalne by ho to asi nenapadlo,.ale kricela jsem na nej,at nechodi do koupelny a on tam sel,zajimalo ho co to je,dal to na prst a olizl.v jednom miste to mel vyzrane-kus rtu a pak druhy ret a kus jazyka opuchly.ja jsem nikam ani nechtela jit,ale pro jistotu jsem volala mamce do prace a ta to konzultovala s dr. a ten ji vystrasil.tak jsme za nim sli,a poslal nas na ORL.chudacek,tak dr-tak udelame kopmlet vysereni,no ja drzela nohy a ruce,sestra hlavu,ten jecel. prvne usi,ty mel ucpane mazem,tak mu vyndal ty spunty takovym nastrojem.pak nos a pak pusu a krk.rval,ale pak jak prestal,tak byl klidnej.a to jsem ho rano strasila,ze jestli nebude poslouchat pujde na usni a dr.mu prostourne usi…chudak,tak ted uz treba bude poslouchat.byl poucenej,ze nesmi nic papatod cizich ani nic sam ochutnvat.no nevim zda se poucil.
jinak dr rikal,ze je to dobre.vyplachovat hermankemůktery on nechtel,takze nic,rano to mel uplne v pohode,jen to jeno mistecko na rtu ,ale uz nenarikal a normalne papal atd.

ani nevim,zda jsem ho na tu dovcu poradne sbalila,delala jsem to vse ve spechu a halabala.tak snad ma vse.

DALIF-vy nemate plinu na noc?achjo. my pres den uz davno-ale noci nevim jak to odnaucit,necha­vamtomu ted volny prubeh,ucili jsme se to,v noci kdyz jsem ho vzbudila spal a nevycural se,kdyz se az k ranu vycural,tak stejne to nepomohlo.on cura az k ranu,ale spi hrozne tvrde.tak se pocura.sam mi rika,ze chce plinku-maminko radši jo:-)dame plinku.takzene­vim.mamka mi rikala,ze ja jsem mela taky tvrdy spani a v noci jsem curala dlouho do pliny a i v6 letech jsem mela treba nehodu,tak nevim no.

bych taky chtela trenovat kaju,ale nevim jak zacit.kdyz ma ten blbej strojek.prootze treba kaka uz vetsinou jen rano a ja ji pri tom vidim jak tlaci.jenze nez bych neco sundala,tak uz ji to za1)prerusim a za 2)to taky nemusim stihnout.

dnes jedu opet do brna:-DDhec hec.akorat tam asi dnes bude naval-fuj.jedu s tetou.ona se chce mrknout na nabytek.bez chlapa.v ikey mam za ukol jeste dokoupit veci segre.jedu s kajou.tak pate

DASO-fotky krasny.ja kdyz si vzpomenu jaky prdy mel martinek,jezis to uz bych ani do mimina nesla.to bylo revu ti povim.oni chlapi jsou haklivi uz do malicka na bolest:-) jinak kaja jak mela od6tydnu tu perinku-tak to bylo neco jak siroke baleni,a taky kdyz byla na brisku,to ti reknu,je to hnus.tak snad vy budete mit vse v poradku.jdete taky na UTZ az v6tydnech?

MAMULI-pekne cepicka,to bude vystavni miminko:-)jinak my jsme se segrou mely trochu ploche nohy a cvicili jsme takove ty cviky-spis segra-zvedani kapsenciku palcem a tak:-)

 
andela  12.07.08 10:05

ahojte děvčata,

tak jsem se už dostala k tomu psaní … musím honem bo  kol oběda přijedou slováci na návštěvu a to se zas netrhnu celý týden:-).
Dovča byla dobrá … nejprv jsme se stavovali u šváry(od nejstarší ségry, jak jsem tu o ní psala že se rozvedla ..) ale byl doma jen malej pavlík a Kristýnka byla na táboře, tak jsme se švárou i jeho přítelkyní pěkně pokecali, večer skočili na pivko .. Jája tam byl jako doma .. sotva jsme vlezli do baráku, hned se švárou kecal, snědl s ním jogurt, a sám si lítal po dvoře se psem a vůbec jsme mu nemuseli asistovat za zadkem. To jsem u něj ještě nezažila. Druhý den jsme dopol navštívili druhou ségru. Tak měla radost, pěkně jsme pokecali … ale tam už jája seděl s nama v kuchyni a za děckama nebo na záchod nechtěl beze mě ani za nic.
No a odpol jsme frčeli na slovač …To byla cesta hrůza hrůza … za brnem je objížďka jako krava … min hodinu zpoždění … naštěstí jája byl tááák hodnej, vůbec neotravoval, pěkně seděl, hrál si nebo něco vyprávěl, …fakt super.
Tak jsme dojeli asi v 8 večer.
Jo a to přijíždíme jako spodní ulicí už k místu bydliště a jája hurááá už jsme domááá.Tak jsme s járou vykulili oči a já si pak řekla že to asi zaslechl že mluvíme my že jsme tady a tak … akurát si nejsem vědoma že by jsme něco v tom smyslu řekli. No a druhý den jája vylezl na balkon a kouká dolů mezi paneláky na hřišťátko a říká - tam jsme byli, tam jsme seděli a hráli si na písku 8-o, tak jsme byla v šoku že si to od loňska fakt pamatuje!
S damiánem (5let) byl hned kamarád, jája si to tam fakt užil … nevíte kde bych pro něj sehnala sttaršího sourozence na hraní? :-D Opravdu si spolu rozuměli a pěkně hráli, a vymýšleli voloviny … akurát mě Dája štval už pak tím jeho dokola se opakucím -Jarůškůůů pozríííííí :-P. A jarůšek nepozeral a nepozeral, tak když už to dáju přestalo bavit po 10 mu to opakovat tak mu věc doličnou strčil pod nos :-D.
Tak jsme si my s Járou pěkně dáchli … váleli se .. večer jak jinak než popíjeli … no pohoda. Chodili jsme po venku, byli jsme v zoo … ale jáju to tam až tak moc nebavilo .. to loni koukal bych řekla víc … ale neva .. stejně jsme zoo neprošli celou, bo začalo krápat, a třeba šelmy kočkovité byli schované ped teplem v baráčcích, tak jsme prd viděli.
Dom jsme jeli ve středu a Jára se rozhodl že v Jihlavě sjede z dálnice a pojedem přes kopečky … no a sjel z ní a na křižovatce se vydal na Žďár n(sáz. 8-o. Tak mu říkám že dle mého měl jet na jihlavu … a on co by dělal v jihlavě že musí jet nahoru od dálnice a ne dolů … a já že ale žďár je na opačnou stranu než Havlbrod. No nic tak jsem ho nechala … pak teda ať naviguju dle mapy. Tak jsem si z něj dělala srandu že když jsem mu říkala předtím tak to bylo špatně a teď ho mám navifovat? A pak jak na blbce jsem mu říkala … teď rovně ano, teď do prava a to na každý křižovatce :-D. A chechtala jsem se mu jako blázen … On totiž sjel z dálnice o jeden sjezd dřív … no ale odprdla jsem to já že :-D Ještě že Jára není vzteklý a naštvávací řidič, bo jinak by jsme se zhádali asi :-D.

Jééé, a teď jsem zapoměla co jsem vám chtěla …

Iko - zas marodi? To je hrozný u vás … co vám to tam tak lítá? Ať jste brzo fit …

Vali - teda fuj … ještě že si martínek jen líznul … trumbera. Snad si to bude pamatovat …

a zbytek se mi vykouřil … tak jindy

Andělka a jája 30m

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 12.07.08 10:07

Holky zavařuju okurky a třešně :-) Už to budu mít hotové jde to docela dobře :-)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.07.08 10:54

ANDĚLÍ - téééééda, tak vy jste kousek od Žďáru a ani na kafe se nestavíte, jo. No to je vrchol :-) Hele, sprdni za mě Járu, že když už neví jakým směrem jet, tak aspoň za kamoškou zajet mohl.
Jinak dovču jste si užili, jen co je pravda. My jedeme na Slovač za týden. No a ta nemoc u nás je taková nijaká. klukům naprosto vůbec nic není, jen se prostě zjistil bacil v krku a radši se přeléčí, kort když jedem pryč. jinak doktor říkal, že kdyby takhle výtěr udělal v jedné školní třídě, tak / dětí ho tam má. No a já, já jsem už ztracená existence na marodění......

VALLI  - tak s martínkem sis to užila, no a jestli jsi mu zbalila všechny věci? neboj, však babi si poradí kdyby něco chybělo, já jak vybalovala Ondrovi věci, tak bylo poznat že plno věcí zůstalo úplně netknutých.

MAMULI - hm, mě dneska po obědě čeká zavařování meruňek a okurky až po dovolený, ale už te´d se mi do toho nechce.

Jinak včera jsme byly na chatě, je děsný se vyhejbat slunku, když je tak krásně, ale i tak se to dalo. Pak jsme zašli na jednu zahrádku na grilovanej buček, byla to mňamka, moc jsem si pochutnala, ale ono zapít maso litrem kofoly asi nic moc a doma jsem pak za 2 hodiny blila jako Alík, nějak mi prostě nesedlo. ještě dneska mě svírá břicho jak jsem se na hajzlíku kroutila, ale musím se dát do kupy, odpoledne jdem slavit tchýni svátek a bude opět grilovačka. :-)
děsný, v tom létě se snad nic jinýho nedělá, než žere maso na grilu :-)

Jinak jsem líná jako veš, nic se mi nechce, kort přemejšlet něco na dovolenou, přitom musím ušít nový potahy na židličky ke stanu, u jednoho spacáku vyměnit zip, přišít jednu držící šňůru ke stanu........­..........děs­ný, snad to nebudu dělat v pátek v noci před odjezdem.
tak jo, jdu bělat brokolici na mozeček a br. kaší k obědu, tak se mějte a zse někdy pa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 12.07.08 13:32

Ahoj holky,
tak nový deníček postupně čtu, starý teda nemám přečtený vůbec, se přiznávám .
Jinak doma paráda, taťka kolem nás pořád skáče, dnes mě kluci nechali vyspat, jeli nakoupit a já chrupkala do 9, než dorazili se řevem a vyhrožováním balení kufru a polepšovnou…On Luky fakt vůbec neposlouchá.....na jednu stranu ho nechci moc trestat, aby neměl pocit, že s Honzíčkem ťuťuňuňu a on je jen bit, ale zase na druhou stranu, co vyvádí, to nemůžu nechat jen tak......No ještě zítra a pak začne mazec.
Včera jsme byli odpoledne na Gulášfestu, atrakcí pro děti hromada, pivo teklo proudem, kapely vyhrávaly, ale guláš došel :-((((((((( teda mě to ani nevadilo, ale manža měl fakt chuŤ a ještě si nesl kastrůlek, že si koupí domů :-(  Takže měl chudák smůlu, měl na večeři chleba a to si to ještě nachystal sám, protože byli s Lukym na kole a než jsem dorazila s kočárkem, tak už to měl.¨
Honzík má pořád prdíky, dnes obzvlášť, chudáček.  

Valli, teda to je jako u nás - nechoď tam, to je jako bych řekla běž tam, no ještě že si martínek jen lízl. Snad se poučí! A kam jel? UTZ jsme byli teď a máme přijít až zase za 10 týdnů.  

Andělo, takdovča supr, cesta taky pohoda, tak jste si to porádně užívali!!!  

Iko, vy jste marodi?A co dovolená, kam se chystáte???  

Mamulinko, neměla bys odpočívat a ne zavařovat!!!! A co mimísek? Pořád se otevíráš? A Eli? jak se těší na sestřičku?  

No nic, valím, jdeme odpoledne k našim, tak musím nachystat pár věcí. PA Dáša

 
andela  12.07.08 16:16

Ilčo - no kdyby jsme nejeli odpol, tak bych i navrhla že by jsme se u vás stavili, jenže takhle už bylo dost pozdě, to by jsme pak dom dojeli o půlnoci :). Ale nebyla si nejblíž … projížděli jsme přes třešť takže kolem Helči a Peti, přes Třebíč jsme taky jeli tak je zas Ewa, brnem po dálnici … šak sem říkala že budu mávat po celý republice.:-D  No ale zas kdybych ve Žďáře nebyla, tak nevím na kterou je stranu ;-). Ale to je fuk, bo jsem za to mohla stejně já že cukrouš špatně odbočil :-D.

Mamuli - teda smekám … já bych nezavařovala … okurky bude dělat mamka, tak jí vždy přispěju jen na ingredience …a pak jíme a jíme a jíme :-D.

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 12.07.08 18:32

dasa jojo otviram se ale nekrvacim a ja hodne odpocivam. Manzilek delas spoustu veci, ale co bych neudelala pro nase zlaticka budou zase super marmeladky a ovoce.

Mala se tesi moc rika ze mam v brisku male miminko : )

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 14.07.08 08:38

VALLI - přejeme Karolínce všechno nejlepší k svátku, ať je pořád takový tvoje sluníčko jako je do teď.

Jinak nevíte proč jedno moje dítě vstává v 6 a druhý ještě o půl devátý spí jako by byla půlnoc? To chci vyjet něco nakupovat na dovču, ach jo.
Jo, Andělo a ostatní, myslíte že se na Slovensko máme radši zdravotně připojistit? nebo stačí jen na naši zdravotní kartičku jet? Andělí, jak jste to měli vy?

nic, jdu se ho pokusit vzbudit.....
Pa Ilča

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 14.07.08 09:11

Ahoj holky,  

hlásím návrat z dovči, jsme doma až od včerejšího večera. Dočten starý deníček, takže ještě tento a budu reagovat. Teď mě samozřejmě čeká další várka praní a už i žehlení té včerejší, co jsem stihla vyprat, tak tu zas budu až později. Jen : Karolínko- vše nej k svátku! A Martínku - opožděně vše nej k narozeninám, hlavně pevné zdravíčko a maminčiny nervy :-)  

Zatím se mějte, Violka

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 14.07.08 09:31

AHOOJTEE..nevim zda na mne vzpomenete, nakoukla jsem dnes zde náhodně a vidim nový článeček různat a tak sem si ho přečetla, jelikož plochou nožku máme bohužel také, ale dr. zatim neříkala, že bysme to měli nějako řešit dál pouze dbát na dobré obutí.Tu nožku máme dědičnou po tatuldovi tudíž to zatim neřešíme. Četla jsem komenty a jen žasla, co je zde nového a to si nepamutuju vše.Já ted na icq už tak často nebývám a pokud jsem toliko času nejni, jako dříve.Teeda Mamulinko gratulujuu k těhulkovství, to sem se dozvěděla až dnes a ty už se  za pár chvil chystáš na vylodění druhé princezny.Valli a jak to  zvládáš bez Martínka a co on u moře?Četla nebo se mi zdá, že má Martík stále plenky na noc…to nic do 4let to neřeš a až je přestane mít Vallinka?tak je určitě také on chtíti nebude.Já byla také přesvědčena do čtyř to neřešiti a měsíc před tříletinami najednou zničehonic sme bez plen.Malinko bojujeme s kaděním, ale to snad časem zvládnem.
A co u nás nového???Nevim, zda jsem tehdá psala, že bereme hypotéku/bohužel/ a kupujeme byt.Ten byt vlastně je skorem novostavba a museli sme čekat než  ho dodělají, měl být v září a nakonec bylo hotovo až těsně před mikulášem.Bydleli sme u tchánů a tudíž nám to až tak nevadilo čas nás netlačil a manžel se nechtěl hnout, že prý až klukovi bude šest let prozatim chtěl pronájem.Inet u rodičů jsme zrušili ke konci ledna a byli bez něj, že si ho časem necháme připojiti v novém.Nu, ale dopadlo to jinak.K dnešnímu dni bydlíme v bytě  tři a půl měsíce, máme základní vybavení postele, skříně,kde jíst a  díkybohu mám kompletní kuchyni, která nás vyšla na 50tisíc i se spotřebiči/indukční deska a trouba s pyrolýzou za cca 22tisíc/.Ta kuchyně nám dala nejvíce zabrat nejprve ji vybrat rušil nám to roh poté zas nám to rušila myčka, kterou mi kdysi chlap koupil než se narodil kluk a ted když už si na ni člověk zvykl ji chtěl nechat u tchánů, kteří ji nepoužívají.Když už sme konečně vybrali kuchyni tak sme ji objednali a čekali cca 5týdnů na jeden díl skříněk, pak na pracovní desku/roh a díl na vestavbu/ a nakonec na lišty, no prostě na kuchyni sme čekali skorem 2měsíce a půl.Pak sme domontovali zbytek kuchyně došli spotřebiče a problém byl na světě.Museli sme kvůli myčce a indukční desce rozkopat půlku stěny kuchyně a udělat jinak vodu.No prostě a jednoduše sme se nenudili, ale snad nejhorší máme za sebou a ted už jen budeme dovybavovat.Skorem dva týdny jsem chodila ne do bytu, ale do mrdníku.Vše jsem si fotila a tudíž mám do budoucna vzpomínku ač my Petr řekl, že jsem prdlá fotiti takový nepořádek. 
Jinak Fil už je pěkně ukecaný,jezdí na kole s kolečky, ale já bych ho už nejraději odnaučila, aby je neměl, já chodim do práce a on v době ,kdy makám na hlídání ke tchýni, v září jde do školky těší se a zasáhla nás Tomáškománie.Máme jedno tričko a to by nejraději nesundal tudíž máte-li někdo malé vel. 98-104 i větší nabídněte.No nic utíkáme na nákup a poté vařiti, hrát si, uklízet, atd..prostě od doby, co mám svou domácnost/díkybohu za to/ na spousty věci na netu není čas.Tchýně to vcelku pocituje psychicky hůře díky tchánovi, ale hrozně se tehdá těšila a chtěla, aby sme šli si bydleti sami, ted už zpět nepůjdeme i manželisko si zvyklo.Asi zase nakouknu s pozdravem Nikkol a Filipek 37.měsíců  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 14.07.08 11:42

AHOJ,

IKO-dekujeme za pranicko, to vis my svatky neslavime,to bysme slavili porad:-)mame velkou rodinu.
VIOLET vitej zpet:-) tesime se na popis dovci.

MAMULI-nezavarej a lez! my jsme zavareli kdyz zil jeste tatka,okurky merunky a tak.okurky mel nejlepsi,mamka uz je pak takovy nemela.ted ja nic nedelam.nastesti mame babicky a prababicky ktere nam ev. neco daji od nich:-)

NIKKOL-to vis ze si te pamatujeme:-) martinek ma plinu pouze na noc.ja to neresim.nechci mu vypestovat nejaky blok,takze ho nechavam.v poledne spis tri hodiny a nema ji pocuranou. kaja maskoro16 mesicu(zitra) a ji nemuzu ani na nocnik davat.ma strojek kvuli kyclim a nez bych to sundala,tak je po … tuhle zacala tlacit ve vane,byl bobek a dala jsem ji na nocnik,snazila se ale uz nic neudelala a nevim zda chapala na co to je:-)necham tomu volny prubeh.
vidim,ze u vas jsou taky dobre akce se stehovanim.nas to ceka za par mesicu.to bude neco,hlavne to baleni a vyklizeni kramu ze sklepa:-))

jinak vikend jsme travili doma,martin mel praci na PC,kaja porad vrestela,to je desny,jak nema martinka tak porad chodi za nama:-) a jak ji neco nedovolime,hned jeci,a taky je to desna dudlalka!dnes jsem ji zapomneli dudlik vzit ven,no ta rvala!vcera jsem byla na chvili u segry v jejich novem byte.miluju novy veci,tak se chodim kochat jejich gaucem a skrini:-)))
dnes byla akcicka pro babicky-moji prababicku jsme vytahli autem,jela jeste babicka a moje mamka,jeli jsme jim ukazat segrin byt a pak nam na barak.no babicce bude 89, chudak je jak maly decko,ale chodi celkem obstojne,akorat ta mysl,tak to byla sranda,porad jak je to ohromny a ze by tam zabloudila-to rikala i u segry v byte 2+1:-) pak jsme ji vzali jeste k nam na kafe a pohar.no babicky nadseny,jak to mame vsude nadherny a tak.ted kaja chrni a pak pujdu asi do mesta.
dala jsem byt na seznam a z mi volali z ruznych realitek at s nima podepisu cosi a oni ze maji zajemce a tak.takze jim musim zavolat,aby se to prodalo,a mohli jsme to dostavet.jsem na to zvedava,pa ewa

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 14.07.08 12:21

cau,

vse nejlepsi Karolince k svatku !!!

reagovat budu vecer, i kdyz kdovi, M. ma porouchanej PC, takze se stridame u meho. Vcera jsem zavarovala merunky, jeste pul bedny zbylo ach jo.
Dnes jsme byli u dr.- furt me poboliva leve zapesti a mam to i trochu napuchly, po rtg mi rekl ze mam natazeny slachy ci co a chtel mi to dat do SADRY  na 1-2 tydny, to jsem rekla, ze fakt ne, ze se budu setrit, ale v sobotu jedem na dovolenou s MC (ja a deti) a se :,-(rou byt na leve ruce bych to nezvladla.Takze po dovolene dobrovolne nastoupim na :,-(ru. Pry to maj sportovci a maminky, co hodne namahaj ruce. Boli to fakt jak cert.

vic pozdejc. deti snad usnuli, jdu varit a uklizet.

D a spol.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 14.07.08 12:53

Karolínko, vše nejlepší k svátku!!!! Dáša + kluci

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 14.07.08 13:08

diky za prani-muj koment je nize jako odpoved.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 14.07.08 13:38

mate na rodine nejake nase fotecky:-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 14.07.08 15:55

Holky tak ve středu valím s Eli na oční ambulanci dětskou do nemocnice vypadá to že Eli špatně vidí. A nepomáhá napomínání nedávej si to k očíčkám atd… Takže jsem to raději rozhodla pořešit.

Nikkol ráda tě vidím a jsem ráda, že bydlíte už samotný a že se Vám daří :)

Holky dneska jsme byly pochválený od dětské nejdřív kvůli tomu, že jdeme s očíčkama pak kvůli malému zadečku bez plenky a pak ještě kvůli dudlíku. Pak Eli řekla básničku polámal se mraveneček a doktorka se hrozně smála ale fakt říkala že Eli je šikulka veliká.
S plenkou na noc mě ujistila, že to nemám hrotit, že to přijde samo a to samé s kakáním. Prý bohatě do školky stačí když vydrží to 2 hodinové spaní nebo hodinové. Ze nemuzu srovnávat noční a dopolední spánek.

Když jsem jí řekla termín porodu na kterej se ptala tak se smála a říkala že by bylo super kdyby to vyšlo na toho 14.10. ze by obě holky byly od sebe přesně 3 roky že to prej v ordinaci nemá.
Taky jsem dostala vyplněné potvrzeníčko,že mě veme malou Olinku až se narodí. Prý je teď moc dětí a ona jak je homeopatička tak se k ní hlásí hodně lidí. Takže máme prý otevřené dveře to hodně potěšilo.

Eliška má zase zánět takže pořádk kříčí že jí bolí pipka. Takže manžílek má za úkol koupit lactobacily ktere Elisce minule pomohly doufám, že je v lékárně budou mít :-)

Jinak všem dětem vše nej kdo něco slaví :-)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 14.07.08 20:49

Ahoj mamuše,
tak hlásím,že žijem,i po tom náročným víkendu.
Výlet se nad očekávání vydařil,takže pokud jste někde z okolí moravskýho krasu,tak doporučuju.
jeli jsme teda jen na jednu noc,v sobotu ráno(no ráno,po sbalení sebe a dětí)vyrazili směr Jedovnice.Jeli jsme asi hodinu a něco,takže pohodička.akorát začlo smažit slunko:(sfiňa:(v Je­dovnici jsme byli před polednem,tak obídek ve vyhlášený hospodě na náměstí-ty porce,co tam dávají,se nedaj sníst.ale taky celkem drahý..
a pak jsme vyrazili směr Macocha,koukli do propasti,kam mě chtěl vtipný manžel strčit,pak jsme šli pěšky pod lanovuku-moc příjemná procházka serpentinama z kopce.tam jsme nasedli na vláček a frčeli asi 10minut do Kateřinský jeskyně,je malá,a dobře jsme udělali.do Punkevek by nebyla šance a stejně si myslím,že by to děcka tak dlouho nebavilo.Byl strašnej pařák,tak to bylo osvěžení,i když jsem nečekala,že uvnitř bude 7stupňů.jeskyně se nám moc líbila,hlavně Barunka k mýmu údivu byla naprosto nadšená-z krápníků,z Na­bucca,co tam pouští,z tmy a světýlek..i Vojta byl spokojenej.za odměnu,že byla hodná,si vybrala náramek a náhrdelník z růženínu-je blázen do kamínků:)
a zas vláčkem,tentokrát jsme jeli navrch lanovkou a jeli do kempu se ubytovat.měli jsme čtyřlůžkovou chatu,stálo to 620,–na noc.no co mě čekalo,to byl teda děs.chata z roku raz dva,mrňavá,pa­landy,vypadalo to jak v base.v rohu postele mrsknutý vetchý povlečení,takže jsem v tom omamným hice převlíkala pod střechu balancujíc na rozvrzaný palandě postele.chtěla jsem zapnout,nebylo čím-chyběly knoflíky nebo něco podobnýho.a zvlášť mě dostal vzkaz,když jsem odkryla matraci:zde sral Tomáš T.to mi nedodalo:(děcka spaly ve spacácích,Bára teda nahoře.
no holky,ještěže jsme se tam nevypravily is dětma,to by bylo jako facka.kemp jako takovej se mi moc líbil,ale příště pod stan-nejeli jsme z důvodu,že děcka mají rýmu,tak aby se u země nedorazily.
no,tak to bylo ubytování,pak jsme šli na obhlídku,došli ke kolotočům,vedle kterých byla krytá zahrádka.fakt super-volejbalový a nohejbalový hřiště,děcka zadarmo obr trampošu,houpačky a tak,fakt pěkný.my s Honzou nasávali,Honza vyprahlej z jízdy.jenže se spustitl slejvák jak blázen,tak honem všichni pod střechu.naštěstí brzo přestalo,a Honza a obě!děti šly na velkej řetízák.mě málem omylo,ale všichni pištěli nadšením.
pak jsme šli do druhý hospůdky,tam povečeřeli,po­seděli,pokeca­li s dalšíma táborníkama a po devátý šli spát.vůbec jsem se teda nevyspala,postel krátká(takže Honza to měl jako mučidla-se svýma skoro dvěma metrama),já se budila kvůli hrůze,že spadne zhora Bára,taky šílenej vzduch.no a celou noc pršelo,nějak jsme přečkali a ráno rádi odevzdali klíče od chajdy.nikdy více)myslím tu chatku)
ráno procházka,piv­ko,šlapadla,a pak cesta domů.cestou jsme se stavili na Větrný mlýn v Rudicích,no,za­jímavý-byl tam dědek,kterej nám povykládal,jak se oběsila na lopatkách mlýnu koza,pak jsme povinně zazpívali Pec nám spadla a prohlídli si vnitřek mlýnu.ale jo,hezký,aspoň jsme se měli čemu smát.v Rudicích jsme si dali v pajtuše oběd,výbornej za pár kaček a jeli domů.děcka vytuhli hned..ještě jsme se stavili v Dolní Rožínce v zámku Draxmoore.je to strašidelnej(ja­kože)hrad.vstup­ný šílený,snad 400,–za rodinu.dostali jsme brýle a šli zkouknout 3Dfilm.hned na začátku do nás jakoby vlítne netopýr,tak Bára brýle sundala a zbytek měla zavřený oči:)pak jsme šli na prohlídku exponátů,no nic moc,trochu podobný jak v dino parku-že se to jako hýbe a řve a koulí očima.ale děcka byly vystrašený dost.akorát mě tam naštvali,protože při prohlídce mezi nás najednou vlítnul maník v masce z vřískotu v ruce s puštěnou motorovkou.děcka začly řvát hrůzou(já se lekla teda fest taky).pak jsme vylezli ven,tam mají ochočený králíčky,tak to byla asi nej atrakce-jsme je nemohli dostat do auta.
domů jsme přijeli někdy ve tři,já byla tak zničená,byla jsem zralá na postel,ale nakonec jsem jela k našim a nechala Honzu,ať to doma vykydá a trochu uklidí.
no a dneska jsem lítala okolo přestavby,už to chci mít uzavřený,mi z toho už hrabe.v koupelnovým studiu jsem seděla snad hodinu s babou a koukala,jak jí to v tom programu ale vůbec nejde a zabila tak čas.a to jsem pracně sháněla hlídání u tchánovců.babi má dovolenou a už tam má zas nasomrovaný děcka od švagrový-prej malujou doma pokojík,tak je tam má od neděle do čtvrtka.když jsem viděla,jak je babička z toho hotová,tak jsem k nám vzala neteř aspoň ode dneška do zítřka,at si babi dáchne.švagrovka je fakt prdlá…
zítra zas jedu odpoledne domluvit kuchyň,tak snad už to budu mít uzavřený.normál­ně,nakonec jsem překecala Honzu a prodáme naši rok starou pračku a koupíme novou-s horním plněním.aby se vešla do koupelky.a taky jsem ho přemluvila na nový dveře,nechápu jak,ale zadařilo se.tak aspoň troje dveře v předsíni budou nový(hlavně ty z chodby do obýváku budou drahý-budou zašupovací do zdi)
tak,Karolínce vše nej k svátku,ostatní čtu,ale napíšu snad zítra po O,teď jsem KO:)
Jituš    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 14.07.08 21:24

Ahojte,  

mám chvilku, než usnu :-) Dovča byla parádní, nezažila jste určitě ani jedna z vás ten servis, co se jídla týče, to je prostě nepopsatelný (byla tam s námi i maminka hlídací tety, ta tam na té chalupě vlastně dřív žila a ta se o nás starala. Pro přiblížení - snídaně dle doby vstávání- u každého jinak samozřejmě - źa cca hodinku a půl svačina, no já tam před lety poprvé myslela, že je to oběd… pak obídek, většinou 3! různé chody + polévka, pak samozřejmě siesta :-) pak kávička s čajem a dezertem (vdolky, koblížky, buchty, různé cosi z piškotu, bublaniny… také vždy 2 až 3věci na výběr na stole), pak většinou ještě další sváča a večer grilovačka… holky, já tam za těch 8dní přibrala 2kg!!!!! Hurááááááá :-)) Prostě můj největší zážitek - pořád žranice a nenechali mě absolutně nic dělat až na kojení a večerní koupání, páč u toho Bára vždy řvala :udivenýsmajlík:  Chodila jsem spát občas i odpoledne, to když chlapi něco dělali, třeba střechu nad kdysi malou stodolou a tak… Jo a další můj zážitek - večer jsme jezdili na podivném, podomácky vyrobeném auto-traktoru k rybníku koupat se hromadně… a nahatý samozřejmě :-)) No byla prdel, co vám mám vyprávět. Jeden den jsme si zajeli do Plzně do ZOO a Dinoparku, byli jsme všichni nadšení, jen škoda, že začalo šíleně lejt, takže jsme nestihli všehno, takže si tam zajedem ještě jednou, snad ještě o letošních prázdninách.
Pak jsme si zajeli na zámek do Blatné na daňky, co tam běhají v zahradách a svezli jsme se na lodičce, taky super, Barča se mi neustále vrhala z loďky do vody :-) No a jeden den mi Luky potajmu vymyslel program na odpoledne - sebral mi dítka, po:,–(il mě do auta s dcerou hlídací tety (19let) a vyslal nás do blízkého městečka na nákupy…vyzjistil od tety, že tam mají 6!!! super sekáčů… :-) No prostě paráda, oblíkla jsem Barču i sebe, na Matýho jsem ale nesehnala ani knoflík, tak holt dostal fungl nové tepláky, aby mu to nebylo líto. Tím mě moooc potěšil, jen jsem po příjezdu na chaloupku v podvečer dostala vynadáno, že jsem si nevzala jeho peněženku a platila s tou svou :-D  Užili jsme si i jeden druhého (vášnivé momenty v lesíku u rybníka za stromkem :-))) - ovšem už po cestě zpátky na chaloupku mi bylo jasný, jak všichni budou vědět, co jsme tam vyváděli, páč mě tááák dožrala hovada…což o to, že jsem byla pokousaná, ale spíš šlo o to, na jakých místech… :rdícísesmajlík: No jo, závistivě se nám smáli a ještě jsem dostala na kousance Fenistill a studené obklady :-)
Matýsek se tam táááák rozlítal, no zkrátka mu nestíháme. Měl tam sposty králíků, včetně mini-králíčků, ale spíš ho braly ty 3kozy, které chodil (běhal) krmit, jednu si oblíbil a dost jí nadržoval, ta dostala vždycky největší porci :-) Pak pomáhal chlapům tahat tašky na střechu… vybírat kameny z hromady velkých balvanů a nakládal je na auto… no dřel tam jako kůň, takže ten bude pro změnu teď doma odpočívat :-) Až stáhnem fotky, tak samozřejmě pošlu pár dobrých kousků na Rodinu - to mi připomnělo: sím sím, holky, pošlete mi některá nick a heslo z Rodiny do SZ, mám přeinstalovaný noťas a nemám to uložené a paměť nefunguje :-/  Děkujuuuu :-)  

Jinak - jsem ráda, že jste Dášív pohodě doma a dokonce že odpočíváš! To já nezažila ani po jednom porodu. Honzík je naprosto úžasnej, ale dojala mě fotka na posteli s Lukáškem, to prostě nemá konkurenci! - teda, ještě jsem nebyla na tý Rodině, no :-) Tak jen piš piš, jak zvládáte bez tatího, ten Luky se zas zklidní, uvidíš. Fakt ho bez trestu nemůžeš nechat, neboj, dostatečně mu dáváš najevo, jak ho máš ráda, tak to bude dobrý.   mamulí - děkuji ti za deníček i já, navíc takhle poučný, i když pevně doufám, že já tyhle informace moc potřebovat nebudu. S tím zavařováním bacha - asi není dobrý, když dlouho stojíš, ne?   Nikol - čus, tak taky ve svém, to je super, viď. O vracení se domů do bordelu mi nemluv, naše rekonstrukce bytu taky ještě není u konce a už jsem taky před dovčou vytahovala fotky, kdy jsme tu stavěli zdi a vzpomínala na útrapy na úřadech s papírováním, které nás zbrzdily o 2,5měs… Kde vůbec pracuješ, myslím, co děláš?   Ilčo - tý jo, to je sci-fi s těma nemocema, ne? Mám teda podezření, že jak mně děti nemarodí, tak o to větší hukot to bude od podzima, kdy školkujem, ale stále doufám, že ne. Tohle by mě odrovnalo po psychický stránce, když prostě pořád někde něco vyleze… To blitíčko teda taky nic moc, viď, ale mně když se něco takovýho stane, tak mi jakoby pomůže, když vím, z čeho to mám, takže „kdo“ za to může :-) Ondra si dovču užil, ty bez něj taky, tak parádička. Asi je super opálenej, ne?   andělí - ahoooj, vítej doma od našich východních bratů :-) Cesta v pohodě, myslím tedy Jáju, rozesmála jsi mě s tím Járovým blbým sjezdem… nebylo to někde  tam, kde jsem sjela blbě i já, když jsme se vracely ze srazu? Jestli si to tedy pamatuješ…   Jituško - taky už zdraví, to je fajn. Máte taky dobrý, jak jezdíte na zahradu ke tchánovcům, hezky jsi to vymyslela s těmi stinnými stromy. Koukejte si užít dovču, určitě budete hodně akční, tak jsem pak zvědavá na vyprávění..   Valli - máš ráda nový věci, jo :-) To mi nějak utkvělo z příspěvků :-) Plínu na noc nehroť, nemá to smysl, to přijde samo. Jste mi připomněly, že mě to nočníkování za chvíli čeká s Barčou, já nechcůůů, vůbec se na to netěším, a to byl Matý nejvzornější dítko v okolí v tomhletom. Už se těším, až juknu na tu Rodinu, čím jsi přispěla!  

Tak ju, já letím do hajan, jsem nějaká hotová z tý včerejší cesty domů. No ještě k cestě vlastně - holky, já jsem tydýt, mně začíná na starý kolena bejt blbě v autě :valímbulvy: Fakt, jak jedem dýl jak 20minut a neřídím, jsem zralá na Kinedryl, kterej teď ani nemůžu :-/  

Tak pápá Violet

 
andela  14.07.08 22:30

čau děučata,

to je hroznej počas … včera celej den chcalo a chcalo .. fuj. Dneska to bylo lepší, sic nebl pařák, ale dlouhé gatě a triko  - to už jde :). Byli jsme po obědě s mamkou a ségrou v zoo … mňo .. mě to připadalo spíš jak nějaká dungle, ale co naplat … hlavně že jájovi se líbilo že. Taky jsem koukala na ty slavný medvědy, a vypadají jak když tam žijou už jen e setrvačnosti :-/.
No prošli jsme to za hodinku cca a jája doma lehl a byl tuhoň raz dva. Dopil mlíčko (si ho musel prostě objednat) a flašu zahodil už se zavřenýma očima.
Jinak je nějakej trochu nastydlej .. z nosu není vidět že by mu teklo, jen má kolem dírek jako zyschlí (vypadá jak kdyby se mu loupal nos) a je slyšet že má jakoby plnej nos … a trošku skleněný očka má .. jinak pohoda … tak uvidíme.

Jíťo - teda jste si parádně užili :). no jo, kempy už nejsou co bejvaly … většinou dělají nejnutnější opravy a na zbytek prdí aby měli prachy do kapsy. Co naděláš no … :-(. Tý jo, velkej řetízák jo? Fuj … v životě jsem na něm nebyla ni bych tam nevlezla :-D.

Nikkol - no ahoooj, holka … no to je fajn že si se taky ozvala. Si myslím že je super že bydlíte ve vlastním … šla bych taky hned z fleku .. ale je pravda že panelák bych už nezkousla … a na domeček .. já bych si na hypotéku netroufla :).
Tak se zas někdy ozvi ;)

Mamuli - eli je šikula :). Jsem zjistila že jája si taky básničky pamatuje, ale málokdy je řekne … spíš jen řekne jeden dva veršíky a jakmile někdo zareaguje tak mlčí … :-D. Z mravenečka minule povidal … dali prášek podle rady mraveneček stůňe dál, a pak doktor klepe na srdíčko potompíše recepis :-D.

Violko - no vidíš … ještě tak dva týdny tam a budeš skoro kulička :-D. Joo .. tak za stromečkem jo?? :-D. No závidím .. jára by takhle nešel … na to se mi zdá moc velkej suchar a moc pohodlnej ;). Jo hele, tak tchánovci si to rozmysleli, bo jede sestřenka z UL na slovač, tak počká na slováky co jsou u nás a „vezme“ je tam ona. Chjo … takže nevadíli ti že tu T budou … přije´d jsi vítaná (tedy všichni) … jinak T by měli jet někdy v srpnu ale nevím kdy …

Valli - karolínce vše nej k svátku a Martínkovi opožděně k narozeninám.

Tý jo jsem ještě něco chtěla napsat a úplně mi to vypadlo … hm …

Andělka a Jája 30m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.07.08 07:25

AHOOOJ!

JITUS-u tveho prispevku jsem se jako vzdy rechtala.ta chataka musela byt desna,ale popisujes to krasne:-))vtipne.pred­stavila jsem si hned chatky z tabora,to bylo taky za trest,jsme se jeste navic bali skvoru a tak,jinak o tom strasidelnym hrade mi ted rikala teta,ze tam byli,to vstupny pry je fakt nehorazny.oni meli sice dve deti,ale jedno uz bylo za dospely,tak pry aspon u toho druhyho rekli ze je do 4let ci co a usetrili aspon neco na tom.o postave s vriskotu nic nerikala,ale o netopyrovi jo:-)

IKO-to zvraceni-to same se ted stalo martinovi.my jsme grilovali,on mel teda pivo,no a proste se desne prezral  a púak se mi v aute poblil,tak jsme to jeste uklizeli.ale nebylo to z alkoholu.
co bazenek koupete se i kdyz ted tak prsi?
jo ZDARACKY na VYsocine jsem slysela ze u vas otviraji skolku-ktera byla ted zavrena,tak co nevezmou vam deti tam?jitus?

VIOLET-to teda musely byt zranice,ze se ty pani chtelo tolik varit.ale taky bych si dala:-)a vas sexik,teda to jsem delala poprve a asi naposled pred5rokama:-)ted uz bych asi nesla.

ANDELO-taky jsem te cetla ale uz nevim co jsem chtela.projizdis trebici,tos mela povinne vsude zastavit,jak psala IKA!!teda.

jinak horka novinka-vcera se to konecne hnulo s nasim bytem.dala jsem to v nedeli na seznam a vcera furt nekdo volal!takze vecer prisel z realitky a chodili lidi na prohlidku,a mame ted dva vazne zajemce, tak jsme na to zvedavi a jsme moc radi,ze se to proda za cenu,kterou jsme si urcili.tak to vypada celkem slibne a doufam,ze se do tech Vanoc do naseho domecku nastehujeme!
ted jak mame podlahy a omitky,tak uz to vypada fakt dobre.mame uz koupeny i parapety a jak se daji,tak to bude zase neco jineho.takze asi ted budeme kupovat dlazbu-mame jiz vybranou-na chodbu a schodiste.potom koupelny a hura stehovani.ne jeste se ted dela terasa-ta se taky musi oblozit a dela se tam zabradli-pak jeste zabradli uvnitr a dvere zamozrejme,na ktere teda moc neni:-)ale uz se tesim.

JITUS-jsem si vzpomnela,prima ze bude kit i neco noveho,asi mel honza dobry den,kdyz ti to odkyval:-)co?
dotaz-v kuchyni byste si dali co?obklad-jaky?nebo takovou tu desku jak se ted dava?poradte!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 15.07.08 08:58

Díky ti za SZ :-)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 15.07.08 15:11

Valli, kam myslíš v tý kuchyni, normálně mezi hodní a dolní skříňky linky? Já ani nepřemýšlela nad ničím jiným než obkladem, přijde mi to nejpraktičtější. A super, že se byt prodá hned a za „vaší“ cenu !

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.07.08 19:57

ahoj,jo myslela jsem mezi hornimi a spodnimi skrinky.ono ted je moderni i neco jineho nez obklad.tak ja nevim no.mozna bych sla do toho obkladu ale ne uz ctverecky10*10,ale treba takovy jakoby mozaiky.no fakt nevim.
http://www.hvt.cz/…rie-hvt.html?…
 http://www.hvt.cz/…rie-hvt.html?…

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.07.08 19:57

ahoj,jo myslela jsem mezi hornimi a spodnimi skrinky.ono ted je moderni i neco jineho nez obklad.tak ja nevim no.mozna bych sla do toho obkladu ale ne uz ctverecky10*10,ale treba takovy jakoby mozaiky.no fakt nevim.
http://www.hvt.cz/…rie-hvt.html?…
 http://www.hvt.cz/…rie-hvt.html?…

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 15.07.08 21:42

Jo,taky jsme se na tyhle desky byli koukat a 2 ze 3 prodavačů nám řekli, že na údržbu je to dost blbý, že i když to vyleštíš,nikdy už to není jako nový,že zůstavají stopy po hadru a tak. Povídal jeden chlap, že máme počkat tak 10let, než se najde na tohle lepší materiál a pak to pořídit :-) Ale chtělo by to mluvit s někým, kdo už to má…

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.07.08 21:47

tak asi zustaneme u obkladu.:-)on by stejne asi martin tu desku nechtel:-)diky

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 16.07.08 11:30

Ahoj holky,
tak jsme Lukáška vyslali do služby k babičce a zůstali doma s Honzíkem sami. Chudák bojuje v košíčku ve spánku s prdíkama. No nebýt nich, tak ani nevím, že je Honzík doma…jenom se napapá, pokadí, vyspí a pořád dokola. Vydrží 4-5 hodin. Ale ty prdíky, to je fakt síla, když spí v kočárku venku, tak pohoda, ale doma :-(((( Jak ho to chytne, tak ho to hned probere.....včera jsme bojovvali do 22, já pak padla za vlast a do minuty jsem byla tuhá. V noci jedno kojení, pak ráno v 5,30…než kdesi cosi, trošku boj s bříškem, bylo 6,30 a už byl vzhůru Luky…tak jsem byla jak přejetá parním válcem. No a teĎ se mi spát samo nechce, když je Honzík tuhej :-(
Jinak jsem dnes stihla 2 pračky, zavařit 5 sklenek květáku.....tatˇka pořád , jak to zvládnu (je fakt teda, že Luky čučel na bednu, to musím odbourat).....včera jsem dokonce vykoupala oba frajery, takže to jsme taky zvládli v poho…a to jsme přišli domů pozdě, protože jsme byli tady před barákem s Klárkou (Luky v 7 nebi :-))))  ) a jakmile jsme se zvedli, že jdeme domů, tak se začaly vracet sousedky pěkně jedna po druhé, takže byla předváděčka :-)))))  

Uvažuju, že v pátek zajdu k Dr, už se mi x stalo, že jsem krvácela - v pátek a včera.....nic, najednou jsem cítila, jak to teče a pak zase nic…tak nevím, v nemocnici mi říkali, že kdybych začala krvácet, že mám přijít, ale ono to jen šupne a pak zase nic.....  

Nikkol, to jsou mi novinky, tak ve svojem, jo? A tiko máme taky jen jedno a nedáme :-))))  

Violko, tak po dovolené, vidím, že se vydařila, že jsi se pořádně nadlábla a dokonce kila přibyla :-) A ty kousance …ty vás prozradily :-)))Já to tak jednou schytala od mravenců…to bylo ještě zamlada:-) No a s tím odpočívání…to bylo hlavně s Lukym, manža ho zabavil, takže jsem mohla třeba i chvilku lehnout, jinak domácnost musela jet, pračka, žehlíčka, vařečka…:-) no teď mám celkem fofry, ale zatím to jde, tak uvidíme.  

Valli, tak prababi musela mít radost, že jste ji tak provedli, ne?tak to vypadá na velké stěhování, to je paráda a byt taky už napůl prodaný - jak to uděláte - kdo dá víc? nebo kdo byl první?  

Dalif, teda co to čtu? sádru? to nejde nějak jinak zpevnit? Dovču si užit a ruku moc nenamáhej!!!! Kolik vás tam bude? a na jak dlouho jedete?  

Mamuli, tak očička , jak? Je to v pořádku? a zase ten zánět, vy si teda užijete. Eli je šikula, s těma plenkama si nedělej starost…zkus to udělat tak, že je pak dáte miminku, až se narodí a netlač na ní…čím víc jsem tlačila na Lukyho, tím míň chtěl…byl bez plen, dokonce po obědě spal bez plenky, jen v noci ji musel mít (a to dodnes chodí x za noc čurat) a kakání, to taky nechtěl. To přijde samo, uvidíš!  

Jituš, tak supr víkend, jen teda to ubytování,co? :-( Ale užili jste si to parádně!!!!!!!!a nové dveře, taky jsem chtěla do ložnice, tak uvidíme a do chodby zašupovačky.  

přiznávám, že starý deníček ještě nemm dočten :-( večer není čas a přes den už vůbec…ale nový už sleduju .....  

Valím ven, musím jít koupit jogurty a něco dobrého , abych načerpala energii :-))) Pa Dáša    

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 16.07.08 11:31

Valli, ty desky jsem viděla, vypadá to skvěle, ale jak píše Violka, poptej se po údržbě…jestli bys pak jen nešůrovala.....Dáša

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 16.07.08 13:34

Dasi oční na nic mala proste ne a ne spolupracovat. No takze nic nevim zbytecna cesta do jihlavy a zbytecne nervy.

Včera jsem vystřelila z postele myslela jsem ze rodim. Mela jsem poslicky fakt super vec. Vydesilo me to. Achjo achjo

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 16.07.08 14:05

dnad doctu,
DASO- jde to treba ortezou, ale dr. ma pravdu, ze bych ji sundavala a ruku tak nesetrila, nezto :,-(ru nesundam a ruka si snad odpocine. Uz zase boli jak cert, ja snad ani do te klavesnice klepat nemuzu.
Na dovolenou jedem na tyden do http://badinka.wz.cz/ s Materskym centrem, ale budu tam bez Martina.

http://www.nosenideti.cz/…IMG_1449.jpg /> Jihlavska zoo- Vitek, jeho kamos (mel stejne tricko), Zuzka

http://www.nosenideti.cz/…IMG_1510.jpg /> Vitkovo nove kolo, na kt. se boji jezdit, pritom na motorce skoro leti ! Zuzka v satku usnula,toz je nakrivo.

deti spi, jdu neco uvarit.

D

ps. fotka- jeste od M. rodicu- v pozadi pes Filip, Zuzka prave zase neco strcila do pusy a V. premysli, zda ji napodobit ci se smat.

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 16.07.08 15:33

Ahoj holky,  

se hlásím snad po 100 letech, mám toho nějak moc, kolem půlnoci padám únavou. Jedine co je plus, že Toník posunul vstávání až kolem 6,30. Romanovi po nehodě už otrnulo, sice to z jeho pravou rukou nevypadá růžově - jak byla dlouho přiskříplá, tak se nějak přerušila komunikace nervů, sice je odumřené nemá, ale přenos impulzů má 1% :-/ asi si dokážete představit, jak tu ruku ovládá - Toník je proti němu mistr :-) Musí se prý obnovit biochemie nervů a to může trvat i více než rok......ale to snad nebude furt na nemocenské. Zítra přijede k nám znovu jeho šéf a pár dní pobude, tak se uvidí jak to vidí on. A ješte perlička, volala mu jejich „milovaná“ ředitelka a prý by taky mohl něco dělat pro podnik, ikdyž je na nemocenský!!! Dost ji odpálkoval, neb stejně věci co se týče zahraničí řeší a dokonce ji přeložil do Angličtiny dopis a ostatní at si rozdělí kolegové, že je poprvé za 8 let u podniku nemocen a velmi rád si odočine, že narozdíl od ní letos ješte nestihl vybrat dovolenou a ona už byla letos na Novém Zélandu a Japonsku a on ani u Mácháče ......Prý byla šíleně vytočená a kolegové z práce mu volali, jestli ho nevyhodila :-) Zatím výpověd nedostal, ale moc by nás nebolela :-)  

Začínám mít pocit, že se starám o 3 děti a dělám práci za 2 dospělí a mám toho plné zuby…Na příští týden jsem vhlásila stávku a nebudu několik dní doma (teda děti sebou)
Taky už máme jen 1 notas a jakmile začne Roman chodit opět do práce budu bez možnosti na net.....  

něco k vám, Toník už je vzhůru, tak mám pár minut, než se bude domáhat nějakého „žvance“.  

Dalif - s rukou je to nemilé, ale Dr. má pravdu, že sádru nesundáš a ruka potřebuje odpočinout. Zuzka taky pořád zkoumá pusinkou?  

Daso- Honzík ke kus chlapa, kamarádce se narodil 13.7 taky Honzík, ale proti vám drobeček měl jen 3,400g. Spánek chybí, a že je luky u pohádky, tím se netrap, není to navždy. Taky jsem to tak řešila a jakákoliv činost je doted pro Anežku přednější než čučet do TV, přijdemi, že to bere lepší než nic - to raději dělá vše se mnou :-/  

Jituš - vidět, že si dokážet  užít každý den!! ikdyž to není úplně jak si chtěla, tak se dobře bavíš a užíváš, což je super.  

Vali - deska nebo obklad - to záleží na tobě, obě jdou pořídit levně i draze i údržba není tak zlá. Moji rodiče mají desku za linkou už přes 30 let, dlouhá léta jsem ji myla a nikdy bych neřekla že to šlo špatně a zůstavali šmouhy, já volila obklad (neb jsem celý život koukala na desku a chtěla jsem změnu) a byl teda dražší, dovoz ze španělska, ale musím říce, že jsem u nikoho ani náznak podobného neviděla. sestra mé kamarádka má moderní kuchyn má použito tvrzené sklo, ktré je vyleptané dle jejího návrhu - dokonce má zatím jako mimisvětlo jako na zvíraznění toho motivu - vypadá to super, ale její kuch. linka vyšla na 250tis… což si nemůžem dovolit.....  

Violet - tak ty ses nechala poštípat, to mi připomělo epizodu ješte za svobodna -ale schytli jsme to oba, neb nám velcí lesní mravenci vlezli všude, pak jsem ješte večer na grilování nacházela mravence v kapsách :-) K pobavení ostatním..  

Jdu nakrmit dravou zvěř a mizíme ven pomoc Romanovi s Agnes..  

PS. dovezli jsme si od rodičů malého pruhovaného kocourka - Anežka je po mě kočkofil, hůř to nese náš hafan …  

Jitka

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 16.07.08 20:35

ciao,
docteno, JITUSKO- vy jste cestovatele, jojo boudicky na kempu- taky mame spatnou zkusenost z Madarska- ja tehotna s Vitkem a po 2 spanich ve stanu, ze si vezmem chatku- postele v podobnem stavu a M. celou noc honil komara, rozsvecoval a honil  a… no nevyspali jsme ani jeden, zlatej stan, i kdyz zada nicmoc.

VIOLET- Ty abys nemela pikantni historku ;) teda vazne jsem premyslela kam vas mohl ten hmyz stipnout :rdicisesmajlik:

JITKO- chapu,ze toho je na Tebe vazne moc, s tou rukou, preji brzke uzdraveni, jsou aspon naznaky zlepseni po cviceni-rehabilitaci ?

VALLI- teda super byt  bude prodany a vy se budete stehovat, jste vazne rychlici. My asi budem taky stavet-v Jinacovicich nejaky pasivni ci nizkoenerg. dum.

DASO- s „odkladanim“ k TV si vrasky nedelej, horsi by bylo, kdyby Ti to prislo normalni. Vitek se taky „zklidnuje“ u TV- zejm. Pat a Mat, Borek Stavitel a dalsi.

ANDELO- teda to bylo cestovani. Slovensko jste si uzili. Teda zajimavy ze u nekoho se Jaja chova jak doma a jinde se Te drzi za sukni. To ze neco pozna po roce- fakt dobrej, strasne me vzdy prekvapi jakeho maji tak male deti pamatovaka.

NIKKOL- skvely ze jsi napsala. Ty decka neskutecne rychle rostou. Super, ze uz jste ve svem.

MAMMULI- teda zbytecna cesta do Jihlavy, ach jo. snad bude lip.

IKAIKO- chata je v permanentnim provozu behem prazdnin co ? jen ty nemoci by proste aspon o prazdn. mohly dat pokoj.

dobrou D a spol.

jeste jedna fotka z Pavlova u Pelhr.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.07.08 10:02

mamuli prosim te nestras tak brzo!radsi lez a nic nedelej,pokud to jde.at nerodis driv!

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.07.08 21:30

Čau kočky.
Tak se hlásím, i když přiznám že nestíhám a nemám načteno :-(
jsem tak nějak furt v letu, až se i divím, jak to.  Vždyť přece nechodím do práce, tak je času dost.
Ve středu jsem byla s klukama na kontrole, zítra budou výsledky, snad bude vše OK, já zítra doberu léky a taky snad vše OK.
Dneska jsem balila konečně věci na dovču, zítra po poledni odjíždíme na chatu, tam nabalíme auto, přespíme a vyjedem ráno směr Bratislava. No je lepší mít napakovaný auto schovaný na chatě, než trnout kdo ho tady na ulici vybrakuje přes noc. Jé, ještě musím upéct ráno Ondráškovi bábovku, on ji miluje. :-) jinak kluci jsou nadšení, bereme jim kola a aji kolečkáče, tak snad si tam aspoň zajezdí. držte nám palce ať aspoň trochu vyjde počasí, sice hlásí trochu líp než u nás, ale pod stan nic moc. Však mám taky strašně moc hadrů zbaleno, hlavně těch teplejších. Ani nevím na jak dlouho budem pryč, no S. má dovolenou 2 týdny, možná 3, ale ten 3 kdyžtak už budem určitě doma.

Jé, teď jsem si vzpomněla, včera se dojelo z chaty a Vítek byl nějak moc hotovej, z kola, z bazénu, z nevyspání..­.....no a jak seděli s Vítkem vedle sebe na křesle, tak do 5 minut Vítek spal Ondrovi na klíně. když jsem ho po půl hodince chtěla vzbudit, byl protivnej jak nevím co, tak jsem ho jen převlůíkla do pýža a šel spát znova, no a spal v tahu od 6 do 6. :-). Ondra se taky v bazénu naučil plavat bez rukávků, hlavně furt skáče do vody a potápí se, ale ještě mu občas rukávky nutím, přece jen trnu, ale udělal mě radost.

Nic, děvčata, budu končit, jdu koukat na Jak se staví sen, už se taky těším až budem bydleníčko zase předělávat. :-)
Tak se mějte, kdy budu na netu teda nevím, užívejte si léta a zase někdy pa Ilča a svišti

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.07.08 13:54

Ahoj kočky,nestíhám,za chvilku odjíždíme na dovolenou)k tetě na Znojemsko)a já ještě nemám hotovo.tak se nezlobte,že se nerozepíšu.mějte se příští týden krásně,vracíme se v neděli večer,tak se za týden ozvu.Jitka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.07.08 19:03

ahoj,
porad vas ctu,ale nepisu.

DALIF-divala jsem se na mapu,je to celkem blizko brna,kdy chcete zacit?dnes jsem si cetla co je to pasivni dum:-)

IKO-at jsou vysledky dobre.
jo a co budete predelavat?jako bydleni pro kluky nebo jak??

JITUS-uzij si dovcu.

JEDULE-to je dobre ze jedes na chvili pryc,aby sis relativne odpocla:-)snad ta manzelova ruka bude driv nez za rok v poradku.

zitra v noci nebo vecer dojede uz martinek,tesim se ,ale bude to asi divocina,zase nez se srovname:-)

ostatni zdravim.
ewa

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 18.07.08 20:18

VALLI- no je to kousek-jak je ZOO- hned vedle jsou Kninicky a cca 3 km jsou Jinacovice a pak 3km a je Kurim (takze se tam da i pres Globus,Ivanovi­ce,Kurim (kdyz je Brno ucpany). MS tam je, ZS je v Rozdrojovicich nebo v Bystrci.No vlastne i do Reckovic-pres les pesky asi 3km. Ale jsou tam klistata a obavana R43 -dalnice na Svitavy, ale kdovi zda se ta bude stavet. Tento rok by se mela vybudovat kanalizace v ty vesnici a… pocitam do 2-3 let ze bysme se tam stehovali.Ale kdo vi.

D

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 21.07.08 12:52

Ahoj holky,
nemám dočteno, musím to sfouknout po večerech.....víkend byl nabitý…v sobotu guláš z ohníčku u tchá­novců (rodinka nadšená, že konečně viděli Honzíka i jinak, než spícího) , v neděli výlet do Rožnova…prošli jsme park, nakrmili kačenky, v zahradní restauraci  s hudbou jsme se občerstvili…byla to poráda, jen tak opdpoledne výlet vlakem, Luky samo nadšen z vlaku, Honzík to celé prospal :-) Jeli jsme ve 3, v 6 jsme byli doma. Z hodného chlapečka se stal raubíř, který plival jídlo u večeře, byl tedy odeslán do pokojíku, tak vyházel trika ze skříně a když jsem mu domlouvala ,tak se mi drze chlámal do tváře, takže dostal na prdel, já vytočená na nejvyšší míru. Nevím, čím to je, ale jen taťka přijel domů, tak ztropil scénu…tak asi zkouší, zda to na tatínka platí nebo fakt nevím…celý týden byl poslušný.....
Tak já valím, až vás dočtu, budu adresná, pa Dáša

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 22.07.08 07:09

Dobré ránko,
Toník zase posunul vstávání na dřív, dnes 5,30, naštestí Agnes ještě spí, ta je za den, tak vyběhaná, že usne jakmile lehne a spí 12 hodin. Většinou vstává až po 7 hodině s Romanem. Toník ted honí kotě a je neštasten neb kotě stále uniká (už ví co by ho čekalo po chycení :-) )  

Včera bylo tak chladné ráno, že si Anežka přišla pro ješte jednu mikynu, že je zima......A to ještě ani nebyla sv. Anna, aby byly chladná rána. Ještěže Roman (po mém několkadenním upomínání) vymazat kamna a doplnit pár vypadlých šamotých destiček kolem dřívek (máme kachláky), tak jsme trošku přitopili.  

Daso- měla si hezky rušný víkend, ale užíváš si, až na očasného raubíře :-/ Anežka si taky občas postaví hlavu a ze všeho nejvíc mě vyvádí zmír, že chytá moresy sousedovic Tomáše - 7 let a frajer nejvyšího stupně a hraje roli totálně znuděného dědka životem a při tom se kroutí jak žížala.......když mi to včera večer předvedla (po té cojsem ji požádala zda by vrátila  kelínmky do šuplíku, které vyházela a ona s výrazem znechucení a kroucení odcházela si hrát …) jsem tak zařvala (vytočená a přesvědčena, že si s nm už hrát nebude .........což nevím, zda vůči sousedce Lence je fér.....se lekla a ryche šla uklízet a pak za mnou chodila, že už je hodná a že mi chce pomáhat :-)  

Dalif - já teda nemám do jaké mapy juknout, ale měla jsem za to , že Jinačovice jsou kousek od přehrady, Klíštata jsou všue, dokonce jsem ted četla, že i v městských parcích, že je tam dotáhli psi, co majitelé vozí na chaty a chalupy. V Řeč­kovicích mám 94 letou tetu a snažíme se za ní 1× za rok zastavit. Vdětství mi byla víc než babičkou, mám na ni jen skvělé vzpomínky a bohužel mi to častěji se zastavit nevyjde Na Lesné bydlí šéf od Romany, dvakrát jsme u něho byli i na noc( to ješte nebyl šéf, ale rovnocený kolega). To máte hezký výhled za 2-3 roky bydlet, budete si brát hypotéku? nebo budete financovat jinak? My snad ješte rok a máme zplaceno.   

Vali - tak jak Martínek, jaké má zážitky? stýskalo se ti?  

Tak Agnes vstává, jdu nachystat snidani pro ni a dát Toníka spát, je nějak uknouranej..  

Zdraví Jitka + AA

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »