Růzňata č.86 - Jak zvládáte nástup do mateřské školky?

Rodičovství

Ahoj Růzňata a Růzňajdy.......většina z nás toto září řešila stejný problém....některá z nás u prvního dítěte, jiné už s druhým raráškemJ  A TO :

**** **Jak zvládáte nástup do mateřské školky?

** První den v mateřské školce je náročný pro každé dítě a pro každou maminku. Každé dítě a každá maminka tuto zátěž zvládá jinak. S tím, jak se docházka opakuje, začíná se dítě i matka adaptovat a dítě si zvyká. Hodně záleží na zralosti dítěte, na jeho sociálních schopnostech, na „závislosti" na rodičích. My jsme byli maminčáci a problém zatím nebyl…snad ani nebude … Dítě, které není zvyklé být v dětském kolektivu, které není zvyklé chtít pomoci od někoho jiného než od maminky to může mít první den horší - nebo vás překvapí tím, že vše proběhne v pořádku a dítě zamává a půjde si hrát.
**První den v mateřské školce byl v pořádku - jste za vodou?

**

Existují dva typy dětí. První dělají ráno problémy a nechtějí odejít, pláčí nebo se vztekají a ranní odchod do školky je pro dítě i pro matku utrpení. (Věřte, že kdybyste ho mohla pozorovat po té, co odejdete, tak už je v pořádku a hraje si). Po nějakém čase si ovšem na školku zvyknou a ranní odchod zvládají stále lépe.
Druhý typ je první týden nebo dva v pohodě. Stesk po mamince je přehlušen novými hračkami, novými činnostmi a kamarády. Teprve později (když už se nové hračky okoukají), může dojít k tomu, že dítě najednou tvrdí, že ve školce být nechce. Pláče, vzteká se a odmítá nechat maminku odejít. I tato reakce je normální a po čase přejde. *Snad to nebude náš případ…

* **Stereotypy

**

Pro pohodu dítěte je dobré zavést neměnná pravidla: stejný odchod do školky v pravidelný čas, po snídani, stejnou cestou, stejná doba, kdy dítě vyzvedáváte - je lepší, když na dítě čekáte vy, než když dítě musí čekat na vás a mít pocit, že jste jej ve školce zapomněli.
Nikdy se nenechte od dítěte přesvědčit - dobře, když se ti dneska do školky nechce, tak nemusíš. Dítě si musí zvyknout na to, že se v jeho životě něco pravidelně opakuje.
**Kdo se bojí víc?

**

Přechod do mateřské školky je jako druhý porod. I když si to možná úplně neuvědomujete, „bolí" obě dvě strany. Mně jo**JA jako vlastní porod je pro dítě i pro matku přínosem. Zůstat zamrzlí ve stále spolu by ani pro jednoho z vás už nic přínosného neznamenalo. Jako ještě několikrát v životě budete muset znovu přestřihnout tu neviditelnou a stále se prodlužující pupeční šňůru. Jak často??? J*

*

I když se snažíte nedat to najevo, i Vám bude po dítěti smutno.A hodně, když jsem toho svého miláčka měla pořád u sebe…ještě že mě teď zaměstnává Honzík**JJste nervózní, jak se se situací vyrovná, jestli nepláče, když ho nevidíte. I pro Vás to znamená vytržení ze stereotypu, na který jste byla zvyklá. Tuto Vaši nervozitu dítě určitě vycítí. Celé tři roky bylo zvyklé vnímat spíš to, jak se tváříte a chováte než to, co říkáte. Nebojte se přiznat, že se Vám také bude stýskat. Ale musíte přece něco dělat a o to raději se uvidíte, až ze školky přijde.
**Rizika nástupu

**

Velkou komplikací při nástupu dítěte do mateřské školky je jeho zdravotní stav. Velmi často se stane, že po nástupu do školky dítě rychle onemocní (setká se v novém prostředí s jinými kmeny virů a bakterií, než na které je zvyklé a proti kterým má již vytvořené obranné látky). Pro Vás to může znamenat, že „nástup“ do školky budete absolvovat hned několikrát. Vydržte. Určitě to stojí za to.
**Každé dítě je originál

**

Každé dítě se po příchodu do mateřské školky chová trochu jinak. Každému také trvá jinak dlouho, než se na novou situaci adaptuje. Některé si alespoň trochu zvyknou hned po dvou týdnech. Jiným to může trvat i dva měsíce. I když už to vypadá, že si dítě zvyklo a několik týdnů je v pohodě, může se stát, že se objeví sem tam nechuť, vztekání nebo odmítání. Příčiny mohou být různé, ale lék je jen jeden - láskyplná náruč, pochopení a důslednost. Za několik let Vás čeká to stejné s chozením do školy.

*Tak snad u všech bude za chvíli bezproblémové chození do školky jako u nás - dnes jsme spali do 6,30 hod., než přišel Lukyse svou větou MAMI VSTÁVEJ, JDEME DO ŠKOLKY…a když se mi nechce vstávat, tak je schopný popohnat mě větou........­.S takovou tu školku nestihneme a zavřou mi ji**J a nám to nadšení vydrží snad co nejdéle…

  • *

* *Dáša + Luky 3r.8m. + Honzík 3m.

*

Zdroj : www.miminka.cz

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005,Honzík 30.6.2008,Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,Toník 15.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, TP 13.10., Třešť ( Péťa-1981)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)
*Violet - Matyáš 15.1.2005, Barunka 5.9.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.10.08 10:28

Autor je první :-) Byly jsme nějak zapadlé, tak jsem to narychlo sesmolila :-) Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.10.08 10:54

A druhá, to je fajn:-)  

Díky, Dášo, nějak mě nenapadlo, že bychom mohly vydat nový deníček :-/
Ad téma - dnes výjimečně Matý ráno nefňukal, ale myslím, že vyhráno ještě nemáme. Je to napsaný hezky, opravdu trpím, jak mě ten kluk vlastně potřebuje míň než ještě nedávno :-/ Přeju vám, ať vám pohodová rána vydrží napořád :-)  

Jdu zas něco sníst, mám teď pořád hlad 8-o   Violka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.10.08 17:40

ahoj, treti!super denicek.  

DASO:diky zes ho napsala.  

a diky ze sis vzpomnela na seznamek!:-))  

ewa  

 
andela  03.10.08 20:30

čtvrtá :)

 
andela  03.10.08 20:44

ahoj ahoj ahoj všem :)

Dáší díky za deníček, je to docela poučný .).
Jája byl ve školce zatím jen jednou, te´d nám to 2 krát překazila nemoc. Ráno odběhl v pohodě, hned se rozeběhl do třídy. Vzápětí ale utíkal za náma a přemlouval nás aby jsme zůstali s ním ve školce (Jára ho vezl a já nemohla chybět ;) ) Ale vzal to v poho že nemůžem, a p.uč. ho zabavila nějakým autíčkem, takže ani neregistroval že jsme odešli. Až v 11 začal brečet, tak ho tam prý na střídačku nosili na ruce a uklidňovali. Brečel docela dlouho ale po 12 když pro něj jára dojel, tak už byl v pohodě.Tož tak u nás školka první den. I když my se tam byli 3 dny předtím podívat, prohlídli jsme si školku a pobyli skoro hodinku venku s dětmi. Na jájovi teda bylo vidět že toliko děžtí je malinko moc i na něj, ale myslím že se brzo začlení ;). Akurát mám obavy jestli se chatne 4leťáků, co tam jančili na tříkolkách a kolobrndách a řádili, že to bude mazec ;).

jinak u nás docela pohoda. Jára už má konečně koncesi )něco jako živnosťák ale jaký je rozdíl mě se neptejte) v pondělí si pro to jde, tak můžou jít kupovat auto a může se vrhnout na podnikání. Teď teda týden dělá s kamarádem (zatepluje baráky) tak mu jára dělá přidavače. Bude u něj ještě měsíc, tak si nějakou kačku přividělá. Já makám v kaufu o sto péro. Jsem z toho celá vyfluslá … no jo, už to není jako dřív kdy jsem si chrápala do 11 a šla dělat, nebo ve 3 přišla a válela se do večera, jája mě nenechá ;). Teď ho hlídala tchýně co jsme byli oba makat, tak byl spokojenej. Dokonce tam i usne hned ve 12 jako nic :-O.
Akurát jak už nemá moje vedení, tak se mi zdá takovej víc rozjívenej, neposlušnej … no holt všechno nemůže být 100% ;). Pokroky u nás už snad ani žádný být nemůžou … je ukecanej a šikovnej a děsně živej. Dneska mi rozklepával úplně sám vajíčka k véče ;). Ani jsme nenašla při jídle kousek skořápky, tak se mu to povedlo :D.

Starej deníček dočtenej nemám, jen jsem to sem tam kapánek prolítla.

Jituško - to je fajn že si se už trochu zaběhla v prřáci. A s přestavbou nezávidím, ale těším se na foto, určo to budete mít moooc krásný.

Ilčo - tak ty taky makáš jo? To neva že ti to z druhou prací nevyšlo, vyjde jiná neboj. A přestavba pokračuje jak?? Už máte hotovo?

Mamuli - tak co pořád 2v1?,

Dáší - tý jo honzík roste jako z vody, ouplně koukám jakej to je kus chlapáka.

Valli - já myslela že stavíte nějakej malej domeček, a ono to vypadá na barák jako blázen … taková vila vilekula ;). Ale moc pěkný.

Violko - já to tvrdím porád že je barunka moooc hodná pricezna :). mmch mám tu ten hřeben- banánek do vlasů, jestli ho ještě chceš pro mamku. Akurát nemám zas adresu tvojí :-/

Ostatní zdravíme.

Andělka a Jája 33m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.10.08 21:43

Jééééé, on je novej deníček :-)
Dáší díky za něj, jdu si počíst, bude to asi zajímavé téma :-)
Jinak teda musím děvčata říct, že jsem ráda že je pátek. byl to docela tenhle týden záhul. najednou skočit do práce hned na 8 hodin, no mazec. No ještě hůř bude příští týden, to budu asi po 10 letech vstávat do práce na 6 hodinu. no ale aspoň budu brzo doma :-) takže pohodička.  

Jé, Ondra měl jet zítra na svůj první fotbalovej zápas, ale bohužel z toho sešlo, tak snad příští týden budu hrdá matka fandit při fotbálku :-)
Nic, jdu si počíst a snad někdy napíšu.
pa Ilča

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 04.10.08 23:14

ciao,

teda uff docteno.
dovolenou popisu priste,ale celkem se vydarila fotky jsou zde :
 http://fotoalba.centrum.cz/photos.php?…

je tam teda skoro 300 fotek, ty hanbate jsem na net nedala ;)

IKAIKO- to me mrzi, ze ta druha prace nevysla jako hlavni prace, ale snad jako brigada obcas a trebas od ledna…ale klobouk dolu tuhle honicku bych asi nedala.

JITUSKO- preji brzke prestaveni, taky toho zvladas holka hodne.

VALLI- no comment, ja bych omdlela unavou a… toz snad brzy bude kolaudace a prestehovani, moc krasny domek i deti ;) (na obojim jste si dali zalezet co ? :vyplazenyjazyk: ) Gratulace Kaji k chozeni !

ANDELKO- taky mezi vyse jmenovane zapadas- prace i ditko, si holky zacinam citit menecenna ci co, kdyz jeste nepracuju. Super ze uz ma Jara tu koncesi ci co, snad mu ta prace vyjde.

DASI- ten Honzik roste jak z vody !!! uplne koukam. No skolka velice aktualni tema, v pondeli tam jdem, ale prvni dny tam budu s nim (teda ja i Zuzka), toz uvidime. Rada vas vsechny uvidim, napr. zitra je Putovani za zviratky ci cosi na Spilberku ;) Dnes jsme byli na Pohadkove ceste v Bilovicich, ale tak nejak jsme byli zklamani a Vitek prebonbonkovany, pekne slapali oba nebo se nesli v satku ci v krosnicce.

VIOLET- s… masina jede ;) jste si uzili vikend koukam, super, planujete poridit dalsiho sourozence ? Skvely ze mas kocicku, no my mame rybicky, moc se s nima nemazlim ;) ale V. i Zuzce zvirata evidentne chybi, minuly patek jsme byli kupovat pstruhy v rybarne a Vitek malem nedosel na zastavku, pac pstruhy v igelitce (zabity,vykuchany s hlavou) musel kontrolovat a povidat si s nema :vykuleneoci:

MAMMULINKO- tak jak ? Teda s tim tlakem a tak jsi me celkem vylekala, snad to bude ok. S tch. je mi to lito, toz snad ty pravidla co nastolis budou spravne. Co Eliska a skolka ?

no nic to je hodin, snad nekdy napisu vic o dovolene a tak.

ciao D a Vitek brzy 3 roky, Zuzka rok a pul

ps. ja uplne zapomela vam sem dat skvelou zpravu : ve ctvrtek jsme byli v nemocnici, sluzbu mel zrovna kamarad doktor : Zuzka dobry, nemusi uz nikam chodit, vyvoj. s predstihem, uz proste nikam nemusime !!! Hlavicku ma teda na dolni hranici v tabulce, ale je proste drobnejsi.takze uz zadna neurologie uffufff.

fotka- vecerni hygiena v Recku

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 04.10.08 23:17
 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 04.10.08 23:20

nejde mi to sem vlozit, toz je to tahle :
http://fotoalba.centrum.cz/original.php?…

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.10.08 14:07

dalif-gratuluju,ze uz je zuzka oK a nikam nemusite!

dovcu jste si asi uzili,fotky jsoiu moc pekne,kolik bylo stupnu?

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 05.10.08 14:36

ok.
popisu dovcu.Odlet byl bez zpozdeni, let si Zuzka i Vitek uzivali,Zuzka usnula v satku,Vitek si uzival kazde minutky, dolet byl horsi, nejak jsme krouzili, uplne jsem mela zalehle usi, Zuzka se probudila a trochu plakala. Vystup z letadla a hic.
Zpocatku prvni tri dny 37st i ve stinu, strasne vlhko, jak v pradelne (plinky schnuly lip vevnitr jak venku), pak byla bourka a uz nikdy nebyl takovej hic, ochladilo se na cca 25st (rano i 17st).
Od letiste jsme jeli busem cca 7km, celou dobu Vitek prorval, ze Neee golfky dolu (mezi ostatni zavazadla).
Hotel je na samote, pekny, 3 kozy maji misto sekacky travy, kt. by byla uplne sucha kdyby ji nezalivali. Nicmene po bource cely ostrov doslova a dopismene rozkvetl ! Pokoj pekny, koupelka s vanou-akorat hlubokou,taky pekna. Jen ten zvyk, ze toaletak a vse podobne se muselo davat do kose, pac pry strasne uzke trubky ci cosi.
Vyhled z okna nicmoc, ale pani recepcni nam nabidla na vymenu jiny- tam vetsi balkon, lepsi vyhled, ale citila jsem tam cigaretu, a ja proste aspon na dovoleny bych chtela mit „cisty“ vzduch a navic tam ve starem pokoji vic soukromi.
Na Zakynthos nesmi litat letadla mezi 22-6h,takze to byl klid, jinak jsme byli blizko letiste, deti letadla milovaly, Zuzka nezapomela vzdy ukazat, kdybysme si nahodou nevsimli.
Plaz naaaadhernaaaa- teda 500m od hotelu „indianskou stezkou“ pres chraneny park, ale bez odpadku, piscita, pozvolna…Byly tam takove strisky nad misty kde zelvy Caretta nakladly vejce, no Zuzka neumi cist,takze to vzala jako domecek a vlezla si tam a delala babovicky, dostala sprdana od ochrancu zelv  na plazi.Prvni dny more teple jak kaficko, fakt super, stejne tak voda v bazenu u hotelu, po bource uz jen pro otrlejsi, uz ne pro decka ;(
Porovnavali jsme plaz i jinde a treba v LAganas- nejaky km dva, hruza spinava, lehatko na lehatku, odpadky, spacci a dokonce i kondom jsem zahledla a ve Tsilivi straaasne vetrno.
Pujcili jsme si auto na 2 dny a ostrov projeli krizem krazem ( Vitek si jednou i zdriml v aute odpoledne, on uz ulicnik nespi, pak jednou usnul v buse do hl.mesta Zakynthos - asi 15-30min tam jede, cca 7km, pak jeste jednou mi usnul v satku, jinak nespal a ani doma nespi  po obede ;(((
Byli jsme v mistni ZOO v Ascotu - domaci zvirata pekne, dost drahe, papir.pruvodce i v cestine.
Ono tam vubec bylo hodne Cechu, v nasem hotelu teda hodne Rusu (na muj vkus az prilis), dale nejaci Nemci a Holandani.
Udelali jsme si i vylet lodi na zelvy- na jeji ch ostrov a tak -cca 3 hod, lod dost stara, dost to smrdelo, ale Vitek nadsenej, vseobecne se dost nadchl lodma a vse co s nimi souvisi.Na lodi mi Zuzka usnula u kojeni, tak jsem ji udelala kolibku -houpaci sit ze satku a prospala se tam skoro 2 hodky. Na lodi s nama bylo i dost Anglicanu s detma, nekt. deti dost unavene, nakonec usnuli,ale v naruci spali cca pul hodky.
Jidlo bylo dobre- tzaziki nebo jak se to pise vsude, gyros, musaka…, snidane i vecere formou bufetu a opravdu bohate a vyborne hrozny, melouny. Vino tez moooc dobre, popijeli jsme po vecerech i domu dovezli.
Dochazeli nam eura, skoda ze v cestovce nerekli, ze tam malokde (ani v restauracich) neberou karty (nebo maji zrovna porouchany pristroj), takze posledni dny jsme si davali gyros pitu a i tak jsme museli vybirat eura.
Meli jsme to 12 denni dovolenou, posledni 3 dny bylo s prehankama a navic Zuzka je prorvala dnem i noci, mela rymu, v noci horecky (nemela jsem teplomer,ale doost vysoke), no proste lahudka, nastesti i slintala, takze asi zuby - po prijezdu dom jsem objevila dolni trojky a ctyrky- dali zabrat. Jsem se bala aby nemela nachlazeni mocaku ci tak.Odplenkovani se diky pocasi nepodarilo.
Let zpatky - vstavani brutus v 4:45h odjezd z hotelu, ale my uz od 3h vzhuru diky rvouci Zuzce…let se opet Vitkovi mooc libil a priste pry poleti vrtulnikem.
Jej skoda ze jsem si nezapsala Vitkovi hlasky, nektere byly fakt dost dobre. Toz snad si nekdy vzpomenu.
Planujeme pristi rok opet letecky z Brna asi Kanarske ostrovy ci Madeiru ;)

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 06.10.08 17:32

to je vopruz,kde jste?
ewa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 06.10.08 19:35

Valli - no, si zvykej, tady to asi brzy upadne úplně :-(  

Nic nového u nás, děcka jsu v pelíškách, Luky na služebce, takže já jdu opravovat úkoly a mám tu k tomu medovník, mňááááám :-) Jo vlastně - Matý dnes konečně ani neznejistěl, když šel ráno do třídy, tak snad už je po ranních divadýlkách!   dalif - no fotky z dovči super, super, super! PS: neptala ses, jak chutnal Zu ten zahraniční písek? :-))  

Jdu pracovat, mějte se.   Violet s Matým 3 a 3/4r + Barčou 13m

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 06.10.08 22:28

ciao,

dnesni prvni den ve skolce :
Vitek misto klasicke 6h se probudil v 7:30h takze jsme stihali,tak tak.
Maji tam snad 5 michacek, takze mezi deti se spis zapojila Zuzka- nejake to zpivani a cviceni delala Zuzka, Vitek si hral s michackama,nocnik tam neni, 5 malych zachodku (kde jsem byla kluky poucena,ze ty dva jsou klucici a 3 holcici), nicmene na posazeni a kakani asi ne, musela jsem pridrzovat Vitka,kdyz chtel kakat(nakonec se jako obvykle vykakal do trenyrek doma,kdyz jsem uspavala Zuzku).
Vitka se ujala dnesni oslavenkyne Laurinka, nandavala mu papuce, donesla chleba svacinkovej…
Zitra tam jdem zase s nim. Odpol. po Zuzcine vyspani jsme jeli do mesta, bez kocarku, ani golfky jsme nevzali, Vitek usinal po ceste do mesta a stejne usnul az pred 21h, stejne tak rvouci Zuzka, ja uz fakt nevim jak ty nase energeticke deti unavit.

VIOLET- jeee medovnik bych si dala.

D

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.10.08 13:47

Ahoj holky,
tak jsem narazila na MMB na své vysněné golfky........jen mají černou stříšku.....jinak se mi moc líbí a už od Lukyho o nich básním......tak nevím, zda je mám vzít......nové už neseženu, dělat je již nebudou :-( teda ještě jedny jsem našla za 9690.....což teda nedám.....hlavně barva mě až tak nenadchla
co vy na to? Jediný neduh je fakt ta černá stříška, mám strach , aby do ní nepralo, manža zase tvrdí, že u Lukyho jsme ji až tak nepoužívali..­...kočár je otevřený, takže takové horko by v něm být nemělo…
http://www.mimibazar.cz/…tografie.php  

BABO RAĎ :-)))))) Dáša

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 07.10.08 14:47

Daso, vloz tam presny odkaz, nic mi to nenaslo ;(

D

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 07.10.08 15:02

Ahojky,  

hoď přesný odkaz, jak píše dalif, nic to neukáže :-(
A klidně bych je koupila, manžel má pravdu, je to otevřený, takže pokud to není moc nízko, ta stříška, aby ji měl Honzík přímo na hlavě :-), tak černá nevadí :-) - kamarádky mají obě golfky s černou stříškou, ta je po půldenním pobytu na slunci max. vlažná, prostě v pohodě. Jen ti možná trošku vyšisuje, ale s tím asi počítáš, a když koupíš starší, tak snad v pohodě :-)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.10.08 20:06

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

snad to půjde Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.10.08 20:08

Právě, jsou sice ojeté, ale paní píše, že v nich spali doma venku je měli cca 3×, takže nezničené a z cca 9600 na 5500 .....takže cena taky v poho
 Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 07.10.08 20:21

Violet: nesmi to upadnout!!!!

nemam docteno- je zprava od nas.kaja ma kycel dobrou-spis lepsi. a uz ma strojek jen na noc!!!!!!!!!!!!!!! takze jsem ji koupila sukynecku,kdyz uz se muze vystavovat:-)tak a ted uz nam zacina behani a uceni na nocnik:-)))))))
 ewa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.10.08 20:23

Supr zprávy Valli!!!!!!!!!! Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 07.10.08 21:25

SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER !!!!! :-)  

No, nesmí - neříkej mi, že to vidím jen já (s andělkou), že už nemá pomalu nikdo zájem sem psát? :-(   Dáší - vozítko vypadá skvěle, jen - co ti zájemci u toho, není už prodaný?  

Jdu se vykoupnout, papa V*

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 07.10.08 21:38

Neboj, byla jsem první :-) D.

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 07.10.08 22:45

VALLI- supeeeeeeeeee­eeeeeer !

D

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 08.10.08 08:07

Ahojík tak jsem byla u rodičů ale moc v klidu to tam nebylo :(

Včera si pro nás jel Milan z prahy a dorazily jsme domu v 11 večer :(

Stále jsem 2v1 malé se nechce ven z břiška a já už rezignovala nad tím a už nepřemýšlím kdy to přijde kašlu na to :)

Eliška do školky chodí v pohodě i když někdy ta slzička je ale jsem fakt za ty 4 hodiny ráda :-)

Jdu dát dohromady byt jelikož manžílek z bytu udělal kůlničku na dříví hihi

papa všem

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 08.10.08 13:27

Čau kočky.
VALLI no super zprávy že Kájinka bude bez strojku, bude v sukýnkách kočka. No a co puberťáci ve škole?
DÁŠO - hm, kočárek pěknej, musíš mít asi radost že jsi první zájemce.
DALIF - tak dovolená pěkná, fotečky krásný. bylo vidět že jste spokojená rodinka. No a jaký hanbatý ftky:-) to jsi nám tam taky mohla nechat :-) :-) :-)
VIOLKO A VALLI - no jo, upadá to, ale to se dalo čekat. Holt mamky co jsou doma asi budou psát jinam, ale holt kdo chodí do práce na to už nemá : -( Já už taky nějak nestíhám, je to znát že nejsem doma během dne těch 8 hodin. Je to mazec, ale jsem spokojená. Dolítnout z práce, pak zase do školky pro Ondru, nakoupit, uvařit na druhej den, 4× do týdne  odpoledne kroužky…a líp už asi nebude :-(  Je fakt že teda od Andělky vidím koment taky jen velmi zřídka,Hela už to taky zabalila, Jíťa nestíhá, každej píše jen tak něco málo co je u nich nového, že ani není jak reagovat......holt ale musíme říct, že ´jsmě si tady dobře pokecaly, když byl čas.....
MAMULI - téda, no já jsem si tak říkala že už Olinka je třeba na světě, když jsi chvilku nepsala a ty jsi byla u vašich :-) Tak už se těším na nejmladšího člena.  

No nic, jdu do sklepa připravit místo na brambory, konečně se dovezou na uskladnění, na 2 hodinu jdu s dětma na soutěžní odpoledne do školky, pak rychle odvést Ondru na fotbal, s Vítkem do cvičení, zase rychle Ondru vyzvednout na fotbale a bude 6 hodin, připravit večeři, večer asi žehlit......já asi padnu. To se zase ráno zase nebudu moc po 5 hodině vzbudit abych šla do práce, blééééé.
Tak se mějte, pa Ilča a svišti

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 09.10.08 07:56

Holky máme doma krizi :( Achjo nervozita stoupá a už se to podepisuje i na náladičkách doma :(
Už to fakt přestávám zvládat všechno mě bolí. po včerejší kontrole u doktora mě bylo řečeno, že s vyvoláním porodu můžou čekat až do 23.10 pokud bude vše Ok. Což mě moc nepotěšili :(

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 09.10.08 09:02

Mamuli, drž se , vím jak je…Luky měl termín 6.1. a vyklubal se až 23.1. Myslím na tebe a často kontroluju telefon, zda už nemám sms. Držím pěsti, ať je to co nejdřív, nejrychleji a nejpohodověji a Olinka ať už je s váma! Dáša

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 09.10.08 12:02

Ahoj mamuše, pracující i makající na mateřské,
tak se opět po dlouhé době hlásím-mám pauzu na oběd a šéf zrovna zmizel, tak můžu nerušeně klofat.
Je to tady hukot, v kanclu je nás osm a šéf bohužel vidí na monitor..grrr. ale stejně nemám pomalu kdy se mrknout na net, mám toho fakt strašně moc, někdy i na pos.., že totálně nestíhám. Ale musím říct, že práce je hodně pestrá, celkem si zaobchoduju a pokecám, baví mě to, prostě:)
V práci si myslím, že jsem se zapracovala vcelku slušně, zákoši mě i chválí, žádná větší bota nebyla, takže celkem pohoda. Akorát mám trochu pedantskýho šéfa, takovej suchoprd, sice umí, ale bazíruje na nesmyslech. ne že by byl špatnej, to vůbec, ale mám pocit, že lidi hodně škatulkuje a já jsem holt jen asistentka-takže ho občas vytáčím tím, že jsem držkatá a že v rámci rekonstrukce často soukr. telefonuju nebo jsem jednou musela i odjet na půlhodinky pryč.
No a rekonstrukce, to je něco! už nikdy více…je toho strašně moc, spoustu věcí sháním na poslední chvíli, tudíž beru co je a za větší peníz-no chápete-spárovačka na objednávku, pokládku lina 14dní dopředu, doplnky do koupelny na objednávku-holt malý město. tak jsem honem nakoupila, co skladem bylo.
ale už se to rýsuje, jsem nadšená, hlavně z výběru firmy, co nám dělá rekonstrukci-fakt jsou šikovní a rychlí, dneska snad finušujou, zítra už přivezou linku, v pondělí lino, ve středu skříně do předsíně a bude HOTOVO!no teda, úplně ne, pak nás čeká nekončící úklid, ale to už bude DOMA!
ne že by to u našich bylo špatný, mám skvělej servis, ale s Honzou nemáme soukromí a znáte to,doma je doma..
pak určitě fotky pošlu.
jen co jsem četla-
DALIF, ta dovolená zněla báječně, příští rok chceme jet na dovolenou letecky a pořádně si to užít, tak sbírám tipy na dovolený s dětma.akorát ti nezávidím tu nemoc malý během dovolený, no snad fakt jen zuby. a veliká gratulace k tomu, že už je s hlavičkou všechno v pořádku a máte pokoj!!!  

DASO, koukám malej školku zvládá suprově a i jinak se vám daří. občas maminkám závidím, že jsou s dětma doma, no ale každou maminu to jednou čeká..a upřímně, jsem teď až na to nestíhání celkem v pohodě.  

VIOLET, tak jste si užili večer s LUkynem jen sami pro sebe…hmmm…se máte. my jdem s Honzou po strašný době v sobotu na véču a s kámošama na kulec, tak se taky moc těším.
MAMULI, já jsem obě děti přenášela, tak moc dobře vím, jak je to nepříjemný. a jak je to náročný na psychiku. no neboj, to zvládnete.  

holky musím končit, už jsou tady všichni, tak ať nemám problém. zatím pa,Jitka

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 09.10.08 18:16

Holky ahojik,

tak me dneska ve školce ve 12 čekalo překvapeníčko. Moje drahá tchýně dělá zase v kuchyni ve školce a chodí umývat do MOTYLKU kde je Eliska po dětem nádobí po obědě. Eliška hnedle začala,že chce zůstat s babičkou. Vůbec nevím jak to budu řešit :( Achjo achjio :-(

Jinak mě odchází zátka ted uz byla tmavá tak doufám, že už se to fakt rozjíždí u Elišky mě odešla zátka ráno a v noci jsem rodila :-)

Jo a je změna jména bude to ANNA Kopalová nééééé Olinka

Mějte se tu hezky

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 09.10.08 18:32

jůůůůůůůůůů, tak že by už v noci byla Anička na světě:-) Moc držím palečky, tak snad to už bude ono
Jinak co ta změma jména? :-) ale Anna je krásný.

Normálně jsem teď vytuhla a spala hodinu na gauči, nějak mě to brzké vstávání do práce zmáhá.  No ale aspoň budu fit a můžu u ordinace žehlit :-)

mějte se…

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 09.10.08 20:44

Mamulinko, tak snad už to bude…Anna je taky krásné jméno! S tou babičkou, myslím že paní učitelky by měly zakročit a nenechávat Eli s babičkou ve školce…teda pokud jsem to správně pochopila…aby vám tam pak chtěla chodit…ať nemáš problémy jen co se vrátíš z porodnice, protože babi třeba rozhodne, že dnes se do školky nemusí a tamto a toto…snad chápeš, co tím chci říct. 
Iko, tak 20 jsi si dala, jo :-)))) Však to určo zabralo…já bych měla taky žehlit, se mi nechce :-(((((( Asi na to skočím, kluci už leží.  

Pa Dáša

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 10.10.08 14:09

Holky jsem tu stále :-) Už mě to přijde dosti vtipné :-)

Dnes ve školce opět křik že chce být s babičkou a že si počká až babička půjde domů. Řekla jsem ne a rozkázala Elišce jít domů tchýně hodila obličej ale já to odmítám řešit já tu rozhoduju ne ona.

Co se týká jména já chtěl Aničku hned od záčátku jenže tchýně, že doma nechce Andulu takže změna na Olgu. No a ted jak jsem byla u rodičů a než odjížděl manžílek tak jsem se ho ptala zda mu to nebude vadit když to bude Anička a on že ne takže je rozhodnuto. A je to taková moje malá pomsta tchýni :-)

Iko tak sis zdřímla to je super hlavně že ti to udělalo dobře :-)

já jdu dneska v 18 hod na nehtíky hurááá už se těším :-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 10.10.08 14:09

Ještě vam se hodim pupíka nelekněte se ju??

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 10.10.08 14:10
 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.10.08 12:30

Krásný den přeji všem…

Oznamuji, že se mamulince dnes v 10:58 hod. narodila dcerka Anička a pyšní se 3700 g a 50 cm. Dala mamince zabrat, ale obě jsou v pořádku.

Gratuluji.

Oluska

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 12.10.08 12:48

Mamulinko, velká gratulacek Aničce!!!!!!!!!!!
Oluš, dík za zprávičku
 Dáša

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 12.10.08 14:47

AHOOJTE…nakoukla jsem náhodně zase sem a co nevidim?Mamulince už se narodila princezna tak gratulujeme a přejeme hoodně zdravíčka a spokojenosti.Jinak to břicho před porodem my přijde jako kdyby tam byli princezny dvě, ale možná se mi to zdá, jelikož já břicho za prvé nesnášela a za druhé jsem dost přibrala na zadnici a ve stehnech při Filim.
Jinak co u nás???Školku zvládáme bravurně sice chodime jen na 4hodinky denně, ale i to nám všem odlehčí.Jak jistě víte chodim již do práce a co nezvládáme sami hlídat tak dozajištuje tchýně/díkybohu za to/.Fili by ve školce nejraději spinkal, ale to bohužel nejde, jelikož bych přišla o rodičák a to je škoda, když to stát dává, mám možnost to zajistit hlídáním a hlavně tím pokryjeme část hypotéky.Nevim jak to bude do budoucna s druhým, ale ted nechci ani  slyšet sem na něco ráda, že Fil odrostl z tohoto období a druhé bych si dala říct tak za rok až dva, ale uvidime chlap nece zatim ani slyšet.Do školky vstáváme plus minus na půl osmou a chodíme bez problémů.Jinak od doby co sme ve školce tak pozoruji dvě změny a to, že si sám chvilemi vyhraje a hlavně sme začali choditi sami na kadit a dokonce i na záchod.Měla sem s tím veliké problémy, že zadržoval kadění, měl věčně připosrané slipy a bránil se jít na nočník.Sice mu musíme říct, že by měl jít kadit, když vidim, že zadržuje, ale pak jde.Občas se i stane, že jde sám.Také nám dost pomohla Lactulosa na zvláčnění stolice, už ji dávám jen občas.
Nu a jinak už mám kompletní kuchyn a hlavně troubu s indukční deskou a teda jsem ráda, že to chlap takto vymyslel, jelikož vaření na ní je vážně o doost rychlejší.Polévku z pytlíku mám vážně jak píšou na pytlíku za cca 15minut.Na obyčejných plotýnkách sem v životě tohoto nedosáhla.Docela jsem se naučila i péct a tak dvakrát týdně pokud je čas se u nás najde i něco sladkého.Dnes sem dělala kočku na kyselo a za cca 25minut sem měla čočku měkkou a to sem ji předtím nenamáčela.Také máme novou sedačku, ale bohužel v reklamaci, jelikož ji máme přes aukro sice novou, ale bohužel poslali jinou vadu než měla být.Měl být natržený spod­ní potah a nakonec je jedna část potahu světlejší nežli druhá.Nebylo to při přejímání toliko vidět.No, ale snad to dopadne dobře jen sme si na sedačku zvykli, zakryli ji potahy ač sem měla ji v úmyslu nechat jinak a tak požadujeme slevu.Uvidime ve středu, kdy  se vedoucí vrátí z Německa.Skladem tuto, co máme my nemají.Co jsem chtěla jsem skoro napsala, tak já mizim chlap už tu prská, co to furt píšu.Nikkol a Fil

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 12.10.08 21:12

Moc gratulujeme !!!!!!!! Ať vám dělá i druhá princezna jen samou radost a jste všechny zdravé :-) ****
Violet s M+B

 
andela  12.10.08 21:12

ahojte růzňata,

koukám že jsem nakoukla akurát včas :). Mamulince i princezně gratulujeme, a přejeme jen samé zdraví a štěstí a lásku a tak vůbec, jen ty nejlepší chvíle společného žití. A čekám na foto .).

Dneska jsem měla 2 den raní … fuj, máme víkend při raní od 7 do 15, a je to pěknej mazec. Hlavně sobota, bo začínají akce letákoví, a to lidi čekaj před krámem už pomalu v 6 ráno (koulím očima).Včera jsem na hcvilku i vytuhla .. seděla jsem na zemi že budu koukat na Tv a začli mi padat klapky až jsem je neudržela. Pak mě probrala bolest, děsně jsem si přeseděla zadek, au au.
V práci to celkem jde až na kolegyně .. je tam jedna která si myslí bůhví kdo není, nejraděj by všem šéfovala … se mnou se nebaví bo jsem neudělala to co ona chtěla … ale 2 drží ještě s ní, takže atmosféra nif mof. Jsme si teď užívali bo oni měli odpol a mi rabí ;) tak byl klid. lidi jsou celkem v pohodě … pindaj jako vždycky, prostě klasika.
Největší novinka je ta, že jára má konečně koncesi a od včera i auto. koupil rok starého renaulta, má málo najeto .. no pěkný autíčko (ještě kdyby to nebyla dodávka ;) ) tak si zas musí vyběhat ještě papíry kolem auta, pojištění, a pod … no a může pomalu jezdit. Vidí to tak na listopad, že by to už šlo :). Akurát teď dlužíme tchánovcům skoro půl milionu (koulející očima), takže mám obavy aby to klapalo tak, aby měl na provoz, na splátky, a ještě něco málo zbylo pro nás.No a snad bych se pak i toho druhého mimi dočkala ;)

Jituš - no jo, ono se dneska blbě nakupuje, když všude mají jen vystavenné kousky a na přímí prodej jen něco málo … ale co se dá dělat, hlavně že to budete mít v cajku. Je to fajn že tě práce baví :). buď ráda :) Pořád lepší než kdybys tam chodila s odporem.

valli - tak gratulujem k sundání strojku, paráda. Te´d se kája ukáže s pravou tváří. Už se těším až budeš psát jak honíš jí i martínka naráz :D

Ilčo - teda fuj, na 5 chodit do práce jo?? :P. Já su ráda že vstanu o půl 6 a v půl 7 jedu do práce. Mě by tak vyhovovala odpolední. To se dopol můžu věnovat dítku a pak jít makat. Při raní dojdu třeba ve 4 dom a jsem ráda že sedím na prdeli. Ještě jít ven a na 6 udělat véču … zjiš´tuju že tžo jde skloubot horko těžko. A v zimě asi budu odpol chodit s jájou ven za tmy nebo co …

No a zas jsem v riti a vímprd co jse dočetla … to je fuk.

mějte se krásně pracovně i nepracovně

Andělka a Jája (asi 32m)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.10.08 21:55

¨mamuli:moc gratuluju,tesim se na popis porodu:-)

ANDELO-konecne pises!!!!!!!!!a co ten jara bude tim autickem vozit?co teda ma v palnu delat?nejak mi to uniklo.
kolketivb je teda blbej,no ale hlavne ze mas praci,ja mam kolegyne dobre,resp.ty se kterymi se bavim, zato zaci  jsou uplni idioti:-)

tak u nas-vcera jsem pomahala na stavbe,decka byly u tchyne a pak jsem je vyzvedla a jeli jsme busem k segre.mela posezeni-narozky.tak jeste ze jsem nejela,dala jsem si vinko,martinek dovadel s mym bratrnancem,tak bylo trochu zivo:-)odchazela jsem posledni,jen s kajou,martinka si vzala mamka az di zitrka,vede ho do skolky.
dnes jsem rano myla 2okna,kaja hulakala v postylce, pak jsem ji odvedla tchyni a ja sla zase pomahat.ted amm pekne mozoly.jsem spachtli „rovnala“ 60m terasu-/,zitra ji totiz bude pan obkladat.fa:,–(u uz mame ze dvou stran hotovou,vypada to dobre:-)taky jsem vysavala bordel mezi oknama,aby se neznicilo tesneni.no domu jsem dosla o pul7 a sla jsem umyt jeste jedno okno,pak dosla tchyne s kajou,tu jsme dali spat a ja jeste zehlila,ale uz ne vse,nejak na me prisla unava:-) zitra jeste neco podelam a neco do prace pripravim a zase padnu na hubu:-)

jinak kajuska uz opravdu ukazuje co v ni je:-) pekne si vyrvava co chce:-( a taky chce porad chodit,kdyz ji chci snest ze schodu,jeci,do kocaru,jeci.tak do schodu uz chodi a desne se tomu smeje:-) akorat teda netusim,jak ji naucit na nocnik,to vubec nechape.curani vubec nechape.kdyz je pokakana,tak rekne,ze tam ma ba-tak aspon neco:-)ale do  nocniku neudela nic:-)no tak ji dam cas:-)
jinak taky kaju konecne muzu strojit.ma novou sukynku(teda hrisny penize stala),pak ma hezky kalhoty,nastesti z nich nevyrostla,tak ani nevim,zda to vse unosi.jsem fakt rada,ze uz nema ten kram,jen teda na spani a to mi nevadi:-)a ji snad taky ne.na KO jdeme az v unoru.

VIOLET.tak co nerozjedeme treti deti?aby to zde neupadlo:-)) ja porad doufam,ze pristi rok usporadame srazik na vic dnu,treba u nas doma:-))

JITUS:ja nesnasim obchody,kde je vse na objednavku!my taky vse potrebujeme hned:-)treba mi vyhovuje v te ikey,ze tam maji vse hned:-) pak se tesim na fotecky.
super,ze ta prace ti jde.tak co vyplata,uz byla ze?byla pekna jak slibovali?:-) ja jsem si myslela jak budu mit 6tis. a prekvapilo me ze mam vic:-)asi ze ucim na SS,na zakladce by bylo asi min.ale kdyz si predstavim,ze u nas byl  zednik na jeden den,betonoval terasu(teda tech 60m2)a vzal si za ten den 4litry,tak to mam malo:-(no ale aspon neco:-))

IKO:co teda delas v te praci,sijes podle nejakeho vzoru obleceni?nebo jak??

jo holky,u segry jsem si zkousela saty na ples,pokud nekam pujdeme,holky,musim se pochvalit:-)ale byly na me tak pekny:-)segra je koupila v nemecku za 10euro!!!uplne zadarmo.to by se u nas nestalo.neco bych si koupila,ale mne prijde,ze kdyz nekam jdu,bud to stoji majlant a nebo se mi to nelibi:-(vzdy co maji osattni se mi libi:-))

tak zatim pa.
EWIk,MARTINEK a KAJA

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.10.08 21:56

PS:to bylo dnes nadherne,ze?jsem na te terase byla jen v tricku jaky bylo vedro.doufam,ze jeste nebude dlouho snezit!

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 13.10.08 12:58

MAMULINKO - moc a moc gratulujeme k holčičce. Přejeme zdravíčko a prostě pohodičku. Už se těším na popis porodu, když ti teda dala Anička zabrat :-( ale neboj, už bude jen dobře.

Jinak víkend krásnej, v sobotu se blázni koupali v bazénu, kterej měl 13 stupňů. Ondra to ořval že jsem mu to nedovolila :-(

Tento týden mám super směny, chodím jen od 8 do 12. To je pohodička :-)

Nic, jdu si chvilku počíst co je tu nového, všimla jsem si že psala Andělína :-), pak si dám obídek a pujdem pro Ondru do školky a pak asi do lesa kouknout na houby. Snad víc napíšu v týdnu.
Pa Ilča

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 13.10.08 13:00

MAMULINKO - moc a moc gratulujeme k holčičce. Přejeme zdravíčko a prostě pohodičku. Už se těším na popis porodu, když ti teda dala Anička zabrat :-( ale neboj, už bude jen dobře.

Jinak víkend krásnej, v sobotu se blázni koupali v bazénu, kterej měl 13 stupňů. Ondra to ořval že jsem mu to nedovolila :-(

Tento týden mám super směny, chodím jen od 8 do 12. To je pohodička :-)

Nic, jdu si chvilku počíst co je tu nového, všimla jsem si že psala Andělína :-), pak si dám obídek a pujdem pro Ondru do školky a pak asi do lesa kouknout na houby. Snad víc napíšu v týdnu.
Pa Ilča

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 13.10.08 23:19

MAMULINKO. moooc gratuluju k Anicce (segra ma tez Anicku ;)). moc se tesim na popis.

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 14.10.08 12:46

MAMULI-a kde jsi na¨konec rodila?  

rodi se holky o 106,mamka chodi z prace ze meli za noc7porodu,nekdy „jen“ za den:-)  

taky u vas je tolik mamin?tady se ¨to mnozi jak mravenci ci co:-))kdo se prida?:-)  

co jinak,ja jsem jeste v praci.dnes jsem mela jen dve hodky.to vy asi makate co?no me uz vytocili zaci,tak se tady zklidnuju oplatkem:-)
pa.pak jdu pro martinka a jdeme do centra,
jo chudak vecer kdyz sel spat,tak plakal,ze si nehral:-( jako myslel¨doma,no on si chvili hral,pak mu to kaja bortila,tak jsme ji dali spat a on se dival na pohadku a pak uz nic,a pry ze si chtel stavet.to je krasny jak tydeti potrebuji hracky:-)a ne jak ti par…ti tady.:D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 14.10.08 12:47

MAMULI-a kde jsi na¨konec rodila?  

rodi se holky o 106,mamka chodi z prace ze meli za noc7porodu,nekdy „jen“ za den:-)  

taky u vas je tolik mamin?tady se ¨to mnozi jak mravenci ci co:-))kdo se prida?:-)  

co jinak,ja jsem jeste v praci.dnes jsem mela jen dve hodky.to vy asi makate co?no me uz vytocili zaci,tak se tady zklidnuju oplatkem:-)
pa.pak jdu pro martinka a jdeme do centra,
jo chudak vecer kdyz sel spat,tak plakal,ze si nehral:-( jako myslel¨doma,no on si chvili hral,pak mu to kaja bortila,tak jsme ji dali spat a on se dival na pohadku a pak uz nic,a pry ze si chtel stavet.to je krasny jak tydeti potrebuji hracky:-)a ne jak ti par…ti tady.:D

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 14.10.08 13:13

Ahoj, dnes večer nebo zítra ráno razíme do Brna - Dalif, co děláš ve st odpoledne? a ve čtvrtek k babičce do Tábora ukázat kluky…v neděli budem snad brzy doma, už teď se mi ježí chlupy při představě, co mě čeká , až se vrátíme :-)
Pa Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 14.10.08 20:45

Čaute,   Valli- neblázni, třetí mimi u nás tak na 5? % možná hrozí, ovšem určitě ne kvůli oživení tady a hlavně určitě ne v nejbližších letech :-)) To jako fakt uvažujete o juniorce/ juniorovi někdy teď ?? V práci to, koukám, jde, až na ty hajzlíky drzý, to jsem čekala. Šak ty už určitě většinou víš, jak na ně, ne? A fakt máš super to hlídání, jsem se o tom bavila s Lukym a ten povídal, že za takovýchhle dokonalých hlídacích podmínek a občasné pomoci s čímkoli by taky neváhal a stavěl vilku :-)   andělí- no to je dost, že píšeš! :-) Tak že držím Járovi pěsti, aby se mu kšefty jen hrnuly!!  

Jinak nic nového. Matý je ve školce šťasten-přešťasten, takže už záleží jen na mě, kdy ho tam budu nechávat celý den. Zatím bude ale stále „poobědník“. Jo, včera jich bylo ve školce - ve třídě celkem 5!! Marodí se ve velkém. Jdu do sprchy a trošku žehlit, pá Violet

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 15.10.08 21:29

Všem děkuji za přáníčka :-)

Dasi omluva ja si zapomenula listek s cislem doma :( Tak proto to psala OLUSKA :-)

tady mate fotecku male :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama