Růzňata č.91 - Opruzeniny u miminek

Rodičovství

Ahojik všem, jelikož máme teď docela problém s kůži u naší malé Aničky tak jsem hledala něco o tom. Krom toho, že má atopickej ekzém a teď jí i trápí bolavej zadeček (opruzeniny). Už jsem to řešila s doktorkou, ale jak je vidět musíme to zvládnout samotný. Naštěstí nám na to funguje dětský sypký pudr. Takže snad to malá ustojí a já též a bude zase zadeček zdravoučkej bez námky opruzení.

**Opruzeniny u kojenců: projevy opruzenin, léčba opruzenin a prevence opruzenin   ** **Kojenecké opruzeniny **

Kojenecké opruzeniny nebo vyrážky, jsou lidovým názvem pro několik podobných projevů dermatitid. Nejčastější věk, kdy se podobné problémy objevují je právě věk kojenecký. Mohou však přetrvávat až do věku batolete. Pod pojmem „opruzeniny u kojenců“ se nejčastěji skrývají tato dermatologická postižení:  

Intertrigo - onemocnění postihující kožní záhyby, je výsledkem mechanického dráždění a chemického působením při rozkladu potu, slin, moče a stolice. K tomuto typu opruzenin přispívá nedostatečná hygiena a neodpovídající oblékání. Postižené oblasti jsou červené, mají sklon k mokvání, pálí a bolí. Opruzeniny nesvědí, spíše bolí a pálí.  

Plenková dermatitis je zvláštní forma opruzenin u kojenců a batolat, vzniká působením tření plen a kalhotek a chemických látek z moče a stolice. Následuje osídlení bakteriemi a plísněmi. Opruzenina začíná v okolí genitálu a hýždí, v oblasti přiložených plen. Tyto oblasti jsou sytě červené, s výskytem drobných puchýřků, se sklonem k mokvání. Vyrážka je bolestivá, pálí, ale nesvědí.  

Kojenecká forma atopického ekzému (lidově se jí říká „ouročky“) může být laikem také zaměněna za opruzeniny. Často se vyskytuje na bradičce, tvářičkách, krku. Začíná mezi 2. a 6. měsícem po narození a může se rozšířit na celou hlavu, tělíčko, ruce a nohy. Kůže v postižených místech nejdříve zčervená, na povrchu se vysévají drobné pupínky a puchýřky, dochází k mokvání a povrch se pokrývá stroupky a šupinami. Opruzeniny jsou provázeny úporným svěděním, děti se musejí škrábat, jsou neklidné a špatně spí.  

Kontaktní ekzém u kojence může mít rovněž umístění a vzhled vyrážky, nebo opruzeniny. Vždy je zodpovědný alergen, na který je pokožka miminka citlivá. Může se jednat o reakci na dětskou kosmetiku, prací prášek, na materiál z něhož je vyrobené oblečení, nebo na jednorázové plenky. Reakce je lokální - pouze v místech, kde citlivá pokožka přichází s alergenem do styku. Vyrážka se projevuje podobně jako atopický ekzém, včetně silného svědění.  

 Jak předcházet opruzeninám u kojenců  

Ihned po narození bývá kůže dítěte hladká. Vzápětí však dochází k jejímu přirozenému olupování, které trvá od dvou do dvaceti dnů. Po tuto dobu je možné pokožku po vykoupání ošetřovat slunečnicovým nebo olivovým olejem. Koupat se dítě nemusí každý den, někdy stačí pouze omývat obličej, ruce a hýždě - místa zapářky. Teplota vody má být 36 - 37 °C. K mytí je nejvhodnější dětské mýdlo s obsahem glycerinu. Pravidelně se doporučují mydlit jen místa vlhké zapářky, ruce, nohy a zadeček. Na celé tělo je možné použít mýdlo jen jednou týdně. Se stejnou frekvencí se myjí i vlásky, zpočátku jen mýdlem. Později, když jsou vlasy hustší, se již používá dětský šampon, který by neměl pálit a dráždit oči. Jako pří:,–(a do koupele nejsou vhodné pěny, protože kůži zbytečně vysušují. Olejové emulze se do koupele přidávají pouze u dětí se suchou a podrážděnou pokožkou. I tak je u těchto dětí nevhodný dlouhý pobyt ve vodě. Zvláštní pozornost je třeba věnovat chlorované vodě. Vysoká koncentrace chloru a zvýšená citlivost pokožky mohou vést k projevům dermatitidy. V takových případech lze používat speciální filtry na vodu nebo alespoň vodu převařujeme (chlor se odpařuje).  

Důležitá je průběžná péče o plenkovou oblast. Základem prevence opruzenin je pečlivé očištění kůže od zbytků stolice pod tekoucí vodou nebo čisticími ubrousky. Nevhodné je používání detergentních mýdel. Při přebalování necháme zadeček chvíli volně a osušenou kůži ošetříme ochrannou mastí určenou pod plenky nebo mastí proti opruzeninámhttp://www.dermaguard.cz/…atelstvi.htm. Můžeme používat také zinkovou pastu nebo jiné složky, které zvyšují obranyschopnost kůže. Zásyp se na podrážděnou a zvláště vlhkou pokožku nehodí. Nevhodné jsou i masti, které zabraňují přístupu vzduchu k pokožce.  

Pleny vyměňujeme dítěti často, alespoň 7× denně, u novorozence ještě častěji. I při používání kvalitních jednorázových plen se musí dítě přebalovat často a alespoň 1× i během noci. Kvalitní plena je zároveň do určité míry prodyšná a zajistí proudění vzduchu k povrchu kůže. Pleny by měly být přiměřeně velké, aby v nich dítě nebylo utaženo a omezeno v pohybu.  

   

**Když už problém s opruzeninami nastal   **

Vyskytne-li se u miminka zrudnutí pokožky, pupínky, stroupky, děťátko při ošetřování pláče, je neklidné a rozmrzelé, je potřeba nejprve zklidnit podrážděnou pokožku.  

Dítě musíme častěji přebalovat, delší dobu je ponechat volně bez plen, použít bylinné koupele (slez) ke zklidnění kůže a mast na opruzeniny (Bepanthen, Rybilka, zinková mast, Ondřejova mast, kalciová mast). Častěji prohlížet záhyby kůže a zavčas odstraňovat kožní maz a drť, které se v teple velmi rychle rozkládají a dráždí kůži. Při přebalování preferujte pleny na jedno použití, pokud používáte pouze tento typ a přesto k opruzeninám dochází, vyměňte značku. Vyměñte i používanou kosmetiku, včetně ubrousků a prací prostředek. Pokud nedochází při pečlivém ošetřování ke zlepšení, může jít o infekci nebo výše zmíněná kožní onemocnění - ekzém a je třeba konzultace s lékařem. V případě ekzémů se pak aplikují kortikosteroidní masti a důkladná prevence, např:http://www.dermaguard.cz/…atelstvi.htm.  

   

**Ochrana proti venkovním vlivům   **

V zimním období je nutné myslet na ochranu obličeje proti mrazu. Před procházkou se musejí na obličej aplikovat masti nebo krémy na bázi voda v oleji, při teplotách kolem nuly je vhodný například tzv. Infadolan (vazelina s vitaminem A a D). Při teplotách pod minus 5 °C by kojenci neměli chodit ven.  

O pokožku dětí je potřeba pečovat i v létě, důležitá je ochrana před slunečním zářením. Obecně platí, že kojence nevystavujeme přímému slunci z několika důvodů: spáleniny, přehřívání organismu, prevence rakoviny kůže v dospělosti. Ochrannou „opalovací“ kosmetiku, doporučujeme používat až u dětí od 6 měsíců věku. Do té doby se kůže chrání před sluncem lehkým oděvem. Děti do 3 let věku by měly používat krémy s přírodním ochranným slunečním filtrem. Ty obsahují pigmentové částice (např. oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý), které blokují průchod slunečního světla. I u vodostálých krémů se musí jejich aplikace během dne několikrát opakovat.  

Čerpala jsem na internetu stránkáchhttp://www.kozni-nemoci.com/  

Přejeme pěkné počteníčko Petra, Eliška a Anýsek

Peletonek:

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)***
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005,Honzík 30.6.2008,Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,Toník 15.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Anička 12.10.2008, Třešť ( Péťa-1981)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Barunka 5.9.2007, Most (Denisa-1981)


Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.04.09 07:49

a dekujeme za denicek.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.04.09 07:54

musim DOCIST KOMENTARE V Minulem denicku.

ad:kajino nechozeni,je to cim dal horsi,ona si proste chodi a ja nevim,prijde mi uz blby ji za to mlatit ze chodi…hlavne ji to laka,kdyz je s martinkem,ze se honi a tak…no vyhrozuju a vsehcno mozny,a sedne jen,kdyz si stoupnu a apak sednu,tak si ona stoupne a bezi dal…proste uz je k neudrzeni,hrosi je ze nevim,zda setri tu nohu a nebo vazne kulha??no proste kulha,jakoby tu nemocnou trosinku tahne za sebou:-((

no nic,jdu neco udelat a jdeme s kajou neco vyridit do mesta.dnes kdyz ja musim vstavat tak spi!a o vikendu nas tam budi,desny…

VAlli-12+4(dnes jdu na KO)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.04.09 08:29

Ahoj,   mamuli- díky za deníček…naštěstí už pro nás není aktuální :-)   dalif- vše nej k 2. narozkám Zuzce !!!Krásnej koment ve starým deníčku, taky se s dětma nenudíte :-) Vítek koukající se na rkonstrukce bytů mě dostal :-))  To řešení bydlení opravdu nezávidím, není to jednoduchý. A máš to super s tím hlídáním u kámošky, to je ideální řešení. S tím smrkáním neporadím, u matýho už s nepamatuju, jak k tomu došel a Barča smrká od 15-ti měsíců, tož odsávačku ani nezažila. Ona je komediant, tak to prostě vzala jako srandu a napodobovala nás, byla ještě mrňavá. Ten Večerňajs o chobotu jsem teda minula, vůbec nevím, že to existuje :-(
A tapolívka  **mě teda doooost zajímá :-))) Hele, to si děláš legraci, co všechno za hrůzy nosí domů V. ze školky???!!! Docela mě děsíš teda, s tím řezáním končetin a tak…to je tak, když rodiče nechaj děcka koukat se na TV, aniž by přemýšleli o obsahu, co to tam vlastně běží :-(   **Valli-  už jen chvilku a jdete zas na KO s Kájou, tož přeju, ať to rychle uteče a ona může už normálně chodit. S tím kulháním - asi ji podvědomě šetří,přeci jen už to všechno vnímá … bude to určitě dobrý!  

Jdu se hodit do kupy a razíme ven s kámoškou. Tak přeju hezký den. ***V****

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.04.09 08:59

Ahojte všicí.

MAMULI - díky za deníček, aspoň zase budem na chvilku v popředí. No a jinak ti povím, že jsem ráda že opruzeniny jdou mimo nás, i když exemek, to je horší, teď začíná mít Ondra takovou hroší kůži na obličeji :-(
jinak gratulace Aničce k 6měsícům.

DALIF - teda koukám že jsi akční, práci si asi docela užíváš, to je fajn. teda máš těch výletů na dovolenou až až, no a jak tak čtu, tak jedete opět sem k nám, tak třeba nám konečně vyjde se setkat, aspoň teda s tebou. Když by bylo schopně, ráda tě vemu třeba na chatu, nebo něco vymyslíme.
No a s čím chodí Vítek se školky, no děs, ale naštěstí jsou to jen řeči. No a neboj, možná bude ještě hůř, Ondra chodí s písničkama puberťáku, nejlepší je Karel Gott, ten si prdl  do kalhot.

VIOLKO - tak si den s kamoškou užij, koukám že teda doma taky nepobudete, co. Ještě že máme teď tak hezky. Jo, po dlouhý době jsem koukla na rodinu, Barča má nááááádherný očiska.

VALLI - no snad už Káje nevadí že chodí, nebo jak říkáš lítá, budu držet pak palečky při kontrole. No a jinak dlouho jsi nepsala o škole, jak to zvládáš?

DÁŠÍ - Teda tak Luky krásně zvládl kolo, to je hned paráda, co, když jezdí bez koleček. mě teď dává zabrat Ondra, dostal k narozkám nový kolo a jezdí jako drak, že mu občas nestíhám. Zase rýma, snad bude vše brzo OK, ještě že ti ho má kdo pohlídat.

Jinak co u nás nového?
Před 14 dnama Ondra slavil narozky, ( díky za přáníčka) byl nadmíru spokojem, protože dostal vytoužené kolo s přehazovačkou, sice jsem se málem podlomila když jsem viděla tu cenu, ale což. No pak dostal ještě nějaký blbosti, byl nadmíru spokojenej. Složitý jsem to měla s dortem. Vymejšlel si, že nechce žádnej marcipán, že nechce 6 svíček, ale číslo, že tam nechce  nic barevnýho..... No upatlala jsem kulatej dort, boky olepila kokčičíma jazýčkama a čoko medvídkama, na vrch dala 2 čoko postavičky, napsala ONDRA a byl nadmíru spokojen.
Za chvilku mě čeká vymejšlet dort pro Vítka, ten to bude mít asi ve znamení gumáků ( bonbonů)
Jinak včera měl Ondra zápas, sice prohráli 5 : 1, ale byl nadmíru spokojenej, no když jsem koukla nba ty protiháče, každej min o hlavu větší ( a to ondra není žádnej prcek) tak se ani nedivím.
Mají te´d nového trenéra, Ondra je z něj nadšenej. Vítek jezdí s nama když mají trénink a docela ho to baví, uvidíme kdy začne on.
Jinak já a práce, bude to asi zajímavý, jak nakonec dopadnu. V těch košilích, ta holčina jak mám za ni slíbeno místo, je těhotná, ale zatím je to tajný, je to chvilička, ale je teď docela dost málo práce, málo prodejů, tak asi nehrozí, co jsem se bavila, tak prý tak až za 2 - 3 měsíce, nebo od září. Dál mě práci vyjednává aji kamarádka, no kdyby to bylo aspoň trochu přispůsobeno dětem, hned bych po tom chňapla. Sice bych byla bez prázdnin a dovolený, ale to je fuk, práce by byla přednější. Jinak chlap na tom s prací tak není zrovna nejlíp,  teď bejvá každej pátek na dovolený a do budoucna to vypadá bledě. Nejvíc se sere, že je to největší fabrika tady a je tom vše jak za komoušů, pod heslem, všichni za jednoho. Provoz na kterým je on, plní na 200% procent, živí skoro celou fabriku, mají zakázky jako prase, ale další 3/4 továrny nic, a oni na ně vydělávají a živí a jsou na tom stejně jako ten zbytek. Ach jo…

No nic, jsem se rozepsala, mám tady plno práce, včera jsme hned po obídku jely na záas, pak na kolo a dom jsme dojeli v 8 večer, tak ještě dneska je to tady jako po výbuchu.
Tak se mějte, užívejte a snad zase brzo napíšu.
Pa Ilča, Ondra 6 a Vítek skoro 4

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.04.09 09:05
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.04.09 09:06
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.04.09 09:09
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.04.09 09:10
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.04.09 09:10
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.04.09 09:11

Tak, ještě jsem vožila nějakou fotku, na tom fotbale, jak jsou 2 větší kluci a holčina, to byla výpomoc od 3 třídy :-)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.04.09 09:19
 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.04.09 20:42

jé, nový deníček, jdu číst…Mamuli, dík.....
D.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.04.09 21:14

Dalif, Zuzce vše nej k narozeninám, ještě musím dočíst staré komenty, pak písnu.....
Dnes měl Honzík premiéru na hřišti, houpal se na koníkovi, hrál si na zemi s kamínkama, Luky byl hodný, jen jsem zvedla hlavu, hledala ho a zase se věnovala prckovi :-) jinak dopoledne jsem úplně zaneprázdněná .......zítra jdu nakoupit, středa je vařící a uklízecí, čtvrtek dorazí holky z VŠ bude tu 5 dětí…pá jdu trhat zub......odpoledne program taky zajištěn, tak jsem ráda…to mám ještě navštívit 3 kámošky, tak to snad dám zase příští týden :-)))))
zatím pa Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 20.04.09 21:15

jé, ještě jsem zapomněla máme další zub :-) D.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.04.09 09:38

ted nestiham cist.
jen-moje vcerejsi Ko dopadla dobre,delala mi UTz a miminko bylo fakt moc hezky videt. pani dr. rikala,ze je zdrave.TP mi vychazi na konec rijna,ale ja to vidim na ten listopad:-)) na dalsi Ko jdu az za mesic,budou mit brat plno krve,delat ty tripply a tak. a UTz takze mozna budu uz vedet co to mimi je za pohlavi:-) no HOLKY,CO ODHÄDUJETE?  

vse pozdeji doctu,musim pripravit zakum pisemky atd…neni cas.
 ewa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.04.09 11:07

VOJTISKOVI OD JITUSKY VSECHNO NEJLEPSI K SVATKU!  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.04.09 11:29

AHOJ,  TAK JSEM  ted byla u pisemnych maturit z CJ,psali tri kluci,co meli vcera prijimacky,tak jsem si tam opravovala pisemky,ted skoncili,tak mam cas docist vas konecne!  

DALIF:VSECHNO NEJLEPSI ZUZCE!
nase kaja rika taky ¨ze ma 3roky. a ukaze dva na ruce.
kasparkova polivka,fakt dobry,martinek nechodi ze skolky sice „s urezanyma rukama“ ale zase rika-haha haha,nebo ty ses blbecek,atd.a pak opakuje to,co mu rikam ja,kdyz se na nej zlobim-uz te mam dost atd.
nekdy je dost rozumnej,predevsim kdy je sam se mnou,kdyz je s kajou¨,tak se samozrejkme provokuji,on musi mit nutne,co ma ona,nebo naopak,a rvou.pak si ¨navzajem naliskaji a breci.
vecer mu vzdy domlouvam,tak ted chudak byl takovej litostivej-(volala jsem na oba dva certa)-a on s brekem-maminko,ale nemuzes volat certa,on by me odnesl a ty bys me pak vsude hledala a ja bych volal,maminko ja jsem tady.atd.no malem jsem bulela…
kaja stale nemluvi,ale domluvi se no:-) ted jejeji oblibenec tatinek,takze jakmile si ji nevsima,tak rve-¨(porad chce byt s nim atd.
martin ted asi zacne podnikat,jsme z toho na nervy a tak.penize ted nemame,je to hruza,takze nas asi prvni mesice budouzivit tchanovci nebo co,protoze martin musi prvne udelat projekt a pak dostane teprve penize…boji se aby mu neco dali,prootze ted nestiha(casove) a nevi,zdamu to zaplati…ale vypoved dat musi,protoze proste nejde aby chodil do prace,prisel a sel makat dal a skoro nespal atd.uz pada na hubu,v noci nemuze spat,protze ma zle sny o praci atd.:-(
jo mozna se hne s poikrovim,sice nejsou penize zadne,ale ma prijit pan na :,-(rose,M. tam chce mit kancelar,prootze dole to nejde,kaja za nim poirad chodi…  

jinak my se chystame na dovcu do CHorv.(za penizky z dani) prelom cervna  acervence.jedeme jeste s kamoskou.  

IKO:tak uvidis ,jak to nakonec dopadne s tou praci…snad ti alespoín jedna vyjde…kluci jsou na fotkach hrozne velici!  

DALIF:ty jsi taky akcni,ale ja jsem to same,nedokazu porad sedet doma a treba varit nebo uklizet,porad nekde trajdame…centra,ka­mosky,pisek,uz jsme opekali burty a tak…
a koukam,ze chces treti ditko:-)tak taky jo?
a to bydleni-je to hrozne,ja kdyz slysela ze v bilovicich stoji pozemek treba 4tis za metr,tak jsem omdlevala!!tak nevim jak tam na druhe strane jak to chcete vy…  

DASI:gratulace k dalsimu zubu,kaji ted vyrostla jedna posledni dvojka a tri trojky,to byly nocï!
jinak mas taky nabyty program co?co jinak?co luky ve skolce?a teda ze je tak sikovny na to kolo!nas martinek se teprve ted naucil konecne slapat na kole s koleckama!a stejne ho to bavi 5minut!za to kaja bych chtela,ale nedosahne na slapky!tak drandi na motorce!to nikdy martinek nejezdil!  

tak zatim pa.valli 13tt!,Kaja2, Martinek skoro 4

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.04.09 11:33

jo jeste jsem chtela VIOLET:tak snad zelezo nebo co beres zabere!jez hodne masa!to je taky na chudokrevnost.
jinak kaja nevim jak se tesi na miminko,bavime se o tom,pry bude vozit,hladi uz ted miminka a chova panenky a tak.ale nevim,jak to bude az bude miminko u nas,zabere ji kocar,postylku ,maminku a tak…martinek to samozrejme vse chape,nekdy je v pohode,jindy rekne,ze to mimino zavre do klece,aby mu nebortilo hracky jako kaja…a tak.
spis se bojim,jak bude ta kaja chodit,ona ted uz nechce poslechnout  a proste mi chodi,ale kulha a vcera to asi prehnala a pak brecela,ze ji asi bolela noha…uvidime,co bude na te kontrole a co rtg.  

 
dalif
Kelišová 5815 příspěvků 23.04.09 12:31

VALLI- tam kde bych chtela ja tak 4tis za metr a jeste si musis pozemek zasitovat, v tech severnich castech Sobesice a spol.,kde se nam to tez libi i 5tis., okraje Brna 3tis, ten co mame zarezerv. je v Jinacovicich-vesnice mezi Brnem a Kurimi u prehrady stoji 3-3,5 tis za metr zasitovaneho pozemku.
s..e me to, pac ty 2 zahrady - pozemky co maj nasi by se dalo stavet kdyby … skoda mluvit.

D

 
dalif
Kelišová 5815 příspěvků 23.04.09 12:38

no jeste - chteli jsme to resit koupi vetsiho bytu- ale v „nasich“ lokalitach Lesna, Zabovresky stoji od 4mil vyse (3+kk a vetsi), tak to uz si rikame ze lepsi dum ;/ Ono Zabovresky- tam kde bydli nasi a kam chodi V. do skolky, a M. do prace je tak nejak predrazeny kvuli Technolog. parku- pracuje tam dost cizincu a ti daji za bydleni klidne vic penez, podnajmy jsou temer dvojnasobne jak v jine ctvrti.

D

ps.jedna ze zahrad-pozemku je prave i v Zabinach, ale..nebudu se opet rozcilovat.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 23.04.09 19:35

Vojtíšku, vše nejlepší k svátku!!!!!!!!! Luky + Honzík + teta

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 23.04.09 20:17

Vojtí- přejem vše nej k dnešnímu svátku :-)   Valli- já tipuji, že budete mít holčičku :-) A díky za radu ohledně stravy, právě takovéhle informace teď sbírám :-)  

Mizím, mám hodně úkolů na opravu…Violka

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 24.04.09 12:25

Ahoj, ženský,
vy jste toho teda napsaly!
Já teď píšu z práce,zatím tu nikdo není a mám skoro vše hotovo, tak si to šetřím, až tu bude šéfovstvo.
Jinak u nás, co novýho. Jo, předně děkuju za přání k Vojtíkovýmu svátku, užili jsme si to-on byl děsně důležitej.
Dostal od nás(rezignovala jsem) kovbojský pás s dvěma pistolema, no za tu radost to stálo, poskakoval a pištěl nadšením, teď doma chodí v klobouku, šátek na krku a je kovboj a každýho zaščelí(ano, Dalif, střílí každého a na všechno, včera odtřeloval Honzu pomocí vepřové kosti).
Teď  máme před sebou oslavu Barunky-panebože, už 6let!! Je to šílený, jak to letí, vždyť je to tak nedávno, achjo.No každopádně je z ní teď děsná madam, když se baví s klukama, tak se chichotá a má ráda Tomáška ze školky. Já říkám-a to ti nevadí, že je menší?(asi o hlavu) a ona na to-ježiš, mamko, vždyt přece vyroste, táta je taky větší než ty! to mě odzrbojilo, tak ji v tom nechám žít.
Dneska jsem jí jela vyzvednout dort-nechala jsem u učňů udělat potaženýho poníka, no je nádhernej, hlavně se blýská, takže Bára bude nadšená. A jako dárek jsme nevěděli, co jí koupit, ona taky ne, tak jsme nakonec s Honzou koupili takový kravinky-ona je naštěstí vděčná za cokoliv(peněženku-do školy, šperkovnici s poníkama, koníka s křídly, malý my little pony, navlíkací korálky a nějaký odzůbky a sponky). Zítra máme u našich mejdan, tak zas budu píct a chystat, já ty oslavy nějak nemusím.
Jo a Bára se konečně naučila jezdit na kole bez koleček, zatím jezdí strašně opatrně a po rovince, ale baví ji to, tak chodíme v podvečer trénovat. No ale nemá vůbec vůli, když má trochu máknout, tak to vzdá.  

s počasím je to teď super, tak obrážíme zahrádky, už jsem si zvykla, že dělám dlouho, tak za nima vždycky dorazím. Honza je teď  druhá  mamka, stará se vzorně. Každý den je má teď na krku, protože mají zkrácený úvazek, tak už nemusí babičky tak často vyzvedávat.a moc jim to prospívá. už se ani necuká, když má jít na nějakou akci-příští týden jsou v obou školkách čarodky, s plněním úkolů a tak, tak je smířenej, že jde on.
V práci to teď má všelijaké a jsem zvědavá, jestli vůbec dostanou tento měsíc výplaty, nemají vůbec zakázky.
U nás v práci jsme teď taky nesplnili plán, ale nedá se to, holt lidi neutrácí jako dřív.
Ale asi to řešit nemá cenu, nějak bude…zatím nestrádáme.  

Valli, to kulhání Káji se snad spraví, až bude OK a budete moct cvičit, no nemáš to jednoduchý.
A s čímže bude Martin podnikat? já to nějak nepochopila, co bude dělat. no hlavně aby měl kšefty, aby jste se nedostali do problémů.  

Dalif, s tím Vítkem ze školky jsi mě pobavila, u nás totiž to samý. Vojta mi občas ze srandy říká paní učitelko Lenko Zelená, nevím proč, ale tlemí se tomu. A ve školce se naučil krkat, doma to naučil báru, tak se teď oba baví tím, jak krkají a já se vztekám. jsou to syčáci:)
A chtěla jsem se zeptat, jak jsi schopná po noční fungovat ještě doma. já osobně bych přes den asi nosila sirky v očích.  

Violet, co z toho plyne, že jsi anemická? že máš sklony k omdlívání a tak? když bereš železo, tak je blbý, že strašně staví. já měla z toho zácpu jak blázen.
a sakra, musím končit, už jsou tady. pa Jitka

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 24.04.09 17:52

Holky nebudu reagovat protože je to nad moje síly.

Máme se fajn.

Eliška měla teď ve středu ve školce focení tak jsem zvědavá na fotečky.

Anička si prosím už sedá a pořád něco vymýšlí. Už se zvládne dopídálkovat až pod stůl.

Jinak nic nového není jen že mám práci takže vydělávám a je to někdy dost náročné.

Vall jsem ráda že mimísek je OK

Daší gratulace k dalšímu zoubku pokud si to dobře pamatuji.

Vielet až jsi brzo OK.

Papa všem Petra a holky

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 24.04.09 17:57

A ještě jedno sladké mimi

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.04.09 18:23

ahojky,

VIOLET:dekuji za odhad pohlavi:-)opravdu potesi,ze me kazdy netipuje jen na kluky!:-)

JITUS:tak hezky slavite svatky a narozky,bara uz je velka holka!
s tim podnikanim-jedna velka firma ma urcite projektanty na zivnost a dodova jim projekty,takove ty z tech katologu,no a martin to bude delat.samozrej­me,kdyz mu to nekdo dohodi tak z toho ma ciste provize,takze taky pekne vycuranctvi…
no uvidime no.ale takhle to dal nejde.ja se o nej bojim,aby ho ta prace skoro24hodinova nezkolila…

jinak mas teda super manzu,ja si nedokazu prestavit M. jak chodi pro decka a neco okolo nich obstarava:-))jako postara se,ale vzdy je s tim pak plno praca-bordel,deti maji obleceni co nemaji mit a tak:-)

MAMULI:hekze fotecky.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.04.09 18:24

mamuli a kde a co delas?ty jsi blazinek…

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 26.04.09 19:45

Valli naskytla se mě práce  v manžílkově firmě. Dělám na počítači aktualizaci seznamu firem. No to víš každá korunka se hodí. Už není vysoká mateřská.  A nebo mám to lepení štítků.
Děkuji za pochválení foteček.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 27.04.09 21:15

Ahoj holky,
tak nemám moc načteno, Mamuli - supr foto, Valli - co bys chtěla? Holčičku? Už máš páreček, tak už by sis to teď mohla nechat jako překvápko, nebo si to necháš říct?  

Jinak u nás pohoda, ve stredu jdem na 10-ti měsíční prohlídku, tak to bude zase váha.....Honzík lítá - lozí po celém bytě, už jsem odstraňovala kytky, ještě musíme zajistit skříňku s DVD…na rozdíl od Lukyho má ruce všude, ten si dodnes nevšiml zásuvek, honzík je moc hodný, ale zkoumá zásuvky, urval nám dráty od pantáty, co máme natáhlé od TV k Pc - bylo to ke zdi nacvaklé „sponkama“, tak už to vyrval.....leze nám další zubák…zato já mám o jeden míň…dnes jsem byla poprvé bez prášků od bolesti, myslela jsem, že to vydržím, ale nakonec jsem si jeden odpoledne vzala. Užili jsme si parádní prodloužený víkend s tatínkem, stihli jsmedalší zoo, Luky prošel lanovou dráhu ,byl nadšen. příští nebo ten další týden chceme jet k babičce do čech,vzali bychom to přes Brno, tak jestli se tam zdržíme, dám Dalif vědět!!! Je toho spoustu, ani nevím, co psát.  

Musím valit, mám ještě nějaké resty, jak jsme teď dlouho venku, tak toho moc nestíhám…Honzík chodí spát už kolem 7 , tak snad si to nějak upraví, abychom mohli být přes léto venku alespoň do 6,30 - abych nemusela tak rychle hnát domů. Luky bude chtít být venku s kámošema...­....pa Dáša

 
dalif
Kelišová 5815 příspěvků 27.04.09 21:51

Napisu vic zitra,
jen k zelezu - co VIOLET tohle : http://www.lekarna.cz/…radix-250ml/
vic v angl. tady http://www.salus-haus.com/…tDetail.html
ja to teda jeste nezkousela, nebo pak je zelezite vino http://www.lekarna.cz/…ochin-750ml/

D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.04.09 12:00

DASI: no my bychom oba chteli holku.na kluka ani nevime jmeno,na holku taky ne,ale je vyber:-)
no a nenechat si to rict,ses blazinek??:-))to bych nevydrzela,uz se trepu na toho 20.5. !!budu asi 16+6 nebo tak nejak,tak kdyz bude dobre natocene,tak to uvidime…  

to mas dobre,kdyz jde honzik tak brzo spat:-) kaja ted odmita,jakmile jdu do loznice,zacne se smykat a hystercit,na tatinka zkousi,aby ji vyndal,a vyrve si to,u mne rve,ja odejdu a za 5minut spi,
no ted v nedeli odpoledne delala sceny,a usnula az o půl 3!!hruza.  

jo a prestavam byt unavena vecer a rano nemusim hned jist,uz nevolnosti prestavaji…  

VIOLET:hlavne jez maso!to je nejlepsi(ale cervene a nebo taky kralici).jeste v nejaky zelenine je zelezo,ale ted nevim,zda spenat,nebo c cem…

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 28.04.09 14:16

Ahoja

Princezničko moje malinká ( teda už veliká), ve školce tě neodchytnu, takže ti přeji vše nej nej nej k narozeninám. Pěkně si je oslav a užij.
Pa teta a svišti

jinak víc napíšu snad zítra nebo ve čtvrtek.
Mějte se cšichni

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 28.04.09 15:25

Baruncevše nejk dnešním narozeninám a úspěšný start do školních let :-)  

Více asi zítra, nějak nevím, kde mi hlava stojí :-/   ***V****

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.04.09 18:30

Ahoj,
díky za přáníčka:)
No dnešní den si teda Bára dává, v noci ji bolelo ouško, ale pak to přešlo, tak jsem myslela, že jen nafoukalo. Hlavně chtlěa jít strašně moc do školky donést bonbonky, nic jí ráno nebylo, tak šla.
No po dvanácté mi volali ze školky, že má Baruška horečku a je jí špatně. Jel pro ni Honza, hned po příjezdu domů usnul a vzbudila se s horečkou 39,9. valili k doktorovi, ale doktrka nedokázala určit, co to je-prý buď ucho nebo angína. Takže zatím dáváme ibalgin a kapem ucho, a uvidí se. No je to na pytel, jestli je to ucho, tak už počtvrtý od ledna, angína by byla druhá od ledna:(:(Kadopádně jsem ráda, že jsem se rozhodla pro tu mandličku, aspoň se mi to potvrdilo.
Uvidíme, jaká bude noc a zítra. Honza si bere volno, už tak nějak automaticky.
Jo a novinka, Honza je povinně pátky doma, takže má teď výplatu stejnou jako já a v podstatě jsme na tom finančně stejně, jako když jsem byla na mateřský…snad se to zlepší.
Nemáte stejně pocit, že jsou teď samý blbý zprávy? jako s tou prasečí chřipkou..člověku se pak honí hlavou různý myšlenky.
Zítra má Vojtík ve školce čarodky, akorát nevím, jak to uděláme, když Honza musí být s Bárou doma a já mám do půl pátý. No má být škaredě, tak to třeba nebude.V pátek ve svátek jsme chtěli někam na výlet a na oběd, achjo, všechno padá, maximálně někam pojedou kluci nebo já s Vojtou, fakt je na sviňu, když je dítko nemocný.

Valli, já si tipuju taky holčičku. no dej pak vědět, jak jste dopadli, jsem zvědavá.
S tou Martinovou prací to je fajn, že mu budou shánět kšefty, není jednoduchý teď sehnat kšeft, takhle mají sice provize, ale on má zas přísun práce a prachy jistý. Ty si nedokážeš představit, jak Martin kmitá doma okolo dětí, já zas Honzu, jak rovnou z práce jde makat na stavbu-na to bych řekla, že je moc pohodlnej.  Ale jsem ráda, že to tak je, protože mi to teď maximálně vyhovuje.

Dášo, další zubák, to bude za chvilku Honzík jak pila:) No tohle období, kdy děti lezou všude, je úděsný. Abys byla jak osobní stráž, neustále za zadkem. ale každý dítko je jiný-Bára brakovala kytky a DVD, Vojta zas lezl do videa a mačkal televizi.

Mamulí, jseš frajerka, že se chystáš pracovat, si to nedoážu s mimíšem představit. jo a holky máš náádherný!

tak jo, pádím, jdu se věnovat drakoušům
pa Jitka

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.04.09 21:50

Baruško, vše nejlepší k narozeninám, ať jsi brzy fit a nic tě nebolí!!! Dáša a kluci

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.04.09 08:47

OPozdene-BARE vse nejlepsi!
at je hodna slecna a nezlobi rodice a brasku.hrozne to utika.to je des:-)  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.04.09 08:54

IKO:tesim se na komentm,je tak krasne tak jste asi na chate co?  

DASI:kolik tech zubu ma honzik?¨ja se smeju,protoze­martinek mel prvni zub v10.m a kaja az ve13m.:-) kajince teprve ted dorusta jedna dvojka(posledni) a tri trojky…
jak to mate s tim bydlenim,stale zatim nekupujete nic v brne,ale bude manza takto dojizdet?  

JITUSKO:dnes by mel dat M. vypoved,jsem na nej zvedava!vcera se ujistoval 100× u mne ,zda to ma podat,pak u rodicu,no je to tezky,ale takhle by se uz zblaznil…vcera sel po dlouhe dobe brzo spat(teda se mnou) a nemeli jsme doma deti,takze to bylo fajne:-))
kajinka ale vcera u mamky plakala,mamka nevedela,zda ji boli bricho nebo noha(kycel),ona proiste uz chodi a vecer pak narika na tu nohu,takzeto byla asi noha,mela i zvysenou teplotu.pka to ale preslo,a byla zase vesela,tak jsme nikam nejeli.dnes je pry normalni. tak nevim no.a kulha vecer jak blazen,to jsem zevdava corekne dr.!
dnes jdeme na carodky,jako loni,na takovy stadion,kde jsou ukoly pro deti,predpokladam ze naseho martinka to opet nebude nejak brat a budeme tam spis mrznout:-)ale vecer pak je velky ohen,to ho loni bavilo,ze se pali ta carodejnice:-)snad nebude prset,ale spis to vypadalo vcera a nakonec neprselo.dnes zatim sviti slunko…(coz je dobre,protoze se nam opet nahriva voda zadarmo):-))  

tak ja jdu ucit.pa valli 14tt

 
andela  30.04.09 10:45

ahoj děvčata :)

ne ne, nezapoměla jsem na vás, nebojte nic. Neplánovaně vždy nakouknu abych věděla jak se máte, ale psát koment je už nadmoje síly :).
U nás došlo k zá:,–(ní změně .. no ještě nedošlo, ale doufám že to vyjde :). Dneska jdu dát výpově´d do práce, resp. zažádat o výpově´d dohodou :). Předevčírem jsem byla na pohovoru, tak mě vezmou … budu dělat obchodního zástupce (jak si říkají ;) ) u Vorwerku :). tak doufám že mi to půjde, a vůbec že to půjde … za kasou jsem už celá zoufalá. Nebaví mě to tam až tak, skoro pořád mě bolí žaludek (ať už z nepravidelné stravy, nemoci se najíst kdy chcu já, a ze stresu) … jsem tam pořád a pořád a pořád, když mám 2 dny volna tak utečou a já si ani neodpočinu … nemám pořádně na nic čas a nebo jsem utahaná, tak na to prdím … . takže .. když se naskytla příležitost … proč jí nevyužít. Určitě je to klidnější a lepší práce než mám te´d.
Jára ten narazí na kšefty málokdy, většinou to chtějí za pár korun, takže se mu ani nevyplatí to vzít :(. Je z toho chudák taky ztrápenej. Ale zas na druhou stranu si báječně užívají s Jájou. V sobotu vezli sestřenku do prahy, a pak byli na řípu (prý tam byla i pouť) s partou kamarádů z mládí. Tak přijeli navečer, spokojení, rozářený, a vyprávěli jak si užili :D. Předevčírem na mě čekali jak jsem byla u pohovoru, tak se prošli po Ústí, a máchali se v kašnách :D. No jsou dvojka, to vám povím :).
Jája je syčák, co syčák, pěknej zmetek to je :P. V poslední době si dělá pomalu co chce, odmlouvá, a jak umí držkovat!! neposlechne pořádně, vsteká se … Ale jinak je to už velkej kluk, a moc šikovnej :). Joo, a včera poprvé namaloval sluníčko!!! Sice paprsky vypadali jak kdyby bylo sluníčko chlupatý, ale což .. oproti těm jeho čáranicím, je to konečně nějaký opravdu obrázek :D.
Do školky chodí pořád jen jednou týdně, když je Jára doma, tak nemá cenu ho tam tahat denně. Minule tam dokonce i spinkal!! A v pohodě. Akorát je problém s jídlem. nežere a stále nežere … což o to doma .. si dá ke sváče jogurt, ale ve školce … tak už ho dvakrát přemluvili a snědl aspoň kousek suchýho chleba :D. Obědy a pod. to ho vůbec netankuje :D. Ale s dětma si rozumí suprově, chhodí k nám kamarádka s dcerou eliškou (7let) a dělají spolu koniny to by jste koukali :D. Akorát jsem myslela že když si bude hrát s holčičkou tak spíš jako ona že je starší a má jiné zájmy .. si s ním bude hrát klidněni, ale oni lítaj po zahradě s klackama a střílí :D chápete to?? :D
Ségra už má půlku těhu za sebou :) Včera byla na ko srdíčka, tak se dr koukal co by to bylo, a ono to mělo zas nožky u sebe :D. Tak já tvrdím že to bude holka, (anička ;) ) když se stydí :D. Asi nás potvůrka bude napínat až do září :). Ale moc se těším na synovečka nebo neteřinku. Je to pro mě novinka, bo starší ségry jsem jako těhu ani neviděla a tím že jsou daleko to s nima ani neprožívala .D.

tak a dodatečně přejeme Zuzance, Ondrovi, Vítkovi a Barunce od jíti vše nej nej nej nej nej k narozeninám :).

Ilčo - ty kluci ti taky rostou před očima co?? :) Moc jim to ale sluší :). Ani jsem nekoukla jak si na tom z prací …

Jituško - to víš, dneska je to z prací na pytel :(. Ale já zas říkám že je porád lepší něco než dostat přes držku. my jedeme defakto z mého platu, járův důchod spláchnou složenky a poplatky … takže si taky nemůžem vyskakovat ale jde to. Holt některé věci nekoupíme, holt jsme si k svátku jen popřáli … ale hlavně že se máme(te rádi ;).

Violko - chtěla jsem přijet, ale když mi dala dovču takhgle blbě před výplatou … je to na pytel :). Ale za chviličku už bude léto, tak se určo uvidíme :)

sakryš, vadí mi tu že tu nejsou vydět komentáře jako v diskuzích … já to vše hned zapomenu … ááách jo :D

tak vás všechny zdravíme, Valli dávej na sebe pozor :).

Andělka a Jája 3r3m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 30.04.09 13:36

Český svaz čarodějnic, výkonný výbor, Ježibabská 666, Praha 8-Ďáblice Č.j.76543210/AZ/04-****J@****** ** ** ** 
V Praze a okolí v noci před 30. dubnem 2009 ** 
Pozvánka na slet ** 
Zvážená kolegyně, kolego. ** 
Než nám to létání ten pitomý USA radar zatrhne, bude se i letos konat
dne 30.dubna******
tak jako každý rok již poslední obvyklý nebezpečný slet. ** 
Velký slet čarodějnic s mezinárodní účastí ** ** ** 
Vzhledem k tomu, že jste jednou z nejkvalitnějších zástupkyň rodu
Homo megeres obludus, zasíláme Vám pozvánku s dostatečným předstihem,
neboť Vaše účast na Shromáždění, jakožto zvláště odporného exempláře,
je velmi žádoucí.
Sraz je ve 20.00 hodin v prostoru Ďáblic,
přistávací plocha bude označena bílým pavoukem.
Ve 20.30 hodin přiletí formace
ježibab a ježidědků ze spřátelených zemí bývalého socialistického tábora. Účast elitních čarodějnic z Evropské unie a USA
je zajištěna.
Po slavnostním přivítání roj čarodějnic vzlétne
v sevřeném tvaru nad Prahu,
kde třikrát zakrouží nad Hrdlořezy.
Poté zamíří přes Řitku a Pičín do Prčic,
kde ve 24.00 hod.
proběhne volba Missis and Miss World čarodějnice.
Váš zvláště odporný a smrdutý zjev,
příšerná povaha i vystupování
Vás jednoznačně řadí mezi horké favoritky s umístěním
v první desítce.
Jedná se o slavnostní a reprezentační příležitost a Vy, svým neukázněným vystupováním před zahraničními hosty, můžete přispět k urychlení
vstupu našeho svazu do OSN. ** ** ** ** ** 
Vezměte si řádně promazané a navoskované koště
s odrazovými skly dle zák. O čarodějnictví č.666/00 Sb.
v průběžně nenovelizovaném znění.
Koště musí být nové a neometené.
Mopy, smetáky, vysavače a klekačky nejsou povoleny.
Přímo ideální je koště od renomované firmy
„Návnada, nástraha, past - Potkan a synové.“
Vzhledem k předpokládanému létání v hejnech je nutné, abyste se dostavila
v přiměřeně podroušeném stavu.
Během letu (tedy i přesunu na místo sletu)
není nutno dodržovat žádné přepisy platné pro leteckou přepravu
na vnitrostátních linkách.
Podle nových mezinárodních směrnic je již dovoleno děsit posádky letadel.
Dle sdělení Odborového svazu čarodějnic pojištění všech účastníků není zajištěno a každý létá „na vlastní triko". Hromadné havárie jsou vítány. ** 
S pozdravem Bububuletu zdar!
Plná vošatka Netopýrů, v.r.
Gen(i/er)ální tajemnice
výkonného výboru ** ** ---------zde odstřihnout (pokud možno ne nůžkami)----------------- ** ** ** ** ** ** P****ř****ihláška ** 
Vypište pokud možno nečitelným písmem a odešlete po nejrychlejší sově na výše uvedenou adresu. ** **
**Jméno (dívčí) za mlada / nynější jméno ............... /............­............

**Přezdívka .............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­............

**Datum početí (století) / s kým .............­........... /............­......

**Počet zubů (pokud jsou) ......... Počet očí ......... (originál, silikon, PVC, PE)

**délka nosu / počet bradavic s chlupem .................. /............

**Rozchod v kolenou....­.............­....... Prsa - počet (pokud jsou vlastní) ............

**Výška......­...... Nadváha­............  Boky (umístěny kde) ...............

**Umělé končetiny (název a počet) .............­.............­.............­.............­.....

**Naposledy koupána (přibližné století a důvod) .............­..............

**Počet sov, koček, pavouků, ještěrek, hadů, ropuch a podobné havěti: ...............
** **
**Vlastnonožní klikyhák.....­.............­......

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.04.09 18:34

Zdar baby :-)   Iko- díky za pozvání, už jsem se lekla, že se na mě zapomnělo :-)) Jo a fotky kluků jsou boží, hlavně Ondrášova očka mě teda zaujala :-)   andělí- no nazdárek, kdo by to jen řekl, že ještě žiješ(te) ! Tak předně gratuluju k novému zaměstnání a přeji, ať jdou kšefty a nálada po příchodu z rachoty je mnohem příjemnější! /mmch - o Vorwerku jsem jeden čas hodně snila/. Léto se blíží, tož vám to nějak vyjde a my bychom dorazili, klíďo na otočku, vždyť víš :-) Je super, jak si kluci užívají jeden druhého, v to jsi vždy doufala, viď, ale to, že Jára tu práci nemá, je docela děs. Jenže to se dalo krapet čekat :-( Neohlíží se také po něčem „jistějším“? I když ono co je dnes jisté, že jo :-/   Dášo- hele, kolik že už máte zubů? Jste asi rychlejší než my, a to už je co říct :-) Režim s Honzíkem už taky máte, tak už si i dáchneš… a manžel v práci v pohodě?   Jíťo- no hele, dokud Honza tu práci má, tak dobrý. Ono je tohleto snad úplně všude, ty nucený volna a dovolený a volný pátky atd. /tedy u mého chotě to zatím nehrozí, je v tý práci pořád a pořád/. A jak je Barunce? Jo a ta zácpa mě zatím /ťuk ťuk!/ kvůli železu nepotkala :-) Jo, ta anemie způsobuje celkovou únavu organismu, takže nepřibírání či dokonce hubnutí…ach jo, takhle ta ztracená kila po dětech fakt nenaberu :-( Jinak si ale myslím, že to ani není nemoc, prostě nebýt toho zánětu ledvin, tak s nějakou únavou teda nelezu k dr., když mám doma 2malé děti, tak se to tak nějak nabízí, ne?   dalif- díky za odkaz, docela mě to zaujalo. A jak jste na tom s tím bydlením, myslím s pozemkem? Nějak teď nevím, jestli už nějaký máte nebo ne…   Valli- jj, hlavně hovězím se mám cpát, a to já zrovna nemusím… ale mamka mi vždy něco na krvinky ukuchtí, tak trochu jsem stravu změnila. Už abys měla po UZ, kde ti snad řeknou pohlaví, viď…už jsme s Jíťou 2, co ti řekly holčičku, tak třeba to fakt klaplo :-)  

Já dorazila z venku, byly jsme s kámoškou a dětma na hřišti, na čarodějnice jsem se nikam s nima nehnala, páč tady je dnes opravdu aprílové počasí, chvíli slunko a pak slejvák, mezitím vichr. Každou chvilku dorazí Luky z práce, pak pojede nakoupit dobroty na chalupu a ráno vyrážíme, huráá, snad se krapet opálím, neb nohy mám jak z cementárny. Jsem rozhodnutá tam jen jíst a číst si, navečer procházka s Lukym k rybníku, romantika pod širým nebem a tak :-)) Jinak - včera měl Matý besídku ve školce ke Dni matek, učitelky tam pak střídavě nebudou, tak ji měli dřív…byla i moje mamka, no totálně dojatá, i jsme se nařehtaly…Luky dojel na otočku z Prahy, aby ho viděl, tak to měl krapet hektické, ale ještěže to stihnul, já to fotila a on točil, tak se má moje potenciální snacha v budoucnu na co těšit :-)))
Tak já se loučím, kolegyně, jdu naházet zvěř do vany. Přeju krásný 1.máj :-) Violka

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 01.05.09 17:23

Ahojík holky,

tak už sem v pracovním procesu. Pracuji u manžílka ve stejné firmě. Na postu direct call.. Budu obvolávat firmy a nabízet jim system. Sice jsem to ještě nezkoušla ale mám z toho divnej pocit. Je mě proti srsti nabízet někomu něco aniž bych věděla, že to chce.

Jinak se máme fajn i když někdy mám pcoit, že se mě manželství hroutí.

Taky pořád řeším opravu kočárku a jezdís s příšernýma golfáčema od JANE CARRERA a už jsem z toho neštastná.

Jinak nevím co jsem chtěla všem posílám pozdravy a hodně zdravíčka aby bylo.

Jo už vím  Andělko at ti práce vyjde a jde ti to tam. Moc ti to přeju.

Tak a ještě přidám holky aby jste se pokochali. :-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 01.05.09 17:24
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 01.05.09 17:24
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 01.05.09 17:25
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.05.09 21:12

ahoj,
tak jsme dnes byli opet na pohotovosti:-/ jsem kaju zmerila a ona mela po odectu 39 horecku:-( tak jsme jeli,no byl tam stary primar,takze ten nic moc nevymyslel,no dali jsme diazepam a panadol,krk pry moc zarudly nema,no ma to v ocich,takze asi viroza…snad ji to prejde.

MAMULI:a co mas s kocarem?:vzdyt ho mas novy,co se porouchalo?

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.05.09 21:08

nemoc pryč pryč peyč, ať jste brzy ok!!!!!!!!! Víc písnu přes týden, až vás dočtu, pa Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.05.09 12:33

ahoj, tak jsem byla radsi na stredisku,no zastupuje tam nasi dr.pravre ten pan dr.stary co byl na pohotovosti:-)ale snad je to teda dobry.kajince to moc nekleslo.tak mam davat ibalgin(davala jsem to blbe-panadol a ten ho neobsahuje).ma dost rymu a ted se i posrandila,tak nevim.ale rikal,ze je to  chripka.kdyby to nepreslo,vezme ji krev.

jinak manza dal konecne vypoved.dnes ma dovcu a dela ohledne nove prace.
o vikendu zde byl pan na :,-(rose,tak se zase kus nahore pohl,jeste prebrousi pokojik a muzu malovat:-)juchu. pak bude delat tu velkou mistnost,tam je to horsi,protoze jsme si tam nechali tramy,aby byly videt a tak to jde hur delat.pan nam tu velkou mistnost jeste prepazi prickou a martin pak v ten vetsi mistnosti bude mit kancelar.a pak tam budou dva pokojiky.satna(tam hodlam dat vsude podel police a roztridim bordel,oblece­ni,male,navic co mame periny,knihy atakove kraviny.no a koupelka teda zatim nevim,na tu neni,ale treba se nekdy te vany dockam:-)

jinak jsme 2× grilovali,mnam mnam.
taky jsem se na terase jednou malem zhrozila k smrti,martinek vylezl dost vysoko na zabradli…takze uz nehorzi,ze bych ho tam nechala samotnyho(a to tam ted nebyl,ja tam byla,ale chvilu jsem se nedivala).

no co jinak.zitra zase prace,se teda netesim…kaja bude tri dny u mamky.abych ji furt nevozila sem a tam.
ted dopoledne uz vypadala lepsi.tak snad to vylecime.ja na takove horecky nejsem zvykla,martinek je taky vysoke nikdy nemel a ja taky ne,u 38stupnu vzdy uz umiram:-)tak teda nevim,kdyz kaja mela vcera po odectu 39,2,co chudak prozivala.musela jsem ji davat 2× zabal.je ale fakt statecna,skoro nervala,jen knukala a u dr taky nervala.to martinek kdyz ho chce dr poslechnout rve a protim uz ma rozum:-)

jo taky jsme s babickama zkoumaly klucici jmena a teda nic moc:-( rekli mi at dam michala,ikdyz je to svagr,ze to nevadi,ale nevim,martin asi vsechno zamitne…zatim se nechce bavit vazne a furt jede v tom svym fandovi…

tak zatim  pa valli 14+4(hrozne to leti)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 04.05.09 17:17

Valli porouchalo se mu přední kolečko aretace v něm víš?? Takže proto je v servisu.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.05.09 21:29

Ahojte,   Valli- tak jak je Káje?? To jste teda měli veselý víkend :-(  A přeju Martinovi hodně štěstí v nové práci!!!   mamuli- nádherný fotky, malé tak sluší ty výrazné barvičky :-)   Dáší- jsem zvědavá, jak válčíte :-)   andělí- že bych vložila na Rodinu tou tvář po odlíčení ? :-))) Jo a hele, tys nám jaksi zapomněla napsat, že je ségra zase těhotná! Já jen valila oči, že už netrpělivě čekáte na odhalení pohlaví :-) Tak pozdravuj a přejem jen to nej, hlavně zdravíčko :-)   

Jsem mimo, půjdu spinkat. Prodloužený íkend na chaloupce byl totálně super, děcka nadšený, Luky odpočatý (po psychické stránce, jinak tam pořád něco dělal, aspoň mu zas vyrazily ty velké svaly :-))) a já opálená, idylka. Hlavně je paráda, jak už jsou ty děti samostatný, že to nejsou miminka závislý na mým prsu :-)))
Snad se dokopu vložit zas nějaké fotky na Rodinu. Přeju dobrou noc… Violka

 
andela  05.05.09 23:13

Violko - proč na rodinu … to švihnu sem ne?

Pozdrav ze sletu ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »