Růzňata díl 11. Mají děti doma pomáhat?

Rodičovství
  • andela
  • 17.03.06

Dětství mají naplňovat dvě hlavní složky hra a vzdělání. Všechno co my dospělí označujeme jako „práci, je proto nutné zformovat do tohoto rámce.Pomoc v domácnosti má mít pro děti buď podobu hry(něčeho tvořivého, zábavného, inspirujícího), nebo učení (získávání nových dovedností, seznamování se s vlastnostmi různých předmětů a jevů atd.) popřípadě obojího zároveň. Po potomkovi však nežádejte, aby si tyto možnosti sám nacházel třeba v utírání nádobí.Je na vás, abyste mu je ukázali.

Jak správně odměňovat
Rozhodně se nedoporučuje, aby se dětem za pomoc poskytovala finanční odměna.Tím totiž prvek hry a učení vytěsňujete a místo něj vytváříte model skutečné „práce"( za níž náleží mzda).S trochou nadsázky se dá říct, že je to skoro totéž, jako by jste dítko posílali někam do zaměstnání. Existuje však ještě jeden důležitý aspekt dětské „práce v domácnosti" - posiluje vědomí toho, že už malý capart je důležitý a plnohodnotný člen rodiny, který se v rámci svých možností podílí na jejím chodu a dobrém fungování. Tento pocit je sám o sobě psychicky velice hodnotný a důležitý.
Neznamená to však, že by se dítěti nemělo dostat za odvedenou práci odměny. Naopak - je to významné a motivující. První odměnou, na níž nikdy nesmíte zapomenout, je pochvala. I vám je příjemné, když se za svou práci dočkáte slov jako:„Ten oběd byl vynikající .. apod.“. A to i v případě, že to třeba není až tak úplně pravda, že? Upřímná snaha a dobrá vůle jsou důležitější než perfektní výsledek.Na to tedy pamatujte a chvalte i ne zcela vydařené „pracovní výkony" dítěte.Kromě této naprosto nezbytné odměny, můžete použít i různé další, vhodně vymyšlené. Třeba když vám dítě s něčím pomůže, budete si s ním potom hrát. Tím mu zároveň předvedete, že ve dvou lze práci zvládnout rychleji a ušetřený čas pak může přinést osobní radost. Pomoc je možné odměňovat také různými pamlsky. Dobrota po vykonané práci funguje stejně, jako vy si „za odměnu" po úlidu dáte šálek voňavé kávy a chvilku pohody…
Opakem odměny je trest. I ten je samozřejmě při výchově občas nutný. Do pomoci v domácnosti však nepatří. Když vás manžel „trestá" výčitkami či nerudností za to, že jste mu zapomněla či nestihla vyžehlit košili, to či ono začít, uvařit, také to na vás motivačně nepůsobí. Naopak - patrně se urazíte, zatvrdíte, popřípadě se s ním začnete hádat a vytýkat mu, co zase udělal či neudělal on … Zato když vás motivuje pozitivně (tedy pochvalou, květinami apod.), jste ochotna se přetrhnout … U dítěte to funguje úplně stejně. Na tresty a výhružky tedy zapomeňte a snažte se výhradně o kladnou motivaci. Velkou chybou také je, když dítě prací trestáte - tím ho utvrzujete v představě, že je to něco nepříjemného. A vám jde přece o pravý opak - aby dítě našlo v práci zalíbení, uspokojení. Kromě toho nedělejte ze svého potomka otroka bez vlastní vůle či stroj, který musí spustit v okamžiku, kdy zmáčknete knoflík. Nechtějte nic „teď hned", neudílejte pokyny bez vysvětlení souvislostí, nekomandujte, nekritizujte.

Záleží na věku
Velmi důležité je, aby práce, kterou dítěti svěříte, odpovídala možnostem jeho věku, nezatěžovala ho víc, než nač mu síly stačí, nebyla pro něj nebezpečná. Rozsah činností v domácnosti a množství času, které jim má dítě věnovat, musí odpovídat tomu, kolik mu je let. Adekvátní má být i míra odpovědnosti - už poměrně malý capart se má začít učit, že je za něco zodpovědný (a nespoléhat plně na maminku, která to kdyžtak udělá, dodělá či předělá za něj), ale jen po jistou hranici, která se s věkem posouvá.

2 až 4 roky : dítě může „pomáhat" při vaření, úklidu, vlastně skoro při všem. Samozřejmě, že vás tím spíš zdrží, ale nelitujte toho(časem se to zhodnotí). Vše by však mělo dělat výhradně s vámi a jen potud, pokud ho to bude těšit a bavit. Na „nepříjemné" povinnosti a na pravidelné samostatné úkoly je ještě malé. Je však už rozhodně čas na to, aby se začalo učit uklízet své hračky (s vaší pomocí).

5 až 7 let : V tomto věku už by dítě mělo mít nějakou pravidelnou povinnost, kterou plní samo a odpovídá za ni. Ale jen jednoduchou, časově i fyzicky nenáročnou. Příležitostně už zvládne i o něco funkčnější pomoc při vaší práci (třeba utírání nádobí).Samoz­řejmostí by měl být úklid hraček, vlastního oblečení atd.

PS: já souhlasím s tím, že by se neměli děti do ničeho nutit - jak já nenáviděla dom. práce, protože jsem je musela dělat!

Andělka a Jaroušek 2 měs.6dní

čerpáno z časopisu Svět ženy

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 17.03.06 07:22

Huráááááááááá­ááááááááááááá­ááááá!

Konečně první!

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.03.06 08:09

Dobré ránko při pátku,tak jsi,Andělko,uhodila hřebíček na hlavičku.Dobře vybrané téma. Zrovna doma řešíme dlouhodobě úklid hraček-Barunka si je uklízet sice chce,ale jen s tatínkem nebo maminkou.Snažíme se pozitivně motivovat,chvá­líme,až se nám kouří z pusy,ale jak si to má uklízet sama,tak se zatvrdí.Občas se to povede,ale snažíme se zavést rituál,že před koupáním musí jít hračky spinkat(potmě si stoupnout na střechu ze stavebnice nebo skleněnku je fakt bomba) a to ji ne a ne naučit.Naší chybouje tady důslednost,někdy než se s ní dohadovat,radši to nahážu do krabic sama,ale začínám pak s pohrůžkami a vyhrožováním.Budou jí tři,ale na tohle už je velká dost.V kuchyni mi pomáhá ráda,ráda valí těsto a umývá mi brambory,vždycky je z toho sice nějaká pohroma(půl Jaru vylitého do dřezu),ale neodháním ji.Je pak děsně důležitá.S poz­dravem Huráááá pátek a Zimo táhni!!!
Jitka,Barunka Vojtíšek

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.03.06 08:28

Jéje, třetíííííííííííííí
No vyjádřím se odpoledne, to víte, manža je doma:(((( :)))

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 17.03.06 08:52

Jsem zase tu baf!

No, tam Nicolce je 14 měs., tak na uklízení je ještě malá. Ale když vařím, tak mi „pomáhá“. Vytáhne hrnce a vařečky a vaří na zemi. Jednou vylila čaj po celé jídelně, schválně, asi se jí líbilo, jak to teče. No samo, že jsem na ni neřvala, protože to byla i moje chyba, měla jsem ji dát nekapací hrnek a ona stejně neví, co provedla. Ale řekla jsem, že se to nedělá, že mama má teď více práce a musí vytřít místo čtení Krtečka. Krteček se bude číst až potom. Začala jsem vytírat a Niki vytáhla utěrku a vytírala taky. Koukala jsem jak bacil do lékárny. Určitě ji budu vést k pořádku, já jsem taková čistotka, ale otroka z ní dělat nebudu. Mám jednu známou a ta svoje děti tím úklidem úplně tyranizuje, no děs. Oni mají 5 a 3 roky, třeba uklidit hračky by si mohli, ale umývat záchod? To si nedělám srandu, ona by je poslala snad i kosit trávu. Ta paní je vůbec taková free. No já s ní raději moc nepeču, ani se sní nebavím, jednou Nicolce cpala do pusy Delisu (v 7 měs.), když jsme byli v obchodě a divila se, proč se rozčiluju a ona to nechce. Pryč od takovýchto lidí!

Jituško,
tys mě hned po ránu rozesmála! Zimo táhni a pošli jaro!

Dáško,
viděla jsem na fotkách Lukáška u květináče. To ma taky známe. Nicol to vytahuje a dává do hrnců, pak to sype zpět…Už ať je to jaro! To budeme na písku a mé nebohé rostliny snad přežijí :)))

Andilek+Niki úžasně včera spící v noci

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 17.03.06 08:54

Jo a odpoledne přijedou naši na návštěvu. Musím se psychicky připravit na otázky, proč ještě Nicolku nedávám na nočníček.

Andilek + Niki čůrající stále do plínky

 
andela  17.03.06 08:58

Dobré raníčko,

je, zas je venku hnusně a pošmourno - a padá tam něco mezi deštěm a sněhem. Nevíte proč to jaro ne a ne přijít? Snad se ho v červnu dočkáme :-)).

No s tím úklidem, vím že se toto téma mnohých z nás ještě netýká - ale myslím do budoucna.Když to nezapomenem, tak se nám to bude hodit.:-)) Já si živě pamatuju, jak jsem nemohla jít s holkama ven, protože jsem musela uklízet.A to mi bylo asi 6.Nenáviděla jsem soboty, to se dělal velký úklid a museli všichni pomoct.A jak jsem něco neudělala hned, tak byl kravál. Možná proto se mi teď nechce nikdy uklízet :-)).

Pa Andělka a Jaroušek

 
andela  17.03.06 09:00

Andílku - posílám kousek sebeovládání a přeji pevné nervy :-)) - na to odpol.

A.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 17.03.06 09:40

Ahoj všem při pátečním dopoledni,

krásný deníček, do budoucna určitě k nezaplacení… Jak tu psala už Andělka, u nás byly soboty také znakem velkého úklidu. Jak já stále přemýšlela, jak soboty vyškrtnout z kalendáře… hrůza. Mám o 7let mladší sestru a pro ni to bylo snad ještě horší, když viděla mě, jak já uklízím s nechutí a ještě to natruc flákám. Pořádek ji dodnes k tělu nepřirostl :-)

Matýsek se mnou také vaří, ale poslední týden nejradši tak, že si vezme vařečku a jde dělat „míchy-míchy“ do misky s granulemi našeho kocoura… no a pak si vzpomněl na své ranné mládí, kdy ochutnával i to, co jako kus žvance opravdu nevypadalo a pár granulí si dal doo pusinky…musí se přeci ochutnat to, co se uvaří, no ne? Naštěstí je vyplivl dřív, než jsem je z něj musela dávit a vrátil je kočkovi (říkáme mu „pan kočka“, je to kocour :-)) ) zpátky do misky.
No kamarádky klučík se občas cpe krmením pro rybičky… prý jsou tam ale jen samé živiny a vitamíny, tak neomdlévá, jen si klepe na čelo…

Jsem zastánkyní nenucení do domácích prací, z vlastní zkušenosti vím, že to má přesně opačný účinek, než rodiče požadují.

Mějte se krásně, i přes to blééééééééééé počasí.
Andílku, budu na tebe myslet, NOČNÍK je totiž jedno velké téma i u nás…:-(
Violet a Matý, 14měs +2dny

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 17.03.06 09:41

no huraaa opet v prvni petce !!

jeste necetla clanek..pak se vyjadrim.

mame dost rusnou noc,ta blba ryma, kazdou hodku kojeni,neklidny spanek a ve 3:30 h rano malej nemohl dychat -odsavali jsme cimz jsme ho totalne probrali,pak se pridal kasel, sup s mucosolvanem a ten sup z pusinky ven,achhjo. no do 6h jsme ho stridave Martin a ja konejsili,rval jak tur,az konecne v 6h usnuln a my pak vsichni tri spali do 7h-nadhera ta hodinka fakt bodla. proto nestihla denicek prvni,al stale v prvni ptce,taky dobry.

jo poslouchame Ladovskou zimu,Vitek to ma rad, doufam ale ze jeho prvni zretelne slovo nebude k.. zima.

mejte se a at se vam nemoci vyhybaji.

Dalif a na kline sedici Vitek

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 17.03.06 10:03

tak a ted k denicku : u nas se taky v sobotu uklizelo, ale my meli rozvrh ci jak to nazvat, proste po tydnech se menila sluzba- umyvani nadobi +stoly, utirani +podlaha, chodba +schody- pres tyden zametat a v sobotu vytrit, koupelka +zachod -pres tyden udrzovat,v sobotu vygruntovat.jo a v sobotu samozrejme vysat pokoje-klucici,holcici a obyvak- u toho hadky nikdo nechtel.ale casem jsme to vzali za povinnost a v sobotu dopol.si to udelali a pak volno -trada na kolo,na vylet jen NE zahrada- mame,teda meli jsme 5 zahrad - jabka,orechy, svestky na slivku ;-), rybiz…a pak jsme meli i slipky a kraliky na konci ulice,ted tam maji papalasi sve palace..no a lipky musel taky nekdo otvirat,zavirat a hlavne vycistit kurnik…
no a prazdniny ?? - deda mel plantaz rybizu - fakt asi 7 rad min.1km dlouhejch,to se zaclo rano sbirat , v poledne odbili zvony -obed a pak pokrac. ale to byla zaroven i brigada a soutez -1kc/1kg..a trhali vsici -sestrenky, bratranci ,tety.strejdove, kecalo se, drbalo se, takze i sranda a penize to byli dobry.Pac slovo kapesne jsme nekolikrat rekli rodicum,ale ti to slovo neznali, teda jo asi 2 mesice jsme dostavali 30kc/mesic,ale pak se na to zapomelo…

sluzby-ted na to vzpominam, ale myslim ze to nebylo spatne predavala se vzdycky ze so/ne.a usetrilo se spoustu hadek -horsi prazdniny,kdyz byl nekdo nekde.. pak kdyz se brasi ozenili,zustali jsme 3 holky a bracha -kterej byl hyckanej, ze prej seka travnik,tak nemusi nadobi a no a mezi 3 se to spatne delilo..

jej sem se rozkecala,malej uz me kope..pa Dalif

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 17.03.06 10:50

Žena sedí u baru a vychutnává si koktail po práci. Vtom se otevřou dveře a vstoupí ten nejfantastičtější chlap jakého kdy viděla.
Vysoký, svalnatý a hezký, s hustými tmavými vlasy a krásnýma, zelenýma a jiskřivýma očima. Z každého jeho pohybu přímo sálalo mužství a smyslnost. Žena si prostě nemohla pomoct a jen zírala.
Chlap si všiml že je předmětem ženina hlubokého zájmu a s prohnaným sexy úsměvem k ní přistoupil. Zatímco se červenala a připravovala k omluvě, že na něj tak zírala, se k ní naklonil a zašeptal jí do ucha.
„Udělám cokoliv“, zašeptal hlubokým, hebkým hlasem. „Cokoliv,
absolutně cokoliv chcete, cokoliv o čem jste kdy snila, za padesát dolarů. Mám jen jednu podmínku…“ Celá se třásla očekáváním a tak se ho zeptala co to je za podmínku. Muž řekl: „budete mi to muset říct jen ve třech slovech.“ Žena zírala do do jeho hypnotických očí a zvažovala návrh, poté sáhla do kabelky a vytáhla padesát dolarů. Napsala svou adresu na ubrousek, složila ho kolem peněz a podala mu to. Potom se k němu naklonila a pošeptala mu do ucha: „Ukliď … mi .. barák.“

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 17.03.06 10:54

PETULO - dost dobry hahaha.

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 17.03.06 10:55

AAAAAAAAAA … JEŠTĚ JEDEN PRO NAŠE BLONDÝNKY :-)))))

Jdou dvě blondýnky k vlaku na nádraží a jedna se ptá průvodčího:
„Prosím vás, doveze mě ten vlak do Prahy?“ „Ne, slečno, lituji…“,
odpoví průvodčí. Ta druhá našpulí pusu, napne hruď a zeptá se: „A mě?“

 
dejna1
Stálice 56 příspěvků 17.03.06 11:32

ahojky,
babičky jsou někdy na zabítí, co by chtěli to takovém špuntovi? Našemu Tomíkovi když bylo 17 měsíců, tak nám házel nočník na hlavu. Vůbec na něj nechtěl a když jsme ho po:,–(ili násilím tak řval a utíkal. Tak jsme ho nechali a pak to přišlo samo. Teď je mu 2 a 7měsíců a už bez plenek spí. Jak jinak přišla na to babička když u ní spal, zapoměla mu dát plenu a malý byl ráno suchý. Tak pevné nervy s rodiči.

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 17.03.06 11:37

Hurááá asi čtrnáctáááá

ANDELKO: bezva deníček:):):)

Ahoj holky-Já na téma úklid bych mohla vyprávět hodiny-jsem provozní v úklidovce a tam se dějí občas velmi zajímavé věci.Když vám takhle uklizečka.která jde poprvé do práce do kanceláří a vy ji ukazujete,jak co dělat-tak ona úplně klidně vezme hadýrku o rozměrech 20*20 cm a utírá s ní parapet-na tom by nebylo nic zvláštního,ale když ji rovnou z toho parapetu hodí na zem a začne nohou na hadýrce vytírat podlahu-tak to je naprosto opařující.No a tak úklidových historek mám spoustu.Malej je ještě moc malej na ukízení,ale zatím zvládá zdárně vše uklízet do neznáma.Sám si háže hračky z krabice ven a pak zpět,ale není to nic co by se uklízení týkalo,spíš hra.

PETULO:já sem z těch tvých vtipů vždy hotová.Ten s těma blondýnama se mně nedotkl-už sem naštěstí melírovaná bruneta.Ale ten s tím chlapek byl fakt hustej:):):)

JITUSKO: co rolovačky? je to lepší:????Mně ty kloboučky fakt pomohly,byla jsem v pohodě po týdnu,tak uvidíš.Ještě je moc dobrý na bradavkách nechat zaschnout trochu mat mlíka prej nejlepší desinfekce.A vě­trat,větrat,vě­trat,ale ne mít otevřený okna,ale nenosit podprdu a co líp-chodit nahoře bez:)

IKAIKA: ty nám tady budeš vykládat jaký si kupuješ podprdy a spoďáry a myslíš si že ti skočíme na to,že nemáš rolovačky až tě uvidíme:):):)

VALLI: copak je s naší valli?? snad se jí nedotkl vtip o blondýnkách??Ha­lo,halo,ozvi se nám:)

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ PRO VŠECHNY MAMINY KTERÝM SE DĚTI V NOCI JEŠTĚ BUDÍ-NÁŠ UŽ TÝDEN V NOCI SPÍ A VZBUDÍ SE JEN NA ČAJ,TAKŽE KONEC NOČNÍMU VSTÁVÁNÍ,HURÁ,HU­RÁ,HURÁ

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 17.03.06 11:49

Čauky holky,

Andělko krásnej deníček suprově napísanej.

Dalif, Petula_
vrátily jsme se právě od doktorky malá dostala spousty léku ambrobene sirup kapky do nosika a homeopatika prevence chřipky. Doktorka říkala, že už to má na průduškách takže proto tolik léků a taky jí prej bude více hlídat, aby se zase neobjevil zápal plic.

Holky mě je tý maličký tak líto. Už jen to trápeníčko při podávání léků. Poradí te mě něco jak jí to dát aniž by plakala a vztekala se??

PS: Co se týká deníčku tak jsem též nesnášela domácí práce. U nás se totiž každej pátek utíral prach kompletně v celém bytě. A bez tak jsem to vždy udělala špatně a moje mamina to ani neocenila tu snahu. A teď jsem naprosto spokojená, že si uklízím podle svého. I když moje mamina, když má přijet tak musím mít naklizeno protože ona prostě stejně kontroluje zda je uklizeno.
A svojí malou do takových věcí nutit nebudu musí chtít sama jinak to nemá cenu.
To je můj názor.

Jo a holky co si myslíte o sušenkách od firmy Nestlé od ukončeného 6 měsíce doktorka mě je dneska „doporučila“ na žužlání pro malou.
http://www.vlacek.cz/…f680b17ef38e
Tak páčko Petra a Eliška 5m

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.03.06 12:53

Poobědové ahoj,dnes jsem to odbyla špagetama.Docela vám závidím,že většina ještě nevaříte „opravdovský“jí­dlo,ale ty žblechty pro mrňouse.Já vždycky nevím,co,aby to:nasytilo manžela,bylo to zdravé a lehké pro Báru,njlépe bez masa,bylo to levné a vešlo se do půl hodiny přípravy.Skoro nesplnitelné.Mám pár favoritů,ale je to dokola.Ach jo.
Salecko,o mě se nedá hovořit o rolovačkách,to spíš:Přijde ženská k doktorovi s prostřeleným kolenem,že jako páchala sebevraždu.On se jí ptá,jak si prostřelila koleno.Jednodu­še,v domácím lékaři psali, že srdce je dva prsty pod bradavkou.Tak takhle je to u mě. A klouboučky jsou na prd,můj vybíravec odmítá silikon(až si najde prsatou blondýnu,připomenu muto) a když mu vrazím prso s kloboučkem,tak mimicky předvádí,že bude blinkat.Ale už je to lepší,tak se to asi hojí.
Petulo,fakt dobrý fóry,už jsem dlouho žádnej neslyšela.
Mamulinko,až budeš posté uklízet hračky a ten malej prevít ještě bude provokovat a sám a dobrovolně si je vážně neuklidí,protože se mu teď nechce,tak by mě zajímalo,jak dlouho vydrží Tvoje předsevzetí:nenutit do uklízení.Třeba jo.U mě teda ne.
Jo a s tím nočníkem-žádná křeč,doktor říkal,že si dítě začne vyprazdňování uvědomovat nejdřív v 15ti měsících,tak jsem 14 dní vydržela,utírala loužičky jak po štěňátku a od roku a půl je bez plínek.
Jíťa,provokující Brambůrka a kvílící Vojtík
PS:Sem se rozepsala.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 17.03.06 12:58

Čau holky,
tak já píšu do starého deníčku a tady je už nový - jdu číst.
Ahoj Dáša

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 17.03.06 13:00

Jitusko:

No já teda vařím-aby to nasytilo mně,taťku a malýho.Včera jsme měli uzený maso s bramborovou kaší a uzenou polívku.No malej neměl-ten měl svůj vařenej květák s brkaší.takže mně není co závidět-já vařím opravdický jídla-už ne žblapty pro malýho:)
Máme vellmi oblíbené omáčky,jako rajskou a svíčkovou.Malej papká všechno už s náma ,ale ne uzeniny a tam kde je moc éček.Ale zase to tak strašně nehlídám,protože sou i prospěšný éčka a kdyby člověk nejedl nic co éčka obsahuje,tak se asi nenají.

Salecka

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 17.03.06 13:01

Mamulinko,
ty sušenky jsme jedli od asi 8 měsíce, jsou super, obsahují 7 druhů vitamínů a dítě se naučí kousat. Ony se totiž rychle rozpouštějí, takže nezaskočí. Já je doporučuju.
Hlavně se vyležte marodi, budu na vás mysleti.

Petulo,
super vtipy, já taky jeden přihodím:

Jede blondýna do Německa, prochází se a najednou ji dojdou ve walkmanu baterky, jde tedy do nejbližšího obchodu, najde prodavačku a té řekne: „baterky máte?“ Prodavačka vykulí očiska: „Wie bitte?“ Na to blondýna vykulí oči taky: „Ne, nabité, ty krávo!!!“

No, zítra jdeme na ples, tak dnes přijde kámoška kadeřnice a vrátí mi mou blond barvu. No, snad to po tom hnědém přelivu chytne. A snad mi to neubere IQ - viz baterky. :)))

Andilek

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 17.03.06 13:17

Ahoj ještě jednou, tak jsem to konečně vše přelouskala :-)

Deníček SUPER, chválím, Lukášek uklízí rád - ale v opačném směru - vše ze skříněk. Dnes mě překvapil, když si opět začal hrát z botou, když jsme přisli z procházky. Říkám mu, pojď , jdeme uklidit botičky a koukám, Lukášek popadl botu a letěl ke skříni. Samo, když jsem tam dávala tu druhou, tak už se sápal, že bude krámovat. Takže u nás s úklidem asi tak. Jinak jsem mi o své mamince vždy myslela, že je blázen, že jen pořád úklid,úklid,úklid - a teď jsem blázen stejný, ale v rozumné míře. A od narození Lukáška konečně mamka přestala očima šmejdit po bytě ( hned jsem poznala, kde je něco , co se má uklidit podle pohledu :-) ) a poukazovat na to či ono, skrz lumpárny, které s ním provádí nemá čas :-)
Andílku - kvítka už nemám - odstěhovaly se k našim :-)
Jituško, fakt jsi mě pobavila :-) Opravdu jaro, konečně ať už jsi tu
Jsme vzhůru, pa
Ahoj Dáša

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.03.06 14:19

Tak to vítej do klubu Nevimcovařit.Ještě jsem zapomněla podotknout,že se snažím vařit střídavě těstoviny,rýže brambory…uzený bych si dala, ale to pravý, ne ten lisovanej růžovej výlisek,co se s masem viděl zdálky.Ale takový to voňavý,libovou­čký,co u nás kvůli normám EU přestali vyrábět. A s jídlem pro Báru jsem to po roce přestala hrotit,ale do roku a půl jsem to ještě dost hlídala.A když jsem zjistila,že nesní bílý jogurt,ani jogurt s nejmenším obsahem éček,ale ten růžovej umělák od Danone,protože pod víčkem je puclík,tak už to neřešim taky.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.03.06 15:23

A DO PR… JÁ VÁS NESTÍHÁM, JDU ČÍST

 
andela  17.03.06 15:40

Tak já taky, jo?

Jede v noci řidič kamionu přes les a najednou z křoví vyskočí malý červený trpaslík a mává rukama. Kamionista zastaví a trpaslík křičí :" Já jsem malý červený, zkurvený, teplý trpaslík a chci jíst." Řidič mu hodí bagetu a jede dál. Najednou z křoví vyběhne malý modrý trpaslík a křičí :" Já jsem malý, modrý, zkurvený, teplý trpaslík a chci pít." Řidič mu hodí plechovku pití a jede dál. Najednou vidí mávat rukama malého zeleného trpaslíka. Zastaví a ptá se ho :„Co chceš, ta malý,zelený, zkurvený,teplý trpaslíku?“..­........." Vaše doklady prosím."

Jinak jsem dostala mailíka od Missorky - to se musí uvádět zdroj, odkud jsem čerpala info na deníček? On to byl článek - o něco delší, a ani nebylo psáno kdo ho napsal, či podle čeho. Takže můžu uvést jen časopis. Psala jsem jí taky mailíka, ale ještě nenapsala, jak to je. Ale snad si nikdo nemyslí, že jsem taaaak chytrá, a tohle splodila sama :-)).

No jo, dala jsem dítě spát na chodbu a jdu si dát na hoďku šlofíka, než se vzbudí. Já mám véču hotovou - dělala jsem bramborajdu. Chi, jinak mě napadlo, že až budu něco kuchtit malýmu - s klidem to můžu naservírovat i Járovi - jako diabetik má mít stejně dietku - a takový vařený brambůrek a zeleninka je pro něj to pravé. Jen mu ro nebudu mixovat či šťouchat vidličkou :-)).
A ptala jsem se mámy, kdy že mi to dala tu rajskou - já už jí papala ve 3 měsících. A to i proto, že jem něco jako kaši nechtěla :-)). Ani rozmixovaný jídlo.Jen lehce rozmačkaný vidličkou. :-))

Jejda, to jsem se rozjela.
No nic, dobrou, a večer na chatu :-))

Andělka a Jaroušek

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.03.06 16:08

Teda, to jste pisatelky. Člověk chvilku nečte.....

No na úklid doma , radši nevzpomínat, ale jelikož jsem byla nejmladší ze 4 dětí, tak to docela i šlo.
Jinak Ondra a úklid, kapitola sama o sobě.Jo, pomáhat mi s nádobím, vysávat, to jo, ale…I když hračky si už naštěstí taky skoro vždycky poklidí. Popíšu vám, jak to u nás bylo, když vůbec nechtěl hračky poklízet, JITKA už to ode mě moc dobře zná, že?
Ondrovi bylo asi 2,5 roku a moje trpělivost už prostě přetekla, po dlouhým přemejšlení, mu prostě hračky utekly. Má hračky převážně ve dvou velkých krabicích a pak poličky. No manža vzal skoro všechny hračky, nechalo se mu asi 5 autíček a odneslo se všechno do sklepa. Řekli jsme mu, že mu hračky utekly, protože je na ně zlej, hází s nima, dupe po nich a bla bla bla.....
No asi 4 dny Ondra byl jak vyměněnej, pořád si krásně hrál s těma autíčkama, povídal jak si bude uklízet a opět bla bla bla…Potom najednou když šel taťka z noční, tak donesl hračky a když je potom Ondra zahlídl, byl tak šťasnej. No naštěstí to zabralo, hračky si uklízí ( i když občas samo že ne, nutit ho pořád nejde) když si chce stavět s kostkama, tak prve uklidí nářadí nebo co je zrovna všude. No docela to i zabralo. Občas jen připomenu " Víš jak ti tenkrát utekly ty hračky…" a je zase andílek.
No když dojde nějaká návštěva s dětma, je to tady jak po výbuchu, to jo. Občas vemu ty krabice a jako bagr to zhrnu jen do kouta, stejně to hned ráno zase kluci rozházejí, tak proč se s tím rovnat.

No a Vítek už taky začíná být kouzelnej, zrovna včera mi pěkně vyházel Ondrovo oblečení ze skříně, měl z toho hroznou prdel. Když mě zahlídl, tak ještě větší, to je mi autorita, ach jo.
A BUDE HŮŘ

No jinak teď si jdu ještě jednou přečíst kdo že co psal, a pak se snad vyjádřím ještě k vám.
Jinak jsem byla na lžičce s Vítkem, děda hlídal Ondru a teď si vzal Vítka ještě ven na vandr, já se mám. A to ještě jedem zítra s manžou do Jihlavy BEZ DĚTÍ, PARÁDA.To si babí a děda užijou.
Zatím čau Ilča

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 17.03.06 16:32

Ahoj holky,

nedalo mi to, před chvilkou jsem poslala na mail super „video“. Tak jsem zvědává, jestli vás potěší jako mě.

Andělo - to máš z Betynky, že?

Nevím, jestli se sem o víkendu dostanu, maminka slaví 50-tku, tak budu mít napěchovaný víkend.

Andílku - my sluníčko dostali, ale Lukášek si s ním vůbec nehrál. Všeobecně ho plyšáci neberou, ani nemá žádného mazlíka, jako jiné děti.

Jituško - chléb bude, klidně přijeď a nabídnu Ti k němu i nějakou dobrotu a něco mňam na pití :-) S tím spánkem- nedělám si iluze - dnes jsme vstávali v 6 :-( Naštěstí mám na nočním stolku po ruce nachystané knížečky, takže v polospánku jsem s Lukáškem četla. V 7 už ale nedal pokoj, tak jsme vstávali.

Valli - přeji vše nejlepší k zítřejším narozeninám, hlavně Ti přeju hodné a ZDRAVÉ miminko.

papa Dáša

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.03.06 16:43

Teda, tak napsala jsem si tahák, ale stejně, na plno věcí zapomenu.
ANDĚLKO
Zapoměla jsem ti pochválit deníček, je to věčné téma, takže fakt dobrý. Jo, tak teda rolovačky podle toho meiliku FAKT naštěstí nemám. :-))))

ANDÍLKU
Já jsu tak ráda, že už mi babí a děda naštěstí do ničeho nekecaj. Manžovi rodiče se mě naštěstí ptají skoro na všechno co můžou a co ne, že by respekt? no nevím nevím. No a moje mamka, ačkoliv dětská sestra ve špitále, tak by Vítkovi už cpala čokoládu, pribiňák, všecno možný.
Takže … Ale jinak je fakt zlatá, naštěstí, pro vnoučata první poslední.Chce to se obrnit, nebo se holt nenechat, takže to zvládni.

DALIF
Chudát tvůj Vitek, marudek. Ladovská zima, to by bylo dobrý co, až si někdo bude stěžovat na zimu a on na to " k…zima" No ale to tě čeká až tu příští, takže v poho.No a jak PENDOLINO, zatím bez poruchy, ne.

PETULO
Vtípky, ty já rád, tuze rád.

SELECKO
Valli je ve škole, takže ta asi až večer, nebo zítra. Jinak Vítek se naštěstí taky budí už jen tak jednou, nebo vůbec. No mléčný bar byl holt už zavřen. Ale ráno je jeho půl šestá, takže nic moc.

MAMULINKO
Jo, léky. Když si vzpomenu na Vítka v 7m. Děs. Ležel na zemi, ruce jsem mu přitiskla na tělo, zaklekla jsem ho a cpala jsem stříkačku skoro až do krku, hrůza. Snad to zvládnete.

JITKO
No jídlo, škoda mluvit. Jednou jsem tady na chatu řekla, že občas vařím i 3 jídla,tak byly holky v šoku. ( Vítek- žblechta, Ondra- něco co mu zrovna jede, No a já a Standa ) No ale zase, po pravdě, občas se odbydem, že je to hanba popisovat. Jo a jinak, snad si vzpomenu a až budeš někdy u nás, tak ti teda musím nabídnou naše uzený, nezdraví, ale dobrý. Takže příště žádnej zákusek a kafe jako posledně, ale pivo a uzený:-))))

DÁŠO
No oslavu 50 ti závidím, já jsem hroznej mlsoun, já bych si dala chlebíček a zákusek…Užij si to.

Tak a na koho jsem zapoměla, tak se olmlouvám. A přeju hezkej víkend. Nevím jak dneska, zítra já určitě ne a v neděli nakouknu dopoledne, manža bude na fotbale.
Tak ahoj Ilča a svišti

Téééééééda, to jsou ode mě romány.

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 17.03.06 18:14

hoj,hoj…hlásím se jsem živa,ale néé zdráva.Už té zimy mám vážně po krk mám z ní hrozné depky nic moc mne neba a děsně mi chybí sluníčko a zelená tráva.No a to má být zima snad do půlky dubna jen to ne.Také doma je taková mrtvá nálada…Jenom malý si z toho asi nic moc nedělá nojo holt nemá rozum, teda to si myslíme my on mne večer dovede přesvědčit o opaku.Máme stále 6zoubků,jsme těžcí 10,5kg a zdraví.Očkování obrna proběhlo v pořádku.Deníček musim pochválit povedl se my jako děti uklízeli každou sobotu jedna luxovala plus utírala prach a druhá vytírala byt,myla wc plus umyvadlo a chodbu.Po měsíci po velké chodbě se to měnilo ted už zbyla mamina doma sama se 7.letým bráchou tak to dělá ona asik.My se ségrou to moc neměli rádi,ale co jsme mohli dělat.S košem jsme chodili bud jedna či druhá dle potřeby nebo když se šlo ven a pak sme SMRADOCHA nechávali na chodbě a schválně ho tam zapomínali stejně sme pro něj byli vysláni takže sme museli seběhnout 200schodů a pro něj.Tak sme ho časem nosili hned občas se stalo,že když SMRADOCHA viděli vynešeného táta nebo máma a šli kolem vzali ho dom.Nákupy mi vcelku nevadili dali se vzít na záda a trajdat s nimi povenku,jelikož do šesti sem musela bývat doma a abych ještě šla dom s chlebem tak to teda nee zdržovačka.Takže byl náš chleba často provětraný venkem a o to více chutnal.Prádlo věšení a nádobí???Ani mi nemluvte do 13let jsme museli když se pralo povinně chodit s mámou věšet teda ne věšet podávat ji prádlo a i kolíčky.Byla to děsná otrava,jelikož mamina vždy prala v romovce a když už se to nemělo ka dávat.Pomáháním při věšení prádla sme strávili vždy hodinu až hodinu a půl.A nádobí po každém obědě o víkendu také pomoci mamině oplachovat od jaru a skládat ho na odkapavač.Prostě veliká zábava.Tot je to nač sem si vzpomněla k úklidu.Urči­těmíním Fil vést k pořádku aby mi pomohl,ale ne přehnaně.Velice brzy ho naučim vytahovat nádobí z myčky a podávat mi ho.Nebaví mne to a jeho to určo bavit bude,že?Smo,že úklid hraček bude muset také zvládnout,ale věřim,že zvládne on bude šikula.No tak sem se rozepsala a jdu chvili pustit tv snad objevim něco ke koukání.Paaa Nikkol

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 17.03.06 19:54

Tak naši odjali, půjdeme pomalu uspávat. Naši byli zlatí, do ničeho nekecali, Nicolce přinesli dárečky. Společně si pohráli a nasmáli se :)))

Daško,
teď slibovaný příběh o sluníčku.
Před vánočními svátky jsem jela do školy na zkoušku. Po zkoušce jsem měla čas, tak jsem se rozhodla nakupovat vánoční dárky. Manželovi jsem chtěla koupit tripód, rybáři jsme celá rodina. Kdo se v rybaření trochu vyzná, ví, že takový tripod není lehká věc, ba právě naopak!!! No nakoupila jsem a ten tripod táhla s jazykem na vestě, nadřená jak bulhar. Na autobusáku jsem měla chvíli čas, stály tam se mnou 3 paní a jeden pán. Já jsem ukecaná baba, ony taky, dali jsme se do řeči. Postěžovala jsem si, že jsem úplně mrtvá a nadřená z toho tripodu, ale že nelituju, protože můj manžel si ho zaslouží, že pro něj, jak je hodný, bych šla i několikrát. A co jsem koupila pro Nicolinku, jak je to naše hodné sluníčko a tak. Nekecala jsem, vše jsem říkala za srdce. V autobuse jsme se zapovídali i s tím pánem. O svátcích, že to budou Nicolčiny první, jak chceme co nachystat a tak. Když jsem vystupovala, pán mi něco strčil do tašky. Bylo to plyšové sluníčko s beruškou na paprsku. Než jsem stačila otevřít pusu, řekl mi :" Vy tak krásně mluvíte o svém manželovi a dcerušce, až mi vyhrkly slzy. To se tak často nevidí. Navíc jste krásná jako to slunce a vaše dceruška je určitě roztomilá jako ta beruška. Vemte si to jako vánoční dárek pro ni." Chtěla jsem mu říci, že to se nesluší, ale pán utíkal k jinému autobusu do kterého nastoupil. Přesedal tam. Mával mi a smál se. A já si uvědomila, že se vlastně usmál poprvé za celou tu cestu z Olomouce a že na něj a jeho slova nikdy nezapomenu.

Tak a teď jdeme uspávat s mým přehodným manžílkem tu naši roztomilou berušku.

Andilek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.03.06 20:57

ahoj holky byla jsem dnes ve skole prijela jsem v6h.ted jsem docetla stare komentare a ted jdu na novy denicek.na chat nejdu nemela bych to kdy docist.zitra jdeme plavat pak mame tu oslavu.

daso diky za prani

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.03.06 21:13

andelko, moc pekny a poucny denicek, akorat si myslim ze to stejne vetsina z nas dela nebo bude delat spatne.samozrejme bych to chtela s mym martinkem umet tak pekne jak je to popsane,ale bojim se nze stejne sklouznu k tomu-bez to hned udelat atd. ja to tedy nesnasela kdyz mi nekdo neco porucil,radsi to udelam sama od sebe ale kdyz me nekdo zacne komandovat tak to neudelam.

 
Maty01
Kecalka 245 příspěvků 17.03.06 21:24

Ahoj holky,

Andelko tohle tema se mi prave dost hodi… Kuba se snazi ze vsech sil pomahat uklizet..:)) hlavne zametat. :))

Dneska jsem byla Obilnaku na monitoru a predat se jim do pece protoze muj dr ma pristi tyden dovcu..
byl to teda des.. objednana jsem byla na 14 hod a z porodnice jsme vychazely kolem 17 hod.. Jinak mimi je KP… ALe jinak v poradku a protoze mam min plodove vody tak mi ani ten obrat nenabidl..
nastesti.. jdu znovu ve stredu dopoledne a mam si rozmyslet jestly to zkusime normalne nebo cisarem.. tak ja jsem rozhodnuta na cisare.. mam strach ze normalne bych to nezvladla… No ale jeste zalezi na primarovi?? asi prave proto mam prijit ve stredu dopoledne a budu se bavit s dr ktery o tom rozhoduje.. aspon tak jsem to pochopila..

no jsem uplne hotova .. poboliva me bricho z tech lavic co tam jsou na sezeni.. (je to tam desne pohodlny )

Jen muj dr mi si dneska liboval jak mame pekne sestouplou hlavicku :)))) On je vazne divnej.. jsem rozhodnuta po sestinedeli jit nekam jinam.. Nehlede na to ze kazdy vysetreni celkem boli.. kdyz jsem byla s tou vyrazkou na obinaku a vysetrovaly me tam tak sem to vubec nevedela a dneska taky ne… takze to bude rukama..

Maty

 
andela  17.03.06 21:30

Anďílek - Nicolka 2. 1. 2005, Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Fendy -Lukáš 1.6.1989, Kačenka 27.11.04, Mor.Buděj.(Hana-37)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.01.2005 Jihlava, 30
Ivca_K - Klára Samira -29.5.05, Praha, 32
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín (Jitka 30)
KajaF -Anička Františka 24.10.2003, Matěj Filip 3.10.2005, Praha(Karolína 25)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Maya - Adélka 27.3.2005, Praha,28
Oluska-Martínek 4.6.2005,Velká Šitboř,(1981)
Packa -Honzik 1.1.2005 , ( Šárka -25)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005 Praha (Tereza, 32)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva-23)
Vinona - Sára -12.10.2005,(29)
Violet - Matyáš 15.1.05, Most (Denisa-24)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.03.06 21:37

Anďílek - Nicolka 2. 1. 2005, Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Fendy -Lukáš 1.6.1989, Kačenka 27.11.04, Mor.Buděj.(Hana-37)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.01.2005 Jihlava, 30
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín (Jitka 30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005 Žďár ( Jitka 29)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska-Martínek 4.6.2005,Velká Šitboř,(1981)
Packa -Honzik 1.1.2005 , ( Šárka -25)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Ruza(Millik)termin 9.6.06, Plzeň (1985)
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005 Praha (Tereza, 32)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva 1982)
Vinona - Sára -12.10.2005,(29)
Violet - Matyáš 15.1.05, Most (Denisa-24)

Kačula - Verča-25.3.2005 (Katka-1979) Praha, „HOST DENÍČKU“

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 17.03.06 21:37

Ahoj Maty,

tak koncem pánevním… To znám… taky jsem se rozhodla pro plánovaného císaře… Mám zkušenosti i se zevním otáčením…

Kdyby jsi chtěla třeba něco vědět, určitě mi napiš, ráda Tě seznámím s tím průběhem u nás :-) Rodila jsem u Milosrdných, ale to bude obdobné …

Peťula + Pavlík

 
Maty01
Kecalka 245 příspěvků 17.03.06 21:45

Ahoj Petulo,
to vis ze bych chtela neco vedet..Jak se postupuje u planovaneho cisare?? muze byt muz se mnou?? A co je lepsi celkova anestezie nebo epidural, nebo spinar?? ja mela u Kuby epi a nic mi nebylo ani hlava me nebolela.. ale nevim jak je to u cisare.. A co jsi mela ty???? Jo a jak ti bylo druhy den po porodu?? boli to hodne??

Maty

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 17.03.06 21:53

Maty,

to je na dlouhé vyprávění…

U plánovaného císaře určitě může být manžel přítomen - ale ne každý to snese :-( - sedí Ti u hlavy (můj chlap tam nebyl, ale říkali mi to ostatní) … O anestezi je nejlepší promluvit si s odborníkem, ale mně bylo vysvětleno, že na miminko má nejmenší vliv spinál, takže jsem do toho šla… Alespoň Ti pak nemusí vyndávat katetr… Pro maminku je ale nejjednodušší celková anesteze, protože může dřív chodit… po spinálu musíš 24hod bez hnutí ležet … Jo a to píchnutí vůbec nebolí, z toho neměj strach…

No a s tou bolestí po porodu Tě raději strašit nebudu… Každý to snáší jinak… Ale rozhodně musíš počítat s tím, že se nesmí bříško dlouho namáhat (viz nošení Kubíčka a tak…). Budeš ráda, když uneseš sebe a miminko.

Jinak jsou tady na emiminu mamči, které měly i 3 císaře a šly by do toho znovu… Já tedy nejsem ten případ, ale fakt to záleží na konkrétní situaci :)

Cokoliv Tě napadne za otázku, určitě se ptej… Já měla málo informací a určitě bych je tenkrát ocenila…

Peťula

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.03.06 22:29

Petulo,bezva vtipy.
salecko:samozrejme ze se me to nedotklo-ja ted odrustam:-) ale uz mam koupenou barvu-blond:-)))
salecko to ti ro buzeni zavidim,mne se dve noci vzbudil jen jednou,ale dnes uz dvakrat.(coz je taky dobry),uvidime dnes.

mamulinko, at jste brzo zdravi,musim to zaklepat ze my docela dobry,maly sice trochu posmrkava,ale neni to tak hrozny.,mozna na tom otuzovani v bazenu-pak sauna a ledova voda-neco bude:-)
mamulinko:ja nevim jak poradit pri podavani leku,muj otevira pusinu na vse i na kapky do nosu:-) kdyz mu davam zelezo a prasky na zuby tak sice nekdy prskaale docela dobry,to zelezo je dost hnusny ale on je poslusny a nekdy i mlaskne,zroutik jeden.
mamulinko-ja mam susenky od hero-jsou super,akorat ten bordel pak po malym uklizim ja:-)je popatlany vse,bryndak obleceni,zidlic­ka,zem…maly uz je pul roku??toto leti.jas je zacala davat az tak po 7mesici.pred tim to neumel moc drzet:-)

jitusko:ja mam taky nejradsi vareni rychle.nejlepsi je kdyz neco frknes do trouby a ono uz se tio udela samo:-) zatim varim jen pro manzela a úpro malyho neco frknu do vody a pak rozmixuju.ale ted uz jsem tyden nic nevarila-to je stezovani:-)

Petulo, uzijte si HORY!

co mate porad s tim jarem??mne uz se ten snih i docela libi:-) ale na kvetinky je pravda se taky tesim.
andelko:super vtip:-)))

a vite jakymu kamenaku jsme se v 7.tride hrozne chlamaly(s holkama jsme si to rikaly porad dokola-ted mito tak vtipny neprijde:-) Jde ženská po poušti a spadne na ní balkon:-)))
ach ta puberta:-)

prosim te daso, ty jsi to poslala na meil 4× to same,ze?ja to umazala,kdyby to nahodou bylo neco jineho, tak to prosim posli znovu,nezlobte se ale vazne mi prislo ze je to 4× stejny nazev:-)

holky z nocniku nebudte nestastne-ted tady byl myslim u kvetnatek denicek na ntoto tema.a je tam presne co nekdo psal nejdriv od15mesicu posazovat na nocnik!

diky za ladovskou zimu,opravdu to sedne,je to prdel:-))

ikaiko:ja si rikam vzdy rano kdyz vstavame jak to delas ze uz mas rozvarino,ty jsi ale kucharka:-)

andilku to je pekny s tim panem.ten pan byl asi andel-nam se stala taky jedna prihoda(s holkama ve skole na gymplu) tak ja to napisu-je to taky o panu aNDELOVI.
mela jsem pujcene auto od mamky a jeli jsme dom a najednou za krizovatkou rana a cvakani a hrozny zvuk,tak zastavime a koukame a upadl nam vyfuk tak tam cumime pred takovou kavarnickou pro nobl lidi a snazime se kazda nekomu dovolat aby nam pomohl.najednou prijede auto-ja v domeni ze je to pan od te spoluzacky a ostatni ze je to nekdo osde me-vyleze pan nic nerika da si noviny pod kolena koukne na to a rika ze to sunda a muzeme jet klisdne az do nemecka ze to se jako muze jet bez vejfuku akorat to bude rvat.tak dobry odendal nam konec vyfuku, vyhodil,my podekovali, on odjel.pak se ptam holek kdo to byl a ony ze prece to byl nekdo ode me a ja ze jako ne.a dalsi spoluzacka rika andel to byl.no fakt andel.dobre ne?fakt jsou jeste nekde hodny lidi,jako ten pan ANDILKU, co vam dal slunicko.

maty jak koukam, ty asi budes mit cisar,tak at je vse v poradku.

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 18.03.06 06:47

Dobré ráno!

U nás vše v pohodě, táta si hraje s Nicolkou, vypiju si kafíčko, jinak usnu… Dneska jdeme trdlovat na ples. Před plesem mě manžel pozval na večeři. Ó my se máme :))) Bude to romantika.

Maty,
neboj se, vše dobře dopadne.

Valli,
to je hnus, být tak do večera ve škole, co? Já vždy preventivně zdrhám dřív. Říkala jsem si, kde jsi celý den a pak mě to napadlo.

Andilek+Niki

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.03.06 11:22

ahoj andilku, to se tedamate, my jdeme za chvili na oslavu.dnes mam narozky ale poprani od tatky se asi nedockam:-(
no nic, tak pa

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.03.06 12:51

Valli,tak-VŠE NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM!!!!Na chlapy nespolíhej,ten můj si po deseti letech plete,jestli je mám 3.2. nebo 2.3.A tak jednoduchý to s náma mají-stačí kytka,nejlíp jen tak, a já ležím u nohou.Tak laciné a účinné!A oni to neví.
Andilku,s tim pánem jsi mě dojala,to je moc hezký.Vždycky si pak řekneš,že na tom světě je přece jen hezky.Vřele doporučuju film Láska nebeská,to se pak vznáším na mráčku.A není to sladkobolná romantika,je to vtipný.
Teď jsem uspala malýho,mám pocit,že furt krmím nebo uspávám.Vždycky hypnotizuju tu škvíru,jak se oči zavírají a řikám:no,no,tak už jen milimetr,už se to zaklaplo a najednou roleta nahoře a znovu.
Dneska jdem na vítání občánků,tak se našlechtíme a půjdem zdobit radnici.Sice dostanu karafiát a kilovou plaketu z dob komunismu,jen hvězdy jsou smazaný,ale už se docela těším.Bude nás tam devět,takže Hujerovi hadr a budem se tam nejdýl fotit,jako s Bárou,ale babičky jsou na to nadržený.
Tož na nás vzpomeňte,pošlu fota!
Jitka,Vojtíšek konečněspící a Barunka zpívající

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 18.03.06 12:54

PS:Potřebuju nutně fotku,jak jsem tam sama a s hrůzou jsem zjistila,že fotek máme tisíce,ale všude jsem jako křoví k dětem!Našla jsem akorát jednu,kde jsu těhotná,ale vypadám tam jak stokilovka.Bacha na to!Jitka

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 18.03.06 13:43

Hodně štěstí zdraví, hodně štěstí zdraví, hodně štestí naše Valli, hodně štěstí zdraví.

Já bych ti to i zazpívala, ale to by nebyl dárek, to by byl hřebík do rakve.

Andilek

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 18.03.06 13:45

Jituško,
pořádně si to vítání užijte, foťte a pak to pošlete, ať vás můžeme pochváliti!

Jdu do vany načančat tělo, pak nebude čas. Už se těším! Snad si nezlomím podpatek nebo nohu, jak budeme tančit. Jo a holky, povedlo se, jsem zase blondýna.To je u nás radosti!

Andilek

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 18.03.06 17:06

PRO NAŠI VALLI

Život Ti píše zas o rok víc,
slovíčkem psaným chci tedy říct:
„Žij podle svého, měj pevné zdraví,
narozeniny oslav tak, jak se slaví.
Popíjej víno, písničku zpívej,
s veselou náladou na svět se dívej.“

Vše nej ti přejí Ilča, Ondrášek a Víteček
( Kontroluj se, ať ti není zítra špatně a nemáš bolehlav:-))))))

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.03.06 18:41

jitusko:presne tak me by nevadilo ze mi nic neda,stacila by pusa a rict vse nejlepsi:-)

ale to uz tak u tech chlapu asi je:-)

ikaiko a vsechny ostatni diky za prani:-))

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.03.06 18:47

jitusko, posli fotky uz se tesime!
andilku uzij si ples pak nam poreferujes:-)

petulo:to je vazne divne,ale ja tam na chatu mela tu odpoved od salecky.jeste dotaz nevite jak se udela abych to na tom chatu mela tak jako petula??jde mi to obracene-ty vzkazy a nemam tam posouvaci listu!!takze kdyz nestiham tak pak nevim co tam bylo:-(

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.03.06 18:51

Milá VALLI, přeji Ti k Tvým narozeninám jen to NEJ NEJ NEJ, ať se Ti všechna přání, i ta tajná, hlavně zdravíčko všem Tvým blízkým a mooooooře lásky!

Asi jsem poslední, kdo Ti dnes přeje :-(, ale já nestíhám, teď jsem na návštěvě u mamky, tak jsem zaběhla k sousedce na PC, abych ten Tvůj den D vůbec neprošvihla!

Nečetla jsem komentáře, takže vůbec netuším, jak slavíte, ale snad podle Tvého přání :-))

Krásný den i noc nejen Tobě, ale i vám všem, děvčátka. Pusinky od Matýska!

Violet

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 18.03.06 18:57

Ahoj..

Tak jsme pořád nemocný, malému přešly teplotky a zvracení, ale pořád má průjem. Nějak nechce nějak bumbat, docela ani moc nehamá, zhubnul se, prostě je nesvůj. Já jsem včera celý den ležela, protože jsem taky zvracela a měla jsem průjem, no prostě jsem byla na odstřel, dneska je to lepší, to bych nebyla u počítače. Ach jo, už fakt nevím, takhle s malým skončíme na pohotovosti, přitom se snažím pořád něco vymyslet, co by mu pomohlo…

Mamulinka - k těm sušenkám od Nestle, taky je malému dávám a fakt mu chutnají. A jaké léky malé dáváš?? nějak mi uniklo… Ale zkusila bych je třeba podat s pitím nebo jídlem..

Oluska a Martínek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 18.03.06 18:58

jo jinak suprovej deníček, budu reagovat později…

Valli vše nejlepší k narozeninám.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama