Růzňata díl 18 - Akutní zánět středního ucha (OMA)

Rodičovství

Tak konečně posílám slibovaný deníček. Doufám, že se bude líbit a že někomu pomůže... Jsem ráda, že nás zatím tohle vůbec nechytlo, protože na něj trpí neteř a teda docela si s tím užije a taky to určo dost bolí. Takže se pohodlně usaďte a hurááá do čtení :o)))

Co je akutní zánět středního ucha? Otitis media acuta (OMA) neboli akutní zánět středního ucha se často vyskytuje u nejmenších dětí a dokáže je pěkně potrápit, postihuje nejčastěji děti v kojeneckém a batolecím věku, později četností ubývá a v dospělosti se jedná o případy ojedinělé. U malých dětí jsou obvyklé záněty oboustranné. V čím ranějším věku první zánět vznikne, tím vyšší bývá frekvence recidiv. S OMA se častěji setkáme na podzim a v zimě. Onemocnění obvykle předchází virový infekt v horních dýchacích cestách (častá rýma), který do středouší pronikne relativně krátkou a širokou Eustachovou trubicí. Onemocnění způsobuje obvykle kombinovaná virově-bakteriální infekce.

Podpůrnými faktory pro vznik OMA jsou: Jiné celkové onemocnění, alergie a poruchy imunity (u kojenců a batolat především nezralost imunitního systému, daná věkem), perforace bubínku, krátká a široká Eustachova trubice, zánětlivé změny v nose, vedlejších dutinách a nosohltanu, poruchy průchodnosti nosu, zvětšená nosní mandle.

Klinické příznaky:Onemoc­nění začíná pocitem zalehnutí rychle sledovaného prudkou pulzující bodavou bolestí v uchu. Následuje teplota a podle rychlosti průběhu zánětu může dojít dříve či později k spontánnímu prasknutí bubínku, po kterém nastává úleva a pokles teploty. Následně nějaký čas přetrvává výtok ze zevního zvukovodu, který může být virózní, krvavý či hnisavý s větším či menším zápachem. Hnisavý zánět probíhá s vysokou horečkou, neklidem, u kojenců může být doprovázen průjmem a zvracením, které může maskovat základní onemocnění. U virových zánětu bývá výtok krvavý.

Subjektivní příznaky: Dítě pociťuje bolest, je proto neklidné, kojenec má bolesti při sání, takže hůře a s pláčem pije, větší děti si již sahají na postižené ucho, spánek je přerušovaný a neklidný, kojenci mohou zvracet a mít průjem. V iniciální fázi někdy pomůže chladný obklad a znecitlivující kapky do ucha. V každém případě je vhodné co nejrychleji vyhledat odbornou pomoc.

Stanovení diagnózy: Obtížné je někdy u dětí, které ještě slovně nekomunikují. Ostatní obvykle dosti přesně bolest lokalizují a jsou-li přítomny uvedené klinické příznaky, je diagnóza dosti jasná. Potvrdí se otoskopií - optickým prohlédnutím bubínku, kterou orientačně provede praktický lékař pro děti a dorost a rozhodne o případném předání do péče odborníka. Diagnózu je třeba stanovit co nejrychleji a zahájit včas odpovídající léčbu, aby dítě bylo zbaveno bolesti a nedali jsme příčinu vzniku případných následných komplikací (např. zánět bradavkového výběžku spánkové kosti, porucha sluchu, porucha lícního nervu nebo i komplikace uvnitř lebky - zánět mozkových blan či venózních splavů).

Léčba: Cílem léčby je především zmírnit příznaky onemocnění, urychlit vstřebávání středoušního sekretu, vyléčit přechodnou převodní nedoslýchavost a minimalizovat možnost recidiv, komplikací a jejich následků. Je-li zánět v začátcích a není hnisavý, lze postupovat konzervativně - použít nosní kapky, případně kapky do ucha a podat léky proti teplotě. V další fázi je pak již nutno pokračovat protětím bubínku, paracentézou, a v případě bakteriální infekce - pokud možno podle výsledku kultivace - pokračovat léčbou antibiotiky. Při vzniku komplikací je třeba uvažovat i o chirurgické léčbě - např. při zánětu pneumatického systému ucha.

Prevence: Je problematická především u nejmenších dětí - kojenců a batolat. Jejich imunitní systém není doposud zralý, dítě je náchylnější k onemocnění, především v horních dýchacích cestách, neumí dobře smrkat, snadněji prochladne. Tak snad jediným dobrým pomocníkem je řádné odsávání nosu výkonnou odsávačkou (vodní vývěva nebo napojení na vysavač). Hadičkové odsávačky jsou zcela neúčinné a dosáhneme spíše poranění a zduření sliznice nosní a následné úplné ucpání průduchů nosních, což je především pro kojence dosti závažná komplikace. Druhou možností je postupné (a především rozumné) otužování od kojeneckého věku a také co nejranější naučení efektivní péče o nosní hygienu.

Čerpáno z časopisu Maminka

Více najdete na stránkách:
- Léčba bude úspěšnější

- OMA

- Akutní zánět středního ucha

- Ošetřování dětí při středoušním zánětu

- Čestí vědci vyvinuli novou vakcínu proti zánětu středního ucha

AKTUÁLNÍ SEZNÁMEK „RŮZŇAT“

Anďílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-23)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.1.2005 Jihlava, 30
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)
Jitulina - Terezka 23.9.2005, mimi TP 13.10.06, (23), České Meziříčí u HK
Maty01 - Jakub 15.6.2004, Terezka 23.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka - Eliška 14.10.2005, Třešť, (Péťa-24)
Mirijak- Linda 23.11.2005, Kanada, (32)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska - Martínek 4.6.2005, Velká Šitboř, (Olča-1981)
Petula - Pavlík, 31.5.2005, Žďár, 30
Ruza (Millik) - termin 9.6.2006, Plzeň, (1985)
Salecka - Vojtíšek 8.3.2005, Brno, (Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005, Praha, (Tereza-32)
Valli - Martínek 22.6.2005, Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-24)

Kačula - Verča 25.3.2005 (Katka-1979), Praha, „HOST DENÍČKU“.

Oluska + Martínek 11 měsíců a 5 dnů

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 09.05.06 21:21

JUPÍÍÍÍÍ PRVNÍÍÍÍ

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.05.06 21:25

… druhá :-) … heč :-))))

Peťula

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 09.05.06 21:27

Oluško :-)

fajn článek, který se může hodit :-))) (teda ťuk, ťuk, ťuk … snad se nám to vyhne!!!)

Jinak jsem mrkla na chat a nikde nikdo…

Peťula

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 09.05.06 22:05

treti,jdu cist. Dali

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 09.05.06 22:46

HOOJ tak já sem čtvrtá…my už máme zánět středního ucha za sebou a doufám,že byl poslední i když bohužel se to prý rádo vrací.
Jinak máme 11.měsíců a dva dny dneska a novou dovednost…už mi bude ouvej.Dneska odpoledne zjistil,že se dá vylézt na postel a prostě nedá pokoj dokud tam nevyleze.Takže už nejen hlídat kam nemá lozit,co nebrat,aby na sebe něco při stavění nestáhl nesstrčil někam ruce,ale už i hlídat,aby nevylezl na postel a něco např. u poče máme ho u postýlky neprovedl.
Mno něco sem napsala a mizim spát brouuu Nikkol a Filípek 11.měs+2dny

 
andela  10.05.06 06:58

páááátááá,jupííííí

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 10.05.06 08:13

Dneska první,juchuchů,
tak dobré ránko, dneska budíček ve čtvrt na pět,znovu uhoupán o půl sedmé, příchod Báry v sedm.Už si začínám zvykat na nedostatek spánku,ale že já blbec si vždycky řikám, půjdu spát v osm, dneska nebudu ponocovat,no zase jsem šla až v deset.V TV byl debilní hokej, takže bez Růžovky,aspoň jsem si uvařila na dnešek a vyžehlila kopu prádla.Dneska jdem do Pohody(ten klub maminek),už se těším,jak si Bára pohraje a maminka zdrbne.
Včera byl moc krásný den,dopoledne jsme byli venku na písku a odpolko jsme šli s Ikou a Ondrou,vzala jsem i Vojtu, do cvičení do haly. No ti zas byli nejkouzelnější pár. Furt se objímali a ňuhňali,dokonce se spolu váleli na zemi(Honza mi na to doma řekl"počkej,až ju ve 14ti přef..za barákem..není v něm kouska romantiky)
Pak jsme šli na cukrovou vatu,páč tu bude o víkendu pouť,to bude něco,už se těším snad víc než Bára. Jdeme s Ikou a Ondrou ve čtvrtek,to tam nejsou skoro žádný lidi a hlavně to tak neřve. Jestli jste někdo z okolí,tak se vypravte, je to prý druhá největší pouť v republice po Matějský.A má být krásně.

Deníček je u nás víc než tématický, teď mám se zánětem uší hluboké zkušenosti. Hlavně mě děsi to,že když se u miminka hned nepozná,že jsou to ouška,může ohluchnout. Takže miminčí pláč asi fakt nepoďceňovat.Dík,O­luško. A hlavně všem přeju,aby to nechytli,protože je to fakt hrůza,když dítko celé odpoledne propláče, obzlášť u Báry, která naříkala:Mně bolí ouško,maminko,po­moc, co budeme dělat, to hrozně bolíííí..a já nemůžu pomoct nijak.

VALLI, poslední týden byla Bára fakt jedlá,furt nafučená a odsekávala a oznámila mi,že mě nemá ráda. Včera přišla,že má maminku ráda nejvíc na světě,dala mi pusu a od tý doby je jak vyměněná.Snad to vydrží. A s tou výchovou-vadí mi vždycky ve vypjatých situacích spíš reakce mámy než to,jak se dítko chová. To se chová tak,jak mamča dovolí.A když má mamuše v puse retko, absolutně si nevšímajíc potomka,který mučí děti na písku a občas na něj hystericky zaječí,aby se neřeklo,tak mě vždycky bere čert.

ááá, Vojta je vzhůru,nojo,panáček se prochrupkal,zatímco maminka je jak mumie.

Tak pa a hezký den
Jitka, Vojta(5M),Bára(3R)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 10.05.06 09:15

Ahoj, ahoj..

Tak dneska je fakt krásně, svítí slunko a vůbec nefouká vítr, jako minulé dny, takže rychle poklidím a jdeme ven…

Jsem ráda, že se deníček líbí a doufám, že aspoň trošku pomůže a taky ty odkazy..

Nikkol - opozděně k 11. měsícům, jo a taky velká gratulace k další dovednosti

Oluska a Martínek 11m+6d

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 10.05.06 09:33

hola,hola
my dnes vstavali az v 5:20h, a v noci jen 2X,se blyska na lespi casy, ja snad budu rada,kdyz bude vstavat v 6h,asi toho ulicnik chtel docilit.
Vitek si uz 3 dny strka prsty u noh do pusy, vypada legracne a spokojene.
dodelala jsem pampeliskovy med (pampelisky z Pelhrimova ;), no uvidime zatim dost tekuty, nadobi umyto, malej probuzenej po sve ranni 20 minutovce- dnes skoro hodina-oj se mam.
ted uz rychle do Klokanka na cviceni.

jo Ruzi - to je mlezivo ala kolostrum - je v tom dost vitaminu a latek na zvys.imunity,takze mimiska kojit kojit hned jak se narodi i touto „vodou“ nez dojde klasicke mleko. Ja ho moc nemela, a skoncilo to zloutenkou…ono mlezivo i trosku projima,toz to pomaha malemu se vyrovnat se vsema odpadnima latkama, pac v brisku jsi to delala ty,ted na to je chudak sam, resp.jeho jatra.

no nic zatim ciao Dali a Vitek uz 6,5m

ps. Mrkvicka jakztakz, bramburek mu moc nejede..no uvidime… IKAIKO - co maj Vitci radi ? ;)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.05.06 09:57

Tak ahojte babuchy.

Tak k deníčku až dneska. OLUSKO, tak snad nás ty ouška nechytnout, zatím žádnou zkušenost nemám a doufám že ani mít nebudu.Ale určitě si ten deníček zapamatuju.

Jinak Vítek byl včera ráno bez teploty, ale po obědě už měl zase. No když jsem šla do toho cvičení, tak jsem šla i s klidným srdce, že to tatí zvládne. No já si to užila ale manža asi ne, byl pěkně zničenej za ty 3 hodiny. Vítek už měl zase 39,5 a jen řval a řval. No když jsem dorazila o půl sedmý domů, tak dostal brufen a šel hned zase spát. V punčoškách a bodyku, myslela jsem si že bude chrupat jen chvilku. HA HA spal až do 3, to dostal další koňskou dávku a spalo se znova. No ale vzbudil se už v 6.30, a BEZ TEPLOTY, tak už by to mohlo být SNAD OK. No a nebo by se mohl osypat a být z toho ta 6 nemoc, alespoň by byl klid.

Jinak teď jsem počítala Ondrovi korunky v pokladničce co máme na pouť, tak to zítra s Bárou rozbalíme. No my s Jitkou se pustíme do cukrový vaty. No taky se těším víc jak Ondra, ten se s kolotočem už i vzbudil a povídal mi že pujdeme. No ať už je neděle a pouť končí. Zase bude rok klid.Jo, taky jsem slyšela že je to 2 největší po matějský.

VALLI - Ty žirafy, to je obraz. Malovala nám ho moje mohla to být švagrová, kdyby brácha nebyl vůl. Je to strašně krásnej obraz a hlavně uklidňuje snad všechny děti který se u nás rozpláčou. I já ráda do něj čučím. Dostali jsme ho jako svatební dar. Ty jo, teď jsem si uvědomila, že to bylo v neděli 12 roků co jsme se Standou spolu, děsný. No a 6 to bude za chviličku co jsme manželé. No měla jsem už domluvenej další obraz, ale ten můj bl…BRATR se s ní rozešel, takže smůla. Vydala i knížku pro děti, mimochodem taky moc hezká.
Jinak díky za chválení. No asi budeš muset přijet někdy na kafe, ale doporučuji až po předělání koupelky, ať se můžu chlubit ještě víc. No až doděláš staátnice, tak se domluvíme, né. Vždyť Třebíč není tak daleko.

JIŤO - Ten Honza je ale drzej. Můj synáček, jo… No snad vydrží alespoň do 15, nebo že by se za to dobu snížila věková hranice. Teď ně napadá, do kolika je to trestnej čin, nezměnilo se to už?

NIKKOL - No to bude sranda, když si Fil vyleze, jednou jsem si taky říkala že je Vítek podezřele hodnej a on si vylezl na Ondrovu postel a hrál si s maňáskama. Však oni se po pár karambolech naučí i opatrně lést dolů.

DALIF - No co mají Vítkové rádi. U nás ze začátku vedla ta mrkev, brambory teda nioc moc. Asi bude po tatínkovi. Jo, ten má brambory rád, ale na způsob. BRAMBORY JÁ RÁD, BRAMBORY PRASÁTKU, PRASÁTKO MĚ.
No ale jinak Vítkovi hrozně chutná cuketa, dá se koupit ve všech marketech a naštěstí jen ta malinká, takže ta nemá semínka, pohoda. No ale náš Vítek je strašněj jedlík, jemu chutná snad úpně všechno. Akorát kaše mu nějak nejedou.

DÁŠÍ - hádky jsou občas potřeba, vždyť si to přiznej, hned je ti líp a uznej, to usmiřování.......

RUŽO - Teda už 37tt? ty jo, to to letí. Za chvilu už budeš přes někoho psát sms, že rodíš. No já to beztak tou koupelkou jak budem předělávat propásnu. No ať je to v pohodě.

TAK, komu ještě co, holky, hlaste se, já mám okno, komu mám co ještě napsat, nevíte? No nic, tak teda končím, mějte se jak chcete, třeba i krásně. No budu jen závidět, venku je tak krásně a já jsem zalezlá s Vítkem doma.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.05.06 09:58

no teda, já se zase rozepsala.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 10.05.06 10:32

ahoj holky tak asi v prvni desitce,
IKAIKO:jasne jestli udelam ty statnice tak sae taky konecneš vydame do te ZOO,ne??

tak jsem si byla u babicky natrhat tulipany a z brna mam uz serik-to u nas jeste neni:-) a ted maly spi tak valim zase na to uceni,vcera byl odpocinek tak ted na to musim vlitnout.
pa EWA

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 10.05.06 10:48

Bré ranko:-) ,

no já taky heč - budíček AŽ v 5:50 (!), ale to naše ptáče si vzal tatík do obýváku a já spinkala doteď…včera mi od odpoledne bylo taaak zle, vůbec nevím z čeho (tatík má podezření na „sourozenečku“ - musí to být totiž holčička), ale to snad ještě ani ne. Vůbec nevím, proč mi bylo až do večera na zvracení, bez teplot, to se mi nestalo…no už od těhu :-)))

Jituš a Ilčo - užijte si tu vatu a koukejte něco dopřát i svým ratolestem, skoro to vypadá, že oni jdou s vámi, ne vy s nimi :-)) No trošku píše závist, já vatu taky ráda:-) A nespácháte nějaké foto?

Oluško - krásně zpracovaný deníček, ty odkazy se mi moooc líbily :-) Nás tohle minulo (vlastně vše a ž na rýmu a ten poslední pitomý průjem), tak snad to vydrží. Je dobré vědět, kam se pak obrátit, kdyby náhodou něco takového zavítalo…

Nikkol - pozdrávek z Mostu zasílám a taky pochvalu malému šikulovi:-) Matýskovi stačilo právě po takovémhle vylézacím překvápku ukázat jednou, jak má odevšad slézt a dobrý, spadl jen jednou z postele, a to jsem seděla 10cm od něj :-) No jo, no, stane se i v lepších rodinách…

Zbytek holky nevím, snad se sem dostanu ještě během dneška, ať pak zase nečtu komentáře jak jouda 2dny.
Jedna novinka u nás přeci - jak byl teď ten prodloužený víkend, stala se ze mě snoubenka. Asi do toho praštíme ještě letos (Luky chce určitě letos, já jsem v klídku:-)). Užijte si den, u nás je hezky, ale jak psala Oluška, že mají bezvětří, tak vše je asi u nás, vichr zatím jak blázen.

Papa Violet a Matý za 5dní 16m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.05.06 11:06

Teda VIOLET, samá hezká novinka.
SNOUBENKA, no veliká gratulace, už se těším na to, až tady budeme probírat svatební přípravy, paráda.
Jinak že by sourozenečka, jo, ty jo. No musíš podávat info, moc bych vám to přála.Hele, já taky těhotněla když bylo Ondrovi 15m. Do toho, do toho, do toho.
No s JITKOU na pouti určitě nějaké foto spácháme a potom pošleme. No poslala bych ti aji cukrovou vatu, ale to by jsi z ní moc neměla. Hele ty jsi nás odhadla, babo jedna. No ty děti jsou na pouť jen taková výmluva. No má být krásně, tak se určitě někde stavíme i na jedno hořký, ale v kombinaci s vatou, no nevim nevim.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 10.05.06 11:31

ahoooooj.
při krásném sluném dni.Dnes to vemu ve zkratce :MAM NA VAS DOTAZ-co myslíte vyplatí se pořizovat monitor dechu(nanny)?ja porad nevim neni to levna zalezitost a kdyz vidim tech znamych co maji deti a nemeli ho.tak si říkam zte ho asi porizovat nebudu.a kamaradka mi řika ze až se prcek narodi tak budu mit tak slaby spanek ze pokazde co se pohne se vzbudim!!!
Jo az se mi podari u nasich najit kabel k fotaku nabit fotky tak stahnu do PC fotky a zaslu na mailik.ja a brisko.sme vcera fotili.:-))behem dneska je tam zaslu.
PS:ted nevim zda sem vcera psala ze zitra dorazi postylka.
zatim papa Ruža a Kubík 37tt

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.05.06 11:39

já jsem dnes maniak na net.

RUŽÍ, na ten monitor dechu - chůvičku, zeptej se v lékárně, tady u nás je pučují a určitě to je lepší. Půčí ti ji třeba na 3m a stojí to určitě míň. Tady to je za 200,– na měsíc.A já ji vůbec neměla, kamarádka si ji pučovala na 4m. Tak asi tak.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 10.05.06 11:43

IKAIKA-tak to opravdu nevim zda je u nas tahle moznost.zeptam se.ponevadz za 3000tis ho kupovat a pak se tezko pordava.nevim zda se po nem vubec schanet.?vetsina znamych mi tvrdi ze j to zbytecne.a je pravda mi bez nej take sme v poho.
Ruza a Kubik 37tt

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 10.05.06 11:51

Ahojky Růžo,

my máme monitor a používali jsme ho dlooouho… Já jsem totiž strašný srabík a neustále jsem se budila, i když byl zaplý - ovšem když jsem viděla blikat světélko, hned se mi spalo lépe :-)))

Takže asi záleží na „nátuře“ maminky … já bych bez monitoru nepřežila.

Peťula + Pavlík 11měs

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 10.05.06 11:59

PETULA-no toho se prave taky bojim.cele noci probdim strachy.nevim.
Ruza a Kubik 37tt

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 10.05.06 12:03

No, to si každý musí zhodnotit sám, to je těžké…

Každopádně my si ho necháváme i pro další mimi a co vím, tak salecka ho prodala po roce užívání se zanedbatelnou ztrátou… Nové se dají koupit kolem 2.500,– viz např. http://nanny.babyexpert.cz/…chu+dp20939/ - tam jsem ho kupovala já - no a myslím, že za necelé 2tis se dá prodat…

Takže asi tak to vidím já.

Peťula + Pavlík 11měs

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.05.06 13:04

Ahoj holky,

Oluško - suprový deníček, nám se hodí - teda spíš hodil, už to máme za sebou a doufám, že poprvé a naposledy!!!

Ikaiko - ty teploty, to je děs, divné, že se pořád vracejí. Snad se osypete a bude z toho 6.nemoc.

Růžo - jsem ráda, že babička je na tom líp a za pár týdnů, až bude mimi se určitě ještě zlepší! Už je ta potýlka?

Andělo - to počasí je fakt na ho… taky jsem byla včera zodpovědná matka a naštěstí měla s sebou ještě vestu, protože se taky dost ochladilo.

Valli - tak kšiltovky jsem vzdala - a tak jsem se těšila, že ji bude Lukášek letos už nosit. Dokonce musím přišívat šňůrky i na normální čepičky, protože na nás jsem už nesehnala pouze bez zavazování a co dělá Lukášek ? Čepička letí okamžitě dolů :-(

Tak papa, půjdeme ven, je tam krásně, jdu chystat sváču Dáša a Lukášek 15m.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 10.05.06 13:38

Ahoj,

ještě jsem stihla poslat na mail foto, jak se Lukášek sám obsloužil. když chtěl ochutnat kotlety na hříbkách s rýží :-)
Jinak zítra odjíždíme k mojí babičce do Tábora, takže do pondělka budu mimo, tak toho moc nepište, jinak budu muset dát Lukáškovi prášky na spaní, abych stihla přečíst všechny nové komentáře :-)

Krásný víkend Ahoj Dáša a Lukášek 15m.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 10.05.06 13:44

**Teda Dášo, to jsem se nasmála na mailu, to se nám naštěstí až tak krutě ještě nepovedlo. Užij si to u bábí ******

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 10.05.06 14:26

No a jsem skoro poslední! Bůůůů!

Deníček je bezvadný OLUSKO, může se hoditi. Je super přehledný.

Tak jsme šli na nočníček. Nicol tam nechce sedět! Chce sedět naopak, aby se držela ouška na nošení a nohy má vevnitř!!! Já se picnu. Vybendžovala jsem balkon, dala tam deku a polštáře a až se malá probudí (v ložnici-lehla tam sama, já ji hledala a ona tam spokojeně spinká, hned jsem si vzpomněla na tebe VIOLET), tak si budeme hrát tam. Pak polítáme zahradu. Včera jsem :,-(ila kvítka, byla jsem více špinavá než Niki! Jak dva černoši.

Speciálně pro DALIF je další příhoda. Máš radost? Já asi sepíšu knihu, jinak to nevidím. No tak: mám konvičku na zalívání květin, malé se to líbí a pak dělá, že taky jako zalívá velkou palmu v jídelně. Vařím polívku a najednou naše malá nezbednice mě odstrčí a když uhnu, tak otevře skříňku, vytáhne smeták a lopatku a šmaruje si to pryč za roh, u toho „nadává“. No koukala jsem , co to má znamenat, jdu za ní. Byla u sebe v pokojíčku. Na parapetu má květinky-fialky. Ona je asi chtěla zalívat, protože konvička ležela na zemi i s 1 květináčem, všude hlína…Nicolka zametala-nebo se o to spíše pokoušela:) hlínu! Byla jsem na mrtvici. Tak ona jde zalívat, shodí kvítko, jde pro úklidové náčiní a uklidí to. No snad jí to vydrží :))) To jsem zvědavá, co vyvede příště. DVD jsme museli dát pryč, pořád na ten stůl lezla, včera si ťulík chtěla stoupnout i na balón! Aby tam jako vylezla.

Andilek+Niki

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 10.05.06 15:06

Ahoj

Violet - no díky bohu nás taky ouška minula a snad minou, my jsme spíš průjmový a na střevní vřipky a tak..

Ruza - my monitor dechu taky máme, dvakrát se nám zapnul a byla jsem docela dost vyděšená, je pravda, že se hned vzbudíš, ale když dítko zapomene dýchat, tak je ůplně v klidu, takže si myslíš, že se nim neděje… Já jsem ráda, že ho máme… Teda ještě za mě přímo v nemocnici monitory dechu půjčovali, ale nevím, jak teď.. Nový monitor dechu se dá pořídit kolem 2.400,– Kč - musíš hledat na netu nebo můžeš pořídit od někoho už použitý, sposta lidí ho prodává, ale nedoporučuje se použitý požizovat - ale to samé by přeci bylo, kdyby sis ho někde půjčila..

Oluska a Martínek 11m+6d

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 10.05.06 17:03

zaslala jsem nake fotky bříška na mailik.ostatni jsou na nasi strance http://family.cz/Ruzi
Růža a Kubík 37tt

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 10.05.06 18:19

ciao,
dnes jsme byli v MC Klokanek,tam jsem si stezovala jak mu bramburek nejede a hadejte, no snedl celou sklinku ve kt.jsem ho mela, a jeste otviral pusu, doma dela blbosti,spuli pusu,dava tam jazyk,lzicka tama neprojde…no proste HEREC. jo a taky dostal prvni krupku dneska-samozrejme uspinena mikinka…ale co..

jo delala jsem pampeliskovy med,ale je moc RIDKY, co s tim, pridat cukr ???

ANDILKU - Nikolka nikdy nezklame. dobra story.

VIOLET gratuluju k zasnubam, no jo romatika v koupelne zmenila zivot ;) a dcerka ze by…

IKAIKO- ten obraz je fakt super, tvuj bracha je vazne i… my mame taky flicek mastnej na stene, po kolaudacni party u nas tak asi pred rokem, pres 20 lidi ve 2+1 -no proste sila, meli jsme spekacky apod. na raclette nebo jak se to pise, takovej grilecek. toz pretirat se mi to nechce, bude to videt…ale ta fotka u vas me nadchla…

RUZI- ja nevim, sestrenka ma Nanny, jeji muz dela v Jablotron a nanny ji s prominutim s…, plany polachy… my mame vysilacky a jsu spokojena…v noci stejnak slysim a vstavam a jinak kdyz mame TV, vysilackou slysime nebo kdyz je malej na balkone a ja v kuchyni na opacne strane naseho bytecku…

no nic musim koncit jeste napisu. Dali a herec Vitek 6,5m

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 10.05.06 18:21

je pout bych si taky dala, ale zitra mame plavco a v patek chcu na brisni tance do Centra pro rodinu a v sobotu je tam asi dost lidi co ?

toz se neopijte,aby se k vam deti hlasili ;)

pa D

 
andela  10.05.06 20:07

nazdáreček,

já se z toho počasí fakt pos… . Tak před 10 jdem do města, Jája kraťasy a triko s krát. ruk. , já tílko a gatě, a pařím se jak blbec. Přijedem k našim na klondajk, a tam sedím ve flauš. mikyně a Jája zas v teplák.soupravě. Přijedem zpět do děčína a zas se slíkáme. na tom klondajku je normálně zima!!!! A fičí vítr víc než tady.
Jára přišel s dobrým vtipem … byl nakupovat v Kauflandu a potkal Pešulku - kolegini mojí - a ona na něj, co jako já, jak se mám a jak se těším … jára kouká a nechápavě se ptá, na co že se to mám já těšit.A ona na to, no na co asi na mimi, nééé?A Jára se chechtal a pověděl jí že Jájovi budou 4 měsíce.Že je vidět, že Pešule nebyla dlooooouho v práci :-)). No, přiznala, že přes 3 měs. marodila :-)). Dobrý, ne?

Monitor dechu? No, já vám holky nevím. Mám chůvičku, a i když jí používám od narození, stejně se na Jáju chodím koukat. Ne tedy každých 5 minut, to ne, ale tak 3krát za večer tam nakouknu. A kdybych měla ten monitor, tak bych mu stejnak nevěřila, jako tý chůvičce. Jsou to pořád jen stroje.A když si vezmu, že to píská zbytečně - tak se tím stresovat … Nevím, kdo ho má, ať ho má. Já ho nemám, a nevadí mi to .

Andělka a Jaroušek zítra 4m.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 10.05.06 21:07

ANdilku, dnes jem opravdu jen zkusebne zkusila dat maleho na nocnik,no malem se tam nevesel, kdyz uz mel pindika vevnitr tak paK se zaklanel a pak stoupal a pak si s nocnikem hral,zatim to nehcape takze to necham zase za par mesicu.:-))

DASO:super fotka:-)
jinak dnes mel ksiltovku asi pul hodiny:-)
RUZA:pekny bricho:-)jinak ja monitor dechu nemam.mamka dela na sestinedeli a spatne deti tam maji monitor dechu ale nevim jak je to ucinny vzdy to zaplo az tak 20 vterinach ne hned,treba jakoze to mela maminka zaply a vyndala dite ven,nevypla to a zaclo to az tak podze pipat.a s tim ze se budes porad budit je fakt.a prvni noc po porodu jsem treba vubec neusnula!cucela jsem od pulnoci do rana na strop!

VIOLET?gratulace k zasnoubeni:-)

DALIF:lkdyz jsme byli v plavani-v tom pul roce tak tam si holcicka strkala palec porad do pusy-od nohy:-) bylo to srandovni,nas marta to zacal dealt az ted-a kdyz ho chci balit a dam mu nohy dolu tak zuri ze jako ne, ale je to taky sranda:-)

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 11.05.06 07:14

ciao,

hola vstavat, dnes ve 4:50h,ale vydrzel do 5:15h,pak uz nadaval - i v nasi posteli.ve ktere jsem byla sama, manzel spal v obyvaku,je nejakej hodne nastydlej ;(
ted ale uz spi nse drobatko na balkone, cerstvy vzdousek bude dobrej na jeho rymu,teda jestli tam nekdo nezacne kourit …

Ikaiko dik za tip,cuketu urco vyzkousim.

Violet svatebni pripravy u nasich v plnem proudu,v cervenci se vdava segra dvojce…taky to vypadalo,ze se snad nikdy nevezmou…a ejhle.

Andelko nevim co si stezujes na pocasi, v Brne je pekne,slunecno ;) pozdravuj akrobata ;)

Andilku jeste se furt musim usmivat pri predstave nadavajici Nicolky se smetakem ;)))

Jitusko,Ikaiko pekne si uzijte pout, je dobry,ze vas decka obcas nekam vezmou ;)

Valli studiu zdar, mas to za par…jinak palecky noh furt ocucava ( ve vode to jeste nedelal), ale pridalo se valceni s polstarem nebo velkou zelvou,no proste se chce s nekym,necim rvat…

Daso u nas taky nekdy Italie, ale pak to usmirovani…no snad nebude sourozenecek…

Mamulinka Eliska ve vode nadherna, s nausnickama ji to musi moc sluset ;)

no nic jdu zkusit zahustit nejak ten med, je to ted jak voda…
pekny den vsem…a v nedeli VSE NEJ k svatku !!!!!

ciao Dali a spinkajici ptacatko Vitek 6,5m

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 11.05.06 07:47

Zívu jak o duši! Blbá noc!

VALLI,
tak v noci byl stejný amok jako u vás. Taky jsem myslela, že je Niki vzhůru, protože plakala, ale ona jakoby ani nevnímala, musela jsem silně zatleskat, až pak vypadalo, že vnímá. No byla jsem vyplašená, co je a manžel taky. To byl vyloženě řev, jakoby srdceryvný, no hrůza.

DALIF,
to jsem ráda, že tě zas Nicolka rozesmála, až zas něco vyvede, tak dám avízo :)

VIOLET,
gratuluju k zasnoubení!!! A teď z jiné stránky-prdýlkové: jak pokračuje s nočníčkem Máťa?

ANDĚLKO,
jojo lidi někdy zaspí dobu a tak vznikají drby :) Například já jsem jednou šla s malou za ruku a druhou rukou jsem tlačila kočár a už tady jela zvěst, že máme dvě děti-1 v kočáře a 2. šlo za tu ruku. Nikdo (ty staré udrbané důchodkyně, že) nemohl pochopit, že děcko tak rychle roste.

V sobotu asi pojedeme do ZOO! Hurááááá! V neděli se u nás slaví den matek-jdeme tam, děti budou mít besídku a pak je mecheche.

Andilek+Niki

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 11.05.06 09:39

Dobré ránko přejem všem,
tak dnes budíček ve čtvrt na šest, drakouš mě zatahal za vlasy,abych si ho jako všímala a pak obrovskej úsměv přes celej obličej,noto se člověk nemůže zlobit.Docela šílím z Vojtova nového kousku-přetáčení se na všechny možné a nemožné strany. To je šílený,má zvláštní zálibu v tom,že se přetočí na břicho,hlava padne do polštáře nebo na deku,zvedne ruce a naznačuje,že se dusí. Já ho běžím přetočit a on se mi chechtá. Už aby se naučil přetáčet pořádně i na druhou stranu.No ale už ho nemůžu nechat samotnýho,jsou to fofry.
Včera byl opět další senzační den, dopoledne jsme byli v mat. centru, Bára hrála divadlo v pohádce o Řepě-dělala vnučku, já se mohla potrhat smíchy.Byxla děsně důležitá a jak tahali řepu(nejtlustšího chlapečka) tak,že se drželi v pase, tak se furt váleli po zemi.
A odpoledne,kdy jsme vyrazili na pouť,netřeba komentovat. Děckám svítily očka, byly jak v transu, utíkaly z jedný atrakce na druhou,my byly s Ikou taky v transu,když jsme platily(ty kur..kolotočářský zase zdražily-gyros za 50,–,kolotoč s tradičníma omlácenýma autama za 25,–..),ale byla to paráda. Akorát šíleně fučelo,tak mám hlavu profouknutou skrz.Zpátky byl trochu problém je dostat, tak Ika vymyslela fikanou hru, kdy utíkala před dětma,řvala Pomoc a děcka ji bouchali balonkama,co vypadaj jak nafouknutý šprcky.Já za nima s kočárkem.Taková veselá skupinka,že.Ale byli jsme doma celkem rychle. Dneska jdeme na pouť pro změnu jako rodinka, ještěže má Bára plnou kasičku drobáků.

ANDÍLKU, ZOO fakt závidím,mně se to líbí snad víc než Barče.My to máme jako celodenní výlet.

DALIF, v sobotu bude na pouti děsná mela, to jezdí vidláci ze široka daleka,oblíknou tmavý obleky,ometou slepičáky a vyrazí za zábavou.Ale stojí to za to. Já ten mumraj miluju, Honza míň.Proto jdem radši v týdnu. Jo hele, a nech si ty provokačky o hezkým počasí v Brně, tady za oknem sice hezky je,ale ten severák,co tady vane ze Sibiře, je fakt příšernej.

RUZO, my monitor neměli. Naučili mě av porodnici dávat miminko v zavinovačce spát na bok(syndrom náhlého úmrtí je pro děti,co spí na bříšku). Tak jsem střídala boky a jakou mají dětičky pěknou hlavinku.Byla jsem i klidnější,když si v noci neodbrkly,že se poblinkají kdyžtak vedle. Ale oni teda byli oba neblinkací.Znám holky,co monitor maj a je to o zvyku, že ho musíš vypínat,když krmíš a chováš a tak, a já v polospánku funguju napůl,tak by mi to furt řvalo.Chůvičku nemáme taky, protože máme postýlku hned vedle v místnosti,takže slyšíme každý kňournutí.Ale mít barák nebo postýlku daleko,určitě si ji pořídím. Teď si ji budem půjčovat,až pojedem na dovolenou,abysme mohli být venku u ohýnku.

Sem se zas rozepsala, taťka si na nás zal dnes a zítra volno,tak zas budem vejletit. Budiž léto pochváleno!

Jitka, Vojta(5M),Bára(3R)

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 11.05.06 10:55

Ahoj..

nějak nestíhám, páč manžel má plno práce a potřebuje pracovat na PC, takže mám toho plno. Musím kouknout na mailík a taky tam poslat nějaké fotečky

O+M 11m

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 11.05.06 11:39

Ahojky,

nevíte, v kolik se tak rozednívá?? Já jen, že ten náš šikula vejskal ještě za tmy :-(((( No vydržel nadávat a volat na nás do 5:40, pak si ho tatínek vzal, já nebyla schopná…a to byla dneska řada na mně, když i včera jsem si pospala… takže od 9hod Matý zase spí..jako když byl mimi, ale to byl hodný! Dalif - jsem s tebou! /bohužel../

Andílku - díky ke gratulaci k zásnubám, já se jen nemůžu rozhoupat, jestli to spácháme někdy teď, nebo až na jaře… Luky byl překvapen, že takhle rozmýšlím. A nočník - no téměř vždy „něco“ udělá, když ho tam po:,–(ím, neutíká, když má po ruce nějakou četbu, vydrží tam dlouho. Ale aby si řekl sám??? HAHAHA, takže natvrdo se do toho pustíme v létě - bude běhat bez plínky. Co vy? A ta story se smetáčkem - no řehtala jsem se jako kůň, to muselo být kouzelný.

Ilčo - taky díky, no viz výše o přípravách, až budu vědět datum, udělám si metřík :-))
A škoda, že tu vatu nepošleš, počkám si holt na nějaké ku… drahé kolotočáře u nás :-))

Tak já zas mažu, za chvíli mám další hodinu. Hezký den všem, zde slunečno, ale větříček…

Violet a Máťa skoro 16m

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 11.05.06 13:05

ahojky holky.
Dekuji všem za nazory rady atak.stale to zvazuji zda ano ci ne a cim dal vic dochazim k nazoru ze nejspis ne.jak ste psali tak sem to take slysela,ty plane poplachy atak.stejnak az budu ekam jezdit prece sebou porad nebudu nanny tahat a do kocarku ji prece davat nebudu?!no uvidim …
Jinak dneska zatim papir na balik nedorazil,ale ocekavame jej zitra uz se tesim az postylku slozim. –Jeste prosba-jak sme kupovali polstarek teda hlavne perinku(stech dutyvh vlaken protialergeni)ur­cite vyprat ze?nez do ni mimiska dam? –babinku už zitra pousteji domu.stim z sni stejne nic nemohu delat. –jeste prosbicka jak ze se to jmenuje ten krem co se da pouzit i na bradavky a zadecek miminek?takovej divnej nazev ja ho zapomela??sem to hlava derava!!!
Růža a Kubík 37tt

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 11.05.06 13:10

Ružo, BEPANTHEN.
Uživej si. Vám holky napíšu jinak asi až večer, ahoja.
PS: Vítek je už od včerejška bez teploty, hurá.I když ten spánek mi chybí.

 
andela  11.05.06 13:34

Brý odpoludne,

babí hlídá mimíska, že prý si mám udělat co ještě potřebuju .-)).Tak než se na něco vrhnu(ha ha ha) tak jsem musela nakouknout za váma :-))
Týýýý jo, Jára mě včera i dnes táááák překvapil - ještě teď skoro nevěřím. No, včera vykoupal Jáju!!!! A dneska ráno vstal, oblíkl se a došel si pro Jáju a vzal si ho, a vzbudil mě když šel do práce. A to vše sám od sebe. Nějaký erupce na slunci asi, že? Nebo si budu muset víc stěžovat že jsem unavená, jako včera...... :-)))))).I když já přeci vím, že mám chlapa šikovného, jen se mu musí chtít …

violet - veliká gratulace k zásnubám. Nějak mi to uniklo :-)). No, a to si říkala, že tě ještě předběhnu, že? A tady to máme … tak která je tu ještě svobodná???? :-))

Dalif - no ještě abych na ten počas nenadávala. Když v Děčíně chcípáš vedrem, a o necelých 15 km dále skoro mrzneš. To aby se čék pořád slíkal a oblíkal :-)).

Tak jdu něco dělat - možná :-/

Andělka a Jaroušek 4měsíce (ve 22:10 přesně :-)) )

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.05.06 14:25

andilku, u nas on mel napul otevreny oci a jecel,kdyz byl v postylce tocil se jak blazen,az jsme rozsvitli a poplacali ho tak se vzbudil,asi maji osklive sny nebo co,ale je to hruza ze.

tak jsem dnes byla v brne odevzdat BC a pak narychlovku v baby expertu a ikey.jen jsem obhlizela kocary:-))

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 11.05.06 19:19

Ahojky holky, tak jsem mezi vámi dlouho nebyla. Od včerejška chodíme na plavčo, ale budeme mít jen 7 lekcí, páč jsou pak prázdniny.
Dalif Stázinka si cucá palce u nohy asi měsíc a dokonce si je umí dát do pusy oba dva. Taky ji ani nevadí, že má boty chicihichi.
S malou jsme jely samy dvě pendolinem do Ostravy a paráda, vlak je to parádní a malá tu cestu snášela moc dobře. Jdu juknout na mail na fotečky.
Gabka a Stázinka 6m2D

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 11.05.06 19:21

Ruza - ten krém se jmenuje Bepanthen… Jinak peřinku nám pořídila teta jako dáreček malému, je hypoalergenní z dutého vlákna, dá se prát, takže já jsem jí dala vyprat a rozměry mám ty menší 90×120 peřinka a polštář 60×40, ale někdo dává jen peřinku a polštářek vyvětrat.. Stejně do roka polštář se nemá dávat a já ho fakt nedávám a docela dlouho jsem malého přikrývala dekou…

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 11.05.06 20:08

Ahoja všichni.

Tak hlásím že Vítek je už snad dobrej. Dneska jsme byli i venku.
Jinak ta pouť u nás, holky HOROR. Já se tak těšila, ale ještě víc se těším až bude neděle a ta pouť zkončí.Včera jsme byly s JITKOU a BÁROU. No a dneska se mi podařilo nějakou záhadou přemluvit manžílka. Akorát bych potřebovala nějakýho tajnýho sponzora. To je děsný. Dneska nás to stálo 500,– No je teda fakt, že se pokoupily babičkám perníkový srdce z poutě a balónky a tak všelijak, ale. No ještě vemu Ondru v sobotu a konec.
Jo, ale já si jdu zítra večer sama, a manža bude hlídat a já jdu na dospěláckou jízdu. No se těším ještě víc.

No nic, děvčata. Právě mi manžílek zdělil, že asi příští týden ve středu nebo ve čtvrtek se stěhujeme asi na 14 dní na chatu, to bude mazec. Já budu bez počítače, jak já to vydržím… No ale zase bude alespoň klídek, že.

Ty jo, končím, Vítek je nějakej divokej, už spal, ale co tam teď předvádí… ČAO, Ilča

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.05.06 22:50

tak ja vas vsechny dnes nejak na chatu minula!
IKAKO:ty budes taaak dlouho pryc,no to ja bych teda nevydrzela!
tak na nas v te prirode nezapomen!:-)
holky tak jsem konecne po milionty nastavila v diskuzi dva metriky!ale bez fotecky martinka coz me mrzi.
holky jinak vam povim ze jsem se dnes nic nenaucila prvne jsem myslela na jiny veci a pak me to prestalobavit,to jsou teda kraviny.nejaka pedagogicka diagnoza!no koho to zajima.zitra zkusim psychologii,no ja se vazne obavamze to neudelam,achjo to jsou nervy.no musim se vic snazit zapojit mozek,ale v tom krasnym pocasi to dost dobre nejde.

tak paaaa
ANDLEKO,na chtu jsem videla ze jsi me volala EWIKUUU no to me potesilo!fakt.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 12.05.06 08:31

Dobré ránko,
dneska budíček v pět. Dalif, v kolikže ty? Že bysme trhali rekord?Vojta se naučil příšernej zvuk,dost hlasitej,nedá se to popsat,něco jako krákoraní dohromady s pištěním s hodně vysokým volume. Vypnout nejde, do toho se zachechtá, chudáci sousedi.Vydrželo mu to do sedmi. Taťka Báře pustil krtka a ještě jsme to zalomili. Honza je totiž dneska s náma doma, za chvíli jedem na minigolf a někam na oběd. Juchů, nevařim!
Včera jsme byli taky jako rodinka na pouti a taky jsme jenom valili oči a peníze. Ale hrozně se mi to líbilo, i na pivko došlo.Zakončili jsme to na KLIDNÉ A TICHÉ zahrádce na pívu s pískem, pak jel ještě Honza s Bárou na kolo a já měla doma veget. Večer filmeček, no prostě zas jeden nádherný den.
Nojo, Vojta už huláká, musím končit.Tak dneska jednotlivě nic,opatrujte se a buďte zdraví!!!

jo, IKO, na PC přece můžeš k nám, ne!!!!

Jitka, OVjta(skoro 6M), Bára(3R)

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 12.05.06 09:50

ahojky,

JITUSKO- chtela jsem napsat ,ze nebudu psat dokud se to nezlepsi…ale to bych asi nepsala pul roku ,ze Ikaiko ?
No dnesni noc - bojovka ve 3h rano- ptaci rvali, on oci jak baterky a jakoze je uz rano a mel plnej nos, nemohla najit odsavacku, hledani…nakonec s bidou neco odsali usty,pak Martin uspaval,do postylky polozen ve 4:10h usnutej,ale ve 4:50h nanovo,nastesti chvilku konickoval na posteli a blbl - pral se zelvou atd. a nechal me lezet do 5:20h,pak jako at se mu venuju,toz prso nechtel…no prerikala jsme snad vsechny basnicky…a tedkom spal ale jen 20min.na balkone, uz je vzhuru, koukala dolu na zuby,ale nic zdureleho a navic me nenecha se tam mrknout,ale dr. rikala,ze si mysli ze brzo. on je ted posl.dobou hodne naladovy,ubreceny jakoby nevyspaly ??? ale nekdy uplne milionovy dite, vcer vecer kupriklad, se rehtal…no nic, uz mi mlati do noteboku, vytahuje snury, ja se pak divim,ze nefunguje volani pres skype…
dnes nas ceka brisni tanec odpol.

mejte se vsichni vypani i nevyspani pekne.
ciao Dali a Vitek 6,5m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.05.06 11:20

tak ja dnes dobry,v noci 2× na piti a spinkal tak do 8,sli jsme spoat az v1h. tak jsem byla navyspala strcila jsem ho do ohradky s hrackama a jeste si tady neco povidala a ja chvilku spala.

tak jsme vyresili zase jednu manzelskou hadku a je nam zase lip,tak se ucim, dokud to jde:-)
 papa

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.05.06 11:33

Ahoj…

Teda ženský, kde jste kdo?? Jindy komentářů, že se to nedalo přečíst a teď pusto prázdno.

Oluska a Martínek 11 měsíců

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 12.05.06 12:18

ahojky holky,
chci vas jen pozdravit a podekovat za odpovedi.musim totiz letet domu,odpo privezou postylku,tak az ted doarzim sednu k oknu a budu vyhlizet postovni auto-jezdi pry neco kolem 13h.Jiank uz se tesim az ji slozim a ustelu.vcera jsem ¨vaprala povleceni dnes dopo vyzehlila a povlekla.uz aby tu stala-hned budu klidna,ze uz se nemuze nic stat a mimis muze klidne ven.
Preji pekny vykend .my budeme maloovat.
papa Růža a Kubík 37tt

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.05.06 13:36

ČAO ženský. ( nebo že by byl mezi náma vlastně nějakej chlap, už to tady přece bylo že tu jsme samí chlapáci)

Teda já se nechci připojit k těm, co vstávalí tak brzo. Dneska byl u nás budíček taky v 5.30 Já NECHCI, to nefunguju.POMÓC

Jinak ono to s tím počítačem nebude snad tak horký, dokonce mi manža řekl, že mi odveze pc na chatu, blázen, ale to jen provokoval, musela bych si totiž nějakou záhadou protáchnout 5km kabelu. No dělá si ze mě prdel, no co na to říct. Ten se podiví až mi bude na mobilu lítat kredit jak nevím co. Nevydržím to a vlezu sem přes mobil.
No asi to budu muset nechat na tchánovcích, stejně tam budem jezdit, tak babí odevzdám děti a zalezu do ložnice na pc. No a nebo k JITUŠ.
Jó, hele, nebyly jste včera u Pohanky? Měla jsem taky cukání že tam pujdem, ale nakonec se zakotvilo ve Fordu na dvě a valilo se domů. Dneska jsem sečetla úspory v pokladničce, tak ještě zítra razím v klidu sama s Ondrou a hotovo konec.

DALIF, no já ti nevím s tím spánkem. Vzpoměla jsem si na období, asi kolem roku a půl možná o něco dýl.Byl večerníček Bob a Bobek. Ondrovi se trašně zalíbil ten úvod. No a pak měl období, že nás BRZO!!!!! ráno budil tím, že zatahal za palce a volal Stávat, cvicit, do páce. No byla to to sranda, ale když to trvalo už měsíc, to moc ne.Jinak s tou rýmečkou u vás, to je děs.Ať už se jí potvory zbavíte.

Teda RŮŽO, jak já ti závidím ty přípravy ohledně miminka, já když si vzpomenu, jak jsem všechno chystala a pořád se se vším muchlala.....

teda VALLI, ty manželský hádky řešíte docela často, né. Jen jestli to není kvůli tomu, že se ti pak líbí to usmiřování. Mimochodem, četla jsem v diskuzi těhotenství. Tak jak pak jsme na tom, bude mít Marťas sourozence? Vím že ty bys chtěla, tak držím palečky.

GABKO Tak tě zase vítáme po delší době, napiš nám co je nového za tu dobu, co Stázinka, jak ta se má.....

ANDĚLKO Tyjo, Jarinek už má 4m, jo? To letí, vždyť je to jak před 14 dnama, co jsi psala jestli se můžeš přidat, že máš 10denního Jarouška. Jo a stou svatbou, tak do toho práskni, ať ti můžu psát " PANÍ " No a svobodná je Peťula_ ale s tou tady v deníčku moc nepokecáš.

ANDÍLKU, VIOLET, OLUŠKO,
Vás moc zdravím, ale nějak nemám co bych vám napsala konkrétního, snad jen že od Andílka by se hodila nějaká příhoda od zlatíčka Nicolky, Violet ty se už konečně rozhoupej jak s tou svatbou ( hodilo by se to o víkendu toho posledního července, to bych se zašla podívat na krásnou nevěstu a sežrala bych ti tunu svatebního cukroví) Jinak už se ten víkend blíží, tak se těším až se uvidíme.No a Oluško, to je průser, co když holky nepíšou, ale počkej, bude ještě hůř. No musíme si počkat na zimu, to budeme zase pořád sedět doma a u počítače. Ale ještě že je hezky. Teda při pohledu z okna, jinak nic moc.

Tak, toď vše.
Jinak, až bude někdo posílat deníček, tak kdyby náhodou tak se mi může poupravit věk o jeden schůdek nahoru. Je to sice smutný, ale před několika dnama se tak skutečně stalo. Ale jak se říká, čím starší, tím šťastnější.
Ilča a svišťi

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.05.06 15:59

CAUKY,
IKAIKO:no to vis furt kvuli nejakym kravinam se hadame.ale jinak se mooc milujeme:-)
bohuzel sourozenec nebude!ted mam MS,jsem z toho docela spatna.no tak zase jindy no.

DALIF:nemuze mit vitek nahodou nejakou alergickou rymu?martinek ted mel normalni rymu3tyndy taky des ale konecne se ji zbavil,prokapavala jsem mu to 3× denne tema kapkama pro deti(ted nevim nazev) no a vzdy nekolikrat pres jeho prostesty a revy odsvala odsavackou-mame tu jak zmacknutou strcis do nosu a pak pustis a vytahne se to:-)) zadnou pusou ani elektrickou.dokonce nekdy drzel, protze uz vazne nemohl dychat.chudacek,no byli jsme s nim ted v nedeli plavat a to ho asi vylecilo:-)) zitra a v nedeli jdeme zase plavat.
chodis s malym plavat a mate pak saunu?protoze deti co jsou nachlazene do sauny nemaji.jakoze se jim treba ta ryma pak vic rozjede,ja s martinkem chodila porad so sauny a vzdy dobry,tak nevim.

jinak ted ma tchyne malyho,martin jel malovat tete do firmy-aby se zbavil dluhu u ni:-)
ja se mam jit ucit ale z te MS jsme nasrana(pardon) ze snad nic neudelam!

DOTAZECEK:jak dlouho jste IKAIKO delali druhehe mimi?my prvni mimi tri mesice(byla MS),jenze ted se jakoby jeste nesnazime jen bylo par tuli kdy by to mohlo vyjit ale bohuzel asi potrebuju tim byt asi zahlcena nebo co,aby tam neco zustalo!mrsky rychly.no kamardka je ted tehu az po3/4 roce tak doufam ze my nebudeme cekat dlouho.no tak uvidime po statnicich-fuuuj.
 pa

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »