Růzňata díl 19 - Jak vychovat šťastné dítě

Rodičovství

Ahoj holky, vím, že většina máte ještě mrňousky, takže ta pravá výchova vás teprve čeká, ale třeba pro budoucí inspiraci by jste si mohli přečíst můj příspěvek o výchově dětí. Četla jsem teď knížku Proč jsou šťastné děti šťastné od Steva Buddulpha(vřele doporučuji), tak se ji pokusím shrnout do výcucu.Jela jsem podle jednotlivých kapitol, tak to možná bude působit trochu zmateně.A je to dost dlouhý,tak se předem omlouvám,ale snažila jsem se nevynechat nic důležitýho.

1. nechtěná sugesce dětí - neříkejte dětem věty typu " Ty jsi otrava!, Jsi lenoch!, Neotravuj furt!, Dej mi to,pitomče!„. Dítko si vsugeruje, že je opravdu "pitomec“, „ošklivý“, „nemotorný“, „nemožný“, a celý život si to o sobě bude myslet.Říká se tomu „proroctví,které se samo vyplní“. Opravdu si člověk musí dávat pozor na pusu, i když si myslí, že si to stejně děti nezapamatují.
2. Nepředstírejte, že jste šťastní a milující rodiče, když to necítíte,můžete dát své pocity najevo.Děti se dokážou vyrovnat s tím, když řeknete"Dnes jsem unavená„, "jsem moc rozzlobená“…, pomůže jim to, aby si uvědomily, že i vy jste jen člověk.Děti se musí naučit, že rodiče se mohou zlobit a přitom jim, dětem, nehrozí žádné nebezpečí. Ale zároveň je potřeba říkat i pozivní informace"Jsi skvělý, „máme tě rádi,“jsi moc důležitý„.
3. když dítě ukázňujete, neponižujte(vrať to, spratku sobecká)
4. Nesrovnávej­te(proč nejsi tak hodný jako bráška?)
5. Nedávejte sami špatný příklad.
6. Nemluvte s ostatními o chybách dětí,když to slyší.
7. Neměli byste se cítit povinni svým dětem všechno vysvětlovat. Dostatečně dobrým vysvětlením je: "protože ti to říkám“, ale nikdy děti nestrašte :„Počkej,až přijde táta“, „dáme tě do ústavu“…
8. Je potřeba, abyste se jako rodiče naučili dbát o sebe tak, jako dbáte o svoje děti. Ve skutečnosti pro ně uděláte víc, když každý den věnujete nějaký čas sami sobě, než když pečujete jenom o ně.
9. Formulujte své pokyny pozitivně.Spíš než „nevběhni na silnici“ je lepší říct „drž se vedle mě na chodníku“, aby vědělo, co MÁ dělat, a ne, co NEMÁ dělat.
10. Děti zlobí z jediného důvodu:mají neuspokojené potřeby.U malých dětí: časté dotyky a tělesný kontakt; jemný,ale znatelný pohyb(houpání, poponášení); kontakt očima, úsměv a pestré prostředí(zpěv, povídání).Starší děti potřebují také dotyky, ale už i slova a zejména chválu.Takže denně porce popovídání s přídavkem lásky a chvály.
11. Děti rozumějí víc, než dávají najevo.Rozhovor s dítětem je potravou pro jeho mozek. Dítě se naučí nejlépe vyjadřovat, když: behěm těhotenství zprostředkujete mnoho zvuků(hudba, broukání..).Po narození opět povídat, zpívat, pouštět hudbu, houpat, nosit v šátku nebo vaku.S batoletem si povídat o tom, co právě děláte-používejte jednoduchá slova, opravujte ho,aby se zdokonalilo, opakujte po něm.
12.Má-li si dítě vybrat mezi tím, že ho ignorujeme, a tím, že ho hubujeme nebo fackujeme,co si vybere?Samozřejmě naši pozornost.

  • děti zlobí, protože se nudí(pozveme kamarády, hrajeme si sním..)
  • děti zlobí, protože se cítí být odmítnuté(věnovat víc pozornosti a tělesného kontaktu)
  • Děti zlobí, aby si získaly naši pozornost(dítě potřebuje usměrnit a dát hranice,aby se chovalo správně)

Další kapitola je o tom, jak být dobrým otcem, ale myslím, že se to vztahuje i na maminky.
1. Když trávíte čas s dětmi, nečekejte, že něco opravu uděláte. Ale nechte děti, aby si mysleli, že jsou nepostradatelní.
2. Dělejte s dětmi jen to,na čem vám nezáleží.Musíte se rozhodnout, jestli se věnujete svým dětem nebo chcete udělat práci pořádně.Obojí nejde.
3. Vychutnávejte si své rodičovství, netrvá dlouho!(třikrát podtrženo)

Další kapitola je o aktivním naslouchání.
Když má dítko problém, nemá se přehnaně litovat a ochraňovat, nemá se extrémně poučovat a nemá se odvádět pozornost.Problém nemá řešit rodič, má projevit zájem a pomáhat,aby si problém promyslelo.Ale na řešení musí dítě přijít samo.Je to hezky popsáno, ale v příkladech, tak se rozepisovat nebudu.

Další kapitola je o dětských emocích.
1. Jak zvládat dětský hněv: dítě může dát hněv najevo,ale slovy, ne chováním. Má říct nahlas, že se zlobí a taky proč.Hledejte příčinu výbuchu.Dejte jim najevo, že je vnímáte a akceptujete. Poučte je, že hrubost a bití není dobrý způsob, jak projevovat hněv(vyvoďte důsledky).Buďte pro děti příkladem. Budou dělat spíš to, co děláte než říkáte.
2.Jak zvládat smutek:když dítě pláče, buďte s ním. Přitiskněte ho, obejměte a nebo nechte o samotě, podle dítěte.Ale nelitujte, když pláče bezdůvodně.
3.Jak zvládat strach: držte se faktů, nesdílejte dětský strach, vysvětlete dítěti, že je strach většinou neoprávněný(bubáci, čert), nepodporujte ho v „bojínkovství“­.A zároveň nestrašte.

Další kapitola: Co dělat, když se dítě vzteká
1.už žádné výkupné!nikdy dítěti nedejte to, co si chce vyvztekat.Ani pro svůj klid.
2. stanovte praktický postup-vztekající dítě ignorovat; popadnout a odnést vyvztekat do pokoje; pevně stisknout v náručí; je na vás, co vyberete. U nás funguje: Bára ječící a vztekající se v dětském pokoji s otevřenými dveřmi. Občas se na ni přijdu podívat-už jsi hodná, když ne, zas odejdu. Většinou stres odezní a ona je v klidu. V další knížce popisuje autor použití staré české metody: běž do kouta. Jde o to, že dítko se třeba násilím udrží na jednom určeném místě třeba v obýváku, kde se i násilím bude držet. Přemýšlí o tom, co provedlo,povídáte si sním o problému, když uzná, co provedlo, může si jít po svém a dál se to nerozebírá. Taky se mi to líbí.Jde v podstatě jen o mezení osobní svobody.
3. Vyvoďte z jednání důsledky.vzít hračku, zakázat TV nebo něco jiného. Důležité je, aby vyvozené důsledky byly tak nepříjemné, že mu příště nebude stát za to podobné chování opakovat.
4. Zabraňte vztekání předem. Když vidíte, že se chystá na nějakou lotrovinu, předstihněte ho svým hněvem. Zesilte hlas-nečekejte,až se rozzuříte.
5. Lépe plánujte-když jdete na velký nákup, zkuste sehnat hlídání, aby se stresujícím situacím předcházelo.

Další kapitola: Jak reagovat na skleslost a předstíraný smutek
1. Každý ví, co opravdu chce. Pouze si to musí ujasnit.
2.Děti mohou požádat o to co chtějí přímo-slovy
3.Lidé potřebují málo:potravu, střechu nad hlavou, vzduch, láskua a pohyb.
4. Zbytek jsou přání.Člověk nemůže dostat vše,co si přeje.
5. Zda jste šťastní či nešťastní, o to se svět ani za mák nestará. Raději tedy buďte šťastní.

Další kapitola: Mýtus plachosti
Mějte své děti k tomu, aby byly společenské.Naučte své děti pozdravit, dívat se do očí a představit se.Stojí za to skoncovat s plachostí co nejdříve.

Další kapitola-jak být asertivním rodičem
Agresivní rodiče útočí, aby své děti ponížili. Pasivní rodiče dětem dovolí, aby „po nich šlapaly“, a teprve,když pohár přeteče, získávají nad nimi znovu kontrolu.Buďte rodičem asertivním.
1. Udělejte si jasno.Chcete-li něco po dítěti, nebude se o tom diskutovat, máte právo klást požadavky a dítě je má plnit.
2. Je třeba navázat kontakt-přistupte k dítěti, přimějte ho, ať se na vás podívá a teprve potom řekněte prosbu.
3. Mluvte jasně-chci tohle, rozumíš? Dítě má říct jasně ano nebo ne.
4. Pokud neposlechte, opakujte požadavek. Nediskutujte, dýchejte pomalu a zůstaňte klidní.Nerozčilujte se, jednoduše zopakujte, co jste žádali.
5.Zůstaňte u dítěte, pokud se zdá, že nebyl úkol splňen řádně. Když je splněn, neprojevujte přílišné nadšení. Řekněte Dobře a krátce se na dítě usmějte.
Zpočátku to bude časově náročné, občas máte pocit, že si ty hračky radši uklidíte, než tohle, ale tisíckrát se to vrátí.Musíte trvat na svém. Když dítě zjistí, že to nevzdáváte, že nejevíte známky tolik zábavného nervového zhroucení, jednoduše ustoupí (mám vyzkoušeno v praxi).

Děti mají mít od malička své povinnosti a být zapojeni do domácích prací

  • připadají si pak důležitě a nepostradatel­ně.Zvykat je na práci.Zadávat jednoduché úkoly(úklid hraček) a postupně přidávat.

V knížce se probírají i situace, jako když je máma na výchovu sama a tak,ale už jsem se rozepsala ažaž.

Shrnula bych to, co jsem se dočetla a co používáme v praxi asi takhle: mít děti rádi, dávat jim to najevo,ale nesloužit jim, chválit,ale ne přehnaně, věnovat jim svůj čas,ale nechat jim i vlastní prostor, snažit se je dostat mezi děti, nechat je doma pomáhat, a hlavně-být důslední. Dobře si rozmyslet svůj požadavek a když ho vyřkneme, tak si za ním musíme stát.Ti mrňousové okamžitě jakéhokoliv zaváhání zneužijí.
Tak doufám, že jsem vám třeba aspoň malounko pomohla, samože nemůžete souhlasit se vším, co tu bylo napsáno, ale podle mě je výchova dětí věda a podle toho se musí postupovat. Každé dítko je jiné a platí na ně něco jiného,ale základní postupy jsou na všechny stejné. Tak hodně zdaru při výchově, pevné nervy a dětičky, na které jste právem pyšné!(jéžiš to je dlouhý, sorry)

AKTUÁLNÍ SEZNÁMEK „RŮZŇAT“

Anďílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-23)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.1.2005 Jihlava, 30
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)
Jitulina - Terezka 23.9.2005, mimi TP 13.10.06, (23), České Meziříčí u HK
Maty01 - Jakub 15.6.2004, Terezka 23.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka - Eliška 14.10.2005, Třešť, (Péťa-24)
Mirijak- Linda 23.11.2005, Kanada, (32)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska - Martínek 4.6.2005, Velká Šitboř, (Olča-1981)
Petula - Pavlík, 31.5.2005, Žďár, 30
Ruza (Millik) - termin 9.6.2006, Plzeň, (1985)
Salecka - Vojtíšek 8.3.2005, Brno, (Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005, Praha, (Tereza-32)
Valli - Martínek 22.6.2005, Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-24)

Kačula - Verča 25.3.2005 (Katka-1979), Praha, „HOST DENÍČKU“.

Jituska, Vojtíšek(5M), Baruška(3R)

Čerpáno z knihy:„Proč jsou šťastné děti šťastné“ od Steva Buddulpha

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 15.05.06 07:19

Jituško,
moc pěkný výcuc… nepatřím k vám, ale se zájmem jsem to prostudovala. Myslím, že to více méně všechno dodržujeme - prostě se nám to osvědčilo ze všeho nejvíc. Dodala bych jen jedno pravidlo, které je sice taková maličkost, ale hodně pomáhá mluvte s dítětem na jeho úrovni - pokud potřebujete něco důležitého vysvětlit, tak čupnout na bobek a hezky z očí do očí. Když člověk na prcka hartusí ze své výšky, nemá to zdaleka takovou účinnost, jako když se pokusí opravdu navázat obousměrný kontakt.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 15.05.06 07:31

Já vzorná :):):) od nás PRVNÍ HEČ.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 15.05.06 07:34

Juchů, DRUHÁ !!!!! Jdu číst :-)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 15.05.06 07:41

Čau Sally, je to tam, jak být asertivním rodičem-bod dvě-přimějte dítě, ať se na vás podívá a teprve pak mluvte…přiznám se, že jsem to do přečtení té knížky ne vždy praktikovala a je to rozdíl. Oni si prďolata třeba zrovna hrají a jsou zabráni do své práce, tak ani nevnímají, že na ně někdo mluví.Jinak jsem ráda, že se líbilo.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 15.05.06 07:43

Čau žaby,
tak dneska opět budíček v pět. Moje tělo si začíná snad zvykat na to, že se prostě ještě tak půl roku nevyspí a ani moc neprotestuje.
IKO, jaktože nejsi na zahradě?Máš něco? Že bysme po pohádkách zašli na písek?

Jitka a spol.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 15.05.06 08:09

No krásný, Jituško! Tuhle knížku si chci sehnat a přečíst, dost mě to zaujalo. My zatím asi od roka bojujeme se vztekem, takže hlavně tenhle odstavec byl přímo pro nás. No nevím, jsem občas nervák, takže zatím bojuju i sama se sebou, ale určitě se budu snažit řešit vše v klídku, páč je jasné, že bude mnohem hůř :-)

Jinak - dneska opět vzhůru v 6:30, takže pohodička. Chci zajít s Matým k holiči na stříhání, zase má všechno v očích, tak snad mi ho někde bez objednání vezmou…

Hezký den všem!

Violet a Matý dnes 16m

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 15.05.06 08:19

Hura, v prvni petce !!!

JITUSKO my dnes taky klasika 5:15h,ale pul hodky si hral v postylce !!! mame krasny zaclony i bledemodre zavesy,ale zkusime dokoupit zaluzie a treba pak bude nase ptacatko dyl spat.
Jinak klasika po rannim prebaleni do 5-10min.zadelano v ciste pline,ale alespon ze tak,vcera ho asi bolelo brisko.

IKAIKO- Vitek se nam nejak rozjedl,vcera mel mrkvicku s bramborem a snedl vsechno a chtel jeste,toz mu ohrala brokolici- no to byl vyraz - skoda mluvit… dnes mu ji zkusim dat znovu s trochou MM, je fakt ze brokolice proti sladke mrkvicce…no jinak mam v zaloze mrkev s ryzi…a vyzkousim tu cuketu - klasicky uvarit,podusit a rozmixovat ? nebo jakou dalsi zeleninu jeste nez zacnem s ovocem - jablickem a spol. ?

no nic jdu cist su mooc zvedava. ciao Dali a Vitek 6,5m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.05.06 08:19

ze by prvni??jdu cist.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.05.06 08:20

jsem blba myslim pata a pisu prvni!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.05.06 08:51

JITUSKO:skvely denicek:
no ja jsem asi nedusledna.
a jak pises ze vychova je veda,tak jsem nekde cetla,ze na autorskolu se delaji tezke testy ale na vychovu nikdo nikoho netestuje a pritom je mnohem dulezitejsi!ze do vychovy se jde tak ze bud to udelam dobre nebo ne.
no my mame take vzteklinku,kdyz nema to co chce zacne sebou mlatit atd.pro klid mu to pak treba dovolim,no a to dealm chybu.jinak ho nekdy placnu pres stehynko:-( tak to delam asi vse blbe.ale lasku mu projevujeme :-)

nekde mi kramari musim za nikm valit.pa

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 15.05.06 11:26

Jituško, parádní deníček!!!! Fakt zajímavé. My teď řešíme problém, páč Stázinka pořád piští a je to na ohluchnutí. Ze začátku jsme se tomu smáli, ale te´d nás to už docela vyčerpává. Ani si raději nepředstavuji co si o tom myslí sousedi :)))
Gabka a Stázinka 6M6D

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 15.05.06 12:21

ahojky,
Valli-každý chce být někdy pr¨vní:-))

Tak jsem ted na chvilku dorazila k našim-vydechnu napapam a porazim dale nakupovati-ted uz jen potraviny.

Od 7h rano beham-posta,a mesto-koj posenku jsem poridila za 300kc v tehu kramu a je upln stejna jako ty Anity.a hrozne prijemna a pruzna.(oni ji tady u nas v porodnici chtej)pak sem koupila jednorazove kalhotky a vlozky do podprsenky.pak nake dalsi propriety a taky nake drobnustky pro mimiska,ted sme to tu s mamou vybalovali a kochli se tim.

S nanny-už jsem rozhodnuta-kupovat ji nebudeme.dnes jsem se na to ptala detske.Dr.kde jsme sebyla prihlasit(je to i ma byvala Dr.)a ta mi řekla že je to stejne učine do 3mes.a ze je to hlavne pro nedonosene.Koupime jen ty chuvicky-

PROTO ZADAM O RADU CO MUSI TA CHUVICKA SPLNOVAT A JaKE JSOU NEJLEPSI???

no až dorazím z nakupu a Zdenda s prace tak se vrhnem na slozeni postylky.povlecu nacancam!!a budu slintat.

JO JAKY JE LEPSÍ TEN KOLOTOČ NAD POSTÝLKU-plastový či plyšový??

Růža a Kubík 38tt

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 15.05.06 12:36

JITUSKO - super denicek, cetla ho az ted,pripomnel mi Chuvy v akci na Prime- fakt zajimavy porad, i kdyz jeste zajimavejsi by bylo,dojit do tech rodin po roce, jestli jim to vydrzelo…
fakt pekny denicek, i ten od Salecky byl moc pekny- nebude pokracovani ???

prikrmy- dneska snedl par lzicek brokolice s MM,pak odmital,primichala trochu mrkvicky a ejhle snedl toho opravdu hodne a ublinkl si jen malicko…toz super.
VALLI- taky mam pocit ze malo pije, ale nastesti dost procuranych plinek.

RUZI- ja taky mela kojo podprdu do porodnice, v prodejne mi dala takove vlozky a zkousela a pry kdyby po porodu nesedli, vymeni.ale sedli, no ony se mi prsa poradne nalily az 5.den a ja blbec nevyuzila tech par dnu spankem na brise- teda mikrospanky, obcas se muselo kojit a tak.
my mame vysilacky Cobra a zatim jsme spokojeni.
Kolotoc mame plysovy, no jednou jsem tam dosla a Vitek spinkal a kolotoc na nem, strhl ho ulicnik,ted ho ma u nohou a muze na nej jen koukat ;) ja myslim jedno jaky, barevny ,hybajici se a melodie - ticha prijemna, pozor my meli takovou coby probudila slona,takze jsme vyndali plisek a kolotoc se jen toci bez zvuku. Ale Vitek ma nejradsi takove drevene rybky co mame v obyvaku- vyfotim a poslu na mejl, oni jsou lehke,takze se trepotaj sami vzduchem, Vitek je unesen.

no nic musim koncit.pa Dali a Vitek 6,5m

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 15.05.06 14:05

Ahoj holky,

tedáááááááá, já jedu na 4 dny na výlet a už nový deníček. Staré komentáře v minulém postupně dočtu, tak pak ještě napíšu.

Jituško - SUPER deníček, za chvilku se nám bude hodit. Už se občas vztekáme, ale zatím se snažím být důsledná, tak si to uložím do oblíbených a budu zpětně nakukovat.

Růžo, kolotoč máme plyšový, ale BAREVNÝ. Mě se líbil s krásnýma medvídkama, ale ti byli stejní, jen měli jiné oblečení. Kárované, ale ne moc výrazné, tak jsme koupili sloníky - červený, žlutý, zelený, modrý…

Jinak výlet prospěl hlavně manžovi, konečně si užil pořádně Lukáška a trošku odpočinul od práce, já byla chvilkama na mrtvici. Babička mi tvrdila, že mám teď na Lukáška dávat hodně pozor, že do 2 let je nejvíc úrazů - no a pak něco ukrojila a nůž nechala ležel na dosah na kraji stolu. Nebo šla s Lukáškem přes chodbu do špajzky a pak přišla, Lukášek se zahleděl do zrcadla a ona zavřela dveře a nechala ho tam. No nemůžu jí nic zazlívat, ani se na ni zlobit, je to prostě starší člověk, který dělá vše automaticky a ani si to neuvědomí. Takže jsem byla 4 dny ve střehu, kde co leží, kde se Lukášek šťourá, no my to doma máme malému přizpůsobené, ale nemůžu po prababičce chtít, aby si kvůli nám na 4 dny přestěhovala celý barák. Jinak se Lukášek naučil bravurně jezdit na motorce, nejraději měl trasu k brance - samo z kopce, no a doma se už ani neobtěžuje přibrzdit před prahem nebo v zatáčce na chodbě :-) Snad z toho nebude úraz. Taky se naučil další slovíčka - hodiny u babičky dělají kuku (spíš tutu :-) )
 atd.

Tak zatím papa, jdu dočítat
Ahoj Dáša a Lukášek 15m.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.05.06 14:52

dalif:ale ty asi hodne kojis,ne?
ja se na to piti ptala DR. a ona rikala ze toho ma urcite dost pres noc kdyz kojim.ale ted jsem zacala kojit i dost pres den,tak se s tim uz nazalamuju:-)

RUZO:my zase mame kolotoc plastovy.maly do neho strkal rucickama a ono to cinkalo.plysovy asi nehraji:-) a na ochutnani asi taky moc chutny nejsou:-))

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 15.05.06 17:35

Ahoj všem..

Deníček přečtu pouzději - teda večer, až bude klid…

Ruza - ten kolotoč máme plyšový, ale kdybych pořídila plyšový, tak jsem viděla, že ty jednotlivé plyšové hračky se dají odepnout, mě se nedají a vadí mě, že se nedají ty hračky vyprat…, ale něco ještě vymyslím.. Jinak s chůvičkama moc neporadím, my máme monitor dechu, chůvičky ne..

Oluska a Martínek 11 měsíců

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 15.05.06 17:54

JITUSKO,
to je úplně suprácký deníček, četla jsem jedním dechem. Nicolka jde totiž do vztekacího období, což ale všichni víte z mých komentářů. Našla jsem, co dělám špatně a co dobře. Dobře dělám skoro vše, jen na jednu věc: když ječí už dlouho, polevím. Ale rozhodla jsem se, že to musím změnit. Jinak jsem četla v diskuzi o nočnících tvůj příspěvek a moc se mi to líbilo. Že se dítě nemá nutit, že to přijde. A s tou rybičkou je to super. Až bude teplo, budeme na zahradě čůrat na mravence :), v chladnějším počasí na ryby :)

Tak se musím zase učit, ale mně se nechcéééééééé­ééééééééééééé­éé!
Nicolka mi už nespí po obědě, nechce. Nemá cenu ji do toho tlačit. Ale zase k večeru už je unavená a otrávená, zřeba teď usnula, no to jsem zvědavá, kdy půjde spát večer…Zabavit ji, aby neusnula, to je trápení pro všechny a nutit ji dopoledne ke spaní taky. No snad se to upraví :)

Andilek+Niki 15 měs.

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 15.05.06 18:11

Tak a ještě vzkazy:

VIOLKO,
co vy jíte, že vám ty vlasy tak rostou? My jsme nestříhali ještě ani jednou!!! Vlasů máme málo a krátké, ale bacha! nahoře už jde udělat culík! A má je prstýnkaté-po mamince andílkovi :) Ale já si je natahuju dorovna-no vlastně už nemusím, po porodu se mi dost narovnaly :( :)

DALI,
teda krásné modré záclony a i žaluzie? Hmmmm! To bych si dala líbit. Modrá je dobrá a ještě lepší! Tak vám taky chutná mrkvička? Nám taky a je to poznat-malá je snědá sice po tátovi, ale každý se nás ptá, jestli jíme hodně mrkve :) Jen ať mu pěkně šmakuje a hezky papká chlapák.

GABKO,
Nicolka nám taky pištěla-bylo to takové období. Mám pro tebe dobrou zprávu-už nepiští. To přejde :)))

DASKO,
tak ty sis musela připadat jak hlídací pes, co? No já si tak někdy připadám taky, např. když vidím, jak jde tchýňka s malou z kopce strmého betonového (hodná duše ji chtěla pohlídati…), nechá ji jít samotnou dolů, vůbec ji nepřidržuje a volá:" Pozor Nicoláčku, je to tady nebezpečné" To by se ve mně krve nedořezal, no ještě, že pod kopec přispěchal manžel a v poslední chvíli natáhl ruce…

JITUNKO,
tak sirup jsem koupila. Dostat ho do pusy je ale problém, nepomáhá nic-ani medvěd, kterému moooc chutná, ani pohádka o tekutém kokinku…Nic nic nic. Nejí to asi už jenom z principu :) Akorát, až to vyleju, olíže lžičku, tak nevím, v takovém množství to asi nezabere. No ale jinak už spinká lépe, takže že by to fakt zabíralo?

Andilek+ Niki 15 měs.

 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 15.05.06 18:11

Jituško,
já právě jsem měla tentenci mluvit na Toma „spatra“ a i když se na mě díval, tak bylo vidět, že je roztěkanej… kdežto když si k němu sednu, tak mi tu pozornost fakt věnuje a mám konečně pocit, že mluvíme „spolu“… :-)))

 
andela  15.05.06 19:20

Jééé, hmmm, tak aspoň 20

 
andela  15.05.06 20:12

Tak ne, jsem míň než 20, ale nepočítám .-))

jituško - super deníček. Jo jo, jen si vše zapamatovat a potom opravdu vydržať :-)).

Holky, uspávám malýho na ruce a hpsám na balonu. No, ale … kdy tak ho mám začít pomali dávat do postýlky bez uspání na ruce? Aby si jako pomali zvykl usínat bez houpání. I když ho tedy ještě houpu v kolíbce. Postýlka je zatím odsunuta .-))…

Andělka a Jaroušek 4m5dní

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 15.05.06 20:29

Krásný večer všem,
ooo, děkuji za chválu „mého“(sem to jen vypsala)článečku, dme se mi pýchou hruď!Já jsem teda rozhodně všechno výše popsané nedělala a občas nedělám, ale snažím se, fakt. Ještě, co mi v tý knížce chybělo, je to, že se má v děťátku pěstovat smysl pro humor. Snižit se na jeho úroveň a dělat blbiny, lízt po čtyřech, dělat ksichty a lechtat se, ale umět být i přísná. Když se Bára nechce mazlit, tak si to nevynucuju, protože to dělá moje máma a je mi to krajně nepříjemný, tak se s ní začnu kočkovat a většinou skončíme muckáním v náručí.
Dneska opět krásný den, sice bez Honzuly,ale odpoledne jsem šla s dětma na zahrádku(pivní) kousek od našeho, mají tam zvířátka, prólejzky, houpačky, písek a klouzačku, takže spousta možností, jak se Bára zabavila. Já si popíjela kafíčko, četla, Vojta spal a Barunka si hrála. No prostě idylka, přesně na tohle jsem se tu dlouhou zimu těšila.

DALIF, tak žaluzkama to vstávání nebude. my je máme a - furt v pět.Je jedno, v kolik usne. Ale chodí spát tak v sedm, o půl osmý večer, tak mám klídek. Bára nejdýl v půl osmý je v posteli.Na Chůvu v akci se dívám a hrozně se mi to líbí, opravdu to je všechno v důslednosti a ve věnování se dětem.Ale je fakt, že šikovný střihač může v tom pořadu udělat své.Taky nejsem naivní, že je náhle změněná rodina.

GABKO, si nic nedělej z toho, že Gabka piští, ten náš taky a ještě přidává zvláštní zvuk, jako kdyby nadával a brečel, ale přitom se chechtá. Největší grády to má v těch pět ráno. Asi už vím, proč sousedi nad náma už nejsou tak srdeční jako dřív.

DASO, to znám, hlídat nejen dítě,ale i babi. Ráda chodím na návštěvy tam, kde mají děti, protože pak snáz pochopí vysypaný květináč . Tuhle u nás syn kámošky vylil celý čajík doprostřed obýváku a já měla radost, protože jim pro změnu Barča sloupla kousek tapety na nábytku.Nejhorší jsou „skleníkové“ domácnosti, kde mají všechen porculán a sváteční sklo vystavený, takže na návštěvě jseš jak na jehlách a jen na dítě ječíš.Obzvlášť mě fascinují mladé páry, které si komplet nově zařídí celou domácnost drahým nábytkem a spotřebiči a jsou přesvědčeni, že až budou mít dítě, tak to jejich to dělat nebude.Hahaha!

ANDÍLKU, andílci přece nemůžou mít vzteklýho andílka juniora! To si pleteš, ne? Specialitka holčiček, teda aspoň tý naší, je litování se a kňourání, jsem alergická, když mi Barunka něco ublíženým kňouravým žalujícím hlasem sděluje. Naštěstí už to ví,ale mám pocit, že ten hláseček na:,–(í, když mě chce vyprovokovat.

Teď nevím, kdo se ptal na usínání po obědě. U nás teď máme v pokoji malý zázrak-CD přehrávač! Bára si vezme svýho míšu a poklady, lehne si a já jí pustím pohádku.Většinou vytuhne. Naučila jsem ji po obědě odpočívat, nastínila jsem katastrofický scénař, co se stane, když si nenatáhne pupíka. To pak ten Pan Hlad, kterýho jsme papáním zahnali, zase vykoukne a bude jí v bříšku dělat neplechu. Je to balada, Vojta většinou po obědě taky spí, tak čučím na bednu.

Opět jako tradičně jsem se rozepsala, tak dobrou noc, čeká mě hora prádla.
Jitka, Bára(3R), Vojta(5M)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 15.05.06 20:33

divala jsem se na fotky:RUZO:mate dobre lakadla pro deti-my mame vez o trochu vys,ale i tak to volume lita sem tam:-))
JITUSKO:mooc pekne fotky:-)
VIOLET:ja mam take byt polny kvetinek!tulipany serik atd:-))
devceaka:jdu se cucnout na uceni moc jsem toho nezvladla,maly spal nejak malo:-(
tak se mejte.papa
MARTINEKskoro11m­.+ VAlli

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 15.05.06 22:25

AHOJA děvčata

Tak mám poslední večer, kdy můžu napsat.
Tak dneska u nás nastal zmatek, začalo se u nás bourat. No ale na novou koupelku se už těším. Původně jsme měli balit fydlátka buď ve středu, nebo ve čtvrtek, ale když jsem vyděla kolik je doma bince už teď, tak jsem zavelela že zítra se stěhujeme na chatu. Zítra totiž už přijde topenář, a během středy a čtvrtka se musí vylmátit vana, hajzlí, umyvadlo, šachta, špajzka. No děs. Probouráváme totiž 2 místnosti v jednu velikou. Já tady sice budu manžílkovi tak nějak pomáhat, protože je pořád sádronožec, ale počítač se zítra balí do streč fólie a sbohem. Zítra hlídá děti odpoledne Babí, takže JITKO, do cvičení fakt nejdem. Ve středu ráno odvážím svíště k mojí mamce, pojedu si pro ně ve čtvrtek večer. ( škoda že mamka musí v pátek do práce) No a pak už asi vše nechám na chlapech a budu si užívat s dětma na chatě. Podle toho co si říkám že zbalím, tak vystěhuju celej byt.
No určitě se během těch 14 dní snad ozvu, zajdu ke tchýni na net. Sice vás asi potom budu dočítat aspoň měsíc, ale to nevadí. tak jen tak mírně podotýkám, že by jste nemusely až tak moct psát.No ono stačilo, že jsem jen ráno koukla , zahlídla že je deníček, přečetla z něho jen kousek a když koukám teď, tak je tady 23 kometářů.

Takže, děvčata, mějte se tady hezky, a ahoja Ilča a svišťi

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 15.05.06 22:36

Jo, JITKO!!!!
Myslím že 11.6 je tady v kulturáku Michal Nesvadba s pořadem pro děti, styl kouzelný školky. nepujdem? No já bych Ondru vzala určitě, ale s váma by to bylo lepší. Už se prodávají lístky, tak se musíme rozhodnou za včasu, ať pak nesedíme někde v předposlední řadě. Já bych je kdyžtak zašla koupit, tak se rozmysli a já ti asi zítra cinknu.

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 16.05.06 06:10

dobre ranko,
dnes klasika v 5h, no f urt lepsi nez ve 4 ci 3h Mrkající , ale ve 3h bojovka s uspavanim, neusnul u prsu,musela jsem ukolebat, protoze ve 3h vstavat opravdu nebudu i kdyz ptaci cvrlikali a Vitek vypadal vyspane, spi cim dal min…
JITUSKO neber mi nadeji,ze se to zaluzkama zlepsi !!

prazdniny- planujem jet k Jablonci do Jizerek…
kam Vy?

no nic jdem si uzivat dne,kdyz uz jsme vzhuru…
D

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 16.05.06 07:13

Ahojte!
Jsem ospalá mamina. Nicolka šla spinkat až v jedenáct!!! Asi půl hoďky strašný řev-no úplně amok. Chtěla kojo, ale ne jako kojo, ale vyloženě cucu a to je mi strašně nepříjemné, když už chtěla potřetí, řekla jsem, že mlíčko už dělá hají a Ikeáček taky. Podívala se na medvěda a dělala nenene hlavičkou. (asi že měl otevřený oči:) ), no nepovolila jsem, už je dost stará na to, aby pochopila, že maminka není dudlík. Že se mlíčko pije ráno a večer před spaním a ne jako cucu třikrát po sobě, protože nemůže usnout. No byl to amok. Manžel na nervy, bylo mu jí líto. Nepovolila jsem. A hele, za půl hoďky si sama lehla, medvěda svírala křečovitě a šla spát. To je teda, co? Dneska ráno ani nechtěla, asi za trest či co…TeĎ si poručila jabko, no kouše ho těžce, k tomu kukuřičné křupky-to je snídaně :( Namazala jsem jí honem chleba, ať se pořádně nají, ale ona ne-asi za trest :)

Andilek+Niki

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 16.05.06 13:49

Ahoj holky,

tak jsem dnes dočetla(spíš proletěla) straré komentáře, tak jsem se dověděla novinek :-)

Ikaiko - jsem ráda, že se ti foto Lukáška s kotletama na hříbkách líbilo :-)

Valli - gratuluji ke kšiltovce, my dnes měli dopoledne šátek, kupodivu vydržel na hlavě celou procházku. Jinak jsme na cestě k babičce taky nakoukli v babyexpertu na kočárky, jen byl zádrhel v tom, že se Lukášek na začátku zamiloval do velkého traktoru s přívěsem, tak jsme s manžou na střídačku okukovali kočárky a hlídali skotačícího Lukáška. Ani jsem ho v golfkách nemohla povozit, abych si to vyzkoušela, protože dělal scény. Naštěstí byly prodavačky hodné a nedostali jsme sprda :-) A Martínek má super nový polštář:-)

Andílku - opravdu jsem si připadala jako hlídací pes, no ale už je to za mnou a babičce jsem udělali návštěvou velkou radost.

Jituško - s tím nábytkem - máme v obýváku sedačku, stolek pod televizi a TV , dřív tam byli i kvítka, ty jsem musela odstěhovat. No a samo hroooooooomada hraček. Chtěla jsem si tam dát na stěnu alespoň obrázky, protože si připadám, že kdybych do rohu dala 2 banánové krabice, tak by si všichni mysleli, že jsme se zrovna nastěhovali. Manža ale obrázky zamítl, že nechce zbytečně dělat do zdí díry, dokud nebude nábytek, aby věděl, jak to rozmístíme :-( Nábytek chceme pořídit,až Lukášek trošku povyroste, ale pokud bude i druhé, tak nevím, nevím, kdy se tam budu cítit.

No taky jsem zkoukla mail, SUPER FOTO všech.

Jdu přetáhnout fotky od babičky, tak jsem zvědavá.

Ahoj Dáša a Lukášek 15m.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 16.05.06 16:14

Zdravím devčata,

tak se hlásím z dnešní Ko u Dr.
Tak muj Dr.byl odvola¨n na oper.sál,tak ho zastoupila jiná Dr.-tak monitor Ok.časté stahy a dokonce maly naznak kontrakcí.mimis opet radil graf lital nahoru a dolu.Tp stale ponechan na 30.5.jinak beze zmen.

Jo musim se pochlubit postylka postavena ustlana.taska do porodnice pripravena-tak sem naprosto klidna.

Dneska jsem si nechala napsat Yal klistir(recept ma jeste v penezence)a ted mi na Rodine psala jedna zdr,sestr.ze neni dost uciny,tak nevim,jaky jste meli vy klistýr??

Růža a Kubík 38tt

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 16.05.06 17:01

Ahoj

Tak jsem včera poslala na mejlík nějaké fotečky, teda nějaké, spíš tři fotečky :D

Ruza - no já mě klasiku, ale teda nedali mě ho ani čtvrtku, protože jsem víc nevydržela a taky to stačilo… Takže s Yalem ti neporadím…

Oluska a Martínek 11 měsíců

 
andela  16.05.06 19:35

nazdárek

Dneska jsme byli u dr. na ko s kyčlema. Hrůůůůza! Po rentgenu jsme museli čekat na snímek a s ním zajít k dr. Jenže … ono se jim to nepovedlo , tak jsem musela Jáju slíkat znova a znova ho rentgenovali. Po skoro půl hodině čekání. tak jsme si zas půl hodku počkali, než byl ten správný snímek hotový. U dr. to bylo naštěstí v poho, páč děti mají přednost .-)). A dr. mi zakázal chodítko.No stejně ho kupovat nebudu, protože tu na to není místo. Jinak tedy máme kyčle v poho. Tak v pondělí na další očkování - chjo, zas 1700,– v čudu. ale hlavně že je Jája v poho .-)).
Jináč u nás vše při starém.
Holky, ale musím se vám pochlubit, Jára si vzal zas malýho ráno když vstával. Tak jsem si ještě skoro hoďku schrupla. Hmm, moc se mi to líbí, tak snad mu to vydrží .-)). Ťuk ťuk ťuk :-)).

Musím taky juknout na fotky. Potřebuju, aby mi Jára nainstaloval do prográmku češtinu, abych mohla stáhnout fota. už mám plný foťák :-)).

Andělka a jaroušek 4m1týd

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 16.05.06 21:12

Ahoj, ahoj,

no kde se všichni flákáte??? Teda, to je uvolněná procházka…

andela - no to jste si s těma kyčlema užili… Jinak teda s tím chodítkem mě to pobavila, že Vám ho zakazuje už teď, vždyť máte na chození ještě čas, ne :D

Oluska a Martínek 11 měsíců

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 16.05.06 22:02

DASO:vy vybirate golfac,nebo snad na druhe ditko??
nas mel ksiltovku chvili,kdyz jdeme ven tak ji tak hodinku ma,ale pak az ho to prestane bavit v kocaru tak si ju sundava a hazi na zem.jinak jsem malymu chtela koupit slunecni bryle,zkousela sjem mu je,vypadal uzasne ale bohuzel po 2 vterinach je sundaval tak jsem je nekoupila.vis od NIKKOL ze uz jsou drazsiplinky? a my kdyz je objednavame musime koupit nad5000 abychom neplatili balne:-) no zatimmam zasobu:-))

RUZO:ja teda nevim co my dali v porodnici,mne uz to bylo docela jedno:-)))bolesti atd.a jsem byla rada ze mi neco dali,protoze jsem se jim tam nehctela potento pri tlaceni:-))neco mi teda dali pri prijmu a stacilo to azaz!:-)))

JITUSKA:tak jsem cetla jakou mas doma obronici na vuni:-)))

ANdelko:JAra ma ty kycle spatny?to ja s malym sla v 7 tydnech,tam se divili ze jdeme tak pozde ze mu jsou tri mesice-no a kdyz jsem ji mrekla ze jdeme normalne tak z toho byli paf jakyho mame obra:-) mel tonastesti v pohode.ja se segrou jsme to meli spatne,tak aby to nemel dedicne nastesti ne.

OLUSKO:no ja se trochu ucila,pak jsme byli plavat tam me nasrali ze nebyla sauna.pak jsem cucela na RP ated VV:-))

martinek dnes desne usinal,natrikrat a rval porad,nakonec posledni moznost,lehnout s nim,kojit,pak jsem ho dala do postele rval ale uz nastesti jen chvilku.tak spi.
IKAIKO:nam bude bez tebe smutno!!!!potom chceme videt fotky z nove koupelny,ze jo holky:-))
tak papa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 17.05.06 07:59

Ahojky,

tak komentářů moc nepřibývá, to je parádička :-) Se sem už tolik taky nedostanu…

Dášo - čáááu, jsem si říkala, kde jsi:-) Ať žijí rodinné výlety, zašli foto, jestli si ještě neposlala.Co to odstavování Lukáška?

Andílku - s tín naším stříháním Matýho to je story - ještě není ostříhaný, takže chodí se sponečkou jako v jeho 7měsících… nikde neměli 2dny chvilku volna, aby nám ho vzali!!? Já ho snad budu muset kvůli 10minutám objednat!!?! A jaktože nám vlásky rychle rostou - já byla nejvlasatější mimčo v porodnici, Luky taky nebyl zrovna plešounek, takže něco šikovného Matý určitě zdědil:-) Mmch - teď už to podle mě s tím prsem a uspáváním moc lepší nikdy nebude…

dalif - tak už trhám partu, Matý vstává 4dny krásně - nejdřív v 6:40 a včera a dnes v 7:20 (!!) - to jsem stejně byla vzhůru dřív, co se tu děje!:-) Držím palce, ať se to u vás taky zlomí!

andělko - no s tím chodítkem jsem taky koukala, že už takhle brzy zakazují, ale já jsem obecně proti chodítkům, takže tak.

Ilčo - jsem též zvědavá na koupelnu, to je má slabost, tyhle místnůstky, hlavně poslední dobou :-)))

Oluško - hezké fotečky, jsme stejný ročník narození, ale že já prý vypadám na 16…to tobě by mí známí tipli ještě plíny :-)))

Tak já zas letím, mám od 9h hodinu, jsem nějaká líná, tak se ani netěším, radši bych se jen tak válela…

Deny a Matý 16m+1d

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.05.06 08:13

Dobré deštivé ráno,
venku je fakt kouzelně-obrovkej mrak a chčije a chčije.Dneska odpoledne jdem do poradny s naším chlapákem, už má za 3 dyn půl roku(ježiš,to letí!). Doufám, že jim tam nestrhá váhu. Je ho fakt kus,hlavně na dýlku. No a taky nám už končí období bezstarostného odložení mimíša kamkoliv, protože ten můj syčák se kdekoliv! přetočí během pár sekund na bříško.V sedačce, v postýlce-jeho specialitou jsou nohy narvané mezi šprušle, už kolikrát jsem ho lovila odněkud zašprajcnutýho, dopíďalkuje se, kam potřebuje. je to na palici, ještě nedávno jsem byla v kuchyni, Bára v pokojíku, Vojta na dece pod hrazdičkou a teď…hrůza.A když se stojí s kočárkem, tak je za chvíli protest, on přece musí vidět!Ještě zabírají větve stromů, to je jeho ČT1, ale už jen na chviličičku.Nojono, holt tohle období budem muset nějak přežít. Už jen..půl roku…nééééé.

Včera jsem byla na oběd u kámošky, od hub se nám prášilo, najednou koukáme, že už jsou tři hodiny a my jsme si nestihly nic říct. No klasický baby.Pak jsem šla nakupovat aranžerské tapety, Honza konečně z práce dovalil krabici, tak jdu budovat domeček. No krabici, přinesl bejvák 2+1, pomali se to do pokoje nevejde,tak budu zkracovat.Akorát mi to smrdí kartonáží, snad až to zalepím tapetama, nebude to cítit.Pak pošlu foto.

DASO, já už taky pomaloučku budu muset v obýváku dávat vše výš a výše, hlavně jsem zvědavá, jak zabarikádujem PC.A kytek v dosahu mám taky dost.No ale nebudu to mít sice hezký, ale furt na dítko řvát, že na tohle se nemá šahat, do týhle kytky lízt…tak budem mít chvíli holobyt,no.

ANDĚLKO, vám kyčle RTGnují? My chodíme na kontrolu ultrazvukem. Což mi přopomíná, že jsem tam měla jít před měsícem, ale byli jsme furt marod.Snad to bude OK.

RUZO, já měla klystýr klasiku- u Vojty, musela jsem se furt připomínat, aby mi ho udělali, moc se jim do toho nechtělo.Že neví, jestli to bude k porodu a tak.Nakonec jsem je ukecala a to byl pak fofr!Hezky se to všechno rozběhlo. U Báry byl taky furt čas a najednou bylo na klystýr pozdě, já byla naštvaná, protože jsem tam nechtěla něco u porodu provýst. No ale prej dobrý. Ale pak jsem záviděla všem ženskejm po klystýru, že nemusely 2 dyn na velkou a já furt v sobě kuře z neděla a šitá, tak jsem měla strach. Jestli budeš mít po porodu problémy s vyprázdněním, řekni si sestřičce o glycerinový čípek, to pak jde samo. Nebo ještě takovej sirup ráno do čaje. Já trpěla po Vojtovi jak kůň,dali mi železo kvůli krvi a já měla šílenou zácpu.Tak jsem se každý den trápila na WC,ale nakonec se zadařilo až doma. Nejen u dětí se řeší h…o

Nevím už,kdo se ptal na dovolenku. my jedeme na chalupu k tetě na vesnici u znojma, sice tam je suché WC,ale děckám je to jedno(kakanec,plí­ny),to jen já, stará učuránka, budu v noci lítat do tmy.Ale maj to tam hezký a hlavně-je to zadarmo! pak jedem ještě na týden tady k nám na Vysočinu na Fryšavu, tam je strašně krásně, taky tam maj kámoši chalupu,akorát jim za to budem pomáhat s plotem,ale taky zadarmiko. Ale příští rok chcem k moříčku, já už se těším, jak malá!

Zatím pa, odpolko napíšu míry a váhy našeho macana.
Jita, Vojta(skoro 6M),Bára(3R)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.05.06 08:32

ahoj, tak dnes jsem chodila v noci za malym snad furt!
taky tady prsi, to teda nevim co budeme cely den delat!kdyz nemuzeme ven, no asi pujdeme i v tomdesti.ted jsme vstavali a jdeme papkat.papa
hlasim ze konecne ten horni zub uz je napul vylezlej.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.05.06 08:44

jeste neco, vcera babicka martinka naucila jak je velikej:-)) umi tzo jen jednou rukou no ale chape to, tak nebude zadnej blbec:-))

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.05.06 09:01

VIOLET:pro me je salbost vse co se tyce zarizovani:-)) nebo vymysleni jak co bude v domecku atd.jsem takovy blazinek.v ca­sopisech cucim jak to kdo ma atd.
jinak jsem se taky chtela zeptat na strihani?kdy JSTE HOLKY POPRVE STRIHALI VASe DITE?martinek ma jeste docela malo vlasu,ale ma to dlouhy kolem usi.ale zase se mi zda roztomilej .jo ale nedokazu si predstavit nuzky kolem jeho hlavymten by mi dal-asi by hazel rukama:-)necham to nejspis az to bude neunosne.

DASO:uz jsi teda odstavila?ja se toho bojim,maly je uplny zavislak, snad cim dal vetsi!pije i pres den,cajikum porad moc neda.a vnoci jsem dnes koujila tak 6×!

vsechny zdravime VALLI+monter MArtinek-hrajici si s nabijeckou od kamery:-)

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 17.05.06 10:04

dobre ranko,
teda VIOLET tise zavidim, my za v 5:10h a bzl ubrecenej, nechtel spat ani si hrat, proste mamo vstavej a venuj se mi na 100%. no ale rolety koupime …
ted spi na balkone,tady taky prsi…

VIOLET, VALLI, JITUSKO - moc pekny deticky !!!

V sobotu jsem byla na svatebnim veletrhu, segra se furt tozhoduje jaky saty…je to hruza na pripravy nevzpominam moc rada, tolik veci zaridit kvuli jednomu jedinemu dnu…pozvat pribuzny ktery nevidim leta a pak nejni misto pro kamarady…no udelali jsme si pak wedding&kolaudacni party u nas v bytecku loni- pres 20 lidi ve 2+1, sila.

mam hlad ,jdu jist. pa Dali a Vitek brzy 7mes.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 17.05.06 10:38

Ahoj…

Valli - jo tak já RP a už vůbec ne na VV nekoukám, Vyvolení mě nebrali ani předtím..

Violet - :D Teda ty jsi mě pobavila s těma plínama.. No jo, hlavní je, že nevypadám staře, jako mladice vypadat můžu, ono se nám to bude hodit, až budem starší :D

U nás tak nějak nemocně, mě bolí v krku a chraptík, manžel taky a po malém taky něco leze.., ale malého nálada to je fakt síla, ale to si spíš myslím, že je to od zoubků…

Oluska a Martínek 11 měsíců

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 17.05.06 10:44

jo OLUSKO- vam to taky moc slusi…nejak jsem zapomela, to asi z nevyspani ;) a jsi fakt mladice neco jak PETULA - ta muze byt rada ze ji dali ridicak ;)))

pa D

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 17.05.06 11:10

Ahoj holky!

Tak se hlásím, právě jsem se vrátila z procházky :-)) Na kočárku pláštenku - no muselo jí být asi horko - ne a ne usnout… nakonec to s brekotem zabalila a ted spí na chodbě. Já jsemtaky mokrá, jen to naše psisko jásalo radostí, ale zůstal venku, což se mu tak až nelíbilo :)

Jituško- výtah z knížky je suprový, asi si ji zapůjčím v knihovně :) Výchova je opravdu věda a každé dítko je jiné (naštěstí!!). Ještě považuji za důležité, aby oba rodiče měli co nejpodobnější názor na výchovu a důslednost.....
Ještě než jsme měli Anežku tak jsem toho mého chlapa upozornovala. co se mi líbí či ne na výchově dětí našich kamarádů… Často nechápal, ale po vysvětlení, proč si to myslím, mi dal za pravdu a ted to prosazuje jako jasnou věc! No jsem zvědava jak se nám bude dařit výchova. :-))))
No a ještě jsme si museli „ujasnit“ jeho podvědomě zabudovanou výchovu z rodiny… např. že chlap se nestará o malé děti tak do tří let, to vše musí obstarat ženská, chlap po sobě neuklízí a to platí i u nejmenší chlapečků (nemusí si uklízet hračky…)chlap nepomáhá z domácími pracemi......­.naštestí hodně brzo vypadl z domu na intr :-) a tam ho převychovali :-)a na požádání mi pomůže se vším i sám uvaří........­.............­........... .............sy­novec (skoro 5 let od jeho staršího bráchy) už boduje větami typu: TÁTA nemusí, nedělá. JÁ TAkY NE! Babička říkala, že chlapy nemusí uklízet, že to uklidí MÁMA!!!! No mám suprovou tchýni, ne???

Jdu dodělat oběd a pak přečtu kometáře a napíšu více!

Jitka a Any

PS: Any začala konečně lozit i dopředu!!!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.05.06 12:46

OLUSKA:to je jedina vec na kterou koukam jinak TELEVIZU NEZAPINAM!

JEDULe:ahoj,to ja venku nebyla,ja se ted prospala kdyz malej taky spi.
to mas teda fakt desnou tchyni,ja to zkousela-se bavit s manzelem, kdyz jsme jeste nemeli martinka,jako jak ho budeme vychovavat,no tak nevim,treba manzel ma uplne jiny nazor na cigany-romy, a tak.no ja kazdopadne nechci aby az bude martinek vetsi o nejakych lidech nemluvil hnusne,manzel treba nadava na nekoho, kdyo treba zavinil nehodu a i jine horsi veci,ze by melaprijit valka,ja pak kvuli tomu brecim,proste nesnasim tyto reci,snazim se mu vysvetlit ze nasili se nasilim neodnauci atd,ale on je jak slepy…no martinka chci vychovat k toleranci, uvidime jak se to podari:-) a pak z nej nehcci mit spratka,ale teda nevim, uz ted je nekdy rozmazleny a chce neco, kdyzv to nema tak se vzteka,doufam ze je to jen obdobim a ne vychovou:-(
no to jsem odbocila…

tak jsem se zase neucila ale spala,pomoc!ale zase se mi zdaly dobre sny:-))
tak pa.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 17.05.06 13:31

ahojky holky,
vemu to v rychlosti nějak nestíhám.

Mam jen otazku,slyšela jsem že prvrodičky prý přenášejí!!!jak ste na tom byli vy?

razím na poslední cvíčo,pak už raději nikam autem jezdit nebudu. mějt se pěkně napistš mi kdy jste měli TP a kdy jste opravdu rodily??

Růža a Kubík 38tt

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 17.05.06 14:02

Ahoj holky,

dnes byla nějaká divná noc, Lukášek se pořád budil - 21,21.30,23,24 no pak ještě jednou nad ránem. Naštěstí ale stačilo dát cumlík, položit a spalo se dál.

Růžo, já jsem taky uvažovala o Yalu, ale pak jsem četla, že klasika, kterou jsem si pak nechala dát, je lepší. Pochopila jsem, že Yal tě vyčistí, ale klasický tě ještě zevnitř nahřeje a uvolní. No a vzhledem k tomu, že jsem 3 dny, co jsem před porodem ležela v nemocnici nebyla ani jednou na velkou, tak už jsem se na něj těšila, protože už mi bylo i trošku zle.

Valli - jasan golfáč, asi vyhraje bebeconfort - má spojenou rukojeť. Jinak kámoška teď přišla na to, že mají nějaké plenky 4+ , náhou je měla v balení, skoro jako pampers, nemohla si je vynachválit. A vyšší cena? To ani nevím. Odstavení - no u nás se Lukášek odstavil sám, takže bez problémů. Spíš mám újmu já, nějak mi to chybí. Já ho nejdřív odsavila v noci (kojili jsme tak 3 a víc za noc, tak cca měsíc nám trvalo, než se to podařilo), pak sám odstavil večerní kojení a teď už nechce ani ráno.

Violet - jasan, že foto od babi pošlu, jinak Lukášek se sám definitivně odstavil a je v poho, jen já jsem z toho trošku rozhozená.

Jituška - PC máme v pokojíku na stole a holobyt - to budete mít jako u nás doma :-)

Tak papa, leím Dáša a Lukášek 15m.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 17.05.06 14:03

jo ,ještě Růžo, přenášela jsem dost TP 6.1. a rodila jsem 23.1. - nakonec císařem, protože Lukášek byl velký a nedorotovaný.
 Dáša

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 17.05.06 15:49

RUZO,
já rodila o den dřív a dost mě to zaskočilo:) protože mi ještě 3 dny před porodem říkali, že se nic neděje, že asi budu přenášet, hahaha, to jsme je s Nicolkou pěkně vypekly, co?

Andilek+Niki šibalky

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 17.05.06 16:13

Ruzo - já měla termíny od 8.1. do 2.2., takže já měla jasno - rodím v půlce ledna! A taky že jo - 15.1. ! :-)) Mně ty termíny ani nijak nerozházely, jsem si říkala, že až to přijde, tak zkrátka pojedem :-)) A měla jsem klystýr, o Yalu jsem ani neuvažovala, byla to paráda, hezky se mi vše rozjelo…konec porodu sice úplně jiný, než jsem očekávala, ale hlavně, že jsme všichni ok!

Dášo - no vidíš, a je po závisláctví. Podle mě je každé takhle velké dítě „závislák“ - přijdou na to, že je to prso uklidní a pak toho cíleně zneužívají. Všimla jsem si toho už tak v 10měs, to už fakt bylo dobře znát. Mně se posteskne po kojení ještě dneska :-( Přejem lepší noc!

Valli - taky jsme si s taťkou po obídku schrupli na gauči, když Matý spinkal..v tomhle počasí se to jinak nedalo :-/

Deny a Matý 16m

 
andela  17.05.06 19:14

Tak vás zdravím ze severu :-)). Hm, to teda dneska bylo počasí. ani teplo ani zima, takový dusno, no, hlavně že nepršelo, když jsme byli venku. Tak jsem ostříhala mamku, obarvila, namelírovala, Jára je asik 14 dní zkulturněnej, jen já vypadám jak strašidlo :-(. Nikdo mě ostříhat nechce, tak budu muset zas k holiči. Kdeyž mě je tak líto těch 300,– - když za ně můžu koupit něco Jájovi - chjo. No ale budu muset, nebo se mě za chvíli bude bát Jára jak malej tak i velkej .-)).
Tak nevím, ale mám pocit, že Jája v noci ani nebaštil. (úplně se stydím, ale nějak sem to zaspala či co).No, sice se vzbudil, já též, byl u mě v posteli, ale já měla košili nandanou - tudíš usuzuji, že v noci nebaštil… dal si až ráno přeed 6.Jsem to ale matka co?

Valli - Jája má kyčle v pořádku .-)). Jen jsem byla naštvaná, že mají rentgen z dob před potopou světa a nějak se jim první snímek nepovedl tak museli fotit znova .-(

Růžo - já měla normální kristýr .. asi 5 min. a pak půl hoďky na WC :-)). Jaký je rozdíl mez tím a Yalem, nevím …

Jedulko - gratulace k lezení :-))

Andělka a jaroušek 4m1t

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 17.05.06 19:15

Ahoj

Ruza - já měla taky klystýr, taky jsem o Yalu neuvažovala, sice mě ho dali ani ne čtvrtku, ale stačilo to… Jinak já jsem nepřenášela rodila jsem 38+6tt, TP porodu jsem měla 11.6. a malý se narodila 4.6.

Oluska a Martínek 11 měsíců

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama