Růzňata díl. 21 - SLUNCE, OPALOVÁNÍ aneb jak se nespálit

Rodičovství

Sluneční záření v přirozených dávkách dává rostlinám a živočichům teplo nezbytné k životu, přispívá k dosažení duševní pohody a dobré tělesné výkonnosti, umožňuje tvorbu vitaminu D a zpracovávání vápníku. V nadměrných dávkách však může poškodit zrak a kůži.

Poškození kůže vzniká zvýšenými chemickými, tepelnými a biologickými reakcemi, probíhajícími od dětství po celý život. Je třeba si uvědomit, že lidská kůže má jakousi „paměť" a škody, které na ní napácháme v útlém dětském věku, nezmizí a mohou se velmi negativně projevit v budoucnu. Proto je nezbytně nutné ochraně jemné dětské pokožky věnovat maximální pozornost již od miminkovského věku a pokračovat po celé dětské období. Účinky slunečního záření se s věkem hromadí a sčítají.

DESATERO OPALOVANÍ :
1. Výběr opalovacího přípravku s vhodným ochranným faktorem (SPF) je klíčový. Vždy je třeba vybírat podle Vašeho fototypu, oblasti, kde se sluníte a také je třeba zohlednit, zda se jedná o prvé dny pobytu na slunci (např. po dlouhé zimní přestávce), či zda je již pokožka na slunce adaptována.Co je vhodné pro člověka s tmavou pletí a černými vlasy, to je nedostačující pro blondýna s modrýma očima.
2.Vždy se zaměřte jen na takový přípravek, který obsahuje UVA i UVB ochranné faktory.
3. Přípravek na opalování je třeba nanést 15 - 30 minut před sluněním a aplikaci pravidelně opakovat. Nezapomeňte na často opomíjené části těla jako např. nárty nebo uši.
4. Nepobývat na přímém slunci mezi 11 - 15 hodinou, nezapomínat, že slunce opaluje, i když není zcela jasno. Nebezpečí představují i sluneční paprsky odražené od vodní hladiny, písku a betonových ploch. Slunce také působí intenzivněji ve vyšších nadmořských výškách.
5. Před nebezpečným UV zářením se maximálně chraňte - noste světlé, lehké oblečení, nezapomínejte na pokrývku hlavy a na kvalitní sluneční brýle s UV filtrem.
6. Ochranné přípravky s SPF používejte i ve stínu (o tom by mohl napsat článek můj ve stínu spálený manžel) a i když je obloha pod mrakem. Krémy s UV filtry by se měly v létě používat i během dne ve městě, na všechna odhalená místa, obličej i ruce, které jako první prozradí váš věk. Velkou pozornost bychom měli věnovat i rtům, které mohou reagovat na sluneční paprsky tvorbou prasklin a oparů.
7. Se sluněním začít postupně a pobyt na slunci prodlužovat.
8.Při užívání některých léků (např. některá antibiotika, sedativa, diuretika, antihistaminika, psychofarmaka a jiné) je pobyt na slunci kontraindikován. V případě potřeby se vždy poraďte s lékařem či lékárníkem. Také parfémy a deodoranty mohou pokožku činit citlivější ke slunečnímu záření a vyvolat tak její poškození. Je proto třeba se přímému použití těchto přípravků na exponovanou pokožku striktně vyhnout.
9. Nezapomeňte na dodržení správného pitného režimu při slunění. Doplňování tekutin je velmi důležité - optimální je při slunění vypít 3 litry tekutin denně.( Spolu s vodou je třeba doplnit i potřebné množství vitaminů a minerálních látek. Běžné stolní vody by proto měly být střídány s vodami minerálními, vhodné je konzumovat nealkoholické nápoje s vyšším obsahem vitaminů, zvláště vitaminu C a B, ovocné šťávy a mošty, případně i chladný čaj s citronem.)
10. Po dni stráveném na slunci je nutná sprcha a ošetření pokožky speciálním přípravkem po opalování, který jí dodá ztracené živiny a vodu.

Upozornění:
Pozor na alkohol! Zvyšuje přirozenou únavu ze slunce a spánek na slunci je největším nebezpečím
Pozor na levné šperky - mohou způsobit sluneční alergii - vyrážku,která se objeví každý rok (vlastní zkušenost)

Nejcitlivější skupinou jsou děti. Děti přijímají UV záření mnohem více než dospělí, proto děti do 6 měsíců se nesmějí slunit vůbec a děti do 2 let se nesmí vystavovat polednímu slunci.
Kojenci by na přímém slunci neměli pobývat vůbec - nefunguje u nich žádná ochrana proti UV záření, protože melanin se teprve začíná tvořit. Dětské spáleniny jsou dávány do přímé souvislosti s rizikem rakoviny kůže v dospělosti. Batolata by měla být na slunci asi hodinu denně při hrách, koupání a procházkách. Není vhodné děti opalovat tak, jak to děláme my, dospělí, povalováním se na přímém slunci. Pro pobyt na slunci vybereme vhodnou denní dobu. Jak poznáme, že slunce je pro dítě bezpečné? Je-li stín vrhaný dítětem delší než je dítě samo.Tak jako existují speciální dětské kosmetické řady, existují i speciální opalovací krémy a tělová mléka určená přímo dětem. Děti také potřebují opalovací krémy s vyšším UV filtrem. Pro alergiky a dětskou pokožku jsou mnohem bezpečnější a vhodnější prostředky obsahující fyzikální filtry. Chemické filtry mohou zvyšovat riziko vzniku kožních alergií.
I když je dítě pravidelně krémováno, není možné ho ponechat na slunci celý den. Pokud s ním jsme na delší vycházce, nezapomeneme zakrýt většinu jeho těla vhodným oděvem (nejlépe v barvě bílé a bavlněné), pokrývkou hlavy a brýlemi.

VÝBĚR OPALOVACÍHO PŘÍPRAVKU:
SPF = Sun Protection Factor = ochranný sluneční faktor. Bezpečná doba pro vystavení nechráněné pokožky slunci je asi 15 minut. SPF udává, kolikrát déle lze při použití daného přípravku, vystavovat pokožku slunečním paprskům bez rizika spálení. Např. při použití SPF6 = 6×15 min = 90 min bez rizika poškození. Každý člověk má totiž svou přirozenou ochranu podle toho, jaký je fototyp a jaká je denní doba.
Test opal. přípravků je zde http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?…

  • zkontrolovat zda má UVA i UV B filtry (UVB (burning) zasahuje epidermis, tedy vrchní vrstvy kůže. Podporuje opálení, ale zároveň má na svědomí spálení kůže, puchýře, záněty a v neposlední řadě také kožní nádory. UVA (aging) záření proniká do hlubších vrstev pokožky a při dlouhodobém působení může způsobit změny ve vazivu a narušovat kolagen i elastin.)
  • pro děti nejlépe bez chem. filtru, tozn. buď čistě s fyzikálními = minerálními filtry (což se ale často špatně roztírá a nevstřebává se a zůstane bílý…) nebo s chem.filtry ale v min.hodnote - napr. Daylong 40 Kids (Jedná se o látky, které buď chemicky, nebo fyzicky chrání kůži před nežádoucími účinky záření. Fyzický filtr působí na povrchu kůže jako zrcátko, které sluneční paprsky odráží, chemický filtr se do kůže vstřebává a pohlcuje záření uvnitř kůže.)
  • voděodolný (Waterproof - znamená, že nás přípravek chrání při kontaktu s vodou až 80 minut. Výrobky jsou určeny zejména pro aktivní lidi, věnující se vodním sportům.
    Water Resistant - zaručuje dostatečnou ochranu po dobu 40 minut při běžném koupání.)
  • nekupujte krémy s prošlou záruční lhůtou. Také není dobré používat několik let staré opalovací přípravky, které přes zimu doma skladujete. Ochranné faktory mohou ztratit svůj účinek.

PŘÍPRAVKY PO OPALOVÁNÍ
Může se stát, že se i při vší snaze spálíme. Velmi často se tak stane, zapomeneme-li si namazat některou, většinou okrajovou část těla. Nejbolestivěji bývají spálené uši, nosy, pánské kouty, klasické puchýře jsou vidět na zádech a v dekoltu. Úlevu při spáleninách přináší chlazení postiženého místa. Stačí obklad studenou vodou nebo vychlazený odvar z černého či zeleného čaje, případně podle receptu našich babiček obklad s jogurtem nebo tvarohem.
Je možné použít i přípravky s obsahem panthenolu( podporuje hojení a obnovu kůže ). Je možné použít mast, gel (chladivější), krém, mléko na spáleniny, jejíž aplikace však může být bolestivá, proto se doporučuje na postižné místo nastříkat pěnu nebo použít sprej obsahující panthenol.

Vhodné je táké užívat betakaroten či jiné antioxidanty již měsíc před intenzivním slunění, během i po.

Závěrem trochu pozitivně:
Ať žije slunce! Slunce je příjemné, zvyšuje naši chuť do života, podporuje prokrvení kůže, povzbuzuje srdeční činnost a krevní oběh, posiluje vegetativní nervový systém a stabilizuje naši imunitu. Ale všeho s mírou. D

Zde je seznámek růzňat :

Anďílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-23)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.1.2005 Jihlava, 30
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)
Jitulina - Terezka 23.9.2005, mimi TP 13.10.06, (23), České Meziříčí u HK
Maty01 - Jakub 15.6.2004, Terezka 23.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka - Eliška 14.10.2005, Třešť, (Péťa-24)
Mirijak- Linda 23.11.2005, Kanada, (32)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska - Martínek 4.6.2005, Velká Šitboř, (Olča-1981)
Petula - Pavlík, 31.5.2005, Žďár, 30
Ruza (Millik) - termin 9.6.2006, Plzeň, (1985)
Salecka - Vojtíšek 8.3.2005, Brno, (Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005, Praha, (Tereza-32)
Valli - Martínek 22.6.2005, Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-24)

Kačula - Verča 25.3.2005 (Katka-1979), Praha, „HOST DENÍČKU“.


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 27.05.06 21:24

pRVNÍÍÍ.
Zcela vyčerpávající článeček :-)))).
Nemá to chybu. Musím nějaká mazadla koupit. Evča

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 27.05.06 21:35

ciao dalif

super článek :-) A pak že prý neumíš psát… pche!

pa pa stálenestíhající Peťula + začtyřidnyjedo­noročák Pavlík ;-)

 
andela  27.05.06 23:06

Druhá od náááás :-))))))

 
andela  27.05.06 23:13

Danielko supeeeer :-)). Taky jsem už koukala po nějakém krémíku pro Jáju, ale ještě to v obchodech asi považují za zbytečné, když léto není v plném proudu, a nic moc nemají :-/.
Holky, co používáte vy na prcky? Co mám pořídit pro Jáju? Asi bude nejlépe, když zaskočím do lekárny, že? No, ale aby mi nevnutili něco, co by jste nedaly..... tak pište co máte vy.

Brou noc Andělka a spící Jaroušek4m2t2d

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 27.05.06 23:24

ja zapomela napsat,ze deti do pul roka nebo aspon prvni mesice nemazat nicim…ono i s kosmetikou opatrne, no urco prvni, druhy mesic zivota.
my mazem daylong 40kids, mazu rano…a jen nekdy jeste pres den - oblicej,usi a rucky…
jinak dobra znacka je Altermed ci dr.Muller Pharma, drazsi Avene… je toho vazne silene moc.samozrejme jeste je Bubchen, Sebamed, Nivea baby-vsichni delaj opalovaky.
jo vecer natiram Excipial Lipolotiem- to od te doby co mel ekzem… ten se da taky pouzit PO opalovani,ale neco s pant.jeste musim koupit. no nic jdu spat,pac za chvilku je budicek ;(

ciao D

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 28.05.06 06:46

dobre ranko ospalci!!!

toz klasika 5:15h…

Vcera jsme koupili krosnicku pro Vitka, chteli jsme vyzkouset BABY EXPLORER a SALEWU ale nenasli jsme prodejnu v Brne,tak jsme vcera zasli do Hudy sportu a koupili tuhle :
http://www.hudy.cz/…big/2387.jpg /> i s tim medou ;)vinove cervena-ta barva se libila M.vic jak obyc.modra a navic dalsi dite bude holka ;)
je do 22kg,toz ji snad Vitek uzije.

Musim koncit, Vitka nebvi si hrat sam (ale sourozence hned tak mit nebude), toz sup s nim na balkon a spat.

peknou nedeli i kdyz proprsenou,ale aspon se muzem tesit na slunicko. pa Dali a Vitek 7m

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.05.06 08:36

Dobré ránko,
juchů, jedna z prvních závislaček!Dalif, supr článek, to o tom stínu jsem nevěděla.Pro mě je na mazání na prťata nejlepší Daylong - v lékárně.Sice je dražší a blbě se rozmazává, ale je voděodolný, stěruodolný, takže stačí namazat celý tělíčko ráno a je vystaráno.A když se nespotřebuje,dá se do ledničky a vydrží.Doporu­čuju!No,my ty zá:,–(y zas tak nedodržovali, největší pařáky trávíme u tchánovců na chatšě, ráno nakopnu Žížalku(naše felína), vezmu s sebou oběd a pak už jsme vyvalený pod stromama na zahradě.Bazének,pí­sek, Bára zalívá kytičky, takže pohodička. No a tam lítá jen namazaná tím Daylongem, jinak holoprdka.Jéžiš,já už se těším!I když, letos to bude asi sprotovní výkon, to už Vojta poleze, takže to nebude klídek,ale lov na Vojtu!
Holky, on snad začíná lízt!Zvedne se na kolínka, posune ruce a takhle si doleze,kam potřebuje.
Jo a dneska jsme vstávali v osm-heč.teda v šest,ale jen se nakrmil a usnul a Bára přišla až v osm a Vojtík ještě spí.Asi jak je chladno a prší.
Jsem teda netušila, jak se mi po tom mým drahoušovi bude stýskat. Já nejsu zvyklá,že je pryč.Naposledy jsme byli od sebe, když jsem byla v porodnici.Asi jsem závislák nejen na emiminu.

tak ahoj, venku je hnusně,snad bude v týndu líp, je tu spousta akcí ke dni dětí.

Jitka, Vojta(1/2rok),B­ára(3roky)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 28.05.06 11:17

zdáreček,
Tak se hlásím stale celá-ono se mu nechce ven převitkovi jednomu.No uvidime kdy půjde!!

Tak hold si ho k dnešním narozeinám nedám-neudělá mamce tu radost:-(

Tady u nás se konečně po propršené noci vyjasnilo a dokonce se ukjazuje sluničko.ja jsem u našich a sedim u té hrozné věci-ne ktere se začínám stavat zavislá!!:-)) naši na chatě manžílek v práci.

musím zaklepat konečně jsem se pořádně vyspala na rozdil od poslednich 5dnů.

Jinak Dasi,dalif a ostatní děkuji za přáníčko k dnešním narozkám asi jedny z mála co slavit vubec nebudu-mam ted jine myšlenky .

 
andela  28.05.06 11:58

Nadááár před polednem :-))

tak obídek je na plotně … Jára s malým dole u babí (je tam návštěva, tak se musí chlubit :-))) ) a já jsem, hádejte? ..... jo, na miminu :-))))

tak, dneska v 5 hod budíííčeeek. Do šesti jsem ho růrně uklidňovala a podávala dudla a hračky (ty jsem si přitáhla do postele pro takové případy) no, ale v 6 jsem stejně vylezla. Pak v 7 byl Jája uspán, a znovu jsme si lehli. Na 3/4 hodinky, táta si ho vzal, tak jsem ještě půl hoďky schrupla :-)). Mno, a pak Jája usnul asi v 9:15, a spinkali jsme spolu až do 11 hod. Stal se zááázrak :-)). Vykvajzla jsem se na oběd, co, tak bude dýl, no. Hlavně, že jsem trochu odpočatá, že?

Jituško - Vojtíšek se taky píďalkuje? To je sranda, že? Včera jsem na Jáju koukala, jak je na 4, zvedne se na špičky a dělá jako kroky, ale ruce má pořád na stejným mýstě :-)). tak jsem zvědavá, kdy přijde na to, že má i ručkama pohybovat. :-)) je to s nima prča, já se kolikrát řehtám, co ten náš prcek vykoumá :-)).

Růžo - Ještě jednou přejeme vše nej nej nej k narozeninkám, a pohlazení pro příško posíláme.
Já si taky plánovala. První TP 26.12, to jsem domlouvala, ať hlavně neleze na vánoce. Pak nic, a bylo 31.12, tak jsem zas přemlouvala, ať vydrží do 2.1. To má můj drahý narozeniny, ještě slavil 30 - to by byl krásný dárek k narozeninám, ne? Synáček :-)). Tak ani to mi nevyšlo, a pak mi to už bylo jedno … já bych ho nosila až do jara … mě ten můj pupík nějak nepřekážel a nečinil větší potíže. Ale si představ, že mi ho nenechali! Oni Jarouška sprostě vyhnali 11.1.. Chudáka malýho, ven, do takový zimy a sněhu … a on určitě chtěl vylézt až na jaře, do tepla. :-))))))

Dalif - Jája je asi docela odolnej na kosmetiku… Dostala jsem balíček když se narodil, byl tam krémík, tak si pak říkám že to musím spotřebovat.tak Jáju napatlám, a pak jsem nějak dala ruku k obličeji, a čuchám že to nějak divně smrdí - hm, ono to bylo prošlí, ale už někdy od listopadu. Naštěstí Jája nic z toho neměl. Ale něco mu na sluníčko pořídím, budem se spolu cákat v bazénu, tak aby ho to nepřipeklo :-)).

Jdu dodělat obídeček.

Andělka a Jaroušek 4m2t3d

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 28.05.06 12:31

ahojky Andel-děkuji.
tak to je dobré až do jara:-))

Mě bříško taky nijak nepřekáží-vzhledem k tomu že je tak akorat i pohyblivá jsem velice někdy až dost,ale už bych chtěla mimiska mít u sebe.a až začne pěkné počasí tak vyrazit s kočárkem.!!

už se na něho hrozné teším-hlavně až ho poprvé uvidím jak vypadá!!zda je po mě či po tatkovi!!

Doufám,že nemáme nekde v rode nějake černochy(jako to vbylo v Ordinaci v ruž.zahrade)jak se jim narodil černoušek:-))

Ruža a očekávaný Kubísek

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.05.06 13:30

Ahoj holky,

tak u nás je nějaké počasí naprd, ale už pomalu leze sluníčko, tak snad odpoledne bude líp. Včera si Lukášek na motorce dojel sám na hřiště, kde jsme chvilku pobyli a pak zase zpět k baráku. Řekla jsem, že se půjdeme podívat na mašinku a ten úprk - kámoška s kočárkem se zakecala a dojela nás až u baráku.

Dalif - super článek, chválím a nevím, co jsi psala že neumíš psát či co. Super napsané. A krosnička taky pěkná, chodíte hodně? My nad ní taky uvažovali, nakonec jsme se rozhodli počkat a budeme kupovat cyklosedačku.

Anděla - já koupila v lékárně Daylong Kids - 40 Je super.

Růžo, jen aby ses nedivila a ten dárek opravdu nebyl - do půlnoci ještě daleko :-)

Tak papa, Dáša a Lukášek spící s tatínkem 16m.

 
andela  28.05.06 16:25

Holky, dneska budu dokonalá manželka - upeču koláč s makem a tvarohem :-))))).Mnami nami. To bude mít taťka radost :-)). Tak už mají hypernovu skoro hotovou, ale půl hodiny jsem jezdila a hledala rozinky! Až jsem se zeptala, a že prý u zeleniny :-)). No nic, to budu hledat vícekrát, něž si zas zvyknu kde co mají.
Jája tu teď leze z holým zadečkem - vypadá tak srandovně :-)) prdelka náš malej. jo koupila jsem ty hypernovácký plínky, že je ozkouším.Hmm, oni jsou z venku celý igelitový! Je jichtam 50, tak to je spotřebuju rychle.A víckrát nekoupím. Jo, kdybych se vás zeptala …

Růžo - já si dělala srandu ještě na porodním sále, že se mu nechce, že jsme spolu chtěli zůstat ještě dýl :-)))). neboj, však už to máš za pár. Jééé, ale jak psala Valli - já chci taky ještě mimi :-)).

No jo, tak jdu něco dělat, jestli se Jája nevzbudí. Pošlu vám naháčka na mailík, jak honí balonek :-)).

Andělka a Jaroušek 4m2t3d

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 28.05.06 20:01

ahoj

Ruza - vše nejlepší k narozeninám.. Vydrž holka vydrž :D

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 29.05.06 07:51

Dalif, děkuji za deníček, bude se nám hoditi! Je super suprácký. Dneska jsme vstávali v 5 ráno, včera v 4:30. V kolik vy? Že by Nicolka chtěla dostihnout Vítka? Jsem ospalá fest! Niki čilá jak ryba!

Tak baby, dneska mám první jízdy. Bojím bojím. Já jsem jela už včera s manželem po lesních cestách a byla jsem pochválena! Dokonce jsem i zacouvala a rozjela se do kopce, heč! Ale dneska se bojím, protože pojedu s cizím chlapem a po silnici. Snad mi nikdo nevletí do cesty. Jinak mám dost frmol: zkoušky ve škole, každý den autoškola. Ach jo, Nicolka je denně tak na 3 hoďky na hlídání, moc mě to mrzí, jsem na ní asi závislá :) , místo abych byla ráda, co? Ale já nejsem ráda, moc radči bych byla s ní.

Andilek+Niki

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.05.06 10:43

Ahoj..

Koukám, že snad dnes druhá…

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 29.05.06 11:11

ANDILKU jste lepsi, Vitek dnes „zaspal“ — 10 minut, takze v 5:25h. Autoskolu i skolu udelas levou zadni jsi sikulka,drzime pesti a nevychazime z domu ;)))

„zavislost“ - taky nerada nechavam Vitka s nekym, nejklidnejsi su kdyz su s nim, jeste jakztakz kdyz hlida Martin a ujde to kdyz mamka,ale jak jsem sla na brisni tance a hlidala „teta“, no nicmoc soustredenost, spis napinala usi,zda ho neslysim… Dnes jdeme do divadla na Aby bylo jasno - komedie angl. se tesim, hlidat bude mamka,ale o prestavce asi budu volat jak je !!!

pekny den a bacha na auta se znackou AUTOSKOLA ;)))

Dali a Vitek 7m

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.05.06 12:31

Ahoj holky,

dnes byla noc - no kolem 10 se Lukášek vzbudil a tak divně funěl. Už jsem se lekla, že zase povalíme na pohotovost. Ale vyklubaly se z toho prdíky. Po 3 měsících zápolení po narození jsem myslela, že už to máme za sebou. Namasírovali jsme bříško, poprděli a spali. Pak jsem se s manželem dodívala na film, který donesl z půjčovny, pak byl super válečný film v TV - no nějak jsem to přetáhla a do 0,30 koukala na TV. Pak mi začaly padat oči , tak jsem se přesunula do ložnice, jen co jsem začala usínat, tak zase Lukášek. Vzala jsem si ho k sobě, za chvilku usnul a spinkali jsme až do 7,30. Alespoň jsem se ráno trošku vyspala, když jsme tak ponocovali.

Andílku, neboj, autoškolu zvládneš, pokud budeš jezdit s manžou po lesních cestách častěji, tak se instruktor bude divit, jaká jsi šikulka. Ale to jsi i tak. A Nikolka - taky jsem nesvá, když ho hlídají naši - teda oni ho vůbec nehlídají - snad 3× a tchýně 2×. Taky jsem z toho vždy mimo víc já. Pak jí to vynahradíš.

Dalif - užij si divadla a pak dej vědět, jaké to bylo !!!!!!!

A co Růža ?

Ahoj Dáša a Lukášek 16m.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.05.06 12:31

Ahoooj,
tak nevím nevím, nemohla jsem se dočkat,až sleze sníh a bude jaro…ono je skoro léto a počasí na pár výjimek fakt humáč.S děckama se to ven moc nedá, je mokro,tak je Bára vždycky jako čuník. No a oba mají furt rýmu-Bára trochu lepší, furt zelenou a Vojta o dost horší,taky zelenou. V noci jsem toho moc nenaspala, odsávala jsem několikrát vysavačem - sousedi si musí myslet, že jsem blázen, když o půl čtvrtý v noci vysávám(dělá děsnej rambajz).Tak já už fakt nevím, jak na tu rýmu vyzrát.Asi zítra zajdu k doktorce, páč nemůžem ani mezi děti,aby to nechytli, tak je to docela izolace.
No a včera se nám vrátil tatí z víkendu-tak konečně! Zjistila jsem jednu věc, sice se to dá v pohodě zvládnout i bez manži, ale já bych to nevydržela,asi bych se ustejskala.Je to fajn, když si můžu pokecat a opřít se o něho, když je mi blbě.Ale zas to bylo dobrý v tom, že jsme si mohli sdělovat novinky, tak nám huby jely..
Dneska jsem zkusila Vojtíkovi mrkev a špěnát, tak zmizela dávka na dva dny světelnou rychlostí v bříšku.Hovězí mu moc nechutnalo, tak zatím jen zeleninku.A večer kaše-to je skoro tak oblíbený jako mlíčko od maminky.Dáváte i čaj, když už jsou příkrmy?Si to nějak nepamatuju.

DALIF, za kulturou mílovými kroky!Tady tolik možností není a nevím, jak bych to dělala s kojením.Vojta má tu zá:,–(u, že když někam jdu, okamžitě se mi budí nebo nemůže usnout, abych náhodou neodešla. Mě teď čaká kultura-Michal z Kouzelné školky,to je,co.

ANDÍLKU, ty jseš fakt akční, autoškola, škola, co ty nezvládáš,já jen zírám. No ale já jsu taky dobrá, když zvládám být furt na PC,že. Jízd se neboj, je to fajn jistota, instruktor má řízení taky, tak kdyžtak zasáhne. Já chodila na jízdy s paní alkoholičkou, ta spala, hned jak jsme vyjely. Ale hrozně mě to bavilo. Teď je to horší, když vozím 2 děti, tak mám šílenej pocit zodpovědnosti.

RUŽO, dodatečně vše nej nej k narozkám, ať jsi šťastná maminka zdravého a krásného mimíška Kubíka nebo Kubinky! Doufám, že máš na někoho mobil,aby jsi nám mohla dát vědět!!!

ANDĚLKo, plíny Hyperkrám jsem Báře dávala v klidu, jí ty igelity nevadily, tak jsem zkusila Vojtovi a doteď se nemůžu zbavit vyrážky. Podle mě jsou nejlepší - kvalita/cena Tesco plínky fialový.Jo a Vojta fakt pídalkuje, dneska to fláká,ale je taky srandovní.Nej­častější poloha je:Na břiše, prohnutý do luku a mrská rukama a nohama a vzteká se a já ho otáčím. Vypadá jak létající Čestmír.

Mějte se báječně, já jdu za chvíli do velkýho a levnýho sekáče, moje mánie bude ukojena. Jsem zvědavá, jaký úlovky to budou dneska. Akorát mě nebaví přehrabovat se v tom dětským-bolí z toho záda.

papa Jitka, Bára(3r)Vojta(6M)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 29.05.06 14:13

ahoooj!!!

Jsem tu a stále celá!!mě se jen tak nezbyvíte!!! :-))

dnes večer asi tak 23h to začalo pravidel.boles­ti(jako při menstrul)občasné píchnuti a hlavně bolesti v kříži a kyčlích.ze začatku po 30min,pote 20ti.do rana do 7h.a ted nic!! rano ze mě ještě cosi vylezlo-jakýsi hlen ale svetly!!ne krvavý jako někteří říkají!!)

tak nevím co si otom mám myslet? já mezi tim vždy usla do psrchy jsem se nějak nedonutila a stejne jak vidím bylo by to zbytečné!!

jinak ted se citim uplne normalne jen me pri jakymkoli pohybu stvrde bricho a občas v něm zapícha.

Zítra jdemek panu Dr a už nás bude i prohlížet tak snad už mi řkne co ajak a kdy-jestli a tyden či 14dni!!

4islo mám na Jitu(jituli)ale dlouho už tu nebyla-asi nestíhá!!.tak si můžu vzít číslo ještě na nikoho abych mohla popř.písat a by se to k vám včas dostalo.

nedockavá Růža a stávkující Kubísek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.05.06 15:45

ahoj holky vubec nestiham,musim makńout s ucenim.
jen zprava byli jsme dva dny v nemocnici.
maly byl na te pohdotvosti,to nas poslali domu,ale pak jsme sli spat a maly mel pres38 horecku tak jsme jeli znovu a to uz nas tam nechali.nastesti to je jen viroza,pry to zasednuti mel k horecce atd.takze ma akorat rymu,je unaveny a pry ma cerveny krcek.tak se leci.
tak jsme radi ze je OK.
papa doctu fakt nevim kdy.
jinak diky za denicek,ale bohuzelk nestiham cist.pa EWA+martinek

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.05.06 18:40

Růžo,
asi to byly poslíčky. zkus se naložit do horký vany a uvidíš. Kdyby to byl začínající porod, tak by se to rozběhlo. Já měla poslíčky 14 dní před porodem a pak pravidelně každý večer stahy po 6ti minutách tak dvě hodiny a pak to odeznělo. Tak se nestresuj.Uvidíš.Jo a t.č.na mě: 732 932 467,tak kdyžtak ať to mají obě jitky.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.05.06 19:39

Ahojky,

Růžo - určitě napiš SMS i Jitušce, ať si neokoušem nehty nedočkavostí, kdyby sem Jituli nenapsala:-)

Já děvčátka nestíhám, takže deníček ještě dočítám… novinky ani nejsou, celá rodinka jsme dneska prospali celé odpoledne(!) a já jsem už teď zralá do postele, děsný počasí.

Valli - taky nemocniční zkušenosti? Hlavně, že jste OK.

Dášo - krásný kočárek:-)

Tak my jdem večeřet.

Violet a Matý 16m

 
andela  29.05.06 20:05

Čauky holky,

tak jsem zjistila, jak se to tady fláká … kde jsou všechny naše holky? To je pěknej bordel, já pak nemám co číst. :-)
Tak jsem dnes vyrazila s Jarouškem v pytli - zas na nás lidi čuměli jak na exoty, chjoo, až mi to bylo nepříjemný :-/. Ségra se nechala ostříhat (na moje náklady - za maturu) fakt jí to sekne. Má vlasy na ramena, sestříhaný, že na vršku hlavy má vlásky dlouhý tak 10 cm. No vypadala fak pěkně … jen mít ještě ruce kadeřnice, aby si to mohla učesat jak má být. Tak jsem si posteskla, že jsem se ostříhala - sem pak třeba mohla mít taky něco takého pekného a moderního :-)).
Járovi jsem upekla koláč tvarohový a makový. Ještě nechutnal, tak uvidíme, zda dostanu pochvalu .-)).

Růžo - no vidíš, třeba budeš mít opožděný dáreček :-)). No, jak vypadají sem tam poslíčci, to vím. ale takhle pravidelný? O tom jen čtu :-)). Tak kdyby něco, honem Jítě napiš. Nebo ti můžu dát i tel. na sebe :-)). No, to je fuk, ale hneeed dej vědět :-)). Už se ta 9 dost blíží, co? Je je, to už to je fakt za chviličku … tak si ještě odpočiň, ať máš pak dost sil :-))

Jitusko - hned musíš podávat info, jak růža napíše! Nebo tě stihne krutý trest - uáááá :-)))))

Tak holky pište pište pište!!!!!!! .-)

Andělka a Jaroušek 4m2t4d

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 29.05.06 21:49

Holky, žiju! Nikoho jsem nepřejela ani nebourala :) Ten šílenec instruktor se mnou jel hned do města!!! Všude jak na potvoru tiráci a autobusy! Byla jsem zpocená až na prdeli! Ale zvládla jsem to, dokonce i rozjezdy do kopce, heč. Zítra mám zase jízdy a pojedeme prý do sousedního většího města. Bojím se už teď, bude se mi o tom asi i zdát, já mám pocit, že pouštím pomalu spojku ještě teď. Toť mé první zážitky.

Andilek

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 29.05.06 22:08

Ještě se musím přiznat, že po příchodu nebo příjezdu? domů z jízd jsem do sebe kopla panáka a sežrala celou čokoládu.

JITUS,
tak to máme stejné přebalovací pozice-na břiše, ruky a nohy všude kolem, plinku nemožné nandat, o mazání nemůže být řeč a nadává jak špaček tou hatmatilkou, co mluví :) Nebo ji po stém pokusu stáhnu plinku, uteče mi, honím ji po baráku s čistou plinkou, Niki ječí nenene! Pak ji dohoním, nasilím obleču, utřu případné loužičky, Niki trucuje a nadává si pod vousy, pak přijde, obejmeme se a jsme zase kámoši. Uf, to je slov s jedním přebalováním! A nejlepší je, když zdrhne posraná a sedne si na zem. Zaboha nechce vstáti a cpe si tam i ruku, kterou pak pomaže kolem sebe…Ale to se stalo jen jednou, no jak z filmu, fakt asi napíšu tu knihu: Já a naše Nicol aneb nervy v kyblu

RUZICKO naše,
no to jsi měla poslíčky. Já je mívala asi měsíc před porodem skoro každý den. Ta vana-to je fakticky pravda a díky ní jsem bezpečně poznala porod-já měla bolesti totiž nepravidelné, ale silné, no nevěděla jsem, jestli to jsou taky poslíčci, tak jsem vlezla do vany a ono to zesílilo, rozjelo se to, no jeli jsme do špitálu. Ta hlenová zátka nemusí být krvavá. Držím Ti moc moc a moc palečky, buď klidná mamina a neboj se, čeká Tě veliké štěstí-Tvoje miminko.

Padám na hubu únavou, jdu spát, tak dobrou!

Andilek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 30.05.06 09:02

Ahoj všem

Ruzo - tak dneska máš ten první termín porodu, že??

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 30.05.06 10:39

Ruzo myslime na Tebe, at to probehne co nejlip !!!
a hlavne zdraveho mimiska.

Kdyz jsme se vcera vratili z divadla, malej mliko odstrikany nechtel a natruc usnul az po 21h,a spal do pulnoci …no asi to byla pekna bojovka, mamka nemuze moc tezky veci a Vitek ma pres 9kg…
mimochodem spal v me posteli - me pulce postele- rozvalenej jak kdyby mu ta postel patrila, malem jsem si ustlala na gauci…v noci kolem 2-3h rodeo, asi 5× jsem ho davala do postylky a do 5 min plac, tak ho dala k nam taky plac…no nakonec po asi stem pricucnuti usnul …kde jinde mezi nama, no ja nasackovana na okraj,on me parkat dal facku, ale asi to melo byt pohlazeni..ale vydrzeli jsme takhle spat-nespat do 6h
na balkone si zdriml jen chvilku, ted si hraje a zive ale spat nepujde -ulicnik.

Vcera divadlo - Aby bylo jasno, celkem sranda, od stejneho autora jako 1+1=3 ,kt. bylo dle me lepsi. Ale zasmali jsme se. Rozhodne lepsi jak Cekani na Godota - to se obdivuju,ze jsem vydrzela do konce,kazdy ma holt rad neco jineho.

uz krici, on lumpik kdyz na neco nedosahne,tak zacne pistet atd.at mamka poda…

pekny den. Dali a Vitek 7m

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 30.05.06 11:59

ty jo tak se mě zdá, mám takové tušení, jako kdyby Ruza rodila dneska :D

 
andela  30.05.06 12:03

Ahoooj tety,

JÁ MÁM ZUB!!!!!!!! Maminka mi ho dneska našla a hned se všem chlubila :-)). A jak pěkně cinká o lžičku :-)).

Pa Jaroušek 4m2t4d - zubáček

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.05.06 12:11

ahoj,denicek stale neprectney:-)
ANDELKO:gratulace k zubu!
RUZO:tak co uz teda rodis,to bude neco.:-)

jinak martinek je fakt desne nachlazeny.ma to hrozne v ocich,uplne mu z nich tece.chudacek.
rano si hral s tatkem-ten porad marodi,hlas se mu porad nezlepsil, chrapti a jakoby mutuje:-)
vymysleli rano same kravinky,ale aspon ho zabavil a ja jsem se ucila,opakuju otazky a zjistuju ze nic neumim:-) predrikavam si to nahlas jak blb,ted jsem dosla do stadia ze uz mi to jde pomalu tak si delam prestavku,pak by mela prijit mamka a zase hlidat ona.ti moji chlapi ted spi:-))

dnes maturuje svagr,moc tomu nedal,tak uvidime.

tak holky zatim zdarec a omluvte moji nepritonost ale zacinam byt fakt nervni uz za tyden prvni statnice!!!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 30.05.06 12:25

Ahoj holky,

tak dne opět příšerná noc od 23 hod jsem se snažila ukecet Lukáška, aby spal. No nakonec v 1 skončil u mě v posteli a spali jsem až do 7,30. Jsem grogy. Asi zoubky - rostou nám 3 nahoře, tak doufám, že až se potvůrky vyklubou, bude Lukášek i maminka zase klidně spát.

Jituško - tak jak jsi pořídíla v sekáči?

Růžo - tak jak to dnes s tebou vypadá?

Valli- doufám, že se Martínek zlepší a státnice - kdy přesně, ať můžeme držet pěsti. Neboj, to dáš!!!!!!!

Andílek - no vidíš, že jsi šikulka, já to říkala, tak přeji klidné jízdy a hodného instruktora.

Dalif - tak divadlo jste si užili, maminka asi taky, že? Ale zvládla to na 1*.

Andělo - gratulujeme Jarouškovi k zoubku!

No nic, bojuju s myšlenkou, že si lehnu k Lukáškovi, venku stejně chčije. Zatím pa Dáša a Lukášek 16m.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 30.05.06 12:50

andela - gratulace k zoubku..

Já se musím taky pochlubit, máme druhý zoubek venku

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 30.05.06 14:08

ANDELO - gratulace, vy jste ve vsem napred ;) lezeni, zuby… my teda mame krasny 2 dole a nahore uz prosvitaj- ale to delaj ulicnici uz tyden a ne a ne vylezt…

dnes jsme meli prvni bobek - jak dospelej :)
obed- spenatek s mrkvi - jel mu, ted je zivej a silnej jak Pepek namornik, no vazne mava ted hrazdickou v jedne ruce !!!

jdem ven cau Dali a svalnatec Vitek 7M

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 30.05.06 14:41

Ahoj holky!

No včera jsem napsala sáhlodlouhý kometář a pak mi ho Any na klíně (hrající si s myší) zmazala. No vřelo to ve mě, ale v klidu jsem zacvakla notenbook a šla to rozdejchat :-) No neměla jsem sílu už napsat, ale večer jsem brouzdala na netu a vyhlídla jsem si na MMB kočár sporták Chicco Tech 6 Air, prodává ho paní - koupila jim ho tchýně, nejezdili v něm a ještě je 1,5 roku v záruce, kupovaný v PH - reklamace tudíž dostupná, i s adaptérem na Chicco vajíčko a to i s poštovným za 2900. Snad bude O.k.

Dali- o spálení ve stínu bych taky mohlapsát romány - tudíž zdravím tvého manžela :-)
Vítek je ted silák! špenát mu svědčí :-) No nám příkrmy moc nejedou.....ale dnes si celkem pochutnala na mrkvičce a zakusovala k tomu kurku chleba :-)

Andělko - gratulace k prvnímu zoubku!!! Jede jako drak :-)

Ruzo - první termín je tu! At se kubíka co nejdřív dočkáš v náručí!!

Andílku- autoškola :-) Vzopímnka na mládí! Já měla řidičák už v 17, ale na traktor :-) a rok na to i na auták, dělali jsme to při škole a platila nám to škola :-) Neboj, za chvíli budeš jako suverén na silnici.

Jituško - muj manža je furt každou chvíli „pryč“, ale vždy se těším až přijede domů…ono je to tak hezké…i za dva dny co je pryč si máme tolik co povídat, já si vždy odpočinu od vaření a místo toho mu upeču oblíbené buchty, koláče apod. :-) Zatím domů vždy spěchá :-) A doufám, že to není buchtama…
gratuluji k pídalkování! At to jde Vojtovi vpřed!! Any mi 1,5 měs jen couvala at pídalkováním či lezením. Ted už leze jak drak vpřed - hlavou pořád naráží, snad ji to nepoznamenná :-) Čaj nedávám, ale zeleninu jí hustčí a tu ji dávám zapíjet převařenou vlažnou vodou (studenou nechce). nejraději má suchý brambor a ten zapíji dost :-)

končím, běžím vyndat makovec z trouby (na ten mám šíííílenooou chut JÁ)

Jitka a ve skříni dělající pořádek Any

 
andela  30.05.06 14:45

Ahojka holky

Růžo - tak co ? Už rodíš? Dneska ještě žádné info od tebe ....... Jestli jo, tak na tebe myslíme ať je vše v pohodě :-))

No, o čem bych vám to tak dneska napsala? Mám v hlavě jen ten zoubeček:-)). Ještě že jsem ho našla já, že? hned jsem taky tátovi hlásila že pořebuju peníze na šaty. No hned mu to došlo že má náš prdelka zoubeček. Taky jste měli vidět ten fofr, jak jsem s jájou letěla dolů k babí, a ta hned věděla proč tak letím vysmátá jak beruška :-)). Šla jsem do lekárny, ale nakonec nic nekoupila. Co používáte za ten gelík na zoubky? Ta mi nabízela nějakej znecitlivující, že se může max. 2krát denně mazat, a pak ještě něco … že je to taky na zuby. Tak jsem to nechala, až se vás zeptám.

Andílku - no vidíš jaká si holka šikovná :-)).Se ti nedivím, já bych toho panáka do sebe kopla taky.:-))

Dalif - tak jsi zas kulturně vyžitá, že? No jo, asi fakt musím mít vždycky něco extra - i dítko mám extrovní :-)). A to jsem potajmu doufala, že ty zoubky přijdou dýl. Ale zas teď vím, proč se Jája předevčírem a včera večer pořád budil. On ho asi ten zoubeček tlačil :-)).

Valli - vy taky ty nemoce chytáte pořád, co? Snad to rychle přejde. A neboj, státnice určo zvládneš.

Tak si jdu vypít kávičku s tatínkem.

Andělka a Jaroušek 4m2t4d

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.05.06 14:52

ahoooj ahoooj ahoooj!!

ještě nerodím-vám říkám mě se jen tak nezbavíte:-))

dneska na Ko mi dr zdělil že se připravuju pokud do Po neporodím-tak už jdu na KO v Po(ne jako každý utery ve 12)nybrž už v Po na 9h.veci projistotu sebou že kdyby to vypadalo nadějne tak tomu prý pomůže!!

jinak asi vše při starym-určite u vas taky porád lie jako tady u nás!!hruza!!

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.05.06 15:04

Čus bus,
tak mi psalaNikky, že by snad mělA být Růža na gyndě, že snad rodí. Ale nemám to 100%, jen že tam je, tak uvidíme, jak to půjde. Chudák holka, držím palce!Tak ještě možná stihnou kvěťňátko.Ale lepší než ta nervy drásající čekačka.
Jinak jsem byla ráno s děckama u doktorky, Vojtík prokašlal opět celou noc.Tak má prý zadní rýmu, vyloženě mi zakázala používat na odsávání vysavač,tak jsem nepřiznala, že to už týden provozuju.Tak máme něco na rýmu, něco na kašel, něco na vyrážku, Bára něco na rýmu-má furt zelenou a já byla o 300,– chudší.Bože, co čék pro ty děti neudělá.Snad to bude platný.

jojo,DASI, copak já a sekáč.Zas jsem tam nechala 400,– ale supr věci. Velikej nafukovací bazének za 50,–, sobě dvoje sportovní kalhoty Esprit, Báře plavky,klobouk a tričko, Vojtíkovi čepici na léto,troje bodyčka a overal,Honzovi kraťáky a nádherný plavky Arena, který nevím,komu budou, ale za pade jsem je tam prostě nechat nemohla.
No,jsem maniak,já vím.

Andělko,gratulace k zoubku, i když…vrrrr. to musíte mít všechno dřív?

Holky, to počasí je fakt na sviňu,depka mnou mlátí o zem.Bára je tuhoš,Vojta smraďoš, a já…škoda,že nemůžu pít.Nic,jdu přebalovat.Tak se mějte, a až bude zprávička od naší těhulky, možná maminky, dám vědět(páč se bojím mučení!!!!!!)
Jitka, Bára, Vojtík

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.05.06 15:06

teda Ruzo, než to dopíšu, tak už jsi zde.No nic, tak to třeba bude aktuální zítra..pozítří­..popozítří…kaž­dopádně myslím na ťa!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.05.06 17:18

daso:nevim presnou hodinu statnic-mam tam byt ve13h.ale jdu posledni coz muze byt klidne az tak ve 4h.!:-(

RUZO:tak se drz:-)ja byt tebou tak si vyvolavat porod nenechavam.jen treba nejaky ten hmat ale ja bych do sebe prasky a injekce nechtela,jen pokud je to pro zdravi matky nebo ditete.u mne slo vse prirozene.:-)

 
andela  30.05.06 20:04

Tož se mi skoro zkazila veselá nálada, kterou jsem měla díky zoubečku. Přijela návštěva, grrrrrrr - mrcha jedna. Sem si říkala, že si tento měsíc dává nějak na čas … no jo, budu muset tečkovat v kalendáři, abych měla přehled, a věděla kdy přijde. mrcha jedna červená :-/

Valli - to se máš, že u tebe to šlo vše přirozeně. mě museli vyvolávat. dali 3krát nějakou tu tabletu, a měla jsem kontrakce jen trochu.Pak mi dali diazepam, že buď přestanou nebo zesílí. Naštěstí zesílili, páč by jinak vyvolávali zas druhý den. A ten hmat chmat prvorodičkám nedělají. Tedy moje dr. ne. Že by to mohlo být nebezpečný, ale už si nepamatuju proč. To mi i říkala, že by do mě mohla nešetrně šáhnout aby mi praskla voda … jenže jsem byla prvorodička, tak i tak sem měla peška. Tak třeba podruhý mi pomůže dr sama :-)). I když potajmu doufám, že to podruhý půjde samo.

Jituško - copak já za to můžu, že mám to dítko tak aktivní? Vždyť já ho jakou dobu přesvědčovala a přemlouvala, že je malý miminko, a že má jen hajat, papat, kakat a sem tam plakat. Jenže on si to nenechá vysvětlit - tipickej chlap, no. .-)
No tak jak je to s tou růžou? Rodí nebo ne? A honem honem, nebo použiji donucovací prostředky, a povíš i to co nevíč :-)).

Andělka a Jaroušek 4m2t4d

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 30.05.06 20:05

Holky stále žiju a jezdím bez nehody. Už jsem se nebála jako poprvé a zacouvala do garáže. Ó to se mám! No jen aby mi to šlo i zítra. Nějak nic nestíhám, v pátek mám zkoušku, ještě jsem se neučila a nevím, kdy budu. Ach jo.

RUZI,
mamino naša, držím stále pěsti!

VALLI,
ničeho se neboj, státnice stopro uděláš, ti budou čučat, jak jsi chytrá vzdělaná holka! Martínkovi pusinku na bolavé nemocné čelíčko!

ANDĚLKO,
gratulujem k zoubku! Vy jste rychlíci rychlí jak blesk! Tak aŤ zuby nebolí a maminku nekoušou :)

DALLI,
já nebyla v divadle léta. To je co? Spát na kousíčku postele-to my známe. Občas kopanec do hlavy, občas facka…Ale to probuzení (teda pokud člověk vůbec usne) stojí za to. Pohled na krásného andílka, vlasy rozevláté, očička vysmáté.

DASI,
vítejte v klubu rvoucích se stoliček. My trpíme už týden s jednou jedinou. Nespala jsem ani nevím kdy. V noci mi padají oči, malá chudák pláče, já nevím, jak pomoci, tak jí aspoň dávám přítomnost, hladím a tak. Chuděrka si nechce dásničky namazat, asi to tak moc bolí. Je mi jí moc líto, jak chce sama usnout a ono ji to pořád budí a nedá spát. Tak ať to všem dobře dopadne a zuby nebolí!

JEDULI,
tak ty máš papíry na traktor? Hezkýýýý! To by se líbilo Nicolce jet v traktoře! Ale asi bych tam nedala autosedačku :)))

Jdu žehliti, učiti se křižovatky.

Andilek+Niki

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 30.05.06 22:04

ANDILKU- jo Vitek je andilek, nadhernej kdyz usne po koju,ale s tema „vlasy rozevlate“ bych to neprehanela, ale rostou, rostou…;););)
ale oci ty jo ty jsou vysmate…

no nic,mam vyzehlino a jsu grogy,toz zalehnout do sve postele a spat.
mmch- dneska Vitek jako normalne kolem zac. zprav se napil a sel spat a pak na konci Ordinace…jakoby to takhle nemohlo byt vcera- kuliferda !!!

dobrou D

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 30.05.06 22:25

jo ANDELO - i s m… jsi driv, ale to mi vubec neva, fakt.

jej dneska pisu jen andelum :)

pa D a spici andilek Vitek

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 31.05.06 06:41

Dobré ránko!

U nás se poslední dobou vztává brzičko, tak kolem půl 6, ale dnes už mě tahala za vlasy 4.30 a ........já mžourala , víčka se mi lépí a na mě koukají dvě rozesmáté oči a žvatlající pusinka vybýzí ke hře........Ach ty děti, kde jen berou energii?

Jo, jo jdu zas bavit tu naši čiperku :-)

JItka

PS: Vstával někdo dřív??

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 31.05.06 07:40

Ahoj holky,

Jedulko - tak mám pocit, že dneska jste s Anežkou předběhly s budíčkem i Dalif :-) My vstali v 6:20, pro mě ideální, ačkoli jsme šli spát zase až po 23.hodině.

Andílku - vzpomínám na svou autoškolu, už je to taky nějaký ten pátek. Taky jsem byla hned při první jízdě ve městě (v 16hod, měla jsem pocit, že z práce jedou i ženský, co jsou normálně doma na mateřský a bez auta, všude samé auto), ale tím líp, nebála jsem se pak ani za mák a jen tak něco mě hned nepřekvapilo:-) Pozor na řidiče s kloboukem a s lounskou značkou (LN) - vlastní zkušenost, to jsou nejhorší řidiči! … matně v rychlosti vzpomínám, jestli nejste některá z Loun a taky doufám, že sem žádná Louňačka „nevleze“ :-))

Ružo - tak jak je, ještě těhulka? Držím pěsti!

Andělko - gratulace k zoubku:-) Vy už fakt nevíte, s čím vším byste tu byli nejrychlejší, co? :-) My měli 1.zub bez 2dnů v 5-ti měsících, ale to lezení mě tedy dostalo, náš Matý je lenoch líná:-)

Oluško - i vám gratulace k tesáku:-)

Jituško - krásný úlovek v sekáči, úplně tě chápu. I já byla v PO ve svém oblíbeném nákupišti, úlovek menší, ale radost převeliká. Matýmu kraťasy s laclem a dvoje normální kraťásky, ale ty jedny fungl nové ještě s cedulkami a úžasné - to vše za 120,– Sobě holt něco až příště…

Dášo - dala sis včera s Lukáškem „20“? My pospávali, táta přijel z pracovního oběda a lehl si k nám, idylka.

Já se letím nasnídat a jdeme na chvilku ven, než se zase zatáhne, teď svítí mozol.

Violet a Matý 16,5měs

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 31.05.06 08:35

V i o l e t - u vás svítí aspon mozol? U nás poprchá, tak jsem uložila Any do postýlky a dlouuuuho uspávala. Je nějak zvyklá, že přes den spí venku v kočárku :-(
Matý je lenoch? No počkej, ještě ráda budeš vzpomínat, že nikam nezpěchal a každý krok si vychutnal!!!!

Jitka

 
andela  31.05.06 09:23

Zdárec babuchy,

tož mi jsme dnes vstávali až po 7 hod. Óoo jaká slast. I když … jsem si zvykla vstávat před sedmou, po 7 uspat a pak spát(když jsem měla štěstí) s jájou ještě 2 hoďky. Nu což, sem si teda lehla po 8 - ale vzbudili mě :-/. No neva, s váma pokecám, že :-)).

Dalif - s jakým m… že jsme vás předběhli? Nějak tedy nechápu …

Holky, fakt si myslím, že s vašima lenochama jste na tom možná líp. aspoň si užijete toho miminečka. Ne že bych tedy něčeho litovala, to ne, samo že se dmu pýchou, jak mám šikovného synáčka :-)), ale přeci jen už nemůžu říst, že je to miminko.
Kdyby jste ho vyděli co vyvádí - až se mi to povede natočit - klečí na 4, pak se opře o špičky nožiček a dělá kroky a zadek vystrkuje výš a výš … jen ty ruce má na jednom místě. na to ještě nepřišel jak s nima pohybovat … zatím se jen píďalkuje :-))

no jo, jdu se našlechtit. Musím hodit do práce papíry na potvrzení, tak se musím předvést v plné své kráse :-)).

Růžo - tak co? Už něco? Myslíme na tebe :-)).

Andělka a jaroušek 4m2t6d

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 31.05.06 09:33

Ahoj…

děkujem za gratulace k zoubku..

Jinak Ruza ještě včera nerodila a zatím snad ani teď, nic mě zatím nepsala, ale kdyby něco, hned písnu..

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 31.05.06 10:13

ahoj,jen v ryhclosti,vcera manza rikal, ze rpoy jsem zavislak na emiminu.!takze to ted musim omezit-ted spi:-)
ja se snazim ucit.

IKAIKO:tak az sem zajdu,doufam ze uz bude vase kouplka hotova(nebo uz je).

ANdilku jste opravdu hodne,ze si myslite jak jsem chytra,ale bohuzel ne,ja to furt opakuju dokola a jsem jak imbecil,proste se mi vse plate dohromady a koktam jak blb,tak to chci videt!ja uz od toho chci mit klid!

holky v patek manza odjizdi na vikend pryc,tak vas po vecerch doctu!tak me ted zatim omluvte.

RUZ:porad cela,jo?

Andelo:no to mne prvne neco udelaal muj dr.-ten hmat,ale byl opravdu citlivy takze to nebolelao a asi nicemu nepomohlo,pak jsme meli sexik-a druhy den jsem rodila:-))no a ta PA mi pro stahu vzdy objizdela hrdlo,byla to fakt silena bolest,ale asi to pomohlo!!protoze o pul7 kdyz jsem prsila do porodnice,tak pry neotevrena,v 9h.na 3cm a 21.41-ta necelou hodnu byl maly na svete!!!toz vyborny porod.

DAlif:narusil se nam v nemocnici rezim a uz mi maly vstava driv-ale porad ne jak u vas,ale i tak jsem nevyspala a u uceni usinam-jsem si uz dala kafco:-)

zdravim i ostatni.snad bez nomoci.VALLI+MAr­tinek 11mesicu 1t a par dni:-)

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 31.05.06 12:21

ahojky holky:-((

stale cela a uplne vyřízena po 3probnene noci.Dneska opet v 23h nastup(bolesti zad a křece v podbrisku)řekla bych mnohem silnejsi než včera a předevčírem.hrozny tlak dole-jako by mrnousek chtel ven a nemohl.v pul 3rano jsem se doplazila do sprchy a do 3tam byla a celkem se to zklidnilo pak jeste par zachvevu do 4.a pak sem total vytuhla.

Jak jsem psala Olušce-pokud neumru tak snad brzo porodím!!a při porodu budu nejspíš spát:-))

když budu mit ty bolesti i dnes večer tak už nejspíš vyrazime do VN k nam aspon mi řeknou co jak nebo už si me tam nechaji.

tak se zatim mejte!!

Total vyřízenaa Růža a zlobiví Kubísek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »