Růzňata - díl 7. - Prdíky & koliky aneb Malé rady pro Velké

Rodičovství

Když se nám 31.května minulého roku narodil syn Pavlík, prožívala jsem nejšťastnější dny svého života. Jelikož se narodil císařským řezem, bylo možné vzít si ho na rooming in až 3.den. 2 dny jsem si představovala, jak to bude krásné, až ho budu chovat a on bude spokojeně spinkat vedle v postýlce tak, jak jsem to viděla u jiných maminek.

Bohužel toto bylo jenom snem, protože Pavlík naši první společnou noc téměř celou proplakal a tento stav nás provázel celé první 4 měsíce. Plakal v noci, plakal ráno … prostě pořád :-( Moje šestinedělí bylo příšerné - jizva, únava a na ruce ve dne v noci řvoucí dítě, které prostě nešlo položit…

Od lékaře jsem se dozvěděla, že se patrně jedná o prdíky a koliky, dostala jsem kapičky SAB SIMPLEX a tím to zhaslo. Marně jsem surfovala po internetu, informací bylo žalostně málo (alespoň tenkrát mi to tak připadalo). Proto jsem se rozhodla zpracovat elaborát :-), který by možná mohl novopečeným maminkám tuto problematiku trochu zpřehlednit. Předesílám, že interpretace je samozřejmě laická (nikoliv odborná) :-)


Prdíky způsobuje spolykaný vzduch, který miminko nemůže dostat ven (ani horem, ani spodem). Ve trávicím traktu se vytváří bubliny, které tlačí a bolí.

Koliky („tříměsíční“) jsou bolestivé stavy, při kterých má miminko patrně křeče v bříšku a jsou způsobeny citlivostí nedokonalého trávicího ústrojí. Projevem může být křečovité vykopávání obou nožiček a prohýbání do luku. Příčinou bývá u kojení často nevhodná strava matky (miminko může být alergické/citlivé) na některou složku potravy maminky a u nekojený druh UM (v tomto ohledu nemá zkušenosti, Pavlík byl plně kojený do 6,5měs)

Některá miminka trpí jen na prdíky, některá trápí kolika (často to bývá jen ve večerních hodinách - ovšem někdy i celý den a noc) a elitní jednotkou jsou drobečce, které trápí kombinace obou těchto radostí (což byl bohužel zrovna náš případ…)

A teď tedy co s tím … ???

Kapičky
Kapičky, které „rozpouští“ bubliny ve střevech.
Obvykle se předepisuje SAB SIMPLEX (volně prodejný) - dávkování určí lékař. Anebo jsem v diskuzi četla o kapičkách LEFAX, které jsou obdobou prvního uvedeného.

Úspěšnost v našem případě (SAB SIMPLEX) … neprokázána

Pozn. Kapičky SAB.S. se nevstřebávají do organismu, nelze jimi předávkovat, můžou se používat neomezenou dobu

Gely na bříško
Gely na masáž bříška, kdy se protinadýmavé látky dostávají k trávicímu traktu přes kůži (volně prodejné).

Úspěšnost v našem případě (PUPÍK, FLATULIN) … neprokázána

Úlevové polohy
Poloha ležícího tygra - dítě leží na matce (či otci) na předkloní hlavou směrem k loketní jamce, hlavičku má o předloktí opřenou, bříško leží na dlani, nožičky visí volně dolů

  • tuto polohu náš taťka ještě vylepšoval tím, že nožičky chytil za chodidla druhou rukou a jemnými pohyby s nimi „pumpoval“ směrem nahoru

Úspěšnost v našem případě (zejména do 3.měsíce) … 100%

Klubíčko - dítě je opřeno zády o matku - hlavička mezi prsy - a ta je drží pod kolínky sepnutýma rukama

Úspěšnost v našem případě (zejména od 3.měsíce) … 75% (pomáhá i na zácpu)

P.S. Samozřejmě se s dítětem vždy chodí - jak jinak, že? :-))))

Cvičení
Jízda na kole - miminko leží na zádech a maminka mu cvičí s nožičkami podobně, jakoby miminko jelo na kole

Úspěšnost v našem případě … 0%

Kolínka k bříšku - miminko leží na zádech a maminka uchopí pokrčené nožičky zespodu za stehna a pevně je přitiskne k bříšku. Pak uvolní a znova opakuje, dokud nezačnou odcházet prdíky či stolička.

Úspěšnost v našem případě … 100% (na to jsem přišla až asi tak kolem 6měs, na prdíky a na zácpu funguje u nás naprosto spolehlivě)

Tělocvik na bříšku - je vhodné dávat miminko co nejvíce na bříško, aby se „vyprdělo“

Úspěšnost v našem případě … (do 4.měsíce) … 0% (nechtěl být na bříšku ani za nic)
(od 4.měsíce) … 50%

Masáže bříška
Doporučuje se masáž bříška ve směru hodinových ručiček gelem, anebo nahřátou plínkou. U nás fungovalo masírování bříška rukou nahřátou ve vodě, když se Pavlík koupal.

Úspěšnost v našem případě … 50%

Rektální rourka
Několik velikostí měkkých gumových trubiček (volně prodejné - velikost doporučí v lékárně) s jedním zaobleným a druhým rozšířeným koncem.
Naolejovaná trubička se zavede do naolejovaného zadečku - poloha jak komu vyhovuje (u nás bylo nejdřív lepší položit mimčo bříškem na má kolena, posléze bylo lepší aplikovat normálně vleže na zádech při pokrčených nožičkách) - kam až to jde a pak se s trubičkou jemně kroutí, povytahuje a zase zavádí. Po chvilce začnou odcházet plyny (bodem zlomu je v tomto případě uvolnění řitního otvoru, který mají miminka úplně stažený, když je něco bolí…) a obvykle se miminko i pokaká.

Úspěšnost v našem případě … 100%

Pozn. Na rourky panují rozdílné názory, obecně si myslím, že pokud se používá jen ve chvilkách největší krize, uškodit nijak nemůže. Používali jsme ji tak 1× týdně kolem 3.-4. měsíce a od přechodu na příkrmy je vše OK.

Strava maminky
Doporučují se pít kojící čaje + fenykl, do jídla přidávat kmín, atd. To je asi zřejmé.
Níže uvedu příklady nadýmavé stravy a vhodného jídelníčku pro maminky (částečně převzato z diskuze na www.rodina.cz). ---
Nejčastější dráždidla - mléčné výrobky, čokoláda, kofein, melouny, okurky, pepř, citrusové plody, džusy a kořeněná jídla

Nejčastější nadýmadla - květák, brokolice, růžičková kapusta, okurky, červená a zelená paprika, cibule, fazole a luštěniny

Potraviny, často vyvolávající koliku - kravské mléko, banány, lesní plody a všechno, co obsahuje kofein

Pokud matka dítě kojí, měla by omezit spotřebu syrových pokrmů. Na jejím jídelničku by se měla vařená jídla podílet 70 až 80 procenty a syrová jídla pouze 20 až 30 procenty. Jezte jednoduchá jídla.

Teď to vypadá jakoby maminka nesměla nic, že? :-) Je dobré, aby si maminka vedla deníček, co snědla, aby pak po cca 12hod mohla zjistit, jestli to vadí či ne. U nás byly nejhorší : melouny, koření (zejména pepř, paprika a chilli) a VAJÍČKA (ta Pavlíka nadýmají i teď)


Tak - toť vše :-) Doufám, že tento (asi trochu dlouhý) článek některým maminkám alespoň trochu pomůže a prosím zkušené maminky, aby v komentářích přidaly další tipy a rady, na které jsem v článku zapomněla.

A nebojte, vše se časem v dobré obrátí. I my jsme toto období překonali a teď nás už trápí prdíky jen sem tam. Takže HLAVU VZŮRU !!!

Peťula + (již-tolik-neřvoucí) Pavlík 8měs

***
RŮZŇATA :-)

Anďílek - Nicolka 2. 1. 2005, Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Fendy -Lukáš 1.6.1989, Kačenka 27.11.04, Mor.Buděj.(Hana-37)
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.01.2005 Jihlava, 30
Ivca_K - Klára Samira -29.5.05, Praha, 32
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín (Jitka 30)
KajaF -Anička Františka 24.10.2003, Matěj Filip 3.10.2005, Praha(Karolína 25)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Maya - Adélka 27.3.2005, Praha,28
Packa -Honzik 1.1.2005 , ( Šárka -25)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005 Praha (Tereza, 32)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva-23)
Vinona - Sára -12.10.2005,(29)
Violet - Matyáš 15.1.05, Most (Denisa-24)

Kačula - Verča 10 m. HOST DENÍČKU"

P.S. Snad tam nejsou žádné gramatické chyby ;-)))

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.02.06 22:04

ha ivan, necekam nezvan:-) jsem prvni hura,jdu cist

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 18.02.06 22:36

diky petulo za denicek, ja teda ani nevim ze je mezi prdikem a kolikou rozdil.nas martinek to mel presne 10tydnu, a jsem rada ze to trvalo tak kratce-i kdyz i ty dva mesice prezit bylo dost udesny!ted na to uz vubec netrpi, nastesti.pouzivala jsem gel na bricho, mamka-jako detska sestra pracujici na NOV.ODD. -mackala nozky na bricho,ja taky ale to se clovek boji aby tomu drobeckovi neublizil,ze.gel na bricho nepomahal,caje co jsem pila taky ne,tlaceni na bricho pomohlo, ze si prcnul,ale stejne pak rval dal.nejcasteji jsme pouzivali trubicku 3× i nekdy vickrat denne!a zavislak rozhodne na trubicce nebyl a neni!a kaka od tech 2mesicu sam a bez problemu.dal nejvic mu pomohla poloha,kterou umel jen tatinek protoze ma velkou silu:-), jakoby chovani a hodnje zmaqckle nozky smerem k bradicce.mne po chvilce uz bolely ruce tatka to vydzel dyl,ale bohuzel jak povolil tak rval jak tur.uz treba i spal a jen jsme ho dali do postylky zase rev.na ty prdiky se u druheho mimi teda vubec netesim,dost jsme se u toho i hadali.tatka chtel davat porad rourku,ale mne pripadalo ze po pul hodine uz je to moc!tak jsem ho mirnila .a taky tatka nechtel pochopit ze prdiky ma kazde mimi, ze jeste neba ty spravny bakterie ve strevech a proto mu ty streva tak blbe pracuji, takze tatka nadaval na doktorku ze uplne blba proc mu nic neda,ze ju vymeni:-) a to jsme meli sab i lefax!a davala jsem kapek vic nez rekla doktorka!stejne to nepomahalo!proste vzdy to musel/on i my:-)/ pretrpet a protrpet:-) pak to najednou ustalo samo, zadnou zmenu jsem neudelala.pak jsem tyden davala jeste preventivne kapky a pak uz nic a bylo po vsem.to byl najednou klid.:-)tak to teda bylo u nas.

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 18.02.06 22:40

Sakra, sakra…

gramatické chyby tam asi nejsou, ale překlepy a chybějící písmenka jo :-(

Budiž mi omluvou mé stále se budící dítě, které jakoby vědělo, co zrovna dělám a že se ZROVNA CHCI SOUSTŘEDIT :-)

Omlouvám se! Příště to napravím :-)

Peťula

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 18.02.06 22:51

Ahoj,
nakoukla jsem k vám ze Severomoraváčku, neb toto téma bylo u nás svého času hodně aktuální. Použili jsme všechny zmiňované metody a nepomáhalo takřka nic. U rourky byla jen chvilková úleva a pak přišlo všechno znovu. Takhle jsme bojovali od 1 do 6 měsíců. Nakonec pomohla až návštěva homeopatky. Nechtěla jsem tomu věřit, ale bylo to skutečně tak a vyčítala jsem si, že jsem k ní nešla dřív.
Martina a Filip, 15 měsíců

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 18.02.06 22:58

Ahojky Petulo,
díky za deníček, myslím, že to je ožehavé téma a každá z nás s ním má své zkušenosti :-)
My jsme naštěstí extrémní problémy s prdíky neměli - pořád jsem čekala ty pláče a oni pořád nepřicházely. Máťa spíš tlačil tak urputně (bez pláče), až si vytlačil pupeční kýlu…

A teď, co jsem si při čtení toho článku vypsala:

tříměsíční kolika - je způsobená tím, že právě kolem tří měsíců se miminku upravuje střevní mikroflóra a to je zátěž sama o sobě, natož, když ještě ty střívka mají zpracovávat jídlo. Proto mají takové bolesti.

Co se týče cvičení a masáží bříška, tak to nám doporučovali už v porodnici. Zvlášť to přitahování kolínek k bříšku je účinné. Masáže nám moc nezabíraly, ale stejně jsme je preventivně po každém koupání prováděli.

Pediatrička nám taky doporučila, že při úporných bolení bříška se může dát miminku na lžičce trošku vývaru z kmínu. Takže když jsem viděla, že se Máťa přes den trošku kroutí, tak jsem mu večer jednu kávovou lžičku dala a úspěšně střílel celu noc:-)
No a Sab Simplex jsme měli taky, dávali jsme je každý den.

Jinak kojící maminky by neměly ani bublinkové pití. Nám v porodnici nedoporučovali ani Matonku a když, tak ať si ji necháme otevřenou, aby vybublala.

A taky jsem si vzpomněla ještě na jedno cvičení. Když byly Máťovi asi 3 měsíce, byla jsem s ním na tzv. Lítání s miminky. Je to takové zvláštní cvičení, nebo spíš houpání miminek za ručičky a nožičky. Může se s nimi takhle cvičit prakticky hned od začátku. Ne každý tomu přijde na chuť, je to opravdu hodně individuální. My to cvičíme (teď už moc ne, mávat s Máťovými 11 kily, to už je na moje záda a ruce pěkná zabíračka:-) a moc nás to baví. Ale je tam i jeden cvik, který právě uvolňuje bříško. Pokud byste chtěly, mohla bych o tom cvičení někdy napsat deníček.

Musím říct, že my jsme opravdu s prdíky nikdy neměli moc problémy, takže probrečené noci a dny neznám. A do dneška je Matyáš zdatný „střelec“ :-)
Všem, které si zrovna zažívají bolavé období, držím palečky, abyste to měli co nejdřív za sebou a přeju pevné nervy.

Papa
Tereza

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 19.02.06 08:11

Ahoj, já mám dvouměsíční dceru a prdíkama jsme ještě před pár dny trpěli hrozně. Přestalo to úplně až jsme vy:,–(ili SAB SIMPLEX!!!!!!Chodím na diskuzi, kde máme všichni stejně stará míma a všem se stalo totéž!! Od té doby krásně kaká, prdí o 106 a max 1 prdík za den ji potrápí tak, že si trošku popláče. Fo té doby, měla neskutečné křeče a řvala až do modra. Jediné co Sab přinesl, bylo to, že když jsem jí ho dala, tak se na chvilku uklidnila, protože je to slaďoučké. Takže já radím…PŘESTAŇTE DÁVAT SAB A KONEČNĚ SE VYSPÍTE:O)
Na prdy jsou ještě naprosto přírodní, ale trišku dražší kapky BABY CALM,ale nevím, jestli už to někdo nepsal, nedočítala jsem.¨

Vendelina

 
vinona
Kecalka 166 příspěvků 19.02.06 08:51

Ahoj holky-výborné téma deníčku Peťulo!

Tak u nás,respektive u Sáry to bylo obdobné jako u Peťuly.Až na tu jizvu,ta byla na jiném místě:o).Bohužel nám nezabíralo skoro nic,ani kapky,ani masáž,ani....­..Rourku jsem zavrhla v okamžiku,když jsem se podívala,jaké maličké prdítko Sára má,bála jsem se ,abych jí neublížila:o(
Nakonec jsem ale na jeden způsob přece jen přišla!Sprchou jsem jí nahřívala bříško a to pak byly střely jako z děla :o) Takže nám zabralo pouze toto.Uplynutím 3 měsíců se vše zlepšilo a já jsem si teprve mohla užívat neplačícího miminka.Co se týče sabových kapek,tak u nás to fungovalo jako u Vendeliny(pouze jako lapka na dudlík),takže žádný,tak dlouho očekávaný zázrak se bohužel nekonal.A to jsem si najivně myslela,že na prdíky trpí spíše kluci :o))).

Vinona+Sára 4 měs.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 19.02.06 09:19

AHOJKY

Tak si rikam ze konecne doctu vsechny komentare, a ejhle, mame novy denicek. Dik Petulo za nej, pro nektere je to urcite aktualni denicek.
Na prdiky nerada vzpominam v Ondrou, to nam doktor po tom co nam kapicky Sab S. vubec nepomohli, nechal nam jeste namichat nejake kapky v lekarne, ale uz vubec nevim co to bylo. Bylo toho 1 litr, a vim ze to mel 5× denne 1 lzici!!!!!!!. To docela pomahalo. No ja jsem pila caje snad po litrech, dokonce jsem si varila i kminovej odvar, i jsem ten kmin zvejkala, fujjjjjjjjj. No trvalo to tak ty 3 mesice, pak kdyz se zacal vic vrtet, tak se z toho nastesti vykopal. Kdyz jsem cekala Vitka, na prdikove obdobi jsem se vubec netesila, nakoupila jsem caje, masticky a nevim co jeste. Snad doufam to pomohlo. Vitek na prdiky netrpel skoro vubec.PARADA. Dokonce jsem se ani s jidlem nehlidala. V lete jsem se cpala hraskem, kedlubnama a Vitek byl porad vysmatej a to mel teprve 2 mesice. Takze to jsem asi mela za odmenu, za to, ze jsem si s Ondrou protrpela az dost, ale i na to se holky nastesti zapomina.

No a jinak, jestli se nevyjadrim k necemu na co se me treba nekdo ptal, tak se omlouvam, ale mam v tom chaos. Jinak :,-(ru uz docela zvladame, Ondra si zacina zvykat, a dneska konecne spal celou noc, ani jednou nezaplakal ze ho to boli.Takze snad uz bude lip.Vcera jsme konecne vyrazili i ven, jel na sanich a byl nadmiru spokojenej. Jenom ja odpocitavam dny, kdy jeste bude mit tu nechodici. Na sundani jdem 9.3, takze uz asi jen 18 dni. Pak sice jeste dostane dalsi, ale ta bude snad uz chodici. Tak to si pak snad uz dojde nekam sam. Ted ho musime vsude nosit, vsechno podat, hruza. Docela se pronese. Nejvetsi sranda je vecer u koupani. Dostane igelit na nohu, ve vane ho po:,–(im do lavoru a sprchuju ho, nastesti se mu to i libi.

Vitek se po me porad plazi, doleze za mnou, chytne se kalhot, hned stoji, des. Kdyz jsem mimo jeho dosah, hned rve. Musi me porad mit na ocich, to je HRUZA. No a kdyz jsem mimo, tak se o vsechno postavi, a protoze se jeste dlouho neudrzi, hned pada. Dokonce si mysli ze si dojde od gauce ke stolu. Stoupne si o gauc, pusti se, natahne ke stolu a BUM. No ale je to malej hrdina. Obcas se jen podiva, nezacne ani brecet, ale hned to jde zkouset znova.Trumpetka jeden, s takovouhle bude brzo sama modrina.

No jinak odpoledne jedeme za prababickou, zitra rano do Noveho Mesta za moji mamkou, ale snad kouknu na net po poledni, nebo kdyztak zitra vecer urcite na chat, snad tam nekdo bude. Preju vam hezkou nedeli.
AHOJ Ilča, Ondrisek 2r 10m. Viťas 9,5m. (to to leti)

 
andela  19.02.06 09:31

Ahoooj Petulo a spol.,

jo jo prdíky prdíky, to jsou pěkní neřádi. Jája je docela hodňoučké miminko, pokud mu pořád někdo nebere dudlík. Ale když ho tlačí prdíky, to je řevu … seřve mámu, tátu … všechny okolo :-)). Taky mi přijde, že ty kapičky Sab s. jsou na nic. Ale dávám mu je alespoň při večerním a nočním koju(pokud jsem schopna). Jinak jak mi Valli poradila, zakoupili jsme rourku. Většinou se kroutí ráno, kolem 5,6 hod.ráno se začne kroutit a řvát. Pomáhá mu, když ho mám na ruce a je trošku zkroucený a ještě mu tlačím nožky na pupík … alespoň na chvíli. Ale spíš to já nevydržím a sáhnu po rource. Jája se vyprdí, vykaká a do 8 si můžem dát ještě šlofíka.
A to piju 2-3krát denně kojo čaj, Jája vypije až 100 ml.fenykl.čaje přes den … ale většinou ráno to je hrůůůůza.
Jo, z tou masáží bříška - mi někdo říkal že se to nemá, že se miminku můžou zauzlovat střeva ???? tak nevím.

Jééé, znáte to když potřebujete něco udělat, zejména oběd taťkovi, a prcek pořád vyžaduje vaší pozornost … já ho včera šoupla do klokanky … a třikrát jsem se hnula a on mi tam usnul :-)). Jen jak jsem ho sundala byl během chvíle vzhůru, ale udělala jsem ćo jsem potřebovala.

Jinak zaznamenávám už asi týden první pokusy o komunikaci Jarouška.Bábi a dědovi už prásknul i co nevěděl :-)).

Pěknou neděli všem a prdíkům zmar!

Andělka a Jaroušek měs.8dní

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 19.02.06 10:31

Ahojte holky,

tak jak si tak čtu ty negativní zkušenosti se Sab Simplex, měla bych tu jednu pozitivní :-)

Pavlík se díky každodennímu podávání kapiček naučil krásně jíst ze lžičky :-))) Takže pak jsme neměli při zavádění příkrmů problém :-)

Hezký den!

Peťula + Pavlík 8,5měs

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 19.02.06 14:03

JO JO PRDÍKY…ty mi známe…začaly v 6ti týdnech a přestaly až sme malýmu začaly dávat první příkrmy.Do té doby jsme byly neustále u naší paní doktorky,protože ta měla podezření,že se jedná o alergii na bílkovinu kravského mléka.Přidala se krvavá vlákna ve stoličce a to už bylo závažné.Ta se naštěstí nepotvrdila,ale trvalo to dost dlouho a těch vyšetření jsme si taky užili ažaž.No a začalo to celkem nevinně.Já jako kojící matka jsem si dopřávala mléčných výrobků habaděj,ale přišlo podezření a byl konec.Protože u nás to sice naštěstí alergie nebyla,ale ona se takhle opravdu projevuje,TAKŽE POZOR-pokud mimi trpí na velké bolesti a nadýmání,musíme myslet i na tuto možnost,protože i když je miminko plně kojené,tak se bílkovina kravského mléka dostává do mateřského ze stravy matky.je proto dobré,pokud se prdíky a nadýmání stále opakují i když uděláme opatření,jako vynechání kořeněných pokrmů,perlivých vod a vše co už nám PETULA popsala,myslet i na tuto možnost.Pravda je totiž taková,že se novopečené maminky snaží udělat to nejlepší pro dobré kojení,což znamená velký přísun vápníku ve formě mléčných výrobků,ale efekt v tomto případě bývá spíše opačný.Opravdu jsme si toho užili dost a dost,takže od 6ti týdnů do 7 měsíců stále potíže ,ale s nasazením prvních příkrmů se situace upravila tak že dnes už papkáme lipánky a jiné mléčné výrobky a po problémech ani památka..Vydržte milé maminky prdíkatých miminek,je to z 90% procent vinou nezralostí zažívacího traktu a tím co popsala Petula opravdu můžeme pomoci se prdíku zbavit.

ZAUZLENÍ STŘEV někdo tu psal,že se může stát při masáži bříška,ale já si myslím,že pokud se masáž provádí citlivě a hlavně po směru hod ručiček,tak se nemůže nic stát-jedna babka povídala v tomto případě asi platí.

PETULA: super deníček,Prdíkatej Pavlík ti dal zabrat,co?
ILČO: myslím na vás s tou sádrou:(:(:( ale prdítko menší už má karamboly,to je jak u nás,oni si myslí,že kam natáhnou ruku,tak tam došáhnou:):):)

SAB SIMPLEX: nám teda moc nepomohl,ale tyto negativní zkušenosti slyším poprvé.Moje kamarádky používaly a byly naprosto spokojené,takže bych to brala s rezervou.My měli Lefax-to je homeopatikum a spokojenost.

MOJE RADA: dávali jsme malýho od začátku potíží na bříško a tím se vlastně začne pohybovat jak se snaží lézt a rozpohybuje střívka a tím usnadní odchod plynů.Toto samozřejmě provádět pod dohledem.A potom BABY VAK tam se malej vždycky schoulil do takové polohy,kdy střílel jak o život a hlavně se tam uklidnil a nebyl takový ten rudý uřvaný uzel:(
Tolik o prdících.

**HLÁSÍM SE DOBROVOLNĚ K DALŠÍMU DENÍČKU.VYPADÁ TO NA SOBOTU-NEDĚLI. **

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 19.02.06 15:15

Ahoj Ilčo,
držím vám palečky, ať těch 18 dní zvládnete a ať vám potom už dají tu chodičku. Chudák Ondráše, v tomhle věku sádru, to je mi ho moc líto.
Tím, že jsem se zařadila do diskuse později, tak nevím, co se mu stalo?

Jinak náš Matyáš je tady děsný snaživec, jako váš Vítek :-) pořád něco zkouší i za cenu pádů a boulí. No, ale asi je to nutný, pošli jsme si tím všichni…

Papa
Tereza

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 19.02.06 15:38

teda Petulo, moc pekne napsany denicek.

Nas synek na ne trpel a jeste trpi dost, davali jsme Sab simplex -krasne papka ze lzicky a jeste obcas po koupani davame, ono nekdy je to oblikani dlouhy a on tak nerad se oblika, nejradeji by byl nahatej furt,ale to bysme tu museli mit vytopyno..nevim jestli pomaha,ale do 1 mes.se olizoval,ted se u Sabu trosku sklebi jak kdyby to byl citron ?! zkouseli jsme i gel Flautlin,masaz briska..ale asi nejvic pomaha byt na brisku,nebo poloha tygrika nebo kdyz tatk s nim dela kraviny-to je cvici s nozickama..Rourku jsme nezkouseli.

PETULO,proc jsi dostala Pavlika az 3.den ? Ja si vzdycky myslela,ze holky po cisari to maj leps,nejsou ty hrozny bolesti tam dole,zadnej strach jit na velkou apod…a ono si cek asi nevybere.

SALECKO - Lefax je to stejny jako Sab simplex jen jina firma, to homeopatikum se urcite jmenovalo jinak.

SIMPANOVA, PETULO , VALLI, IKAIKO - to musi byt sranda chytat vase ditka,kdyz se tak rozcestovali ;-)

jinak se omlouvam,ale nemohla k netu, malej byl vcera nejaky rozmrzely asi prekvapeny,ze tatka nejde do prace a je s nami..
Jinak zitra snad konecne uz to ockovani,i kdyz v noci mel takovou rymu,nic jsme neodsali,ale chroptel..
Jo objevili se mu takove suche mista,hlavne na nozickach u nartu, u podkoleni..nez­nate to ? Nemuze to byt z praciho prasku ? pouzivam furt persil sensitiv a davam extra machani.

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 19.02.06 17:27

jo jo, dalif ,

zdání klame… bolesti po císaři jsou šílené, už jsi měla někdy břico rozříznuté napůl? :-( Po operaci musíš 1 den jen ležet a o to horší je 2.den vstát a chodit? Člověk má dost starostí s tím, aby si došel na záchod (mimochodem taky otřesný zážitek) a je rád, že zvládne kojení… Jizva mě přestala bolet až po 7 měsících a do těch 2 měsíců to bylo utrpení :-((( Nerada na to vzpomínám …

Doufám, že podruhé se císař snad konat nebude, raději bolest před tím a bezprostředně potom, než se trápit celé měsíce (o vzhledné jizvě nemluvě…)

no nic, to jsem si postěžovala :-)))) … mezitím se mi dítě pokakalo na klíně :-)))

zatím pa!

Peťula

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 19.02.06 17:58

DALIF-mně to dávala doktorka s tím,že je to homeopatikum!! tak nevím,ale to je jedno,hlavně že to pomohlo:)

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 19.02.06 18:16

Čauky holky,,

tak jsem právě dočetla deníček a je super musím tě pochválit Petula_.

Jinak ještě k těm prdíkům jsou ještě jedny kapičky a ty nám hodně pomohly a jmenují se BABY CALM a jsou super nám pomohly. Tak dyštak jen pro doplnění.
zde jsou, aby jste videli jak vypadají http://www.lekarna.cz/…koncentratu/

Jinak co se týká SAB SIMPLEX to dáváme spíš na uklidnění, ale na prdíky to nepomáhá. Pak nám doktorka napsala LEFAX, ale to nám moc též nepomáhálo a přišlo mě to moc komplikované (dávkování).

Gelíky na prdíky používáme máme tu FLATULIN nebo PUPÍKA a s tím jsem spokojená.

Tak to jen tak můj názor k těmto přípravkům.

Jinak hlasím, že se nám klube zoubek a je nám dost těžko a pořád pláčeme a zítra jdeme na pvní očkováníčko tak to bude dost kruté. Tak se omlouvám za to, že moc nechodím, ale teď lítám spíše kolem malé a když se dostanu na net tak jdu na chat si pokecat s holkama.

Pa pa Péťa a Eliška 4 měsíce

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 19.02.06 18:31

Ahoj maminky,
jsem od Opičáků, ale nedá mi to nereagovat na tenhle pěkný a hlavně užitečný deníček.
Chci přidat náš případ a zkušenosti. Můj první synáček (dnes jsou mu skoro 3 roky) tpěl na prdíky příšerně. Vyzkoušela jsem vše a nepomáhalo nic. Přešlo to až kolem 6 měsíců.
Teď mám skoro dvouměsíčního synka a je to naprosto stejný. Provádím všechny opatření. Tzn. 2× denně fenyklový čaj, nejím nic nadýmavého, ale rozpustnou kávičku vynechat nemůžu, nevydržela bych ten celodenní zápřah. Jinak mažeme, masírujeme, přitahujeme kolínka a spíme na bříšku. Dál dávám před každým kojením Sab kapky a rourku, protože jinak se synáček kroutí už u kojení a nenají se. On se teda kroutí občas i tak, protože hrozně hltá, takže ho nechávám několikrát při kojení odříhnout a kojím v leže, protože mi mlíčko teče pomaleji. To jsou ještě moje dvě rady. Taky mi připadá, že si naloká vzduch při dumlání dudlíku.
Někdy máme bezva den, kdy spinká pěkně hodinu nebo i dvě v kuse a pak máme den, kdy je vzhůru každou čtvrthodinu. Připadá mi, že je jedno co já jím, že se prdíky moc ovlivnit nedají. Jediná rada je vydržet. Těšila jsem se, jak si vychutnám druhý mimčo, když jsem zkušená mamka, ale teď se těším, až to prdíkový období bude za náma.
Přeji moře trpělivosti!
Katule, Kubík a Honzík

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 19.02.06 18:37

Ahoj holky,

to je super, nový deníček :-)
Nás prdíky tak nějak minuly a ž na ten osudný 3.měsíc- to jsme měli asi týden napůl prochozených nocí, Matyáš spal vždy tak do 1h ráno a pak do 4h plakal, když ho nikdo nechoval. Předtím jsme měli jen 1 ubrečenou noc, a to v porodnici, kdy nám dali k obědu guláš se 2 čerstvými krajíci chleba !!!!!! Dojídala jsem v jídelně 1.krajíc a uslyšela Matýho z pokoje, že se probudil. Tak jsem zbytek guláše a 2.krajíc oželela a spěchala za broučkem. Umíte si představit celé oddělení šestinedělí ve 3h ráno na chodbě se řvoucími mimči v náručích?
Fakt jsme nespaly snad ani jedna, čerstvý chleba udělal své. Některá mamina si dokonce stěžovala, co to tam vaří pro kojící matky. Alespoň jsem byla ponaučena do příštích měsíců, já čerstvé pečivo miluji v jakékoli formě, takže jsem pak musela často vzpomínat na tu noc v porodnici, abych i sebemenší ždibec pečívka oželela…

Matýskovi jinak nevadilo absolutně nic. Nejedla jsem samozřejmě kořeněmá jídla, ty nemusím ani když nekojím, ale jinak jsem se moc neomezovala. Asi v 7měsících malého jsem porozdávala všechny PUPÍKY, co jsem měla v zásobách, kdyby bylo nejhůř a opravdu je klid.

Přeji vám všem, které máte doma malá mimča, abyste na tom byly nejhůř jako já - co se týče bolavého bříška a hezký zbytek neděle!

Violet a Matyáš 13měs

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.02.06 20:05

simpanova:tak to ti zavidim ze jste meli od prdiku klid!
Petulo:jeste me napadlo ze nevim proc ale pomahalo mu od rvani-ktere si myslim bylo od prdiku-vozeni v kocaru tam usnl hned a na nejake prdy si nevzpomnel,ale v posteli rval jak tur.
Maty:tak co vyrazka?cetla jsem dizkuzi,ale opravdu nevim co to mas.byla jsi u doktora,ja bych tam letela hned,kdybych videla neco neobvykleho-myslim tu vyrazku.
ikaiko:nas marta je jak vas vitek!taky se vsude stavi drzi se jednou rukou a dela frajera:-) ze se udrzi a pada jak siska!musim byt porad u nej jinak by spadl,narozdil od vitka ale rve i kdyz spadne a nic se mu nestane-asi z toho uleku:-)(no nerve moc spis natahuje).
dnes nam martinek rekl baba a rano tata!neco si mlel pod fousy:-) a najednou slysime tata-takovym hlaskem konipaskem:-) pak uz tata ale nerekl:-( jen tak kdyz si neco povida s hŕackama tak rika ba.ale zatim nevi co to znamena.

Andelko:kdyz budes masirovat brisko po smeru hodinovych rucicek tak se mu nic stat nemuze, PROTI smeru je to mozna na to zauzlovani. jinak s tou klokankou to taky znam:-)usne polozis a rve:-)
Salecko:tak to te obdivuju 7mes. bych ty prdiky nevydrzela!2mes. mi to bohate stacilo!s tim denickem teda pocitame,ze jo holky!
jinak salecko ja jsem mela pujceny takovy ten vak pres rameno,ale nevim jestli to bylo tim ze byl martas tak velky,ale proste jsem ho tam neumela spravne dat,furt rval, a pripadalo mi ze vypadne a ze je spis zkrouceny a ze mu to neni pohodlne,jeste ze jsem to mela jen pujcene a ne koupene:-) ¨jinak ze je lefax homeopatikum o tom nic nevim,doktorka mi prvne dala sab a opak kdyz videla jeho brisko tak nam napsala lefax ze je silnejsi nez sab,pry ze to mam davat jednou denne,pak jsem to davala uz trikrat, nic mu to neudelalo-nic spatneho ale ani to nepomohlo:-(

dalif:opravdu nevim,muj ma takove cervene flicky jakoby vyrazku zezadu na rucickach ale zatim s tim nic nedelam.ve CT jdu k doktorce tak se zeptam.
mamulinko-coze zub???my mame 8mesicu a zadny zub!!!
Violet:to snad ani neni mozny bez prdiku?tyden bych teda brala treba pri duthem mimi:-)

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 19.02.06 20:13

Jo jo zoubek už se klube co říkala moje mamka tak prej i já jsem měla uz na začátku 4 měsice venku skoro prvni zoubeček.

pa Péťa a Eliška 4 měsíce

 
andela  19.02.06 20:25

Ahojky všicí,

tak jsem dneska tedy po koupání, když jsem broučka mazala, masírovala bříško dle vašich rad.No stejně počítám s tím, že k ránu se zas začne kroutit.Taky jsem ho otočila na bříško a mazala záda, a představte si, on nejen že držel hlavičku, ale ještě se pěkně zapřel o ruce … a vydržel docela dlouho.To jsem čuměla :-)).
Jinak máme první zkušenost s vyrážkou.Do­pol.jsem Jáju převlíkala, tak jsem zjistila, že se pěkně osypal.Ale teď večer to měl už skoro pryč.Tak si můžu nechat zajít chuť na směs - já tam totiž dávám koření snad od všeho něco :-)).
Valli- jak dlouho asi tak můžu Jáju v tý klokance nosit?Aby mu to moc nevadilo na páteř.Já ho tedy měla asi 15 min. Chtěla bych si pořídit spíš ten šátek … ale ještě si to musím promyslet.Přeci jen je to záhul na záda, který mě bolí už teď …

Andělka a Jaroušek

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 19.02.06 20:25

toz Lefax je trosinku silnejsi jak Sab simplex,ale podobna ucinna latka ze stejne skupiny.

Jinak Valli nam taky v kocarku v pohode, v postylce ne, asi v tom kocarku je nejake zvlastni prostredi,ve kterem prdiky neboli ;-)
Valli, moje neterinka Sara nar.2.5. takze o trosku starsi jak Martinek a stale zadny zub,pritom jeji sourozenci meli zuby brzo.

Mamulinko 1.zub ?? nas Vitek taky furt slinta,ale kde nic tu nic. Proc jdete na 1.ockovani az ted ? My jdem zitra snad konecne nam to pichnou, minule nemel zahojeny raminko po TBC a predtim nachlazeny -to je i ted,ale snad..

Petulo Pavlik je fakt peknej kluk a fotogenickej ;-)

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 19.02.06 20:36

ahojik dalif,

jdeme zitra na prvni, protože ve 3 měsíci měla ramínko celé zhnisané tak proto nám to nepíchla říkala, že nám to může píchnout, ale že by bylo lepší jí nemíchat vakcíny. Tak jsem taky zvědavá zda nám to píchne zítra nebo dostaneme jen očkováníčko proti obrně.

A co se týká zoubku je to super jak je vidět jen malinko, ale hlavně, že už je na světě.

Pa péťa a eliška 4 měsíce

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 19.02.06 20:36

SIMPANOVA
Ahojky, co se nam stalo, jsem psala do minulyho denicku, do 6. No a psala jsem to ve stredu asi kolem jedny hodiny. Ahojky.

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 19.02.06 20:54

VALLI: s tím vakem je to složitější ,protože pokud tam to miminko nedáš do 6týdnů věku,tak si už většinou nezvykne,ale je to individuální.jinak to ,že se ti tam zdál zkroucenej,to je tvůj pocit:):):) ale podívej se jak jsou miminka v bříšku:):):) taky celý zkroucený,ale jim to právě proto vyhovuje:)je to na zvyku.já s malým umývala i nádobí a on si tam krásně pohodlně spinkal,zatímco já jsem padala únavou a bolestí zad.Ale což,hlavně že sme to přestáli,nevím co bych těch 7měsíců bez vaku dělala.

ANDELA:dávej Jaroška na to bříško,to mu pomůže od prdíků a ještě bude rychlejší ve vývoji svalů:)Jestli ještě nedrží hlavičku,tak by v klokance vlastně nastojáka být vůbec neměl!!!!
SALECKA+VOJTA skoro rok

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 19.02.06 20:56

jo tak to su rada,ze nejenom my tak pozde. Vitek je o 11 dni mladsi jak Eliska ;-) takze brzy bude mit 4 mesice,ale obleceni nosi tak to s visackou od 6 mesicu ;-) no proste svalnatej chlap.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.02.06 20:59

andelko:to ja fakt nevim jak dlouho semuze nosit.ja ho tak malyho moc nenosila-protoze mi nedrzel hlavu a jakoby vypadaval,ale myslim ze 15minurt neni moc. asi tak hodinu mi prijde uz dost,ale 15 minut mu podle me neuskodi.

 
andela  19.02.06 21:06

Taky si myslím že jen na chviličku mu to snad neva.Já to jen prozatím zkusila - jestli bych takhle třeba alespoň nakrájela maso najednou. Taky mě to neba desetkrát si omývat ruce a dávat dudla :-))
Hlavičku dle mého názoru drží pěkně. Když ho mám přes rameno, aby si krknul, tak jí položí jen když napůl spí, jinak pořád čumákuje kde se co hejbne :-)).

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.02.06 21:16

no ja mela svuj prvni zub az v 10mesicich.takze martinkovi naroste pozde asi po mne.ja vubec mela ty zuby nejak opozdeny-mlecny mi trhaly jeste v 15letech!a prvni zub mi vypadl az tak ve treti tride:-)
nas martinek nosil ve dvou mesicich obleceni ktere nosi deti od6do 9mesicu!ted nosi vel.kolem 90cm:-) jsem zvedava na ctvrtek kolik vazi ameri!

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 19.02.06 21:29

valli .. já to říkám pořád, že váš malej je macek!!! … já mám Pavlíka za obříka, když v 8měs nosí vel.86 :-))) … a vy jste zase o něco lepší :-)))

Peťula

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 19.02.06 21:31

hmm,tak to je Martinek fakt cvalda ! a dlouhan ! po tatkovi ?

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 19.02.06 21:42

Ahojky holky,
dlouho jsem tady nebyla, dala jsem se na ScrapBook, bezva věc!! Jinak naší malou trápili prdíky zatím jen párkrát, nejvíc pomáhalo cvičení s nožičkami a taky masáž pupíku gelem Pupík.
My teď máme jiný problém, Stázince jsou tři měsíce a týden a už asi 3 týdny pořád slintá. Dává si palečky do pusinky a přejíždí si po dásních. Tak nevím, nevím, kamarádka říká, že je možné, že porostou zoubky.
Manžel ten už sde nemůže dočkat, až s námi bude jíst u stolu, resp. aby už jedla nějaké jídlo a ne jen nutrilon. Došlo to tak daleko, že šel do obchodu a tam pročetl všechny lahvičky a krabičky, až konstatoval, že je to nespravedlivé a že teda ještě měsíc počkáme :-))
 Gabka

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 19.02.06 21:52

Ahojky holky,
dlouho jsem tady nebyla, dala jsem se na ScrapBook, bezva věc!! Jinak naší malou trápili prdíky zatím jen párkrát, nejvíc pomáhalo cvičení s nožičkami a taky masáž pupíku gelem Pupík.
My teď máme jiný problém, Stázince jsou tři měsíce a týden a už asi 3 týdny pořád slintá. Dává si palečky do pusinky a přejíždí si po dásních. Tak nevím, nevím, kamarádka říká, že je možné, že porostou zoubky.
Manžel ten už sde nemůže dočkat, až s námi bude jíst u stolu, resp. aby už jedla nějaké jídlo a ne jen nutrilon. Došlo to tak daleko, že šel do obchodu a tam pročetl všechny lahvičky a krabičky, až konstatoval, že je to nespravedlivé a že teda ještě měsíc počkáme :-))
 Gabka

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 20.02.06 07:07

Ahoj po víkendu!

Petulo-,
bezvadný deníček bezvadně napsaný! Díky, díky!

Dalif,
běž s tou vyrážkou (ale ony to jsou spíše suché skvrnky, které po koupání zčervenají, že?) k doktorovi, nejlépe kožnímu. Dá ti mast. Uvědom si, kdy to začlo a jestli to nesvědí. My to máme taky. Může to být tím pracím práškem, nám to naskočilo nejspíš po Ariel Kids. Maminy bacha na něj, více maminek si stěžuje!!! Nebo se dítě zpotí v ne úplně bavlněných punčocháčkách, strava, přípravek do koupele…Ale ukaž to lékaři. Nám zatím ta mast moc nepomáhá, sice to Niki nesvědí, ale budu šťastná, až se toho zbavíme. Doufám, že léčba zabere aspoň vám.

Gabko,
to tu budou zoubky! Hledej ustavičně, ať dostaneš na šaty! I když mé hledání od prvního slintání trvalo 2 měsíce…Ale šaty mám! Ale o ty šaty vůbec nejde, je to jen taková sranda.

Napíšu později, Nicolka zavání a borový háj to není…

Andilek+Niki

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.02.06 07:33

nazdar,tak nas drahousek je vzhuru dnes od pul6 a porad se nemini jit spat,uz je ospalej ale v postylce hned vstava a musim u neho byt aby zase nespadl,prave ted cucal kus postele a dal si do zubu-i kdyz zadne nema,chapete jak to myslim.jsem uplne osapala dnes jsem k nemu vstavala asi 10×!

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 20.02.06 07:44

Ahojiky,

zdravim vás takhle po ránu už se špatnou náladou.

Dalif

tak držím palečky, aby očkováníčko dopadlo dobře. Jinak co se týká oblečení už máme bodíka velikosti 74 už i 68 je nám malá. Jelikož se Elinka najednou vytáhla a už z ní nejni takovej baculaček.

Tak se zatím mějte pa pa
péťa a eliška 4 měsíce

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 20.02.06 08:03

valli

tak to je fakt na nic. Nezavidim ti to. Mě stačí když k malé vstanu jednou za noc a to kránu. A pak celej den mám úplně o ničem.

Papa péťa a eliška 4m

 
andela  20.02.06 08:29

Zdravím všechny do nového týdne,

Valli - já taky měla dneska docela pernounoc.Malej se vzbudil o půl 12, tak mu přistavím prso - a on ne.Kroutul se a řval.Aha prdík.Tak jsem mu přimáčkla nožky, prdnul, napapal a spal.O půl druhý znova.To už přimáčknutí nepomohlo, tak jsem vstala a použili jsme trubičku, dobrý.Do rána se vzbudil ještě dvakrát, a byl nevrlej.Hrůza.Taky bych to zalomila ještě aspoň do 12 :-((
Neboj, uteče ještě nějaký čas, a vyhajáme se skoro celou noc v kuse :-)).

Andělka a prďola Jaroušek

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 20.02.06 08:53

Ahoj holky,
ráda bych vám dala tip na knížku, ve které se rozepisuje právě vámi probírané téma. Můžu vám říct, že hrozně lituju, že jesm tuto knížku nekoupila již v těhu místo oněch ostatních knih a časopisů. Když jí čtu, vidím v tom svatou pravdu a jen brečím, že jsem tohle nevěděla dřív. Je to od dr Karpa - Nejšťastnější miminko v okolí a myslím, že se tam dozvíte spoustu zajímavostí ohledně kolik, prdíků, mýtů o nich i rad, jak na to. Stojí to za to

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 20.02.06 09:46

Gabko koukala na ten ScrapBook a dost me to zaujmulo, uz ses do toho pustila - do digitalniho nebo z klas.fotek ?
Koukala na fotku Stazinky,ona uz sedi ??? vypada moc hezky,posli par fotek na mejl ruznata@email.cz , at se muzem kochat.
nas malej taky furt slinta,musi mit bryndak,jinak bych nestihala prevlikat.

Andilku dnes jdem na ockovani,toz se zeptam na ty suche mista,ale uz se trosku zmensili,mazala Bepanthenem a Infadolanem -moje nejoblibenejsi masti ;-)
S borovym hajem jsi me rozesmala,jsi uplnej basnik ;-)

Holky,vcera jsme koupili gymn.balon a vecer uspavala pohupovanim na nem a svete div se do 10 min.nas malej usnul a jeste se u usinani usmival, ted rano to vyzkousela tez,protoze od 6hod.je vzhuru -nemuze se dockat ockovani,ale to nevi,ze to bude az odpoledne ;-) a uz ho 2× uspala na balone,je to super vec.

Valli to teda jsi mela krusnou noc, ale uz muze byt jen lip,ne ?

Petulovcera server emimino trosku zlobil ne ?plne se to zaseklo a nemohla se tam dostat…asi moc lidi chtelo byt na emiminu.

zatim pa
Dali a skoro 4 mes.Vitek

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 20.02.06 09:58

Gabko, koukla se na http://www.buckova-anastazie.wz.cz ,holt su zvedava, pekne udelane stranky a tech fotek…

Dali a skoro 4 mes.Vitek

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 20.02.06 10:42

Dalif

tak ja s malou už budu na to očkováníčko vyrážet, ale mám z toho docela strach no uvidím jak to dopadne. Jinak ten míček je super já ho používala i v těhu a hrozně mě pomáhal na záda. A co se týká toho uspáváníčka a hopsání s malou je to též super věc.

pa péťa a eliška 4 m

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 20.02.06 11:09

Malá papala přesnídávku, no celá zem špinavá, má nějakou ničivou náladičku, vylila celý hrnek s čajem, opička moje. Jdu uklidit ten horor…

Mamulinku,
závidím ti noci. Já když v noci vstanu 3krát, tak to je u nás klidná noc. Je to mnohem lepší! Ještě v 5 měsících se budila co hodinu. Byl to děs. Musím přiznat, že za ten rok vypadám jak polednice. Malá, bledá, tváře divé…

Valli,
to chce aspoň půlku čokolády! Ty, hubená modelka, si to můžeš dovolit.

Dalif,
ať vám očkování dobře dopadne. Pro jistotu si kup paralen čípky, kdyby jste měli teplotku. Budeme na vás mysleti!

Andilek+Niki

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.02.06 11:48

no ja tuto knihu mam ale nestihla jsem ji precist celou.a cetla jsem ji kdyz uz jsme maleho meli,takze mozna pred tim druhym to stihnu:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 20.02.06 11:52

andilku mne ted trnou zuby takze si cokoladu dat nemuzu:-)
ted jsme oba spali od 9h do pul12!nechapu proc v noci tak hezkdy nespinka vcera byl fakt vzhuru snad po hodine a pul.a to kdyz v noci usnu tak mi prijde ze spim5minut a zadśe k nemu vstavam.musim mu jit uvarit chutny obed:-)
pa
tak pak dalif napis co ockovani mas teda to klasicke nebo to drahe?

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 20.02.06 13:12

Ahoj všem maminkám a dětičkám,

Peťulo: dobrá práce, myslím tím nový deníček:)))

K těm prdíkům: u nás to bylo pokaždé v normě, nejvíc nám pomáhalo přitahování nožiček k bříšku a taky někdy spánek jedině v autosedačce. Někdy jsem z toho měla špatný pocit, že jsem tam malého
nechala spát přes den, později jsem se dozvěděla, že to doporučují i pediatři.
Je to teda řešení při občasných potížích, protože děti, které trpí na bolení bříška hodně, by museli být v autosedačce asi pořád a to by nebylo správné zase z jiných důvodů…

Jinak jste tady řešily, jestli je horší porod císařem nebo přirozený s nástřihem..k tomu můžu říct tohle. Jedna moje kamarádka byla nesmírně šťastná, že mohla porodit císařem (konec pánevní s nožičkou). Jenže, je potřeba říct, že ona měla jaksi značně nadstandartní péči, co se samotné operace týče! Holky, co jste měly císaře, kdyby jste viděly jak může vypadat jizva, šitá spec. stehy, nevěřily by jste. Viděla jsem to šitíčko asi po týdnu a nejen, že měla řez vedený vpodstatě už v ochlupení, ale ta jizva, to byla jizvička! Absolutně hladká a tenká, nebyla skoro patrná! Byla jsem z toho v šoku, protože jsem už viděla jizvu po klasikém císaři… No myslím, že většina maminek, by si klidně i připlatila, jen aby měla jizvu, co „nejhezčí“. Takže tahle moje kamarádka, tudíž prý taky neměla druhý den po círaři téměř žádné bolesti, až prý na injekce na zavinování dělohy, prostě maximální spokojenost, no bodejť. Já jí to moc přála, ale taky bych to přála i ostatním…

No a další kamarádka, ta okusila oboje, poprvé císaře, podruhé přirozený porod s nástřihem. Říkala, že teda v životě nic horšího nezažila…

Můžu za sebe říct, že bych nikdy dobrovolně na císaře nešla (ono se totiž uvažuje o tom, že se budou rozhodovat samotné rodičky). Pro mě byl naprosto ideální porod drhého syna bez nástřihu…prostě zálaží na situaci a na vnímání samotné maminky…

Valli: tak já hlásím, že jsem byla na chatu, nikde nikdo, tak co na to? :)))

Pa mějte se! :)

Irena a kluci

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.02.06 13:23

Ahojky, ja jsem na chatu ted, je tam jeste Nikkol

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 20.02.06 15:53

Ahojky holky,
tak hlasim ze jsme dorazily z očkováníčka a že zase nic ramínko měla pod stroupkem plné hnisu takže doktorka ji ho vyčistila. Takže opětovně jsou naušnice v nedohlednu :o(, ale neda se nic dělat.

Dalif

doufam, že aspoň vám ho dali.

Pa pa péťa a eliška 4m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.02.06 16:05

Tak teda konecne ahoj

trvalo mi nez jsem precetla vsechny komentare, a mam v tom zmatek. Nejak nestiham, ale ted uz to bude lepsi. Ondra konecne nasel odvahu, a sedl si v pokojiku na zem a ted uz si tam skoro hodinu hraje. Je uplne nadsenej z hracek. 5 dni jenom sedel na gauci. No ale melo to jedno pozitivum, vedela jsem ze nebude na to nohu stoupat, zato ted, to bude des ho uhlidat. Byl tady bracha s rodinkou, takze to bylo dobry. Holky, odpocitavam dny, uz JEN!!!! 17

MAMULINKO

  • Uz zoubek, jo? to teda gratuluji. No Vitek bude mit 10 mesicu, ale zub zadnej, ale jsem zvykla, Ondra ho mel taky az v 10m. No a stolicky nema jeste ted vsechny, a to mu budou v dubnu 3 roky. Jo jinak jeste, ockovani mel Vitek taky az ve 4 m, nemel zahojeny raminko, vsak neni kam spechat.

DALIF
Pak nam pisni, jak jste zvladli to ockovani, snad v pohode. No snad si to nepletu ze jste to vy. Jo jinak musim moc pochvali fotecky, slusi vam to tam i jako rodince. No a spici miminko, to jsou hezky fotky, aspon mas zdokumentovany, ze i to tvoje miminko umi hezky spinkat.

ANDILKU
Jo, s tema zoubkama jsem taky rikala pri Ondrovi, ze dostanu za prvni zoubek na saty, a vis co jsem dostala? RAMINKO na saty, pry se bude hodit, a ze se pry rika, ze kdo najde zoubek, dostane na saty, ale co, to se uz nerika, takze smula.

VALLI
Preju klidny noci, a hlavne si nic nedelej z toho ze je Martas takovej chlapak, vsak jsem ti uz psala, ze az zacne behat, vsechno vybeha, no a az prijde obdobi nechuti k jidlu, budes rada ze ma z ceho brat, a jeste budes vzpominat, jakej to byl kus chlapa, kdyz byl malej

PETULO
Pavlik je vazne moc hezkej na fotkach, ale musim si rejpnout, ze mi tam nejak chybi to fotka tebe z obcanky, a jak jsem psala, jeste z profilu a s tou cedulko.......SORRY

TAK A TED UZ NEVIM JESTLI JSEM JESTE NEKTERY Z VAS NECO CHTELA?

Takze se vsechny mejte hezky, komu jsem zapomela pochvalit fotky, tak verte ze i ty vase jsou krasny, a vecer snad kouknu na chat( tatka ma odpoledni, takze klidek)

Jo, jinak se mi to po sobe nechce cist, takze se omlouvam za preklepy a chyby
ahoj ILČA, :,-(ronozec a protivka

 
mamulinkaa
Povídálka 42 příspěvků 20.02.06 16:08

Holky nevite zda musi byt na plavani do toho kurzu očkováníčko??

Dík péta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama