Rychlejší už to nemohlo být

Porod

První porod byl dlouhý, vyvolávaný a rekonvalescence byla delší, než jsem čekala... tudíž dvůj druhý porod beru jako odměnu za ten první.

Měla jsem čtyři dny po termínu, otevřená jsem byla na dva cm a šla na další kontrolu. Venku hnusně, a tak jsem si říkala, že už by to mohlo vyjít. Celý víkend jsem skákala na míči a pravidelně se dopovala maliníkem.

Monitor mimča nic moc, otevřená na 4 cm, tak jsem šla na kontrolní přetočení na porodní sál, kde jsem strávila další hodinu. A pak se mě zeptali, zda tam nechci zůstat, že jsem už dost otevřená a aby se stihla podat anibiotika. Tak jsem nadšeně souhlasila.

Byl to můj druhý porod, tak už jsem věděla, co mě čeká. A jak u prvního porodu jsem rodila sama. Manžel odjel dom a byli jsme domluvení, že za čyři hoďky se vrátí, až dokapou antibiotika. Kontrakce byly, dle monitoru, já to cítila jen jako silné tvrdnutí. A sestřička na mě udiveně koukala.

Po připravě jsem pochodovala po hekárně a porodním sále, byla to nuda, nebylo s kým popovídat a jen jsem čekala. Antibiotika mi dokapala po jedné hodině. Manžel dorazil ve čtvrt na šest. Mimču furt padaly ozvy, bylo to o nervy.

A v 17:35 mi píchli vodu. Můžu říct, že od té doby jsem myslela, že sežeru postel bolestí. To, co přišlo, jsem nečekala. A hned po mně tělo chtělo tlačit. Tak se doktorka mrkla a zjistila, že jsem se rychlostí blesku posunula ze čtyř cm na šest a šla jsem na porodní sál.

Bolestí jsem se klepala a byla mi zima, maželovi jsem drtila ruka a i jsem si zakřičela. Má druhá dcerka se narodila v 18:06. Byla to půl hoďka nekončících bolestí.

Ted si spousta ženských řekne, pohoda porod, ta se má, ale ty bolesti byly tak desetkrát větší než u prvního porodu, který byl vyvoláváný, trval 12 hodin a skončil revizí, protože jsem byla roztrhaná jako blázen.

Ale je pravda, že bych si to klidně zopakovala. Obě dcerky za to stály. A na oba porody ráda vzpomínám. Takže všem budoucím rodičkám držím pěsti. Třeba budete mít taky porod rychlý…

Hodnotilo 23 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 02.02.15 09:44

No krása ;) Porod za odměnu, jak říkáš :kytka:

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 02.02.15 13:28

Mám podobný příběh, první byl delší ale bolesti se daly za to druhý byl rychlovka, jen hodina kontrakcí ale za to pořádných :-D jinak gratuluji k miminku :kytka:

 
verunkaslivka
Stálice 58 příspěvků 02.02.15 13:31

Co my ženy všechno vydržíme a ještě si z toho umíme odnést pěkné vzpomínky :dance:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 02.02.15 19:47

Gratuluji! Krása, muj prvni porod sice nebyl zadna hruza, ale ten druhy tak jako u tebe - rychlejsi, ale mnohem bolestivejsi. A ty nejvetsi bolesti taky tak posledni pul hodky. A stejne do toho chci jit jeste jednou ;).

Příspěvek upraven 02.02.15 v 19:49

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 02.02.15 19:49

@verunkaslivka :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama