Rychlý a nečekaný porod

Porod

Bylo to nečekaně rychlé a zaplaťpánbůh to dobře dopadlo. Už to budou skoro 3 měsíce, co se narodil náš brouček Mareček. Pár měsíců před termínem jsem hltala deníčky a přemýšlela, jak to asi bude probíhat u nás. Popravdě jsem si s tím moc hlavu nelámala. Pořád jsem si říkala, že když to zvládlo plno maminek před námi, musíme to zvládnout taky.

První foto Marečka
2 komentáře

Pyšnej tatík

Kuk na mámu

spokojeně spinkám
2 komentáře

ahoj tak jsem tady

Pár dní před porodem jsem měla časté tvrdnutí břicha. Nebylo to pravidelné, tak jsem si s tím nelámala hlavu, až do toho dne, kdy se nám narodil Mareček. V noci jsem měla tvrdnutí břicha pravidelně po 20 minutách, byla jsem z toho dost nervózní a rozhodla se počkat do rána. Ráno začaly být bolesti po 10 minutách a odpoledne úplně odeznívaly. Říkala jsem si, že to byly nějaké divné kontrakce, že se mají zkracovat a ne odeznívat. Šla jsem do sprchy, a tam jsem zjistila, že trochu špiním a už se mi to nelíbilo.

Něco mi celý den říkalo, že to není v pořádku. Radši jsem řekla příteli, že pojedeme. Vyvalil na mě oči a řekl, že určitě rodit nebudu, že pojedeme zbytečně. Nebrala jsem na to ohled a trvala si na svém. Když jsme přijeli do porodnice, tak mě položili na lehátko a při sepisování papírů dělali ozvy. Už když mě napojili na přístroj, tak se na mě divně dívali. Bylo vidět, že se jim něco nelíbí. Doktorka řekla, že si mě tam nechají a píchla mi vodu. V tu chvíli nebyly ozvy slyšet vůbec. Trvalo to pár vteřin a už jsme je zase slyšeli, ale jenom slabě. Během chviličky přiběhl primář a vše se opakovalo. Podíval se na mě a řekl, že malému se tam nelíbí, že musí okamžitě ven.

Pak už to byl hrozný fofr. Dostala jsem cévku a rychle jsem si docupitala pár metrů na sál. Během chviličky mě uspali. Když jsem se probudila na pooperačním pokoji, seděl vedle mě přítel. Úplně se rozzářil a chválil mě, jak jsem byla statečná. Okamžitě jsem se ho zeptala, jak to dopadlo. Štěstím úplně bez sebe mi odpověděl, že je malý v pořádku, ale že mi ho přinesou trošku později, protože leží v inkubátoru, aby se trochu ohřál. Ptala jsem se ho, co bylo za problém a on mi odpověděl, že měl omotanou pupeční šnůru kolem krku a dusil se. Chviličku jsme si povídali a pak musel jít, aby maminka, která ležela vedle mě, měla klid.

Nemohla jsem se dočkat, až mi přivezou ten malý uzlíček. Po pár hodinách se otevřely dveře od pokoje a v nich sestra, která přivezla dvě prosklené vaničky. Okamžitě jsem na jednu začala koukat a nespustila jsem z ní oči. Viděla jsem malinkou hlavičku a veliká kukadla, jak se na mě koukají. Byl to nádherný pocit, a hlavně opravdu naše mimi. Sestra mi ho dala do náruče a já zažila nejkrásnější chvíle v životě.

Jsem moc šťastná, že to tak dobře dopadlo. Náš brouček se narodil během pár minut, a už tak to bylo za pět dvanáct. Příští týden mu budou tři měsíce, a je to zdravý krásný kluk. Doufám, že jsem Vás svým deníčkem nenudila a přeji všem budoucím maminkám rychlý a bezbolestný porod.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Klárinkaa
Stálice 57 příspěvků 25.02.12 13:29

obrovské štěstí .. můžu se jen zeptat to byl předčasní porod?

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 25.02.12 16:33

grauluji ke krásnému miminku :* a přeji mu hodně štěstí a zdraví do života :kytka: měla si velké štěstí že všechno dobře dopadlo..
já měla porod spontálně a malý se narodil také s pupeční šnurou kolem krku a dusil se už dlouho,po porodu ho museli resuscitovat,ale také dopadlo nakonec vše dobře a mám zlatíčko u sebe/vše mám popsáno v deníčku ;) /

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 25.02.12 19:27

Tak to bylo velký štěstí, že jsi cítila že se něco děje a rychle jste odjeli do porodnice.
Náš syn když se před 5 lety narodil měl taky omotanou pupeční šňůru kolem krku. Vidím to před očima jako by to bylo včera: jen co Honzík vykouknul tak sestřička říká doktorovi - jééé, blonďáček a má šňůru kolem krku. A doktor ji v úplným klidu odpověděl - a zrovna dvakrát je omotanej. To už jsem nějak zbystřila a na doktora začla ječet, ať mu to okamžitě z toho krku sundá :mrgreen: . Sestřička mě chytla za ruku a povídala mi, ať jsem v klidu, že to je normální a v našem případě, že je jen omotanej a nedusí se. Zkrátka byl omotanej šňůrou kolem krku zrovna 2×, ale na „volno“ :think: :nevim:

Přeju vám oběma hodně moc zdravíčka :kytka:

 
eva valoi
Extra třída :D 10221 příspěvků 1 inzerát 25.02.12 21:34

Máš skvělou intuici a krásného chlapečka.

 
Pajisekjupisek
Stálice 82 příspěvků 25.02.12 21:59

Ano to bylo opravdu štěstí :srdce: .Ne nebyl to předčasný porod.Narodil se 2dny před termínem :potlesk: Všem moc děkuji za příspěvky a přeji Vám hodně zdravíčka pro vaše prcky :kytka:

Příspěvek upraven 25.02.12 v 22:32

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 10.03.12 22:34

Jsi moc statečná a gratuluji k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama