Rychlý porod Jeníka

Porod

Když už mi hrozil vyvolávaný porod, tak se Jenda rozhodl, že na tento svět přijde sám. A nebo jsem mu pomohla?

Jelikož už jsem už byla 10 dní po termínu, rozhodl se doktor, že v pondělí nastoupím na vyvolávaný porod. Já jsem nic nenamítala, protože jsem už malého také chtěla mít u sebe. Jenže zároveň jsem se vyvolávaného porodu bála jak čert kříže. Doma jsem si sedla k internetu a hledala nejrůznější babské rady, jak porod popohnat. Našla jsem. :-D

Bylo tam spoustu rad jako procházky, horká vana, červené víno, sex, ale co mě nejvíc zaujalo (jelikož předchozí rady už jsem zkoušela), byl porodní koktejl. Nebudu k němu blíže nic specifikovat, kdo chce, info si vždycky najde sám. Je to koktejl ne asi moc „bezpečný“, ale po dlouhé konzultaci s kamarádkou jsem do toho šla.

Udělala jsem si ho, i když poměrně slabší, než bylo v návodu. Má se pít na večer, tak jsem ho večer vypila a šla spát, to bylo v pátek večer. Řekla jsem si, že dneska večer by to šlo, protože jsem měla zajištěný odvoz do porodnice. Přítele mé mamky. Můj manžel měl noční a navíc nemá řidičák. :-D A chtěla jsem rodit tedy v ten pátek nebo sobotu, protože přítel od mamky měl v neděli narozeniny a chtěl to ze soboty na neděli zapít, tak abych ho neomezovala. :-D

Šla jsem tedy spát. Zavřela jsem oči a najednou strašná křeč do břicha. No co vám budu povídat, musela jsem letět na záchod. Tak tak, že nožičky nebyly na hnědo. :-D Proseděla jsem na záchodě nejmíň půl hodiny, krásně mě to pročistilo, byla to úleva. Ale pořád se nic nedělo. Šla jsem teda opět spát. Ale sotva jsem dolehla, nastala lehká kontrakce, pak další a další. To už jsem vstala a šla si kontrakce měřit. Byly celkem pravidelné, ne delší než 7 minut. Takhle jsem si měřila stahy celou noc.

V pět ráno jsem se rozhodla, že zavolám manželovi, ať se v práci moc nezdržuje, že až ráno přijede, že pojedeme. Zeptal se mě, jestli už jsem volala mamce kvůli odvozu. Na to jsem mu odpověděla, že ještě ne, že je chci nechat co nejdéle vyspat. Položila jsem telefon a hned mi znovu zvoní - v telefonu mamka, že už jedou. :-D No nezavolal jim ten můj starostlivý mužíček? Řekla jsem jí, ať neplaší, že to bude ještě na dlouho.

Všichni přijeli, manžel se osprchoval, posnídal a jeli jsme. Cestou mě ty kontrakce trochu přešly, to mě pěkně štvalo. V porodnici mě napíchli na pásy a to už jsem si připadala jak simulat. Měla jsem kontrakce tak co 10 minut a to ještě slabé. Sestra ale řekla, že už si mě tu nechají, když mám v pondělí stejně nástup…

Ubytovali mě na pokoji v sobotu ráno. Byla to děsná nuda, tak jsem se v životě ještě nenudila, navíc jsem byla na pokoji s holkama, které naopak chtěly v sobě miminko ještě nějaký čas udržet. Připadala jsem si tam pěkně blbě, opravdu jak nějaká simulantka. Ale abych podotkla, nikdo se tam ke mně tak nechoval. Naopak, všichni byli naprosto úžasní.

Po večeři jsem chtěla jít spát, protože jsem předchozí noc vůbec nespala a přes den taky ne. Den byl plný různých vyšetření a monitorování. Po večeři tedy ještě přišla sestra a napíchla mě na pásy. Kontrakce už jsem zase měla co pět minut a byly i pěkně bolestivé, ale na monitoru nic moc silné, tak nevím, jak ty přístroje měří. :-D Sestra říkala, že to ještě nevypadá a ať si kdyžtak zalezu do sprchy. Tak jsem ji poslechla, dala jsem si pěkně teploučkou sprchu a co myslíte? Bylo to ještě horší. :-D

O půlnoci přišla sestra opět na kontrolu. To už jsem stála opřená o postel a prodýchávala kontrakci. Zeptala se mě co a jak. Řekla jsem jí, že je to horší a pravidelné. Vzala mě na vyšetřovnu. Cesta tam už byla záživná. Tak tak jsem došla. Každou chvíli jsem musela prodýchávat kontrakci. Na vyšetřovně mě zkontrolovala a řekla, že jsem na dva prsty. Nic moc, když už jsem týden před tím byla na 1,5. :-D

Přemístily jsme se na porodní sál. Napojila mě opět na pásy. Pak se ke mě otočila a řekla: „Co kdybychom vám trochu pomohli a píchli vám takovou injekci, po které se buď porod rozjede a nebo pokud, to jsou poslíčci, tak zastaví?“ Souhlasila jsem. Píchla mi to a odešla. Jakmile se za ní zaklaply dveře, praskla mi voda. :-D A to už nastal ten pravý mazec. Přišla, koukla a otevřená už na 4 prsty. Zavolala jsem manželovi, ať raději přijede. Mamce jsem ještě při bolestech napsala, že rodím. :-D Manžel přijel v jednu ráno, to už byly bolesti záživné. Podotýkám, že jsem musela ležet na boku napojená na pásech, protože měl malý špatné ozvy. Při kontrakcích se mu dokonce párkrát opravdu zastavilo srdíčko, ale jen na chvilinku..

Porod se tedy rozjel. Kontrakce opravdu silné, až se sestřička divila. Raději mi napíchla kanylu. Měla takové tušení, že ji budu potřebovat. :-D Byla naprosto úžasná, pořád mi říkala, jak mám dýchat a povzbuzovala mě, i když měli další porody a lítali jak pominutí od jedné rodičky ke druhé. Opravdu je za to obdivuji.

Při pocitu na tlačení jsem měla zazvonit. Což jsem taky udělala - a to jste neviděli tu rychlost, s jakou přiběhla i s doktorem. Koukli na mě, ještě to není. Sestřička mě postavila vedle postele a říkala, ať si v klidu prodýchávám a přitlačuji, ať malý rychleji sestoupí. Manžel mě musel držet, už jsem byla hodně oslabená. Všechno si to vybavuji pořádně podstatě až teď, v té chvíli jsem měla úplně zamlžený mozek. Bylo mi úplně všechno jedno, hlavně ať už mi někdo pomůže.

Pak už si jenom pamatuji, jak sestřička přiběhla a řekla něco ve smyslu: „Ještě nám tady neroďte, musíte si vylést na postel.“ Nevím, jak jsem se na tu postel dostala. Už jsem jen slyšela povely, jak mám tlačit. „Nádech, zadržet dech a tlačit maminko, děláte to výborně.“ Najednou, jako bych byla v jiném světě, asi jsem omdlela.

Proberu se a nade mnou nějakých pět hlav. Sestřičky, doktoři a povídali mi, jak mám tlačit. To jsem si uvědomila, že vlastně rodím. :-D Znovu jsem zatlačila, hlavička byla venku, na druhé zatlačení bylo i tělíčko venku. Vůbec jsem to opravdu nějak nevnímala, byla jsem úplně mimo. Malý neplakal. Sestra se zeptala doktora, jestli mi ho může dát na břicho, doktor se podíval a řekl, že jo. Tak jsem broučka měla na bříšku a konečně si uvědomila, co se to teď vlastně stalo, že jsem porodila. :-D Byl krásný, vypadal jak mimozemšťan. Manžel fotil o sto šest, byl z toho taky pěkně dojatý a zároveň v šoku z toho, co právě zažil.

Vzali malého na vážení a tak. Manžel šel popisovat a mě čekalo porození placenty. Už jsem nechtěla nic dělat, jen si odpočinout, ale musela jsem ještě jednou zatlačit. Placenta byla venku. Přišel doktor zkontrolovat škody. Sestra říkala, že mě vůbec nenastřihla, jen jsem se trošičku malinko natrhla, tak na jeden steh. Byla jsem ráda, ale jakmile přišel doktor, podíval se na sestru, ta na něho. Věděla jsem, že něco je špatně.

Malý se narodil s ručičkou v puse, takže mě roztrhl hodně vevnitř. Nakonec mě šili pod narkózou. Škoda. Malý se narodil od pořádných kontrakcí během dvou hodin, takže bylo asi bláhové si myslet, že by mi to mohlo tak lehce projít. :-D Sešili mě opravdu velmi dobře. Sice těsně před tím, než svoji práci dokončili, jsem se už začínala probouzet, ale bolest jsem necítila. Jen jsem cítila, jak doktor zrychlil. :-D Po probuzení za mnou ještě přišel manžel, chvíli se mnou pobyl, zabalil mi nějaké věci a pak jsem ho poslala domů. Přišla sestřička, zakryla mě peřinou a nechala hezky spát.

Po probuzení mě převezli na oddělení šestinedělí, kde jsme strávili tři dny. Všechno bylo úžasné. I přes velkou bolest na to zpětně vzpomínám jako na nehezčí zážitek v životě. I pobyt v nemocnici byl super díky přístupu personálu.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 15.12.13 00:16

Moc gratuluji k synkovi i hezkemu porodu.

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 15.12.13 07:42

Gratuluji, ať Vám syn krásně roste. :mavam:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 15.12.13 07:50

Moc se mi tvuj denicek libi! Hezky a dopodrobna si to pamatujes, to ja mam misty okno :roll:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 15.12.13 12:42

:kytka: krásné

 
Natálka26
Kelišová 5192 příspěvků 15.12.13 15:55

Gratuluju moc hezký porod :-)

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 15.12.13 22:33

Pěkné a gratuluju k maličkému :) :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama