S bříškem v autoškole

Ostatní
  • Luca10
  • 11.03.14

„Jeď dál od toho kraje“, doporučuje mi instruktor. Už mi to říkal nejméně osmnáctkrát. Během deseti minut jízdy. „Zařaď trojku.“ Pustím plyn, stlačím spojku a pravou ruku položím na páku. V tu chvíli přestávám vnímat levou ruku a ta pomalu stáčí volant k pravému kraji. Vyrovnám to, ale vidím, jak instruktor sbírá poslední kousky trpělivosti, aby na mě nezaječel.

prvním deníčku jsem psala, že jsem přijala výzvu jít na vysokou školu, a tak si všechny ty radovánky, jako je chození na víkendové přednášky, učení a překládání anglických textů užívám i teď v těhotenství. Jenže jsem si řekla, že takové dálkové studium přináší jen minimum nervů, tak proč si k němu nepřibrat i něco dalšího? A tak se stalo, že jsem na podzim podepsala přihlášku do autoškoly.

Proč jsem se k tomu nedostala dřív? Inu, když mi bylo osmnáct, pokoušel se mě můj tehdejší přítel naučit základy – rozjíždění, řazení. Pokoušel se o to tak vehementně, že jsem po každém tréninku na polní cestě hodinu brečela. On nebyl žádný kliďas, rozčílily ho třeba i rozházené laky na nehty v poličce, natož když mi měl několikrát za sebou vysvětlovat, že ten plyn nemám sešlapávat tak rychle a ne, fakt není dobré, když mi to při rozjíždění tak řve. Zkrátka ve mně vytvořil dokonalý blok a já se zařekla, že za volant nesednu. Nikdy. Ani v autodromu na pouti. Prostě ne.

A tak jsem přítele nerváka poslala k vodě a následující tři roky všude jezdila vlakem a městskou hromadnou dopravou. Nevadilo mi to, něco si přečtu, prospím se, před zkouškou se ještě podívám do skript. Pokud potřebujeme dojet na nákup, řídí manžel. Žádný problém. Všechno je v nejlepším pořádku. Až na to, že to samozřejmě vůbec není v pořádku. Už se stalo, že jsem byla dopoledne od doktora poslána na vyšetření do nemocnice, a protože potřeboval mít výsledky co nejdříve a já byla nepojízdná, objednal pro mě sanitku. Prostě ostuda. Nazpátek mě sanitka samozřejmě už nevezla, takže jsem byla odkázaná na tu slavnou MHD v úplně cizím městě, kde jsem byla poprvé v životě.

S objevením dvou čárek na těhotenském testu bylo jasné mně i manželovi, že do té autoškoly budu muset. Když se naše dítě praští do hlavy a bude potřebovat rentgen, těžko budu čekat do šesti večer, než přijede manžel z práce. Sjedu si, kam budu potřebovat a nebudu na nikom závislá. Umět řídit je v dnešní době prostě nutnost, říkali všichni. Tak fajn. Jdu do toho. Jenže podepsaná přihláška ze mě řidičku neudělá, že. První jízdu jsem odkládala tak dlouho, že začaly zimní mrazíky a náledí a to mě hodně odrazovalo. Potom bylo zkouškové, takže spousta učení a málo času. A potom… Potom mi došly výmluvy. Takže to přišlo.

První jízda měla být za týden. Manžel se rozhodl ukázat mi základy na odlehlém parkovišti. Víc než auta jsem se bála manželových reakcí, naštěstí zbytečně. Je to prostě kliďas a nerozhodilo ho nic. Ani moje zběsilé brzdění, ani moje panika, když ručička na tachometru překročila dvacítku. Díky jeho přístupu jsem si byla jistější, motivovanější a připadala jsem si připravená. Ostatně co víc bych se mohla naučit na parkovišti, že.

„Určitě tě vezme někam mimo město, říkal jsem mu, že se bojíš a potřebuješ si zvyknout“, uklidňuje mě manžel. Autoškola, kam jsem se přihlásila, patří našemu známému, takže jsem o jeho slovech přesvědčená. Povídali! Instruktor si to přifrčí, vykrouží na našem parkovišti krásnou otočku a už si přesedá na místo spolujezdce. „Ehm, vážně? Já myslela, že budu trénovat na nějakém odlehlém místě,“ dovolím si námitku a snažím se o roztomilý kukuč. Asi nejsem roztomilá dost (a jak by taky nateklé rajče v sedmém měsíci těhotenství mohlo být roztomilé?), protože instruktor se jen zasměje a už se poutá. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že to myslí vážně. Fakt mám vyjet s nulovými zkušenostmi rovnou do města?

Neumím pořádně řadit, v zatáčkách si nejsem jistá, značky sice umím, ale nevnímám, stejně jako to, kdo má na které křižovatce přednost. Ač jsem žena, nezvládám dělat několik věcí najednou, takže se soustředím vždy na jeden úkon. Spojku zásadně nepouštím, držím ji urputně pořád, dokud mě na to instruktor neupozorní. Mám tendenci zajíždět k pravému kraji, protože mi připadá, že protijedoucí auta nemají dost místa. Při řazení mi zrak sklouzává na páku a já přestávám vnímat situaci na silnici. Když mě někdo předjíždí, celá ztuhnu. V žádném případě se nestíhám vyhýbat dírám na cestách. Ignoruju tachometr, protože se bojím odlepit zrak od vozovky. Nakonec svůj řidičský koncert završím tím, když mi auto na křižovatce chcípne a za mnou stojící řidiči mi troubením dávají najevo, že bych měla sakra rychle něco dělat. A to něco rozhodně není hysterické máchání rukama a sešlapávání všech možných pedálů.

Tak si říkám, jestli mám šanci ty zkoušky někdy udělat. A hlavně si nadávám za to, do čeho jsem to zase vlezla.

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30553 příspěvků 11.03.14 00:53

Hlavně ten konec pobavil :mrgreen: :mrgreen:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 11.03.14 00:54

Oooo skvele :lol:!!!Nebooooj, stejne pocity a zazitky mame asi kazda :mrgreen:.Ja jsem ridicsky antitalent a i tak jsem se stala piratem silnic :mrgreen:.Drzim palecky, ale neboj, testy jsou lehky a zaverecne jizdy taky, az pak zacina poradna skola :jazyk:.Ja to vyresila novym mazlikem v automatu a nasim autem v manualu nejezdim.Mam klid a zvladam vse i se dvema holkama v zadu :pankac:.Drzim palecky :hug: :kytka:

 
bismarck
Kecalka 381 příspěvků 1 inzerát 11.03.14 02:00

Pro me byla zkouska v autoskole horsi nez maturita.ty nervy. drzim palce.ted ridim v cizine automat a nemuzu si to vynachvalit, uz ted se desim, az zase budu muset radit:)

 
alcar
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 11.03.14 02:09

Tak ten konec znaji asi vsichni, kdo jednou zacinali. :lol: pro me byly silene i ty prvni jizdy v opravdickem obycejnem aute, kdy spolujezdec (v mem pripade trpelivy otec) nemel pod sebou zadne pedaly a tudiz nemohl zabranit pripadne srazce. To bylo pro me nepochopitelne! Jako ze ted uz jedu fakt doopravdy sama… :lol:

 
Sanlitun  11.03.14 03:23

Uvidis, ze to zvladnes :) Ja jsem ridicak taky odkladala, az nebylo zbyti - ve 25 letech. Z osobni zkusenosti doporucuji poridit si nove auto, vetsi ( me to dodava pocit jistoty), s automatem ( netrapis se s razenim) a navigaci ( vis kudy kam). Vyjezdis se raz dva :)

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 11.03.14 05:30

Ja to mela taky dobry, nikdo me nic predem neucil takze to vypadalo, ze me instruktor vzteky pukne :-D

 
Uživatel je onlineLerista
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 11.03.14 06:52

Jooo, ty pocity znám. Jen mě takhle chcíplo auto na železničním přejezdu… Pak jsem jednou vlivem mikrospánku nabourala. Byla jsem sama a nic mi nestalo, ale auto na šrot. Od té doby jsem za volantem neseděla, je to už 11 let. Vím, že musím zase začít jezdit. Máme malé dítě a já ho tahám po doktorech s MHD a auto nám stojí před barákem. Vím, že musím, ale nechce se mi do toho. :roll:

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 11.03.14 07:05

@wildcherry @bismarck
ano, at ziji automaty! :mrgreen:

manzel sice obcas remca, ze by bylo fajn si nekdy zaridit i v „normalnim“ aute, ale pri predstave, ze by me musel vsude vozit, radeji zas koupil automat…

 
Velu21
Povídálka 35 příspěvků 11.03.14 07:34

To je jako ja :D ja teda v autoskole desne trpela, kolikrat jsem to obulela, cela spocena vzdy vylejzala, vsechny svaly v tele se mi klepaly!! Ale udala jsem to.. a stejne moc nejezdim.. :think:

 
Malike
Echt Kelišová 9560 příspěvků 11.03.14 08:31

Mě na rovinu můj tehdejší přítel řekl nejezdi, nervozní řidič nemá na silnici co dělat.

 
dajka.11
Kecalka 227 příspěvků 11.03.14 08:36

Ja se na řidičák chystám říkala jsem že nepůjdu do autoškoly dokud nebudu umět řídit aspoň trochu tak mě učila sestra dělala na poště balikarku a já s ní na výpomoc ona řídila já roznasela ale jednou odešla od auta s balíkem a chlápek potřeboval nutné odjet takže mi nezbylo nic jiného že sem si s mima zkušenosti sedla za volant a musela couvat uličkou mezi dalšími auty jen podle zrcátka to bylo něco teď už jezdím sama bez řidičáku a muzu jít do autoškoly

 
Ka-tcha  11.03.14 08:54

Nezoufej, měla jsem to úplně stejně, řidičák jsem udělala napoprvé tři neděle před porodem, ale je pravda, že jsem si raději dala ještě asi čtyři jízdy navíc… Pro jistotu. :mrgreen:

 
mybaby
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 11.03.14 09:00

Mě to jednou na křižovatce chcíplo 4× za sebou :)))) Ale měla jsem super instruktorku, když na mě začali všichni zběsile troubit, stáhla okénko a zařvala: No abyste se nepo…i :D Tohle si zažije každej, ale uvidíš, že to dáš. Já si vždycky ve chvílích absolutní paniky vzpomněla na nějakou blbku co znám a má řidičák a řekla jsem si, že když má řidičák ona, dostanu ho i já :D :D A dostala :) A na poprvé a to jsem před komisařem najela ze zatáčky na obrubník, potom do protisměru- musela mi to stočit instruktorka, naštěstí komisař koukal do papírů, takže to neviděl a hlavu zvednul teprve, až když jsem zastavila před přechodem a pustila chodce :D, takže jak mi řekla instruktorka, krásně jsem z toho vybruslila :D Už řídím několik let a strašně mě to baví :) Hlavně vydržet a nevzdávat to :) :hug: :palec:

 
Herminka
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 11.03.14 09:26

Jako bych četla sebe před pár (ehm, 9) lety :mrgreen: A teď jsem, troufám si říct, celkem dobrá řidička. Tak klíííd, to se naučíš a hlavně pak vyjezdíš!

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 11.03.14 10:05

Tyjo, tenhle deníček jakoby byl o mě :lol: Akorát já jsem autoškolu nedělala těhotná, ale kojící, se třema prckama na krku. Tuto zimu. A úplně živě jsem si to představila :lol: A dodnes si pamatuju poznámku instruktora: „Ale jako žena bys měla zvládnout víc věcí najednou, ne?“ :lol: V žádném případě :lol: A chápajícího manžela ti mohu jenom závidět, ten můj neměl ani pochopení, ani trpělivost a když jsem si stěžovala že prostě nedokážu řadit a u toho se ještě soustředit na cestu a značky, tak se mi jen smál, že to není možné, že když to zvládne on, musím taky. Asi už zapomněl na svoje začátky :lol: Z autoškoly jsem se pravidelně vracela ubrečená, s kruhama pod očima, přesvědčená že já řidičák určitě nikdy mít nebudu. A když jo, tak rozhodně nebudu jezdit, vozit svoje děti a ohrožovat je na životě. Ovšem v tomto jsem se spletla. Zkoušky jsem dala hned na poprvé a teď už si život bez auta a řidičáku nedokážu představit. Jezdím skoro denně, pořád strašně, manžel mi vyčítá že mu demoluju auto, ale lepším se a těch milion úkonů naráz začínám teprve teď, něco přes měsíc po zkouškách, zvládat a u toho ještě odpovídat na otázky dětem na zadních sedadlech. Takže, nevěš hlavu, když jsem to udělala já, udělá to snad každý, začátky jsou vždycky hrozné ale je to o cviku a při častém řízení si zvykneš, s tím autem se sžiješ a půjde to pak úplně automaticky. :kytka:

 
veru324
Kecalka 300 příspěvků 11.03.14 10:25

Jako bych to psala já, naprosto ti rozumím, můj ex, co mi v 18 učil řídit byl asi stejný, jako ten tvůj..sice ŘP mám, ale nejezdím. Začátkem července budu rodit a je mi jasné, že za ten volant prostě teď už vlézt musím, takže snad o víkendu zlomím v sobě ty nervy a vyjedu. Taky nezvládám víc těch věcí současně, tak uvidíme :mrgreen:

 
Luca10  11.03.14 10:52

Holky, moc vám děkuju za povzbudivé komentáře. Deníček jsem psala před čtrnácti dny, teď už mám pár jízd za sebou a je to mnohem lepší, máte pravdu, je to asi o zvyku a trénování. ;)

Příspěvek upraven 11.03.14 v 10:53

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 11.03.14 11:13

:lol: :lol: :lol: nebooj to dáš :-)) já teda ráda jezdím a jezdím dlouho a asi i dobře teda no co jse syšela od chlapů, ale tvůj deníček mi připomněl jak jsem si před 2 lety dělala papíry na velkou motorku :lol: :lol: :lol: :lol: hlavně to odládání té první jízdy..a hele dobrý..letos si teda moc nezajezdím páč jsem těhotná, ale jsem ráda, že jsem do toho šla:-)) to dáš:-)) skvěle napsáno :lol:

Příspěvek upraven 11.03.14 v 11:14

 
Elionor
Kecalka 460 příspěvků 11.03.14 12:00

Ako keby som si čítala svoj vlastný deníček. Taky som autoškolu odkladala až na dobu nezbytne nutnou a skúšky som robila v matičke Prahe v 6 mesiaci tehu ;) Držím palečky k úspešnému autoškolovaniu ;)

 
Kaac
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 11.03.14 12:04

To dáš! :palec:

 
Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17564 příspěvků 11.03.14 12:43

Dodnes si pamatuji svou první jízdu v autoškole, kdy jsem sedla za volant naprosto nepolíbená a instruktor na mě zíral „Vy jste FAKT nikdy neřídila a nevíte, co je který pedál??“ :mrgreen: a pletla jsem si je ještě dost dlouho :lol:

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 11.03.14 13:23

Super denicek, moc me to pobavilo :mrgreen: Neboj se, to zvladnes, ja taky delala auzoskolu v tehotenstvi ze stejnych duvodu jako ty. Prvni zkusenost v 18 letech me pekne odradila, ale ted uz to byla vylozene nutnost. Ted jezdim necele 3 roky, myslim, ze mi to jde(i manzel, zkuseny ridic, me chvali:-) a hlavne me to vylozene bavi. Taky mi nehjakou dobu trvalo, nez jsem byla scvhopna v aute delat vic veci najednou, ted uz mi to ale vubec neprijde, chce to zbytecne nestresovat a jezdit co nejvic. Drzim palce :kytka:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 11.03.14 13:46

V jakém že městě to budeš později jezdit??? Já, že bych se mu raději vyhla obloukem :P :P ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 11.03.14 13:55

Skvěle a vtipně napsané! Jako bych četla o sobě. Řidičák mám od osmnácti, ale za volant jsem nesedla ani pětkrát. Teď mě to nutí z toho samého důvodu, jako tebe. Jenže s mým cholerickým přítelem sednout do auta je o ztrátu nervů.

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 11.03.14 13:59

Jak popisuješ to, jak jsi odkázaná na manžela - já mám řidičák 11 let a od autoškoly jsem neřídila… Přítel se mě taky snaží přesvědčit, abych zase začala… I já chci, hlavně kvůli malému, taky chceme druhé a při představě, že se dvěma malýma dětma pojedu v zimě někam busem, je mi fyzicky fakt zle :poblion: ALE!!! Já se prostě nemůžu odhodlat!
Tentokrát jsem slíbila, že se naučím řídit, než začne mrznout… Nakonec to přítel završil hláškou „Letos kvůli tobě nebyla ani žádná zima, aby ses mohla naučit řídit a ty furt nic“ Takže tak :mrgreen:

 
Balatonek
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 11.03.14 13:59

Moc pěkný deníček :) Já jsem byla v autoškole naprosto neschopná a ještě jsem se vtipně odstěhovala do Prahy a dělala si řidičák až tady v Praze a to jsem byla z celkem malého města, takže pár semaforů a křižovatek jinak nic.
Ale celou autoškolu jsem odjezdila v téměř v centru Prahy na dvojku a když jsem chtěla jednou jedinkrát zařadit trojku, tak jsem místo toho řadila zpátečku div nám nevyletěl motor :lol: tenkrát jsem myslela, že mě instruktor vykuchá :lol: Řidičák je na světě a mě řízení už pár let baví a líbí se mi, že jsem mobilní a můžu si kamkoliv dojet, když mám k dispozici auto. Tak držím moc palce a věřím, že to zvládneš ;) :palec:

 
Luca10  11.03.14 14:13

@moky Nymburk a okolí. :lol: Ale neboj, jak píšu výše, mám za sebou už několik lekcí a je to lepší, už se při řadění nekoukám na páku a dokonce jsem jela i na čtyřku. 8o :lol: Ještě doladit křižovatky a snad nebudu takový tragéd, jak jsem si původně myslela. :lol:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 11.03.14 14:38

Určitě Tě to začne za chvilku bavit, to chce čas…když jsem byla poprvé těhotná, odřela jsem tátovi na autě celý bok to jsem měla řidičák už dva roky. K třetímu porodu jsem se odvezla 30 km sama osobně,,beze svědků" :lol:

 
lassa
Kecalka 232 příspěvků 11.03.14 14:58

Tak já to měla hoodně podobné…těhotná v pátém měsíci a to co popisuješ, jako bych psala já :-O. Nakonec to dopadlo tak, že jsem 2× málem nabourala a párkrát mi nedali přednost v jízdě. Takže jsem se také zařekla že už si za volant nesednu a po předposlední jízdě před zkouškami, jsem probrečela asi hodinu na schodech. Instruktor už měl s nervama taky namále :oops:…A já? Já jsem bez řidičáku :(… prostě mi připadalo, že stačí udělat jedna malička chyba a je to. Natož abych si posadila do auta dítě. Taky jsem se neuměla soustředit na tolik věcí najednou a hlavně když mi během jízdy pokládal ještě tolik otázek.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 11.03.14 15:14

@Luca10 To zvladnes :palec:

 
Editte
Kecalka 442 příspěvků 11.03.14 17:54

Tak jsem si vzpomněla na svou autoškolu. Vždy opocená, bledá, v očích smrt. Velká tréma a nervy v kýblu. Autoškolu jsem nakonec udělala, ale dodnes nejezdím, max dvakrát do roka a to ještě po půlnoci, kdy na cestách nikdo není. A jak tady píšete-dokážu se soustředit jen na jednu věc. Přítel je velký kliďas, ale přemlouvání, at sednu za volant, už vzdal.Pro mě to byly vyhozené peníze, jsem prostě srabík a závidím vám všem, které jste strach překonaly a jezdíte dál :potlesk:

 
myskalucka
Echt Kelišová 7859 příspěvků 1 inzerát 11.03.14 18:04

Neboj, to dáš :-), já se taky děsně bála, ale podařilo se. Větší škola tě čeká, až budeš mít řidičák a budeš muset jezdit sama :-). Držím palečky

@Lerista : já na tom byla podobně. Já jsem zase málem nabourala autobus a tenkrát jsem se zařekla, že už v životě nesednu za volant. No, jenže pak jsem si dodělávala VŠ v Německu a byla jsem na praxi a těm jsem říkala, že řidičák mám, tak jsem se musela překonat ( asi 5 let jsem neřídila ) a nakonec jsem se zase rozjezdila. No a před týdnem mě jeden idiot taxikář vytlačil z mého pruhu a já strejchla auto v druhém pruhu ( ani nezastavilo a odjelo, my tam máme jen malý škrábanec, naštěstí ) ale tentokrát to ve mě nic nezanechalo a řídím dál. Chce to jen překonat strach. Držím palečky.

 
Anonymní  11.03.14 20:35

Dle mého zbytečně riskuješ v období těhu, kdy doktoři radí neřídit, protože těhotné mívají sníženou koncentraci, ale pokud to opravdu nepočká po porodu, tak doporučuji koupit těhotenský pás!!! Osobně mám odřízeno hodně let a bohužel jsem během zimy měla 2havárky a žádná nebyla mou vinou :roll: Je to šok a ten strach o mrně je hrozný :zed:
Každopádně bych minimálně vyměnila instruktora, protože tohle je magor - zbytečně tě trápí na hlavní cestě, normálně se jezdí na bočních a někdo má i na trenažér než ho vůbec pustí za volant :cert:
Jinak držím palce a pevné nervy :palec:

 
Ka-tcha  12.03.14 14:55

Jé já jsem také odřídila autoškolu s těhotenským pásem. Nevím, jak bych to bez něho zvládla. Řidičák jsem dodělávala tři neděle před porodem, takže normální pás, pokud jsem si ho nedržela pod břichem, mi vadil. No a při řízení jsem se musela tak soustředit a bojovat se svým strachem, že by mi na držení pásu nezbývaly myšlenky ani ruce… Těhotenský pás jsem si proto raději pořídila hned, jak jsem se do autoškoly přihlásila. Nelituji toho, Vůbec jsem totiž díky tomu neměla žádné omezení a nemusela se bát o bezpečnost nás obou. :palec:

Edit. Nemyslím si, že autorka autoškolou v těhotenství riskuje. Jsme dospělí lidé a sami přece odhadneme své možnosti, zvláště když očekáváme potomka, hodnotíme rizika daleko přísněji (tak nějak od přírody, myslím). Kdykoliv, kdyby se již žena necítila při řízení bezpečně, může přece autoškolu přerušit a dodělat jí po šestinedělí. Tak jsem k tomu přistupovala i já a musím říct, že jsem zažívala mnohem více stresových situací v těhotenství spíše mimo kurzy autoškoly. :nevim: Koneckonců, kdyby to bylo nějak výjimečné nebo nebezpečné, autoškoly by ani dámy s bříškem do kurzů nepřijímaly. Předkládá se přece i zpráva od doktora, který potvrzuje, že je člověk zdravotně způsobilý k výuce. :nevim:

Příspěvek upraven 12.03.14 v 15:06

 
Luca10  12.03.14 18:15

Přesně jak říká @Ka-tcha, kdykoliv toho můžu nechat. :) Ale to asi nehrozí, po porodu bych obtížně sháněla hlídání několikrát do týdne, takhle můžu klidně jít pětkrát týdně a za chvíli mám odježděno. :)

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 12.03.14 21:10

Hele, když už jezdím i já - to dáš ;)

 
Mata26
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 13.03.14 10:10

Hodně zdaru :pankac:

Příspěvek upraven 13.03.14 v 10:11

 
Anonymní  13.03.14 10:11

@Ka-tcha ono určitě platí, že „odhadneme své možnosti“, ale neodhadnete řízení ostatních řidičů a v tom je to riziko! Poslední havárka - jedu za světla, max. 40km/h na suché malé boční cestě a téměř v koloně- mě napálil řidič z protisměru, který neměl dostatečný odstup a odhodil ho náraz do protisměru, takže proti mně vyletělo auto - co je potom ve vaších možnostech? Držet pevně volant a čekat, jak to dopadne :,( Vystřelí airbegy? Ty jsou totiž největší nebezpečí pro bříško, ne pásy :evil: Taky jsem to mohla „stočit“ na chodník, ale kousek od škol je riziko, že srazím dítě a nebyla to snad ani sekunda na možnost přemýšlení… první reakce bylo držet volant a po srážce letěla ruka na bříško, následovala kontrola hafana na zadním sedadle, potom jsem si uvědomila, že musím zastavit a dostavil se šok :roll:
Koukejte kolem - kolikrát „najíždějí do kufru“; řadí se, takže při nutnosti rychle zabrzdit budete vy k kufru; předjíždí do zatáček či v jiných nepřehledných úsecích, přes dvojtou čáru v protisměru, apod? A nejhorší hovada jsou frajeři v audině, které zdržuje snad vše :roll:

Každopádně bez pásu ani ránu, jsem ráda, že se shodnem ;) Chtěla jsem jen upozornit na nebezpečí, každý dělá vlastní rozhodnutí, ale je dobré znát i jiné zkušenosti a zvážit míru rizika. Řídím dlouho a mám odježděno i zahraničí, ale teď sednu do auta v nutných případech cca 1-2×týdně.
Autoškolám jde jen o prachy, jinak by ji ten pás sami doporučili/půjčili a navíc nepouštěli hned na hlavní cestu :roll: Ale slušných autoškol či jejich instruktorů je málo :nevim:

 
Ka-tcha  13.03.14 14:21

No ta hlavní cesta, mě tedy také vyděsila. Přece jen by instruktor mohl brát ohled. Ale pravda je, že v provozu na nás také nikdo ohled nebere a brát nebude. Takže je to stejně jen o přístupu. Jiný pohled se také hodí, to víš, že jo! :palec: Za sebe musím říct, že jsem v autoškole byla klidná a bezpečná. Moje instruktorka mi byla zárukou, že když situaci nezvládnu já, udělá to ona. Několikrát to také tak bylo. Po městě se zase nejezdí tak rychle, abych se tolik bála. Za sebe musím říct, že kámen úrazu nastal po tom, co mi vydali řidičák. Sice jsem mohla jezdit, ale můj muž tam nemá ty pedály navíc… 8o To je teprve peklo… :zed: :zed: :zed:

 
bjetuschka
Závislačka 4015 příspěvků 13.03.14 16:52

Taky si teď dělám autoškolu, tak si budeme vzájemně držet palce na zkoušky! :-)

 
MegyS
Stálice 70 příspěvků 15.03.14 20:54

Bez auta ani ránu. Autobusem jedu maximálně 2× do roka a to je spíš kvůli synovi, že chce ject autobusem. Já se řízením vždy odreaguji a jezdím ráda. Než jsem si v 18 dělala papíry, tak jsem se bála řazení, ale nemělo to cenu. Po pár jízdách jsem řadila už automaticky.Ani ti to pak nepřijde. Neboj se toho :mavam:

 
Bodlinka 09
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 15.03.14 22:17

Taky jsem se bála si udělat řidičák, ale nakonec jsem do toho taky šla. Taky mi to chcíplo i v křižovatce a né jednou, ale pak to šlo. A bylo to lepší a lepší. Řidičák nemám moc dlouho, ale jsem ráda že ho mám. Jsem těhotná a pěšky nikam nedojdu, tak nevím jak bych to dělala. No a stát se mi něco může na silnici i jako spolujezdci. Není to tak dlouho co jeden blb vjel manželovi do cesty.Tak držím palečky ať ti to dopře dopadne a dáš to hned napoprvé.

 
fragollinna
Závislačka 2984 příspěvků 18.04.14 12:27

Tvůj deníček mě pobavil :-). Vzpomínám na své začátky v 18ti letech, nešlo mi to, rozjezdy hrůza, pak jsem se to naučila, ale na naftovém autě a doma stála benzinová fabie. A já se na fabii zaboha nemohla rozjet, hrůza, ale nešlo to :-D. Přestala jsem jezdit, přece nebudu ze sebe dělat blbce :-D. Ve 20ti mě začlo štvát, že mám řidičák a nejezdím, takže šup na kondiční jízdy a od té doby řídím aktivně. Vyměnila jsem i auto a dnes už je mi jedno do čeho sednu, jestli je to benzin/nafta, automat/manuál.
Jezdím aktivně po Praze, orientuji se, měsíčně dám cca 2.000km na jízdách do práce a po městě :-).
Chci tím jen říct, že všechno jde, chce to jen čas a každý se vyjezdí a ani ten automat k tomu nepotřebuje ;-)

 
Luca10  18.04.14 12:35

@fragollinna Děkuju za komentář! V nejbližších dnech vyjde deníček s pokračováním. :lol:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 18.04.14 12:39

:mrgreen: dík vzpoměla jsem si na doby, kdy jsem dělala řidičák já aneb na tachometru 20 a v očích smrt :mrgreen:

jinak neboj uděláš to a stejně i tak bude chvilku trvat než se vyjezdíš, ale chce to prostě zkoušet a nebát se :)

p. s. já dělala řidičák v 18-ti, kdy ho dělala celá naše třída z gymplu a jsem ráda, že sem si ho tehdy udělala, jelikož jindy by mě k tomu asi už nikdo nedonutil :mrgreen: mno jenže pak jsem nejezdila, jelikož jaksi nebylo čim a táta by mi auto nikdy nepučil :D a začala jsem v podstatě jezdit až po narození prvního syna, kdy jsme si s manželem koupili auto, chvíli mi trvalo, jak píšeš neuhejbat před protijedoucím autem nebo rovnou zastavovat, než sem si to v hlavě srovnala a prostě já jsem tady na tý silnici taky, tak holt chvíli počkáš :mrgreen: od tý doby jezdím v pohodě a i normálně zaparkuju, máme malý auto, se vejdu všude :D přesto jedzím jen po městě, max.po okrese na delší trasy jako třeba do školy v Plzni či Mostě stále raději jedu vlakem, má to své výhody - mám tam klid na učení :)

tak přeju at´to hravě zmákneš a to jak autoškolu tak vejšku…taky studuju dálkově Vš, tak vim, že s dětma to neni sranda ;)

Příspěvek upraven 18.04.14 v 22:37

 
Luca10  18.04.14 12:44

@brumdinka Moc děkuju za komentář i za přání v závěru. V nejbližších dnech vyjde deníček s pokračováním a tam se dozvíte, jestli jsem to nakonec dala. :D

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 09.07.14 18:47

Obdivuju, pro me to byl orisek i bez briska :-D

 
Ajusk
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 20.10.14 19:50

Taky jsem byla z první jízdy vyjukana a to jsem umělá řídit. Po par jízdách už dobrý, naučila jsem se většinu otázek al testy udělala na plny počet a jízdy dobry. 'A mela jsem k tomu pul roční dceru kterou jsem co dvě hodiny kojila. Neznám nikoho kdo je normální zpět by to neudělal na poprve

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama