S čím počítat při těhotenství

Těhotenství

S čím počítat při těhotenství a pár tipů, jak to přežít.

Mám skoro půlroční dítě, mohu se tedy směle pustit do prvního deníčku.
Nebude o porodu, o nedonošeném dítěti ani o problémech s kojením. Ale o tom, čím mě těhotenství překvapilo a co bych si bývala byla vzala do porodnice, kdyby mě to napadlo.

1. Ranní nevolnost
Moje těhotenství bylo poněkud problematické. Nepřidávaly tomu ranní nevolnosti. Bacha, RANNÍ je trochu mimo. Pravidelně mi bylo zle od večera do rána, tedy spíš noční. Bylo mi zle z většiny tekutin. Pomáhalo pití bublinkových vod ochucených, bez příchutě to nešlo. Z čajů jedině roiboos. Piškoty po ránu v posteli nic moc, ale sušenky byly ok.

2. Slepota okolí
Překvapilo mě, že těhotenství na mně vidí všichni, až na lidi v MHD. Zde byla na místě asertivita. Vyhlédnout si někoho mladého a toho prostě donutit, aby vás pustil sednout.

3. Ošahávání
Příbuzní a známí měli pocit, že břicho je momentálně neutrální území, na které si mohou sahat dle libosti. To jsem zarazila protiakcí, pokud to udělali bez požádání, tak jsem jim sáhla na břicho taky. Brzo je to přešlo.

4. Všude se píše, že těhotenství není nemoc. Že žena má být aktivní a cvičit.
Ne, to není vždy pravda. Těhotenství provází řada neduhů a když jeden přejde, tak jenom proto, aby uvolnil místo dalšímu. Tedy přejde zvracení, začne pálení žáhy a močení co hodinu. Nebo bolest zad. Nebo křeče lýtek. Nebo hemoroidy. Prostě furt něco, většina toho ale porodem odezní. :) Jediný pohyb, který jsem byla schopna vykonávat, byla chůze.

5. Tašku na porod si nachystejte měsíc předem. Dále si nachystejte tašku věcí na šestinedělí a tašku věcí pro miminko.
Blbost. Alespoň dva měsíce předem nachystat JEDNU velkou tašku, aby v ní zůstalo dost manipulačního prostoru. Do ní naskládat jen věci pro případ hospitalizace, abyste neskončily jako já, kdy manžel místo hřebenu přinesl krém na strie a vykládal něco v tom smyslu, že se to bude taky hodit. Do ní naskládat vše nutné včetně kosmetiky a zubního kartáčku, aby šla jen popadnout a jde se. Doma na jedno místo naskládejte potom věci nutné po porodu, pokud pojedete rodit, dáte do velké tašky. Pokud budete hospitalizovaní měsíc předem, donese manžel dle potřeby.

6. Nemocnice milují při příjmu celkovou diagnoźu včetně příbuzných málem do třetího kolena.
Nevím, jak ostatní, ale já ve stresu si nevzpomenu na spostu důležitých věcí.
Pořiďte si složky A4 s klipem, vypadá to jako kapsa.
Sepište si anamnézu sebe, rodičů, sourozenců, manžela.
Sepište si důležité adresy a telefony - sebe, manžela, zaměstnavatele, pediatra. Bude se vám to hodit, fakt. Dáte při příjmu, doktor ať si to přepíše. Do složky pak můžete přidat průkazku, peníze pro doprovod u porodu apod.

7. Nemocniční stravování není žádný luxus. A prostředí často jakbysmet
Mě ke konci těhotenství trápila zácpa a hemoroidy a nemocniční strava mě dorazila. Příště bych si sebou vzala psyllium v tobolkách a návštěvám bych říkala, ať mi přinesou zeleninu. Do sprchy jedině v gumových pantoflích, sic toho budete litovat ještě měsíc po porodu.

8. Ženy, když rodí, tak často křičí.
To je prostě fakt. Ale pokud jste hospitalizovaní vedle porodního sálu, tak si to užijete víc než dost, hlavně v noci. Vemte si ucpávky do uší, vyplatí se to.

9. Těhotné musí často na WC.
Měla jsem zmapováno rozmístění WC ve městě i na výletech. Prostě se mi pořád chtělo.

A jaké jsou vaše vlastní tipy a zkušenosti?

Hodnotilo 35 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lidym
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 27 inzerátů 01.07.14 22:04

Hezky sepsané. Škoda, že jsem to nečetla v těhotenství. Líbí se mi bod 3. Taky bych to zkusila. Naštěstí mi na břicho sahala jen ségra a tu jsem zpacifikovala.

 
neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 02.07.14 06:57

Krom strategicky umístěných míst na čůrání jsem měla i sérii zvracících míst - cestou autobusem domů z práce se mi pravidelně dělalo špatně v autobuse. A těhotenskou průkazku do ruky – nejsem opilá, jen těhotná :mrgreen:

 
Jorik81
Kecalka 312 příspěvků 02.07.14 07:53

Jojo, mapa čůracích míst je jistě dobrá. Pro alergičky bych doporučovala i náhradní prádlo a slipovou vložku do kabelky. Je to trapné, ale když si neodskočíte hned a přijde na vás kýchnutí jako hrom, tak je zle… :D Jinak s těmi neduhy to má každý asi jinak, já si nemůžu stěžovat.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 02.07.14 08:27

Plato o me 4. a 9. o ostatnim jsem slysela :mrgreen: jo a trochu 8.- to ale spolumamine na pokoji rvalo dite snad nonstop. Nicim me to vsak neobtezovalo, synatora nevzbudila ani bomba a ja mela sluchatka k tv. Co se tyce ceskych nemocnic- tak to je tedy zalostne :roll: ve svajcu je to jak rodit ve 4* hotelu a to vcetne stravy.

 
Barborkaa26
Kelišová 5491 příspěvků 02.07.14 08:31

Výborný deníček :) taktéž řeším, že mi všichni sahají na břicho, tašku do porodky i tu slepotu okolí… tleskám.. :potlesk:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22058 příspěvků 2 inzeráty 02.07.14 09:23

Skvělý, se spoustou věcí jsem se ztotožnila. Já ještě zakázala používat slova jako těhulka, mimísek, mamina(nevím proč mě to prostě v mým věku uráží)a podobný blbosti. Ještě bych přidala bod o ozbrojení se trpělivostí vůči blbým otázkám, kdy se vás lidi už půl roku předem ptají na jména, pohlaví atd. Popřípadě já třeba dostala vynadáno za to, že jsem jim to neřekla, že jsem těhotná, že nechci sdělit ta jména. Jo a nesnáším otázky,,jak ti je, jak se cítíš,, a pak ještě takový to,,netahej to, nedělej to, tohle nesmíš,,
Moc se mi líbí bod 6. toho asi využiju, ono se to hodí i do budoucna. Fascinuje mě totiž, že někdy ve 13 týdnu jsem byla hospitalizovaná, všechno na co jsem si vzpomněla jsem jim vykdákala a když jsem byla před 14 dny na pohotovosti, tak jsem všechno kdákala znova. Podotýkám, že v tý samý nemocnici. Vlastně jsem za tohle těhotenství byla v nemocnici 3× a pokaždý ty samý otázky.
MHD naštěstí moc nejezdím, ale už od dob prvního těhotenství a ježdění s kočárem vím, že líná huba, holý neštěstí. Takže kdo se bojí zeptat nebo poprosit, tak má smůlu.

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 02.07.14 09:52

@Lidym
@Barborkaa26
Děkuji za přečtení.

@neschopná mamka
Ojoj, tak zvracení v autobuse se mi naštěstí vyhlo, ale celou cestu jsem žmoulala sáček v ruce, ono padesát minut je celkem dlouhých, v zimě cítíš naftalín a v létě pot spolucestujících. A průkazkoou jsem mávala taky, když bylo potřeba :mrgreen:

@Jorik81
To Tě lituji, silnou alergii naštěstí nemám, ale dokážu si představit, co to pšíknutí udělá… 8o

@svycarka
No jo, do Švýcarska jsem to měla na porod trochu z ruky :palec:

@lleennttiillkkaa
Jejda, na infantilní zkomoleniny jsem si nevzpomněla :D
Ano, slepota v MHD přetrvává i po porodu, bohužel.

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 02.07.14 09:58

Krásně napsané pobavilo. Hlavně to ošahávání to taky zkusím jakmile příjdu na návštěvu k tchýni hned se mi k němu hrne a kdyby mohla tak mi ho i opusinkuje(je dost ujetá). A když mi někdo řekne ukaž břicho, ona mě hned začne rvát oblečení a svlékat mě, takže jsem z ní dosti zoufalá.

 
Pipi 00
Závislačka 2750 příspěvků 02.07.14 10:22

Haha, hezky napsaný, pobavila jsem se :-). Osahávání břicha se mi taky nelíbilo, přidala bych ještě oslovení těhotné plurálem: „Jak je vám?“. Jsem vždycky nejřív koukala, proč mi jako najednou vykaj. Taky mi tchýně servírovala guláš bez papriky, že prej nesmím kořeněný :roll:. S taškou a manželem mám stejnou zkušenost :-), byla jsem hospitalizovaná dřív, podruhé jsem si jí i osobně vozila autem na konci na každou kontrolu, abych měla jistotu. Nakonec stejně při vyzvedávání z porodnice zapomněl doma zimní oblečení pro mimino (rodila jsem v lednu). Byla připravený na autosedačce, vyndal to, než dal sedačku do auta. Tak jsem malé na hlavu dala svůj šátek, přes ní svoji péřovku a rychle jsme běželi do auta, než někdo zavolá sociálku.

 
Karolll000
Kecalka 133 příspěvků 02.07.14 11:19

@lleennttiillkkaa
úplně s tebou souhlasím. Slyším oslovení MAMINO a otevírá se mi kudla v kapse a to jsem na začátku. Jsem zvědavá co bude okolí dělat na konci těhotenství.

Jinak moc hezky napsané :-)

 
poppaea
Závislačka 3303 příspěvků 02.07.14 12:17

Hezké :kytka:
Jen si tak pořád říkám, kde to žiju? V těhotenství mě v MHD pouštěli úplně všichni, od studentů přes kravaťáky až po 50leté úřednice ;) Říkám si, jestli to nemůže být mojí výškou, nevím :nevim:
A na břicho mi nesáhl vůbec nikdo, ani nikdo neměl zájem ;)
Ale naprosto souhlasím s bodem 4 - sice to není nemoc, ale prostě je to JINÝ STAV, a já při něm totálně padám na hubu :zed: :mrgreen:

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 7 inzerátů 02.07.14 12:23

:lol: maminu nesnasim taky a to sahani na bricho!!! A v mem pripade jsme jeste prvni tri mesice byli vegetariani :mrgreen: a slepota s kocarkem je jeste horsi :cert: nikdo ani dvere nepodrzi!!!

 
Talitha
Extra třída :D 13271 příspěvků 02.07.14 12:28

@offi Krásně napsané pobavilo. Hlavně to ošahávání to taky zkusím jakmile příjdu na návštěvu k tchýni hned se mi k němu hrne a kdyby mohla tak mi ho i opusinkuje(je dost ujetá). A když mi někdo řekne ukaž břicho, ona mě hned začne rvát oblečení a svlékat mě, takže jsem z ní dosti zoufalá.

Tak proto máš profilovku s nahým břichem, protože ti to zoufale vadí, tak to jo, to potom dává smysl. :lol: :lol: :lol:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 02.07.14 12:29

Pekne napsane :kytka:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 02.07.14 12:55

Taky nesnáším šahání na břicho, jedině manžel může…Jenže já kdybych se ozvala, např. na mamku nebo ségru, tak se urazí. Takže se kontaktům snažím vyhýbat. Fakt mi to je nepříjmené a už to mám kolikrát na krajíčku se ozvat. Asi moje blbost, že jsem to ještě neudělala.

 
Alušáček
Závislačka 2516 příspěvků 02.07.14 12:59

Hezky napsáno :potlesk: Mě teda v autobuse většinou chtějí pouštět sednout staré babky co samy sotva stojí na nohou, mladým je to fuk… naštěstí moc často nejezdím :) Ošahávání břicha od známých a příbuzných mě zas tolik nevadí, ale s čím se fakt ztotožňuji je aktivita a cvičení.. do půlky sedmého měsíce jsem chodila do práce, sice práce kancelářská, ale i tak mi na nějaké pohybové aktivity, jaksi nezbývala energie. Teď už jsem doma, ale tak mě bolí záda, že sotva vyjdu schody a doma dělám jen základní domácí práce a vařím :oops:

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 02.07.14 13:02

@Virginia Víš on je trochu rozdíl mezi tím, když ti někdo sápe bez dovolení oblečení a tím se nechat vyfotit dobrovolně.

 
Talitha
Extra třída :D 13271 příspěvků 02.07.14 13:07

@offi A ukazovat to tisícům lidí na netu. :mrgreen:
Promiň, já to nemyslím zle, jen mě to pobavilo.

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 02.07.14 13:13

@Virginia Mě nevadí ukázat břicho. Co je na tom špatného? Nemyslíš to zle a jak teda? Tvůj příspěvek je poněkud trapný a mimo. Promiň nemyslím to zle.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 02.07.14 13:38

Foto s bříškem je podle mě super, šahání na břicho jsem nesnášela :) Deníček se mi moc líbil, spousta věcí mi připomněla realitu a můj pobyt v nemocnici.

 
rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 02.07.14 13:42

Super denicek, prinosny :)
ja jsem jeste nesnasela vetu, kdy na me tchyne kricela treba pres celou ulici:,,Uz se kutali!,, -ja bych i vrazdila :)

 
mafie
Kecalka 125 příspěvků 02.07.14 14:05

Hezky napsane :) Ja jsem dokonce po porodu zbrkle chtela koupit a provozovat domenu s radami pro rodicky, ale pak me to preslo… sice me minuly nevolnosti (dekuji boze, aspon nejak se mi vratilo, ze jsem byla vzdycky hodna) a osahavani bricha, ale slepota okoli me neskutecne stvala a co se tyce porodnice - ano, tasku se vsim moznym i nemoznym je lepsi mit zabalenou predem, protoze muzete byt hospotalizovana i drive (ja kvuli bloklemu zebru, diky nemuz jsem se dusila), nebo porodit predcasne (a den po porodu uz opravdu nepujdete shanet kojici podprsenku a chlap to ma tezky, kdyz tomu nerozumi ani sama prodavacka). Co se tyce sprch a zachodu tamtez - neni na nadstandart (a tak drahe to zas neni a pokud mate v soukrome pojistce pobyt v nemocnici, tak vas ani nic nestoji)!! Taky si piste, ze v porodnici budete mit pekelne vysusenou kuzi, takze nejake lehce roztiratelne mleko se hodi. Taktez vlastni polstarek navic se hodi nejen pri kojeni (idealni je takovy ten levny z IKEA) - specielne ve Slanem meli polstare snad ze zbytku matrace nebo ceho, totalne neforemne, nenatrepatelne a tvrde). Vlhcene WC papiry treba z dm drogerie a misto nafukovaciho kruhu se prodavaji polstarky s otvorem uprostred (ja ho tedy potrebovala kvuli tem hemoroidum, rodila jsem cisarem a skoro cely pobyt v porodnici jsem prosedela, protoze vstavat z postele k miminku nebo na WC bylo tak narocne a zdlouhave, ze bylo jednodussi si ani nelehat). Jedne veci zaboha nerozumim: proc jsou porodnicke vlozky zasadne obrovske a nelepici = cestujici matrace?? Jen co jsem se dostala domu, porucila jsem si normalni, samolepici, ultra tenke vlozky s kridelky. Mne ty matrace pri sezeni proste straslive tlacily… jo a co se tyce podprsenky - pul roku jsem se trapila s nepadnoucimi (velikost 65H je pro kojici zenskou proste nedostupna), az jsem si pomerne jednoduchou upravou vyrobila vlastni!! Hmmm, mozna o tom webu preci jen jeste pouvazuji… :)

 
Tullia
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 9 inzerátů 02.07.14 14:37

Haha, dobrý, zejména bod 4. Už mi chybí jen ty hemeroidy.

 
2468
Závislačka 4981 příspěvků 02.07.14 15:02
:palec: :potlesk:
 
Motýlice
Kelišová 5026 příspěvků 02.07.14 16:32

Mnooo, každé těhotenství je prostě jiné, co si budem povídat. Mě zase rozesmávaly všechny chytré rady proti nevolnostem, poněvadž jsem vyzkoušela vše(až na procházky, kterých jsem brzy nebyla fyzicky schopná) a nepomohlo nic. Ale co se MHD týče, tak já mám pozitivní zkušenost. Od chvíle, kdy to na mě bylo vidět, se téměř vždycky někdo ochotný našel. A bylo to s úsměvem a někdy i s nějakou tou zdvořilostní konverzací. A co se vycházek s kočárkem týče, tak v životě jsem nezažila, že by mě na přechodu pouštěli řidiči tak ochotně, jako s kočárkem. Zkuste si zajet do nějaké jiné evropské metropole a pak si to srovnejte. Kámoška teď byla v Amstru se zlomenou nohou a nepustili ji sednout ani jednou. Stejně tak tam v MHD stály těhotné těsně před porodem…

Příspěvek upraven 02.07.14 v 16:36

 
lucillee
Echt Kelišová 8046 příspěvků 6 inzerátů 02.07.14 17:30

Krasne napsany denicek :potlesk: ja se celou dobu tehotenstvi citila jak netehotna, takze trampoty jako zvraceni a nebo caste curani me minuly. Ale je plno veci, ktere uz pri druhem tehotenstvi budu delat jinak a s tim sahanim na bricho…tak to jsem echt nesnasela!

Co me naprosto nejvic soklo bylo u porodu, kdyz v posledni fazi porodu, kdy uz jsem mela zacit tlacit na me primar vyrukoval: „Tak muzete tlacit, pani inzenyrko“ to me fakt rozbil :mrgreen:

 
TKovalova
Kecalka 261 příspěvků 02.07.14 18:42

Ahoj, skvěle napsaný deníček! Já bych taky ráda něco přispěla. Za chvilku mě čeká druhý porod tak už taky něco vím… Například vím, že nejenom ta „anamnéza“ když máte kontrakce a rozdýcháváte, tak si opravdu nevzpomenete kdo měl jaké nemoci, ani kolikrát na sebe! Podepisujete papíry a někdy ani nevíte co! Čím jsem si ale tentokrát opravdu jistá, už nepodepíšu to, že se na mě můžou studenti učit! Aby se na Vás 25 kluk učil, jak jste otevřená… To je trochu moc i na mě a to rozhodně nejsem žádná citlivka. Samozřejmě můžete oponovat, jak jinak se to má naučit, ale tak ať se to učí na někom jiném… Prostě jen ať víte, že Vám studenti nebudou jen měřit tlak…
Dále zabalená taška. Všichni si ťukali na čelo, že ji mám zabalenou 2 měsíce dopředu. Ale co kdyby,… A taky bylo! Takový postřeh, co nikde nepíšou. Přidejte do tašky rukavičky pro miminko (moc doporučuji, mají nehtíky a škrábou si jimi obličej, stříhat se prý nesmí celý měsíc..) a dále jídlo pro maminky! Nejen pro tatínky! Rodila jsem 2 dny a tedy celé dva dny bez jídla. Porod večer takže tak, tak jsem vyžebrala suchý rohlík :-) Jinak taky doporučuji nabalit tašku i na odchod z porodnice (oblečení pro Vás - doporučuji sukni:-) a taky oblečení pro miminko. Jinak taky si myslím, že je rozdíl fotit se s bříškem a když Vám na něj cizí někdo šahá! Tak maminky přeji hodně sil, pevných nervů a zdravé děti! :mavam:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 02.07.14 19:21

Svatá pravda. Jen já měla nevolnosti celodenní a v druhém těhoteství v noci, abych se asi nenudila jsem nemohla spát :-)Bod 6. jsme maminkám říkali při přípravách k porodu. A ty, které to udělaly, nám pak hodně děkovaly, že jim to ušetřilo nervy při kontrakcích, jen vrazili při příjmu sestřičce desky a bylo to :-)A k mapš záchodů se přidávám, ocenila jsem jí pak i po porodu, kdy jsem dlouho krvácela - čisté záchody s možností si pořádně vydrbat ruce a mít blízko kočárek, ty se moc nenajdou.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 02.07.14 22:41

Bod 3 mi vadi silene 8) 8) 8)
Jinak to docela jde.Ale je to pekne sepsane :palec: :palec:
To co se tady nezminilo je presne tyto osloveni co uz jsem cetla, mamina, mimisek, manza, brisko, prdiky-my se zakulacujeme my se pocurali atd-to se mi otevittra kudla v kapse tedy 8) 8) Na to jsem alergicka silene. Pripada mi to hrozne pubertalni divne, ale kazdy mame jiny vkus :mrgreen: :mrgreen: ;)

 
rulfička
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 03.07.14 00:59

Moc hezký deníček!! :palec: Musím říct, že některé body mi i pomohly - což teda asi splnily účel, pro který byly napsány (např. bod 6) ;)
Co se týče ostatních bodů, tak nevolnosti né noční, ale já měla celodenní a neustálé :D To se pak vyměnilo za zmíněné WC každých snad 20 min :lol:
A co se týče infantilního osahávání břicha, tak zatím sahá jen jedna kamarádka a to není tak hrozné. Horší beru oslovení „mamino, těhule“ a jen otázky typu „Jak se cítíš? Jak ti je?“..přijde mi, že mě všichni vidí jak nějakou „nemocnou“ a podle toho se i ke mě chovají :?

 
mafie
Kecalka 125 příspěvků 03.07.14 10:17

@rulfička Tak mne zas tak nevadilo, kdyz se nekdo zeptal, jak mi je, protoze i kdyz „tehotenstvi neni nemoc“ (ja zacinam mit pro zmenu alergii na toto slovni spojeni), byvala jsem unavena, mela ruzne problemy a potize a zrejme to na mne obcas bylo i videt. Krome toho - uprimny zajem ostanich potesi, ze :)

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 03.07.14 13:35

@offi no to bych ji hnala :-D

 
Ivulee14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 03.07.14 17:06

Pěkně napsáno, souhlasím snad se vším kromě bodů o porodnici - tam jsem ještě nedošla :-D. Jen bych možná přidala bod „Ještě jsi vcelku?“. Poslouchat to od 30tt už mi vážně leze krkem..kolem termínu si snad i vypnu telefon!!! :zed:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22058 příspěvků 2 inzeráty 03.07.14 22:29

@Ivulee14 to vypni
já měla termín 21. července a od 1. července jsem neposlouchala nic jinýho
Teď rovnou hlásím, že mám termín v půlce září a přesný datum zatloukám :D

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22058 příspěvků 2 inzeráty 03.07.14 22:30

Jo a ještě kromě ošahávání mi přišlo fakt úchylný, když mi někdo na břicho šišlal. Nejčastěji moje matka. Takže jsem jí řekla, že ať na to dítě nešišlá, že mu zdegeneruje mozek a kupodivu se sice urazila, ale pamatuje si dodneška, že na moje dítě a břicho se nešišlá :D

 
Halibar
Kelišová 6301 příspěvků 05.07.14 21:15

@offi nesnáším to ukaž břicho… no však se čum, ale nešahej, proč jako? :D
už jsem použila i kozy se mi zvětšily, nechceš si sáhnout? :D

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 06.07.14 08:34

@Halibar jo to mě kozy splaskly :-D

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 06.07.14 20:11

Hezky napsané, pobavilo :palec: Jo, tak nemocnic jsem si taky užila… Úplně se mi vybavilo to jídlo tam a přesně, taky jsem si nechávala donášet čerstvou zeleninu :-D

 
korin77
Povídálka 30 příspěvků 2 inzeráty 07.07.14 14:14

Hezké a trefné:)
Opravdu bych tam připsala i to náhlé vykání - protože o mě najednou mluví v množném čísle - a po porodu bude asi ještě hůř - nechápu, když některá z maminek řekne " NÁM je 20 měsíců a MÁME 18 kilo a oblékáme 86" :poblion:. Zásadně o sobě mluvím zvlášť a o prckovi taky - je to přece samostatná bytost!
Sahání na břicho je kapitola sama pro sebe - babča čekatelka, jak říkám mojí mamce, mi ještě ani nedá pusu na přivítanou, ale už mi vyhrnuje tričko a líbá pupek a je jí jedno, jestli jsme někde mezi lidma, nebo doma :mrgreen:..ale co, má radost, tak to holt nějak přežiju - korigovat to začnu až bude mrňousek venku a poleze mi do výchovy :)

 
N0
Stálice 76 příspěvků 12.12.14 21:12

Hm, ale jak donutit mladého člověka, aby pustil sednout? :think:

 
vendy259
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 05.01.15 23:14

Ranní ani jiný nevolnosti neznam (díkybohu), mhd nejezdím, s ošaháváním souhlasím, ale je fakt, že se mi vždy někdo zeptal…co se týče bodu 4,byla jsem aktivní celý těhu a pálení žáhy ani hemoroidy mi v tom nezabránily, tašku jsem měla nachystanou měsíc a půl před, ale je fakt, že do naší porodky toho rodička potřebuje minimum pro sebe a nic pro mimčo, bod 6 jde mimo mě, nic takovýho po mně nechtěli, v porodce jsem byla sama na pokoji, takže pomálu jak nadstandart a strava byla fakt dobra a to jsem měla dietu kvůli těhu cukrovce, 8 tak to je pech, takové umístění pokoje by mělo být opatřeno protihlukovou zdí a 9-naprostý souhlas, klidně jsem šla čůrat i mezi auta nebo do křoví-když musìš, tak musíš :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama