S Martinkou se rozhodně nenudíte

Rodičovství

Martince bude už 20 měsíců a tak přichází nejvhodnější doba k pořízení sourozence. Vidíme to každých čtrnáct dní na návštěvě u babičky, jak se má k šestiměsíční Danielce. Jenom doufáme, že nebudeme opět potřebovat služby Centra asistované reprodukce a všechno půjde samo. I když po předchozích problémech v to moc nedoufáme.

Martince je tedy téměř 20 měsíců a rychle se z ní stává osobnost, která stále více zkouší, co si může dovolit a takříkajíc si nás omotává kolem prstu. Snažíme se aby už neměla plínky, ale je to boj. V poslední době se stává, že za námi přijde se slovy,„Mám bobek, mám hanbu!“ Bohužel je už pozdě, bobek je opravdu v plínce. Ještě kdyby si tak chtěla říci předem. Ta hanba je plínka, to ji naučila babička.

V pondělí jsem vstával později do práce a Dana položila Martinku k nám do postele. Marťa s námi vydržela ležet obvyklých pět minut, potom seskočila a tahala ze mě peřinu se slovy,„Tatín-ku távat do práce dělat korun-ky!“ Martinka se neustále zlepšuje v mluvení, slova vyslovuje zřetelně a čistě. Co chcete aby opakovala to neopakuje a naopak nás neustále překvapuje něčím, co pochytí třeba z rádia. To máte tak, hraje si na zemi a jenom tak mimochodem zopakuje slovo vyslovené moderátorem. Na žádnou jinou písničku nereaguje tak jako na Zanedbaný sex od slovenské skupiny Elán. Zpívá se tam něco ve smyslu,„A tou je a tou je, zanedbaný sex!“ Sotva zpívají tento refrém, Martinka si prozpěvuje,„A tou je a tou je!“ Je fakt, že si vybrala tu lepší část :-)

Delší dobu přemýšlíme, jak citlivě vysvětlit Martince, kde se bere maso. Minulou sobotu na to přišla sama. Babička totiž zařízla kachnu a nechala ji ležet venku. Přišla Martinka a zkoumala kachnu se slovy,„Kachnička tam tam!“ Babička kachnu oškubala a jenom ji Marťa zahlédla bez peří, jednoznačně prohlásila,„Maso maso!“ ;-) Ještě nedosáhla stádia jako onehdy neteřinka Petruška. Rozhodně byla starší než Martinka. Dostala při obědě maso v omáčce a ihned se ptá,„Babičko, z čeho je to maso?“ Babička ji vysvětluje,„To je z králíčka!“ Petruška je tu s další otázkou,„Jak ho zabili, to ho zajeli autem, nebo zastřelili?“

Více si o Martince můžete přečíst na http://www.emartinka.cz

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek