Šance a možnosti rodinám s dětmi

Ostatní

Už nechceme čekat, jestli se něco změní k lepšímu samo od sebe. Je nás takových víc? Spousta z Vás s příchodem nového roku 2011 pocítila nepříjemné změny týkající se rodinného rozpočtu. Změnily se podmínky pro vyplácení porodného a byl upraven 4letý rodičovský příspěvek.

Pro většinu nastávajících maminek to znamená hořké loučení s vidinou 13tisícové odměny za narození miminka a maminky na 4leté rodičovské dovolené se jen těžce smiřují, že již od 10. měsíce věku děťátka jim rodičovský příspěvek klesne o polovinu (dříve tomu tak bylo až ve 22 měsících).

I když je tato změna spravedlivá (sjednotily se celkové částky vyplacené u 2leté a 4leté varianty), pro spoustu rodičů je nepříjemná, neboť s ní nepočítali a mohou se díky ní ocitnout ve finanční tísni. Vzhledem k faktu, že se čím dál tím více rodin potýká s nedostatkem financí, vznikla myšlenka, co by se mohlo podniknout, aby měly rodiny možnost si svou situaci zlepšit vlastním úsilím. Na začátku byl nápad a touha mít svůj osud ve vlastních rukou, aby se člověk nemusel už spoléhat jen na dávky od státu. Nejdříve jsme byly jen dvě, ale během pár hodin se k nám začaly přidávat další a další maminky.

Kdo vůbec jsme a oč nám vlastně doopravdy jde? Jsme matky (momentálně) na rodičovské dovolené a nejsme spokojené se současnou situací. Nežádáme od státu zvýšení příspěvků, jen bychom se chtěly spojit s ostatními lidmi (nezáleží na věku či pohlaví, každý má právo se k věci vyjádřit), kteří by se chtěli zasadit o zvýšení počtu školek, jeslí nebo obdobných specializovaných zařízení pro děti batolecího věku, aby matky mohly pracovat, pokud je k tomu finanční situace nutí.

Rády bychom prosadily možnost zkrácených pracovních úvazků jako nejlepší variantu pro postupné začleňování matky od rodiny do pracovního procesu. Pořád se o tom mluví, avšak zaměstnavatel nemá žádnou motivaci takové matky zaměstnat. Pomozme vládě vyřešit tuto zapeklitou situaci. Ministerstva sice mají spousty odborníků na danou problematiku, ale žádný z nich se nemusí denně s těmito překážkami potýkat v běžném životě, proto nechápou naléhavost této situace. Je toho víc, o čem by se dalo diskutovat. Touto cestou hledáme podporu, uvítáme Vaše nápady či názory.

My nežádáme peníze, toužíme mít možnost zabezpečit si svoje rodiny samy. Víme, že cesta nebude krátká a jednoduchá, ale věříme, že s vaší pomocí se nám podaří předat jednotlivým ministerstvům takové návrhy, se kterými budou ochotni pracovat. Za účelem diskutování byla na Facebooku založena komunitní skupina s názvem „Šance a možnosti rodinám s dětmi“ ( http://www. facebook. com/…594710867210. facebook. com/…59471086­7210 ).

Pokud máte pocit, že k tomuto tématu máte co říct, rády Vás tam uvítají iniciátorky akce

Pavla Baďurová a Kateřina Jašková

P. S.: Děkujeme za podporu zdejších maminek a přízeň administrátorů, velmi si toho vážíme.

„Deníček je uveřejněn se souhlasem administrátorů portálu eMimino.cz. Avšak eMimino.cz není původcem ani autorem této výzvy.“ Tým eMimino.cz

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 27.01.11 08:44

Ahojky Kakiko,
plne s tebou souhlasim a jiz pred nekolika dny jsem se k prispevku podepsala. Take doufam, ze se prida dosti maminek at je nas co nejvice :-)

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 27.01.11 10:33

Ach, tak konečně někdo, kdo kolem sebe jen nekope a nekřičí, že nám stát bere peníze…konečně někdo, kdo pochopil, co je opravdu podstatné pro zlepšení situace…Nemám sice momentálně žádný nápad, co pro to lze udělat coby obyčejný řadový občan, nicméně vás budu plně podporovat v čemkoliv, co by mohlo mít přínos (a pokud se to tedy nezvrtne v ono neustálé volání „přidat, přidat“). Už jsem si začínala připadat jako blbec, který má dost peněz, protože nenadává na to, že stát šetří (jasně, na ne zrovna vhodném místě, ale s tím se nedá nic dělat)…

Takže máte můj hlas :palec:

Příspěvek upraven 27.01.11 v 23:36

 
Nepřihlášená  27.01.11 10:44

Stránky mi nejdou načíst, píše že je požadovaná stránka nenalezena :nevim:

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.01.11 10:53

Ano, taky jsem si všimla, že odkaz nějak blbne :-?
S dovolením jej vložím znovu http://www.facebook.com/…594710867210

Děkuji za Váš zájem :kytka:

A ještě jsem chtěla dodat, že nás názory řadových občanů zajímají, i my jsme jedni z nich.

Pavla B.

Příspěvek upraven 27.01.11 v 10:55

 
FloraBolger  27.01.11 10:57

Super - už jsem se přidala :potlesk:

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 27.01.11 12:46

Ideální by ovšem bylo, kdyby mohla být matka s dítětem/dětmi doma. Toto mi trošku připomíná trend 50. až 80. let minulého století, kdy bylo těchto zařízení dost, nebot matku bylo třeba co nejrychleji zařadit do pracovního procesu. Nejsem levicově zaměřená, naopak silně konzervativní a stavící na první místo právě mateřství a rodinu.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 2 inzeráty 27.01.11 12:46

ahojky- nějaká cesta pro bojkotáře facebooku by nebyla?

 
Karnatt
Kecalka 202 příspěvků 27.01.11 12:47

je to skvělý nápad se tímto zabývat,už jsem přidáná na facebooku.

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 27.01.11 12:59

Eva valoi, kdyby mohla matka s dítětem pracovat z domova, tak by to bylo jednoznačně nejlepší řešení, ale těch zaměstnání, které toto umožňují, je opravdu málo. Nechceme otrhnout dítě od maminky v půl roce, ale některé rodiny jsou opravdu velmi finančně bité na tom, že maminka nemá možnost přispět do rodinné kasy.

Alpako, já taky nejsem zastánce FB, bohužel, v této době je to nejlepší cesta pro kontakt s velkou skupinou lidí. Nevím, jestli by jsme dokázali oslovit víc lidí přes fóra :nevim:

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.01.11 13:11

Alpaka, zkus zatnou zuby, já FB taky moc v lásce nemám, ale je to prakticky jediný možný způsob, jak v dnešní době oslovit co nejvíc lidí.

Eva valoi, bohužel není možné, aby byli vždy všichni spokojeni.
Naše skupina je odezva na reakce typu - šetří se na rodinách s dětmi, přidejte nám, ať nemusíme kupovat bazarové oblečení a ať máme z čeho zaplatit nájem.
Takže se snažíme dát najevo, že kdo má málo, měl by mít možnost pracovat.

 
Anonymní  27.01.11 13:13

:-( :-( JE NESPRAVEDLIVE ZE MAMINKY KTERE BYLY V DOBE TEHOTENSTVI NA UP JSOU AUTOMATICKY ZARAZENY NA 4LETOU MATERSKOU.PRI­VIDELEK PRI MAT.NEJDE A DETI MAME ZIVIT JAK??? OD 10MESICE KDYZ KLESNE MATERSKA.NEJLEPE JSOU NA TOM VDANE MAJI ASPON MANZELY KTERI ZAJISTI JEDEN CELY PRIJEM.ALE MY SVOBODNE MATKY NE VLASTNI VINOU MAME ASI pardon za vyraz…CHCIPNO­UT.STAT MI VZAL CELKEM 5500 KTERE JSEM MELA NA NAJEM.MAM JEN MATERSKOU A ALIMENTY KTERE POSLE JEN OBCAS NO VLASTNE A UZASNE SOCIALNI STRAVENKY.KDYZ ZAPLATIM NAJEM ZBYDE MI NA MESIC S DVEMA DETMI POUHYM 2400KC.

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.01.11 13:21

Anonymní, myslím, že není třeba psát anonymně, my tě za tvůj příspěvek nekousneme ;-)

Není pravda, že si nemůžeš přivydělat, při RD můžeš neomezeně.
Problém je ten, že těch příležitostí moc není a to bychom rády změnily.

Tvoje situace je opravdu politováníhodná, může potkat každého, proto si myslím, že by bylo spravedlivé, kdyby každá maminka si mohla vlastním úsilím svou situaci zlepšit.

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 27.01.11 13:25

Já taky nemám ráda lidi, kteří tráví veškerý svůj život natahováním ruky a naříkámím nad nepřízní osudu…Vlastně i chápu, proč vznikla tato akce, ale zase, milé maminky, neměly bychom nechat se sebou manipulovat a jít pánům Nečasům, Kalouskům a jiným na ruku. Je totiž omyl domnívat se, že pobíráním státní podpory v době, kdy vychováváte dítě,se stáváte vůči státu dlužníky. Kde se vlastně berou peníze, se kterými hospodaří (mimochodem velmi špatně) náš stát? Každý rohlík, do kterého se zakousnete, je zdaněný. Když vaši manželé postaví dům, z domu se bude už pořáde platit daň z nemovitosti, přičemž při jeho stavbě jste zdanili každou cihlu. Až nastoupíte po mateřské do práce, budete ještě řadu let odvádět státu daně. Stejně jako to činili a činí vaši otcové, matky,manželé…Ne­věřte tomu, že hodnoty se vytvářejí v parlamentu a nevěřte tomu, že podpora maminkám s dětmi nějak výrazně ovlivňuje státní rozpočet. A taky nevěřte tomu, že se páni politici budou uskromňovat. Ani ten nalevo ani ten napravo. Ty promrhaj tolik peněz, kam se na ně hrabe nějaké porodné…
Uskromńovat se budeme my, tak je to. Mně osobně to nevadí, já vyjdu s málem a pokud je to nutné, jsem schopná si i poměrně dobře přivydělat. Ale blbce ze sebe taky nechci nechat dělat.

Příspěvek upraven 27.01.11 v 13:28

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 27.01.11 13:33

A jinak je taky smutné, že soudy a stát nedokáží zajistit, aby otec (pokud opustí rodinu) řádně platil odpovídající výživné (reaguji na anonymní, i když nemám ráda, když někdo píše anonymně). Je zajímavé, že když nezaplatí člověk zdravotní, sociální, daně, tak jsou z toho hnedle penále, úroky, pokuty, exekuce atd. Když otec neplatí výživné, tak z toho většinou není nic. Dokonce jsem se dozvěděla, že stačí, když jednou za 3 měsíce pošle aspoň stovku a projeví tak snahu…

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.01.11 13:39

Evo, to, že se s penězi u nás hospodaří špatně, je už celoplošně rozšířený fakt.
Ale bohužel se v politické sféře neorientuji tak dobře, abych mohla navrhovat, kde, jak a na čem konkrétně by se dalo ušetřit.

Nemám pocit, že bych sebou nechávala manipulovat.
Jen nechci doma sedět se založenýma rukama a čekat.

Do protestu za zvýšení rodičovských dávek (i taková skupina existuje) se nehrnu, protože se mi nelíbí, jakým způsobem se ta skupina prezentuje a nesouhlasím s tím, oč jim jde.

Účelem naší skupiny je zachovat v rozumné míře RP + mít možnost si přivydělat, když se to někomu bude zdát málo.

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 27.01.11 14:59

Nemůžeme přeci po státu chtít, aby nám dával plnohodnotnou výplatu za to, že jsme doma :think: Příspěvek musí být nevýhodný do té míry, aby motivoval k návratu do práce, ale měl by být dostačující, aby s ním šlo nějak vyjít. Ta hranice se určuje velmi těžko.

Anonymní, tvoje situace mě hrozně mrzí, vím, že spousta maminek se do takových problémů dostane víceméně nechtěně. Nevím, jak je to u tebe, proto se na mě prosím nezlob a nestahuj si to na sebe…spousta (řekla bych většina) žen si mateřství plánuje. Může mi někdo odpovědět, PROČ si naplánuje mateřství a dopředu si nezjistí, na co bude mít nárok? Proč se pak spousta maminek diví, že nemá nárok na výhodnější variantu?

 
Vedaniga
Kecalka 466 příspěvků 27.01.11 15:01

Já asi neumím počítat, protože mi nějak nevychází jednotná částka u 2 a 4leté. Kolik je teď dvouletá kč? A i kdyby, co je na tom spravedlivého, když při tříleté se bere nejvíc?
Tu snahu něco změnit oceňuju. Ale já bych radši aby lidi měli celkově víc peněz, protože pak by stačilo, že dělám práci z domova. Teď je to tak, že já doma makám jako divá, přítel to samé, máme vyrobené zboží cirka za 20 - 30000,– a nikoho, kdo by ho mohl koupit…
Takže spíš než víc školek a jeslí bych uvítala větší podporu pro OSVČ.

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 27.01.11 15:16

ve všech variantách by měla být celková vyčerpaná částka 216 tis. (musíš odečíst půl roku, kdy dostáváš PPM)
Promiň za rýpnutí…ale stát ti přeci nemůže zajistit, aby si lidi kupovali tvoje výrobky. Souhlasím, že tady se podnikatelům hází klacky pod nohy, ale to už by jsme mohli měnit celý svět. My se chceme soustředit na maminky na RD a zvýšení šance přivýdělku…však je to nahoře napsané.
Pokud chceš změnit podporování OSVČ, tak máš také tu šanci zkusit sehnat dostatek lidí s podobným problémem a společně to začít řešit :hug:

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 27.01.11 15:53

Zase je fakt, že pokud zůstane matka sama s dětmi, tak může zažádat o dorovnání do životního minima. Má nárok na přídavky na děti, po doložení nákladů na bydlení dostane příspěvek na bydlení, sociální příplatek atd. Není to na nějaké vyskakování si, ale taky to rozhodně není na smrt hladem. On se taky člověk holt musí umět uskromnit.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 27.01.11 17:05

Tak se vám to povedlo založřit skupinu, super. Až dáte dohromady něco podnětného, např. jak ty zaměstnavatele motivovat, doufám, že vyjde další deníček :wink: Přiznám se, že bych velmi uvítala více možností část. úvazků, jen teda fakt netuším, jak to zařídit. :nevim:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 27.01.11 17:06

Naprosto souhlasim, tohle me taky prave trapi, vsichni chceme pro nase deti prece to nelepsi!
Co s tom ale muzeme delat???Co konkretniho?
Holky, jde se do boje!!!!

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.01.11 17:15

Venadigo, TADY máš přehled - vše o RP.

V čem bys chtěla více podporovat? Buď, prosím, konkrétní.
Nějak totiž zatím nechápu, jak souvisí stát s tím, že máš doma zboží za desetitisíce, které nejde na odbyt.

Já si dovolím na chvilku zapřemýšlet na hlas - rodiny by možná více utrácely (a podpořily tak obchodníky i živnostníky), kdyby právě měly možnost těch částečných úvazků :nevim:
Možná je to hloupost, ale u nás to platí. Čím větší máme příjem, tím více si dopřáváme

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.01.11 17:19

K těm samoživitelkám a alimentům - eventuální řešení by bylo, kdyby se platily exekučně (zkusím o tom pohledat nějaké info)

 
Nepřihlášená Kaczenka  27.01.11 19:00

Jsem proti takovým akcím a skupinám trošku skeptická…Souhlasit se snižováním dávek budu tehdy, až opravdu uvidím kladné výsledky těchto škrtů. Když slyším, jaké peníze jsou utápěny nesmyslnými zakázkami…, tak se mi nechce nad takovým krokem vlády moc jásat. Navíc jsou kraje, ve kterých je téměř nemožné najít práci a když k tomu přidáme ještě maminky na mateřské, tak :nevim: Zní to hezky, ale realita je většinou trošku jiná…

 
veritas
Kecalka 219 příspěvků 27.01.11 19:24

Kakika, Cappy :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Nenapsala bych to líp - včetně všech dodatečných argumentů :huban:
Ovlivňovat pouze ovlivnitelné a nejen nadávat, jak je všechno naprd :wink:
Dnes už se velké firmy soustředí na možnost zaměstnávání matek na nebo brzy po mateřské, a to i na zkrácený úvazek. Vidím v tom velký posun oproti stavu před 5ti lety.
Jde o to, legislativně podpořit i menší firmy tak, aby je takový přístup motivoval - aby zaměstnávaly ženy na zkrácený úvazek, aby vytvářely firemní školky apod. V některých zemích toto legislativně vyřešeno je a funguje to.
Větší firmy, které jdou tímto směrem (i bez větší legislativní podpory), vycházejí ze studie, která potvrdila, že ženy s dětmi jsou produktivnější, dokážou v kratším čase zastat větší kus práce, protože si uvědomují hodnotu času a nemají zbytečné prostoje. Jsou i loajálnější, víc si práce váží.
Takže zbývá jen podporu zkrácených úvazků a firemních školek apod. prosadit v přijatelné podobě v zákoně.
Jen malé rýpnutí - matky v sousedních státech nám naši stávající mateřskou (hlavně její délku) můžou jen závidět :wink:

 
veritas
Kecalka 219 příspěvků 27.01.11 19:40

Kaczenko, souhlasím s Tebou, že peníze jsou utápěny (nejen nesmyslnými zakázkami), ale problém je třeba řešit plošně. To znamená, že vedle boje s korupcí je nutno zároveň přemýšlet i o úsporách. Mně se taky nelíbí korupce, ale vůbec jako obyčejný člověk netuším, jak bych její potlačení mohla ovlivnit. Zato vím, jak a kde bych mohla ušetřit. Takže potlačení korupce „musím“ nechat na odbornících (a proto jsou volby, abysme ty odborníky zvolili). Můžeme buď jenom sedět a nadávat, jak to tam nahoře ONI vedou špatně a jak nám ONI sebrali peníze, jak je prožírají, atd. anebo můžeme svoje myšlení posunout z „poukazování na to, co je špatně“ na hledání cest „JAK dosáhnout zlepšení“.
Ale ono to nadávání ve svých ulitkách je pohodlnější :oops:

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 27.01.11 19:46
Navíc jsou kraje, ve kterých je téměř nemožné najít práci a když k tomu přidáme ještě maminky na mateřské, tak :nevim: Zní to hezky, ale realita je většinou trošku jiná…

Ano, i nad tím jsem už přemýšlela.
Chtělo by to podpořit vznik nových pracovích míst.
A kdyby zaměstnavatelé byli nějakým způsobem motivováni a zvýhodňováni, když dají možnost matkám na RD, mohlo by to klapnout.

Ještě zmíním, že existuje tzv. Prorodinný balíček, jehož součástí by mělo být tzv. sousedské hlídání.
Dvě maminky půjdou do práce a svěří děti nějaké známé „tetě“. „Teta“ bude za tohle hlídání samozřejmě taky finančně ohodnocená.

Ještě se vrátím k tomu Prorodinnému balíčku. Jeho součástí měly být původně i zkrácené pracovní úvazky. Ale nedávno jsem se dočetla, že snad byly z balíčku vyňaty :-?
Proto tato akce

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 27.01.11 20:40

Tak abych přispěl nějak konkrétně - kdo jste z Brna a okolí, máte zajištěno hlídání a chcete si přivydělat, napište mně SZ. Pokud máte v pořádku páteř, oči a konečky prstů, tak bych občas něco měl. Ale je to jen příležitostné.
Jinak jsem taky na straně této iniciativy a pokud budu moct nějak přispět, přispěju.

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 27.01.11 21:44

Kaczenko, uhodila jsi hřebíček na hlavičku…maminky by jistě tolik nenadávali, pokud by ušetřené peníze skutečně snižovali shodek rozpočtu, nebo byli vloženy tam, kde jsou potřeba. Každého dokáže vytočit, když my otáčíme každou korunu dvakrát a oni si lítají na dovolené pod nálepkou služební cesty, nám zdaní i vzduch na horách a sami si nedokážou odepřít ani příspěvek na metro, kterým stejně většina z nich nejezdí. Mohla bych pokračovat, ale rozčílila bych nejen sebe, ale i ostatní :roll:

Na tenhle boj si tedy netroufám. Přiznám se, že nevěřím, že by se NÁM obyčejným lidem povedlo zajistit, aby si z nás ti páni politici nedělali dojné krávy tak okatě. Navíc, kdyby jich tam nebylo tolik zbytečných :zed:

 
rozarkaa
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 27.01.11 22:24

Super napad :palec: :palec: :palec:

 
Liva
Ukecaná baba ;) 2469 příspěvků 27.01.11 22:52

Děvčata super hnutí. Já souhlasím a podporuji aspoň palečky pro štěstí. Za mne bych možná obohatila i o možnost práce z domova, pokud to samozřejmě profese umožňuje (u mne třeba ano) :potlesk:
Jsem ráda, že si aspoň naše generace začíná uvědomovat, že stát vše nespasí, ale zku.vit může :cry:. Takže se mnou můžete počítat :palec:

Anonymní, problém je v tom, že je spousta matek, které se tváří jako samoživitelky. A bohužel toto zneužívání prostě vyplynulo v to, že mají smůlu všechny ženy, které tvrdí, že jsou samy. Moc dobře vím, jaké to je, sama jsem to na vlastní kůži okusila :-(. Je to nefér, ale člověk by se měl zlobit hlavně na ty, kdo systém zneužívaly a zneužívají do teď. :-(. Ale je potřeba do toho šlápnout!

 
Anonymní  28.01.11 12:53

zlato zadne soc.priplatky nejsou od 1.1.2011 co mohly vzaly a pokud nemas vlastni byt nemas narok na nic.

 
Anonymní  28.01.11 12:56

opravdu tak mi reknete ktere zvas se stalo ze nemela na jidlo???asi zadna co?? nevite jake to je mit na den 100kc a premyslet jak koupit co nejvic veci za malo penez a nebyt kamaradky kam jsem cele leto chodila se synem na obedy tak nevim…zadna zvas nevi jake to je mit bidu......a hlad

 
Kaczenka
Echt Kelišová 8919 příspěvků 28.01.11 12:57

Kakiko, líp bych to nenapsala :potlesk: :potlesk:

Dovedu si úplně představit, jak tento nápad politikové zrealizují „počeštěným“ způsobem.

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 28.01.11 14:08

Anonymní, promiň, ale pláčeš tu na špatném hrobě. My se snažíme usnadnit maminkám na RD život tím, že by si mohli nějakou kačku přivydělat. Já nevím, co od nás vlastně chceš..politovat? Opravdu si myslíš, že jsi sama v takové situaci? Myslíš si, že nevím co to je, když nejsou peníze? Mému bratrovi a jeho dvojčatům jsme taky dali vše, co jsme mohli, aby vůbec přežili. Několikrát se stěhovali, protože nebylo na nájem. Neříkej prosím, že nevíme, jaké to je, když nás ani neznáš. Kdybych měla já i mé okolí peněz dost, myslíš, že bych se s Cappy pokoušela něco měnit? Já mám rodičák na tři roky a přesto chci pomoci těm, co mají čtyřletý. Jenže lze pomoct jen těm, kteří chtějí opravdu jinou změnu, než natáhnout ruku a dostat zpět své peníze. Když se o nás nedokáže postarat stát, musíme to udělat samy bez ohledu na to, v jaké situaci jsme a jak jsme se do ní dostali.

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 28.01.11 14:18

Kakiko, já bych takové výkřiky ignorovala ;-)

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 28.01.11 14:32

Cappy, asi máš pravdu. Zvlášť, když je ten výkřik anonymní, že? :wink:

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 28.01.11 15:01

Kakiko, i kdyby se dotyčný/á odtajnil, na věci by to nic nezměnilo.
Já už jsem se s podobnými reakcemi setkala, proto vím, že s takovými lidmi nikdy rozumná řeč nebude.
Ať uděláš nebo napíšeš cokoliv, je to marné.
Platí jednoduché pravidlo: Kdo si nestěžuje a nenadává, má určitě spoustu peněz :nevim:

Tak už nezapírej a přiznej to tajné tučné konto ve Švýcarsku :-P

 
eva valoi
Extra třída :D 10234 příspěvků 1 inzerát 28.01.11 15:31

Anonymní, 100 korun na den na jídlo není zas tak strašně málo. Záleží asi pro kolik to je lidí, ale jestli jsi sama s dítětem, tak by si s tím mohla vyjít.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 28.01.11 17:08

Teda ten prorodinný balíček od vlády, nebo jak se to jmenuje, ze kterého zbylo akorát sousedské hlídání je vážně na :poblion: Vždyť je to úplně k ho… jako si ze mně snad dělaj ti politici srandu. Pokud budu mít dobrou známou, nechám jí dítě pohlídat i bez jejich balíčku a pokud ne, tak i s desteti balíčky dítě cizí ženský prostě nedám. Fuj, to mne teda dožralo, pardon.

Na druhou stranu, podpora vzniku firemních školek - to zas vyšumělo do prázdna, naštěstí se údajně daj na firemní školky čerpat jakési dotace z EU, takže aspoň něco.

Holky, sice je vaším cílem podpora rodičů na RD, ale já bych to rozšířila i na ostatní rodiče, jestli vám to není moc proti srsti. Při představě, že budu jednou mít dvě děti, třeba 6 a 4 roky a poštěstí se mi dokonce je dát do školky/zajistit hlídání, ale v práci budu trávit 8 hodin + 2 hodiny na cestě, to se mi taky nelíbí, jsem si je nemusela pořizovat, i já bych pak uvítala zkrácenou prac. dobu nebo home office.

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 28.01.11 17:29

Gino, rozšiřovat netřeba, s tím se počítá.
Proto jsem do toho šla - abych si při RD snáze našla nějaký přivýdělek a po „magické“ hranici 3let nemusela svoje dítě vidět jen večer těsně přes spaním :-(

 
Kaczenka
Echt Kelišová 8919 příspěvků 28.01.11 17:39

Myslím si, že si jako matka těch 7800 po dobu tří let od státu zasloužím. Pokud by tomu mělo být jinak, tak si další dítě pravděpodobně rozmyslím. :nevim:

Příspěvek upraven 28.01.11 v 19:08

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 28.01.11 20:46

Kaczenko, z tvého příspěvku je mi smutno.
Ale pokud to tak cítíš, budiž.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 2 inzeráty 28.01.11 22:05

Kaczenko - pro tvé rozhodnutí zda budeš mít nebo nebudeš mít další děti hraje proavdu tak zásadní roli to, zda od státu dostaneš nebo nedostaneš několik tisíc? Rozumím, že musíš mít finance na to, ty děti uživit. Ale pokud by jsi měla příležitost si ten rozdíl nebo dokonce větší peníze přividělat?
Já bych třeba možnost jít do práce brala všema deseti. Na jeden a půl dne v týdně a byla bych šťastná jak blecha. Jenže já neseženu školku pro dítě ani ve třech, natož jesle nebo nějakou miniškolku od dvou let.

Jinak ještě k tomu Facebooku - je mi jasné, že bez Facebooku to nejde. Ale spíš jsem mislela k tomu ještě nějaká další možnost, jak se připojit.

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 28.01.11 22:21

Alpako, momentálně mě vůbec nenapadá jiná alternativa. Máš nějaký návrh, kde ještě by jsme mohli probrat možnosti i s ne-facebookovou částí? Napadla mě nějaká skupina tady na emiminu, ale to je pro hodně úzký okruh lidí :nevim: To chce spíš nějakou sociální síť (krom tedy FB), kde se také schází větší počet lidí.

Kaczenko, každá to nejspíš cítíme jinak. Upřímně…já bych si další dítě rozmyslela jen v případě, že by nebyla šance nás pak uživit.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 2 inzeráty 28.01.11 22:41

Kakiko - ono záleží co je vlastně definitivním cílem celé skupiny. Tím, že na Facebook nechodím, nevím, co tedy přesně skupina výsledně očekává - pokecat, hledat řešení sami a podpořit se, pořádat protesty a petice nebo hledat řešení a předkládat konkrétní návrhy politikům?
A od toho by se asi odvíjelo, kde to má smysl jinde prezentovat.

 
Kakika
Extra třída :D 14184 příspěvků 28.01.11 22:51

Cílem je najít možnosti, jak konkrétní situace řešit a předat to politikům k projednání. Např. jak motivovat zaměstnavatele k otevírání firemních školek, nebo k zaměstnávání na zkrácený úvazek.

 
Kaczenka
Echt Kelišová 8919 příspěvků 29.01.11 12:52

Capy, mně také…

Citace : Kakika píše: Kaczenko, každá to nejspíš cítíme jinak. Upřímně…já bych si další dítě rozmyslela jen v případě, že by nebyla šance nás pak uživit.
Nebude se tu rozepisovat, jen k tomu řeknu, že tomu tak je…Ne z rozmaru nebo z poholdonosti, ale proto, že velká část našeho rozpočtu jde do bydlení…Znám spustu maminek, které jsou na tom úplně stejně…

Neberte to jako výčitku, ale docela živě si vzpomínám, jak velká většina maminek nesouhlasila s diskusí, ve které odsuzovaly zakladatelku, která dávala své dítě v od šesti měsíců do jeslí a chodila do práce. Diskuse musela být uzavřena adminem…Nechci jen mít pocit, že to tu k tomu směřuje…Nejsem líná, sama bych si nějakou tu korunu šla přivydělat. Prostě se nemůžu zbavit pocitu, že na takový tah není a ještě dlouho nebude naše vláda připravena…

 
Kaczenka
Echt Kelišová 8919 příspěvků 29.01.11 13:07

Alpaka píše: Kaczenko – pro tvé rozhodnutí zda budeš mít nebo nebudeš mít další děti hraje proavdu tak zásadní roli to, zda od státu dostaneš nebo nedostaneš několik tisíc?

Alpako, trošku mě tvůj příspěvek urazil. Nečekám na to, co od státu dostanu nebo nedostanu. Nežádám o žásné další sociální dávky, byť bychom se do nich patrně vlezli…Před mateřskou a rodičákem jsem poctivě pracovala a odváděla skoro 5000 měsíčně do státního rozpočtu, které budu odvádět dále po celý svůj život. Nepatřím mezi společenské parazity…

Příspěvek upraven 29.01.11 v 13:07

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 2 inzeráty 29.01.11 14:40

Kazcenko, pokud tě urazil, omlouvám se. Každá máme asi jiný pohled na dávky.
Ta diskuze- pokud myslíme stejnou, nebylo to šestiměsíční a maminka nešla pracovat na den dva v týdnu ale plný úvazek.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Deník zneužívané holky


Reklama