Šestinedělí a seznamování

Rodičovství

Dnes je synovi pět měsíců. Prohlížím si fotografie z prvních dnů a nevěřím, že to je stejné miminko. Tak moc vyrostl. Z uzlíčku je věčně vysmátý kluk, žádné miminko, ale veliký kluk. Chci se podělit o naše první dny s pohledu maminky bez zkušeností. V okolí nejbližších kamarádek, rodiny miminko není a já snad nikdy ani žádné nedržela.

Rodila jsem večer akutní sekcí po xx hodinách, kdy miminko nesestoupilo. Porod jsem zde popisovala, byla to spíše holé fakta, bez emocí. První setkání s miminkem proběhlo tak asi sekundu, viděla jsem jen nožičky od krve. Tedy ukázali mi celé dítě, ale mně zaujaly nohy - byly obrovské (to se mi potvrdilo později, když neoblékl capáčky).

Spadl mi doslova kámen ze srdce po tom, co jsem slyšela pláč, a v klidu tak přečkala noc na JIP. Sestřičku jsem poprosila, ať mi ještě jednou řekne míry miminka, všechno se mi motalo. Byla jsem šťastná. V mobilu jsem si prohlížela fotky, které muž nafotil, když mu dítě přinesli.

Ráno s námi na JIPce řešily sestry, kdy půjdeme na normální pokoj, jestli zvládneme vstát, vysprchovat se apod. Konečně nám přinesli ukázat miminka. Mrzí mě, že si vůbec nevybavím, co měl syn na sobě. Vím, že dupačky a body, barvu netuším. Než jsem se rozkoukala, sestřičky si děti zase posbíraly a odešly.

Hned potom mě sestřička začala rozhýbávat, osprchovala jsem se s pomocí. Už dopoledne jsem šla z normálního pokoje „hledat“ svoje miminko. Hodnotím to jako správný přístup porodnice, než se s miminkem mazlit celé ráno a ležet. Takhle jsem se mohla dřív starat.

Novorozenecké oddělení u Apolináře musím vychválit, nemůžu si stěžovat na žádnou sestřičku.

Přišla jsem, nahlásila jméno a sestřička mi řekla, že ho hned přiveze na pokoj. Přivezla, ukázala, jak ho přebalit, držet, jak nastavit prso a odešla. Konečně jsem s ním byla sama. Nastalo trapné ticho (pro mně). Přeci jen, cizí človíček, seznamování. :D Odpoledne přišel muž, oba jsme seděli, koukali do pojízdné postýlky jako na drahou vázu s nápisem nesahat.

Druhý den mi syna přinesla sestra na kojení asi v pět ráno a bylo to nejhezčí probuzení. Jeho se mi probudit vůbec nedařilo. Ten den už jsme spolu byli celý. Učila jsem se ho koupat, psát teplotu, vážit. Cokoliv mi sestra řekla, vtiskla jsem si do paměti jako nějakou bibli. Hrozně jsem se bála, že něco udělám špatně a někdo mě zkritizuje, dítě odnese a na čelo dostanu razítko „nezvládá“.

Třetí den, už jsem si přišla jako „matka roku“, co pomalu vše ví. :D Po sekci není jednoduché vstát z postele, zvednout sebe a ještě dítě. Zamilovala jsem si zavinovačku - miminko v ní jde posunout jednou rukou. Titul „matka roku“ mi byl odebrán v noci. Na pokoji jsme byly dvě a paní mě vzbudila, že mi pláče dítě a zase usnula. Vůbec jsem ho neslyšela. Přišla jsem si hrozně.

Začala jsem si představovat, jak bude hodiny plakat a já se nevzbudím. Myšlenky mi přerušil pláč, spíše řev vedlejšího miminka. Až se otřásala okna, podívám se a jeho maminka spí. Jdu ji vzbudit pro změnu já. Za noc se budíme xkrát. Ráno se dozvídám, že to je normální, když děti začnou poprvé jíst a trávit.

Další dny už byla neskutečná nuda a dřina. Pořád se mi špatně vstávalo, chodilo a sprcha i záchod, kam jsem chodila každou chvíli, byla hrozně daleko. Navíc to bylo v tropické dny. Strašně jsem po porodu otekla.

Hrozně rychle to uteklo: hygiena, snídaně, vizita, vizita pediatra, koupání, hygiena, oběd, hygiena, chvilka klidu, návštěvy (mně stačil muž, máma), hygiena. Večeře a tisíce pořízených fotek. Musím říct, že večer jsem odpadla do postele a měla pocit, že nevstanu. V tom obcházela sestra, jestli jí nechceme dát na noc děti, bylo to jako smilování. :D

Z porodnice jsem se hrozně těšila. Na to, jak si všechno budu dělat, kdy já chci, jak nám to bude s malým vyhovovat. Den propuštění byl pátek. Muž se mi omlouval, že v sobotu musí do práce. Byla jsem tak šťastná, že konečně budu sama, já mu pomalu děkovala. Příjezd byl trochu hektický, rodila jsem o pár dnů dřív a muž úplně nezvládl instrukce.

Miminko jsem položila na deku do koše na prádlo a povlékla si postýlku podle sebe. Koš na prádlo se mi osvědčil celé šestinedělí. Měla jsem tak miminko stále u sebe. Učila jsem se ovládat kočárek, první cesta pár stanic autobusem mi přišla jako sci-fi. Stejně jako nakupování. Dolu do kočárků a kolem dítěte jsem teď schopná pohodlně naskládat půl hypermarketu. Osobně ale raději nakupuji večer sama, až dítě spí a „kočárkuji“ raději po lese.

Následující dny už mi splývají. Byly krásné. Malého každý chválil, zálibně nakukoval do kočárku. Syn byl jako hodinky, budil se na jídlo po třech hodinách a zase usnul. Přišlo zapojování tatínka. Od prvních dnů jsem mu zcela normálně oznámila: „Tak ho přebal.“

On: „Já nevím, jak.“

Já: „Já taky držela poprvé dítě před týdnem.“

Možná to působí tvrdě, ale dostal se ihned do stejného tempa jako já. Syn je na umělém mléku, kojení mi nešlo, a tak muž zastoupí maminku na 100 %. V tyto dny jsem si přišla jako už „hotová máma“. Pokaždé, když ho muž držel, nesl, krmil, děsila jsem se, že zakopne a upustí ho. Nic jsem neřekla a za pár dnů to přešlo.

Nejtěžší chvíle bylo koupání. Syn koupání jako většina dětí miluje. První tři týdny to bylo peklo, křičel, vztekal se do ruda jen, jak si namočil prstík. Stála jsem mezi dveřmi, že skočím na rychlý nákup. Máme potraviny přímo u domu. V tom na mě volal muž, že je malý hrozně zadělaný, že ho tedy raději rovnou umyje v koupelně. Já mu to odkývala a zaklapla dveře.

Slyšela jsem šílený řev, vodu - vydržela jsem a nevběhla zpět. Kluci to zvládli. Nejvíc mě dojalo, když jsem měla poznámku na muže, aby něco udělal/dodělal, ten se na mě podíval jako na blázna, podíval se na syna kterého držel: „Co to ta máma říká za nesmysly?“

„Nebudeme ji poslouchat.“

Jeden jak druhý! :D Dojali a vytočili mě zároveň.

Nakonec to dopadlo tak, že když jsme v šestinedělí, kdy měl muž dva týdny dovolenou, potřebovali něco oběhnout (rodný list, pojišťovnu atd.), muž posílal mě. Že oni budou raději sami doma.

Byla jsem plná síly, energie, pyšná máma. Když byly synovi tři týdny, kamarádka měla oslavu narozenin, kam jsem si odskočila (za šestinedělí jsem byla bez dítěte tento večer a dvě odpoledne kvůli úřadům). „Oslava“ znamenalo tři kamarádky a lahev vína. Neměla jsem potřebu zvát si někoho domů k malému dítěti.

Musím říct že mě šokoval jejich přístup typu: „A to můžeš ven? V kolik musíš být doma?“

Stavila jsem se na chvíli, ale nepřišla jsem z vězení ani z ústavu, kde mi dali vycházku.

S podobným údivem jsem se setkala víckrát. Když se mě starší sousedky ptaly, zda už si tatínek troufne držet.

„Držet!? Přeci dělá vše, kolikrát dítě zapláče a je u postýlky první.“

Tento deníček jsem napsala jako povzbuzení, uklidnění pro nastávající maminky, které se bojí, že něco nezvládnou. Tělo a intuice vás navede, nebojte se zeptat někoho zkušenějšího. Mně taky mnohdy pomohly i zdejší diskuze, třeba s tím problémovým koupáním na začátku.

Máme hodné miminko doteď. Nezaručuji, že vaše bude taky a když není, není to chyba maminky a neobviňujte se. Už vůbec se nebojte zapojit tatínky či babičky - je to i jejich miminko. Navíc nejste stroj. Dopřejte si večer klidnou vanu s pěnou, masku. Muž to zvládne, nemusíte mokrá běžet přes celý byt a děsit se, proč malý brečí. Klidné miminko dělá i odpočatá maminka. Držím palce.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 10.12.15 04:04

To me taky vzdycky pobavilo, kdyz se me nekdo zeptal, jestli me manzel pousti ven.
Jinak pro me bylo po dvakrate sestinedeli nejtezsi obdobi vubec, radsi bych jeste 5× byla tehotna a rodila.Dost blbe totiz zvladam nevyspani a me teda ratolesti nenechaly hned od prvniho dne spat ani 3 hodiny v kuse a byly schopne 3× za noc probrecet 2 hodky, coz je fakt pro silne natury. Clovek uz nevi, jak je utisit. Tak snad to potreti bude trochu lepsi.

Příspěvek upraven 10.12.15 v 04:07

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 10.12.15 06:40

Pěkné a je dobré že se toho muž tak ujal :D

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 10.12.15 07:01

No..Maminky ktere koji to s tim ‚opustakem‘maji trosku jinak;) jinak se zapojenim tatinka do pece souhlasim:)verim ze kdyby manzel jen trochu chtel, tak si ho dcerka hrave rozkoji a pak bych take mela 100%zastup;)

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 10.12.15 07:56

Hezké.
Moje okolí si už zvyklo, že mě potkává občas bez syna. Poznámky „kde máte zase dítě“ si už odpouští :) Jako máma nemám povinnost být 100% času s dítětem. Má tatínka, který se mu velmi rád věnuje. Má babičku, která se nemůže dočkat, až s vnoučkem stráví nějaký čas.

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 10.12.15 08:06

Pokud maminka kojí, tak to tak jednoduché není ( obzvlášť z počátku se kojí každou chvíli ). Manžel hodně pracuje, takže přichází večer a o nějaké dovolené v šestinedělí si mohu nechat jen zdát. Ale zase chodí nakupovat, což je fajn.
Babičky hlídací nemáme.
Myslím, že víc jsem byla unavená po narození druhé dcery, pomoc žádná, na vše sama.
Pomocnice mám teď v dcerách. Když vařím a prcek se náhodou vzbudí, tak ho dokáží zaručeně zase uspat jemným pohupováním postýlky, anebo si s ním povídají.
Ale máme klidné dítě, takže i tu relaxaci si můžu večer dopřát, protože pěkně spinká. Noční krmení mě tedy trošku zmáhá, ale už se v noci nebudí tak často.

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 10.12.15 08:07

Hezky napsané a gratuluji, že vše tak pěkně zvládáte. Akorát teda po třech týdnech honem na oslavu narozenin kámošky, to mě osobně přijde zbytečná masírka - já v té době kojila zhruba po dvou hodinách… Takže odstříkat do lahvičky? Jen kvůli tomu, abych mohla drbat s holkama nad vínem? No, mě by to za to prostě nestálo. Ale je to vaše věc. Jak říkáte, klidné miminko potřebuje odpočatou mámu.

 
poisonivy
Povídálka 28 příspěvků 10.12.15 08:10

Gratulujem k „hodnému miminku“, nám také v pôrodnici nedali :D Šestonedelie bola úplná pohoda až na kojenie, s ktorým sme hrozne bojovali, ale syn skoro stále spal, v noci sa budil len 2-3 krát na mlieko. Teraz má 8 mesiacov, je to malý raubír a prsozávislák (príkrmy sa ešte moc neujali), v noci sa budí aj 10 krát, zaspáva len u prsa. O nejakých vychádzkach večer sa mi môže len snívať :roll: Chlap mi pomáha ako môže, bohužiaľ prsia nemá…

 
pajisek90
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 8 inzerátů 10.12.15 08:17

@zolycka Já kojím a můžu si odejít kdy chci a na jak dlouho chci. Stačí odstříkat do lahvičky :-)

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 10.12.15 08:21

@Izzz to mas sice pravdu a sama davam maleho hlidat babicce abych mohla pracovat, ale jelikoz je vetsinou na materske matka, tak okoli predpoklada, ze ji bude s ditetem potkavat :lol:
a zakladatelce bych jen rekla tolik, ze se ji to dobre machruje, kdyz nekoji. Ja mam take velmi schopneho manzela, zkušeného tatinka, ale ven jsem se prvni půlrok moc nedostala, protoze jsem velmi casto kojila a odstrikane mleko nechtel…takže ty otazky o opustaku chapu!

 
Lidym
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 12 inzerátů 10.12.15 08:32

@pajisek90 Moje dítě z lahvičky chtělo až v 10ti měsících. Do té doby smůla. Do 4 měsíců jsem kojila po hodině až dvou.

 
mala Jessie
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 10.12.15 08:34

Mozna to bylo pro tebe stesti, ze nekojis. Ja jsem kojila a neslo me nahradit, max. 2 h mimo domov a uz jsem vedela, ze co nevidet, me bude mala potrebovat :-) A jsem moc rada za to kojeni… ted cekame druhe a budu kojit zas…

 
Lidym
Ukecaná baba ;) 1624 příspěvků 12 inzerátů 10.12.15 08:34

Jinak gratuluji ke krásnému a vysmátému miminku :kytka:

 
mala Jessie
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 10.12.15 08:36

Odstrikane mliko me mala nechtela pit z flasky, az v 10m me znama od tchyne poradila, jak na ni vyzrat aby flasku prijala :lol: podarilo se.

 
marketak5
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 10.12.15 08:40

Jojo to se to mluví, když je na UM :) a teď to nemyslím zle. Jen prostě taky bych ráda vyrazila někam, ale to kojení..a malej flašku nechce..A co hůř, večer bych mohla kojit po hodině :(

 
pajisek90
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 8 inzerátů 10.12.15 09:04

To je blbý, když vám dítě nevezme lahvičku. Moje malá s tím naštěstí problém nemá. Jí je jedno odkud to teče… Hlavně, že to teče :-) Většinou jdu, ale za kamarádkou večer. Od cca 7-8 týdnů mi usíná mezi 20-21h a budí se ráno mezi 6-7h, takže mám pohodu ;-)

 
Svistice
Neúnavná pisatelka 16020 příspěvků 1 inzerát 10.12.15 09:14

Tak ten dotaz, zda si můžeš odskočit a v kolik musíš být doma chápu. Protože od plně kojeného novorozence se prostě jen tak na pár hodin zmizet nedá.

Jinak též zastávám názor, že kromě kojení zvládne chlap v péči o dítě úplně to samé, co ženská. sdtačí, aby chtěl a aby mu matka dítěte dala trochu prostoru a nemyslela si, že ona je ta jediná, kdo má patent na dítě.

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 09:19

@En.Joy Zmiňuji, že byl na UM :)

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 10.12.15 09:51

Hezký denicek. Jdo chce hledá způsoby, kdo ne hledá výmluvy. To me při čtení napadlo. Mám v okolí spoustu kamarádek, co i koji a chodí ven. Ja měla v pohodě první měsíce, vyšlo to na léto, takže pohoda. Dcerka usla v 9 a spala az do 5,tak jsem se krásně vyspala a za letních večerů si sem tam dala malé pivo nebo trochu vína. Kvůli žloutence jsem prevarovala někdy mléko a po lahvi se zaprasilo. Teď je jí 7 měsíců, budí se na kojení nevyzpytatelne (a nic jiného ji neuklidni) a s lahví vůbec neví, co dělat. Takže firemní vánoční večírek je pro mě v ohrožení :zed:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 10.12.15 10:05

@Svistice :pankac:

 
iiiv
Echt Kelišová 9848 příspěvků 10.12.15 10:46

U prvního dítěte bych si taky mohla odskočit kdykoli jsem chtěla, ale u druhého to bohužel nejde ani teď ve 2 letech :lol:

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 10.12.15 11:06

Moc pěkné :-)
Pravda je, že s tím kojením se nedá jen tak někam odběhnout, ale rozhodně je suprové zapojit tatínka do všech ostatních činností…
To se mně bohužel nepodařilo :-(

 
kacz
Závislačka 4917 příspěvků 29 inzerátů 10.12.15 11:08

Říct po pár měsících, že jsi hotová máma (asi protože umíš dítě zvednout, nakrmit a přebalit) je dost odvážné. Snad ti to vydrží co nejdéle.

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 10.12.15 11:55

@Raddkka No, však já vím, ale to mi na tom celém právě moc nesedí.. Hodně se rozepisujete, jak jste si odskočila na oslavu a že přece nejdete z ústavu, tak váš přímo šokovaly jejich (zcela oprávněné) poznámky atd atd a pak jen taková krátká větička: Syn je na umělém mléku, kojení mi nešlo „tečka.“ Také jsem s kojením bojovala neb už na konci šestinedělí jsem dostala menzes ( :zed: ) a dítě mlíko týden nechtělo! Byl to děs a dělala jsem psí kusy abych se pak zase rozkojila, protože pro mě holt priorita bylo to kojení. Že bych si řekla, no tak paráda! Šup flašku a já aspoň můžu chodit ven s kámoškama… Váš deníček jako povzbuzení chápu a ta myšlenka se mi líbí, ale za příklad bych vás prostě nedala. Můj názor…

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 10.12.15 11:58

@Nika079 Hezký denicek. Jdo chce hledá způsoby, kdo ne hledá výmluvy.
To je pěkně hloupý argument. Můj malý třeba flašku nechtěl, protože měl moučnivku a bolelo ho to a nepoznal to nikdo, ani dětská lékařka. Škoda, že jsem neměla v okolí takovou zkušenou matku jako ty, ta by mi určitě poradila. A možná by mi vyšel i vánoční večírek, který zmiňuješ…malý byl totiž v zimě, takže kojení venku dost dobře nešlo. Ale víš co, mě to ani nevadilo. Malý je jen jednou, kdežto vánočních večírků ještě bude… :roll:

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 10.12.15 12:26

@zolycka souhlasím s kojením - obzvlášt v šestinedělí mi připadalo, že mezi dvěma kojeními jsem akorát stihla zajít na záchod, uvařit si čaj, sníst pár soust rychlojídla a už se zase kojilo :think:

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 12:30

@En.Joy Vždyť já nikde nezmiňuji kojení vs. UM ani mně to nenapadlo. Beru to jako fakt. Rozhodnout jsem se nemohla.

 
Alušáček
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 10.12.15 12:35

Zvláštní deníček, je vidět jak každá vnímá mateřství jinak. Já jsem šestinedělí jen kojila, chovala, přebalovala, uspávala… přesto jsem byla plná euforie, nadšení a můj instinkt mi naopak velel od miminka nikam neodcházet. ;-)

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 12:37

@anezka007 Tak já taky měla lahev v ruce snad po hodině a půl. Malý byl a je bezedný, to k tomu patří. I vstávání po dvou hodinách. Nová plena i po půl hodině. Nepřišlo mi to, ale vyčerpávající jak mně okolí strašilo a někdy to i čtu i tady.

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 12:39

@Alušáček Musím říct že u muže od začátku mám 100% jistotu. Rodiče mi hlídali zatím jednou hodinu a půl, to jsem se bála a fakt pospíchala. Nechtěla jsem tenkrát dítě tahat mezi nemocné, šla jsem k doktorovi.

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 10.12.15 12:42

Pěkný deníček, dle mého ale žádný „bomba zážitek“. Kdo má naprosto zdravé dítě - zvládne péči kolem něj za pár dní… kdo má hodné dítě i v noci - je vyspaný, klidnější a vyrovnanější… když si může vzít manžel tolik dovoléné, vidí se s mimnkem tak často dlouho - má manžel s dítětem taky fůru času se zžít navzájem (někteří chlapi totiž chodí z práce až žená upadá i s dítětem do postele vyčerpáním, kde pro změnu začíná zase kojit :P )… kdo kojení začíná každé 2 hodiny a mimnko je přisáté i víc jak hodinu - těžko toho stihne víc, než běžnou údržbu domácnosti a postarat se o sebe - natož mít energii jít někde na večírek, který by si „užíval“ hodinu i s cestou ;) Jooo hold šestinedělí je věda, kde se učíme poznávat jak na miminko a miminko se učí jak na maminku ;)

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 12:43

@kacz Nepíšu, že jsem „hotová máma“. Kamarádka mi vyprávěla jak po císaři týden nevstala, jak to bylo hrozné- vůbec. Další kamarádky mi popisovala jak první týdny nespala. Další jak zase nejhorší je to do půl roku. A ono pořád nic. Tohle strašení nechápu. Takové to zákeřné „jen počkej, to se ti vrátí“. Jasně, jsem si vědoma, mám jedno, hodné, zdravé dítě, můžu si užívat mateřskou dovolenou.

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 12:45

@anezka007 Dovolená v šestinedělí byla „omylem“, nerodila jsem v termínu. A to hlídání bylo asi jediná účast, občas přebalení. V noci jsem vždycky vstávala a vstávám já a muž je jinak doma pouze v neděli, jinak taky chodí pozdě. Já jsem, ale sama ráda, čas mám až usne.

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 12:49

Tenhle deníček nemá být žádný návod: dát dítěti lahev místo kojení. Není to ani provokace pro matky více dětí, nebo děti, které jsou plačtivé, už vůbec ne nemocné. Je to jen pohled, že mateřská „dovolená“ může být opravdu dovolená. Nemusí to být horor jak je všude popisováno. Když jsem byla sama těhotná určitě by mně to uklidnilo.

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 10.12.15 12:53

@Raddkka ale trochu rozdíl je v tom, že tu láhev může držet kdokoliv jiný než vy - prso prostě ne :nevim:

 
Lenka 80  10.12.15 12:55

Mam uplne stejne uzasneho manzela a nase dcera tatinka :-)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 10.12.15 12:58

@Alušáček SOUHLAS :pankac: Já tu energii čerpám zpátky od svého dítěte, ne u kamarádek nad lahvinkou vína…

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 13:05

@anezka007 A co mám tedy dělat když jsem neměla mléko?! To se mám obhajovat, nebo litovat?! Opravdu 3h odchod od spícího dítěte na „vínoL“ za 5m věku nepovažuji za tragédii.

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 10.12.15 13:12

@Raddkka Klíííídek :) Obhajovat se netřeba. Ale v kontextu vašeho deníčku a té „těžké pohody“ to prostě nevyznívá úplně košer, protože UM a kojení jsou nebe a dudy (doslova, že? :mrgreen: :mrgreen: ) Přiznávám, když jsem měla ten problém a malý byl týden na lahvičce, byla to obrovská úleva, ten rozdíl je fakt velký. Ale třeba si to u druhého „užijete“ se vším všudá :D

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 10.12.15 13:25

@pajisek90 budiž ti to přáno :kytka: a já doplním svůj komentář, že kojící maminky, které odstříkají sotva pár kapek (přestože kojím už 32.měsíc, takže s kojením nebyl od začátku žádný extra problém) a bydlí na vesnici, takže i blbej rychlej nákup znamená min. hodinu času, to mají s tím opušťákem jinak ;)…a za pár měsíců mě to čeká znovu :srdce:

 
anezka007
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 10.12.15 13:28

@Raddkka já to nemyslela zle - vím, že to není jednoduché začít s flaškou, když to jinak nejde - jen jsem chtěla ukázat na to, že je to prostě jiné - dát někomu aspoň občas flašku aby to krmení zastoupil aspoň jednou za měsíc a jiné je, pokud kojí a zastoupit ho nejde ani jednou

 
Kriss Tina
Závislačka 3484 příspěvků 10.12.15 13:33

Krásný deníček :) ty volné vycházky vám trochu závidím já se od malýho za těch 8 měsíců hnula jednou, když si ho vzala na víkend babíčka :D

 
awesome
Kecalka 422 příspěvků 10.12.15 13:45

Deníček se hezky četl.. obzvlášť „nezvládá“ na čele mě rozesmálo.. :mrgreen: :mrgreen: :palec:

přijde mi, že prostě ať se tu napíše cokoliv (snad kromě smutných deníčků), hned se v tom vrtá a kritizuje.. já když čtu deníček, tak si v určitých bodech říkám „jéje, tady to vyvolá diskuzi“… :(… no a díky tomu tu pak možná máme ty komerční spisovatle, protože některé pisatelky radši deníček vzdají, než aby šly s kůží na trh.. :oops:… a já bych tak ráda tady v DENÍČCÍCH radši četla „nepovedené“ nebo „lidi s jiným postojem“.. než ty komerční :oops: :oops:

 
pajisek90
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 8 inzerátů 10.12.15 13:54

Některé názory ženských tady mi hlava nebere. Že zakladatelka nekojí je čistě její věc. Někomu to jde, někomu ne. Někdo chce a někdo zase ne. Že někdo prožije šestinedělí ve stresu, které se odrazí i na dítěti kvůli kojení, je jeho volba. Já se rozhodla nechat to osudu, buď to půjde nebo ne. Nehodlala jsem první chvíle s dítěte prožívat ve stresu a s pláčem, protože má dítě hlad a moje mléko mu není dost dobré. To mi přijde horší poslouchat pláč hladového dítěte.
Neznám kojení co hodinu nebo dvě. Moje malá jedla každé 3-4 hodidy cca 20 minut.
Rozhodně bych ze zakladatelky nedělala špatnou mámu, kvůli tomu, že se nesnažila víc rozkojit. Znám jednu co sedí na lavičce, u prsa má mimino, v hubě cigáro a v ruce lahváče. To je špatná máma!!!

 
Raddkka
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 10.12.15 14:24

@pajisek90 @awesome děkuji :srdce:

 
Nika079
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 10.12.15 17:10

@HanulkaUH Asi jsi mě nepochopila. Ta moje věta „kdo chce…“ byla mířená na ty, co doma třeba ani tatínky nepustí přebalit a pochovat, hned po prvním zabrečení běží k miminku a uklidňují ho, protože „už je u maminky“ atd… a pak si stěžují (!!!), že nikam nemůžou, že se chlap nepostará… Nevím, co je špatného na tom, že chci na jeden večírek, když dceři bude 8 měsíců (ne týdnů…), to bych si i jeden nealko mejdan zasloužila, nemyslíš? Jsem celkem společenský tvor :-). Kojení venku mi teda problém nedělá, ani v zimě, ale to máme každý jinak. A s tou flaškou - však jsem psala, že malá ji odmítá, každé dítě je jiné. No snad jsem nějak vysvětlila, co jsem tím chtěla říct :mavam:

 
klm
Stálice 56 příspěvků 10.12.15 18:37

@Raddkka Mně vyprávění přišlo milé a nechápu ty zlé komentáře. Každý to má jinak, nedá se zevšeobecňovat. Mně manžel vždycky pomáhal hodně, je s dcerou rád a byl schopen zastat cokoliv. Já jsem kojila po třech hodinách, pokaždé skoro 40 minut a nepřipadalo mi to jako takový problém a omezení. Šestinedělí bylo fajn. Nepříjemný pro mě byl úplný začátek v porodnici a pak období kolem dvou až třech měsíců, kdy dcera přestala najednou spát, byla vzhůru, otravovala se a pořád pofňukávala. Mě ze začátku ubíjel stereotyp. Poměrně brzy jsem začala z domova pracovat a je to pro mě příjemné zpestření. Pracuju, když dcera spí a po večerech, a moc nechápu ty matky, co se hroutí a nestíhají, bez práce bych se na mateřské docela nudila - a to mám kolem sebe hodně známých s dětmi, jen ta témata jsou pořád stejná a procházky podobné..

Příspěvek upraven 10.12.15 v 18:51

 
klm
Stálice 56 příspěvků 10.12.15 18:52

A zajít někam na pár hodin bez dítěte je ve chvíli, kdy je to aspoň trochu možné, jedině ku prospěchu všech..

 
pajisek90
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 8 inzerátů 10.12.15 19:07

@klm Jsme na tom hodně podobně. Mateřství si od začátku užívám. Ničím se nestresuji a možná i díky tomu mám spokojené, usměvavé miminko. Neznám proplakané noci. Malá se vzbudila max 2× na jídlo a zase spala dál. Od začátku se řídím heslem „no stress“. Myslím, že i chlap se rád vracel domů, ke spokojené rodině.
Dva týdny po porodu už jsem seděla u kadeřníka. Chlap je schopný mě ve všem 100% zastoupit, což jsem nedávno ocenila, když mě musela RZS odvést do nemocnice.
Na prvnim místě je u mě spokojené dítě, ať už s lahví nebo u prsa.

 
poisonivy
Povídálka 28 příspěvků 10.12.15 19:31

@klm moc nechápu ty matky, co se hroutí a nestíhají

Predstav si, že si chronický nevyspatá, dieťa cez deň spí len v kočíku (idúcom), takže každý deň nachodíš kilometre bez ohľadu na počasie a únavu a doma sa malý nespokojník nudí a vyžaduje neustále pozornosť.

Ja by som hrozne rada pracovala z domu, moja práca mi to umožňuje, bohužiaľ je dosť intelektuálne náročná a ja som rada za to, že vôbec nejak prežívam :roll:

 
hebu
Stálice 69 příspěvků 10.12.15 20:19

Každý to máme doma jinak, každé dítě je individualita, takže nelze dát návod k použití a už vůbec ne kritizovat, že to někdo dělá třeba zcela jinak než já. Uplakané miminko nejlépe utiší kojením matka, ale pokud mimčo není moc náročné, zvládnou ho obstarat třebas i ti nejbližší. Já jsem měla děti"romazlené", takže jsem se od nich nemohla hnout a všude jsem je brala s sebou i na třídní sraz, školení apod.
Když si vzpomenu na moje první dítě, manžel ho byl schopen trochu obstarat poprvé snad až ve třech měsících, kdy držel pořádně hlavičku, do té doby se bál, aby mu neublížil. Přebalování, krmení či převlékání miminka nikdy nebyla jeho silná parketa (klidně bych mu to svěřila, on se vždy bránil),za to si dnes s nimi zahraje fotbal i ten chleba jim namaže a zkontroluje úkoly do školy.
Takže ať vám ten spolupracující tatínek vydrží, ještě se to bude v budoucnu moc hodit.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Prostě porod


Reklama