Severomoraváček č. 19 - Fildova první dovolená u moře

Rodičovství

Už od února jsme se všichni těšili na srpen, až konečně vyrazíme na prázdniny k moři. Dohodli jsme se, že v rámci úspory sil a možnosti alespoň částečného odpočinku, s sebou vezmeme babičku a dědu (moje rodiče). Vybrali jsme Bulharsko, s trochou nostalgie jsem se chtěla po 15 letech podívat  zpět.           

Konečně tu byl den D. Odlétat jsme měli z Ostravy ve 22 hod, tedy na letiště ve 20 hodin. Už dopředu jsem se děsila, protože ve 20 hod je Filip zvyklý chodit spát, takže jsem čekala, jak bude během čekání na letišti prudit. Po obědě se rozhodl, že pro jistotu vůbec neusne, a 2,5 hod si hrál v postýlce. Mezitím si i vykřikoval věty typu - pojedeme k moři, do hotelu, na pláž, hačat v letadle, atd. Stav jeho postýlky po tzv. spaní je na fotce v galerce :-) Na letišti bylo vše v pohodě, běhal jako čert, sledoval jezdící pásy na zavazadla, vozil se ve vozíku, komunikoval s uklízečkami a ty ho pak za odměnu povozili v tom čistícím voze, kterému důvěrně říkaly Pendolino. Nástup do letadla byl problém, protože už mělo nastartované motory, takže šílený randál a F. se bál. Po chvilce se ale uklidnil, sedl si mi na klín k okýnku a poslušně si nechal zapnout pás. Let do Burgasu měl trvat necelé 2 hodiny. Start byl v pohodě, lízal si lízátko (první v jeho životě a doufám, že poslední). Připásaný vydržel jen nejnutnější dobu a pak nastaly sprinty v uličce, vyhýbání se vozíku s jídlem, atd. Takhle běhat vydržel víc než hodinu. V celém letadle jsme byli velmi populární. Po 23 hod konečně přišla únava, vzal si polštářek a protože spí na břiše, tak se pokoušel lehat po zemi, v uličce, apod. Na klíně v žádném případě. Problém přišel při přistávání, protože se nechtěl připoutat. Už byl unavený, takže kňoural a při přistávání brečel, že ho bolí uši. To jsem si říkala, že jsem strašná matka, takhle nechat trpět vlastní dítě. Nakonec usnul těsně před půlnocí v kočárku, když jsme čekali na zavazadla. Cestu autobusem prospal, do hotelu jsme se dostali ve 2 ráno, hupsli jsme do postele a konečně spát. Vezli jsme si cestovní postýlku, ale tu první noc v ní odmítl být.

           Bydleli jsme tedy v centrální části Slunečního pobřeží v hotelu Avliga Beach. Moc pěkný hotel, 4 patra, spíš rodinného typu, velké pokoje. Babička s dědou vedle. Venku 2 bazény, jakuzzi, klouzačka s pískovištěm, minigolf. Kousek od pláže, takže jsme chodili v pohodě pěšky.

           Vstávalo se kolem 8 hodiny, pak snídaně. Brali jsme s sebou i jídelní židličku, protože jsme chtěli mít jistotu, že při jídle budeme mít alespoň chvilku klid, když ho připásáme J Dobře jsme udělali. Snídaně švédské stoly, velký výběr, spousta ovoce. Filda se ustálil na obligátním chlebu s marmeládou, občas jogurt, lupínky, banán, meloun. Po snídani na pláž. Ta byla bohužel celkem špinavá, všude v písku spousta vajglů, které F. s oblibou vybíral a chtěl je odnášet do koše - darebáci, nedali do koše, binec je tu … Pláž byla lehátková a ti bulharští vydřiduši chtěli za 2 lehátka a slunečník 18 leva (120 Kč). Takže lehátka si brali babička s dědou a my si vedle nich natáhli deku. V moři byly hodně velké vlny a z toho byl Filda nadšený. Pořád chtěl plavat, do vln, když ho nějaká spláchla, tak křičel - utopil!! Taky tvrdli, že plave v soli :-) První dny byla voda moc teplá, takže z toho byl nadšený a nemohli jsme ho dostat z vody. Když se nám to povedlo, tak si hrál s pískem, koupili jsme mu nezbytné nářadí a makal. S taťkou stavěli hrady - teda Petr stavěl, F. bořil. Vodu do vodního přikopu nosila maminka - po výzvě, ať jde se mnou mi řekl - sednu si, počkám :-) S babičkou chodil na procházku podél pláže, na kávičku, palačinku, pečenou bramboru, atd. Kolem 12 hod jsme se vraceli na hotel, udělali mladému oběd (skleničku nebo kaši) a šupajdil spát. Protože je zvyklý usínat sám, tak jsme museli odejít z pokoje, okupovali jsme s Petrem sedačku u výtahu. Po usnutí jsme se tam propašovali taky a spali společně. Většinou jsme se na tuhle chvíli těšili už od rána :-) Po spaní sváča a kolem 16 hod opět na pláž. Babička s dědou tam už většinou byli, tak dlouho neodpočívali. Tak jsme jim tam Fildu párkrát nechali a vyrazili s Petrem do ulic. Večeře jsme mívali v hotelu, zase švédské stoly, chodili jsme kolem 19 hod. Výběr obrovský, F. si většinou vybral rýži s hráškem, těstoviny nebo polívku. Dělali tam kuřecí a hovězí, takovou nemastnou, neslanou, pro děti akorát. Dospělým moc nechutnala. Po večeři si dal pár koleček kolem bazénu, mlýnků (agregátů od klimatizací a větráků - jeho letní vášeň), pojezdil ve výtahu a společnýma silama jsme ho nahnali do pokoje spát. Spát se chodilo kolem 20:30. Pod balkónem jsme měli pěknou hospůdku, kam dosáhla chůvička, takže tam jsme seděli každý večer. Dali jsme kávičku, naši vínko, senioři vyfasovali chůvičku a klíče od našeho pokoje a my s Petrem vyrazili do ulic. Většinou do nějakého baru, kterých je tam nespočet, na mojito. Spokojenost veliká :-)

           Na výlet jsme zajeli do starobylého městečka Neseberu. Jeli jsme místní dopravou, narvaný autobus, úžasný zážitek. Alespoň vím, že bulharsky se kočárek řekne kuličky, protože jsem se tam hádala s místní průvodčí o místo. Chystali jsme se do Aquaparku, ale k tomu bohužel nedošlo, protože 2. polovinu pobytu nám nepřálo počasí a bylo větrno a oblačno. Koupali jsme se sice pořád, ale už to nebyla taková pohoda, F. dostával župánek a říkal, že je voda studená. 2 x pršelo a jeden den byla taková zima, že se koupat vůbec nešlo. To mě pak dostali v hotelu, kde jsme se vydali hledat dětskou hernu (podle prospektů a katalogu tam měl být). Na recepci mi řekli, že tam už není, protože z něj udělali internetovou místnost :-( Naštěstí toho deště moc nebylo a zabavili jsme se v hotelu.

           Zpátky jsme odlítali s sobotu ve 20 hod. Pokoj jsme měli uvolnit do 12 hod, takže jsme si raději připlatili, abychom tam mohli zůstat a F. po obědě spát. Na letišti byla na terase jakási skluzavka, takže tam F. řádil a sledoval letadla. Let byl ve větší pohodě, trošku víc seděl a díval se z okýnka. V uličce s ním běhal tatínek. Přistání proběhlo hladce, pilot klesal pomaleji a radši jsem Fildu ládovala homeopatikama. Unsul pak v autě po cestě z Mošnova. Nevzbudil se ani přenosem domů, takže jsem ho nechala oblečeného v postýlce. Pak sice chvilku plakal, ale zjistil, že už je doma a má tam tygříka, tak spal dál.

           Byli jsme hrozně rádi, že jsme s sebou vzali babičku a dědu, protože F. dokázal běžně zaměstnat plně 2 lidi a ostatní nabírali síly. Podařilo se mi přečíst 2 knížky a po dlouhé době jsme se s Petrem mohli večer vydat do společnosti a věnovat se jen sobě. Filip byl moc spokojený, všechno se mu líbilo. Ekzém měl už před odjezdem asi 14 dnů pryč, tam se mu to
spravilo úplně, takže už není poznat, že někdy něco na ručičce a nožičce měl. Navíc se tam konečně naučil hlásit čurání a kakání, takže nám zůstala plínka už jen na spaní.

           Shrnuto a podtrženo, líbilo se nám moc, vše, krom počasí, na 1. Příští rok zkusíme zřejmě něco jižnějšího - Mallorca, Španělsko nebo Řecko. Pár foteček jsem dala do galerky.

Zubříci (Martina, Petr, Filda - 21 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.09.06 12:55

Ahojky,  

krásný deníček je videt že jste si dovolenou pořádně užili.  

Pa L. a F.

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 10.09.06 09:56

Ahojky
Hezkej deníček je vidět že jste si dovolenou hezky užili, i přes nepřízen počasí, Uplně živě si dovedu Fildu představit jak putuje po letadle mezi vozíkem a ty za ním:-)))))))
Zítra mám poradnu tak sem zvědavá co se dozvím. Konečně mi řeknou výsledky na těhu cukrovku, musela jsem tam znovu protože se jim ty první nelíbily.
Včera jsme měli s Adámkem premieru v kině. Měla jsem docela strach jestli se tam nebude bát , ale zvládl to ukázkově. Je vidět že už je to velkej chlap. Za odměnu jsme potom šli na veču do Mekáče:-) Suma sumárum takové malé odpolední povyražení a jsme o tisícovku lehčí:-( kde jsou ty čaky co stálo kino 5kč:-)) Školku taky zvládá zatím v pohodě. Jen ve čtvrtek jsme šli s pláčem , ale jak došel do třídy tak bylo po protestech a po pláči. V pátek měli divadlo O perníkové chaloupce a to nemohl ani dospat. Od října bude zůstávat i na odpoledne , tak se moc těší až tam bude spinkat. Doufám že mu to nadšení dlouho vydrží.
Paaaa a hezkou neděli.
anni a spol:-)  

 
Lema1
Kecalka 200 příspěvků 10.09.06 14:02

Ahoj Martino,
dovolená se zjevně vydařila!!  Ač nejsem z vašeho deníčkum ráda jsem si článek přečetla, protože za 2 dny vyrážíme s 16 měsíčním synem také letecky k moři. Už jsem pořádně napjatá a zvědavá, jak bude všechno probíhat. Z letadla mám rovněž obavy, protože Martin v době odletu doma chodí spát, rozhodně nepředpokládám, že usne u mne na klíně, apod. Chtěla bych se zeptat, jak jste vše „naložili“ do letadla, píšeš, že jste brali i jídelní židličku, postýlku. Postýlku nám slíbili dát na pokoj, budeme navíc brát i pleny, z jídla beru jen UM a večerní kaši. Bez židličky s pásem na připoutání si jídlo neumím představit, ale už ji asi nepobereme. Jak jste to zvládli? Neprotestovali na letišti kvůli nadváze? Nebo máte nějakou cestovní? Jak jste ji zabalili? Děkuji Lenka

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.09.06 22:26

Ahoj Lenko,

těch zavazadel se zdálo moc, ale nakonec jsme měli jen 2 kufry a tašku s cestovní postýlkou. Kočářek se mezi zavazadla nepočítá.  Židličku jsme brali z Ikea, ta se dá rozložit a moji rodiče měli velkej kufr, kam se vešly i ty nohy od židličky :-) My jsme obě zavazadla zvládli do 20 kg a óbr kufr od rodičů měl 26 kg. Na letišti to vůbec neřešili. V kufru jsme měli dokonce i nočník :-) Hodně místa v kufru mi zabraly plínky, ty jsem vůbec brát nemusela, protože v každém pidi obchůdku prodávali Pampersky po 20 ks. Židličku jsme brali právě proto, abychom mohli Filipa připásat a alespoň se chvíli v klidu najedli, včetně jeho. Ve většině hotelů a restaurací tam měli dětské židličky, ale bez pásů. To by se možná dalo vyřešit nějakým opaskem nebo švihadlem :-)
Určitě to zvládnete a užijte si dovolenou v pohodě!
Martina

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.09.06 22:34

Ahojky,

jo, jo, putování po letadle bylo senzační, někteří si nás dokonce i fotili. Navíc měl Filda na riflích kšandy a za ty jsem ho při běhu držela. Přišel na to, že se na nich může krásně houpat …

Vidím, že vycházka do kina se pěkně prodraží. No potěš, až začneme chodit i my.

Víkend jsme strávili u tchýně, takže jsme si fajn odpočinuli. Cestou zpátky jsme Fildovi museli 3 x zastavovat na čurání a pak si začal vymýšlet. Zjistil, že když zavolá „čurat“, tak prostě stojíme a může ven ze sedačky. Tak si funkčnost příkazu pro jistotu vyzkoušel ještě 3 x jen tak na prázdno. Když jsme odmítli zastavit, tak ještě zdůraznil - OKAMŽITĚ, HONEM!! Nás ale nezlomí :-)

Holky, chci se zeptat. Nevíte, jak je to v Ostravě s jeslema? Vypadá to, že tam F. od ledna přece jen bude muset. Zatím vím jen o soukromých za šílenou cenu v Mar. Horách. Prý by mělo být ještě něco v Porubě? Nevíte pls některá? Zítra zkusím zavolat na magistrát, ale tuším, že nic nevyřídím :-(

Hezký týden

Zubříci

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 11.09.06 11:11

Marti
a kolik bude v lednu Fildovi let??? Nevzali by ti ho třeba už i do školky???? S Adou chodí taky jeden prcek, ten má sotva dva. Ale asi je ted problem i se školkama protože jsou dost plný. Možná to chce zkusit nějakou malou nesídlištní:-))
 Anni

 
Lema1
Kecalka 200 příspěvků 11.09.06 21:06

Martino, děkuji za odpověď, my to tedy budeme muset nějak zvládnout bez  židličky, ten opasek není špatný nápad :-))  Ahoj, jdu balit… Lenka

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 12.09.06 08:41

Ahojky holčiny :o))))
Zdravím po týdnu v Olomouci - teda ještě tady jsme, ale dnes už snad odfičíme směr Ostrava…
Zubříci - super jste si to užili - a teda klobouk dolů, jak jste vše zbalili… Já mám vždycky zavazadel jak na Aljašku a to nevozím ani židličku ani nočník :o)))
Andrejko - je super, že Adámek zvládá školku v pohodě… Hanička nastupuje zítra a už se moc těší… No kino už dávno není levná záležitost - jsou to pálky - děs :o(((  Gratuluju k dobrým výsledkům testů!!!! A doufám, že se brzo sejdeme na kafíčku :o))))
Zuzka by se dnes měla vrátit se Sofinkou domů - tak holky PŘEJEME VÁM AŤ SE VÁM DOMA LÍBÍ A JE VÁM PROSTĚ FAJN!!!! Hlavně ať Kuba je brzo fit!!!! A doufám, že vás brzo uvidím - už se nemůžu dočkat!!!
Někdo mi tu smrdí pod nosem a ještě k tomu stále tlačí… To bude pokládek :o)))
Mějte se krásně a mohly by jsme zase vymyslet nějaký srazík, když už je většina vydovolenkovaná, co vy na to???
Pa pa Monika + Hanička + Deniska

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 14.09.06 19:14

Ahoj vespolek,
no tady to teda žije…My hlásíme, že jsme stále 2in1, hrůza děs, už mě to vážně nebaví :-( Dneska jsem byla na kontrole v Porubě v porodnici, tak prý jestli se nic nebude dít, tak v úterý v 7hod.ráno nastupuju na vyvolání. Doporučeny mi byly procházky a sex -hehe, vůbec byl doktor docela vtipný ;-)))
Tomíka jsme odložili na dnešek+na noc k babičce, v sobotu putuje k další…no nemá to teď vůbec jednoduché, bobek, pořád se ho zbavujeme. Naštěstí se za 5minut 12 vzpamatoval, přestal dělat psí kusy a konečně zase zvládá pobyt někde mimo domov a navíc bez maminky… Tak doufám, že mu to už vydrží.  

Takže tak. Pište, pište … Nat, jak bylo na dovolené??? Nedělej, že tu ještě nejsi!!!  

Mějte se,
M+T+f (41tt)

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 15.09.06 12:21

Ahojky,  

Nat tady je dneska jsme ji viděli jak jsme šli s herničky. Je krásně opálená.  

Zuzi moc gatulujeme a Sofince přejeme vše nej nej.  

Market sex opravdu zabírá máme to ověřené. Držíme palce ať máš fazolku u sebe.  

Mějte se krásně papa L. a F.      

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 16.09.06 12:33

Nezabírá, taky to máme ověřené ;-)
Jinak jsme se včera nečekaně setkaly s Anni, sice bydlí v Mariánkách, my v Zábřehu, ale proč se nepotkat jen tak ve Staré Bělé, že?
Stále čekáme a furt nic…
 M+T+f

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 16.09.06 23:10

Fifiku,
taky prý ještě zabírá vyběhnutí schodů. Takže obuj tenisky a skoč si až do nejvyššího patra, i když ve vašem baráku snad až nahoru nemusíš :-) Kámošce zabraly 3 patra. Ale když Ondráška nevyhnala ani vidina včerejšího 10 000 Kč dárečku od Sazky, tak se mu fakt asi vůůbec nechce ven …

My jsme zase začali chodit na plavání. Byla to celkem sranda. Někteří byli ještě na dovolené, tak Filda plaval jen se svým kámošem Milánkem. Kluci odmítali dělat naprosto vše, krom klouzání se do vody. Taky to vždycky náležitě okomentovali, tak jsme se fakt pobavili. Takže jsem se od F. v polovině plavání dozvěděla, že se nutně potřebuje jít osprchovat a na nočník …  Už se těším, čím nás pobaví v pondělí.

V úterý jsme byli na očkování spalničky, zarděnky, příušnice. Reakce se má objevit po 7 dnech, tak doufám, že nic nebude. Holky, co už to máte za sebou, mohla by být reakce i rýma? F. ji po dlouhé době dostal, a přitom nikoho s rýmou nepotkal a že by prochladl, to se mi nezdá. Cpu ho taky homeopatikama, které jsme dostali od doktorky, takže příští týden se hukáže …

S jeslema jsem nepořídila. Moc milá paní z magistrátu (divné, fakt byla ohromně příjemná) mi sdělila, že v Ostravě skutečně státní jesle nejsou, že prý jsou v Havířově a Frýdku - Místku. Byli jsme se podívat v těch soukromých, je to tam pěkné, děti jsou v pohodě, starají se o ně 3 dětské sestry, ty jsou taky fajn. Vlastně všechno je tam fajn - krom ceny, 6 000 Kč měsíčně :-( O tom, že bych ho dala rovnou do školky jsem uvažovala, ale vzhledem k tomu, že je všude plno, si nedělám velké naděje. Školku bych si chtěla vybrat, a ne to brát stylem, kde je volno.

Holky, a kde se vlastně vůbec všechny flákáte? Nat, fotky jsou pěkné, ale taky sem ještě něco napiš :-) Lucko, a co je s tebou, pořád tak makáš? A Žaneta se už neozvala úplně strašně dlouho. Taky bychom měly okomentovat Denisčiny přírůstky … Navrhuju se pokusit srazit ve čtvrtek v cukrárně, už jsme se dlouho neviděli. Nebo se dá zajít do Dětského ráje v Komenského :,-(ech a pak na obídek na zahrádku do tenisového klubu (v Ráji nepokecáme, ale v tenis. klubu to celkem jde - jsou tam kamínky a děcka pozorují tenis). A nebo Stodola v Hrabové - podle počasí. Tak písněte, kdo by kam chtěl přijít.

Mějte se

Zubříci

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 17.09.06 21:00

nazdááááááááá­ááááárek holčiny,  

tak jsem se vrátili zpět z Turecka celí , zdraví odpočinutí a šťastní, právě mě čeká vybalování kufrů ( horda smradlavého prádla počká). Ale nevydržela jsem to kvůli Fifíkovi a koukla na net. Koukám a nič.
Takže vybalíma a napíši jako co a podobně.
pa Lime

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 17.09.06 23:05

Ahoj, nám se podařilo odjet na pár dní do Tater, bylo nádherně, Tatry v babím létě miluji a posledních pár let nám to nevycházelo ani náhodou. Takže jsem byla nadšená, že jsem se dostala na oblíbená místa a počasí vyšlo přímo ukázkově. Já jsem sice zjistila, že moje fyzička není nic moc, že někam vylézt je pro mě teď  trošku problém, budu muset něco se sebou podniknout. Kuba byl v pohodě, v noci celkem spal, snědl co viděl (to dělá ale pořád) a dokonce začal komunikovat s cizími lidmi, místo aby se schovával a věšel mamince kolem krku.
Fifik: Já jsem přenášela 11 dní a nepomohlo vůbec nic. Naštěstí v porodnici zabrala první vyvolávací tableta a šlo to raz dva.
Ve čtvrtek máme nabitý program, jdeme se očkovat a pak ještě plavat, nevím jestli to jde vůbec dohromady.
Gabriela + Kuba

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 18.09.06 12:27

kopiruju prispevek ze stareho denicku neb jsem byla upozornena ze uz je stary :-D hehe
Ahoj vespolek :)  

Neco precteno mam neco ne, ale vcelku jsem v obraze. Ja teda od priletu v utery lehce nestiham ,bylo toho ted dost a dost a taky bych se asi pridala do kalamitni souteze :)  

Takze k dovolene. Byla uzasna,skvela,nes­kutecne pohodova,vsim me prekvapila a nicim nezklamala. Pocasi vyslo ,nemuseli jsme mi ani klimu jak byl dobre situovany pokoj, obchod skoro v hotelu takze zadne stresy navic vybaveny lip nez tady v tom nasem  komancskem obchode . Dïte hodne,znami pohodovi,hodne legrace pisku a more. I vylety jsme na stridacku absolvovali takze i neco poznali. Akorat teda zpet jsme leteli pres Brno s mezipristanim,kde jsme hodku a pul cekali v letistni hale nez jsme mohlo pokracovat dal. No a to uz chudak Rios ktery byl od rana od 5 vzhuru nevydychal a jakmile jsme nastartovali tak zacal silene plakat az se trepal. Castecne unavou,castecne strachem a taky tim jak mu delalo spatne to vyrovnavani tlaku. Zpivala jsem na cele letadlo,prerikavali jsme vsecky basnicky,vytahane meli vsecky hracky i nehracky…ne­pomohlo. takze 20 minut agonie. TOHLE uz nechci nikdy zazit protoze to bylo neskutecne frustrujici jak pro nej tak pro nas a doma jsem normalne z toho odpadla a spala dve hodky. JInak teda cestou tam usnul aspon na hodku a ta dalsi se dala nejak utrepat tak ze to zvladl.  

Navrat. Nez jsme odlitali tak si nas chytry pes rozrypal drzku do krve takze jsme jeste litali po doktorech . Dostal na to nejake kortikoidy ktery kdyz si pak olizal z tlapek zapricinily to,ze prozvracel den a pul. A v tomto stavu jsme ho opousteli,takze mi bylo hrozne a malem to cele zacalo spatne. Nastesti se mu to nejak zlepsilo a k dnesku uz teda nema ani stroupek. Za to si vcera asi nejak vyhodil plotynku nebo blokl pater takze opet dr…Oni jak s tim druhym mantakem litaji po zahrade a hrajou ty svoje debilni hry a skotaci tak si to asi nejak namohl. Proste silene skucel nemohl se ani pohnout a to bydlime  v prvnim patre ,takze zazitek dostavat ho ven na curani..No nebudu to prodluzovat ,dnes uz je ted o neco lepsi i psychicky, ale porad jeste jenom polehava a dela mu problem sejit na zahradu. Pak jsem se hned vytocila v praci.atd atd atd…proste moc pekny navrat do reality.  

ZUZKO gratuluju k Sofince a tesim se na fotecky a prvni dojmy. Z porodu , z ni, z toho co Kuba atd…Prejem s Riem hodne zdravi a at se brzo zabehnete!  

Fifiku tobe teda preju at uz se Ondrasek brzo rozhodne vylodit.Verim ze to uz musi byt teda o pruz - mirne receno a ze uz se taky neskutecne tesis. Preju rychly a bezbolestny porod. Teda jestli takovy existuje :)  

Zubrici - vidim ze jste se meli skvele. Dobry napad vzit rodice ,ale ja bych mozna s nasima dopadla jak Lime s tchyni :) hehe…nasi by si uzivali a ja bych se starala. V tomhle mas neskutece stesti a ja ti to preju. Je to fajn.  

Nocnik. Tak konecne jsme koupila a zatim teda nic. Jednou si na nej sedl a jinak do neho hazi kostky. On vubec nema tuseni co je to curani a kakani..takze to vidim na dalsi leto, mam pocit ze na to proste jeste nema a navic ho to vubec netankuje. Rios ma navic povahu kdy vse dela pouze podle sebe takze tak. Lucko, Filip je teda sikovyn ze se mu obcas do nocniku zadari.  

Toz tak. Hodim neco do galerky. Zatim pa nat + rio

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 18.09.06 12:36

jeste dodatek :  

pes uz  v poradku.
dite aklimatizovano.
Bobise zdravim,nestihli jsme zareagovat,snad se uvidime v hernicce nebo na sraziku,A pro­pos…maji nejaky upgrade v cukrarne. Tezko rict zda k lepsimu.
A Ada od Aji temer sam chodi…teda chodi sam k ni a od ni ale jeste se boji vyrazit do terenu,ale je desne sikovny!!! Mam z toho velkou radost.
Ja teda moc nestiham protoze si nejak nemuzu zvyknout ze uz mam i povinnosti a pohodicka z dovolene skoncila. :-(
nevite nekdo jak je program v tom naschvalnicku pro deti okolo tech 15 mesicu???
tak cus nat
p.s. a se srazikama v cukrarne to uz moc nevidim,protoze je tam ted mene mista.sice vic houpacek a plutek atd …a porad moc dobre zakusecky ,ale nevim nevim jak tam nabehne nas spolek…vsak uvidime…

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 18.09.06 13:29

Tak ještě jednou ahojky,  

dopoledne jsme byli prozměnu na plaváčku, teď malá spí , můžu psáti… pro změnu o tom stejném jako všichni.
Ještě: ZUZI a Sofinko: moc moc moc blahopřeji k vašemu setkání, oběma přeji zdravíčko a samé  radosti :-))))  

Dovolená: Letěli jsme z Brna v 12.40, tahali jsme dva kufry 22 a 26 kg. ale tolerovali nám to. Ami zvládla oba lety v pohodě  přistávání a vzlet s dludlíkem v puse a proto možná nebrečela. V Turecku jsme jesli ještě tak 2 hodky autobusem do hotelu ale v pohodě. Pak nás hlavně potěšil náš výběr: nejenom že ubytování i hotel byl super ale dostali jsme suitu- apartmán ( dvě místnosti) a zadarmo. A pak jsme jenom žrali žrali a žrali. Jestli existuje 11 hřích, tak to je obžérství a my s manželem ho porušili. Lidi špičkové jídlo i pití - all inklusive se vyplatil ,dovolená nás stále celkem jenom 41 tisíc , ani korunu navíc, a jedli a pili jsme kdykoli , jakkoli. Turci jsou velice přátelští , moc k dětem, výborná obsluha, super animace.Aklima­tizace trvala asi 2 dny aale pak fajn. Přežlili jsem to s hřejivým pocitem i bez tchýně, udělali jsme dva výlety do Alanie a SIde . Zážitkem jsou jejich bazary. Tak teď už jsme doma a odpočati a plni sil.  a každý 2 kg navíc.
Jak Fifík???  

Kdy se uvidíme ,napište???  

Pá Lime, Ami + ?

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 18.09.06 18:44

Fifík stále nic, takže jde zítra ráno do porodnice na vyvolání porodu…tak držte palečky!

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 18.09.06 19:28

Teda Fifi - zítra na tebe budeme moc mislet, a budeme mačkat všechny palečky a pěstičky co máme!!!!! Doufám, že vše bude v pohodě a ty budeš brzo s mimískem…
M a zlobidla

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 18.09.06 19:31

Marketko držíme všechny palečky pěstičky at to máte brzo a štastně za sebou:-)) Moc na vás ,myslíme
Anni a spol

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 18.09.06 20:17

Fifíku : moc štěstí ,málo bolesti ,zdraví a ať je to rychlé, držíme palečky
PS: Zítra budu každou chvíli na netu
Lime+Ami+?

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 18.09.06 23:04

LIME - co nám to tajíš??? Co ten otazník??? Honem to práskni… Dovezli jste si „vetřelečka“ z dovči??? Tak ven s tím a se všema podrobnostma :o)))
 M.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 19.09.06 12:17

Ahojky,  

Fifiku držíme palečky ať už jste s mimiskem spolu a pohodový porod.  

Lime další přírustek do deníčku?   

Nat my s herničky utíkáme na poslední chvíli a pak se bojím že malý usne v autě. Od října bude v herničce cvičení pro děti do 2 let tak jsem Filipa přihlásila. Bude tam chodit rehabilitační sestra tak jsme zvědavá Fifa má výhodu že je zvyklý cvičit z rehábek.  

Ráno jsme byli u Dr. tak má  Filip virozu, chytlo se to ze startu tak snad to nedojde do angíny. Zatím je bez antibiotik a snad to tak zůstane.  Říkám si že první viroza v 17 měsících je úspěch.  

Mějte se krásně L. a F.  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 19.09.06 12:24

Tak všichni dobrovolníci pusťte palečky a začněte zase zítra v 7ráno…Oni se totiž rozhodli, že vyzkouší, co vydržím, tak mě milá paní doktorka dneska poslala domů, že prý se nic neděje (to jsem si už stačila všimnout…) ať prý teda přijdu zítra :-((( Ale zítra už prý fakt… Jinak děkuji moc všem za podporu! Tak snad zítra…
Markéta a spol.

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 19.09.06 13:06

Ahojte holky,  

Fifíku: tak tedy ti tě napínají a hlavně nás, tak zitra zase nebudu nic dělat, jen držet palečky.
Holky: Hurá, které jste si všimli!!! Mého otazníčku!!!!!! máte jedničku. Ohlašujeme snaženíčko :-)))
Tak mužeme si typovat bude ano nebo né ??? Testíky zatím nedělám je ještě brzo. Ale určitě dám vědět :-)))  

pa Lime  

PS: A kdo ještě se přidá........­.............­...... se snažením?????

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 19.09.06 18:45

Teda Markétko :o(((
To musí být na pytel, člověk je připravený - a nic…
Zítra na tebe budeme zase mooooc všichni myslet a budeme očekávat zprávičku o miminku :o)))
Lime - držíme palečky a pěstičky ať jsou // !!!! My se teda zatím fááákt se snažením nepřidáme :o)))M.

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 20.09.06 08:41

Fifíku držíme palečky a myslíme na Vás :-) ** Lime

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 20.09.06 08:54

Po strašlivě dlouhé době vás všechny moc zdravím.
Přiznám se, že jsem teď v takovém ne moc dobrém psych rozpoložení, na nějaký měsíc jsem ulítla kamsi do nebes (taky po šííííleně dlouhé době :-) a následný pád na držku nebyl teda nic moc :-(.Už jsem sice relativně vzpamatovaná, ale zato jsem plynule přešla do jakési letargie.
U nás vše při starém, pořád ještě pobýváme v Jistebníku, začíná to tam být smutné, bazén jsem sbalila teď v neděli, v chalupě je tak nepříjemně sychravo…
Jo, chodíme s Dášou do motivačního kursu pro ženy na MD, včera jsme byly poprvé, začaly jsme psycholožkou, milá to baba, milé to posezení bylo a hodně zajímavé věci jsme vyslechly. Příští týden máme diagnostické psychotesty (aůůůůů, má nalomená osobnost!!! :-)
Je to v Akademii J.A. Komenského, pro děti je po dobu vyučování zajištěno hlídání v R.C. Chaloupka, které je naproti. Řeknu vám, že když jsem ho tam nechávala, bylo mi lehce ouzko, přitom jsem věděla, že je to jen na chvíli a v případě potřeby jen přeběhnu přes cestu.. No a to jsem poslední dobu docela laškovala s myšlenkou, že půjdu do práce a Vilém do jeslí.
Nene, nikam, nechám to tak, jak to je. Na jesle je opravdu moc brzy, si myslím.
Tak zatím jen trochu roznáším piva a pizzy v jedné pizzerce, je to příšerná makačka. Brrr
Vilouš je pořád divoký a akční, ale jak mi říkala hlídací teta v Chaloupce, je šikovný a samostatný.  No to vážně je. Je tak samostatný, že není ani trošku kolektivní. Když ve školičce všechny děti tančí a recitují, Vilík nastartuje a běhá kolem nich nadzvukovou rychlos­tí a ne a ne se zastavit a svůj běh provází radostným výskáním a smíchem. Asi jednou vyhraje Olympiádu :-)
Jo, ve 23 měsících měl ten můj drobínek 16kg a za přesně týden mu budou 2 roky a doufám, že si všechny uděláte v pátek 29.9. odpoledne čas a příjdete na kus dortu. berte to, prosím, jako OFICIÁLNÍ POZVÁNKU, ano? ;-) Budeme se na vás s Vilíkem moc těšit!

FIFINKO, posíláme moc moc síly!!!  

Všechny opět zdravím a slibuju, že se budu snažit polepšit ;-)
 L+V

 
Anni
Kecalka 439 příspěvků 21.09.06 06:53

INFO INFO INFO INFO INFO INFO INFO ****
Tak jsme se konečně dočkali- Ondrášek se vyklubal na svět 20.9. ve 20:45hod. Měří 51cm, a váží 4,1kg. Má tmavé vlásky a je prostě krásný.
Všechny vás zdraví Fifik

****
Markétce a celé rodině obrovská gratulace a přejeme hodně zdravíčka.
Anni a spol:-)


 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 21.09.06 10:14

Markétko a celá rodinko,
ještě jedna obr gratulace!
 L+V

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.09.06 11:43

Market gratulujeme  a Ondráškovi přejeme vše nej nej do života. ****
Lucka a Filip

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 21.09.06 11:44

Gratulujeme mamince a miminku!

Jdeme se za chvíli očkovat, mám z toho už teď vyrážku, to zase bude řev. Navíc Kuba ještě spí.

Gabriela + Kuba

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 21.09.06 11:54

Markét, moooooc blahopřeju, tak jste se konečně dočkali. Ondrášek je teda kus chlapa. A jestli ti vyvolávali porod hned ráno, tak to tě teda pěkně potrápil :(
Jinak děkuju všem za gratulace k narození Sofinky. Zatím pořád bojujeme se spaním. Přes den toho moc nenaspí a když nespí, tak řve nebo je u prsa, takže vůůůůbec nestíhám. Kuba je zase nachlazený, takže zůstal dneska doma, jinak je ve školce. Doufám, že ten kašel a rýmu nedostane i Sofča.
Porod… s odstupem téměř 14. dní to byla vlastně pohoda, i když mi to teda tak nepřipadalo… Bolesti jsem měla od 3 od rána asi do 5 byly nepravidelné v intervalech asi 6-15min. Intenzita slabá. Tak jsem šla spát. Ráno jsem měla bolesti po půl hodině. Na 9 jsem šla do nemocnice do poradny, tam mi dr. řekl, že je vše připraveno k porodu a jestli nezačnu rodit přes víkend, tak v pondělí nástup na vyvolání. Poslal mě domů. To jsem přišla asi v 11hod.
Uvařila jsem oběd, douklízela a kolem půl 1 se začaly kontrakce zintenzivňovat a začaly být pravidelné nejdřív co 10min. pak co 7 a kolem 2.hod už byly co 3-5min. to jsem volala Kájovi, ať přijede, že už budeme rodit. Do porodnice jsme dorazili o půl 3. Nejřív na monitor, pak mě dr. prohlížel a byla jsem otevřená na 3. Bolesti silné, křížové co 3 min. o půl 4. jsem šla na přípravnu a ve 4 na sál. Tam mě vyšetřovala porodní asistentka, byla jsem otevřená na 4. Takže do sprchy, na balón a prodýchávat kontrakce. Měla jsem v těhu nízký tlak, takže mi bylo dost špatně a byla jsem ráda, že sedím a nemusím se chýbat. Pak mě vovala dr. na lůžko a na monitor. Dr. mě prohlídla a otevřená jsem byla stále na 4. To bylo asi v 5 hodin. Takže Dr. navrhla, že dáme kapačku s Oxytocinem, aby kontrakce nebyly jenom křížové, ale aby malá postoupila níž. To jsem naštěstí ležela na lůžku na boku, protože jsem neměla sílu vstát. Po půlhodině přišla porodní asistentka, že monitor stačí a že mám chodit, ať malá sestoupí rychleji. Jenomže, jakmile jsem se přetočila na druhý bok, tak jsem ucítila tlak na konečník a už to jelo… Rychle příprava, jednou jsem zatlačila, kousek hlavičky byl venku a najednou nebyly kontrakce, takže jsme čekali… pak jsem 2× zatlačila a malá byla na světě.
Pak už to bylo všechno jako ve snu… úúúžasná euforie, však to znáte. Malá mě trošku natrhla, takže jsem měla 4 vnější stehy, ale už druhý den jsem seděla, tak to bylo dobré. Teď mě sice ještě 1 steh trápí, ale snad brzo vypadne a bude klid.
Měla jsem nadstandart, takže to byla pohodička, i když jsem se strašně těšila domů. Kuba je ze Sofči úplně posránkovaný, i když teda první dny kňoural a vstekal se, ale to je už naštěstí pryč.
Zítra bude mít to naše malé zlatíčko 14 dní a já nechápu, jak to, že to tak rychle uteklo.
Budu se snažit dát do galerky nějaké fotky, ale až budu mít víc času, teď musím rychle vařit, než se zase ta naše potvůrka vzbudí.
Mějte se krásně..... Zuzka + Kuba + Sofča

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 21.09.06 12:35

Markétko - posíláme tu největší gratulaci a přejeme jen vše nej… nej… nej…
 M.

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 21.09.06 13:55

Fifíku !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!  

zdravíčko, štěstíčko, radosti Vám  oběma ale i ostatním členům rodinky  přejí L+A+?
PS: Dneska jsem byla poprvé v centru v Naschválníčku je to  supr čupr

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 22.09.06 20:14

Fifíku: Také blahopřejeme k Ondráškovi:-)

Zubr: Dvolená musela být opravdu moc krásná, a Filip je šikulka, já mám doma malého závisláčka:-)

Berigia: Tak to Vilík už je velký kluk:-) Když to jen trošku půjde přijedeme popřát:-)

Zítra jdeme s malým poprvé na plavání, tak jsem zvědavá jaké to bude, jak bude reagovat… dříve jsme bohužel chodit nemohli, vzhledem k tomu, že jsme měli problémy se záněty ledvin.

Přeji všem krásný večer a jdu dělat na diplomce.....

pa Lenča a Vojtíšek 23m

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.09.06 23:32

Ahoj holky,

Markétě ještě jednou gratulujem a jsme rádi, že už to má za sebu. Už se těším, až uvidíme Ondráška v kočárku u písku :-)

Lime, to je fajn, že jste byli s dovolenou spokojení a Ami to dobře snášela. Když oficiálně ohlašuješ snaženíčko, tak se fakt snažte, ať máte brzo dvě čárky!!

Lucko, konečně ses ozvala, to je dobře, myslím, že těch pádů na „držku“ si do důchodu ještě užijem spoustu … Děkujem za pozvání na Vilíkovi narozeniny, rádi bychom přišli, ale budeme na prodloužený víkend u našich.

Leni, tobě hodně sil při psaní diplomky. Když si vzpomenu, jak jsem ji smolila já, nechtěla bych si to znovu zopakovat.

My jsme měli celý týden rozlítaný, pořád jsme někde byli. Ve čtvrtek jsme byli v Dětském ráji v Komenského :,-(ech a pak na obídku na zahrádce. Ňamm. Dneska jsme jeli na výlet tramvají do Šopáče, F. bez kočárku, takže šlapal. Pak zase pro změnu na obídek do Ikei. Výsledkem celého týdne byla totálně zabordelená domácnost, takže jsem doteď uklízela. Zítra totiž přijede moje mamka :-)) Ještě jsme ještě s F. pekli buchtu a chtěl hrozně pomáhat. Takže mi házel do těsta rozinky, čokoládu, borůvky - vypadá to hodně zajímavě, ale je na své dílo hrooozně pyšný. Teď se mi taky dopekl zítřejší oběd - zapékané brambory. My máme s Petrem totiž zítra volnou sobotu :-) Mamka přijede z lázní a pohlídá Filipa a my vyrážíme do Polska na nákupy. Chci se mrknout na nějakou zimní výbavu pro synáčka. Večer jdem pak do kina na Piráty z Karibiku. Už se těším, zase se podívám mezi lidi :-)

Takže hezký víkend přejí

Zubříci (Filda dnes 22. má 22 měsíců)

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 23.09.06 20:33

Lucko -Bergio:   děkujeme za pozvání, my budeme na chatě, prosím, jestli můžeš vymysli nějaké jiné datum přes týden, protože pryč snad bude celá republika :-)))
O mě: aktuální info nejdříve příští středu , nejpozději v pondělí po svátcích :-))))  

Lime + Ami a přibývající ?????

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 23.09.06 22:07

Dovolila jsem si poslat nový deníček.
M.

Vložit nový komentář