Severomoraváček č. 2 ... Místní špitály...

Rodičovství

Ahoj severomoravačky a severomoraváci, je na mě poslání dalšího deníčku a ač se mi nechce, musím se přemoct a popíšu Vám naše nemocniční peripetie.

V sobotu 1.10. ve 4:00 se Vilík probudil a dostal svou obvyklou ranní 180ml dávku Sunaru, který vzápětí vyzvracel. Neřešila jsem to, přesto, že to bylo poprvé za jeho život, jen jsem strhala znečištěné povlečení, převlíkla Vildu a vzala si ho do postele. Usli jsme,ale nutno říct, že jen na malý moment, neb jsme během chvíle byli znovu obhození od hlavy až k patě. A takto to šlo až do 9 hod ranní, kdy jsme sedli do auta a mazali na fakultku, kteréž já z místních nemocnic nejvíc věřím.
Do té doby jsem mu sem tam dávala trochu cucnout čisté vody, kterou vždy okamžitě vyzvracel obloukem. Čaj do té doby Vilda kategoricky odmítal.
Na fakultce ho prohlídli, řekli, že situace vyžaduje zavodňovací léčbu, jelikož už začíná být dehydratovaný, jenže mají problém a to ten, že mají stop stav, protože od pondělka malují dětské oddělení. Jaké bylo mé překvapení, když paní doktorka vzala telefon a zavolala na dětské na Fifejdy a sdělili jí, že tam mají stop stav, neboť od pondělního rána malují dětské oddělení. To se mi zdá celkem nepochopitelné, že se 2 nemocnice mezi sebou nedomluví, ale budiž. Pani dr zavolala do Vítkovic, že jim tam posílají ročního dehydrovaného chlapečka s matkou, která chce být hospitalizovaná spolu s ním.
K dětskému oddělení Vítkovické nemocnice mám dost negativní vztah, leželi jsme tam na pozorování v měsíci Vilíka, přišli jsme zdraví, odešli nemocní, jelikož byl umístěn na dětské JIPce, což není nic jiného než obyčejný pokoj, kde děti nejsou od sebe nijak separované a bakterie a viry si tak můžou zvesela přeskakovat z pacienta na pacienta, ale nic naplat, museli jsme tam, tak jsme jeli..
Dorazili jsme na příjem, sestra zavolala dr Hájkovou, že už jsme tam, dala mi pyžamko, ať ho převlíknu a změřím mu teplotu. Mezi tím jsem se jen tak mezi řečí se sestrou chtěla ujistit, že počítají s mou hospitalizací a sestra mi odpověděla, že to těžko, když nemají místo. Hned po příchodu lékařky jsem se jí na to zeptala, řekla, že místo opravdu není. Nechtěla jsem se nechat odbýt, řekla jsem, že jsem zvědavá, jak mě odtud budou vynášet. Když viděly, že jsem neústupná, zavolaly si posilu- dr. Zemanovou a místo se najednou našlo, ale bylo mi sděleno, že mi to stejně na nic není, neboť Vilík bude na JIPce a já na normálním oddělení. Začínalo se mi zatmívat před očima. Přece jim nedám mého chlapečka a nepůjdu domů?! Vždyť mě tam bude moc potřebovat! Prosila jsem je, ať mi ho dají na normální oddělení, že si ho tam pohlídám, vždyť to byla záležitost 1-2 infuzí…Doktorka pročítajíc si (a houpajíc se arogantně na židli) naši rodinnou anamnézu a chorobopis z října loňského roku, mezi zuby cedila, že to nejde, že co si asi představuji, že s ním budou dělat. Že stejně bude úplně svázaný a utlumený, takže není důvod, abych tam byla, že na JIP stejně nemůžu, a že kdyby mi na mém dítěti záleželo, už by půl hodiny kapal. To, že si tam s kolegyní minimálně tu půlhodinu četla, bylo pro ni v tu chvíli druhořadé. Sama jsem pracovala jako zdravotní sestra v Ústřední vojenské nemocnici v Praze na ARO, takže moc dobře vím, že u pacientů se jako první zajišťuje žíla. Paní doktorky si to ovšem nemyslely.
To už jsem na nic nečekala, strhala z Vildy pyžámko, zavolala na máti, ať telefonuje do Frýdku, že tam jedem. Paní doktorka na nic nečekala, 2 přískoky k telefonu a do toho F-M zavolala sama, že nás tam posílá :-)))
Do této chvíle jsem byla v relativním klidu. V autě jsem ten klid začala ztrácet. Když jsem viděla, že se několikrát znovu obloukem pozvracel, že už je 13 hod, že vlastně už 9 hod má jen výdej a nemá žádný příjem tekutin, těch 15 min mi přišlo jako nekonečná věčnost. Dojeli jsme do Frýdku Místku, v cuku letu jsme našli DIP a ocitli jsme se v oáze. Krásné, čisté, moderní, útulné oddělení s příjemným personálem nás okamžitě dostal. Byli jsme s Vilíkem na velikém pokoji pro 2 maminy a 2 děti sami, neb jsme měli virozu, tak abychom neohrozili ostatní. Pokoj je nově zařízen, je tam skříňka plná skvělých hraček, dali nám tam hrací koberec s se značkami, tatrovku, hrazdičku, každou chvíli za náma chodila hrací teta, že mě jde vystřídat :-).
Vilík byl vyšetřen a okamžitě napíchnut k infuzi. Teď s odstupem času se otřepávám, když si ho vybavím s kanylou v ručičce, v nemocničním pyžamku, ale v onu chvíli jsem byla šťastná jak blecha, že už je v bezpečí. Chviličku plakal, ale pak jsme si povídali, zpívali, hráli s hrazdičkou, jezdili s autíčkama a čas nám tak celkem rychle utekl. Infuze vykapala jen jedna, pak už měl povoleno pít a světe div se… za jeden jediný den vypil rovných 5 litrů čaje!!! :-) (A od té doby už ho opět nechce :-D )
Na závěr musím říct, že si blahořečím si za tu volbu jet do F-M. Samosebou doufám, že už to nebude nikdy potřeba, ale kdyby se někdy něco podobného přihodilo, na nic nečekám a mažu rovnou tam. Takže frýdecko-místecký DIPe, převeliké díky!!!
Slimáčkovi.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 23.10.05 22:51

Luci:uuzasny denicek..uuuzasne pravdivy.I kdyz ten obsah je opravdu odstrasujici.
Jsem jako ty,nesnesu ani pomysleni,nechat nektere z deti samotne..ani miminko Saru ani rostaka sammika:((((..je to hruza,pred co matky postavuji:(..snad to v tech nemocnicich bude jen a jen lepsi..opravdu v to doufam.

A Frydek na me taky pusobil skvele:)

Holky.loucim se,jdu pomalu spat,rano letime..pa a ozvu se z ciny.

zaneta a sammy a sarinka

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 23.10.05 23:12

Ahojky,

Lůco, super deníček, i když šílené zážitky ale naštěstí s dobrým koncem. Jsme ráda, že taky ve FM máme tak dobré dětské oddělení a musím přidat chválu na gynekologicko-porodnické. Už při porodu Kuby jsem byla naprosto spokojená a teď při revizi rovněž. Prostředí pěkné a personál skvělý. Sestry příjemné a doktoři super. Ovšem doufám, že příště už budu zase na porodním :)))))

Žando: příjemný let a budeme čekat, až se ozveš. Pa :))))

Kontroluju papíry a za chvíli snad půjdu spát. Jsem hotová.

Dobrou noc

Zuzka a Kuba

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 24.10.05 07:29

Žando and company, BUON VIAGGIO! Dneska už jsem klidnější, ale včera jsem to stihla zaletět tam a zpátky minimálně 3 x :-D (měla jsem za ně regulérní cestovní horečku :-)))
Tak si to tam užijte a mějte se krásně!

L+V (odcházíme do školičky a pak asi k mé babičce)

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 24.10.05 08:52

Lucko, fakt super téma, i když trošku smutné. Hlavně, že to dobře dopadlo:) Navíc díky za tip na nemocnici :) Mě je totiž naprosto jasné, že kdyby bylo cokoliv s Kubou pojedu tam. Měla jsem v merku Ostravu,ale asi rovnou zajedu do Frýdku, je to stejně daleko:) Havířovská nemocnice ? no comment, alespoň co se dětského týče..:( Ale porodnice je tu skvělá :) takže aspoň něco :) zatím čau, za chvilku přivezou ten koberec :))) a pak už jenom vymalovat :)) P+K

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.10.05 10:44

AHOj :-)

Luco pekne jsi to sepsala..po pravde taky mi prijde docela neuveritelne ze si dve nemocnice malujou ve stejny cas. to mi hlava fakt nebere. Ria bych taky nikde nenechala samotneho, ale me by asi nenapadla ta frydecko mistecka…tak ted mam tip kdby fifky za nebraly :-)

ja cekam na postacku az donese balicek a pak mazu s mumajzem na socialku. uz se moc tesim co tam zas budu mit blbe vypsane…hehehe

jinak v praci docela mazec, vyhorel nam druhy pocitac takze zas resim jak z toho ven. to abych se moc nenudila :-)

RIo tu hulaka a nadava mi,ale zajimave je kdyz zacnu zpivat SLunicko slunicko popojdi malicko tak se zacne smat..jak skoncim zacne tam kde pred tim :-)mantak.

to pocasi me docela depriuje a ten tlak drti, ja to nesnasim takove pochmourno.

no nic,majte sa pa nat+rvoun RIos

 
jajanina
Stálice 55 příspěvků 24.10.05 12:13

Tak se teda znova přidávám ! Sotva jsem se přidala do nového Ostravského, tak zanikl, tak třeba se zabydlím tady ;-)

Super nový deníček :_) Tyhle zkušenosti jsou k nezaplacení, kdyby náhodou, tka s klukama rovnou pomažu do FM, dík!

Add malování… v termínu mého porodu zároveń malovali v NJ i FM porodnici, jen s tím rozdílem, že FM to zvládal za provozu a i s pacientkami navíc z NJ ;-) Takže další plus pro FM.

Psala jsem do ostravského, že furt bojujeme s plínami u Matyáška. Takže už konečně chodí sám na nočník, i hovínko, v noci plína z 90% suchá, takže je to fakt na dobré cestě :-))))

Janina, Matyášek 2r a 4m, Štěpánek 4m

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 24.10.05 14:27

Ahoj holky:-)

Přidávám se k Lucce:-) Já byla s malým Vojtíškem take hospitaliziována na DIP ve F-M a byla jsem naprosto spokojena, opravdu velmi milé prostředí a a personál super:-)

Vojtíška potkal zánět ledvin, také měl infuzi asi 5 dní, ale byl malé miminko 5 měsíců, tak jen ležel v postýlce, ale i tak toho na mne bylo moc, když jsem ho musela kojit napojeného na přístroje. V prvních dnech měl teploty velmi vysoké tak ani moc pít nechtěl, tak mi musely pomáhat sestřičky,aby se vůbec napil.
Po 10-ti dnech jsme šli domů a v pořádku.
S malým mne tam nechali automaticky a za celou dobu co jsem tam byla jsem se nesetkala s tím, že by nějakou maminku odmítli!
Je to nové opravený pavilon a myslím, že pokud máte možnost dopravit se tam, tak to opravdu stojí za to!

Bledulka a Vojtíšek 1 rok a 3 dny:-)

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 24.10.05 19:44

Ahoj,
tak jsem měli zase školičku a opět jsem přešlá mrazem z Vilibalda :-(
Je to malý ignorat a sabotér :-(. Kolo kolo mlýnské, zajíček v své jamce… dělat prostě nebude, míčem nehodí, i kdyby se „teta“ zbláznila, kululu neexistuje, jak dělá kočička má na párku, jak dělá ovečka netuší, na co by měl vědět, kde má hlavu a to, že o měsíc starší holčička už umí dokonce i PÍSKAT, když ukazuje, jak dělá papoušek, ho nechává zcela klidným. :-(
Lepení capinek z krepáku se zá:,–(ně neučastní, tak si tam připadám jak debil, co si chodí do školičky vyrábět stromečky a sluníčka… Samozřejmě nic nelámu přes koleno, může se změnit, může ho to začít bavit, ale dnes tomu „teta“ na:,–(ila korunu. Prý by se měl zapojit, neb bude mít potom problémy ve školce a ve škole. Tím mě docela vytočila. Jak sakra může takto diagnostikovat po té, co nás podruhé vidí a ještě to takhle vypustit z pusy?! Jen proto, že si roční dítě nechce nechat hned ze startu přistřihnout křidýlka, že jí na ty blbinky dlabe, že ho baví chodit, dělat gól, objevuje svět atd… bude mít problémy ve škole?! A jak ví, že zrovna to dítko, které poslušně sedí vedle maminky mít ty problémy nebude?! Já jsem byla prý naprosto nezvladatelný gizd. Mlátila jsem sebou, kousala děti, vztekala se… a ve škole jsem nikdy žádný problém neměla, zato můj bratr, kterého kam postavili, za týden našli těch problémů měl víc než dost…
Jinak je to tam fajn, „teta“ se fakt snaží… :-)
Já jsem z toho rozhozená, protože si začínám uvědomovat, že si s tím mým samorostlým doubkem ještě užiju :-)))
Lenko, kam chodíte vy do té druhé školičky? Co je vůbec s váma, že se neozýváte?

Bledulko, opožděně gratulujeme Vojtíškovi k narozkám, doufám, že jste je hezky oslavili, že Vojti dostal spoustu krásných dárečků. Vildovo červené auto je něco jako jeho miminko :-D

Janina, vítám tě u nás a držím palce s plínama :-)

Pipi, nevím, já jsem na Havířovskou nemocnici slyšela jen negativní ohlasy. A to vlastně na porodnici. Pamatuješ vloni, jak tam umřela ta „čtvtorodička“ . Slyšela jsem o tom hrůzostrašné historky…

A abych nebyla tak strašlivě pozitivní :-D, přidám ještě, že se Vilouš poprvé v životě příšerně oprudil, ale tak, že se mu během jedné noci udělaly normální puchýře, v noci se vyblbuje, brečí, nespí, kňučí… No asi další zuby..
Co doporučíte na ty opruzeniny? Napazala jsem pityolem..nic, pevarylem…nic, zapudrovala jsem pudrem z bubchenu…nic.

Jo a já mám dnes zas absolutní půst. To budu ale zdravá :-)

Tak se mějte a piště a posílejte fotky, ať je na co koukat!
 L+V

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 24.10.05 19:58

Ahojky,

super deníček ale běhá mi mráz po zádech.

My máme za sebou porodnici ve Vítkovicích, nemůžu si stěžovat na šestinedělí super ale trošku zapinkaný porod.
A 3 dny na dětské neurologii v Porubě a tam jsou svatí nedám na ně dopustit nic nebyl problém. Možná nás to čeká ještě jednou ale už se nebojím tak jako poprvé už víme co nás čeká.

Všem přeju zdravé dětičky pa L.

 
jajanina
Stálice 55 příspěvků 24.10.05 20:56

Ahoj Bergio, pochopila jsem, že Vilda má rok??? Nechce se účastnit aktivit s ostatními dětmi? Nic si z toho nedělej, je to holt osobnost! Matyáš taky absolutně odmítal se ůčastnit společných aktivit.

Příklad: místní mateřské centrum, VŠECHNY děti v kroužku s maminkami dělají kolo kolo mlýnský… Mates na to pár vteřin kouká.. a jde cvakat vypínačem ;-)
Dětské plavání… VŠECHNY děti se drží za ruce s rodiči a skáčou v řadě na druhou stranu bazénu, jne Mates odmítá… nakonec skáče sám s jen tátou.

Takových příkladů je hodně, holt některé děti jsou víc osobnosti. Neboj, časem se to srovná!!!! Teď má Mates přes dva roky a už jsme jednou kolo kolo mlýnský tancovali ;-))))

Janina

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 24.10.05 21:29

Jani, já vím, už jsem tady na toto téma bečela minulý týden :-)
Jen mě tak „tetka“ normálně rozdepčila, přesto, že si uvědomuju, že po ročním dítku toho zas tak moc chtít nemůžu a navíc většina těch ostatních dítek je o 2-3 měsíce starší a to je v tomto věku hodně. Jen jsem si potřebovala postěžovat. Díky za podporu :-) a gratuluju ke kolo kolo mlýnské :-D
 Lucie

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 24.10.05 21:52

Ahojky,

nechce se mi psát, mám ještě práci, Kuba je přes den čím dál víc protivný a já jsem už vyčerpaná :(((((((((

Doufám, že bude brzo zdravý, jinak někdo příjde k úrazu :((( Potřebuje jít ven, děsně se nudí a z pokojíku dělá skladiště bordelu…

Tak doufám, že zítra písnu víc a už bez depky…

Dobrou noc

Z+K

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 24.10.05 22:15

Lucko, ještě pořád se občas vracím ze školky (z koutku) rozlazená, že je Kuba nekolektivní:) i teď mě dokážou některé poznámky rozhodit, takže rozumím:) ale klídek Vilda je osobnost a mmch hrozně krásný:)
Jinak já jsem rodila před 3 lety a nemůžu si vůbec na nic stěžovat, kdybych měla rodit teď asi bych to dlouho zvažovala,znám všechny špatné zkušenosti, ale taky tam teď odrodily 3 moje dobré kamarádky a všechny 3 OK, tak nevím.
Ale s dětským oddělením moc dobrou zkušenost nemám, vlastně mě tam s Kubou nechali jen proto, že jsem ještě kojila. Holt některé staré struktury jsou děsně zažrané..:(:(
No zítra jde Kuba zase do školky,tak budu mít chvilku volno:)
jinak jsem vytočená na max. protože přišel přeplatek za teplo a ti zmetci mi už druhý rok za sebou strhli dluh za nájem který neexistuje:( Už jsem to řešila loni a letos zas nemlich to samé, bože některé úřednice by měly sublimovat:) :(:(:( Nevím jestli si krávy neschopný myslí,že nemám nic lepšího na práci:) ahoj Petra + Kuba

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 24.10.05 22:26

Ahoj, už zase nestíhám, občas si připadám extrémně neschopná. Hromada nevyžehleného prádla a na šňůře už je další várka, přes okna skoro není vidět a někdo tady zmínil vánoční úklid…
Luci, někde jsem četla, že děti se nezapojují a nehrají si vespolek až do 2 let, takže je opravdu poněkud předčasné mluvit o nějakých budoucích potížích…
Gabriela + Kuba (6 měsíců)

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 24.10.05 23:17

Ahoj maminy,
hlásím se po odmlce ( v sobotu jsme nezapli PC vůbec a v neděli bylo tolik práce,že jsem neměla čas).
Luci deníček super, já můžu jen vzpomínat na „totalitní dobu“ ,tehdy měl nejstarší (MILAN)- 1/2 roku a šíleně vysoké teploty,tak si člověk tehdy kvůli rajonizaci nemohl vybrat a byl poslán do Vítkovického špitálu s podezřením na zánět mozk. blan.
Po týdnu byl doma jak vyměněn a když měl nejml. (Marek) 10.měs. tak byl na Fifejdách (bylo to v roce 1991)- měl totiž za sebou několikáty zánět průdušek , podezření na laryngitidu a zápal plic. V nemocnici byl 8 dní a to co uměl stál a skoro chodil, komunikoval ,tak po tom týdnu nám vrátili jen sedícího a kolíbajícího se „pakoška“ ,který při každém přebalování spustil nehorázný křik. Od té doby v nemocnici byl jen dva dny po úraze to mu bylo 7, nejstarší (Milan) v 10 na operaci kýly ve FN v Porubě a prostřední (Pavel) dva krát po sobě na operaci taky ve FN v roce 2000 a 2002 a to už byli samořejmě sami. Ale nyní (asi je to i mým věkem :-) ,pokud by se něco stalo a musela by Eli nedejbože do nemocnice bránila bych ji jako lvice a nenechala bych ji tam samou.Ale pryč s černýma myšlenkamá. Zítra si pro Eli přijede teta a bere si ji až do soboty (teda pokud to štěstíčko moje vydrží ,ale ona jo a já na tom budu hůř :-( ). Využiji toho a umyju si okna pokud bude obstojně a vrhnu se na tu kopu k šicímu stroji-musím Eli ušít ještě zástěrky do školky takže budu mít co dělat.
Byli jsme odpol. s Eli ve školičce a jak vidět ,tak ji to tam už moc neba,tak dochodíme do listopadu,dokdy máme zaplaceno a končíme.Budeme chodit do klasické školky ,pak do keramiky a v pátek na plavko.
Přji všem dobrou noc Anna+Eli

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 25.10.05 12:52

Ahoj holky!!!
Teda Lucko, to je teda síla…Díky moc, žes to všechno napsala, protože musím říct, že tě strašně obdivuju, že sis to uměla všechno tak zařídit! Kdyby na mě v nemocnici spustili takovým stylem, jak jsi popsala, asi bych z toho byla úplně paf a nebyla schopna jakékoliv akce :o( Ale teď, kdyby se nedejbože něco stalo, už aspoň vím, že když se chce, všechno jde zařídit.

Jinak s Vilíkem si nedělej hlavu, Tomík je to samé…Když si má hrát se starším kamarádem, neustále ječí a chce všechny hračky, které si vezme kámoš, ten mu je poslušně odevzdává :o( Tak se vždycky stydím.

My jsme včera měli taky nehodu, malý sebou švihnul ve výtahu, ale jak prkno…ne že by sednul na zadek…vyvrátil se dozadu a praštil se do hlavy…rána jak z děla, řev…Mě to pořádně vyděsilo :o( Dali jsme studený obklad a snad bude vše v pořádku…

Tak se mějte a hlavně všem zdravé dětičky přeje Markéta a Tomík (16m)

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 25.10.05 13:19

Jo, ještě k těm opruzeninám-nám vždycky zázračně pomohl Bepanthen. Kamarádka říkala to samé, tak to třeba zkuste…Pevaryl nám to vždycky jen zhoršil. Když namažem „sebeopruzenější“ zadeček Bepanthenem na noc, do rána je to pryč.
ahooooj

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 25.10.05 16:05

Ahoj,
Anulko, brrr, dobře si vzpomínám, jaké to bylo kdysi za totality, kdy ti děcko málem vyškubli z náručí a zavřely a zamkly skleněné dveře. Byla jsem taky několikrát u toho, když jsme měly praxi na dětském.
no ještě že je to pryč a dá se vybrat nemocnice, která ti nejvíc vyhovuje.

Market, ten Bepanthen vyzkouším dnes po koupání. Vzpoměla jsem si, že mám 2 takové ty pidi tuby ještě z porodnice, kde nám je dávali na bradavky, kdyby něco… Fakt je, že po Pevarylu se mi zdá, se jeden ten puchýř úplně rozmokval :-(. Teď to sypu tím Bubchenem, ale nevím, jestli nedělám blbost. I když se zdá, že se to trochu vysušuje.
Vilík dnes usnul ve 13 hod a ještě spí! To jsem zvědavá, v kolik půjde dnes spát . Normálě usíná v 19 a vstává mezi 7 a 9 ranní.
Tak vzhůru, lenochu, musíme trénovat pisi pisi a taky jak dělá papoušek :-)))

Lucie s Vilíkem

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 25.10.05 16:06

zavřely SE a zamkly… proto ta tvrdá Y :-D

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 25.10.05 22:29

Zažila jsem dvě hospitalizace v rozmezí 15 let,rozdíl je obrovský.
Starší syn se v 5 týdnech naší dr nějak nezdál,tak nás odeslala do Vítkovic,tam na něj jen koukli a měli jasno,na nás jen útrpně hleděli a ptali se,zda je to naše první dítě.Měl nějaký hypertonický syndrom a prý by mohl být i mentálně postižený,víc že se dozvíme až po neurologickém vyšetření za týden!Šli jsme domů k smrti vyděšení,jen jsme seděli s hlavou v dlaních a brečeli.
Týden jsem tak třikrát denně jezdila kojit,neb pro mne nebylo místo.Po týdnu dostal průjem,tak s kojením byl konec,za dalších pár dnů se přidalo nachlazení,brzy poté infekce močových cest…prostě co návštěva,to další diagnoza.Bylo to šílené,celkem tam strávil 3 týdny,z toho 14 dní by nám ho ani neukázali,až jsem uprosila sestru,že aspoň na chvíli.
Po 3 týdnech jsem si pro něj jeli,byl strašně hubený,nachlazený s kupou lejster a doporučením do rizikové poradny.
No zkrátím to,je mu 15,má IQ 120,je to nádherný,chytrý kluk,i když teď zrovna pubertálně poněkud drzý:)))

Další nemocnice nás potkala toto léto s princezničkou Sardelínou,dr ji týden léčila na virozu,ač měla stále hodně vysoké horečky a my se pak uprostřed noci řítili s apatickým dítětem do nemocnice,tam strávila 3 dny na JIP a potom ještě týden se mnou se zánětem ledvin.Ty 3 dny byly šílené,vždy před telefonátem jsem se hrůzou roztřásla,že mi řeknou,že moje holčička nežije.jen jsem doma apaticky seděla, odsávala mléko a snažila se to nějak přežít.Chtěla jsem být s ní hned tu noc,ale na JIP mě prostě nemohli vzít.Zrovna začínaly prázdniny,vypro­vázela jsem mladšího syna na skautský tábor a dr mi radostně sdělila,že už je z kapaček odpojená a můžu nastoupit,byla jsem strašně šťastná…Shledání bylo šílené,rozkřičela se a nechtěla ke mně.Ale po chvíli se s chutí přicucla k prsu a byla klidnější,pár dnů se ode mne nehla,spaly jsem spolu,mazlily se a bylo to stále lepší.Pak jsme tam šly za 2 měsíce znovu,dělali ji v narkoze vyšetření ledvin,bohužel zjistili reflux na ledvině,to je že se moč částečně vrací zpět do ledvin i proto vlastně měla ten zánět.Naštěstí je to jen mírnější forma,operace není nutná,tak se to jen léčí dlouhodobými nízkými dávkami ATB.
Uff kdo dočetl až sem,má můj obdiv,pa Dáša

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 25.10.05 22:50

Ahojky,
souhlasím s Dášou ,že její starší syn je nádherný a chytrý kluk- včera jsem u ní byla a Eli se do něj viditelně zamilovala- dostala ho do rozpaků neustále ho pusinkovala a on se chudák bránil. No asi naše princezna bude na starší pány-možná to bude i vlivem starších bráchů :-).
Pěkný večer Anna+cestovatelka Eli -dnes si ji brala až do sobotu teta

 
galee
Povídálka 38 příspěvků 26.10.05 00:11

Ahoj holčiny,
no koukám samé změny co jsem tu ty dva měsíce nebyla. Nestíhám, ale to řešit nechci.

Bergia: deníček šílený, až se mi z té arogance a neschopnosti udělalo špatně. Doufám, že nic podobného nebudu muset nikdy řešit, jsem schopná i kousat v takových situacích. Takže přeji zdravé děti.

Shirin1: myslím, že jsem tě asi tak před měsícem potkala v 8oing parku (shopping parku?). Bylo to v době, kdy měli slevu v Hypernově na plíny, fakt nevím. Chtěla jsem tě oslovit, ale pak mi došlo, aby sis o mě nemyslela, že jsem nějaká úchylka, co tě sleduje. Tak snad někdy, jindy.

Všem, prosím o radu. Čitám tu, že se bavíte o školkách (s rodiči). Nevíte o nějaké v oblasti Mariánských hor, Hulvák, Fifejd? Nejbližší je myslím až někde v centru na Nádražní, aspoň co vím. Párkrát jsme byli V Krtečkovi v Porubě, ale je to z ruky a je to spíš mateřské centrum s občasným programem, i když aspoň něco. Zkoušeli jsem to i v Kenny klubu, ale zdá se mi to dost drahé a taky ty podmínky mi nesedí. Děkuji za radu-y.

Bohužel, jsem nepřečetla vše co tu bylo napsáno, tak jestli se opakuji, tak mi to promiňte.

Dobrou noc Martina + Barborka 14m

 
galee
Povídálka 38 příspěvků 26.10.05 00:24

Jsem hlava děravá,

ještě k opruzeninám: Bára se mi začala opruzovat po ovoci a jediné co kromě Bephantenu, Avirilu, Pytiolu, atd. (nevím přesně jak se to píše) pomohl až KRÉM NA OPRUZENINY od BÜBCHENU. Koupila jsem ho v lékárně asi 250ml (nechce se mi zvednout řiť a kouknout se, když jsem si konečně sedla, sorry) nebo tak nějak asi za 95,– a opravdu si ho nemůžu vynachválit. Když si vzpomenu, občas máznu Báře dupku preventivně i na noc. O té doby nemá ani stroupek.

Papa M+B

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 26.10.05 18:45

Ahojky,

budu nějakou dobu bez netu, máme něco s PC, tak musí do servisu, takže se omlouvám, že nebudu psát.

Za chvíli vyrážím na plavčo a možná ještě večer písnu.

Pa Zuzka a Kuba

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.10.05 14:20

AHoj holky…

ta se po odmlce ozyvam,jsem nemocna takze jsem takova cela nijaka…

z pondelka na utery horecky,antibiotika zabraly docela pozde,ale ted uz teplota temer zadna ,nicmene mi hartusi zas v krku..ale ne moc…
v kuzi jeste ale nejsem…ani ve svoji a ani v JOhna Malkovitche :-)hehe

maly je nastesti v pohode a tatinek no tak toho by meli vytesat ze zlata protoze kriticke utery zvladl naprosto perfektne. kurec jeste ze ho mam :-)

koupili jsme riosovi zidlicku tak se ted tvari doma jak pan starosta kdyz ho do ni polozim..jinak se snazi pilovat svuj styl lozeni nazvany meresjev a je to teda docela divny styl…jako by jeste nezjistil ze muze pouzit i nohy…kyva panvi zprava doleva a hlavou ryje v zemi a tak to se posouva..chvilemi si pripadam jako u majora zemana a dilu Studna…

no nic. jdu si udelat tricatypaty hrnek caje.
cus nat+rijouz

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 27.10.05 15:14

he he, nat neměla bys lepší udělat si termosku? :-D ňák to tu flákán, polepším se, ale teď zas čekám návštěvu.
lucie a vilibald

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 29.10.05 21:57

Chudáčku deníčku,tak sám a opuštěn,celé dny čekáš,po novinkách toužíš.Máme tě doma a přesto si nenajdem ani chvilku na pár řádků…
Určitě se aspoň některé tvé věrné vrátí,až dobojují s nemocemi,opraví net,zabydlí se v Číně atd…
Dáša a kol.

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 30.10.05 04:03

Ahooooooooooo­ooooooooooooo­oooj holkyyyyyyyyy­yyyyyyyyyyyy!!!!!!!!

Tak uz jsme tady:))))zaby­dleni:))))

Cesta byla prekvapive naprosto v pohode..vaz­ne,uuuuuzasne.
Sari je andilek.A sam­my…hihi…zlaty notebook..ten se dival na pohadky:DDDDDD

V Pekingu jsme byli na Velke zdi a ve Ztracenem meste.to z tech hlavnich…

Sari se v nove krosnicce mooooc libi,takze muzeme cestovat:)..jelikoz cinske pamatky jsou same schody,kocarek vsude nemuze:)

Mamka je s nama a zcela prekvapive neni z niceho moc prekvapena…hah­hahhahaha.Hi,tre­ba na zdi rikala,ze se ji zda,jako by tam nekdy uz byla:DDDDD…no proste,jesli existuji minule zivoty,tak ona byla cinan:DDDD

Sammy vse snasi o poznani lepe,zadne breceni,ma preci babicku:DDDD

A Johnny poleti pristi tyden do Italie(hihi..zdra­vime nasi „starou italku“ Lucku) a my toho tedy vyuzijeme..radne…a letime taky pryc:DDD..vyle­tovat…ted jen procitam kam vlastne letet:)))

AAAAAA..uz zase vrta ten muj tibetsky cerv a mooooozna bych nechala na tri dny Sari doma s mamkou a zbytek osazenstva by jel do Lhasy…aaaach jak ja bych rada…ale to je asi jen sneni..myslim,ze Johnny bude proti.A navic­..prosinec asi neni ta prava doba na vyletovani do Tibetu..

toz tak u nas…:DDDD

vsechny moc zdravim a podotykam,ze nebudu moct psat moc casto…preci jenom je tady mamka.

a snad se ted jeste dostanu k jtomu co jste napsaly..:)

pa

Zaneta a cinanci

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 30.10.05 04:12

GALEE-MARTO:)))hihi­hi..klidne jsi me oslovit mela..hihihi..moc casto me uchylaci neoslovuji::)))tak­ze,kdybys me preci jen oslovila,byla bych mooc rada..hi..jsem duse ukecana:DDD…takze priste,zadne strachy!!!

Lucko:jak to vypada s zampem??Finito?

Monco:co mimisek…jak roste..jake pohlavi mu bylo urceno tentokrat???:DDDD

Leni:kde jsi???A kdy biude ta Pariz???zapominam zapominam.

Nat:vy se uzdravte!!!

Zuzi:a vy uzdravte PC..at muzes psat:)

Anulko:hnojis,za­levas…no proste staras se o NEJ radne????:DDDDDDDDD

DASO:ty mas uuuuuzasne hlasky:):)L:)

a zdravim vsechny ostatni!!!!!

a my tady snad umrzneme..nemame jeste topeni a je silena kosa..nechapu.

zaneta a spol

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 30.10.05 15:37

ahoj,

s těma nemocnicema mám podobný zkušenosti, i když sem z Brna, tak tady je to podobný. Co si člověk nevydupe sám, to nemá. Nás poslali s Aničkou do dětské nemocnice, když jí byl měsíc. Protože došlo k omylu na centrální evidenci, poslali na poslední volný místo mě a ještě jednu maminku s dítětem. řekli nám pak, ať se mezi sebou dohodnem. asi čekali, že se popadnem za vlasy a začne boj. :o) Nakonec zázrakem uvolnili dvě místa a zůstali sme obě. Mně ale pak řekli, že tam nemůžu zůstat. chtěla sem pryč i s malou, protože samotnou bych jí tam fakt nenechala. no ale nakonec bylo místo i pro mě. no, a to je jedna historka ze sta, už sem z toho zdravotnictví unavená.

Hodně síly!

Bibina z květňátek 2005

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 30.10.05 21:07

Ahoj holky, měla jsem mrtvý pc, málem jsem bez něho umřela taky:( jo jo ta závislost:) takže už je opravený:):):) šikovný kolega z práce:) takže se hlásím , jsem tady:) Tak a teď si jdu dočíst komentáře:)

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 30.10.05 21:22

tak koukám , jsem o moc nepřišla:) holky co je s váma?? kde se touláte?
Shirin, nějak mi unikl tvůj velký výlet do Číny:) ? ,ale musí to být supr:) a jak dlouho se tam cestuje??
Zuzko, tobě taky umřel PC ? Mě úplně spadly windows a musela jsem čekat než mi dobrá duše nainstaluje nové a pozálohuje stará data, no naštěstí se vše povedlo:)
Holky ještě do pátku tu budu a pak se jedu konečně potápět:):) mám takovou radost, že to konečně klaplo:) až se vrátím od Rudého moře, budu hotový potapač:):)

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 31.10.05 20:33

Ahooojky
Tak se dívám, že řádí nějaká počítačová ptačí chřipka :o))) My jsme teď byli skoro týden offline :o( Tak ať jsou ty naše PC (dětičky samozřejmě taky) zdravé!!!!

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 31.10.05 21:54

AHoj prdelky,

tak u nas net jde…a zitra doberu posledni piluli antibiotikovou­…hura…sice jeste smrkam, ale do prace jsem uz dneska sla. a docela mi to slo,uz eni takovy stres je po DPH takze pianko…

jinak se mi udelal hnusny opar na rtu.nikdy jsem to nemela,vsecko musi byt poprve ze jo…tak to mazu nejakou podelanou mastickou za 90 kc a zatim nepomaha.uvidime.

ZAnet-tak vy uz jste zabydleni a tebe uz zas popohani cestovatelsky duch..teda tibet.....ty brdo…naskakuje mi husi kuze, kdyz si predstavim ze bych se tam nekd dostala…to musi byt jak vstoupit do jineho sveta…

LUCO-jak bylo ve skolicce?byli jste dneska ne? jinak tycinky ala tvoje slana verze mely uspech :-)

tak cus a majte sa.
zdravi nat+rio

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 01.11.05 09:27

Ahoj holky,
už mi je spíláno, že to tady zanedbávám, tak to teda napravuji.
Vilík marodí, božatko moje. Už třetí týden má rýmu, dokonce ten zelený hnus už odsávám, aby mu to zase nestékalo do průdušek. Musím říct, že je to synek statečný a srdnatě se brání mým odsávacím pokusům :-(. Mívá i zvýšenou teplotu, kašle a je neuvěřitelně protivný. Do toho ta změna času, má to všecko rozhozené, měli jsme stabilizované „časy“, chodil spát v 19, sunar dostával v 5 a vstávali jsme v 8:30. Teď se budí na sunar v 6, to už je skoro světlo a tudíž už se u nás nespí :-(((

Nat, ve školičce jsme včera kvůli nemoci nemyli, nechci nakazit další děcka. Fakt to není výmluva!!! :-))))))))))

Pipi, to je moje noční můra, že mi spadnou Windousy a příjdu třeba o fotky. Jsme fakt lempl, nemám je zálohované snad někdy od konce zimy. Musím to napravit.

Bibino, máš pravdu, je to jen jedna historka ze sta:-(((, bohužel to není jen ve zdravotnictví, ale skoro v každém resortu. Před pár dny jsem si koupila telefon a nenabíjí se baterka. Chtěla jsem ho vyměnit, dělali neuvěřitelné problémy, snad hodinu jsme se hádali, chtěli si ho vzít a poslat na opravu do servisu. Do měsíce by byl zpět, he he… To si snad dělají srandu?! Neuvěřitelné. Vyhádala jsem to :-). Ufff.

Žanet, vítej ve vašem druhém domově, užijte si to tam s mamčou. Teď z tebe cítím mnohem větší nadšení, než posledně. Určitě si to tam užijete. Hmmm, fakt bych si taky dala říct :-) (i tu itálii :-D )
S Žampem je asi fakt finito. Jsme ve stadiu dořešování. Vím, že se máme rádi, ale oba asi fakt chceme něco jiného a navíc jsme oba neuvěřitelní paličáci. Navíc asi byl šmírovat na rodině :-)), kde se dočetl různé zajímavosti z mého života a ty nemůže rozchodit. Přitom vůbec neví, jak se opravdu věci mají, ale to je už fuk.

Já už zase makám, ukecali mě ti, pro které jsem překládala a tak zase telefonuji. A dnes mám spicha s jedním týpkem a jdem domluvit nějakou práci, tak držte pěstičky.

Tak kurýrujte miminka a písíčka a piště. Já taky budu.

Lucie a Vilibald usoplenec chrochtavý(13mě­síců)

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 01.11.05 10:37

pozorná čitatelka dáša mi ráno na icq napsala toto: To jsem se po ránu nasmála:-D že jste kvůli nemoci ve školičce nemyli,chudáček vilínek,špina­vý,rýmovatý…

no jo, jsme špindíry, které se kvůli nemoci ve školičce nemyjí :-DDD
 L.

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 01.11.05 23:45

Ahoj,
my jsme taky úplně rozhození s tou změnou času, snažím se Kubu postupně posunout, ale zatím se to moc nedaří, večer je protivný a ráno nespí. Navíc jsem dnes odpoledne vyrazila do obchodu a vrátili jsme se skoro až za tmy, protože jsem samozřejme zapomněla, že se stmívá dřív.
SHIRIN (a ostatní cestovatelky): Jak snáší malé dítě dlouhou cestu letadlem? A jak to se vším krmením, přebalováním a spaním zvládáš ty?
Dobrou noc
Gabriela + Kuba

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 01.11.05 23:51

Ahoj,
my jsme taky úplně rozhození s tou změnou času, snažím se Kubu postupně posunout, ale zatím se to moc nedaří, večer je protivný a ráno nespí. Navíc jsem dnes odpoledne vyrazila do obchodu a vrátili jsme se skoro až za tmy, protože jsem samozřejme zapomněla, že se stmívá dřív.
SHIRIN (a ostatní cestovatelky): Jak snáší malé dítě dlouhou cestu letadlem? A jak to se vším krmením, přebalováním a spaním zvládáš ty?
Dobrou noc
Gabriela + Kuba

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 02.11.05 09:57

ahojky,

zdravím z netové kavárny… mám šílený absťák, desně se doma nudím, ale nemůžu se dohnat k tomu, abych konečně něco dělala .(((((((( Naše PC má asi špatnou grafickou kartu, takže čekáme na reklamaci a to bude trvat týden, blééééééé :(

Nebudu reagovat jednotlivě, nějak nemám sílu¨:(( Kuba je po angíně a Kája má angínu teĎ, takže mám oba protivné chlapy… večer jdu zase plavat, tak se těším… Změna času je šílená, nic nestíhám a než se dostanu s malým ven, tak je tma :((( už ať se to srovná......

Žando: užijete si Čínu a Tibet bych si taky dala říct a tu itálii taky, samozřejmě :)))))

Tak se všechny uzdravte a už se těším, až budu konečně on-line......

Pa Zuzka a Kuba

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 02.11.05 14:03

Ahoj,
tak jsme dnes zas lítali po doktorech, Vili dostal Pamycon, už se nic jiného nedalo dělat, fakt má hustý hnisavý soplík už 3. týden a já dnes v noci budu svítit jak nějaký zářič, byla jsem na RTG a dělali mi 8 snímků páteře a pánve a kyčlí…

Zuzko, ten absťák ti nezávidím :-). Ta kurýruj chlapy a počítač taky, ať se to tu zas rozjede.

Holky, dnes jsem šla kolem Fontány a opět si vzpoměla na loňský rok, jak to bylo fajn, když jsme se tam vlastně skoro každý týden scházely. Je fakt, že většina z nás jsme měli tenkrát pidi mini miminka, že teď už by to nešlo, ale zastesklo se mi teda fest :-). Když na to vzpomínám, příjde mi to takové milé, intimní, teplé.. Před Vánocema, uvnitř teplo a voňavo a venku kosa jak blázen a chumelenice, s Lenkou jsme si povídaly o cukroví… chjooo, zas jsem u žrádla :-))), to jsem celá já :-)))
Apropos, Lenka nám emigrovala do Francie?!

Žurďo co ty?

A „nové“ holky, navrhněte něco! Kdy se osobně ukážete, abychom se mohly představit?

Jedu do Hypernovy okouknout hračky a tak… Ty nabídky v letácích mě děsně lákají, tak si dělám tour de supermarket :-)

Paa, Lučíja a Vilouš

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 02.11.05 15:03

Ahoj holky,
no to je fakt, že bychom mohly něco vymyslet, já jsem teď právě řešila, co s načatým dnem, protože nám onemocněl kámoš :o( Obtelefonovala jsem všechny kamarádky a nikdo neměl čas :o( Takže bych nějaké aktivity jenom uvítala. Je ale fakt, že něco jiného je chodit na kafíčko se spícíma miminkama a něco jiného s takovými raubíři…Já bych navrhovala třeba Shopping park, je to sice konzumní :o) ale dost velké, všichni ví, kde to je a pro děcka docela vhodné, ne?

Tak já jsem navrhla, teď vy!
Jedem do Lasa pro opravený kočárek…právě včas, zjistila jsem, že se nám pro změnu na golfkách ulomila brzda…

Ahooooooooooj
Markéta + Tomík vyšinutý zimním časem

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 02.11.05 20:36

Zdravíme po delší pauze.
Nešel nám PC a byla to pěkná nuda, malý bojuje s časem to že vstává v 5 už beru ale večer od půl 7 knůří a chce spát tak ho dlouho koupeme ap. aby jsme mu to nějak natáhli. Máme svou první rýmu naštěstí to Fifa zvládá dobře.

Mějte se pěkně L. a F.

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 02.11.05 22:09

Ahóóój všichni,

Tak se po delší době ozývám a pokusím se zase zpravidelnit moje příspěvky. Nejdřív jsem nestíhala, protože jsem měla ještě nějaké zařizování (doktora, třídní schůzky, akce se známýma, nákupy). Takže jsem se už nějak k netu nedostala. Pondělí a úterý před odjezdem jsem si ještě užívala Adélku, balila, chystala věci tátovi, aby všechno zvládli v pohodě. No a ve středu jsem už jela. Jen ve zkratce - Paříž je město, do kterého jsem se zamilovala, nádherné a pohodové, ta atmosféra je nepopsatelná. Až se zlepší naše finanční situace, tak se tam určitě ještě vrátím. Citově jsem to přes den zvládala, smutno mi bylo jenom když jsem usínala, ale taťka podával vyčerpávající informace přes sms. Ráno mě šli vyprovodit a Adélka mi mávala do autobusu. To byla v pohodě, asi to brala jako hru. Když se pak doma ptala, kde jsem, tak ji Milan vysvětloval, že mě pustili na výlet a ať si vzpomene, jak mi dělala pápá. V pátek prý už sama říkala mama pápá. V pondělí ráno, když se vzbudila, tak tam místo táty (který byl v práci) měla najednou mě. Měly jsme školičku, tak to bylo ještě v pohodě, ale odpoledne se to zlomilo a nemohla jsem si zajít ani na záchod. Večer při usínání několikrát kontrolovala, jestli tu jsem. Do toho se nám přidala 4 stolička, takže mám teď doma pěknou protivnku. Ten zoubek ji tentokrát fakt trápí, takže se ji věnuji od rána do večera a snažím se jí nějak rozptýlit, aby na to zapomněla. Jenom si hrajeme, pomalu ani nestíhám uvařit, protože se chce jenom mazlit a tulit.
Taky se naučila zapnout počítač, televizi a další elektroniku. Což znamená, že přes den je počítač pasé, protože když je zapnutý, tak ho pro změnu restartuje. Večer se u něj musíme vystřídat 3, takže je někdy problém se tu dostat.

To by bylo ve zkratce vše. Omlouvám se, že nebudu reagovat jmenovitě, ale deníček jsem ještě nečetla. Až to doženu, tak písnu.
Mějte se krásně.
Lenka + Adélka s bolavým zubem

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 03.11.05 02:08

holky,jen v rychlosti.

za chvili nam leti letadlo a zpatku budeme v pondeli vecer,takze pisnu v utery.

papa!!!

zaneta a cinanci

PS.jedeme s mamkou a detickama na vylet

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.11.05 17:04

Leni, prosím Tě, jaký bude program v pondělí ve školičce?

Děkuju Radka

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 03.11.05 19:12

Hezký večer,

tak už máme konečně doma PC, máme špatnou základní desku, takže máme PC doma do doby, než příjde nová a pak se jenom vymění… doufám, že už to bude dobrý…

Ještě štěstí, že jsem nemuseli být bez PC do příští středy, kdy ta základovka příjde…

Z+K

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 03.11.05 21:27

AHojte vespolek!

Luco jak je na tom VILDA? uz je mu liP? chudak maly…a ty ho jeste trapis odsavackou :-) proc jsi byla na rentgenu?

chtela jsem se zeptat maminek co uz maji za sebou prikrmy…nejde mi do hlavy jedna vec…zacnu teda prikrmama a kojit budu behem dne…a pak se bude davat prikrm casteji a casteji az nebudu kojit vubec ne? nebo budu muset davat UM? chtela bych kojit nez zacne maly chodit…ale nechce se mi pak prechazet na nejakou UM…tak poradte,jsem uplne mimo…

jinak jsem uz teoreticky zdrava,ale porad smrkam..dnes jsem si udelala vylet na slezskoostravsky hrad a byla jsem prekvapena ze to tam je tak pekne…sice tam moc neni,ale i tak jsem myslela ze to bude des a hruza…pekna prochazka a i pocasi vyslo…

ale zda se ze se nakazil manzel,tak snad to Rio i podruhe prezije bez uhony. v pondeli jdeme na treti hexa tak se modlim at je OK.

zitra mam plavani a moc se mi nechce.uplne me desi jak ho musim seleho oblect strcit ho do korby a tam to prevlikani je silene…ach jo a bude hur az bude zima,ale to uz bude mit sportak…

s tim srazenim se je to u me tezke…v podstate mam volne jen uterky ctvrtky a ted v uterky mi pribydou brisni tance takze zustavaji ctvrtky a to se tam vetsinou neco vmestna…ale timnechu rict ze bych nekdy nekma nesla,jen ze to je slozitejsi…

tak dobrou noc . nat+rio

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 03.11.05 22:29

Ahoj,
kam chodíte s miminky plavat? A jak jste tam spokojeni? Zvládnu to tam sama? Myslím převlíkání sebe a malého, nějak si to nedovedu představit.
Včera jsem vyžehlila příšernou hromadu prádla, dnes jsem byla v práci, jsem neuvěřitelně pilná.
Od začátku týdne dávám Kubovi mrkev, moc mu to zatím nejede a všechno je červené, doufám že to pustí.
Dobrou
Gabriela+Kuba

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 03.11.05 23:08

Čau Lůco:) a holky,
no někde bych se i srazila páč jsem děsně zvědavá,děsně užvaněná a navíc takhle v zimě je stejně doma nuda. Docela bych brala ten shoping, přeci jenom Ostravu až tolik neznám (jenom stodolku a šoping) Tam trefím, strávím tam „pěkný den“ okouknu dárečky, v kavárně jsou průlizky, mají i dětský koutek, ten můj Kuba miluje. No a když se náhodou srazíme a vy se i potom se mnou budete chtít kamarádit, tak se v létě můžeme srážet i jinde:) (koupím si mapu ostravy)
Jo,ale zítra odlítáme tak až za týden, vlastně za dva. já nevím, se někdy domluvte a když budu doma tak se příjdu „ukázat“ zatím čau P+K

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 04.11.05 09:57

AHOj…

no chodime do delfinak ve vitkovicke nemocnici…zazemi je tam nic moc ale zvykla jsem si…beru s sebou korbicku a jka maleho prevliknu tak ho tam dam a pelasim prevlict sebe..to same po bazenu…je to toiz na rehabilitaci tak na miminka tam nejsou moc vybaveni…ale ten dalsi kurz uz tam jsou dane ohradky a nocniky a na zem takove vycpane podlozky tak see to da..my holt zaciname tak se to nestihne..jinak s malym muzou chodit dva lidi je to v cene..nekdy beru otce, podrzi maleho neco vyfoti a tak…ale ne vzdy. da se to a az bude sedet tak to zas bude lepsi… hodne holek tam ma autosedacky.

toz tak..prvni kurz me vysel na 900 kc za 10 lekci, dalsi uz me vyjde na 850…kdyz nejdes hodiny se daji nahradit do konce terminu konani kurzu,takze ti nic neodpadne. pani viteckova se mi libi je super a voda ma 34 stupnu nekdy i vys .-)

no ale hlavne tomu nasemu tunackovi se to llibi.¨toz tak. nat

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama