SEVEROMORAVÁČEK č. 38 - TURECKÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Rodičovství

SEVEROMORAVÁČEK č. 38 TURECKÉ DOBRODRUŽSTVÍ Těšili jsme se už od března, protože dovolenou s 30 % slevou a dítě zdarma, no nekup to :) Konečně byla sobota 8.9., kufry zabaleny a vyráželi jsme na letiště... S sebou pro jistotu a lepší pohodu rodičovstva ještě babička s dědou.

Na rozdíl od loňska byl odlet v lidskou dobu - v poledne. Na letišti v Mošnově, poučeni tetou Nat, jsme se odmítali jít pasově zkontrolovat, abychom mohli navštívit hernu v 1. patře. Nějak jsme tam nemohli najít schody, takže nám bylo sděleno, že herna je dostupná po odbavení :-) Tam si F. zařádil, ostatní se osvěžovali v kavárně a naběhli jsme do letadla. F. se projevil jako gentleman, protože zdravil všechny letušky, na požádání jim sděloval, jak se jmenuje, kam letí a že už letadlem letěl loni do Bulharska. Let měl trval 2,5 hod. Hodinu z toho zabralo jídlo a pak se běhalo v uličce. Naštěstí si tam sobě běhal už samostatně a my věděli, že tam se nemá kde ztratit … Potěšení pasažéři ho sem tam počastovali bonbony, které okamžitě rval do pusy, aby mu náhodou nebyly zabaveny (nejlepší byl Bonpar, kterým se začal dusit a musela jsem ho z něj vyklepnout). Na letišti v Antalyi jsme zjistli, že nám opět poškodili kufr (už potřetí za sebou), takže už jsme si šli zkušeně vyřídit damage report. Po té následovala cesta autobusem, který tam už byl kupodivu přistaven - 120 km do letoviska Konakli u Alanye. Hodinu a kousek jsme zvládli s povídáním, pak nastoupilo výborné přenosné DVD a zachránce Krtek. Místo mě si vedle F. sedla nějaká holčička a měli soukromé kino a já si v buse zdřímla. Cesta nakonec příjemně překvapila a trvala jen 2 hodiny.

V 19.30 (je tam o hodinu víc, než u nás) nás vy:,–(ili před hotelem Royal Vikingen. V hotelu jsme měli požadavek na pokoje vedle sebe, cestovka to evidentně nezajistila, protože nás chtěli ubytovat ve 2. a 4. patře. To bylo pro mě neakceptovatelné, takže jsme nakonec s ochotnou recepční našli 2 pokoje v 1. patře, sice ne vedle sebe, ale na dveře jsme si vzájemně viděli tak, aby mohl F. bezpečně samostatně chodit na návštěvy (zejména pro ránu :-)). Pokoj veliký, 3 postele a gauč, takže naše miminko mělo svou samostatnou postel, kterou jsme jen dovybavili vlastním polštářkem a podložkou Ikea … Nepříjemné překvapení - hotel pro nás až moc moderní, veškerá elektrika na kartu, takže klimatizace byla zapnutá jen v případě, že byl pokoj odemčený a někdo uvnitř. Odemykání dveří taky na kartu, ale jaksi ty dveře nešly zevnitř zamknout. Tak jsme začali řešit večerní zabezpečení, aby F. nemohl večer náhodou odejít z pokoje. Pomohl hydrant vedle dveří, kdy jsme na kliku přivazovali šnůru, aby dveře nešly otevřít … Venku na nás čekaly úžasně osvětlené 3 bazény - normální, dětský s bubláním asi tak po prsa a dětský po kolena. Uprostřed bazénů nasvětlený bar, který F. fascinoval a stal se jeho pravidelným návštěvníkem. Za bazény tobogán a 2 klouzačky, dětské hřiště se super mini záchodky, kam synáček chodil výhradně vykonávat svou velkou potřebu. Za ním plážový bar a pláž. Pláž oblázková a před vstupem do moře hrubší písek, takže vše potřebné …Taky tam byly tenisové kurty a další potřebnosti, které nás už nezajímaly.

Jídlo kapitola sama pro sebe - naprosto úžasné all inclusive. Obrovská jídelna, velký výběr všeho, spousta dětských židliček. Pro F. se dalo vždycky něco vybrat, ke konci si začal už vymýšlet a vybíral si sám. Já jsem tam měla snad každý den nějakou super rybu. F. snídal většinou palačinky s marmeládou (nejoblíbenější), na oběd by nejradši pořád nějaké těstoviny a na večeři rýži. Maso jsme vybírali většinou nějaké dušené, které nebylo moc kořeněné. Jinak koření hodně moc, zákusky a dezerty hrozně přeslazené, výborné pudinky. Plno ovoce a zeleniny (akorát banány nebyly ani jednou). Akorát jsou Turci na štíru s doplňováním nádobí - když jsme přišli později, tak nebyly nachystané příbory, hrníčky, skleničky, atd. Tak jsme si to chystali sami. Bohužel je tam všude povoleno kouřit, i v restauraci, takže jsme vždycky jedli na terase. To kouření bylo fakt otravné. Hotel byl plný Němců a Rusů a ti kouří snad pořád … Pití bylo taky fajn, džusy post - mix  hrozně přeslazené, takže jsem ředila v poměru 1:5 …

Vodní radovánky byly v moři, velké vlny měly velký úspěch, i ve všech bazénech. F. se začal dobrovolně potápět a strašně ho to bavilo. Pláž byla oblázková a před mořem hrubší písek, takže kombinace všeho. Taky jezdil sám na velkém tobogánu a Petr ho dole chytal. Navíc se stal největším štamgastem ve všech barech, kde zá:,–(ně sedával na barové židličce a důležitě pil džus (my ostatní u stolu). Pitný režim rozhodně nepodceňoval a každý bar poctil několikrát denně svou návštěvou. Turci jsou hrozně milí k dětem, takže si tam skoro každého získal svým úsměvem č. 5 a neustálou konverzací. Jaký jazyk u toho používal, to teda fakt nevíme. Na pláži měl ruského kámoše Danka … Maminka na pláži a u bazénů pouze ležela na lehátku ve stínu, sem tam jsme si pohráli, ale jinak se starali babi, děda a tatínek.

Se spaním to bylo horší než doma, protože odmítal sám usínat v pokoji, takže jsem tam musela ležet s ním. Po obědě mi to nevadilo (naopak) - nemusela jsem čekat za dveřmi, až usne a pak se potichu plížit, ale spali jsme spolu, někdy i s taťkou. Večer už to bylo horší, protože jsem měla problémy, abych neusla s ním. Párkrát se mi to podařilo, nicméně vždy kolem 21:30 se mi podařilo vykolíbat za ostatníma do baru, kteří už jeli v koktejlech. Měli jsme vychytané, kam dosáhne signál, takže jsme většinou min do půlnoci seděli a mastili karty nebo Člověče nezlob se. My jsme si s Petrem ráno vždy pospali a F. šel na návštěvu za babi a dědou, protože tam vstával neobvykle brzo mezi 7 - 7:30 …

Na výlet jsme si vyjeli místím dolmoušem do Alanyie, naši si neodpustili Pamukkale. Jinak jsme neměli potřebu moc opouštět resort (na rozdíl od Djerby se dalo jít do města), protože pro rodiny s dětmi to bylo naprosto ideální místo - všem doporučuju. Babička s taťkou si vyzkoušeli parasailing, a já to z lodi dokumentovala.

Počasí skvělé, přes den kolem 33 ve stínu, o půlnoci bývalo 26 stupňů, bezvětří. Žádné extrémní vedra, prostě akorát. Na sluníčku jsem moc být nemohla, nedělalo mi moc dobře. A jak jsem si tam ležela sobě na lehátku, tak už jsem taky začala cítit pohyby a „dvojka" už taky kope - je to super pocit si to zase zopakovat :-)

Domů jsme odjížděli už v 5:45, takže budíček po páté, nejčilejší byl Filip, který celou cestu nezavřel klapačku, ani u toho DVD. Letadlo opět v pohodě, celkem to uteklo.

Když to srovnám s loňskem, vše bylo podstatně lepší. F. je už hodně samostatný, není neřízená střela a nemusí se tak hlídat. Už se dá vše podnikat s ním, včetně barových návštěv :-) Na pláži se zabaví převážně sám, takže stačí jen z polohy ležmo monitorovat polohu. V bazénech si vyhrál s dětma všech národností, nejlepší byly samozřejmě cizí hračky. Taky zavazadel bylo podstatně míň … Prostě paráda. Pořádně jsme užívali, protože příští rok si asi budeme muset moře odpustit, protože „dvojka" bude ještě maličká.

Kdo dočetl až sem, tak se mu omlouvám za svůj spisovatelský výlev, protože když už, tak stručná být neumím :-( A galerku taky zahltím …

Zubříci (Marťa, Filip - 2 a 3/4, „dvojka" - asi 17 tt)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 20.09.07 15:11

Ahoj,
vidím, že jste si to užili, čte se to náramně. My jsme si na horách taky užili, takže ani nezelenám závistí.
A nejvíc mě zaujala věta, že Filip už není neřízená střela, to pro je pro mě vyhlídka světlejších zítřků! Třeba se taky dočkám.
Gabriela

 
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 20.09.07 16:25

Ahoj,

:-) skoro jako u nás, předloni v Bulharsku, loni v Turecku a letos nikde, protože mladší syn (6 m) nese nelibě cestování a všude krom domova brečí. Krásně se to četlo a u toho vzpomínalo :-)

Lasička a 2 kluci 12/04 a 03/07

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 20.09.07 18:51

Ahojte,
Marti - tak ještě jednou vítejte zpátky, díky za deníček, zní to parádně :-) Zvlášť to válení se na lehátku, pospávání, odpočinek…to je pro mě teda zatím něco nepředstavitelného :-) Je super, že jste měli s sebou babi s dědou, aspoň jste si to mohli fakt užít…parádička. Co se mě týče, moře je každopádně fajn, ale kdybych měla takový servis jak ty, klidně bych si tak užívala i někde v Česku :-D  

Mnooo, prochajda v Běláku byla fajn, taťka doma byl taky spokojen, Ondráška jsme vzbudili až my, takže tatínek si doma dvě a půl hodiny válel šunky…  

M+T+O

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 20.09.07 20:00

Ahoj,
zdravím navrátilce a gratulu ke kopancům :-)  Taky jsem je poprvé cítila v plážovém křesle, ovšem na zahradě v Bělé :-D  ale i tak to byl pocit  jako na Kanárech!
Jen se vyjadřuju k srazíkům - pondělky nemůžu vůbec, chodím zase zpívat… a přece mě nepřipravíte o možnost dostat se z domu, no ne? Tkaže plís jakýkoliv jiný den… prosim prosim smutně koukám…
Procházka byla opravdu fajn, anežka fakt překvapivě hodná, no nakonec moc hezký den (oproti předpokladům…) tatka nám spravil kočárek, takže vše se povedlo!
Jdu koukat na telku  papa i

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 20.09.07 20:47

ahoooj!
hej takze:
vitam navratilce z proslunenych plazi a gratuluju ke kopaneckum.....
Ondraskovi opozdene vsechno nej k narozeninam…
no takze jsem zase zabudla…toz si to jdu znuv procist…hehe
emenemska

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 20.09.07 21:07

no takze este raz…ale moc toho zas nebude :o)))
Brumiku: nesbiram ani ani :( bohuzel
Fifi: joooooo pribralaaaa jsem!!!!! a nesmej se mi jooooo? Hej tak Tomik uz ma nakonec 4 galanky!!! no to je pekne!!! tak proto se dnes k Madlence moc nemel :o(((( zapomnela jsem podekovat za zapujceni trojkolaku, vdaka!
prochajda byla fajn a to i presto ze jsem z toho mnoho nemela, pac jsem bud v zavesu tahla madlen v prihrbu na trojkolce, nebo jsem v odvesu tahla madlen z hloubi lesa a ve finale uz jsem se i nalezite tvarila a byla jsem velmi mila a sdilna :o))) cimzto se pardonuji vsem zucastnenym…dojeli jsme dom a ditko bylo prolulane skrz…
na srazik se mohutne tesim…co tahle obilgatni uterok teda?
Em 

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 20.09.07 21:09

Hej super :)  

Taky jsem zavzpominala na Alanyi :-D meli tam super free shop hehe  

Myslela jsem po odbaveni ale pred pasovou kontrolou, asi jsem to mozna blbe rekla…nas tam pak proste nepustili :(  

Rybky vas neuziraly? To me desne stvalo jak me stipaly…a Pamukkale je este k videni???to jsem dost prekvapena,myslela jsem ze uz to zrusili jak jim to vysycha.  

Jo a gratuluju k pohybum  dvoiky :))to je super  

Jo belak dnes fajny, decko tady este radilo protoze prijela babi a deda…ja jsem se pak i hecla a zas uklidila ten brajgl po sekani…  

uz mne to nebaviiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiiiii  

Ant

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 20.09.07 23:54

Ahoj,

Marti skvělé zážitky, idylka, paráda, vegáč, třeba se taky dočkám… jednou :-)

Holky, co říkáte na Vildovy narozky v úterý 2.9. odpoledne?

L.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 21.09.07 07:53

Dobré ráno,  

tak zdravím už z pracovního procesu :-( Před s sebou 300 nepřečtených mailů, ale je pátek, tak to vezmem z lehounka … To jsem ráda, že vás můj román nenudil, samotnou mě překvapila ta délka.  

Já bych jela na dovču s podobným servisem taky kdekoliv po Česku, ale jaksi to počasí tady, tam je malý zádrhel :-(  

Nat, na Pamukkale se jezdí a asi hodně dlouho bude, průvodkyně jim prý neříkala nic o tom, že to někdy chtěli zavřít. Zřejmě u Turků zvítězila finanční stránka. V moři naštěstí žádné rybky nebyly, to bych se tam utopila. Nesnáším to. Úplně mi stačilo, když 2 dny připlavaly řasy, už to jsem měla problém projít do čisté vody.  

Tak zatímco vy jste procházkovali v Běláku, tak já jsem s F. vybalovala. Byla to ohromná pomoc, protože se vždycky tvářil, že dannou věc odnáší na správné místo, ale kamufloval. Teď různě nacházím knížky ve skříňce na hrnce, opalovací krémy v ledničce, kabelku v troubě, apod. Jsem zvědavá, co nebudem moci najít. Zřejmě mu to přišlo velmi vtipné. Hlavně, že jsem nesměla vybalovat bez něj, to by řval jak pardál.  

Na Vilíkovi narozky 2.9. můžeme, rádi přijdeme. A co babské tlachání v Luně, kdo tedy může v obligátní úterý?  

Zubříci

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 21.09.07 08:01

Luci, 2.9. měla narozeniny Anežka ;-)  asi jsi myslela 2.10., že? Taky bychom přišly, jestli můžem :-)))

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.09.07 08:20

bre ranko
jéééé ja 2.10. nemůůůůžu :o((
emenemska

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 21.09.07 12:17

Ahojky,  

Ondráškovi opožděně všechno nej.  

Matri gratuluju ke kopancům.  

Lunu beru klidně v úterý.  

Pa L. a spící F.

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.09.07 13:44

Jestli se teda taky muzu zucastnit… :o)))

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 21.09.07 13:54

Marti, taky ještě gratuluji ke kopanečkům! Tak brzy, tý jo :)

Jinak, je fajn, že se to rýsuje dobře na toho 2.10. (jsem to zkusila na 2.9. jsem to ale liška podšitá, nemusela jsem se namáhat s přípravou a tak :-D )

Manulko, nemůžeš si to nějak přehodit nebo jinak zařídit? Zkus to, prosím!

A ještě jedno takové trochu blbé doporučení. Vilda je trapně monotematický, takže pokud mu někdo bude chtít udělat  opravdovou radost, udělá mu ji jakýmkoliv autíčkem nebo bagrem nebo jeřábkem nebo autobuskem nebo čímkoliv, co jezdí po cestách :)

L.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 21.09.07 13:56

Jo a Ondrajdovi taky vše nej :-)

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 22.09.07 18:39

ahoj
takze od vcera vecera me boli v kerku :o(( tepluta nikde, namisto vyletu k memu otci se dopuju vsemi dostupnymi prirodnimy prostredky na vypaleni cerva od vincentky, pres morskou sul ve preji, cesnak, jitrocelovy sirup, sipkovy a lipovy caj s medom, homeo kulicky a prirodni vitamic C az po desackou slivovici (kterou jsem nekde v utrobach doma nasla jako dar od zakaznika, ovsem v domaci pochybne podobe, cilize doufam ze z toho neoslepnu :-DD )zatim jsem se z ni jen malem poblula… ve svych mladych nerozvaznych alkoholickych letech,  jsem totiz absolvovala na jedne chate tequila party a pote co tequila dosla, rubali jsme prave slivku, ovsem taky se soli a citronem…od tech do dob mi staci enem cuchnout…
no a muj muz s mou dcerou absolvoval dnesni planovany vylet bezo mna, tak jsem cela na trni :o)) esli ji jako poradne oblik, esli ji dal vcas najezt a napic,esli ju vcas prebalil, esli jel opatrne… :o))))  

no a zitra bych mela jet s majdou zas ja ku kamaradce kajsik za Opavu, ale toz nevim, jak mi bude… :(( ma cca 6leteho syna, tak by mela majda aj starsiho samstra :))…ale zatim teda mluvi porad o iovi io io io :)  

Jo market majda cucela na nove vypalene videjko i s Tomikem jak jste byli u nas a hlasila „podik“ jakoze tomik hehe  

Jinak vcera zahlidla v koupelne tatinkuv ten onen :-D a hlasila ohiho (=hovinko)  :-DDDD
pribyla nam dalsi nova zabavka:  v nestrezene chvili vylezt na zidli k jidelnimu stolu otevrit si cukrenku a lizat cuker!! opica jedna!!!
deti dorazily pááá Emka  

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 22.09.07 19:47

este ja  

Dorazili s bekom, majda cela vratka, vlacna a rozespala a cela mokra od vody jak se v aute slila pitickem…tak fajne, bez vecere sup do vany, tam se jakztakz uklidnila…uz je v postylce ale nespi… hehe
Jo a uz druhy den mi bojkotuje spanek pres den!!! co to jako ma byt totok???!!!
 Emka

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 22.09.07 19:52

:-DDD no a este ja  

toho 2.10. fakt nemozu preonacit, mame akci s byvalyma holkama z prace…  

takze mi bohuzel nezbyva,nez v zajmu vetsiny,ktera muze, se oslavy vzdat…skoda no…  

emenemska uz dneska fakt naposled :)

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 23.09.07 10:47

Ahojky,  

my jsme taky oba na hromadě. Takže pokud bude nějaký srazík tak já se nedostavím brek brek aˇt na vás neprskám bacily.  

Teď jsme došli s kočárkové procházky ať to torpédo nelítá museli jsme využít sluníčka.  

Mějte se krásně a zdravte se pěknou neděli L. a F.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 23.09.07 11:24

Ahojte,
já jenom stručně, chlapi jsou venku, tak tu lítám jak hadr na holi a snažím se to tu dát do rychtyku, odpoledne oslava narozenin č.2…Jsem si uvědomila, že s tím úterním srazíkem taky nevím, protože jestli všechno klapne (klep klep), tak Tomík bude mít po operaci a vůbec nemůžu odhadnout, jak na tom bude. Bude po narkóze, což každý snáší jinak, takže buď bude večer spát jak dudek nebo taky mohou nastat horší varianty :-/ Takže účast slíbit nemůžu, uvidím až večer, podle situace.  

Krásnou sluníčkovou neděli přejí
M+T+O

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 23.09.07 11:33

CUS  

varim,peru,ve­sim,krmim,tme­lim,brousim,ma­luju,myju a cekam na muze ,ktery jel na prevaz na pohotovost.  

Dlaha sundana a pod ni lozisko hnisu v zacelene rane, takze se asi dost zpotil jak mu to vyndaval pinzetou a daval dren,,,falhu ma zpet a tri dny dovolene, at nebere nemocenskou,,..ete ze je levak a nemusim ho krmit, to uz by mne vazne poskakalo.  

Pan na okna se vcera odvolal,tak jsem zvedava kdy se uraci ozvat.  

drzte palce. s uterkem to zatim moc nevidim. Nat

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 23.09.07 14:56

Ahojky,  

Market držím palce ať vám ta operace klapne a hlavně ať je Tomík v pořádku.  

Nat pevné nervy.  

M. dneska bude vrtat tu garnyž tak snad to klapne nějak mi tam ta záclona chybí. Doufám že už to bude pořádně držet.  

Tak nenecháme srazík na příští úterý???  

Mějte se pa L.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 23.09.07 17:14

Příští úterý srazík je. Ale u bergiů u příležitosti Vildurových třetích narozenin :)
 L.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 24.09.07 11:15

Ahojky,  

já myslela večerní srazík.  

Fifka už půl hodiny spí je úplně kantáre asi poprvé na něj zabral diazepam.  V 1 jdeme na očkování tak snad to v pohodě zvládne.  

Mějte se L. a F.    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 24.09.07 11:39

Tak to já předpokládám, že se ta Vilíkova oslava protáhne do pozdních nočních hodin :-)  

Tož to necháme na jindy, protože bych v té Luně asi seděla sama, noviny si můžu přečíst doma a  pizzu domů si taky můžu objednat, že …  

Koukám, že se tady střídavě skoro marodí a nebo maká. U nás není naštěstí ze jmenovaného nic. Dovolenkové věci už jsou naštěstí zlikvidovány, tak už jen žehlení, ale není toho moc, protože věci pro F. nežehlím. Momentálně se psychicky připravujeme na středeční návštěvu školky. Poutka na pyžamko přišity, zase mě manžel viděl asi po roce s jehlou v ruce, tak měl hned v pohotovosti kameru …  

Markéto, na Tomíka budem myslet, ať je všechno OK a má to brzo za sebou.  

Dneska jdem po prázdninové přestávce plavat, už se celkem těším. Jsem zvědavá, jestli F. předvede něco ze svého potápěcího repertoáru nebo je to jen dovolenková záležitost :-)  

Zubříci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 24.09.07 13:11

Hehe, Martino, já jsem s vypětím všech sil přišila poutka na dvě pyžama a ty střídám furt dokola…ještě, že mám asi 4pyžama speciálně školkové :-D Škoda, že nám unikne Fildova premiéra ve školce :-(  

Tak Jirka s Tomíkem odjeli do Frýdku na příjem a předoperační vyšetření…jsem fakt zvědavá, Tomík spal asi hodinu, pak jsme ho museli vzbudit, takže byl výýýborně naladěn a odjížděl s řevem, že žádného pana doktora nechceeeeee!!!! Tak to si fakt užijou :-(  

Hojte.  

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.09.07 15:00

Ahoj
Market prejeme at ma Tomik brzy a uspesne operaci za sebou! Drzime pesti!!!
Ma lecebna kura zabrala, v krku neboli, neni z toho ani ryma…jen jsem porad desne unavena a ospala :o(((
 M.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 24.09.07 19:16

Moniko z ceho ta unava muze byt????? :-D  

Market tak jak??? Bobisek majinkaty… ¨  

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 24.09.07 19:38

Jééé, Moni, unavená, ospalá, jo????? :-D Hm hm hm..... :-D  

Nat - Tom byl dneska jenom na příjem a vstupní kontrolu, ještě je pustili domů a jedou tam zítra na 6:15hod. Operace by měla být mezi 8-9hod. Akorát je asi odpoledne nepustí a budou tam muset být přes noc, protože Ostrava spadá pod jinou záchrannou službu prý. No tak mě napadlo, že bysme mohly zas zasrazíkovat u nás…ale radši nic neslibuju, protože to řeknou asi až někdy odpoledne…ale bylo by to fajn, ne?  

M+T+O

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.09.07 19:50

hehe jste vtipne!!! :-DD podzimni unava, ni? :-D  

party by byla super…ale hlavne at je Tomik v poradku!!! at to dobre dopadne! Budu na nej mysliti!!!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 25.09.07 10:07

Ahoj,  

já mám asi zase podzimní zvracení - včera mi nějak nesedly drůbeží špagety na oběd a teď trpím. Sice už aspoň naštěstí nezvracím, ale sotva stojím na nohou. Tak se pokouším sníst suchý rohlík a koupila jsem si colu. Asi budu muset jít domů. Včera ze mě byl dokonce Filip tak vyděšen, že vycouval ze záchodu a dokonce mě nechal v ložnici spát. Dnes ráno se starostlivě ptal, jestli jsem ještě nemocná … Nicméně plavání jsme absolvovali, naštěstí v bazénu jsem se nepozvracela, to až potom :-(  

Taky myslím na Tomíka, ať je to bez komplikací a z jakéhokoliv dnešního srazíku se omlouvám.  

Z.    

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 25.09.07 19:27

Tak jak to tak vidím, dnešek není srazíku ale vůůůbec nakloněn…  

Marti - tak ať tě to brzy přejde…myslíš, že je to jen zkažený žaludek nebo zas těhu nevolnosti?  

Tomík má operaci zdárně za sebou, proběhla prý bez komplikací, takže 3× hurá…je to za námi :-) V poledne byl ještě takový ukňučený, ospalý, v telefonu jsem mu vůbec nerozuměla, pak ho prý začlo bolet v krku, takže nejedl ani nepil…zachránila to jakási známá, od které dostal Jupíka a oplatek, to prý zblajznul raz dva, takže chuť se mu evidentně brzy vrátila ;-) Tentokrát jsem i ochotná zavřít oči nad takovou svačinou…No a pak jsme spolu mluvili po večerníčku, to už mu pusa jela jako obvykle, takže zítra bude myslím opět v plné síle :-) Ufff. Díky za podporu!  

My jsme s Ivou a s děckama strávili pěkné konzumní odpoledne v šopingu…jdu padnout k televizi, Ondrášek už je taky tuhoš. Doufám, že mi tu v noci nějaký hodný domácí skřítek uklidí ten bordel. Papa.
 M+O

 
Manulka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 25.09.07 20:06

ahooj
Toz Marto at jsi brzy fit!!!
Market super jupi tralala!!!
Ajjko: de síííí???  

Ditko dneska protancilo dopoludne…tani tani… pikiki (pisnicky) a odpo poskladalo puzzle zebry :-OOOO …tak jsem cela zhava, esli to este nekdy zopakne…nebo se iba spletla :-DD  

no davejme se sici do kupy at muzem jit trochu zabumbat!!!
Emenems  

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 25.09.07 21:43

Ahoj,

Marťo, to je mi líto, že te není dobře, tak se brzy vykurýruj :-((

My jsme dneska měli kontrolu na neurologii, byla to docela legrace, dr Anežku za ty tři návštěvy prokoukla ale skrz naskrz, až jsem se musela smát… Ona se taky docela bavila a jediný, kdo to zas celé prořval, byla Anežka :-)
Cituji ze zprávy: další rehabilitace zbytečná, dítě si stejně bude dělat co samo bude chtít…  nebo: dítě silné osobnosti s tendencí se prosazovat..  fakt nevím, odkud to vzala :-DDD   chjo, to nás čeká budoucnost :-D
Nicméně výsledek je ten, že jsme v pořádku a konec se cvičením, jupí!!! Sice se nás ještě pozvala na kontrolu za půl roku, ale jak sama řekla, spíš jen ze zvědavosti, jak se A bude dál projevovat :-)
Odpoledne, jak tu Markéta už naznačila, jsem vypadli do šopingu nakupovat dárečky pro Anežku k narozeninám - obdrželi jsme finanční dary, tak jsme je jeli uplatnit.. Bylo to fajn, největší radost mám z těch úložných boxů, bo ten její bordel nám tu už přerůstá přes hlavu, ale Anežce se zatím nejvíc líbí odrážedlo motorka :-D Nene, není ještě brzo na motorku, vyzkoušeli jsme na různých návštěvách a byla nadšena - za pár minutek procouvala celým bytem a vůbec ji neštve, že nevidí dozadu :-/

Na srazík bych dneska stejěn asi nedorazila, musela jsem trošku debordelizovat, neboť zítra mi přijdou kámošky už ráno, tak ať se studem nepropadnu… K ostudě stačí neutřený prach a neupečená bábovka, to jsem už fakt nedala…

Mívajte se a ahoj příští týden

i+motorkářka anežka

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 25.09.07 21:44

Moni, tys tomu chlastu nějak přišla na chuť :-DDD

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 26.09.07 09:42

Ahojte,  

tak to je dobře, že je Tomík OK a dnes už bude v plné síle uklízet doma :-)  

Naštěstí to byl opravdu jen zkažený žaludek, odpoledne jsem šla domů spát a už to bylo dobré. Chlapi přišli až po sedmé hodině, takže jsem měla klid.  

Já jsem dneska celá na měkko, protože jsme to naše miminko odvedli do školky. To je hrozné, nedávno jsme odcházeli z porodnice a už je ve školce. Proběhlo to v pohodě, těšil se, nesl bonbonky pro děti. První šel zkouknout záchody a pak už se začal dívat po hračkách. Pak šli dělat s paní učitelkou kroužek, aby ho představila. Tak to si bude připadat děsně důležitý a bude spokojený. Že tam nebude Tomík, jsem mu úspěšně zatajila, protože se na něj pořád ptal. Dokonce tvrdil, že si bude věšet pyžamko na háček vedle Tomíka Skály :-) V šatně hledal jeho jmenovku a když zjistil, že tam nemá bundu, tak sám prohlásil, že je asi nemocný … Jsem zvyklá, že bývá v jeslích, ale stejně budu nervózní, co tam předvede. A pro jistotu jsme ráno ještě zaspali a vstávali v 7:40 …  

Ta Anežčina zpráva z neurologie je moc pěkná, to by mě zajímalo, co by tam v jejím věku napsali nám … Něco velmi podobného až tvrdšího :-) Protože to dítě stejně opravdu dělá jen to, co samo chce, zůstane mu to a my se s tím musíme naučit žít a nenápadně ho manévrovat tam, kam potřebujeme.  

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 26.09.07 10:21

Ahoj,  

tak jsem konečne tady:-) nefungoval nám internet, ale dneska se zázračně rozjel to asi že jsme to včera začali řešit a provolali sta tisíce. Byli jsme u Karnevalu jenže bez oznámení a udání důvodů nás šoupli k UPC a čísla na Karneval neexistují no nebudu vás tady nudit hlavně, že už můžeme zase inernetovat nevím jak jsme mohli bez toho kdysi být:-))
Po včerejší školičce, kde byla i Gabka s Kubou (a snad budou chodit i dál) jsme jeli s Adi k mamce na oběd a Adámek tam chtěl zůstat tak jsem sama doma a taky mě čeká úklid protože odpoledne přijdou i tchánovci. Normálně se těším na odpo až mamka přiveze Adámka je mi smutno a bylo mi už včera večer. jooo takhle si ráno přispat je fajn, ale je tady takový divný klid. Tak jsme si včera s Adamem udělali aspoň hezký soukromý večer:-)  

Odpoledne jsme taky byli v šopingu. Chtěla jsem si koupit v CaA těhu kalhoty líbí se mi tam dvoje jenže 36 byly tak akorát, že bych za chvíli neměla kam růst a 38 byly hodně velké takže nemám nic, ale zajedu ještě do centra protože tam byly ještě jedny 36 a ty byly už hodně těsné a v 38 je neměli tak třeba pořídím v centru.  

MARKÉT: moc jsem na vás myslela a jsem ráda, že to máte za sebou. Tomík je šikulka, že to tak zvládnul. Moc ho od nás pozdravuj.  

IVI: tak vaše zpráva od neuroložky mi fakt něco připomíná:-))) Joo a kouzlo odrážedla objevil Adámek až teď takže doufám, že bude ještě chvilku hezky ať tu motorku venku využijem:-)  

MÁŇO: tak jak je to s tou unavou?:-)  

MARŤO: to je dobře, že už je ti lépe. Teda jak tak sleduju to vaše mimi jak klidně přeskočilo dva týdny a už jsi ho tak brzy cítila tak abys ještě nerodila přede mnou:-) No a v Turecku muselo být fakt super. Tam jsme ještě nebyli, ale už o tom nějaký rok uvažuju. Zatím vyhrávaly jiné země, ale pamatuju si, že i Lime si to loni moc pochvalovala.  

Já se zase necítím moc dobře je mi pořád slabo a motá se mi hlava břicho nafouklé tak je to už několik dní:-(  

A.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 26.09.07 14:06

Ahojky,  

Marti ať je ti brzo líp.  

Market je super že to Tomík tak skvěle zvládnul.  

Ivi super zpráva z neurolky a gratuluju ke konci mučení.  

My jsme dneska byli ve školičce minulý týden jsme vynechali tak to Fifka dneska musel dohnat. Ještě k tomu vstával v 5 tak jsem nevěřila že dojde do postele naštěstí to zvládnul nebaví mě sedět v autě a čekat až vychrní. Teď zblajznul skleničku leča a šel s babi na procházku.  

Já jsem slíbila kámošce umýt okna tak už 2 mám a další 2 zítra ať nepadnu za vlast.  

Zítra mi prosím držte palce nastal den D jdu vyřizovat přepis toho „našeho“ bytečku tak snad to klapne a jáááááááá budu mít kliiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiid. Teď nějak bojujeme s M.  začal se u nás zašívat - v neděli odjel v 9 (a to až mu přišly 4 sms) v pondělí opět.  Sice mi vrtal tu garnyž ale to měl v 7 hotové a pak čučel na telku. Budu muset zakročit vůbec se mi to nelíbí ať si jde tam kam patří.  

Mějte se krásně papa L. a F.        

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 26.09.07 14:27

LUCI: tak ať vám to s bytem klapne. To se zašívá před tou svoji novou slečnou nebo před kým? Nečeká s ním náhodou dítě nebo jak to vůbec dopadlo? Jo a nevíš jak to zatím vypadá s tím sedmikráskem? Slyšela jsem, že se možná zavře. Minulý týden jsem tam s Adi byla a ptala se a paní nic jistého ještě nevěděla čekají prý na dotace. To by byla fakt škoda kdyby to tam zrušili:-(  

A.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 26.09.07 15:24

Jo jo Andrejko M. se zašívá před novou slečnou s kterou čeká v únoru mimčo a v pátek ji jede do Prahy pro věci. Vůbec to nechápu chodí nešťastný, domů chodí po 4 dnech ap. asi moc spokojený s novým životem není.  

O sedmikrásku vůbec nevím chodíme normálně a Janka se nezmiňovala dneska jsme jim davala i sponzorské finance.   Andrejko všechno nejlepší k dnešnímu svátku.A prozradíš co čekáš???  

Pa L.


 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 27.09.07 08:34

Dnes v 5:37 se Vilík stal velkým bratrancem, mému bratrovi se v 5:37 narodila holčička Kačenka (Vilda jí říká Kachnička :-D)  3250h, 50cm.
Měli termín 25.9. (jako já), od 26.9. byla Anička v porodnici (jako já) a porodila 27.9. (jako já přesně před 3lety).
To jsou věci, to jsou věci… :)

L+ V (trojročák předškoláček)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 27.09.07 09:02

Ahoj,  

tak to jsou věci, historie se opakuje. Pak můžete slavit dvojité narozeniny :-) Vildovi přejeme všechno nej …, oslava ve školce bude?  

Lucko, s tím bytem to určitě vyjde, držím palce!  

Andrejko, jsi nafouklá nebo už ti konečně narostlo bříško? Já se nafouklá naštěstí už necítím, ale břicho roste. Dnes jsem si  vzala košili a necítím se dobře, tlačí mě. A dovolená mě stála 2 kg :-(  

Včera jsem byla u doktora, tak to vypadá, že s tím, jak pořád přeskakuju nějaké týdny, porodím třeba už na Nový rok :-)) Podle MS bych měla být 16 tt a včera na UTZ naměřil velikost 19 + 6. Odchylka tam prý může být 12 dnů, takže jsme do průkazky zapsali 18 tt. No to budou výsledky AFP testů jak vyšité :-( Kroutil nad tím hlavou, ale pohyby už taky cítím zřetelně 2 týdny, takže to tak musí být. Navíc už to není žádné motýlkování, ale regulérní kopance a šťouchance - opět aktivista. Fotku z UTZ bohužel nemám, mimi zase leželo úplně neprakticky - hlavičkou k nám a tělem směrem k páteři, takže jsem viděla jenom vršek hlavičky a hýbající se končetiny. Chci se objednat na ten 3D UTZ, tak snad se nějak rozumně otočí, abychom viděli obličej a mohli ho ukázat Fildovi.   Školka dopadla dobře. Největší šok jsem měla, když jsem tam v 15:30 příšla, že tam byla nějaká zastupující učitelka, která o něm ani nevěděla, že je tam poprvé, na tož aby věděla, jak se tam celý den měl. Takže jsem se tam šla dnes ráno zeptat. Líbilo se mu tam, choval se tam prý jako doma, snědl 2 porce oběda, po obědě prý nespal a se Zuzankou rušil :-) Oběd už mu prý lezl i ušima, ale nutně si musel přidat a všechno sníst. A to mi prosím při odchodu domů tvrdil, že měli malou svačinu a že má hlad. Pořád mluví o tom, že se Zuzankou zuzankovali a Vítek ho přivítal :-) Šla jsem pro něj pěšky, tak z domu je to mou pomalejší chůzí 15 min a s F. 30 min i s nezbytnou zastávkou na klouzačce před Fifikama. Chtěl jít zvonit na Tomíka, jestli už je zdravý :-)  

Zubříci      

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 27.09.07 09:29

Ahoj,  

Adi chce jít ven na motorku což při dnešním parádním počasí moc nejde tak pozoruje jak pracuje bagr na stadionu a střídá to s hlídáním pračky jestli dobře pere:-) Dneska ráno jsem mu ještě v posteli řekla (po tom co nás vzbudily prázdné zprávy od Marti:-)) ať se jde se mnou pomazlit a říkal, že nemůže, že má plné břicho:-)) Jo a taky chtěl jít dneska za Tomíkem.  

MARŤO: teda to už je fakt značný rozdíl co dáváš tomu mimču jíst?:-)) Já jsem dneska tak nějak 19+4 a to mám termín kolem 15.2. nemáš náhodou rodit až měsíc po mě? I když teda posledně bylo mimi taky trochu větší. No a s tím břichem všechno dohromady roste mi a je i nafouklé takže večer vypadám skoro jak před porodem. No a Filípek je zkušený když chodil do jeslí ani jsem nečekala, že by měl větší problémy ve školce:-) O 3D utz taky uvažuju, že bych se objednala.  

LUCI: já jsem to už vlastně prozradila, ale asi to bylo jen pro ty co s námi hrály prstýnkovou hru:-) takže to vypadá, že čekáme holčičku:-)  

V úterý jdu na Fifejdy na dětskou kardiologii na srdíčko tak snad to bude taky v pořádku.  

A.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 27.09.07 09:31

Jo a Luci děkuji za přání k svátku i Nat:-)  

A.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.09.07 10:23
 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.09.07 10:24
 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.09.07 10:25

co to jako je ,ze ni to tam nejde vlozit?

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.09.07 10:32
 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.09.07 10:35
 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 27.09.07 10:46

Ježiš, Ájo promiň, už jsem si tě přejmenovala a teď budu posílat prázdné zprávy do Alexandrie …
 M.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »